Úterý 22. dubna 2025 03:43
reklama
RebelsFunding
reklama
Fintokei Payouty
reklama
InstaForex
reklama
RebelsFunding

Analýza a prognóza

img

XAU/USD: Analýza a prognóza

17.04.2025 Zlato dnes prochází korekčním pullbackem, protože obchodníci vybírají zisky po nedávném prudkém růstu k novému historickému maximu. Tento mírný pokles je způsoben několika faktory, včetně zlepšeného sentimentu na trzích, který podpořil obnovený optimismus ohledně amerických obchodních jednání, a posilujícího amerického dolaru.
img

XAU/USD – analýza a prognóza

16.04.2025 Nejistota v obchodních vztazích: Přetrvávající nejistota ohledně obchodních vztahů mezi USA a Čínou dělá ze zlata atraktivní bezpečný přístav. Investoři hledají v dobách nestability útočiště právě ve zlatě.
img

USD/CHF. Analýza a prognóza

16.04.2025 Měnový pár USD/CHF dnes láká nové prodejce a vykazuje známky oslabení za současných ekonomických podmínek, které jsou způsobeny několika klíčovými faktory.
img

XAU/USD. Analýza a prognóza

15.04.2025 Dnes zlato roste a obchoduje se poblíž historického maxima dosaženého den předtím, a to na pozadí rostoucí nejistoty ohledně obchodních válek mezi USA a Čínou.
img

USD/JPY. Analýza a prognóza

14.04.2025 Japonský jen pokračuje v posilování a drží se poblíž svých nejsilnějších úrovní za rok 2024. Tento vývoj je tažen rostoucí poptávkou po tradičních bezpečných aktivech v důsledku oslabujícího amerického dolaru, což je způsobeno eskalací obchodní války mezi USA a Čínou. Optimismus ohledně možné obchodní dohody mezi USA a Japonskem, společně s očekáváním dalších zvýšení úrokových sazeb ze strany Bank of Japan v roce 2025 kvůli známkám rostoucí inflace v Japonsku, rovněž podporuje jen.
img

AUD/USD – analýza a prognóza

14.04.2025 Pár AUD/USD se pokouší přilákat kupce při odrazu od psychologické úrovně 0,5900, která představuje nejnižší bod od března 2020. Růstové momentum dokázalo překonat kulaté číslo 0,6200, a to díky optimismu vyvolaném odkladu platnosti cel ze strany amerického prezidenta Donalda Trumpa, který necelých 24 hodin po zavedení nových cel zrušil odvetná opatření vůči většině amerických obchodních partnerů a pozastavil je na 90 dní. Jeho krok zmírnil obavy z ekonomických dopadů jeho obchodní politiky, vyvolal silnou rally na akciových trzích a zvýšil poptávku po měnách citlivých na riziko, včetně australského dolaru.
img

XAU/USD. Analýza a prognóza

11.04.2025 Obavy z eskalace obchodní války mezi USA a Čínou, spolu se strachem z globálního hospodářského zpomalení způsobeného cly, nadále podporují poptávku po bezpečných aktivech. Kromě toho rostoucí inflační očekávání dále posilují status drahého kovu jako zajištění proti růstu cen. Očekávání několikanásobného snižení úrokových sazeb ze strany Federálního rezervního systému v roce 2025, spolu s obnoveným výprodejem amerického dolaru, rovněž poskytují cenám zlata dodatečnou podporu.
img

NZD/USD – Analýza a prognóza vývoje

09.04.2025 Pár NZD/USD se pokouší znovu nabrat pozitivní momentum, k čemuž mu napomáhá obnovený prodej amerického dolaru. Nicméně s ohledem na fundamentální pozadí by býčí obchodníci měli postupovat opatrně.
img

EUR/USD – analýza a prognóza

09.04.2025 Pár EUR/USD se už druhý den snaží znovu nabrat pozitivní dynamiku a zastavit nedávný pullback z měsíčních maxim, která byla naposledy zaznamenána v září.
img

XAU/USD. Analýza a prognóza

08.04.2025 Nedávný propad globálních finančních trhů, vyvolaný cly zavedenými americkým prezidentem Donaldem Trumpem, poskytuje bezpečnému přístavu v podobě zlata podporu. Trump zavedl cla ve výši minimálně 10 % na veškeré dovážené zboží, přičemž Čína byla zasažena obzvlášť tvrdě – cly ve výši 54 %. V reakci na to čínské ministerstvo obchodu oznámilo dodatečná cla ve výši 34 % na všechny dovozní položky z USA. Americký ministr obchodu Howard Lutnick potvrdil, že cla nebudou odložena a zůstanou v platnosti v následujících dnech a týdnech. Trump rovněž prohlásil, že s Čínou nedojde k žádné dohodě, dokud nebude vyřešen obchodní deficit.
img

EUR/USD – analýza a prognóza

08.04.2025 Pár EUR/USD dnes po pátečním poklesu znovu posiluje a obchoduje se těsně pod psychologickou úrovní 1,1000 uprostřed smíšených signálů.
img

XAU/USD – analýza a prognóza

04.04.2025 Zlato už druhý den přitahuje prodejce, a to navzdory absenci jasného fundamentálního katalyzátoru poklesu. Důvodem je nejspíše přeskupování obchodních pozic před klíčovou zprávou o počtu pracovních míst mimo zemědělský sektor v USA (NFP) a také korekční pohyb amerického dolaru v důsledku zavírání short pozic.
img

XAU/USD – Analýza a prognóza vývoje

04.04.2025 Support zlata se nachází poblíž úrovně 3 116 USD, kde se zastavil jeho intradenní pullback po dosažení nového historického maxima. Obavy investorů z možných důsledků recipročních cel prezidenta Donalda Trumpa na globální volný obchod a širší světovou ekonomiku vedou ke zvýšené poptávce po bezpečných aktivech, včetně zlata.
img

USD/JPY– analýza a prognóza

04.04.2025 Japonský jen vykazuje v prostředí plošného výprodeje amerického dolaru silné zisky, což pár USD/JPY udržuje pod klíčovou psychologickou úrovní 147,00.
img

GBP/USD – analýza a prognóza

03.04.2025 Pár GBP/USD dnes vykazuje silný růst a dosahuje úrovní, které zaznamenal naposledy v říjnu 2024. Příčinou je medvědí momentum na americkém dolaru, které vytvořilo příznivé podmínky pro britskou libru.
img

XAU/USD – analýza a prognóza

02.04.2025 Zlato pokračuje v růstu, protože investory stále znepokojuje agresivní obchodní politika amerického prezidenta Donalda Trumpa a její vliv na globální ekonomiku. Dalším klíčovým faktorem podpory pro tento bezpečný přístav je přetrvávající geopolitické napětí. Nicméně býci by před zveřejněním důležitých informací o clech měli být opatrní.
img

AUD/USD: Analýza a prognóza vývoje

02.04.2025 Support australskému dolaru poskytl méně "holubičí" postoj australské centrální banky (RBA), která uvedla, že návrat inflace k cílové úrovni zůstává její hlavní prioritou. Kromě toho k růstu AUD přispěl i optimismus ohledně čínské ekonomiky.
img

USD/CAD – analýza a prognóza

02.04.2025 Pár USD/CAD se dnes snaží zastavit předchozí pokles a udržet se nad hladinou 1,4300. Oznámení amerického prezidenta Donalda Trumpa o clech, které se očekává během severoamerické seance, vyvolává nejistotu. Obchodníci pravděpodobně zůstanou stranou a budou vyčkávat, jak trh zareaguje.
img

USD/JPY. Analýza a prognóza vývoje

01.04.2025 Měnový pár USD/JPY se dnes snaží těžit z mírného intradenního pohybu směrem vzhůru, a to zejména v souvislosti s očekáváním, že by Bank of Japan mohla zvyšovat úrokové sazby rychlejším tempem. Nejistota ohledně možných odvetných cel ze strany prezidenta Trumpa však vytváří dodatečná rizika pro japonskou ekonomiku, což by mohlo centrální banku přimět zachovat aktuální měnovou politiku beze změn.
img

EUR/USD – analýza a prognóza

31.03.2025 Pár EUR/USD se na začátku nového týdne během asijské seance pokoušel přilákat kupce, ale bez úspěchu. Euro podporovalo zmírnění obav z obchodní války mezi EU a USA. Ústupky nabídnuté Evropskou komisí by mohly pomoci vyhnout se recipročním clům, což podporuje celkový optimismus. Převládající risk-off sentiment ale dál podporuje americký dolar jako bezpečnou měnu a omezuje růstový potenciál páru EUR/USD. Euro navíc nepodpořilo ani zveřejnění předběžných údajů o spotřebitelské inflaci v Německu.
img

