Čtvrtek 21. listopadu 2024 09:48
reklama
InstaForex rijen 2024
reklama
Purple ebook obchodování ropy
reklama
eightcap zlato
reklama
Dukascopy new

Zprávy z USA

img

GBP/USD: Jednoduché obchodní tipy pro začátečníky na 5. listopadu (americká seance)

05.11.2024 Test úrovně 1,2974 proběhl, když už indikátor MACD výrazně vystoupal nad linii nula, což omezilo růstový potenciál páru. Proto jsem libru nenakupoval a raději jsem čekal na scénář č. 2, tedy prodej. Zakrátko proběhl druhý test, když byl MACD v zóně překoupenosti, což vypadalo jako ideální příležitost k nákupu, a proto jsem ji využil. Kvůli silným údajům PMI z Velké Británie však libra pokračovala v růstu, což vedlo k menší ztrátě. Ve druhé polovině dne očekáváme údaje o aktivitě ISM ve službách a kompozitní PMI v USA za říjen, stejně jako obchodní bilanci. Tyto údaje pravděpodobně nebudou mít výrazný vliv na trh, protože pozornost se soustředí na prezidentské volby. Proto předpokládám obchodování v rámci horizontálního pásma. Pokud jde o intradenní strategii, zaměřím se spíš na realizaci scénářů č. 1 a 2.
img

GBP/USD: Analýza na 1. listopadu – libra opět klesá

01.11.2024 Pár GBP/USD se ve čtvrtek v grafu 1H obrátil ve prospěch amerického dolaru a zajistil si pozici pod zónou supportu 1,2892–1,2931, což je úroveň, která dříve představovala výzvu pro medvědy. V pátek se pár do této zóny vrátil. Zprávy z USA, které budou zveřejněny později během dnešního dne, by mohly spusit jak nákup, tak prodej, takže podle mého názoru nemá příliš smysl předpovídat, kde pár dnes večer skončí.
img

Na co se zaměřit 1. listopadu? Analýza fundamentálních událostí pro začátečníky

01.11.2024 Na pátek je naplánováno mnoho makroekonomických událostí, všechny z USA a všechny velmi důležité. Trh bude sledovat přehledy o počtu pracovních míst mimo zemědělství (nonfarm payrolls), míře nezaměstnanosti, změnách průměrné mzdy a indexu ISM ve výrobě. Význam nonfarm payrolls a nezaměstnanosti netřeba zdůrazňovat, protože patří k údajům, které jsou pro trh i Federální rezervní systém nejdůležitější. Jelikož inflace v USA zpomalila méně, než se očekávalo, a index výdajů na osobní spotřebu (PCE) nezpomalil vůbec, bude teď další kroky Fedu určovat míra nezaměstnanosti a pracovní trh. Silné údaje by Fedu mohly umožnit snížit klíčovou sazbu o 0,25 % s případnými pauzami mezi jednotlivými kroky. Slabé údaje by však vyžadovaly podporu trhu práce a Fed by mohl zvážit i další snížení sazby o 0,5 %.
img

Přehled pro pár GBP/USD na 31. října – zpráva ADP zapůsobila, ale čeká se na nonfarm payrolls

31.10.2024 Měnový pár GBP/USD začal růst, ale po zveřejnění americké zprávy ADP – která je považovaná za předzvěst nonfarm payrolls – rychle klesl. Nicméně je třeba poznamenat, že mezi ADP a nonfarm payrolls není konzistentní korelace. Zpráva ADP může být dvakrát silnější, než se předpokládalo, zatímco nonfarm payrolls mohou být dvakrát slabší, a údaje o tvorbě pracovních míst se často neshodují. V konečném důsledku budou trh utvářet nonfarms a pohled Federálního rezervního systému na trh práce. Ačkoli tedy dolar dostal včera impuls, opravdové zkoušky ho teprve čekají.
img

XAU/USD – analýza a prognóza

31.10.2024 Zlato dál dosahuje nových historických maxim. Poptávka po bezpečných aktivech, podpořená rizikem dalšího geopolitického napětí a nejistoty kolem prezidentských voleb v USA, zůstává klíčovým faktorem, který drahý kov podporuje.
img

Analýza EUR/USD: HDP eurozóny, HDP USA, inflace Německa a zpráva ADP

31.10.2024 HDP eurozóny vzrostl ve třetím čtvrtletí o 0,4 %, zatímco většina odborníků předpokládala růst o 0,2 %. Jedná se o nejsilnější tempo růstu od začátku roku 2022, kdy evropská ekonomika ve 2. čtvrtletí 2022 vzrostla o 0,8 %. Meziročně HDP vzrostl o 0,9 % (prognóza: 0,8 %), což je nejsilnější tempo růstu od 1. čtvrtletí 2023. Ze zprávy vyplývá, že HDP Španělska vzrostl ve 3. čtvrtletí o 0,8 %, Francie o 0,4 % a Německa o 0,2 %.
img

Co sledovat 30. října? Analýza fundamentálních událostí pro začátečníky

30.10.2024 Na středu je naplánováno mnoho důležitých makroekonomických událostí. Důležité jsou všechny. Německo zveřejní údaje o nezaměstnanosti, inflaci a HDP. Eurozóna vydá údaje o HDP a USA zveřejní údaje o HDP společně se zprávou ADP o zaměstnanosti v soukromém sektoru. Dnešek slibuje, že nebude nudný. Od evropských zpráv těžko očekávat silnou podporu pro euro, protože růst HDP pravděpodobně nepřekoná prognózy, míra nezaměstnanosti v Německu není zásadní ukazatel a mírné zrychlení německé inflace pravděpodobně neovlivní plány Evropské centrální banky. Odpolední zprávy z USA však mohou výrazně ovlivnit tržní sentiment, takže dnes lze očekávat zvýšenou volatilitu.
img

Přehled páru EUR/USD na 29. října – čekáme na klíčové údaje

29.10.2024 Měnový pár EUR/USD nevykázal v pondělí žádné zajímavé pohyby a většinu dne se obchodoval pod linií klouzavého průměru. Ačkoli se zdá, že korekce směrem nahoru je stále možná, na tržní sentiment to nemá vliv. Proto ani konsolidace nad klouzavým průměrem nezaručí začátek korekce, zvlášť když jsme takový průraz viděli už minulý týden.
img

Čemu věnovat pozornost dne 25. října? Analýza fundamentálních událostí pro začátečníky

25.10.2024 Na pátek je sice naplánováno jen pár makroekonomických událostí, ale i ty by mohly ovlivnit náladu na trhu. Včera euro a libra vykázaly mírný růst a měnový pár EUR/USD se dokázal udržet nad trendovou linií. Můžeme tedy říci, že trend se mění směrem vzhůru. Pokud budou dnešní makroekonomické údaje ze Spojených států slabé, může britská libra rovněž prorazit nad trendovou linii, čímž se argumenty pro růst eura a libry stanou přesvědčivějšími. Pokud však budou zprávy z USA silné, oba páry by se mohly rychle vrátit ke svému "dnu". V takovém případě bude prolomení trendové linie pro euro považováno za falešné. Dnes budou ve Spojených státech zveřejněny zprávy o objednávkách zboží dlouhodobé spotřeby a index spotřebitelského sentimentu Michiganské univerzity. V eurozóně ani ve Spojeném království nejsou naplánovány žádné významné zprávy.
img

Ropa OIL vyskočila o 3 % kvůli rostoucí geopolitické nejistotě 📈

22.10.2024 Cena ropy Brent (OIL) dnes vzrostla o více než 3 % před zveřejněním zprávy o zásobách ropy API v USA, která je naplánována na 21:30 BST. Hlavním důvodem růstu cen ropy jsou geopolitické napětí. Ukrajinský prezident Zelenskyj signalizoval, že přibližně 12 000 vojáků ze Severní Koreje se připravuje na připojení k Rusku ve válce. Izraelská média uvedla, že možná odpověď na Írán by mohla zahrnovat útoky na domovy íránských úředníků kvůli pokusu o atentát na Netanjahua, který provedl Hizballáh.
img

Analýza páru EUR/USD ze dne 17. října. Zasedání ECB euru nepomohlo

18.10.2024 Struktura vln v grafu 4H páru EUR/USD je čím dál složitější. Od ledna 2024 dokážu rozpoznat jen dva třívlnné patterny (a-b-c) s bodem obratu z 16. dubna. Po dokončení současné vlny c se může začít formovat nová třívlnná klesající sekvence. Předpokládaná vlna c už nabyla pětivlnné struktury a v tomto okamžiku vypadá kompletně. Pokud to tak opravdu je, můžeme být svědky vývoje nové korekční sady vln, která by mohla být poměrně rozsáhlá.
img

Čemu věnovat pozornost dne 17. října? Přehled základních událostí pro začátečníky

17.10.2024 Na čtvrtek je naplánováno několik makroekonomických událostí, ale všechny může zastínit zasedání Evropské centrální banky a projev Christine Lagarde. V eurozóně bude například zveřejněn druhý odhad inflace za září. Druhé odhady se zřídkakdy liší od prvního, takže se neočekává, že by na tuto událost trh reagoval. Ve Spojených státech budou zveřejněny zprávy o maloobchodních tržbách, průmyslové výrobě a žádostech o podporu v nezaměstnanosti. Tyto zprávy by mohly vzbudit zájem trhu, ale na měnovém páru EUR/USD se trh pravděpodobně zaměří na výsledek zasedání ECB. Pár GBP/USD může na tyto zprávy z USA reagovat, ale stejně tak by mohl sledovat pár EUR/USD vzhledem k silné korelaci mezi eurem a librou.
img

Jak obchodovat měnový pár EUR/USD dne 11. října? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

11.10.2024 Měnový pár EUR/USD se ve čtvrtek nadále obchodoval na nižší úrovni. Během celého tohoto týdne byla nízká volatilita, i když včera se mírně zvýšila. Na charakteru pohybu to však nic nezměnilo. Euro pokračovalo v klesajícím trendu, ale výrazného a rozhodného poklesu jsme se nedočkali. Jediným hybatelem ceny byla včera zpráva o inflaci v USA. Upozorňovali jsme, že bez ohledu na výsledek zprávy mohou být pohyby chaotické a volatilní. V důsledku toho se pár po zveřejnění jestřábí zprávy o inflaci pohyboval oběma směry. V hodinovém grafu se vytvořila linie klesajícího trendu, která však naznačuje hlavně obecný směr pohybu. Proražení nad tuto linii by však mohlo signalizovat začátek korekce směrem vzhůru.
img

Prognóza pro pár EUR/USD na 11. října 2024

11.10.2024 Včerejší mírně pesimistické zprávy z USA znejistily euro, vyvolaly u něj fluktuace v denním pásmu 55 bodů a přinesly denní zavírací cenu se ztrátou pouhých 4 bodů. Počet žadatelů o dávky v nezaměstnanosti vzrostl o 42 000 za týden, což zpochybňuje silné údaje o zaměstnanosti z minulého pátku. Jádrový index CPI vzrostl v září ze 3,2 na 3,3 % meziročně, zatímco celkový CPI klesl z 2,5 na 2,4 %, přičemž se očekávala hodnota 2,3 %. Tlak přirozeně vyvíjí i potenciální snížení sazeb ECB, ke kterému má dojít příští týden. Rovnováha dolaru ale zůstává nejistá kvůli napětí na Blízkém východě a současnému uvolňování měnové politiky ECB i Fedu. Vzhledem k pokračujícímu silnému růstu na akciových a komoditních trzích by euro mohlo před zasedáním ECB začít posilovat, protože usliuje o tuto rovnováhu. Od začátku týdne kleslo o pouhých 38 bodů, což jasně dokládá jeho neochotu dál klesat.
img

Jak 4. října obchodovat s párem EUR/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky

04.10.2024 Pár EUR/USD ve čtvrtek pokračoval v mírném poklesu. Volatilita v průběhu posledních dvou dnů klesla, což může naznačovat, že trh čeká na závěrečné zprávy týdne – ty nejdůležitější, kam patří míra nezaměstnanosti a nonfarm payrolls. Nicméně, makroekonomické údaje podpořily i ve čtvrtek americký dolar. Připomeňme, že dolar od začátku týdne každý den získal několik růstových faktorů, což tu už dlouho nebylo. Včerejší PMI ISM pro sektor služeb za září překonal prognózu přibližně o 3 body. Dolar měl tedy dobrý důvod k růstu, ale přesto vzrostl jen slabě. S ohledem na všechny podpůrné údaje se domníváme, že pokles, který pozorujeme od začátku týdne, je příliš slabý. Uptrend pravděpodobně skončil, ale musíme si pamatovat, že dolar poslední dva roky konzistentně klesá. Ve střednědobém horizontu mohou se stále může obnovit nelogický nákup eura.
img

Analýza páru GBP/USD ze dne 2. října 2024

03.10.2024 Vlnový pattern na páru GBP/USD zůstává poměrně složitý a stále se prodlužuje. V jednu chvíli vypadala vlnová struktura poměrně přesvědčivě a naznačovala sestupnou sadu vln s cíli pod číslem 23. V praxi ale poptávka po britské libře dál roste, což narušuje jakékoli vlnové formace. Trh neúnavně pokračuje v navyšování long pozic.
img

Jak 2. října obchodovat s párem EUR/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky

02.10.2024 Pár EUR/USD se v úterý prudce propadl a vymanil se z horizontálního kanálu 1,1091–1,1191. Jak už bylo řečeno, očekáváme jen pokles evropské měny. Nevidíme důvod, proč by euro mělo pokračovat v růstu nebo dolar v poklesu. Trh v uplynulých dvou letech už celý cyklus snižování sazeb Fedu zohlednil. Včera (a v pondělí) měl americký dolar dost důvodů k růstu. Za prvé, inflace v eurozóně klesla pod 2 %, což znamená, že Evropská centrální banka by mohla snižovat úrokovou sazbu rychleji než ob zasedání. Předseda Fedu Jerome Powell navíc odmítl možnost listopadového snížení sazeb o 0,5 % a první významná zpráva o pracovním trhu – JOLTs – ukázala vyšší hodnotu, než se očekávalo. Věříme ale, že dolar by měl růst i bez makroekonomické podpory.
img

