Čtvrtek 21. listopadu 2024 10:58
reklama
Purple webinář Ve vaší režii
reklama
Investingfox Nastroje
reklama
SAB Finance
reklama
Investingfox Nastroje

Empire State Index

img

Ekonomický kalendář: Růst ve Velké Británii zklamal, maloobchodní tržby v USA v centru pozornosti

15.11.2024 Dnešní ekonomický kalendář obsahuje klíčové údaje o maloobchodních tržbách v USA a různé údaje o průmyslové výrobě.Účastníci trhu budou pozorně sledovat projevy představitelů Fedu a ECB.V Brazílii jsou trhy zavřené kvůli Dni republiky a v Indii kvůli svátku Guru Nanak Jayanti.Ekonomika Spojeného království ve třetím čtvrtletí ochladla rychleji, než se očekávalo, což znamenalo neuspokojivý začátek plnění slibu premiéra Keira Starmera o nastartování růstu.
img

Ekonomický kalendář: Trumpův pokus o atentát, Powellův projev

15.07.2024 Futures na evropské indexy ukazují na nižší otevření dnešní hotovostní seance na starém kontinentu. Víkendový pokus o atentát na Donalda Trumpa podpořil USD a americké výnosy a očekává se, že zvýší pravděpodobnost Trumpova vítězství v listopadových volbách. Kromě toho však na trzích panuje spíše klid. Indexy z Číny se obchodovaly smíšeně poté, co údaje o HDP za 2. čtvrtletí nenaplnily očekávání.
img

Ekonomický kalendář: Úterní zpráva o inflaci v USA je klíčovou událostí týdne 📌

11.03.2024 Dnes nás nečekají žádné významné makroekonomické zprávy, které by mohly ovlivnit volatilitu na světových trzích. Tento týden se však investoři dozvědí několik zajímavých zpráv.
img

Ekonomický kalendář: Údaje o CPI z Kanady a výsledky bank na Wall Street

16.01.2024 Futures ukazují na nižší otevření úterní seance v Evropě. Stalo se tak po relativně slabé seanci na trzích APAC, kterou vyvolaly rostoucí výnosy dluhových cenných papírů. Výnosy amerických desetiletých dluhopisů se vrátily nad 4% hranici.
img

BREAKING: Malobchodní tržby nad očekávaní

15.11.2023 Čas 14:30 byl tentokrát nabitý makroekonomickými zprávami, především maloobchodními tržbami v USA a také indexy cen výrobců.
img

Ekonomický kalendář: Maloobchodní tržby a index cen výrobců v USA v centru pozornosti

15.03.2023 Trhy s futures naznačují, že hlavní evropské indexy otevřou beze změny nebo mírně níže. Futures na DAX se v současné době obchodují přibližně 10 bodů pod včerejším závěrem. Ekonomický kalendář pro nadcházející den zahrnuje několik důležitých zpráv z USA.
img

Ranní okénko - Klesající cena plynu zlepšuje náladu v Německu

17.01.2023 Dnešek bude patřit předstihovým ukazatelům. V Německu vyjde ZEW index, v USA pak Empire State od newyorské pobočky Fedu. Vesměs by ale z pohledu ekonomických dat měl být dnešek poklidný. Dlouhodobější odpočinek ale na pořadu dne není, kdy již zítra přijde větší dávka tvrdých dat z USA (maloobchod, průmysl, PPI) a naplno se také začne rozjíždět výsledková sezóna. Včera zveřejněné ceny českých výrobců v průmyslu přinesly o něco větší pokles než se očekávalo, především na pozadí cen energetických komodit. Důležitým faktorem jsou zejména klesající ceny zemního plynu.
img

Ranní okénko - Vývoj PPI dává do pipeline dezinflační impulz

16.01.2023 Ve švýcarském Davosu se tento týden koná ekonomické fórum. Datový kalendář pro letošní třetí týden odstartovaly ceny českých výrobců. Ty v průmyslu během prosince zaznamenaly meziměsíční pokles o 1,0 %, téměř identicky jako o měsíc dříve. Tržní konsensus se pohyboval v blízkosti poklesu o 0,6 %. V Německu se dočkáme vývoje cen ve výrobě až na samotném konci týdne. Medián odhadů se ustálil na -1,2 %, což by výrazně stlačilo meziroční změnu z 28,2 % na 20,7 %. Dezinflačně působí vývoj cen energií, zejména pak zemního plynu, které v minulosti PPI táhly značně nahoru.
img

💲 USD před maloobchodními daty roste

15.09.2022 Údaje o maloobchodních tržbách v USA za srpen jsou klíčovou makroekonomickou zprávou dne. Zpráva bude zveřejněna ve 14:30 a očekává se, že nevykáže žádný růst (0,0 % meziměsíčně) v celkových tržbách ani v základních ukazatelích, jako jsou tržby bez zahrnutí aut. Pokud se očekávání potvrdí, znamenalo by to druhý měsíc v řadě, kdy by celkové maloobchodní tržby meziměsíčně stagnovaly. I když to není katastrofa, byl by to pro Fed varovný signál, že americký spotřebitel oslabuje, přičemž hlavním důvodem jsou rostoucí ceny. Na jedné straně by to ukázalo, že existuje naléhavá potřeba snížit inflaci. Na druhou stranu by rostoucí úrokové sazby dále zhoršovaly pozici spotřebitelů, protože rostoucí hypotéky by dále omezovaly schopnost utrácet. Kromě maloobchodních tržeb bude ve 13:30 BST zveřejněn také index NY Empire za srpen a týdenní zpráva o žádostech o nezaměstnanost, ale ty lze považovat za zprávy druhé úrovně.
img

Ranní okénko - Inflační očekávání mezi českými podniky se znovu zvýšila

15.07.2022 Asijské burzy dnes otevřely ve špatné náladě, když investoři reagovali na výkon čínské ekonomiky ve druhém čtvrtletí +0,4 % meziročně, což je nejnižší tempo od pandemie v roce 2020. Výsledek zaostal i za mediánem tržního odhadu (+1,2 %). V mezičtvrtletním srovnání HDP klesl o 2,6 % oproti očekávaným 2,0 %. Čínská ekonomika byla svírána přísnými lockdowny. V eurozóně dnes dopoledne vyjde květnový údaj o bilanci zahraničního obchodu, která měla navýšit deficit z 31,7 mld. EUR na 35 mld. EUR.
img

Ranní okénko - První hike ECB koncem července se stává pravděpodobnější

23.05.2022 PMI indexy nastíní, jak si v eurozóně vede výroba v prostředí sílících inflačních tlaků a komplikací v dodavatelských řetězcích. Údaje ze sektoru služeb naopak zhodnotí situaci v poptávce. Pro tuzemskou ekonomiku vyjdou PMI indexy sice až začátkem června, nicméně stav nálady v ekonomice odhalí konjunkturální průzkum od ČSÚ. Důležité údaje dorazí z Německa v čele s IFO indexem a strukturou HDP za Q1´22. V USA bude zveřejněn zápis z posledního měnověpolitického zasedání Fedu. Náhled do startu druhého čtvrtletí poskytnou objednávky dlouhodobé spotřeby a příjmy a výdaje domácností.
img

Ranní komentář: Desetileté výnosy v USA rostou nad 1.8 %, akciové futures znovu klesají

18.01.2022 Začátek týdne se na trzích nesl v klidném duchu. V USA byly trhy uzavřeny kvůli svátku, zatímco Evropa mírně rostla. Dnešní ráno už je ale o poznání zajímavější. Dluhopisové výnosy v USA totiž pokračují v růstu a výnos u desetiletých splatností už vystoupal nad 1.8 %. To dostává znovu pod prodejní tlak hlavně technologické a růstové akcie, díky čemuž dnes ráno futures na americký Nasdaq klesají o více než procento. Korekcí si ráno procházejí i ostatní riziková aktiva, zatímco zpevňuje například americký dolar.
img

Ranní komentář: Dnes zasedá Fed, trhy čekají zrychlení taperingu. Výnosy zůstávají nízké

15.12.2021 Akicové trhy včera korigovaly část svých dřívějších zisků. Pod tlak se přitom dostaly znovu hlavně technologie a řada oblíbených růstových titulů. Ke korekci přispěly výsledky amerického PPI, který rostl meziročně o 9.6 %, což jen přilévá do ohně obavám z výraznějšího utažení měnové politiky americké centrální banky. Ta zasedá už dnes a trh čeká zrychlení taperingu z 15 na 30 mld. měsíčně.
img

Ranní okénko - Americký průmyslový sektor to nevzdává

16.11.2021 Dnešní den zahájíme informací o dynamice cen tuzemských průmyslových výrobců za měsíc říjen. Zde očekáváme pokračování zářijového trendu, tedy silné zdražování v kategoriích meziproduktů a energií. Podle našeho odhadu tak ceny vykážou růst o 0,7 % meziměsíčně, což by odpovídalo 10,2 % oproti stejnému období předchozího roku.
img

