Napjatá situace
Míra nezaměstnanosti byla v září vyšší, než se čekalo. Řadě absolventů se nedaří rychle najít práci, průmysl snižuje stavy
08.10.2024 V září míra nezaměstnanosti v Česku dosáhla úrovně 3,9 procenta. Expertní konsensus měl za to, že to budou jen 3,8 procenta. Řadě absolventů se ovšem nepodařilo rychle najít vhodnou práci, přičemž průmysl snižovaly stavy. Průmyslová výroba v Česku je už vlastně několik let v útlumu, na což nyní zaměstnavatelé reagují právě i škrtáním části pracovních míst. Útlum průmyslu nastává v důsledku kombinace vysokých cen energií, náročné zelené tranzice, ztráty konkurenceschopnosti evropského průmyslu v čele s německým tváří v tvář celkům typu USA či Číny nebo v důsledku nadále poměrně vysokých úrokových sazeb, jež tlumí investiční aktivitu.
Kdo zbrzdí Wall Street? Amazon a Alphabet pod palbou, Pfizer se ujímá vedení
08.10.2024 Americké akciové trhy zakončily pondělí zhruba 1% poklesem hlavních indexů, protože výnosy státních dluhopisů vzrostly v důsledku revidovaných prognóz obchodníků týkajících se budoucí politiky Federálního rezervního systému a obav z vlivu nestability na Blízkém východě na světové ceny ropy. Eskalace a očekávání nových údajů
EUR/USD: Před námi je nejdůležitější týden měsíce
18.09.2024 Nadcházející týden slibuje být volatilní. Klíčové události, které se odehrají v nadcházejících dnech, budou ještě dlouho rezonovat mezi obchodníky na měnovém trhu. Všimněte si prosím dynamiky měnového páru EUR/USD: v posledních dvou týdnech se pohyboval v pásmu 1,1000, přesto nebyl schopen nastolit rozhodující pohyb. Kupující se pokoušeli dosáhnout cíle 1,1100, zatímco prodávající se snažili přiblížit k zóně 1,0900, ale snahy obou stran byly marné.
Růst nezaměstnanosti se v srpnu v Česku zastavil. Stále „rozehřátý“ trh práce se popasoval se zkomplikováním zaměstnávání brigádníků
09.09.2024 V srpnu se růst míry nezaměstnanosti v Česku zastavil. Míra nezaměstnanosti totiž stagnovala na své červencové úrovni 3,8 procenta. Na ni stoupla z červnové hodnoty 3,6 procenta. Trh práce se tedy v srpnu dokázal již plně adaptovat na letošní legislativní zpřísnění podmínek zaměstnávání takzvaných dohodářů. To z hlediska zaměstnavatele prodražuje zaměstnávání „na dohodu“, například kvůli nárůstu administrativních nákladů. Je tedy také nákladnější zaměstnat brigádníka, pročež poptávka po nich klesá. Více lidí, kteří by jinak brali letní brigádu, například čerstvých absolventů, se tak hlásí na úřadech práce, což v červenci přispělo právě k růstu míry nezaměstnanosti. Zaměstnavatelé se totiž rozhodli letos ve vyšší míře obejít bez brigádníků a pracovní náplň pokrýt přes léto kmenovými zaměstnanci, například díky důsledněji rozvrženého plánu letních dovolených těchto zaměstnanců.
Překvapivé zlepšení nálady v českém průmyslu
03.09.2024 Konec prázdnin přinesl ze strany tuzemského průmyslu přece jen jedno pozitivní překvapení. Index nákupních manažerů PMI vzrostl v srpnu na dvouleté maximum 46,7 bodů, v kontrastu k vývoji v sousedním Německu, kde se nálada dále propadla do pásma hluboké recese. Navzdory srpnovému zlepšení ale zůstává tuzemský průmysl už více než dva roky v útlumu. To jinými slovy znamená, že objem produkce i nových zakázek dále svižně klesá, nicméně tempo poklesu viditelně zpomaluje – v případě nových zakázek je dokonce nejpomalejší od dubna předminulého roku.
Míra nezaměstnanosti v Česku roste. Vláda zkomplikovala zaměstnávání brigádníků, ti tak o to více končí na úřadech práce
08.08.2024 V červenci míra nezaměstnanosti v ČR stoupla z červnové hodnoty 3,6 procenta na 3,8 procenta. Za růst může i letošní legislativní zpřísnění podmínek zaměstnávání takzvaných dohodářů. To z hlediska zaměstnavatele prodražuje zaměstnávání „na dohodu“, například kvůli nárůstu administrativních nákladů. Je tedy také nákladnější zaměstnat brigádníka, pročež poptávka po nich klesá. Více lidí, kteří by jinak brali letní brigádu, například čerstvých absolventů, se tak hlásí na úřadech práce, což v červenci přispělo právě k růstu míry nezaměstnanosti.
Míra nezaměstnanosti je na „dně“, letos už převážně poroste. Vláda zkomplikovala zaměstnávání brigádníků, ti tak o to více končí na úřadech práce
09.07.2024 Červnová stagnace míry nezaměstnanosti v ČR na úrovni 3,6 procenta je za očekáváním části analytiků, kteří předpokládali další pokles, na 3,5 procenta. Za stagnací může i letošní legislativní zpřísnění podmínek zaměstnávání takzvaných dohodářů. To z hlediska zaměstnavatele prodražuje zaměstnávání „na dohodu“, například kvůli nárůstu administrativních nákladů. Je tedy také nákladnější zaměstnat brigádníka, pročež poptávka po nich klesá.
Míra nezaměstnanosti klesá a dále klesne. Mzdově-inflační spirálu to ale neroztočí, sazby ČNB půjdou dolů
10.06.2024 Květnový pokles míry nezaměstnanosti se na 3,6 procenta se obecně očekával. S blížícími se prázdninami lze v červnu čekat další pokles, na 3,5 procenta, což však bude zřejmě letošní „dno“. Červen je totiž tradičně měsícem, kdy vrcholí sezónní zaměstnávání z důvodu právě letní sezóny a teplého počasí, stupňujícího poptávku po obsazení pracovních pozic v exteriéru.
Státní Gas Storage CZ loni ztrojnásobil provozní zisk na 1,397 miliardy korun
16.05.2024 Provozovatel zásobníků zemního plynu Gas Storage CZ loni meziročně víc než ztrojnásobil provozní zisk na 1,397 miliardy korun. Tržby stouply téměř o polovinu na 2,473 miliardy Kč. Proti předloňsku se zvýšil také čistý zisk na 2,6 miliardy korun, což pozitivně ovlivnila jednorázová změna účetní hodnoty dlouhodobých aktiv. Společnost, kterou loni na podzim převzal stát, to dnes oznámila ČTK. Podle analytiků k zisku přispěla zejména napjatá situace na trhu s plynem.
Proč Čína prudce zvyšuje zásoby kritických komodit?
24.04.2024 Od začátku únoru došlo na londýnské burze k výraznému zdražení mědi. Na dohled psychologické hranice 10 000 dolarů za tunu táhne měď jak napjatá situace na straně nabídky, tak především silná poptávka z Číny. A podobně je tomu i u dalších klíčových komodit – od ropy přes železnou rudu až po kobalt. Výsledkem je neobvykle silný nárůst čínských zásob napříč komoditním spektrem.