Přehled vývoje měnového páru GBP/USD dne 25. září. Libře je jedno, kdy a kam poroste

25.09.2024 Hádejte co? Měnový pár GBP/USD v úterý pokračoval v pohybu směrem vzhůru. Pohyb byl tentokrát poměrně slabý, ale na to jsme upozorňovali i včera. Ano, trh tentokrát neměl důvody k prodeji dolaru a nákupu libry, ale ty neměl ani v pondělí. Přesto britská měna i v první obchodní den týdne rostla.
img

EUR/USD. 17. září. Obchodníci se připravují na dva scénáře

17.09.2024 Pár EUR/USD se v pondělí odrazil od zóny supportu 1,1070–1,1081 a pokračoval v růstu ke korekční úrovni 200,0 % (1,1165). Cena nemusí této úrovně dosáhnout, protože by to znamenalo prorazit vrchol předchozí vzestupné vlny. V tom případě by se trend změnil na "býčí". Z aktuálních úrovní je možný obrat ve prospěch amerického dolaru a návrat k supportu 1,1070–1,1081.
img

Na co se soustředit 17. září? Přehled fundamentálních událostí pro začátečníky

17.09.2024 Na úterý není naplánováno mnoho makroekonomických událostí, ale několik jich přece jen bude. Problém je, že trh v současné době nepotřebuje k obchodním rozhodnutím žádné zprávy. V pondělí žádné zprávy nepřišly, ale oba měnové páry přesto vykázaly značný růst. Proto podle nás dnešní zprávy nebudou mít na trh velký vliv a mohou vyvolat jen drobné lokální reakce.
img

EUR/USD: Jednoduché tipy na obchodování dne 11. září pro začátečníky. Analýza včerejších forexových obchodů

11.09.2024 K otestování ceny na úrovni 1,1031 došlo ve chvíli, když se ukazatel MACD začal pohybovat směrem dolů od nuly, což potvrdilo správný vstupní bod pro prodej (sell) eura. V důsledku toho pár klesl o 15 pipsů, načež tlak polevil. Cílové úrovně 1,1005 jsme nedosáhli, takže další místa pro vstup do trhu nebyla k dispozici. Včerejší německý index spotřebitelských cen a italská zpráva o průmyslové výrobě odpovídaly prognózám ekonomů, takže euro nepodpořily. Dnes nemáme z eurozóny k dispozici žádná data, a tak se pozornost přesune na druhou polovinu dne a důležité zprávy z USA, kterým se budeme podrobněji věnovat později. Prozatím má euro potenciál udržet si růst pozorovaný během asijské seance, ale nezapomínejme na zítřejší zasedání Evropské centrální banky a snížení úrokových sazeb, které pravděpodobně omezí růstový potenciál páru. Co se týče intradenní strategie, budu spoléhat spíše na realizaci scénářů č. 1 a 2.
img

Jak 10. září obchodovat s párem EUR/USD? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

10.09.2024 Měnový pár EUR/USD vykazoval v pondělí obstojný pohyb dolů a pokračoval tak už druhý den v trendu. Připomeňme, že v pátek se očekával pokles amerického dolaru, protože makroekonomické údaje z USA lze jen těžko označit za silné. Pokud míra nezaměstnanosti opravdu klesla, vyšly nonfarms opět pod prognózami, takže nás překvapilo, že dolar posiloval. V pondělí ale žádné makroekonomické ani fundamentální pozadí nebylo a fakt, že trh nakupoval dolary, je pro nás dobré znamení.
img

Jak 5. září obchodovat s párem GBP/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky.

05.09.2024 Pár GBP/USD se ve středu obchodoval směrem nahoru na základě stejné zprávy JOLTS. Počet volných pracovních míst byl v červenci výrazně nižší, než trh očekával. Ačkoli, co jiného se dalo čekat, když míra nezaměstnanosti v červenci vzrostla? Nicméně, trh opět zklamaly slabé údaje z USA, které oslabily jak jeho očekávání, tak očekávání odborníků. Je důležité si pamatovat, že pro účastníky trhu není důležitá skutečná hodnota, ale fakt, jestli tato hodnota odpovídá prognóze. Pokud je prognóza opakovaně nastavena příliš vysoko, nikdy nebude splněna a americký dolar by mohl klesat ještě několik let. Jenže současná realita měnového trhu je taková. Do konce týdne zbývají ještě dva dny, během kterých bude zveřejněno mnoho důležitých makroekonomických údajů. A pár GBP/USD urazil od posledního lokálního maxima jen nepatrnou vzdálenost. Pokud nebudou uspokojivé ani zbývající zprávy o práci, podnikatelské aktivitě a nezaměstnanosti, mohla by se libra tento týden vrátit k úrovni 1,3250.
img

Jak obchodovat pár EUR/USD dne 29. srpna? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

29.08.2024 Ve středu pár EUR/USD zažil mírnou korekci směrem dolů, ale nepodařilo se mu prolomit vzestupnou trendovou linii, ani překonat poslední lokální minimum. Současná korekce je proto považována za "nepatrnou". Stojí za zmínku, že včera nedošlo k žádným makroekonomickým ani fundamentálním událostem, takže pokles byl čistě technický. To nutně neznamená, že začne nový klesající trend, který mnozí očekávají. Euro pokračuje v růstu, ať už k tomu důvod má, anebo ne, a dolar ze stejných důvodů nadále klesá. Samozřejmě pokud by cena konsolidovala pod trendovou linií, výrazně by to zvýšilo pravděpodobnost poklesu páru. Připomínáme však, že v posledních třech týdnech jsme byli svědky růstu pouze na základě očekávání trhu ohledně zářijového snížení sazeb FOMC. Trh má do 18. září dostatek času, aby tento faktor zapracoval. Pokud příští týden obdržíme z USA neuspokojivé údaje o trhu práce a nezaměstnanosti, pokles dolaru by mohl ještě zrychlit.
img

Ropa vstává z popela

28.08.2024 Geopolitika, očekávaný začátek cyklu snižování úrokových sazeb Federálního rezervního systému, dobré zprávy z USA a Číny a rizika přerušení produkce v Libyi na úrovni 1,17 milionů barelů denně oživily ceny ropy. Ceny Brentu vzrostly během tří obchodních dnů o více než 7 %, býčí spready pro severomořskou ropu na trhu s futures vzrostly z 62 centů na více než 100 dolarů, a Exxon Mobil varoval, že poptávka neklesne až do roku 2025. Pokud producenti nezvýší investice do výroby, ceny by mohly kvůli nižší nabídce stoupnout na čtyřnásobek.
img

EUR/USD. 27. srpna. Slabé zprávy z Německa nedokázaly obnovit medvědí trend

27.08.2024 V pátek se kurz měnového páru EUR/USD obrátil ve prospěch evropské měny a zajistil se nad korekční hladinou 200,0 % na úrovni 1,1165. V pondělí však ani nevzrostl, ani neklesl. Vzestupný pohyb by tak mohl pokračovat směrem k další cílové úrovni 1,1240. Pokud by kotace konsolidovaly pod 1,1165, dalo by to dolaru novou šanci mírně posílit směrem k oblasti supportu 1,1070–1,1081. Nálada na trhu však zůstává " výhradně býčí".
img

Jak obchodovat pár GBP/USD dne 23. srpna? Jednoduché tipy a analýza transakcí pro začátečníky

23.08.2024 Měnový pár GBP/USD ve čtvrtek zaznamenal mírný pokles, který je však v grafech sotva patrný. Včerejšek tak byl jen dalším dnem v řadě, kdy se britské libře nepodařilo provést ani tu nejmenší korekci a dolar naopak neposílil. Vzestupný trend zůstává neporušený a nezpochybnitelný. Ve Velké Británii byly včera zveřejněny indexy podnikatelské aktivity ve službách a ve zpracovatelském průmyslu, které dopadly nad odhady trhu. Není to důvod k opětovnému nákupu tohoto páru?
img

XAU/USD. Analýza a prognóza vývoje

23.08.2024 Zlato zůstává v defenzivě nad psychologickou úrovní 2 500 USD. Pokles ceny však tlumí rostoucí očekávání agresivnějšího uvolňování měnové politiky ze strany Federálního rezervního systému. Ve středu zveřejněné údaje ukázaly, že růst počtu pracovních míst v USA do března loňského roku byl slabší, než se původně očekávalo. Zápis z červencového zasedání FOMC navíc odhalil, že několik představitelů se přiklání k okamžitému snížení sazeb. To spolu s přetrvávajícími geopolitickými riziky nadále podporuje drahý kov a naznačuje nutnost postupovat před umístěním pozic vzhledem k případnému výraznějšímu korekčnímu poklesu opatrně.
img

Jak obchodovat pár GBP/USD dne 22. srpna? Jednoduché tipy a analýza transakcí pro začátečníky

22.08.2024 Měnový pár GBP/USD pokračoval ve svém vzestupném pohybu i ve středu. Vzestupný pohyb byl v posledních týdnech tak silný a nezastavitelný, že bylo nutné zmenšit měřítko grafů, aby se do nich alespoň vešel. Nepochybujeme o tom, že současný růst libry je zcela nelogický. Trh již několik týdnů, ba dokonce měsíců využívá jakoukoli záminku k prodeji amerického dolaru a ignoruje celkový fundamentální a makroekonomický obraz. Každá další zpráva z USA je využívána pouze k jednomu účelu.
img

Jak obchodovat pár GBP/USD 21. srpna? Jednoduché tipy a analýza transakcí pro začátečníky

21.08.2024 Pár GBP/USD pokračoval ve svém vzestupném pohybu i v úterý. I začínající obchodníci nyní mohou pozorovat chování páru v posledních týdnech – nepřetržitý růst, prakticky bez jakékoli korekce. Dříve se dalo říci, že makroekonomické údaje z USA pravidelně tlačily na dolar nebo že představitelé Federálního rezervního systému konečně diskutovali o snížení klíčové sazby. V současné době však na dolar nepůsobí žádné faktory, které by jej tlačily dolů. Přesto trh pokračuje v panickém výprodeji americké měny. Takové pohyby nemají žádnou logiku. Nejzajímavější je, že tento nelogický růst dříve či později skončí a je docela možné, že začne stejně nelogický pád.
img

Plán obchodování GBP/USD na 20. srpna. Jednoduché tipy pro začátečníky

20.08.2024 V pondělí si pár GBP/USD udržel svůj růstový pohyb v souladu s aktuálním vzestupným trendem. Jak jsme už mnohokrát zmínili, v tuto chvíli neexistují žádné nové důvody pro nákup tohoto páru. V pondělí Spojené království ani Spojené státy nezveřejnily žádné zprávy. Přesto jsme byli svědky dalšího růstu britské měny, což už není nijak překvapivé. Trh nadále prodává dolar na základě očekávání snížení úrokových sazeb Federálním rezervním systémem v září. Nezáleží na tom, že účastníci trhu na to čekají už od začátku roku a jednají podle toho, co se ještě ani nestalo – tak je tomu už osm měsíců v řadě. Zároveň se zdá, že uvolnění měnové politiky ze strany Bank of England je příliš neznepokojuje.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 19. srpna. Jednoduché tipy pro začátečníky.

19.08.2024 Pár GBP/USD si v pátek udržel pozoruhodný růst. Ráno byla ve Velké Británii zveřejněna zpráva o maloobchodních tržbách, která odpovídala prognózám, ale údaje za předchozí měsíc byly revidovány směrem nahoru. Tato zpráva částečně vyvolala hned od rána nový růst britské měny. Stojí nicméně za zmínku, že libra šterlinků rostla i v noci, když byla na lokálních maximech, takže je nepravděpodobné, že by zpráva o maloobchodních tržbách byla jediným důvodem jejího nového růstu.
img

Růst na jedné straně, výzvy na straně druhé: Nečekané finanční zprávy z USA a Asie

19.08.2024 Hlavní indexy na Wall Street zakončily čtvrteční obchodní seanci s výraznými zisky, přičemž Nasdaq vyskočil o více než 2 %. K růstu přispěly čerstvé údaje o maloobchodních tržbách za červenec, které potvrdily stabilitu spotřebitelských výdajů a rozptýlily obavy z možné recese americké ekonomiky.
img

Aktuální prognóza pro EUR/USD na 16. srpna 2024

16.08.2024 Nečekané zrychlení tempa růstu maloobchodních tržeb ve Spojených státech z 2,0 % na 2,7 %, zejména vzhledem k tomu, že se očekávalo zpomalení z 2,3 % na 1,8 %, okamžitě vyvolalo výrazné posílení amerického dolaru. Po slabých údajích z trhu práce, které vedly k dlouhodobému a výraznému oslabení dolaru, tak všichni opět viděli hlavní problém eura - ekonomické zprávy z USA jsou výrazně lepší než ty z eurozóny. Dnes by se však dolar mohl opět dostat pod tlak kvůli makroekonomickým údajům. Očekává se výrazný pokles v sektoru stavebnictví, zejména pokud jde o nové stavební projekty, které by podle projekcí měly klesnout o 2,0 %.
img

EUR/USD: jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky na 7. srpna (americká seance)

07.08.2024 Cena 1,0921 byla otestována v době, kdy už se indikátor MACD výrazně posunul nahoru od úrovně nula. Toto jasně omezilo růstový potenciál páru, zvlášť s ohledem na medvědí povahu trhu. Z tohoto důvodu jsem euro nenakupoval a počkal jsem na realizaci scénáře č. 2 pro prodej, který ve své strategii často používám. Krátce nato byla cena 1,0921 otestována znovu a v tu chvíli byl indikátor MACD v zóně překoupenosti, což potvrzovalo správný vstupní bod pro prodej. Pár se ve výsledku propadl asi o 15 bodů a pak se pohyb zastavil. Údaje z eurozóny nepřekvapily a zprávy z USA, které jsou naplánované na dnešek, budou podle očekávání také odpovídat prognózám obchodníků. Z USA čekáme jen údaje o objemu spotřebitelských úvěrů, takže nepředpokládáme silné a směrové pohyby. Pokud jde o intradenní strategii, plánuji jednat na základě realizace scénáře č. 2.
img

Přehled vývoje GBP/USD 5. srpna; libra se rychle dostala z pasti

05.08.2024 Také na měnovém páru GBP/USD se v pátek projevila býčí tendence, kterou vyvolaly makroekonomické údaje z USA. O několik dní dříve rozhodla Bank of England o zahájení uvolňování měnové politiky. V důsledku toho se britská měna ve čtvrtek propadla. Osud však opět přál britské libře, která čtvrteční ztráty rychle vyrovnala.
img

Plán obchodování EUR/USD na 5. srpna. Jednoduché tipy pro začátečníky

05.08.2024 V pátek pár EUR/USD vykázal silnou rally, kterou vyvolaly neuspokojivé údaje o trhu práce a nezaměstnanosti v USA. Hodnota počtu pracovních míst mimo zemědělský sektor za červenec činila pouze 114 000, což bylo výrazně pod mnohem vyššími prognózami. Navíc míra nezaměstnanosti vyskočila z 4,1 % na 4,3 %. V pátek tak byly důvody k panickému prodeji dolaru.
img

GBP/USD: Analýza na 2. srpna: libra pokračuje v předvídatelném poklesu.

