Plodiny
BBC: V Ghaně způsobuje zlatá horečka ekologickou katastrofu
03.11.2024 Voda ze znečištěné řeky v Ghaně byla tak hustá a zabarvená, že ji umělec mohl použít jako barvu k vyobrazení devastace životního prostředí. Na ničení tamější přírody se podepisuje zejména nelegální těžba zlata, která se v tomto západoafrickém státě bohatém na suroviny šíří rychlostí požáru, píše server stanice BBC.
PŠENICE prohlubuje pokles o 1 % navzdory nižším odhadům sklizně ruského Soveconu 📉
22.10.2024 Pšenice CBOT (WHEAT) na burze v Chicagu se dnes obchoduje o více než 1 % a nereaguje na zprávy z ruského SovEcon, který snížil svůj předběžný odhad úrody pšenice pro rok 2025. Poklesy jsou nadále podporovány silným americkým dolarem a dobrým počasím pro plodiny v klíčové oblasti Středozápadu USA, kde medvědy také nevyděsily předpovědi deště na jihozápadě USA.
COTTON reaguje na příchod hurikánu Helene na pevninu 📈 Zasáhnou srážky v bavlníkovém pásu a deltě Mississippi úrodu v USA?
27.09.2024 Futures na bavlnu (COTTON) na burze ICE dnes posilují o více než 1 % a snaží se odrazit od včerejšího poklesu. Hurikán Helene zasáhl Floridu velkou silou a způsobil stav nouze v 61 z 67 regionů státu.
Bloomberg: Palmový olej už není nejlevnější rostlinný olej
26.09.2024 Palmový olej přišel o pozici nejlevnějšího jedlého oleje na světě. Jeho produkce u největších pěstitelů klesá a zvýšila se nabídka alternativních olejů, uvedla agentura Bloomberg. Palmový olej, který je také nejoblíbenějším rostlinným olejem na světě, byl ještě v listopadu 2022 levnější o 782 dolarů (17.650 Kč) za tunu než olej sójový. V současnosti je naopak draží.
Bavlna vyskočila nad 70 USD uprostřed zprávy USDA WASDE a hurikán Francine znepokojuje úrodu v Mississippi📈
13.09.2024 Cotton futures, na burze ICE (COTTON) vzrostly nad 70 USD a z víceletých minim aktuálně získávají 5 %. Zisky byly podpořeny nižšími odhady produkce ze včerejší zprávy USDA WASDE a obavami o plodiny v deltě Mississippi, které by mohly narušit nabídku na americkém trhu.Zemědělští prognostici očekávají, že výnosy bavlny na akr budou letos nejnižší od roku 2015. Rozvaha americké bavlny pro sezónu 2024/25 ukazuje pokles produkce, exportu a konečných zásob ve srovnání s minulým měsícem, přičemž prognóza domácí poptávky stagnuje.
Kvůli obavám o evropskou úrodu rostou ceny pšenice
06.09.2024 Pšeničné futures v Chicagu a Paříži dosáhly minulý měsíc čtyřměsíčního minima, nyní však vykazují známky zotavení. Pomáhají jim v tom vyhlídky na špatnou úrodu v západní Evropě, zejména ve Francii, která je největším pěstitelem pšenice v EU. Koncem loňského roku zkomplikovaly výsev ozimé pšenice silné srážky, takže se plodina příliš neujala, zvýšil se výskyt chorob a celkově utrpěla kvalita. Francouzské ministerstvo zahraničí minulý měsíc prudce snížilo přibližné odhady letošní úrody. Očekává o 25 % méně pšenice než loni, což by byla jedna z nejhorších sklizní za posledních 40 let. Navíc byla jihovýchodní Evropa zasažena extrémními vedry, takže jarní plodiny trpěly suchem.
COFFEE získává 2 % kvůli riziku nedostatku dodávek, když v Brazílii udeří chladné počasí 📈
27.08.2024 Ceny futures na kávu na burze ICE dnes rostou o více než 2 %, protože obchodníci váží na rostoucí poptávku, vyšší náklady na dopravu a chladnější počasí v Brazílii, největší zemi produkující kávu na světě (1/3 celosvětové nabídky).
