Vývoj zlata

Ceny zlata dosahují nového rekordu uprostřed ekonomické a geopolitické nejistoty
20.02.2025 Futures na zlato vzrostly na nové historické maximum 2 973,40 USD za trojskou unci, přičemž během seance se obchodovaly za 2 955,40 USD za unci (+0,7 %). Tento růst je způsoben rostoucí poptávkou po bezpečných aktivech v době zvyšující se ekonomické a geopolitické nejistoty. Investoři hledají ochranu před možnými riziky vyplývajícími z celní politiky prezidenta Trumpa a obnovených obchodních konfliktů.

Zlaté futures se blíží rekordní hodnotě v očekávání zápisu z jednání Fedu
19.02.2025 Zlaté futures dnes vzrostly o 0,4 % na 2 962,0 USD za trojskou unci, čímž se přiblížily historickému maximu 2 968,50 USD dosaženému 11. února. Růst ceny zlata je podpořen několika faktory, včetně očekávání, že Federální rezervní systém v letošním roce sníží úrokové sazby. Investoři pečlivě sledují nadcházející zveřejnění zápisu z jednání Fedu, který by mohl naznačit budoucí směřování měnové politiky. Jakékoli náznaky o snížení sazeb by mohly oslabit americký dolar, což by podpořilo růst ceny zlata jakožto bezpečného přístavu.

Ceny zlata klesají o 1,5 % kvůli nečekanému růstu PPI a vyšším žádostem o podporu v nezaměstnanosti v USA
12.12.2024 Zlato oslabilo o 1,5 % na 2 725 USD za trojskou unci poté, co index výrobních cen (PPI) vykázal překvapivě vysoký růst. Výsledky ukázaly meziměsíční zvýšení o 0,4 %, což naznačuje, že inflační tlaky v americké ekonomice přetrvávají. Růst inflačních ukazatelů zvyšuje šance, že americký Federální rezervní systém (Fed) bude méně agresivní při snižování úrokových sazeb, což snižuje atraktivitu neúročených aktiv, jako je zlato.

TOP 3 edukační materiály XTB na léto 2024
09.07.2024 Letní sezóna začala a s ní i čas dovolených a odpočinku. Léto bývá klidnějším obdobím s přebytkem volného času, ale kromě možností relaxu také skýtá možnost rozšířit si své znalosti z oblastí, které vás zajímají. Pokud se chcete soustředit na svět investic a tradingu, máme pro vás tři bezplatné materiály, které vám pomohou zdokonalit se a stát se zběhlým investorem či traderem.

Překoná zlato historická maxima?
28.06.2024 Zlato prožívá v posledních měsících opravdu volatilní období. Aktuálně se jeho cena pohybuje nad úrovní 2 000 USD, přibližně 4-5 % pod historickými maximy z minulého měsíce. Nejznámější drahý kov je tedy po desetiletí stagnace znovu v hledáčku mnoha investorů. Není se čemu divit. Zlato má za sebou několik velmi dobrých posledních let, kdy jeho cena od lokálních minim v roce 2022 vzrostla o více než 40 %. Je ale reálné, že cena bude pokračovat v dalším růstu?

Zlato na svém čtyřtýdenním maximu
18.10.2023 Zlato, které je často považováno za bezpečný investiční přístav, dnes dosáhlo svého čtyřtýdenního maxima. V uplynulém týdnu se také oddělilo od svého tradičního konkurenta - výnosů amerických státních dluhopisů. Tato dvě aktiva mají většinou negativní korelaci, protože vyšší výnosy často odrazují investory od zlata, které neposkytuje žádný výnos, a směřují k americkým státním dluhopisům. Toto kvazi-bezrizikové aktivum v současné době nabízí výnos nad 4,8 % p.a.

Zlato: Analýza více časových rámců (W1 až H4)
19.06.2023 V tomto blogu se blíže podíváme na komoditu Zlato a to formou analýz více časových rámců (multitimeframe). Při této analýze obchodník používá více grafů a to sestupně od shora dolů. Cílem je nastavení technických mantinelů před vstupem do obchodu a kvalitní načasování.

Cena zlata v tomto týdnu překročila 2000 USD za unci, je blízko rekordu
05.05.2023 Zlato má za sebou nejlepší týden za téměř dva měsíce, jeho cena se dostala nad 2000 dolarů za troyskou unci (oz; 31,1 gramu). Dnes cena mírně klesá, kov se ale dál obchoduje poblíž rekordu, za týden jeho cena přidává přes dvě procenta. Ve čtvrtek vystoupala až na 2072,19 dolaru (přes 44.000 Kč) za unci, zatímco dosavadní rekord činí 2072,49 USD/oz, ukazují burzovní data.

Měsíční report finančních trhů (leden 2023)
06.02.2023 Nový obchodní rok 2023 plynule navázal na trendy z loňského roku. Hlavně na začátku loňského roku byl americký dolar velmi silný, avšak v jeho druhé polovině začal ztrácet na síle. Lednové obchodování na měnových trzích se tedy neslo ve znamení slabého amerického dolaru, což se odrazilo i ve výkonnosti jednotlivých měn. Nejsilnější lednovou měnou se stal australský dolar, který ten americký pokořil o 4,92 %. V těsném závěsu byly měny novozélandský dolar a euro, které překročily hranici 3% zhodnocení. Nejslabší lednovou měnou byl japonský jen, ale i ten dokázal americký dolar pokořit, i když jen o 1,32 %. Nyní se již pojďme podívat na cenový vývoj na jednotlivých měnových párech.