Ranní okénko - Potíže v automobilovém průmyslu se odrazí v dnešních ekonomických datech

15.10.2021 Závěru týdne dominují ekonomická data z USA v čele s maloobchodními tržbami a průzkumem mezi spotřebiteli od University of Michigan. V eurozóně dnes kromě statistiky zahraničního obchodu vyšel údaj o registraci nových automobilů. Těch se aktuálně vyrábí v důsledku přetížených dodavatelských řetězců méně a poptávka zůstává nenaplněna. Není proto překvapující, že i počet nových registrací meziročně klesá, v srpnu o 19 % a v září o 23 %. Snížení výroby aut a nadále vysoké ceny výrobních komponent tlačí ceny nových vozů vzhůru, sekundárně i na trhu s ojetinami. Jedná se o dopad pandemií zažehnutých potíží v dodavatelských řetězcích, které výhledově odezní a s tím i cenové tlaky. Můžeme tak hovořit o pouze přechodném růstu cen automobilů. Na druhé straně se ale již formují cenové tlaky, které nejsou přechodné, ale spíše strukturální, kdy se automobilový průmysl nachází ve zlomovém bodě přechodu ze spalovacího motoru na alternativní pohon, což má potenciál tlačit ceny vozů po nějakou dobu vzhůru i po odeznění pandemických efektů.
img

Ranní komentář: Nálada na trzích se zlepšuje. Akcie, bitcoin i průmyslové kovy výrazně rostou

15.10.2021 Včerejší seance se na finančních trzích nesla ve velmi pozitivním duchu. Akcie rostly nejvíce od března, když jim pomohla řada nově zveřejněných korporátních výsledků společností, které dokázaly překonat očekávání, nebo zlepšily svůj výhled do nadcházejícího roku. Reportovaly zatím především banky, ale k pozitivním překvapením přispěla i TSMC, nebo United Health Group.
img

Ranní okénko - Americký tapering se rýsuje čím dál jasněji

14.10.2021 Dnes se dočkáme pouze údajů z americké ekonomiky. Kromě standardní týdenní zprávy o počtu nových žadatelů o podporu v nezaměstnanosti – který by mělo kosmeticky ubýt z předchozích 326 na 320 tisíc – se bude jednat hlavně o zářijovou statistiku o cenách výrobců. Ty by měly pod tíhou nestíhající logistiky a zdražujících komodit pokračovat v robustním růstu, když trh po srpnových 0,7 vyhlíží tentokrát 0,6 % meziměsíčně. V meziročním srovnání by to tak stačilo na 8,7 %.
img

Ranní okénko - Co čekat od dnešního zveřejnění americké inflace?

13.10.2021 Makroekonomické dění se dnes bude soustředit zejména na USA. Vyjde zářijová inflace a Fed zveřejní zápis z posledního zasedání. Důležité události se ale odehrají i v Evropě. Ve Vídni vydá OPEC, seskupení států vyvážejících ropu, měsíční zprávu o situaci na trhu. Ta bude pro investory s ohledem na růst cen ropy a dalších komodit, včetně zdražování energií, zajímavější než za normálních okolností. Jak se růst nákladů a celkově napjatá situace v dodavatelských řetězcích odráží na objemu výroby, nastíní dnes dopoledne údaj o průmyslové výrobě v eurozóně.
img

Ranní okénko - V Německu se čeká zhoršení nálady

12.10.2021 Dnes budeme zvědavi na říjnovou edici indexu ZEW z Německa a eurozóny. U našeho západního souseda se očekává pokračování trendu poklesu složky očekávání, který trvá nepřetržitě již od května letošního roku. Tentokrát by se podle odhadu trhu měl index pod tíhou zádrhelů v logistických řetězcích, které omezují výrobní kapacity, snížit z 26,5 na 23,5 bodu. Poprvé od letošního února by se ovšem mělo zhoršit i hodnocení současné situace, konkrétně pak z 31,9 na 28,0 bodů.
img

Ranní okénko - Týden bude bohatý na data o inflaci

11.10.2021 Dnes se dočkáme zářijové statistiky české inflace, která by podle nás měla vykázat meziroční dynamiku na úrovni 4,7 %, což by oproti srpnu znamenalo pokles cenové hladiny o 0,1 %. Trh to vidí podobně, když čeká 4,6 %.
img

Ranní okénko - Nálada amerických zpracovatelů se prudce zlepšila

16.09.2021 Dnešek zahájíme informací o dynamice cen českých průmyslových výrobců za měsíc srpen. Zdražování v tomto sektoru v uplynulých měsících nabralo svižné tempo, což je vývoj pozorovatelný i ve většině ostatních zemí. Vzhledem k nadále ucpaným dodavatelským řetězcům a nedostatkovým výrobním vstupům předpokládáme, že růst cen dále zrychlí, a vyhlížíme 9,0 % meziročně. Trh pak čeká jen o tři desetinky pb méně.
img

Ranní okénko - Den ve znamení průmyslu

15.09.2021 Dnešní den zahájíme informací o průmyslové výrobě v zemích eurozóny za měsíc červenec. Zde trh vyhlíží růst o 0,6 % meziměsíčně, což by vzhledem k nadále působícímu efektu snížené srovnávací základny znamenalo impozantních 6 % meziročně. I v Česku jsme navzdory pokračujícím zádrhelům v dodavatelských řetězcích byli svědky poměrně vydařeného července, ovšem těžko bychom v tomto hledali obrat v trendu – evropský i český průmysl budou zřejmě po zbytek roku citelně limitovány právě chybějícími součástkami a materiálem.
img

Ranní okénko - Čeká nás hlavně americký týden

13.09.2021 Prvním významnějším makroekonomickým ukazatelem tohoto týdne bude úterní spotřebitelská inflace v USA. Ta v červenci dosáhla meziročně 5,4 % a po dlouhém období zvyšování tak konečně stagnovala. Tentokrát si trh od cenové dynamiky slibuje dokonce mírný pokles, když vyhlíží 5,3 %. Skutečný údaj bude tentokrát trhem velmi bedlivě sledovaný, jelikož pokud by skutečně začala inflace – byť mírně – slábnout, jednalo by se o podpůrný argument pro pozici, kterou hájí americká centrální banka. Ta dosud nepřistoupila ani k náznakům blížícího se tlumení monetární podpory, jelikož právě momentálně zvýšenou inflaci považuje za přechodnou, a tedy nevyžadující reakci.
img

Dnes nás čeká americké makro

17.08.2021 Pro významnější makroekonomická data dnes musíme za oceán. V odpoledních hodinách našeho času dorazí z USA červencová data o vývoji tamních maloobchodních tržeb. Zde se v meziměsíčním srovnání čeká pokles o 0,3, ovšem spíše, než o signál uvadající spotřebitelské poptávky se jedná o návrat na normální trend, když předchozí měsíc přinesl naopak poměrně robustní růst o 0,6 % a obecně byly dosavadní objemy nákupů Američanů dočasně přifouknuté post-pandemickou zadrženou spotřebou. Naopak zrychlit by v červenci měla tamní průmyslová výroba, od které se čeká meziměsíční nárůst o 0,5 %. I zde se bude ovšem jednat primárně o statistický fenomén, když červen doručil relativně slabý výsledek a výroba v červenci bývá tradičně sezónně utlumena. I navzdory pokračujícímu nedostatku výrobních vstupů ve zpracovatelskému sektoru by tak mělo dojít k mírnému nárůstu produkce.
img

Ranní okénko - Americký maloobchod slábne, průmysl posiluje

16.06.2021 Dnešní den zahájíme informací o cenách tuzemských průmyslových výrobců za měsíc květen. Předpokládáme, že cenové tlaky po dubnových 4,6 % meziročně nepoleví, a zopakují stejný výsledek, což by v meziměsíčním srovnání odpovídalo zdražení o 0,4 % a trh je v tomto názoru s námi zajedno. Největší vliv na růst cen pravděpodobně nadále budou mít přetížené dodavatelské řetězce a svou roli sehraje i nízká srovnávací základna z loňska.
img

Ranní okénko - Holub by zvedal sazby již v červnu

15.06.2021 Dnes se v Evropě z makroekonomického pohledu mnoho dít nebude a zraky se tak budou upínat spíše za oceán. Odtamtud dorazí květnová data o amerických maloobchodních tržbách. Ty byly v poslední době výrazně ovlivňovány termíny výplaty přímé finanční podpory tamní vlády směrem k domácnostem a v měsících jejího rozesílání tak rostly dynamikou poblíž 10 % meziměsíčně. To se tentokrát již opakovat nebude, tržby se mají podle odhadů stabilizovat a za duben trh čeká mírný pokles o 0,7 %. Stabilizace se ovšem nečeká od indexu cen výrobců, který nadále čelí tlakům primárně z přetížené mezinárodní logistiky. I díky nim by měl v květnu přidat citelných 0,5 % meziměsíčně, tedy téměř stejně jako o měsíc dříve. V meziročním srovnání, které je dále zkresleno dramatickou změnou v cenách energií, by to pak odpovídalo zdražení o 6,2 %. Ani po vyloučení energií a potravin se ovšem o cenové umírněnosti hovořit nedá, když trh předpokládá růst cen o 4,8 %.
img