OIL získává 3 % a roste nad 78 USD
03.01.2024 Ceny ropy dnes rostou, Brent (OIL) a WTI (OIL.WTI) se během dne obchodovaly téměř o 3 % výše. Dnes je ve hře řada faktorů, které podporují ceny ropy. Tím hlavním je stále napjatá situace na Blízkém východě:
Kolaps trhu na kyber-pondělí (Cyber Monday): Co to znamená pro Wall Street?
28.11.2023 Na začátku týdne, po oslavách Díkuvzdání a uprostřed vánoční prodejní sezóny, vykázaly americké akciové trhy mírný pokles. Maloobchodníci lákali zákazníky nabídkami na kyber-pondělí, ale to nezabránilo tomu, aby se indexy dostaly do záporného teritoria.
Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 28.11.2023
28.11.2023 Americké akcie včera mírně oslabily. Investoři čekají na hospodářské statistiky o inflaci a spotřebitelské důvěře a výdajích. Americký dolar oslaboval.
Mise MMF čeká letos pokles HDP v Česku 0,4 procenta, příští rok růst 1,2 pct.
22.11.2023 Česká ekonomika letos klesne o 0,4 procenta a v příštím roce vzroste o 1,2 procenta. Uvádí to hodnotící zpráva mise Mezinárodního měnového fondu (MMF) v Česku, kterou dnes zveřejnilo ministerstvo financí. V říjnovém výhledu přitom MMF očekával, že letos český hrubý domácí produkt (HDP) vzroste o 0,2 procenta a příští rok o 2,5 procenta. Mise MMF také předpokládá, že inflace dosáhne dvouprocentního cíle České národní banky (ČNB) na počátku roku 2025.
Jak je možné, že když cena energií na burze klesne, hned se to neprojeví v cenících dodavatelů?
21.11.2023 Dodavatelé energií jsou ve své podstatě obchodníci, kteří elektřinu nebo plyn nakupují na burze a následně je prodávají spotřebitelům. Produktové ceníky jsou tak přímo závislé na tom, jak vhodně dokáží v určitém časovém úseku „namixovat“ potřebné množství energií, které musí svým zákazníkům zajistit. K pochopení toho, jak dodavatelé stanovují ceny, je nutné vědět, jak probíhá nákup energií.
Zlevňování pohonných hmot v Česku brzdí. Hrozí vzestup cen, až ke 45 korunám za litr, pokud se střet mezi Izraelem a Hamásem rozšíří
02.11.2023 Průměrná cena pohonných hmot v Česku dále klesá, tempo zlevňování se však snižuje. Za poslední týden zlevnil benzín natural o 21 haléřů na 38,85 koruny. O čtrnáct haléřů na litr zlevnila nafta. Za litr nafty teď řidiči dají průměrně 39,41 Kč. Vyplývá to to z údajů společnosti CCS, která ceny paliv sleduje. Po předchozím několikaměsíčním zdražování klesají průměrné ceny pohonných hmot pátý týden v řadě.
Zlevňování pohonných hmot v Česku zrychluje. Může za to odkládání pozemní invaze Izraele do Gazy
26.10.2023 Průměrná cena benzinu v Česku klesá hlouběji pod úroveň 40 Kč za litr, tempo jeho zlevňování přitom zrychluje. Za poslední týden zlevnil natural o 51 haléřů na 39,06 koruny. O 33 haléřů na litru zlevnila nafta, za litr teď řidiči dají průměrně 39,55 Kč. Vyplývá to to z údajů společnosti CCS, která ceny paliv sleduje. Po předchozím několikaměsíčním zdražování klesají průměrné ceny pohonných hmot čtvrtý týden v řadě.
ECB opět zvýšila úrokovou sazbu, tlak na korunu poroste
27.07.2023 Evropská centrální banka (ECB) dnes zvýšila svoji základní úrokovou sazbu o 0,25 procentního bodu na 4,25 %. Stejně jako červnové rozhodnutí ECB bylo i to dnešní předvídatelné a široce očekávané. K tomuto kroku se banka totiž k dnešnímu zvýšení fakticky zavázala a trhy s ním tedy předem počítaly. Pro zvýšení sazeb hovoří také dlouhodobě napjatá situace na evropském trhu práce i přetrvávající vysoká jádrová inflace, která je jedním z hlavních parametrů, které ECB bere v potaz. Ta se přitom v červnu zvýšila na 5,4 % a zůstává tak jen těsně pod svými nedávnými maximy. Stále tak platí slova prezidentky ECB, že banka má stále co dohánět.
Trhy začátek snižování sazeb zřejmě neodhadují správně, říká člen rady ČNB
25.07.2023 Trhy se patrně mýlí, když se domnívají, že Česká národní banka (ČNB) začne na podzim v rychlém sledu snižovat úrokové sazby. Podle agentury Bloomberg to řekl člen bankovní rady Jan Procházka. Dodal, že uvolnění měnové politiky v letošním roce si nedovede představit. Naopak zvýšení úroků na srpnovém zasedání rady podle něj není pravděpodobné, ale nelze ani vyloučit.
ČNB poslala trhům lehce jestřábí vzkaz
22.06.2023 Centrální banka na svém včerejším zasedání podle očekávání sazby nezměnila. Pro jejich stabilitu hlasovalo 5 členů bankovní rady, zatímco dva členové zvedli ruku pro růst sazeb o 25bps. To je o jeden hlas méně než na předešlém zasedání a argumenty pro další utažení měnové politiky podle našich předpokladů v bankovní radě slábnou. To je dáno jednak postupným odezníváním inflace (celkové i jádrové) a současně o něco horšími výsledky domácí ekonomiky (slabší růst v Q1 2023 i slabý start do Q2).
Zlato nabírá druhý dech s cílem dobývat nové vrcholy
01.06.2023 V poslední době prošel žlutý kov řadou vzestupů a pádů a nyní usiluje o stabilizaci. Zlato se v určitých okamžicích zastavilo na křižovatce, kdy trh váhal nad svou další trajektorií. V současné době si zlato vybralo trnitou cestu vzhůru, na které je mnoho pastí.
Můžeme očekávat další paniku v evropských bankách?
23.03.2023 Bankrot Silicon Valley Bank, konec několikaleté agónie Credit Suisse převzetím bankou UBS a obavy o stabilitu nejen amerického, ale i evropského bankovního systému, je souhrnem událostí posledních 2 týdnů. Navíc jsme se dočkali výrazných slev na finančních trzích v reakci na nárůst rizikové averze. Je emotivní reakce investorů založená na fundamentech a obavách o kondici bankovního sektoru oprávněná?
💥US500 po zveřejnění zápisu mírně klesl
22.02.2023 Zápis z posledního zasedání FOMC byl jestřábí, to však bylo investory očekáváno. Dokument nepřinesl mnoho nových informací ohledně dalších kroků, které FED hodlá podniknout v oblasti monetární politiky. Téměř všichni členové FOMC se na prvním zasedání letošního roku shodli na tom, že je vhodné zvýšit cílové rozpětí sazby z federálních fondů o 25 bb, i když několik členů upřednostňovalo její zvýšení o 50 bb. Zveřejnění zápisu s přihlédnutím k jestřábímu tónu vedlo k mírnému poklesu na akciových trzích a posílení amerického dolaru.
