Neděle 22. prosince 2024 20:09
reklama
Swissquote Bank
reklama
Purple ebook obchodování ropy
reklama
Dukascopy new
reklama
Investingfox Nastroje

Technický indikátor

img

Aktuální prognóza pro pár EUR/USD na 3. října 2024

03.10.2024 Dolar posílil svou pozici, ačkoli ne stejným tempem jako předchozího dne, a to především díky další várce údajů z trhu práce. Tentokrát šlo o zprávu ADP o zaměstnanosti, která zaznamenala nárůst o 143 000 pracovních míst. I když je tento údaj v kontextu amerického trhu práce relativně slabý, je výrazně lepší než prognózovaných 90 000. Nedávné údaje z trhu práce silně naznačují, že zpráva Ministerstva práce USA, která bude zveřejněna tento pátek, bude nejspíš mnohem lepší, než se očekávalo. V důsledku toho se jen málo očekává další snížení sazeb o 50 bazických bodů. S předpokladem takto významné události je logické vidět určitou korekci, která slouží jako příprava na udržitelný růst amerického dolaru.
img

Aktuální prognóza pro pár EUR/USD na 2. října 2024

02.10.2024 Předběžný odhad inflace v eurozóně ukázal zpomalení růstu spotřebitelských cen ze 2,2 na 1,8 %. Ačkoli údaje plně odpovídaly prognózám, tato zpráva znamenala začátek posilování dolaru. Hlavním hybatelem byly ale makroekonomické údaje z USA, konkrétně zpráva JOLTS, která ukázala nejen 8,0 milionu volných pracovních míst (oproti prognózovaným 7,7 milionům), ale i 3,1 milionů propuštěných, přičemž se očekávaly 3,3 miliony. Jinými slovy, situace na pracovním trhu v USA je trochu lepší, než se čekalo. Federální rezervní banka proto nemá důvod k dalšímu snížení sazeb o 50 bazických bodů. Nicméně dnešní zpráva ADP by mohla přinést určité změny, případně oslabit dolar. Podle prognóz by zaměstnanost měla vzrůst o pouhých 90 000 míst, což je více než dvakrát méně, než je potřeba k udržení stability pracovního trhu. Údaje o zaměstnanosti mají mnohem větší váhu než údaje o volných pracovních místech a propouštění. Dolar by se mohl stáhnout na úrovně, kde se držel před zveřejněním předběžných údajů o inflaci v eurozóně.
C:\fakepath\trader-23092024.jpg

Nejpoužívanější indikátor na světě: 200denní klouzavý průměr (MA 200)

23.09.2024 Je to nejpoužívanější indikátor na světě. Používá ho téměř každý technický analytik či trader v bance či velkých finančních institucí. Proto když se trh pohybuje poblíž tohoto indikátoru, tak je potřeba být na pozoru, umět ho správně číst a používat. V tomto článku si vše ukážeme a naučíme vás ho správně používat.
img

Aktuální prognóza pro pár EUR/USD na 17. září 2024

17.09.2024 Přední média čím dál víc podporují myšlenku snížení sazeb v USA o 50 bazických bodů, což dále přispívá k oslabování amerického dolaru. Jelikož se zasedání Federálního výboru pro volný trh koná zítra, bude se tento trend držet nejspíš až do konce dnešního obchodování. Míra oslabování dolaru by ale měla být o něco menší než včera. Dolar najde určitou podporu u makroekonomických údajů. Ačkoli by růst maloobchodních tržeb mohl zpomalit z 2,7 na 2,2 %, pokles průmyslové výroby o -0,3 % by se mohl změnit v růst o 0,2 %. Takže dva klíčové sektory ekonomiky by mohly vykázat růst, což by mělo dolaru poskytnout aspoň nějakou podporu.
img

Aktuální prognóza pro pár EUR/USD na 16. září 2024

16.09.2024 Trh se začíná připravovat na nadcházející zasedání Federálního výboru pro volný trh, které se uskuteční ve středu. Euro ve výsledku dál posiluje svou pozici. Očekávání se soustředí na tržní předpoklad, že Federální rezervní systém sníží úrokové sazby. Stále se výrazně předpokládá snížení o 50 bazických bodů. V důsledku toho se může ukázat, že dolar by po prvním snížení sazeb po několika letech mohl posílit, pokud Fed sníží klíčovou sazbu o pouhých 25 bazických bodů. Do té doby zůstane dolar pravděpodobně pod tlakem a bude postupně ztrácet hodnotu.
img

Čerstvá prognóza pro pár EUR/USD na 13. září 2024

13.09.2024 Snad nikdy jsme nebyli svědky scénáře, kdy po snížení refinanční sazby o 60 bazických bodů měna emitovaná centrální bankou, která učinila tak významný krok, skutečně roste. Jenže přesně toto se včera stalo. Poté, co Evropská centrální banka snížila úrokovou sazbu ze 4,25 na 3,65 %, jednotná měna o poklesu ani neuvažovala. Naopak poměrně sebevědomě stoupala. A to se jednalo o největší jednorázové snížení refinanční sazby v celé historii ECB. Ačkoli teď prakticky každý ekonomický kalendář uvádí, že zmíněný výsledek se očekával, úplně přesně takto to nebylo. Prognózy poukazovaly těsně před zasedáním na sazbu ve výši 4,00 %. Téměř vzápětí došlo ke změně, takže výrazné snížení bylo obrovským překvapením. Vyvstává otázka, proč pak euro dál stoupalo. Odpověď se skrývá v komentáři prezidentky ECB Christine Lagardeové, která na tiskové konferenci výslovně uvedla, že ECB pozastavuje proces uvolňování měnové politiky. Jinými slovy, prozatím žádné další snižování sazeb. Trh ale očekával, že proces se protáhne na delší dobu. Teď bude úrokové sazby snižovat Federální rezervní systém, nikoli ECB. Tato změna prognóz nejspíš vyvolala růst eura.
img

Čerstvá prognóza pro pár EUR/USD na 12. září 2024

12.09.2024 Zpomalení inflace v USA bylo nakonec výraznější, než předpokládaly i ty nejoptimističtější prognózy. Situace na měnovém trhu ale přesto zůstala beze změny. Téměř okamžitě poté, co bylo oznámeno, že růst spotřebitelských cen zpomalil z 2,9 na 2,5 %, se hlavní média začala soustředit na jádrovou inflaci, zejména na její měsíční, nikoli roční, hodnotu. Jádrová inflace vzrostla o 0,3 %. Ačkoli americká centrální banka tento indikátor nikdy nezmiňuje, takže je z velké části bezvýznamný, média začala hlásat, že Federální rezervní systém bude sazby snižovat pomalu právě kvůli jádrové inflaci. Výsledkem mediálního humbuku byl fakt, že skutečné údaje byly částečně vyrovnány, takže trh zůstal v předchozím postavení.
img

Aktuální prognóza pro EUR/USD na 10. září 2024

10.09.2024 Americká média se podle očekávání přestala zabývat stavem trhu práce, zejména nesrovnalostmi v poslední zprávě ministerstva práce, a zaměřila se výhradně na nadcházející debaty mezi Donaldem Trumpem a Kamalou Harris. Naprostá většina těchto publikací se přitom opírá o nevyhnutelné vítězství kandidátky Demokratické strany. Vzhledem k tomu, že to je z pohledu trhu vnímáno jako pozitivní výsledek, dolar nadále posiloval své pozice. Dnes bude tento trend pravděpodobně pokračovat.
img

Aktuální prognóza pro pár EUR/USD na 9. září 2024

09.09.2024 Zdá se to téměř neuvěřitelné, ale Ministerstvo práce Spojených států oznámilo pokles míry nezaměstnanosti ze 4,3 na 4,2 %, a to přesto, že růst zaměstnanosti z posledních měsíců měl vést k růstu nezaměstnanosti, ke kterému několik měsíců soustavně docházelo. S ohledem na velikost, růstovou dynamiku a věkové složení populace by zaměstnanost v USA – aby se udržela stabilní míra nezaměstnanosti – měla stoupat o trochu víc než 200 000 pracovních míst měsíčně. Jenže za posledních dvanáct měsíců vzrostla o pouhých 1 717 000 míst, tedy přibližně o 143 000 míst měsíčně. Ministerstvo práce Spojených států zveřejňuje také údaje o počtu nově vytvořených pracovních míst mimo zemědělství. Tento údaj ukazuje maximální potenciál růstu zaměstnanosti. Podle posledních údajů bylo vytvořeno 142 000 pracovních míst. Za stejných předchozích dvanáct měsíců bylo vytvořeno 2 358 000 míst, tedy za měsíc zhruba 196 000 míst, což je také málo. I kdybychom tedy předpokládali, že údaje o zaměstnanosti nejsou úplně přesné, stále není vytvořeno dost nových pracovních míst na to, aby se trh práce stabilizoval.
img

Aktuální prognóza pro pár EUR/USD na 6. září 2024

06.09.2024 Jestliže údaje o volných pracovních místech pouze naznačovaly možnost výrazného zhoršení na americkém trhu práce, údaje o zaměstnanosti nenechaly na pochybách nikoho. Zaměstnanost se zvýšila o pouhých 99 000 pozic. To je vzhledem k velikosti, věkovému složení a tempu růstu populace nehorázně málo a byl by potřeba růst zhruba o 250 000 pozic měsíčně. Jenže je to méně než 100 000. Navíc, předchozí údaje byly revidovány směrem dolů ze 122 000 na 111 000pozic. Zaměstnanost vzrostla za posledních dvanáct měsíců o více než 200 000 obecně vzato jen v březnu. Není divu, že stav trhu práce se postupně zhoršuje.
img

Aktuální prognóza pro pár EUR/USD na 5. září 2024

05.09.2024 Počet volných pracovních míst ve Spojených státech se snížil na 7,7 milionů. Předchozí hodnota byla navíc revidována z 8,2 na 7,9 milionů, zatímco prognózy očekávaly 8,1 milionů. Ačkoli údaje zklamaly, byla slabost dolaru ryze symbolická. Na základě těchto údajů je obtížné vyvozovat nějaké dalekosáhlé závěry o stavu amerického trhu práce – na rozdíl od dnes zveřejněných údajů o zaměstnanosti, u kterých se očekává nárůst pouze o 115 000, což je na americké poměry extrémně málo a jde o jasný indikátor rostoucí nezaměstnanosti. Dalším negativním faktorem pro dolar by mohla být zpráva o maloobchodních tržbách v eurozóně, která pravděpodobně vykáže zpomalení poklesu z -0,3 na -0,1 %. To vše by mělo vést k výraznějšímu a citelnějšímu oslabení amerického dolaru.
img

Aktuální prognóza pro pár EUR/USD na 4. září 2024

04.09.2024 Situace na devizovém trhu zůstala beze změny, ačkoli index obchodní aktivity ve výrobním sektoru USA klesl z 49,6 na 47,9 bodů, což bylo o něco horší než předběžný odhad 48,0 bodů. Tento indikátor nemá ale příliš vliv, takže trh dál stagnoval. A podle všeho v tom bude pokračovat i dnes. Konečné údaje o indexu obchodní aktivity ve službách a kompozitním indexu obchodní aktivity také nemají výrazný vliv. Údaje o počtu pracovních míst v USA, ačkoli předcházejí zprávě s údaji o trhu práce, jsou považovány za méně důležité, protože z nich lze těžko vyvozovat závěry o stavu trhu práce. Trh bude čekat na zítřejší údaje o zaměstnanosti.
img

