Komplexní analýzy
Aktuální předpověď pro EUR/USD na 26. září 2024
26.09.2024 Jestliže v úterý dolar oslabil, aniž by k tomu měl vážné důvody, kromě vykonstruovaného humbuku vyvolaného předními americkými médii, pak včera naopak posílil, a opět tak popřel zdravý rozum. Nebyly zveřejněny žádné významné makroekonomické údaje, ale pokles prodeje nových domů o 4,7 % rozhodně nemůže podpořit posílení americké měny. Trh s největší pravděpodobností napravoval nerovnováhu, která vznikla den předtím, a vracel se na úrovně, na kterých byl v úterý ráno. Jinými slovy, situace na trhu se nezměnila, i když ji provází značná volatilita.
Aktuální předpověď pro EUR/USD na 24. září 2024
24.09.2024 Očekávalo se, že indexy podnikatelské aktivity v Evropě se v podstatě nezmění, zatímco ve Spojených státech dojde k výraznému poklesu. Výsledek byl však poněkud odlišný. Zpočátku se souhrnný index podnikatelské aktivity v eurozóně snížil z 51,0 na 48,9 b. Tento pokles byl způsoben snížením indexu aktivity ve službách ze 45,8 na 44,8 a indexu aktivity ve zpracovatelském průmyslu z 52,9 na 50,5, přestože prognózy předpovídaly jeho zvýšení na 53,0 b. Tyto údaje okamžitě posílily dolar, který zpomalil až po zahájení americké obchodní seance. Očekávalo se, že kompozitní index podnikatelské aktivity ve Spojených státech klesne z 54,6 b. na 53,0 b., ale snížil se pouze na 54,4 b. A to i přesto, že index ve zpracovatelském průmyslu klesl ze 47,9 b. na 47,0 b., přičemž se předpokládalo, že bude činit 48,0 b. Klíčovým faktorem byl index aktivity ve službách, který místo poklesu z 55,7 na 54,0 b. vzrostl na 55,4 b.
Analýza indikátorů na GBP/USD na období od 23. do 28. září
23.09.2024 Tento týden se cena od úrovně 1,3318 (zavírací cena poslední týdenní svíčky) může začít pohybovat směrem dolů k 1,3240 – hladině retracementu 14,6 % (červená přerušovaná čára). Po dosažení této linie se instrument pravděpodobně začne pohybovat směrem vzhůru k úrovni 1,3339 – horní fraktál (žlutá přerušovaná čára).
Aktuální předpověď pro EUR/USD na 23. září 2024
23.09.2024 Přestože během evropské obchodní seance docházelo na trhu k určitým fluktuacím, tam a zpět, sem a tam, celkově se situace nezměnila. Velké rozpětí fluktuací bylo způsobeno především výrazným oslabením amerického dolaru o den dříve. Přesto je ještě brzy hovořit o konci poklesu dolaru. Tento trend může dnes pokračovat vzhledem k předběžným odhadům vývoje indexů podnikatelské aktivity. Očekává se, že hodnoty těchto indexů zůstanou v Evropě na stejné úrovni, zatímco ve Spojených státech se předpokládá jejich znatelný pokles. Konkrétně americký kompozitní index PMI pravděpodobně poklesne z 54,6 b. na 53,0 b.
Fundamentální analýza kryptoměn – aplikace fundamentální analýzy při investování do kryptoměn (10. díl)
08.09.2024 Tento článek se zaměřuje na fundamentální analýzu kryptoměn, která kombinuje ekonomické ukazatele, technologickou robustnost, tým a partnerství, regulační prostředí a nástroje pro analýzu. Čtenář se dozví o klíčových aspektech jako P/E ratio, ROI, market cap, architektura blockchainu, mechanismy konsensu, tým a jeho odborné pozadí, stabilita regulačního prostředí, a nástroje jako CoinMarketCap nebo on-chain analýza.
Čerstvá prognóza pro pár EUR/USD na 26. července 2024
26.07.2024 Situace na trhu zůstává beze změny a obecně jsou změny celý týden jen povrchní. Částečně je to dáno téměř prázdným ekonomickým kalendářem. Na druhou stranu, po prudkém nárůstu politické nejistoty ve Spojených státech o minulém víkendu, kdy Joe Biden oznámil odchod z volebního klání, se situace do pondělního večera výrazně stabilizovala. I toto podpořilo normalizaci měnového trhu. Navíc, zatímco na začátku týdne se americká média snažila halasně vychvalovat potenciál snížení úrokových sazeb v tomto měsíci, v polovině týdne se na to podle všeho zapomnělo. Zdá se, že ani dnes se nic nezmění, zvlášť s ohledem na blížící se zasedání Federálního výboru pro volný trh, které se uskuteční v polovině příštího týdne. V pondělí se pravděpodobně zintenzivní mediální zpravodajství, které bude obsahovat bezpočet prognóz a diskusí o možném snížení úrokových sazeb.
Aktuální předpověď pro EUR/USD na 12. července 2024
12.07.2024 Očekává se, že inflace ve Spojených státech klesne z 3,3 % na 3,1 %, což samo o sobě přesvědčilo trh o brzkém zahájení uvolňování měnové politiky ze strany Federálního rezervního systému. Ukázalo se však, že tempo růstu spotřebitelských cen zpomalilo na 3,0 %. V důsledku toho začal dolar okamžitě poměrně výrazně ztrácet své pozice. Trh je nyní přesvědčen o dvou sníženích sazeb Fedu do konce roku. První snížení sazeb se očekává v září a druhé v prosinci. Tyto prognózy a očekávání jsou zcela oprávněné. Lokálně tak trh vstupuje do fáze oslabování amerického dolaru. Na této cestě bude samozřejmě docházet k přestávkám a drobným pullbackům. Něco podobného jsme pozorovali i včera, a to se závěrem americké obchodní seance. S největší pravděpodobností bude pullback pokračovat i dnes a trh se pokusí usadit mírně pod současnými hodnotami. Poté by se pár mohl vydat směrem k poklesu dolaru.
Aktuální předpověď pro EUR/USD na 9. července 2024
09.07.2024 Vzhledem k absenci jakýchkoli ekonomických reportů a zpráv zůstal trh na svých předchozích pozicích. Dnes se však musí pohnout. A nejde o blížící se zveřejnění údajů o inflaci v USA. Tyto údaje budou koneckonců zveřejněny až ve čtvrtek. Dnes bude před bankovním výborem amerického Senátu hovořit šéf Federálního rezervního systému Jerome Powell. A zítra ho čeká vystoupení před Sněmovnou reprezentantů. Politici jistě otevřou otázku úrokových sazeb, zejména proto, že míra nezaměstnanosti ve Spojených státech již tři měsíce po sobě roste. V důsledku toho trh revidoval svá očekávání ohledně načasování a tempa uvolňování měnové politiky Federálního rezervního systému. Investoři doufají v potvrzení aktualizovaných prognóz. Pokud se tato očekávání naplní, dolar obnoví svůj pokles.
