Úterý 09. července 2024 09:20
reklama
Dukascopy new
reklama
Fintokei ProTrader
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
FTMO férovost

Údaje z USA

img

Klíčové události 8. července: fundamentální analýza pro začátečníky

08.07.2024 Analýza makroekonomických zpráv: V pondělí je ekonomický kalendář prázdný. Minulý týden oba měnové páry zaznamenaly ní...
img

Ranní okénko - Týden ve znamení inflace

08.07.2024 Tento týden bude patřit datům o inflaci, která postupně dorazí z ČR, z Německa a z USA. Vliv na tržní aktivitu pak mohou mít i ostře sledovaná vyjádření předsedy americké centrální banky, který bude v úterý a ve středu v rámci výpovědi v Kongresu komentovat aktuální měnovou politiku.
img

Denní shrnutí: Wall Street rozšiřuje býčí momentum po NFP 📈

05.07.2024 Indexy na Wall Street po zprávě NFP nadále rostou. US500 i US100 se obchodují na nových historických maximech. Zpráva posílila očekávání snížení úrokových sazeb Federálního rezervního systému, přičemž swapy předpovídají v roce 2024 snížení sazeb o celé dva stupně.
img

Klíčové události 28. června: fundamentální analýza pro začátečníky

28.06.2024 Na pátek je naplánováno poměrně mnoho makroekonomických událostí, ale jen jedna nebo dvě jsou považovány za důležité. V první řadě upozorníme na třetí odhad zprávy o HDP Spojeného království, ale všímat bychom si měli i reakce trhu na včerejší údaje o HDP USA. Ta byla velmi slabá, pokud vůbec nějaká. Zprávy o HDP nevykazují vždy nečekané, rezonující hodnoty a trh není vždy připraven na ně reagovat.
img

EUR/USD: obchodní tipy pro začátečníky na evropskou seanci 26. června

26.06.2024 K testu ceny 1,0705 došlo v době, kdy indikátor MACD výrazně klesl pod úroveň nula, což omezilo potenciál páru EUR/USD klesat. Z tohoto důvodu jsem euro neprodával, i když údaje z USA vyšly nad očekávání ekonomů. Cena byla znovu otestována v době, kdy byl indikátor MACD v přeprodané oblasti. Proto bylo možné realizovat druhý nákupní scénář. Jak ale vidíme v grafu, pár aktivně nestoupal. Včerejší údaje o HDP Španělska euro neovlivnily, stejně jako projev Nagelové. Dnes se může opakovat totéž, protože slabé údaje z Německa už vyvinuly tlak na EUR/USD a teď se všechny naděje upínají k pozitivní reakci při projevu člena Výkonné rady Evropské centrální banky Philipa Lanea. Obrana denního minima dá kupcům šanci zvrátit klesající trend. Co se týká intradenní strategie, budu spoléhat spíš na realizaci scénářů č. 1 a 2.
img

GBP/USD: obchodní plán na americkou seanci ze dne 25. června (analýza dopoledních obchodů). Libra nedosáhla ani na hladinu 1,2704.

26.06.2024 V dopolední prognóze jsem se zaměřil na úroveň 1,2704 a na jejím základě jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh. Podívejme se na graf 5M a zanalyzujme, co se stalo. Libra stoupala, ale k testu a falešnému průrazu jí několik bodů chybělo, takže jsem odtud nemohl vstoupit na short pozice. Technický obrázek na druhou polovinu dne je třeba ještě zrevidovat.
img

EUR/USD: plán obchodování během americké seance ze dne 25. června (analýza dopoledního obchodování). Kupující se snažili, ale bez úspěchu

26.06.2024 Ve své dopolední předpovědi jsem upozornil na úroveň 1,0723 a plánoval jsem se na jejím základě rozhodnout o vstupu do trhu. Podívejme se na 5minutový graf a rozeberme si, co se zde stalo. Pokles a vytvoření falešného proražení poskytly dobrý vstupní bod k nákupu eura, což vedlo k tomu, že pár vzrostl pouze o 12 bodů, než došlo k obnovení tlaku na tento pár. Technický výhled se ve druhé polovině dne nezměnil.
img

XAU/USD. Přehled a analýza.

25.06.2024 Zlato má problémy přilákat silné kupce v reakci na jestřábí překvapení Fedu, který předpovídá pouze jedno snížení sazeb v roce 2024. Nad očekávání silné údaje o indexu podnikatelské aktivity Spojených států, zveřejněné v pátek, kromě toho ukazují na odolnou ekonomiku. Uvedené pomohlo americkému dolaru prodloužit pozitivní dynamiku z předchozího týdne, vystoupat na nejvyšší úroveň od 9. května a omezit tím další růst ceny drahého kovu.
img

NZD/USD. Přehled a analýza. Páru se daří chránit si úroveň 0,6100.

25.06.2024 První den nového týdne se pár NZD/USD snaží přilákat kupce. Přesto, jakékoli výraznější oživení vypadá na pozadí opatrného tržního sentimentu a mírného posilování amerického dolaru (navzdory korekci) nepravděpodobně. Pár má support kolem klíčové úrovně 0,6100.
img

BREAKING: Americké předběžné PMI lepší, než se očekávalo 🎯

21.06.2024 Toto jsou nejnovější předběžná data PMI zveřejněná dnes. Údaje z USA si jednoznačně vedou mnohem lépe než ostatní země. V eurozóně data PMI překvapila negativně, stejně jako Austrálie. Naproti tomu údaje z Japonska a Spojeného království byly víceméně v souladu s očekáváním. Naopak data z USA opět silně překvapila směrem nahoru.
img

EUR/USD: obchodní tipy pro začátečníky na evropskou seanci 21. června

21.06.2024 Cena 1,0724 byla otestována v době, kdy indikátor MACD výrazně klesl pod úroveň nula, což omezilo růstový potenciál páru EUR/USD. Z tohoto důvodu jsem euro neprodával. Poté, co obchodníci zareagovali na údaje z USA, se pár mírně odrazil a následoval další test ceny 1,0724. Došlo k němu na začátku pohybu indikátoru MACD, takže obchodníci mohli vstoupit na trh a prodávat euro. V důsledku toho se pár propadl o zhruba 20 pipů. Z vývoje usuzujeme, že euro může zůstat pod tlakem, zejména po sérii dnešních údajů souvisejících s ekonomickou aktivitou. Eurozóna zveřejní indexy podnikatelské aktivity ve výrobním sektoru a ve službách a kompozitní index PMI. Slabé indikátory jen zvýší tlak na riziková aktiva včetně eura, což povede k novému výprodeji páru EUR/USD a dalšímu testu týdenního minima. Co se týká intradenní strategie, budu se spoléhat spíš na realizaci scénářů č. 1 a 2.
img

EUR/USD: plán obchodování během americké seance ze dne 19. června (analýza dopoledního obchodování). Euro se pohybuje v kanálu

20.06.2024 Ve své dopolední prognóze jsem se zaměřil na úroveň 1,0710 a plánoval jsem se na jejím základě rozhodnout o vstupu do trhu. Podívejme se na 5minutový graf, abychom zjistili, co se tam stalo. Došlo k poklesu, ale k otestování a vytvoření falešného proražení nikoli. Z toho důvodu nebylo možné najít vhodné vstupní body do trhu. Technický obrázek pro druhou polovinu dne bylo potřeba ještě revidovat.
img

EUR/USD: Jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky ze dne 18. června (americká seance)

19.06.2024 K prvnímu testu cenové úrovně 1,0719 v první polovině dne došlo, když indikátor MACD výrazně klesl pod úroveň nula, což omezilo potenciál páru klesat. Z tohoto důvodu jsem euro neprodával. Krátce nato došlo k dalšímu testu úrovně 1,0719 s indikátorem MACD v přeprodané oblasti, což umožnilo rozvinout druhý scénář pro nákup eura. Ten ale nevedl k výraznému růstu. Ve druhé polovině dne nás čekají údaje o změnách objemu maloobchodních tržeb, objemu průmyslové výroby a objemu výroby ve zpracovatelském průmyslu. Pokud se budou lišit od prognóz ekonomů, volatilita může prudce vzrůst, i když toto je nepravděpodobné. Proto se budu držet spíš strategie obchodování v kanálu. V případě intradenní strategie plánuji jednat na základě realizace scénáře č. 2.
img

USD/JPY: tipy na obchodování během evropské seance dne 17. června pro začátečníky

17.06.2024 K otestování ceny 157,55 došlo v době, kdy se ukazatel MACD právě začal pohybovat směrem dolů od nuly, což potvrdilo vstupní bod k prodeji dolaru. V důsledku toho se měnový pár USD/JPY propadl o 50 pipsů. Údaje z minulého týdne a rozhodnutí Bank of Japan o úrokových sazbách nadále vyvíjejí tlak na jen. Nedávné údaje z USA však obchodníky tolik nepotěšily, takže dolaroví býci nedokážou prolomit současná lokální maxima. Dnes ráno se pár bude pravděpodobně obchodovat do strany, takže bych s rychlým vývojem růstového trendu v nejbližší době spíše nepočítal. Lepší je využít korekce páru a v očekávání postupu trendu působit co nejníže. Co se týče intradenní strategie, budu se spoléhat spíše na realizaci scénářů č. 1 a 2.
img

EUR/USD: obchodní tipy na evropskou seanci 14. června pro začátečníky

14.06.2024 Cena 1,0777 byla otestována v době, kdy indikátor MACD právě začal klesat od úrovně nula, což potvrdilo vstupní bod na prodej eura. V důsledku toho se pár EUR/USD propadl o více než 30 pipů. Zprávy z eurozóny na euro dopadly, ale údaje z USA ovlivnily tržní sentiment pozitivně. Jenže to nestačilo, takže iniciativu a kontrolu nad trhem převzali ve výsledku znovu medvědi. Dnes bude v eurozóně zveřejněno několik zpráv. Vše začne indexem spotřebitelských cen z Francie, následovat bude bilance zahraničního obchodu z Itálie a eurozóny a vše zakončí projev prezidentky Evropské centrální banky Christine Lagardeové. Jelikož Lagardeová sdělila všechno důležité už minulý týden, neočekávám, že by euro po dnešních příchozích informacích získalo příliš podpory. Co se týká intradenní strategie, budu spoléhat spíš na realizaci scénářů č. 1 a 2.
img

Plán obchodování GBP/USD na 14. června. Jednoduché tipy pro začátečníky

14.06.2024 Měnový pár GBP/USD se ve čtvrtek obchodoval na nižší úrovni. Zatímco pokles eura naznačuje potenciální klesající trend pro měnový pár EUR/USD, pro britskou libru pokles neznamená nic důležitého. Jen připomínáme, že pár GBP/USD se již tři týdny obchoduje mezi úrovněmi 1,2693 a 1,2798. Ve středu se obchodoval prudce výše nad tímto bočním kanálem, ale na celkové situaci to nic nezměnilo. Pár se stále obchoduje do strany, protože se mu nedaří zahájit medvědí korekci a není schopen prolomit úroveň 1,2693, zatímco trh se nadále vyhýbá velkým nákupům dolarů.
img

GBP/USD: Jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky ze dne 13. června (americká seance)

14.06.2024 Test cenové hladiny 1,2798 se shodoval s dobou, kdy byl indikátor MACD značnou dobu v pásmu překoupení, a jelikož se kupcům libry nepodařilo dostat se nad denní maximum, bylo rozhodnuto o prodeji páru GBP/USD. V důsledku toho se pár propadl o zhruba 20 bodů. Nedostatek statistických údajů ze Spojeného království ovlivnil růstový potenciál páru. Odpoledne se očekává mnoho údajů o americké ekonomice. Směr trhu určí index cen výrobců bez cen potravin a energií, počet prvních žádostí o podporu v nezaměstnanosti a počet opakovaných žádostí o podporu v nezaměstnanosti. Jestliže budou údaje z USA lepší, než ekonomové předpovídali, může se tlak na britskou libru rychle vrátit. Pokud jde o intradenní strategii, plánuji jednat na základě realizace scénářů č. 1 a č. 2.
C:\fakepath\trader-13062024-43-zm.jpg

Komodity: Ceny ropy klesají po zprávě o růstu zásob suroviny ve Spojených státech

13.06.2024 Ropa dnes mírně zlevňuje po zprávě o růstu zásob této suroviny a zásob pohonných hmot ve Spojených státech. Dolů ji tlačí rovněž očekávání, že americká centrální banka (Fed) bude úrokové sazby snižovat pomaleji, než se mělo za to. Výraznějšímu poklesu ale brání ekonomické údaje z USA, které ukazují uvolnění trhu práce a zpomalení inflace.
img

Bitcoin, Ethereum, SOL, Cardano, XRP a Shiba Inu se připravují na býčí zemětřesení

13.06.2024 Bitcoin se ve středu po zveřejnění údajů o květnovém indexu spotřebitelských cen (CPI), které byly nižší, než se očekávalo, odrazil téměř na 70 000 USD. Ostatní přední kryptoměny se také posunuly výše, protože trh na tyto zprávy reagoval pozitivně.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 13. června. Jednoduché tipy pro začátečníky.

13.06.2024 Pár GBP/USD ve středu výrazně vzrostl. Popáté nebo pošesté nedokázal překonat úroveň 1,2603 a zahájit korekci. Ale když byla zveřejněna zpráva o inflaci v USA, kterou nelze považovat za "rezonující", trh okamžitě zahájil výprodej dolaru. Večer, kdy vystoupil předseda Federálního rezervního systému Jerome Powell, trh na tuto událost nijak výrazně nereagoval. Powell objasnil, proč Fed není ochoten snížit sazby, ale zmínil, že poslední dvě zprávy o inflaci byly povzbudivé. Celkově lze vyvodit následující závěr: Fed si stále přeje začít snižovat sazby, ale nemůže. Kdy se mu taková příležitost naskytne, se neví. Možná až inflace zpomalí o 0,1 % za měsíc, a nikoli každý měsíc, a současná míra inflace bude 1,5krát vyšší než cíl. Libra nicméně pokračuje v růstu pod jakoukoli formální záminkou. Trh dál silně reaguje na všechny zprávy, které jsou pro dolar negativní, a ignoruje zprávy, které jsou pro americkou měnu pozitivní a mohou ji podpořit.
img

Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 7. června? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

07.06.2024 Ve čtvrtek zůstal měnový pár GBP/USD v podstatě na místě. Zasedání ECB nebylo pro britskou libru nijak významné ani relevantní. Ačkoli občas na takové události libra reaguje, včerejšek k nim nepatřil. Pár tak zůstává v blízkosti svých lokálních maxim a drží se zcela nelogického vzestupného trendu, který není schopný ani mírné korekce směrem dolů. Vytvořila se třetí po sobě jdoucí vzestupná trendová linie, která zůstává relevantní. Připomeňme, že prolomení ceny pod první dvě linie nevedlo k poklesu libry ani k vytvoření klesajícího trendu. Trendové linie tedy v současné době existují pouze jako potvrzení nepřetržitého růstu libry.
img

USD/JPY: obchodní tipy pro začátečníky na evropskou seanci 5. června

05.06.2024 Cena 154,68 byla otestována v době, kdy indikátor MACD prudce klesl z úrovně nula, což omezilo potenciál páru USD/JPY klesat. USA včera opět zveřejnily neuspokojivé údaje, které vyvinuly tlak na dolar. V dnešní asijské seanci byl ale dolar žádaný. Navzdory poměrně dobré zprávě o japonských mzdách se na trh vrátili kupci, kteří využili atraktivních cen a výrazného poklesu páru, který jsme pozorovali v průběhu týdne. Rád bych upozornil, že pokles může být rychle vykoupen, takže i když pár oživí, buďte na short pozicích velmi opatrní. Býčímu potenciálu páru by momentálně mohly vážně uškodit jen výrazně slabé údaje z USA. Co se týká intradenní strategie, budu spoléhat spíš na realizaci scénářů č. 1 a 2.
img

EUR/USD: obchodní tipy pro začátečníky na evropskou seanci 5. června

05.06.2024 Cena 1,0876 byla otestována v době, kdy se indikátor MACD výrazně posunul nad úroveň nula, což omezilo růstový potenciál páru EUR/USD. Z tohoto důvodu jsem se rozhodl jednotnou měnu nenakupovat. A udělal jsem dobře. Pár vystoupal asi o 10 pipů a pak s růstem přestal. Včerejší německé zprávy o nezaměstnanosti zklamaly, a pár v důsledku toho v první polovině dne klesl. Slabé údaje z USA ale ke konci dne vrátily poptávku po euru. Situace pro riziková aktiva by se dnes po zveřejnění indexu PMI ve službách v zemích eurozóny a kompozitního indexu, který zahrnuje slabou výrobní aktivitu, mohla vyvíjet špatně. Slabé údaje budou před zítřejším zasedáním Evropské centrální banky vyvíjet tlak na euro. Index cen výrobců v eurozóně dnes nemusí zaujmout investory. Co se týká intradenní strategie, budu spoléhat spíš na realizaci scénářů č. 1 a 2.
img

USD/JPY: Jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky, 4. června. Přehled včerejších obchodů na forexu.

