Nezaměstnanost v eurozóně
Makroekonomický výhled na tento týden: Inflace napříč regiony, HDP a nezaměstnanost v eurozóně,…
11.11.2024 V tomto týdnu bude pozornost trhu směřovat k inflačním datům za říjen napříč regiony. Ve čtvrtek bude zveřejněn v rámci eurozóny HDP, nezaměstnanost a vývoj průmyslové výroby.
Nezaměstnanost v eurozóně klesla
31.10.2024 Míra nezaměstnanosti v září klesla na 6,3 % meziměsíčně oproti 6,4 % v srpnu. Trhy očekávaly 6,4 % meziměsíčně.
Nezaměstnanost v eurozóně stagnuje
02.10.2024 Míra nezaměstnanosti zůstala i v srpnu podle očekávání trhů na úrovni 6,4 % meziměsíčně jako v červenci.
Nezaměstnanost v eurozóně klesla
30.08.2024 Míra nezaměstnanosti v červenci klesla na 6,4 % meziměsíčně oproti 6,5 % v červnu. Trhy očekávaly 6,5 % meziměsíčně.
Přehled vývoje GBP/USD dne 28. srpna. Britská libra nevykazuje známky poklesu
28.08.2024 V úterý pár GBP/USD opět vzrostl a dosáhl nového lokálního maxima. I přes absenci makroekonomických zpráv týkajících se dolaru nebo libry v úterý (stejně jako fundamentálních událostí) si trh našel důvody pro další prodej americké měny. Každý den bychom mohli psát to samé – dolar zcela nelogicky klesá. Nelogicky klesal i v první polovině roku, ale tehdy nebyl jeho růst tak výrazný. Nyní se americký dolar za pouhé tři týdny propadl o 600 pipsů. A přiznejme si upřímně – jaké události mohly takový pokles byť jen teoreticky vyvolat?
ECB podle očekávání základní sazbu nezměnila
18.07.2024 Rada guvernérů Evropské centrální banky (ECB) nechala podle očekávání základní úrokovou sazbu na 4,25 procenta. Depozitní sazba zůstala na 3,75 procenta, uvedla banka ve svém dnešním sdělení. Po červnovém snížení o čtvrt procentního bodu, které bylo první od roku 2019, se ECB rozhodla vyčkat na další data. Nenaznačila žádný další krok s odůvodněním, že cenové tlaky v zemích, které používají euro, zůstávají vysoké a že inflace bude nad cílem ECB i v příštím roce.
ECB ponechala základní úrokovou sazbu na 4,25 procenta
18.07.2024 Rada guvernérů Evropské centrální banky (ECB) nechala podle očekávání základní úrokovou sazbu na 4,25 procenta. Depozitní sazba zůstala na 3,75 procenta, uvedla banka ve svém dnešním sdělení. Po červnovém snížení o čtvrt procentního bodu, které bylo první od roku 2019, se ECB rozhodla vyčkat na další data. Nenaznačila žádný další krok s odůvodněním, že cenové tlaky v zemích, které používají euro, zůstávají vysoké a inflace bude nad jejím cílem i v příštím roce.
Nezaměstnanost v eurozóně beze změny
02.07.2024 Míra nezaměstnanosti zůstala i v květnu podle očekávání trhů na úrovni 6,4 % meziměsíčně jako v dubnu.
Nezaměstnanost v eurozóně na historickém minimu
31.05.2024 Dle včera zveřejněných dat Eurostatu poklesla v dubnu míra nezaměstnanosti v eurozóně na 6,4 %, nejnižší úroveň od vzniku společné měnové unie v roce 1999. Silná čísla z trhu práce však nejsou žádnou novinkou. Naopak již od roku 2021 vykazuje trh práce v eurozóně známky rostoucího napětí navzdory akumulaci negativních šoků a hospodářské stagnaci. V rámci Evropské unie je míra nezaměstnanosti ještě nižší na úrovni 6 %, přičemž premiantem zůstává s přehledem tuzemská ekonomika, kde došlo v dubnu k poklesu na 2,7 %.
Nezaměstnanost v eurozóně klesla
30.05.2024 Míra nezaměstnanosti v dubnu klesla na 6,4 % meziměsíčně oproti 6,5 % v březnu. Trhy očekávaly stagnaci na 6,5 % meziměsíčně.
Ranní okénko - Inflace v Německu stoupla
30.05.2024 Ve Spojených státech amerických bude dnes publikován druhý odhad růstu HDP v letošním prvním čtvrtletí. Úvodní odhad naznačil zpomalení růstu z 3,4 % v posledním kvartále minulého roku až na 1,6 %, přičemž trh očekával růst ve výši 2,5 %. Nyní trh ještě více korigoval svou predikci směrem níže až na 1,3 %. To se zdá jako dobrá zpráva z pohledu Fedu, protože ten podmiňoval možné zahájení snižování sazeb v případě utlumení ekonomické aktivity. Nicméně ze struktury růstu je zřejmé, že zpomalení bylo dáno volatilnějšími položkami, tedy změnou stavu zásob, jejichž příspěvek byl záporný. Zároveň negativní vliv měl zahraniční obchod, kdy kvůli silné domácí poptávce bylo třeba více dovážet a také zmiňované rozpouštění zásob. Na druhé straně soukromé investice rostly výraznějším tempem a také soukromá spotřeba byla značná, přestože oproti poslednímu kvartálu loňského roku mírně poklesla. Právě vysoká spotřeba domácností tak nedovoluje další pokles inflace blíže k 2% cíli.
Ranní okénko - Přehled týdne: spotřebitelský sentiment v zahraničí a inflace v Evropě
27.05.2024 Tento týden nabídne ekonomické události převážně ze zahraniční, těmi nejdůležitějšími ukazateli budou zejména průzkumy tržního sentimentu napříč Evropou a Spojenými státy, ale také inflace v eurozóně. Začátek týdne bude především ve znamení dat z Německa, jelikož v USA je státní svátek (Den obětí války) a v ČR budou nová data publikována až na konci týdne. Týden uzavře odhad cenového vývoje v eurozóně, který bude důležitý pro potvrzení plánované trajektorie měnové politiky ECB.
Nezaměstnanost v eurozóně stagnuje
03.05.2024 Míra nezaměstnanosti zůstala podle očekávání trhů i v březnu na úrovni 6,5 % meziměsíčně jako v únoru.
Ranní shrnutí (03.05.2024)
03.05.2024 Futures na americké akciové indexy včera po uzavření hotovostní seance po zveřejnění čtvrtletních výsledků společnosti Apple posílily. Společnost vykázala lepší než očekávané výsledky zisku a tržeb a oznámila zpětný odkup akcií v hodnotě 110 miliard USD.
Nezaměstnanost v eurozóně stagnuje
03.04.2024 Míra nezaměstnanosti zůstala po revizi i v únoru na úrovni 6,5 % meziměsíčně. Trhy očekávaly 6,4 % meziměsíčně.
Nezaměstnanost v eurozóně klesla
01.03.2024 Míra nezaměstnanosti v lednu podle očekávání trhů klesla na 6,4 % meziměsíčně oproti revidovaným 6,5 % v prosinci.
Ranní okénko - Nezaměstnanost v eurozóně poklesla na rekordní minimum
10.01.2024 Dnešek v jinak nabitém týdnu nenabízí žádná významnější ekonomická data a jak domácí, tak globální investoři budou vyčkávat zejména na čtvrteční výsledek inflace. To totiž vychází údaj z amerického i českého trhu, kde v obou případech prosincová meziroční dynamika nabídne srovnatelné hodnoty jako v listopadu, s možností mírného růstu. Pro ČNB se toho bez ohledu na výsledek příliš nezmění, kdy hlavní pozornost bude směřovat až k hodnotě za leden. U Fedu může být reakce již zítra silnější, kdy investoři i nadále očekávají, že první snížení sazeb přijde již na březnovém zasedání a přikládají tomuto scénáři zhruba 60% šanci. Překvapení ve směru vyšší inflace by patrně vedlo k posunutí odhadů na načasování až na letošní květen.
Nezaměstnanost v eurozóně klesla
09.01.2024 Míra nezaměstnanosti v listopadu klesla na 6,4 % meziměsíčně oproti 6,5 % v říjnu. Trhy očekávaly stagnaci na 6,5 % meziměsíčně.
Je prudký pokles sazeb reálný?
18.12.2023 V posledních týdnech se dle investorů výrazně navýšila pravděpodobnost poklesu úrokových sazeb v příštím roce. Americká, evropská, britská i česká centrální banka nyní čelí silnému tlaku trhů, které očekávají výrazné uvolnění měnové politiky a již na základě těchto přání ženou vzhůru akciové trhy.