AUD/USD – analýza a prognóza

28.03.2025 Měnový pár AUD/USD pokračuje v boční konsolidaci a zůstává ve známém pásmu poblíž klíčové psychologické hladiny 0,6300. Jeho pohyb žene několik faktorů, které ovlivňují náladu na globálním trhu.
img

EUR/USD – analýza a prognóza

28.03.2025 Nálada na americkém akciovém trhu opět oslabila a Nasdaq je na cestě uzavřít nejslabší čtvrtletí od roku 2023.Indexu se nepodařilo prorazit nad 200denní EMA (červená linie).
img

XAU/USD – analýza a prognóza

27.03.2025 Zlato si stále drží intradenní zisky a obchoduje se poblíž týdenního maxima 3 036 USD. Tento vývoj je dán několika faktory, včetně nejistoty ohledně americké obchodní politiky a jejího vlivu na globální ekonomiku, stejně jako očekáváním snížení úrokových sazeb Fedu. Tyto faktory přispěly k mírnému oslabení amerického dolaru z tří týdenního maxima a jsou klíčovými prvky, které vzácný kov podporují.
img

EUR/USD – analýza a prognóza

27.03.2025 Měnový pár EUR/USD dnes nabírá pozitivní dynamiku a přerušuje šestidenní sérii ztrát. Býčí momentum táhne spotové ceny k úrovni 1,0785, která představuje nové denní maximum. Pohyb nahoru je podporován oslabujícím americkým dolarem, který ustoupil z třítýdenního maxima, což vytváří optimističtější výhled pro euro.
img

XAU/USD. Analýza a prognóza

27.03.2025 Zlato dnes nadále vykazuje pozitivní tón, ale přesvědčení stojící za růstovým pohybem zůstává slabé. Nejistota na trhu vyvolaná cly oznámenými Donaldem Trumpem – která mají vstoupit v platnost 2. dubna – podporuje ceny zlata na vyšších úrovních a zůstává klíčovým faktorem, který tlačí drahý kov na sever. Býčí výhled pro zlato zároveň podporuje také prognóza Fedu týkající se dvou snížení úrokových sazeb o 25 bazických bodů do konce roku.
img

USD/JPY – analýza a prognóza

26.03.2025 Pár USD/JPY ustupuje z psychologické úrovně 151,00, které dosáhl dříve v úterý, ale jeho pullback nedoprovází výraznější prodejní tlak. Japonský jen přitahuje kupce navzdory zklamání z japonských PMI údajů navzdory jestřábím komentářům Bank of Japan.
img

XAG/USD – analýza a prognóza

26.03.2025 Stříbro dnes přitahuje nové kupce po nerozhodném plochém uzavření v předchozí seanci a vykazuje přitom stabilní intradenní růst. Bílý kov aktuálně posiluje o 0,80 % za den a postupně prodlužuje mírný odraz od téměř dvoutýdenního minima, dosaženého minulý týden.
img

USD/JPY – analýza a prognóza

25.03.2025 Japonský jen se na začátku týdne po zveřejnění slabšího indexu PMI v Japonsku dostal pod tlak. To spolu se zprávami o méně rozsáhlých a méně agresivních odvetných clech ze strany amerického prezidenta Donalda Trumpa zvýšilo důvěru investorů a snížilo poptávku po jenu jako bezpečném útočišti. Předpoklad, že Bank of Japan bude pokračovat ve zvyšování úrokových sazeb, však brání hlubším ztrátám této měny.
img

XAU/USD – analýza a prognóza

24.03.2025 Ceny zlata dnes zůstávají nízké, ale drží se nad psychologickou úrovní 3 000 USD, která slouží jako důležitá podpora.
img

USD/JPY – analýza a prognóza

21.03.2025 Dnes japonský jen se dál obchoduje v negativním duchu v reakci na údaje, ze kterých vyplynulo zpomalení národního indexu spotřebitelských cen (CPI) za únor a které vnášejí nejistotu na trh.
img

XAU/USD. Analýza a prognóza

20.03.2025 Býčí obchodníci aktuálně postupují opatrně, jak naznačují překoupené podmínky v denním grafu a přetrvávající pozitivní sentiment na širším trhu, který obecně snižuje poptávku po bezpečných aktivech, jako je zlato.
img

USD/JPY. Analýza a prognóza

20.03.2025 Japonský jen si zachovává býčí tendenci díky očekávání, že Bank of Japan bude v letošním roce pokračovat ve zvyšování úrokových sazeb.
img

USD/CAD. Analýza a prognóza

19.03.2025 Měnový pár USD/CAD vykazuje po nedávném poklesu již druhý den po sobě známky oživení a odráží se od dvoutýdenního minima na úrovni 1,4260. Spotové ceny se vyšplhaly nad kulatou úroveň 1,4300, ale další růst zůstává omezený, jelikož obchodníci čekají na zasedání FOMC.
img

XAU/USD. Analýza a prognóza

19.03.2025 Zlato přerušilo růst a pokouší se konsolidovat na nových historických maximech kolem 3 045 USD, přičemž býci si před výsledky zasedání FOMC udělali přestávku. Očekává se, že Federální rezervní systém ponechá úrokové sazby beze změny v rozmezí 4,25 %–4,50 %, což by mohlo mít výrazný dopad na cenovou akci amerického dolaru a následně i na zlato. Vzhledem k očekávání, že sazby zůstanou beze změny, se pozornost přesouvá k aktualizovaným ekonomickým projekcím a komentáři předsedy Fedu Jeroma Powella během tiskové konference po zasedání. Jeho poznámky mohou poskytnout vodítka ohledně budoucí cesty snižování sazeb, ovlivnit trajektorii amerického dolaru a potenciálně dát zlatu nový směrový impuls.
img

Analýza a prognóza pro pár USD/JPY

19.03.2025 Japonský jen dnes pokračuje v intradenním poklesu, čímž se USD/JPY přiblížil ke klíčové psychologické úrovni 150,00, přičemž pár vytvořil nové dvoudenní maximum kolem 149,87.
img

USD/JPY: Analýza a prognóza

17.03.2025 Japonský jen zůstává vůči americkému dolaru v defenzivě, protože globální rizikový sentiment se po nových stimulačních opatřeních, která o víkendu oznámila Čína, zlepšuje. Poptávka po bezpečných aktivech, například jenu, ve výsledku oslabuje. Rostoucí očekávání vyšších úrokových sazeb Bank of Japan (BoJ) ale medvědům brání v agresivní akci.
img

USD/JPY: Analýza a prognóza vývoje

14.03.2025 Japonský jen dnes ztrácí půdu pod nohama. Pozitivní zprávy týkající se obchodních jednání mezi USA a Kanadou a zprávy, že demokraté získali dostatek hlasů, aby zabránili shutdownu americké vlády, zlepšují globální rizikový sentiment. Kromě toho podle agentury Bloomberg, která se odvolává na zdroj obeznámený s postojem Bank of Japan, na jen působí také nejistota ohledně možného zvýšení sazeb ze strany BOJ.
img

XAU/USD: Analýza a prognóza

14.03.2025 Zlato se po dosažení nového historického maxima konsoliduje. Obavy z agresivní obchodní politiky amerického prezidenta Donalda Trumpa a jejího vlivu na globální ekonomiku dál podporují poptávku po bezpečných aktivech, jako je zlato. Žlutý kov podporují navíc i očekávání, že Fed letos kvůli zpomalující americké ekonomice několikrát zvýší úrokové sazby.
img

AUD/JPY: Analýza a prognóza

14.03.2025 Pár AUD/JPY je pod tlakem a láká nové prodejce poblíž kulaté úrovně 94,00, která odpovídá týdennímu maximu. Následoval stabilní pokles, přičemž spotové ceny klesly pod další kulatou úroveň 93,00, takže se zdánlivě zastavila dvoudenní korekce z úrovní ze srpna 2024.
img

USD/CAD: Analýza a prognóza vývoje

14.03.2025 USD/CAD se dnes po nedávném poklesu pokouší o oživení a přitahuje kupce kolem úrovně 1,4350. Spotové ceny se vyšplhaly ke kulaté úrovni 1,4400, což páru umožnilo získat zpět část ztrát z předchozího dne. Jakýkoli výrazný růst páru by však mohlo omezit několik faktorů.
img