Aktuální předpověď pro EUR/USD na 8. července 2024
08.07.2024 Ačkoli bylo mimo zemědělský sektor vytvořeno 206 000 nových pracovních míst, což výrazně překročilo prognózu 160 000, celkový obsah zprávy Ministerstva práce USA se ukázal být prostě otřesný. To bylo hlavně kvůli revizi předchozích údajů z 272 000 směrem dolů na 218 000. To znamená, že po tři po sobě jdoucí měsíce bylo vytvořeno méně než 250 000 nových pracovních míst, což nestačí ani na udržení stability trhu práce. V důsledku toho se míra nezaměstnanosti zvýšila z 4,0 % na 4,1 %. Jinými slovy, nezaměstnanost roste tři měsíce v řadě. To prudce zvyšuje pravděpodobnost snížení úrokových sazeb na nadcházejícím zasedání Federálního výboru pro volný trh, což vedlo k oslabení dolaru. Problém spočívá ve velmi slabých datech, která byla výrazně horší než očekávaná.
Aktuální předpověď pro EUR/USD na 4. července 2024
04.07.2024 Pokud se podíváme na ekonomické zprávy, zdá se zvláštní, že dolar oslabuje. Konečné údaje o indexech podnikatelské aktivity v eurozóně dopadly lépe než předběžné odhady, ale stejně tak tomu bylo i ve Spojených státech. V eurozóně však hovoříme o poklesu, zatímco v Americe ukazatele vykazují růst. Navíc růst zaměstnanosti ve Spojených státech byl mnohem vyšší, než se očekávalo. Logicky by tedy měl dolar růst.
Technická analýza měnového páru GBP/USD na týden od 6. do 11. května
06.05.2024 Tento týden může GBP/USD od úrovně 1,2542, což je zavírací úroveň poslední týdenní svíčky, pokračovat v pohybu směrem vzhůru s cílem na 1,2665, což je úroveň retracementu 61,8 % zakreslená žlutou tečkovanou linkou. Po dosažení této úrovně bude cena s největší pravděpodobností pokračovat směrem vzhůru s cílem na 1,2690, což je úroveň retracementu 23,6 % zakreslená modrou tečkovanou linkou.
Technická analýza EUR/USD na týden od 6. do 11. května
06.05.2024 Tento týden může instrument z úrovně 1,0761 (zavírací úroveň poslední týdenní svíčky) zahájit pullback směrem dolů s cílem na 1,0746, což je Fibonacciho úroveň 38,2 % zakreslená červenou tečkovanou linkou. Při otestování této úrovně může cena pokračovat v pohybu vzhůru s cílem na 1,0835, což je úroveň retracementu 61,8 % zakreslená červenou tečkovanou linkou.
Aktuální předpověď pro pár EUR/USD na 16. dubna 2024
16.04.2024 Zjevná divergence v budoucích krocích Evropské centrální banky a Federálního rezervního systému nejenže doslova vydláždila euru cestu k paritě s dolarem, ale na společnou měnu teď vyvíjejí tlak i ekonomické zprávy. A to přesto, že se průmyslová výroba v eurozóně zřejmě zlepšuje. Především ale stále klesá. A za druhé, tempo poklesu zpomaluje pozvolněji, než se očekávalo. Předpokládalo se zpomalení z -6,7 % na -4,2 %, ale ve skutečnosti to bylo z -6,6 % na -6,4 %. Takže i když byly předchozí výsledky revidovány, situace stále nevzbuzuje příliš optimismu. Zato ve Spojených státech je naprosto opačná. Tempo růstu maloobchodních tržeb zrychlilo z 2,1 % na 4,0 %, přičemž se očekával růst z 1,5 % na 2,5 %. Obecně tedy makroekonomická dynamika působí jednoznačně ve prospěch dolaru.
Aktuální předpověď pro EUR/USD na 15. dubna 2024
15.04.2024 Evropská centrální banka tedy potvrdila svůj záměr začít v červnu snižovat úrokové sazby, což se stalo zásadním důvodem poklesu eura. A i když to byl celkem logický krok, je třeba také upozornit na přílišnou lokální přeprodanost tohoto páru. Korekce je tedy v tuto chvíli nanejvýš potřebná. Problém však spočívá v tom, že ani makroekonomické zprávy nedokážou poskytnout důvod, aby k ní došlo. Tempo poklesu průmyslové výroby v eurozóně by mělo zpomalit z -6,7 % na -4,2 %. Tempo růstu maloobchodních tržeb ve Spojených státech by však mělo zrychlit z 1,5 % na 2,5 %. A vzhledem k tomu, že údaje o maloobchodních tržbách mají mnohem větší váhu než průmyslová produkce, může euro před dalším poklesem zachránit pouze jeho nadměrná přeprodanost. Jinými slovy, nejpravděpodobnějším scénářem je snaha o konsolidaci kolem současných úrovní. Na druhou stranu je nepravděpodobné, že by euro dále klesalo. Mezi těmito dvěma možnostmi došlo k drobné korekci ve směru růstu eura.
Aktuální prognóza pro pár EUR/USD na 12. dubna 2024
12.04.2024 Hlavní výsledek zasedání Evropské centrální banky vnesl světlo do harmonogramu cyklu uvolňování měnové politiky. První snížení úrokových sazeb je naplánováno na červen. Celkově to odpovídá očekávání trhu, takže euro nijak prudce nekleslo, zvlášť s ohledem na to, že jednotná měna je na lokální úrovni už značně přeprodaná. Nicméně ve střednědobém horizontu bude dolar postupně posilovat. Na této cestě samozřejmě dojde k různým korekcím a obdobím stagnace, ale nakonec se dolar přiblíží k paritě. Když už je řeč o korekcích, pravděpodobně k nim dojde už dnes, a to jak kvůli překoupení americké měny, tak kvůli prázdnému ekonomickému kalendáři.