Zlato: Analýzy více časových rámců (W1 až H4)
31.10.2022 V tomto blogu se blíže podíváme na komoditu zlato a to formou analýz více časových rámců (multitimeframe). Při této analýze obchodník používá více grafů a to sestupně od shora dolů. Cílem je nastavení technických mantinelů před vstupem do obchodu a kvalitní načasování.

Co sledovat přiští týden? (12.08.2022)
12.08.2022 Údaje o americké inflaci jsou již za námi a trh upře svou pozornost opět na centrální banky. V příštím týdnu nás čekají FOMC minutes a očekáváné zvýšení úrokových sazeb o 50 bp na Novém Zélandu. Mimo jiné budou zveřejněna i data o tržbách amerického maloobchodu a údaje o inflaci z Kanady. Doporučujeme tedy sledovat vývoj zlata, AUD/NZD a USD/CAD.

Zlato: Analýza více časových rámců (W1 až H4 TF)
06.08.2022 V tomto blogu se blíže podíváme na komoditu Zlato a to formou analýzy více časových rámců (multitimeframe). Při této analýze obchodník používá více grafů a to sestupně od shora dolů. Cílem je nastavení technických mantinelů před vstupem do obchodu a kvalitní načasování.

Pětiletý vývoj ceny zlata a ropy
11.06.2021 V dobách krize investoři často obracejí svou pozornost (a peníze) ke komoditám, které považují za jistotu, tedy ke zlatu a ropě. Jenže jejich přesvědčení je postaveno na dojmech a nikoli na faktech. Zlato vnímané jako bezpečnostní pojistka patří k volatilním investicím a stabilitu ceny ropy pak velmi tvrdě pověřila loňská koronakrize.

Trendy komodit – drahé kovy
28.02.2021 Růst výnosů dluhopisů a vynikající výkonnost na finančním trhu poškozují ceny zlata od poloviny srpna 2020. Ačkoli Federální rezervní systém by měl udržovat akomodativní měnovou politiku, očekává se, že cena zlata by v roce 2021 měla i nadále růst, zatímco výnosy dluhopisů by se měly neustále zvyšovat. Průměrná roční cenu zlata je na zhruba 1790 USD za unci.

Další vývoj zlata po nejhorším měsíci za 4 roky
03.12.2020 Cena zlata roste už třetí seanci v řadě a pokračuje tak v likvidaci mohutných ztrát, které nabralo během měsíce listopadu. Ten byl pro zlato nejhorší od listopadu roku 2016. Zlato ztratilo 5,16 %, ovšem od začátku prosince už dokázalo růst o 3.7 % a defacto se odrazilo od magické hranice 1800 dolarů. K růstu mu pomáhá slabší dolar a vyhlídky na fiskální stimul v USA. Jak dlouho může, ale růst vydržet?

Zlato prorazilo nad 1800 USD - spustí klesající americké výnosy další býčí rally?
15.07.2020 Zlato nedokázalo získat další býčí momentum poté, co cena prorazila na nová roční maxima a poprvé uzavřela nad 1800 USD od roku 2011.

Kam směřuje cena zlata? Nastínili jsme možné scénáře jejího vývoje spojené s chováním nejdůležitějších hráčů světové ekonomiky
14.11.2019 Poptávku po zlatu ovlivňují tři druhy poptávky: výrobců šperků (cca 55 %), průmyslu (cca 10 %) a investorů (cca 35 %). Na investiční poptávku má velký vliv chování klíčových hráčů ve světě politiky a byznysu. Ať už hovoříme o největších ekonomikách, jako je USA a Čína a aktuálně o jejich obchodní válce nebo nám bližší Evropské unii a jejich tématech, jak politických (Brexit), tak ekonomických (možná recese německé ekonomiky), hodnota žlutého kovu v době krize roste a v dlouhodobém horizontu je jeho cena stabilní. Respektive vyjádřená v penězích roste úměrně tomu, jak peníze ztrácí svou hodnotu.

Zlato si dává pauzu
13.09.2019 Vysoká korelace zlata vůči pohybům výnosů amerických dluhopisů způsobila zlatu první velký problém od jeho červnového oživení. Ačkoli se objevuje krátkodobé riziko korekce na 1 450 USD/unci, zachováváme si býčí pohled na vývoj zlata.

Co se děje na trhu s mědí, zlatem, platinou a ropou?
16.08.2019 Co nám v tuto chvíli říkají grafy o směřování mědi, zlata, platiny a surové ropy? Měď vykazuje vidinu dobrého krátkodobého vývoje a spíše než na zlato se v krátkém období zaměřte na platinu. Ropa pak zůstává pod vlivem obchodní debaty USA a Číny i omezování produkce ze strany OPEC.