02.08.2024 Pár GBP/USD se ve čtvrtek v hodinovém grafu konsolidoval pod zónou supportu 1,2788–1,2801 a pak pod korekční úrovní 76,4 % (1,2752). Může tak pokračovat v poklesu k dalším úrovním 1,2705 a 1,2665. Nakrátko byl prolomen klesající trendový kanál, který ale zůstává aktivní pod vlivem prvního snížení úrokových sazeb Bank of England po dlouhé době. O nákupech a růstu libry v nadcházejících dnech neuvažuji.
img

Plán obchodování měnového páru GBP/USD na 2. srpna Jednoduché tipy pro začátečníky

02.08.2024 Ve čtvrtek pár GBP/USD pokračoval v poklesu a nakonec vykázal dobrou volatilitu. Pár se během dne posunul o zhruba 140 pipsů. Vzhledem k rozhodnutí Bank of England snížit sazby je tento pokles pravděpodobně logický. Zdá se, že trh nebyl na takový výsledek vůbec připraven, ačkoli jsme opakovaně zmiňovali, že kupodivu očekával snížení sazeb pouze ze strany USA. Trh marně čekal zhruba sedm měsíců a obchodoval, jako by Federální rezervní systém měnovou politiku už několikrát uvolnil. Včera se ukázalo, že Evropská centrální banka a BoE zahájí uvolňování měnové politiky dříve než americká centrální banka. Zda Fed začne snižovat sazby do září, zůstává otázkou. Nově nabytý optimismus trhu ohledně uvolňování měnové politiky nesdílíme. Podle našeho názoru současná úroveň inflace snížení sazeb v září nepodporuje. Proto může dolar i nadále stabilně růst.
img

Přehled vývoje EUR/USD dne 1. srpna. Evropská data: ani vyloženě dobré, ani vyloženě špatné

01.08.2024 Měnový pár EUR/USD se po většinu středy obchodoval nepatrně výše. Jako obvykle nebudeme výsledky zasedání FOMC analyzovat bezprostředně po jeho skončení, protože se domníváme, že bude trvat nejméně den, než trh všechny informace "stráví". Proto analýzu zasedání americké centrální banky provedeme až zítra. Prozatím se zaměřme na jinou neméně důležitou a zajímavou událost: zprávu o inflaci v eurozóně.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 30. července. Jednoduché tipy pro začátečníky.

30.07.2024 Pár GBP/USD v pondělí také vykázal poměrně slušný pohyb směrem dolů, ale do konce obchodního dne dokázal většinu svých pozic obnovit. Britská libra celkově dál klesá, ale stále to dělá velmi pomalu. Pro připomenutí, očekáváme další pokles britské měny. Bank of England by mohla začít s uvolňováním měnové politiky už ve čtvrtek a libra už všechny faktory růstu s výraznou rezervou zohlednila.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 15. července. Jednoduché tipy pro začátečníky.

15.07.2024 Pár GBP/USD vykázal v pátek pozitivní obchodování. Zprávy z USA dolar nepodpořily, protože index spotřebitelské nálady Michiganské univerzity vyšel slaběji, než se předpokládalo. Index cen výrobců (který přímo ovlivňuje inflaci a její zpomalení, o kterém všichni mluví) zároveň vzrostl na 2,6 %, ačkoli prognózy mluvily o hodnotě 2,3–2,4 %. Dolar měl po této zprávě posílit, ale vzrostl o pouhých 20 pipů. Greenback ztratil v průběhu dne celkem 80 pipů. To je vše, co potřebujete vědět o tom, jak trh aktuálně reaguje na všechny příchozí zprávy. Zdá se, že dolar by pokračoval v pohybu dolů, i kdyby v pátek nebyly v USA v plánu žádné zprávy.
img

Plán obchodování GBP/USD na 8. července. Jednoduché tipy pro začátečníky

08.07.2024 Měnový pár GBP/USD se v pátek nadále obchodoval v kladném teritoriu. Téměř všechny klíčové zprávy z USA se ukázaly být zklamáním, takže byl pokles dolaru naprosto logický. Trh však posledních 6–9 měsíců dolar prodává, i když k tomu nemá žádný důvod. Pro trh již nejsou tak významné faktory jako postoj šéfa Federálního rezervního systému Jeroma Powella, dlouhodobě jestřábí měnová politika Fedu nebo hrozba uvolnění měnové politiky Bank of England na příštím zasedání. Proto dolar klesá, pokud k tomu existují důvody, a může klesat i nadále zcela bezdůvodně.
img

EUR/USD: tipy na obchodování během evropské seance dne 25. června pro začátečníky

25.06.2024 K otestování ceny 1,0723 došlo v době, kdy ukazatel MACD výrazně vystoupal od nuly, což omezilo potenciál pohybu páru EUR/USD směrem vzhůru. Z toho důvodu jsem euro nenakupoval, přestože v průběhu dne rostlo. Slabé údaje z Německa a zprávy z USA nedokázaly narušit býčí korekci, která se může kdykoli začít dále rozvíjet. Potenciál k růstu však bude jistě omezen hlavními úrovněmi rezistence a absencí významných zpráv, neboť obchodníci budou pravděpodobně ignorovat údaje o HDP Španělska. Pouze Nagelův projev by mohl vést ke zvýšení volatility během evropské seance, i když i to je nepravděpodobné. Pokud jde o intradenní strategii, budu se spoléhat spíše na realizaci scénářů č. 1 a 2.
img

Analýza páru EUR/USD ze dne 20. června. Rizika pro evropskou ekonomiku jsou i nadále vyrovnaná

21.06.2024 Ve 4hodinovém grafu EUR/USD zůstává vlnová struktura beze změny. Aktuálně pozorujeme formování předpokládané vlny 3 ve 3 nebo C klesajícího trendu. Pokud je tento předpoklad správný, pokles kotací bude pokračovat delší dobu, jelikož první vlna tohoto segmentu byla dokončena kolem hladiny 1,0450. Třetí vlna tohoto segmentu trendu by tedy měla skončit níže, i když nebude mít impulsní podobu.
img

EUR/USD. 18. června. Christine Lagardeová zchladila medvědí sentiment.

18.06.2024 Pár EUR/USD v pondělí pokračoval v růstu, předtím se odrazil od Fibonacciho retracementu 76,4 % (1,0676) a konsolidoval se nad Fibonacciho retracementem 61,8 % (1,0722). Mohl by tedy prodloužit vzestupný pohyb k další úrovni Fibonacciho retracementu 50,0 % (1,0760). Konsolidace pod hladinou 1,0722 by prospěla americkému dolaru a možná by obnovila pokles k hladině 1,0676. Medvědi si udělali krátkou přestávku.
img

NZD/USD. Přehled a analýza. Pár je pod tlakem.

18.06.2024 Politici dál prosazují jediné letošní snížení úrokových sazeb. Prezident filadelfského Fedu Patrick Harker totiž v pondělí sdělil, že udržení sazeb na této úrovni by pomohlo o trochu víc snížit inflaci a zmírnit rizika jejího růstu. To pak dál podporuje růst výnosů amerických státních dluhopisů a pomáhá americkému dolaru znovu získat pozitivní dynamiku a naopak vytváří tlak na pár NZD/USD.
img

Přehled vývoje EUR/USD dne 18. června. Uvolnění měnové politiky bude muset počkat do prosince

18.06.2024 Měnový pár EUR/USD se v pondělí podle očekávání obchodoval na mírně vyšší úrovni. Trh se rozhodl využít první obchodní den v týdnu jako příležitost ke korekci páru směrem vzhůru vzhledem k tomu, že euro v poslední době znatelně pokleslo. Domníváme se, že tento pokles byl zcela předvídatelný, ale neznamená to, že by euro mělo klesat každý den bez korekcí.
img

Prognóza pro měnový pár GBP/USD na 13. června. Překvapilo vůbec někoho, že libra rostla?

13.06.2024 GBP/USD si ve středu připsal 110 pipsů výhradně na základě zprávy o inflaci v USA. Tak výrazný pokles dolaru bychom pochopili, kdyby se americká inflace snížila o 0,3 % nebo více. To by přiblížilo první snížení sazeb Federálního rezervního systému. Jak ale vidíme, trh na zpomalení inflace o pouhých 0,1 % již druhý měsíc po sobě reagoval prodejem dolaru. Opět musíme říci, že pár vykazoval nelogické pohyby.
img

EUR/USD: Jednoduché tipy pro začínající obchodníky na 6. června. Přehled vývoje včerejšího obchodování na forexu

06.06.2024 K testu ceny 1,0879 došlo ve chvíli, kdy se ukazatel MACD posunul výrazně nad nulu, což omezilo růstový potenciál páru. Z toho důvodu jsem nenakupoval a nemýlil jsem se. Pár vzrostl pouze o zhruba 10 bodů a poté se zastavil. Včerejší údaje PMI pro sektor služeb eurozóny a kompozitní index byly zklamáním, což vedlo k poklesu páru. Podobné, ale silné zprávy z USA byly důvodem, proč euro během americké seance nepokračovalo v růstu. Dnes se však veškerá pozornost bude soustředit na rozhodnutí ECB o hlavní úrokové sazbě, která bude s 99,99% jistotou snížena o čtvrt procentního bodu, a také na zprávu o měnové politice a tiskovou konferenci prezidentky ECB Christine Lagarde. Pokud se ukáže, že nedávný růst inflace členy ECB vyděsil, euro bude pravděpodobně pokračovat v růstu, protože snížení sazeb bude v nejbližší době mimo hru. Pokud trh překvapí holubičí postoj regulátora, poklesu EUR/USD pravděpodobně nic nezabrání. Pokud jde o intradenní strategii, budu se spoléhat spíše na scénáře č. 1 a č. 2.
img

GBP/USD: Jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky na 5. června (americká seance)

05.06.2024 V první polovině dne nebyly uvedené úrovně otestovány. Obchodníci ignorovali vcelku normální statistiky o aktivitě v britském sektoru služeb a místo toho se zaměřili na nadcházející podobné zprávy z USA. Očekávané údaje zahrnují změny zaměstnanosti od ADP, index podnikatelské aktivity v sektoru služeb ISM a kompozitní PMI. Silné údaje budou libru tlačit dolů, zatímco slabé statistiky pravděpodobně oživí touhu po nákupu libry a prodlouží uptrend po delší sestupné korekci. Pokud jde o intradenní strategii, plánuji jednat na základě scénáře č. 1 a č. 2.
img

GBP/USD. 5. června. Dolar čelí nové zkoušce

05.06.2024 V hodinovém grafu pár GBP/USD včera vzrostl směrem k zóně rezistence 1,2788–1,2801. Pohyb vzhůru však nepokračoval. Kolem této zóny došlo k obratu ve prospěch dolaru, který zahájil pokles směrem k zóně supportu 1,2690–1,2705. Pokles je stále velmi slabý, protože trh čeká na nové údaje z amerického trhu práce a o podnikatelské aktivitě, které budou zveřejněny později během dneška. Pokud budou tyto zprávy slabé (stejně jako ty předchozí z tohoto týdne), mohli by se býci pokusit znovu prorazit nad zónu 1,2788–1,2801.
img

Přehled páru GBP/USD 5. června. Libra se dál baví.

05.06.2024 Pár GBP/USD se v úterý obchodoval poměrně klidně. I když v pondělí vykázal volatilitu kolem 100 pipů, podobné případy jsou v posledních měsících vzácné, jak vidíme v grafu níže. Chceme připomenout, že za běžných okolností se u britské měny považuje za průměrnou hodnotu 100–110 pipů za den. Mnoho obchodníků se proto rozhodlo pracovat s ní – pár vykazuje dobré pohyby. V posledních měsících ale volatilita nepřesáhla 70 pipů a cena se pohybuje téměř jedním směrem.
img

Přehled páru GBP/USD 4. června. Americký index ISM těžce neuspěl.