Ranní okénko - Příliv českých dat a pokles inflace v eurozóně
01.12.2023 Poslední den tohoto týdne přinese data i z české ekonomiky. Již za pár minut Český statistický úřad zveřejní druhý odhad HDP za třetí kvartál letošního roku včetně jeho struktury. Na základě aktuálních dat odhadujeme, že tuzemské hospodářství pokleslo mírněji (-0,2 % ve srovnání s předchozím čtvrtletí), než naznačuje první odhad (mezičtvrtletně -0,3 % a meziročně -0,6 %). Naše ekonomika jako jediná v rámci Evropské unie zatím nepokořila předcovidovou úroveň a zdá se, že ani v blízké době se to nepodaří, zejména kvůli stále utlumené spotřebě domácností. V dopoledních hodinách bude rovněž publikován index nákupních manažerů (PMI), kdy očekáváme jeho zvýšení ve zpracovatelském průmyslu z 42,0 na 42,8 bodů (medián trhu 42,9), tedy v podobných intencích jako v Německu i celé eurozóně. Ve 14:00 Ministerstvo financí zveřejní plnění státního rozpočtu ke konci listopadu. Za deset měsíců letošního roku činil deficit ve výši 210,7 mld. Kč a naplánovaný schodek 295 mld. Kč se tak nejspíše podaří dodržet.
Ranní okénko - Pokles inflace v eurozóně se zastavil
01.09.2023 První zářijový den nabídne plno zajímavých ekonomických údajů. Během dnešního dopoledne bude publikován výsledek indexu nákupních manažerů (PMI) v eurozóně, Německu i České republice. Prvotní odhady týkající se eurozóny a Německa naznačují mírné navýšení hodnoty, což by se mělo podepsat i na tuzemském výsledku. My očekáváme, že ve zpracovatelském průmyslu došlo k nárůstu z červencových 41,4 na 41,8.
Nezaměstnanost v eurozóně stagnuje
31.08.2023 Míra nezaměstnanosti zůstala i v červenci podle očekávání trhů na úrovni 6,4 % jako v červnu.
Nezaměstnanost v eurozóně stagnuje
30.06.2023 Míra nezaměstnanosti zůstává i v květnu podle očekávání trhů na úrovni 6,5 % jako v dubnu.
Evropské akcie rostou díky pozitivním zprávám z USA
05.06.2023 V pátek přední akciové indexy v západní Evropě vzrostly o více než 1 %. Vzestupný trend evropských akcií byl podpořen ochotou obchodníků riskovat. Trhy byly dále povzbuzovány optimistickými zprávami z USA ohledně pokroku v řešení otázky státního dluhu. Cenné papíry v těžebním a energetickém sektoru byly v pátek nejvýkonnější.
Nezaměstnanost v eurozóně se snížila
01.06.2023 Míra nezaměstnanosti se v dubnu snížila na 6,5 % oproti revidovaným 6,6 % v březnu.
Forex: Průmyslníci napříč ekonomikami zůstávají pesimističtí
01.06.2023 Regionální, evropský i americký PMI ze zpracovatelského průmyslu za květen potvrdí útlum aktivity v tomto sektoru. Hlavním viníkem jsou slabé objednávky. Inflace v eurozóně z meziročního pohledu míří ostře dolů, nikoliv ale v případě jádrové inflace. Nezaměstnanost v eurozóně zůstává nízká. Robustní trh práce přetrvává i v USA, kde tempo tvorby nových pracovních míst sice slábne, jednotkové mzdové náklady však stále rostou svižným tempem.
Nezaměstnanost v eurozóně klesla
03.05.2023 Míra nezaměstnanosti v březnu klesla na 6,5 % oproti 6,6 % v únoru. Trhy očekávaly stagnaci na 6,6 %.
Nezaměstnanost v eurozóně stagnuje
31.03.2023 Míra nezaměstnanosti v únoru podle očekávání trhů zůstala na 6,6 % meziměsíčně jako v lednu po revizi.
Nezaměstnanost v eurozóně stagnuje
01.02.2023 Míra nezaměstnanosti zůstává i v prosinci na úrovni 6,6 % jako v listopadu po revizi. Trhy očekávaly stagnaci na 6,5 %.
Německo hlásí historicky nejvyšší zaměstnanost
03.01.2023 Jak výrazně bude muset ECB v tomto toce ještě zpřísnit měnovou politiku, záleží do značné míry na napětí na trhu práce. Pokud by v reakci na vysokou inflaci a další problémy spadla Evropa do hlubší recese vedoucí k výraznějšímu nárůstu nezaměstnanosti, bylo by pravděpodobně o vysokou inflaci “postaráno” a ECB by si nemusela dělat velké starosti.
Rozbřesk: Německo hlásí historicky nejvyšší zaměstnanost a napjatý trh práce. Hraje do karet jestřábům v ECB
03.01.2023 Jak výrazně bude muset ECB v tomto toce ještě zpřísnit měnovou politiku, záleží do značné míry na napětí na trhu práce. Pokud by v reakci na vysokou inflaci a další problémy spadla Evropa do hlubší recese vedoucí k výraznějšímu nárůstu nezaměstnanosti, bylo by pravděpodobně o vysokou inflaci “postaráno” a ECB by si nemusela dělat velké starosti. Poslední čísla z Německa však nic takového nenaznačují. Hospodářství sice podle našeho názoru míří do recese, čísla z trhu práce však stále zůstávají silná.
ECB opět zvýšila základní úrokovou sazbu
15.12.2022 Evropská centrální banka (ECB) podle očekávání zvýšila svou základní úrokovou sazbu o 0,5 procentního bodu na 2,50 procenta. Rada guvernérů ji zvýšila počtvrté za sebou, tentokrát už ale méně než na posledních dvou zasedáních. Zpřísňováním měnové politiky se ECB snaží dostat pod kontrolu inflaci. Ve svém dnešním oznámení také uvedla, že úroky ještě bude zvyšovat, a nastínila plány na snížení své rozvahy, s čímž počítá od března.
Nezaměstnanost v eurozóně klesá
01.12.2022 Míra nezaměstnanosti v říjnu opět klesla na 6,5 % oproti 6,6 % v září. Trhy očekávaly stagnaci na 6,6 %.
Ranní okénko - Pár slov Powella stačilo k večerní rally
01.12.2022 První prosincový den přinese po pauze i ekonomická data z českého trhu. Hned ráno půjde o index nákupních manažerů (PMI), kde očekáváme alespoň mírný růst po nečekaně silném říjnovém propadu. Odpoledne dorazí ještě statistika ohledně plnění státního rozpočtu ke konci listopadu a nabídne tak pohled na takřka finální výši letošního deficitu.
DE30: Německé akcie o krok blíže k červnovým maximům
11.11.2022 Páteční seance v Německu přináší pokračování zlepšené nálady investorů poté, co Wall Street zažila zběsilou rallye směrem vzhůru v souvislosti s nižšími hodnotami indexu spotřebitelských cen a jádrové inflace. Zisky zaznamenaly akcie společností Covestro, Volkswagen, Puma, Adidas a Zalando. Akcie společností Deliveryhero a Uniper, které v tomto zaznamenaly masivní oslabení, dnes zaznamenaly dvouciferné zisky.
Nezaměstnanost v eurozóně stagnuje
03.11.2022 Míra nezaměstnanosti zůstala podle očekávání trhů i v září na úrovni 6,6 % jako v srpnu.
Ranní okénko - Fed +75bb, nižší tempo, vyšší vrchol, delší restrikce
03.11.2022 Dnes odpoledne zasedá ČNB. Změna sazeb očekávána není a analytici tak jednomyslně očekávají setrvání základní sazby na úrovni 7 %. Po zasedání bude představena i nová prognóza, která ukáže vyhlídky ČNB ohledně vývoje HDP, inflace, kurzu ale i dalšího nastavení sazeb. Důležitý bude výhled do budoucnosti, kde trhy bude zajímat zejména horizont snižování sazeb. Aktuálně trh předpokládá stejně jako naše prognóza snižování až v druhé polovině příštího roku.
Nezaměstnanost v EU zůstala na šesti procentech, nejnižší je nadále v Česku
30.09.2022 Míra nezaměstnanosti v Evropské unii v srpnu podle sezonně přepočtených údajů činila šest procent, a zůstala tak na červencové úrovni. Nejnižší zůstává v České republice, kde činila stejně jako v předchozích dvou měsících 2,4 procenta. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil evropský statistický úřad Eurostat.
Nezaměstnanost v EU v červenci klesla na šest procent, nejnižší zůstává v Česku
01.09.2022 Míra nezaměstnanosti v Evropské unii v červenci podle sezonně přepočtených údajů klesla proti červnu o desetinu procentního bodu na šest procent. Nejmenší zastoupení lidí bez práce zůstává v České republice, kde se nezaměstnanost proti červnu snížila o desetinu bodu na 2,3 procenta. Uvedl to dnes evropský statistický úřad Eurostat. Zároveň zpřesnil údaj za červen, kde původně uváděl také šestiprocentní nezaměstnanost.