Aktuální předpověď pro EUR/USD na 3. září 2024

03.09.2024 Vzhledem k tomu, že se včera ve Spojených státech slavil státní svátek, situace na trhu se nijak nezměnila. Kupodivu by tato stagnace mohla pokračovat i dnes, tentokrát kvůli prázdnému ekonomickému kalendáři. Konečná data o americkém indexu nákupních manažerů (PMI) ve výrobě pravděpodobně nebudou mít významný dopad. I kdyby se index odchýlil od předběžných odhadů, jeho vliv bude pravděpodobně spíše symbolický, protože trh již tento faktor do značné míry zohlednil. Jediným faktorem, který by mohl ovlivnit situaci, jsou případná prohlášení zástupců Evropské centrální banky. Koneckonců, inflace v eurozóně klesá znatelně rychleji než ve Spojených státech. ECB by proto mohla naznačit o něco agresivnější uvolňování měnové politiky, což by mohlo posílit pozici amerického dolaru. Takový vývoj je však nepravděpodobný, protože centrální banky nepřijímají rozhodnutí pouze na základě jednotlivých dat. Více je zajímá dlouhodobý trend a nedávný pokles inflace v Evropě může být pouze dočasný.
img

Aktuální prognóza pro EUR/USD na 30. srpna 2024

30.08.2024 Pár EUR/USD dosáhl během fáze korekce horní hranice psychologické úrovně 1,1000/1,1050. Rozsah korekce byl přibližně 1,3 %. Ve 4hodinovém grafu se technický indikátor RSI pohybuje v zóně prodávajících mezi úrovněmi 30/50, což naznačuje korekční pohyb.
img

Aktuální prognóza pro pár EUR/USD na 29. srpna 2024

29.08.2024 Pár EUR/USD se pohybuje ve fázi korekce od zóny rezistence 1,1200/1,1250. Radikální změny nepozorujeme; tento pohyb zapadá do cyklické složky uptrendu.
img

Čerstvá prognóza pro pár EUR/USD na 28. srpna 2024

28.08.2024 Pár EUR/USD je aktuálně ve fázi pullbacku z lokálního maxima střednědobého trendu, poblíž pásma 1,1200/1,1250. Nedošlo k žádným radikálním změnám a prodejci byli 26. a 27. srpna málo aktivní.
img

Aktuální prognóza pro EUR/USD na 26. srpna 2024

26.08.2024 V uplynulém týdnu euro vůči americkému dolaru posílilo o téměř 1,5 %, což přiblížilo cenu k lokálnímu vrcholu vzestupného trendu. Ve 4hodinovém grafu se technický indikátor RSI nachází v překoupené zóně, což naznačuje přehřátí dlouhých (long) pozic na euru.
img

Čerstvá předpověď pro pár EUR/USD na 22. srpna 2024

22.08.2024 Pár EUR/USD se drží vzestupného trendu, který pohánělo momentum a díky kterému kurz od začátku měsíce posílil o více než 350 pipů. V důsledku toho došlo nejen k prodloužení uptrendového cyklu a překonání psychologické úrovně 1,1000, ale také k otestování lokálního maxima z prosince 2023.
img

Aktuální prognóza pro pár EUR/USD na 21. srpna 2024

21.08.2024 Z technického hlediska vidíme v intradenním období známky překoupenosti eura. Stále však přetrvává dynamika. Pokud se cena stabilizuje nad úrovní 1,1150, pár by se mohl posunout k lokálnímu maximu z července 2023. Co se týká technického pullbacku, pokud se cena nestabilizuje nad úrovní 1,1150, mohlo by to dočasně oslabit euro směrem k úrovni 1,1050, což by odpovídalo logice přerozdělení obchodních sil.
img

Aktuální prognóza pro pár EUR/USD na 20. srpna 2024

20.08.2024 Při rally, kterou pohánělo momentum, překonal pár EUR/USD úroveň 1,1050. To naznačuje, že psychologická hranice 1,1000 ztratila ve vztahu ke kupcům sílu.
img

Aktuální prognóza pro pár EUR/USD na 19. srpna 2024

19.08.2024 Pro posílení současného uptrendu je nutná stabilizace ceny nad úrovní 1,1050. V tomto scénáři je možný pohyb k lokálnímu maximu z roku 2023. V opačném případě bude pohyb v pásmu 1,0950/1,1050 pravděpodobně ještě nějakou dobu pokračovat.
img

Invesco: Proč byla nedávná korekce trhu možná přehnanou reakcí

15.08.2024 Masivní výprodej na akciových trzích, ke kterému došlo minulé pondělí, se do konce týdne podařilo výrazně zvrátit. Nejšťastnější byli možná ti investoři, kteří na dva týdny vypnuli finanční zpravodajství, aby mohli sledovat sportovní přenosy, od moderního pětiboje až po breakdance, a teprve nyní znovu naladili finanční zprávy. Minulý týden jsem si říkala, jestli by „tipování budoucích kroků Fedu“ nemohlo být považováno za oficiální sport, když se ho účastní tolik lidí.
img

Aktuální prognóza pro pár EUR/USD na 17. července 2024

17.07.2024 Dolar byl stabilní i přes relativně dobrá data o maloobchodních tržbách. Růst maloobchodních tržeb v USA totiž zpomalil z 2,6 % na 2,3 %. Očekávalo se ale zpomalení ze 2,3 % na 2,1 %. Teoreticky by tedy měl dolar mírně posílit. Celkový sentiment na dolaru je ale negativní, protože investoři očekávají, že Federální rezervní systém brzy začne snižovat úrokové sazby. Data o maloobchodních tržbách tedy jen podpořila dolar a zabránila mu v dalším poklesu.
img

Vyšplhá se cena ETH díky 20% rally na 4 000 dolarů?

16.07.2024 Cena ETH včera večer překonala Bitcoin a vzrostla o 7,38 %, čímž vytvořila masivní býčí pohlcující svíčku a překonala hranici 3400 USD. Dále se SEC vyhýbá připomínkám k nedávno předloženým S-1 a konečné verze budou předloženy ve středu.
img

Aktuální předpověď pro pár EUR/USD na 16. července 2024

16.07.2024 Včera byl dolar uprostřed smíšených ekonomických zpráv a prohlášení centrálních bankéřů stabilní. Na jedné straně ho měly povzbudit údaje o průmyslové výrobě v eurozóně, jejíž tempo poklesu zpomalilo z -3,1 % na -2,9 %. Koneckonců i přes zpomalení se očekával růst z -3,0 % na -2,0 %. Uvedené ale kompenzovalo prohlášení šéfa Federálního rezervního systému Jeroma Powella, že dynamika inflace ve Spojených státech naznačuje zpomalení růstu spotřebitelských cen na cílovou úroveň 2,0 %. Jinými slovy, šéf Fedu téměř přímo prohlásil, že snížení sazeb je na dohled. Což přirozeně doléhá na dolar.
img

Čerstvá předpověď pro pár EUR/USD na 15. července 2024

15.07.2024 Dolar v pátek dál ztrácel půdu pod nohama, ale jakmile začala americká seance, začal se mírně odrážet. Příčinou byl index cen výrobců, ze kterého vyplynulo, že hlavní index cen výrobců vzrostl z 2,4 % na 2,6 %, a dostal se tak nad očekávaný 2,3% růst. Podle těchto údajů hrozí, že současné zpomalení inflace ve Spojených státech může být dočasné a inflace může kdykoli znovu začít stoupat. To by samozřejmě mohlo změnit tempo uvolňování měnové politiky Federálního rezervního systému.
C:\fakepath\logo-vip.png

VIP zóna: Na co se můžete těšit v červenci

01.07.2024 Unikátní služba VIP zóna - Forex Asistent se mimo informací o objednávkách finančních institucí na mezibankovním trhu pravidelně rozrůstá o mimořádné vzdělávací materiály, v rámci kterých předávají své osobní know-how profesionální obchodníci a členové týmu FXstreet.cz a dávají tak možnost ostatním členům VIP zóny nahlédnout do jejich soukromého obchodování a získat informace a zkušenosti z dlouholetého forexového tradingu.
img

Aktuální prognóza pro pár EUR/USD na 28. června 2024

28.06.2024 Dolar zůstal navzdory určitým výkyvům celkově beze změny. Trh se tedy stále pohybuje u spodní hranice pásma. Pokud se cena brzy neposune k horní hranici, mohou se podmínky změnit a americký dolar by mohl prudce stoupat. Pokud se trh tedy dnes bude dál pohybovat kolem současných hodnot, mohl by začátek příštího obchodního týdne znamenat znamenat začátek posilování dolaru.
img

Čerstvá prognóza pro pár EUR/USD na 24. června 2024

24.06.2024 Indexy podnikatelské aktivity v eurozóně měly stoupnout, zatímco údaje o PMI v USA měly mírně klesnout. Jenže všechno bylo nakonec úplně jinak. Údaje o PMI v eurozóně výrazně klesly. Zpráva o amerických PMI ale ukázala nárůst. Není tedy divu, že dolar posílil svou pozici. Trh se teď přesouvá od makroekonomických zpráv, které v posledním týdnu tohoto měsíce prakticky chyběly, ke zpravodajskému pozadí, které je spíš politické než ekonomické. Tradičně je v tomto období na trzích poměrně malá aktivita. Nejspíš uvidíme nějaký typ odrazu, po kterém se trh bude pohybovat mírně nad současnými úrovněmi.
img

Aktuální předpověď pro pár EUR/USD na 3. května 2024

03.05.2024 Euru se během americké obchodní seance podařilo dosáhnout dalších zisků, tentokrát díky revidovaným prognózám dnešních údajů amerického ministerstva práce, které se dotýkají počtu nových pracovních míst mimo zemědělský sektor. Ačkoli hlavní prognóza stále zůstává na 243 000 pozicích, investoři teď očekávají, že bude vytvořeno jen 238 000 pozic. Rozdíl vypadá nepatrně, ale jde o to, že pro prosté udržení stabilního trhu práce by mělo být vytvořeno v průměru přibližně 250 000 pracovních míst za měsíc. Pomalejší tvorba pracovních míst na přehřátém trhu práce by mohla signalizovat začátek nevratných procesů, které povedou k vážným problémům. Že je americký trh práce přehřátý, téměř není pochyb, především díky neuvěřitelně nízké míře nezaměstnanosti, která se dlouhodobě drží poblíž rekordních minim. Panují obavy, že situace se v určitém okamžiku vymkne kontrole a povede k hromadnému propouštění a podobným problémům na trhu práce. Touto optikou jsou vnímány veškeré údaje naznačující rozvoj negativních trendů. Pokud se tedy očekávání potvrdí, může euro ještě o trochu vzrůst.
img