Ranní okénko - Američtí zpracovatelé dál hlásí silnou expanzi

18.05.2021 Dnes na programu mnoho významnějších makroekonomických událostí není a jedinou výjimkou bude sada informací o vývoji v eurozóně. Její bilance zahraničního obchodu by v březnu podle odhadů měla prakticky zopakovat únorový výsledek a dosáhnout přebytku 18,7 mld. EUR. Dočkáme se i zpřesněného odhadu vývoje hrubého domácího produktu. Ten podle první informace vykázal v prvním čtvrtletí letošního roku mezikvartální pokles o 0,6 % a za loňskem tak zaostal o 1,8 %.
img

Ranní komentář: Banky reportují další skvělé čtvrtletí. Coinbase uzavřela první seanci na 65 mld. USD

15.04.2021 Včerejší seance se na finančních trzích točila hlavně okolo kryptoměn. Na burzu byla včera zalistována Coinbase, která si v jedu chvíli sáhla na valuaci až nad 100 mld. dolarů, aby nakonec seanci zakončila s valuací na 65 mld. Vysokou cenu si dál držel bitcoin, zatímco ethereum pokračovalo v navyšování historického maxima, které se dnes ráno posunulo nad 2 450 dolarů.
img

Ranní okénko - V Německu se očekává zlepšování sentimentu

16.03.2021 Z Německa dnes dorazí březnové vydání ostře sledovaného indexu ZEW. Trh si od něj slibuje zlepšení v obou měřených aspektech. Hodnocení současné situace by se mělo po klesání, které jsme sledovali prakticky již od října, konečně zvednout, konkrétně pak z únorových -67,2 na -62 bodů. I přesto ovšem zůstane na hony vzdáleno jak pětiletému průměru (26,2), tak i předpandemické úrovni (-15,7). Naproti tomu výhled do budoucnosti by se nárůstem ze 71,2 na 74 bodů měl přiblížit pětiletému maximu (77,4), které dosáhl v září. Tehdejší optimismus ovšem záhy zchladila druhá vlna pandemie a vyhlížené oživení se tak odložilo. Doufejme, že tentokrát bude euforie mít delšího trvání. Podobný vývoj jako v Německu lze očekávat i pro celou eurozónu, kde byl index očekávání jen mírně slabší s 69,6 body, a i zde vlivem pokračujícího procesu vakcinace lze předpokládat další růst.
img

Ekonomický kalendář: Biden promluví o stimulu, pozor na změnu času v USA

15.03.2021 Evropské trhy otevřely mírně do pozitivního teritoria po nevýrazné asijské seanci. V druhé polovině týdne budou pod drobnohledem centrální banky. Rozhodnutí o sazbách Fedu bude zveřejněno už v 19. hodin, protože v neděli 14. března došlo ke změně času na letní v USA. Standardně je rozhodnutí Fedu zveřejňováno ve 20:00 SEČ.
img

Stimulační politika ze strany ECB a FEDu pokračuje. Rusko očekává návrat ekonomiky na předkrizovou úroveň koncem 2021

19.02.2021 Izraelská ekonomika poprvé od roku 2002 poklesla, když se HDP v letošním roce snížilo o 2,4 %. O rok dříve přítom izraelské hospodářství vzrostlo o 3,4 %. Tamní centrální banka však predikovala mnohem větší pokles o 3,7 %. Institut pro fiskální studie (IFS) konstatoval, že by Británie musela zvednou daně o 60 miliard liber ročně, pokud by se rozhodl současný ministr financí Rishi Sunak kompenzovat ztráty způsobené pandemii. Sunak má 3. března nastínit, jakým způsobem bude řešit dopady pandemie.
img

Ranní okénko - Americký maloobchod má potenciál ke zlepšení

17.02.2021 Americký Fed dnes zveřejnění zápis z posledního zasedání. Z USA dále dorazí sada ekonomických dat za měsíc leden včetně maloobchodních tržeb a průmyslové výroby. Lednový údaj o maloobchodních tržbách ukáže, zda na přelomu roku posílila spotřebitelská poptávka. Konsensus trhu počítá s růstem tržeb meziměsíčně blízko 1% bez i se zahrnutím prodeje automobilů. Jednalo by se o zlepšení oproti prosinci, kdy se dostavil pokles o 0,7 % (vyjma automobilů o 1,4 %), čímž byl překonán i ten nejpesimističtější odhad. Naději dodává snižující se dynamika počtu žádostí o podporu v nezaměstnanosti v posledních týdnech. Na druhé straně ukazují výsledky šetření mezi spotřebiteli na zhoršení sentimentu – v únoru spotřebitelská důvěra dokonce sestoupila až na šestiměsíční minimum. Navíc údaje zachycující změny ve statistice o žádostech o podporu v nezaměstnanosti jsou ovlivňovány sezónními faktory, které můžou v takto atypickém období zkreslovat skutečný vývoj. Příkladem je třeba obvyklé sezónní nabírání nových zaměstnanců, které je pandemií narušeno.
img

Ranní okénko - Evropský průmysl opět chladne

16.02.2021 Dnes v dopoledních hodinách dorazí únorové vydání ZEW indexu pro Německo i celou eurozónu. Oproti lednu se tentokrát pro Německo neočekává velká změna, když by hodnocení aktuální situace mělo stagnovat poblíž -66,5 bodu, tedy sice výše, než činila nejslabší hodnota z loňské první vlny pandemie (-93,5), ovšem nadále suverénně pod pětiletým průměrem (28,2). Příčinou této skepse jsou pochopitelně pokračující epidemické uzavírky. Naději nabízí alespoň druhá složka indexu, tedy očekávání do budoucna, která by měla zůstat poblíž 60 bodů. To je z historického pohledu výrazně nadprůměrný výsledek, byť je nutné jej brát s rezervou, jelikož reflektuje vidinu odražení od skutečně velice hlubokého dna. Podobným vývojem patrně projde i index očekávání v celé eurozóně, který v lednu vykázal 58,3 bodu a přibližně tak kopíruje ten německý.
img

Evropský parlament schválil protikrizový balíček. Němečtí podnikatelé nelibě nesou prodloužení lockdownu.

12.02.2021 Americký prezident Joe Biden oznámil, že chce k Číně přistupovat odlišně než Donald Trump a soustředí se hlavně na mezinárodní pravidla. Dále prezident dodal, že obě ekonomické velmoci budou extrémně soupeřit. Inflace v lednu ve Spojených státech zůstala nezměněna na úrovni 1,4 %. Analytici očekávali mírnější růst na úrovni 1,5 %. Jádrová inflace v lednu zaznamenala pokles z 1,6 % na 1,4 %.
img

Ranní komentář: Biden zveřejnil detaily svého simulačního balíčku, futures mírně ztrácejí

15.01.2021 Joe Biden včera zveřejnil svůj plán na nový fiskální balíček. Ten má mít cenovku 1.9 bilionu dolarů a má obsahovat například navýšení jednorázového šeku pro Američany z 600 na 2 000 dolarů na hlavu, zvýšení federální podpory v nezaměstnanosti z 300 na 400 dolarů, pomoc státům v objemu 350 mld. dolarů, 130 mld. školám a 70 mld. na testování a očkování. Biden chce zároveň navýšit minimálním mzdu na 15 dolarů za hodinu. Trhy s podobným návrhem počítaly a jejich reakce je dnes ráno spíše vlažná, když futures na americké akciové indexy ztrácejí přibližně půl procenta.
img

Ranní okénko - Fed by mohl komentovat budoucí trajektorii nákupu aktiv

16.12.2020 Dnešní ekonomický kalendář odstartuje index cen českých průmyslových výrobců následovaný indikátory PMI pro eurozónu a USA. Odpoledne upoutá pozornost trhu zasedání americké centrální banky Fed.
img

Ranní okénko - Americký průmysl během pandemie patrně mírně snížil tempo

15.12.2020 Dnešní ekonomický kalendář nabídne údaje z ekonomiky USA. Z tuzemska ani z eurozóny žádná důležitá data nedorazí. Koronavirová situace se opět ubírá nepříznivým směrem, Česko tak od pátku přejde do 4. stupně protiepidemického systému spojeného se zpřísněním restriktivních opatření.
img

Ranní komentář: Biden je oficiálně zvoleným prezidentem, většina aktiv drží své pozice

