Ticker Tape by TradingView
Ropa klesá, zlato stouplo o 0,3 %
Už třetí seanci došlo k poklesu cen ropy kvůli očekávání, že americký FED bude nadále zvyšovat úrokové sazby, což vyvolá strach z nižšího globálního hospodářského růstu a poptávky po pohonných hmotách.
Futures na ropu Brent s dodáním v dubnu se snížily na 82,75 USD za barel poté, co v úterý zaznamenaly 1,2% pokles. Futures na americkou ropu WTI s dubnovým termínem dodání se snížily na 75,98 USD za barel.
Ve středu zveřejní americký FED zápis z posledního zasedání, který umožní obchodníkům nahlédnout, jak vysoko úředníci očekávají úrokové sazby poté, co nedávné údaje ukázaly vyšší než předpokládanou zaměstnanost a spotřebitelské ceny v USA.
Vyšší úrokové sazby mají tendenci hýbat s kurzem dolaru nahoru, což zdražuje držitelům ostatních měn ropu denominovanou v dolarech.
Serena Huangová, vedoucí analýzy společnosti Vortexa pro oblast APAC, řekla: „Zvětšující se strach z recese udržuje ceny ropy pod pokličkou, trh je ale optimistický, pokud jde o oživení poptávky v Číně, hlavně v oblasti benzinu a leteckého paliva“.
Předpoklady o omezených globálních dodávek a rostoucí poptávce z Číny však celkové oslabení cen zlehčilo. Analytici předpokládají, že dovoz ropy do Číny se dostane letos na rekordní úroveň, aby uspokojil zvýšenou poptávku po pohonných hmotách v dopravě a s představením nových rafinerií do provozu.
Přichází to v době, kdy Čína očekává, že její trh cestovního ruchu bude v letos vzkvétat, začíná to rušnou a silnou letní cestovní sezónou, kdy se cestovatelé vydají do prázdninových destinací poté, co vláda skončila s politikou nulového dovozu, která držela skoro 3 roky lidi doma.
Daniel Hynes, hlavní komoditní stratég banky ANZ, zdůraznil ve středeční poznámce, že státní společnosti PetroChina a Unipec si rezervovaly na březen 10 supertankerů na dovoz ropy z USA, což se rovná cca 20 milionům barelů ropy, jako na známku rostoucí čínské poptávky.
S blížícím se zápisem FEDu se drží ceny zlata na šestitýdenním minimu, protože trhy jsou stále opatrné před zápisem z únorového zasedání, zatímco některé silnější než předpokládané ekonomické údaje z USA podpořily dolar.
V průběhu týdne se ceny kovů obchodovaly v úzkém rozpětí v souvislosti s obnoveným strachem z více jestřábích kroků FEDu, hlavně po silnějších než očekávaných údajích o inflaci za leden.
Spotová cena zlata lehce stoupla a dostala se na 1 840,91 USD za unci, zatímco futures na zlato stouply o 0,38 % na 1 849,70 USD za unci. Celkově se očekává, že zápis z jednání FEDu potvrdí jestřábí rétoriku banky.
V tomto týdnu se soustředí pozornost také na čtvrteční údaj indexu cen osobní spotřeby, který je FEDem preferovaným ukazatelem inflace.
Zvyšující se úrokové sazby nevypovídají o ničem dobrém pro nevýnosová aktiva (zlato a další drahé kovy), kvůli tomu, že zvyšují výnosy dolaru, státních dluhopisů a oportunitní náklady držby zlata.
Strach z případného zpomalení americké ekonomiky ale stále přetrvává, hlavně když údaje v úterý ukázaly, že trh s bydlením je pod tlakem.
Průmyslové kovy povzbudily lepší než předpokládané americké indexy PMI, přičemž futures na měď v úterý silně stouply.
Futures na vysoce kvalitní měď se nacházely ve středu kolem třítýdenního maxima 4,2170 USD za libru, poté co v předchozí seanci stouply o 0,8 %.