Čerstvá prognóza pro pár EUR/USD na 26. dubna 2024

26.04.2024 Pár EUR/USD se usadil nad úrovní 1,0700, což je dobré znamení, že objem long pozic poroste. Technický indikátor RSI se v grafu 4H pohybuje v horní oblasti 50/70, což ukazuje na růst objemu nákupů.
C:\fakepath\volatilita-09042024-1.jpg

Volatilita na finančních trzích – dobrý sluha, ale zlý pán

09.04.2024 Volatilita. Toto slovo má ve slovníku tradera velkou váhu. Je to jako srdce trhů, které buší v různém tempu a s různou silou v závislosti na mnoha faktorech. Ale co to vlastně volatilita je a proč by na ni měl každý obchodník klást takový důraz?
img

Aktuální předpověď pro pár EUR/USD na 4. dubna 2024

04.04.2024 Včerejšek byl nakonec mnohem rušnější, než se očekávalo. V centru pozornosti byly údaje o inflaci v eurozóně, které ukázaly, že harmonizovaný index spotřebitelských cen (HICP) v březnu vzrostl o 2,4 %, čímž zpomalil svůj růst z únorových 2,6 %. Kromě toho se počet osob zaměstnaných v soukromém sektoru v USA zvýšil o 184 000 oproti prognózovaným 125 000. A třešničkou na dortu bylo prohlášení předsedy Federálního rezervního systému Jeroma Powella, že než americká centrální banka rozhodne o snížení sazeb, má čas na hodnocení dat. Celkově vše nasvědčovalo nevyhnutelnému a prudkému růstu dolaru. Z neznámého důvodu ale stoupalo euro. V rozporu se všemi zprávami a oficiálními prohlášeními. A nedokážeme přijít na to, proč. Bohužel se takové věci občas stávají. V tomto případě bylo lepší tento fakt prostě spíš přijmout než tvořit konspirační teorie, které se snaží vysvětlit všechno na světě. K něčemu takovému mohlo dojít evidentně jen v případě masivního odlivu kapitálu od dolaru k euru. Takovou věc může udělat jen hrstka investičních fondů a bank. Ale pokud se to na jejich straně nepotvrdí, nemá cenu kohokoli vinit. Naštěstí, jak jsem zmínil výše, se takové věci stávají jen zřídka. Navíc, podobné cenové skoky situaci v podstatě nemění. Trh se rychle vrací k obvyklému kurzu.
img

Čerstvá předpověď pro pár EUR/USD na 3. dubna 2024

03.04.2024 Trh zajímá hlavně to, kdo začne úrokové sazby snižovat jako první. A už při letmém pohledu na graf eura je jasné, že by to měla být Evropská centrální banka. Toto alespoň předpokládá většina účastníků trhu. Včerejšek byl ale patrně počátkem korekčního odrazu, který kromě překoupeného dolaru vyvolala částečně i revize prognóz inflace v eurozóně. Zatímco ještě nedávno všichni očekávali další zpomalení tempa růstu spotřebitelských cen, teď se předpokládá, že zůstanou beze změny. Jakmile se to potvrdí, dostane jednotná měna impuls k růstu. Pokud inflace zůstane na stejné úrovni, ECB může svůj cyklus snižování sazeb odložit.
img

Bitcoin opět nad 70 000 USD!

26.03.2024 Cena Bitcoinu [BTC] znovu získala bullish momentum během posledních pár hodin, když hodnota královské mince překročila hranici 70 000 USD poté, co klesla pod 66 000 USD.
C:\fakepath\obv-example.png

Indikátor On Balance Volume (OBV)

24.03.2024 Indikátor On Balance Volume (dále jen OBV) vyvinul Joe Granville v šedesátých letech minulého století. Již tehdy to byl revoluční indikátor a i dnes ho mnoho profesionálních obchodníků na finančních trzích používá pro analýzu a obchodování jako hlavní.
img

Aktuální předpověď pro pár EUR/USD na 11. března 2024

11.03.2024 Vzhledem k tak nezáživným faktorům, jako je počet obyvatel, tempo jejich růstu a úroveň ekonomické aktivity, by zaměstnanost ve Spojených státech pro prosté udržení stability trhu práce měla vzrůst v průměru o 250 000 pozic měsíčně. Za posledních sedm měsíců se ale zvýšila jen o 896 000 pozic. To znamená průměrně 128 000 pozic měsíčně, tedy téměř polovina toho, co je potřeba. Uvedené vyvolalo mnoho otázek po adekvátnosti údajů o nezaměstnanosti, které zůstaly blízko rekordně nízkých hodnot. V pátek se tato nerovnováha konečně svým způsobem vyřešila, když americké ministerstvo práce oznámilo první nárůst nezaměstnanosti za posledních sedm měsíců, totiž ze 3,7 % na 3,9 %. Dolar okamžitě začal ztrácet pozice, což bylo v této situaci naprosto logické. Od poloviny minulého týdne ale americký dolar poměrně výrazně oslaboval a tento proces nebyl vždy zcela rozumný. Dnes tedy může trh při absenci významných makroekonomických událostí určitým způsobem korigovat a dolar může část svých ztrát vyrovnat.
img

Cena bitcoinu (BTC) se dostává přes 52 tisíc dolarů, předprodej InQubeta pokračuje

16.02.2024 Cena bitcoinu v uplynulém týdnu zaznamenala oživení a ve středu poprvé po více než dvou letech překonala hranici 52 000 dolarů. Tato nejnovější cenová rally přichází na pozadí rostoucího institucionálního přijetí a před nadcházející událostí, kdy se Bitcoin v dubnu 2024 rozpůlí.
img

Aktuální předpověď pro EUR/USD na 12. února 2024

12.02.2024 Přestože nás čeká mimořádně rušný týden, jeho první část bude neuvěřitelně nudná a klidná. Tedy pokud se nestane něco neočekávaného, například náhlá změna rétoriky představitelů Evropské centrální banky. Několik z nich má dnes vystoupit. Je však velmi nepravděpodobné, že by některý z těchto představitelů během nadcházejícího zasedání ECB náhle oznámil snížení sazeb. Jednotná měna se tak bude i nadále obchodovat v poměrně úzkém pásmu, jako tomu bylo v průběhu celého minulého týdne.
C:\\fakepath\\canadian-dollar-190120241.png

Elliottovy vlny: Měnový pár USD/CAD, kryptoměna Bitcoin a akcie Tesla

19.01.2024 V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnový pár USD/CAD, kryptoměnu Bitcoin a akcie Tesla. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich vývoje.
img

Aktuální prognóza pro GBP/USD na 29. 11. 2023

29.11.2023 Pokud roste důvěra, že Federální rezervní systém začne brzy snižovat úrokové sazby, s největší pravděpodobností na jaře 2024, je situace u Evropské centrální banky poněkud odlišná. Prezidentka ECB Christine Lagardeová během svého úterního projevu naznačila, že centrální banka nebude se snižováním úrokových sazeb spěchat. Naopak je zde vysoká pravděpodobnost zvýšení sazeb kvůli vývoji inflace, což posouvá jednotnou měnu výše.
img

Aktuální prognóza pro GBP/USD na 27. 11. 2023

27.11.2023 Podle předběžných odhadů PMI služeb ve Spojených státech vzrostl v listopadu na 50,80 bodu z 50,60 bodu v říjnu 2023, přičemž se očekával pokles na 50,5 bodu. Díky tomu zůstal kompozitní index obchodní aktivity na stejné úrovni, i když se očekávalo jeho snížení z 50,7 bodu na 50,6 bodu. Index zpracovatelského průmyslu však místo toho, aby zůstal beze změny, klesl z 50,0 bodů na 49,4 bodů. To naznačuje, že americký průmysl začíná přinejlepším stagnovat. Tento závěr naznačuje, že celková ekonomika postupně sklouzává do recese, které se zdálo být zabráněno. Ukazuje se, že hospodářský pokles začíná, ale o něco později, než se očekávalo. V podmínkách hospodářského poklesu začne Federální rezervní systém pravděpodobně stimulovat ekonomiku snižováním úrokových sazeb. Není tedy divu, že dolar opět klesá. Vzhledem k tomu, že dnešní ekonomický kalendář je zcela prázdný, může tento trend klidně pokračovat.
img

Aktuální prognóza pro EUR/USD na 24. 11. 2023

24.11.2023 Navzdory silnějším než očekávaným údajům PMI v eurozóně se trhu během čtvrteční obchodní seance nedařilo. Vzhledem k americkému svátku to není překvapivé. Bez amerických obchodníků se aktivita na trhu zastaví. Americké trhy jsou dnes otevřené, ale po kratší dobu. Je však docela možné, že se volatilita může postupně zvyšovat, protože ve Spojených státech budou zveřejněny předběžné údaje o indexech obchodní aktivity. Na rozdíl od Evropy jsou pro ně prognózy spíše negativní. Index zpracovatelského průmyslu by měl zůstat nezměněn, ale index služeb může klesnout z 50,6 bodu na 50,5 bodu, což způsobí pokles kompozitního indexu z 50,7 bodu na 50,6 bodu. V Evropě údaje PMI rostly. Dolar tedy může mít formální důvod k poklesu. Vzhledem k povaze obchodního dne však bude rozsah změn stále omezený.
img

Aktuální prognóza pro GBP/USD na 15. 9. 2023

15.09.2023 O tom, že dolar je překoupený, není pochyb, ale problém je v tom, že ekonomické zprávy zabránily jakékoliv korekci. Veškeré naděje se tedy upínaly na zasedání Evropské centrální banky a nyní centrální banka zvýšila výpůjční náklady dohromady o 4,25procentního bodu na 4,5procentního bodu. Vše se stalo podle očekávání, ale dolar po oznámení vzrostl. Vše souvisí s obsahem oficiální tiskové zprávy, která téměř výslovně uvádí, že toto zvýšení sazeb je poslední. Prezidentka ECB Christine Lagardeová se během následné tiskové konference pokusila situaci poněkud zmírnit s tím, že další zvyšování sazeb je možné, ale pouze v případě rostoucí inflace. Toto prohlášení však doprovodila upozorněním, že banka si dává pauzu, aby vyhodnotila dopad již přijatých opatření. Jinými slovy, otázka úrokových sazeb bude zvažována až za tři měsíce a při současné dynamice inflace není pochyb o tom, že do té doby může dokonce klesnout pod současnou sazbu. Je tedy vysoká pravděpodobnost, že ECB může začít snižovat úrokové sazby na začátku roku 2024, zatímco Federální rezervní systém bude pokračovat ve zpřísňování měnové politiky.
img

Aktuální prognóza pro GBP/USD na 7. 9. 2023

07.09.2023 Až do zahájení americké seance se libra držela na místě, a dokonce se pokusila vykázat určitý růst. Začala však ztrácet půdu pod nohama. Navíc nebyly vydány žádné zprávy, které by mohly pohnout trhem. Zdá se tedy, že máme co do činění se stabilním vzestupným trendem amerického dolaru. Zdá se, že investoři jsou přesvědčeni, že Federální rezervní systém bude provádět aktivnější politiku než Evropská centrální banka, a to navzdory skutečnosti, že několik představitelů Fedu prohlásilo, že na nadcházejícím zasedání není důvod zvyšovat úrokové sazby. Zároveň i další představitelé Fedu říkají, že nebylo třeba okamžitě jednat, protože inflace již dokázala nepříjemně překvapit.
img