Aktuální předpověď pro pár EUR/USD na 8. dubna 2024
08.04.2024 Na trhu se děje něco zvláštního, podivného. Například ve středu pár po údajích o inflaci v eurozóně vzrostl a pak celý tento pohyb kompletně změnil. Všimněte si, že inflace v Evropě dál klesá. K něčemu podobnému došlo i v pátek. Dolar v jednu chvíli prudce posílil, což bylo vzhledem ke zveřejněným údajům pochopitelné. Podle zprávy amerického ministerstva práce klesla míra nezaměstnanosti z 3,9 % na 3,8 % a ekonomika posílila o 303 000 nových pracovních míst mimo zemědělství. Toto množství stačí k udržení stabilního trhu práce a v nejlepším případě vytváří podmínky pro další pokles míry nezaměstnanosti. Růst dolaru byl tedy logický. Neměl ale dlouhého trvání. Téměř okamžitě začal pokles a trh se vrátil na úrovně, kde byl před zveřejněním zprávy. Bylo poměrně zajímavé, že přední finanční média se o tom nezmiňovala. Navíc ani neupozornila na obsah zprávy. Co se stalo, zřejmě všechny překvapilo. Vždyť to nemá logiku. Ale jak už jsem uvedl, něco podobného se nestalo poprvé. V tomto případě je poměrně těžké pokoušet se zformulovat nějaké hypotézy o dalším vývoji. Zvlášť když je dnes ekonomický kalendář prázdný. A logicky by trh měl přešlapovat na místě. Nicméně je možné, že i přes určité zpoždění trh nakonec začne na páteční údaje o trhu práce reagovat. Je to ale velmi nepravděpodobné.
Aktuální předpověď pro pár GBP/USD na 28. března 2024
28.03.2024 Nazývejme věci pravými jmény – trh stagnuje. Důvodem je především prázdný ekonomický kalendář, který je pro poslední týden v měsíci v podstatě standard. Obvykle je doprovázen jinými událostmi, jako jsou projevy představitelů centrálních bank. Tentokrát se ale stalo, že se zasedání klíčových centrálních bank konala doslova týden předtím a vše, co mohlo trh ovlivnit, už bylo řečeno. Jediné, čemu dnes můžete věnovat pozornost, jsou konečné údaje o HDP v USA i ve Velké Británii. Konečné odhady ale obvykle nemají žádný vliv, protože jen potvrzují předchozí odhady, které trh už zohlednil. Pouze v ojedinělých případech, kdy se konečné odhady liší od předběžných, trh nějak reaguje. S největší pravděpodobností tedy bude trh dál přešlapovat na místě.
Aktuální předpověď pro EUR/USD na 27. března 2024
27.03.2024 Ekonomické zprávy lze obecně rozdělit do dvou hlavních skupin: zprávy s významným dopadem a zprávy s nepatrným dopadem. I zdánlivě nevýznamné ekonomické údaje však mohou, i když jen občas, ovlivnit trh. K tomu je zapotřebí kombinace dvou faktorů: prázdného ekonomického kalendáře, nejlépe v řádu několika dnů, a výrazné odchylky mezi skutečnou hodnotou a prognózou. A přesně to se stalo v případě včerejších objednávek zboží dlouhodobé spotřeby. Ty se zvýšily o 1,4 % oproti prognóze ve výši 0,7 %. To naznačuje možnost výrazného růstu spotřebitelské aktivity, která je hnací silou hospodářského růstu. Výsledkem bylo, že právě započatá korekce na měnovém trhu okamžitě skončila a dolar opět posílil. Během posledních dvou obchodních dnů se mu podařilo získat zpět značnou část svých ztrát.
Aktuální předpověď pro GBP/USD na 26. března 2024
26.03.2024 Samozřejmě, že dolar poněkud oslabil, ale vzhledem k velikosti jeho předchozího růstu je těžké to nazvat odrazem. Samotný pohyb byl způsoben čistě technickými důvody. Když byla zveřejněna americká zpráva o prodejích nových domů, trh se obecně zastavil. Přestože únorový údaj byl o 0,3 % nižší než revidovaná lednová hodnota, teoreticky by tato zpráva měla vyvíjet na dolar tlak. A stejný osud zřejmě čeká i objednávky zboží dlouhodobé spotřeby. Navíc vzhledem k tomu, že trh musí pokračovat v korekčním pohybu, očekává se, že objednávky vzrostou o 0,3 %. Význam této zprávy je poměrně malý a k posílení dolaru nestačí, zejména vzhledem k jeho překoupenosti. Jinými slovy, v nejlepším případě bude pár nadále konsolidovat kolem současných úrovní. I když nejpravděpodobnějším scénářem je pokračování lokálního odrazu. Jeho rozsah se však může ukázat ještě menší než včera.
Aktuální předpověď pro GBP/USD na 21. března 2024
21.03.2024 Letmý pohled na graf ukazuje, že během tiskové konference předsedy Federálního rezervního systému Jeromea Powella se stalo něco mimořádného. Jiné vysvětlení pro propad dolaru prostě neexistuje. Zvláště když vezmeme v úvahu, že úroková sazba zůstala beze změny, což se vzhledem k nedávnému nárůstu inflace celkem očekávalo. Byl to však právě tento růst inflace, který způsobil pokles dolaru. Powell poznamenal, že překvapivé zvýšení inflace v lednu a únoru nijak zásadně nezměnilo pohled Fedu na ekonomiku. Inflace se postupně pohybuje směrem dolů po místy hrbolaté cestě. V tomto ohledu to lze interpretovat jako postoj, který je do jisté míry připraven snížit úrokové sazby i při současné úrovni inflace. Trh podle toho reagoval a zohlednil očekávání snížení sazeb již v červnu.
Aktuální předpověď pro EUR/USD na 13. března 2024
13.03.2024 Dolar posílil po zveřejnění údajů o indexu spotřebitelských cen v USA, které ukázaly, že inflace zrychlila z 3,1 % na 3,2 %. Zdálo se, že tento pohyb bude poměrně výrazný. Koneckonců přetrvávající inflační tlaky vylučují možnost, že by Federální rezervní systém snížil úrokové sazby, přinejmenším do podzimu. Zdá se, že Fed má se zvládáním inflace potíže, a v takové situaci by změkčení měnové politiky mohlo vést k ještě prudšímu růstu cen. Není tedy pochyb o tom, že americký dolar bude dále posilovat. Tento proces se však rychle zastavil a nakonec byl nahrazen obratem.
Aktuální předpověď pro EUR/USD na 7. března 2024
07.03.2024 Jednotné měně se podařilo vymanit z flat trendu, ve kterém se nacházela téměř dva týdny. A to navzdory zveřejnění mimořádně slabých údajů o maloobchodních tržbách v eurozóně, které klesly o méně než 1,0 %, zatímco se očekávalo zpomalení na -0,3 %. Spotřebitelská aktivita v Evropě tedy nadále klesá, a to je hlavní motor hospodářského růstu.