Špekulácie na ďalší vývoj zlata sú po prvý krát od roku 2001 v mínuse. Čo čakať ďalej?
22.08.2018 Negatívna nálada na zlate dosiahla ďalší míľnik. Po prvýkrát od roku 2011 bolo na jeho ďalší vývoj uzatvorených viac short kontraktov ako longov. Btw. v tom čase bola cena zlata pod 300 USD za uncu. Z môjho pohľadu sú dôvody pre negatívny vývoj zlata tri:

Zlato – Nárůst o 6 USD
24.05.2018 Zlato už v úterý tento týden dosáhlo vrcholu a začalo pomalu klesat. Ač tedy jeho cena narostla jen během prvních dvou...

Zlato – Atak hranice 1 360 USD
27.01.2018 Zlato překonává rekordy. Ne konci tohoto týdne dokonce atakovalo hranici 1 360 USD. Ve čtvrtek se dokonce obchodovalo za 1 362 USD. Ovšem pak cena opět mírně klesla. Aktuálně se zlato obchoduje za 1 356 USD za trojskou unci. Má tak nejvyšší cenu za posledního půl roku. Naposledy se za podobnou cenu obchodovalo v září 2017. Vývoj zlata slibuje další růst. Zlato by tak mohlo atakovat dokonce 1 370 USD.

Trhy započítavajú vyššiu pravdepodobnosť negatívneho šoku v USA
03.01.2018 Vzhľadom na aktuálne pohyby na dolárových pároch, ktoré dávajú zmysel len v dvoch prípadoch: 1) FED dnes vo večerných hodinách vo svojom protokole z posledného zasadnutia vyhlási, že sa bojí nižšej inflácie; 2) Nový šéf FEDu Powell vo februári pred Kongresom predznačí pomalšie zvyšovanie sadzieb, než sme boli zvyknutí za Yellenovej; som sa pozrel na to, že ako sa vyvíjajú výnosy z desaťročných amerických dlhopisov v porovnaní s inými aktívami a ukazovateľmi, s ktorými sa v nedávnej minulosti hýbali v tesnom vzťahu.

Trhy dnes: dolár je pod tlakom, zlato opäť útočí na úroveň 1295
21.08.2017 Dnešné obchodovanie sa nesie v duchu hlavných tém posledných dní – geopolitického rizika a obáv ohľadom ďalšieho vývoja politiky FEDu. Odnáša si to americký dolár, ktorý stráca na všetkých popredných pároch. USDJPY sa opäť dostal pod hranicu 109 a útočí na hranicu 108,6, ktorá zastavila jeho pokles koncom minulého týždňa.

Zlato
23.07.2017 Zlato v pátek 21.července potvrdilo svůj tři týdny trvající vzestupný trend, když pokořilo hranici 1.255 a uzavřelo na úrovní 1.254,730. Pokud se asijské obchodování nepokusí o zvrat tohoto výsledku, potom lze říci, že zlato prolomilo významnou rezistenci na úrovni 1.250 USD a je možné, že se vymanilo z negativního sentimentu, vyvolaného komparativní výhodou jiných aktiv na trhu.

Zlato ako zaistenie voči nízkej inflácii?
24.04.2017 Inflácia v eurozóne aj v USA je aktuálne najvyššia od rokov 2012/2013. Cena zlata je však aj napriek rastu v posledných týždňoch nižšie ako pred rokom, kedy vo veľkom skloňovalo slovo deflácia. Podľa rozšírenej teórie, že zlato je akýmsi hedžingom voči inflácii, by to malo malo byť naopak.

Politická nejistota podporuje pokulhávající zlato
16.02.2017 Ačkoli oživení zlata, které vidíme od poloviny prosince, je dále podporováno politickou nejistotou, setkává se jeho vývoj s výraznějším odporem. Výnosy dluhopisů a silný dolar jsou na vzestupu a téměř každý den slyšíme o nových maximech dosažených na akciových trzích.

Ako dlho vydrží rastový trend na zlate? (FA, TA)
16.01.2017 Cena zlata rastie už viac ako tri týždne. Zo začiatku to malo svoje fundamentálne opodstatnenie, výnosy z amerických dlhopisov, s ktorými sa zlato v posledných rokoch hýbe v opačnom tandeme, prestali rásť a korigovali časť zo svojich ziskov. Tento trend sa však pred vyše týždňom zastavil, a cena zlata aj napriek tomu rastie

Komoditný výhľad pre 24. týždeň
13.06.2016 Počas minulého týždňa sme videli nárast rizikovej averzie na trhu. Novšie prieskumy ohľadne Brexitu totiž vychádzajú skôr v prospech odchodu UK z EÚ. Videli sme silný prepad GBP, ku ktorému sa pripojili aj akcie v závere týždňa. Rast dlhopisov a JPY bol tak silný, že zlato rástlo na nové júnové maximá aj napriek miernemu odrazu USD. Náš výhľad zostáva rastový v očakávanom pásme 1260/1290.

Komoditný výhľad pre 7. týždeň
15.02.2016 Nálada na trhu sa v závere minulého týždňa začala zlepšovať, akcie prestali padať a obchodníci začali opúšťať "bezpečné prístavy". Zlato spolu s dlhopismi...