XAU/USD: Analýza a prognóza

12.03.2025 Zlato pokračuje v pohybu do strany a zůstává ve fázi konsolidace, zatímco obchodníci čekají na údaje o spotřebitelské inflaci v USA, které budou zveřejněny později během dnešní severoamerické seance. Tato zpráva by mohla významným způsobem ovlivnit budoucí politiku Fedu a následně na poptávku po dolaru. Pokud inflace předčí očekávání, mohla by páru XAU/USD poskytnout nový býčí impuls.
img

USD/JPY: Analýza a prognóza

11.03.2025 Pár USD/JPY dál klesá, protože investoři zůstávají optimističtí ohledně možného zvýšení úrokových sazeb Bank of Japan, poháněného rostoucí inflací v Japonsku. Toto očekávání snižuje rozdíl ve výnosech dluhopisů Japonska a jiných zemí a dělá z jenu atraktivnější investici.
img

EUR/USD. Analýza a prognóza vývoje

11.03.2025 Měnový pár EUR/USD vykazuje známky konsolidace s pokusy o růst po silné rally z minulého týdne, která přesáhla 4 %. Stabilita páru nad 200denním jednoduchým klouzavým průměrem (SMA) na úrovni 1,0725 signalizuje ochotu k dalšímu pohybu vzhůru.
img

DXY – Index amerického dolaru: Analýza a prognóza vývoje

10.03.2025 Index amerického dolaru (DXY), který sleduje výkonnost zelené bankovky vůči koši hlavních měn, nadále čelí tlaku na pokles. Klesající trajektorie posunula index k nejnižším úrovním od začátku listopadu, kolem 103,40, což potvrzuje prolomení pod důležitý 200denní jednoduchý klouzavý průměr (SMA).
img

USD/JPY: Analýza a prognóza

10.03.2025 Japonský jen si v prvním obchodním dni tohoto týdne udržuje pozitivní dynamiku vůči oslabujícímu americkému dolaru. Za jeho pohybem stojí jestřábí očekávání ohledně měnové politiky Bank of Japan (BoJ), protože centrální banka je zřejmě připravena znovu zvýšit úrokové sazby. Nedávné údaje o japonské ekonomice ukázaly, že reálné peněžní příjmy klesly o 1,8 %, což odráží přetrvávající inflační tlaky. Kromě toho by loňský prudký růst mezd mohl pokračovat i v roce 2025, což posiluje argumenty pro zpřísnění měnové politiky. To pak zase zvyšuje výnosy japonských státních dluhopisů (JGB) a dělá z jenu investorsky atraktivnější volbu.
img

USD/JPY. Analýza a prognóza vývoje

07.03.2025 USD/JPY se na pozadí oslabujícího amerického dolaru drží na říjnových úrovních. K posílení jenu přispívají především jestřábí očekávání ohledně měnové politiky Bank of Japan, neboť se očekává, že centrální banka bude pokračovat ve zvyšování úrokových sazeb. To vedlo ke zvýšení výnosů japonských státních dluhopisů (JGB), což zase podněcuje kapitálové toky směrem k jenu s nižším výnosem.
img

USD/CAD: analýza a prognóza

07.03.2025 Index amerického dolaru klesl do blízkosti listopadových minim, protože byl pod tlakem cel Donalda Trumpa a rostoucích očekávání, že Federální rezervní systém by v roce 2025 mohl několikrát snížit úrokové sazby. Nejnovější zpráva z Automatic Data Processing (ADP) ukázala, že zaměstnanost v soukromém sektoru USA v únoru vzrostla o pouhých 77 000 pozic, takže výrazně zaostala za prognózovanými 140 000. Tyto slabé údaje vyvolaly obavy z možného zpomalení ekonomiky navzdory pokračující expanzi v sektoru služeb.
img

XAU/USD: Analýza a prognóza vývoje

07.03.2025 Navzdory prodejnímu tlaku se zlato drží nad hranicí 2 900 USD, jelikož se nálada na trhu přesouvá směrem k rizikovějším aktivům. Nedávné ústupky USA v oblasti cel vůči Kanadě a Mexiku podpořily chuť k riziku, což vedlo k odlivu kapitálu od bezpečných aktiv, jako je zlato. Intradenní pokles však postrádá silnou fundamentální oporu, což naznačuje, že ztráty mohou zůstat omezené.
img

AUD/USD: Analýza a prognóza

05.03.2025 Pár AUD/USD roste už třetí den v řadě, protože americký dolar zůstává pod tlakem už třetí obchodní seanci v řadě kvůli rostoucím obavám z možného zpomalení americké ekonomiky, které vzbuzuje vliv nových cel Donalda Trumpa pro nejrůznější země.
img

XAG/USD. Analýza a prognóza vývoje

04.03.2025 Stříbro je žádané už druhý den v řadě a z technického hlediska vykazuje odolnost poté, co se minulý pátek udrželo nad 100denním exponenciálním klouzavým průměrem (EMA). Následný pohyb vzhůru potvrzuje potenciál k dalšímu růstu, zejména vzhledem k tomu, že oscilátory v denním grafu začínají získávat pozitivní dynamiku.
img

XAU/USD – analýza a prognóza

04.03.2025 Zlato vykazuje pozitivní dynamiku už druhý den po sobě. Býci vytlačili jeho cenu nad klíčovou úroveň 2 900 USD díky podpoře geopolitických rizik a obav z ekonomických dopadů obchodních cel amerického prezidenta Donalda Trumpa, které by mohly vyvolat globální obchodní válku. Tento faktor zůstává hlavním faktorem podporujícím poptávku po drahých kovech.
img

EUR/USD: Analýza a prognóza vývoje

03.03.2025 Během asijské seance se EUR/USD pokoušel zotavit z třídenní série ztrát, která pár v pátek srazila na více než dvoutýdenní minimum poblíž 1,0360. Tento pokus však byl neúspěšný.
img

USD/JPY: Analýza a prognóza

03.03.2025 Japonský jen zůstává vůči americkému dolaru díky očekávání jestřábího přístupu Bank of Japan silný. Investoři zvažují možnost dalších zvýšení úrokových sazeb, což podporuje vyšší výnosy japonských vládních dluhopisů (JGBs) a posiluje jen.
img

AUD/JPY: Analýza a prognóza vývoje

27.02.2025 Kurz měnového páru AUD/JPY se snaží držet mírně nad hladinou 94,00, což je nejnižší úroveň od září 2024. Investoři jsou stále více přesvědčeni, že Bank of Japan (BoJ) zvýší úrokové sazby, což je způsobeno rostoucí inflací v Japonsku. Toto očekávání zastiňují nedávné komentáře guvernéra BoJ Kazuo Uedy, který naznačil možné zvýšení pravidelných nákupů dluhopisů, což naopak tlačí výnosy japonských státních dluhopisů nahoru.
img

XAU/USD – analýza a prognóza

27.02.2025 Zlato dnes pokračuje v poklesu – propadlo se na dvoutýdenní minimum kolem 2 880 USD. Mírný nárůst výnosů amerických státních dluhopisů posiluje americký dolar, který se tak odráží od nejnižší úrovně od 10. prosince. Tento faktor spolu s pozitivním sentimentem na akciových trzích vyvíjí tlak na drahý kov.
img

EUR/USD: Analýza a prognóza

25.02.2025 Pár EUR/USD se dnes obchoduje v rámci zavedeného pásma. Euro zůstalo neochvějné a zabránilo páru v poklesu, když se po nedělních spolkových volbách v Německu ujala vedení koalice Křesťanskodemokratické unie (CDU) a Křesťanskosociální unie (CSU). Tento výsledek ukončil období politické nestability, která v Německu přetrvávala v posledních měsících.
img

EUR/USD: Analýza a prognóza

25.02.2025 Pár EUR/USD vykazoval na začátku nového týdne pozitivní momentum, když během asijské seance dosáhl téměř měsíčního maxima kolem 1,0525–1,0530. Jeho pohyb podporují nový prodejní tlak na americký dolar a vítězství konzervativců ve volbách v Německu, přičemž oboje posiluje euro.
img

XAU/USD: Analýza a prognóza vývoje

25.02.2025 Zlato se stále obchoduje v rámci několikadenního obchodního rozpětí a snaží se dosáhnout svého historického maxima. Obavy investorů z možné globální obchodní války vyvolané cly zavedenými americkým prezidentem Donaldem Trumpem posilují status zlata jako bezpečného aktiva. Navíc obavy, že by protekcionistická politika mohla podnítit inflační tlaky, posilují roli zlata jako zajištění proti růstu cen.
img