Velký pololetní přehled trhů: Bude růst pokračovat?
04.07.2024 Prvních šest měsíců roku 2024 je za námi a na finačních trzích se toho stihlo za tuto dobu odehrát opravdu mnoho. Při této příležitosti se tak v živém vysílání sešli analytici XTB Tomáš Cverna a Marek Nemky, aby se podělili o své názory a očekávání ze světa makroekonomie, akciových trhů, komodit a kryptoměn. V tomto článku přinášíme krátké shrnutí ze středečního vysílání.
WHEAT (pšenice) klesá uprostřed americké sklizně a dešťů v Rusku
20.06.2024 Po dnešním rolloveru americké futures na WHEAT klesají, protože obchodníci s komoditami sledují velmi vysoký pokrok v sklizni v USA, což naznačuje vyšší nabídku. Také dva velcí producenti pšenice z Ruska (IKAR) a Argentiny (BAGE) zvýšili prognózy produkce.
CoT report: Způsob, jak obchodovat jako velcí hráči?
06.06.2024 Cílem každého obchodníka by měla být základní znalost podkladového aktiva nebo trhu, na kterém obchoduje. Mezitýdenní zpráva Commitment of Traders (tzv. CoT report) může být skvělým nástrojem pro obchodníky, kteří chtějí vidět pod ruce velkým hráčům a učit se od nich. Zpráva je zveřejňována pravidelně a její formát je pevně daný, což vytváří skvělou příležitost k průběžnému generování obchodních nápadů.
Pohled do budoucnosti – technologické inovace (1. díl)
18.04.2024 V dnešním článku přejdeme k dalšímu pilíři fundamentální analýzy, a to k pohledu do budoucnosti. Konkrétněji se dnes podíváme na technologické inovace a podrobně si rozebereme některé oblasti, které tam spadají, jako je umělá inteligence nebo třeba blockchain. Nakonec si projdeme faktory, které technologické inovace ovlivňují, a také jejich dopad na ekonomiku.
Obchodování s komoditami - strategie pro komoditní trading
13.03.2024 Představte si komoditní trhy jako nesmírně rozsáhlé moře, jehož vody jsou proplétány nekonečnými proudy nabídek a poptávek. Komodity, ty základní stavební kameny naší ekonomiky, se stávají loděmi, které na těchto vodách plují.
Komodity pro začátečníky – investování do komodit
01.03.2024 Investování do komodit se těší stále větší oblibě, a to i mezi začínajícími investory. Komodity představují širokou skupinu aktiv, která zahrnuje suroviny, zemědělské produkty a drahé kovy. Investování do nich může být skvělým způsobem, jak diverzifikovat portfolio a ochránit se před inflací. Svět komodit je mezi investory a tradery velmi oblíbený a v tomto článku se dozvíte vše potřebné pro úspěšný začátek.
Makroekonomické faktory - finanční trhy a instituce (10. díl)
29.02.2024 V tomto článku se zaměříme na téma finančních trhů a institucí. Začneme stručným přehledem těchto dvou pojmů a poté se jim budeme věnovat podrobněji. Podíváme se také na to, kdo řídí finanční trhy a instituce, a rozebereme jejich vliv na ekonomiku, spotřebitele a centrální banky.
Komodity: Obchodování na komoditních trzích
15.02.2024 Komodity jsou jedinečným odvětvím finančních trhů. Jedním z nejzajímavějších aspektů obchodování s komoditami je komplexní vztah mezi nabídkou a poptávkou mezi ekonomickými faktory a spotřebitelskými zvyklostmi, které zapříčiňují velkou fluktuaci cen komodit.
Nový komoditní král? Cena kakaa rekordně roste
12.02.2024 Zemědělské plodiny jakožto investiční instrument jsou často přehlíženy. Nicméně poslední měsíce byly pro zemědělské plodiny obdobím nevídaného růstu — mnohé z nich rostly za poslední rok o více než 100 % a cena futures na kakao dokonce překonala i růst některých velkých technologických společností.
