Antivirus
Konec dotační ekonomiky? Ani náhodou
12.12.2023 V předchozích letech si česká ekonomika navykla výrazným “dávkám” fiskálních prostředků. Dlouhých 8 let levicových vlád, které uplácely své voliče si vybralo svou daň v hospodářství. A následné období pandemie COVID 19, kdy se řada firem přizpůsobila řadě programů, typu Antivirus nebo Covid – Nepokryté náklady, situaci jen dále zhoršilo.
Historie antivirových firem NortonLifeLock i Avast se začala psát v 80. letech
08.11.2022 Vizitka firmy Gen Digital a jejích předchůdců Avast a NortonLifeLock (v USA se dnes začne obchodovat s akciemi Gen Digital):
Vizitky společností Avast a NortonLifeLock
07.09.2022 Vizitky české nadnárodní antivirové firmy Avast a americké softwarové společnosti NortonLifeLock (Avast 9. září ukončí obchodování se svými akciemi na americké burze, následně budou staženy z obchodování a 13. září budou vydány nové akcie nástupnické firmy NortonLifeLock, s níž se má Avast spojit):
Britský regulátor definitivně schválil převzetí Avastu firmou NortonLifeLock
02.09.2022 Britský antimonopolní úřad (CMA) dnes definitivně schválil převzetí české antivirové společnosti Avast americkou softwarovou firmou NortonLifeLock za 8,6 miliardy USD (211,2 miliardy Kč). Trh s bezpečnostním softwarem zůstane podle úřadu konkurenční i po spojení obou firem. Úřad tak potvrdil své předběžné rozhodnutí z minulého měsíce. NortonLifeLock už tehdy uvedl, že očekává dokončení transakce tento měsíc.
Avast by měl podle předběžného plánu zastavit obchod s akciemi na burze 9. září
03.08.2022 Česká antivirová firma Avast by podle předběžného návrhu harmonogramu svého spojení s americkou softwarovou společností NortonLifeLock měla zastavit obchodování se svými akciemi 9. září. Následně je má stáhnout z burzy a americký podnik vydá nové. Vyplývá to ze zprávy Britského antimonopolního úřadu (CMA), který se fúzí zabývá. Firmy se harmonogramem chtějí řídit, řekla dnes ČTK mluvčí Avastu Dominika Kalašová.
Britský regulátor předběžně schválil převeztí Avastu firmou NortonLifeLock
03.08.2022 Britský antimonopolní úřad (CMA) předběžně schválil koupi české antivirové společnosti Avast americkou softwarovou firmou NortonLifeLock za 8,6 miliardy USD (208,6 miliardy Kč). Konečné rozhodnutí úřad vydá 8. září, vyplývá z dnešního prohlášení.
Škoda Auto loni zvýšila provozní zisk o 43 procent na 1,08 miliardy eur
15.03.2022 Automobilka Škoda Auto v loňském roce navzdory poklesu prodeje aut zvýšila provozní zisk o 43,2 procenta na 1,08 miliardy eur (26,8 miliardy Kč). K růstu přispěly vyšší marže, příznivý vývoj směnných kurzů a nižší poplatky za nadlimitní emise oxidu uhličitého. Ve své výroční zprávě to dnes uvedl mateřský koncern Volkswagen.
Hospodští i taxikáři mají těžký leden, třetině hrozí krach. Lidi nechodí, nejezdí; číšníci dříve pivo roznášeli, dnes jej rozvážejí
28.01.2022 Strach z inflace je podle Českého statistického úřadu momentálně mezi Čechy největší v historii měření. Na vlastní kůži to pociťují třeba hostinští nebo taxikáři. Lidé totiž omezují zbytné výdaje, neboť se bojí, že by třeba kvůli růstu cen energií nemuseli „vyjít“. Firmy jsou zase rády, že šetří za novoroční večírky – a ještě přitom mají po ruce zdůvodnění: omikron.
Výběr hlavních ekonomických událostí v roce 2021
31.12.2021 1. - Automobilku Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) v Kolíně plánovaně převzala Toyota. Kolínský závod byl přejmenován na Toyota Motor Manufacturing Czech Republic. Jde o osmý závod Toyoty v Evropské unii.
Výroba aut do listopadu kvůli čipům klesla o 2,9 % na 1,024 milionu
20.12.2021 Automobilky v Česku vyrobily letos za 11 měsíců 1,024 milionu osobních aut, což je o 2,9 procenta meziročně méně. Důvodem byl nedostatek čipů. Milionovou hranici produkce překonala zhruba o dva měsíce později, než bylo obvyklé před koronavirovou pandemií. V listopadu přitom výroba díky mírnému zlepšení situace v dodávkách polovodičů meziročně vzrostla. Na 11 procent tuzemské produkce aktuálně tvoří elektrifikované modely. Uvedlo to dnes Sdružení automobilového průmyslu.
Deficit státního rozpočtu prolomil 400 miliard
01.12.2021 Za prvních jedenáct měsíců letošního roku dosáhl deficit úrovně 401,5 mld. Kč po říjnových 335,0 mld. Kč. Prohloubení deficitu je celkem vysoké, když jsme v prognóze počítali s tím, že deficit kumulovaně do konce roku nepřevýší 400 miliardovou hranici. Pro státní rozpočet je přítěží zhoršení epidemické situace, což se projevuje negativně jak na straně příjmů (přes utlumenější ekonomickou aktivitu), tak na straně výdajů (částečně přes znovu zapnutou covidovou pomoc, například Antivirus).
Ranní okénko - Překvapivě vyšší inflace v Německu zvyšuje možnost odchylky pro eurozónu
30.11.2021 ČSÚ vydá zpřesněný údaj o HDP za Q3. Následovat bude i Francie, Polsko a další státy EU. V eurozóně se očekává zveřejnění listopadové inflace. Překvapivě vyšší inflace v Německu zvyšuje šance, že i souhrnné číslo pro eurozónu nakonec převýší predikovaných 4,5 %. V USA jsou na řadě indikátory sentimentu hodnotící důvěru spotřebitelů a náladu v průmyslu. I zde budou negativně působit vyšší ceny ve výrobě, ale i pro spotřebitele.
Rozbřesk: Další zpřísnění opatření v Česku a v Německu a problémy průmyslu se podepíšou na výkonu ekonomiky
18.11.2021 Pandemie bude pro nastupující vládu bezesporu tématem číslo jedna. Rekordní počty nakažených v Česku i v Německu jsou špatnou zprávou nejen pro zdravotní systém, ale také pro ekonomiku. Přísnější opatření a přirozený pokles pohybu lidí (mobilita již podle dat společnosti Google klesá) opět dopadnou na sektor služeb. Je sice pravděpodobné, že to bude méně než před rokem, je třeba si ale uvědomit, že právě služby byly tentokrát hlavním motorem českého růstu v posledním kvartále.
Zvýšení minimální mzdy o 1000 korun je chybou, může podvázat ekonomické oživení. Současné také působí inflačně
05.11.2021 Minimální mzda stoupne od příštího roku o tisíc korun na 16 200 korun. Tedy o osm procent. Průměrná mzda přitom poroste jen tempem pěti procent, jak vyplývá z říjnového šetření České národní banky mezi tuzemskými i zahraničními analytiky. Minimální mzda by tak podroste tempem citelně rychlejším než mzda průměrná. Jinými slovy, stát firmy a podniky a další zaměstnavatele nutí zvýšením minimální mzdy přidávat nejhůře placeným zaměstnancům citelně výraznějším tempem, než jakým jsou připraveni přidávat v průměru svým zaměstnancům jako celku.
Kurzarbeit pro automobilky je chybou, malý živnostník také na pomoc nedosáhne. Nedostatek čipů je zhmotněním byznysového rizika, ne zásahem vyšší moci jako pandemie
18.10.2021 Tripartita dnes jedná o podpoře automobilek a dalších firem, které kvůli výpadku dodávek omezují výrobu. Zástupci vlády, odborů a zaměstnavatelů reagují na situaci v tuzemském autoprůmyslu, která se rozhodně nevyvíjí příznivě. Není to však zároveň něco, co by bylo srovnatelné se zásahem v podobě pandemie. Proto by bylo chybné podporu poskytnout,
Trh práce má pandemii za sebou, ovšem jen díky enormnímu nárůst veřejného dluhu. Vládě kvůli němu nebezpečně rostou úroky, dnes nejvýše od března 2014
05.10.2021 Míra nezaměstnanosti v ČR klesla v září na 3,5 procenta, nejníže od dubna 2020. Trh práce tak už v podstatě kompletně překonal dopady pandemické situace. Pandemie se totiž v Česku výrazněji začala projevovat v březnu 2020, kdy se vláda rovněž uchýlila k prvním plošnějším protipandemickým opatřením.
Česko zažívá inflační šok, inflace může stoupnout až na 5 %. Srpnová inflace vyrazila dech všem, koruna zpevňuje na nejsilnější úroveň od propuknutí pandemie
10.09.2021 Srpnová inflace vyráží dech. Poprvé od listopadu 2008 překonává v meziročním vyjádření hranici čtyř procent. S velkým přehledem tak překonává všechny expertní odhady a předpoklady, včetně toho České národní banky.
Česko má historicky rekordní počet neobsazených pracovních míst, dokonce ještě vyšší než před pandemií. Je to bolehlav pro zaměstnavatele, dobrá zpráva pro vládní politiky
06.09.2021 Trh práce v Česku se přehřívá nad očekávání intenzivně. Srpnová míra nezaměstnanosti činí 3,6 procenta, jak vyplývá z dnešních údajů ministerstva práce a sociálních věcí. Čekal se přitom údaj 3,7 procenta. V Česku je však navíc největší počet volných pracovních míst, a to více než 363 tisíc. Tento údaj znatelně překonává předpandemické maximum, dosažené v únoru 2020, kdy počet neobsazených pracovních míst činil necelých 352 tisíc.
Schodek státního rozpočtu ke konci srpna stoupl na 298,1 mld. Kč
01.09.2021 Schodek státního rozpočtu ke konci srpna stoupl na 298,1 miliardy korun z červencových 279,4 miliardy korun. Informovalo o tom dnes v tiskové zprávě ministerstvo financí. Jde o nejhorší srpnový výsledek od vzniku ČR. Loni ke konci srpna byl schodek 230,3 miliardy korun miliardy Kč.
Avast a NortonLifeLock se spojí, vznikne společný gigant
11.08.2021 Česká nadnárodní antivirová společnost Avast se spojí s firmou NortonLifeLock z USA. Z oznámení obou společností vyplývá, že za spojení hodlá americká kybernetická firma zaplatit 8,1 až 8,6 miliardy dolarů (asi 175,6 až 186,4 miliardy Kč). Generální ředitel Avastu Ondřej Vlček dnes zdůraznil, že jde o fúzi, nikoliv o akvizici jedné z firem - po spojení podle něj půjde o jednu z dvaceti největších softwarových společností na světě. Uvedl, že fúze by měla být dokončena nejdříve za devět až deset měsíců a nová společná firma ponese jméno, o kterém zatím nebylo rozhodnuto.
Česko má historicky rekordní počet neobsazených pracovních míst, dokonce ještě vyšší než před pandemií. Je to bolehlav pro zaměstnavatele, dobrá zpráva pro vládní politiky
09.08.2021 Trh práce v Česku se opět přehřívá. Červencová míra nezaměstnanosti činí 3,7 procenta, jak vyplývá z dnešních údajů ministerstva práce a sociálních věcí. V Česku je však navíc největší počet volných pracovních míst, a to více než 358 tisíc. Tento údaj překonává předpandemické maximum, dosažené v únoru 2020, kdy počet neobsazených pracovních míst činil necelých 352 tisíc.
Češi jsou teď, v době historicky nejzávažnější ekonomické krize, historicky nejspokojenější se svojí ekonomickou situací. Dluh dělá divy
04.08.2021 K nevíře. Domácnosti v ČR jsou historicky nejspokojenější s vlastní finanční situací zrovna teď, v době, kdy česká ekonomika prochází či se čerstvě zotavuje ze svého historicky nejhoršího propadu. Vládní záchrana ekonomiky se povedla nad očekávání. Ovšem nebyla zadarmo, účet za ni teprve přijde.
Rozpočet míří k pozitivnímu „překvapení“
02.08.2021 Trend, který avizoval již červnový výsledek, byl v červenci potvrzen – státní finance se vyvíjejí lépe, než předpokládá aktuálně platný schodek rozpočtu na úrovni 500 mld. Kč. Za prvních sedm měsíců roku dosáhl deficit úrovně 279,4 mld. Kč, a byť se jedná o suverénní rekord v historii země, došlo meziměsíčně k nárůstu schodku o „pouhých“ 14 mld. Kč. Příjmy státní kasy jsou již meziročně vyšší o 19 mld. Kč, výdaje pak o necelých 94 mld. Kč. Celkové saldo hospodaření se tak zhoršilo o 74 mld. Kč.