Deloitte: ČR čeká kvůli energetické krizi recese, HDP klesne o 1,1 procenta
05.01.2023 Českou ekonomiku čeká letos recese způsobená energetickou krizí a inflací, hrubý domácí produkt klesne o 1,1 procenta. Uvádí to studie společnosti Deloitte, kterou má ČTK k dispozici. Podle studie letos znovu klesnou reálné mzdy, nezaměstnanost by ale měla zůstat na současné úrovni. Hospodářský pokles také ohrožuje dodržení schodku státního rozpočtu plánovaného na 295 miliard korun. Deloitte přitom upozorňuje, že už nyní je státní hospodaření mimo udržitelný kurz.
Komora: České HDP letos vzroste o 2,4 procenta, příští rok bude stagnovat
07.12.2022 Česká ekonomika letos přes vysoké náklady na energie vzroste o 2,4 procenta. Příští rok bude stagnovat a zastaví se průmysl, který obvykle bývá jejím tahounem. I když bude růst cen během příštího roku zpomalovat, vysoká inflace bude charakterizovat celý rok 2023. Vyplývá to z predikce, kterou dnes zveřejnila Hospodářská komora ČR (HK). Jejím předpokladem je stabilita dodávek energií a funkční systém jejich cenových stropů.
Škoda Auto za tři čtvrtletí zvýšila výrobu o 12 procent na 647.200 aut
31.10.2022 Škoda Auto vyrobila ve svých závodech za tři čtvrtletí 647.200 aut, což je o 11,9 procenta více než loni. Údaj nezahrnuje výrobu v partnerských závodech v Číně, Německu a na Slovensku. Odbyt směrem k prodejcům stoupl o 8,3 procenta na 645.500 vozů. Firma to dnes uvedla v tiskové zprávě.
Poroste Huntington Ingalls tváří v tvář americko-čínské krizi?
24.10.2022 Huntington Ingallss (HII.US) je vedle General Dynamics předním konstruktérem válečných lodí pro americké námořnictvo. Společnost byla v roce 2011 vyčleněna z divize Ship Systems obranného gigantu Northrop Grumman (NOC.US). Cena akcií od července vzrostla téměř o 20 %, což je výrazně nad průměrem amerického leteckého a obranného sektoru. Společnost oznámí finanční výsledky 3. listopadu:
Německá ekonomika se podle centrální banky zřejmě nachází na prahu recese
21.10.2022 Německá ekonomika se zřejmě nachází na prahu recese. Hospodářský růst podkopává přetrvávající vysoká inflace i nejistota kolem dodávek a cen energií. Vyplývá to z měsíční zprávy, kterou dnes zveřejnila německá centrální banka. Vysoké náklady na energie by podle zprávy mohly způsobit pokles průmyslové výroby. Propad kupní síly domácností by pak mohl vést ke snížení spotřebitelských výdajů.
Ranní komentář: Trhy stále nervózní, řeší se problémy britských penzijních fondů a Credit Suisse
03.10.2022 Akciové trhy za sebou mají další divoký týden, během kterého se velkým tématem staly problémy britských penzijních fondů a nově i napjatá situace kolem Credit Suisse. Nervozita na trzích tak i nadále narůstá a vše pramení ze zhoršující se situace na trhu s dluhopisy, kde pokračuje růst výnosů kvůli utahování měnové politiky.
Ropa po zprávě o přerušení tranzitu jižní větví ropovodu Družba zdražuje
09.08.2022 Ceny ropy se dnes navzdory počátečnímu poklesu zvyšují. Zpráva o přerušení tranzitu jižní větví ropovodu Družba totiž obnovila obavy z nedostatečných dodávek suroviny na trh. Cena severomořské ropy Brent si kolem 15:00 SELČ připisovala zhruba 1,3 procenta a blížila se k 98 dolarům za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) vykazovala nárůst o 1,4 procenta a dostala se nad 92 dolarů za barel.
Češi výrazně omezují své útraty, inflace se začíná výrazně projevovat. Pandemický polštář už spotřebitelé vyčerpali, či jej dále v obavě z finanční budoucnost vyčerpávat nechtějí
11.07.2022 Tržby maloobchodníků v květnu nečekaně silně propadly. V meziročním vyjádření poklesly o bezmála sedm procent. Pokles reálně o 6,9 procenta je více než dvakrát hlubší, než předpokládal ten nejpesimističtější expertní odhad.
Bitcoin vypadá "přeprodaně", ale s oživením nijak nespěchá
28.06.2022 Bitcoin pokračuje ve fázi zotavení a v rámci postupné konsolidace se aktivu podařilo stabilně se usadit nad 20 000 USD. Zároveň dochází k nárůstu síťové aktivity a rostoucí poptávce po kryptoměnách v rámci kryptoměnového průmyslu. Sociální aktivita také naznačuje ukončení období paniky a postupné uvědomování si nástupu lokálního dna. Bitcoinu se ale nepodařilo dostat se nad 200denní klouzavý průměr, což je medvědí signál a naznačuje dominanci prodejců na trhu.
Inflace v USA v květnu nečekaně zrychlila na 8,6 procenta, nejvýše od roku 1981
10.06.2022 Meziroční růst spotřebitelských cen ve Spojených státech v květnu nečekaně zrychlil a z dubnových 8,3 procenta se dostal na 8,6 procenta. Ve své dnešní zprávě to oznámilo americké ministerstvo práce. Inflace se tak dostala na nejvyšší úroveň od prosince 1981 a je vyšší, než čekali analytici.
Bitcoin získává na popularitě jako zajištění proti inflaci. Jak to ovlivní medvědí trh?
02.06.2022 Během posledních šesti měsíců Bitcoin systematicky bořil hlavní mýty o jeho vhodnosti v různých makroekonomických situacích. Jak však kryptoměna klesala na lokální minima, trh viděl, že BTC není konkurentem zlata jako zajištění proti inflaci. Situace s UST a Luna Foundation ukázala, že je nebezpečné používat hlavní digitální aktivum jako rezervní fond kvůli vysoké pravděpodobnosti prudkého poklesu likvidity. Po aktualizaci lokálního minima na 25 000 USD se však aktivum začalo zotavovat a objevily se první signály, že BTC se vrací do globální ekonomické arény jako zajištění proti inflaci.
Analytici: Cena bitcoinu by mohla ještě klesnout. Přiláká nové investory
13.05.2022 Cena bitcoinu by mohla ve střednědobém horizontu dále klesat. Přiblížit by se mohla až hranici 20.000 USD (cca 479.000 Kč) ze stávajících zhruba 30.000 USD (718.590 Kč). Záležet bude i na vývoji ostatních rizikových aktiv včetně části akcií. Výrazný pokles ale začne lákat nové investory, domnívají se někteří analytici oslovení dnes ČTK.
Ranní okénko - Domácí inflace výrazně vzrostla, v USA se měla naopak snížit
11.05.2022 Po včerejším překvapení ze strany české inflace je dnes na řadě USA, kde růst spotřebitelských cen měl během dubna značně zpomalit z 1,2 % na 0,2 % meziměsíčně, což by znamenalo meziročních 8,1 % z 8,5 % v březnu. Pro korunový trh je dnes významný den. Prezident Zeman jmenuje nového guvernéra ČNB. Podle dosavadních informací je nejpravděpodobnější scénář, že nástupcem Jiřího Rusnoka se stane Aleš Michl. Ten byl spolu s Oldřichem Dědkem odpůrcem zvyšování úrokových sazeb. Navíc zůstávají ve hře i další tři místa z celkové sedmičlenné bankovní rady. Pokud by i ta byla obsazena holubičími radními, tak by se jednalo o změnu ve směřování měnové politiky.