Klíčová slova: Čína | Inflace | USA | Ceny ropy | Recese | Spotřebitelské ceny | Sazby | Aktiva | Fed | Futures | Ropa | Spotová cena | Zlato | Úrokové sazby | Analytici | Banky | USD | Cena zlata | Indexy | Drahé kovy | Strach | Analýzy | Brent | Cena | Ceny zlata | Dolar | Komoditní | Ropy | Trh | WTI | Měď | Zaměstnanost | ANZ | Dovoz ropy | Komoditní stratég | PetroChina | Americké indexy | Výnosy | Ekonomické údaje | Indexy PMI | Očekávání | Spotová cena zlata | Vyšší úrokové sazby | Stratég | Trhy | Pokles | Americké ekonomiky | Údaje z USA | Americký Fed | Ekonomiky | Údaje | USD za barel | Dovoz | Průmyslové kovy | JDE | Ceny | Oživení poptávky | Futures na ropu | Oslabení | Společnosti | Ceny kovů | Pozornost | 3М | Centrum | Invest | Oživení poptávky v Číně | Spotřebitelské ceny v USA | Zápis z posledního zasedání |
Čtěte více
-
Ropa klesá, protože detaily dohody OPEC+ zklamaly
Ceny ropy se propadly o více než 4 % od chvíle, kdy OPEC+ na dnešním zasedání oznámil, že dosáhl dohody o dalším snížení produkce ropy. Zatímco snížení produkce by mělo být pro ceny pozitivní, oznámená velikost mimořádného snížení produkce (1 milion bpd) byla trhy očekávána a naznačena zprávami médií. Podrobnosti dohody se však ukázaly jako obrovské zklamání. Zdá se totiž, že OPEC+ se nedohodl na úrovních produkce pro jednotlivé země a že členské země oznámí velikost snížení produkce samy. Navíc bylo řečeno, že všechny škrty navíc budou dobrovolně. To ve skutečnosti znamená, že OPEC+ se nedokázal dohodnout na ničem definitivním. Dobrovolné škrty lze kdykoli zrušit, jejich zrušení nevyžaduje souhlas OPEC+ a skutečnost, že jsou dobrovolné, znamená, že nemusí činit 1 milion barelů denně. Vypadá to, že dnešní oznámení mohlo být učiněno s jediným cílem, nedávat více paliva spekulacím o neshodách mezi členskými zeměmi OPEC+. -
Ropa klesá, protože EU zvažuje zastropování ruských cen na 65-70 dolarů
Ropa dnes v evropském obchodování klesá v důsledku zpráv, že Evropská unie zvažuje stanovení cenového limitu pro ruskou ropu v rozmezí 65-70 dolarů za barel. Takové rozhodnutí by bylo v souladu se včerejšími zprávami v médiích, podle kterých by cenový strop mohl být stanoven na 60 nebo dokonce až na 70 dolarů za barel. Mezi členskými zeměmi EU však přetrvávají neshody a rozhodnutí o cenovém stropu musí být jednomyslné, pokud jej má EU přijmout. Zajímavé je, že omezení cen na 65-70 dolarů za barel by neomezilo ceny ruské ropy, protože ruská benchmarková cena ropy Urals se v současné době obchoduje se slevou více než 20 dolarů za barel ve srovnání s benchmarkem ropy Brent. Pokud by však bylo zavedeno, omezilo by cenu ruské ropy v případě možného růstu cen. -
Ropa klesá, Saúdové oznámili částečné příměří v Jemenu
Po poledni jsme se dočkali citelného poklesu cen ropy v reakci na zprávu, že Saúdská Arábie oznámila částečné příměří v Jemenu. Rozhodnutí přišlo poté, co jednostranné příměří vyhlásili jemenští Húsíové v minulém týdnu. Húsíové se jen krátce před vyhlášením příměří přihlásili k zodpovědnosti za útok na saúdskou ropnou infrastrukturu. -
Ropa klesá s tím, jak investoři zvažují ukrajinskou krizi a vyhlídky dodávek
Ropa ustoupila z nejvyšší hodnoty od roku 2014, když obchodníci zvážili zjevné uklidnění ukrajinské krize a vyhlídky na zvýšení nabídky. -
Ropa klesá s tím, jak se blíží uvolnění sankcí na íránskou ropu
Květnový futures kontrakt ropy WTI klesá 2,4 % d/d na 47,5 s očekáváním přijetí dohody atomového programu Íránu vým... -
Ropa klesá téměř o 5% uprostřed rostoucí produkce v Libyi 📉
Brent Crude (OIL) klesá téměř o 5%, protože libyjská NOC informovala o rostoucí produkci (na 1,13 milionu barelů denně, poprvé od srpna), zatímco napětí na Blízkém východě oslabilo, protože Izrael ještě nereagoval na útok Íránu. Investoři očekávají, že politická patová situace, která zastavila produkci v Libyi na více než měsíc, je nyní ukončena. -
🛢Ropa klesá téměř 7%!