Česká ekonomika roste historicky rekordně, i když se čekalo více. Lepší výkon zhatila mezinárodní přepravní krize, výpadky průmyslové výroby a růst cen materiálů
30.07.2021 Česká ekonomika má dnes velký den. Statistický úřad totiž zveřejnil její meziroční míru růstu v letošním druhém čtvrtletí, který je historicky rekordní – 7,8 procenta. Čekalo se ovšem o něco více. Neoptimističtější prognózy počítaly až takřka s desetiprocentním růstem. Například největší americká banka, JP Morgan, prognózovala růst 9,6 procenta. Prakticky všechny prognózující instituce – zpravidla domácí či zahraniční banky – předpokládaly růst převyšující úroveň osmi procent. V historii ČR dosud ekonomika rostla nejvýrazněji o 7,5 procenta, a to ve druhém čtvrtletí roku 2006.
Českou ekonomiku čeká zítra velký den: vykáže historicky rekordní růst. Půjde o statistický klam, nicméně domácnosti jsou i tak s vlastní ekonomickou situací navzdory pandemii nejspokojenější v historii
29.07.2021 Českou ekonomiku čeká zítra velký den. Statistický úřad totiž zveřejní její meziroční míru růstu v letošním druhém čtvrtletí, která bude velmi pravděpodobně historicky suverénně rekordní. Nelze vyloučit růst atakující hranici 10 procent. Například největší americká banka, JP Morgan, prognózuje růst 9,6 procenta. Prakticky všechny prognózující instituce – zpravidla domácí či zahraniční banky – předpokládají růst převyšující úroveň osmi procent. V historii ČR dosud ekonomika rostla nejvýrazněji o 7,5 procenta, a to ve druhém čtvrtletí roku 2006.
WSJ: Americký NortonLifeLock jedná o převzetí české antivirové firmy Avast
15.07.2021 New York/Praha - Americká softwarová společnost NortonLifeLock, dříve známá jako Symantec, jedná o převzetí české antivirové firmy Avast. Ve svém portfoliu by tak posílila spotřebitelský software. S odvoláním na informované zdroje to dnes napsal americký ekonomický list The Wall Street Journal (WSJ), který hodnotu transakce odhaduje na více než osm miliard dolarů (zhruba 173 miliard Kč). Pokud některá ze stran jednání neukončí, dohoda by mohla být uzavřena ještě do konce tohoto měsíce, uvedly zdroje WSJ.
Oživení ekonomiky se po rozvolnění podepsalo na poklesu nezaměstnanosti
09.07.2021 Situace na trhu práce se během června dále zlepšila. Podíl nezaměstnaných klesl z květnových 3,9 % na 3,7 %. Jedná se o nejnižší hodnotu za posledního tři čtvrtě roku. Během června klesl počet nezaměstnaných o 12,5 tisíce. Oproti loňskému červnu je nezaměstnaných pouze o necelé čtyři tisíce více.
Růst deficitu znatelně zpomaluje
01.07.2021 Zatímco v předchozích měsících se schodek státního rozpočtu zvětšoval dechberoucím tempem, červen již přinesl podstatně optimističtější obrázek, když deficit oproti květnu narostl o „pouhých“ 10,1 mld. Kč a dosáhl 265,1 mld. Kč. Nadále tak sice zůstává suverénně největším, jakého Česko za polovinu roku kdy dosáhlo, nicméně objevuje se pozitivní obrat v trendu. Ve srovnání s loňským červnem již letos do státní kasy přiteklo o 13,1 mld. Kč více příjmů, byť zároveň odteklo o 83 mld. Kč na výdajích a celkový deficit tak ten loňský překonal o téměř 70 mld. Kč.
Česká ekonomika v prvním čtvrtletí klesla o 2,4 procenta, zpřesnil ČSÚ
29.06.2021 Česká ekonomika v prvním letošním čtvrtletí meziročně klesla o 2,4 procenta. Jde o zpřesněný údaj, který dnes oznámil Český statistický úřad. Původně uváděl slabší pokles hrubého domácího produktu o 2,1 procenta. I přes zhoršení je pokles nejmírnější za poslední čtyři čtvrtletí, ale výraznější než v prvním čtvrtletí loni. Mezičtvrtletní snížení zůstává na 0,3 procenta.
Dvanáct pandemických trendů českého trhu s nemovitostmi
24.06.2021 V únoru 2021 se průměrná sazba hypoték dostala na své pandemické dno, 1,93 procenta. V březnu už nepatrně vzrostla na 1,94 procent – růst pak pokračoval i nadále, v květnu dokonce nad úroveň dvou procent. Mnohaleté dno je tedy již za námi. Hypotéky jsou ale z dlouhodobého hlediska stále levné. Jejich cena půjde už jen nahoru, bankám totiž citelně zdražují zdroje, jimiž poskytované hypotéky kryjí. Češi se proto snaží vzít si hypotéku právě nyní, když je stále velmi levná, a nechtějí tak propásnout příležitost. Mezinárodní investoři nyní očekávají, že Česká národní banka kvůli inflační hrozbě zvýší v příštích dvanácti měsících svou základní úrokovou sazbu hned čtyřikrát, ze současné úrovně 0,25 až na 1,25 procenta. V rámci skupiny 37 zemí organizace OECD očekávají mezinárodní investoři agresivnější zvyšování základní sazby než v ČR už jen ve třech zemích, a to v Kolumbii, Chile a Mexiku. Dramaticky vyšší sazby ČNB jsou příznakem nového makroekonomického prostředí v ČR, v němž citelně půjdou nahoru – budou muset – také sazby hypoték.
Ranní okénko - Zasedá ECB, změny nečekáme
10.06.2021 Dnešek zahájíme informací o tuzemské inflaci spotřebitelských cen za měsíc květen. Po dubnových 3,1 % očekáváme výsledek na úrovni 3,3 %, přičemž z velké části se na tomto bude podílet efekt nízké srovnávací základny z loňska, který se týká hlavně cen pohonných hmot. V meziměsíčním srovnání by toto odpovídalo cenové dynamice na úrovni 0,7 %. Tržní odhad je o něco umírněnější, když vyhlíží 3,1 resp. 0,4 %.
Nezaměstnanost po půl roce zpět pod 4 %
07.06.2021 Podíl nezaměstnaných se dle údajů MPSV během května snížil na 3,9 % z dubnových 4,1 %. Poprvé od listopadu loňského roku se tak nezaměstnanost dostala pod 4 %.
Ministryně Maláčová žádá dramatické zvýšení minimální mzdy, na 18 tisíc korun. Poškodilo by podnikatele, firmy, obce i kraje – velká daň za volební hlasy navíc
07.06.2021 Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová podle svých dnešních slov navrhne navýšení minimální mzdy ze stávajících 15 200 korun na rovných 18 tisíc korun, a to s účinností od ledna příštího roku.
Stavebnictví klesá, postrádá pracovníky, byty proto zdraží. Stát přitom stále platí řadu pracovníků, kteří nepracují naplno
07.06.2021 Stavební produkce ČR byla sice v dubnu nadále meziročně nižší, stejně jako v předchozích třinácti měsících v řadě, ale dubnový pokles byl ještě celkem mírný, o necelá čtyři procenta. V případě stavebnictví přitom nelze příliš hovořit o zkreslujícím statistickém efektu ponížené základny meziročního srovnání, jelikož ve stavebnictví se kvůli značné setrvačnosti celého odvětví pandemická krize loni projevila se znatelným zpožděním za dalšími odvětvími, včetně průmyslu. Naopak v dubnu stavební produkci příliš nenahrávalo počasí, které bylo poměrně chladné, s relativně častými srážkami.
Rozevírají se české mzdové nůžky, je tu „krize typu písmene K“. Mzdy rostou pomalu, důchodci nebo zdravotníci si ale stěžovat nemohou, zato kuchaři, číšníci nebo recepční pláčou
04.06.2021 Růst mezd v ČR v letošním prvním čtvrtletí zaostal za očekáváním. Průměrná hrubá měsíční mzda totiž stoupla reálně meziročně o rovné jedno procento. Vzhledem k inflaci čítající 2,2 procenta to znamená, že nominálně průměrná mzda přidala 3,2 procenta. Trh přitom předpokládal růst reálné mzdy čítající 1,7 procenta.
Ranní okénko - Německý trh práce se pomalu zvedá, maloobchod je ale stále v útlumu
02.06.2021 Dnešní kalendář je téměř prázdný, z Evropy se dočkáme jen dubnového výsledku růstu indexu cen výrobců za měsíc duben. Po březnovém meziročním zdražení o 4,3 % je tentokrát trh nastaven dokonce na 7,5 %. Na tomto očekávání má ovšem lví podíl efekt srovnávací základny z loňského prvního lockdownu, který se nejvíce projeví v cenách energií. I meziměsíční nárůst, který se čeká na úrovni 1,0 %, ovšem není zcela zanedbatelný.
Schodek rozpočtu již přesáhl čtvrt bilionu
01.06.2021 Prvních pět měsíců roku stačilo na to, aby schodek českého státního rozpočtu dosáhl 255 mld. Kč. Srovnání s jakýmkoliv předchozím rokem v historii státu pozbývá smyslu, jelikož se deficity v těchto řádech nikdy ani zdaleka nepohybovaly. Nejblíže se dostal ten loňský, ovšem i ten se svými 157 miliardami poněkud bledne. Oproti loňsku se za stejné období letošního roku dosud vybralo o téměř 19 mld. Kč méně na straně příjmů, zatímco výdaje meziročně narostly o téměř 79 mld. Kč.
Letošnímu výkonu české ekonomiky svědčí vakcinace, zrušení superhrubé mzdy, ale i statistický efekt loňské nízké základny
01.06.2021 Český statistický úřad dnes potvrdil svá dřívější, předběžná čísla k výkonu české ekonomiky v letošním prvním čtvrtletí. Tuzemské hospodářství meziročně ztratilo 2,1 procenta svého výkonu, mezičtvrtletně pak 0,3 procenta.
Pandemie letos zamíchala s výpočtem termínu dne daňové svobody. Podle Liberálního institutu nezvykle pracujeme na stát déle než podle Deloitte
26.05.2021 Pandemie a loňský daňový balíček zamíchaly také s výpočtem termínu dne daňové svobody. Jeho termín každoročně v ČR vypočítávají společnosti Deloitte a Liberální institut. Pro výpočet termínu, do něhož se v daném roce pracuje na stát, tedy na daňové odvody, však používají odlišnou metodiku. Před pandemií tak bývalo pravidlem, že podle metodiky Liberálního institutu nastával den daňové svobody dříve než podle metodiky Deloitte. Letos je to ale jinak (viz graf níže).
Deset důvodů, proč si Češi rekordně berou hypotéky: Tak jak svět čekají citelný růst úroků v ČR v následujících dvanácti měsících, zároveň své hypotéky rekordně refinancují - tedy si je zlevňují
19.05.2021 Češi doslova šílí po hypotékách. V dubnu proto banky v ČR sjednaly hypotéky za více než 39 miliard korun, což je druhý nejvyšší objem v historii ČR, po letošním březnu.
Kurzarbeit otevírá Pandořinu skříňku novodobého socialismu
07.05.2021 Poslanecká sněmovna dnes schválila nová pravidla takzvaného kurzarbeitu. Projde-li příslušná legislativa Senátem, kurzarbeit by se mohl zavést už od července. Nahradí dosavadní program Antivirus, který zatím platí do konce května. Nevýhodou programu Antivirus je přílišná plošnost, která ovšem plyne z extrémní pandemické situace, při které byl loni na jaře spouštěn.
Česko si na dluh kupuje nízkou nezaměstnanost, ve stavebnictví přitom zoufale chybí lidi, takže budou chybět i byty
07.05.2021 Míra nezaměstnanosti v ČR v dubnu klesla z březnové úrovně 4,2 na 4,1 procenta. Počet uchazečů o zaměstnání opět klesl pod 300 tisíc a je nižší než prakticky za celé takřka devatenáctileté období od poloviny roku 1998 do poloviny roku 2017. Třetí měsíc v řadě se v dubnu zvyšoval převis volných pracovních míst, kterých bylo 343,4 tisíce, právě nad počtem uchazečů, jejichž počet činil 297,9 tisíce. Tento převis dosáhl 45,5 tisíce, a byl tak nejvyšší od loňského srpna. To svědčí o tom, že situace na trhu práce se v porovnání s loňskem stabilizuje, aniž přitom loni došlo k výraznějšímu propadu zaměstnanosti. Z dlouhodobého hlediska – čistě dle statistických údajů – je situace na trhu práce stále nadprůměrně příznivá, což lze vzhledem k pandemické situaci považovat za „malý zázrak“.