Jak zpomalit inflaci?
23.03.2022 Svět se potýká s vysokou inflací, zpomalujícím se hospodářským růstem a nedostatkem zboží. Pokud se podle generálního ředitele Almonty Industries Lewise Blacka Federálnímu rezervnímu systému nepodaří dostat situaci pod kontrolu, může řešení těchto problémů trvat roky.
Evropské akciové trhy vykazují silné zisky
22.03.2022 V úterý evropské akciové indexy znatelně rostou po vzoru asijsko-pacifických akciových trhů. Britský FTSE 100 si připsal 0,59 % na bilanci 7481,4 bodu, německý DAX vystoupal o 1,06 % na 14477,84 bodu a francouzský CAC 40 se vyšplhal o 0,86 % na 6639,09 bodu.
Mluvčí čínské ambasády v USA řekl, že neslyšel o žádosti Ruska o pomoc
14.03.2022 Prioritou Číny je zabránit tomu, aby se situace na Ukrajině vymkla kontrole, uvedlo v neděli čínské velvyslanectví ve Spojených státech. Učinilo tak v reakci na zprávy v některých médiích, podle nichž Moskva požádala Peking o vojenské vybavení poté, co podnikla invazi do sousední země.
Propad amerického akciového trhu
08.03.2022 Americký akciový trh se v pondělí propadl v důsledku ukrajinského konfliktu a prudkého nárůstu cen ropy. Dow ztratil 2,4 %, NASDAQ klesl o 3,6 % a S&P 500 se v pondělí propadl o 3 %.
Euro se pokouší vyrovnat své ztráty. Jestřábi z Fedu jsou připraveni učinit rozhodné kroky
01.03.2022 Současná geopolitická situace je velmi složitá. Evropská měna má proto potíže a snaží se udržet na svých pozicích. Na rozdíl od dominantního dolaru se ale pokouší udržet nad vodou se střídavými úspěchy. Vzhledem k těmto ekonomickým podmínkám získávají jestřábi z Fedu větší sebevědomí a jsou připraveni učinit rozhodné kroky.
Analytici: Akcie by se měly vzpamatovat z krize na Ukrajině během pár týdnů
22.02.2022 Světové akcie by se měly vzpamatovat z krize na Ukrajině během několika týdnů. Shodli se na tom analytici, které dnes oslovila ČTK. Samozřejmě bude podle nich záležet na vývoji situace a rozsahu sankcí vůči Rusku.
Dění kolem Ukrajiny odstartovalo paniku na trzích
22.02.2022 „Vyhrocení bezpečnostní situace ve východní Evropě má hmatatelné dopady na trhy. Vydělat se dá na energetických a zemědělských komoditách či drahých kovech. Naopak riziková aktiva jako akcie či kryptoměny zažívají masivní výprodej,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
Australský dolar: jeden krok vpřed, dva kroky vzad
03.02.2022 Australský dolar po zasedání australské centrální banky (RBA) tento týden klesl ze svých maxim. Australské měně se nepodařilo konsolidovat své zisky, ačkoli se může brzy zotavit.
Ropa dosáhla nových rekordů
19.01.2022 Podle zpráv nezvýšila ceny jen fyzická poptávka, ale i aktuální napjatá situace na Blízkém východě způsobená nedávným útokem na Spojené arabské emiráty. Skupina jemenských povstalců údajně tento týden zaútočila na tři tankery. Při útoku zahynuli tři lidé. Spojené arabské emiráty vydaly prohlášení, ve kterém uvádějí, že si vyhrazují právo na tyto teroristické činy odpovědět.
Asijské akciové indexy v úterním obchodování většinou klesají
18.01.2022 Asijské akciové indexy v úterním obchodování většinou klesaly kvůli negativním očekáváním ekonomického růstu a inflace. Index Shanghai Composite vzrostl o 0,64 %, zatímco index Shenzhen Composite klesl o 0,13 %. Hongkongský index Hang Seng ztratil 0,45 % a jihokorejský KOSPI si připsal 0,94 %. Australský index S&P/ASX 200 klesl o 0,14 % a tokijský index Nikkei 225 klesl o 0,62 %.
Zdá se, že trhy se řídí zbožným přáním. Dolar je v očekávání důležitých událostí, které by mohly pár EUR/USD vytlačit z jeho obvyklé dráhy
07.01.2022 Dynamika trhu z konce roku 2021 se v novém roce z větší části nezměnila. Podle mnoha analytiků Wall Street bude úspěšný i nadcházející rok. Počítají s tím, že pandemii covid-19 pomohou omezit vakcíny, další očkování a léky.
Zlevňování pohonných hmot v ČR ustává, bouře v Kazachstánu zdražují ropu (i uran)
06.01.2022 Pohonné hmoty v ČR na přelomu roku zmírnily tempo svého prosincového zlevňování. Benzín za uplynulých sedm dní zlevnil už jen o šest haléřů na litr, zatímco nafta o devět haléřů na litr. V následujícím týdnu je proto třeba počítat se stagnací cen u českých čerpacích stanic. Ropa Brent totiž v tomto týdnu poprvé od listopadu 2021 zdražila opět nad úroveň 80 dolarů za barel. V příštích dnech a týdnech ji navíc může hnát vzhůru napjatá situace v Kazachstánu.
Americký akciový trh zaznamenal nová maxima
05.01.2022 Během úterní seance vykázal index Dow Jones Industrial Average druhé rekordní zavírací maximum od začátku roku. Přesto pokles kotací cenných papírů společností z technologického sektoru výrazně tlačil na trh, což se okamžitě projevilo na indexech S&P 500 a Nasdaq Composite. Současně stabilně rostly akcie společností citlivých na stav ekonomiky v energetickém, finančním a výrobním sektoru.
Americký dolar před novým rokem přemáhá smutek, zatímco euro si postupně razí cestu vzhůru
21.12.2021 Americký dolar, který nedávno zažil vítězství, je nucen ustupovat pod tlakem jestřábích akcí Fedu a vyhýbání se riziku ze strany investorů. Měna se však nehodlá vzdát a plánuje své současné ztráty získat zpět.
Polská centrální banka zvýšila kvůli inflaci hlavní úrok na 1,75 procenta
09.12.2021 Polská centrální banka včera podle očekávání zvýšila svou základní úrokovou sazbu o 0,5 procentního bodu na 1,75 procenta. Od října je to už třetí zvýšení sazeb. Největší ekonomika ve střední Evropě v kategorii rozvíjejících se trhů se potýká s nejvyšší inflací za více než 20 let, analytici proto podle agentury Reuters očekávají, že centrální banka bude ve zpřísňování měnové politiky pokračovat.
Maďarská centrální banka zvýšila základní úrok na 2,1 procenta
16.11.2021 Maďarská centrální banka dnes v souladu s očekáváním zvýšila svou základní úrokovou sazbu o 0,3 procentního bodu na 2,1 procenta. Zrychlila tak tempo zpřísňování měnové politiky v reakci na růst inflace a po překvapivě výrazném zvýšení úroků v České republice a Polsku, uvedla agentura Reuters.