Zlato testuje Fibonacciho retracement
22.12.2015 Cena zlata stoupá třetí den po sobě a nyní testuje hodnotu 23,6 % Fibonacciho retracementu (úrovně z...

Na cenu zlata sa netreba pozerať v dolároch
02.11.2015 Dnes som dostal z jedného média otázky o investovaní do zlata a opäť sa mi potvrdilo to, že médiá (a týmpádom aj ľudia...

Napětí na čínském trhu polevuje, trh sleduje odpolední maloobchodní data z USA; analýza EUR/CHF, EUR/GBP, ZLATA
13.08.2015
Asijské akcie se dnes ráno stejně jako americké v závěru včerejší obchodní seance zotavily z předchozího p...

Zlato, stříbro, dolar a jejich cenový vývoj
20.11.2014 Ti, co se zajímají o dění na finančních trzích vědí, že cena zlata je negativně korelovaná s americkým dolarem, což znamená, že jestliže americký dolar roste, pak cena zlata klesá a naopak.

GOLD
03.07.2014 Dnes budou pro
vývoj zlata důležitá americká data o průmyslu a nezaměstnanosti. Včera stálo
zlato 1331. Dnes se bude...

GOLD
03.07.2014 Dnes budou pro
vývoj zlata důležitá americká data o průmyslu a nezaměstnanosti. Včera stálo
zlato 1331. Dnes se bude...

Zlato po krátké korekci znovu klesá
27.03.2014 Včerejšek byl pro zlato osmým dnem poklesů z posledních deseti dnů, přestože americký prezident Obama...

Fed otřásl výhledem pro zlato. Co čekat u něj i dalších komodit?
23.09.2013 Žádné omezování QE v září. Nečekané rozhodnutí Fedu zatřáslo výhledem pro akciové trhy (kde vyvolalo krátkodobou euforii), měnami (propad dolaru k euru) i komoditami (růst zlata). Zatímco zlatí býci díky Fedu doufají v povytažení své oblíbené karty, stratégové a velcí hráči hovoří o jisté cestě dolů a poskytly čerstvé výhledy. Jaké jsou pro zlato i další komodity?

Zlato spadlo na minimum za téměř tři roky
21.06.2013 Cena zlata se ve světě propadla pod 1300 dolarů za troyskou unci a sestoupila na minimum za téměř tři roky. Trhy komodit a akcií reagovaly silným výprodejem na signál z americké centrální banky (Fed), která ve středu naznačila konec éry levných peněz.

Neomylná a odhodlaná EÚ
14.06.2013 Ľudia sme omylní a často sa obávame. Dôvodom je fakt, že nie úplne všetkému okolo seba rozumieme. Ale to nevadí...

Zlato před obratem vzhůru? Asijská poptávka přetlačí odliv z fondů, tvrdí šéf WGC
29.05.2013 Asijská poptávka po zlatě za druhé čtvrtletí roku bude rekordní a konečně předčí odliv investic ze zlatých fondů, tvrd...

Pomůže nám zlato odhalit, jak jsou na tom vlastně trhy?
22.04.2013 Steen Jakobsen, hlavní ekonom a ředitel IT Saxo Bank. “Měli bychom být schopní pociťovat smutek. Ovšem ne...

Zlatý výprodej aneb co dál?
17.04.2013 Dvoudenní propad ceny zlata byl jedním z největších výprodejů, které historie pamatuje, ovšem ještě důležitějším faktem je, že nikdo pořádně netuší, co stojí za tímto poklesem. Zlato zažilo od minulého pátku největší jízdu z kopce od roku 1980, a i když se v úterý pokusilo mírně zkorigovat svoji ztrátu, zůstává tak o 26 procent levnější oproti maximům z roku 2011.

Má 12 let býka na zlatě namále?
12.03.2013 Zlato prožívá nejhorší vstup do nového roku za posledních 25 let. Pokračují prodeje zlata ve fyzické i akciové podobě, očekávání analytiků se sjednocují do koncensu budoucího poklesu cen komodity. Jsou to další argumenty ukazující, že nejdelší býčí trend na zlatě od druhé světové války je skutečně u svého konce?

Strach o QE, Taliansko a zlato
21.02.2013 Včera sme videli masívny prepad komodít, ktorý namiesto konsolidácie posledných strát ešte zosilnel. Akcie tiež...

Dolar zatím úspěšně maže včerejší ztráty
13.12.2012 Velká část včerejších zisků, která vznikla poté, co komise FOMC formálně oznámil QE4. Fed bude nakupovat...

Ranní zprávy
18.09.2012 Zlato je v posledních měsících hlavním tématem pro zpravodajství a investiční poradce, zejména nyní, kdy nákup zlata centrálními bankami rozvíjejících se trhů začíná převyšovat rezervy zemí rozvinutých.

QE3: Čerstvý vzduch pre býkov alebo posledné nadýchnutie?
17.09.2012 Analýze posledných krokov Fedu sme sa venovali už koncom minulého týždňa a preto ďalšie komentovan...

Fed je připraven pomoci ekonomice
22.08.2012 Americká centrální banka (Fed) by relativně brzy mohla sáhnout k nové podpoře ekonomiky.