15.12.2020 Začátek týdne na finančních trzích proběhl v klidu a bez věších komplikací. Akcie si své vysoké valuace drží, i když včera v USA S&P 500 a Dow Jones o půl procenta klesaly, zatímco Nasdaq o půl procenta rostl. Trhy věnují pozornost hlavně pandemické situaci a dalšímu zpřísňování pravidel, které nastalo v Londýně a které nově hrozí také v New Yorku. Za pozornost pak stálo také spíše už jen formální hlasování volitelů v USA, kteří potvrdili Joe Bidena jako nově zvoleného prezidenta.
img

Ranní okénko - Od ČNB změny úrokových sazeb neočekáváme

14.12.2020 V předvánočním týdnu zasedne k jednacímu stolu bankovní rada ČNB a také Fedu. Ani v jednom případě neočekáváme změnu nastavení úrokových sazeb. Ekonomickým datům budou dominovat přední ukazatele za prosinec v čele s PMI indikátory. Opět by se měl potvrdit rozdílný vývoj v průmyslu a odvětví služeb.
img

Ekonomický kalendář: Čekáme na projevy šéfů RBA a ECB

16.11.2020 Evropské trhy otevřely na vyšších úrovních po silných ziscích dosažených během asijské seance, které pomohlo víkendové uzavření dohody ASEAN o volném obchodu mezi 15 zeměmi regionu. Kromě této události, která by se mohla pozitivně projevit také na dalších trzích, je dnešní makrokalendář tradičně slabý. Naše pozornost se bude soustředit na výrobní Empire state index z oblasti New Yorku za listopad. Důležité by však mohly být také projevy centrálních bankéřů. Mimo jiné vystoupí guvernéři australské centrální banky a evropské centrální banky, což by mohlo přinést zvýšenou volatilitu na dotčené FX trhy.
img

Ranní okénko - Americký průmysl stále zaostává za maloobchodem, odchylka by se však měla snižovat

16.11.2020 Ekonomických dat z tuzemska a eurozóny bude v příštích dnech poskrovnu. Jedinou událostí na českém kalendáři je dnešní zveřejnění indexu cen průmyslových výrobců za říjen. Pozornost pak bude upoutána na domácí epidemický vývoj a geopolitiku. V eurozóně bude trh sledovat pokračování jednání o brexitu, která minulý týden nebyla uzavřena s nikterak velkým pokrokem. V Asii včera byla podepsána dohoda o volném obchodu mezi 15 zeměmi. Z USA kromě ekonomických dat očekáváme „více“ oficiální výsledek prezidentských voleb.
img

Ranní okénko - Pandemie otestuje sentiment firem i spotřebitelů

23.10.2020 Dnes je druhý den částečného lockdownu. Restrikce se týkají především služeb (maloobchod zůstává uzavřen s výjimkou prodeje potravin, léků apod.) a omezení pohybu osob s platností do 3. listopadu. Roman Prymula již zmínil možné prodloužení nouzového stavu, které by však vyžadovalo souhlas parlamentu. Vzhledem k dále stoupajícím denním přírůstkům nakažených považujeme schválení v případě podání žádosti za pravděpodobné. Pro uvolnění restrikcí je klíčový pokles reprodukčního čísla z aktuálních 1,3 na 0,8.
img

Ranní okénko - Česká vláda představila kompenzační programy

15.10.2020 Evropský datový kalendář je dnes prázdný a sledovat tak budeme spíše dění za oceánem. Ze Spojených států dorazí dvě sady předstihových indikátorů, přičemž od Empire State indexu zpracovatelů se čeká zhoršení hodnocení současných podmínek z předchozích 17 na 14 bodů, zatímco Philadelphia Fed index by měl stagnovat poblíž 15 bodů. V obou případech se již jedná o hodnoty, které byly běžné v dobách před příchodem koronaviru. Naopak americký trh práce se z pandemie ještě zdaleka nevzpamatoval, když se na něm každý týden objevuje přes 800 tisíc nových žadatelů o podporu v nezaměstnanosti. Nejinak by tomu podle trhu mělo být i tentokrát, čeká se jen mírné snížení z předchozích 840 na 825 tisíc.
img

Ranní okénko - Udrží si průmysl v eurozóně meziměsíční růst?

14.10.2020 Dnes dorazí údaj o srpnové průmyslové výrobě v eurozóně. Ve srovnání s červencem by se mělo dostavit zpomalení. Trh počítá s meziměsíčním růstem průmyslové výroby o 0,8 % oproti předchozím 4,1 %. Od negativních čísel by ji měla zachránit průmyslová výroba v Itálii, která v srpnu překvapila meziměsíčním růstem o 7,7 % namísto předpokládaných 1,4 %. V meziročním vyjádření by tak průmysl v eurozóně měl poklesnout o 7,0 % oproti minulému poklesu o 7,7 %. V kontextu propadu po zásahu koronaviru by se se tak nadále jednalo o pokračování zlepšení.
img

Ranní okénko - Dorazilo další kolo restrikcí

13.10.2020 Dnes dopoledne dorazí říjnové vydání indexu ZEW z Německa i z celé eurozóny. Jeho složka očekávání u našeho západního souseda v září vyletěla až k 77,4 bodům, tedy nejvýše od přelomu tisíciletí, což reflektuje naději na výrazný obrat k lepšímu po skončení pandemie. Nyní se tak očekává korekce směrem k 72 bodům. Podobným vývojem si zřejmě index projde i v zemích eura, kde se naposledy dostal na 73,9 bodů. Naopak hodnocení současné situace se nachází nejníže od krize z let 2008/09 a úměrně zlepšování německé epidemické situace doznává nárůstu, který by měl pokračovat ze zářijových -66,2 na -60 bodů.
img

Ranní okénko - Týden v duchu inflace

12.10.2020 Týden se ponese v duchu inflace spotřebitelských cen. Tuzemská zářijová inflace je na řadě dnes. Očekáváme zpomalení její meziměsíční dynamiky, což je dáno především negativním sezónním vlivem poklesu cen dovolených. Naopak ceny potravin působily opačným směrem. V meziročním vyjádření dojde vzhledem k nízké základně ke zvýšení spotřebitelských cen.
img

Eurodolar obrátil dolů, zatímco akcie navyšují zisky

15.09.2020 Kondice evropských akciových trhů se během dne zlepšila a hlavní indexy se posunuly do plusu, v čele s Londýnem (+1,3 pct). Wall Street je na tom obecně lépe než Evropa a vzhůru ji vede znovu Nasdaq (+1,4 pct). Pražská burza zaostává a za dnešek těsně v záporu.
img

BREAKING: Americká průmyslová produkce roste pod očekávání!

15.09.2020 Americká průmyslová produkce v srpnu vzrostla o 0,4 % m/m po červencovém růstu o 3,0 %. Očekával se však růst o 1 % m/m. Na rozdíl od zklamání z průmyslové výroby dokázal pozitivně překvapit výrobní Empire State index z oblasti New Yorku růstem na 17 bodů při očekávání růstu na 6,8 bodů. Index US500 reagoval na zveřejnění pozitivně.
img

Evropským akciím se ráno nedaří, koruna se propadá

15.09.2020 Asijské trhy dnes ocenily lehkým nárůstem čínská makrodata, která mírně překonala odhady jak v případě srpnových maloobchodních tržeb, tak u průmyslové výroby. Ještě se asi projevil také pozitivní vývoj na amerických trzích ze včerejška.
img

Ranní okénko - Britská dolní komora Johnsonovi kývla

15.09.2020 Dnes se dozvíme výsledek zářijového ZEW indexu z Německa a eurozóny. V Německu trh vyhlíží obrat v předchozím stoupajícím trendu, když si od složky očekávání slibuje pokles ze srpnových 71,5 na 69,5 bodu. Naopak hodnocení současné situace by se mělo citelně zlepšit přibližně o 9 bodů, což by ovšem znamenalo nadále bídných -72,0 bodu.
img

Ranní komentář: Růst akcií podepřen vysokou M&A aktivitou, sentiment zůstává opatrně pozitivní

15.09.2020 Začátek týdne se na finančních trzích vydařil a indexy v USA korigovaly část z vysokých ztrát, které nabraly začátkem tohoto měsíce. V růstu akciím pomohlo celkové zklidnění sentimentu, v kombinaci se zprávami o vysoké M&A aktivitě a nákupech ze strany Nvidie, Verizou, nebo Mercku. S&P500 tak přidal 1.87 %, zatímco Dow Jones a Nasdaq rostly o 1.18 % a 1.87 %.
img