Míra nezaměstnanosti v EU zůstala na šesti procentech, nejnižší zůstává v Česku
01.08.2022 Míra nezaměstnanosti v Evropské unii v červnu podle sezonně přepočtených údajů činila šest procent, a zůstala tak na květnové úrovni. Nejnižší zůstává v České republice, kde se proti květnu ale snížila o desetinu procentního bodu na 2,4 procenta. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil evropský statistický úřad Eurostat.
Předpověď pro pár EUR/USD na 11. července 2022
11.07.2022 Po pátečním zveřejnění dat o zaměstnanosti v USA se euro navzdory dobrým americkým údajům mírně korigovalo směrem nahoru – zaměstnanost skoro dosáhla úrovně před pandemií, avšak nezaměstnanost v eurozóně klesla pod svá historická minima.
Nezaměstnanost v EU v květnu zůstala na 6,1 procenta, nejnižší je v Česku
30.06.2022 Míra nezaměstnanosti v Evropské unii v květnu podle sezonně přepočtených údajů činila 6,1 procenta, a zůstala tak na dubnové úrovni. Nejnižší nadále zůstává v České republice, kde se proti dubnu ale zvýšila o desetinu procentního bodu na 2,5 procenta. Oznámil to dnes statistický úřad Eurostat.
Ranní okénko - Ropa se dnes může ocitnout pod tlakem
02.06.2022 Závěr tohoto týdne bude patřit zejména datům z amerického trhu práce. Největší část dorazí v pátek, ale předzvěst dnes bude představovat report od ADP. Z eurozóny pak dorazí vývoj cen výrobců, kde se čeká další meziroční zrychlení. Včera nepřekvapila nezaměstnanost v eurozóně, která setrvala na 6,8 %. V Česku naopak zaskočil PMI ze zpracovatelského sektoru, který klesal rychleji než se čekalo a ukazuje na relativně svižné ochlazování poptávky. Doposavad přitom výrobce trápily spíše problémy na nabídkové straně. Státní rozpočet se propadl do již takřka 200miliardového manka a letošní novelizace se zdá nevyhnutelná.
Nezaměstnanost v eurozóně neklesá
01.06.2022 Míra nezaměstnanosti i v dubnu zůstala podle odhadu trhů na úrovni 6,8 %.
Ranní okénko - ČNB dnes zvýší sazby a poodhalí další postup
31.03.2022 Dnes bude nejdůležitějším bodem zasedání ČNB a následná tisková konference. Místo jemného dolaďování to totiž vypadá, že zvyšovací jízda bude i nadále pokračovat a všechny bude zajímat, kde vlastně skončí. Kromě změny sazeb dorazí finální údaj ohledně vývoje české ekonomiky ve Q4 minulého roku, druhá revize už ale změny obvykle nepřináší. Z eurozóny dnes dorazí informace ohledně únorové nezaměstnanosti a z dalších evropských států data o inflaci – včerejší čísla z Německa a Španělska ukázala, že o překvapení na vyšší straně nebude nouze. V USA bude stát za pozornost informace a osobních příjmech a výdajích.
Ranní okénko - Nezaměstnanost v eurozóně klesá, ceny výrobců prudce rostou
04.03.2022 První pátek v měsíci je doménou zejména amerických dat z trhu práce. Dozvíme se tak jestli v únoru poklesla míra nezaměstnanosti pod 4 %, kolik pracovních míst bylo vytvořeno nebo jakým tempem rostly mzdy. Z Evropy pak dorazí z různých zemí data ohledně lednového maloobchodu a s tím i čísla za celou eurozónu. V Česku je z pohledu ekonomických dat klid před bouří, kdy příští týden dorazí čísla o mzdách, nezaměstnanosti, inflaci anebo průmyslu.
Nezaměstnanost v eurozóně klesla
03.03.2022 Míra nezaměstnanosti v lednu klesla na 6,8 % oproti 7 % v prosinci. Trhy očekávaly pokles 6,9 %.
Ranní okénko - Inflace v eurozóně na maximech, ropa nejdražší za posledních 7 let
03.03.2022 Finanční trhy dále zpracovávají agresi Ruska vůči Ukrajině a přeceňování je tak v plném proudu. Ropa stoupla na nejvyšší úroveň od roku 2014 a obchoduje se v případě obou hlavních kontraktů nad 110 dolary. Koruna naopak během včerejšího dopoledne pokračovala (mj. spolu s polským zlotým a maďarským forintem) v oslabení a nebezpečně se přiblížila k 26 EUR/CZK. V průběhu dne se ji ale podařilo částečně odrazit a aktuálně se obchoduje v úrovni 25,65 Kč za euro. Dnes bude k nejzajímavějším informacím patřit nezaměstnanost v eurozóně, která bude následovat včerejší nad očekávání vysokou euro-inflaci.
Nezaměstnanost v eurozóně klesla
10.01.2022 Míra nezaměstnanosti v listopadu klesla podle očekávání trhů na 7,2 % oproti 7,3 % v říjnu.
Ranní okénko - Inflace v Česku i USA na konci roku pravděpodobně opět navýšila tempo
10.01.2022 V tomto týdnu nás čekají důležitá data z domácí ekonomiky v čele s inflací. Ta vyjde také v USA a pokud překoná očekávání, dostane Fed pod tlak stejně jako prosincový report z trhu práce. Z eurozóny dorazí výsledek listopadové průmyslové výroby.
Nezaměstnanost v eurozóně klesla
02.12.2021 Míra nezaměstnanosti v říjnu klesla podle očekávání trhů na 7,3 % oproti 7,4 % v září.
Kurz EUR/USD: Velký přehled a prognóza pro konec roku 2021
09.11.2021 EUR/USD je nejoblíbenější měnový pár světa. Probíhá v něm téměř čtvrtina všech měnových transakcí. S obratem více než 5 bilionů USD denně (včetně derivátů) je měnový trh největším a nejlikvidnějším trhem na světě. Díky tomu je například mnohem dynamičtější než akciový trh.
Nezaměstnanost v eurozóně klesla
03.11.2021 Míra nezaměstnanosti v září podle očekávání trhů klesla na 7,4 % oproti 7,5 % v srpnu.
TÝDENNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 30.08.2021
30.08.2021 Akciové trhy byly v uplynulém týdnu spíše klidné a investoři v módu vyčkávání, kdy čekali zejména na závěry symposia v Jackson Hole a komentáře centrálních bankéřů k dalšímu směřování monetání politiky. Klid v uplynulém týdnu byl znát také na tržních pohybech – pouze jedenkrát byl pohyb indexu S&P 500 větší než 1 %. Za uplynulý týden tedy hlavní americký akciový benchmark posílil o 1,5 % a trhy se opět dostaly na nová historická maxima, když S&P 500 překonalo hranici 4500 b. Euro Stoxx 600 za minulý týden připsal 0,8 %, a PX index 0,6 %. V návaznosti na holubičí rétoriku oslabuje americký dolar
Česko má nejnižší nezaměstnanost v eurozóně. ECB plánuje utáhnout uvolněnou monetární ekonomiku
02.07.2021 Míra nezaměstnanosti v eurozóně se v květnu snížila z 8,1 % na 7,9 %. V Evropské unii pak došlo k poklesu nezaměstnanosti o jednu desetinu procentního bodu na 7,3 %. Nejnižší zaměstnanost z celé EU stále přetrvává v České republice (3,3 %). Nizozemsko se však také může pochlubit stejnou úrovní nezaměstnaností.
Ranní okénko - Německý trh práce se pomalu zvedá, maloobchod je ale stále v útlumu
02.06.2021 Dnešní kalendář je téměř prázdný, z Evropy se dočkáme jen dubnového výsledku růstu indexu cen výrobců za měsíc duben. Po březnovém meziročním zdražení o 4,3 % je tentokrát trh nastaven dokonce na 7,5 %. Na tomto očekávání má ovšem lví podíl efekt srovnávací základny z loňského prvního lockdownu, který se nejvíce projeví v cenách energií. I meziměsíční nárůst, který se čeká na úrovni 1,0 %, ovšem není zcela zanedbatelný.
RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 3.5.2021
03.05.2021 Výnosy desetiletých amerických vládních bondů se vyšplhaly nad úroveň 1,6 %. Mírně se zvedly i reálné výnosy. Desetileté break-eveny (inflace implikovaná z protiinflačních bondů) se poprvé za 8 let vyšplhaly nad úroveň 2,4 %. Mírný nárůst výnosů z minulého týdne souvisí s taktickými prodeji investorů, kteří se připravují na robustní makrodata za duben. Pokud dochází k významně pozitivním ekonomickým překvapením, mají dluhopisové výnosy tendenci zvyšovat se a jejich nárůst je tažen reálnými výnosy. Některé investiční banky předpovídají, že efekt ultra-pozitivních makrodat bude částečně kompenzovat nižší než očekávaná emisní aktivita amerického ministerstva financí. Nicméně snížení objemů v rámci pravidelných aukcí by reálně nastalo nejdříve ve 3Q. Proto očekáváme růst výnosů delších UST během května.
