Vítám vás u dalšího Praktického okénka. V tomto díle se podíváme na přípravu obchodních levelů pomocí oblíbené metody Market Profile. Krátkodobé posílení švýcarského franku utvořilo na cenových grafech zajímavé tržní úrovně, které by za krátkou analýzu jistě stály. Pojďme tedy na to!
AUD/CHF – H4
První zajímavá obchodní příležitost se nachází na měnovém páru AUD/CHF, která se utvořila na High dlouhodobější rotace a to díky krátkodobému posílení franku. Cenová úroveň, kde lze realizovat spekulaci v short směru, je tvořena silnou Volume oblastí v kombinaci s výrazným Low postranního trendu. Výhodou této rezistentní zóny je, že prozatím nebyla trhem testována, což posiluje myšlenku pro vstup do spekulativního obchodu, právě na této cenové úrovni.
CAD/CHF – H4
I na tomto měnovém páru vznikla zajímavá cenová úroveň, díky krátkodobému posílení švýcarského franku. Cenová úroveň, na které začíná silný nákupní Gap, se zdá být dlouhodobě velmi silným supportem, čehož obchodníci využili i na druhý pokus a po krátké konsolidaci trh vystřelil směrem vzhůru. Výrazná supportní zóna, tvořená jednak nákupním Gapem a také silnou Volume, je zajímavá především tím, že může dojít k technickému pullbacku a následnému pokračování v nákupním trendu.
V tomto případě je potřeba být v případě exekuce obchodního příkazu obezřetný a vnímat kontext a sentiment trhu. Vstupní level se totiž nachází prozatím poměrně blízko aktuálního kurzu, což v případech, kdy je trend na vyšších časových rámcích zamítnut, může způsobit ignorování S/R zóny. Z tohoto důvodu je tedy nevhodné vstupovat do obchodu v případě, že by cena vytvořila silnou prodejní svíci.
Děkuji za přečtení.
Martin Klass