Aktuální prognóza pro GBP/USD na 4. 9. 2023

04.09.2023 Abych byl upřímný, trh se v poslední době chová iracionálně a v pátek se tato iracionalita změnila v absurditu. Podle zprávy amerického ministerstva práce nejenže bylo vytvořeno pouze 187 000 nových pracovních míst mimo zemědělství, ale také míra nezaměstnanosti vyskočila z 3,5 % na 3,8 %. Očekávalo se, že zůstane beze změny. Když se však tři po sobě jdoucí měsíce vytvoří méně než 200 000 nových pracovních míst a k udržení stability trhu práce jich bude každý měsíc potřeba asi 250 000, nezaměstnanost nevyhnutelně poroste. Je až s podivem, jak mohla nedávno klesat. To vyvolalo mnoho otázek o spolehlivosti údajů o trhu práce. A co se dělo dál? Dolar pokračoval v růstu. To se vymyká jakémukoli rozumnému vysvětlení.
img

Aktuální prognóza pro EUR/USD na 1. 9. 2023

01.09.2023 Euro kleslo, přestože inflace v Evropě zůstala v srpnu stabilní na 5,3 %. Trh je evidentně mnohem více znepokojen dnešní zprávou amerického ministerstva práce, jejíž prognózy jsou jednoznačně negativní. I když se očekává, že míra nezaměstnanosti zůstane na 3,5 %, očekává se pouze asi 180 000 nových pracovních míst mimo zemědělství. Pokud se tato prognóza naplní, znamená to, že tři měsíce po sobě bylo vytvořeno méně než 200 000 nových pracovních míst. Vzhledem k tempu růstu populace ve Spojených státech je třeba vytvořit každý měsíc přes 200 000 nových pracovních míst, aby se udržela stabilita trhu práce. Je tedy vysoká pravděpodobnost, že se prognóza míry nezaměstnanosti nenaplní a vzroste, nebo vzroste v blízké budoucnosti.
img

Aktuální prognóza pro GBP/USD na 31. 8. 2023

31.08.2023 První věc, kterou je třeba zvážit, jsou podmínky překoupenosti dolaru. Trh byl zjevně připraven chytit se čehokoliv, aby tuto situaci korigoval před vydáním zprávy amerického ministerstva práce. To bylo evidentní již v úterý, kdy data JOLTs vyvinula tlak na dolar směrem dolů. I když tyto zprávy pro svůj nejednoznačný výklad tradičně nemají výraznější dopad. Ale pohyb, který jsme viděli v úterý, byl nedostatečný a napětí přetrvávalo. Takže jakmile jsme zjistili, že růst pracovních míst v USA prudce zpomalil na 177 000, dolar oslabil. Do značné míry bylo vyřešeno přehřívání trhu. Nyní si tedy trh musí dát pauzu.
img

Aktuální prognóza pro GBP/USD na 16. 8. 2023

16.08.2023 Trh netrpělivě očekával zpomalení tempa růstu maloobchodních tržeb ve Spojených státech z 1,5 % na 1,0 %, že libra začala růst ještě před zveřejněním této zprávy. A dokonce i po zprávě o maloobchodních tržbách, která ukázala, že tržby v červenci vzrostly o 3,2 % a že maloobchodní tržby byly revidovány výše o 0,6 %, libra ještě nějakou dobu rostla, pravděpodobně kvůli hybnosti. Poté se kurz vrátil na úrovně, kde byl na začátku obchodního dne.
img

Aktuální prognóza pro EUR/USD na 11. 8. 2023

11.08.2023 Před zveřejněním údajů o inflaci v USA euro aktivně rostlo, ale jakmile bylo oznámeno, že tempo růstu spotřebitelských cen zrychlilo ze 3,0 % na 3,2 %, kotace se vrátily do své výchozí pozice, i když konečný výsledek byl mírně nad prognózou na úrovni 3,1 %. Teoreticky mělo euro klesnout ještě více. Trh se však krátce před tím přesvědčil, že inflace zrychlí na 3,3 %. Data tedy nakonec dopadla lehce za očekáváním. Přesto zpráva stále vykazovala růst, což znamená, že Federální rezervní systém by mohl sazby ještě jednou zvýšit. Můžeme očekávat ještě minimálně jedno zvýšení sazeb, ne nutně po příštím zasedání, ale do konce roku.
img

Aktuální prognóza pro EUR/USD na 7. 8. 2023

07.08.2023 Podle zprávy ministerstva práce Spojených států se míra nezaměstnanosti snížila z 3,6 % na 3,5 %, což logicky mělo podpořit dolar. Americký dolar ale naopak klesal. Je to dáno tím, že mzdy mimo zemědělství stouply jen o 187 tisíc. Nejen, že to bylo nižší ve srovnání s prognózami 190 000, ale předchozí číslo bylo také revidováno směrem dolů z 209 000 na 185 000 pracovních míst. Jinými slovy, za poslední dva měsíce bylo vytvořeno mnohem méně pracovních míst, než bylo potřeba k udržení stability trhu práce. S ohledem na tempo růstu populace a úroveň ekonomické aktivity je potřeba vytvořit přibližně 250 000 nových pracovních míst měsíčně. Tato čísla se budou samozřejmě měsíc od měsíce výrazně lišit, ale pokud je dva po sobě jdoucí měsíce výrazně méně pracovních míst, než je tento průměr, jak se vůbec může míra nezaměstnanosti snížit? To je důvod, proč dolar oslabil, protože vytváří nedůvěru v oficiální data. A to může vyvolat skutečnou paniku. Takže skutečnost, že dolar v pátek oslabil, není nic jiného než útěk před riziky nejistoty.
C:\fakepath\pomerancovy-dzus-09072023.jpg

Elliottova vlnová teorie pro měnový pár NZD/JPY, pomerančový džus a index DAX

09.07.2023 V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnový pár NZD/JPY, Orange Juice a index DAX. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich vývoje.
img

Aktuální prognóza pro GBP/USD na 7. 7. 2023

07.07.2023 Hlavní událostí týdne je zpráva amerického ministerstva práce, která určí budoucí postup Federálního rezervního systému. Americká centrální banka se totiž neřídí jen inflací, ale také stavem trhu práce. A samotná míra nezaměstnanosti by podle prognóz měla zůstat nezměněna a mimo zemědělství by mělo vzniknout 250 tisíc nových pracovních míst. Včerejší zpráva o zaměstnanosti ADP zaznamenala v červnu 497 000 nových pracovních míst. To je více než očekávaný 160tisícový růst, ale na snížení nezaměstnanosti to také stačí. Jinými slovy, zpráva amerického ministerstva práce se může ukázat jako znatelně lepší než prognózy. A to přirozeně povede k růstu dolaru. Silný trh práce však způsobí, že Fed sazby nezvýší. Takže po růstu v poměrně krátké době dolar znatelně ztratí svou pozici.
img

Aktuální prognóza pro GBP/USD na 5. 7. 2023

05.07.2023 Dnes byste měli věnovat pozornost konečným údajům o indexech obchodní aktivity ve Spojeném království. Předběžné odhady ukázaly pokles PMI služeb z 55,2 bodu na 53,7 bodu a kompozitního PMI z 54,0 bodu na 52,8 bodu. Ale alespoň druhý ukazatel bude lepší než odhad. Jediným důležitým pondělním údajem byl výrobní PMI z Velké Británie, který se ukázal být mírně lepší než předběžný odhad. Takže i když se index obchodní aktivity v sektoru služeb shoduje s předběžným odhadem, kompozitní index bude stále o něco lepší. Navíc existuje šance, že PMI služeb bude také o něco lepší než předběžný odhad. Existuje tedy vysoká pravděpodobnost růstu libry, protože investoři budou přehodnocovat pozice.
img

Aktuální prognóza pro EUR/USD na 21. 6. 2023

21.06.2023 Není divu, že trh posledních pár dní prakticky stagnuje. Žádná významná ekonomická vydání a nedostatek zpráv, které by mohly ovlivnit situaci. Je však nemožné stát na místě navždy, takže trh se nevyhnutelně začne pohybovat. A zdá se, že se tak stane dnes. Hlavním hnacím motorem bude britská zpráva o inflaci. Zjednodušeně řečeno, dnes nejsou žádné další velké zprávy. Očekává se, že tempo růstu spotřebitelských cen ve Spojeném království zpomalí z 8,7 % na 8,5 %. Pevný pokles bude mít negativní dopad na libru a následně i na euro. Tento efekt však bude krátkodobý. Zítra se bude konat zasedání Výboru pro měnovou politiku Bank of England a vzhledem k pokračující vysoké míře inflace dojde nejen k opětovnému zvýšení refinanční sazby, ale také pravděpodobně oznámí další zvýšení úrokových sazeb. To je významný faktor pro růst libry a spolu s ní i eura. Investoři mohou s tímto scénářem počítat již dnes.
C:\fakepath\akcie-05062023.jpg

Elliottova vlnová teorie pro měnový pár NZD/CAD a akcie Altria Group a Volkswagen

05.06.2023 V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnový pár NZD/CAD a akcie Altrie Group a Volkswagen. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich vývoje.
C:\fakepath\burza-28052023.png

Elliottova vlnová teorie pro měnový pár GBP/CHF, kryptoměnu Bitcoin a akcie Amazon

28.05.2023 V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnový pár GBP/CHF, kryptoměnu Bitcoin a akcie Amazon. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich vývoje.
img

Aktuální prognóza pro GBP/USD na 11. 5. 2023

11.05.2023 Podle předpovědi se inflace ve Spojených státech snížila z 5,0 % na 4,9 %. Rozsah oslabení dolaru se však ukázal jako malý. Investoři byli zmateni měsíčními údaji. Spotřebitelské ceny vzrostly za měsíc o 0,4 % oproti prognóze 0,3 %, což poněkud naznačuje možnost dlouhodobě udržet inflaci na relativně vysoké úrovni. A to již vylučuje možnost snížení refinanční sazby Federálního rezervního systému do konce letošního roku, s čímž řada investorů silně počítá.
img

Aktuální prognóza pro EUR/USD na 2. 5. 2023

02.05.2023 Navzdory tomu, že včera byl v Evropě státní svátek, trh nestál na místě a dolaru se nakonec podařilo výrazně posílit své pozice. Jediným důvodem jeho růstu byl konec příběhu First Republic Bank, která bude prodána JPMorgan Chase. Toto rozhodnutí regulátora však vyvolává několik otázek. Zejména po této akvizici se JPMorgan Chase stává nejen největší bankou ve Spojených státech, ale také porušuje antimonopolní zákony, pokud jde o celkové vklady. Navíc se ukazuje, že všechna opatření k záchraně banky, do které je zapojena celá řada velkých investorů, v zásadě vyvolávají otázku možnosti záchrany ohrožených finančních institucí, což je možná to nejvíce děsivé. Nicméně jakékoli vyřešení problému bez bankrotu a odepisování ztrát je již samo o sobě pozitivní zprávou, která se stala důvodem posílení dolaru.
img