Ranní nadhoz - Jednání o státním rozpočtu na rok 2021

18.08.2020 Včera zveřejněný index cen českých průmyslových výrobců za červenec vykázal meziroční snížení tempa poklesu cen. Ceny byly minulý měsíc o 0,1 % pod úrovní ze stejného období roku 2019. V meziměsíčním srovnání ceny výrobců vzrostly o 0,1 %. To bylo dáno rostoucími cenami v odvětví koksu, rafinovaných ropných produktů a chemických látek a výrobků. Na druhé straně ceny zemědělských výrobců klesly oproti červnu o 1,2 %. Za tím stál rekordní pokles cen brambor o 24,3 %. Očekáváme, že snižování cen výrobců by mělo nadále postupně ustupovat.
img

Okénko trhu - Pandemická situace v USA nadále tíží podnikatelské klima

17.08.2020 Snižování cen výrobců v červenci meziročně ubralo tempo. Meziročně ceny výrobců klesly o 0,1 %. V meziměsíčním srovnání zaznamenaly zvýšení o 0,1 %. To bylo dáno rostoucími cenami v odvětví koksu, rafinovaných ropných produktů a chemických látek a výrobků. Na druhé straně ceny zemědělských výrobců klesly oproti červnu o 1,2 %. Za tím stál rekordní pokles cen brambor o 24,3 %. Očekáváme, že deflace cen výrobců by měla nadále postupně ustupovat. Promítání nízkých cen ropy do výrobních cen bude slábnout. Avšak poptávka bude i nadále nedostatečná. Jsou již ale pozorovatelné známky postupného zlepšování. I deflace cen ve výrobě v zahraničí zdá se již našla své dno, od kterého se bude v druhé polovině roku postupně odrážet. Pro domácí výrobce to znamená, že ceny vstupů budou klesat nižším tempem, než v minulých měsících.
img

Ranní komentář: Akcie si na nízkých objemech drží vysoké ocenění

17.08.2020 Minulý týden akciím pomohl dostat se do zelených čísel a v případě S&P500 dokonce navýšit historická maxima. Nálada na trzích tedy zůstává pozitivní, i když rizika zatím stále zcela nemizí. Klíčovými tématy zůstává pandemie a její šíření nejen v USA. Trhy dál mohou trápit také neúspěšná jednání mezi republikány a demokraty, kteří se nejsou schopni dohodnout na podobě dalšího fiskálního balíčku. Pozor by si pak měli dát obchodníci i na napjaté vztahy mezi USA a Čínou, nebo na případný další růst dluhopisových výnosů.
img

Ranní nadhoz - oživování v průmyslu je jen pozvolné

14.07.2020 Koruna včera dopoledne ztratila několik haléřů a kurz se dostal mírně nad EUR/CZK 26,7. Po obědě však své ztráty dohnala a vrátila se zpět na hodnoty EUR/CZK 26,65. Poblíž této hladiny kurz osciluje již od počátku června. Polský zlotý i maďarský forint včera spíše mírně ztrácely.
img

Okénko trhu - ECB měnové podmínky měnit nebude

13.07.2020 Dnešek je na nová ekonomická data skoupý, nicméně ve zbytku tohoto týdne bude zveřejněna řada zajímavých ekonomických ukazatelů. Ve Spojených státech bude největší pozornost zaměřena na červnovou průmyslovou produkci, která by se podle očekávání měla meziměsíčně zvednout o více než 4 %. Poslední vývoj však může být negativně ovlivněn prudkým nárůstem počtu nově nakažených zejména v jižních státech unie, což by mohlo ekonomický restart značně přibrzdit. Oproti průmyslu si však podstatně lépe vede maloobchod. Už v květnu zaznamenaly tržby překvapivý rychlý meziměsíční nárůst o více než 17 procent, pro červen se pak počítá s dynamikou na úrovni 5 %. Mírně lepší data z června by tak mohla aspoň částečně vylepšit chmurný obrázek druhého čtvrtletí, kdy se předpokládá celkový ekonomický pokles v řádu -30 až -40 % mezičtvrtletně anualizovaně. Zároveň s těmito tvrdými ekonomickými daty bude publikována i řada předstihových ukazatelů jako např. Empire State Index či Philadelphia Fed Index, které však oceňují sentiment v regionech podstatně méně zasažených aktuálním vzestupem počtu nakažených a jejich vypovídací schopnost tak bude jen omezená.
img

Ranní nadhoz - tržby oživují rychle, průmysl podstatně pomaleji

13.07.2020 Tuzemské spotřebitelské ceny vyrostly v červnu o 3,3 % meziročně, což odpovídá zvýšení o 0,6 % oproti květnu. Výsledek tak předčil všechny odhady, když trh počítal s inflací na úrovni 2,9 %. Meziměsíčně se na tuzemské inflaci nejsilněji projevil růst cen tabákových výrobků a vína. Navzdory aktuálnímu zvýšení předpokládáme, že bude česká inflace ve zbytku letošního roku zpomalovat. Česká národní banka podle našeho názoru ponechá nastavení měnové politiky beze změny. K zásahu by jí mohla přimět až případná další vlna epidemie.
img

Ranní nadhoz - PMI indexy ukáží červnu další zlepšení

22.06.2020 Ceny v produkčním sektoru u našich západních sousedů prohloubily v květnu svůj pokles na -2,2 %, y-o-y. Kromě cen energií, které meziročně odepsaly téměř 8 %, se na tom podílely i ceny základního zboží. V posledních měsících pak výrazně zvolňuje inflace u zboží na krátkodobou spotřebu.
img

Ranní nadhoz - platební bilance skončí v červených číslech

15.06.2020 Průmyslová výroba v 19 zemích evropské měnové unie v dubnu meziměsíčně spadla o 17,1 %, což znamenalo meziroční sešup o 28,0 %. Obě tyto hodnoty představují nejhlubší poklesy od zahájení sběru dat v roce 1991. Výsledky byly jen mírně lepší, než kolik činila tržní očekávání. Pokud vezmeme v úvahu, že koronavirová epidemie zasáhla ještě mnohem výrazněji sektor služeb, nevypadají vyhlídky evropského hospodářství pro druhé čtvrtletí příliš růžově.
img

Ranní nadhoz - koronavirus poslal růst HDP do záporu

15.05.2020 Český běžný účet platební bilance vykázal za březen schodek na úrovni 0,5 mld. Kč, což je o 30 mld. Kč horší výsledek, nežli před měsícem. Kladně přispěla bilance zboží a služeb s přebytkem 18,6 mld. Kč. Na finančním účtu došlo k odlivu 46,4 mld. Kč, přímých zahraničních investic odteklo v souhrnu 12,1 mld. Kč, naopak u portfoliových investic byl zaznamenán příliv v objemu 200,5 mld. Kč.
img

Šéf Fedu vyloučil použití záporných sazeb

14.05.2020 Prezident Fedu J. Powell ve svém hodnocení stavu ekonomiky zmínil, že Spojené státy může čekat "delší období" slabého růstu a neměnných příjmů. Přitom přislíbil využití dalšího arzenálu centrální banky dle potřeby a vyzval k navýšení fiskálních výdajů. Powell dal nicméně najevo, že Fed nesníží úrokové sazby pod nulu, na což čím dál více sází trh.
img

Ranní nadhoz - Evropský průmysl vykáže propad

13.05.2020 V USA byly včera zveřejněny dubnové výsledky průzkumu ekonomického optimismu mezi tamními menšími podniky. Index přinesl souhrnný výsledek na úrovni 90,9, což je sice nejnižší hodnota od roku 2013, ovšem jde o lepší skóre, než trh očekával (83,0). Oproti předchozímu měsíci se pak jednalo pokles o 5,5 bodu. Podle ankety se citelně zhoršila očekávání podniků v oblasti najímání dodatečných zaměstnanců, prodejních cen, tržeb, či výplat.
img

Ranní nadhoz - nízké ceny surovin a materiálů zpomalují inflaci

12.05.2020 Tržby ve službách se v prvním čtvrtletí reálně snížily o 4,3 % (po očištění o kalendářní vlivy). Data potvrdila, že terciární sektor byl karanténními opatřeními proti šíření Covid-19 znatelně zasažen. Nejvýraznější propad zaznamenala letecká doprava, cestovní kanceláře, ubytování (o více než čtvrtinu) a pohostinství (o více než desetinu). Jen mírné poklesy zaznamenaly činnosti v oblasti nemovitostí nebo vědecké a technické služby. Zveřejněná data zhruba potvrzují náš odhad poklesu HDP v prvním čtvrtletí (-2,7 % mezikvartálně).
img

Ranní nadhoz - dnešní údaje ze služeb naznačí rozsah škod

11.05.2020 Česká národní banka ve čtvrtek snížila svou hlavní úrokovou sazbu o nečekaných 75 bazických bodů, a potřetí v řadě tak razantně uvolnila měnovou politiku. Banka se tak snaží mírnit dopady epidemie koronaviru na domácí ekonomiku. ČNB zároveň uvedla, že připravuje nová opatření na dodávání likvidity nebankovním subjektům, aktuálně však nevidí potřebu okamžitého zásahu. V nové prognóze počítá ČNB s letošním propadem ekonomiky o 8%, po němž by v roce 2021 mělo následovat zotavení o 4%.
img