Aktuální předpověď pro EUR/USD na 6. března 2024
06.03.2024 Jednotná měna se opět pokusila vyšplhat nad úroveň 1,0850, která slouží jako horní hranice rozpětí, z něhož se již dva týdny nedokáže vymanit. Podobně jako předchozí den se však také tento pokus ukázal jako neúspěšný. Celkově se trh nadále držel v blízkosti horní hranice rozpětí. Konečné odhady údajů PMI eurozóny sice dopadly lépe než předběžné odhady, které již naznačovaly růst; ještě lepší je však situace ve Spojených státech. Například kompozitní PMI, který podle předběžných odhadů klesl, nakonec vykázal nárůst. Údaje PMI se tedy vzájemně kompenzovaly. Trh ignoroval index cen výrobců v eurozóně. Tempo jeho poklesu se sice zpomalilo, ale nebylo tak výrazné, jak se očekávalo. To naznačuje, že trh potřebuje závažnější důvody, aby se vymanil z fáze stagnace.
Aktuální předpověď pro GBP/USD na 5. března 2024
05.03.2024 Poté, co libra dosáhla horní hranice rozpětí, kde se posledních několik týdnů nacházela, se zdálo, že by se pár měl postupně začít posouvat směrem ke spodní hranici, a to zejména proto, že ekonomický kalendář byl v pondělí prázdný. Nic takového se však nestalo. Naopak, lokálně se trh dokonce snažil tlačit GBP/USD výše. To se mu však nepodařilo a kotace se rychle vrátily na své předchozí hodnoty. Dnes však trh pravděpodobně rovnováhu neudrží kvůli údajům o cenách výrobců v eurozóně, které mohou poskytnout nový impuls. Navíc se předpokládá zpomalení tempa poklesu z -10,6 % na -7,4 %. To do jisté míry naznačuje postupnou normalizaci inflačních procesů v eurozóně. To znamená, že Evropská centrální banka pravděpodobně brzy začne uvolňovat svou měnovou politiku. Euro by tedy mělo klesat a stáhnout s sebou i libru. Neočekáváme však zásadní změny a trh se prostě pouze posune ke spodní hranici rozpětí.
Aktuální předpověď pro EUR/USD na 4. března 2024
04.03.2024 Inflace v Evropě zpomalila, ale ne tolik, jak se očekávalo. Očekávalo se, že tempo růstu spotřebitelských cen zpomalí z 2,8 % na 2,5 %, ale kleslo na 2,6 %. Rozdíl se může zdát zanedbatelný, ale vzhledem k předchozí hodnotě je znatelný. Hlavní je, že Evropská centrální banka by to mohla využít jako důvod k odložení snížení sazeb. Teoreticky to měl být důvod, aby se trh vymanil z flat fáze. Jednotná měna se však pouze posunula k horní hranici pásma, ve kterém se obchoduje již téměř dva týdny. A to i přesto, že míra nezaměstnanosti v Evropě klesla z 6,5 % na 6,4 %. Jinými slovy, dva klíčové makroekonomické ukazatele jasně naznačují, že by euro mohlo růst, ale to nestačí k tomu, aby se trh dal do pohybu. K tomu zřejmě hráči na trhu potřebují zprávy z USA. Dnes je však ekonomický kalendář prázdný. V souladu s tím, co se dělo v posledních několika týdnech, se trh bude pravděpodobně postupně pohybovat směrem ke spodní hranici rozpětí.
Aktuální prognóza pro EUR/USD na 24. 10. 2023
24.10.2023 Jakmile začala americká obchodní seance, začal americký dolar rychle ztrácet půdu pod nohama, a to i při absenci ekonomických zpráv. Není jasné, co způsobilo tak masivní výprodej. Dalo by se to spojit s výzvami v arabském světě uvalit embargo na dodávky ropy do Izraele, ale problém je v tom, že ceny ropy včera také klesly. Zdá se, že jde o významný spekulativní útok. Problémem takových teorií je však to, že nikdy neexistují žádné konkrétní důkazy, které by je podpořily, a takové vysvětlení se zdá být velmi nepravděpodobné. Takže musíme jen uznat obecnou slabost dolaru.
Aktuální prognóza pro EUR/USD na 14. 9. 2023
14.09.2023 Je třeba přiznat, že jsme podcenili stav překoupenosti dolaru, což mu bránilo v dalším růstu. Průmyslová produkce eurozóny navíc meziročně klesla o 2,2 %. Inflace v USA navíc zrychlila o 3,7 % po růstu o o 3,2 % v červenci, čímž překonala i ty nejodvážnější prognózy. Dolar by měl po takových zprávách vzrůst, ale trh se obecně zastavil. Dokud nedojde ke korekci stávajících nerovnováh, nejsou zde vyhlídky pro růst. A právě výsledky dnešního jednání Rady guvernérů Evropské centrální banky budou zřejmě důvodem této korekce. Úroková sazba se téměř jistě zvýší ze 4,25 % na 4,50 %. Poté se trh postupně začne připravovat na nadcházející zasedání Federálního výboru pro volný trh, které se koná příští týden.
Aktuální prognóza pro GBP/USD na 13. 9. 2023
13.09.2023 Nárůst míry nezaměstnanosti ve Spojeném království ze 4,2 % na 4,3 % měl vliv na libru. Rozsah poklesu byl však čistě symbolický. Navíc na konci dne libra kompenzovala ztráty a vrátila se na hodnoty na začátku obchodního dne. Takže ve skutečnosti trh zprávy jednoduše ignoroval. A není pochyb o tom, že dnešní zpráva o průmyslové produkci, která se podle odhadů zpomalí z 0,7 % na 0,3 %, čeká stejný osud. Trh se zaměří na americká data CPI. A co víc, nebýt zítřejšího zasedání Evropské centrální banky, byla by to hlavní událost týdne. Zejména proto, že míra inflace pravděpodobně zrychlí z 3,2 % na 3,5 %. Existují dokonce další prognózy, které předpovídají zvýšení inflace na 3,6 %. Ale je vlastně jedno, jak moc inflace poroste. Už jen fakt, že poroste, může přesvědčit investory, že Federální rezervní systém příští týden opět zvýší úrokové sazby, což jednoznačně podpoří sílu dolaru a to podstatně.
Aktuální prognóza pro EUR/USD na 6. 7. 2023
06.07.2023 Nebylo překvapením, že konečná data o číslech Indexu nákupních manažerů z Evropy dopadla hůře než prognózy. Investoři byli na tento výsledek obecně připraveni. Co ale skutečně mělo dopad na trh, byl index cen výrobců. Ceny výrobců meziročně klesly o 1,5 %. A to znamená, že inflace bude nadále klesat. To stačí k oslabení jednotné měny, která po těchto zprávách začala klesat. Nejděsivější ale je, že Evropská centrální banka pokračuje v přísné měnové politice a hodlá pokračovat ve zvyšování úrokových sazeb. Zatímco dynamika inflace naznačuje potřebu trochu jiné politiky.