Stavebnictví klesá, i když mírněji, zoufale postrádá pracovníky. Stát přitom stále platí řadu pracovníků, kteří nepracují naplno
07.05.2021 Výkon tuzemského stavebnictví v březnu překonal očekávání analytiků, podobně jako výkon průmyslu. Stavební produkce byla sice meziročně nižší, ale celkem zanedbatelně, o zhruba tři procenta. V případě stavebnictví přitom nelze příliš hovořit o zkreslujícím statistickém efektu ponížené základny meziročního srovnání, jelikož ve stavebnictví se kvůli značné setrvačnosti celého odvětví pandemická krize loni projevila se znatelným zpožděním za dalšími odvětvími, včetně průmyslu. Letos v březnu ovšem stavební produkci nahrálo také zlepšení povětrnostních podmínek, jež se dostavilo, „jak to má být“, s koncem zimy a nástupem jara.
Český průmysl letos v březnu vzrostl nejvýrazněji za posledních více než dvacet let. Nezlomil jej ani nedostatek čipů
07.05.2021 Průmyslová výroba v ČR letos v březnu meziročně stoupla o 14,9 procenta v očištěném vyjádření, a dokonce o 18,2 procenta ve vyjádření neočištěném. V neočištěném vyjádření se jedná o nejvyšší nárůst od ledna 2001, v očištěném za ještě delší dobu. Jedná se o lepší výsledek, než jaký analytici předpokládali. Částečně je samozřejmě dán poníženou srovnávací základnou loňského března, kdy tuzemskou průmyslovou výrobu zasáhly první závažné projevy pandemie covid-19 a opatření zavádění za účelem jejího potlačení. Dařilo se například výrobě automobilů.
Rozbřesk: Jak se nám skládá obrázek české ekonomiky?
05.05.2021 Pomalu a jistě se nám již skládá obrázek české ekonomiky za první čtvrtletí. Podle předběžného odhadu sice po půlroční přestávce došlo k mírnému poklesu HDP v důsledku lockdownu, avšak dopad na trh práce už byl nesrovnatelně menší než na začátku pandemie. Míra nezaměstnanosti vzrostla v prvních třech měsících roku o tři desetiny procentního bodu na sezónně očištěná 3,3 %, nicméně zaměstnanost zůstala vysoká (téměř 5,2 mil. lidí) a ve srovnání s koncem roku už jen v podstatě stagnovala. Tak to alespoň vypadá z pohledu velkých čísel, za kterými se ovšem skrývá mnoho protichůdných trendů, které nepřekvapivě ukazují relativně vysokou flexibilitu tuzemského trhu práce.
Rozpočtový masakr pokračuje
03.05.2021 Jak bylo předem víceméně i jasné, duben opět suverénně překonal dosavadní rekord, když přinesl kumulovaný schodek státního rozpočtu na úrovni závratných 192 mld. Kč. Ve srovnání s tím tak blednou nejen „tradiční“ české deficity poblíž nuly, ale i ten loňský pandemický, který činil z dnešního pohledu umírněných 93,8 mld. Kč. Meziročně tak ve státní pokladně ubylo přes 26 mld. Kč příjmů, zatímco výdajová strana narostla o 72 mld. Kč.
Stav českého průmyslu se zlepšuje jedním z nejrychlejších temp v historii. Příznivý výsledek je však zčásti statistickým zkreslením, neboť svět svírá mohutný výpadek subdodávek typu čipů
03.05.2021 Podmínky v českém zpracovatelském průmyslu se v dubnu meziměsíčně zlepšovaly jedním z nejvýraznějších temp v historii sledování od začátku milénia. Příslušný index, který sestavuje společnost Markit, vykázal hodnotu 58,9 bodu. Jakákoli hodnota nad úrovní padesáti bodů přitom dokládá meziměsíční zlepšování podmínek.
Problém s nedostatkem čipů bude trvat několik let, varuje šéf Intelu. Mezi poškozené patří Škoda, Apple a vlastně celý svět
03.05.2021 Celosvětové výpadky v dodávkách čipů, které omezují výrobu i v tuzemských automobilkách, budou trvat léta. Americké televizi CBS to řekl nový šéf Intelu Pat Gelsinger.
Česká ekonomika letos jede lépe, než se čekalo. Neskolil ji ani celosvětový výpadek v dodávkách čipů
30.04.2021 V letošním prvním čtvrtletí se tuzemské ekonomice dařilo nad očekávání dobře. Hrubý domácí produkt České republiky klesl meziročně reálně o 2,1 procenta, ačkoli se obecně čekal spíše propad o přibližně tři procenta. Důvodem poklesu je to, že letošní první tři měsíce roku byly dopady pandemie poznamenány zcela, zatímco období ledna až března roku loňského v zásadě jen ze zhruba jedné šestiny. Zmíněný údaj za letošním první kvartál je předběžný a vzhledem k velké míře nejistoty, dané pandemickou situací, se může ještě výrazněji, než je běžné, měnit oběma směry v rámci dalších jeho zpřesnění ze strany ČSÚ. Tudíž je třeba jej brát s větší než obvyklou rezervou. I tak však ale ukazuje na příznivější než předpokládaný vývoj.
10 důvodů, proč si Češi rekordně berou hypotéky
21.04.2021 Češi doslova šílí po hypotékách. V březnu proto banky v ČR poskytly hypotéky za naprosto rekordních 44,7 miliardy korun. To je o skoro 50 procent více, než kolik činil dosavadní rekord. Ten z letošního února, kdy banky „udaly“ hypotéky za 29,9 miliardy korun.
Ranní okénko - Ceny výrobců nabírají tempo
20.04.2021 Jedinou významnější makroekonomickou událostí dnešního dne bude zveřejnění březnového údaje o vývoji cen průmyslových výrobců v tuzemsku. Ty budou podle nás taženy hlavně cenami produktů navázaných na zdražující ropu a svou roli sehrají i zádrhely v dodavatelských řetězcích. Po ještě relativně umírněné cenové dynamice z února (1,4 % meziročně), tak očekáváme svižné zrychlení až na 2,8 %, což by v meziměsíčním srovnání odpovídalo 0,9 %. Se svým odhadem se tak nacházíme mírně nad konsenzem trhu, ovšem dnes ráno zveřejněný údaj z Německa, který právě tržní odhady citelně předčil, naznačuje, že bychom se překvapivě svižné cenové dynamiky mohli dočkat i u nás.
Počet nezaměstnaných klesá. Program Antivirus můžeme ukončit
07.04.2021 „Díky programu Antivirus jsme v průběhu pandemie koronaviru nezaznamenali výrazný růst nezaměstnanosti. Jeho další fungování však již není přínosné, protože brání přechodu zaměstnanců do nových pracovních pozic, které s oživením ekonomiky vznikají,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
Nezaměstnanost zůstává nízko, měla by i ve zbytku roku. Ministryně Maláčová by však mohla upustit od neprofesionální praxe zveřejňování míry nezaměstnanosti na svém twitteru
07.04.2021 Míra nezaměstnanosti v březnu klesla na 4,2 procenta, jak uvedla ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová na svém twitteru. Opakované zveřejňování takto zásadního, potenciálně kurzotvorného údaje „polooficiálně“, na twitterovém účtu ministryně, nesvědčí o nejvyšší možné míře profesionality resortu.
Ranní okénko - Data z USA věští raketovou expanzi
06.04.2021 Týden odstartují ekonomická data z eurozóny, odkud během úterý přijde dubnová edice indexu důvěry investorů Sentix. Po březnových 5,0 bodu trh tentokrát vyhlíží růst na 6,7, čímž by se index již vracel do blízkosti předkrizových úrovní. Následovat bude údaj o evropské míře nezaměstnanosti za měsíc únor, od které se čeká stagnace na hodnotě 8,1 %.
První kvartál stačil na schodek 125 mld. Kč
01.04.2021 Že nebude březnový výsledek hospodaření státu veselé čtení pochyboval málokdo a konečný výsledek, tedy deficit na úrovni 125,2 mld. Kč, skutečně důvod k oslavě nezavdává. Srovnávání s jakýmkoliv předchozím rokem pozbývá smyslu, jelikož se liší o řád – například vloni se po březnu jednalo „jen“ o schodek 44,7 mld. Kč. Zatímco příjmy státní pokladny se meziročně o zhruba deset procent snížily, výdaje naopak zaznamenaly desetiprocentní nárůst. Čistě aritmeticky tak je trajektorie deficitu momentálně nastavena na plánovaných 500 mld. Kč za celý letošní rok, byť snad nelze předpokládat, že ekonomika zůstane uzavřená po celou dobu.
HDP se loni propadl nejvýrazněji od vzniku samostatné ČR, potvrdil ČSÚ
01.04.2021 Česká ekonomika se v loňském roce propadla o 5,6 procenta, potvrdil dnes Český statistický úřad (ČSÚ). Hrubý domácí produkt tak klesl nejvýrazněji od vzniku samostatné České republiky. Předtím šest let rostl. Ve čtvrtém čtvrtletí roku 2020 se HDP meziročně snížil o 4,8 procenta, ve srovnání se třetím čtvrtletím ale stoupl o 0,6 procenta. Loňský rok výrazně ovlivnila pandemie koronaviru. Proti předchozímu odhadu ze začátku března statistici mírně upravili meziroční změnu ekonomiky ve čtvrtém čtvrtletí, celoroční výsledek zůstal beze změny.
Nemovitosti v ČR budou nejspíše dále trendově zdražovat. Pokud se však dostaví výraznější inflace, vývoj je nejednoznačný
31.03.2021 Trh s nemovitostmi v ČR zůstává jako celek nečekaně odolný vůči dopadům probíhající koronavirové situace. Ceny nemovitostí v souhrnu dále rostly i v roce 2020 a v růstu pokračují i letos. Cenový pokles zaznamenaly jen jisté segmenty trhu s nájemním bydlením. Kvůli odlivu poptávky zahraničních turistů po krátkodobých pronájmech zejména klesla loni cena nájmů v historickém jádru Prahy.
Co je VPN?
16.03.2021 VPN, jinými slovy Virtuální Soukromá Síť, je kvalitně zabezpečené a šifrované připojení v síti. Jinak řečeno, VPN vám umožňuje prohlížet si internet v soukromí. Znáte to, dnes se na internetu sleduje úplně vše. V podstatě je každý uživatel internetu sledován různými boty a to nonstop. Je zmapováno vaše chování na internetu, nejčastěji navštěvované weby, e-shopy a sleduje se, na jaký obsah se rádi díváte. Zkrátka jste pod neustálým dozorem "Velkého bratra".
Rozbřesk: Akcelerace českých mezd v časech lockdownu?
09.03.2021 Na první pohled to sice vypadá, že se situace na trhu práce už vrací do předkoronových časů, když nezaměstnanost roste jen symbolicky, zatímco růst mezd zrychluje, ale toto zdání přece jen trochu klame.
Češi v průměru berou už skoro 40 tisíc, růst mezd loni ve čtvrtém čtvrtletí „vyrazil dech“. Propouštění jsou hlavně pracovníci s nízkým příjmem
08.03.2021 Průměrná mzda se loni ve čtvrtém čtvrtletí poprvé v historii České republiky přiblížila k úrovni 40 tisíc korun. Dosáhla úrovně 38 525 korun. Její meziroční nárůst, v porovnání s posledním čtvrtletím roku 2019, výrazně překonal očekávání analytiků. Ti, které oslovila agentura Bloomberg, předpokládali ve střední hodnotě svých odhadů reálný růst mezd o jedno procento. Ve skutečnosti si mzdy polepšily o 3,8 procenta. To znamená, že průměrná mzda byla ve čtvrtém čtvrtletí 2020 o zhruba 2000 korun vyšší, než experti předpokládali. To ilustruje značnou míru nejistoty, kterou jsou z důvodu pandemické situace odhady makroekonomických veličin zatíženy. Nutno však doplnit, že na průměrnou mzdu dosáhne pouze přibližně třetina pracovníků, zatímco zbylé dvě třetiny mají mzdu nižší.
Vláda chystá nový covidový program pro podnikatele, konečně by měl vycházet z propadu tržeb. Kompenzace však znevýhodní ty podnikatele, co s pandemií důmyslně bojují
07.03.2021 Vláda chystá nový kompenzační program pro podnikatele - jak firmy, tak OSVČ. Má se jmenovat Covid Nepokryté náklady. Dosáhnou na něj ti podnikatelé, jejichž obrat v době pandemie poklesl o 40 a více procent v porovnání se stejným obdobím posledního předpandemického roku, tedy 2019.