Reuters: Očekávání dalšího růstu úroků ve střední Evropě zůstává vysoké
31.10.2021 Očekávání dalšího růstu úrokových sazeb ve střední Evropě zůstává vysoké. Poslední statistické údaje o růstu inflace v Polsku a zpomalení ekonomického růstu v České republice jen málo ovlivnily trhy, které v tomto regionu očekávají výrazné zpřísňování úrokových sazeb ještě do konce letošního roku. Uvedla to agentura Reuters.
Ranní okénko - Co čekat od dnešního zveřejnění americké inflace?
13.10.2021 Makroekonomické dění se dnes bude soustředit zejména na USA. Vyjde zářijová inflace a Fed zveřejní zápis z posledního zasedání. Důležité události se ale odehrají i v Evropě. Ve Vídni vydá OPEC, seskupení států vyvážejících ropu, měsíční zprávu o situaci na trhu. Ta bude pro investory s ohledem na růst cen ropy a dalších komodit, včetně zdražování energií, zajímavější než za normálních okolností. Jak se růst nákladů a celkově napjatá situace v dodavatelských řetězcích odráží na objemu výroby, nastíní dnes dopoledne údaj o průmyslové výrobě v eurozóně.
Bloomberg: Růst cen ropy a plynu zvyšuje zájem investorů o Rusko
11.10.2021 Vytrvalý růst cen ropy a chaos na trzích s energií začíná měnit priority investorů. Ve skupině rozvíjejících se zemí teď preferují Rusko, což je znát i na zpevnění rublu. Za poslední měsíc kurz ruské měny zpevnil nejvíce ze všech měn v uvedené skupině zemí a tento trend bude zřejmě pokračovat. Shodují se na tom analytici, které oslovila agentura Bloomberg.
Související klíčová slova:
Gas Storage CZ | Výplach | Euro k americkému dolaru | Neel Kashkari | Výnosy dluhopisů | Světové akcie | Války | Vývoj | Češi | TD Securities | Allianz | Rada guvernérů ECB | Panevropský index | Radim Dohnal | Česká ekonomika letos | DPH | General Dynamics | EUR | Spotřebitelské výdaje | Paušální daně | Transněfť | Portfolio dluhopisů | Independent Advisor Alliance | Itálie | Stoxx | Texas | Tencent Holdings | Ropná zařízení v Saúdské Arábii | Očekávání | Korelace | Evropské centrální banky | Krize na Blízkém východě | EUR/JPY | Pro investory | Veřejné finance | Hurikán | Analytik XTB | Ruské invaze na Ukrajinu | Trh práce | Piotr Bielski | Chaos na trzích s energií | Trade Brokers | Investice | U.S. Bank Wealth Management | Potenciál | Support | Tržní kapitalizace společnosti | Akvizice | Delivery Hero | Škoda Auto | Růst amerického dolaru | Invaze na Ukrajinu | Situace kolem Ukrajiny | Prognózy | Britská libra | General Dynamics (GD.US) | ČNB Jiří Rusnok | NYSE | Slabá koruna | Diverzifikace | Experti | Futures kontrakt | Rekord | Raiffeisenbank | Jestřábi z Fedu | Nezávislost | Návrh zákona | Evropské měny | Uvolňování měnové politiky | Reálné příjmy domácností | Obchodní seance | Impuls | EUR/USD | Cena bitcoinu | Vývoj dolarového indexu | Spotřebitelé | Mise MMF | Digitální aktiva | Státní podnik | Huntington Ingallss | Akcie společnosti | Rostoucí výnosy | Opatrný optimismus | Lagardeová | Průměrné mzdy | Cenné papíry | Výnos | RBC Capital | Goldman Sachs | Vývoj na trzích | Výnosová křivka | SMA | Růst sazeb | IHNED | Index DOW | Nikkei | Hluboké recese | Směřování měnové politiky | Capitalinked.com Radim Dohnal | Devalvace čínské měny | Americký akciový trh | Platební neschopnosti | Sentiment na trhu | Zmírnění obav | JPY | Poradce Bílého domu | Směřování trhu | Brent | Peníze | Výhled do budoucna | Ukazatel | Americká ropa | Medvědí trh | Prognóza | FTSE 100 | Služby | Krach americké banky | Hospodářský výsledek | Analytici společnosti | Měny | Barel ropy | Americký Fed | Nepřipravenost | Investiční strategie | Geely | Palladium | Akcie GE | Lockheed Martin | Pohonné hmoty v Česku | Burza | Viceguvernérka | ZEW index | Vývoj ceny ropy | Evropské burzy | Medvědí signál | Pozornost investorů | Burzy | Světové ceny ropy | Ceny Bitcoinu | Komoditní trh | EUR/CZK | Ropná zařízení | Škoda | British Petroleum | Trh s ropou | The Washington Post | Regulace | Ranní zpráva pro tradery | IPO | Počet pracovních míst | Hospodářské výsledky | Xiaomi | ProCent | Čtvrtletní výsledky | Zvýšení sazeb | Vyšší náklady | Wells Fargo Asset Management | Měnový pár EUR/USD | Nárůst ceny | Regulační opatření | Oživení trhu | Média | Jednotná evropská měna | Finanční trh | 1 milion | Stratégové | Pro tradery | Obchodování na Wall Street | Tržby maloobchodníků | Investoři | Sója | Americké ekonomiky | Online nakupování | Další růst | Nejistoty | MiFID II | Kapitál | FedWatch | Jádrový index | Nedostatek polovodičů | Posílení | Vývoj ceny zemního plynu | USD | Terminál na LNG | Shopify | Zápis z posledního zasedání | Ropné a plynárenské společnosti | Australský dolar | Vývoj ceny ropy Brent | Plány | Sestupný trend | Viceguvernér ČNB | WSJ | Zisk | Cestování | Největší ekonomika | Německý DAX | Analýzy | LG Energy Solution | Evropské ekonomiky | Obchodní ředitel | Vládní výdaje | Spotřebitelský sentiment | Swapy | Cenové tlaky | CZK | Širší index S&P 500 | Zvýšení úrokové sazby | Akcionáři | Emoce | Americké investiční banky | Kabinet | Peso | Vít Hradil | Výrobce pneumatik | Shenzhen Composite | Ruský prezident | CAC 40 | S&P | Silná poptávka z Číny | Akcie třiceti předních amerických podniků | Komoditní | TIM | Uran | The New York Times | Raketové útoky | Konflikt mezi Izraelem | Prezident | Narušení dodávek | Myšlení | Předpovědi analytiků | ZEW | Očekávání úrokových sazeb | Spotřebitelské ceny v USA | CME FedWatch | Washington Post | Výsledky | Události tohoto týdne | Západní sankce | Průzkum | Minulá výkonnost | Portfolio | RBI | Celkový objem obchodů | Retracement | Akciový index S&P 500 | Energie | Fiskální rok | OPEC+ | Růst inflace | Společnost Net4Gas | US500 | BHS | Raytheon | Pesimismus | Objem | Tržní kapitalizace | Inverze výnosové křivky | Zájem o akcie | Vývoj měnového páru | Americké centrální banky | Anglo American | Globální akciové indexy | Národní měny | Britský FTSE 100 | Regulátor | Státní podnik ČEPS | Firmy | ROCE | Bydlení | Ocado | Napjatá