Aktuální prognóza pro GBP/USD na 11. 5. 2023
11.05.2023 Podle předpovědi se inflace ve Spojených státech snížila z 5,0 % na 4,9 %. Rozsah oslabení dolaru se však ukázal jako malý. Investoři byli zmateni měsíčními údaji. Spotřebitelské ceny vzrostly za měsíc o 0,4 % oproti prognóze 0,3 %, což poněkud naznačuje možnost dlouhodobě udržet inflaci na relativně vysoké úrovni. A to již vylučuje možnost snížení refinanční sazby Federálního rezervního systému do konce letošního roku, s čímž řada investorů silně počítá.
Aktuální prognóza pro GBP/USD na 26. 4. 2023
26.04.2023 Předpokládalo se, že prodeje nových domů ve Spojených státech poklesnou o -0,5 %, ale najednou vyskočily až o 9,6 %. Investoři, kteří se zpočátku připravovali na další výprodeje dolaru, tedy začali narychlo skupovat americkou měnu. Nezastavily je ani ceny bydlení, jejichž tempo růstu zpomalilo z 5,3 % na 4,0 %. Zejména proto, že se očekávalo jejich zpomalení na 3,9 %. To znamená, že všechny americké makroekonomické statistiky dopadly lépe než prognózy. Údaje o prodeji nových domů jsou prostě úžasné.
Aktuální prognóza pro GBP/USD na 20. 4. 2023
20.04.2023 Pokud jde o Bank of England, je jasné, že bude pokračovat ve zvyšování úrokových sazeb, protože inflace ve Spojeném království zpomalila z 10,4 % na 10,1 %. I když je to mírně pod prognózou 10,2 %, inflace zůstává extrémně vysoká. Britské centrální bance proto nezbývá nic jiného než pokračovat ve zpřísňování měnové politiky. Na tom však není nic neočekávaného ani nového. Věděli jsme o tom ještě před zveřejněním inflační zprávy. Takže i když se libra pohybovala sem a tam, v podstatě zůstala na místě.
Aktuální prognóza pro GBP/USD na 18. 4. 2023
18.04.2023 Prezident centrální banky v Richmondu Thomas Barkin učinil prohlášení, které dále posílilo dolar. Dle jeho názoru, než se začne mluvit o snižování sazeb, je nutné nejen snížit inflaci na cílovou úroveň, což je 2 %, ale také potvrdit, že se stabilizuje na požadované hodnotě. Taková slova okamžitě zvýšila šanci na další růst refinanční sazby Federálního rezervního systému. Navíc dnes může dolar své pozice dále posilovat. Tentokrát je to ale kvůli makrodatům. Zejména díky očekávanému zvýšení míry nezaměstnanosti ve Spojeném království z 3,7 % na 3,8 %.
Aktuální prognóza pro GBP/USD na 30. 3. 2023
30.03.2023 Na tom, že se trh zastavil, není nic překvapivého, protože makroekonomický kalendář byl včera úplně prázdný. V podstatě byla situace stejná jako dnes. Jistě, údaje o žádostech o podporu v nezaměstnanosti ve Spojených státech budou zveřejněny, ale změny by měly být čistě symbolické. O 3000 by se měl zvýšit zejména počet nových i pokračujících žádostí. Jedná se o extrémně nevýznamný růst, který nemůže situaci ovlivnit. Totéž v podstatě platí i pro údaje o HDP za Spojené státy, které by měly jen potvrdit předchozí předběžné odhady, které ukázaly zpomalení ekonomického růstu z 1,9 % na 0,9 %. Tento fakt ale trh již dávno zohlednil. Trh se tedy pravděpodobně zkonsoliduje v očekávání údajů o inflaci v eurozóně zítra, což je nejdůležitější událost týdne.
Čerstvá předpověď pro pár GBP/USD na 23. ledna 2023
23.01.2023 Britská měna dál stoupala, i když Velká Británie oznámila, že celkové maloobchodní tržby klesly v meziročním srovnání o 5,8 %, a to po listopadovém poklesu o 5,7 %. Projekce přitom hovořily o –4,4 %. Po zveřejnění této zprávy libra samozřejmě trochu klesla, nakonec ale pozvolna stoupala. A mimochodem, stále je v rostoucím trendu, což považuji za naprosto absurdní. Libra navíc v průběhu několika málo týdnů vyskočila o téměř 500 bodů. A my přitom zoufale potřebujeme korekci. Nic takového se ale neděje, dokonce ani navzdory negativním makro datům. Vše silně připomíná banální spekulaci, vyvolanou očekáváním brzkého snížení sazeb Federálního rezervního systému. Nehledě na fakt, že Bank of England k tomu má stejně tolik důvodů, ba dokonce ještě víc. Spekulativní růst britské měny tudíž může znenadání vystřídat rychlý pokles, který velmi překvapí mnohé účastníky trhu. Ale dnes, dokud je makroekonomický kalendář prázdný, libra pravděpodobně poroste, byť v omezené míře.
Aktuální prognóza pro GBP/USD na 9. 1. 2023
09.01.2023 Mírně řečeno, údaje o trhu práce ve Spojených státech byly fantastické. Zvlášť když se podíváte na míru nezaměstnanosti, která klesla z 3,6 % na 3,5 %. Zejména proto, že předchozí údaje byly revidovány nahoru z 3,7 %. A předpokládalo se, že zůstane beze změny. Kromě toho bylo vytvořeno 223 000 nových pracovních míst mimo zemědělství. To rozhodně není o mnoho více než prognóza 220 000, ale stále je to o něco více, aby byla míra nezaměstnanosti stabilní. Jinými slovy, existují všechny předpoklady pro další růst pracovních míst. I když nezaměstnanost je i nadále rekordně nízká. Zajímavé ale je, že dolar zlevnil. Je to všechno o neuvěřitelně dobrých makro datech, které kupodivu ukazují na jasné přehřívání trhu práce. Zejména proto, že Spojené státy aktivně provádějí politiku s cílem přilákat průmyslovou výrobu na své území.
Technická analýza páru EUR/USD na leden 2023
02.01.2023 Pár EUR/USD se bude v lednu podle očekávání pohybovat nahoru od úrovně 1,0706, kde v prosinci dosáhl měsíčního maxima, k cílové úrovni 1,0941, tj. úrovni Fibonacciho retracementu 50,0 %, která je vyznačená červenou tečkovanou linií. Po otestování této úrovně bude instrument dál stoupat k úrovni 1,1104, tj. historické úrovni rezistence, která je zakreslena modrou tečkovanou linií. Po otestování této úrovně bychom mohli očekávat retracement směrem dolů.