Trhy odolávají, ale pochybnosti rostou a optimismus dostává trhliny

16.04.2020 Data z dnešního odpoledne finanční trhy zvládly poměrně dobře, ale lehké pochybnosti jsou i přesto znát. Evropské akcie snižují své zisky, přičemž index Stoxx Europe 600 už roste pouze o půl procenta. V USA je S&P 500 zhruba na nule, ale technologickému Nasdaqu se daří růst. Mezitím se posouvají dolů dluhopisové výnosy a dolar posiluje k euru na 1,0845.
img

Ranní nadhoz - V. Benda nevyloučil další pokles sazeb

15.04.2020 Spotřebitelské ceny klesly v březnu oproti únoru o 0,1 %, v meziročním srovnání to znamenalo zpomalení inflace z únorových 3,7 % na 3,4 %. Zpomalení inflace bylo dáno zejména nižšími cenami rekreačních a kulturních služeb, nižší ceny ropy pak přispěly k poklesu cen pohonných hmot. Na druhé straně pokračoval růst cen elektřiny, oproti únoru se zvedly i ceny potravin a také alkoholických nápojů. Vlivem dopadů pandemie koronaviru na ekonomickou aktivitu očekáváme, že spotřebitelská inflace bude v následujících měsících rychleji ztrácet dynamiku, na konci roku by se tak mohla dostat mírně pod dvouprocentní cíl ČNB.
img

Ranní nadhoz - Shoda nad omezením těžby ropy nalezena

14.04.2020 Jedna z významných českých automobilek se závodem v Nošovicích dnešním dnem po třech týdnech obnoví provoz. Výroba zde bude probíhat ve stále omezeném dvousměnném provozu. Škoda Auto, hlavní tuzemský výrobce aut, naopak odstávku v minulých dnech prodloužila z bezpečnostních důvodů do konce dubna. Nošovická výrobna je tak první vlaštovkou návratu k normálu.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 16.3.2020

16.03.2020 Americká centrální banka se rozhodla naplno využít manipulační prostor pro podporu ekonomiky, který jí nabízelo dosavadní nastavení úrokových sazeb. V neděli na mimořádném zasedání rozhodl měnový výbor Fedu o snížení úrokové sazby o jeden procentní bod do pásma 0-0,25 %. Zároveň se Fed rozhodl pro masivní kvantitativní uvolňování ve výši 700 mld. dolarů.
img

Ranní komentář: Fed snížil sazby na 0 % a navýšil nákupy dluhopisů . Burzy po pátečním rally znovu ztrácejí

16.03.2020 Americká centrální banka včera hodinu před otevřením trhů vystřelila z měnověpolitické bazuky, když oznámila snížení úrokových sazeb o 100bp. na 0 % a navýšení kvantitativního uvolňování o 700 mld. dolarů. Fed tak dělá i nadále vše proto, aby mírnil dopady šíření koronaviru na americkou ekonomiku, když zvýší svou bilanci až na 5 bilionů dolarů, což je o 500 mld. více, než jaká byla její maximální úroveň z let 2014 -2018.
img

Ranní nadhoz - Koruna ztratila část svých zisků

19.02.2020 Včera zveřejněný ZEW index za únor přidusil naděje na možné ekonomické oživení v Německu. Po výrazném růstu ukazatele v posledních měsících došlo v únoru ke strmé zpětné korekci, když index očekávání oproti lednu propadl o plných 18 bodů na hladinu 8,7. Trhy přitom počítaly s jen mírným poklesem do blízkosti 21,5 bodu. Horší nálada panovala v odvětví výroby automobilů, oceli či v bankovnictví, naopak IT sektor či stavebnictví vykázaly lepší výsledky. ZEW index za celou eurozónu poklesl o více než 15 bodů na 10,4.
img