USD/JPY. Analýza a prognóza vývoje

24.02.2025 Pár USD/JPY zaznamenává silné oživení a od oblasti 149,30–149,25, která je nejnižší hladinou od 3. prosince, se vyšplhal o téměř 150 bodů. K oživení dochází v důsledku oslabení japonského jenu po komentářích guvernéra Bank of Japan (BoJ) Kazuo Uedy, který vyjádřil připravenost zvýšit nákupy státních dluhopisů, pokud se dlouhodobé úrokové sazby prudce zvýší. Tyto poznámky vedly k poklesu výnosů japonských státních dluhopisů (JGB), což vyvolalo rozsáhlý prodej jenu.
img

XAU/USD. Analýza a prognóza

20.02.2025 Zlato pokračuje v silném uptrendu a dosahuje nového historického maxima nad 2 950 USD. Za jeho růstem stojí obavy, že navrhovaná cla amerického prezidenta Donalda Trumpa by mohla vést ke globální obchodní válce. Tyto obavy zvyšují poptávku po zlatě coby bezpečném aktivu. Býčí sentiment na trhu se zlatem navíc podporuje i pokles výnosů amerických státních dluhopisů.
img

USD/JPY. Analýza a prognóza

20.02.2025 Pár USD/JPY zůstává pod tlakem, prodlužuje už druhou obchodní seanci v řadě pokles a jeho spotové ceny se aktuálně pohybují těsně nad psychologickou úrovní 150,00. Pár tedy bude citlivý na další pokles, protože tržní sentiment stále ovlivňují jestřábí očekávání ohledně Bank of Japan (BoJ).
img

USD/CAD. Analýza a prognóza vývoje

20.02.2025 USD/CAD dnes čelil novému prodejnímu tlaku a pozastavil tak své dvoudenní zotavení z dvouměsíčního minima. Očekávání investorů ohledně březnového snížení úrokových sazeb ze strany Bank of Canada (BoC) se po mírném zrychlení kanadské spotřebitelské inflace snížila. Současně obnovené oslabení amerického dolaru zvyšuje další tlak na USD/CAD.
img

Analýza a prognóza pro pár XAG/USD

20.02.2025 Stříbro pokračuje v růstové dynamice a láká kupce na pullbacky od psychologické úrovně 32,00 USD. Tři dny po sobě vykazovalo zisky, dosáhlo nového týdenního maxima a prorazilo úroveň 33,00 USD.
img

Analýza a prognóza pro pár AUD/NZD

18.02.2025 Pár AUD/NZD se silně odráží od více než týdenního minima kolem úrovně 1,1075, kterého dosáhl během asijské seance. Aktuálně se spotové ceny obchodují nad úrovní 1,1130, což představuje nárůst o 0,50 % oproti předchozímu dni a zároveň udržuje cenu poblíž víceletého maxima z minulého týdne.
img

XAU/USD. Analýza a prognóza vývoje

18.02.2025 Zlato nadále vykazuje intradenní růst a sebevědomě se drží nad klíčovou úrovní 2 900 USD. Investoři zůstávají opatrní kvůli potenciální eskalaci globálního obchodního napětí vyvolaného protekcionistickou politikou amerického prezidenta Donalda Trumpa.
img

USD/JPY – Analýza a prognóza

17.02.2025 Japonský jen dnes zaznamenává silné intradenní zisky, především díky pozitivní zprávě o HDP, která potvrzuje hospodářský růst Japonska. Uvedené podporuje očekávání, že Bank of Japan (BoJ) může brzy zvýšit úrokové sazby a podpořit tím poptávku po jenu.
img

EUR/USD – Analýza a prognóza vývoje

17.02.2025 Měnový pár EUR/USD má potíže udržet si svou nedávnou růstovou dynamiku a čelí obtížím při rozšiřování svých zisků. Spotové ceny však zůstávají poblíž třítýdenních maxim, což naznačuje určitou odolnost eura v prostředí slabého amerického dolaru.
img

EUR/USD: Analýza a prognóza

14.02.2025 Za růstem stojí rozhodnutí prezidenta Donalda Trumpa odložit zavedení vzájemných cel, což oslabilo americký dolar. Dolar je pod tlakem i kvůli klesajícím výnosům amerických státních dluhopisů – dvouleté a desetileté výnosy aktuálně dosahují 4,31 %, resp. 4,53 %.
img

GBP/JPY: Analýza a prognóza

13.02.2025 Pár GBP/JPY tento týden stabilně oživuje, a to od nejnižší úrovně od září 2024, totiž 187,00. Ve čtvrtek už čtvrtý den po sobě navyšoval pozitivní dynamiku, ačkoli spotové ceny zůstávají pod klíčovou psychologickou úrovní 193,00.
img

XAU/USD. Analýza a prognóza vývoje

13.02.2025 Zlato zažívá mírný intradenní růst, i když se stále nachází pod rekordním maximem dosaženým na začátku tohoto týdne. Nedostatek dynamiky však omezuje další pohyb směrem vzhůru.
img

XAG/USD: Analýza a prognóza vývoje

12.02.2025 Stříbro stále postrádá směr a pohybuje se v úzkém pásmu těsně pod klíčovou úrovní 32,00 USD. Trh vykazuje minimální pohyby, jelikož obchodníci vyčkávají na zveřejnění údajů o vývoji spotřebitelské inflace v USA, než se odhodlají ke směrovým pozicím.
img

XAU/USD: Analýza a prognóza

11.02.2025 Zlato na začátku nového obchodního týdne pokračuje v býčí dynamice a stanovuje historický rekord. Za jeho rally stojí obavy z ekonomického dopadu nových cel zavedených americkým prezidentem Donaldem Trumpem, stejně jako eskalace obchodního napětí mezi USA a Čínou, které podporují poptávku po bezpečných aktivech typu zlato.
img

GBP/JPY: Analýza a prognóza vývoje

11.02.2025 Měnový pár GBP/JPY vykazuje mírné intradenní oživení, odráží se od úrovní naposledy zaznamenaných v září loňského roku a stoupá nad klíčovou psychologickou úroveň 189,00, čímž přerušuje třídenní sérii ztrát.
img

USD/JPY. Analýza a prognóza vývoje

07.02.2025 Japonský jen nadále zaznamenává vůči americkému dolaru mírné intradenní ztráty v návaznosti na opatrné komentáře Mezinárodního měnového fondu (MMF). Pokles však zůstává omezený, protože roste očekávání, že Bank of Japan (BoJ) bude pokračovat v utahování své měnové politiky.
img

XAU/USD. Analýza a prognóza vývoje

07.02.2025 Zlato si nadále připisuje mírné zisky a pohybuje se v blízkosti svého historického maxima dosaženého na začátku tohoto týdne. Obavy z eskalace obchodního napětí mezi USA a Čínou spolu s možnými ekonomickými dopady agresivní obchodní politiky prezidenta Donalda Trumpa udržují silnou poptávku po zlatě jako bezpečném aktivu.
img

XAU/USD. Analýza a prognóza

06.02.2025 Ceny zlata vykazují známky konsolidace poté, co dosáhly historického maxima v pásmu 2 882 – 2 883 USD, zatímco americký dolar mírně oživuje z více než týdenního minima. Tento vývoj vede býky k opatrnosti, zvlášť s ohledem na překoupené tržní podmínky.
img

USD/JPY: Analýza a prognóza vývoje

06.02.2025 Měnový pár USD/JPY se aktivně pohybuje směrem dolů a klesl na úroveň 153,00, což je nejnižší úroveň od prosince, a to v souvislosti s očekáváním jestřábí měnové politiky Bank of Japan.
img

EUR/USD. Analýza a prognóza vývoje

05.02.2025 Měnový pár EUR/USD se dnes snaží prodloužit své zotavení z úrovně 1,0200, která představovala nejnižší úroveň pozorovanou od 13. ledna, a kolísá v rozmezí kolem dříve dosaženého týdenního maxima. Spotové ceny se během dne na pozadí smíšených fundamentálních signálů prakticky nezměnily.
img

EUR/GBP: Analýza a prognóza

04.02.2025 Fundamentální faktory nicméně dál podporují medvědí sentiment mezi obchodníky a umožňují další ztráty. Euro vykazuje slabý výkon kvůli obavám, že americký prezident Donald Trump uvalí cla na zboží z Evropské unie. Situaci ještě zhoršuje holubičí postoj Evropské centrální banky (ECB), který přebíjí růst harmonizovaného indexu spotřebitelských cen (HICP) v eurozóně, jenž v lednu meziročně dosáhl 2,5 %.
img

USD/CAD. Analýza a prognóza vývoje

04.02.2025 Měnový pár USD/CAD znovu získává pozitivní dynamiku a částečně tak obrací prudký pokles z předchozího dne. Dnes USD/CAD přitahuje určitý zájem o nákupy během pullbacku z oblasti 1,4385 a zastavuje tak prudký pokles z nejvyšší úrovně od března 2020. Zotavení podporuje kombinace několika faktorů, které tlačí spotovou cenu blíže k psychologické úrovni 1,4500.
img