situace na trhu práce | Aussie | Pfizer | Posílení amerického dolaru | Agentura Bloomberg | RWE | Barnabás Virág | Studie | Zpráva | Bit.plus | Polsko | Kolaps | Rio Tinto | Představitelé Fedu | Index RTS | Tencent | Zvyšování mezd | Eskalace situace na Blízkém východě | Inflace v Česku | Měna | Rok 2024 | Janet Yellenová | Hrubý domácí produkt (HDP) | Ceny ropy | Nasdaq | Aktuální hodnoty měny | Nájmy | Deficit | Lukáš Kovanda | Zasedání Fedu | Propad amerického akciového trhu | Atraktivita zlata | Geopolitická situace | OPEC | USD/PLN | Cena eura | Ukrajina | Výroba v eurozóně | Bloomberg | Nabídka | Program nákupu dluhopisů | Akcie včera | Maloobchod | Centrální banky | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Analytická společnost | Zpomalení inflace | Pablo Hernández de Cos | Inflace v EU | Zpomalení ekonomického růstu | Prezidentka ECB | Dow Jonesův index | Zprávy | Index Dow Jones Industrial Average | Silnější dolar | Pondělní obchodování | Index STOXX Europe | Dolary | Reálné mzdy | Federální rezervní systém | Vývoj ceny bitcoinu | Dopady na trhy | Averze k riziku | Ministerstvo práce | Stavebnictví | Účetní závěrky | Dnešní makroekonomické ukazatele | Americký dolarový index | Klíčové události | Evropské akcie | Loňský zisk | Dopady inflace | Člen představenstva | Bank of Japan | Apple | Ropa Brent | Americké akcie | Vyhlídky | Santander | Vojenský konflikt | CZ | UBS Group | Cena ropy brent | Průmyslová výroba | Vývoj měnového páru USD/JPY | Akcie Amazonu | Evropská ekonomika | Nový týden | Zvýšená volatilita | Equinor | Pandemie nemoci COVID-19 | Trh | Divize | Nárůst zásob | Inflace ve Spojených státech | Komise | University of Michigan | Crown | Oživení inflace | Války na Ukrajině | Výrazný růst | Měnová autorita | Propad hodnoty | Korekce | Výrazný pokles | Vývoj ekonomiky | Pražské burzy | Průzkumy | Česká bankovní asociace | Euro | Konkurenceschopnost | Pokles HDP | S&P/ASX 200 | Propad | Sazby ČNB | Měnové politiky centrálních bank | Rating | Globální dodavatelské řetězce | Lukáš Novotný | Hospodářský růst v Německu | Demokratické strany | Hrubý domácí produkt | Michelle Bowmanová | Finanční rezervy | Podnikatelé | Sázka | Důvěra | Pravděpodobnost | Futures | Index Nasdaq | Ekonomické ukazatele | Devalvace | Gas Storage | Medián | Americké měny | Výpadky | Objem obchodů | Graf | Utility | Ekonomové | Akciový index | Centrální banka | Plyn | Pár EUR/USD | Výnosové křivky | Čistý zisk | Jádrová inflace | Makléř Wood & Company | Hospodaření | Fundamentální faktory | Fed | Americká centrální banka | Index volatility | Růst spotřebitelských cen | BlackRock | Geely Automobile Holdings | Bezpečnostní situace | Cena severomořské ropy | Růst eura | Velké evropské banky | Údaje o inflaci | Běžný účet | Prodej akcií | Reuters | Portu | Situace na Ukrajině | Objem produkce | Kompozitní index | Investment | Centrální banka Japonska | Markets | Výstupy | Obchody | Měny zemí | Utahování měnové politiky | Finanční svět | Pozornost | BHS Štěpán Křeček | Firma | S&P 500 | Starboard Value | CEPS | Veronica Clarková | Zvýšení úrokových sazeb | Obchodování | Rychlý růst | Zemní plyn | Český hrubý domácí produkt | Předseda | Evropské banky | Libra | Americký dolar | Stoxx 600 | Rekordní inflace | Ceny emisních povolenek | Český trh práce | Snížení sazeb | 3M | Open | Růst ceny zlata | Evropská měna | Investment management | Zahájení výsledkové sezóny | Kryptoměna | Příprava | Jihokorejský KOSPI | Čínské měny | Aleš Michl | Kurz EUR/CZK | Strategické myšlení | Majitel | Rostoucí náklady | Samsung Electronics | Míra | Úroky | MT4 | Nomura | Investiční banky | Vývoj české ekonomiky | Makroekonomické údaje | Budoucí vývoj | Air | Izrael | S&P500 | Ázerbájdžán | ECB | Ceny | Prudký pokles | ČNB | Rumunsko | Jiří Rusnok | Ranní zpráva | Pokles | Změny sazeb | Prognóza ČNB | Globální inflace | Onemocnění | Akcie Tencent | NET4GAS | Americká ekonomika | Credit Suisse Group | Vyjádření premiéra | Nejistota | Doporučení | PVM | Ruský akciový trh | COVID-19 | Pokles ceny | Společnost XTB | Bohemia Energy | Tempo poklesu | Ceny ropy Brent | Index cen | Ziskové akcie | Daně | Investment Management | České HDP | CBOE | Konsorcium | Vývoj ceny ropy WTI | Prezident Vladimir Putin | Zisky | Index Nikkei | Drahý kov | Flat | Bankovní rada České národní banky | E-commerce | Výnos desetiletých dluhopisů | Růst výnosů | Pullback | Organizace zemí vyvážejících ropu | Jiří Tyleček | Rizikové averze | Trinity Bank | Vice | CARA | Hongkongský index Hang Seng | Růst cen | Americké akciové trhy | Momentum | Rheinmetall | Asset management | Německá vláda | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Výdaje | Útok na Ukrajinu | Financování | Plány Fedu | Zasedání RBA | Finance | JDE | Makroekonomické ukazatele | Index nákupních manažerů | Americká lehká ropa | Držitelé Bitcoinu | Společnosti | Wells Fargo | Virus | Prezident Joe Biden | Velké banky | Principal Global Investors | Vyšší ceny | Průměrná hodnota | Craig Erlam | Kov | Geopolitické faktory | QE | DNO | Cena | COIN | CME | Hospodářský růst | Prodávající | WTI | Bod | Miliardy korun | Podmínky na trhu | Antony Blinken | Raiffeisen Bank International | Pokladniční poukázky | Finanční analytici | Bankéři | Republikáni | Yello | Android | OCI | Domácnosti | FTSE | Cena ropy | Inflace | X-Trade | U.S. Bank | Tržby | Tomáš Kudla | Situace | Elliott | Trh kryptoměn | Capitalinked.com | Statistické údaje | Kurz USD | Krach | Alphabet | Vedení společnosti | Borealis | Zkušenosti | Významný krok | Golden Cross | USD/CZK | Samou | Statistiky | 3M Company | Čínský index | SAP | Pokles prodeje | Růst mezd | Sazby beze změny | Tempo inflace | Pohonné hmoty v ČR | Polská vláda | Kurz | Počet zákazníků | Evropská centrální banka | Dynamika trhu | Stagnace | Kazachstán | UST | Ruský akciový index | Lockdowny | Institucionální investoři | Pandemie nemoci | Aktivum | Žlutý kov | Prudký růst cen | Fiskální stimuly | Měď | Jakub Rybacki | Dodávky suroviny | Konsensus | Analytik | Rostoucí úrokové sazby | AUD | Ranní okénko | Capitalinked | Predikce | Prognózy inflace | Analytici | Elektromobily | Kurz koruny | Nedostatek surovin | Citigroup | Vysoká inflace | Rada guvernérů | Provozní zisk | Hospodářství | Výkonnost akcií | COVID-19 omikron | Vyšší sazby | Eskalace na Blízkém východě | Intermediate | Změny ve vedení | Dominance bitcoinu | Jefferies | USA inflace | Credit Suisse | Debata | Portfolia | Převis | Poptávka | Expert | Vývoz | Energetické firmy | Británie | Týdenní zpráva | Aktivity v eurozóně | Akcie Credit Suisse | Ziskovost | Recese | Index strachu | Hospodářský pokles | Makro | Globální indexy | Napětí na Blízkém východě | Index Dow Jones | Napjatá situace na trzích | Situace na Blízkém východě | Signály | Klouzavý průměr | Růstový trend | Air Products | Štěpán Křeček | Realitní společnosti | Index volatility CBOE (VIX) | Změna politiky | Americké ministerstvo práce | Podhodnocený | Americká centrální banka (Fed) | Cena barelu ropy | Závislost na Číně | Ceny energií | Americké indexy | Washington | Ceny potravin | Pšenice | Ali Akay | Brent (OIL) | Rizika | Úspěchy | Hodnota akcií | Americké banky | Silná poptávka | Rostoucí inflace | Zvýšení produkce | Francouzský CAC 40 | Německá centrální banka | OSN | Shanghai Composite | Globální trhy | Hang Seng | PMI indexy | Předpovědi | Konflikt na Ukrajině | Finanční prostředky | Silicon Valley Bank | Světové ekonomiky | Benzín | Rostoucí ceny | Trend | Obchodovat | Pokles sazeb | Santander Bank Polska | Dow Jones Industrial | Míra inflace | RTS | Ekonomické údaje | Energetika | Spotřebitelská důvěra | MMF | Průmyslová výroba v eurozóně | CNN | Náklady na úvěry | Nařízení | BTC | Indexy | Altcoiny | Zvyšování sazeb | Odborníci | Vývoj inflace | Mizuho | Zpřísnění měnové politiky | Cena severomořské ropy Brent | Angola | Peking | Aktuální prognóza | Průmysl | Americké akcie včera | Podnikání | Tempo růstu | Pokles akcií | Bankovnictví | Scotiabank | Biliony | Ceny pohonných hmot v Česku | Akciové trhy | Problémy Credit Suisse | Úrokové sazby | Ceny paliv | Akcie online | Největší propady | Družba | Situace na trhu | Peněžní zásoby | Rally | Bankovní rada | Recese v USA | DAX | Huntington Ingallss (HII.US) | Co bude | Payrolls | Aktiva | Širší index | České měny | Ceny ropy dnes | Investiční možnosti | Tuzemský průmysl | Evropští investoři | Drahé kovy | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Indikátor | Hlavní americké indexy | Vrcholy | Barclays | Schodek | Pokles cen | Růst ceny | Vysoké inflace | Raiffeisenbank a.s. | Hodnota trhu kryptoměn | ČBA | Cena benzínu | Fiskální politiky | Zdravotnictví | Ministryně financí | Futures na ropu | Snížení ratingu | Trinity | Stratég | Hizballáh | Pokračování poklesu | Načasování | Řetězce | Sentiment | Jan Procházka | Maďarská centrální banka | Stoxx Europe 600 | Šéf společnosti | Investiční fondy | Ekonomika | Politika | Konkurence | CoinShares | PLN | Kapitalizace | Míra nezaměstnanosti | Analytika | Komunikace | Německá ekonomika | Tier 1 | BHP | Výprodej | Velká Británie | Evergrande | Zelené energie | Výnosy amerických dluhopisů | Další vývoj | Ekonom | Optimismus | Pokles průmyslové výroby | Japonský akciový index | Cena pohonných hmot | Optimismus investorů | Očekávání trhu | Měnové politiky | Společnost Adobe | Akciové indexy | Byznys | Invaze | Investiční aktivity | Commerzbank | Zhodnocení | Dolar | Ceny zlata | Silicon Valley | Výhled | FOMC | Technologický Nasdaq | Kukuřice | Americké ministerstvo | Hodnoty měny | Ethereum | Zpomalení hospodářského růstu | Server CNBC | Počasí | Propouštění | Index Hang Seng | Zaměstnanci | Bankovní krize | Medvědi | Finanční trhy | Cyrrus | Expanze | X-Trade Brokers | Růst cen energií | Fondy | Výnosy státních dluhopisů | Austrálie | Financial Times | USD za barel | Nikkei 225 | Nákup bitcoinu | Obavy investorů | Vývoj měnového páru EUR/USD | New York | Zvýšení úroků | EU | Protipandemická opatření | Problémy | Zpomalení růstu | Situace na trzích | HII.US | Tom Hainlin | Prezidentské volby | Vratislav Zámiš | Základní úrokové sazby | Nezaměstnanost | Dolarový index | Úrovně supportu | Inflace v Německu | ODS | Ropa | Futures na americký dolarový index | Geopolitika | Americká inflace | Izraelská armáda | OIL.WTI | Baterie | Capital Economics | RBC Capital Markets | FAST | Ekonomka | Snížení úrokových sazeb | Růst nezaměstnanosti | Desetileté dluhopisy | Zaměstnanost | Hedgeový fond | Výprodeje | Spotřeba domácností | Index MSCI | USDX | Index PCE | Meziroční růst spotřebitelských cen | The Wall Street Journal | Finanční sektor | Oslabení eura | Uvolnění měnové politiky | MSCI | Thomson Reuters | Zvyšování úrokových sazeb | RBA | 3М | Index S&P/ASX 200 | Reakce investorů | Regulační orgán | Eni | Oslabení | Ruský prezident Vladimir Putin | Stav ekonomiky | Pohonné hmoty | Rusko | Ceny výrobců | Úsilí | Žádosti o podporu | Raytheon Technologies | Miliardy USD | Poradce | SVB | Empire State Index | Obchodní den | Spojené státy | Očekávání úrokové sazby | Signál | Samsung | Írán | Zdražování | Energetické krize | Výsledkové sezóny | Člen bankovní rady | Tržby obchodníků | ADP | Biliony dolarů | Trhy | Sankce | Ropy | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Tržní kapitalizace kryptoměn | Společnost | Si Ťin-pching | Plynárenské společnosti | Řízení společnosti | Sázky | ASX 200 | Utažení měnové politiky | Kmen omikron | Cena akcií | ASX | Rozšíření | Riziková aktiva | ECB Christine Lagardeová | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Příliv investic | Americké ministerstvo financí | Nálada | RTX.US | Indikátory | Eura | Japonská ekonomika | Organizace | Obilí | Ceny pohonných hmot | VIX | Růst | Zájem investorů o Rusko | Index Dow Jones Industrial | Polská centrální banka | Příjmy | JPMorgan | Finanční situace | Zajištění | Výnosy amerických