GBP/USD posílil po dobrých zprávách z trhu práce
15.08.2012 Státní svátek Nanebevzetí Panny Marie, kvůli kterému je dnes uzavřených několik evropských trhů způsobil...

Fed znovu podpoří ekonomiku
21.06.2012 Americká centrální banka (Fed) znovu podpoří ekonomiku, která ztrácí dynamiku.

Komentář k měnám: Dlouho očekávaná korekce nabrala na rychlosti
06.03.2012 Jako čekání na Godota bylo čekání na korekci, teď když přišla, je otázkou za milion dolarů - jak bude hluboká a kam až bude pokračovat? Nebo máme nový medvědí trh? Klíčovou událostí tohoto týdne je swap řeckého dluhu a spuštění CDS. Pokud by se swap nepodařil a PSI bylo neúspěšné, tak můžeme říct, že mezi bílé labutě na rybníku přilétla minimálně jedna černá a trhy zažijí černý pátek na burze. Doufejme, že jich nebude plné hejno. Euro k dolaru těsně nad 1,31, koruna k dolaru pod 19ti, k euru na 24,90 korunách. Propadly se i vzácné kovy. Zlato se v závěru pohybovalo na 1670 dolarech za unci, což bylo jen 7 dolarů pod 200-denním klouzavým průměrem. Pro další vývoj zlata bude důležité, jak na propad zareaguje Asie, zda bude nakupovat. Možná je ještě brzy, ale očekával bych korekci korekce, nebo alespoň konsolidaci a pak ještě jeden posun směrem dolů. Řecko je opět na radaru všech investorů pro další dny.

Večerné zhrnutie
23.08.2011 DENNÝ PREHĽAD KALENDÁR DŇA Dátum Čas&...

Ranný budíček
23.08.2011 RANNÝ BUDÍČEK ÁZIJSKÉ OBCHODOVANIE Obchodovanie s hlavnými menami...