04.06.2024 Cena 156,64 byla otestována, když indikátor MACD výrazně klesl pod úroveň nula, což omezilo potenciál páru klesat. Ačkoli údaje z USA přinesly zklamání, které jistě vyvolalo pokles páru, na trh jsem nevstoupil, protože to bylo proti mému obchodnímu systému. Pár během asijské seance dál klesal navzdory slabým statistikám o změně měnové báze Japonska. Je jasné, že slabost dolaru je patrná na mnoha obchodních instrumentech včetně páru s japonským jenem. Je ale třeba si uvědomit, že čím níž pár USD/JPY klesne, tím atraktivněji dané úrovně vypadají pro nákup a pokračování uptrendu. Proto buďte při prodeji opatrní. Co se týká intradenní strategie, budu spoléhat spíš na realizaci nákupních scénářů č. 1 a 2.
img

EUR/USD: Jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky, 4. června. Přehled včerejších obchodů na forexu.

04.06.2024 Poprvé byla cena 1,0849 otestována, když indikátor MACD výrazně vzrostl nad úroveň nula, což omezilo růstový potenciál páru. Krátce nato byla zmíněná cena otestována znovu, když byl indikátor MACD v překoupené oblasti, což spustilo prodejní scénář č. 2. Údaje z USA bohužel silně zklamaly, protože výrobní aktivita klesla mnohem víc, než ekonomové předpovídali. Výsledkem nebyl pokles, ale růst páru, který vedl k obchodní ztrátě. Dnes je důležitý přehled údajů o změně počtu nezaměstnaných v Německu za duben letošního roku a o míře nezaměstnanosti. Špatné údaje budou důvodem k prodeji eura, čehož by kupci mohli ochotně využít k prodloužení včerejšího uptrendu. Pokud jde o intradenní strategii, budu spoléhat spíš na realizaci nákupních scénářů č. 1 a 2.
img

GBP/USD: Jednoduché tipy pro začínající obchodníky na 4. června. Přehled vývoje včerejšího obchodování na forexu

04.06.2024 K prvnímu testu ceny 1,2729 došlo ve chvíli, když se ukazatel MACD posunul výrazně nad nulu, což omezilo potenciál pohybu páru směrem vzhůru. Krátce poté došlo k dalšímu otestování této ceny, když se ukazatel MACD nacházel v překoupené oblasti, což odstartovalo prodejní scénář (č. 2). Bohužel údaje z USA byly velkým zklamáním, což vedlo k poklesu páru a následné ztrátě obchodu. Dnes nebudou zveřejněny žádné statistiky ze Spojeného království, a tak je možné, že se prodávající v první polovině dne pokusí na trh vrátit a využijí relativně drahé britské libry. Pokud v první polovině dne nedojde k výraznějšímu výprodeji, můžeme během americké seance očekávat další vývoj vzestupného trendu. Pokud jde o intradenní strategii, budu se spoléhat spíše na realizaci nákupních scénářů č. 1 a 2.
img

Přehled páru GBP/USD 4. června. Americký index ISM těžce neuspěl.

04.06.2024 Spojené státy tento týden zveřejní značné množství důležitých informací. Dolar tedy bude mít mnohem víc než jen jednu šanci na pokles. Údaje z USA jsou v posledních měsících bohužel ustavičným zklamáním, a to tak velkým, že ani fundamentální pozadí nezachrání dolar před dalšími výprodeji. Stojí za zmínku, že Federální rezervní systém stále odkládá okamžik prvního uvolnění měnové politiky. Přesněji řečeno, trh stále očekává, že Fed zahájí cyklus snižování sazeb příliš brzy. Dá se tedy říct, že trh si za své úsudky a prognózy, které jsou nakonec vždy nesprávné, může sám.
img

USD/JPY: tipy na obchodování během evropské seance dne 3. června pro začátečníky

03.06.2024 K otestování ceny 156,97 došlo v době, kdy ukazatel MACD prudce klesl od nuly, což omezilo potenciál poklesu páru USD/JPY. Přestože byly údaje z USA pro trh zklamáním, což na pár vyvíjelo tlak, rozhodl jsem se do trhu nevstupovat. Jak můžete vidět v grafu, rozhodl jsem se správně, jelikož pár nevykázal výrazný pokles. Japonsko dnes zveřejnilo slabé zprávy o kapitálových výdajích a výrobním indexu PMI, které dopadly pod odhady ekonomů. Ukazatel však zůstal nad hranicí 50 bodů, která naznačuje trvalý růst. Nejoptimálnější příležitost k nákupu by se mohla naskytnout při propadech s dalším pokračováním růstového trendu. Čím níže pár klesne, tím atraktivnější bude pro dolarové býky. Co se týče intradenní strategie, budu se spoléhat spíše na realizaci scénářů č. 1 a 2.
img

Kanadský dolar prochází obdobím oslabení. Přehled vývoje USD/CAD

30.05.2024 Zotavování kanadského dolaru z minim z poloviny dubna se tento týden zastavilo. Trh se soustředil především na "odolné" ekonomické údaje z USA, rostoucí výnosy dluhopisů a pokračující přehodnocování rizik, že Federální rezervní systém v příštích několika měsících sníží sazby, ze strany trhu. Komentáře představitelů Fedu situaci nevyjasnily a naopak jen prohloubily obavy.
img

GBP/USD: Jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky, 29. května (americká seance)

30.05.2024 K testům úrovní, které jsem naznačil, v první polovině dne nedošlo. Důvodem byl nedostatek důležitých statistických údajů za Spojené království, který vedl k nízké volatilitě trhu a nízkému objemu obchodování. Odpoledne se situace může změnit, i když pravděpodobné to není. Očekávají se údaje o výrobním indexu Fed-Richmond a zpráva s ekonomickým přehledem Fedu podle regionů "Béžová kniha". To vše je velmi zajímavé, ale směr trhu to ovlivňuje jen málo. Tlak na libru tudíž může jen zesilovat, protože jak ukázala první polovina dne, lidí, kteří jsou ochotni nakupovat, je méně. Silné údaje z USA budou dalším důvodem k prodeji libry a nákupu dolaru. Pokud jde o intradenní strategii, plánuji jednat na základě realizace scénářů č. 1 a č. 2.
img

EUR/USD: tipy na obchodování pro začátečníky během evropské seance 29. května

29.05.2024 K otestování ceny 1,0885 došlo v době, kdy se ukazatel MACD prudce zvýšil nad nulu, což omezilo potenciál páru EUR/USD dalšího růstu. Z toho důvodu jsem nenakupoval a ani jsem se nedočkal dalšího testu 1,0885 pro krátkou pozici. U hladiny 1,0867 však byla situace jiná: k prvnímu cenovému testu 1,0867 došlo, když byl ukazatel MACD výrazně dole, a druhý test, ke kterému došlo, když se ukazatel nacházel v přeprodané oblasti, poskytl příležitost k realizaci scénáře č. 2 pro nákup. Výsledkem bylo posílení páru o 15 pipsů. Silné údaje z USA vyvíjely ve druhé polovině dne na euro tlak.
img

GBP/USD: obchodní tipy na evropskou seanci 27. května pro začátečníky

27.05.2024 K otestování ceny 1,2736 došlo v době, kdy indikátor MACD prudce vzrostl nad úroveň nula, což omezilo růstový potenciál páru GBP/USD. Z tohoto důvodu jsem se na konci týdne rozhodl libru nenakupovat a udělal jsem dobře. Nemohl jsem čekat na realizaci druhého prodejního scénáře. Slabé údaje z USA odpoledne hnaly libru dá nahoru, předtím se býkům podařilo ustát a obnovit pokles páru během evropské seance, který způsobily slabé údaje o maloobchodních tržbách ve Velké Británii. Nic dnes ráno nemůže vyvolat spike volatility, takže obchodníci zůstanou bez dat a výrazných pohybů. V této souvislosti je také možné vsadit na rozvoj uptrendu, který navzdory veškerému úsilí medvědů o opak z minulého týdne nezmizel. Pokud jde o intradenní strategii, budu spoléhat spíš na realizaci scénářů č. 1 a 2.
img

Co můžeme příští týden očekávat od libry?

27.05.2024 Také poptávka po britské libře poslední dobou roste, a to zprávám na pozadí a vlnové analýze navzdory. Trh se poměrně uklidnil, pokud jde o komplikovanou strukturu současné vlny, a nikdo neočekává standardní vlny. Vzestupná vlna by však měla brzy skončit, jinak celá vlnová analýza projde výraznými změnami.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 27. května. Jednoduché tipy pro začátečníky.

27.05.2024 Pár GBP/USD vykázal v pátek také vzestupný pohyb. Zatímco pro pár EUR/USD byly zveřejněny jen dvě zprávy, přičemž obě podpořily americký dolar, pro pár GBP/USD byly zveřejněny tři zprávy, přičemž americký dolar podpořily všechny. Dopoledne byla ve Velké Británii zveřejněna poměrně důležitá zpráva o maloobchodních tržbách, které v dubnu klesly o 2,3 %. Trh přitom očekával pokles maximálně o 0,4 %. Začínající obchodníci si tak mohli všimnout, že zprávy z Velké Británie nejsou o nic lepší než údaje z USA a trh libru nakupuje většinou bezdůvodně, což říkáme už půl roku.
img

US100 získává více než 1,2 %📈

24.05.2024 Vzestupný trend se zrychlil po 15:00 SEČ po zveřejnění konečného spotřebitelského sentimentu a inflačních očekávání Michiganské univerzity. Nálada na trhu překonala odhady, zatímco krátkodobá i dlouhodobá inflační očekávání nečekaně klesla na 3,3 %, resp. 3 %.
img

Forex: Eurodolar ve fázi stabilizace

17.05.2024 Včerejší makro údaje z USA byly smíšené. Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti zůstaly mírně vyšší, než na jaké jsme byli donedávna zvyklí. Zahájení výstavby bytů a stavební povolení byly pod konsensem a podnikatelský výhled Philly Fedu se také snížil více, než se čekalo. Rovněž výsledky za průmyslovou výrobu v dubnu nebyly nijak přesvědčivé. Americká výnosová křivka tedy dále mírně invertuje, přičemž v rozhovoru pro agenturu Reuters prezident newyorského Fedu Williams uvedl, že ekonomika se posouvá k lepší rovnováze, ale na snižování sazeb je příliš brzy. V podobném (neutrálním) duchu se nesly i další komentáře z Fedu (Bostic, Mesterová, Balkin). Dolar tak po středečním výprodeji vykazoval známky stabilizace. Pomineme-li sérii vystoupení centrálních bankéřů z ECB naplánovanou na dnešek, tak konec týdne by pro eurodolar neměl být příliš zajímavý.
img

EUR/USD: plán obchodování během americké seance 16. května (analýza dopoledního obchodování)

17.05.2024 Ve své dopolední prognóze jsem vyzdvihl úroveň 1,0879 a plánoval jsem se na jejím základě rozhodnout o vstupu do trhu. Podívejme se na 5minutový graf, abychom zjistili, co se tam stalo. Pokles a vytvoření falešného proražení na této úrovni nám poskytly vynikající vstupní bod do dlouhých pozic, které navázaly na včerejší trend. Jak však můžete vidět v grafu, očekávaný prudký růst eura se nedostavil. Ve druhé polovině dne došlo k revizi technického obrazu.
img

Bitcoin má za sebou nejlepší den za poslední dva měsíce

16.05.2024 Bitcoin (BTC) ve středu zaznamenal největší jednodenní nárůst za téměř dva měsíce, protože slabé ekonomické údaje z USA zvýšily pravděpodobnost, že se Federální rezervní systém (Fed) připojí ke svým kolegům z vyspělých zemí a v letních měsících uvolní měnovou politiku snížením sazeb.
img

Prognóza pro pár EUR/USD na 16. května 2024

16.05.2024 Včerejší rally na trhu byla velkolepá: S&P 500 vzrostl o 1,17 %, zlato o 1,55 % a euro o 0,69 % (64 pipů). Velkolepá ale není ani tak dynamika cen, jako spíš nečekaná reakce trhu na údaje z USA. Jádrový index i index spotřebitelských cen vyšly na předpokládané úrovni 3,6 % y/y (oproti březnovým 3,8 % y/y), resp. 3,4 % y/y (oproti předchozím 3,5 % y/y). Maloobchodní tržby za duben nečekaně stagnovaly oproti očekávanému růstu o 0,4 %.
img

GBP/USD: jednoduché tipy pro začínající obchodníky, 15. května (americká seance)

15.05.2024 Test ceny 1,2610 přišel v době, kdy indikátor MACD prudce vzrostl od úrovně nula, což omezilo další růstový potenciál páru. Scénář č. 2 pro prodej se nenaplnil. Absence statistik ze Spojeného království posunula libru nad týdenní maximum, ale to bylo vše, protože nás čekaly důležité údaje z USA. Trh bude reagovat na údaje o indexu spotřebitelských cen a indexu spotřebitelských cen bez cen potravin a energií v USA, stejně jako na změny objemu maloobchodních tržeb a indexu Empire Manufacturing. Růst inflace povede k poklesu libry a nákupu dolaru, zatímco pokles cen nebo případná shoda údajů s prognózami budou důvodem k nákupu libry, která bude pokračovat v uptrendu. Co se týká intradenní strategie, plánuji jednat na základě realizace scénáře č. 1, aniž bych věnoval pozornost hodnotám indikátoru MACD, protože očekávám velké tržní pohyby.
img