3 zprávy, bez kterých se dnes na trzích neobejdete (7.4.2021)
07.04.2021 Po svátečních růstových seancí včera přišlo na trhy výraznější zklidnění, kdy indexy ve Spojených státech pouze stagnovaly s mírnými ztrátami. Výnosy ze státních dluhopisů v USA klesaly, čehož využilo euro a drahé kovy. Ropa WTI dále stagnuje kolem 60 dolarů za barel.
Forex: Riziková prémie koruny pod vlivem pandemie dále roste
05.03.2021 Tovární objednávky v Německu by měly ukázat silnou domácí poptávku a odolný průmysl, který i nadále podporuje tamní ekonomiku. Zahraniční poptávka však postupně slábne. Statistika z amerického trhu práce za únor přinese po dvou měsících opět silná čísla. Zrušení některých omezení vedlo podle nás k výraznému růstu pracovních míst a dalšímu poklesu nezaměstnanosti. Koruna pod vlivem pandemie zůstává na slabších hodnotách. Její riziková prémie na trhu dosáhla podzimních úrovní a další růst nelze vyloučit. Na druhou stranu roste potenciál koruny vrátit se na silnější úrovně, až se domácí situace zklidní.
Forex: Nezaměstnanost v eurozóně překvapivě poklesla
04.03.2021 Míra nezaměstnanosti v eurozóně navzdory očekáváním v lednu poklesla o dvě desetiny na 8,1 %. Vrátila se tak na úrovně z poloviny roku 2018 a zároveň umazala další část nárůstu po vypuknutí koronavirové krize z vrcholu na 8,7 %. Nejvyšší hodnoty i nadále vykazuje Řecko (16,2 %), Španělsko (16,0 %) a Itálie (9,0 %), naopak nejnižší Nizozemsko (3,6 %) a Německo (4,6 %). Statistiku trhu práce zveřejnil i ČSÚ. Data ukázala, že míra nezaměstnanosti v lednu vzrostla ve srovnání s prosincem o jednu desetinu na 3,3 %. Před nástupem pandemické krize, se tato statistika pohybovala kolem 2% úrovně. Vzhledem k omezením, se kterými se domácí ekonomika potýká, je nárůst nezaměstnanosti stále relativně pomalý. K tomu významně přispívají vládní opatření, ale i oživení v některých sektorech, které zaměstnance naopak nabírají.
Kurz EUR/USD: Velký přehled a prognóza pro rok 2021!
31.12.2020 EUR/USD je nejoblíbenější měnový pár světa. Probíhá v něm téměř čtvrtina všech měnových transakcí. S obratem více než 5 bilionů USD denně (včetně derivátů) je měnový trh největším a nejlikvidnějším trhem na světě. Díky tomu je například mnohem dynamičtější než akciový trh.
Ranní komentář: Euro zpět nad 1.20 EURUSD, americké indexy na maximech
02.12.2020 Americké indexy včera pokračovaly v růstu a seanci zakončily na historickém maximu. S&P500 přidal 1.13 %, Dow Jones rostl o 0.63 % a Nasdaq o 1.28 %. Nálada na trzích zůstává pozitivní a příliv kapitálu do rizikových aktiv pokračuje, což se včera projevilo také na pádu amerických výnosů, který byl doprovázen korekcí na americkém dolaru.
RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 31.08.2020
31.08.2020 Dnes ráno vyšly indexy nákupních manažerů v Číně. Výroba mírně zaostala za očekáváním: 51 vs odhad 51,2. Pozitivně překvapily služby, které se vyšplhaly na 55,2 a pokořily tak konsensuální očekávání ve výši 54,2. Kompozitní ukazatel se tak dostal na hodnotu 54,5, nejvyšší hodnotu od ledna 2018. Dobrý výsledek služeb hodnotí investoři pozitivně. V minulosti se vynořily obavy, že dobrý výkon čínského průmyslu souvisí s mohutnými státními intervencemi. Např. minulý týden vyšla data, že profit průmyslových společností se v červenci meziročně zvýšil o 19,6%. Naproti tomu zlepšení v segmentu služeb poukazuje na zvýšení spotřeby – ta souvisí s návratem důvěry čínských domácností. Investoři vnímají oživení spotřeby jako udržitelnější.
Ranní nadhoz - Dorazí údaje o mzdách, HDP i maloobchodu
31.08.2020 V pátek zveřejněné výsledky průzkumu mezi podnikateli a spotřebiteli prováděné Evropskou komisí zaznamenaly zlepšení prakticky ve všech složkách. Celkově důvěra v ekonomiku eurozóny poskočila z červencových 82,4 na 87,7 bodů. Z historického pohledu se však stále jedná o slabý výsledek relativně k předkrizovým hodnotám i dlouhodobému průměru.
EUR/USD – jaká je prognóza kurzu EUR/USD v roce 2020
26.08.2020 Očekávání euro-dolaru jsou pro investory a společnosti velmi důležité. EUR/USD je nejoblíbenější měnový pár světa, ve kterém probíhá téměř čtvrtina všech měnových transakcí. S obratem více než 5 bilionů USD denně (včetně derivátů) je měnový trh největším a nejlikvidnějším trhem na světě. Díky tomu je například mnohem dynamičtější než akciový trh. Směnný kurz eura k dolaru je působivě rostoucí. Mnoho investorů hledá vysvětlení a zajímá je, co mohou od tohoto měnového páru čekat po zbytek roku 2020.
Čo bolo, čo bude... na finančných trhoch
27.07.2020 Nálada na finančných trhoch je v posledných týždňoch pomerne zmiešaná. Na jednej strane sme boli svedkami pokračujúceho rastu nových prípadov koronavírusu vďaka uvoľňovaniu blokovacích opatrení v mnohých krajinách, čo vyvoláva obavy z tzv. druhej vlny šírenia vírusu. Na druhej strane sú tu však fiškálno-monetárne stimuly.
Nezaměstnanost v eurozóně stále roste. Přes 12 mil. lidí nemá práci
03.07.2020 Spolkový sněm v pondělí snížil daň z přidané hodnoty v Německu u vyšší sazby z 19 % na 16 %. U nižší sazby došlo ke snížení z 7 % a 5 %. Německá vláda se tímto snaží podpořit skomírající výdaje domácností. Podle německého ministra zahraničí Heiko Maase vztahy USA a Německa v posledních letech zaznamenaly ochlazení především kvůli obchodu, výdajům na obranu a energetické infrastruktuře.
Nečekaný růst zaměstnanosti. USA vytvořilo 2,5 mil. pracovních míst
05.06.2020 Dle statistik US ekonomika v květnu vytvořila 2,5 mil. nových pracovních míst. Míra nezaměstnanosti se tak dostala na 13,3 %. Trh očekával ztrátu až 8,3 mil. pracovních míst a míru nezaměstnanosti 19,5 %. Růst zaměstnanosti v květnu byl nejvyšší v US historii od roku 1939.
Je krize již za námi nebo nás to nejhorší teprve čeká?
02.06.2020 Během května jsme byli svědky návratu optimismu, když v České republice i v celé Evropě začal počet nově nakažených koronavirem rychle klesat. Vlády si tak mohly dovolit zrušit zákazy a nechat ekonomiku nadechnout se výrazně dříve oproti předchozím plánům.
RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 1.6.2020
01.06.2020 Ve čtvrtek zasedá ECB. Sazby zřejmě zůstanou beze změny. Očekává se, že Evropská centrální banka zvýší objem dluhopisů, který nakupuje v rámci protipandemického programu asi o 500 mld. EUR. Banka v rámci programu zatím nakoupila necelých €200 mld. vládních dluhopisů zemí eurozóny. Tímto tempem by objemy schválené v březnu vyčerpala asi do října. ECB pomohla svými akcemi k poklesu kreditních prémií u bondů jižního křídla eurozóny. Obecně se předpokládá, že nález německého ústavního soudu budou centrální bankéři ignorovat.
Ekonomiku čaká náročný rok
11.05.2020 Akciové trhy majú za sebou ďalší pozitívny týždeň aj napriek početným varovným signálom. Nezamestnanosť v Spojených štátoch vzrástla na 14,7%, čo predstavuje najvyššiu úroveň nezamestnanosti v krajine od začiatku 40-tých rokoch, kedy sa ekonomika zotavovala z veľkej hospodárskej krízy. O prácu prišlo v apríli v USA viac ako 20 miliónov ľudí, pričom najväčší nárast nezamestnanosti sa objavil u skupiny nízkopríjmových zamestnancov.