státních dluhopisů | Pandemie | Index | Wall Street Journal | Michal Kulig | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Eva Zamrazilová | Meziroční růst | Index STOXX Europe 600 | Volby | BHP Group | WTI (OIL.WTI) | Nejbližší rezistence | Historie | Affirm Holdings | Cíle | Instrumenty | Britský FTSE | Bezpečnost | Novinky | Ukrajina a Rusko | Výkyvy | Wood & Company | Volatilní | Akcie vzrostly | AXS | Banky | Komise v přenesené pravomoci | Carrhae Capital | Prodeje | Míra nezaměstnanosti v ČR | Tučné zisky | Program nákupů dluhopisů | Dow Jones | Snížení nákladů | Šance | Raytheon Technologies (RTX.US) | Česká bankovní asociace (ČBA) | Léto | Citelné zdražování | Údaje o hrubém domácím produktu | Oslabení dolaru | Podnikání na kapitálovém trhu | Rizika na Blízkém východě | Covid | Odvětví | Akcie Rio Tinto | XTB Jiří Tyleček | Dna | Investiční společnosti | Nedostatečné dodávky | Dění kolem Ukrajiny | Poradenství | Měnový pár | Korunový trh | Nervozita na trzích | Situace na trhu s plynem | Sentiment investorů | David Vagenknecht | Bankrot | Banka | Na burze | Agentura Reuters | Akcie | Christine Lagardeová | Inflace v USA | Analytička | STAN | ČSOB | Index volatility CBOE | Úrok | David Marek | Ekonomiky | Černé pondělí | Měnová politika | Šíření mutace | Zasedání FOMC | Evropa | Nasdaq Composite | Americké prezidentské volby | Hyundai | Ebury | Moskva | Hmotné investice | Největší ztráty | Stabilita | Ruské akcie | Vklady | Oanda | Terra | Prohlášení | Zpřísňování měnové politiky | Ekonom BHS | Problémy v dodavatelských řetězcích | Marketingová komunikace | Finanční výsledky | Cyber Monday | Předpověď | Snižování nákupu aktiv | Société Générale | West Texas Intermediate (WTI) | Krize | Asociace | Management | Průlom | XAU/USD | Čínské realitní společnosti | Nokian | Panika | CNBC | UBS | NATO | Údaje | Prognóza Ministerstva financí | Prohlubující se krize | Snižování cen | Kupující | Shell | Financial | Konec roku | Rostoucí mzdy | CAD | Snižování sazeb | Ministr průmyslu a obchodu | Capital Markets | Northrop Grumman | Brokers | Nemovitosti | Začátek výsledkové sezóny | Stříbro | Práce | Raphael Bostic | Provozní výsledky | Obchodování opcí | Očkování | XTB | NAFTA | Podniky | Kyber | Americká měna | Teherán | Odvětví těžby ropy | Konsolidace | AXS Investments | Index spotřebitelských cen | Akcie firem | Volatility | Akcionáři ČS | Lehman Brothers | RBC | Index Nasdaq Composite | Ztráta | xStation5 | Kobalt | Americký ministr zahraničí | Odolnost spotřebitelů | Nejnovější údaje | Závazek | Směřování | AUD/USD | Volkswagen | Guvernér ČNB | Odhady analytiků | Český trh | Inflace v eurozóně | Německo | Kia | USD/JPY | Biden | Daň z příjmu | Eskalace situace | Zrychlení růstu | Propady na akciích | Akciový trh | Graf EUR/USD | Tranzit ruské ropy | Výsledky hospodaření | Ztráty | Eskalace | Chaos na trzích | Japonský jen | Ceny zemního plynu | Inflace v Polsku | Crédit Agricole | Významná rizika | Akumulace | Kotace | Mzdy | Sazby Fedu | Zadlužení | Obchodníci | Nárůst rizikové averze | Směřování trhů | Ukazatele | Světové akciové trhy | Pozice | Dluhopisy | Účastníci trhu | Evropský regulátor | Situace na trhu práce | Solární panely | Daňoví poplatníci | Čína | Koruna | Tchaj-wan | Trade | ČR | MIFID | Směr trhu | Zasedání bankovní rady | Zlepšení nálady | KOSPI | Ministerstvo financí | Guvernér | Rezistence | Úrokový diferenciál | Ministr zahraničí | Obchodování na burze | Podnik ČEPS | USA | Riziko | Společnost Adobe Analytics | Pozitivní zpráva | Sazby | Black Friday | Makléř | Vladimir Putin | Největší pokles | Kontrakt | Miliardy dolarů | SPX | Jan Frait | Hlavní ekonom | Bankovní asociace | Uhlíkové neutrality | Deloitte | Vývoj mezd | Ocenění | Spojené arabské emiráty | Burze | Americké trhy | Zásobníky | Zajištění proti inflaci | Hyundai Motor | Stimuly | Světové centrální banky | Napjatá situace na trhu | Zasedání měnového výboru | Zpřísňováním měnové politiky | Greg Bassuk | Statistika | Další pokles | Vývoj ceny | BDSwiss | Indonésie | Emise | Wealth Management | Jozef Síkela (STAN) | Průmyslové podniky | Správci majetku | LNG | Dodavatelské řetězce | Čínská aktiva | Válka na Ukrajině | Prodej | Nervozita | Co se děje na finančních trzích | Investiční | Oznámení | Daně z neočekávaných zisků | Možné scénáře | Bitcoin | Výkonnost | Česká ekonomika | West Texas Intermediate | Růst cen ropy | Zájem investorů | Energetický sektor | Zpomalování růstu světové ekonomiky | Hospodářské oživení | Budoucnost | Tempo růstu spotřebitelských cen | Celkový sentiment | Výkyvy cen | Opatření | Walmart | Index S&P 500 | Očekávání dalšího růstu úroků | Závislost | Cenový propad | Credit Suisse Group AG | Krypto | CBOE (VIX) | Ranní komentář | Zlato | HDP | Zpráva pro tradery | Jozef Síkela | Maloobchodní tržby | Eskalace konfliktu | Likvidita | Likvidní | CL | Výroba automobilů | New York Times | Etsy | Fond | Dow Jones Industrial Average | Podnik | Objednávky | Nejvyšší zhodnocení | Inflační očekávání | Joe Biden | Čínský vývoz | Situace na trzích s energiemi | Evropské akciové trhy | BH Securities | Index Nikkei 225 | USD/CAD | GD.US | Kurz EUR | Panika na finančních trzích | Uhlí | Omikron | Japonský Nikkei | Index PMI | Průměrná cena | Komodity | Vyšší inflace | Síkela | Miliardy | Výnosy | Index FTSE 100 | Česká národní banka (ČNB) | Kryptoměny | Investiční doporučení | Univerzita Johnse Hopkinse | Hospodářské statistiky | Dekarbonizace | Centrální bankéři | Tvrdá data | Kurz koruny vůči euru | Zlepšení | Vypuknutí pandemie | Nonfarm Payrolls | ČTK | Počet volných míst | Měnové podmínky | Americké akciové indexy | Amazon | Největší banky | TotalEnergies | Jerome Powell | Výběr daní | Zvyšování úroků | Česká národní banka | Adobe Analytics | Wall Street | Změny úrokových sazeb | ONE | Příjmy domácností | Jednatel | Tržní cena | Spotřebitelské ceny
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | FOREX | Cena | Pivot