Okénko trhu - naděje na brzké oživení v Německu dále slábne

18.02.2020 Německý ZEW index za měsíc únor znovu přidusil naděje na brzké ekonomické oživení u našeho západního souseda. Po nadějném několikaměsíčním zlepšování, které započalo v září loňského roku, přišel poměrně strmý propad zpět, když se index očekávání meziměsíčně snížil o plných 18 bodů a zakotvil na hladině 8,7. Trhy přitom počítaly s jen mírnou korekcí do blízkosti 21,5 bodu a realitě se tak nepřiblížily ani ty nejpesimističtější odhady. Tato složka ZEW indexu má přitom poměrně dobrou schopnost predikce německého HDP a pro dynamiku tamní ekonomiky v příštích měsících tak aktuální propad nevěstí mnoho dobrého. Zhoršení doznala i druhá složka indexu, tedy hodnocení současné situace, jež klesla z lednových -9,5 až na -15,7, namísto očekávaných -10 bodů. Největší pesimisty v Německu aktuálně najdeme v odvětví výroby automobilů, oceli či v bankovnictví. Naopak v oboru informačních technologií či stavebnictví nadále panuje dobrá nálada. Lze předpokládat, že únorové zhoršení sentimentu padá na vrub obavám z šíření koronaviru, jelikož právě Čína, epicentrum této epidemie, patří mezi důležité obchodní partnery Německa. Chmurná nálada se podle průzkumu rozšířila i například ve Francii či Itálii a za celou eurozónu pak index očekávání vykázal pokles z lednových 25,6 na současných 10,4 bodu.
Související klíčová slova: Technická analýza | Bitcoin | Kvantitativní uvolňování | Čína | Japonsko | Akciové indexy | Moody's | Equity | Inflace | Deflace | EUR/USD | AUD/USD | Nasdaq | Dow Jones | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | HDP | Kanada | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Španělsko | Apple | Polský zlotý | Měnový výbor Fedu | Evropské akcie | Analytik | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Česká koruna | ETF | Dividendy | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Export | Průmyslová výroba | Ekonomové | Akciové trhy | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Obchodní komora | Míra nezaměstnanosti | Důvěra investorů | Interactive Brokers | Ekonomické prognózy | Eurodolar | Hospodářství | Sazby | Advance | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Bank of Japan | Bankovní rada | Bloomberg | Bod | Burza | CME | Centrální banka | Centrální banky | DAX | Dividenda | Dividendový výnos | ECB | Ekonomika | Euro | Eurozóna | FOMC | FX | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Forward | Futures | G10 | G7 | IFO index | IPO | Index DAX | Index cen průmyslových výrobců | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Investice | Investování | Komodity | Korekce | Kurz | Kurzy měn | Likvidita | MIFID | Marže | Měna | Měny | Stavební povolení | Nástroj | Obchodní bilance | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Platební bilance | Platforma | Portfolio | Pozice | Rally | Riziko | Ropa | S&P 500 | Saldo běžného účtu | Sentiment | Ticker | Trend | Trigger | Ukazatel | Velkoobchodní tržby | Výkonnost | Výnos | WTO | Wall Street | ZEW index | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Riziková aktiva | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | Dluhopisy | JPY | CHF | CAD | AUD | GBP | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | EMU | Goldman Sachs | Evropa | Citigroup | Cena ropy | Bank of America | Americký prezident | XTB | Indexy | Globální ekonomika | Investoři | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Měnový výbor | EU | Vývoj ceny | Aukce | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Business | Pravděpodobnost | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Makroekonomická data | Kurz koruny | Euforie | Optimismus | Výsledky | Hospodářský cyklus | RBNZ | Uvolnění měnové politiky | Deutsche Bank | Makrokalendář | Zprávy z trhů | Aktuální kurzy | Financování | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Makro | Index cen | Výrobní ceny | Český statistický úřad | Makrodata | Portugalsko | LYNX | Donald Trump | Burzy | Mezinárodní měnový fond | FX trhy | Zásoby ropy | Japonská centrální banka | Obchodníci | Vzdělávání | Centrální bankéři | Raiffeisenbank | Delta | EPS | Index | Investiční strategie | Podpora | Volatilní | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Banka | Bankovní rada ČNB | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | Brent | Brokers | Cena | Ceny zlata | Čínská ekonomika | CISCO | CZK | Česká ekonomika | České koruny | Dolar | Ekonomický kalendář | Elektřina | Eura | Euro dnes | GfK | Hrubý domácí produkt | Index PMI | Investice do akcií | Investice do zlata | Investiční | Investiční doporučení | Investovat do zlata | Irsko | ISM | Jádrová inflace | Jak investovat | Jak investovat do zlata | Kurz EUR | Kurz libry | Kurzy | Libra | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Maloobchodní prodej | Meziroční inflace | Míra inflace | Nemovitosti | Pro investory | Prognóza | Rakousko | Reuters | Ropy | Růst HDP | Signály | Société Générale | Shares | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Tapering | Trh | Trh s akciemi | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Výprodej | Vývoj ceny zlata | Vývoj inflace | Zemní plyn | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | ZEW | EIA | ING | CEE | Christine Lagarde | Ministerstvo financí | ROCE | Využití kapacit | Itálie | Spojené státy | Tržby | Zaměstnanost | Úvěr | QE | Western Union | Bohatý | Komise | Volby | Investment | Markit | Intesa Sanpaolo | Charles Schwab | Wells Fargo | Microsoft | ABN Amro | CME Group | Caterpillar | Sentix | Thomson Reuters | HUF/EUR | Dnešní fundamenty | Průmyslová produkce | Nákupy dluhopisů | Nastavení měnové politiky | Podnikání | Euro vůči dolaru | Automobilový průmysl | Averze k riziku | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Zvyšování úrokových sazeb | Energie | Prezident Fedu | Rada ČNB | Earnings | Podnikatelé | KBC | BlackRock | Ekonomický sentiment | Přehled | Klid | Ekonomické fórum | Sázet | Evropské trhy | Index amerického dolaru | Bankovnictví | Swapy | Ekonomická aktivita | Americké firmy | Základní úrokové sazby | Firmy | Aktuální vývoj | Economic | Inflační tlaky | JPMorgan Chase | Velké banky | Klidné obchodování | Americké akciové indexy | Zpomalení globální ekonomiky | Globální ekonomiky | Hlavní indexy | Nervozita | Růst akcií | Dnešní ekonomický kalendář | Světové centrální banky | Utahování měnové politiky | Walmart | Propad | S&P | Šéf britské centrální banky | Německý DAX | Ztráty | Politická nejistota | Dnešní údaje | Ekonomická data | Ekonomická data z USA | Americké indexy | Historická maxima | Nejistota | Největší banky | Stagnace | Daně z příjmů | Baidu | Ethereum | Odhodlání | Představitelé Fedu | Výhled | Bankéři | Exxon | Chevron | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Britská ekonomika | Americký trh práce | Hlavní evropské indexy | Predikce | Ekonomická situace | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Krize | Snížení úrokových sazeb | Výnosy | Zásoby zemního plynu | Česká vláda | Růst čínské ekonomiky | Příjmy | Údaje o inflaci | Měny&Sazby | Německý Ifo index | Konsenzus | HDP eurozóny | Zasedání americké centrální banky | Švédsko | Odhad HDP | Očekávání | HDP v eurozóně | ex | Okénko trhu | Ranní nadhoz | Vstup na burzu | ING Groep NV | Makroekonomické zprávy | IBKR | Coinbase | Americký akciový trh | MiFID II | Tržní očekávání | Asijské trhy | Airbnb | Odliv dividend | Podnikání na kapitálovém trhu | Trhy dnes | Obchodní války | Růstové akcie | Podniky | Schwab | Kurz EUR/CZK | Inflace v eurozóně | Forint | Obchodníci s ropou | Šéf Fedu | Royal Dutch Shell | Dluhopisové výnosy | Spotřebitelská inflace | Použití finanční páky | Cena plynu | Prezident Trump | Pohyby na trzích | Index spotřebitelské důvěry | Hodnota indexu | Cíl ČNB | Odhady analytiků | Prezident USA | Zpřísňování měnové politiky | Výsledky bank | Oživení trhu | Podnikové investice | Pozornost trhu | Ceny zemního plynu | Zvýšení sazeb | Asijské burzy | Klesající cena | IPO Airbnb | IPO Instacart | Cena zemního plynu | Uber Technologies | Rozdílové smlouvy | Statistický úřad | Inflační očekávání | Český průmysl | Akciové futures | Růst cen ropy | CNY | Pokles sazeb | Infineon | Infineon Technologies | Očekávání do budoucna | Vyšší mzdy | Snížení sazeb | Banky na Wall Street | Vývoj na trzích | Výnosové křivky | Pokles cen | Čínská makrodata | XTB Research | Americká cla | Pohonné hmoty | Thyssenkrupp | Růst mezd | Depozitní sazby | US500 | Očekávání trhu | Nastavení úrokových sazeb | Finanční situace | Měnověpolitické zasedání | Data z Německa | Předstihové indikátory | Stav ekonomiky | Projevy centrálních bankéřů | Bilance zahraničního obchodu | Očekávané Earnings | Obchodní spory | Investujte zodpovědně | Deficit | Jednání o brexitu | Snížení úrokové sazby | Objem | Data z USA | Obchod | Český trh práce | Trh práce | Obchodní dohody | Obrat trendu | Růst spotřebitelských cen | Průmyslová výroba v eurozóně | Inflace v USA | ČSÚ | Konkurenceschopnost | Cisco Systems | Zasedání ČNB | Reálné ekonomiky | PLN/EUR | Americká průmyslová produkce | Maloobchodní prodeje | Americké maloobchodní prodeje | Hlavní události | Americký průmysl | Průmyslová výroba v USA | UnitedHealth | Pfizer | Týdenní zpráva | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen průmyslových výrobců | Růst cen | Studie | Datový kalendář | Vysoké riziko | Bilance | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | GM | Filadelfský Fed index | Filadelfský Fed | Indexy nákupních manažerů | LVMH | Miliardy | Vyhlídky | Průzkumy | Walt Disney | EUR Index | Domácí poptávka | Automobilový sektor | České dluhopisy | Zveřejněná data | Struktura HDP | Omezení těžby | Statistika | Ceny výrobců | Průmysl | HUF | PLN | Zasedání RBA | Průmyslová výroba v Německu | USDIDX | Visa | General Motors | Enel | Tvorba pracovních míst | Ceny potravin | Nově zahájené stavby domů | Stavební produkce | Saldo zahraničního obchodu | Stavebnictví | Globální vývoj | Koruna dnes | Zdražování | Nízká inflace | Německý