AUD/JPY. Analýza a prognóza vývoje

03.02.2025 Pár AUD/JPY začíná nový týden agresivním prodejem a během asijské seance se propadl na nejnižší úroveň od září 2024, a to kolem 94,50. Spotové ceny se však z intradenních ztrát částečně vzpamatovaly.
img

EUR/USD. Analýza a prognóza vývoje

03.02.2025 Spotové ceny jsou nyní na dosah nejnižší úrovně za poslední více než dva roky, která byla naposledy zaznamenána v lednu, a zdají se být ohrožené pokračováním několikaměsíčního klesajícího trendu.
img

XAU/USD. Analýza a prognóza

03.02.2025 Zlato dnes vyrovnává většinu intradenních ztrát a obchoduje se poblíž psychologické úrovně 2 800 USD. Toto bezpečné aktivum zůstává poblíž historického maxima, dosaženého v pátek, a dál nachází podporu v prostředí obav z možného ekonomického dopadu cel uvalených prezidentem USA Donaldem Trumpem.
img

XAU/USD. Analýza a prognóza

03.02.2025 Ceny zlata včera dosáhly nového historického maxima a dnes u něho zůstávají. Investoři se obávají možných ekonomických důsledků celní politiky prezidenta Donalda Trumpa, která – spolu s geopolitickým napětím – dál podporuje poptávku po bezpečném aktivu zlatě. Zájem o zajištění skrze drahé kovy zvyšuje i předpoklad, že Trumpova protekcionistická politika by mohla vést k vyšší inflaci.
img

NZD/USD. Analýza a prognóza vývoje

31.01.2025 Obecně pozitivní tón na akciových trzích brání silnějšímu zotavení amerického dolaru z jeho více než měsíčního minima, což podporuje novozélandský dolar citlivý na riziko. Současné oživení však postrádá jasný fundamentální katalyzátor a v podmínkách převládajícího medvědího sentimentu může rychle vyprchat.
img

EUR/USD. Analýza a prognóza vývoje

31.01.2025 Měnový pár EUR/USD se stále snaží využít nedávného odražení od týdenního minima, protože obchodníci zůstávají před očekávaným měnověpolitickým zasedáním Evropské centrální banky (ECB) opatrní.
img

USD/CAD: Analýza a prognóza

30.01.2025 Pár USD/CAD se dnes odrazil o více než 40 bodů od intradenního minima. Spotové ceny ale zatím nepokračují v cestě a zůstávají ve známém obchodním pásmu, které se drží už více než měsíc.
img

EUR/JPY. Analýza a prognóza vývoje

29.01.2025 Měnový pár EUR/JPY měl při zajišťování pozice nad klíčovou psychologickou hladinou 162,00 potíže. Za tímto poklesem stojí především zvýšená poptávka po japonském jenu. Navzdory obecně pozitivnímu sentimentu na akciových trzích poskytují jenu i nadále podporu očekávání dalšího zvýšení úrokových sazeb ze strany Bank of Japan v tomto roce. Navíc obavy z ekonomického dopadu obchodní politiky amerického prezidenta Donalda Trumpa posilují status jenu jako bezpečného aktiva, což dále omezuje růstový potenciál EUR/JPY.
img

XAG/USD. Analýza a prognóza

29.01.2025 Stříbro se už druhý den po sobě snaží přilákat kupce. Technické indikátory v denním grafu začínají nabírat pozitivní momentum a podporují tak perspektivu dalšího růstu. Další pohyb nahoru bude ale čelit silné rezistenci v blízkosti úrovně 31,00 USD, kde se nachází 100denní jednoduchý klouzavý průměr (SMA). Průraz nad tuto klíčovou úroveň by mohl vyvolat short-covering rally, což by pro pár XAG/USD znamenalo významný bod obratu.
img

USD/JPY: Analýza a prognóza

28.01.2025 Jen dál čelí tlaku na pokles vůči dolaru, protože americký prezident Donald Trump potvrdil úmysl zvýšit cla, což by mohlo vyvolat nové inflační tlaky v USA. Tyto tlaky zase podporují mírné oživení výnosů amerických státních dluhopisů, snižují atraktivitu málo úročeného jenu a zvyšují poptávku po dolaru.
img

USD/CHF. Analýza a prognóza

23.01.2025 Pár USD/CHF se dál obchoduje v úzkém pásmu a snaží se využít mírného odrazu od úrovně 0,9030, která představuje dvoutýdenní minimum. Spotové ceny se momentálně pohybují kolem úrovně 0,9060 a během dne se příliš nezměnily, což ukazuje na zdrženlivou aktivitu na trhu, zejména v případě amerického dolaru.
img

XAU/USD: Analýza a prognóza vývoje

22.01.2025 Ceny zlata si udržují pozitivní dynamiku už třetí den v řadě. Optimistická nálada na trhu spolu s oživením výnosů amerických státních dluhopisů a mírným posílením amerického dolaru působí jako překážka na cestě dalšího růstu drahého kovu. Očekávání dvou možných snížení sazeb Federálního rezervního systému v tomto roce by však mohlo omezit výnosy amerických dluhopisů a dolaru, a podpořit tak poptávku po zlatě.
img

USD/JPY: Analýza a prognóza

21.01.2025 Současná pozice japonského jenu odráží složitou rovnováhu mezi pozitivním sentimentem na akciových trzích a očekáváním zvýšení úrokových sazeb Bank of Japan.
img

USD/CAD: Analýza a prognóza vývoje

20.01.2025 Měnový pár USD/CAD mírně ustoupil poté, co během pondělní asijské seance dosáhl nejvyšší úrovně od března 2020, a to v prostředí mírně slabšího amerického dolaru.
img

USD/JPY: Analýza a prognóza

20.01.2025 Japonský jen vykazuje v průběhu intradenního obchodování vůči americkému dolaru mírný pokles. Pár USD/JPY však postrádá jasnou růstovou dynamiku a nedokázal navázat na páteční odraz od úrovně 155,00. Jen zůstává naladěn pozitivně a obchoduje se poblíž několikatýdenního maxima, kterého dosáhl v pátek. Nárůst jádrových objednávek na stroje v Japonsku druhý měsíc po sobě naznačuje stabilizaci a další oživení kapitálových výdajů. Kromě toho jenu pomáhá také rostoucí očekávání trhu, že Bank of Japan zvýší na nadcházejícím zasedání úrokové sazby.
img

XAG/USD: Analýza a prognóza

17.01.2025 Stříbro dnes přitahuje prodejce, přerušuje třídenní růstovou sérii a v první polovině evropské seance zůstává utlumené. Nedávný rostoucí pohyb, který byl pozorován od začátku měsíce, se zastavil na rezistenci 100denního klouzavého průměru (SMA) při testu úrovně 31,00 USD. Trvalý průraz nad tuto bariéru by otevřel cestu k dalšímu krátkodobému růstu.
img

USD/JPY: Analýza a prognóza vývoje

17.01.2025 Japonský jen klesá a vzdává se části svých silných týdenních zisků vůči americkému dolaru. Dohoda o příměří mezi Izraelem a Hamásem spolu s pozitivní náladou na akciových trzích snižuje poptávku po tradičních bezpečných aktivech včetně jenu.
img

EUR/JPY: Analýza a prognóza

17.01.2025 Tento růst však postrádá přesvědčivost býků kvůli rozdílným výhledům na měnovou politiku Bank of Japan (BoJ) a Evropské centrální banky (ECB). Z toho vyplývá, že jakýkoli další pohyb nahoru by mohl být považován za příležitost k prodeji.
img

EUR/GBP: Analýza a prognóza

17.01.2025 Pár EUR/GBP dnes obnovuje pozitivní momentum a přitahuje kupce poblíž úrovně 0,8400. Tento pohyb pomohl zastavit prudký pullback z předchozího dne, který následoval po dosažení nejvyšší úrovně od 23. srpna 2024.
img

