Vítám vás u dalšího dílu Praktického okénka. Jeden z nejlepších pocitů při swingovém tradingu je, když se ráno probudíte a na platformě máte otevřený obchod, který je v zisku. Ještě se slepenýma očima obchod vyhodnotíte, snížíte riziko posunutím SL pod ziskovou reakci a nastavíte si take profit. Celá situace vygraduje u ranní kávy, kdy trh zasáhne cílovou cenu, a vy máte vyděláno. Že to není možné? V dnešním článku si ukážeme, že to možné je.
AUD/CAD – H1
Swingový trading má tu výhodu, že není potřeba hlídat každý cenový pohyb a stačí si jednoduše počkat, až trh otestuje obchodní level. Tím ovšem končí ta jednoduchá část tradingu a začíná ta rozhodující. A to je řízení obchodu.
Na obrázku níže jsem spekuloval na růst ceny po zasažení supportní úrovně. Tento level jsem identifikoval na základě hrany na volume profilu (světlomodrý histogram) a proražených pivotových high. První vstup do obchodu jsem umístil před tuto cenovou zónu a další obchodní pozici jsem poté umístil do oblasti pod cenovými minimy tohoto supportu. Trh reagoval samostatně jak na první úroveň vstupu, tak především na úroveň druhého vstupu, díky čemuž jsem získal lepší cenu, která tvořila hlavní část zisku.
AUD/CAD – M15
Vzhledem k tomu, že jsem v okamžiku exekuce spal, neměl jsem možnost do obchodu zasáhnout, což by ostatně bylo i nežádoucí. Ráno po probuzení trh již tvořil zisk, takže jsem pouze redukoval riziko utažením stop lossu pod low nákupní reakce. Z obchodu jsem vystupoval před rezistentní zónou, kterou tvořily proražené cenové low, jenž trh vytvořil ještě před tím, než definitivně oslabil. Tento obchod byl tedy rychlý, ziskový a bez nutnosti jakkoliv výrazně zasahovat do jeho průběhu.
Děkuji za přečtení!
Martin Klass