Ceny ropy znovu začaly velmi silně klesat po silné korekci na konci minulého týdne. Ropa ztrácí téměř 7 % a WTI poprvé od konce prosince klesá pod 100denní průměr. Navíc většina zisků způsobených válkou na Ukrajině již byla vymazána. Ropa ztrácí kvůli obavám z recese a plánům americké administrativy, která zvažuje pozastavit daně z pohonných hmot na 3 měsíce, což by povzbudilo producenty ke zvýšení produkce a zpracování ropy. V tuto chvíli však ropný sektor není s dočasnými řešeními příliš spokojen a chce deklarace, které zajistí existenci sektoru v dlouhodobém horizontu. Připomeňme, že to byla především rozhodnutí administrativy, která vedla k výraznému poklesu zpracovatelské kapacity v USA (přes 1 mbd). -
🛢Ropa klesá už druhým dnem 🔻🔻
Ceny ropy ve čtvrtek opět klesají, a to i přes včerejší report stavu zásob ropy v USA DoE, který ukázal prudký pokles zásob i americké těžby. Má se však za to, že poklesy byly způsobeny hlavně hurikánem, který zasáhl pobřeží Mexického zálivu. Produkce ropy se však dle expertů vzpamatovává velmi rychle a trh nečeká žádný dlouhotrvající dopad. -
Ropa klesá už tretí deň v rade
OIL.WTI klesá už tretí deň v rade. Pokles zatiaľ nebol príliš prudký, ale mohol by viesť k tomu, že cena sa vymaní z konsolidačného pásma. Ropa nedokázala vyťažiť z risk-on / slabého dolárového prostredia kvôli obavám, že obnovujúca sa pandémia by mohla spomaliť zotavenie dopytu. August prináša určité uvoľnenie v dohode OPEC + a technicky by to mohlo viesť k nárastu produkcie o 2 mbd (viac ako 2% z globálnej spotreby). V prípade korekcie by obchodníci mali venovať pozornosť možnej podpore na úrovni 34,60 dolárov. -
Ropa klesá více, než po očekávané zprávě o inventurách EIA 📉
Zásoby ropy v Cushingu klesly za poslední týden na nejnižší úroveň od července 2022, ale zároveň se zásoby ropy zvýšily na 10 176 milionů oproti očekávanému poklesu na -1,4 milionu z -2,22 milionu před týdnem. -
Ropa klesá zpět pod 80 dolarů za barel
Ceny ropy včera prudce vzrostly po zprávě, že Libye plánuje zastavit veškerou těžbu a vývoz ropy a vyhlásit vyšší moc na všech ropných polích a rafineriích. To poslalo cenu ropy Brent (OIL) nad 80 dolarů za barel a na nejvyšší úroveň od 16. srpna 2024. Tyto pohyby však dnes částečně ustupují a Brent klesá zpět pod 80 dolarů za barel. Dnešní pokles lze odůvodnit zprávou, že USA vidí menší riziko války mezi Izraelem a Hizballáhem, jelikož po víkendové přestřelce nedošlo k eskalaci. Dalším důvodem oslabení ropy jsou přetrvávající obavy o globální poptávku v souvislosti se slabostí světové ekonomiky. -
Ropa klesla, když obchodníci vyhodnotili zásoby v USA a výhled dolaru
Ropa se po třídenním oživení opět propadla, když investoři zvažovali data, jež poukazovala na růst zásob v USA a výhled dolaru. -
Ropa klesla na dvouměsíční minimum, počet vrtů v USA roste
Ropa je v posledních seancích pod tlakem. Po vrcholu několikaměsíční rally přichází vystřízlivění a cena padá na dvoum... -
Ropa klesla na 6letá minima, CAD na 11letá minima; analýza USD/CAD, GBP/NZD, AUD/USD
Americké akcie v pondělí oslabily v čele s indexem energetik, který zaznamenal největší denní pokles od ko... -