GBP/USD: Analýza a prognóza z 16. ledna – Inflace a HDP doléhají na libru

16.01.2025 Pár GBP/USD v grafu 1H vystoupal k Fibonacciho úrovni 261,8 % (1,2303), odrazil se od ní a klesl na úroveň 1,2191. Konsolidace pod touto úrovní bude signalizovat trvalé medvědí momentum s cílem na korekční úrovni 323,6 % (1,2036). Odraz od úrovně 1,2191 by naopak mohl podpořit návrat k úrovni 1,2303.
Související klíčová slova: Geopolitické eskalace | Údaje o indexu spotřebitelských cen | Agresivní výprodej | Údaje z USA | Tempo růstu | Retracement | Apetit investorů | Oživení cen | Silný nákupní tlak | Údaje o vývoji zaměstnanosti | Kiwi | EUR | XAG/USD | Bank of China | Howard Lutnick | Akciové trhy | Vstupy | Long pozice | Trvalejší pohyb | Trend | Bank of Japan | Pokles cen zlata | Makroekonomické dění | Období konsolidace | Frank (CHF) | Kroky Fedu | Delegace | Hospodářský růst USA | Americký prezident Donald Trump | Silný support | Britská libra | Aktiva | Příležitost k prodeji | Nákupní pozice | Spojení | Organizace zemí vyvážejících ropu | Evropská komise | Příležitosti k nákupu | Pokles indexu | Rozhodování Fedu | Zvýšení cel | Vliv na trh | Další snižování sazeb | Rekordní úroveň | Oživení v Číně | Support na ceně | Globální ekonomické vyhlídky | Pravděpodobnost | Hlavní centrální banky | Japonské firmy | Válka | Lagardeová | Zprávy z USA | Dovoz z USA | Údaje o maloobchodních tržbách | Pokračování poklesu | Nové obchody | Posilování dolaru | Hútiové | Směřování měnové politiky | Makroekonomické zprávy | Scott Bessent | Strach | Geopolitické napětí | Volatilita směnných kurzů | Index spotřebitelské nálady | Hospodářský růst eurozóny | Dopad cen ropy | ČBA | Cena zlata | Medvědí postoj | Christine Lagarde | Trumpová | GBP/USD analýza | Inflace v Japonsku | Obavy z ekonomických dopadů | Krátkodobé příležitosti | Americký ministr obchodu | Býčí impulz | Pokles dolaru | Rostoucí inflace | Negativní výhled | Červená linie | Medvědí výhled | FedWatch Tool | Konflikty | Proražení | Rok 2025 | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nejistoty na finančních trzích | Profesionální obchodníci | Dolar dnes | Volby | S&P Global Market Intelligence | Trumpovo rozhodnutí | Americký prezident | Klouzavé průměry | Růst cen | Proražený support | Údaje společnosti S&P | Přijetí | Snížení úrokových sazeb | Nové pozice | Optimistická nálada | Klíčová rezistence | Výkon amerického dolaru | Výkon | Thomas Barkin | Zasedání FOMC | Silná bariéra | Oznámení | Ministerstvo práce | Potvrzení obratu trendu | Silné oživení | Inflace | Dolarový index | Zpomalování americké ekonomiky | Zavírací cena | Politická situace | Největší ekonomiky eurozóny | Nižší ceny | NZD/USD | Commonwealth Bank of Australia (CBA) | Události tohoto týdne | Obavy investorů | Dopad na ekonomiku | Pozitivní sentiment | Korekční pohyb | Zmírnění inflace | Intradenní zisky | Obchodní seance | Výrazný růst | Kanadský dolar | Graf | Výhled | ČSÚ | Risk-on sentiment | Ceny měnového páru | Rozhodnutí Fedu o sazbách | Oživování ekonomiky | Pokles dolarového indexu | Kapitálové toky | Centrální banky | Zpráva | Obchodní válka mezi USA a Čínou | Momentum | Geopolitická situace | Zvyšování sazeb | Zajišťování | Nárůst cen ropy | Trendový kanál | Americké výrobky | Swingová minima | Risk-off | Sankce | Krátkodobé dno | USD/JPY analýza | Data z USA | Spotřebitelské inflace | Důležité signály | Výprodeje | Zlaté slitky | Nové signály | Reserve Bank of Australia | Medvědí signál | Smíšená ekonomická data | Obchodní příležitost | Uptrend | Pokles k supportu | Futures | Nákupní momentum | Pohyb ceny | Geopolitické události | Odolná americká ekonomika | Pohyb zlata | Reakce trhu | Ekonomiky | Potenciální pokles | Odhodlání | Donald Trump | Pohyby cen | Volatilita | Vývoj cen zlata | Nákupní tlak | Úrovně Fibonacciho | Průmyslová produkce | Směřování trhu | RSI (Relative Strength Index) | Cenové hladiny | Makroekonomická data | Státní dluh | Index podnikatelské aktivity | Potenciál růstu | Zveřejněné údaje | Výrobní index | Cenové akce | Prudký pokles | Politika | Série poklesů | Očekávání | Odvetná cla | Ministr hospodářství | Vybírání zisků | Příležitost k nákupu | Německý kancléř Olaf Scholz | Jednoduchý klouzavý průměr | Vyšší výnosy | Zvýšení sazeb | Stimulační politika | Harris | Indikátor RSI | Války na Ukrajině | Americké ministerstvo práce | Konflikt na Blízkém východě | Guvernér BoE | Tržní prostředí | Sankce vůči Rusku | Zvýšení cel na dovoz | Důvěryhodnost | Býčí signál | Platnost formace | Úrokové sazby v Japonsku | Ekonomické ukazatele | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Silná rezistence | Optimistický sentiment | Politická nejistota | Uvolnění měnové politiky | Úrovně Fibonacciho retracementu | Nákupy | Růst | Americký index | Příležitosti | Snížit úrokové sazby | Nárůst cen | Zaměstnanost | Slabý americký dolar | Politická rozhodnutí | Fundamentální analýza | Národní měny | Rozpočtový deficit USA | Nový rekord | Objednávky | Jednání FOMC | Sentiment na trhu | Prognóza | Snižování sazeb | Měnový pár USD/JPY | Nálada investorů | Situace na Blízkém východě | Trh práce | Prezident Fedu | Bariéra | Růstový impuls | Obchodníci | Ztráty dolaru | Růst amerického dolaru | Ukončení války na Ukrajině | BoE Andrew Bailey | Pochybnosti | Býčí výhled | Izrael | Prognóza ceny | Ekonomické vyhlídky | CME FedWatch | Klíčové události | Volatility | Long | Trendová linie | Zpomalení ekonomiky | Zvolený americký prezident | Geopolitická rizika | Cla na americké zboží | Zasedání centrálních bank | AUD | Pojistky proti inflaci | JOLTS | Inflace v eurozóně | Negativní hodnoty | Opatření | Meziroční růst | Obavy z ekonomického dopadu | Prodejní příležitost | Trh | Index výrobní aktivity | Vládní koalice | Politický šok | Ruský prezident | Nálada na akciových trzích | Index | Fáze konsolidace | Prezident Trump | Politika amerického prezidenta | Reálné úrokové sazby | Vice | AUD/JPY | Stimulační opatření v Číně | Index amerického dolaru (DXY) | Posoudit stav trhů | Rezervní měny | MMF | Zpřísnění měnové politiky | Zlaté rezervy | Eura | Komise | Nejistoty | Novozélandský dolar | Rovnováhy | Oznámení amerického prezidenta Donalda Trumpa | Americká centrální banka | Historické maximum | Signály proražení | Technické nastavení | Kapitál | Posílení | Obchodní války | GBP/JPY | Zajímavé příležitosti | Společnosti | Obchodní války mezi USA a Čínou | Údaje o inflaci | Ministerstvo obchodu | Jednoduchý klouzavý průměr (SMA) | S&P | Eskalace geopolitického napětí | Intradenní pokles | Unie | Plánování | Inflace ve Spojených státech | Psychologické hladiny | Maloobchodní tržby | Sázky | Narušení dodávek | Vývoj situace | Ekonomický kalendář | Tržní podmínky | Soukromý sektor | Desetileté výnosy | Domácnosti | Sentiment na akciových trzích | Obchodní napětí | Wall Street Journal | Ocel | Reakce trhů | Prezident USA | EUR/GBP | Asie | Rekordní hodnoty | Pokles ceny stříbra | Deficit | Výkonnost zlata | Inflační cíl 2 % | Pokles ceny | Tržní sentiment | Pokračující pokles | Nejnovější údaje | Mírný růst | Inflace zpomaluje | KOL | Nižší náklady | Pozornost trhu | Negativní dopad | Eskalace | Peněžní příjmy | Hospodářská politika | Pozornost | Japonské úřady | Pokles