Cena kakaa na trhu v Londýně letos vzrostla nejvíce od roku 1989
28.12.2023 Cena kakaa na komoditní burze v Londýně v letošním roce zaznamená zřejmě nejvyšší nárůst za více než tři desetiletí. Pro spotřebitele to mimo jiné znamená, že by se mohly dál zvyšovat ceny čokolády. Cena nejaktivnějšího termínového kontraktu od začátku roku stoupla o 72 procent, což je nejvíce od roku 1989. Směřuje k hodnotě více než 3500 liber (99.400 Kč) za tunu, uvedla dnes agentura Bloomberg. Zvýšila se i cena kontraktu v New Yorku, a to nejvíce za posledních 20 let.
Je na trhu dostatek kávy?
29.11.2023 Komoditní trh je spojen především s ropou, plynem nebo také zlatem. Pokud jde o tuto skupinu, často se také mluví o obilninách, ale daleko méně často se mluví o kávě, i když to je velká chyba, protože trh s kávou je jedním z nejaktivnějších komoditních trhů na světě, hned po olej. Trh je někdy považován za luxusní zboží a spotřebitelé za základní zboží. Dá se v současnosti mluvit o deficitu na trhu s kávou a obávat se, že černý nápoj může brzy dojít?
MZe schválilo sazby základních dotací, podpora klesá s velikostí farem
01.11.2023 Na přímých platbách pro zemědělce, které dostávají na hektar obhospodařované půdy, se letos rozdělí 20 miliard Kč. Loni to bylo téměř 23 miliard Kč, letos však začalo nové dotační období Společné zemědělské politiky EU. ČTK o tom v tiskové zprávě informovalo ministerstvo zemědělství. Přímé platby jsou hrazené zcela ze zdrojů EU.
Nedostatek paliv v Rusku podle ministra zemědělství ohrožuje sklizeň i setbu
06.09.2023 Nedostatek pohonných hmot v Rusku by mohl narušit podzimní sklizeň i setbu. Uvedl to dnes ruský ministr zemědělství Dmitrij Patrušev. Zároveň vyzval k pozastavení vývozu ropných produktů, informovala agentura Interfax.
Ceny pšenice po ostřelování ukrajinských přístavů prudce rostou!
24.07.2023 Podle vyjádření ukrajinského ministra zemědělství Solského se Rusko snaží bránit ukrajinskému vývozu pšenice alternativními cestami k námořní trase. Podle agentury Bloomberg klesly ukrajinské dodávky obilí o 30 % od doby, kdy se Rusko rozhodlo neobnovit dohodu umožňující vývoz obilí z ukrajinských přístavů.
US vláda má bláznivý nápad: chce platit farmářům, aby šetřili vodou tím, že nebudou hospodařit
08.03.2023 Tom Brundy, pěstitel vojtěšky v kalifornském Imperial Valley, se domnívá, že zemědělci, kteří jsou závislí na klesajícím toku řeky Colorado, mohou udělat více pro úsporu vody a její efektivnější využití. Právě proto nainstaloval vodní senzory a monitory s cílem zabránění plýtvání na skoro 2/3 svých 3 000 akrů.
Opětovné otevření Číny přinese komoditám další dobrý rok
23.02.2023 Po dramatickém a volatilním roce 2022, který přinesl v sektoru komodit dobré výnosy, mohou letošní výsledky do značné míry záviset na čínské politice.
Dohoda o vývozu na Ukrajině nezvládla svůj cíl, Rusko zpomalilo kontroly lodí
08.02.2023 Minulý rok se připravila dohoda o znovuotevření některých ukrajinských přístavů pro vývoz životně důležitých potravin, která zahrnovala požadavek, aby každou loď kontrolovaly týmy Ukrajiny, Ruska, OSN a Turecka. Cílem je zabránit neoprávněnému vplouvání a vyplouvání nákladu či cestujících.
Nedostatek srážek v Argentině, přebytek v Brazílii a mráz v USA ovlivňují tento týden ceny plodin
06.02.2023 Hlavními povětrnostními faktory, které ovlivňují zemědělské trhy, jsou stále sucha v Argentině a předpovídané mrazy v USA, které mohou poškodit slabou úrodu ozimé pšenice.