USD/JPY: obchodní tipy na evropskou seanci 15. května pro začátečníky

15.05.2024 K otestování ceny 156,52 došlo v době, kdy indikátor MACD už prudce stoupal od úrovně nula, což ovlivnilo růstový potenciál dolaru, podobně jako ráno. Proto jsem se zdržel nákupů. Nečekal jsem ani na druhý prodejní scénář, takže jsem během americké seance zůstal bez vstupních bodů. Vzhledem k absenci údajů z Japonska se teď obchodníci zaměří na dnešní údaje z USA, které by mohly trhem výrazně otřást. Do této chvíle bylo nepravděpodobné, že by Bank of Japan intervenovala, a ke klíčové zprávě se budou obracet i hlavní hráči, kteří dokážou změnit poměr sil na trhu. Naším hlavním cílem je obchodování v rámci bočního kanálu. Údajům z USA se budeme věnovat v odpolední prognóze. Co se týká intradenní strategie, budu se spoléhat spíš na realizaci scénáře č. 2.
img

USD/JPY: Jednoduché tipy pro začínající obchodníky na 13. května (seance v USA)

14.05.2024 V první polovině dne nedošlo k otestování úrovní, které jsem naznačil, ačkoli se pár obchodoval poměrně blízko ceny 155,96. Na tomto pozadí jsem byl nucen přezkoumat technický obrázek a přeseněji definovat nejbližší úrovně, na jejichž základě se plánuji rozhodovat. Ve druhé polovině dne bohužel nejsou k dispozici žádné významné údaje z USA, takže se pravděpodobně nedočkáme bláznivých a směrových pohybů. Lepší je obchodovat v rámci kanálu, ačkoli existují šance na malé " breakouty" nahoru i dolů. Trhem by mohla otřást intervence japonské centrální banky, která je dnes však také nepravděpodobná. Pokud jde o intradenní strategii, plánuji jednat na základě realizace scénářů č. 1 a č. 2.
img

USD/JPY: obchodní tipy na evropskou seanci 13. května pro začátečníky

13.05.2024 K otestování ceny 155,81 došlo v době, kdy indikátor MACD právě začal stoupat od úrovně nula, což potvrdilo vstupní bod na nákup dolaru. Slabé údaje z USA ale po růstu o 10 pipů vyvinuly tlak na pár USD/JPY. Obstojné ukazatele míry výdajů japonských domácností, změny objemu bankovních úvěrů a salda běžného účtu umožnily trhu udržet si ráno rovnováhu. Po neúspěšném pokusu o proražení denního maxima a neuspokojivém indexu spotřebitelské nálady v USA spolu s očekáváním růstu inflace v USA byl dolar znovu pod tlakem. Dnes očekávám obchody páru v rámci kanálu a aktivní nákupy dolaru ze strany obchodníků, jejichž cílem bude aktualizace lokálních maxim. Na long pozicích je ale lepší být co nejníž. Co se týká intradenní strategie, budu se spoléhat spíš na realizaci scénářů č. 1 a č. 2.
img

GBP/USD: obchodní tipy na evropskou seanci 13. května pro začátečníky

13.05.2024 K otestování ceny 1,2522 došlo v době, kdy indikátor MACD právě začal klesat od úrovně nula, což potvrdilo vstupní bod na prodej libry. Po propadu o 18 pipů se pár GBP/USD vydal nahoru. Silné údaje o HDP, průmyslové výrobě a zpracovatelském průmyslu ráno podporovaly libru, ale obchodníci nebyli u denního maxima aktivní. Slabé údaje z USA a očekávaný růst inflace vedly v druhé polovině dne k růstu volatility, ale pár GBP/USD se nedokázal vymanit z kanálu, takže kupci plně nerealizovali scénář od úrovně 1,2522. Vzhledem k pondělní absenci údajů z Velké Británie nebuďte překvapeni, pokud den bude probíhat bez problémů a pár se bude dál obchodovat ve stejném kanálu, jaký jsme pozorovali v pátek. Co se týká intradenní strategie, budu se spoléhat spíš na realizaci scénáře č. 2.
img

USD/JPY: obchodní tipy na evropskou seanci 10. května pro začátečníky

10.05.2024 Cena 155,79 byla otestována v době, kdy indikátor MACD právě začal klesat od úrovně nula, což potvrdilo vstupní bod na prodej dolaru. Pár USD/JPY se ve výsledku propadl o více než 30 pipů. Obchodníci včera ignorovali údaje o průměrném výdělku v Japonsku a předstihové ekonomické indikátory, ale údaje z USA vyvíjely na pár mírný tlak, takže dolar během americké seance klesl. Dnešní obstojné hodnoty výdajů japonských domácností, hodnoty úvěrů a přebytku běžného účtu udržovaly rovnováhu na trhu. Včerejší pokles byl už ale vykoupen, což naznačuje další rozvoj vzestupného trendu ve střednědobém horizontu. Pokud jde o intradenní strategii, budu se spoléhat spíš na realizaci scénářů č. 1 a č. 2.
img

Výhled pro měnový pár EUR/USD na 10. května. Euro bezdůvodně vzrostlo

10.05.2024 Měnový pár EUR/USD ve čtvrtek vzrostl. Výše uvedený graf může naznačovat, že byl tento pohyb směrem vzhůru silný, ale ve skutečnosti se pár za poslední den nepohnul o více než 60 pipsů. Cena se stále obchoduje uvnitř vzestupného kanálu, takže vzestupný trend, který trvá již tři týdny, přetrvává. Upozorňujeme, že současný růst je součástí korekce proti výraznému poklesu a zdá se, že tato korekce nemá konce. Občas k tomu existují důvody: poslední údaje z USA totiž dolarové býky zklamaly. Někdy však – stejně jako včera – euro nemělo k růstu žádný důvod.
img

GBP/USD: obchodní plán na americkou seanci ze dne 9. května (analýza dopoledních obchodů). Libra stále vězí v kanálu.

10.05.2024 V dopolední prognóze jsem upozornil na úroveň 1,2468 a na jejím základě jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh. Podívejme se na graf 5M a zjistěme, co se v něm stalo. Pokles spolu s vytvořením falešného průrazu přinesly výborný vstupní bod pro nákup libry, což vedlo k růstu páru o téměř 30 bodů. Cílové úrovně 1,2504 jsme bohužel nedosáhli. Technický obraz nebyl odpoledne přehodnocen.
img

EUR/USD: Jednoduché tipy pro začínající obchodníky na 9. května (seance v USA)

09.05.2024 K testu ceny 1,0735 došlo dopoledne v době, kdy ukazatel MACD výrazně klesl od nuly, což omezilo další potenciál pohybu směrem dolů. Z tohoto důvodu jsem euro neprodával, což se ukázalo jako správné. Na pozadí nízkého objemu obchodování a absence jakýchkoli statistik z eurozóny nebylo snadné očekávat výrazné pohyby na trhu. Druhá polovina dne může probíhat pod stejnou "taktovkou", protože údaje z USA na tom pravděpodobně nic nezmění. Údaje o nových žádostech o podporu v nezaměstnanosti z USA pravděpodobně rovnováhu na trhu neovlivní. Pokud však zprávy překonají odhady ekonomů, tlak na euro se pravděpodobně zvýší a dolar bude nadále posilovat. Kupující eura může ovlivnit také britská libra, jejíž prudký pokles bude vyvíjet tlak na měnový pár EUR/USD. Pokud jde o intradenní strategii, plánuji jednat na základě realizace scénářů č. 1 a č. 2.
img

Plán obchodování měnového páru EUR/USD na 6. května. Jednoduché tipy pro začátečníky

06.05.2024 Měnový pár EUR/USD v pátek pokračoval v pohybu vzhůru. Minulý týden se odehrálo poměrně dost pro dolar důležitých událostí a trh je využil k prodeji dolaru. Zhruba v 80 % případů měl pravdu, protože téměř všechny nejdůležitější americké zprávy byly zklamáním. Míra nezaměstnanosti vzrostla, HDP zpomalil, údaj Nonfarm Payrolls byl mnohem nižší, než se očekávalo, indexy ISM podnikatelské aktivity klesly pod 50 a údaj JOLTs o počtu volných pracovních míst zaostal za prognózami. Dolar mohla podpořit pouze jediná událost – zasedání FOMC – ale trh se rozhodl ji ignorovat.
img

Plán obchodování měnového páru GBP/USD na 6. května. Jednoduché tipy pro začátečníky

06.05.2024 Pár GBP/USD v pátek pokračoval v pohybu vzhůru. Jak je vidět v grafu výše, cena minulý týden konsolidovala pod vzestupnou trendovou linií. V tomto bodě měla korekce směrem vzhůru skončit. Série slabých zpráv o americkém trhu práce, nezaměstnanosti, podnikatelské aktivitě a volných pracovních místech však vyvolala nový a předvídatelný pokles americké měny. Stále se domníváme, že fundamentální pozadí do značné míry podporuje dolar, zatímco současný růst libry je součástí korekčního pohybu. Proto očekáváme, že globální klesající trend bude pokračovat. Ekonomické údaje byly poslední dva týdny pro dolar zklamáním, ale nemusí tomu tak být vždy. Stav britské ekonomiky není ideální již několik let. Odraz od úrovně 1,2611 by mohl znamenat začátek nového klesajícího trendu.
img

EUR/USD: tipy na obchodování během evropské seance 3. května pro začátečníky

03.05.2024 K otestování ceny 1,0694 došlo odpoledne v době, kdy ukazatel MACD prudce klesl od nuly, což omezilo medvědí potenciál páru. Z tohoto důvodu jsem od prodeje eura upustil. Na další vstupní body jsem nečekal. Údaje o výrobním indexu PMI v Německu a eurozóně dopadly poměrně dobře, ale tyto zprávy euro nepodpořily. Odpoledne vedly údaje z USA k další vlně poklesu, ale páru se nepodařilo prorazit z kanálu. Dnes budou zveřejněny zprávy o míře nezaměstnanosti v eurozóně a průmyslové produkci ve Francii. Obchodníci budou tyto zprávy pravděpodobně ignorovat, protože nejsou klíčové. Před zveřejněním důležitých údajů z USA proto očekávám nízkou volatilitu trhu s pozičním obchodováním v rámci kanálu. Co se týče intradenní strategie, budu se spoléhat spíše na realizaci scénáře č. 2.
C:\fakepath\eurusd-01052024.png

Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 1.5.2024

01.05.2024 Akcie ve Spojených státech včera oslabily. Náladu na trhu ovlivnily nejnovější statistické údaje, které den před rozhodnutím měnového výboru centrální banky USA (Fed) o dalším vývoji úrokových sazeb ukázaly, že náklady na práci rostou a důvěra spotřebitelů se zhoršuje.
C:\fakepath\trader-30042024-84-zm.jpg

Forex: Americký dolar po nejnovější statistice z USA posiluje ke koši měn

30.04.2024 Americký dolar dnes posiluje ke koši měn. Zisky si připisuje i vůči japonskému jenu, který naopak předchozí seanci prudce rostl k dolaru kvůli podezření z japonských intervencí. Americký dolar podporují nejnovější statistické údaje z USA.
img

Dogecoin investoři se zaměřují na potenciální 1700% zisky z napínavé ICO pro virtuální realitu

30.04.2024 Zatímco cena Dogecoinu (DOGE) slábne a chystá se otestovat nedávná minima, investoři se v honbě za 1700% zisky obracejí na vzrušující ICO virtuální reality s názvem 5thScape.
img

GBP/USD: obchodní plán na americkou seanci 25. dubna (analýza dopoledních obchodů). Libra dál oživovala.

26.04.2024 V dopolední předpovědi jsem se zaměřil na úroveň 1,2478 a na jejím základě jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh. Podívejme se na graf 5M, který nám ukáže, co se stalo. Úroveň 1,2478 byla proražena, ale k retestu směrem dolů jsme se už nedostali, takže jsem zůstal bez signálů pro vstup. Ve druhé polovině dne byl technický obrázek mírně upraven.
img

USD/JPY: obchodní tipy na evropskou seanci 26. dubna pro začátečníky

26.04.2024 K testu ceny 155,67 na začátku americké seance došlo v době, kdy indikátor MACD právě začínal stoupat od úrovně nula, což potvrdilo vstupní bod pro nákup dolaru v rámci pokračování rostoucího trendu. Pár ale prudce nestoupal, což vedlo k vybírání zisků. Slabé údaje z USA brzdily býčí potenciál. Vše se ale změnilo v dnešní asijské seanci, když se Bank of Japan rozhodla ponechat úrokové sazby beze změny. Náznaky, že BoJ se zvyšováním sazeb nespěchá, protože ekonomika se musí přizpůsobit nedávným změnám politiky, podpořily dolar. Tento trend bude nejspíš pokračovat. Odpoledne mohou růstový potenciál páru zbrzdit jen velmi slabé údaje z USA. Co se týká intradenní strategie, budu se spoléhat spíš na realizaci scénářů č. 1 a č. 2.
img

EUR/USD: obchodní tipy na evropskou seanci 26. dubna pro začátečníky

26.04.2024 Cena 1,0705 byla odpoledne otestována v době, kdy indikátor MACD prudce klesl z úrovně nula. Přesto jsem euro prodával, protože po zveřejnění zprávy o vývoji HDP v USA jsem očekával silný pohyb, ke kterému také došlo. Následně se pár propadl o více než 25 pipů. Včerejší předstihový index spotřebitelského klimatu v Německu a ekonomický bulletin ECB neměly na euro žádný vliv, ale slabé údaje z USA vedly k růstu volatility a objemu obchodů. Obchodníci měli problém s určením směru, ale hospodářský růst, který byl pomalejší, než se očekávalo, vyvolal výprodej dolaru a riziková aktiva, ke kterým patří i euro, stoupala. Dnešní zprávy eurozóny o peněžní zásobě M3 a úvěrech podnikům a domácnostem pravděpodobně výrazně neovlivní směr trhu. Proto doporučuji zaměřit se na zprávy ze Spojených států. Budeme se jim věnovat v odpolední prognóze. Pokud jde o intradenní strategii, budu se spoléhat spíš na realizaci scénářů č. 1 a č. 2.
img

Ranní okénko - Růst v USA zpomalil, ale Fed bude muset zůstat obezřetný

26.04.2024 Dnes nás čeká přísun zajímavých dat z Evropy i z USA, řeč bude především o cenách, penězích v ekonomice, ale i rozpočtech spotřebitelů. Hlavní informací z evropského kontinentu bude meziroční vývoj peněžní zásoby M3 v eurozóně za březen, v souladu s trhem očekáváme růst o 0,6 %, tedy mírné zrychlení oproti únoru (0,4 %) a hlavně pokračování v zajeté trajektorii od 2. poloviny roku 2023, kdy došlo k obratu předchozího dlouhodobě klesajícího trendu. Zároveň budou vydány výsledky průzkumu inflačních očekávání v ročním a 3letém horizontu, také za březen.
img

Plán obchodování měnového páru GBP/USD na 26. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky

26.04.2024 Pár GBP/USD ve čtvrtek pokračoval v korekci směrem vzhůru. Pohyb páru byl ovlivněn zprávou o americkém HDP, protože během dne jednoduše nedošlo k žádným dalším událostem ani ke zveřejnění zpráv. Britské libře se podařilo vzrůst pouze na úroveň 1,2502, protože čtvrtletní údaj o HDP se ukázal být jedenapůlkrát nižší, než se předpokládalo. Americká ekonomika zpomaluje, a to je špatná zpráva. Skutečnost, že se hospodářský růst USA ochladil, povede v budoucnu ke zpomalení inflace. A čím rychleji inflace zpomalí, tím dříve přistoupí Federální rezervní systém k uvolnění své měnové politiky, což je pro dolar špatné. Stále se domníváme, že trh nezohlednil ani polovinu faktorů, které způsobují pokles páru GBP/USD, takže očekáváme jeho další pokles. Prozatím zůstává klesající trend nedotčen.
img

EUR/USD: tipy na obchodování pro začátečníky během evropské seance dne 25. dubna

25.04.2024 K odpolednímu otestování ceny 1,0704 došlo v době, kdy se ukazatel MACD vyšplhal výrazně nad nulu, což omezilo potenciál pohybu páru směrem vzhůru, zejména vzhledem k tomu, že k otestování došlo ke konci americké seance. Z tohoto důvodu jsem do trhu nevstoupil. Absence amerických dat umožnila býkům na EUR/USD pokračovat v pohybu vzhůru po zveřejnění poměrně rozumných ukazatelů německého IFO a ekonomických očekávání, na které se zaměřila pozornost. Dnes může euro během evropské seance pokračovat v růstu, k tomu však bude zapotřebí silná zpráva o předstihovém indexu spotřebitelského klimatu v Německu a také dobrý ekonomický bulletin Evropské centrální banky. Odpoledne se však účastníci trhu zaměří na ekonomické údaje z USA, takže s nákupem eura na současných maximech nespěchejte. Zprávám se budeme věnovat v odpolední prognóze. Pokud jde o intradenní strategii, budu se spoléhat spíše na realizaci scénářů č. 1 a č. 2.
img

GBP/USD: obchodní plán na americkou seanci 24. dubna (analýza dopoledních obchodů). Libra si uchovává naději

24.04.2024 V ranní prognóze jsem se zaměřil na úroveň 1,2423 a na jejím základě jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh. Podívejme se na graf 5M a analyzujme, co se stalo. Pokles a falešný průraz kolem úrovně 1,2423 přinesly signál k nákupu libry v rámci pokračování včerejšího býčího trendu. Jak ale vidíte v grafu, výrazný růst páru se nedostavil. Technický obrázek se ve druhé polovině dne nezměnil.
img

GBP/USD: tipy na obchodování pro začátečníky během evropské seance dne 24. dubna

24.04.2024 K otestování ceny 1,2386 došlo v odpoledních hodinách v době, kdy se ukazatel MACD právě začínal pohybovat směrem vzhůru od nuly, což potvrdilo správný vstupní bod k nákupu libry v naději, že pár provede korekci směrem nahoru. V důsledku toho pár vzrostl o více než 70 pipsů, ale já jsem se tohoto pohybu zúčastnil jen proto, že jsem tak silnou rally nečekal. K vybírání zisků došlo kolem cílové úrovně 1,2415. Díky přijatelným údajům o PMI ve zpracovatelském průmyslu a službách se libra mohla částečně zotavit z poklesu zaznamenaného na začátku týdne, zatímco slabé údaje z USA vedly odpoledne k větším nákupům. Dnes může růstový trend přetrvat, neboť zpráva o bilanci průmyslových zakázek od Konfederace britského průmyslu (CBI) pravděpodobně nezanechá na trhu výrazný dopad, i kdyby údaje zklamaly. Pokud jde o intradenní strategii, budu se spoléhat spíše na realizaci scénářů č. 1 a č. 2.
img

EUR/USD: obchodní tipy na evropskou seanci 24. dubna pro začátečníky

24.04.2024 Cena 1,0674 byla odpoledne otestována v době, kdy indikátor MACD právě začínal stoupat od úrovně nula, což potvrdilo signál k nákupu eura v rámci pokračování vzestupného pohybu v mezích intradenního trendu. Euro ve výsledku vzrostlo o 30 pipů. Silné údaje o PMI ve zpracovatelském průmyslu a službách v eurozóně mu ráno umožnily držet se nad vodou. Slabé údaje z USA ale ohrozily obrannou strategii medvědů a vedly k výraznějšímu růstu páru EUR/USD. Náladu obchodníků dnes mohou ovlivnit slabé údaje z Německa, protože zprávy nejsou v poslední době zvlášť povzbudivé. Impulsem mohou být zprávy o indexu podnikatelského klimatu IFO, indexu současného hodnocení IFO a indexu ekonomických očekávání IFO. Špatné zprávy by mohly euro tlačit dolů k dennímu minimu, kde bychom rádi viděli kupce, tedy pokud se po včerejšku ještě ukážou. Co se týká intradenní strategie, budu spoléhat spíš na realizaci scénářů č. 1 a č. 2.
C:\fakepath\trader-08042024-56-zm.jpg

Forex: Dolar mírně oslabuje vůči euru, investoři čekají na nové údaje z USA

08.04.2024 Americký dolar dnes mírně oslabuje vůči euru. Investoři čekají na nové ekonomické údaje, díky kterým by si mohli učinit lepší představu ohledně budoucího vývoje úrokových sazeb ve Spojených státech. Jednotná evropská měna si kolem 17:45 SELČ vůči dolaru připisovala necelé dvě desetiny procenta a pohybovala se v těsné blízkosti 1,0855 EUR/USD.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD na 4. dubna

04.04.2024 Zpráva o tom, že index spotřebitelských cen a jádrové ceny v eurozóně klesly mnohem víc, než se očekávalo, nezpůsobila pokles eura, ale slabé údaje z USA, zvlášť pomalejší růst aktivity v sektoru služeb, vyvolaly výrazný výprodej dolaru, který vedl k posílení páru. Dnes vyjde několik statistik a slabé indikátory nejspíš stáhnou dolů euro, které začalo nabírat obrátky navzdory velmi reálnému snížení sazeb ECB na začátku letošního roku. V centru pozornosti účastníků trhu bude také index cen výrobců v eurozóně a zpráva z měnověpolitického zasedání ECB.
img

Prognóza pro pár EUR/USD na 4. dubna 2024

04.04.2024 Včera vyšly smíšené údaje z USA. V soukromém sektoru přibylo 184 000 pracovních míst, zatímco index S&P Global Services PMI se snížil z únorových 52,3 na březnových 51,7 bodů. Trh na tyto zprávy nereagoval. O patnáct minut později byl zveřejněn index ISM PMI ve službách, který klesl z 52,6 na 51,4 bodů. Euro v tomto okamžiku prudce vzrostlo o 45 pipů a den zakončilo růstem o 67 pipů. Působí to jako spekulace. Index S&P 500 vzrostl o 0,11 %, zatímco Dow Jones klesl o 0,11 %. Výnosy dluhopisů se trochu změnily. Takové spekulativní akce působí matoucím způsobem na očekávání trhu týkající se zítřejších klíčových údajů o zaměstnanosti. Prognóza pro nonfarm payrolls uvádí 205 000 proti únorovým 275 000. Pokud budeme předpokládat, že údaje vyjdou v souladu s prognózou, může euro vykázat silný pohyb oběma směry, ale s rozdílnou interpretací: nárůst by se mohl vysvětlovat blížícím se snížením sazeb, zatímco pokles by mohl být vnímán jako útěk od rizika.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD na 3. dubna (americká seance)

03.04.2024 Dopoledne nedošlo k žádným cenovým testům kvůli nízké volatilitě trhu. Odpoledne byla otestována úroveň 1,0781 a zároveň se linie MACD začala pohybovat nahoru od nuly, což vyvolalo buy signál. Trhy teď čekají, jak se situace vyvine, zvlášť když jsou před nimi důležité údaje z USA.
img

Graf dne – EURUSD (03.04.2024)

03.04.2024 Eurodolar dnes zaznamenal zvýšenou volatilitu po zveřejnění dat z ekonomiky eurozóny. Euro oslabuje poté, co údaje naznačovaly, že předběžná inflace CPI v eurozóně za březen byla pod očekáváním na 2,4 % oproti prognózám 2,5 %. Také jádrový CPI se usadil pod odhadem 3 % a míra nezaměstnanosti vzrostla o 0,1 % na 6,5 %. Celkově data naznačují zpomalení ekonomiky v Evropě a holubičí komentáře od Holzmanna z ECB naznačují, že udržování depozitní sazby ECB nad 3 % se může vzhledem k současnému ekonomickému klimatu ukázat jako příliš restriktivní. Údaje z USA si vůči eurozóně nadále vedou velmi solidně a dnes se mezera pravděpodobně ještě prohloubí, když se dozvíme údaje o sektoru služeb ISM (15:00 GMT) a zprávu ADP ze soukromého trhu práce v USA (13:15 GMT ). V obou případech trh očekává výsledky o něco lepší než v únoru. Silná změna zaměstnanosti ADP a ISM nad 53 bodů by mohly posílit dolar a tlačit na pokles EURUSD. Kromě toho dnes vystoupí až 5 členů Federálního rezervního systému, včetně Jerome Powella (17:10 GMT)
img

Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 2. dubna

02.04.2024 Úroveň 1,2605 byla otestována v době, kdy linie MACD klesala od nuly. To vyvolalo sell signál, který vedl k poklesu ceny o více než 30 pipů. Nákupy při odrazu od úrovně 1,2575 mezitím vedly ke ztrátám, protože libra dál klesala.
img

Denní shrnutí: Seanci dominovalo silné zlato, americký dolar a ropné trhy 💵

28.03.2024 Dnešní seance v Evropě proběhla převážně v mírně pozitivním duchu a většina benchmarků uzavřela v kladných číslech. DAX a CAC40 uzavřely seanci s mírnými zisky.
img

EUR/USD: obchodní plán na evropskou seanci 27. března. Euro nesplnilo výzvu

27.03.2024 Včera byl vygenerován pouze jeden signál pro vstup na trh. Podívejme se na graf 5M a zjistěme, co se na něm stalo. V předchozí prognóze jsem věnoval pozornost úrovni 1,0834 a plánoval jsem rozhodnout se o vstupu na trh z tohoto místa. Pár EUR/USD opravdu klesl, ale žádný falešný průraz se tam nevytvořil. Z tohoto důvodu se nevytvořily žádné vhodné body ke vstupu na trh. Odpolední růst k oblasti 1,0867 nám umožnil vstoupit na trh s short pozicemi. V důsledku toho měnový pár klesl o 30 pipů.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 22. března

22.03.2024 Silné údaje z USA dokázaly pár vytlačit nad hladinu 151 a kupci se pravděpodobně pokusí udělat vše pro to, aby se nad ní udrželi a zachovali si šanci na nastolení vzestupného trendu. Při pohledu na dnešní prázdný makroekonomický kalendář ale vidíme, že dolaroví býci se budou nahoru tlačit těžce.
img

Obchodní sentiment by se mohl tento týden změnit. EUR/USD a GBP/USD by mohly klesnout

18.03.2024 Z těch nejdůležitějších a nejzajímavějších událostí vyzdvihujeme dvoudenní zasedání Fedu o měnové politice, které začne v úterý a skončí ve středu. V úterý a ve čtvrtek se pak účastníci trhu seznámí s politickými rozhodnutími Bank of England, Reserve Bank of Australia a švýcarské centrální banky. Podle konsenzu trhu se předpokládá, že všechny čtyři centrální banky si zachovají své dosavadní měnové politiky. Podle našeho názoru to pomůže zachovat současný tržní sentiment a může to podpořit další posilování americké měny.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD na 15. března

15.03.2024 Trh ignoroval projevy členů Výkonné rady ECB Franka Eldersona a Isabel Schnabelové. Údaje z USA naznačující možný další růst cenového tlaku mezitím vedly k poklesu eura a posílení dolaru. Dnes vyjdou zprávy z Francie a Itálie týkající se spotřebitelských cen, maloobchodních tržeb a obchodní bilance, které by mohly ovlivnit dynamiku trhu. Mnohem větší vliv ale bude mít projev člena Výkonné rady ECB Philipa Lanea, i když euru pravděpodobně nepomůže znovu dobýt pozice.
img

Plán obchodování pro EUR/USD a GBP/USD na 14. března

14.03.2024 Evropa v současné době čelí procesu deindustrializace, neboť tempo jejího poklesu dosáhlo závratných 6,7 %. Potvrzují se tak předchozí prognózy, že růst cen energetických zdrojů v regionu bude mít vážné ekonomické důsledky. Trh však nereagoval okamžitě, dolar dokonce zlevnil, byť nevýrazně. Zdá se, že trh se před zasedáním Federálního výboru pro volný trh, které se uskuteční příští týden, zastavil. S největší pravděpodobností bude ignorovat i dnešní údaje z USA, kdy například počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti vzroste jen o zhruba 7 000. Maloobchodní tržby, které významně ovlivňují dynamiku ekonomiky, rovněž vzrostou z 0,6 % na 1,0 %. To by teoreticky mělo vést k posílení dolaru, ale vzhledem k tomu, že ani inflace nedokázala pohnout trhem, očekávat od maloobchodních tržeb něco jiného se zdá být výzvou.
img

XAU/USD: Jak dlouho vydrží na trhu se zlatem nadšení?