podnikatelské aktivity | Bankovky | Klesající trend | De-dolarizace | První support | Japonské společnosti | Nálada na americkém akciovém trhu | Další růst | Dopad na volatilitu | Ifo | Snižování inflace | People's Bank of China | Conference Board | HDP Austrálie | Příležitost ke vstupu | Náklady | Oblasti rezistence | Pozastavení vzájemných cel | Statistický úřad | Hladiny rezistence | Předseda Fedu Jerome Powell | Úroveň rezistence | Poptávka | Cena zlata dnes | Kov | FedWatch společnosti CME | Čínská cla | Cla na dovoz | Uchovatel hodnoty | Zboží dlouhodobé spotřeby | Růst výnosů dluhopisů | Snižování úrokových sazeb | Nárůst výnosů | Nový týden | Odpor | Síly trendu | Odvetná opatření | Očekávání trhu | Směřování trhů | Tlak na USD | Obchodovat | Nákupy státních dluhopisů | Vysoké inflace | Indikátor | Prezident Donald Trump | Hlubší pokles | Pár EUR/USD | Index PMI | Analytici | UTC | Problémy | Přehled výkonnosti | Podmínky pro euro | Zavedení záporných úrokových sazeb | Pohyb kapitálu | Stříbro | Prostor pro další růst | Bezpečného útočiště | Pokles cen | Úrokové politiky | TRUTH social | Zpomalení hospodářského růstu | Klouzavý průměr | Zasedání Bank of England | Short pozice | Současné ceny | Riziko poklesu cen | Úrovně rezistence | Dovážené zboží | Signál k nákupu | Exponenciální klouzavý průměr | Zpomalení inflace | Ekonomové | Bank of Canada | USA | TRUTH | | Nové obchodní příležitosti | Potenciál dalšího růstu | Růst eurozóny | Růst HDP | Nálada na trhu | Směr trhu | Důležitý support | Zvyšování úrokových sazeb | Výkon dolaru | Krátkodobý výhled | Konsolidace | Japonská ekonomika | Oznámení amerického prezidenta | Cenová akce | Překoupené podmínky | Zisky dolaru | Jestřábí komentáře | Trumpova protekcionistická politika | Vývoj | Výrobní aktivita | Výnosy amerických státních dluhopisů | Dnešní údaje | Obchodní dohody | Válka mezi USA a Čínou | Úroková sazba | Úrokové sazby | Riziko inflace | Momentum indikátor | AUD/NZD | Prohlášení | Výnosy | Pokles USD/CAD | Výdaje | Dnešní ekonomický kalendář | Ceny drahých kovů | Posílení japonského jenu | Předchozí seance | RISK-ON | BRICS | Financování vlády | Zvýšených cel | Volatilní | Sentiment na trhu se zlatem | Fiskální situace | EUR/USD | BOJ Kazuo Ueda | Intervence | Konflikt na Ukrajině | Světové obchodní organizace | Dnešní zprávy | Joe Biden | Spotřebitelská důvěra | Trumpovy plány | Měnové politiky | Obchodní příležitosti | Klíčové zasedání | Fiskální politika | Manufacturing | Prognóza ceny zlata | Uvolnit měnovou politiku | Shutdown | Ekonomická situace | Růstový potenciál | Dna | Japonský ministr financí | Zavedená cla | Rezignace | Vítězství | Bezpečný přístav | Světové trhy | Klesající trendový kanál | Krátkodobá rezistence | ADP | Británie | Zmírnění obav | Světové rezervní měny | Pokles USD/JPY | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Cenové pohyby | Povolební rally | Eskalace na Blízkém východě | Růst mezd | Zemědělství | Supporty | Eskalace obchodního napětí | Snížení inflace | Technické indikátory | Předseda Fedu | Překážky | Sazby | Ekonomický řád | Americké automobilky | Oblast překoupenosti | Očekávané rozhodnutí | Zvýšení produkce | Komoditní | Rekordní maxima | Technická situace | Expanzivní fiskální politika | Ekonomické oživení | Generální ředitel | Průzkum | Firmy | Zvýšení mezd | Budoucí vývoj | Celkový sentiment | Růst cen ropy | Zajištění | Reálné mzdy | Averze k riziku | Napětí mezi USA a Čínou | Celní politiky USA | Zájem investorů | Vyšší ceny | Premiér Justin Trudeau | Dovoz oceli | Údaje společnosti S&P Global | Pokračování rostoucího trendu | Obchodní tipy pro pár GBP/USD | Hladiny Fibonacciho retracementu | Nadměrná volatilita | Fed | Nonfarm Payrolls | Nejbližší support | Vyšetřování | Rozpočtový deficit | Účastníci trhu | Pokračující růst | Justin Trudeau | Vývoj událostí | Hry | Trhy | Oblasti konfluence | Vliv na globální ekonomiku | Nejbližší rezistence | Walmart | Významné úrovně | Měnové trhy | Rizika | Žlutý kov | Psychologická bariéra | Eurozóna | Eskalace obchodní války | ISM | Celkové výsledky | Měnověpolitické zasedání | Globální trhy | Kancléř Olaf Scholz | Zpomalování inflace | Vládní intervence | Klouzavý průměr EMA | Fundamentální základ | Konfluence | Ministr obchodu | Rostoucí mzdy | Boris Vujčić | Riziková aktiva | Rostoucí inflační očekávání | Stagflace | Klíčové faktory | Tempo snižování sazeb | Žádosti o podporu | Chuť k riziku | Poptávka po americkém dolaru | Na devizovém trhu intervenovat | Vladimir Putin | Proražení rezistence | Inflace v Kanadě | Snížení sazeb Fedu | Stabilita | Ekonomický růst | RBNZ | Cla na zboží | Inflace v USA | Komodity | St. Louis | Potenciál poklesu | Mzdy | Vliv amerického dolaru | Přeprodané podmínky | CAD | Včerejší seance | Významný dopad | Zpřísňování měnové politiky | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Meziroční růst HDP | Poptávka po bezpečných aktivech | Zájem o rizikovější aktiva | Intradenní růst | Reporty | Reserve Bank of New Zealand | Fundamentální pozadí | Nálada na globálních trzích | Obchod | Obchodní rozhodnutí | Obavy ze stagflace | AUD/USD | Index relativní síly | Eskalace konfliktu | Risk-off sentiment | Bezpečná aktiva | Riziko | Klesající ceny | Spotové ceny | JPY | Prohlášení Fedu | Pivot | Pokles výnosů | RSI | Šok | Trend na trhu | GBP | Nadšení | Příležitosti k obchodování | Pokles cen ropy | Vývoj dolaru | Čína | Libanon | Risk | Úrovně supportu | Commonwealth Bank of Australia | Ceny | Prognóza vývoje | Financování | Recese | Pokles | Oslabení amerického dolaru | Pohyby na trhu | Kompozitní index | COT report | Války | Impuls | Proinflační | Swingové maximum | Centrální banka | Exponenciální klouzavý průměr (EMA) | SMA | Cla na čínské zboží | Evropské centrální banky | MACD | EUR/JPY | Libra | Truth Social | Klíčová úroveň | Ekonomické nestability | Údaje o vývoji inflace | Zóny supportu | Celní politiky | Klima | Počáteční zisky | Opatření v Číně | Americký ministr financí | Prezident Vladimir Putin | Ceny zlata | Stav trhů | Výnos | Frank | Oživení cen ropy | Pár USD/CAD | Automatic Data Processing | Spotřeba domácností | Růst podnikatelské aktivity | Přístup k měnové politice | Růstové momentum | Austrálie | Historická maxima | Rozhodnutí FOMC | Obchodní den | Obchodní tipy | GBP/USD | Bezpečné přístavy | Inflační cíl | Výběr zisků | Výhled pro zlato | Největší světové ekonomiky | Jestřábí postoj | Jasný signál | Čínské zboží | Bias | Dlouhodobý výhled | Bank of England | Pokles kurzu | Demokraté | Překoupené oblasti | Dovoz | Silná data | Pozitivní zprávy | Obchodování | Býčí sentiment | Posílení dolaru | Prezident | Růst inflace | Kurz jenu | Výdaje na osobní spotřebu | Podnikatelská aktivita v eurozóně | Oslabování dolaru | Expanzivní politika | Evropa | Měna | S&P Global | Nasdaq | Trump | Zprávy | Ceny ropy | Kupující | Ekonomické důsledky | Údaje | Automobilky | Ekonomické události | Kontext | Biden | Riziko stagflace | Růst zlata | Ukazatel inflace | Swingové minimum | Obchody | Drahý kov | Index CPI | Růst spotřebitelských cen | Síla dolaru | Roční maximum | Japonsko | Spotová cena | Růst měny | Směřování | Příležitosti k prodeji | Aktivum | Japonská centrální banka | Dobré zprávy | Situace | Růst