Aktuální prognóza pro GBP/USD na 26. 4. 2023

26.04.2023 Předpokládalo se, že prodeje nových domů ve Spojených státech poklesnou o -0,5 %, ale najednou vyskočily až o 9,6 %. Investoři, kteří se zpočátku připravovali na další výprodeje dolaru, tedy začali narychlo skupovat americkou měnu. Nezastavily je ani ceny bydlení, jejichž tempo růstu zpomalilo z 5,3 % na 4,0 %. Zejména proto, že se očekávalo jejich zpomalení na 3,9 %. To znamená, že všechny americké makroekonomické statistiky dopadly lépe než prognózy. Údaje o prodeji nových domů jsou prostě úžasné.
img

Aktuální prognóza pro EUR/USD na 25. 4. 2023

25.04.2023 Teoreticky se měl trh včera chovat celkem klidně, protože makroekonomický kalendář byl zcela prázdný. Euro však vykázalo docela dobrý růst, který začal hned po oznámení rozhovoru Isabel Schnabel. Namísto informací o tom, o čem členka představenstva ECB hovořila, je lepší citovat pouze jednu její frázi: "Aktuální údaje naznačují, že padesát bazických bodů (odkazujících na zvýšení sazeb) není vyloučeno." Navíc tato slova zazněla hned na začátku rozhovoru. Abychom byli úplně přesní, toto je odpověď na druhou otázku. Růst eura by tedy neměl být překvapením.
img

Aktuální prognóza pro GBP/USD na 20. 4. 2023

20.04.2023 Pokud jde o Bank of England, je jasné, že bude pokračovat ve zvyšování úrokových sazeb, protože inflace ve Spojeném království zpomalila z 10,4 % na 10,1 %. I když je to mírně pod prognózou 10,2 %, inflace zůstává extrémně vysoká. Britské centrální bance proto nezbývá nic jiného než pokračovat ve zpřísňování měnové politiky. Na tom však není nic neočekávaného ani nového. Věděli jsme o tom ještě před zveřejněním inflační zprávy. Takže i když se libra pohybovala sem a tam, v podstatě zůstala na místě.
img

Aktuální prognóza pro GBP/USD na 4. 4. 2023

04.04.2023 Sice trochu pozdě, ale rozhodnutí OPEC+ snížit produkci ropy o 1,6 milionu barelů denně dolar přesto ovlivnilo. Není to překvapivé, protože existuje inverzní korelace mezi dolarem a téměř všemi ostatními nástroji, což je nejzřetelnější během cenových skoků. Bez ohledu na to, zda se ceny pohybují nahoru nebo dolů. Ropa je opět klíčovým zdrojem. Můžeme říci, že je to "míza" moderní ekonomiky. Její rychlý růst tedy musel mít vliv na dolar. Překvapivé je pouze to, že dolar neoslaboval během zahájení asijské seance, ale po zahájení evropské seance.
img

Aktuální prognóza pro EUR/USD na 31. 3. 2023

31.03.2023 Frank Elderson je posledním vysokým představitelem Evropské centrální banky, který výslovně uvedl, že je potřeba další zvyšování úrokových sazeb. Včera poskytl rozhovor, ve kterém na otázku, zda vyšší sazba vážně poškodí ekonomiku jako celek, řekl, že vysoká inflace má daleko škodlivější důsledky. A pokud si musíte vybrat mezi vysokou inflací a přísnou měnovou politikou, je vhodnější to druhé. Jakmile byl text tohoto rozhovoru zveřejněn na webu ECB, začalo euro razantně růst a rostlo během celého obchodního dne.
img

Aktuální prognóza pro GBP/USD na 30. 3. 2023

30.03.2023 Na tom, že se trh zastavil, není nic překvapivého, protože makroekonomický kalendář byl včera úplně prázdný. V podstatě byla situace stejná jako dnes. Jistě, údaje o žádostech o podporu v nezaměstnanosti ve Spojených státech budou zveřejněny, ale změny by měly být čistě symbolické. O 3000 by se měl zvýšit zejména počet nových i pokračujících žádostí. Jedná se o extrémně nevýznamný růst, který nemůže situaci ovlivnit. Totéž v podstatě platí i pro údaje o HDP za Spojené státy, které by měly jen potvrdit předchozí předběžné odhady, které ukázaly zpomalení ekonomického růstu z 1,9 % na 0,9 %. Tento fakt ale trh již dávno zohlednil. Trh se tedy pravděpodobně zkonsoliduje v očekávání údajů o inflaci v eurozóně zítra, což je nejdůležitější událost týdne.
img

Aktuální prognóza pro GBP/USD na 28. 3. 2023

28.03.2023 Zcela prázdný makroekonomický kalendář a ticho ze strany Bank of England, ale libra přesto plně kompenzovala své ztráty a vrátila se na maxima z předchozího týdne. A všechno je to o Evropské centrální bance. Přesněji řečeno, zástupci ECB a jejich prohlášení podpořili jednotnou měnu, která s sebou stáhla i britskou libru. Docela zajímavá byla slova Isabelle Schnabel, která téměř přímo řekla, že bychom se měli připravit na dlouhé období relativně vysokých úrokových sazeb. Ve svém projevu opakovaně poukazovala na trend úrokových sazeb před rokem 2008 s tím, že současné podmínky jsou daleko obtížnější a průměrná úroková sazba by měla být o něco vyšší, než byla tehdy. Až do krize v roce 2008 se úrokové sazby v Evropě pohybovaly mezi 2,00 % a 4,75 %, s průměrem kolem 3,00 %. Z toho můžeme usoudit, že ani nadcházející zvýšení sazeb nebude poslední. Snížení úrokových sazeb navíc zatím nepřichází v úvahu. Schnabel navíc ujistila, že ECB má dostatečné zdroje a potřebné nástroje, aby zabránila bankovní krizi. Obecně jednotná měna rostla a stáhla s sebou i libru. Vzhledem k tomu, že se britská měna vrátila na lokální maxima, bude její další růst poněkud obtížný a s největší pravděpodobností dojde ke konsolidaci trhu okolo dosažených hodnot.
img

Aktuální prognóza pro EUR/USD na 17. 3. 2023

17.03.2023 Evropské centrální bance se celkově podařilo trhy uklidnit. Ani ne tak zvýšením refinanční sazby o 50 bazických bodů, ale jasným náznakem dalšího růstu úrokových sazeb stejným tempem. A prezidentka ECB Christine Lagardeová během své tiskové konference všechny ujistila, že evropský bankovní sektor je stabilní a udržitelný.
img

Aktuální prognóza pro GBP/USD na 16. 3. 2023

16.03.2023 Na západní polokouli se říká – když Spojené státy kýchají, Latinská Amerika dostane chřipku. To je starý vtip a Latinská Amerika by měla být nahrazena zbytkem světa. Pokud o tom byly nějaké pochybnosti, rozptýlila je situace s Credit Suisse. Přestože banka ještě nevyhlásila bankrot, evropské měnové úřady už do ní v panice sypou peníze. To je zajímavý vývoj k bankovní krizi, která začala před týdnem. Ale zatímco dvě banky ve Spojených státech zkrachovaly, americký novinář vtipkoval o tom, jak smutné bylo dozvědět se o bance pouze ze zpráv o jejím bankrotu. Švýcarská banka patří mezi největší světové finanční instituce. Řeči o problémech banky se objevily už v úterý večer, ale trh nereagoval. Včera odpoledne jsme zjistili, že Credit Suisse nemůže dostát svým závazkům z důvodu nedostatku likvidity.
img

Aktuální prognóza pro EUR/USD na 15. 3. 2023

15.03.2023 Americká média již našla viníka bankovní krize a je jím samozřejmě Federální rezervní systém. Říkají, že se vše stalo kvůli tomu, že Fed agresivně zvedl úrokové sazby. Údajně hlavním důvodem, proč zkrachovaly dvě banky, byla centrální banka. Nyní požadují, aby Fed okamžitě začal snižovat úrokové sazby, začal tisknout peníze a oheň uhasil novými penězi. Kritici Fedu mají navíc další důvod k oslavě. Včera jsme se dozvěděli, že inflace v USA zpomalila z 6,4 % na 6,0 %. Zpomaluje se již osmý měsíc v řadě a za takových okolností bude pro šéfa Fedu Jerome Powella velmi obtížné vysvětlit nutnost nejen dále zvyšovat úrokové sazby, ale také dělat cokoli jiného než snížit refinanční sazbu.
C:\fakepath\sila-men-06022023-uvod.png

Měsíční report finančních trhů (leden 2023)

06.02.2023 Nový obchodní rok 2023 plynule navázal na trendy z loňského roku. Hlavně na začátku loňského roku byl americký dolar velmi silný, avšak v jeho druhé polovině začal ztrácet na síle. Lednové obchodování na měnových trzích se tedy neslo ve znamení slabého amerického dolaru, což se odrazilo i ve výkonnosti jednotlivých měn. Nejsilnější lednovou měnou se stal australský dolar, který ten americký pokořil o 4,92 %. V těsném závěsu byly měny novozélandský dolar a euro, které překročily hranici 3% zhodnocení. Nejslabší lednovou měnou byl japonský jen, ale i ten dokázal americký dolar pokořit, i když jen o 1,32 %. Nyní se již pojďme podívat na cenový vývoj na jednotlivých měnových párech.
img

Aktuální předpověď pro EUR/USD na 3. 1. 2023

03.02.2023 Jeden rychlý pohled na graf eura stačí k pochopení výsledků zasedání Evropské centrální banky. Není zásadní, že ECB zvýšila úrokové sazby o padesát bazických bodů. Důležité je, že prezidentka ECB Christine Lagardeová v březnu přislíbila další zvýšení sazeb a že banka je odhodlána zachovat svou restriktivní politiku. Jinými slovy, ECB zvýší svou základní sazbu na 3,5 %, poté začne s přípravami na uvolnění měnové politiky. Mezitím předseda Federálního rezervního systému Jerome Powell naznačil, že snížení úrokových sazeb se v roce 2023 neočekává. ECB bude první, kdo sazby sníží. To samo o sobě stačí ke změně trendu oslabování dolaru na stabilní růst.
img

Čerstvá předpověď pro pár GBP/USD na 23. ledna 2023

23.01.2023 Britská měna dál stoupala, i když Velká Británie oznámila, že celkové maloobchodní tržby klesly v meziročním srovnání o 5,8 %, a to po listopadovém poklesu o 5,7 %. Projekce přitom hovořily o –4,4 %. Po zveřejnění této zprávy libra samozřejmě trochu klesla, nakonec ale pozvolna stoupala. A mimochodem, stále je v rostoucím trendu, což považuji za naprosto absurdní. Libra navíc v průběhu několika málo týdnů vyskočila o téměř 500 bodů. A my přitom zoufale potřebujeme korekci. Nic takového se ale neděje, dokonce ani navzdory negativním makro datům. Vše silně připomíná banální spekulaci, vyvolanou očekáváním brzkého snížení sazeb Federálního rezervního systému. Nehledě na fakt, že Bank of England k tomu má stejně tolik důvodů, ba dokonce ještě víc. Spekulativní růst britské měny tudíž může znenadání vystřídat rychlý pokles, který velmi překvapí mnohé účastníky trhu. Ale dnes, dokud je makroekonomický kalendář prázdný, libra pravděpodobně poroste, byť v omezené míře.
img