Denné zhrnutie: Koronavírus opäť stiahol trhy nadol
30.01.2020 Akciové indexy zaznamenali pokles vďaka obavám ohľadom pokračujúceho sa šírenia koronavírusu. Vírusom už je nakazených viac ako 7700 osôb, pričom vírus si už vyžiadal 170 obetí. K negatívnej nálade na trhoch sa pridali aj horšie hospodárske výsledky spoločnosti UPS, ktoré je považovaná za predstihový indikátor hospodárskeho rastu. Výnosy na 10-ročných amerických dlhopisoch klesli na najnižšiu úroveň od októbra, pričom ropa taktiež pokračovala v poklese.
Nezaměstnanost v eurozóně zůstává nejníže za 11 let
09.01.2020 Míra nezaměstnanosti v eurozóně se v listopadu udržela na říjnové úrovni 7,5 procenta, a zůstala tak na nejnižší hodnotě za posledních více než 11 let. Meziročně lidí bez práce ubylo o čtyři desetiny procentního bodu. Vyplývá to ze sezonně přepočtených údajů, které dnes zveřejnil statistický úřad Eurostat. V celé Evropské unii bylo 6,3 procenta nezaměstnaných, stejně jako v předchozích měsících. Nejnižší nezaměstnanost v unii má podle Eurostatu i nadále Česká republika s 2,2 procenta.
EUR/USD – jaký můžeme očekávat vývoj v roce 2020?
19.12.2019 Očekávání euro-dolaru jsou pro investory a společnosti velmi důležité. Jedná se o nejoblíbenější měnový pár, ve kterém probíhá téměř čtvrtina všech měnových transakcí na světě. S obratem více než 5 bilionů USD denně (včetně derivátů) je devizový trh největším a nejlikvidnějším trhem na světě. To činí tento trh například mnohem větším než trh cenných papírů.
Podle guvernéra Lowa je velmi malá pravděpodobnost, že RBA zavede kvantitativní uvolňování. Nezaměstnanost v eurozóně se nachází nejníže od poloviny 2018
29.11.2019 Philip Lane z ECB v pondělí uvedl, že v případě potřeby mohou být upraveny všechny monetární nástroje banky. Podle bankéře bude ECB na dluhopisovém trhu aktivní po dlouhou dobu. Čínský vládní list Global Times informoval, že Čína a USA dosáhly ohledně první fáze obchodní dohody v zásadě širokého konsensu.
Okénko trhu - inflace v eurozóně zrychlila, nezaměstnanost nadále nízká
29.11.2019 Statistický úřad dnes potvrdil růst českého hrubého domácího produktu ve třetím čtvrtletí meziročně o 2,5 %. Mezikvartální růst byl oproti předběžnému odhadu zvýšen o desetinu na 0,4 %. Růst ekonomiky byl podpořen jak domácí, tak zahraniční poptávkou. Dynamika spotřeby domácností sice lehce zvolnila na 2,3 %, přesto zůstává nadále vysoká vlivem příznivé situace na českém trhu práce, tedy nízké nezaměstnanosti a svižnému růstu mezd. Vládní instituce zvýšily svou spotřebu dokonce o 3,3 %. Tvorba fixního kapitálu však zaostala, když mezičtvrtletně i meziročně poklesla o 0,3 %. Podnikypociťují postupně ochabující poptávku, což spolu s vysokými mzdovými náklady vytváří tlak na jejich ziskovost a omezuje množství prostředků na další rozvoj. Export navzdory neutěšené situaci na vývozních trzíchpřidal 1,8 %, čímž značně převýšil dynamiku dovozu (1,0 %) ovlivněnou nižšími importy pro investice. Čistá bilance tak navzdory problematické situaci v oblasti mezinárodního obchodu vychází nadále velmi dobře. Mezi nejúspěšnějšíodvětví české ekonomiky patřily ve třetím čtvrtletí informační a komunikační činnosti, obchod, pohostinství, doprava a stavebnictví, tedy primárně oblasti poháněné rostoucími příjmy českých domácností. Zaostával naopak průmysl. V souhrnu za letošní rok očekáváme průměrný růst hrubého domácího produktu o 2,5 % a pro rok 2020 pak pokles dynamiky na 2,0 %.
Nezaměstnanost v eurozóně je 7,5 procenta
29.11.2019 Míra nezaměstnanosti v eurozóně v říjnu klesla na 7,5 procenta, je tak nejníže od poloviny roku 2008. Proti září se snížila o desetinu procentního bodu, meziročně o půl bodu. Vyplývá to ze sezonně přepočtených údajů, které dnes zveřejnil statistický úřad Eurostat. V celé Evropské unii bylo bez práce 6,3 procenta lidí, stejně jako v předchozích měsících. Nejnižší nezaměstnanost má nadále Česká republika, kde ale proti září vzrostla o desetinu procentního bodu na 2,2 procenta.
ECB dnes zřejmě uvolní měnovou politiku
10.03.2016 Evropská centrální banka (ECB) dnes zřejmě znovu uvolní svou měnovou politiku. Čeká se od ní...
Související klíčová slova:
Cenový kanál | ECB ve Frankfurtu | Marlin | Klid před bouří | Cap | Marriott | Války | Míra nezaměstnanosti v USA | Vývoj | Data z trhu práce | Allianz | DPH | EUR | Spotřebitelské výdaje | Indická ekonomika | Heatmap | Snížit úrokové sazby | Yandex | Wal-Mart Stores | Itálie | Stoxx | PEPP | Vývoj ceny akcie Vonovia v EUR | Údaj o HDP | Očekávání | Evropské centrální banky | SEDG | Akcie Vonovia | Tvorba fixního kapitálu | Výpadek příjmů | Pro investory | Londýnské burzy | Zasedání ČNB | Analytik XTB | Varianta omikron | Čtvrtletní pokles | Stimulační balíček | Trh práce | Roční míra inflace | Evropská komise | Investice | US Bancorp | Geopolitické riziko | Potenciál | Support | Mezinárodní ratingová agentura | Podnikatelské aktivity | Index aktivity | Norges Bank | Dění na světových burzách | PMI v eurozóně | Ifo | Vývoj depozitní sazby | Rating České republiky | Zisk před zdaněním | Prognózy | Britská libra | NYSE | Nižší sazby | Prudký pokles sazeb | Rekord | Raiffeisenbank | Bitcoiny | Oživení ekonomiky | Návrh zákona | Rada guvernérů Evropské centrální banky | Obchodní seance | Český statistický úřad | Accor | EUR/USD | Vanad | General Electric | Morgan Stanley | Německá nezaměstnanost | Český průmysl | Předseda představenstva | Asana | Wolters Kluwer | Spotový trh | Akcie společnosti | Tuzemské hospodářství | Pesimistická nálada | Aktuální vývoj | Lagardeová | Cenné papíry | Výnos | Asijské akcie | Exchange | MongoDB | Goldman Sachs | Delta | LYNX Trading | USMCA | Vzdělávání | Šéf Fedu | Soukromá spotřeba | Negativní účinky | IHNED | Technické rezistence | Index DOW | Německý akciový index DAX | ČEZ | Mezinárodní organizace práce (ILO) | Akcie roku 2020 | Sazby v Polsku | Důvěra v ekonomiku | Nejlepší technologické akcie | Odhad HDP | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Spotřebitelské inflace | Brent | Uber Technologies | Kontrakce | Peníze | Strach | Pandemie COVID-19 | Ukazatel | Průmyslové zakázky | Meziroční růst cen | Baidu | Rozhovor | Acacia Communications | Doporučení k obchodování | Prognóza | FTSE 100 | Běžný účet platební bilance | Měny | Amgen | Americký Fed | Investiční strategie | Tuzemská ekonomika | Zpravodajství | UNA | Ropa WTI | Lockheed Martin | Dividendy | Burza | Vývoj ceny ropy | Pozornost investorů | Burzy | Graf EURUSD | Broker | Daimler | Představitelé ECB | Posílení koruny | Export | Statistiky z pracovního trhu | Zynga | Ekonomické výhledy | EUR/CZK | Odhad růstu HDP | Vládní opatření | Evropská inflace | Průměrná volatilita | Zavedení eura | Kofola | Hodnocení současné situace | Exekuce | IPO | Hospodářské výsledky | Tovární objednávky | Ahold Delhaize | Čtvrtletní výsledky | Boeing | GBP/USD | P.A. | Kurz eura k dolaru | Zvýšení sazeb | Index CAC 40 | Měnový pár EUR/USD | Hospodářské záležitosti | Obchodní deník | Finanční trh | EOG | Inflační cíl | FedEx | Graf indexu | Pracovní místa | Intercontinental Exchange | Caterpillar | FANG | Makrodata | Investoři | Bank of England | Americké ekonomiky | Další růst | Nejistoty | Fidelity | MiFID II | Důvěra v ekonomiku eurozóny | Inflační čísla | Prezident ECB | Jádrový index | Tomáš Pfeiler | Záchranný fond | Posílení | Dluhopisové