Nejbohatší přesouvají zdroje z finančního systému do fyzického zlata, Rogers čeká za dekádu růst na 2.000 USD/unce
05.10.2010 Nákupy fyzického zlata a investicemi do těžebního sektoru odpověděli nejbohatší investoři podle ...
Související klíčová slova:
Pattern Hikkake | Tvorba obchodního plánu | EUR | Technická indikace | HSBC | Retracement | Jackson Hole | Cena platiny | Americké dluhopisy | MAE | PPI v USA | Fiskální stimul | Zkušenosti | Akciové trhy | Vstupy | Tržní stagnace | Obchodník | Ztráty peněz | Řecko | Analytický tým | Trend | Produkty obchodované s finanční pákou | Pokles cen zlata | Klíčový level | MUFG | Investing | IG Markets | Investiční banky | Korelace | Asijské akcie | Britská libra | Aktiva | SP500 | Citigroup | Michala Moravcová | Zvýšení cel | FOMC minutes | Asijské obchodování | Zdroje informací | Konsolidační pohyb | Diverzifikace | Výnosy dluhopisů | Analýzy | Financial Times | Pravděpodobnost | Nejnovější fundament | ETF na zlato | Deflace | Exchange | Oilprice.com | Směřování měnové politiky | Goldman Sachs | Monetární unie | Analytický tým FXstreet.cz | Strach | Vývoj zlata a stříbra | Geopolitické napětí | Nezaměstnanost | Hedžovat | Černý pátek na burze | Dlouhodobý vývoj ceny zlata | Operace Twist | Léto | Cena zlata | Vývoj finančních trhů | Trumpová | Znehodnocení | TOP 3 edukační materiály | EURCHF | Nový ebook | Pád Lehman Brothers | Fundamentální impuls | Výnosy z amerických dluhopisů | Graf komodity Stříbro | Směrnice | Thomas Jordan | Gold | Proražení | Brexit | Nákupní pohyb | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Tim Waterer | Obchodování korekcí | Zlato a stříbro | Volby | Breakout | Americký prezident | Výhled ekonomiky | Danske Bank | Konfluenční oblasti | Růst cen | Investování do akcií a ETF | Riziko ztráty peněz | Snížení úrokových sazeb | NFP report | Analytici XTB | Výhled | Vysoké riziko | Základní finanční ukazatele | CZK | Inflace | Posilování japonského jenu | Podnikání | EIA | Cenový růst zlata | Vývoj měnového páru | NZD/USD | Výnosy desetiletých dluhopisů | Evropská měna | Dividendy | Americké výnosy | Možnost obchodovat | Kurz Trading pro začátečníky | FX Concepts | Obchodní seance | AUDNZD | Hodnota zlata | Graf | Utahování měnové politiky | Uvolnění měnové politiky | BP | Bossa.cz | Dow Jonesův index | Centrální banky | Očekávání analytiků | Zpráva | Momentum | Lednová nákupní korekce | Akcie vs. ETF | Zvyšování sazeb | Index těžařů | Zajišťování | IMK | WSJ | Zlato u XTB | Fond Salutem | USD index | xStation | City Index | Futures | Býčí pattern | Dolary | Hedžové fondy | Nabídka | Krátkodobé dno | Psychologie v obchodování | Uptrend | Rabobank | Štěpán Hájek | Diskont | Investiční komodita | Buy obchody | TD Securities | Pohyb ceny | Ekonomiky | CL | Cena zlata a stříbra | Donald Trump | Volatilita | Inflační výhled | Zaměstnanost | Dění na finančních trzích | Dow Jones | Peníze | Brent | Globtrex.com | Ceny palladia | Politika | Stimul | Jak zlato reaguje | Očekávání | Snižování sazeb | Expert | Měď | Palladium | Jednoduchý klouzavý průměr | Vyšší výnosy | Zvýšení sazeb | Trendové čáry | Indikátor RSI | Globální vývoj finančních trhů | Aktivní obchodování | Politická nejistota | Situace na trzích | Hedgeové fondy | Saxo | Janet Yellenová | Růst | Klouzavý průměr SMA | Jak koupit či prodat zlato | Itálie | Snížit úrokové sazby | MiFID II | MetaTrader | Zásoby zlata | Prognóza | Použití finanční páky | Volatilní období | SMA 100 | Boost ETP | Svíčkový pattern | Lukáš Jankovský | Graf akciového indexu | Outside Bar | Objem obchodů | Velká Británie | George Soros | Nordea | Volatility | Long | Fiskální stimul v USA | Kurz Trading | Supreme Edition | Koruna | Investiční portfolio | AUD | Portál FXstreet.cz | Disciplína | Vývoj měnového páru GBP/USD | Další růst | Investujte zodpovědně | Oslabení eura | Trh | MSCI | Žádný trend | Rozdílové smlouvy | Měnová stimulace | Edukační materiály | Index | Měsíční futures report | Postranní trend | Vice | Cena stříbra | Sell | MMF | Klesající trend | Salutem | Vývoj ceny stříbra | Zlaté rezervy | Eura | Komise | Nejistoty | Novozélandský dolar | LIBOR | Americká centrální banka | Historické maximum | Ropa Brent | Posílení | Agentura Reuters | Společnosti | Údaje o inflaci | Agresivní pokles | S&P | Hamás | Maloobchodní tržby | Americká mincovna | Sázky | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Měsíční report finančních trhů | Vysoká inflace | Ekonomický kalendář | Fannie Mae | Wall Street Journal | EUR/GBP | Růst cen zlata | Dlouhodobé investování | Technické analýzy | Pokles ceny | Cukr | Tržní sentiment | Pokračující pokles | Kakao | Trading a investování | Analytika | Prodat zlato | Edukační materiály XTB | Centrální banka Nového Zélandu | BNP Paribas | Brokers | Hang Seng | MIFID | Akciový index | Pozornost | Dolarový účet | Závislost | Zveřejnění NFP reportu | Obchodování komodit | Inside | Náklady | Purple Trading cTrader | Jak řídit riziko | Jak se účastnit trhu | Bitcoin | Počet