Ropa klesla na 7měsíční minima, ruské konvoje na Ukrajině, analýza USD/CAD; denní přehled událostí
Americký akciový trh včera uzavřel mírně v plusu, a to i navzdory tomu, že situace na Rusko-ukrajinských hranicíc... -
🛢Ropa klesla o viac ako 2%
Ropa WTI dnes stráca viac ako 2% a testuje oblasť okolo hladiny 61 dolárov za barel. Cena sa včera obchodovala okolo 64 dolárov za barel, čo predstavovalo najvyššiu úroveň od 18. marca, čo bolo približne 5% od pandemických maxím, ktorá sa nachádzajú okolo úrovne 68 dolárov za barel. Jedným z dôvodov silnejších poklesov môže byť silnejúci dolár, aj keď neboli zverejnené žiadne dôležitejšie informácie. OPEC + pravdepodobne nestretne budúci týždeň, ale plán bol naposledy stanovený na 3 mesiace dopredu. Jedným z faktorov, ktoré môžu spôsobiť zmiešané nálady na trhu s ropou, je neistota ohľadom dopytu. India zaznamenáva výrazný nárast prípadov koronavírusu, čo by mohlo spomaliť zotavenie dopytu v krajine. Aj Čína po výrazných nákupoch v marci znižuje dovoz ropy. Kľúčová podpora pre WTI sa nachádza v oblasti 58 - 60 dolárov za barel a je označená spodnou hranicou štruktúry Overbalance. -
Ropa klesla o 1,3 % a blíží se jednoměsíčnímu minimu na pozadí jednání o příměří v Gaze a omezené poptávky📉
Futures na ropu Brent (OIL) se blíží k 81 USD za barel a dnes ztrácí dalších 1,5 %. Důvodem je především vyšší pravděpodobnost úspěšného příměří mezi Izraelem a Hamásem (které dnes oznámil Netanjahu) a omezená poptávka. V posledních dnech jsme sice byli svědky eskalace mezi Izraelem a jemenskými Hútíi, ale výrazné oživení ropy to nepřineslo. Určitým rizikovým faktorem zůstává čínská ekonomika, jejíž expanze zklamává očekávání. Nižší ceny ropy také podporují náladu na akciových trzích. -
Ropa klesla takmer o 5 % napriek zníženej produkcii zo strany OPEC+
Nedávne údaje naznačujú, že produkcia OPEC+ bola v marci o 1,45 milióna barelov denne nižšia ako cieľové úrovne produkcie. Je to z veľkej časti spôsobené problémami s produkciou v menších krajinách OPEC, ale aj poklesom produkcie v samotnom Rusku. Trh stále zvažuje potenciálne prerušenie ruského exportu do Európy, no v súčasnosti je takýto krok nepravdepodobný. JP Morgan vo svojej analýze naznačil, že ak sa EÚ rozhodne zaviesť okamžitý zákaz dovozu, cena ropy vyskočí na 185 dolárov za barel. V prípade postupného znižovania ruského dovozu však môže byť cenový šok obmedzený. Navyše veľmi negatívne údaje z Číny o spracovaní ropy vedú k nižším cenám (viac podrobností nájdete v najnovšom Komoditnom zhrnutí). -
Ropa: klíčové faktory a výhled trhu na tento týden
V nadcházejících dnech může výrazně vzrůst volatilita na trhu s ropou a zemním plynem, zejména v V nadcházejících dnech může výrazně vzrůst volatilita na trhu s ropou a zemním plynem, zejména v souvislosti s očekávanými ekonomickými údaji a potenciálními prohlášeními klíčových představitelů. Trh je v rozhodujícím bodě, takže je třeba sledovat úrovně supportu a rezistence. -
Ropa: Komentář Saúdské Arábie brzdí růstový trend
Červnový futures kontrakt ropy WTI slábne 0,3 % d/d na 57,7. Trh mimo jiné využil oznámení světové jedničky exportu ropy, Saúdské Arábie...