Nezaměstnanost žen stoupá
04.03.2021 Statistický úřad dnes publikoval vývoj míry zaměstnanosti, nezaměstnanosti a ekonomické aktivity za leden. Data ukázala, že míra nezaměstnanosti v lednu vzrostla ve srovnání s prosincem o jednu desetinu na 3,3 %. Před nástupem pandemické krize, se tato statistika pohybovala kolem 2% úrovně. Vzhledem k omezením, se kterými se domácí ekonomika potýká, je nárůst nezaměstnanosti stále relativně pomalý. K tomu významně přispívají vládní opatření, ale i oživení v některých sektorech, které zaměstnance naopak nabírají. Vyplývá to například ze statistiky PMI, podle které čeští průmyslníci během letošního února zaměstnávali nejvíce pracovníků od března 2018. Tyto faktory budou na trhu působit i nadále. Zatímco některé sektory budou zaměstnance propouštět, jiné by je mohly, alespoň částečně vstřebat. Stávající program Antivirus byl navíc prodloužen až do konce dubna, přičemž je možné, že vzhledem k vývoji pandemické situace a blížícím se volbám bude prodloužen znova. Míra nezaměstnanosti by tak podle našich očekávání měla i nadále růst jen pozvolně a od druhého pololetí letošního roku začít postupně klesat.
Rozbřesk: Česko na cestě k rekordnímu deficitu - padají příjmy a rostou sociální výdaje
02.03.2021 Stát hospodařil v únoru s rekordním deficitem 86,1 miliard korun. Na hospodaření se negativně podílí jak výpadky daňových příjmů tak rychle rostoucí výdaje kompenzující podnikatelům ztráty.
Státní rozpočet pokračuje v rekordech
01.03.2021 Nikoliv překvapivě přinesl další pandemický měsíc i další historicky největší „sekeru“ státního rozpočtu, která za uplynulé dva měsíce roku činí již 86,1 mld. Kč. Neškodně tak ve srovnání působí ta loňská ve výši 27,4 mld. Kč a jedná se i o citelný nárůst oproti letošnímu lednu, kdy šlo „jen“ o 31,5 mld. Kč.
Návrh předsedy Senátu Vystrčila nebezpečně podsouvá, že Češi nejsou solidární. Přitom už nyní nadmíru solidárně pomáhají pandemií poškozeným spoluobčanům, zaměstnancům i živnostníkům
01.03.2021 Předseda Senátu Miloš Vystrčil dnes vyzval ke sdílené solidaritě mez lidmi. V televizním vystoupení navrhl, aby část platu lidí, kteří pracují z domova, většinou úředníků, šla jiným.
Covidová opatření hloubí mezi Čechy propast. Zvýhodnění jsou obyvatelé měst či zaměstnanci placení z veřejných peněz
28.02.2021 Covidová krize, jejíž roční výročí vychází právě na nynější dny, stále více rozděluje českou společnost. Toto rozdělování tuzemské veřejnosti umocňují vládní opatření. Ta na jedné straně nahrávají například zaměstnancům placeným z veřejných rozpočtů či obyvatelům měst, na straně druhé znevýhodňují živnostníky, resp. OSVČ či obyvatele zejména malých obcí.
Další uzavírka obchodů těžce dopadne na živnostníky a firmy. Z jejich zisků přitom stát žije a podporuje zaměstnanost
26.02.2021 Tuzemští živnostníci trpí, a ještě více budou trpět při chystaném rozšíření uzavírky ekonomiky. O tom není pochyb. Jejich strádání ovšem není až tak dramatické, jak se médii či opozičními lavicemi ve Sněmovně mnohdy nese. V loňském roce jich totiž citelně přibylo.
Živnostníci v Česku nevymírají, naopak přibývají -- rekordním tempem! Počet živnostníků, resp. OSVČ podnikajících na hlavní činnost loni narostl nejvíce za posledních minimálně deset let
21.02.2021 V loňském roce citelně narostl počet živnostníků, resp. osob samostatně výdělečně činných (OSVČ), vyplývá z dat České správy sociálního zabezpečení. Navzdory pandemické situaci tedy nedošlo k úbytku podnikajících osob, ale naopak k nárůstu jejich počtu. Ten je dokonce v případě těch podnikajících v rámci své hlavní činnosti nejvýraznější za posledních minimálně deset let (viz graf níže).
V lednu přišlo o práci 17 tisíc lidí
05.02.2021 „Kombinace restriktivních opatření a konce sezónních prací vede k růstu nezaměstnanosti. Trh práce je navíc zabetonovaný programem Antivirus, který brání tržním mechanismům převést zaměstnance do dlouhodobě udržitelných pracovních pozic,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
Čeští maloobchodníci se obávají blízkého krachu a upozorňují na nadržování silným zahraničním řetězcům, jejichž zisky jsou odváděny mimo Českou republiku
05.02.2021 Retailová asociace vyzývá premiéra i zástupce vlády k otevření obchodů v polovině února za zpřísněných hygienických opatření, aby nedošlo k likvidaci velké části firem působících v maloobchodu a gastronomii. Tříměsíční uzavření obchodů v roce 2020 i v úvodu roku 2021 je pro české obchodníky likvidační.
Rozpočet jede z kopce již od ledna
01.02.2021 Státní kasa pokračuje i v roce 2021 na loňské trajektorii, a zatímco v předchozích letech vykazovala po prvním měsíci roku zpravidla spíše přebytky, nyní je tomu naopak. Nepoměr mezi výdaji a příjmy dosáhl 31,5 mld. Kč. Oproti loňskému lednu je tak deficit hlubší o 23,5 mld. Kč, byť Ministerstvo financí upozorňuje, že letos již došlo k převodu 12 mld. Kč na financování sociálních služeb, což se před rokem událo až v únoru.
Vyšší důchody a nižší daně podpoří spotřebu
25.01.2021 Na přelomu loňského a letošního roku nabyly účinnosti dvě vládní opatření, která mají pomoci bojovat se současnou koronavirovou krizí a podpořit spotřebu domácností. Jedná se o jednorázový příspěvek všem starobním, invalidním a pozůstalostním důchodcům a také o zrušení superhrubé mzdy a s tím spojených daňových úprav. Tato studie ukazuje, že obě tato opatření mohou mít z důvodu plošného působení silný vliv na spotřebu domácností. Podle našich výpočtů by vyšší důchody měly vést k dočasnému nárůstu spotřeby domácností o necelá 2 %, v případě nižších daní pak k déletrvajícímu zvýšení až o 3,4 %. Současná situace spojená s vysokou mírou nejistoty a s uzavírkami ekonomiky však může přenos vyšších příjmů do spotřeby významně ovlivnit, ať už se jedná o samotnou výši výdajů nebo o jejich rozložení v čase.
Nezaměstnanost stoupá na 3,5leté maximum
08.01.2021 Česká nezaměstnanost na konci roku v souladu s naším očekáváním vzrostla ke konci roku na kulatých 4 % z listopadových 3,8 %. Jedná se o nejvyšší míru nezaměstnanosti od července 2017. Registrovaná míra nezaměstnanosti dosáhla 41měsíčního maxima. Celoroční průměr činí 3,6 %, což odpovídá 3letému maximu. Přesto zůstává nezaměstnanost v Česku nejnižší v EU.
Česká ekonomika ve 3. čtvrtletí meziročně klesla o pět procent
08.01.2021 Česká ekonomika ve 3. čtvrtletí loni klesla meziročně o pět procent. Naopak mezičtvrtletně hrubý domácí produkt (HDP) stoupl o 6,9 procenta. Výsledky proti předchozímu odhadu z počátku prosince zůstaly beze změny. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).
Hospodaření státu končí rekordní „sekerou“ dějin. Mezi nejdražší položky patří „rouškovné“ pro důchodce, výdaje na zdravotní pomůcky, testy a vakcíny a na programy Antivirus
05.01.2021 Hospodaření českého státního rozpočtu za rok 2020 končí suverénně největší „sekerou“ v historii veřejných financí České republiky. Výsledný schodek 367,4 miliardy korun by byl ještě začátkem roku 2020 zcela z říše sci-fi. Bohužel, v důsledku koronavirové krize se stává smutnou skutečností. Jen slabou útěchou je to, že deficit je od poloviny loňského roku plánován na 500 miliard korun. Toto číslo je třeba vnímat v kontextu tuzemského legislativního procesu jako maximální možné, nikoli jako částku, s níž bychom měli poměřovat nynější výsledek.
Rozbřesk: Nejvyšší nezaměstnanost za čtyři roky, intervence proti zlotému a forint pod tlakem
30.12.2020 Závěr roku v ČR poznamenává nejenom třetí lockdown a zastřenost kovidových čísel v důsledku vánočního netestování, ale rychlého zvyšování počtu lidí bez práce. Na prosinec si firmy už tradičně ponechávají propouštění a tradičně končí i úvazky na dobu určitou, nicméně tentokrát do vývoje silně promlouvá i nepříznivá ekonomická situace.
Dufek: Obnovení růstu českého hospodářství potrvá déle
29.12.2020 Obnovení růstu českého hospodářství potrvá déle, než se původně očekávalo. Na mezinárodní konferenci Asociace samostatných odborů to řekl její předseda Bohumír Dufek. Ekonomika podle něj už nikdy nebude fungovat za stejných podmínek, jaké byly před příchodem pandemie koronaviru.
Poslanci dnes zřejmě definitivně schválí daňový balíček, a tedy i další obrovské zadlužení. Snížení daní by však mělo usnadnit zotavení české ekonomiky v příštích dvou letech
22.12.2020 Poslanecká sněmovna dnes rozhodne o konečné podobě vládního daňového balíčku, přičemž prezident Miloš Zeman uvedl, že jej vetovat nebude. Poté, co balíček v listopadu Sněmovna schválila zejména díky hlasům poslanců hnutí ANO a ODS, dočkal se poměrně mírného přepracování v Senátu. Senát zejména prosadil snížení sumy, o kterou se má navýšit základní sleva na dani na poplatníka. Zatímco ze Sněmovny šel do Senátu návrh na zvýšení této slevy z nynějších 24 840 korun na 34 125 korun, senátní návrh počítá jen s navýšením na 27 840 korun. To ve výsledku znamená, že zaměstnanci si stále výrazně polepší, ale přece jenom o něco méně, než pokud by prošla původní, sněmovní verze balíčku.
Výběr nejdůležitějších ekonomických událostí roku 2020 v ČR
14.12.2020 Oznámeno, že novým majitelem hnědouhelné elektrárny Počerady bude od roku 2024 skupina Sev.en Energy finančníka Pavla Tykače. Společnost ČEZ, majitel elektrárny, nevyužila do konce roku 2019 opci, aby prodej odvolala. V říjnu společnosti uvedly, že Vršanská uhelná ze skupiny Sev.en Energy převezme Počerady už 31. prosince 2020. Původní dohodnutá cena ve výši dvě miliardy korun za převod v roce 2024 byla navýšena na 2,5 miliardy korun.
Daňový balíček usnadní návrat do normálu. Výraznější veřejné zadlužování je vždy varovné
06.12.2020 Veřejná debata, jež se velmi živě rozproudila po sněmovním schválení daňového balíčku, je začasté především smutnou přehlídkou široce rozšířené nevíry ve schopnost jednotlivého občana vzít svůj osud pevněji do rukou. A díky snížení daní ze mzdy rozhodovat po svém o větším objemu peněz. Zřejmě jde ještě od důsledek socialistického kolektivismu, jehož pozůstatky ulpěly hluboce v duši a mysli mnohých z nás.
OECD vyhlíží mnohem slabší růst české ekonomiky v roce 2021 než česká vláda, ta by měla tedy přepracovat rozpočet. Nezaměstnanost v ČR v listopadu nepatrně stoupla, příští rok bude hůř
04.12.2020 Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj předpokládá, že česká ekonomika v příštím roce poroste pouze o 1,5 procenta. Jedná se o poměrně pesimistický odhad, neboť například Česká národní banka počítá ve své nejnovější prognóze s růstem 1,7 procenta. Obě instituce jsou však velkými pesimisty v porovnání s ministerstvem financí. To podle nejnovější, zářijové prognózy počítá s růstem ekonomiky hned o 3,9 procenta.
Průměrná mzda v ČR překonala očekávání, teprve podruhé v historii ČR je nad 35 tisíci korunami. Mzdám svědčilo rychlé letní nastartování průmyslu, zhruba 2,6 milionu zaměstnanců ale na průměrnou mzdu nedosáhnou
04.12.2020 Průměrná mzda v ČR překonala v letošním třetím čtvrtletí teprve podruhé v historii hranici 35 tisíc korun. Činila 35 402 korun. Je to ovšem částka, na kterou dosáhne zhruba jen třetina zaměstnanců, další přibližně dvě třetiny na ni nedosáhnou. To znamená, že na tuto průměrnou mzdu nedosáhne přes 2,6 milionů tuzemských zaměstnanců, zatímco zhruba 1,3 milionu z nich ano.