Aktuální předpověď pro EUR/USD na 20. 01. 2023

20.01.2023 Vícesměrná povaha údajů o podpoře v nezaměstnanosti v USA byla hlavním důvodem, proč měnový trh stagnuje. Počáteční žádosti o státní podporu v nezaměstnanosti klesly o 15 000, i když se měly zvýšit o 2 000. Pokud však údaje o nových žádostech dopadly znatelně lépe, než se předpokládalo, je situace u opakovaných žádostí diametrálně opačná. Takzvané pokračující nároky měly podle prognóz narůst o 6 tisíc, ale ve skutečnosti vzrostly o 17 tisíc. Celkový počet žádostí přesto vzrostl o 2 000, tedy zůstal prakticky nezměněn. A jak vidíme z prognóz, měla narůst o 8 tisíc. Samotná konečná data byla ale o něco lepší, než se očekávalo.
img

Klíčový technický indikátor signalizuje, že cena bitcoin poprvé od prosince 2021 stoupá

19.01.2023 Klíčový technický indikátor zaznamenal, že cena Bitcoinu vstoupila do vzestupného trendu poprvé od prosince 2021, kdy BTC klesl z přibližně 50 000 dolarů na 43 000 dolarů.
img

Aktuální prognóza pro GBP/USD na 19. 1. 2023

19.01.2023 Inflace ve Spojeném království v prosinci klesla z 10,7 % na 10,5 % a libra postupně rostla. Inflace již druhý měsíc polevovala a naznačuje možnost mírnějšího zvýšení úrokové sazby Bank of England. A právě tato očekávání v souvislosti s nedávnými kroky Federálního rezervního systému byla důvodem, proč dolar oslabuje. Navíc na předchozím jednání dva členové bankovní rady argumentovali pro snížení sazeb. Vše tedy nasvědčuje tomu, že nejen že americká centrální banka brzy dokončí cyklus zvyšování úrokových sazeb, ale že by ho mohla následovat i BoE. A to znamená, že není důvod, aby libra výrazně stoupala. Investoři si tuto skutečnost pravděpodobně ještě neuvědomili.
img

Technická analýza S&P 500 - čekání na signál

06.01.2023 Jak vypadá index S&P 500 z technického pohledu? Můžeme se těšit na novoroční rally nebo se spíš máme obávat testování posledních minim? Naposledy jsem se zde věnoval technické analýze S&P 500 na konci října a je s podivem, že tento index se nyní nachází na de facto stejné úrovni. Rozhodně se totiž nedá říct, že by se za tu dobu u akcií nic neudálo, když tento index nejdřív zaznamenal 8% nárůst, aby nakonec všechny zisky odevzdal a vrátil se zpět na 3800 bodů. Závěr poslední analýzy se nesl v pozitivním duchu s možností rychlého posílení na 3900 a v případě prolomení této hranice s pohybem na 4100 do konce roku. To vše se do puntíku vyplnilo, když na úrovni 4100 bodů nakonec došlo k prudkému obratu směrem dolů. Nyní se už ale podívejme, jak vypadá aktuální situace, a rovnou upozorňuji, že ten obrázek rozhodně nevypadá tak konstruktivně jako na konci října.
img

Aktuální prognóza pro EUR/USD na 30. 12. 2022

30.12.2022 Jednotná evropská měna vykázala před Novým rokem znatelný růst. Přeskočila dokonce horní hranici rozpětí, ve kterém se obchoduje již téměř dva týdny v kuse. Nepodařilo se jí však usadit se a nakonec se vrátila přesně na horní hranici rozpětí.
img

AKTUÁLNÍ prognóza pro EUR/USD na 30. 11. 2022

30.11.2022 V listopadu byla tahounem trhu především očekávání možných změn v politice ECB a Fedu. V určitém okamžiku se obchodníci domnívali, že Fed uvolní zpřísňování měnové politiky, zatímco ECB se svého přístupu bude držet. V tomto případě by klíčová úroková sazba v Evropě byla vyšší než v USA. Na tuto skutečnost poukazoval i růst inflace v obou zemích. Včera se však ukázalo, že v Evropě začala inflace poměrně rychle slábnout. Tento závěr byl učiněn na základě předběžných zpráv o inflaci zveřejněných ve Španělsku a Německu. Situace je patrnější ve Španělsku, které je čtvrtou největší ekonomikou v eurozóně. Ekonomové předpokládali, že inflace klesne na 7,2 % ze 7,8 %. Ve skutečnosti zpomalila na 6,8 %. V Německu, hlavní ekonomice eurozóny, inflace klesla na 10,0 % z 10,4 % namísto poklesu na 10,2 %. Soudě podle čísel budou údaje o inflaci v eurozóně lepší, než se očekávalo.
img

Cardano může zaznamenat masivní nárůst, i když velryby ADA aktivum prodají

14.11.2022 Analytik společnosti Santiment však zaznamenal několik ukazatelů, které je třeba na trhu sledovat, včetně metriky, která by mohla poskytnout ADA silnou šanci na obrat ceny.
C:\fakepath\bitcoin-price-rise-20072022.jpg

Elliottova vlnová teorie pro kryptoměnu Bitcoin, index S&P 500 a měnový pár GBP/USD

20.07.2022 V dnešní blogu se podíváme na analýzu kryptoměny Bitcoin, která dokázala během pár dní poskočit vzhůru o několik procent a je ve shodném pohybu s indexem S&P 500, který také proráží zajímavou úroveň na denním grafu. V závěru se pak podíváme na analýzu měnového páru GBP/USD.
C:\fakepath\report-06062022-uvod.png

Měsíční report finančních trhů (květen 2022)

06.06.2022 Měsíc květen se nesel ve znamení korekčních pohybů, které v tomto měsíci korigovaly trendové pohyby, kterých se obchodníci dočkali minulý měsíc, díky silnému americkému dolaru. Nejsilnější měnou se v květnu stal australský dolar, který vykázal posílení vůči dolaru americkému o 2,32 %. Druhou nejsilnější měnou se stal švýcarský frank s 2,26 % a v jeho těsném závěsu je euro, které posílilo o 2,23 %. Naopak nejslabší měnou se v květnu stal japonský jen, který sice posílil o 0,21 %, ale i tak se jedná o nevýraznou tržní korekci.
C:\\fakepath\\libra-10042022.jpg

Elliottova vlnová teorie pro měnové páry GBP/CHF, GBP/AUD a USD/CAD

10.04.2022 Vzhledem k tomu, že máme víkend, bylo by dobré přichystat si obchodní nastavení pro následující týden. Podíváme se na zoubek měnovým párům GBP/CHF, GBP/AUD a USD/CAD.
img

Ceny bitcoinu jsou stejné jako loni

05.01.2022 Kryptoměny vykazovaly v posledních měsících roku 2021 nezdravé skoky. Pohyby nicméně nebyly tak velké, jak se očekávalo.
C:\fakepath\1639492275-14122021.jpg

Cesta od indikátorů k čistému grafu

14.12.2021 Existuje velký rozdíl mezi ovládnutím technické stránky tradingu, a uměním zvládat svou vlastní psychiku. Klíč k obousměrnému pokroku je v našem mozku a v technikách, které pro trénink zvolíme.
C:\fakepath\forex-14052021.jpg

Psychologická užitečnost technické analýzy

14.05.2021 Dnes bude řeč o jednom z nejvíce fascinujících a nejdůležitějších témat forexového obchodování, a to interakce mezi psychologií trhu a rozhodnutími jednotlivých obchodníků.
C:\fakepath\indikator-01022021-1.png

Jak na Bollingerova pásma

01.02.2021 Pokud se pohybujete na akciových trzích, ve světě investic a krátkodobého obchodování určitě víte o technických indikátorech a nástrojích, které jsou pro krátkodobé obchodování nezbytné. Nástrojů je však mnoho a často má problém se ve výběru vhodného nástroje zorientovat i pokročilý obchodník. V tomto článku se zaměříme na další jednoduchý technický indikátor.
img

13 nejoblíbenějších technických indikátorů

05.12.2019 Blížíme se ke konci našeho seriálu o technické analýze, a proto je čas na určitou rekapitulaci. V předchozích dílech jsem se věnovali svíčkovým formacím, obchodování gapů, swingovému tradingu i popisu různých indikátorů.
img