dolaru | Tržby | Vrcholy | Podnikatelská aktivita | Signály | Sazby beze změny | Guvernér | Jasný směr | Nakupovat zlato | Výrobní aktivity | Index relativní síly (RSI) | HDP | Hlava a ramena | Načasování | Zvýšení dovozních cel | Optimismus | Nákupní aktivita | Rozhodování | Dolar | Euro | Výnosy státních dluhopisů | Eskalace napětí | Fibonacciho úrovně | USD/CAD | Vyšší inflace | Nejnovější údaje o inflaci | Známky oživení | Výprodej | Ekonomické zprávy | Zápis ze zasedání FOMC | 100 SMA | Zdraví | Pozitivní výhled | Stav trhu práce | Ztráty | Americká seance | Michele Bullock | Výhled trhů | Technický výhled | Recese americké ekonomiky | Pozitivní momentum | Meziroční inflace | Japonský jen | Index amerického dolaru | Klesající inflace | Nakupovat | FOMC | Pokles zlata | Slabost dolaru | Medvědí trend | Fundamentální výhled | Kupci | Největší ekonomiky | Vzestupný trend | Pokračující výprodej | Podniky | Index spotřebitelských cen | Black Friday | Švýcarský frank (CHF) | Zrychlení růstu | Asijské seance | ONS | Býčí trend | Ekonomické nejistoty | Index cen | Vývoz | Reuters | OPEC+ | Globální ekonomika | Technické faktory | Zasedání měnového výboru | Rekordní maximum | Vývoj ekonomiky | Index PPI | Přeprodané oblasti | Napětí na Blízkém východě | Prognózy | Kurz | SOK | DNO | Neel Kashkari | DXY | Commonwealth Bank | Jádrová inflace | Spotřebitelské výdaje | Pozornost investorů | Americká ekonomika | Růstový trend | Americký prezident Joe Biden | Index cen výrobců | Rekord | Světové ekonomiky | Výsledky | Napjatá situace | Investice | Pro investory | Návrh zákona | Potenciál | Podnikatelské aktivity | Rally | Pokles inflace | Kazuo Ueda | Oživení ekonomiky | Bod | Růst ceny zlata | Zisky | Dluhopisové trhy | Hospodářství | Zotavení | Důvěra | Oslabení dolaru | Kontrakce | Ukazatel | Obchodní politika | Měny | Profitovat | Předběžné výsledky | Série ztrát | Fundamentální faktory | Oslabující americký dolar | Objem maloobchodních tržeb | Výnosy amerických dluhopisů | Hospodářský růst | Optimismus na trhu | Export | Rusko | Signál | Nové žádosti o podporu | Kanadský premiér | Možnost dalšího růstu | Partneři | Geopolitická nejistota | Ukončení války | Organizace | Nervozita | Ceny surovin | Neúspěch | Medvědí scénář | Australská ekonomika | FedWatch | Rozšíření | Technická analýza | Ruský prezident Vladimir Putin | Plány | Politická nestabilita | Příliv investic | NFP | Potenciální zisky | Vývoz do USA | Konvergence | Zasedání Bank of Japan | FDP | Prognóza Fedu | Zpomalující inflace | TIM | Objem | Investiční | Nálada | Americké centrální banky | Čínské ministerstvo obchodu | Příjmy | Ekonomické dopady | Prodej | Rok 2024 | Zasedání Fedu | Bloomberg | XAU/USD | Evropská unie | Ceny stříbra | Rozvoj | Silný růst | Mexiko | Celkový trend | Vyhlídky | Finanční trhy | Míra | Korekce | Výrazný pokles | Stimulační opatření | Očekávání investorů | Výkonnost | Průzkumy | Pokles libry | Downtrend | Zvýšené riziko | Přehled | Trendové linie | Short | Andrew Bailey | Rostoucí trend | CHF | HDP USA | Zvýšení úrokových sazeb | Růst výnosů | Odhad amerického HDP | Nákupní příležitost | Zpráva o zaměstnanosti | Hladina supportu | JDE | Podpora | Prezident Joe Biden | Spojené království | Japonský premiér | Cena | EU a USA | Vývoje ceny | Překoupenost | Jádrový index spotřebitelských cen | Zadlužení | Rozpočet | Pohyb cen | Dluh USA | Snížení sazeb | CME Group | Finanční prostředky | Čínské ministerstvo | Ekonomické údaje | Ekonomická data | Situace na trhu | Geopolitická nestabilita | Drahé kovy | Měnový pár EUR/GBP | Úrokový diferenciál | Medvědi | Rezervy | Zavedení cel | EMA | Hliník | Fibonacciho retracement | Rizikový sentiment | Obchodní válka | Oscilátory | Zlato | Rozhodnutí Bank of England | Ekonomika | Inflace v Německu | Pozitivní výsledky | Indikátory | Nejnovější zpráva | Oslabení | Indikátor MACD | Práce | Cíle | Ekonomické prognózy | Maloobchodní tržby v USA | Bezpečnost | Banky | Býčí scénář | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | Situace ve světě | Vlády | Nebezpečí | Vyrovnat ztráty | Šance | Fundamenty | Očekávaný růst | Wall Street | Průlom | Vysoké úrokové sazby | Analýza | Ministr financí | Výraznější pokles | Intervenovat | Tržní signály | Jádrový CPI | Pozice | Současná situace | Pullback | Demokratické strany | Dlouhé pozice | Kovy | Švýcarský frank | Market | Dosažení dohody | Support | Náklady na úvěry | Obchodní deficit | Posílení amerického dolaru | Trumpova cla | Uvolňování měnové politiky | Inflační tlaky | Pokračování růstu | Vysoké výnosy | Služby | Rizikovější aktiva | Návrat inflace | OPEC | Ministryně financí | Zrychlení inflace | Sentiment | SNB | Pokles výnosů amerických státních dluhopisů | Investoři | Nižší sazby | Prodejní tlak | Míra nezaměstnanosti | Zlato (XAU/USD) | Guvernér BOJ | Oblasti supportu | Rostoucí výnosy | Ceny potravin | Omezení produkce | Rezistence | Výrobní index PMI | Návyky | Hladiny supportu | Inflace v březnu | Klíčový support | Ropy | RBA | Struktura | Měnový pár EUR/USD | Předseda | Americké ekonomiky | Jádrový index | Kurz japonského jenu | USD | Zveřejnění zprávy | Síla amerického dolaru | Ekonomický dopad | Nové příležitosti | Výkonnost dolaru | Posilování amerického dolaru | Federální rezervní systém | Události ve světě | Britský statistický úřad | Americké ministerstvo | Čínská centrální banka | Průraz | Australský dolar | Rallye | Propad | Konec roku | Znovuzvolení | Britské libry | Pokles eura | Významné zprávy | USD/CHF | Repo operace | USA Donald Trump | Rok 2024 | Kanada | Zájem o investice | Nejistota | CME | Makroekonomické údaje | Výhled pro EUR/USD | Indexy | Takata | Americký dolar | Klíčový faktor | Psychologické úrovně | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | ECB | HICP | Nižší ceny ropy | Ekonomiky eurozóny | Růst ceny | Oslabení japonského jenu | Inflační očekávání | Oslabuje dolar | Body | Navýšení cel | Zvýšení inflace | Payrolls | Holubičí postoj | ROCE | Spekulace | Měny regionu | Navýšení | Americká cla | Politická opatření | EU | Hodnota indexu | PBOC | Úroveň supportu | Poradci | PMI ve službách | Kulaté číslo | Bezpečné měny | Prodeje | USD/JPY | Americké vlády | Volný obchod | Jerome Powell | Guvernér BOJ Kazuo Ueda | NZD | Ukazatele | Měnový pár | Ovlivňování | Banka | Stav americké ekonomiky | Nákupy zlata | Úřady | Olaf Scholz | Politické nepokoje | Německý kancléř | Další pokles | COT
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Růst | Obchodování | Banka | Banky | ČTK | Pokles | Indikátor | Trading | Cena | | Pivot

Předchozí klíčová slova

Analýza akcií Franco-Nevada Corporation
Analýza akcií Franco-Nevady
Analýza akcií International Seaways
Analýza akcií PayPal
Analýza akcií Wheaton Precious Metals
Analýza akcií Wheaton Precious Metals Corp.
Analýza akciového indexu
Analýza akciového trhu
Analýza akciových trhů
Analýza aktuální tržní volatility

Následující klíčová slova

Analýza a sentiment
Analýza a strategie
Analýza Bank of England
Analýza Bitcoin
Analýza Bitcoinu
Analýza britské centrální banky
Analýza BTC
Analýza BTC/USD
Analýza cenných papírů
Analýza cenových grafů
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
RebelsFunding PIXAR styl
Potvrďte prosím... Zavřít