Forex - doporučené články:
Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.
Nejnovější články:
Vzdělávací články
Prop Trading od RebelsFunding a platforma RF-Trader
Investování do REIT: Evropské REITs - jak fungují a jak se liší od amerických? (7. díl)
Obchodování podle PRICE ACTION je dřina (dokud neuvidíte toto video)
Investiční šmejdi už neuniknou. Podvedl vás zahraniční broker? Nový rozsudek otevírá cestu k vymáhání peněz napříč EU
Od Alexandra Velikého po dnešní denár. Podívejte se na historii makedonského platidla
Jak obchodovat pattern Cup and Handle (hrnek s ouškem)
Jsou vzdělávací kurzy od prop firem relevantní zdroj informací?
Trend Following: Jednoduchá metoda, jak z trhů vytáhnout maximum
Trhy na křižovatce: Jak pomáhají reverzní formace odhalit další pohyb?
Moldavský lei je měnou zmítanou okolními obry. Platidlo přežilo i bankovní skandál století
Prop Trading od RebelsFunding a platforma RF-Trader
Investování do REIT: Evropské REITs - jak fungují a jak se liší od amerických? (7. díl)
Obchodování podle PRICE ACTION je dřina (dokud neuvidíte toto video)
Investiční šmejdi už neuniknou. Podvedl vás zahraniční broker? Nový rozsudek otevírá cestu k vymáhání peněz napříč EU
Od Alexandra Velikého po dnešní denár. Podívejte se na historii makedonského platidla
Jak obchodovat pattern Cup and Handle (hrnek s ouškem)
Jsou vzdělávací kurzy od prop firem relevantní zdroj informací?
Trend Following: Jednoduchá metoda, jak z trhů vytáhnout maximum
Trhy na křižovatce: Jak pomáhají reverzní formace odhalit další pohyb?