ZEW index | Problémy | Důvěra investorů v německou ekonomiku | Finanční ztráty | Směřování měnové politiky | Tomáš Holub | Člen bankovní rady | Člen bankovní rady ČNB | Breaking | Total | Fed dnes | Spotřebitelské ceny ve Spojených státech | Zasedání FOMC | Prognózy | Nejistoty | Ranní komentář | Cena za akcii | Evropský průmysl | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | GBP/EUR | Plyn | Dobrá nálada | Nálada | Ekonomické zpomalení | Prohlášení | United Technologies | Airbus | Nord Stream | NN Group | Škoda Auto | Míra | RWE | Vivendi | Nižší ceny ropy | Ceny zemědělských výrobců | Konec roku | Měnové politiky | Hypotéky | Předseda | Investujte | Americké centrální banky | Vojtěch Benda | AXA | Regulátoři | Philadelphia Fed index | Fed index | FedEx | xStation5 | Disney | Andrew Bailey | Ministr hospodářství | Nike | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Bydlení | Ministerstvo financí České republiky | Uber | Nejlepší akcie | BREAKING | SPD | Yandex | Kraft Heinz | Koruna posílila | Izraelská ekonomika | Wirecard | Singapur | Hospodaření | Růst poptávky | Výrazný růst cen ropy | Nízké ceny ropy | Vyšší ceny ropy | Američané | Exact Sciences | Washington | Daimler | Oslabení kurzu | RBA | Hodnota společnosti | Ifo | Zemědělství | Negativní zprávy | ASML | ASML Holding NV | Poradenství | Mzdová dynamika | Česká inflace | Proinflační | Luboš Růžička | Zpřísnění měnové politiky | Snížit úrokové sazby | Růst cen potravin | Analytička | Ukazatele | SAP | iRobot | IRBT | Výroba v eurozóně | ČNB Vojtěch Benda | Cenové tlaky | Dobré zprávy | Spotřebitel | Ceny energií | Prognózy ČNB | Komunikace | Údaje o HDP | Trump | Pozitivní zprávy | Prezident | Koronavirus | Výsledky průzkumu | Trhy | Čínské úřady | Šíření koronaviru | American Express | Virus | Negativní dopad | Pokles | Situace | Meziroční růst | Vít Hradil | Epidemie koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | DISH | Boeing | Vstupy | Raiffeisenbank a.s. | Zpomalení růstu | Viceguvernér ČNB | Pochybnosti | Zlepšení | Výdaje | Zpracovatelský sektor | Fresenius Medical | Adidas | Zrychlení růstu | Čínské strany | SEC | Údaje o průmyslové výrobě | Rozhodování | Americké ekonomiky | Ekonomický dopad | Tuzemská nezaměstnanost | Britský statistický úřad | Opatření proti šíření epidemie | Poptávky po ropě | Inflace v lednu | Růst sazeb | Marek Mora | Záznam z jednání ČNB | Valuace | COVID-19 | Deutsche Telekom | Ekonomické aktivity | Údaje z USA | Konjunkturální průzkum | Dopady epidemie koronaviru | Šéfka ECB | Cestovní kanceláře | Zpřesněný odhad | Americký Fed | Vývoj | Nová data | Guru | Vládní opatření | Rishi Sunak | Makroekonomické údaje | Restrikce | Americké výnosy | Lufthansa | Deficit státního rozpočtu | Dostatek likvidity | Karanténní opatření | Restriktivní opatření | NY Empire state index | Index výrobní aktivity | Pokles HDP | Členové bankovní rady | Míra nejistoty | Fiskální balíček | Stimul | Nákupy aktiv | Měnové podmínky | Měnové zasedání | Dopady pandemie | Aktuální situace | Žádosti o podporu | JPMorgan Chase & Co | Snížení základní úrokové sazby | Vládní podpory | Texas | Další pokles | Ahold Delhaize | Wolters Kluwer | Unilever | Kalifornie | Ministryně práce a sociálních věcí | Ministryně práce | OSVČ | Škoda | Manufacturing | Domácnosti | Prohlášení politiků | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Ministryně financí | Prodejní tlak | Zápis z posledního zasedání | Dávky v nezaměstnanosti | Další růst | Růst | Stát New York | Signál | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Tisková konference | Potenciál | Americké příjmy | Příjmy a výdaje domácností | Americká spotřebitelská důvěra | Evropský parlament | Výroba automobilů | Allianz | Šíření nákazy | Ekonomiky | Situace v průmyslu | Války | Schodek | Organizace | Poskytování hypoték | Práce | Jednání ČNB | Údaje | Eni | Výroba v Německu | UnitedHealth Group | Koronavirová epidemie | Celková inflace | Index US500 | Microsoft Corp | Maloobchodní tržby v USA | Dodavatelské řetězce | Hospodářské oživení | Procter & Gamble | Dnešní statistiky | Statistiky | Uzavření trhů | Americké makro | Colorado | Levná ropa | S&P500 | Ekonomická omezení | Důvěra v eurozóně | Americké zásoby zemního plynu | PMI ve službách | Soukromá spotřeba | Evropské indexy | Šíření nákazy COVID-19 | Omezení pohybu | Indikátory ekonomického sentimentu | Nové zakázky | Joe Biden | Větší pokles | Ekonomické restrikce | Lucembursko | Data z trhu práce | Spotřebitelský sentiment | Čtvrtletní výsledky | 3M | Zasedání Evropské centrální banky | Osobní příjmy | Rozhodnutí o sazbách | Shell | Maloobchod | PEPSICO | Pokles ekonomické aktivity | Snižování cen | Expanze | Průmyslová výroba v Itálii | Evropský datový kalendář | Členské státy | Americké ceny výrobců | Průmyslové kovy | Použití záporných sazeb | Mayr-Melnhof | Merck KGaA | Merck | Österreichische Post | RBI | Wienerberger | Účet platební bilance | Český běžný účet | Expedia | JD.com | NetEase | Royal Caribbean | Sektor služeb | CL | Spekulovat | Fiskální stimul | Advance Auto Parts | Předstihové ukazatele | Sentiment amerických spotřebitelů | JDE | Unie | ČR | Vakcíny proti koronaviru | Slabá poptávka | Sentiment na trzích | Střední Evropa | Antivirus | Zvyšování mezd | Předkrizové úrovně | Počet nových žádostí o podporu | Tempo poklesu | Rekordní pokles | Rozhodnutí Fedu o sazbách | Zpomalení inflace | Vysoké valuace | Britská obchodní bilance | Běžný účet platební bilance ČR | Platební bilance ČR | Globální poptávka | Arizona | Sanofi | Prodeje automobilů | Covid | Druhá vlna pandemie | Index průmyslové výroby | Druhá vlna | Příjmy a výdaje | Objem zakázek | Situace na trhu práce | Maloobchod v květnu | Nárůst počtu nově nakažených | E.ON | Johnson & Johnson | Koronavirová situace | ECB měnové podmínky | Oživování v průmyslu | Vysoké ocenění | Ocenění | Statistiky z britského trhu práce | Americký maloobchod | Ceny | Verizon Communications | Růst poptávky po ropě | Společnost XTB | Kanadský CPI | Akcie těžařů | Forward guidance | Zlatá horečka | Propad ekonomiky | Důvěra | Index výroby | Růst zaměstnanosti | Cenové hladiny | Maďarská inflace | Podhodnocené akcie | Deutsche Lufthansa | Indikátory sentimentu | Snižování cen výrobců | Pandemická situace | Pandemická situace v USA | Jednání o státním rozpočtu | Air Liquide | Coca-Cola | Ceny v eurozóně | Výrobní index | Německý automobilový sektor | Brexitové dohody | Inflace spotřebitelských cen | Zasedání amerického Fedu | Britská dolní komora | Zasedání FED | Spotřebitelské ceny v eurozóně | Inditex | Pandemie v Evropě | Biden | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Marathon | Vinci | Pozitivní výsledek | Ranní okénko | Česká republika | Lockdown | Americké měny | Kompenzační programy | Walgreens | Protiepidemická opatření | Nařízení | Intel | Zásoby benzinu | SolarEdge Technologies | SEDG | GS | SolarEdge | Zynga | ZNGA | Screening akcií | Jak funguje screening akcií | Hledání podhodnocených akcií | Průmysl v eurozóně | NFIB | Spotřebitelská poptávka | Ekonomické uzavírky | Investice do vody | Futures na DAX | Linde | Siemens | Bayer | BASF | Deutsche Post | Deutsche Boerse | Vonovia | Fresenius SE | Fresenius | Henkel | Beiersdorf | Continental | HeidelbergCement | Covestro | Vakcinace | Změny úrokových sazeb | Průmyslová produkce USA | Nově zahájené stavby domů v Kanadě | Program QE | BIDU | Člen bankovní rady České národní banky | Očkování | GS.US | MGM | Počasí | Utažení měnové politiky | Brands | Český maloobchod | Shopify | Acacia Communications | CARA | Měsíční data | WU | Situace na trhu | Philips | PEP | Express | Výrobní aktivity | Dnešní seance | Rozvolnění | Dynamický růst | Rostoucí úrokové sazby | Anheuser-Busch inBev | Zajímavé akcie | Tyson Foods | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Kering | AIG | Rostoucí výnosy | SPWR | PMI indexy | Institut pro fiskální studie (IFS) | IFS | Stimulační politika | Výrazný růst | Zlepšování sentimentu | Data z reálné ekonomiky | Data o inflaci | Goldman Sachs (GS.US) | Rostoucí ceny | Objednávky | Hodnocení současné situace | Goldman Sachs Group | Otevření ekonomik | Riziko ztráty | API | Údaje o nezaměstnanosti | Cíle | Snižování nákupu aktiv | Zdražování cen | Prodej | Technologie | TSMC | Včerejší seance | USA inflace | Guidance | University of Michigan | HICP | Základní sazby | Vratislav Zámiš | Americké ceny | Medián | David Vagenknecht | Společnosti | Evergrande | Lenka Kalivodová | ANO | Pokračování trendu | Volby do Poslanecké sněmovny | Minulá výkonnost | Napjatá situace | Zhoršení nálady | Americký tapering | Morgan Stanley (MS.US) | MS.US | Vysoké ceny | Pozornost | Zboží dlouhodobé spotřeby | Společnost | Výsledky společnosti | Americký průmyslový sektor | Průmyslový sektor | Lockdowny | TIM | Bezpečná aktiva | | Hodnoty měny | Desetileté výnosy | Desetileté výnosy v USA | Jestřábí komentáře | Ruský plyn | Nord Stream 1 | BlackRock (BLK.US) | BLK.US | Rostoucí ceny energií | První hike | První hike ECB | Hike ECB | Marketingová komunikace | Zpráva o inflaci | Ceny energetických komodit | Zveřejnění zpráv | Tržní odhad | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Index cen výrobců | CEE region | Teplé počasí | SCHW | SCHW.US | Charles Schwab (SCHW.US) | Údaje o maloobchodních tržbách | Futures na evropské indexy | Services | Úterní zpráva | 256/2004 | Odpovědnost | Vítězství | Inflace CPI | Účastníci trhu | Směrnice | Atentát na Donalda Trumpa | Atentát na Trumpa | Investování je rizikové
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | FOREX | Cena | Pivot

Předchozí klíčová slova

Emoční reakce
Emoční rozhodování
Emoční spirála
Emoční stabilita
Emoční stav
Emoční trading
Emoční vzorce
EMPIREGAIN TRADE
Empire Options
Empire Signals

Následující klíčová slova

EMPIRES TRADE FX
Employment Cost Index
Empresa Media
EM Quest Capital
EMS
EMU
EMUN
EMUN Partners
EMUN Partners Family
EMUN Partners Family Office
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
eightcap forex
Potvrďte prosím... Zavřít