Forex: Německé podnikové objednávky na vzestupu
04.12.2020 Závěr týdne bude bohatý na čerstvá ekonomická data, která by měla podtrhnout optimismus na finančních trzích, který v posledních týdnech pozorujeme. Dobrou kondici německého průmyslu potvrdí tamní podnikové objednávky, kde se pozitivně projeví solidní vnější poptávka. Pokračovat bude zlepšování na americkém trhu práce. To sice zpomaluje, oproti konsensu ale předpokládáme výrazně lepší výsledek. A povzbudivé číslo čekáme i z tuzemského trhu práce. Po dramatickém meziročním propadu reálných mezd během Q2 20 došlo v průběhu třetího čtvrtletí k jeho zmírnění.
Rozpočtový deficit mocně finišuje
01.12.2020 Po několika poměrně nadějných měsících, kdy se rozpočet vzhledem k okolnostem vyvíjel spíše nečekaně dobře, přichází vystřízlivění. Do konce listopadu narostl nepoměr mezi výdaji a příjmy státu na 341,5 mld. Kč, což oproti předchozímu měsíci představuje skok o úctyhodných 67,5 miliardy. Netřeba asi dodávat, že se jedná o tuzemský rekord. I přesto se zdá být zřejmé, že ačkoliv původně schválený deficit ve výši 500 mld. Kč ještě ani nepočítal s druhou vlnou pandemie, která nakonec dorazila, bude jeho rámec dostatečný i na její pokrytí a byl tak evidentně citelně nadsazený.
Ifo: V Německu po čase opět přibylo firem na kurzarbeitu
30.11.2020 Poměr firem, které využívají režim kurzarbeit, v Německu v listopadu vystoupil na 28 procent, zatímco v říjnu činil 24,8 procenta. Zvýšil se přitom poprvé po několika měsících, uvedl dnes na základě svých anket ekonomický institut Ifo. Nejvíce vzrostl poměr zúčastněných firem v hotelnictví a v pohostinství.
Tisíce živnostníků si finančně polepší, získávají nárok na další covidové peníze od státu
29.11.2020 Řada živnostníků, resp. osob samostatně výdělečné činných (OSVČ) řeší v této době těžkou otázku. A sice tu, zda mají propustit své zaměstnance, nebo být osobně, popř. i s celou rodinou až několik měsíců zcela bez příjmu. Týká se to například lidí, kteří jako osoby samostatně výdělečně činné provozují třeba vesnickou restauraci nebo hospodu. Zaměstnávají tak pochopitelně třeba i číšníky, servírky nebo kuchaře.
ČSSD žádá pro rok 2021 až takřka pětkrát rychlejší růst mzdy minimální v porovnání s mzdou průměrnou. Jejich návrh by těžce poškodil podnikatele, firmy, obce i kraje
16.11.2020 Plán vlády na další zvýšení minimální mzdy, o němž se má jednat dnes, signalizuje, že jak řada politiků, tak odboráři si odmítají přiznat ekonomickou realitu. Vláda zatím řešením koronavirové krize zatížila hlavně živnostníky, firemní sféru, banky, ale také kraje a obce. A pochopitelně – prostřednictvím citelného navýšení dluhu – všechny daňové poplatníky.
Česko, zejména Praha, přišlo v létě o rekordní počet zahraničních turistů. Jejich úbytek tuzemští turisté nevykompenzovali, navzdory jejich rekordnímu počtu a programům typu Covid Lázně
09.11.2020 V letošním třetím čtvrtletí, zahrnujícím vrchol turistické sezóny, se tuzemský turistický ruch potýkal s historicky rekordním výpadkem poptávky. V hromadných ubytovacích zařízeních v ČR se ubytovalo meziročně o 20,7 procenta méně hostů. Strávili v nich meziročně o 16,8 procenta méně nocí.
Nezaměstnanost v ČR v říjnu dokonce klesla. Jarní vládní opatření na podporu zaměstnanosti tedy byla dostatečná a účinná, navzdory jejich poměrně široké kritice
04.11.2020 Míra nezaměstnanosti v ČR zůstává „zázračně“ nízko, nejníže v zemích Evropské unie. V říjnu dokonce poklesla, a to z úrovně 3,8 na 3,7 procenta. Jde o potvrzení toho, že jarní opatření vlády na podporu zaměstnanosti, zejména programy Antivirus, byly účinné. Nenaplňují se obavy těch, kteří zjara tvrdili, že vládní pomoc ekonomice je nedostatečná a že se proto už na podzim může dostavit ekonomická katastrofa. Trh práce v ČR ale pochopitelně není v přirozeném stavu. Vládní podpůrné programy typu programů Antivirus vytvářejí umělou zaměstnanost a konzervují pracovní místa, o něž už možná nebude nikdy přirozený tržní zájem. Proto je třeba vnímat současnou nízkou míru nezaměstnanosti jako určitý klam. Trh práce si teprve musí projít „pročištěním““, které v příštím roce může míru nezaměstnanosti zvýšit až k úrovni osmi procent. To však nic nemění na to, že první vlnu pandemie zvládla vláda z pohledu situace na trhu práce velmi dobře.
Tuzemská nezaměstnanost mírně poklesla
04.11.2020 Česká nezaměstnanost v měsíci říjnu klesla o jednu desetinu procentního bodu a aktuálně tak činí 3,7 %. Naplnil se tak náš předpoklad, podle kterého nárůstu počtu nezaměstnaných v provozech postižených ekonomickými restrikcemi brání vládní podpůrné programy, a naopak mnohé fungující podniky dohánějí předchozí výpadky produkce, k čemuž potřebují nové pracovníky. To vyplývalo již z průběžných indikátorů výrobní aktivity, které signalizovaly rostoucí poptávku v některých odvětvích.
Deficit roste, ovšem drama se zatím nekoná
02.11.2020 Stav českých veřejných financí se i v říjnu podle očekávání zhoršil, když vykázal deficit na úrovni 274 mld. Kč. Ve srovnání se zářijovým výsledkem tak došlo k nárůstu „jen“ o zhruba 22 mld. Kč. Nadále tak platí, že tlak na rozpočet za prvních deset měsíců roku nebyl tak silný, jak vláda zřejmě očekávala, když plánovala za letošní rok půlbilionový schodek. Rezerva, kterou jí schválený rámec pro zbytek roku poskytuje, se ovšem pravděpodobně bude hodit, jelikož epidemie v Česku mezitím znovu nabrala na síle a vyžádá si tak bezpochyby další výdaje. Zatímco před příchodem druhého kola ekonomických restrikcí jsme přepokládali celkový letošní deficit bezpečně pod hranicí 400 mld. Kč, nyní se kloníme k tomu, že konečný účet za letošní úrok se bude pohybovat v blízkosti 450 mld. Kč.
Schodek českého rozpočtu je historicky rekordní, hrozí zhoršení ratingu a prodražení zadlužení. Stát by proto měl například upustit od výplaty letošních prémií státním zaměstnancům
02.11.2020 Hospodaření českého státního rozpočtu vykázalo ke konci letošního října schodek čítající 274 miliard korun. Jedná se o nejvyšší schodek státního rozpočtu v novodobé historii České republiky, počínající rokem 1993. Dosavadní nejvyšší schodek, ten z prosince roku 2009, z doby světové finanční krize, převyšuje ten současný, říjnový už o více než 80 miliard korun. Stále jsou přitom před námi ještě takřka dva měsíce roku, přičemž tempo prohlubování deficitu je tradičně koncem roku obzvláště rychlé.
Rozbřesk: Pandemie tlačí na zvyšování dluhu ČR, jak moc 2. vlna spláchne evropské PMI a euro?
23.10.2020 Nová vlna pandemie, ať už jí budeme označovat jako druhou nebo považovat za pokračování té první, nejenže přepíše ekonomické výhledy, ale výrazně zasáhne do hospodaření státu v letošním i příštím roce. Do konce září to sice vypadalo, že zdaleka nevyužije prostor, který mu dává schválený rozpočet s půl biliónovým schodkem, avšak částečné uzavření ekonomiky situaci mění.
Ekonomika podle odhadů kvůli novým opatřením klesne více
21.10.2020 Kvůli novým opatřením vlády proti šíření koronaviru lze letos očekávat propad ekonomiky o zhruba 8,5 procenta. Vyplývá to z odhadů ekonomů oslovených ČTK. Před druhou vlnou pandemie přitom očekávali letos propad ekonomiky kolem 6,5 až sedmi procent. Zároveň je zatím podle nich situace lepší než na jaře v tom smyslu, že velké firmy nepřerušily výrobu a zároveň není přerušen pohyb zboží a služeb přes hranice. Na druhou stranu někteří upozornili, že pro řadu firem situace může být horší, protože již nemají dostatečné rezervy.
Svaz průmyslu: HDP kvůli opatřením klesne o deset až 12 procent
21.10.2020 Kvůli dalším restriktivním opatřením proti šíření koronaviru může být celkový propad české ekonomiky letos okolo deseti až 12 procent, místo původních osmi procent, které předpovídal Svaz průmyslu a dopravy před měsícem. Svaz o tom dnes informoval ČTK v tiskové zprávě. Záleží podle něj ale na tom, jak dlouho budou opatření nakonec trvat, v jakém rozsahu a jak se celková situace podaří stabilizovat.
Zájem Čechů o hypotéky láme rekordy, lidé si půjčují o několik miliard více než běžně. Může za to citelné zlevňování hypoték a vládní podpora ekonomiky na dluh
21.10.2020 Hypotéky v ČR zažily rekordní září v historii. Na hypotékách si lidé v ČR napůjčovali 22,5 miliardy korun. Přitom zářijový průměr let 2016 až 2019 činí 18,1 miliardy korun. Lidé si tedy půjčovali ještě o 4,4 miliardy korun více než v uplynulých letech prosperity. Celkově je letošní září pátým nejúspěšnějším měsícem v historii. Rekord drží listopad 2016, kdy si lidé napůjčovali na hypotékách 29,7 miliardy korun.
Ranní okénko - Česká vláda představila kompenzační programy
15.10.2020 Evropský datový kalendář je dnes prázdný a sledovat tak budeme spíše dění za oceánem. Ze Spojených států dorazí dvě sady předstihových indikátorů, přičemž od Empire State indexu zpracovatelů se čeká zhoršení hodnocení současných podmínek z předchozích 17 na 14 bodů, zatímco Philadelphia Fed index by měl stagnovat poblíž 15 bodů. V obou případech se již jedná o hodnoty, které byly běžné v dobách před příchodem koronaviru. Naopak americký trh práce se z pandemie ještě zdaleka nevzpamatoval, když se na něm každý týden objevuje přes 800 tisíc nových žadatelů o podporu v nezaměstnanosti. Nejinak by tomu podle trhu mělo být i tentokrát, čeká se jen mírné snížení z předchozích 840 na 825 tisíc.
Druhá vlna pandemie může zlevnit nemovitosti, zejména v méně atraktivních místech. Lidé teď mohou úřady žádat o posečkání s platbou daně
13.10.2020 Závažná druhá vlna pandemie připraví českou ekonomiku až takřka o bilion korun, veřejnou kasu pak o minimálně o další desítky miliard. Měla by ale i svá pozitiva, i když jak pro koho. Třeba by zlevnila některé nemovitosti.
Česko z hlediska udržení zaměstnanosti zvládlo první vlnu koronavirové pandemie nejlépe v celé EU, vyplývá z nových čísel Eurostatu
09.10.2020 Český trh práce zvládl úder první vlny koronavirové pandemie nejlépe v celé Evropské unii. Z podstatné části to lze brát také jaké důkaz úspěšnosti opatření tuzemské vlády na podporu zaměstnanosti, jako je například program Antivirus.
Maloobchod pokračuje v oživení, došlo ale ke zpomalení
08.10.2020 Tuzemský maloobchod (bez započtení prodeje automobilů) vykázal v srpnu v meziročním vyjádření stagnaci. Po zohlednění kalendářních vlivů to pak odpovídá meziročnímu reálnému zvýšení o 1,6 %, což je jen mírně pod růstem z minulého měsíce (1,8 % r/r). Se zahrnutím automobilů došlo k meziročnímu snížení tržeb o 2,6 %. Náš optimistický předpoklad zlepšení trendu oživení se tak nenaplnil. I přesto ale trend zlepšení pokračuje. Oproti červenci maloobchodní tržby reálně vzrostly o 0,3 %.