výnosy | USD | Shopify | Zápis z posledního zasedání | Hold | Pokles kurzu | Euro vůči dolaru | Včerejší seance | Plány | Bankovní skupiny | Vývoj německého akciového indexu DAX | Total | Zisk | Xetra | Tempo zvyšování úrokových sazeb | Německý DAX | Zprávy o trhu | Sodexo | BP | Růstové akcie | Analýzy | Nike | Evropské ekonomiky | Dluhopisoví tradeři | Americké HDP | JPMorgan Chase & Co | Spotřebitelský sentiment | Data z ekonomiky | Růst německé ekonomiky | Béžová kniha | Cenové tlaky | CZK | ILO | NFP | Investovat | Znovunastartování ekonomiky | Technická analýza EUR/USD | Vít Hradil | Uber | CAC 40 | S&P | Spolkový sněm | Silný dolar | Aktuální obchodní příležitosti | Úroková sazba | Španělské statistiky z pracovního trhu | Průmyslové komodity | Thyssenkrupp | Zvýšení daní | CSCO | Unie | Nejlepší vanadiové akcie | Dobrá nálada | InterContinental | UnitedHealth Group | Obchodování na finančních trzích | Vesmírné akcie | Index spotřebitelské důvěry | Deflace | Pozitivní zprávy | TIM | Německé firmy | Německé maloobchodní tržby | Berkshire Hathaway | Blue chip akcie | Eurex | Prezident | ZEW | Konopné akcie | Index cen domů | Coca-Cola | Výsledky | Americké centrální banky | Statistický úřad Eurostat | Ekonomické oživení | Credit Agricole SA | Portfolio | Inflační tlaky | Průzkum | Minulá výkonnost | Bank of America | Lepší výsledky | Průmyslové objednávky | Americký index | Akciový index S&P 500 | Eurostat | Energie | Zůstatek | Odhad inflace | OPEC+ | Růst inflace | Tržní úrokové sazby | US500 | Boom | Makroekonomický výhled | Raytheon | Objem | Veeva Systems | Klima | Tržní kapitalizace | Vývoj ceny akcie Vonovia | Vývoj měnového páru | Podnikatelská nálada | Anglo American | Souhrn finančních trhů | Britský FTSE 100 | Ekonomický vývoj | Firmy | Zvýšení dluhového stropu | Pfizer | Posílení amerického dolaru | Agentura Bloomberg | RWE | Situace v eurozóně | Covestro | Vesmírné akcie 2021 | Zpráva | Ekonomické dopady | Polsko | Prémie | Ratingová agentura | Inflace v Česku | Cenová hladina | Měna | Reakce trhu | ForexLive | Hrubý domácí produkt (HDP) | Hypotéky | Ceny ropy | Státní rozpočet | Nasdaq | Aktuální hodnoty měny | tradingeconomics.com | JOLTS | Rada guvernérů Evropské centrální banky (ECB) | Murray | Deficit | Zasedání Fedu | Bydlení | Jackson Hole | OPEC | USD/PLN | Výroba v eurozóně | Bloomberg | Nová prognóza | GBP | XM | Nabídka | Bezpečné útočiště | Meziroční inflace v eurozóně | Program nákupu dluhopisů | Cenný papír | Maloobchod | Centrální banky | Index výrobních cen | Zpomalení inflace | Trump | Brands | Prezidentka ECB | Zprávy | Index Dow Jones Industrial Average | Obavy z recese | PMI ve výrobě | Evropské trhy | Dolary | Federální rezervní systém | Kurzarbeit | Měnový trh | Stavebnictví | Donald Trump | Dnešní makroekonomické ukazatele | Evropské akcie | Přeprodané oblasti | Podnikatelská důvěra | Míra nezaměstnanosti v Evropské unii | Apple | Ropa Brent | iFX | Obchodování forex | Earnings | Americké akcie | Vyhlídky | CZ | Cena akcie Vonovia | APAC | Dopad pandemie | Průmyslová výroba | Ex-dividend | Směnný kurz eura | Obchodní rozhovory | Index cen výrobců | Hong Kong | Depozitní sazby | Tapering | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | Trh | Kurz EUR/USD | Komise | University of Michigan | Korekce | Zpřesněný odhad | Dopad na finanční trhy | Výrazný pokles | ADBE | Money management | AA | Inflace ve službách | Průzkumy | Kroky centrálních bank | Zveřejnění výsledků | Francie | Zavedení dovozních cel | Den díkůvzdání | Propad | Oldřich Dědek | Trigger | Stimulační opatření | HDP eurozóny | Rating | Dezinflace | Exxon Mobil | Ekonomické události | Německý akciový index | xStation | Microsoft | Příležitosti | Technické analýzy | Pokles úrokových sazeb | Vládní dluhopisy | Výsledky průzkumu | SolarEdge Technologies | ANO | WMT | Hrubý domácí produkt | Automobilky | Drahé energie | Důvěra | Pravděpodobnost | Futures | Index Nasdaq | Data z USA | Zahraniční obchod | Medián | Americké měny | Objem obchodů | Graf | Akciový index | Centrální banka | Příliv kapitálu | Nejlepší akcie | Disciplína | Přehled | Plyn | LYNX | Akcie 2021 | Pár EUR/USD | Eurodolar | Výnosové křivky | Jádrová inflace | E-commerce | Hospodaření | Fed | Zveřejněná data | Americká centrální banka | Prosincová inflace | Evropský statistický úřad Eurostat | Změny sazeb | MRK | Růst spotřebitelských cen | BlackRock | Zpracovatelský sektor | Akcie big data | Technologické akcie roku 2020 | Dolar | Březnová inflace | API | Růst eura | Měsíční data | Údaje o inflaci | Běžný účet | Očekávání firem | Reuters | Dohoda USMCA | ING | Portu | Unilever | Situace na Ukrajině | Zvýšení úrokových sazeb | Brexit | Chevron | Investment | Směnný kurz | Depozitní sazba | Prodeje domů | Rekordní minimum | Aktuální sentiment | Sazby ECB | Utahování měnové politiky | Pozornost | Firma | EURUSD | Portugalsko | Traders | Česká měna | S&P 500 | Vstup na burzu | Data z amerického trhu práce | Kellogg | Obchodování | Předseda | Libra | Americký dolar | CFD | Stoxx 600 | Snížení sazeb | Nová data | Naše ekonomika | 3M | Cena akcie | Indické akcie | Aleš Michl | Řecko | Rostoucí náklady | Jednání o brexitu | Philip Morris | Hlediska technické analýzy | Airbus | Míra | ABN AMRO Bank | Hospodaření státu | Úroky | MT4 | Státní svátek | Nárůst nesplácených úvěrů | Ranní nadhoz | Očekávání analytiků | Investiční banky | Květnová inflace | Předstihové ukazatele | ASML Holding NV | Silný trh | Air | Akcie dnes | Ceny akcií | Defenzivní akcie | Indikace | S&P500 | Klesající trend | EBay | ECB | Ceny | Prudký pokles | Angela Merkelová | Paypal Holdings | ČNB | Švýcarská ekonomika | Cigna | Global Times | Pokles | Prognóza ČNB | MGM | Surové ropy | Analytický tým | ex | Asijské indexy | MJ | Jan Vejmělek | Pokles výnosů dluhopisů | Royal Caribbean | Technologické firmy | Index ISM | Tržní očekávání | Americká ekonomika | NVDA | Nejistota | Obchodník | Doporučení | COVID-19 | Zboží dlouhodobé spotřeby | Spotřebitelské výdaje v USA | Finanční krize | Společnost XTB | Blue-chip | Index cen | Index PX | Daně | Lídři | Dnešní fundamenty | Pokles indexu | Vývoj ceny ropy WTI | Zisky | Snižování inflace | Fio banka, a.s. | BNP Paribas | Den nezávislosti | Americká data | Globální ekonomika | Prostor pro další růst | Ceny komodit | Dlouhodobý support | GRMN | Big data | PX index | Expedia | Růst výnosů | Řízení rizika | Cisco Systems | Klesající tendence | Cena zlata | Přehled o dění na světových burzách | Otočení trendu | Americké hospodářství | Vice | Růst cen | Americké akciové trhy | Momentum | Cenový pohyb | RSI | Útlum aktivity | Exxon | Rheinmetall | Průměrná volatilita páru GBP/USD | Německá vláda | Index nákupních manažerů (PMI) | Dnes na trzích | ČSÚ | JDE | Makroekonomické ukazatele | Index nákupních manažerů | Obchodovat forex | Margin | Zasedání americké centrální banky | Hotovost | Ekonomický a strategický výzkum | Body | Pokles ekonomiky | Tovární objednávky v Německu | Zprávy z USA | Společnosti | Maďarský forint | Wells Fargo | Virus | Akcie roku | QE | Průměrná mzda | Cena | ECB dnes | CME | Malina | Hospodářský růst | Prezident Fedu | Celková inflace | Kartel OPEC | WTI | Bod | Starbucks | Shares | NetEase | Polský zlotý | Bankéři | Spekulace | Republikáni | BNP | EMU | Překoupené zóny | Saúdská