Aktuální prognóza pro EUR/USD na 30. 12. 2022
30.12.2022 Jednotná evropská měna vykázala před Novým rokem znatelný růst. Přeskočila dokonce horní hranici rozpětí, ve kterém se obchoduje již téměř dva týdny v kuse. Nepodařilo se jí však usadit se a nakonec se vrátila přesně na horní hranici rozpětí.
Aktuální prognóza pro GBP/USD na 29. 12. 2022
29.12.2022 Pokud se podíváte na hodnoty začátku a konce obchodního dne, libra se nepohnula. Uprostřed dne však došlo k prudkému nárůstu aktivity. Dalo by se dokonce říci, že se vymykala normálu. Libra nejprve výrazně stoupla a poté se vrátila do výchozí pozice. Zvláštní je, že to vše se shoduje se začátkem stávky britských pohraničních sil a také zaměstnanců železničních společností. Ve Velké Británii nastal dopravní kolaps. Požadavky jsou velmi jednoduché – zvýšení mezd. Samotná stávka by měla trvat tři dny. A bude pokračovat po Novém roce. Logicky to mělo vést výhradně k oslabení libry. Z nějakého záhadného důvodu ale na začátku rostla. A do konce dne nedošlo k žádné změně. Jediné, co může vysvětlit tak podivné chování, je naprostá absence hlavních hráčů na trhu a spekulativní akce na tenkém trhu. Samotné stávky byly tedy jen záminkou pro spekulace. Zatímco velcí investoři chybí, evidentně se nikdo nechystá posunout trh nějakým konkrétním směrem. A jak je vidět, málokoho zajímala povaha zprávy. Spekulanti potřebovali pouze důvod, aby přesunuli kotace z jednoho limitu do druhého. A opět se evidentně ukazuje, že obchodování na tenkém trhu je spojeno s riziky nejistoty.
GBP/USD: Aktuální prognóza na 13. 12. 2022
13.12.2022 Ve Spojeném království se propad průmyslové výroby zpomalil na -2,4 % z -3,1 %, čímž překonal očekávání trhu ve výši -2,7 %. V tomto světle GBP/USD posílil. Suma sumárum, situace na trhu je stále stejná a cena se už řadu dní pohybuje v bočním trendu.
AKTUÁLNÍ prognóza pro EUR/USD na 30. 11. 2022
30.11.2022 V listopadu byla tahounem trhu především očekávání možných změn v politice ECB a Fedu. V určitém okamžiku se obchodníci domnívali, že Fed uvolní zpřísňování měnové politiky, zatímco ECB se svého přístupu bude držet. V tomto případě by klíčová úroková sazba v Evropě byla vyšší než v USA. Na tuto skutečnost poukazoval i růst inflace v obou zemích. Včera se však ukázalo, že v Evropě začala inflace poměrně rychle slábnout. Tento závěr byl učiněn na základě předběžných zpráv o inflaci zveřejněných ve Španělsku a Německu. Situace je patrnější ve Španělsku, které je čtvrtou největší ekonomikou v eurozóně. Ekonomové předpokládali, že inflace klesne na 7,2 % ze 7,8 %. Ve skutečnosti zpomalila na 6,8 %. V Německu, hlavní ekonomice eurozóny, inflace klesla na 10,0 % z 10,4 % namísto poklesu na 10,2 %. Soudě podle čísel budou údaje o inflaci v eurozóně lepší, než se očekávalo.
EUR/USD. Euro má dva problémy – Lagardeovou a Čínu
29.11.2022 Další pokus o útok na 4. úroveň skončil neúspěchem. V pondělí býci EUR/USD dosáhli pětiměsíčního maxima na 1,0498. Na této úrovni však pár nezůstal dlouho – cena během americké seance klesla a obchodní den zakončila na 1,0340. Pokud byl impulzivní růst nepřiměřený a neobvyklý (navzdory zprávám z Číny), pak sestupnou dynamiku vyvolala zcela konkrétní osoba – prezidentka Evropské centrální banky Christine Lagardeová.
AKTUÁLNÍ prognóza pro EUR/USD na 16. listopadu 2022
16.11.2022 Minulý týden vyvolala jakákoli makrodata, zejména pozitivní statistiky pro eurozónu, nervozitu na trhu. Se zahájením nového obchodního týdne se však trh zastavil i přes všechny makroekonomické zprávy z eurozóny a Spojeného království, které byly lepší, než se očekávalo.
Aktuální předpověď pro GBP/USD na 21. října 2022
21.10.2022 Liz Trussová se zapíše do historie jako nejkratší úřadující premiérka Spojeného království. Po 44 dnech ve funkci musela skončit. Libra na zprávu o její rezignaci reagovala růstem. Nadšení však rychle vystřídalo opatrnost a britská měna se stáhla zpět na otevřenou úroveň dne. Zajímavé je, že Boris Johnson je mezi poslanci, o kterých se říká, že zvažují nabídky. Pro připomenutí, bývalý premiér musel skončit po politickém skandálu. Proto může rezignace Liz Trussové prohloubit politickou krizi ve Spojeném království. Přesto je tu jiskřička naděje, že se věci změní k lepšímu. V tomto světle bude trh pravděpodobně stagnovat, dokud nebude zvolen nástupce a lídr Konzervativní strany. Zpomalení propadu maloobchodních tržeb Spojeného království na -4,3 % z -5,4 % proto nebude pro trh ve skutečnosti důležité.
Technická analýza páru GBP/USD na období 11. až 16. dubna
11.04.2022 Cena se může pohybovat dolů od úrovně 1,3031 (zavírací cena poslední týdenní svíčky) k úrovni supportu 1,2950 (tučná bílá linie). Z této úrovně je možný pullback nahoru k historické rezistenci 1,3035 (modrá tečkovaná linie). V případě otestování této úrovně může pokračovat růst s cílem na úrovni 1,3180, tj. úrovni 14,6% retracementu (žlutá tečkovaná linie).
Technická analýza páru GBP/USD na 29. listopadu – 4. prosince 2021
29.11.2021 Tento týden očekáváme růst ceny z úrovně 1,3333 (zavírací cena poslední týdenní svíčky) k cíli 1,3418 – úrovni pullbacku 14,6 % (žlutá tečkovaná linie). Po jeho dosažení může pár dál růst k cíli 1,3505 – úrovni pullbacku 23,6 % (žlutá tečkovaná linie).
Emoce v tradingu: Odveta a euforie
31.07.2020 Všichni jsme již mnohokrát slyšeli o tom, jak emoce brání konzistentnímu vydělávání peněz na finančních trzích. Pokud si přečtete pár článků o tradingu na forexu, zcela jistě narazíte na článek pojednávající o dvou nejznámějších emocích přítomných na burze, jimiž jsou strach a chamtivost. Tyto dvě emoce jsou esenciální, existují však ještě další základní druhy emocí, na které si musí obezřetný obchodník dát pozor. Jsou jimi potřeba odvety a euforie z úspěchu. Právě o nich bude dnešní článek. Dozvíte se, čím se tyto emoce vyznačují a jak s nimi bojovat.