Moldavský lei je měnou zmítanou okolními obry. Platidlo přežilo i bankovní skandál století
Denní kalendář událostí
Prezident Bundesbank Joachim Nagel
Člen Fedu Michael Barr
V Evropě změna zimního času na letní
V USA spotřebitelská důvěra University of Michigan
V USA cenový index PCE
V Kanadě hrubý domácí produkt (HDP)
Ve Španělsku index CPI
V Británii maloobchodní tržby
V Japonsku index CPI
V USA rozjednané prodeje domů
Prezident Bundesbank Joachim Nagel
Člen Fedu Michael Barr
V Evropě změna zimního času na letní
V USA spotřebitelská důvěra University of Michigan
V USA cenový index PCE
V Kanadě hrubý domácí produkt (HDP)
Ve Španělsku index CPI
V Británii maloobchodní tržby
V Japonsku index CPI
V USA rozjednané prodeje domů
Tradingové analýzy a zprávy
Intradenní Price Action patterny na zlatě 25.3.2025
Rakouská centrální banka zhoršila výhled ekonomiky, čeká pokles
Swingové obchodování USD/JPY 25.3.2025
Swingové obchodování EUR/USD 25.3.2025
Swingové obchodování GBP/USD 25.3.2025
Swingové obchodování AUD/USD 25.3.2025
Intradenní Price Action patterny na GBP/JPY 25.3.2025
FT: Trump zvažuje dvoufázový celní režim, který zahrne mimořádné pravomoci
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
FCA upozorňuje na několik nelegálních brokerů a společností
Intradenní Price Action patterny na zlatě 25.3.2025
Rakouská centrální banka zhoršila výhled ekonomiky, čeká pokles
Swingové obchodování USD/JPY 25.3.2025
Swingové obchodování EUR/USD 25.3.2025
Swingové obchodování GBP/USD 25.3.2025
Swingové obchodování AUD/USD 25.3.2025
Intradenní Price Action patterny na GBP/JPY 25.3.2025
FT: Trump zvažuje dvoufázový celní režim, který zahrne mimořádné pravomoci
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
FCA upozorňuje na několik nelegálních brokerů a společností
Blogy uživatelů
Měnový pár NZD/USD: Analýzy více časových rámců (W1 až H4)
Analýza Dow Jones, Nasdaq, EUR/USD: Trhy ožívají. Pozitivní zprávy ohledně cel podpořily růst
Úzkost v tradingu: Příčiny a jak ji překonat
Praktická ukázka: Středa, která zahrozila
Apofenie dat: Zkreslení, kvůli kterému přichází obchodníci o peníze
INVESTIČNÍ GLOSA: Největší rošáda od minulého století. Investoři mění USA za Evropu
Tradingovým talentům se ve Fintokei daří stále víc. Jaká je jejich úspěšnost?
Mentální únava v tradingu: Tichý zabiják výsledků
RebelsFunding nabízí 30% slevu na všechny programy, pouze do pátku 28. března
Může pokles na amerických akciích pokračovat?
Měnový pár NZD/USD: Analýzy více časových rámců (W1 až H4)
Analýza Dow Jones, Nasdaq, EUR/USD: Trhy ožívají. Pozitivní zprávy ohledně cel podpořily růst
Úzkost v tradingu: Příčiny a jak ji překonat
Praktická ukázka: Středa, která zahrozila
Apofenie dat: Zkreslení, kvůli kterému přichází obchodníci o peníze
INVESTIČNÍ GLOSA: Největší rošáda od minulého století. Investoři mění USA za Evropu
Tradingovým talentům se ve Fintokei daří stále víc. Jaká je jejich úspěšnost?
Mentální únava v tradingu: Tichý zabiják výsledků
RebelsFunding nabízí 30% slevu na všechny programy, pouze do pátku 28. března
Může pokles na amerických akciích pokračovat?
Forexové online zpravodajství
Americké indexy v úvodu smíšeně, představenstvo společnosti Crown Castle nečekaně odvolalo svého CEO
USA: Index cen domů dle FHFA v lednu meziměsíčně vzrostl o 0,2 % při očekávání růstu o 0,3 %
USDIDX mírně posiluje navzdory slabším údajům o spotřebitelské důvěře CB; inflační očekávání překonala odhady
Stříbro posiluje o 2 % a oživuje akcie těžařských společností
Cenový růst ropy podpořen cly na Venezuelu a útoky na ropovody v Nigérii
Růst cen nemovitostí v USA zrychlil
VIX na měsíčním minimu – růst Wall Street způsobil 32% propad implikované volatility 📉
USA: Počet nově vydaných stavebních povolení dosáhl v únoru dle konečných dat 1459 tis.