Faktory, které ovlivňují zemědělské trhy – Více pšenice v USA
31.01.2023 Vydatné srážky v Argentině na konci minulého týdne z části zmírnily dopad sucha na úrodu sóji a kukuřice. Předpokládá se tento týden další vlna dešťů a obchodníci čekají na její výsledky.
Týdenní aktuality z komoditních trhů: Pozornost se upíná na zlato a měď, kovy dál posilují
18.01.2023 Bloomberg Commodity Index se v současné době obchoduje o 2,4 % výš, čímž smazal část svého propadu ze začátku ledna. Došlo k tomu poté, co se energetický sektor – s výjimkou zemního plynu – připojil k vzestupu kovů pod vedením zlata a mědi. Za tímto posílením stojí slabší dolar, klesající americká inflace a mimo jiné i vyhlídky na to, že opětovné otevření Číny s sebou přinese růst poptávky po surovinách. Ochotu riskovat navíc podporuje i pokračující pokles dolaru. Americká inflace totiž oslabuje, a tak už Fed nemusí zvyšovat sazby takovým tempem.
Kakao klesá z nedávných maxim
10.01.2023 Cena kakaa v úterý prudce klesla a zastavila nedávný růst způsobený vyššími než průměrnými teplotami v zemi, která je největším producentem kakaa, na Pobřeží slonoviny. Mezitím ICE oznámila, že zásoby v New Yorku klesly na nejnižší úroveň od poloviny dubna 2022 a zásoby v přístavech EU se snížily na devítiměsíční minimum. Podle statistik Mezinárodní organizace pro kakao skončila sezóna 2021/22 s deficitem nabídky ve výši 306 000 tun, přičemž podmínky pro pěstování hlavní plodiny sezóny 2022/23 jsou v západní Africe obecně příznivé. Na druhou stranu se zemědělci potýkají s nedostatkem hnojiv a pesticidů v důsledku pokračující války na Ukrajině. ICO rovněž upozornila, že zhoršující se stav světové ekonomiky, rostoucí ceny komodit a vysoké náklady na energie v Evropě, která je předním regionem pro zpracování kakaa, mohou v nadcházejících měsících tlumit poptávku.
Nízké dodávky obilí a olejnin drží ceny na vyšší úrovni. Jaké jsou vyhlídky na rok 2023?
19.12.2022 Produkce základních obilovin – rýže a pšenice, nejspíš nedoplní vyčerpané zásoby, zatímco plodiny, které produkují jedlé oleje, trpí nepříznivým počasím v Latinské Americe a jihovýchodní Asii.
Market Insight - Průlom v medicíně dobývá akciový trh
16.12.2022 Díky průlomovému objevu v biotechnologii, který se podařil dvěma vědcům oceněným Nobelovou cenou za rok 2020, bude brzy možné léčit genetické choroby a rakovinu pomocí selektivní výměny genů. Přelomová metoda CRISPR/Cas9 se setkala se zájmem i mezi investory, díky čemuž mohli oba nositelé Nobelovy ceny založit nezávislé společnosti a uvést je na burzu, což nám umožňuje posoudit vývoj této technologie a její slibný potenciál.
Vejce patří k rekordmanům letošního zdražování, aktuálně zdražují o více než 70 %. Obchodní řetězce si totiž „mastí kapsu“, cena na pultech roste dramaticky rychleji než cena zemědělců
12.12.2022 V takřka celonárodní „detektivku“ se mění odhalování příčiny drahých vajec, která zajímá jak veřejnost, tak média. Podle dnešních čísel ČSÚ vejce meziročně zdražují skoro o 72 procent a řadí se tak k rekordmanům letošního zdražování. Přitom příčina je stále stejná jako na jaře. Je jí zejména obchodní politika prodejců, v čele s těmi největšími – řetězci.