žádostí o podporu | Poptávka | Kov | Tomáš Vranka | Nákup akcií | Růst výnosů dluhopisů | Snižování úrokových sazeb | Nový šéf Fedu | Cena palladia | Marketingová komunikace | Očekávání trhu | Obchodování na měnových trzích | Ole Hansen | Obchodovat | Digitální zlato | Obchodníci | Finance | xPuls | Dluhopisy | Indikátor | Růst úrokových sazeb | Cenové konsolidace | Analytici | Problémy | Axis | Stříbro | Globální dluh | Cena zlata vývoj | Základní znalosti | Investor George Soros | Prostor pro další růst | Prostor pro pokles | Vyšší sazby | Kanadský dolar | Pokles cen | Technický pohled | Materiály XTB | Ropa | ETF | Deutsche Bank | Klouzavý průměr | Co se stane se zlatem | Short pozice | Barclays | Fundamentální analýzy | Globální finanční krize | Byznys | SMA 200 | Fibonacci | UBS | Vyšší cenové úrovně | Exponenciální klouzavý průměr | Inflace ve světě | Prohlášení | Základy fundamentální analýzy | USA | 3М | Spojené státy | NZDUSD | Netradiční zdroje informací | Admiral Markets Forex Kalendář | Růst HDP | Pandemie | Vývoj ceny platiny | Nálada na trhu | Jak obchodovat | Úrokové sazby | MSCI index | Report finančních trhů | Zvyšování úrokových sazeb | Sázka | Dlouhé stíny | Investování do akcií | Konsolidace | Burze | Trade Brokers | Historie | Vývoj | Dnešní údaje | Výnosy | Inside Bar | Trading | Dluhová krize | AUD/NZD | Salutem Fund | Investiční poradenství | Býčí divergence | Finanční ukazatele | Konzervativní obchodníci | Komodity ropa | Americká centrální banka FED | Obchodní příležitosti | Volatilní | Riziko ztráty | EUR/USD | Pin Bar | Podnikání na kapitálovém trhu | Čtyřhodinový graf | Další vývoj | Recesia | Měnové politiky | Lednové obchodování | KCM Trade | Investiční doporučení | Ceny nemovitostí | Nevýhody | Měnový výbor | Platina | Videokurz | Růstový potenciál | Dna | Dluhopis | Británie | Investiční strategie | Bezpečný přístav | Hikkake | Index výrobních cen (PPI) | Graf vývoje ceny zlata | Denní graf měnového páru | Miliardy dolarů | MT5 Supreme Edition | Decline | Fakey Pattern | Denní graf komodity | Technické indikátory | Sazby | Hlavní ekonom | Komise v přenesené pravomoci | Investovat | Komoditní | Jak koupit či prodat zlato u XTB | Průzkum | Firmy | Výkon hlavních měnových párů | Index výrobních cen | Zajištění | Napětí mezi USA a Čínou | Cena ropy brent | Trendy komodit | Státní svátek | Investování | Fed | Euro k dolaru | Trhy | Trade | Emerging markets | Jiří Tyleček | Nejbližší rezistence | HNonline.sk | Prodat zlato u XTB | Pozastavení růstu | Dlouhodobé posilování | Rizika | Americký dolar vůči japonskému jenu | Žlutý kov | Eurozóna | Investiční rozhodnutí | Fond | Obchodujeme | Pšenice | Tvorba akciového portfolia | Dánsko | Velcí hráči | Konfluence | Růst ekonomiky | Cenový vývoj | Tempo snižování sazeb | Žádosti o podporu | Černý pátek | Trendový obchod | Španělsko | Forex kalendář | RBNZ | Komodity | Poradenství | CAD | Dlouhodobý klouzavý průměr | Aktuální Price Action | Cenové úrovně | Společnost | Cenový vývoj zlata a stříbra | Evropské trhy | Vysoký výnos | Dluhové krize | Poptávka po zlatu | Institucionální investoři | FXstreet | Měsíční report | Obchod | Purple Trading | Tradeři | Ceny ropy Brent | AUD/USD | Index relativní síly | Řídit riziko | Zajištění proti inflaci | Riziko | Analytik | JPY | Credit Suisse | Vývoj EUR/USD | Citi | MSCI World Index | Yahoo Finance | RSI | Bank of America | Transakce | Portfolio | Nástroj | GBP | NATO | Plyn | Pokles cen ropy | Čína | Pokles akcií | Risk | USD/CNY | Ceny | Financování | Recese | Pokles | Oslabení amerického dolaru | Ben Bernanke | Impuls | Ukrajina | Jan Dvořák | Bundesbank | Velký propad | Centrální banka | Predikce | WTI | Měnový report | Surová ropa | Obchodování v New Yorku | SMA | Yahoo | Divergence | CFTC | Libra | Restriktivní politiky | Fyzické zlato | Celní politiky | USDCAD | Negativní korelace | Morgan Stanley | Obchodování se zlatem | Ceny zlata | Plodiny | Předseda představenstva | Výnos | Výnosy z dluhopisů | Patrik Urban | X-Trade Brokers | eBook | ČEZ | Frank | Index Nasdaq | Graf zlata | CFD | Benchmark | CEO | 256/2004 | Dvojitý vrchol | Vývoj ceny palladia | Minulá výkonnost | Vývoj měnového páru EUR/USD | Historická maxima | Ceny akcií | Cena akcií | MetaTrader 5 | GBP/USD | Bezpečné přístavy | RUB | MarketWatch | Výhled pro zlato | BOSSA | Euforie | Írán | Biliony dolarů | Cenové minimum | FRA | Zisk | Futures na zlato | ČNB | Bank of England | EURUSD | Překoupené oblasti | Nasdaq Composite | Zahraniční investoři | Obchodování | Vzdělání | Falešné proražení | Posílení dolaru | Cenový růst | Akciový index S&P 500 | Rekordní minima | TRY | Tržní rizika | Evropa | WGC | Měna | Management | Nasdaq | Inverzní vztah | Zprávy | Ceny ropy | Zprávy z trhů | Předpověď | XTB Jiří Tyleček | Kryptoměny bitcoin | Údaje | Růst zlata | Finanční krize | Indikace | FXstreet.cz | Obchody | Drahý kov | xStation5 | Natixis | Multitimeframe | Portfólia | Japonsko | Zemní plyn | Zasedání americké centrální