04.06.2024 Spojené státy tento týden zveřejní značné množství důležitých informací. Dolar tedy bude mít mnohem víc než jen jednu šanci na pokles. Údaje z USA jsou v posledních měsících bohužel ustavičným zklamáním, a to tak velkým, že ani fundamentální pozadí nezachrání dolar před dalšími výprodeji. Stojí za zmínku, že Federální rezervní systém stále odkládá okamžik prvního uvolnění měnové politiky. Přesněji řečeno, trh stále očekává, že Fed zahájí cyklus snižování sazeb příliš brzy. Dá se tedy říct, že trh si za své úsudky a prognózy, které jsou nakonec vždy nesprávné, může sám.
img

GBP/USD: obchodní tipy pro začátečníky na evropskou seanci 3. června

03.06.2024 Cena 1,2729 byla otestována v době, kdy indikátor MACD právě začínal stoupat od úrovně nula, což potvrdilo vstupní bod pro nákup libry. V důsledku toho pár GBP/USD vzrostl o více než 35 pipů. Zpráva o úvěrech ve Spojeném království v pátek ráno výrazně neovlivnila směr páru, ale zprávy z USA spustily nové long pozice a pomohly rozvinout uptrend, kterého jsem využil a který vyústil v dobrý výše zmíněný vstupní bod. Dnes budou zveřejněny údaje o výrobním indexu PMI ve Spojeném království. Pokud překonají odhady ekonomů, mohou obchodníci dál sázet na růst libry, protože na začátku týdne prostě nejsou důvody k prodeji v krátkodobém horizontu. Pokud jde o intradenní strategii, budu se spoléhat spíš na realizaci scénářů č. 1 a 2.
img

Palivo 21. týden: Ceny ropy se po oznámení zásob téměř nezměnily, ceny pohonných hmot pokračují v poklesu

30.05.2024 Ceny pohonných hmot na Slovensku ve 21. týdnu (20.5. - 27.5.) dále klesaly. Dynamika poklesu se však již výrazně ochladila a ceny ropy a benzinu 95, klesly pouze o 0,002 €/l. V případě cen benzinu to představovalo pokles o 0,12 % oproti předchozímu týdnu a průměrné ceny dosáhly 1,62 €/l. Ceny motorové nafty klesly o 0,13 % a v průměru činily 1,505 €/l. Takový pokles stále souvisel s poklesem cen ropy v minulých týdnech.
img

EUR/USD. 28. května. Býci hodlají dosáhnout úrovně 1,1000.

29.05.2024 Pár EUR/USD v pondělí dál stoupal v rámci vzestupného trendového kanálu směrem ke korekční úrovni 76,4 % (1,0892). Odraz od ní by prospěl americkému dolaru a přinesl by určitý pokles k Fibonacciho úrovni 61,8 % (1,0837). Konsolidace nad úrovní 1,0892 zvýší pravděpodobnost dalšího růstu k další Fibonacciho úrovni 100,0 % (1,0982). Býci mají trh plně pod kontrolou.
img

Analýza měnového páru EUR/USD ze dne 16. května. Vyčerpalo euro svůj růstový potenciál?

17.05.2024 Vlnová analýza měnového páru EUR/USD ve 4hodinovém grafu se nezměnila. V současné době pozorujeme výstavbu předpokládané vlny 3 v rámci vlny 3 nebo c klesajícího trendového segmentu. Pokud tomu tak bude, pokles kotací bude ještě nějakou dobu pokračovat, jelikož první vlna tohoto segmentu dokončila svou výstavbu kolem hladiny 1,0450. Třetí vlna tohoto trendového segmentu by tedy měla skončit pod ní.
img

Výhled pro pár GBP/USD na 17. května. Libra korigovala.

17.05.2024 Pár GBP/USD ve čtvrtek mírně klesl z týdenních maxim. Celkově nám středa a čtvrtek umožnily vyvodit téměř jednoznačný závěr o povaze jeho pohybu. Libra roste buď rychle a prudce, nebo pomalu a stabilně. V každém případě ale roste. Roste i tehdy, když k tomu nemá důvod. A když ho má, roste o to víc. Rozdíl úrokových sazeb mezi Bank of England a Federálním rezervním systémem, který se v letošním roce bude jen prohlubovat, není pro trh důležitý. Důležitý není ani fakt, že sazby Fedu, pokud opravdu začnou klesat, pak až na konci roku. Ještě méně důležitý je fakt, že se účastníci trhu mýlili, když očekávali 5–6 snížení sazeb v roce 2024.
img

Ekonomický kalendár: Správa o CPI a maloobchodných tržbách v USA tento týždeň 📃

13.05.2024 Dnešní den je z hlediska makroekonomických publikací poměrně lehký. V kalendáři nejsou naplánovány žádné události, které by mohly mít významný dopad na světové trhy. Je to však teprve začátek velmi důležitého týdne.
img

Co můžeme příští týden očekávat od libry?

13.05.2024 Poptávka po britské libře se za poslední měsíc nezvýšila, stejně jako poptávka po euru. Dokonce bychom mohli říci, že se v posledních dvou týdnech snížila. Libra však stále nevykazuje známky poklesu vůči dolaru a nemůže vytvořit přesvědčivou vlnu 3 nebo C. Neúspěšný pokus o prolomení úrovně 1,2470 pokles libry oddaluje. Trh potěšily nedávné zprávy z Velké Británie, což libru podpořilo. Nedávné zprávy z USA vyvíjejí na dolar tlak.
img

Výhled pro EUR/USD na 7. května. Dolar má stále problémy

07.05.2024 EUR/USD zahájil nový týden snahou pokračovat v pohybu vzhůru. To se mu však nepodařilo, protože neexistovalo žádné fundamentální ani makroekonomické pozadí a během uplynulých dvou týdnů trh získal dostatek důležitých informací, aby měl jasno, jak v blízké budoucnosti obchodovat. Bohužel je velmi těžké říci, jaké rozhodnutí většina účastníků trhu učinila. Měnový pár EUR/USD již několik týdnů prochází korekční fází. Ne že by to bylo nějak zvlášť zneklidňující nebo odrazující, ale bylo by příjemné vídat trend častěji, než několik týdnů čekat na konec korekce.
img

GBP/USD. 3. května. Medvědi spoléhají na silný trh práce v USA

03.05.2024 Pár GBP/USD v hodinovém grafu ve čtvrtek provedl nový obrat ve prospěch britské libry a obnovil vzestupný pohyb k hladině Fibonacci retracementu 38,2 % na úrovni 1,2565. Odraz páru od této úrovně prospěje americkému dolaru a obnoví pokles k hladině Fibonacci 50,0 % na úrovni 1,2464. Setrvání kotací nad úrovní 1,2565 zvyšuje pravděpodobnost dalšího růstu k nejbližší úrovni 1,2611. Býci v krátkodobém horizontu pokračují v útoku, ale přetrvává "medvědí" trend.
img

Ekonomický kalendář: ADP, JOLTS, ISM a Powellův projev v centru pozornosti trhu

01.05.2024 Dnes se pozornost finančních trhů po celém světě zaměří především na USA, kde bude před očekávaným rozhodnutím Fedu a konferencí Jeroma Powella zveřejněna řada důležitých údajů. V brzkém odpoledni bude pozornost upřena na zprávu ADP, která naznačí změnu zaměstnanosti mezi soukromými, americkými podniky. Není jasné, jak trh na zprávu zareaguje, i když dokud existuje riziko zvýšené a přetrvávající inflace, zjevně „přestal“ mít v poslední době rád slabší než prognózované „stagflační“ údaje. Ve 15:45 budou zveřejněny údaje S&P PMI ve zpracovatelském průmyslu, ale pozornost se bude soustředit především na důležitější údaje ISM ve zpracovatelském průmyslu, které budou zveřejněny o 15 minut později.
img

Plán obchodování GBP/USD na 30. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky

30.04.2024 Měnový pár GBP/USD se v pondělí nadále obchodoval výše. Všimněte si, že euro ve stejný den stagnovalo, zatímco britská libra měla ve srovnání s jednotnou měnou mnohem méně důvodů k růstu nebo k nějakému výraznějšímu intradennímu trendu. Ani ve Spojeném království, ani v USA se neodehrály žádné zajímavé události, takže libra opět vykazovala bezdůvodný růst. Zatímco před několika dny se to dalo přičíst technické korekci, v současnosti libra roste v souladu se svou nejlepší tradicí za posledních 6–8 měsíců. Jinými slovy, pro růst neexistuje žádný důvod. Pokud tento stav přetrvá, můžeme na klesající trend zapomenut. Pokud se zprávy z USA tento týden ukáží jako slabší, než se předpokládalo, není pochyb o tom, že dolar bude dále klesat.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 29. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky

29.04.2024 Pár EUR/USD začal v pátek klesat, k čemuž měl technické důvody. Cena se v posledních dnech pohybuje poblíž horní hranice vzestupného kanálu, takže odraz od ní a pohyb dolů vypadaly pravděpodobně. Tento pohyb ani nevyžadoval odpovídající makroekonomické pozadí. Zprávy z USA, zveřejněné v průběhu dne, dolar jednoznačně nepodpořily. Přesněji řečeno, byly zveřejněny čtyři americké zprávy, přičemž tři nelze vnímat jako pro dolar silné. Celkově se dá říct, že zprávy z USA nebyly v tomto týdnu úplně dobré. Největším zklamáním byla zpráva o HDP za první čtvrtletí, které nečekaně zpomalilo na 1,6 %. Zpomalení americké ekonomiky vlastně nelze považovat za něco mimořádného, když uvážíme, že politika Federálního rezervního systému je už delší dobu vcelku výrazně jestřábí. Přesto jsme očekávali vyšší hodnotu. A nebyli jsme sami.
img

Prognóza pro pár GBP/USD na 26. dubna 2024

26.04.2024 Pár GBP/USD podle grafu 1H ve čtvrtek vzrostl na úroveň 1,2517, odrazil se od ní, pak se odrazil od Fibonacciho hladiny 50,0 % (1,2464) a vrátil se na úroveň 1,2517. Nový odraz od této úrovně bude opět působit ve prospěch americké měny a povede k určitému poklesu páru k úrovni 1,2464. Konsolidace kotací nad hladinou 1,2517 zvyšuje pravděpodobnost dalšího růstu k další Fibonacciho hladině 38,2 % (1,2565).
img

GBP/USD: obchodní tipy na evropskou seanci 25. dubna pro začátečníky

25.04.2024 Cena 1,2451 byla odpoledne otestována v době, kdy indikátor MACD výrazně vzrostl nad úroveň nula, což omezilo potenciál páru stoupat, zejména při absenci údajů z USA. Obchodníci dopoledne nakupovali libru a úplně ignorovali zprávu o bilanci průmyslových objednávek; pár ale prudce nevzrostl. Libra by dnes mohla pokračovat ve vzestupné korekci, ale potřebovala by k tomu dobré údaje o maloobchodních tržbách ve Spojeném království a velmi slabé zprávy z USA, o kterých budeme mluvit v odpolední prognóze. Já mezitím přejdu k rozvoji nového vzestupného trendu a budu nakupovat při pullbacku. Co se týká intradenní strategie, budu se spoléhat spíš na realizaci scénářů č. 1 a č. 2.
img

Přehled pro pár GBP/USD ze dne 24. dubna. Dave Ramsden očekává zpomalení inflace

24.04.2024 Měnový pár GBP/USD po pondělním poklesu korigoval v úterý směrem nahoru. Připomeňme, že v pondělí neměl významné důvody k poklesu, ale tento pohyb byl zároveň nejlogičtější a nejkonzistentnější ze všech možných. Libra byla dlouhodobě překoupená a trh ji 4 měsíce odmítal prodávat při jakýchkoli fundamentálních či makroekonomických událostech. Britská libra teď vůči dolaru jaksi "znovu zavádí spravedlivou hodnotu", a aby dál klesala, ani trochu k tomu nepotřebuje každodenní dobré zprávy z USA a špatné z Velké Británie.
img

Co příští týden čeká dolar?

22.04.2024 Nadcházející zpravodajské pozadí v USA bude docela zajímavé. Přestože významných událostí nebude mnoho, zprávy z USA mají na měnový trh často největší dopad. Pro účastníky trhu ale budou mít jen lokální význam. Vyzdvihnu zprávy o indexech podnikatelské aktivity, prodeji nových domů, objednávkách zboží dlouhodobé spotřeby, HDP za první čtvrtletí, prvotních žádostech o podporu v nezaměstnanosti, změnách osobních příjmů a výdajů amerických spotřebitelů, indexu spotřebitelského sentimentu a indexu PCE.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 15. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky

15.04.2024 Pár EUR/USD v pátek obnovil prudký pohyb směrem dolů, ačkoli k tomu tentokrát neměl makroekonomické důvody. Euro začalo klesat ve středu po zveřejnění inflační zprávy z USA. Index spotřebitelských cen zrychlil na 3,5 %, takže trh přestal doufat v červnové snížení sazeb Federálního rezervního systému. Dolar na základě jestřábího postoje americké centrální banky výrazně posílil. Chceme ale připomenout, že se nejedná o jediný faktor, který dolaru pomáhal. Celkové fundamentální pozadí dlouhodobě naznačuje, že by měla růst jen americká měna. Proto nás nepřekvapilo, že dolar v pátek stoupal. Pár by měl podle nás dál klesat, přinejmenším k oblasti 1,02–1,04.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 11. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky

11.04.2024 Pár EUR/USD ve středu zaznamenal výrazný pokles. Podle nás se nakonec stalo, co se mělo stát minulý týden. Připomeňme, že důležité zprávy z USA o počtu pracovních míst mimo zemědělství, nezaměstnanosti, podnikatelské aktivitě a trhu práce vyšly nad očekávání, a přesto stoupalo euro, nikoli dolar. Včera ale byla zveřejněna zpráva o inflaci v USA, která ukázala, že celková spotřebitelská inflace CPI zrychlila na +3,5 % oproti prognózovaným 3,4 %. Trh v daném okamžiku prostě už nevydržel. V posledních měsících odmítal nakupovat dolar a prodávat euro v naději, že Federální rezervní systém nejpozději v červnu začne snižovat sazby. Včera byly tyto naděje zmařeny a trh si konečně uvědomil, že USA začnou uvolňovat měnovou politiku až ve chvíli, kdy se inflace přiblíží cílové úrovni, nikoli v nějakém libovolně vybraném měsíci. Klesající trend přetrvává a dolar by měl dál růst.
img

Výhled pro pár EUR/USD na 11. dubna. Kupci mávali bílou vlajkou

11.04.2024 Pár EUR/USD se ve středu propadl. Euro kleslo poté, co zpráva o inflaci v USA ukázala, že spotřebitelské ceny vzrostly o 0,1 % víc, než se čekalo. Někdo by snad řekl, že tak malá odchylka od prognózy by neměla vyvolat podobně silný pohyb, ale my jsme rozhodně proti. Je fakt, že euro bylo v posledních měsících schopno vykázat jen pozvolný pokles, ačkoli fundamentální a makroekonomické pozadí šlo proti němu. Například minulý týden euro vykázalo nelogický pohyb nahoru, i když prakticky všechny důležité zprávy z USA vyšly silněji, než se očekávalo. Proto jsme pevně přesvědčeni, že euro je nadhodnocené a dolar silně podhodnocený. Včera se účastníci trhu prostě neudrželi a začali hromadně otevírat short pozice, protože teď je jasné, že Federální rezervní systém se neodváží snížit sazby ani v červnu.
img

Případ červen lze považovat za uzavřený

11.04.2024 Po americké měně konečně začíná být poptávka. Dolar prudce vzrostl poté, co zpráva o inflaci za březen ukázala, že index spotřebitelských cen vzrostl v posledních 12 měsících o 3,5 %. Trh takto prudký nárůst inflace nečekal a zareagoval nákupem dolaru. Posílení dolaru jsem čekal ve skutečnosti už minulý týden, ale trh pak prostě všechny pozitivní zprávy z USA ignoroval. Jenže takto to nemohlo být pořád. Oba instrumenty nakonec klesly. Pár EUR/USD potvrdil úmysl pokračovat v tvorbě vlny 3 neboli C, protože nedávno hrozila komplikace celého vlnového patternu. A ta byla plná změněných prognóz, což je vždy nepříjemné.
img

Co příští týden čeká euro?