Záhada drahých vajec objasněna. Obchodní řetězce si „mastí kapsu“, cena na pultech roste dramaticky rychleji než cena zemědělců
10.12.2022 V takřka celonárodní „detektivku“ se mění odhalování příčiny drahých vajec, která zajímá jak veřejnost, tak média. Přitom příčina je stále stejná jako na jaře. Je jí zejména obchodní politika prodejců, v čele s těmi největšími – řetězci.
Zrychlený vývoz obilí z Ruska
15.11.2022 Ruský vývoz obilí vzkvétá a dodávky na Ukrajinu jsou ovlivněny nejistotou kvůli prodloužené dohodě o černomořském regionu.
Produkci ruské ropy bude těžké nahradit, varuje banka BIS
19.09.2022 Nahradit dodávky ruské ropy bude pro západní země pravděpodobně velmi obtížný úkol. Omezení vývozu ruské ropy může vést k velkému a dlouhodobému růstu cen produktů souvisejících s ropou a může mít negativní dopad i na další oblasti, jako zemědělství a průmysl, protože zvýší ceny potravin a elektřiny. Uvedla to ve své dnešní prognóze Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS).
Hořké polknutí: Náklady na výrobu piva stouply za dva roky o 62 % a předpovídají ‚‚inflaci nápojů‘‘
01.09.2022 Podle vůbec prvního Indexu piva, sociální investiční platformy eToro, vzrostly náklady na komodity potřebné k výrobě, balení a přepravě piva za poslední dva roky o 62 %.
Analytici: Úrodu rýže ohrožuje špatné počasí, její cena může zvýšit inflaci
05.08.2022 Nepříznivé počasí v mnoha asijských zemích, kde se pěstuje rýže, ohrožuje úrodu této klíčové plodiny. Upozorňují na to analytici, kteří sledují trh potravinářských komodit. Podle nich mohou tyto problémy přispět k dalšímu růstu už tak vysoké inflace. Počasí ohrožuje také úrodu rýže v Indii, která je největším světovým exportérem.
Pšenice je ohrožena téměř všude, může tak dojít k dalším škodám v ekonomice
16.05.2022 Ruská invaze omezila vývoz pšenice z Ukrajiny, zvýšila ceny chleba a nudlí a světovou úrodu čeká další zkouška: extrémní počasí.
Se stoupajícími cenami pšenice hledá Afrika levnější alternativy
09.05.2022 V Keni, Egyptě, Demokratické republice Kongo, Nigérii a Kamerunu tvrdí výrobci potravin, že přidávají levnější alternativy k chlebu, pečivu a těstovinám. Zdejší rýže, manioková mouka a čirok jsou náhražkou za pšenici, jejíž cena letos vzrostla asi o 40 % kvůli ruské invazi, která způsobila omezení vývozu z Ukrajiny, jakožto jednoho z největších vývozců.
Indonésie rozšiřuje zákaz vývozu, sójový olej roste
28.04.2022 V Chicagu se kontrakty na sójový olej dostaly na historické maximum, jelikož globální trhy s rostlinným olejem čelí rostoucím zásobovacím tlakům v důsledku indonéského zákazu vývozu surového palmového oleje.
Putin: Svět kvůli sankcím Západu čelí potravinové krizi
05.04.2022 Rusko musí bedlivě sledovat svůj vývoz potravin do nikoli přátelských zemí, protože protiruské sankce západních států vyvolaly globální potravinovou krizi a spirálovitý růst cen energií. Prohlásil to dnes prezident Vladimir Putin při poradě s představiteli ruského zemědělství. Varoval současně, že vyšší ceny energií v kombinaci s nedostatkem hnojiv přimějí Západ tisknout peníze na skupování zásob, což povede k nedostatku potravin v chudších zemích.
Pšenice nadále roste kvůli dalším možným sankcím proti Rusku
05.04.2022 Termínové obchody s pšenicí v Chicagu prodloužily svůj růst z nejnižší úrovně za měsíc kvůli vyhlídkám na další sankce vůči Rusku reaguje se tak na obvinění z válečných zločinů na Ukrajině.