Související klíčová slova:
Čekací doba | Odhad vývoje ekonomiky | Propad ekonomiky | Alwil Software | Prostor k růstu | ČSA | Zrušení daně z nabytí nemovitých věcí | Nárůst objemů | Avira | Zonky | Vývoj nezaměstnanosti | Ozvěny trhu | Rekordní pokles HDP | Lithium | Vývoj | LifeLock | Opětovný pokles | Češi | Data z trhu práce | Člen bankovní rady Aleš Michl | Allianz | Skupina Smartwings | Jana Steckerová | Česká ekonomika letos | Zdražovat | DPH | Průměrná míra nezaměstnanosti | EUR | Inflace spotřebitelských cen | Sazka Entertainment | Nezaměstnanost v eurozóně | Nedostatek čipů | Piriform | Automobilový sektor | Podnikatel | Žebříček nejbohatších | Itálie | Nynější krize | Stavební produkce | Fondy Apollo | PEPP | Vyšší důchody | Daňové povinnosti | Společnost Avast | Údaj o HDP | Očekávání | Vyhlášení nouzového stavu | Možnosti obchodování | Evropské centrální banky | Galapagos | Poslanci | T-Mobile | Swiss Life | Výpadek příjmů | Londýnské burzy | Zasedání ČNB | EP Power Europe | Veřejné finance | Trh práce | PMI v eurozóně | Evropská komise | Swiss | Czech Media Invest | Investice | Rozvolnění | Potenciál | TPCA | Sev.en Energy | Podnikatelské aktivity | Akvizice | Dění na světových burzách | Škoda Auto | ADP report | Ifo | Argos Capital | Invaze na Ukrajinu | Prognózy | ČNB Jiří Rusnok | Zrušení daně z nabytí nemovitosti | Šéf Fedu Powell | Intervence | IHNED | Výkon ekonomiky | Broadcom | E.ON | Tržby v maloobchodě | Majitel | Experti | Rekord | Změny HDP | Raiffeisenbank | Oživení ekonomiky | Návrh zákona | Creditas | Zvýšení minimální mzdy | Administrativa prezidenta | Společnost Apple | IHS | Obchodní seance | ČMZRB | Impuls | Český statistický úřad | EUR/USD | Markets | Nálada v průmyslu | Nezaměstnanost v Česku | Morgan Stanley | Spotřebitelé | Řetězec Makro | Mluvčí Avastu | Český průmysl | Saldo hospodaření | PKN Orlen | Energetický a průmyslový holding (EPH) | Wolters Kluwer | Akcie společnosti | Výnosnost | Solidarita | Tuzemské hospodářství | Softwarová společnost | Aktuální vývoj | Průměrné mzdy | Výnos | Nová prognóza ČNB | Soudní dvůr EU | Goldman Sachs | Delta | Šéf Fedu | Výrobce letecké techniky | Slabá poptávka | Akcie těžařů | Dopravci | Výnosová křivka | Akcie Erste | Index DOW | Analytik Broker Consulting | Firma ČEZ | Miliardy dolarů | Ukazatel | Cena emisních povolenek | Pandemický program | ČEZ | Státní dluh | Ekonomové | NortonLifeLock a Avast | Společnost CVC | Praxe | Platební neschopnosti | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Dividendy | SOTIO | Růst hrubého domácího produktu | Plány | Odhad HDP | Posilování dolaru | Brent | Uber Technologies | ÚOHS | Představitelé ECB | Podnikové objednávky | Jaguar Land Rover | Peníze | Eurohold | Pandemie COVID-19 | Propad příjmů | SOLEK | Meziroční růst cen | Holdingové společnosti | Škoda | Marian Jurečka | Pokles sazeb hypoték | Prognóza | FTSE 100 | Čerpání peněz | Ekonomické výhledy | Běžný účet platební bilance | Akcie Avastu | Měny | Export | Americký Fed | Tuzemská ekonomika | Zpravodajství | Micron | Výsledek hospodaření | Americká softwarová společnost | Strach | Ropa WTI | Bankovní rada ČNB | Vít Hradil | Ekonomické dopady pandemie | Burza | Představitelé ČNB | USD | Odhad letošního růstu ekonomiky | Valná hromada | Burzy | Cenové tlaky | Ceny elektřiny | Broker | Daimler | Dvoutýdenní repo sazby | Poradenská společnost | Česká pošta | Posílení koruny | Akcie Alibaba Group | Světové hospodářské krize | Výroční zprávy | HUF | Situace kolem koronaviru | Společnost innogy | Očkování proti covidu | Vládní opatření | Energetická společnost | Většinový podíl | Nervozita | Kapitálové rezervy | PPF Telecom Group | Nižší daně | Inven Capital | Reálné ekonomiky | Schodek rozpočtu | Měnový fond | Boeing | Apple | CENTRICA | Tovární objednávky | Ahold Delhaize | Kapitálový trh | Zvýšení sazeb | EUR/CZK | Měnový pár EUR/USD | UniCredit Bank | Unie | Posílení | Data o HDP | Evropa | Fincentrum | Údaje o sentimentu | Podpůrné programy | Ekonomický vývoj | Záchranné programy | Makrodata | Hospodářské výsledky | Míra zisku | Investoři | Česká televize | Online nakupování | Oddlužení | Německá průmyslová produkce | Kabinet | Nejistoty | Americké ekonomiky | Automobilka Toyota | Společnost Eurohold | Finančník | Kapitál | Pracovní místa | Citroën | Společnost Smartwings | Magnát | Kč/USD | Cíl ČNB | Extrémní růst | Rozpočtový deficit | Evropské PMI | Sestupný trend | Kč/EUR | Qualcomm | Trh s nemovitostmi | ČSSD | KDU-ČSL | Hospodaření státního rozpočtu | WSJ | Zisk | Minimální mzda | Daniel Křetínský | Cestování | Total | Home office | Chřipka | Uložení peněz | Evropské ekonomiky | Patria | Nike | PFE | Dopady epidemie | Bohatý | Garance | Hlavní události | O2 | Béžová kniha | Automobilka Škoda | Skupina AXA | Den daňové svobody | Hypotéky v ČR | CZK | Svaz dovozců automobilů | Skupina PPF | Česká zbrojovka | Energie | Akcionáři | Zesílení inflačních tlaků | Uber | Demokraté | S&P | Znovunastartování ekonomiky | Finanční ředitel | NFP | Avast | Koruna | Thyssenkrupp | Úroková sazba | Symantec | Inflace v eurozóně | Pandemie COVID 19 | Zvýšení daní | Legislativa | Česká nezaměstnanost | České firmy | Zasedání Evropské centrální banky | Rohlik Group | Obchodování na finančních trzích | UnitedHealth Group | Hypoteční trh | Investovat | Zadlužení | Praha | Dobrá nálada | České hospodářství | Gen Digital | Data z tuzemské ekonomiky | Dopady koronavirové krize | Valná hromada ČEZ | 4iG | Letiště Praha | Veřejný sektor | Investment | Obrat trendu | Dnešní data | Výsledky | Kolibřík Energie | Růst zadlužení | Coca-Cola | Sazby | Roger | Inflační tlaky | 100 procent HDP | Ekonomické oživení | Siemens | Analytik | Bank of America | Broker Consulting Index | Dominik Stroukal | Zadlužování | Společný podnik | TIM | Akciový index S&P 500 | Eurostat | Prezident | Pesimismus | CCleaner | Evernym | BHS | Stavebnictví | NKÚ | Tržní úrokové sazby | České aerolinie (ČSA) | Objem | BDO | Enormní zájem | Central European Media Enterprises (CME) | Velké firmy | Wall Street Journal (WSJ) | Aktivity v Rusku | Pavel Baudiš | Rozvojová banka | Předpověď | Přehled | Regulátor | Skupina Home Credit | Program Antivirus | Firmy | Důchod | Energetický a průmyslový holding | Pfizer | Insolvence | Studie | RWE | Americký podnik | Finance | Data z průmyslu | EUR/PLN | MPO | Premiér Andrej Babiš | Zrušení daně z nabytí | Zpráva | Polsko | Nástroj | Ekonomické dopady | Zbrojovka | Empire State Index | Prémie | Rozpočtová politika | Tencent | Elektromobilita | Platební neschopnost | Hypotéky | EPH | Ministr životního prostředí | Aktuální hodnoty měny | Hrubý domácí produkt (HDP) | Státní rozpočet | European Metals Holdings (EMH) | Česká spořitelna | Jackson Hole | Lukáš Kovanda | HUF/EUR | Historie antivirových firem | JPMorgan Chase & Co | USD/PLN | OPEC | Nárůst cen ropy | Bloomberg | Český běžný účet | McAfee | Nová prognóza | Johnson & Johnson | Ochranný software | Poptávka po nemovitostech | Dopady na ekonomiku | Nabídka | Železničná spoločnosť Slovensko | Maloobchod | Měna | Centrální banky | Rozhodnutí soudu | Hrubý domácí produkt České republiky | Udržení inflace | Nasdaq | Trump | Indikátory sentimentu | Hospodářský propad | Deficit | ZSSK | Prezidentka ECB | Zprávy | Státní dluhopisy | Genesis | Dnešní makroekonomické ukazatele | Reálné mzdy | Ministerstvo práce | Člen bankovní rady | Averze k riziku | Covidová opatření | Telecom | Postavení na trhu | Trigger | Bydlení | Byty | Restriktivní opatření | Toyota Motor | Hlavní indexy | Offshore | Předstihové indikátory | Vyhlídky | Dopad pandemie | Earnings | Výdělky | COVID III | Evropská ekonomika | Zveřejněná data | EDF | Guvernér ČNB | Kolínská automobilka | Program nákupu aktiv | Trh | CzechInvest | Pokles tržeb | Komise | Ptačí chřipka | Divize | Vládní podpory | České koruny | CNN Prima News | Odhady trhu | Retailová asociace | Výrazný růst | Opatření proti koronaviru | Pilsen Steel | VHM | Pokles české ekonomiky | Asociace | Zpřesněný odhad | Vývoj ekonomiky | Equa Bank | Výrazný pokles | Pražské burzy | Česká bankovní asociace | Vietnam | Míra zadlužení | DJIA | Akcie | Úpis nových akcií | Francie | Pokles HDP | Plyn | Oživení české ekonomiky | Platit daně | Index volatility | Propad | Index cen průmyslových výrobců | Stock | Apollo | Dopady koronaviru | Sazby ČNB | Oldřich Dědek | Ekonomický propad | Koronavirová pandemie | Microsoft | Pandemie koronaviru | Příležitosti | Moore Czech Republic | Exxon Mobil | Odliv dividend | Obavy z růstu inflace | Daňové úlevy | Alibaba | Průzkumy | Spotřebitelská inflace | Odvětví v ekonomice | Akcenta | Macquarie Asset Management | CVC Capital | Finanční rezervy | Automobilky | Peugeot | Národní ekonomická rada vlády | Ropa Brent | Důvěra | Pravděpodobnost | Index Nasdaq | Dividendový výnos | ANO | Bilion | Data z USA | Sázka | Realitní magnát | Genesis Capital | Představenstvo | Ministryně práce | Pár EUR/USD | Evropská banka | Výpadky | Podnikatelé | Nový rekord | Graf | Těžební společnost | Podpůrná opatření | Centrální banka | Počet živnostníků | Lesy ČR | Hrubý domácí produkt | Benxy | Důvěra ve výrobním sektoru | Nejlepší akcie | Běžný účet | ONE | Pokles úrokových sazeb | Daň z nabytí | LYNX | Tomáš Pfeiler | Čistý zisk | Jádrová inflace | Eurodolar | Omezení pohybu | Tripadvisor | Fed | Opatření vlády | Bilance | Nová auta | New Deal | Ošetřovné | Institut Ifo | Americká centrální banka | Mediánová mzda | Spoluzakladatel | Klimatický plán | Finanční společnost | Nejvýraznější pokles | Další růst | Vyšší inflace | PLUG | Analytik Cyrrusu | Hrozí krach | Reuters | Unilever | Český miliardář | Chevron | Donald Trump | Ceny ve výrobě | Výsledek zahraničního obchodu | Primark | Londýnské akciové burzy | Výstupy | Společnost PPF Telecom Group | Analýzy | Souhrnný index | Přehled o dění | BHS Štěpán Křeček | Růstový impuls | Agentura Bloomberg | Investice do robotiky | J&T | Česká měna | EP | CEPS | Jumpshot | Ekologické organizace | Rekordní růst | Rezidenční nemovitosti | Adyen | Data z amerického trhu práce | Obchodování | PwC | Předseda | Sazby beze změny | Koronavirová krize | Zvýšení základní úrokové sazby | Index spotřebitelské důvěry | Český trh práce | 3M | Evropská měna | Covidová krize | Události roku | Zvýšení základní sazby | Snížení daní | Financovat | Pomoc ekonomice | Akciový index | Propad exportu | Madeta | Rostoucí náklady | Jednání o brexitu | Alena Schillerová | Výhled vývoje ekonomiky | ING | Airbus | Míra | Alibaba Group | Hospodaření státu | Úroky | Makroekonomický kalendář | Daniel Beneš | Euro k dolaru | Očekávání analytiků | Investiční banky | Obchody | Vývoj české ekonomiky | ASML Holding NV | Průmyslová výroba v ČR | Dluhopisy | Air | Německé podnikové objednávky | Indikace | Výdaje | TABAK | Zájem o hypotéky | E-shopy | J&T Patrik Tkáč | ESA 2010 | Ceny | Technologie | Angela Merkelová | ČNB | Švýcarská ekonomika | Politická rozhodnutí | VW | Jiří Rusnok | Náhrady mezd | Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) | Zahraniční obchod | Pokles | Platební bilance | CMA | ex | Makroekonomická situace | Onemocnění | Energetický regulátor | CVVM | Americké společnosti | Růst české ekonomiky | Jan Vejmělek | Prognóza ČNB | Aleš Michl | Technologické firmy | Letecká skupina | Index ISM | Americká ekonomika | NVDA | Podpora | Americká firma | COVID-19 | Finanční krize | Patrik Tkáč | Regulátoři | Sberbank | Bohemia Energy | Tempo poklesu | Partners | Index cen | Index PX | Daně | ECB | Nejistota | OECD | Strategie Avastu | Český stát | První firmy | Médea | Pozitivní sentiment | Sektor služeb | Konsorcium | Jaguar | Ekonomická důvěra | Zisky | E-commerce | BNP Paribas | Oslabení koruny | Ondřej Vlček | Trh s nemovitostmi v ČR | OKD | Nvidia | Broker Consulting | GVC | Renfe | Boris Johnson | Meziroční změny HDP | Růst výnosů | Podniky | Cisco Systems | Toyota | Ratingové agentury | EUR Index | Marže | Zastavení výroby | Přehled o dění na světových burzách | Trinity Bank | Růst cen | Dopady pandemie na ekonomiku | Kurzový závazek | Kryštof Míšek | Provozní zisk EBITDA | Referendum | Zdravotní pojištění | Exxon | Asset management | Německá vláda | Repo sazby | Index nákupních manažerů (PMI) | MJ | Financování | Polská ekonomika | ČSÚ | Česká firma | Microsoft Corp | JDE | Makroekonomické ukazatele | Generali Investments | Automobilový průmysl | Francouzská společnost | Hotovost | Ekonomický a strategický výzkum | Pokles ekonomiky | Celkový deficit | Podíl českých potravin | Snížení sazeb | Společnosti | Maďarský forint | Ceny zboží | Otevření obchodu | Opatření proti šíření koronaviru | Průměrná hodnota | Indikátory | Nájemné | Index nákupních manažerů ve výrobě | Průměrná mzda | Cena | NÚKIB | Dnešní čísla | Strategický partner | České dráhy | CME | Hospodářský růst | Tržní sazby | Eurovia CS | Vlastní nemovitost | Inflace v Maďarsku | Americký dolar | Ekonomika | FinTech | WTI | Bod | Miliardy korun | Přenos | Shares | Raiffeisen Bank International | Evropské investiční banky | Polský zlotý | Odpor | Akcenta CZ | Index nákupních manažerů | Čína | Nejziskovější | Letecká doprava | EU | Nové akcie | Zadlužení firem | Domácnosti | Španělsko | Cena ropy | Porušení zákona | FTSE | Plán firmy | Průměrná hrubá měsíční mzda | Dopad krize | Dopad pandemie na nezaměstnanost | Úrokový diferenciál | Inflace | Kellnerová | Účet platební bilance | Planeo Elektro | Domácí měna | Situace | Státy EU | Koruna zpevnila | Erste Group | Daně z příjmů | Statistické údaje | Inflační šok | Krach | Rekordní propad | Reorganizační plán | Alphabet | Vedení společnosti | Zkušenosti | ROCE | Spotřební daně | Koronavirus | USD/CZK | Nové zakázky | IHS Markit | Statistiky | Ekonomické recese | Americké akciové trhy | Podílník | Moneta | SAP | Vládní pomoc | Česká zbrojovka Group SE (CZG) | Aukce | Optimismus | Propad HDP | Fortune | Martin Ulčák | Royal Dutch Shell | Česká ekonomika | NAFTA | Stagnace | Kurz | Sdružení automobilového průmyslu | Market | Home Credit | IFO index | Unicredit | Měsíční mzda | Silnější euro | Růst mezd | Google | Tržby | Míra úspor domácností | Mezinárodní investoři | Nastavení měnové politiky | Ruská invaze na Ukrajinu | Ranní okénko | Letadlo | NortonLifeLock | Deficit státního rozpočtu | Úspory | Ekonomický institut | Proinflační | Dominika Kalašová | Stock Spirits | Průměrná mzda v ČR | Americké produkce | FDX | Americké ceny výrobců | Antimonopolní úřad | Tuzemský maloobchod | Chorvatsko | Telenor | Analytici | Elektromobily | Stimulační balík | Kurz koruny | Citigroup | Dluhy | Vysoká inflace | Provozní zisk | Conference Board | Hospodářství | Konsensus | Zpracovatelský průmysl | Rada ČNB | Uzavření továren | Tuzemská inflace | Vyšší sazby | Kurz eura vůči dolaru | Guvernér Fedu | Brexitové dohody | Penta Real Estate | Restart ekonomiky | Premiér Babiš | Technologický index | Ekonomická krize | Casinos Austria | Čínská internetová firma | Zasedání ECB | Portfolia | Fresenius Medical | Převis | Poptávka | NN Group | Deutsche Lufthansa | Podpora ekonomiky | Koronavirové krize | Vývoz | Světové finanční krize | Týdenní zpráva | Pozitivní výsledek | Miliardy eur | Recese | Největší americká banka | Tempo inflace | Makro | Mzdový růst | ASML | Rušení pracovních míst | Capital Partners | Vývoj pandemie | CZK/EUR | Index Dow Jones | Digitalizace | Společnost IHS Markit | Největší propad | Philadelphia Fed index | Stavební povolení | Tencent Holding | Ekonomické krize | Petr Kellner | Koronavirové pandemie | Příjmy a výdaje | František Táborský | Štěpán Křeček | Sazka Group | Skupina CZG | Kapitálové výdaje | Guvernér | ISM | Inflace v listopadu | Kurz eura | Valné hromady | Ziskovost | Předkrizové úrovně | Ztráty zaměstnání | Výhled české ekonomiky | Automobilka Volkswagen | Statistika z amerického trhu práce | Ceny energií | Celkové daňové příjmy | Doporučení | Ceny potravin | Lenka Kalivodová | Měnověpolitické zasedání | Sociální síť | Finanční skupina | Základní sazby | Rizika | Japonský premiér | Eurozóna | Analytik Komerční banky | Pracovní síly | Sázková firma GVC | Rostoucí inflace | Ekonomický institut Ifo | Helena Horská | Soud | Investice do infrastruktury | Energetická skupina ČEZ | Společnost ČEZ | Cena elektřiny | Bondy | Martin Novák | Světové ekonomiky | Ceny plynu | Antivirová společnost | Růst cen nemovitostí | Rostoucí ceny | Živnostníci | Trend | Obchodovat | Pokles sazeb | Adidas | Dow Jones Industrial | Odhad letošního růstu | Daňové změny | Manufacturing | Úder koronaviru | Spotřebitelská důvěra | FAST | MMF | Soukromý sektor | Cenový vývoj | CNN | Signály | EBITDA | Nařízení | Sazba hypoték | Nemovitostní trh | Prazdroj | Fed index | Indexy | Citi | Zvyšování sazeb | Hospodářské krize | Zpřísnění měnové politiky | Martin Gürtler | Mezinárodní měnový fond | Průmysl | Penzijní společnosti | Lehká ropa WTI | Dluhopisový trh | Firma Avast | Druhá vlna koronaviru | Podnikání | Tempo růstu | GfK | Bankovnictví | Český státní rozpočet | Aerolinky | JPMorgan | Intel | Francouzská ekonomika | Nadhodnocení | Bankovní rada České národní banky | NBP | Ministerstvo dopravy | Biliony | Počasí | EasyJet | Bankéři | Česká zbrojovka Group | Akciové trhy | Moneta Money Bank | Covid Lázně | Hospodářské soutěže | Růst HDP | Situace na trhu | Temelín | Investiční výdaje | Rally | Česká národní banka | Bankovní rada | Výrazný propad | Zlevňování hypoték | Fischer | Co bude | Intesa Sanpaolo | Aktiva | Jan Hamáček | Prohloubení deficitu | Politici | Sentix index | Časopis Forbes | Průmysl a zahraniční obchod | Makro Cash & Carry | Business | Freeport-McMoRan | Emise oxidu uhličitého | Zrušení superhrubé mzdy | Arizona | Pokles cen | Prodej aut | TikTok | Osobní počítače | Toyota Motor Manufacturing | Veřejný dluh | Nový stavební zákon | Cena benzínu | ČBA | Měny regionu | Bohemia Interactive | Fiskální politiky | CZG - Česká zbrojovka Group | Investice do stříbra | MPSV | RBI | Akcie Tesly | Ministryně financí Alena Schillerová | Ministryně financí | Firma | Sentix | Merck | Smartwings | Air Bank | Trinity | Sázková firma | FOREX | Prodeje automobilů | Majetek | Ekonomika eurozóny | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Fio banka | Sentiment | Česká antivirová firma | Investiční fondy | Akcionáři Avastu | Infineon Technologies | Politika | Konkurence | PLN | Míra nezaměstnanosti | Analytika | Jihokorejská společnost | Komunikace | Celková inflace | Ceny průmyslových výrobců | Německá ekonomika | Nadnárodní antivirová společnost | Macquarie Infrastructure and Real Assets | Strach z inflace | Deutsche Bank | Akcie těžařů stříbra | Deutsche Telekom | Poplatky | Konsolidace | Forint | Výprodej | Karel Komárek | PLN/EUR | Další vývoj | Citibank | Atraktivní nemovitosti | Dnes zveřejněná data | Ekonom | Investování do nemovitostí | České aerolinie | WeDo | Energetické společnosti | Protiepidemická opatření | Automobilka Hyundai | Obnovení růstu | Zátěžové testy | Očekávání trhu | Měnové politiky | Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost | Poskytování hypoték | Index volatility VIX | Koncern Volkswagen | Statistický klam | Ekonomická data | CBS | J&T Capital Partners | Invaze | Proticyklické kapitálové rezervy | Euro | Výhled | Operátor O2 | České akcie | Fiskální politika | Devizový trh | Dividenda | Technologický Nasdaq | Auta | Americký akciový index | Komerční banky | Americký trh práce | Debata | Úspěch | Indexy nákupních manažerů | Počty nakažených | Propouštění | Zvyšování úrokových sazeb | Zaměstnanci | Technologický index Nasdaq | Čerpací stanice | Medvědi | Finanční trhy | Statistický úřad | Pandemie covidu-19 | Daňový balíček | Naše prognóza | Cyrrus | Expanze | Turistický ruch | Volkswagen | Fondy | Odhad růstu ekonomiky | Walt Disney | Investiční společnost CVC | Antivirové společnosti | Penta Investments Group Limited | Epidemie nemoci | OSVČ | Cenové hladiny | Společnost PPF Telecom | USD za barel | Poslanecká sněmovna | Burze | Pracovní trh | Jaderné elektrárny | Britský antimonopolní úřad | New York | Emisní povolenky | Banka Creditas | Daň z příjmu | Nejvyšší kontrolní úřad | Akcie americké firmy | Saldo zahraničního obchodu | Dřevo | European Metals Holdings | Průměrná úroková sazba | Zdanění | Německé tovární objednávky | Podání přiznání k dani z příjmu | Problémy | Zpomalení růstu | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Investiční společnosti | Andrej Babiš (ANO) | Majoritní akcionář | Toyota Peugeot Citroën Automobile | Erste | Živnostníci v Česku | Základní úrokové sazby | Nezaměstnanost | Úročení vkladů | Výplata | Lucembursko | ODS | Stock Spirits Group | Sekyra Group | Ropa | HN | České vlády | Ekonomka | Ceny zeleniny | Investiční skupiny | Rozvoj | Penta | Epidemie koronaviru | Inskol | Transakce | Dolar | Ladislav Bartoníček | Mimořádná situace | Facebook | Snížení úrokových sazeb | Sezónnost | Innogy | Růst nezaměstnanosti | Gigafactory | Zaměstnanost | MNB | Profitovat | Raiffeisen Bank International (RBI) | Irsko | Hotelnictví | Vývoj koruny | Mzda | 4fin | Datový kalendář | Dodávky plynu | Pokles ekonomické aktivity | The Wall Street Journal | Finanční sektor | Daňové příjmy | Tenza | MALL | Renáta Kellnerová | Uvolnění měnové politiky | Akcie Netflix | Česká zbrojovka Group SE | GE Renewable Energy | Thomson Reuters | Oprav dům po babičce | Walgreens | Merkelová | Společnost Allegro | Výpadky v dodávkách čipů | Opatření na podporu ekonomiky | Nabídková cena | Data z Německa | Eni | JP Morgan | Air Liquide | Sentiment na trzích | Obchod | ABN Amro | Cenový pokles | Globální finanční krize | EIA | NEST | Rusko | Ceny výrobců | Akcionář | Miliardy USD | Vicepremiér | Stav českého průmyslu | Signál | Zdražování | Výsledky maloobchodních tržeb | Pozemky | EPS | Thomas Schäfer | Přístup k inflaci | ADP | Kupní síla | FOMC | Nejvyšší deficit | Úbytek | Ropy | Soudní dvůr Evropské unie | Nové žádosti o podporu | Makroekonomická data | Pohonné hmoty | Míra úspor | Polská společnost | Druhá vlna pandemie | Antivirové firmy | Zisk EBITDA | Společnost | Důchody | List The Wall Street Journal | Sázky | Forbes | KBC | Zboží z Číny | Dluhy českých domácností | Historicky nejnižší | Komerční banka | Radomír Jáč | AXA | Tkáč | Generální ředitel | BMW | Inflace v Německu | Snížení základní úrokové sazby | Rozšíření | Ekonomka Raiffeisenbank | Index spotřebitelských úvěrů | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | HoReCa | Ropný trh | Společná evropská měna | United Technologies | Nálada | Střední podniky | Poradenské společnosti | Umělé inteligence | Eura | Tisková konference | Kompenzační programy | UnitedHealth | Verizon Communications | Plán obnovy | Stimuly | Nizozemsko | Organizace | Česká inflace | Akcie Erste Group | Brazílie | Vrcholoví manažeři | Celkové příjmy | Toyota Motor Manufacturing Czech Republic | Nemovitosti v ČR | Boeing 737 Max | VIX | Hypoindex | BlackRock | Banky | Automotive | Růst | Investiční skupina PPF | RegioJet | 3М | Letecká společnost | AAPL | Příjmy | Finanční situace | Volvo | Zajištění | Propad poptávky | CzechTrade | Silicon Valley | Šéfka Fedu | Česká průmyslová výroba | Colt | BIDU | Obchodní bilance | Pandemie | Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) | Růst průmyslové výroby | Index | Wall Street Journal | Leo Express | Schodek | Bankovní sektor | Lockdown | Wirecard | Akcie Alibaba | Bohatství | Meziroční růst | Průmyslová produkce | Úročení | Měnový pár | Emise dluhopisů | Akcie čínských firem | Ceny nemovitostí | Internetová firma | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | ISM index | Šíření nákazy | Investiční skupina | Meziroční inflace | Bloky | Problém s nedostatkem čipů | LVMH | Unipetrol | Jerome Powell | Odvětví | Rekordní pokles | Zadlužení České republiky | Státní fond | Výkyvy | Dánsko | Eduard Kučera | Německé maloobchodní tržby | FTSE Russell | Schodek státního rozpočtu | Světové ceny potravin | Přeshraniční obchod | Ukazatele | Société Générale | Šíření koronavirové nákazy | Německý průmysl | Dow Jones | Renfe Operadora | Vyšetřování | Míra nezaměstnanosti v ČR | Pandemická krize | Kompenzace | Měnové podmínky | Nezaměstnanost žen | Rozsáhlé propouštění | Obchod s akciemi | Chod ekonomiky | Ministr vnitra | Roger Dominik Stroukal | Prohlášení | Portugalsko | Situace na trhu práce | Převeztí Avastu firmou NortonLifeLock | Bankovní asociace | Příjmy domácností | Květnová průmyslová produkce | Snížení nákladů | Výše mezd | Banka | Sanofi | Výplaty dividend | Údaje o hrubém domácím produktu | ČD-Telematika | Covid | Americká administrativa | Česká bankovní asociace (ČBA) | Šok | Celková míra nezaměstnanosti | Rekordní deficit | Nedostatek polovodičů | Hospodaření | EPPE | Witkowitz | PPF | Investiční činnost | Situace na americkém trhu práce | Průmyslníci | Oslabování eura | Autoprůmysl | CVC Capital Partners | Smith Micro Software | Převzetí Avastu | Akcie společnosti Apple | Letecká skupina Smartwings | Mobilní operátor | Přiznání k dani z příjmu | Prodeje aut | Vlna koronaviru | Banky v ČR | Trhy | Vakcinace | Ekonomický cyklus | Na burze | Agentura Reuters | EMH | Cestovní ruch | Emerging markets | Ekonomické aktivity | Procter & Gamble | Analytička | ČSOB | Úrok | David Marek | Jaroslav Haščák | Středoevropské měny | GIC | KKCG | Ekonomiky | Obchodovat s akciemi | VPN | Zasedání FOMC | S&P 500 | Sazby hypoték | Nasdaq Composite | CZG | Deloitte | Biotechnologická společnost | Hyundai | Index spotřebitelských cen | Agrofert | Rakousko | Groupe Beneteau | Regulační úřad | Expanzivní fiskální politika | Ekonom BHS | Správce daně | EK | Nejlevnější hypotéky | Miliardář | Podnikatelé a firmy | Akciové burzy | Evropská komise (EK) | Manažeři | Moderna | Prohlášení politiků | Velkoobchodní ceny elektřiny | Jana Maláčová | Výdaje státního rozpočtu | Ekonomický růst | Fincentrum Hypoindex | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Krize | Automobilka | Carnival | Silné akcie | Management | Pandemie COVID | Důvěra v českou ekonomiku | Křetínský | Míra nezaměstnanosti v březnu | Žebříček nejbohatších Čechů | Alwil | Ruská invaze | Vyšší inflace v Německu | Negativní dopad | Epidemické situace | Důvěra ve zpracovatelském průmyslu | Americký trh | Údaje | Scénáře vývoje české ekonomiky | Vyšší mzdy | Základní úrokové sazby ČNB | Obchodníci | Obchodování na trzích | Vývoj směnných kurzů | Ztráty | 737 MAX | Národní rozvojový fond | Akcie antivirové společnosti | American Airlines | Energetická skupina | Shell | Průměrná sazba hypoték | Vivendi | Konec roku | PX Pražské burzy | Tendr | Koš | Podíl nezaměstnaných | WKL | PPF Telecom | Volná pracovní místa | Snižování sazeb | Raiffeisenbank a.s. | Macquarie | Rozpočtový schodek | Investiční společnost | Nemovitosti | Visa | Dopady pandemie | Epidemie nemoci covid-19 | Úvěrový program | Národní rozpočtová rada | Úročené vklady | Mzdová dynamika | Enel | Propad české ekonomiky | Odhady HDP | Arbitráže | Zemědělství | Marek Dospiva | Zahraniční forex | Akcie Uberu | Státní kasa | Hlavní ekonom | JNJ | Pandemická situace | Volatility | Německá míra nezaměstnanosti | Ztráta | Rozpočet | Kanada | Loterie | Vývoj na trhu | Inženýrské stavitelství | Maloobchodní prodeje | Švédsko | Předseda představenstva | Výrobce letadel Boeing | Soudní dvůr | Bezpečnost | Strach z druhé vlny | Express | Historie | EC Investments | Německo | Prohloubení deficitu státního rozpočtu | Druhá vlna | Vývoj ceny | American Express | Bankovky | Český index nákupních manažerů | Mitsubishi | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Spotřebitelské ceny | Průmyslové podniky | Land Rover | Stavební zákon | Investování | Státní dluh ČR | 5G | České Radiokomunikace | CETIN Group | Vývoj jádrové inflace | Podílníci | Kontrakt | Kurzarbeit pro automobilky | Žádosti o podporu | ING Groep NV | Volby | Bilance zahraničního obchodu | Evropské země | Oslabování koruny | Základní úroková sazba | Mzdy | Největší česká banka | Šíření koronaviru | Telenor Montenegro | Kupci | Slovensko | Pozice | Nvidia Corp | Statistika | Merck KGaA | Vincent Pilette | Výrobce letadel | Zlepšení | Rockaway Capital | Úrokové sazby | Panasonic | Britský antimonopolní úřad (CMA) | Evropský datový kalendář | Student Agency | Riziko | Penta Investments Group | Finanční úřad | EET | Nárůst nezaměstnanosti | Klimatické změny | Ministerstvo financí | Úrokové sazby ČNB | Očekávané Earnings | Mimořádná opatření | Ojetiny | Fio | Česká vláda | USA | JPMorgan Chase | NERV | Situace kolem šíření koronaviru | Stavebnictví v březnu | Ticker | Koncern | Infineon | Vývoj mezd | Předčasné splacení hypotéky | Pražská burza | Intervenovat | MF | Zotavení ekonomik | Předpokládaný vývoj | GEN | Antigenní testování | Ekonomická omezení | Beneteau | Indikátor | Marshallův plán | Výnosy dluhopisů | Liberty Ostrava | Záznam ČNB | Dodavatelské řetězce | Další pokles | Daň z nabytí nemovitosti | Nejvyšší nezaměstnanost | Broker Consulting Index spotřebitelských úvěrů | Trpělivost | ReputationDefender | Kurzarbeit | Emise | Lufthansa | Šinzó Abe | AVG | Nálada na globálních trzích | Měny v regionu | Caterpillar | Daňový poplatník | Práce | Centrální bankéři | Joe Biden | Růst výrobní aktivity | Americký ISM | Růst deficitu | Více peněz | Prodej | Rostoucí trend | Růst mezd v ČR | Ministryně práce a sociálních věcí | Měnový pár EUR/PLN | Radovan Vítek | Jaroslav Hanák | Americké centrální banky | Ekonomický náraz | Američtí centrální bankéři | Státní pomoc | Převzetí CME | Průmyslová výroba | Cena plynu | Obsazenost hotelů | Živnostník | CISCO | Investiční | Průzkum | Úvěr | Výkonnost | Mzda v ČR | Investiční fond | Andrej Babiš | Pochybení | Výroba aut | Daně z příjmů právnických osob | Růst poptávky | Americká banka | Hospodářské oživení | Tempo růstu spotřebitelských cen | Vakcína | Rozhodování | CVC | Opatření | Ekonomika ČR | Walmart | Skupina ČEZ | Distribuce | Index S&P 500 | Ekonomická situace | Růst spotřebitelských cen | Česká koruna | Hypoteční banka | Nepříznivý signál | Průměrná cena | Burzy cenných papírů | Jaderná elektrárna | HDP | Mzdy v ČR | Jaderná elektrárna Temelín | Omezení investic | Bulharská finanční společnost | Maloobchodní tržby | CL | Britský regulátor | Výroba automobilů | Zasedání bankovní rady | Fond | Zlato | Dominika | Amazon | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | CZK/USD | Šance | Statistici | Voda | Hlavní ekonomka | Automobilka Škoda Auto | CETIN | Nouzový stav | Restrukturalizace | Akcionáři Monety | Norton | Inflační očekávání | Fúze | Podnik | Stavební výroba | Crédit Agricole | BH Securities | Výrobní aktivity | Stabilita | Turów | Omikron | Růst ekonomiky | Index PMI | BIS | Nezaměstnanost v ČR | Komodity | Americká centrální banka FED | Boj s koronavirem | EBRD | INLOOPX | Tuzemská nezaměstnanost | Miliardy | Česká národní banka (ČNB) | Netflix | Objednávky | Očkování | mBank | Belgie | Výnosy | ČTK | Antivirus pro PC | Generální ředitel ČEZ | Stravenkový paušál | Abenomika | Snižování nezaměstnanosti | Stav ekonomik | Uhlí | Růst průměrné mzdy | David Vagenknecht | Disney | Mediální společnosti | Investor | Markit | Analýza | ČR | Akcie v roce 2020 | Americké firmy | Tomáš Nidetzký | Tržby společnosti | Domácí poptávka | Státní podpora | Fundamenty | Wall Street | Allegro | Británie | Počet nezaměstnaných | Obchodovat s cennými papíry | Zhoršení epidemické situace | Nesoulad | Výraznější pokles | Vojtěch Benda
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | Cena | FOREX | Pivot