08.04.2024 Právě jsme viděli silné americké údaje a velmi slabou reakci trhu. Chtěl bych zdůraznit, že poptávka po americké měně měla stoupnout mnohem výrazněji, ale trh se celý týden soustředil spíš na prodej dolaru než na jeho nákup. V důsledku toho není aktuální zpravodajské pozadí pro účastníky trhu příliš zajímavé, takže má menší význam než obvykle.
img

Co příští týden čeká libru?

08.04.2024 Libra zůstává v horizontální části trendu, který vlastně není trendem. Rád bych připomněl, že aktuálně se stále vytváří set klesající vlny, pravděpodobně vlna 2 nebo B, která by se ale mohla i prodloužit. Právě v rámci této vlny už několik měsíců pozorujeme horizontální segment. Vlnová analýza nicméně stále naznačuje, že libra bude klesat přinejmenším k úrovni 1,20.
img

AUD/USD: analýza a výhled. Stabilní usazení nad úrovní 1,06600 by mohlo posílit další růst

04.04.2024 Průzkum zveřejněný Institutem pro řízení dodávek (ISM) ukázal, že růst v americkém sektoru služeb v březnu zpomalil. Index PMI ISM ve službách totiž klesl z únorových 52,6 b. na 51,4 b. To následně zvýšilo pravděpodobnost, že Federální rezervní systém začne v červnu snižovat úrokové sazby. Tyto vyhlídky vedly k náhlému poklesu výnosů amerických státních dluhopisů. Spolu s pozitivním rizikovým sentimentem to podkopává americký dolar a prospívá australskému dolaru citlivému na riziko.
img

Nové názory na sazbu Fedu

04.04.2024 Nový obchodní týden začal pro dolar příznivě, ale pak trh přestal ekonomickým zprávám věnovat pozornost a měnové páry se přestaly pohybovat směrem dolů. V pondělí trh zkušeně obehrál ISM PMI ve službách, v úterý ignoroval zprávu JOLTS a ve středu jsme se dočkali zpráv o inflaci v EU a ADP v USA. Do konce týdne zbývají ještě dva dny, které budou plné důležitých událostí. Pokud však trh bude pokračovat v činnosti jako v úterý a ve středu, nedopadne to dobře.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 2. a 3. dubna

02.04.2024 Dobrý den, vážení obchodníci, v nedávných článcích jsem několikrát zopakoval, že očekávám pokles evropské měny a že trend je aktuálně medvědí. Jak vidíte, pár EUR/USD prodlužuje pokles. Cena pozvolna zaznamenává nižší maxima a minima. V tuto chvíli naprosto nic nenaznačuje konec medvědího trendu. Mnohé se ale může v průběhu tohoto týdne změnit, jak si řekneme v tomto článku.
img

Co příští týden čeká euro?

02.04.2024 První dubnový týden slibuje být pro měnové páry docela zajímavý. Začněme ale eurem, které se poslední dobou docela vleče, ale stále se drží současného vlnového patternu, který naznačuje vytvoření klesající vlny. Aby vše zůstalo při starém, potřebuje trh dostat silné zprávy z USA a slabé z Evropské unie.
img

Prognóza pro pár EUR/USD na 2. dubna 2024

02.04.2024 V pondělí byly zveřejněny lehce smíšené, ale celkově optimistické zprávy z USA. Americký index PMI od S&P pro zpracovatelský průmysl dosáhl v březnu 51,9 bodů, tedy mírně klesl z únorových 52,2 bodů, ale index PMI ve zpracovatelském průmyslu ISM zároveň vzrostl ze 47,8 bodů na 50,3 bodů. Nové zakázky vzrostly ze 49,2 na 51,4 bodů a index zaměstnanosti dosáhl 47,4 bodů oproti 45,9 bodům z předchozího měsíce. Federální rezervní banka v Atlantě navíc zvýšila prognózu HDP pro první čtvrtletí z 2,3 % na 2,8 %.
img

Vyhlídky na vývoj měnového páru EUR/USD dne 2. dubna. Údaje ISM z USA udávají tón celého týdne

02.04.2024 Měnový pár EUR/USD v pondělí vykazoval smíšené pohyby, které však byly poměrně logické. Před zveřejněním výsledku indexu nákupních manažerů (ISM) ve zpracovatelském průmyslu v USA, který se ukázal být výrazně vyšší, než se očekávalo, se pár pohyboval beze změny. Po zveřejnění údajů ISM dolar podle očekávání vzrostl. Připadá nám zvláštní, že ani důležité zprávy a události nevyvolaly silnou dolarovou rally. A přesto jsme v pondělí byli svědky poměrně silného pohybu směrem dolů. Takový pohyb se očekával.
img

Vyhlídky na vývoj měnového páru GBP/USD dne 2. dubna. Hotovo! Nebo snad ne?

02.04.2024 Měnový pár GBP/USD se v pondělí propadl o téměř 100 pipsů. Mějte na paměti, že pár zahájil výrazný pohyb směrem dolů již prakticky večer, kdy byla ve Spojených státech zveřejněna rezonující zpráva o podnikatelské aktivitě ISM, jejíž hodnota se ukázala být nad prognózami a nad hranicí 50,0 bodů. Právě tato zpráva vyvolala dolarovou rally. Nebýt této zprávy, nebo kdyby byla její hodnota slabší, je dost pravděpodobné, že bychom se růstu dolaru nedočkali. Dolar však přesto posílil, ale v globálním měřítku se absolutně nic nezměnilo.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 2. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky

02.04.2024 Pár GBP/USD v pondělí vykázal vcelku obstojný pohyb směrem dolů. Bohužel za ním nestála touha trhu prodávat, ale spíš silné údaje ISM z USA. Trh zkrátka neměl jinou možnost než nakupovat dolar. Přesto je dobře, že dolar vzrostl, protože účastníci trhu předtím několikrát ignorovali zprávy, které byly pro americký dolar pozitivní. Ačkoli tedy cena znovu opustila klesající kanál, downtrend přetrvává. Minulý týden jsme se zmínili, že dokud pár zůstává na stejné úrovni a pohybuje se do strany, nelze brát v úvahu ani realizovat žádné technické signály. Jak vidíme, v pokles se v pondělí obnovil. A v posledních dnech týdne se pár může stále obchodovat směrem dolů, pokud trh v časovém rámci 24H a zprávy z USA budou silné.
C:\fakepath\eurusd-31032024-tydenik-2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (1.4.2024)

01.04.2024 V minulém týdnu došlo ke dvěma obchodům podle mého týdenního komentáře. Jako první jsme se dočkali prolomení horní vstupní S/R zóny, čímž se aktivoval nákupní (buy) obchod, který přesně došel do svého cíle a byl ukončen v zisku. Následně došlo také k prolomení dolní vstupní S/R zóny a tím k aktivaci prodejního (sell) obchodu, který se však dostal pouze k prvnímu cíli na Profit-Target 1 (PT1), jelikož na trhu již chyběla patřičná volatilita.
img

Analýza a tipy na obchodování měnového EUR/USD 27. března

27.03.2024 K otestování hladiny 1,0852 došlo odpoledne v době, kdy ukazatel MACD právě začínal klesat od úrovně nula, čímž potvrdil prodejní signál, a pár se propadl do oblasti 1,0831. V důsledku toho došlo k poklesu o 20 pipsů. Údaje o spotřebitelské důvěře v Německu a zpráva o HDP ve Španělsku euro podpořily, ale silné zprávy z USA, zejména pokud jde o spotřebitelskou důvěru, vyvíjely na pár tlak. Dnes může euro pokračovat v poklesu, k čemuž napomohou prohlášení člena Výkonné rady Evropské centrální banky Piera Cipolloneho a člena Výkonné rady ECB Franka Eldersona. Holubičí postoj bude na euro vyvíjet tlak. Na jednotnou měnu může působit i pokles ukazatele spotřebitelské důvěry v eurozóně.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 15. března. Jednoduché tipy pro začátečníky

15.03.2024 Pár GBP/USD také ve čtvrtek vykázal negativní obchody. Dokonce dokázal vytvořit klesající kanál, který aktuálně podporuje medvědy, takže také můžeme doufat, že libra bude dál klesat. Připomeňme, že očekáváme výrazný pokles libry. Tato měna nejdřív tři měsíce bez jakéhokoli rozumného důvodu rostla, pak tři měsíce zůstávala na stejné úrovni. Máme za to, že přišel čas zahájit silný klesající trend, ale vše bude samozřejmě záviset na tržním sentimentu. Pokud se investoři budou zdráhat nakupovat dolary, protože ignorují fundamentální a makroekonomické pozadí, pak pár nezahájí stabilní klesající pohyb.
C:\fakepath\eurusd-tydenik-11032024-2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (11.3.2024)

11.03.2024 Volatilita na forexu se konečně rapidně zvýšila a minulý týden nám nabídl dvě ziskové obchodní příležitosti podle mého týdenního komentáře. Začátkem týdne trh prolomil první vstupní S/R zónu, čímž došlo ke vstupu do nákupní (buy) long pozice, která skončila v zisku na Profit-Targetu. Následně se aktivoval také druhý buy obchod, který také přesně došel na profit. Pokud jste mých obchodů využili ve svůj prospěch, tak gratuluji k zisku.
img

Co příští týden čekat od britské libry?

11.03.2024 Libra udělala velmi důležitý krok. Vynechávám nepochopitelné důvody jejího růstu, ale aktualizované rozložení vln naznačuje, že libra může zahájit novou etapu vzestupného pohybu. Už dříve jsem zmínil, že každá vlnová formace může mít složitou strukturu bez ohledu na okolnosti. Obvykle nám zpravodajské pozadí pomáhá pochopit, co můžeme od daného instrumentu podle vlnového patternu čekat. Tady je ale trochu jiná situace. Domnívám se, že poptávka po libře v posledních týdnech stoupala naprosto nezávisle na zpravodajském pozadí. Teď očekávám vytvoření vlny C v 2, resp. B. Zpravodajské pozadí proto právě teď nepředstavuje pro účastníky trhu důležitý faktor. Podívejme se nicméně na kalendář událostí na příští týden.
img

Co příští týden čekat od eura?

11.03.2024 Euro v posledních pěti dnech rostlo. Jak jsem už zmínil, od pondělí do čtvrtka tomu neodpovídalo žádné zpravodajské pozadí. Trh interpretoval všechny informace ve prospěch eura. Pokles amerického dolaru naznačilo jen páteční zpravodajské pozadí, ale americká měna ten den dokonce vzrostla! Jak vidíme, je velmi těžké zdůvodnit počínání trhu v uplynulém týdnu.
img

Výhled pro měnový pár EUR/USD na 8. března. Euro po zasedání ECB roste

08.03.2024 Měnový pár EUR/USD ve čtvrtek zaznamenal pozitivní vývoj. Tentokrát byl růst opravdu poměrně impozantní, zejména pokud jej budeme měřit od denního minima. Stejně jako tomu bylo o den dříve, trh neměl k nákupu eura žádné zvláštní důvody. Klíčovou událostí dne bylo zasedání Evropské centrální banky, přesněji řečeno projev prezidentky ECB Christine Lagarde. A co vlastně řekla, že se trhu náhle zachtělo nakupovat euro?
img

Powellova rétorika v Kongresu vyvolala zvláštní reakci trhu.