banky | Spotová cena | Směřování | X-Trade | Grafy | Aktivum | Společnost XTB | Situace | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | SMA 20 | Stagnace | Tržby | Finanční systém | FOREX | Konsenzus | Signály | Psychologie | Guvernér | Trader | Resistance | Globtrex | Index relativní síly (RSI) | Spready | HDP | Načasování | Ekonom | Dolar | Euro | Investování je rizikové | JP Morgan | Čínská měna | Objem investic | USD/CAD | Výprodej | Měnové páry | EUR/CHF | ČTK | Lehman Brothers | Stimuly | Ztráty | Obchodní nastavení | Technický výhled | Japonský jen | Index amerického dolaru | FOMC | Akcie | Kupci | Société Générale | Výhody | City | Růst ceny ropy | Napětí na trzích | Trojitý vrchol | Vývoj ropy | Vývoj ceny | Býčí trend | Analytik XTB | Ekonomické nejistoty | Světová ekonomika | Podpora ekonomiky | Reuters | USDJPY | Price Action | Rostoucí trendové čáry | Přeprodané oblasti | Technologie | Koronakrize | Kurz | Daně | Technický indikátor | DXY | Jádrová inflace | Americká ekonomika | Růstový trend | Měnová politika Fedu | Rekord | Světové ekonomiky | Výsledky | Měnový výbor Fedu | Silnější dolar | Investice | Microsoft | Business | Pro investory | Potenciál | Rally | Relativní výkon hlavních měnových párů | Investujte | Světová rada pro zlato (WGC) | Komoditní stratég | Komunikace | Macrotrends.net | Indie | Známý investor | Růst ceny zlata | ESM | Zisky | Deriváty | Fondy | Kurz eura | Hospodářství | Členové Fedu | Slabší dolar | Měny | Profitovat | Ropa WTI | Burzy | Výnosy amerických dluhopisů | Spread | Cash flow | Investování do zlata | Export | Hyperinflace | Rusko | Jim Rogers | GBPUSD | Geopolitická nejistota | Komodity ropa WTI | Zhodnocení | Pro tradery | Federální rezervní systém (FED) | Stock Exchange | Poptávka centrálních bank | Fundament | Technická analýza | Cena ropy WTI | NFP | Graf komodity | ZEW | Macrotrends | TIM | Energie | Investiční | Prodej | Zlaťáky | Bloomberg | Admiral Markets | Ceny stříbra | Bezpečné investice | Silný růst | Vyhlídky | Finanční trhy | Korekce | Kvantitativní uvolňování | Stimulační opatření | Výkonnost | Index S&P 500 | Hrubý domácí produkt | Přehled | Short | Krize | High | CHF | Spot | Zvýšení úrokových sazeb | Růst výnosů | Analýzy více časových rámců | Nikkei225 | Relativní výkon | S&P 500 | JDE | Podpora | Obchodování s CFD | QE | MT4 | Japonský premiér | Cena | Vývoje ceny | NYMEX | Německo | Komodity zlato | Obchodní spory | Komodita | Obchodní partner | Steen Jakobsen | Snížení sazeb | Ekonomická data | Drahé kovy | Názory analytiků | Akciové fondy | DAX | Pasivní investování | Fiskální balíček | EMA | Forexu | Nákupní korekce | Kypr | Obchodní válka | Fiskální stimuly | Báze | Zlato | Graf komodity Ropa WTI | Ekonomika | Znehodnocení měny | Denní graf | Volume | Indikátory | Odpovědnost | Finanční situace | Likvidita | Kryptoměny | Nákup zlata | Investiční poradce | Likvidní | Banky | Buy | I-Trader | Investiční společnosti | Šance | Fundamenty | Černá labuť | Měsíční měnový report | Svíčková formace | Wall Street | Průlom | Instrumenty | Analýza | cTrader | XTB | Kontrakt | Manažeři fondů | Pozice | Stock | Portfolia | Reakce ceny | Pullback | Dlouhé pozice | Švýcarský frank | Vývoj měnového páru USD/JPY | Hedge | Market | Medvědí trh | Support | FX | Vývoj ceny zlata | Posílení amerického dolaru | Uvolňování měnové politiky | Inflační tlaky | Pokračování růstu | Western Union Business Solutions | OPEC | Sentiment | SNB | Investoři | Nižší sazby | Míra nezaměstnanosti | Graf komodity Zlato | Zlatá horečka | Rostoucí výnosy | Vzdělávání | Měnový pár GBP/USD | AUDUSD | Rezistence | ZEW index | Saxo Bank | Zpravodajství | Multi-Asset obchodování | Nařízení | Ropy | ABN Amro | Historicky nejnižší | P.A. | MT5 | Měnový pár EUR/USD | Americké ekonomiky | Nárůst ceny | Volume profile | USD | CAC40 | Vývoj dolarového indexu | Tištění peněz | Obchodování s měnami | Investing.com | Globální vývoj | Konflikt mezi Izraelem | Investujte na Forexu | Cena ropy | Federální rezervní systém | Čínská centrální banka | CZ | Krátkodobé obchodování | Australský dolar | Propad | Finanční ztráty | Economic | Nemovitosti | Markets | USD/CHF | Dlouhodobější trend | Kanada | Oilprice | Nejistota | Investice do fondů | Profesionální obchodník | Více časových rámců | Investment | Martin Klass | Swap | Ceny komodit | Indexy | Státní dluhopisy | Americký dolar | Klesající trendové čáry | ECB | Vysoká poptávka | Růst ceny | Měnová politika | Doporučení | Inflační očekávání | Makroekonomické data | ROCE | Spekulace | Krátkodobý klouzavý průměr | Graf akciového indexu S&P 500 | EU | PBOC | Western Union | Materiály | Trading pro začátečníky | Globální finanční trhy | Prodeje | Akciový trh | Trend klesající | Investor | USD/JPY | Šperky | Dvojité dno | Americké vlády | NZD | Ukazatele | Měnový pár | Banka | Nákupy zlata | CNBC
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Růst | Obchodování | Banka | Banky | ČTK | Pokles | Indikátor | Trading | Cena | 3М | Pivot