08.03.2024 Medvědi na dolaru slaví a vybírají zisky z velkého objemu krátkých pozic. Dolar se během posledních pěti obchodních seancí propadl a ve středu jeho pokles ještě zrychlil. Dnes pokračuje v poklesu, který je doprovázen poklesem výnosů amerických státních dluhopisů.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 7. března (americká seance)

07.03.2024 Test úrovně 147,84 se shodoval s pohybem linie MACD k přeprodané oblasti a vyvolal buy signál, který vedl k růstu ceny o více než 25 pipů. Japonský jen ale dnes pravděpodobně obnoví růst v důsledku rostoucí naděje na zvýšení úrokových sazeb ze strany Bank of Japan. Tlak na pár USD/JPY budou zvyšovat i slabé údaje z USA, zejména údaje o žádostech o podporu v nezaměstnanosti a obchodní bilanci. Vyjádření předsedy Fedu Jeroma Powella dynamiku trhu pravděpodobně neovlivní.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 6. března

06.03.2024 Test úrovně 150,35 se shodoval s poklesem linie MACD od nuly a vyvolal sell signál, což vedlo k poklesu ceny o více než 40 pipů. Nákupy při odrazu na 149,95 mezitím vyvolaly pořádnou korekci.
img

Obchodní signály pro ZLATO (XAU/USD) na 5.–9. března 2024: prodávejte, pokud se stáhne na 2 140 (Murray +1/8 – překoupená)

06.03.2024 Zlato se obchoduje kolem úrovně 2 123 se silně býčím sklonem a malou příležitostí k technické korekci. Podle grafu H4 čelí silné rezistenci kolem Murray +1/8 na úrovni 2 140. Tato hladina by mohla nabídnout příležitost k technické korekci a pod hladinou 2 140 bychom tak mohli hledat příležitost k prodeji.
img

🚀 Velké pohyby na bitcoinu a zlatě

04.03.2024 Začátek nového obchodního týdne je ve znamení velkých cenových pohybů na řadě aktiv, přičemž největší pozornost přitahují kryptoměny a drahé kovy. Bitcoin prudce roste o 7 % a poprvé od listopadu 2021 se obchoduje nad hranicí 67 000 dolarů, zatímco zlato získává 1,6 % a je na nejlepší cestě zapsat první uzavření nad 2 100 dolary za unci v historii!
img

Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 4. března

04.03.2024 Další růst byl omezen, protože test úrovně 150,66 se shodoval s prudkým růstem linie MACD od nuly. Krátce nato došlo k dalšímu poklesu páru USD/JPY, při kterém linie MACD právě začala klesat od nuly dolů, což vyvolalo sell signál. Výsledkem byl pokles ceny o více než 30 pipů.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 4. března

04.03.2024 Úroveň 1,2631 byla otestována v době, kdy linie MACD klesala od nuly. Výsledkem byl sell signál, který vyústil v pokles ceny o více než 30 pipů. Slabé údaje z USA vedly v odpoledních hodinách k obratu, ale pár nedosáhl cílové úrovně 1,2590.
img

Analýza a tipy pro obchodování EUR/USD na 4. března

04.03.2024 V pátek odpoledne na páru nedošlo k žádným cenovým testům, jelikož zveřejněné údaje z USA udržovaly obchodování uvnitř kanálu a bránily mu v prolomení jeho hranic. Dnes bude zveřejněn indikátor důvěry investorů od společnosti Sentix a růst pravděpodobně vyvolá růstový trend eura, zejména pokud údaj překoná očekávání. Pokud se tak nestane, obchodování zůstane uvnitř kanálu.
img

Solana posiluje o 15 % 📈, býčí nálada se rozšiřuje

29.02.2024 Dnes jsou kryptoměny svědky výrazných zisků, které jsou podpořeny silným výkonem bitcoinu a jeho dočasným bočním trendem kolem 62 000 USD. Zatímco Bitcoin je od svých historických maxim vzdálen méně než 10 %, menší kryptoměny těží ze zvýšeného přílivu kapitálu do tohoto sektoru. Někteří investoři se řídí známým scénářem kryptotrhu, kdy se kapitál postupně přesouvá od Bitcoinu do menších projektů, jako je Ethereum, Solana a Cardano, přičemž poslední dva jmenované dnes vedou.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 29. února

29.02.2024 Test úrovně 150,73 se shodoval s růstem linie MACD od nuly a vyvolal nákupní signál, což vedlo k růstu ceny o 15 pipů. Další růst byl ale omezený kvůli slabým údajům o HDP z USA.
img

Výnosy amerických státních dluhopisů podporují dolar. Přehled USD, CAD, JPY

29.02.2024 Nejnovější údaje z USA se ukázaly být mnohem slabší, než se očekávalo. Index spotřebitelské důvěry Conference Board poprvé za poslední čtyři měsíce klesl na 106,7 b. (očekávala se hodnota 115 b.) z lednové revidované hodnoty 110,9 b. Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby se v lednu snížily o více než 6 % a zdá se, že na nízké úrovni jsou také podnikatelské investice. Očekávání oživení amerického průmyslového sektoru se nenaplňují; nyní se všichni soustředí na čtvrteční zprávu ISM.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 27. února (americká seance)

27.02.2024 Test úrovně 150,42 se shodoval s poklesem linie MACD od nuly a vyvolal sell signál, který vedl k poklesu ceny o více než 30 pipů. Pár se tak přiblížil k cílové úrovni 150,15.
C:\fakepath\trader-26022024-49-zm.jpg

Forex: Dolar mírně klesá vůči euru, čeká se na ekonomické údaje z USA i z eurozóny

26.02.2024 Americký dolar dnes mírně oslabuje vůči euru. Investoři nyní čekají na nové ekonomické údaje ze Spojených států i z eurozóny. Jednotná evropská měna si krátce před 18:00 SEČ vůči dolaru připisovala zhruba čtvrt procenta a pohybovala se v těsné blízkosti 1,0850 EUR/USD.
img

Analýza a tipy na obchodování EUR/USD na 23. února

23.02.2024 Další pokles byl omezený, protože k otestování úrovně 1,0810 došlo během prudkého poklesu linie MACD z nuly. Poté euro po zveřejnění údajů o podnikatelské aktivitě ve výrobním sektoru a sektoru služeb v eurozóně zdražilo. Během americké seance pár změnil směr, protože podobné údaje z USA předčily očekávání. Silné údaje snížily chuť riskovat, což vedlo k návratu páru do horizontálního kanálu. S největší pravděpodobností bude euro po zveřejnění údajů z Německa nadále klesat. Hráči na trhu by měli sledovat zprávy o HDP, podnikatelském prostředí, současné situaci a ekonomických očekáváních. Zazní také projevy členů Výkonné rady ECB Isabel Schnabel a Joachima Nagela.
img

Prognóza pro pár GBP/USD na 16. února 2024

16.02.2024 Včerejší zprávy o HDP, průmyslové výrobě a údajích o obchodní bilanci ve Spojeném království dopadly smíšeně, stejně jako údaje z USA. Jelikož ale dolarový index včera při mírném nárůstu rizikového apetitu na širších trzích klesl o 0,41 %, libra vzrostla o 0,27 %.
img

Ekonomický kalendář: Inflace PPI v USA, údaje Michiganské univerzity

16.02.2024 Futures na evropské indexy ukazují na vyšší otevření dnešní evropské hotovostní seance. Futures na index EuroStoxx se dnes obchodují přibližně o 0,5 % výše, zatímco futures na DAX se obchodují přibližně o 0,4 % nad včerejším hotovostním závěrem. AUD a USD jsou nejvýkonnějšími měnami G10, zatímco JPY a NZD nejvíce zaostávají. GBPUSD po silných údajích o maloobchodních tržbách z Velké Británie testoval oblast 1,2600. Kryptoměny posilují, ačkoli Bitcoin se stáhl mírně pod hranici 52 000 USD.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 15. února

15.02.2024 Přestože údaje o HDP Japonska vyšly hůř, než se očekávalo, nevyvinuly na jen silný tlak. Hráči na trhu očividně nechtějí jeny prodávat na současných úrovních. O dalším směřování dolaru v tomto týdnu rozhodnou nadcházející údaje z USA.
img

Přehodnocení rizik bude vyvíjet tlak na kanadský dolar. Přehled vývoje USD, CAD, JPY

15.02.2024 Vyšší než očekávané údaje o indexu spotřebitelských cen (CPI) v USA otřásly trhem a odsunuly načasování prvního snížení sazeb ze strany Federálního rezervního systému. Údaje o CPI vyvinuly tlak na akciové trhy, zvýšily výnosy amerických státních dluhopisů a posílily americký dolar.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 31. ledna

31.01.2024 Míra nezaměstnanosti v Japonsku, která klesla na 2,4 %, podpořila pokles páru USD/JPY, protože potvrdila správný přístup Bank of Japan k normalizaci politiky. Silné údaje z USA a růst spotřebitelské důvěry ale vrátily poptávku na předchozí úrovně, což vedlo k poměrně prudkému růstu páru. Dnes dolar dál posiloval kvůli neuspokojivým statistikám o japonských maloobchodních tržbách a průmyslové produkci. Pár může během evropské seance svůj růst prodloužit, ale to až podle výsledku zasedání Fedu.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 29. ledna

29.01.2024 Úroveň 1,2727 byla otestována v době, kdy linie MACD začala klesat od nuly. Výsledkem byl sell signál, který vedl k poklesu ceny o více než 25 pipů. Nákupy při odrazu od úrovně 1,2703 oproti tomu nepřinesly výrazné výsledky, protože k testu došlo až ke konci americké seance.
img

Klíčové události 26. ledna: fundamentální analýza pro začátečníky

26.01.2024 V pátek nás nečekají téměř žádné makroekonomické události. Ve Spojeném království, Německu a EU nejsou naplánovány žádné sekundární zprávy. Co se týká harmonogramu v USA, bude zveřejněn index cen výrobců a změny osobních příjmů a výdajů amerických spotřebitelů. Upřímně, ve čtvrtek nedokázaly důležité zprávy a události dostat euro a libru ani z bočních kanálů. Proto je málo pravděpodobné, že v pátek flat trend skončí.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 24. ledna (americká seance)

24.01.2024 Údaje o výrazné aktivitě v britských sektorech služeb a výroby vyvolaly prudký růst páru GBP/USD. Dnešní pohyb bude ale závislý na obdobných zprávách ze Spojených států. Čísla nad očekávání vrátí tlak na pár a přinesou pokles.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD na 22. ledna

22.01.2024 Další pokles byl omezen, protože úroveň 1,0874 byla otestována v době prudkého poklesu linie MACD od nuly. Krátce nato byla otestována znovu, ale tentokrát linie MACD vstoupila do přeprodané oblasti, což vyvolalo nákupní signál. Výsledkem byl růst ceny o více než 20 pipů.
img

NZD/USD zažívá korekci v býčím trendu

11.01.2024 NZD/USD je dnes v zelených číslech, ale nadále se pohybuje v rozmezí. Zdá se, že účastníci trhu jsou v režimu vyčkávání a medvědi se snaží vyvolat další korekci, aby získali zpět část ztrát, které utrpěli během říjnového až prosincového vzestupu. Podařilo se jim udržet NZD/USD pod trendovou linií listopadu 2023, ale pravděpodobně potřebují tento týden silnější údaje z USA, aby NZD/USD zatlačili ještě níže. Momentové indikátory zůstávají většinou stranou.
C:\fakepath\eurusd-29122023.png

Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 29.12.2023

29.12.2023 Akcie ve Spojených státech uzavřely téměř beze změny, když těsně před koncem obchodování smazaly většinu svých předchozích zisků. Objem obchodování zůstal před koncem roku nízký. Všechny tři hlavní indexy ale směřují k měsíčnímu, čtvrtletnímu a ročnímu růstu. Investoři sázejí na to, že centrální banka USA (Fed) v příštím roce sníží úrokové sazby, což pomáhá akciím k růstu.
Související klíčová slova: Objem transakcí | Cenový kanál | Uvolněné měnové politiky | Podnikatelské investice | Marlin | PPI v USA | Výborné vyhlídky | Výnosy dluhopisů | Pictet Wealth Management | Forex kalendář | Dlouhé pozice | Konfederace britského průmyslu | Nákupy zlata centrálními bankami | Války | Další snížení těžby | Vývoj | Pravděpodobnost korekce | Pokračování klesajícího trendu | Zveřejněné údaje | Nákupu státních dluhopisů | Richmond | Prezident newyorského Fedu | EUR | Největší týdenní nárůst | Spotřebitelské výdaje | Zvyšování úroků | Gruzie | KSS.US | Býčí formace | Standard & Poor's | Oživení cen | Wealth Management | Salesforce | Cena severomořské ropy | Falešný průraz | Výkyvy | Itálie | Buy signály | Vyhlídky dolaru | Stoxx | Take Profit | Vývoj ceny zlata | Akcie firmy | Texas | Údaj o HDP | Očekávání | Korelace | Důvody k nákupu | Otevřené pozice | Volatilní | Cena žlutého kovu | Evropské centrální banky | INTU.US | Uvolněné měnové | CMC Markets | Galapagos | Pozitivní nálada | EUR/JPY | Podnikání společnosti | Příležitost k nákupu | Ruské invaze na Ukrajinu | NYCB | ERSTE (RBAG.CZ) | Trh práce | Tipy pro začínající | Ropný průmysl | Roční míra inflace | Příležitost k prodeji | Souhrnný indikátor | Pro investory | Oživení ekonomiky | Aramco | Swiss | Investice | Britská centrální banka | DXY | Skrytá medvědí divergence | MACD | Potenciál | Eurodolar dnes | Support | Podnikatelské aktivity | Index aktivity | Přesnost | Norges Bank | Alexandr Novak | Cyklus zvyšování sazeb | Carmen Reinhartová | Jak číst grafy | Růst amerického dolaru | Tipy na obchodování páru EUR/USD | Stimul | Ifo | Invaze na Ukrajinu | Prognózy | Britská libra | NYSE | Intervence | Klesly akcie | Experti | Počáteční zisky | LSEG | Chování | Raiffeisenbank | Bitcoiny | Stop-Loss | Evropské měny | Měnový pár GBP/USD | Společnost Apple | Úrokové sazby v USA | Uvolňování měnové politiky | Výhled poptávky | Obchodní seance | Impuls | EUR/USD | JD.US | Morgan Stanley | Spotřebitelé | Oblasti supportu | Průlom | Reality | Šéf Fedu Jerome Powell | Digitální aktiva | Goldman Sachs | Švédská koruna | Vstup do trhu | Cena bitcoinu | COT report | Price Action | Akcie společnosti | ETH | Základní pravidla obchodování | Stochastický oscilátor | CSI 300 | Desetileté výnosy | Benchmark | Trend na ropě | Rostoucí výnosy | Rotterdam | Lagardeová | Kansas City | Cenné papíry | Výnos | DAI | New York Community | Největší producent ropy | JD.com | Špatné úvěry | Měnový pár USD/JPY | Trh s dluhopisy | Brent | Soukromá spotřeba | IHNED | Tisk peněz | BreakEven | Delta | TNOTE | Americký akciový trh | SMA | Medvědí Pin Bar | Russell 2000 | Šéf Fedu | Výnosy desetiletých státních dluhopisů | Rozhodnutí o sazbách | Index DOW | Import | Posílení | Nárůst ceny | Exchange | Forexový trh | Základní pravidla | Investiční strategie | Výsledky obchodování | PDD Holdings | Hluboké recese | Oslabující americký dolar | Kontrakty | Intervence japonské centrální banky | Strach | Graf EURUSD | Macy's (M.US) | Oživení čínské ekonomiky | MiFID II | Analytička Commerzbank | Microsoft (MSFT.US) | AUDUSD | Index DXY | Nasdaq100 | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Sentiment na trhu | Kryptoměna Bitcoin | JPY | EURUSD | Index pražské burzy PX (CZKCASH) | NFP | Růst hrubého domácího produktu | Velké pohyby | Údaje ministerstva | Posilování dolaru | Ekonomický sentiment | Uber Technologies | Německý index DAX | Projekce | Obchodní tipy | Peníze | Ukazatel | Výrobní sektor | Unie | Béžová kniha | Výkon | Investovat | FTX | HDP v USA | Obchodní signály | Dosáhnout zisku | MONET.CZ | Americká lehká ropa WTI | Obavy z inflace | Medvědí trh | Prognóza | FTSE 100 | Zisky bank | Cenový index výdajů na osobní spotřebu | Bezpečné přístavy | DOGE | Odpor | Stop-Loss příkazy | Saxo Bank | Nezaměstnanost v březnu | Index CAC 40 | Stochastický | Palladium | Americký Fed | Představitelé ECB | Medvědí signál | Ropa WTI | Zasedání FOMC | Federální rezervní systém (FED) | Developeři | AEX | AbbVie | Applied Materials (AMAT.US) | Kontrakty na ropu | Ritterbusch and Associates | Dolar dnes | USA | Histogram | Pozornost investorů | Burzy | Pesimismus | Invaze | Americké ekonomiky | Kapitál | Americký prezident Joe Biden | Události tohoto týdne | Cestování | Odliv kapitálu | NYCB.US | Dot plot | Čtvrtletní výsledky společnosti | Proražení | USD | Export | Technická analýza | Obchodníci dnes | Šéf Bílého domu | Qualcomm | JPM.US | Jestřábí komentáře | Plány | Centrální banky USA (Fed) | Na burze | Blue chip | ČSOB | Evropská inflace | Průměrná volatilita | Globální krize | Trh s ropou | Prudké pohyby | Ekonomická aktivita | Regulace | Ceny BTC | Britská centrální banka dnes | Ranní zpráva pro tradery | Senát USA | Měnový fond | Pozitivní signál | Američtí centrální bankéři | Úroková sazba | Očkování proti covidu-19 | Index volatility CBOE | Tovární objednávky | MT5 Supreme Edition | Swapy | Cenové tlaky | Ruský prezident | Česká zbrojovka | Snižování úroků | Čtvrtletní výsledky | Janet Yellenová | Posilování amerického dolaru | Širší index S&P 500 | GBP/USD | Bogdan Maioreanu | Zvýšení sazeb | Vysoké sazby | Covid | Cenové úrovně | Panevropský akciový index | Akciové trhy v Evropě | Rekordní nárůst | Očekávaná korekce | Měnový pár EUR/USD | Nervozita | Německý export | Podpora | Dovoz | Sazby hypoték | Šíření nemoci | MT5 | Velké instituce | Tržní pohyby | Penzijní fondy | Nikkei | Pro tradery | Růst cen ropy | 1 milion | Konvergence | Výrobní ceny | Komoditní | Jádrová PCE inflace | Zajišťovny | Biden | Aktivity v USA | American Express (AXP.US) | EUR/CZK | Vybírání zisků | Krátká pozice | DPZ.US | Válka na Ukrajině | Newmont | Údaje o ekonomice | Euforie | Jestřábí postoj | Makrodata | Akciové indexy | Investoři | Růst poptávky po ropě | Investing.com | HDP Španělska | Portfolio | Instrument | Globální ekonomiky | Falešné proražení | Nejistoty | Americký prezident | Fidelity | Očkování proti covidu | Negativní sentiment | Evropská měna | Index výdajů na osobní spotřebu (PCE) | Krátké (short) pozice | Vyšší úrokové sazby | Christine Lagardeová | Index PPI | Mezinárodní agentura pro energii | Grayscale | Ropné firmy | Jádrový index | Statistický úřad Eurostat | Dovoz ropy | Zisk | Hlavní kryptoměna | Ceny kryptoměn | Zpřísňování měnové politiky | BABA.US | Evropský statistický úřad Eurostat | Makrozprávy | Vyšší hodnoty | Globální akciové trhy | Inflace v lednu | ONS | Údaje o průmyslové výrobě | Finanční instituce | Konflikt mezi Izraelem | Bank of England | Gary Gensler | Tempo zvyšování úrokových sazeb | Cena Etherea | Zveřejnění zprávy | CAC 40 | Britský premiér | S&P/ASX 200 | NAHB | Pojišťovny | Prezident | AT&T | Zápis z posledního zasedání | Rostoucí ceny ropy | Silná americká data | BABA | BP | Nastavení úrokových sazeb | AXP.US | Spotové ceny | Nemovitosti | Sestupný trend | Riziko recese | Ochota riskovat | Analýzy | Akcie ve Spojených státech včera | Americký S&P 500 | Zasedání Bank of England | Globální akciové indexy | AMC.US | Investiční | Průzkum | Týdenní pivotní body | Vývoj měnového páru | Reakce trhů | Zasedání Evropské centrální banky | Mary Dalyová | Invesco | IEA | Německý DAX | Patria | Uber | Hennessy | FX Global 24 | Death cross | Úrok | Válka | US500 | Evropské ekonomiky | Jednotná evropská měna | Americké HDP | Agentura Reuters | Fiskální rok | Obchodní plán | Long příležitosti | Spotřebitelský sentiment | Prodej | Spike | Zpráva | Hlavní kryptoměny | Loonie | Prémie | Oblast rezistence | Představitelé Fedu | Tržní kapitalizace | Bitcoin | Ekonomické dopady | Futures | Zvýšení úrokové sazby | S&P | iPhone | Obchodování | Potenciální zisky | Rizikovější měny | Výrazné ztráty | Zasedání Fedu | Signál k prodeji | Medvědí kanál | Technický výhled trhu | Tržby z prodeje | Narušení dodávek | Spotřebitelské ceny v USA | JOLTS | Meta | S&P Global | Nabídka | GBP | Rekordní hodnoty | Korekční pohyb | HDP Německa | Management | Cena ropy na světových trzích | ZEW | Co se děje na finančních trzích | Admiral Markets | Dobré výsledky | Zasedání OPEC | XAU/USD | Centrální banky | Prezidentka ECB | Pandemie COVID | Obchodování páru EUR/USD | Japonská vláda | Eurostat | Zprávy | Oanda | Úřad Eurostat | Deflace | Nadšení | Murray | Dolary | BREAKING | Růst inflace | Turecká lira | CCI | Averze k riziku | Vývoj ceny bitcoinu | Britský ministr financí | Treasuries | Index Stoxx 600 | Medián | Ceny ropy | Akcie v Evropě | Pokles tržeb | Distribuce | Příjmy a výdaje | ETF na bitcoiny | Evropské akcie | Ceny Bitcoinu | Udržitelnost | 3M | Silný růst | Výroba v Británii | Investiční centrum | Bezpečné investice | Airbus | Americká centrální banka (Fed) | Celkový trend | Analýza transakcí | CEZ1.CZ | Vyhlídky | Odhad inflace | Firmy | CZ | NATO | FXGlobal24 | Cena ropy brent | Depozitní sazby ECB | Růst zadlužení | Medvědí divergence | Míra | François Villeroy de Galhau | Luc Luyet | Kryptoměnové burzy | Bilance zahraničního obchodu | Nástroj | Výsledky | West Texas Intermediate | Ekonomické oživení | Depozitní sazby | Obchodovanie | RIOT | Index pařížské burzy | Zápis ze zasedání Fedu | Dai-ichi Life Research Institute | Pokles prodeje | Phillips 66 | Hedgeové fondy | Supreme Edition | Inflační tlaky | Minulá výkonnost | Tlak medvědů | Cena ropy WTI | Bank of America | Intradenní výhled | Špatné výsledky | TIM | Kurz dolaru | Fundamentální analýza | Dolar k japonskému jenu | COT (Commitment of Traders) | Výrobce letadel | Silný dolar | Australský dolar | CZKCASH | Retracement | Suroviny | Jednoduché tipy pro začátečníky | Koruna | Eli Lilly | Cenový index PCE | Výrazný pokles | Zkrachovalá burza | Alphabet (GOOGL.US) | EUR/NOK | American Airlines | Raiffeisen | DJIA | Colgate-Palmolive | Kupující | OPEC+ | Výrobce letadel Airbus | Francie | Futures na evropské indexy | Akcie leteckých společností | Onemocnění | Makroekonomický výhled | Objem | Propad | xStation | EURCAD | Zpráva pro tradery | Obavy z recese | Halifax | Class A | Čínské trhy | Výkonnost | Federální rezervní systém | Oživení v Číně | Údaje | Asie | Šíření koronavirové nákazy | Cenné papíry a burzy | Výsledky společnosti | Pokračování rostoucího trendu | Exxon Mobil | Očekávání analytiků | Postavení na trhu | Alibaba | Růst spotřebitelských cen v USA | Poptávka po pohonných hmotách | Trendová čára | Platina | Výsledky průzkumu | Swingový výhled | Regulátor | Hlavní indexy | Podíl nezaměstnaných | IBEX 35 | Průmyslová výroba | Šéf centrální banky | AMC | Britské libry | Posílení amerického dolaru | Směřování | Kazachstán | Index nákupních manažerů ve výrobě | Prime | Průraz | Kansas | COIN | Deficit | Graf | Polsko | Kolaps | Ratingová agentura | Index S&P 500 | SMA 200 | Nákup libry | Reakce trhu | Zbrojovka | Plyn | MT4 Supreme Edition | Patrick Harker | Centene | Bankéř | Dolar vůči japonskému jenu | Ropa Brent | Kering | Marathon | Ceny domů | Výnosové křivky | Guvernér NBP | KOMB.CZ | Meta (Facebook) | Virtuální realita | Hypotéky | Pohyb kurzu | Hráči na trhu | Současná situace | Zvýšené riziko | Aktuální hodnoty měny | Nájmy | LEN | Přijetí | Evropa | Magnificent Seven | Jackson Hole | Německý Ifo index | USD/PLN | OPEC | Short | Amazon (AMZN.US) | Ekonomické události | Snížení sazeb | Bitcoin dnes | Jednání FOMC | Poptávka po bezpečných aktivech | Maďarský forint | Marathon Digital | Chování obchodníků | Pár EUR/USD | Johnson & Johnson | Eurodolar | Zpráva o inflaci | Obchodníci | Akcie včera | Dnešní makroekonomické ukazatele | Ceny ropy WTI | Výrobní ceny v Číně | Jádrový index spotřebitelských cen | Růst výnosů u dluhopisů | Oslabení amerického dolaru | Mnozí investoři | Zveřejněná data | DPZ | Spotřebitelská nálada | Inflace v eurozóně | Americká centrální banka | Americký dolar | Zpomalení inflace | Hamás | Oživení inflace | Trump | Grafy | Stavebnictví | Hospodářské oživení | Index volatility | Brands | Dow Jonesův index | Britský FTSE 100 | Moët | Příznivé údaje | Technické analýzy | MIFID | Úspory | Růst eura | High | Spotřebitelské výdaje v USA | Finanční krize | Rostoucí trend | Akcie ve Spojených státech | Euro dnes | Vstupy | Obchodní strategie | Inflace ve Spojených státech | Alibaba Group (BABA.US) | Index spotřebitelské důvěry | GBPUSD | Největší banky | Akcie Komerční banky | Americká data | Stříbro | Index pařížské burzy CAC 40 | EUR/USD a GBP/USD | Nejbližší support | Švédsko | USDCAD | CHF | Klíčové události | Tým InstaForex | Údaje o inflaci | Instituce | Výraznější pokles | James Bullard | DAX (DE30) | Česká koruna | Turecko | Dogecoin | Přeprodané oblasti | Bank of Japan | Index Nikkei | Data z americké ekonomiky | G10 | Růstový potenciál | JNJ | Býčí signál | Japonská centrální banka | Americké akcie | Napětí na Ukrajině | Situace | Kristina Hooper | Ekonomická důvěra | Britská měna | UBS Group | Společnost XTB | MetaTrader | Kongres | Výdělky | Ekonomické ukazatele | Pozitivní vliv | Zvýšení úrokových sazeb | Drahý kov | Vývoj měnového páru USD/JPY | Index cen výrobců | ex | Rally na akciích | Inflace ve Švýcarsku | Domácnosti | Apple | Zvýšená volatilita | Komise pro cenné papíry a burzy | Růst výnosů | Obchodníci s ropou | USD/CZK | Trh s futures | Korporátní zprávy | Trh | Šíření nemoci COVID-19 | Nárůst zásob | Snížení těžby | Komise | University of Michigan | Index nákupních manažerů | Překoupené zóny | Akcie firem | Výrazný růst | Ripple | Ekonomické výsledky | Fed | Analytici | Časový plán | Korekce | Klesající trend | Vývoz ropy | Upozornění | Nákup dolaru | Důvěra spotřebitelů | Pozornost | Moody's | Statistické údaje z USA | Kov | Země EU | Očekávání trhu | Money management | Počet pracovních míst | Makro | Ceny zemního plynu | Nízká likvidita | Nákupní příležitost | Pražské burzy | USD/NOK | Downtrend | Dobré zprávy | Zveřejnění výsledků | Další rozvoj | Medvědí trend | S&P 500 | Dlouhé (long) pozice | USDT | Globální recese | Index Standard & Poor's | Yahoo | Luis De Guindos | Kanada | Stagnace | Ekonomický a strategický výzkum | Ekonomické výhledy pro ČR | JDE | Posílení dolaru | ANO | Volatility | Zemní plyn | Růst spotřebitelských cen | DOT | ProCent | VZ | Ceny zboží | Ceny kovů | Rating | Dezinflace | Prezident Joe Biden | SNB | Ruská invaze | Dílčí index | Snižování úrokových sazeb | Velké banky | Microsoft | Bancorp | USD/CHF | Wells Fargo | Nejziskovější | Budoucí vývoj | Příležitosti | Otevření obchodu | Obchodování GBP | Zpomalování inflace | Data z USA | Nejistota | Odhad růstu HDP | Američtí investoři | Prodej dolaru | Růst tržeb | CME | Spotřebitelská inflace | Libertex | Sell | CL | Makroekonomické údaje | Long pozice | Obchodní instrument | Kurz dolarů | Nižší růst | Vybírat zisky | Důvěra | Pravděpodobnost | Markets | Vývoj eura | Index Nasdaq | Výrobní aktivity | Web3 | Futures na DAX | Rizikovější aktiva | Oblast supportu | MSFT.US | Futures kontrakty | Akcie firem napojených na kryptoměny | Trendové linie | Dluhopisy | Plán obchodování pro EUR/USD | CFTC | FIAT | Japonsko | Makroekonomické zprávy | Pokles eura | Snižování inflace | XRP | Nifty 50 | Invest | Tržby | Akcie v USA | Centrální banka | MicroStrategy | Rizikové investice | Riksbank | Andrew Bailey | Inflace v Británii | Exxon | Polský zlotý | OANDA Edward Moya | Tržní sentiment | QE | Fed úroky | Vystoupení šéfa Fedu | UBS Giovanni Staunovo | Plány Fedu | Sazby ECB | New York Community Bancorp | Největší kryptoměna | Eurozóna | Odhadovaná cena | Jádrová inflace | Nejnovější údaje | Makroekonomické ukazatele | Krach | Instant Trading EU Ltd. | Rumunsko | Zasedání americké centrální banky | Výhled poptávky po ropě | Centrum | Společnosti | Fundamentální faktory | Spotová cena | Zpomalení ekonomiky | Další růst | Americká průmyslová produkce | Index Sentix | Prohlášení | Aktivita v americkém sektoru služeb | Takata | Pokles dolaru | Měnové báze | Zvýšení těžby ropy | API | Rizikovější investice | Německá kancléřka | Maloobchodní tržby | Litecoin | Komodita | Index frankfurtské burzy | Cena DOGECOINu | CZK | Reuters | Zkapalněný zemní plyn | Itochu | Růst HDP | Evropské akciové indexy | Chevron | Kompozitní index | Velikost pozice | Paradox | Index US500 | AAL.US | Výrobní aktivita | ISM | Overbalance | Rekordní maximum | Cyklus růstu | Předseda | Libra šterlinků | Sazby beze změny | Utahování měnové politiky | Dna | Růstový impuls | Traders | Boeing | Obchodní bilance eurozóny | Příkaz | Ekonomiky | Rychlý růst | Corpay | Postmates | CAD | Libra | Zasedání Evropské centrální banky (ECB) | CFD | JPMorgan Chase | Ceny zemního plynu v USA | SMA 100 | Provozní zisk | Evropská unie | Open | Charter Communications | Růst ceny zlata | Americké ministerstvo obchodu | US100 | Pohyby na trhu | Řecko | Nálada investorů | Alibaba Group | Nový rekord | MONET | Retail Investor Beat | Úroky | Severomořská ropa | Refinitiv | Economic | Spotřebitelská nálada v USA | Cena | Silné oživení | Silný trh | Air | Akcie dnes | Ztráta | Inflační očekávání | Izrael | Rozpočet | FTSE | Údaje o indexu spotřebitelských cen | Producent ropy | Prodeje domů | NEO | Dolar | Ceny | Prudký pokles | Technologie | Energetická krize | MetaTrader 5 | JPMorgan Chase & Co | Šíření viru | ČNB | TSLA.US | Graf dne | Účastníci trhu | Příkaz Stop | Tipy pro obchodování | Ranní zpráva | Pokles | USDIDX | SEC | Vyšší ceny | Korekční fáze | VEB | Intuit | Akcie JPMorgan | Míra nezaměstnanosti ve Spojených státech | Jednoduché tipy | Take-Profit | Index spotřebitelských cen | Druhá největší kryptoměna | Ruská invaze na Ukrajinu | Cena severomořské ropy Brent | CARA | Česká republika | Bitcoin (BTC) | Americký trh | Euro vůči dolaru | Další růst úrokových sazeb | Break Even | Index ISM | Tržní očekávání | Důležitá zpráva | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Zpomalení globální ekonomiky | Americká ekonomika | Akcie Johnson & Johnson | Kurz koruny | Wang Tchao | Počet žádostí o podporu | Obchodník | Odhady ekonomů | PVM | COVID-19 | Negativní dopad | Bitcoin a další kryptoměny | Blue chips | BoE Andrew Bailey | Růst mezd | Údaj NFP | Regulátoři | Tempo poklesu | Evropská centrální banka | Index cen | Dow Jones Industrial Average | EBIT | Daně | Piper Sandler | Lídři | Moneta | Spotová cena zlata | Obchodní tipy pro pár GBP/USD | Pivot | TSLA | Rizika | Kryptoměna | ECB | TIOmarkets | Globální šíření koronaviru | Coinbase | Zásoby ropy v USA | Momentum | Pozitivní sentiment | Kurzy | Marketingová komunikace | CBOE | Fond | Nepokoje v Kazachstánu | Nálada v USA | Finanční prostředky | Čína | Vývoj ceny ropy WTI | Prezident Vladimir Putin | Obchodní rozpětí | Zisky | HICP | Konsensus | Ekonomické údaje | Konsenzus | Conference Board | Signature Bank | Fed funds | Spekulativní pozice | Miliardy eur | Čínský růst | Výnos desetiletých dluhopisů | Růst ceny | Benchmarky | Ranní okénko | Zboží dlouhodobé spotřeby | Indikátor | NBP | Toyota | Delta Air Lines | Společná měna | New York Community Bancorp (NYCB.US) | Cena zlata | Verbální intervence | Martin Gürtler | Pullback | Obchodování pro EUR/USD a GBP/USD | CBRT | Zvýšení ceny | Marks & Spencer | Organizace zemí vyvážejících ropu | Ekonomiky eurozóny | Vývoj měnového páru GBP/USD | Otevírání ekonomik | Ruský vicepremiér Alexandr Novak | Růst cen | Drahé kovy | Vrcholy | Dluhový strop | Moskva | RSI | Měnová politika | Americký zpracovatelský průmysl | Alokace | PMI ve výrobě | Býčí trh | Saxo | MSCI World | Průměrná volatilita páru GBP/USD | IFO index | Snížení ratingu | Úroková sazba v USA | Index pražské burzy | Měkké přistání | Sinovac Biotech | Etherea | Fitch | Výrobce čipů | Finance | Philadelphia Fed | Stres | Prodávající | GMT | Nálada spotřebitelů | Guvernér | Hospodářský růst USA | Americká lehká ropa | Spirit Airlines | Překoupení | Zmírnění sankcí | Růst úroků | Investice do bitcoinu | Solana | Švýcarská národní banka | Zprávy z USA | Globální poptávka | Pravidla obchodního systému | Velké riziko | Investiční poradenství | Poptávka | Express | DISH | Zvýšení produkce | Pictet | Capital | Hodnoty měny | Investor | Christopher Waller | AMAT | Průměrná mzda | DNO | Mali | Obchodovat | Pivotní body | Pokles trhů | Pokles akcií | Banka Mizuho | Hospodářský růst | Parita | Odhodlání | Verizon | WTI | Standard & Poor's 500 | Křiž smrti | Bod | Počasí | Shares | Nákup eura | Medvědi | Bloomberg Economics | RBNZ | GfK | Co bude | Reserve Bank of Australia | Data PMI | Růst akcií | Klouzavý průměr | RBI | Americká měna | EMU | Falešné průrazy | Saúdská Arábie | Tesla (TSLA.US) | GlassNode | OCI | Payrolls | Bankéři | Poslanecká sněmovna | Sázet | Podnikání | Cena ropy | Strategie obchodování | Oscilátory | Inflace | Problémy | RIOT Blockchain | Inflace ve Velké Británii | Marže | Využití kapacit | ROCE | Německá ekonomika | Statistiky z trhu práce | DAX | Zlato a stříbro | Polygon | HDP | Diskont | Glassnode | Oživení globální poptávky | Projevy centrálních bankéřů | Alphabet | Struktura | Firma | Zasedání měnového výboru | Signály | Omikron | PCE inflace | Devizový trh | Lira | Načasování | Snížení úrokových sazeb v USA | Futures na ropu | Erste | USA a Čína | Komerční banka | Ropa | Statistiky | Peněžní zásoba | Liz Trussová | Stoxx 600 | Světová ekonomika | Manufacturing PMI | Oslabuje dolar | FX | Index PMI | Ben Bernanke | Ceny nafty | Ekonom | AMZN.US | Úroveň supportu | Inflace ve Švédsku | MPSV | Američané | Kurz | Market | Forexu | Raiffeisenbank a.s. | 256/2004 | Pokles výnosů | Analýza EUR/USD | Indexy PMI | Rozkolísaný | Telefónica | Restrikce | JPM | Merck | Optimismus | Coinbase Global | Facebook | Rozhodování | Růst dolaru | Býčí vyhlídky | Makroekonomické faktory | Francouzský CAC 40 | Rizikový sentiment | Futures na kávu | Fibonacciho retracement | Investujte | Reserve Bank of New Zealand | Měď | PMI ve službách | Hodnocení rizik | Výrazné pohyby | ANZ | Průzkum společnosti | Fundamentální pozadí | Euro | AUD | Velké pohyby na bitcoinu | Trh se zlatem | Úsilí | JPMorgan (JPM.US) | Risk | Dodávky ropy | Fibo | Prima | Zpracovatelský průmysl | Úřad práce | Bank of New York Mellon | Citigroup | Spojené státy americké | Christine Lagarde | PX (CZKCASH) | Sony | Hospodářství | Index výdajů na osobní spotřebu | Čínský export | Výnosy státních dluhopisů | Indikátor důvěry | JP Morgan | Zpomalení růstu | Obchod | Wells Fargo (WFC.US) | Nálada na Wall Street | Řízení peněz | Dovozní ceny | Uniper | Etoro | Šíření varianty omikron | Jádrový CPI | Rozhodnutí Bank of England | Fibonacciho úrovně | Bollingerova pásma | Intermediate | Další posilování | EU | Zasedání ECB | Precedens | Deutsche Lufthansa | Úrovně rezistence | Dopady koronavirové pandemie | Nástroje měnové politiky | Vývoz | Index výrobní aktivity | Energetické firmy | TradingView | xStation 5 | Recese | Kazuo Ueda | Švýcarský frank | Báze | Bank of Canada | Čisté krátké pozice | Chuť riskovat | Erdogan | Průmyslová výroba v Británii | Index Dow Jones | Britská ekonomika | USD/CAD | Akcie Applu | Eskalace konfliktu | Výrobní index | Stavební povolení | Měna euro | Postranní pohyb | Počet nových žádostí o podporu | Miliardy | Spekulace | Denní graf | Guvernér BoE | Manažerka | Růstový trend | Silný support | Inflace ve Spojeném království | Americké burzy | USD za tunu | Frank | Nejnovější statistické údaje | Pin Bar | Kurz eura | Americké ministerstvo práce | Zpráva z amerického trhu práce | Dnešní zpráva | FXGlobal | Technická korekce | Centrální banka USA | Oscilátor Marlin | Lufthansa | Ceny energií | Americké indexy | Dávky v nezaměstnanosti | Snížení produkce | Výkon dolaru | Ceny potravin | 1D | Politická nejistota | Meziroční míra inflace | Japonský jen | Index důvěry | FOMC minutes | Kiwi | Další kryptoměny | USDCHF | Zvýšení cen ropy | Kancléřka Angela Merkelová | Rostoucí inflace | Technologický sektor | Panika | Výkon amerického dolaru | Odhady růstu | Výrazný pohyb | Euro posiluje | Blockchain | Kanadský dolar | Agentura Fitch | Sell Stop | Akcie State Street | Předpovědi | Prodeje ropy | Představitelé centrální banky | Prostředí vysokých úrokových sazeb | Údaje z Číny | Konflikt na Ukrajině | Intervence centrální banky | Citigroup (C.US) | MATIC | Zásoby ropy | Evropské méně | Ceny plynu | Světové ekonomiky | Benzín | Rostoucí ceny | Trend | Konfederace | Shrnutí obchodování | Pokles sazeb | Produkty obchodované s finanční pákou | Dow Jones Industrial | Tina Tengová | Zásoby plynu | Oslabení | Vstup na trh | Uvolnění likvidity | Časový rámec | Americký dolar k japonskému jenu | Míra inflace | Směr trhu | Alibaba Holdings | Evropský statistický úřad | Manufacturing | Spotřebitelská důvěra | MMF | United Airlines | Trhy v USA | Náklady na úvěry | Zlato (XAU/USD) | Finanční situace | ChainLink | Objem objednávek | Nařízení | Verizon Communications | Pioneer Natural Resources | SWIFT | Jak obchodovat | Negativní zprávy | Schodek | Farmaceutické společnosti | BTC | Fed index | KOSPI | Indexy | Altcoiny | Citi | Zvyšování sazeb | Pohledávky | Odborníci | Oživení poptávky | Obchodní bilance | Mizuho | Severomořská ropa Brent | Nejvyšší výnosy | ASX 200 | Zpřísnění měnové politiky | Výrobní PMI | Výzkumná společnost | Mezinárodní měnový fond | Japonská měna | Gold | Průmysl | Očekávané výsledky | Lehká ropa WTI | Rychlé šíření viru | Akcie MicroStrategy | Tempo růstu | Meziroční růst spotřebitelských cen | Úvěrový rating | Aerolinky | Scotiabank | Americké dluhopisy | Americká výnosová křivka | Divergence | Shiba Inu | ETF | Nákupní pozice | Analýza společnosti | Akciové trhy | Jeremy Hunt | FOMC | Myšlenka | Nasdaq-100 (US100) | Centrální bankéři | Varování | Údaje o nezaměstnanosti | Kurz amerického dolaru | Peněžní zásoby | Ekonomické výhledy | DappRadar | Long | Rally | Recese v USA | Klíčový support | Technický výhled | Pandemie | Členství v EU | Michaël van de Poppe | Osobní příjmy | Aktiva | Pokles inflace | Použití finanční páky | PDD | Prodejní tlak | Širší index | Ministerstvo financí | Výprodej | AUDNZD | Indexy na Wall Street | Oživení poptávky v Číně | Ceny ropy dnes | Business | Evropští investoři | Bariéra | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Investiční společnosti | Indikátory | WFC | Základní úrok | Pokles cen | Citadel | Goldman Sachs Group | Kurz dolaru dnes | SP500 | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Holubičí tón | Nový týden | Vývoj kurzu | Konsolidace | Nejlepší výsledky | Obchodní rozhodnutí | Počet akcií | Akcie Tesly | NZD/USD | Spekulanti | Čínské akcie | Komise v přenesené pravomoci | Riziko ztráty | Ministryně financí | Tipy pro začátečníky | BlockFi | Sentix | Ratingová agentura Fitch | Trhy dnes | | Macy's | Pochybnosti | Westpac | Pandemická situace | Německé společnosti | Stratég | Signál k nákupu | Špatné zprávy | Vlnová analýza | Session | Edward | WFC.US | Řetězce | Zotavení | Sentiment | Short pozice | Bývalý ministr financí | Stoxx Europe 600 | Breaking | Růst úrokových sazeb | ECB Christine Lagardeová | Index IBEX 35 (SPA35) | Politika | Poradenství | CoinShares | Nálada na trhu | Riziková aktiva | Letecké společnosti | PLN | Kapitalizace | Komoditní stratég | Míra nezaměstnanosti | Šéfka MMF | Komunikace | Indikátor MACD | Dnešní seance | Yahoo Finance | MAM | Poplatky | Cushing | Forint | Úrovně supportu | Velká Británie | Evergrande | Růst libry | Makroekonomická data | Další vývoj | Citibank | Pokles průmyslové výroby | Softwarové firmy | Objemy obchodů | Členové bankovní rady | Indexy S&P | Index DE30 | Akcie | Centrální banky USA | Nálada | Geopolitická rizika | Indie | Nákupy | Obchodování se zlatem | Měnové páry | Měnové politiky | Snížení základní úrokové sazby | SVB | Výprodej akcií | Ekonomika | Výnosová křivka | Evropské maloobchodní tržby | Investiční doporučení | Historická maxima | Ekonomická data | Dobrá zpráva | ČEZ (CEZ1.CZ) | Blockchainy | Sankce | Commerzbank | Zhodnocení | Ceny zlata | Vývoj trhu | Výhled | Index technologického trhu | Futures na indexy | Komerční banky | Americké ministerstvo | Pokles zlata | Americký trh práce | Obchodní analýza | Ethereum | Zpráva o trhu práce | Akciový trh | Japonská ekonomika | Embargo | Hry | Glapinski | Odpovědnost | Vysoké ocenění | Dnes na forexovém trhu | Nový býčí trh | Energetické společnosti | Statistika | Propouštění | PayPal | Evropský trh | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Finanční trhy | Údaje o maloobchodních tržbách | Oživení cen ropy | Expanze | Šíření koronaviru | LVMH | Aktuální rezistence | Prodejní signál | Dlouhodobý trend | Fondy | Poptávka po dolaru | Komise pro cenné papíry | Obchodní myšlenka | OSVČ | STT | ČEZ | Cenové hladiny | Austrálie | Růst průmyslové produkce | GOOGL.US | USD za barel | Philips | Počet nakažených | Poptávky po ropě | Spread | Obavy investorů | Aktuální situace | Vývoj měnového páru EUR/USD | Peněžní trhy | New York | MSFT | Retail Investor | Swing | Graf měnového páru | GS | Krize | Rizikový apetit | Ceny ropy Brent | Euro včera | Prodejní ceny | Ekonomické zprávy | Zpřesněná data | Applied Materials | Silné ekonomické údaje | IBEX | Omezení produkce | Odhad vývoje hrubého domácího produktu | Světový trh s ropou | Británie | Šance | CoinGecko | Norská centrální banka | Pokles poptávky | Objednávky | NFT | Slabost dolaru | Slabší kurz | Oscilátor | Dollar | Základní úrokové sazby | Kvantitativní uvolňování | Nezaměstnanost | Trhy | Dolarový index | Akciové trhy v USA | Indikátor CCI | Obchodní tipy pro zlato | Vývoj ceny ropy | Boj proti inflaci | Nový cyklus | Sazby | Americké výnosy | Generální ředitel | Devizové rezervy | Cíle | Politická rozhodnutí | Burza | Fundamenty | Ekonomický kalendář | Panevropský akciový index STOXX 600 | AXP | Býčí potenciál | Index MSCI | Zvyšování úrokových sazeb | Rozvoj | Růst cen komodit | Klouzavé průměry | RBA | Likvidita | Žádosti o podporu | Akcie Boeing | Výprodeje | OIL.WTI | Dynamický support | Španělský IBEX | Plán obchodování | Transakce | Švýcarské banky | Dnešní údaje | Banka | Měny | Snížení úrokových sazeb | Růst cen potravin | MasterCard | Zpráva COT | Zaměstnanost | Inflace v Japonsku | Slovensko | Profitovat | Maloobchodní prodej | Nová historická maxima | Energie | Důležité zprávy | Analytici společnosti | Instant Trading EU | Inflace v březnu | Nakupovat | PMI ve zpracovatelském průmyslu | DE30 | USDX | Slabé stránky | Dividendy | Finanční centrum | Měna | Inflace v prosinci | Jasný signál | Osobní výdaje | Společnosti z indexu | Údaje o HDP | Rozhodnutí FOMC | Trading | Kotace | Ropa dnes | Zásoby benzinu | Silný pokles | Ichimoku | Uvolnění měnové politiky | MSCI | Index IBEX | Pravidla obchodování | Thomson Reuters | Výnosy | Bullish | Miliardy dolarů | Růst aktivity | Klíčové události tohoto týdne | Růst poptávky | FXGlobal 24 | JPMorgan | Trade | Globální poptávka po ropě | Překoupené oblasti | Optimismus na trhu | Velkoobchodní tržby | Nové prognózy | Klíčová rezistence | Výnosy desetiletých dluhopisů | Prodeje | Náklady na obsluhu dluhu | Nákupní signál | Milník | Prezident Putin | Obchodování pro EUR/USD | Pravděpodobnost recese | EIA | Mt. Gox | Bezpečnější investice | Rusko | Katastrofy | Vysoké riziko | Ceny výrobců | Miliardy USD | Vicepremiér | Tržby společnosti | Index IBEX 35 | Obchodní den | Makroekonomické události | Zkušenost | Míra inflace v Británii | Signál | Írán | Jerome Powell | CMC | State Street | Britská vláda | ADP | Číst grafy | Kupní síla | Úbytek | Joe Biden | Ropy | Rozdílové smlouvy | Historie | C.US | Úspěšné obchodování | Nové žádosti o podporu | Americké akciové indexy | Základní sazba | Index S&P 500 (US500) | NFIB | Člen bankovní rady | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Výdaje | Americký trh s bydlením | Společnost | Rezervní měny | Denní volatilita | Ekonomické důsledky | Aktivita v sektoru služeb | Sázky | Obchodování s kryptoměnami | Futures na americké akcie | Maloobchodní tržby v USA | Zvýšení volatility | Swiss National Bank | Očekávaná inflace | Cena akcií | Korekce EURUSD | Volatilita trhů | Pepperstone | Non-Farm Payrolls | ASX | Špatná data | Rozšíření | CAC40 | Ekonomické indikátory | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | D1 | Země OPEC | Americké ministerstvo financí | Umělé inteligence | Burze | Britské měny | Buy | Eura | Tisková konference | Neúspěch | Investujte na Forexu | Ztráty | Obchodní signál | Inflační cíl | RBAG | Organizace | Britský FTSE | Invesco Ltd. | Kryptoburza | CBI | Poptávka po akciích | Ceny pohonných hmot | Expedia | Services | Premiér Boris Johnson | Růst | Obchodování EUR/USD | Objem obchodování | TotalEnergies | Alokace aktiv | Energetické komodity | Příjmy | Komodity | Cena dnes | Cílová cena | Hospodářské výsledky | Risk-off | Proti trendu | Investujte zodpovědně | Obchodování opcí | Zajištění | Akcie firmy Boeing | Domácí měny | Počet potvrzených případů | Výnosy amerických státních dluhopisů | Akcie Goldman Sachs | Snížení inflace | Americký ISM | Index | Wall Street Journal | Dow Jones | Merkelová | Cenový index | Token | Nejbližší rezistence | Cenová akce | Průmyslová produkce | Meziroční růst | Akcie čínských firem | Výsledková sezóna | Měnové trhy | ČTK | Obchodní plán pro pár GBP/USD | ISM index | Futures na americké indexy | BNB | Chuť k riziku | Podnikání na kapitálovém trhu | Venezuelská vláda | Amsterdam | Index DAX (DE30) | Vybrat zisk | Vladimir Putin | Long/short | Kohl's Corporation | Cenový index výdajů | Macromicro | Pokles výnosů amerických státních dluhopisů | Sentiment v ekonomice | Intuit (INTU.US) | Kybernetické pondělí | Obchodování britské libry | SPA35 | Průmyslové kovy | Vývoz v listopadu | AMC (AMC.US) | Týdenní pivot | Americký dolar dnes | Konfederace britského průmyslu (CBI) | Pokračování trendu | Výrobní aktivita v USA | Investování | Fundamentální analýza pro začátečníky | Rezistence | Rizika na Blízkém východě | Ross Stores (ROST.US) | Graf EUR/USD | KSS | Rozhodování o obchodování | Index technologického trhu Nasdaq | Medvědí potenciál | Marathon Digital Holdings | Pokles nákladů | Směnný kurz | Základní pravidla systému obchodování | Španělsko | Analýza | Růst mezd v USA | City | Odvětví | Pracovní místa | Japonský index Nikkei | Procter & Gamble | Moving Average | Gita Gopinathová | NFP report | Včerejší seance | Vývoj dolarového indexu | Ocado | Index amerického dolaru (USDIDX) | Počet zaměstnaných | Vít Hradil | Analytička | UBS Group AG | Nasdaq Composite | Vývoz ropy ze Saúdské Arábie | Zemědělství | Ekonomika USA | Německé maloobchodní tržby | Hlavní index frankfurtské burzy | John Williams | Rozhodnutí britské centrální banky | Celosvětová spotřeba | Zprávy o nezaměstnanosti | Agentura Moody's | Sazby Fedu | Odhady analytiků | Karl Schamotta | Nízké úrokové sazby | Americký index | Další pokles | Americké centrální banky | Analýza páru EUR/USD | Analýza hlavních měnových párů | COT | Ministr financí | Společnost Evergrande | Hlavní ekonom | Angela Merkelová | Bloomberg | Giovanni Staunovo | Absence kupců | Baker Hughes | Nejziskovější akcie | Biofarmaceutické společnosti | Neutrální úroková sazba | Obchodní tipy pro pár EUR/USD | Mediální společnosti | Bydlení | Ministerstvo obchodu | UBS | Akcie německé společnosti | XTB | Manažeři | Předpověď | Sektor služeb | Recese v Evropě | Flat | Zpráva CoT | Tlak na USD | Covidová opatření | Shiba | Snižování sazeb | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Sol | Zvyšování úroků v USA | Evropské akcie dnes | Kontrakt | Propad akcií | Pokles ceny | Kanadská ekonomika | Nákupy dolaru | Louis Vuitton | Hospodaření | Štěstí | Tipy pro začínající obchodníky | Futures trhy | Regeneron Pharmaceutical | HDP USA | Úrokové sazby Fedu | Německý PMI | Kering (KER.FR) | TIO Markets | Boris Johnson | Průmysl v listopadu | Index CPI | Riziko | Kontrolovat rizika | Inflace v únoru | MC.FR | Americké měny | Vývoj akciového trhu | Akciový index | ROST.US | Přehled | Domácí poptávka | Meta Platforms | Finanční ztráty | Cardano | Seance v USA | Intervence Bank of Japan | Oživení světové ekonomiky | Cenové výkyvy | Plný úvazek | Zvýšení těžby | Oblasti rezistence | Americké úrokové sazby | Počet nezaměstnaných | Index pražské burzy PX | Rada pro finanční stabilitu | Index Nasdaq Composite | xStation5 | Statistické údaje | Míra nezaměstnanosti v Japonsku | Spotřebitelské ceny | Německý kancléř | Trendová linie | Německo | Velké objemy | Významné úrovně | Obchodní výhled | Kenneth Griffin | MT4 | Profesionální obchodník | Dnešní zprávy | Úrokové sazby na nízké úrovni | Tržní situace | Capital.com | Analytik | Sibanye Stillwater | Býčí trend | Zadlužení | Admiral Markets Forex Kalendář | Přijetí kryptoměny | Týdenní nárůst | Vice | Analýza fundamentálních událostí | Rostoucí úrokové sazby | Vstupu do EU | Zprávy a události | Posilování japonského jenu | Klíčový okamžik | Aktivum | KOMB | Uptrend | Finanční svět | HealthCare | Silné hospodářské oživení | Výhled dolaru | Vývoj měnového páru USD/NOK | Pražský PX | Nonfarm Payrolls | IG | Celková nabídka | Fiskální pomoc | Ruská centrální banka | Underweight | Vysoká inflace | Dolarový index (DXY) | Pozice | V4 | Inflace spotřebitelských cen | Směrnice | Index výdajů | Home Depot | Globální trhy | Akcie JPMorgan Chase & Co | KER | Ceny v eurozóně | INTU | AAL | Obchody | Obchodování eura | Obchodujeme | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Krypto | Prodej starších domů | Psychologické úrovně | Ross Stores | Restriktivní politika | Komentátor | Conference Board index | Cyklus zvyšování úrokových sazeb | Technické potíže | WHO | Dvojité dno | Zpráva amerického ministerstva obchodu | Ekonomické vyhlídky | Investing | CoinDesk | Cena dogecoinu | DYDX | Rozhodnutí japonské centrální banky | Nápojové společnosti | Deindustrializace | M.US | Obchodování GBP/USD | Evropské indexy | Makroekonomický kalendář | Evropský regulátor | Investiční rozhodnutí | Švédská Riksbank | Krypto news | Největší ekonomiky | Index amerického dolaru | Ruský vicepremiér | Silná bariéra | Rychlost | Nesoulad | PrimStock | AUD/USD | Vývoj peněžní zásoby | Index PCE | Obchodní příležitosti | Podnikatelské aktivity v USA | CPI v eurozóně | Pokles bitcoinu | Akciové indikátory | American Express | Pokles libry | Tesla | Nižší produkce | Ekonomické podmínky | Budoucnost | Banky | Intervenovat | Edward Moya | NASDAQ 100 | Nadnárodní společnosti | HDP z Kanady | 737 MAX | Ekonomický optimismus | Výhody | KER.FR | Evropská průmyslová produkce | Mzda | Pozornost trhu | Doporučení | West Texas Intermediate (WTI) | Poptávka po ropě | Očekávaný růst | Futures na pšenici | Exponenciální klouzavý průměr | Silné trendy | Měnový pár | Riot Blockchain | IBEX 35 (SPA35) | Ocenění | Nové údaje | Výhledy | Intradenní strategie | Kupci | Kohl's Corporation (KSS.US) | Pohyby na bitcoinu | Celková inflace | Globální akcie | Silná rally | Manažer fondu | EMA | Opatření | Zájem o bezpečné investice | Zpráva amerického ministerstva práce | Zajištění proti inflaci | Trh s bitcoiny | Spartan Capital Securities | Šéf NATO | InstaForex | Apetit k riziku | Vyčerpání kupců | JD.com (JD.US) | Vývoj ceny ropy Brent | Retail | Úrokové sazby | MAST | Žlutý kov | Fáze expanze | FX Global | Vyšší výnosy | Country Garden | Pozornost obchodníků | Obchodování na měnovém trhu | Bilance | Vývoj ceny | Philip Morris | Ekonomický růst | Nasdaq | Ruský vývoz ropy | World Markets | Průměrná cena | ADX | Výsledky hospodaření | Ministerstvo práce | Geopolitické napětí | American Airlines (AAL.US) | Giorgia Meloniová | Mrazivé počasí | Zveřejnění zpráv | Likvidity na trhu | Vyšší inflace | Stochastic | Nákupy kryptoměn | Práce | FOREX | JD | RBAG.CZ | Analýza makroekonomických zpráv | PM.US | AMZN | CZG | Investment | Prodej eura | Index DAX | VIAC | Růst novozélandského dolaru | GOOGL | PetroChina | Kyle Rodda | Začínající obchodníci | Spojené státy | CITIC | Odliv prostředků | Prodejní pozice | Buy Stop | Zpomalení hospodářského růstu | Vývoj na trhu | Měnová intervence | Průraz ceny | Německá inflace | Kryptoměny | Futures na stříbro | Americká seance | Výhled měnové politiky | Situace na trhu | Mzdy | Ekonomové | Náklady na práci | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | AMAT.US | Louis Vuitton Moet Hennessy | Statistický úřad | Ukazatele | Obchodní podmínky | Větší pokles | Zlepšení | Volatilita na EURUSD | Výsledkové zprávy | Očkovací program | Američtí zákonodárci | Nárůst volatility | Breakouty | Index čínských akcií | Potenciál poklesu | Magnificent | Euro vůči americkému dolaru | Zlato | Průmyslová výroba v USA | Krátkodobý výhled | Americká vláda | Pravidla systému obchodování | Zprávy euro | USD/JPY | Ceny mědi | Koronavirus | Maloobchodní tržby v eurozóně | Norská koruna | NZD | ČR | Podniky | CEZ1 | Významné události | Inflace v USA | Kurz EURUSD | Ministr financí Jeremy Hunt | Commitment of Traders | Výrobce domácích spotřebičů | Politici | Japonský vývoz | GE HealthCare | Správa | Dollar General | Očkování | Vzestupný trend | Instrumenty | Vysoké úrokové sazby | Protiinflační dluhopisy | Měnové podmínky | Varování před riziky | Nákupy zlata | Amazon | Poptávky po dolaru | Peter Cardillo | Produkce ropy | Wall Street | Electrolux | Kanadská data | Snížení úroků | OTC | Pokles USD/JPY | Obchodování na forexu
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Pozice | Index | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Pokles | Graf

Předchozí klíčová slova

Údaje o zářijové inflaci
Údaje o zásobách v USA
Údaje Refinitiv
Údaje Refinitiv Eikon
Údaje ruské centrální banky
Údaje společnosti S&P
Údaje společnosti S&P Global
Údaje statistiků
Údaje z Číny
Údaje z německé ekonomiky

Následující klíčová slova

Údajná pomluva
Údaj NFP
Údaj o HDP
Údaj za září
Události, komentáře
Události ovlivňující tržní sentiment
Události roku
Události tohoto týdne
Události typu černá labuť
Události v ČR
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
InstaForex ETF
Potvrďte prosím... Zavřít