08.03.2024 Poptávka po americkém dolaru napříč celým spektrem trhu dál klesá, přestože zprávy často naznačují opak. Jestliže instrument EUR/USD lze odepsat jako potřebu vytvořit korekční vlnu, instrument GBP/USD takto nefunguje. Britská libra rozhodně zůstává v bočním pásmu, kde lze pozorovat jakékoli pohyby. Tento horizontální pohyb zůstává beze změny. Mě osobně nicméně překvapuje nedávný růst eura a libry. Nedokážu za ním rozpoznat zřetelný pattern.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 8. března. Jednoduché tipy pro začátečníky

08.03.2024 Pár EUR/USD celý čtvrtek vykazoval pozitivní obchody. Veškeré pohyby v tomto dni lze volně rozdělit na dobu před projevem prezidentky Evropské centrální banky Christine Lagardeové a po něm. Jakmile byly oznámeny výsledky zasedání ECB (které mimochodem neobsahovaly nic zajímavého), euro začalo klesat. Hned po projevu Lagardeové (který mimochodem také nic důležitého a nového nepřinesl) ale euro obnovilo vzestupný pohyb. Ani první, ani druhý pohyb nedokážeme logicky vysvětlit. Růst eura vypadá zvlášť podivně, protože rétorika Lagardeové se ani trochu nezměnila. ECB stále hodlá čekat na další informace a důkazy, že inflace se ve střednědobém horizontu vrátí ke 2 %.
img

Tón Lagarde se může zmírnit

07.03.2024 Závěr aktuálního týdne může být pro euro i dolar výbušný. V předchozích přehledech jsem již vyjmenoval události, které by mohly vést k prudkému zvýšení aktivity na trhu, který v poslední době výrazné pohyby citelně postrádal. Pokud jde o zprávy z USA, situace je víceméně jasná: hodnoty překračující očekávání trhu pravděpodobně podpoří americkou měnu a naopak. Pokud jde o projevy předsedy Federálního rezervního systému Jeromea Powella, je také víceméně jasno: jeho rétorika se pravděpodobně nebude výrazně lišit od dřívějších prohlášení. Zasedání Evropské centrální banky a projev prezidentky ECB Christine Lagarde však situaci poněkud komplikují.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 7. března. Jednoduché tipy pro začátečníky

07.03.2024 Pár EUR/USD ve středu vykázal pozitivní obchody. Volatilita se mírně zvýšila, ale zůstala daleko od běžných úrovní. Je důležité si uvědomit, že cena vzhledem k poměrně silnému fundamentálnímu a makroekonomickému pozadí urazila od denního minima k maximu přibližně 70 pipů. Spojené státy zveřejnily dvě zajímavé zprávy a předseda Federálního rezervního systému Jerome Powell přednesl projev. I když zprávy z USA nepřinesly neuspokojivé hodnoty, americký dolar začal od rána oslabovat a pokračoval v tom i ve druhé polovině dne. Proto se domníváme, že středeční pohyb páru byl poněkud nelogický.Nicméně po dvou týdnech flat trhu by se mohl obnovit vzestupný trend, zvlášť kolem úrovně 1,0880. Nevidíme důvod, proč by euro mělo dál růst, ale trh se rozhoduje sám za sebe. V každém případě se v časovém rámci 5M tvoří různé signály: pro nákup i prodej.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 7. března. Jednoduché tipy pro začátečníky

07.03.2024 Pár GBP/USD se ve středu dál obchodoval směrem nahoru a prodloužil tak trend, který trvá už dva týdny. Technický obrázek je aktuálně vcelku nejasný. Záměrně jsme zmenšili měřítko časového rámce, abychom ukázali flat, který trvá už déle než tři měsíce. Před měsícem pár prorazil spodní hranici tohoto flatu (úroveň 1,2611), ale jednalo se patrně o falešný průraz. Pokud teď pár dokáže překonat úroveň 1,2787, můžeme hovořit o nové fázi globálního vzestupného trendu.
img

Klíčové události 6. března: fundamentální analýza pro začátečníky

06.03.2024 Na středu je naplánována celá řada makroekonomických událostí, přičemž některé jsou poměrně důležité a mají potenciál ovlivnit pohyb obou měnových párů. Pojďme se na ně podívat.
img

Aktuální předpověď pro EUR/USD na 4. března 2024

04.03.2024 Inflace v Evropě zpomalila, ale ne tolik, jak se očekávalo. Očekávalo se, že tempo růstu spotřebitelských cen zpomalí z 2,8 % na 2,5 %, ale kleslo na 2,6 %. Rozdíl se může zdát zanedbatelný, ale vzhledem k předchozí hodnotě je znatelný. Hlavní je, že Evropská centrální banka by to mohla využít jako důvod k odložení snížení sazeb. Teoreticky to měl být důvod, aby se trh vymanil z flat fáze. Jednotná měna se však pouze posunula k horní hranici pásma, ve kterém se obchoduje již téměř dva týdny. A to i přesto, že míra nezaměstnanosti v Evropě klesla z 6,5 % na 6,4 %. Jinými slovy, dva klíčové makroekonomické ukazatele jasně naznačují, že by euro mohlo růst, ale to nestačí k tomu, aby se trh dal do pohybu. K tomu zřejmě hráči na trhu potřebují zprávy z USA. Dnes je však ekonomický kalendář prázdný. V souladu s tím, co se dělo v posledních několika týdnech, se trh bude pravděpodobně postupně pohybovat směrem ke spodní hranici rozpětí.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 1. března. Jednoduché tipy pro začátečníky

01.03.2024 Pár EUR/USD ve čtvrtek vykázal obstojný pohyb dolů (byť ne příliš silný), ale bez velkého významu. Jak dobře vidíme v grafu nahoře, pár se poslední jeden a půl týdne obchoduje v pásmu 1,0785 až 1,0888. I euro tedy prochází flat fází. Čtvrteční pokles páru nelze logicky vysvětlit. Německo ráno zveřejnilo několik zpráv, které euru neposkytly podporu. Někdo by se mohl ptát, co je špatně na tom, že euro se obchoduje směrem dolů. Problém je v tom, že euro začalo klesat už během americké seance, což naznačuje, že na vině nebyly údaje z Německa. I kdybychom předpokládali, že Američané začali na tyto zprávy reagovat, proč euro neklesalo hned při zahájení obchodní seance?
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 1. března. Jednoduché tipy pro začátečníky