Americké futures kontrakty mírně posilují
Výrobce koření McCormick & Co reportoval za 1Q mírně pod očekáváním a potvrdil výhled pro FY 2025
Americké indexy v úvodu smíšeně, představenstvo společnosti Crown Castle nečekaně odvolalo svého CEO
USA: Index cen domů dle FHFA v lednu meziměsíčně vzrostl o 0,2 % při očekávání růstu o 0,3 %
USDIDX mírně posiluje navzdory slabším údajům o spotřebitelské důvěře CB; inflační očekávání překonala odhady
Stříbro posiluje o 2 % a oživuje akcie těžařských společností
Cenový růst ropy podpořen cly na Venezuelu a útoky na ropovody v Nigérii
Růst cen nemovitostí v USA zrychlil
VIX na měsíčním minimu – růst Wall Street způsobil 32% propad implikované volatility 📉
USA: Počet nově vydaných stavebních povolení dosáhl v únoru dle konečných dat 1459 tis.
Americké futures kontrakty mírně posilují
Výrobce koření McCormick & Co reportoval za 1Q mírně pod očekáváním a potvrdil výhled pro FY 2025
Odborné kurzy a semináře
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Naposledy čtené:
Forexové online zpravodajství
Makro: Spotřebitelská důvěra Německa zůstává stabilní, GfK
Aktuálně k BTC 14. dubna 2022 – průraz kontrakce v pozadí
USD/CAD: Analýza a prognóza vývoje
USA: Počet nově vydaných stavebních povolení dosáhl v únoru dle konečných dat 1459 tis.
Bankovní unii potřebujeme do roka a do dne, volá šéf EK. Německo o ní nechce slyšet bez fiskální unie. ČR také proti
Pilulka: Čuprova společnost uplatnila opci k nabytí kontrolního podílu
Akcie na pražské burze během týdne posílily o 5,7 procenta
Přes hrozbu sankcí ruská centrální banka nezapomíná na inflaci
Akcie výrobce počítačů Dell se vrátily na burzu
Raiffeisenbank: Okénko trhu 17.5.2017
Makro: Spotřebitelská důvěra Německa zůstává stabilní, GfK
Aktuálně k BTC 14. dubna 2022 – průraz kontrakce v pozadí
USD/CAD: Analýza a prognóza vývoje
USA: Počet nově vydaných stavebních povolení dosáhl v únoru dle konečných dat 1459 tis.
Bankovní unii potřebujeme do roka a do dne, volá šéf EK. Německo o ní nechce slyšet bez fiskální unie. ČR také proti
Pilulka: Čuprova společnost uplatnila opci k nabytí kontrolního podílu
Akcie na pražské burze během týdne posílily o 5,7 procenta
Přes hrozbu sankcí ruská centrální banka nezapomíná na inflaci
Akcie výrobce počítačů Dell se vrátily na burzu
Raiffeisenbank: Okénko trhu 17.5.2017
Blogy uživatelů
Úzkost v tradingu: Příčiny a jak ji překonat
Praktická ukázka: Středa, která zahrozila
Jak mít to pravé nastavení mysli pro trading
Hvězdy burzy - rozhovor s účastníkem
Analýza Dow Jones, Nasdaq, EUR/USD: Trhy ožívají. Pozitivní zprávy ohledně cel podpořily růst
Fundamentální analýza kryptoměn – regulační vývoj a jeho dopad na kryptoměny (8. díl)
Kryptoměny a nebezpečí přicházející po bullrunech
3 fáze vývoje tradera – ztrátový, neziskový, ziskový
Forex Edge: Aktuální trading příležitosti na trzích EUR/USD a XAU/USD
Jak řídit poměr výnosu vůči riziku?
Úzkost v tradingu: Příčiny a jak ji překonat
Praktická ukázka: Středa, která zahrozila
Jak mít to pravé nastavení mysli pro trading
Hvězdy burzy - rozhovor s účastníkem
Analýza Dow Jones, Nasdaq, EUR/USD: Trhy ožívají. Pozitivní zprávy ohledně cel podpořily růst
Fundamentální analýza kryptoměn – regulační vývoj a jeho dopad na kryptoměny (8. díl)
Kryptoměny a nebezpečí přicházející po bullrunech
3 fáze vývoje tradera – ztrátový, neziskový, ziskový
Forex Edge: Aktuální trading příležitosti na trzích EUR/USD a XAU/USD
Jak řídit poměr výnosu vůči riziku?