Bollingerova pásma: Technický indikátor úspěšných

30.08.2017 Bollingerova pásma neboli anglicky Bollinger Bands jsou široce používaným indikátorem jak u profesionálních tak i soukromých investorů. Používání tohoto indikátoru je značně jednoduché, což je jeden z primárních důvodů jeho velké oblíbenosti.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Psychologie | Money management | Bitcoin | Exotické měny | Nový Zéland | Price Action | Intradenní obchodování | Brexit | Peníze | Kanadský dolar | Australský dolar | Novozélandský dolar | Stříbro | VIP zóna | Akciový index | Pullback | Korelace | Inflace | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | USD/CHF | AUD/USD | NZD/USD | EUR/GBP | GBP/JPY | USD/CAD | EUR/JPY | Rusko | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Británie | Britská libra | OPEC | HDP | Obchodní deník | Fibonacci | Divergence | Pin Bar | Apple | Analytik | Spekulace | Ropa WTI | Medvědí trh | ETF | Investiční fondy | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | EUR/CHF | AUD/NZD | Průmyslová výroba | Ekonomové | Akciové trhy | Maloobchodní tržby | GBP/CHF | GBP/AUD | NZD/JPY | NZD/CAD | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Měnový trh | Objemy obchodů | Kapitál | Sazby | Oscilátory | ADR | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Akumulace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Average True Range | ADX | Balance | Bank of England | Bank of Japan | Bod | Breakout | Burza | CCI | CFD | COT report | Carry trade | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Close | Konsolidace | DAX | Demo účet | Distribuce | Downtrend | ECB | EMA | Ekonomika | Euro | Evropská centrální banka | Exponenciální klouzavý průměr | Fed | Federální rezervní systém (FED) | Finanční trhy | Futures | Grafy | Hedge | High | Index DAX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Intraday | Intradenní obchodník | Investice | Investor | Investování | Japonský jen | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kotace | Kurz | Long | Long pozice | Low | MACD | MT4 | Margin | Risk | MetaTrader | Momentum | Money flow index (MFI) | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | Fluktuace | Nástroj | OTC | Obchodník | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Open | Open interest | Oscilátor | Platforma | Pozice | RSI | Rally | Retracement | Rezistence | Riziko | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Short | Short pozice | Směnný kurz | Spot | Spotový trh | Spread | Stochastic | Stop-Loss | Support | Swing | Timeframe | Trader | Trading | Trend | Trendline | Trigger | Tržní cena | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Uptrend | VIX | VaR | Volatilita | Volume | Výkonnost | Zlato | Švýcarský frank | Úrokové sazby | Jednotná evropská měna | Americká měna | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | Obchodování | JPMorgan | Regulátor | Objem obchodů | Evropa | Index MSCI | Investiční příležitosti | Evropská ekonomika | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | Spekulanti | Investoři | Ekonomie | Klouzavé průměry | Býčí divergence | Vývoj ceny | Medvědí divergence | Zasedání ECB | Cenový graf | Myšlení | Pravděpodobnost | Zisk | Britská měna | Kurz eura | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Optimismus | Výsledky | Chamtivost | Strach | Emoce | Trpělivost | Obchodní příležitost | Credit Suisse | Uvolnění měnové politiky | Obchodovat | MT5 | Ondřej Hartman | Deutsche Bank | Over-The-Counter | Financování | Investovat | Money-Management | Makro | Index cen | Obchodní seance | Makrodata | LYNX | Index strachu | BTC | Burzy | Time-Frame | Dukascopy | Japonská centrální banka | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | EURUSD | GBPUSD | Aktivum | Delta | Index | Křiž smrti | Odpor | Průlom | Volatilní | Akcie Amazon | Akcie Tesla | Akcie Volkswagen | Americká centrální banka | Analýzy | Banka | Bollinger Bands | Bollingerova pásma | Britské libry | Brokerské společnosti | Cena | Cena akcií | Dolar | Dukascopy Europe | Ekonomické zprávy | Ekonomický kalendář | Eura | Evropská měna | Fibonacciho posloupnost | Fondy | Forexu | Frank | FXstreet.cz | Graf | Graf eura | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | Ichimoku | Index S&P 500 | Index VIX | Index volatility | Indikátor CCI | Indikátor MACD | Instrument | Investiční centrum | Investiční | Jádrová inflace | Komodita | Komodity ropa | Komodity zlato | Konfluence | Kurz akcie | Libra | Makroekonomický kalendář | Maloobchodní prodej | Management | Markets | MetaTrader 4 | Míra inflace | Money Flow Index | Moving Average | MQL5 | MQL5.com | Obchodujeme | Pivoty | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Rate Of Change | Risk Management | Ropy | Řízení rizika | Signály | Směnný kurz eura | SPX | Státní dluhopisy | Stochastic oscillator | Švýcarská banka | Trh | Twitter | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Výprodej | Vývoj akcií | Vývoj zlata | Webinář | Webináře | WTI | Zlatý řez | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Předpověď | Zisky | Tradeři | ATR | Cenové rozpětí | Cílová cena | Obchodní den | Překoupení | Range | ROCE | Spojené státy | Over-the-counter (OTC) | Tržby | Zaměstnanost | Bod zlomu | Tržní sentiment | Average true range (ATR) | Federální rezervní systém | Volby | Rozhovor | Úspěšný trader | Know-how | Genesis | Blog | COT | Investment | Bankovní sektor | MSCI | TD Ameritrade | Technické indikátory | Forex asistent | Oslabení eura | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Obchodní nastavení | Volume profile | Technický pohled | Short squeeze | Úspěch | Globální trhy | Zvyšování úrokových sazeb | Otočení trendu | Dlouhé pozice | Sentiment trhu | Implikovaná volatilita | Příprava | Přehled | Christine Lagardeová | Obchodní signály | Americké trhy | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru GBP/USD | Americké státní dluhopisy | JPMorgan Chase | Americký akciový index | Velikosti pozic | Supporty a rezistence | Klouzavý průměr SMA | Pokles libry | Pád libry | Miliardy dolarů | Nervozita | Dnešní ekonomický kalendář | Uvolňování měnové politiky | Propad | Kryptoměny | TradingView | Citi | S&P | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Posílení dolaru | Oslabení dolaru | Nálada na trhu | Ekonomická data | Nejistota | Saúdská Arábie | Zasedání Bank of England | Indikátor Stochastic | Stagnace | Tempo růstu | Blockchain | Ethereum | Tesla | Nákupní signál | Prodejní signál | Kryptoměna | Kapitalizace | Představitelé Fedu | Výhled | Poplatky | Nakupovat akcie | Mzdy | Americký trh práce | Dnešní zpráva | Bankovní krize | Průzkum | Krize | Vývoj indexu S&P 500 | Snížení úrokových sazeb | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár GBP/USD | Měnový pár USD/JPY | Americká vláda | Oslabování dolaru | Volatilita trhů | Údaje o inflaci | Přeprodaný trh | Ziskové obchodování | Obchodování na měnových trzích | Očekávání | Pokles kurzu eura | Interbank VIP indikátor | Breakout Trader | Coinbase | Vývoj ceny akcií Tesla | Nenad Kerkez | Jerome Powell | LYNX Trading | ETH | Invesco | Trh s bitcoiny | Binance | Cena kryptoměny ethereum | Krypto burza | Krypto aktiva | Úspěšný trading | Cena bitcoinu | Krypto | Bitcoiny | Trading příležitosti | Obchodní týden | OPEC+ | Posilování dolaru | Zobchodovaný objem | Inflace v eurozóně | Akcie společnosti | Objem obchodování | Pokles ceny | Šéf Fedu | Indikátor Ichimoku | Ether | Trendové čáry | Kompozitní index | Trh s ropou | Pomerančový džus | Slabost dolaru | Růst amerického dolaru | Long obchod | Posilování eura | Index MSCI All Country World | MSCI All Country World | Aktivita na trhu | Růst zisků | Zvýšení úrokové sazby | Vývoj finančních trhů | Jednotná měna | Zpomalení ekonomického růstu | Kryptoměna Bitcoin | Zpřísňování měnové politiky | Oslabení amerického dolaru | Obchodovat s akciemi | Makroekonomické statistiky | Obchodní rozhodnutí | Silný trh | Zvýšení sazeb | Indikátor ATR | Index peněžních toků (MFI) | Index peněžních toků | MFI | Obchodní aktivity | Obchodní plány | GRAYSCALE BITCOIN TRUST (GBTC) | Pokles kurzu | Elliottovy vlny | Token | Snížení sazeb | Prezidentka ECB | GBTC | Recese v USA | Digitální aktiva | Obavy z recese | Pravděpodobnost recese | Denní graf | Očekávání trhu | Historická volatilita | Jak se stát lepším investorem | Profesionální obchodníci | Nižší volatilita | Stav trhu práce | Cena akcie | Tým FXstreet.cz | Death cross | Výstup z obchodu | Býčí signál | Medvědí signál | Objem | Jednoduchý klouzavý průměr | Obchod | Trh práce | Myšlenka | Tradingová rozhodnutí | Standardní odchylky | Analýza dat | Histogram | Proroctví | Obrat trendu | Růst spotřebitelských cen | Inflace v USA | Hlavní události | Technické analýzy | Americký průmysl | Studie | Jednoduchý klouzavý průměr (SMA) | Křížení klouzavých průměrů | Vývoj trhu | Dnešní růst | Lagardeová | Amazon | Sebenaplňující se proroctví | Miliardy | USDT | Prop Trading | Vyhlídky | Federální rezervní banka | Ceny americké ropy WTI | Překoupené podmínky | SMA | Předpovědi | Průmysl | ADP | Gabriel Štefaňák | Propouštění | Dnešní data | Impuls | ABC | Tvorba pracovních míst | Klesající trendové čáry | Váš trading | Rozvoj | Globální vývoj | Americké ministerstvo práce | Prognózy | Nejistoty | ECB Christine Lagardeová | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Výhled do budoucna | Nálada | Prohlášení | Míra | Konec roku | NSDQ | Měnové politiky | Předseda | Investujte | Bydlení | Stratég | Demokratické strany | Ziskovost | Klesající trend | Krátkodobé obchodování | Volume indikátor | Altria Group | Míra inflace v eurozóně | Dobrá data | Krátké (short) pozice | Zemědělství | Ministerstvo práce | Technické ukazatele | Ukazatele | Kryptoměny bitcoin | Americké ministerstvo | Zamyšlení | Hladiny podpory | Údaje o HDP | Průměrná úroková sazba | Cena akcií společnosti Tesla | Trhy | Pohyby cen | Změny cen | Negativní dopad | Pokles | Situace | Meziroční růst | Růst inflace | Pandemie | IHNED | Vysoká inflace | Ceny Bitcoinu | Vstupy | Zpomalení růstu | Pochybnosti | Obchody | Pesimismus | Čínská vláda | SEC | Údaje o průmyslové výrobě | NFP | Americké ekonomiky | Průměrná cena | Medvědi | Půlení bitcoinu | Americká inflace | Momentum indikátory | Trendové indikátory | Indikátor RSI | Fibonacciho linie | Indikátor ADX | Indikátor OBV | Indikátor MFI | Indikátor Ichimoku Cloud | Ichimoku Cloud | Indikátor ROC | Indikátor STO | Dělení technických indikátorů | On Balance Volume | Moving Average Convergence Divergence | Average Directional Index | Indikátor Stochastic Oscillator | COVID-19 | Portál FXstreet.cz | Britské měny | Pokračování poklesu | Ekonomické aktivity | Údaje z USA | Posilování japonského jenu | Fungování finančních trhů | Šéfka ECB | Stabilita | Shortovat | Vývoj | Výkyvy | Cenová válka | Překoupenost | Volatilita na finančních trzích | Makroekonomické údaje | Prudký pokles | Mince | Medvědí trend | Další vývoj | Americká seance | Členové bankovní rady | Cenový vývoj | Odhad inflace | Pandemie COVID-19 | Historie | Potenciální změny | Aktuální situace | Žádosti o podporu | Další pokles | Asociace | Páka | Fundament | Posílení amerického dolaru | Stop-Lossy | Prodejní tlak | Zdraví ekonomiky | Tým Admiral Markets | Prostor pro pokles | Další růst | Růst | Silná rezistence | Signál | Dlouhé (long) pozice | Počet žádostí o podporu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Býčí potenciál | Potenciál | Ekonomiky | Akciový index S&P 500 | Potenciál pro růst | Vzdělávací materiály | Vzdělávací webináře | Práce | Údaje | Nárůst nezaměstnanosti | Hlavní měnové páry | Mozek | Maloobchodní tržby v USA | Statistiky | Pohled na trading | Indikace | USD za barel | Vývoj měnového páru USD/CAD | Trade | S&P500 | Mimořádná situace | Cenové pohyby | Posílení | Grayscale | Cenový pokles | Tempo růstu spotřebitelských cen | Prudké pohyby | Zasedání Evropské centrální banky | Vliv volatility | Jiří Hruška | Latinská Amerika | Dlouhodobý trend | Psychologické hladiny | Technologický pokrok | Oblasti rezistence | Měření volatility | Býčí scénář | Medvědí scénář | CL | Potenciální zisk | Kupci | Podnikatelské aktivity | Podnikatelské aktivity v eurozóně | Aktivity v eurozóně | Americká média | PMI v eurozóně | Umělé inteligence | Tisknout peníze | JDE | Překoupené zóny | Dlouhodobý výhled | Průraz | Chování trhu | Simple Moving Average | Exponential Moving Average | Výrobní PMI | Býčí trend | Pokračování růstu | Tempo poklesu | Zpomalení inflace | Propad cen | Rostoucí trend | Sentiment na trhu | Covid | Cardano | Výkyvy cen | Nastavení Stop-Lossu | Jasný signál | Situace na trhu práce | Prostor pro další růst | Potenciální zisky | Šance | Dynamický support | Ceny | Trendové pohyby | Určení dlouhodobého trendu | Možnost dalšího růstu | Korekční fáze | Nový indikátor | Nárůst volatility | Pár EUR/USD | Komplexní analýzy | Důvěra | Růst zaměstnanosti | Významné události | Smíšený signál | Radikální změny | SMA 20 | SMA 200 | Analýza ceny | Kryptotrh | Růst eura | Vývoj indexu DAX | Technický signál | Nákupní příležitosti | Pozitivní výsledek | Pokles průmyslové výroby | Americké prezidentské volby | Růst zlata | Oslabování amerického dolaru | Proražení | GME | GameStop | Cenový skok | AMBcrypto | Ceny aktiv | Ceny americké ropy | Počasí | Růst ceny | Indikátory objemu | ADA | Cardano (ADA) | Vývoj akcie | Zvýšení ceny | Evropské centrální banky | Dopad na trhy | CARA | Situace na trhu | Aligator | Akcie Gamestop | Investiční účely | Nárůst ceny | Ceny akcií Tesla | Sociální média | Tržní ceny | Cenové výkyvy | Jednoduchý technický indikátor | Retailoví investoři | Předpověď ceny | FTX | Arcane Research | Obchodní přístupy | Trend ceny | Trendové linie | Falešné signály | Sentiment investorů | Golden Cross | Golden Cross (zlatý kříž) | Zlatý kříž | Admirals | Silný růst | Porozumění divergenci | Vývoj ceny akcií | CryptoQuant | Short obchody | Tržní pohyb | Pohyb ceny | JJ Kinahan | Více časových rámců | Kryptoměnový projekt | Předpověď ceny etherea | Ceny Etherea | Ceny ETH | Cenový pohyb | Objednávky | Nárůst objemů | Zpráva amerického ministerstva práce | Boční trend | Přeprodané oblasti | Situace v eurozóně | Trh Forex | Užitečnost technické analýzy | Cenové akce | Informace o ceně | Rozhodnutí obchodníka | Cenové úrovně | Pandemie COVID | Oslabení | Martin Klass | Impulzy | Plány | Příležitosti | Úroveň supportu | Úroveň rezistence | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | Prodej | Indikátor Alligator | Alligator | Prudké změny ceny | Změny ceny | Odraz ceny | Nákupní příležitost | Prodejní příležitost | Očekávání zisku | Americký trh | AI | FIXED | Odvětví | Stabilní zisky | CAR | HICP | Chování | Pocity | Vizualizace | Projekce | Psychologické úrovně | Kulaté číslo | Použití indikátoru | Důležité zprávy | Cena kryptoměny | Cena kryptoměny bitcoin | Pozitivní korelace | Tokeny | ERC-20 | SPOT | Společnosti | Zlomový okamžik | Opatření | Ideální čas | Vrcholy | Dna | Rychlý růst | NFT | 100 SMA | Vyšší hodnoty | Etherea | Kulaté dno | Kryptoanalytik | Posilování amerického dolaru | Měnový report | Silný býčí trend | Pozornost | Zboží dlouhodobé spotřeby | Vývoj ceny kryptoměny | Ceny kryptoměny | Aktuální prognóza | Peter Brandt | Společnost | Inflace ve Spojených státech | TIM | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Zveřejnění zprávy | | Grayscale Bitcoin Trust | Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) | Fibonacciho extenze | Cena aktiva | Časové období | Rostoucí inflace | Krypto analytik | Fundamentální analýzy | CDD | Dlouhodobé trendy | Celkový sentiment | Altria | Hry | Cena akcií společnosti | Instituce | Nový týden | Pár USD/CAD | Supportní zóna | Analýza indikátorů | ADA/USDT | Kryptoinvestiční | Elliottova vlnová teorie | Santiment | Pokles inflace | Geopolitické události | Jestřábí politika | Celkový trend | Měsíční report | Měsíční report finančních trhů | Report finančních trhů | Měsíční měnový report | Měsíční futures report | Výkon hlavních měnových párů | Relativní výkon hlavních měnových párů | Relativní výkon | Trh zlata | Graf akciového indexu | Graf akciového indexu S&P 500 | Graf komodity Ropa WTI | Komodity ropa WTI | Graf komodity Stříbro | Graf komodity Zlato | Graf komodity | Denní graf komodity | Denní graf měnového páru | Vzestupný trend | Vývoj kryptoměny Bitcoin | Vývoj kryptoměny | Korekční pohyb | Nákupní pohyb | Trojúhelníkové formace | Tržní konsolidace | Konsolidační pohyb | Fundamentální dění | Trh stříbra | Navyšování objemu | Pepa Zeman | Úrokový spread | Přijetí | Cena BTC | Centrum | Překoupené oblasti | Britský regulátor | Zpráva o inflaci | Udržitelnost | Pohyby ceny | Objem nákupů | Nákupní korekce | Dlouhodobý klouzavý průměr | Akcie společnosti Amazon | Odrazy | Postranní trend | Burza FTX | Alameda Research | Alameda | Společnost Genesis | CZ | BTC na burzy | Stav trhů | Index cen výrobců | Analytik kryptoměn | Varování | Hospodářský pokles | FED sazby | Růstový potenciál | Inflace v Evropě | Krátkodobý klouzavý průměr | Cenové konsolidace | Cenový růst | Výprodeje | Expertní výhledy | Orange | Býčí sentiment | Celková ekonomika | OCI | Invest | Tržní stagnace | Zveřejnění NFP reportu | Dlouhodobé posilování | Cenové minimum | Fundamentální impuls | Nejnovější fundament | Agresivní pokles | Vyšší cenové úrovně | Žádný trend | Investiční komodita | Cenový růst zlata | Technická indikace | Pokračující pokles | Lednové obchodování | Globální vývoj finančních trhů | Lednová nákupní korekce | Vývoj zlata a stříbra | Cenový vývoj zlata a stříbra | Média | Prodejní sentiment | Vklady | Sport | First Republic | Invesco Ltd. | First Republic Bank | Počet obyvatel | Válka | Trading akcií | JOLTS | Překřížení klouzavých průměrů | Inflace ve Spojeném království | Rychlost | Nárůst long pozic | Přesun výroby | Vice | Potvrzení trendu | Vývoj akcií Amazon | Státní svátek | Výhledy | Akcie Altrie | Altrie | Akcie Altrie Group | Akcie Altria | Akcie Altria Group | Vývoj akcie Volkswagen | Vývoj akcie Altria Group | Vývoj akcie Altria | Vývoj měnového páru NZD/CAD | Ceny akcií Apple | Profit-Targety | Nižší low | Orange Juice | Vývoj ceny Orange Juice | Ceny Orange Juice | Cena indexu DAX | Cena Orange Juice | DNO | Společnosti z indexu | Graf měnového páru | Zavírací ceny | Kupující | 200denní klouzavý průměr | Hodnoty VIX | Nadšení | Obchodujeme exotické měny | Trading příležitosti pro FOREX | Trading příležitosti pro komodity a indexy | Trading příležitosti pro komodity | Příležitosti pro komodity a indexy | Příležitosti pro komodity | Příležitosti pro FOREX | Pozorování | HRUŠKA | Možný scénář | Chování investorů | Další snižování sazeb | S-1 | Zvýšený zájem | Capital | Spojené státy americké | Grayscale Bitcoin | Bitcoin Trust | Platformy | D1 | Zavírací cena | Nákupní oblasti | Aktuální předpověď | Úrovně rezistence | Hladina supportu | Prodeje | Směr dlouhodobého trendu | Zotavení | Zpětný pohled | Nakupovat | Nápad | Rýže | Úrokové sazby ve Spojených státech | Korekce trhu | Denní objem | Finanční zpravodajství | Ceny akcie | Konflikty | Average daily range | Indikátor ADR | Konspirační teorie | Bullish | Bearish | Významný krok | MetaTrader 4 (MT4) | Srdce trhů | Co to vlastně volatilita je | Chápání volatility | Jak vnímat volatilitu? | Prudké pohyby ceny | Statistický nástroj | Formy volatility | Average Daily Range (ADR) | Krátkodobé příležitosti | Výpočet ADR | Průměrné denní volatility | Denní volatility | ATR a ADR | Bollinger Bands indikátor | Měřítko očekávané tržní volatility | Očekávání trhu s volatilitou | Vyšší hodnoty VIX | Statistické metody | VIX - Index volatility | Zkoumání volatility | Aktiva volatilní | Chování volatility | Chování volatility v různých obdobích | Volatility v různých obdobích | Korelační koeficienty | Varianční analýza | Vliv volatility na obchodování | Jak měřit volatilitu | Zvyšování rizika | Volatilita a tržní faktory | Změny v úrovni volatility | Historické příklady | Zveřejnění významných ekonomických dat | Zprávy o nezaměstnanosti | Výkyvy v tržní volatilitě | Výkyvy na měnových trzích | Zdravotní krize | Masivní nárůst volatility | Cenová válka v ropném průmyslu | Růst ceny GameStop | Masivní nárůst ceny | Praktické využití indikátorů volatility | Praktické využití indikátorů | Využití indikátorů volatility | Využití indikátorů | Strategie pro různé úrovně volatility | Různé úrovně volatility | Velké cenové pohyby | Populární indikátory | Informace o průměrné denní volatilitě | Použití indikátorů volatility | Změny v pohybech cen akcií | Změny v pohybech cen | Změny v pohybech | Materiály | Nový Interbank | Vítězství | Významný dopad | Finanční zprávy | Zdraví | Rallye | Body | Harris | Potenciál růstu | Komplexní analýza | Slábnoucí trend | Medvědí signály | Oscilátor Stochastic | Vstupní kritérium | Nejpoužívanější indikátor | Trader v bance | Technický analytik | Signál obratu trendu | Death cross (kříž smrti) | 200denní klouzavý průměr (SMA 200) | Klouzavý průměr (SMA 200) | 200denní klouzavý průměr (MA 200) | Klouzavý průměr (MA 200)
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | ČTK | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | Cena | FOREX | Pivot

Předchozí klíčová slova

Technické stránky obchodování
Technické ukazatele
Technické úrovně na DAXU
Technické vlastnosti
Technické vlastnosti Stochastic
Technické závady
Technické zázemí
Technické zázemí prop firmě
Technické znalosti
Technický analytik

Následující klíčová slova

Technický náhled
Technický nástroj
Technický obchodník
Technický pohled
Technický pohled a výhled
Technický pohled na jednotlivé akcie
Technický pohled na kryptoměny
Technický pullback
Technický signál
Technický výhled
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
reklama
Purple ebook obchodování ropy
Potvrďte prosím... Zavřít