01.03.2024 Pár GBP/USD vykázal ve čtvrtek nový pokles a v závěru dne se ocitl poblíž úrovně 1,2611. Odraz od této úrovně nejenže vyvolá nový růst, ale také pár udrží v bočním kanálu 1,2611–1,2725. Naneštěstí pro libru se v posledních měsících formuje pouze boční trend. Pevný průraz pod úroveň 1,2611 nám ale konečně umožní očekávat předvídatelný a logický pokles britské měny.
Související klíčová slova: Střední Evropa | Cenový kanál | Marlin | Zásoby zemního plynu | Neel Kashkari | Dlouhé pozice | Analýza a prognóza | Výnosy dluhopisů | Války | Vývoj | Pokračování klesajícího trendu | Allianz | Údaje z USA | Vyhlídky americké ekonomiky | InstaForex | Hodnota dánské farmaceutické společnosti | Plán obchodování EUR/USD | EUR | Spotřebitelské výdaje | Bundesbank | Nezaměstnanost v eurozóně | Akcie British Petroleum | Oznámení výsledků | Snížit úrokové sazby | Take Profit | Hlavní úrokové sazby | Falešný průraz | Itálie | Stoxx | Údaj o HDP | Očekávání | James Bullard | Pokračování růstu | Korelace | Galapagos | Evropské centrální banky | Terry Sandven | Novo | AUD/NZD | Pro investory | Vybrat zisk | Buy signály | Příležitost k nákupu | Trh práce | Evropská komise | JD Sports | Investice | U.S. Bank Wealth Management | Rozvolnění | Saldo běžného účtu | MACD | Potenciál | Nízké sazby | Support | Podnikatelské aktivity | Zóny supportu | Výnosy na dluhopisech | Danske Bank | Cyklus zvyšování sazeb | Dění na světových burzách | PMI v eurozóně | Jak číst grafy | ADP report | Růst amerického dolaru | Ifo | Zisk před zdaněním | Úspěšnost strategie | Prognózy | Britská libra | Nižší sazby | E.ON | Experti | Rekord | Bitcoinového ETF | Krátkodobý rostoucí trend | Návrh zákona | Stop-Loss | Evropské měny | Rada guvernérů Evropské centrální banky | Uvolňování měnové politiky | Asijské trhy | Obchodní seance | Impuls | EUR/USD | Obchodování britské libry | Cena bitcoinu | Spotřebitelé | Oblasti supportu | Morgan Stanley | Geopolitické napětí | Chování | Recese v eurozóně | Vstup do trhu | MAST | Dopad na sentiment | Wolters Kluwer | Konkurenti | COT report | Price Action | Chování trhu | Základní pravidla obchodování | Index spotřebitelské nálady | Tipy pro začínající | Měnový pár GBP/USD | Lagardeová | Druhá největší ekonomika | Průměrné mzdy | Silné nepokoje | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Cenné papíry | Výnos | Goldman Sachs | SMA | Šéf Fedu | BreakEven | Opatření v Číně | Akcie těžařů | Rozhodnutí o sazbách | IHNED | Šéfové | Index DOW | Richmondský Fed index | ČEZ | Londýn | Výsledky obchodování | Základní pravidla | Směřování měnové politiky | Kontrakty | Odhad HDP | Platební neschopnosti | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Makroekonomické statistiky | Sentiment na trhu | JPY | Růst hrubého domácího produktu | Poradce Bílého domu | Dosáhnout zisku | Posilování dolaru | Brent | Uber Technologies | Peníze | Strach | Ukazatel | Rozhovor | Americká lehká ropa WTI | Doporučení k obchodování | Prognóza | FTSE 100 | Služby | Hlavní události tohoto týdne | Měnová politika Fedu | Měny | Barel ropy | Investiční strategie | Nezaměstnanosti v Německu | Ropa WTI | Burza | Výhled poptávky | Hlavní zprávy | Ceny dluhopisů | ZEW index | Vakcíny proti koronaviru | Vývoj ceny ropy | Evropské burzy | Pozornost investorů | Burzy | USD/EUR | Americký prezident Joe Biden | Býčí divergence | Fondy obchodované na burze | Broker | Daimler | Proražení | Představitelé ECB | Obchodní signály | Základní pravidla systému obchodování | Berkshire | Výroční zprávy | EUR/CZK | Obchodní tipy | British Petroleum | Průměrná volatilita | Hodnocení současné situace | ISM pro sektor služeb | Ahold Delhaize | Nižší úroky | Čtvrtletní výsledky | Boeing | GBP/USD | Sympozium | Zvýšení sazeb | Index CAC 40 | Vyšší náklady | Krátké (short) pozice | Měnový pár EUR/USD | Jeff Bezos | Oživení trhu | Média | Jestřábí postoj | Co bude dál? | 1 milion | Stratégové | Obavy investorů z koronaviru | Nejsilnější růst | Nový rekord | Příjmy a výdaje amerických domácností | Pracovní místa | Caterpillar | Oficiální údaje | Zveřejnění zprávy | Ursula von der Leyen | Makrodata | Investoři | Druhá největší ekonomika světa | Vlnový pattern | Vyšší hodnoty | Bank of England | Americké ekonomiky | Nejistoty | Německá průmyslová produkce | MiFID II | Index výdajů na osobní spotřebu (PCE) | Index PPI | Liz Truss | FedWatch | Bayer | Jádrový index | Červencová inflace | Posílení | Histogram | USD | Zápis z posledního zasedání | Ropné a plynárenské společnosti | Vývoj ceny ropy Brent | Plány | Sestupný trend | Bankovní skupiny | Viceguvernér ČNB | Total | Zisk | Zprávy o nezaměstnanosti | Odložení brexitu | Euro dnes | Tržní hodnota americké společnosti | GBP/EUR | Největší ekonomika | Německý DAX | BP | Analýzy | Nike | Výhled na rok 2023 | JPMorgan Chase & Co | NFP report | Potenciální rizika | Vládní výdaje | Spotřebitelský sentiment | PFE | Hlavní události | Pokles inflace v USA | HeidelbergCement | Třetí vlna | Béžová kniha | CZK | Býčí sentiment | Cenové úrovně | Emoce | Volatilita na forexu | NFP | Investovat | Avast | Uber | CAC 40 | S&P | Úroková sazba | Zasedání Evropské centrální banky | Thyssenkrupp | Obrovský potenciál | Unie | Německý výrobce | Konvergence | Nikkei | Dobrá nálada | UnitedHealth Group | Index spotřebitelské důvěry | Pozitivní zprávy | Ruský rubl | Signál k prodeji | Komoditní | TIM | Zpráva o vývoji nezaměstnanosti | Nízké úrokové sazby | Tesco | Praha | Berkshire Hathaway | Rostoucí nezaměstnanost | Ekonomický kalendář | Prezident | 4iG | Evropská data | ZEW | Patřičná volatilita | Obrat trendu | Analýza transakcí | Tiff Macklem | Úroveň volatility | CME FedWatch | Výsledky | Události tohoto týdne | Akciový stratég | Americké centrální banky | HUF | Inflační tlaky | Průzkum | Minulá výkonnost | Nejdůležitější události | Fundamentální analýza | Lepší výsledky | Retracement | Americký index | Energie | Fundamentální zprávy | Odhad inflace | OPEC+ | Růst inflace | Tvůrci trhu | Oblast supportu | Objem | Ziskové obchodní příležitosti | Tržní kapitalizace | Alternativní zdroje | Vývoj měnového páru | Mary Dalyová | Anglo American | Trendová čára | IEA | Britský FTSE 100 | Index Stoxx 600 | Regulátor | S&P Global | Zprávy o inflaci | Firmy | Zvýšení dluhového stropu | Šéf švýcarské centrální banky | Dolar včera | Pfizer | Posílení amerického dolaru | RWE | Medvědí divergence | Nástroj | Reakce trhů | Úřad INSEE | Zpráva | Polsko | Představitelé Fedu | Cenová hladina | Měna | Reakce trhu | Rok 2024 | Vodafone Group | Nižší maxima | Hrubý domácí produkt (HDP) | Ceny ropy | Nasdaq | JOLTS | Nadšení | Rada guvernérů Evropské centrální banky (ECB) | Murray | Zasedání Fedu | Jackson Hole | Nárůst cen ropy | HUF/EUR | Korekční pohyb | OPEC | Breakout strategie | Bloomberg | GBP | Johnson & Johnson | KB | Meziroční inflace v eurozóně | Inflace v květnu | Akcie včera | Centrální banky | Odchod z Evropské unie | Obchodní týden | CME FedWatch Tool | Zpomalení inflace | Inflace v EU | Rostoucí obavy | Trump | Dnešní růst | Dolarové likvidity | Prezidentka ECB | Týdenní shrnutí | Výsledky firem | Zprávy | Index Dow Jones Industrial Average | Hlavní indexy | Pondělní obchodování | Nezaměstnanost v USA | PMI ve výrobě | Index STOXX Europe | Evropské trhy | Dolary | Federální rezervní systém | Nvidia Corp | Měnový trh | GBPUSD | Stavebnictví | Donald Trump | USDCAD | Odhady trhu | Asie | Americký dolarový index | Klíčové události | Evropské akcie | Přeprodané oblasti | Restriktivní opatření | Nové signály | Apple | Silný růst | Ropa Brent | Earnings | Broker Trust | Aktivita ve zpracovatelském sektoru | Americké akcie | Vyhlídky | Průraz | CZ | Cena ropy brent | Průmyslová výroba | Listopadová inflace | Joachim Nagel | Index cen výrobců | Evropská ekonomika | William Ackman | Trh | Inflace ve Spojených státech | Kurz EUR/USD | Komise | University of Michigan | Bilion | Jednoduché tipy pro začátečníky | České koruny | Výrazný růst | Časový plán | Korekce | Nákup dolaru | Výrazný pokles | Britské libry | Money management | Vývoj ekonomiky | Největší ekonomika světa | Kroky centrálních bank | Francie | Obchodní strategie | Zelenskyj | Yahoo | Propad | Avalanche (AVAX) | Posílení dolaru | Hlavní měny | Trigger | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | Pokračující pokles | Nákup libry | HDP eurozóny | Obchodní systém | Očekávání investorů | Dezinflace | Exxon Mobil | Tým InstaForex | Alligator | Over-The-Counter | SNB | KOL | Microsoft | Příležitosti | Technické analýzy | Vládní dluhopisy | Vlnová struktura | Členové Fedu | Spotřebitelská inflace | HDP Španělska | Obchody | ANO | Hrubý domácí produkt | Long pozice | Sázka | Andrew Bailey | Automobilky | Obchodní instrument | Kurz dolarů | Důvěra | Pravděpodobnost | Futures | Důležité zprávy z USA | Index Nasdaq | Ekonomické ukazatele | Data z USA | Rostoucí akcie | Výrobce luxusních automobilů | Pohyb měnových párů | Spotřební zboží | Downtrend | Americké měny | Graf | Makroekonomické zprávy | Pokles eura | Patrick Harker | Centrální banka | Významné zprávy | Hráči na trhu | Nejlepší akcie | Přehled | Zpráva o inflaci | Obraty | Plyn | Trendové linie | LYNX | Aktivita na trhu | Pár EUR/USD | Počet pracovních míst | Eurodolar | Výnosové křivky | Jádrová inflace | Patrik Urban | E-commerce | Fed | Euroskupina | Fundamentální faktory | Zpomalení ekonomiky | Americká centrální banka | Makro data | Růst spotřebitelských cen | ADP report zaměstnanosti | Výborné vyhlídky | Aktivní obchodování | Míra nezaměstnanosti v Německu | Dolar | S&P 500 a Nasdaq | Cena severomořské ropy | API | Růst eura | Luis De Guindos | Nízká volatilita | HDP USA | Údaje o inflaci | Michael Barr | Příkaz Stop | Reuters | Britská měna | ING | Unilever | Klíčový údaj | Situace na Ukrajině | Zvýšení úrokových sazeb | Brexit | Chevron | Trend měnového páru | Kompozitní index | Velký zmatek | Prodeje domů | Výstupy | Fluktuace | Libra šterlinků | Take-Profit | Cena Brentu | Time-Frame | Pozornost | Dnešní výsledky | Firma | Traders | S&P 500 | Strategie Ondřeje Hartmana | Zakladatel | Obchodování GBP | Politická krize | Wealth | Příkaz | Obchodování | Harris | Předseda | Libra | Americký dolar | Stoxx 600 | Snížení sazeb | 3M | Růst tržeb | Evropská měna | Zvýšení cel | Rostoucí náklady | Celkový trend | Airbus | Míra | Oblečení | Úroky | MT4 | Státní svátek | Makroekonomické údaje | ASML Holding NV | Silný trh | Růst ekonomiky eurozóny | Zápis z posledního zasedání Fedu | E-shopy | Giovanni Staunovo | Japonsko | S&P500 | Klesající trend | ECB | Ceny | Prudký pokles | Technologie | CHF | Současný stav | Finální odhad | ČNB | Rumunsko | Evropská unie | Christopher Waller | Pokles | První obchodní den | Množství peněz | ex | Onemocnění | Ochranné příkazy | Země EU | Americké společnosti | Aligator | Apache | Index ISM | Americká ekonomika | Měny&Sazby | Tripadvisor | Nové rekordy | NVDA | Podpora | Doporučení | Invest | COVID-19 | Zboží dlouhodobé spotřeby | Economic | Pokles ceny | Česká republika | Společnost XTB | OTC obchodování | Index cen | Čínská vláda | Daně | Lídři | Trh práce v USA | Dobré zprávy z USA | Ekonomická předpověď | Dnešní fundamenty | Dluhopisový trh | Zásoby ropy v USA | Dividendové výnosy | Úrokové sazby Fedu | Workshop | Centrum | Vývoj ceny ropy WTI | Zisky | Index Nikkei | BNP Paribas | Náhoda | Drahý kov | Flat | Bankovní rada České národní banky | Sell | Americká data | Ceny komodit | Obchodní podmínky | Thomas Jordan | Nejprudší pokles | Setkání ministrů financí | Růst výnosů | Cisco Systems | Cena zlata | Přehled o dění na světových burzách | Pullback | Vývoj měnového páru GBP/USD | Vice | Breakout | CARA | Rusko-ukrajinský konflikt | Zpravodajské služby | Navýšení kapitálu | Růst cen | Federální rezervní banka | Momentum | Cenový pohyb | RSI | Exxon | Rheinmetall | Technický nástroj | Sazby beze změny | Průměrná volatilita páru GBP/USD | Inflace v Británii | Výhled pro GBP/USD | Heiken Ashi | Útok na Ukrajinu | Dlouhé (long) pozice | Úroková sazba v USA | Plány Fedu | Zasedání Bank of England | Finance | Obchodní plán pro pár EUR/USD | Guvernér australské centrální banky | JDE | Makroekonomické ukazatele | Index nákupních manažerů | Zasedání americké centrální banky | Francouzská společnost | Hospodářský růst USA | Americká lehká ropa | Ekonomický a strategický výzkum | Body | Pokles ekonomiky | Patterny | UTC | Společnosti | Maďarský forint | Wells Fargo | Velké objemy | Prezident Joe Biden | Otevření obchodu | Kov | QE | Američtí investoři | DNO | Cena | Bollinger Bands | ECB dnes | CME | Hospodářský růst | Míra nezaměstnanosti ve Spojených státech | Celková inflace | Posílení eura | Spojené království | WTI | Bod | Podmínky na trhu | Shares | Prodej dolaru | Silnější koruna | Klesající trendové čáry | Polský zlotý | Reserve Bank of Australia | Spekulace | Kryptotrh | Evropské indexy | Překoupené zóny | Domácnosti | OCI | Sázet | FTSE | Cena ropy | Inflace | U.S. Bank | Tržby | Tržní sentiment | Marže | Situace | Pohyb trhu | Růst dolaru | Mírná korekce | Struktura | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Rizika Over-The-Counter trhů | Nové zakázky | Počet žádostí o podporu | Nálada na trzích | Vstupní S/R zóny | INSEE | Europe 600 | Statistiky | Peněžní zásoba | FXstreet | Vybírat zisky | SAP | Stagnace | FX | Aukce | Propad HDP | Růst mezd | Výhled pro EUR/USD | Royal Dutch Shell | Kurz | Vodafone | DOT | Evropská centrální banka | DraftKings | ISM | 256/2004 | Unicredit | Pokles výnosů | Příležitosti k prodeji | Analýza EUR/USD | CME Group | Grafy | Regrese | Pokles zásob | Klouzavý průměr SMA | Conference Board | Boční trend | Ekonomové | Destatis | Investujte | Zvýšení volatility | Dobré obchodní signály | Konsensus | Řetězec | AUD | PFE.US | Berkshire Hathaway Warrena Buffetta | Oscilátor | Pozitivní výsledek | Ondřej Hartman | Fibo | Analytici | Právo | Dobré zprávy | Citigroup | Přehled kurzů | Vysoká inflace | Rada guvernérů | Index výdajů na osobní spotřebu | Puma SE | Odhady ekonomů | Stimulační balík | Rovnováha na trhu | Klíčový faktor | Snižování úrokových sazeb | Guvernér Fedu | Commitments of Traders (COT) | Merck | Forexoví obchodníci | Zasedání ECB | Fresenius Medical | Odhady PMI | Poptávka | NN Group | Deutsche Lufthansa | Vývoz | Aktivity v eurozóně | Recese | Makro | ASML | Chuť riskovat | Fondy obchodované na burze (ETF) | CZK/EUR | Napětí na Blízkém východě | Index Dow Jones | Britská ekonomika | Sněmovna reprezentantů | Výhled na rok | Výrobní index | Počet nových žádostí o podporu | Postranní pohyb | Růst americké ekonomiky | Signály | Klouzavý průměr | Růstový trend | Příjmy a výdaje | František Táborský | Silný support | Inflace ve Spojeném království | Obchodní tipy pro pár GBP/USD | Frank | Kurz eura | Podhodnocený | Centrální banka USA | Goodyear | Oscilátor Marlin | Americká centrální banka (Fed) | Ceny energií | Fáze obchodní dohody | Americké indexy | Dávky v nezaměstnanosti | Ceny potravin | Omezení těžby | Solana | Ceny ropy Brent | Základní sazby | Brent (OIL) | Rizika | Eurozóna | Británie | Rostoucí inflace | Francouzský CAC 40 | Reporty | OSN | Globální trhy | Výrazný pohyb | Hlavní trend | Předpovědi | Statistiky ECB | Philip Lowe | Zásoby ropy | Lineární regrese | Růst HDP | Rostoucí ceny | Trend | Obchodovat | Adidas | Dow Jones Industrial | Důležité informace | Japonský index | Dnešní kurz | Kroky Fedu | Celkový výsledek | Časový rámec | Míra inflace | Ekonomické údaje | Manufacturing | Spotřebitelská důvěra | Nařízení | Americký Senát | Farmaceutické společnosti | Převody peněz | Fed index | Covid akcie | Indexy | Citi | Zvyšování sazeb | Odborníci | Nejnovější zprávy | Německý index IFO | Obchody pro EUR/USD | Cena severomořské ropy Brent | Gold | Koncentrace | Holubičí postoj | Aktuální prognóza | Průmysl | Investovat do zlata | Lehká ropa WTI | Podnikání | Růst produktivity | Tempo růstu | EU | GfK | Libye | Aerolinky | Nadhodnocení | Uniper | Break-Even | Divergence | Co bude | Bilion dolarů | ETF | Nákupní pozice | Akciové trhy | Úrokové sazby | Německý index DAX | Varování | Zpráva CoT | Rizikový sentiment | Situace na trhu | Obchodní aktivity | Peněžní zásoby | Long | Rally | Western Digital | Bankovní rada | DAX | Francouzský index CAC 40 | Velikost pozice | Payrolls | Intesa Sanpaolo | Osobní příjmy | Pokles inflace | Použití finanční páky | Růst zaměstnanosti | AUDNZD | Indexy na Wall Street | Ceny ropy dnes | Jednoduchý klouzavý průměr | Business | Omyl | Evropští investoři | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Indikátor | Hlavní americké indexy | Růst cen akcií | Tempo růstu americké ekonomiky | Euro | Obchodní rozhodnutí | Automatic Data Processing | ROCE | Směr obchodů | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | FedWatch Tool | Riziko ztráty | Sentix | Trhy dnes | Deutsche Bank | Pochybnosti | Erste | Německé společnosti | Deliveroo | Stratég | Signál k nákupu | Hizballáh | FOREX | Pokračování poklesu | Vlnová analýza | ISM ve službách | Načasování | Řetězce | Zrychlení inflace | Sentiment | Forexu | Maďarská centrální banka | Stoxx Europe 600 | Trendový kanál | Výsledek zasedání | Zasedání centrální banky | Ekonomika | Infineon Technologies | Politika | Pozornost trhu | PLN | Kapitalizace | Míra nezaměstnanosti | Analytika | Profit-Target | Komunikace | Breakout strategie Ondřeje Hartmana | Výrobce sportovního oblečení | Yahoo Finance | Poptávka po americkém dolaru | MAM | ECOFIN | BHP | Deutsche Telekom | Forint | Výprodej | Velká Británie | Růst libry | PLN/EUR | Výnosy amerických dluhopisů | Další vývoj | Optimismus | Puma | Setkání zemí OPEC | Začínající obchodníci | Trader | Geopolitická rizika | Nákupy | Očekávání trhu | Investování je rizikové | Měnové politiky | Vliv na trh | Akciové indexy | Obchodní válka | Jak obchodovat | Pohyb ceny | Historická maxima | Ekonomická data | Nákupní aktivita | Výrobní index PMI | Dobrá zpráva | Reserve Bank of New Zealand | Commerzbank | Výroba elektřiny | Zhodnocení | Výhled | Úrovně rezistence | FOMC | Kurzy měn | Dividenda | Výnosy státních dluhopisů | Korekční fáze | Obchodní analýza | Deriváty | Ethereum | Cardano (ADA) | Zpomalení hospodářského růstu | Poptávka po dolaru | Indexy nákupních manažerů | Sympozium v Jackson Hole | Propouštění | Trendové čáry | Nákup eura | Politika Fedu | Medvědi | Finanční trhy | Avalanche | Obchodovat na základě technické analýzy | Statistický úřad | Údaje o maloobchodních tržbách | Aliance | Tempo růstu HDP | Data o inflaci | Fundamentální pozadí | Fondy | Údaje o americké ekonomice | Walt Disney | Ukrajinský prezident | Týdenní výkon | Kyjev | Cenové hladiny | Austrálie | Francouzský index | USD za barel | Nikkei 225 | Obavy investorů | Pracovní trh | Vývoj měnového páru EUR/USD | Westpac | Video | Spready | Dividendový výnos | Obchodní bilance | Výdaje | Energetické společnosti | ECB Christine Lagardeová | Klesající trendová linie | Problémy | Zpomalení růstu | Jednotná měna | Měnové páry | Člen rady guvernérů | Prezidentské volby | Základní úrokové sazby | Rozhodnutí Bank of England | Nezaměstnanost | Dolarový index | Indikátor CCI | Úrovně supportu | Evropský akciový trh | Inflace v Německu | Plánované obchody | Ropa | Rezervy | Ackman | Kalendář ekonomických událostí | Geopolitika | Americká inflace | Makroekonomická data | Klouzavé průměry | Plánované obchody pro EUR/USD | Wall Street výsledky | Nálada na trhu | Transakce | M2 | Snížení úrokových sazeb | Desetileté dluhopisy | UnitedHealth | Zaměstnanost | Profitovat | Glencore | Důležité zprávy | Vlnová analýza páru EUR/USD | Výprodeje | Ekonomika EU | Míra inflace v eurozóně | Další posilování | Zpráva COT | USDX | Index PCE | Údaje o HDP | Rozhodnutí FOMC | Příležitosti k nákupu | Oslabení eura | Silný pokles | Ichimoku | Uvolnění měnové politiky | Sainsbury | Verizon Communications | Ceny benzínu | Negativní zprávy | Pravidla obchodování | Obchodování eura | Zvyšování úrokových sazeb | Index podnikatelské aktivity | RBA | Austan Goolsbee | Christine Lagarde | Nejnovější zpráva | | Oscilátory | Obchod | Úroveň rezistence | Tipy pro začátečníky | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Eni | Oslabení | Huw Pill | ABN Amro | Fibonacciho úrovně | Pravděpodobnost recese | EIA | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Pokles nezaměstnanosti | Pandemická situace | Výrobce obuvi | Rusko | Vysoké riziko | Žádosti o podporu | Iracionální | ADA | Poradce | Obchodní den | Spojené státy | Makroekonomické události | Zkušenost | Prodejní signál | Signál | Írán | Zdražování | S/R zóny | Kurz libry | Pips | EPS | Komerční banka | ADP | Evropské společnosti | PMI ve službách | Číst grafy | Trhy | Sankce | Překoupené oblasti | Ropy | Rozdílové smlouvy | Úspěšné obchodování | Nové žádosti o podporu | Forex trader | Druhá vlna pandemie | JD | Společnost | Úspěch | Plán obchodování | Plynárenské společnosti | Sázky | KBC | Thomas Barkin | AXA | Dnešní údaje | SEC | BMW | Politici | Cena akcií | Non-Farm Payrolls | Slovensko | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | United Technologies | Nálada | Americká spotřebitelská důvěra | Britské měny | Indikátory | Tisková konference | Eura | Graf měnového páru | Iniciativa | Obchodní signál | Nízká nezaměstnanost | Nizozemsko | Odpovědnost | Ceny pohonných hmot | Services | Růst | Globální finanční trhy | Obchodování EUR/USD | Index Dow Jones Industrial | Akciové futures | Polská centrální banka | Nejnovější údaje o inflaci | Příjmy | JPMorgan | Finanční situace | Překoupené podmínky | Investujte zodpovědně | Tesla Motors | Výnosy amerických státních dluhopisů | Pandemie | Index | Buy | PCE index | Indikátor MACD | Intradenní pohyby | Pipy | Lockdown | Wirecard | Průmyslová produkce | Výsledková sezóna | Nová sazba | Index STOXX Europe 600 | ISM index | Volby | Obchodní dohody | BHP Group | HDP Německa | DKNG | MasterCard | Výrobce obuvi Dr. Martens | Polkadot | Japonský index Nikkei | Cíle | Instrumenty | Britský FTSE | Zveřejněné údaje | Výrobce elektromobilů | Analýza fundamentálních událostí | Aktuální situace | Zprávy z Německa | Výkyvy | Pokles dolaru | Volatilní | Nižší hodnoty | Obchodní nastavení | Aktuální kurzy měn | Banky | Komise v přenesené pravomoci | Kupci | Isabel Schnabelová | Tipy na obchodování páru EUR/USD | Základní sazba | Americká seance | Prodeje | Pokles výnosů amerických státních dluhopisů | CNY | Technické signály | Dow Jones | Trend klesající | Analýza indikátorů | Americké firmy | Evropské firmy | Obchodování GBP/USD | Výzkumná společnost | Pfizer (PFE.US) | Šance | Sanofi | Radikální změny | Costco | Rizikový apetit | Oslabení dolaru | Podnikání na kapitálovém trhu | Průmyslová výroba v USA | Rizika na Blízkém východě | Covid | Výrobní ceny | Obchodní příležitosti | Druhá vlna | Pokles libry | Investorský sentiment | Investiční společnosti | Maďarsko | Výrobní sektor | Euro roste | Rostoucí trend | Mzda | Inflace v České republice | Fáze růstu | Poradenství | NZD/USD | Měnový pár | Dnešní kurz dolaru | LVMH | Očekávaný růst | Cílová cena | Banka | Signály oživení | Vakcinace | Benchmarky | Tržní hodnota | Strategie ECB | Americká sněmovna reprezentantů | Technická analýza | Na burze | Agentura Reuters | Akcie | Christine Lagardeová | Investiční analytik | Obchodní plán pro pár GBP/USD | Velké částky | Inflace v USA | Nové údaje | Rozhodnutí americké centrální banky | Novo Nordisk | Ekonomiky | Akcie Nike | Světové trhy | Měnová politika | Buy obchod | Zasedání FOMC | Obchodní plán | Evropa | Nasdaq Composite | John Williams | Proražená rezistence | Tesla | Negativní dopad | Americký prezident | Ulta Beauty | Prohlášení | Vyšší úrokové sazby | Zpřísňování měnové politiky | Inflační trend | Onemocnění COVID-19 | Obchodování na forexu | Bank of Canada | Rostoucí ceny ropy | Miliardář | Ropa roste | Marketingová komunikace | Akciové burzy | Předpověď | PMI pro sektor | Zpomalování inflace | Kurz dolaru | Moderna | Údaje ISM | Commitment of Traders | Analýza páru EUR/USD | Société Générale | CCI | Ekonomický růst | Vzestupný trend | Míra zisku | Krize | Podnikatelská aktivita | Management | XAU/USD | Největší ekonomiky | Pokračování trendu | Vliv na americký dolar | Pražská burza | Fundamentální zprávy z USA | UBS | NATO | Americký trh | Údaje | Analýza makroekonomických zpráv | Čekající příkaz | Euro klesá | Bitcoinové fondy obchodované na burze | Halliburton | Důležitá zpráva | Důvěra investorů | Tipy pro začínající obchodníky | Summit EU | Shell | Riziko recese | Ekonomiky eurozóny | CAD | Short | Růst bitcoinu | Nepokoje v Číně | Makro zprávy | EQT | Bitcoinové fondy obchodované na burze (ETF) | Snižování sazeb | Růst Bitcoinů | Nově zahájené stavby domů | Target | ING Groep NV | Nemovitosti | Inflace v Evropě | Odhadovaná cena | Visa | Spotové ceny | Práce | Nákupy dolaru | Raphael Bostic | Klíčové makroekonomické ukazatele | Jednání mezi Ruskem a Ukrajinou | Zdroje energie | Procter & Gamble | Očkování | XTB | Cenové výkyvy | Podniky | Lufthansa | Indikátor Alligator | Americká měna | Silná rally | Christine Lagardová | DKNG.US | Konsolidace | Kanada | Finanční ztráty | Astrazeneca | Index spotřebitelských cen | Finanční zprávy | Tržní šum | Američané | Volatility | Enel | Rubl | Index Nasdaq Composite | Ztráta | xStation5 | Uzavřít všechny pozice | Nejlepší rozhodnutí | Poptávky po ropě | Maloobchodní prodeje | Vánoce | Nejnovější údaje | Švédsko | Pravidla obchodního systému | Nákupní signál | AUD/USD | Volkswagen | Uptrend | Intradenní strategie | Amazon Jeff Bezos | Trendová linie | Instrument | Inflace v eurozóně | Německo | Pokračující uptrend | Uvolnit měnovou politiku | Denní volatilita | Kalendář událostí | Americký ISM | Příkaz stop-loss | Václav Pech | Prodej starších domů | Světlo na konci tunelu | Biden | Měnový výbor | Růstový potenciál | WKL | Akciový trh | Směrnice | Ztráty | Japonský jen | Offshore | Index relativní síly | FXstreet.cz | Odhad amerického HDP | Bilance | Vivendi | Býčí potenciál | Crédit Agricole | NZD | Šéfka ECB | Investice do zlata | Koš | Investování | Kotace | Prognóza vývoje | Mzdy | HDP v eurozóně | WHO | Tržní situace | Sazby Fedu | Současný klesající trend | Zadlužení | Obchodníci | Jednoduché tipy | Stavebnictví v USA | Ukazatele | Státní dluhopisy | Hlavní měnové páry | První obchod | Pozice | Výdaje na osobní spotřebu | Pohyb dolaru | Dluhopisy | Trading | Merck KGaA | Účastníci trhu | Poptávky po dolaru | Makroekonomický kalendář | Fibonacci | Psychologické úrovně | Zprávy euro | Čína | Koruna | ČR | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | MIFID | Směr trhu | Obchodování páru EUR/USD | Microsoft Corp | Zasedání centrálních bank | Index výdajů | Očekávané Earnings | Guvernér | Prodejní pozice | Býčí trend | Technické faktory | Polkadot (DOT) | Rezistence | USA | Zemědělství | Riziko | Zpracovatelský průmysl | Výraznější pokles | JPMorgan Chase | Sazby | Short pozice | Zrychlení inflace v eurozóně | Aktivita v sektoru služeb | Asijské seance | Ticker | Miliardy dolarů | Mastercard (MA.US) | Infineon | Protiruské sankce | Zahraniční forex | Burze | OTC | Meziroční inflace | Sektor služeb | IMI | Výkon | Americké trhy | American Express | Bitcoinové fondy | Ekonomické zprávy | Investiční fond | Zasedání měnového výboru | Situace na forexovém trhu | Sol | Míra nezaměstnanosti v EU | Konsolidace ceny | Míra inflace v Německu | Nastavení stop lossů | Komplexní analýzy | Analytik | Akciové indikátory | Tým FXstreet.cz | Medvědí rally | Peněžní statistiky ECB | Statistika | Další pokles | Americký HDP | Koncern | Vývoj ceny | ONS | Doporučení pro obchodování | Odrazy | Wealth Management | Potenciál poklesu | Setkání zemí OPEC+ | Intervenovat | Volatilita páru EUR/USD | Výrazný pokles libry | Fundamentální analýza pro začátečníky | Alternativní zdroje energie | Falešný signál | Aktuální kurzy | Prodej | Investiční | Obchodníci dnes | Poptávka po bezpečných aktivech | Medvědí potenciál | Spekulovat | Oznámení | Tržní hodnota dánské farmaceutické společnosti | Produktivita práce | CISCO | DraftKings (DKNG.US) | Hypotéza | Cena kakaa | Pozornost finančních trhů | Bitcoin | HICP | Výkonnost | Změna trendu | Zájem investorů | Setkání ministrů financí EU | Technické indikátory | Budoucnost | Tempo růstu spotřebitelských cen | Celkový sentiment | Rovnováha | UBS Giovanni Staunovo | Rozhodování | Index CPI | Obchodní války | Další růst | Rýže | Opatření | Prodávající | Pesimistické scénáře | Walmart | Index S&P 500 | Setkání ministrů financí eurozóny | Zásoby benzinu | ULTA | Ekonomická situace | Aktuální předpověď | Hranice kanálu | Ranní komentář | Zlato | HDP | Bureau of Economic Analysis | Maloobchodní tržby | Přeprodané zóny | CL | Britský regulátor | Přehled o dění | Zprávy a události | Peněžní statistiky | Break Even | Výsledková sezona za druhý kvartál | Fond | Dow Jones Industrial Average | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Zajímavé pohyby | Kurzy | Nový týden | Statistici | Spekulanti | Dr. Martens | Dnešní zprávy | Objednávky | Inflační očekávání | Charkov | Joe Biden | Nedostatek zakázek | Úroveň supportu | Vývoj české koruny | USD/CAD | Volby do Kongresu | Kurz EUR | J Sainsbury | Fundamenty | Růst ekonomiky | Index PMI | Pravidla systému obchodování | Průměrná cena | Komodity | CZK/USD | Analýza | Novozélandská centrální banka | Údaje o nezaměstnanosti | COT | Správa | AVAX | Miliardy | Výnosy | Index FTSE 100 | Velmi volatilní | Maloobchodní tržby v USA | Disney | Blahobyt | Vlády | Kryptoměny | Časové rámce | Investiční doporučení | Stav americké ekonomiky | Vítězství | Medvědí trend | Koronavirus | Nálada na finančních trzích | Belgie | Michelle Bullocková | Dánské banky | Investor | Komoditní akcie | Zlepšení | Vypuknutí pandemie | Remy Cointreau | Strategie řízení | Nonfarm Payrolls | ČTK | PMI pro sektor služeb | Aktuální Price Action | Sentiment trhu | Amazon | Španělsko | TotalEnergies | Podnikatelské aktivity v eurozóně | Jerome Powell | Významné události | Wall Street | Výrobce elektromobilů Tesla | Test na koronavirus | Vyhlídky amerického dolaru | Lael Brainardová | Index DAX | Francouzská průmyslová produkce | Recese americké ekonomiky | Graf dne | Nakupovat | Cardano | Spotřebitelské ceny
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | FOREX | Cena | Pivot

Předchozí klíčová slova

Zprávy z kryptoprůmyslu
Zprávy z kryptotrhu
Zprávy z Německa
Zprávy z pracovního trhu
Zprávy z pražské burzy
Zprávy z ropného trhu
Zprávy z Ruska
Zprávy z Řecka
Zprávy z trhů
Zprávy z trhu a tržní analýzy

Následující klíčová slova

Zprostředkování financování
Zprostředkování obchodování
Zprostředkování spotřebitelských úvěrů
Zprostředkovatel devizových obchodů
Zprostředkovatelé
Zprovoznění indikátoru
Zprůměrování historických pohybů
Zprůměrování výkonu
Zprůměrování výkonu portfolia
Zpřesněná data
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
InstaForex rijen 2024
Potvrďte prosím... Zavřít