Související klíčová slova:
Technická analýza | Fundamentální analýza | Intradenní obchodování | Čína | Finance | Peníze | Pullback | Inflace | Deflace | EUR/USD | GBP/USD | USA | Nezaměstnanost | Británie | Britská libra | HDP | Obchodní plán | Divergence | Měnová politika | Ceny ropy | Spekulace | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Průmyslová výroba | Ekonomové | Maloobchodní tržby | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Objemy obchodů | Kapitál | Sazby | Aktiva | Akumulace | Americký dolar | Analýza | Transakce | Bank of England | Bias | Breakout | CFTC | Cap | Centrální banka | Centrální banky | Diverzifikace | Diverzifikace portfolia | ECB | Ekonomika | Euro | Evropská centrální banka | FOMC | Fed | Finanční trhy | Flat | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Investice | Investování | Korekce | Kotace | Kurz | Long | Momentum | Měna | Měnový pár | Měny | Fluktuace | Nabídka | Nástroj | Obchodník | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | P/E | Pip | Portfolio | Pozice | RSI | Retracement | Rezistence | Riziko | Sentiment | Short | Support | Trading | Trend | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Uptrend | Volatilita | Volatilní trh | Výkonnost | Úrokové sazby | Jednotná evropská měna | Banky | Doporučení | EUR | USD | GBP | Obchodování | Regulátor | Objem obchodů | Hospodářský růst | Evropská ekonomika | Indexy | Úroková sazba | Spekulanti | Investoři | EU | Klouzavé průměry | Zasedání ECB | Pravděpodobnost | Zisk | Britská měna | Kurz eura | Zkušenosti | Euforie | Výsledky | Chamtivost | Strach | Emoce | Obchodovat | Regulace | Investovat | Makro | Index cen | Obchodní seance | Makrodata | Dukascopy | Obchodníci | Vzdělávání | EURUSD | GBPUSD | Delta | Index | Volatilní | Analýzy | Banka | Bollinger Bands | Bollingerova pásma | Cena | Dlouhodobé investice | Dolar | Dukascopy Europe | Ekonomické zprávy | Ekonomický kalendář | Eura | Evropská měna | Forexu | Graf | Index PMI | InstaForex | Instrument | Investiční | Investiční doporučení | Investiční nástroje | Krátkodobé investice | Kurz měny | Libra | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Maloobchodní prodej | Management | Market | Míra inflace | Portfolia | Prezidentské volby | Prognóza | Ropy | Řízení rizik | Signály | Transakční náklady | Trh | Velká Británie | Volatility | Vydělávání peněz | Výprodej | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Předpověď | Zisky | MIC | Obchodní den | Omega | Překoupení | Přeprodání | ROCE | Spojené státy | P/E Ratio | Tržby | Zaměstnanost | Tržní sentiment | Federální rezervní systém | Volby | Frustrace | Burze | Technické indikátory | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Průmyslová produkce | Úspěch | Velcí investoři | Zvyšování úrokových sazeb | Dlouhé pozice | Energie | Zdravý rozum | Christine Lagardeová | Ekonomická aktivita | Firmy | Inflační tlaky | Turbulence na trzích | Globální finanční trhy | Dnešní ekonomický kalendář | Uvolňování měnové politiky | Propad | Kryptoměny | TradingView | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Posílení dolaru | Oslabení dolaru | Posílení eura | Dnešní údaje | Nejistota | Zasedání Bank of England | Stagnace | Tempo růstu | Deflační měny | Nákupní signál | Kryptoměna | Kapitalizace | Výhled | Americký trh práce | Dnešní zpráva | Hospodářská situace | Investiční rozhodnutí | Snížení úrokových sazeb | Měnový pár EUR/USD | Ekonomické údaje | Údaje o inflaci | Zvýšení volatility | Očekávání | Makroekonomické zprávy | Návratnost investic | Trhy s kryptoměnami | Investování do kryptoměn | Jerome Powell | Coinmarketcap | Obchodní války | Obchodní týden | Podniky | Inflace v eurozóně | Objem obchodování | Kompozitní index | Trh s kryptoměnami | Slabost dolaru | Dodávky ropy | Zvýšení mezd | Jednotná měna | Zpomalení ekonomického růstu | Zpřísňování měnové politiky | Růst dolaru | Makroekonomické statistiky | Zvýšení sazeb | Rekordní růst | Diverzifikace rizika | Obchodní aktivity | Boris Johnson | Analýza kryptoměn | Začít obchodovat | Snížení sazeb | Pokles dolaru | Očekávání trhu | HDP v USA | Objem | Obchod | Trh práce | Myšlenka | Průmyslová výroba v eurozóně | Inflace v USA | Hlavní události | Technické analýzy | Hlediska technické analýzy | Průmyslová výroba ve Spojených státech | Celkový objem obchodů | Lagardeová | Souhrnný index | Proof of Work | Proof of Stake | PoW | Vyhlídky | Americká data | Technická analýza EUR/USD | Oblast rezistence | Trend dolů | Předpovědi | Ceny výrobců | Mario Centeno | Na burze | Gabriel Štefaňák | Impuls | Rozvoj | Sociální sítě | Problémy | Americké ministerstvo práce | Zasedání FOMC | Prognózy | Nejistoty | Nálada | Prohlášení | Míra | Konec roku | Měnové politiky | Uchovatel hodnoty | Bydlení | Demokratické strany | Peking | Zvýšení inflace | Klesající trend | Návratnost | Inovace | Prodej v USA | Míra inflace v eurozóně | Zemědělství | Ministerstvo práce | Snížit úrokové sazby | Ukazatele | Výroba v eurozóně | Americké ministerstvo | Pravděpodobnost snížení úrokových sazeb | Cyklus růstu | Komunikace | Údaje o HDP | Trump | Prezident | Trhy | Změny cen | Pokles | Situace | Růst inflace | Pandemie | IHNED | FIAT | Zpomalení růstu | Dovednosti | Obchody | SEC | Údaje o průmyslové výrobě | Rozhodování | Medvědi | Prodávající | Indikátor RSI | Technický indikátor | Inflace v lednu | Britské měny | Bez rizika | Index aktivity | Stabilita | Sestupný trend | Vývoj | Pokles prodeje | Výkyvy | Pečlivé analýzy | Makroekonomické údaje | Mince | Tržní podmínky | Míra nejistoty | Historie | Žádosti o podporu | Další pokles | Index podnikatelské aktivity | Další růst | Růst | Poslanci | Signál | Dlouhé (long) pozice | Počet žádostí o podporu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Tisková konference | Potenciál | Karanténa | Ekonomické ukazatele | Ekonomiky | Zhoršování situace | Války | Práce | Údaje | Statistiky | Vzrušení | Selský rozum | Cenové pohyby | Reddit | Posílení | Joe Biden | Tempo růstu spotřebitelských cen | Zasedání Evropské centrální banky | Robert Holzmann | Maloobchodní tržby v eurozóně | Regulační orgány | Expanze | Bezpečnost | Politická nestabilita | Propad průmyslové výroby | Zveřejněné údaje | Oblasti rezistence | Býčí scénář | Medvědí scénář | Potenciální zisk | Podnikatelské aktivity | Podnikatelské aktivity v eurozóně | Aktivity v eurozóně | Americká média | Odražení ode dna | JDE | Překoupené zóny | Bývalý prezident | Emoce v tradingu | Býčí trend | Míra nezaměstnanosti ve Spojených státech | Tempo poklesu | Mário Centeno | Zpomalení inflace | Globální poptávka | Rostoucí trend | Sentiment na trhu | Signál k prodeji | Situace na trhu práce | Fundamentální pozadí | Potenciální zisky | Reputace | Šance | Ceny | Kolaps | Kolísání cen | Market cap | Celkový výsledek | DeFi | Pár EUR/USD | Tradingový zvyk | Odveta | Vydělávání peněz na finančních trzích | Strach a chamtivost | Základní druhy emocí | Druhy emocí | Obezřetný obchodník | Potřeba odvety | Euforie z úspěchu | Uspěchané obchody | Ztracený kapitál | Emocionální obchodování | Zdravý selský rozum | Euforie v tradingu | Měnící tržní podmínky | Důvěra | Nadměrná důvěra | Rizikový management | Tradingové kariéry | Odstraňovat emoce | Situace na americkém trhu práce | Philip Lane | Růst zaměstnanosti | Časový horizont | Smíšený signál | Zprávy z USA | Transparentnost | Technický signál | Politici | Fraktál | Nákupní příležitosti | Biden | Tržby v eurozóně | Americké měny | Embargo | Defi | Geopolitické faktory | Oslabování amerického dolaru | Praktické tipy | Proražení | Cenový skok | Růst ceny | Zvýšení ceny | Evropské centrální banky | CARA | Situace na trhu | Aligator | ROI | Blockchainy | Rizika a příležitosti | Finanční zdraví | Analýza EUR/USD | Přeprodané zóny | Pohyb ceny | CoinGecko | Blockfolio | GitHub | Objednávky | Nárůst objemů | Regulační rizika | Oslabení | Cíle | Příležitosti | Úroveň supportu | Konkurence | Prodej | Jednotné měny | Alligator | Změny ceny | Technologie | Americký trh | Odvětví | Načasování | Chování | Projekce | Psychologické úrovně | Klíčové makroekonomické ukazatele | Tokeny | Společnosti | Dna | Nejnovější zprávy | Silný býčí trend | Pozornost | Zboží dlouhodobé spotřeby | Aktuální prognóza | Messari | Inflace ve Spojených státech | Tým InstaForex | Lockdowny | TIM | Investovat do kryptoměn | Skutečný výsledek | 3М | Postavení na trhu | Situace ve Spojených státech | Fibonacciho úrovně | Liz Trussová | Fundamentální analýzy | Počet případů koronaviru | Joachim Nagel | Hráči na trhu | Discord | DappRadar | Hry | Analýza páru EUR/USD | Klaas Knot | Analýza trendu | Analýza indikátorů | Decentralizace | Sankce | Santiment | Geopolitické události | Celkový trend | Technické korekce | Vzestupný trend | Korekční pohyb | Etherscan | Přijetí | Obchodování v pásmu | Poměr P/E | Překoupené oblasti | Britský regulátor | Udržitelnost | Thomas Barkin | Objem nákupů | Glassnode | Krátkodobé cenové pohyby | Rezignace | Konzervativní strany | Přehřátý trh | Přehřátý trh práce | Github | Pověst | Index cen výrobců | Spekulativní útok | Růstový potenciál | Úspěch v investování | Rozhodování o investici | GlassNode | Inflace v Evropě | Shrnutí vývoje | Výprodeje | Býčí sentiment | Média | Přijetí kryptoměn | Vysoké úrokové sazby | Partnerství | Inflace ve Spojeném království | Nálady na trhu | Vice | Údaje o maloobchodních tržbách | Finanční média | Potenciální ztráty | Politické faktory | Americká obchodní seance | Plánování | Kupující | Růst libry | Důvěryhodnost | Jakub Matis | Doji | Pohled do budoucnosti | Makroekonomické faktory | Inflace a deflace | Technologické inovace | Regulační změny | Šance na úspěch | Výsledek zasedání | Platformy | Portfólia | Zavírací cena | Aspekty fundamentální analýzy | Aktuální předpověď | Aktuální předpověď pro GBP/USD | Předpověď pro GBP/USD | Úrovně supportu | Úrovně rezistence | Výzva | Prodeje | Právní normy | Snížit riziko | Technologický vývoj | Silná ekonomika | Konflikty | Výhody | Výhody a nevýhody | Analytické nástroje | Cenný náhled | Mezinárodní spolupráce | Výhody a nevýhody | Nevýhody | Přístup ke kapitálu | Vítězství | Úřady | Významný dopad | Zdraví | Oceňování akcií | Účastníci trhu | Směrnice | Vojenské konflikty | Nástroje pro fundamentální analýzu | Fundamentální analýza kryptoměn | Proof of Work (PoW) | Proof of Stake (PoS) | PoS | Tokenomika | Potenciál růstu | Obchodní objem | Aplikace fundamentální analýzy | Analýzy při investování | Fundamentální analýzy při investování | Ekonomické ukazovatele | P/E ratio (poměr ceny k zisku) | ROI (návratnost investic) | Market Cap (tržní kapitalizace) | Deflační politika | Inflační/deflační politika | Inflační/deflační | Technologická robustnost | Architektura blockchainu | Mechanismus konsensu | Vývojářský tým | Aktualizace a vylepšení | Interoperabilita | Zabezpečení a ochrana | Tým a partnerství | Spolupráce | Reputace partnerů | Synergie | Regulační prostředí | Globální regulace | Stabilita regulačního prostředí | Příležitosti v oblasti regulace | Softwarové nástroje | On-Chain analýza | On-Chain | Zpravodajské zdroje | Sociální sítě a fóra | Fóra | Kombinace aspektů | Komplexní analýza | Analýza scénářů
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | ČTK | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | Cena | FOREX | Pivot