Vítám vás u dalšího dílu Praktického okénka. K tradingu také neodmyslitelně patří ztrátové obchody, jejichž výše by měla být na 100 % řízená. V tomto článku si proto ukážeme a popíšeme můj ztrátový obchod na měnovém páru USD/CAD, ve kterém hrálo hlavní roli právě ono řízení obchodu.
USD/CAD – M30
V rámci tohoto obchodu jsem spekuloval na pokles kurzu měnového páru a to v oblasti, ve které se nacházela menší cenová korekce. Jak je mým zvykem, celý level jsem naředil pomocí čtyř limitních objednávek, přičemž jsem první pozici začal budovat od hodnoty 23,6 % Fibonacciho retracementu. Celý level jsem dále ředil až do hodnoty 38,2 % Fibonacciho retracementu, což byla cenová oblast prodejního gapu.
USD/CAD – M5
Do trhu jsem se nakonec dostal ½ lotáže a třetí vstup do trhu nebyl těsně zasažen. Test této rezistentní zóny zafungoval podle očekávání a trh reagoval prodejní aktivitou. Výstup z pozice se ziskem jsem plánoval na hodnotě supportu, který byl tvořen předchozí konsolidací na swingovém low. Trh ovšem tuto hodnotu nedotáhl a před ní opět otočil do up trendu.
V okamžiku, kdy trh vykázal reakci na můj level, jsem zrušil dva nezasažené limitní příkazy a posunul hodnotu stop lossy obchodů nad high této prodejní reakce. Díky tomu, že trh otočil před mým take profitem, jsem tak nakonec inkasoval redukovanou ztrátu.
Podobné obchody se zkrátka stávají. Někdy prostě obchodní myšlenka vyjde na půl, trh na level reaguje, ovšem momentum není natolik silné, aby trh generoval zisk. Tím nejdůležitějším však je, nepustit trh v těchto případech do výrazné ztráty, což by narušilo celý money management a dlouhodobou ziskovost.
Děkuji za přečtení!
Martin Klass