Arábie | Domácnosti | FTSE | Cena ropy | Inflace | Tržby | Forexový obchodník | Tržní sentiment | Slabé euro | DAWN | Účet platební bilance | Situace | Jack Dorsey | Předběžné výsledky | Vzdělávací webináře | Daně z příjmů | Prosus | Marriott International | Alphabet | Počet žádostí o podporu | Spotřební daně | Vývoj kurzu EUR/USD | USD/CZK | Europe 600 | Statistiky | Peněžní zásoba | FXstreet | SAP | Stagnace | Ceny akcie Vonovia | ConocoPhillips | Aukce | Růst mezd | Royal Dutch Shell | RUB | Finanční systém | Kurz | Market | Americký PMI | Evropská centrální banka | IFO index | ISM | 256/2004 | Unicredit | Pokles výnosů | CME Group | GOOGL | Odvětví české ekonomiky | Vývoj německého akciového indexu | Abbott Laboratories | Naše prognóza | Conference Board | Ekonomové | Prudký růst cen | Destatis | Měď | Proinflační | Vývoj německé ekonomiky | Konsensus | Analytik | Rozvíjející se trhy | Odpor | PEPSICO | Ranní okénko | Historická minima | USA inflace | Oscilátor | Německá kancléřka | Analytici | Úřad práce | Citigroup | Mario Draghi | Rada guvernérů | Hospodářství | Euro STOXX | Inflační cíle | Sempra Energy | Hodnoty měny | Equity | Vyšší sazby | Kurz eura vůči dolaru | Snižování úrokových sazeb | Merck | Cheniere Energy | Jádrový CPI | Obchodování forexu | Market Maker | Nové peníze | Zasedání ECB | Portfolia | Fresenius Medical | SolarEdge | Poptávka | Měnověpolitické zasedání | NN Group | Koronavirové krize | Vývoz | Aktivity v eurozóně | Webináře | Moody's | První odhad | Měsíční report | Recese | ZNGA | Nárůst výnosů | Makro | ASML | Index Dow Jones | Začít investovat | Výrobní index | Signály | TLTRO | Meziměsíční inflace | Příjmy a výdaje | František Táborský | Kofola ČeskoSlovensko | Air Products | Změna politiky | Kurz eura | Mezinárodní organizace práce | DISH | Oscilátor Marlin | Změna sazeb | Statistika z amerického trhu práce | Ceny energií | Fáze obchodní dohody | Americké indexy | Washington | Dávky v nezaměstnanosti | Snížení produkce | Ceny potravin | Lenka Kalivodová | Fitch | Meziroční míra inflace | Vývoj amerického akciového indexu S&P 500 | Základní sazby | Investiční příležitosti | Rizika | Eurozóna | Regeneron Pharmaceuticals | Ekonomická recese | Kancléřka Angela Merkelová | Advance | Zoetis | Francouzský CAC 40 | Reporty | Projev šéfa Fedu | Euro posiluje | Agentura Fitch | Hang Seng | Předpovědi | Konflikt na Ukrajině | Bondy | Philip Lowe | CrowdStrike | Rostoucí ceny | Trend | Obchodovat | Akcie a ETF | Adidas | Pokles sazeb | Dow Jones Industrial | Nejlepší 5G akcie | Kroky Fedu | RBI | Tomáš Cverna | Míra inflace | Antivirus | Vládní bondy | Ekonomické údaje | Manufacturing | Spotřebitelská důvěra | MMF | Světové události | Průmyslová výroba v eurozóně | USD/RUB | Nařízení | Americký Senát | Farmaceutické společnosti | Fed index | Indexy | Zvyšování sazeb | Odborníci | Výrobní PMI | Japonská měna | Průmysl | Očekávané výsledky | Podnikání | Tempo růstu | EU | GfK | Aerolinky | Uniper | Break-Even | Biliony | Co bude | ETF | Akciové trhy | Úrokové sazby | Německý index DAX | Rizikový sentiment | Viceprezident ECB | Situace na trhu | EOG Resources Inc | Long | Reálná ekonomika | Rally | Bankovní rada | Macron | DAX | SARS | Francouzský index CAC 40 | Revize výhledu | Payrolls | Intesa Sanpaolo | Aktiva | Osobní příjmy | Pokles inflace | Růst zaměstnanosti | Yield | České měny | Nezaměstnanost v Německu | Zlepšení ekonomického výhledu | Business | Facebook | Evropští investoři | Drahé kovy | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Ceny výrobců v eurozóně | Indikátor | Schodek | Základní úrok | Pokles cen | Klid | Euro | Jak obchodovat forex | ROCE | Vysoké inflace | Raiffeisenbank a.s. | STAR | DAWN akcie | Program kvantitativního uvolňování | Vývoj kurzu | Měny regionu | Devizový trh | Sentix | Deutsche Bank | Německý statistický úřad | Vývoj depozitní sazby ECB | Micron Technology | Německé společnosti | Deliveroo | FOREX | Prodeje automobilů | ISM ve službách | Ekonomika eurozóny | Načasování | Fio banka | Americký index S&P 500 | Sentiment | Forexu | Stoxx Europe 600 | Růst úrokových sazeb | Ekonomika | Infineon Technologies | Politika | Pozornost trhu | PLN | Kapitalizace | Potenciál pro růst | Míra nezaměstnanosti | Komunikace | Německá ekonomika | Dnešní seance | Americké futures | BHP | Deutsche Telekom | Poplatky | Forint | Výprodej | GDP | Evergrande | Další vývoj | Zasedání FED | Optimismus | JPM | Puma | Real Estate | Členové bankovní rady | Očekávání trhu | Technologické akcie | Měnové politiky | Akciové indexy | Obchodní válka | Jak obchodovat | Země eurozóny | Historická maxima | Ekonomická data | Elektřina | Dobrá zpráva | Commerzbank | Zhodnocení | Nezaměstnanost v EU | 5G akcie | Výhled | Úrovně rezistence | FOMC | Dividenda | Americký akciový index | Výnosy státních dluhopisů | iRobot | Ethereum | Bezpečné dluhopisy | Nejlepší blue chip akcie | Poptávka po dolaru | Indexy nákupních manažerů | Krátkodobé dluhopisy | Propouštění | PayPal | Medvědi | Finanční trhy | Statistický úřad | Američtí těžaři | Cyrrus | Data o inflaci | Fundamentální pozadí | Expanze | Advance Auto Parts | Sentix index | General Motors | XTB Tomáš Cverna | Euro Stoxx 600 | Walt Disney | Globální investoři | Austrálie | Německé ekonomiky | Francouzský index | Spread | Vývoj ceny akcie | Pracovní trh | Jaderné elektrárny | Vývoj měnového páru EUR/USD | Futures na americké akciové indexy | MetLife | New York | MSFT | Saldo zahraničního obchodu | AIG | Spready | Optimistický výhled | Dividendový výnos | Obchodní bilance | Výdaje | Německé tovární objednávky | Energetické společnosti | Riziková aktiva | ECB Christine Lagardeová | Problémy | Zpomalení růstu | Zpětný odkup akcií | Měnové páry | WP | Akcie roku 2019 | Prezidentské volby | Dollar | Vratislav Zámiš | Základní úrokové sazby | Nezaměstnanost | Úrovně supportu | Evropský akciový trh | USA a Čína | Inflace v Německu | Ropa | Dluhopis | Americká inflace | Akcie roku 2021 | Setkání OPEC | Nálada na trhu | Transakce | M2 | Snížení úrokových sazeb | Růst cen potravin | UnitedHealth | Tyson Foods | Zaměstnanost | Profitovat | Rozjednané prodeje domů | Cenový vývoj | Spotřeba domácností | Míra inflace v eurozóně | Sankce proti Rusku | DE30 | Index PCE | Jasný signál | Pokles ekonomické aktivity | Oslabení eura | Internet of Things | Ukončení obchodní války | Uvolnění měnové politiky | Verizon Communications | Thomson Reuters | Zvyšování úrokových sazeb | 3М | JP Morgan | Obchod | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Data z Německa | AMZN | Eni | Otevření ekonomik | Zlotý | Oslabení | Banka JP Morgan | ABN Amro | Pohonné hmoty | EIA | Pokles nezaměstnanosti | Pandemická situace | Výrobce obuvi | Rusko | Ceny výrobců | Žádosti o podporu | Purple Trading | Evropské méně | Hodnota indexu | Signál | Výsledkové sezóny | EPS | Komerční banka | Index aktivity zpracovatelského průmyslu | ADP | Vanadiové akcie | Evropské společnosti | PMI ve službách | Biliony dolarů | Trhy | Sankce | Překoupené oblasti | Ropy | Forex obchodování | Nové žádosti o podporu | NFIB | Koruna posílila | Společnost | Graf indexu S&P 500 | Firma McDonald's | Sázky | Představitelé centrální banky | KBC | Obchodujte | Nové prognózy | Inflační data | AXA | Negativní výhled | BMW | Cena akcií | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | United Technologies | Nálada | Bezpečný dolar | Umělé inteligence | Indikátory | Tisková konference | Eura | Nizozemsko | Organizace | Odpovědnost | Ratingová agentura Fitch | Růst | Obchodování EUR/USD | Index Dow Jones Industrial | Měnové unie | Polská centrální banka | Silné momentum | Energetické komodity | Příjmy | Známky oživení | JPMorgan | Finanční situace | Výnosy amerických státních dluhopisů | Hrubý domácí produkt (HDP) eurozóny | Nastavení sazeb | Pandemie | BIDU | Tradeři | Index | Poskytování úvěrů | PCE index | Praktické tipy | Wirecard | Cenový index | Western Union | Meziroční růst | Průmyslová produkce | Výsledková sezóna | Forex trading | SPWR | ISM index | Volby | Obchodní dohody | Vyšší úroveň | BHP Group | Jak investovat | Dividendy z ČEZ | ECN broker | Výrobce obuvi Dr. Martens | Cíle | Instrumenty | Britský FTSE | Bezpečnost | Investice do marihuany | Aktuální situace | Long Term | Osobní výdaje | Prémie koruny | Průmysl v USA | Volatilní | Banky | Komise v přenesené pravomoci | Německý průmysl | Express | 1D | Okénko trhu | TradingEconomics | Zalando | Šéf Fedu Jerome Powell | FDX | Program nákupů dluhopisů | Dow Jones | IRBT | Kartel OPEC+ | Benchmark | Česká inflace | INTC | Intradenní obchodník | Sanofi | DTE | Costco | Rizikový apetit | Podnikání na kapitálovém trhu | Měnové riziko | Nejvyšší nezaměstnanost | Covid | Fio | Odvětví | Šok | Celková míra nezaměstnanosti | Francouzský prezident | Report ADP | Daimler Truck | Obchodní příležitosti | Analytický tým FXstreet.cz | Pokles libry | Investiční společnosti | Průmyslníci | Rostoucí trend | Mzda | Poradenství | Měnový pár | LVMH | Marek Chudoba | Nejúspěšnější odvětví české ekonomiky | SIX | AMS | David Vagenknecht | Banka | Trh cenných papírů | Technické ukazatele | VaR | Technická analýza | Akcie | Christine Lagardeová | Sílící dolar | Ekonomické aktivity | Akcie Vonovia v EUR | Inflace v USA | Analytička | Blue chip | ČSOB | Dopady pandemie | Úrok | Ekonomiky | Měnová politika | Zasedání FOMC | Evropa | Zápis ze zasedání Fedu | Nasdaq Composite | Tesla | Portu Marek Malina | Zasedání v Jackson Hole | Tržby v eurozóně | Negativní dopad | Maloobchodní tržby v eurozóně | Americký prezident | Prohlášení | Zpřísňování měnové politiky | Obchodování na forexu | GM | Obchodní dohoda | Jak se stát lepším investorem | Marketingová komunikace | Vonovia SE | Předpověď | Obchodní napětí | Moderna | Société Générale | CCI | Ekonomický růst | Vzestupný trend | 5G | Oslabení měny | Krize | Management | Průlom | Zoetis Inc | Kvantitativní uvolňování | Pražská burza | Panika | Míra nezaměstnanosti v březnu | Hospodaření vlády | Údaje | Euro klesá | Americký akciový index S&P 500 | Exact Sciences | Obchodovat s akciemi | RDSA | Shell | Vývoj eura | Konec roku | Ekonomiky eurozóny | Počet nezaměstnaných v Německu | Převodník měn | Podíl nezaměstnaných | EQT | Snižování sazeb | ING Groep NV | Evropský statistický úřad | Nemovitosti | Inflace v Evropě | Stříbro | Visa | Virus SARS | Práce | Nárůst HDP | Procter & Gamble | Mzdová dynamika | PayPal Holdings Inc | XTB | Podniky | Lufthansa | Americká měna | Index spotřebitelských cen | Američané | Volatility | Německá míra nezaměstnanosti | Enel | Ministr financí | Rubl | Index Nasdaq Composite | Rozpočet | xStation5 | Vonovia | Kraft Heinz | Maloobchodní prodeje | Farmaceutické akcie | Pozitivní vliv | Nejnovější údaje | cTrader | Volkswagen | Důvěra v českou ekonomiku | Odhady analytiků | Marathon | Inflace v eurozóně | Německo | Prodeje Warrena Buffetta | Český index nákupních manažerů | Biden | Zrychlení růstu | WKL | Akciový trh | Graf EUR/USD | Silný indikátor | Viceprezident | Ztráty | Offshore | Automotive | Index relativní síly | FXstreet.cz | Bilance | Inflace v Polsku | Vivendi | STMicroelectronics | Překoupenost | Crédit Agricole | Vyhlídky do budoucnosti | Šéfka ECB | Louis Vuitton | EK | Investování | Kotace | Mzdy | HDP v eurozóně | Vývoj EUR/USD | Anna Píchová | Zadlužení | Vojtěch Benda | Obchodníci | Ukazatele | Státní dluhopisy | Nízká inflace | Dluhopisy | Trading | Internet of Things (IoT) | Platební bilance | Merck KGaA | Ceny akcie Vonovia v EUR | Okta | Makroekonomický kalendář | Bank of New York Mellon | Chudoba | Situace na trhu práce | Akciový index DAX | Čína | Koruna | Nárůst nezaměstnanosti | Evropský průmysl | ČR | MIFID | Nastavení měnové politiky | Microsoft Corp | Evropské akciové indexy | Ministerstvo financí | Očekávané Earnings | BBVA | Guvernér | Low | Býčí trend | Rezistence | Umělá inteligence | Ministr zahraničí | USA | Zemědělství | Riziko | Zpracovatelský průmysl | Výraznější pokles | Stav běžného účtu | JPMorgan Chase | Sazby | DocuSign | Dopady pandemie COVID-19 | Ticker | Zveřejnění výsledků HDP | Největší pokles | Miliardy dolarů | Riziková prémie | NKE | Infineon | Vývoj mezd | Burze | WU | Tržby v maloobchodě | Meziroční inflace | Sektor služeb | Maloobchodní prodej | Velký problém | IMI | Americké trhy | American Express | Počet nezaměstnaných | Marek Malina | Domácí poptávka | Zásobníky | Ekonomické zprávy | Stimuly | Denní graf | PEP | Dlouhodobý investor | Globální sentiment | Míra nezaměstnanosti v EU | Zpřísňováním měnové politiky | Tým FXstreet.cz | Míra nezaměstnanosti v dubnu | Kurz eura a dolaru | Statistika | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Další pokles | Vývoj ceny | Německá inflace | Ruská ekonomika | Zisky české měny | Ohlédnutí | Výsledek inflace | Prodej | EOG Resources | Euforie | Investiční | IOT | Ekonomika USA | Objem dluhopisů | CISCO | Posilování eura | Včerejší obchodování | Cenový index PCE | Opce | Bitcoin | HICP | Výkonnost | Česká ekonomika | Přebytek obchodní bilance | Zájem investorů | Hospodářské oživení | Index CPI | Obchodní války | Opatření | Akciové trhy v Austrálii | Walmart | Index S&P 500 | Ekonomická situace | Česká koruna | Stimulační program | Kurz české měny | Ranní komentář | Zlato | HDP | Restrikce | Maloobchodní tržby | Depozitní sazby ECB | Přeprodané zóny | ECN | Likvidita | CL | Přehled o dění | Fond | Blue chips | Dow Jones Industrial Average | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Verizon | Dr. Martens | Objednávky | Inflační očekávání | Joe Biden | Úroveň supportu | Plán obnovy ruské ekonomiky | Výrobní aktivity | Analytik Portu | Kurz EUR | Fundamenty | Omikron | Růst ekonomiky | Komodity | Důležitý support | CZK/USD | Analýza | Vyšší inflace | ČNB dnes | Renault | Odkup akcií | Německé akcie | Miliardy | Výnosy | Index FTSE 100 | Maloobchodní tržby v USA | Tomáš Raputa | Podnikatelské klima | Disney | Applied Materials | Kryptoměny | Investiční doporučení | IPO Deliveroo | Koronavirus | Centrální bankéři | Belgie | Dollar General | Investor | Akcie Vonovia SE | Objem obchodování | Zlepšení | Remy Cointreau | ČTK | Měnové podmínky | Americké akciové indexy | Situace na americkém trhu práce | Amazon | Americká vláda | Španělsko | TotalEnergies | Podnikatelské aktivity v eurozóně | Jerome Powell | Microsoft Corporation | Zvyšování úroků | Česká národní banka | Významné události | Wall Street | Inflační šok | Dnešní videokomentář | Index DAX | Základní úroková sazba | Silnější americký dolar | Hike | Nakupovat | Americké vlády | Spotřebitelské ceny
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | FOREX | Cena | Pivot