Vzdělávací články
Největší problém indexu S&P 500
VIP zóna: Výsledky obchodování za březen 2023
Obchodování podle PRICE ACTION je dřina (dokud neuvidíte toto video)
Se Sidem o Forexu: Analýza více časových rámců (3. díl)
Jak obchodovat pattern Cup and Handle (hrnek s ouškem)
Milionový kapitál bez rizika. Je prop trading revoluce v obchodování?
Intradenní obchodníci XI. (zahajování obchodů při obratu trendu 1. SELL)
Forex a mysterium svíčkových grafů
Intradenní obchodníci XIII. - využití oscilátoru RSI - díl I.
Fintokei – recenze, zkušenosti a hodnocení
Největší problém indexu S&P 500
VIP zóna: Výsledky obchodování za březen 2023
Obchodování podle PRICE ACTION je dřina (dokud neuvidíte toto video)
Se Sidem o Forexu: Analýza více časových rámců (3. díl)
Jak obchodovat pattern Cup and Handle (hrnek s ouškem)
Milionový kapitál bez rizika. Je prop trading revoluce v obchodování?
Intradenní obchodníci XI. (zahajování obchodů při obratu trendu 1. SELL)
Forex a mysterium svíčkových grafů
Intradenní obchodníci XIII. - využití oscilátoru RSI - díl I.
Fintokei – recenze, zkušenosti a hodnocení
Tradingové analýzy a zprávy
EUR/USD - Intradenní výhled 31.7.2017
EUR/USD - Intradenní výhled 31.5.2016
Bitcoin zdolal další rekord, vystoupil nad 63.000 dolarů
Forex: Americký dolar posiluje po zprávách o možných výjimkách z nových cel
Swingové obchodování AUD/USD 25.3.2025
Spotřebitelské ceny v USA klesly o 0,1 %
Zemní plyn (NYMEX) - Intradenní výhled 25.3.2025
Aktuálně otevřené forex pozice 14.8.2023
Americký regulátor CFTC varuje před brokerem F1 Trade
EUR/USD - Intradenní výhled 31.8.2016
EUR/USD - Intradenní výhled 31.7.2017
EUR/USD - Intradenní výhled 31.5.2016
Bitcoin zdolal další rekord, vystoupil nad 63.000 dolarů
Forex: Americký dolar posiluje po zprávách o možných výjimkách z nových cel
Swingové obchodování AUD/USD 25.3.2025
Spotřebitelské ceny v USA klesly o 0,1 %
Zemní plyn (NYMEX) - Intradenní výhled 25.3.2025
Aktuálně otevřené forex pozice 14.8.2023
Americký regulátor CFTC varuje před brokerem F1 Trade
EUR/USD - Intradenní výhled 31.8.2016
Témata v diskusním fóru
Drainer MACD trend systém
Praktické okénko – Obchod do trendu a nekompromisní SL
Analýza indexu S&P 500 a USD/CAD
Prezidentské volby v USA
Můj první rok na FX. (díl 2.)
Akcioví vítězové v době vakcínové
Forex trading - EUR/USD a USD/JPY
Praktická ukázka: Rozdíl nebyl tak velký
Price action, Jak vidět co jiní nevidí Ludvík Turek
Realita tradingu 5: Jsem velký Guru
Drainer MACD trend systém
Praktické okénko – Obchod do trendu a nekompromisní SL
Analýza indexu S&P 500 a USD/CAD
Prezidentské volby v USA
Můj první rok na FX. (díl 2.)
Akcioví vítězové v době vakcínové
Forex trading - EUR/USD a USD/JPY
Praktická ukázka: Rozdíl nebyl tak velký
Price action, Jak vidět co jiní nevidí Ludvík Turek
Realita tradingu 5: Jsem velký Guru