Rusko bude žádat platbu v rublech i za další zboží, řekl mluvčí Kremlu
03.04.2022 Rusko bude platbu v rublech, podobně jako za plyn, žádat i za další zboží, řekl v rozhovoru s televizí Rossija 1 mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov. Západní protiruské sankce podle něj urychlily oslabení důvěry v americký dolar i v euro. Moskva bude vyvážet potraviny a plodiny pouze do přátelských zemí, uvedl dnes dříve podle Reuters bývalý ruský prezident a nynější místopředseda ruské bezpečnostní rady Dmitrij Medveděv.
Válka zvyšuje poptávku po kukuřici, od května zaznamenala nejdelší rally
14.03.2022 Jelikož válka na Ukrajině omezuje dodávky kukuřice a kupující ji shání jinde, chystají se futures na kukuřici na pátý týdenní růst.
Proč si letos tolik připlatíme za rohlík, máslo a další potraviny? Vydejme se na „stopu zdražování“, skončíme u obvyklých podezřelých
23.01.2022 Zemědělce napříč Evropou, i v Česku, teď trápí extrémně vysoké ceny hnojiv. Ty se v důsledku energetické krize zvýšily třeba až na šestinásobek úrovně roku 2020 (viz graf). K výrobě hnojiv je totiž třeba plynu, který v uplynulých měsících v Evropě extrémně zdražil v souvislosti s energetickou krizí.
Zemědělce trápí extrémně drahá hnojiva, důsledek plynové krize. V letošní sezóně hrozí výrazně nižší výnosy na hektar, a tedy i proto rekordní zdražení potravin
21.01.2022 Zemědělce napříč Evropou, i v Česku, trápí extrémně vysoké ceny hnojiv. Ty se v důsledku energetické krize zvýšily třeba na šestinásobek úrovně roku 2020 (viz graf níže). K výrobě hnojiv je totiž třeba plynu, který v uplynulých měsících v Evropě extrémně zdražil v souvislosti s energetickou krizí. Například pěstitelé kukuřice nebo pšenice čelí historicky vůbec poprvé „hnojivové krizi“.
Cena uranu se kvůli nepokojům v Kazachstánu výrazně zvyšuje
06.01.2022 Cena uranu se na světových trzích prudce zvyšuje, jenom za středu vzrostla o více než osm procent. Trh tím reaguje na protesty v Kazachstánu, který je největším producentem tohoto radioaktivního kovu na světě. Země se snaží dostat pod kontrolu nepokoje, které si vyžádaly oběti na životech a které znamenají největší problém pro vládu této středoasijské země za poslední desítky let. Uvedla to agentura Bloomberg.
Pečivo citelně podraží, přestože úroda obilovin je nadprůměrná. Řepky se ale letos sklidí nejméně za patnáct let
15.10.2021 Tuzemští zemědělci letos mají lehce nadprůměrný rok. Podle odhadu výsledku letošní úrody, který Český statistický úřad dnes zveřejnil, sklidí v roce 2021 o 2,6 procenta více obilovin a kukuřice, než jaký je průměr uplynulých deseti let. Pečivo však přesto zdraží. Nadprůměrná sklizeň však letos neplatí pro všechny plodiny, třeba řepky se letos sklidí o bezmála dvacet procent méně, než odpovídá průměru uplynulých deseti let. Úroda řepky je letos nejslabší od roku 2006.
Káva a cukr jsou s blížící se zimou v ohrožení
14.10.2021 Jižní oblast v Brazílii opět zasáhl minulý týden polární vzduch z Antarktidy, tlačila teploty až na 6 stupňů Celsia pod nulou. Do jindy tropické země tak přinesl sníh.
Pozor, výrobci potravin mohou kvůli blížící se velké inflaci nenápadně zmenšovat balení či gramáž. Velké podzimní zdražování potravin postihne vše, od kávy, přes sušenky po plechovkové pivo
13.10.2021 Potraviny se dosud držely spíše stranou velké vlny zdražování, která zalila Českou republiku. Celková inflace ale může ještě do konce letošního roku atakovat úroveň až sedmi procent, skoro nejvyšší za čtvrtstoletí, a potraviny tentokrát už tak stranou nezůstanou. Zákazník tak musí být na pozoru. Výrobci potravin a nápojů v čase citelné inflace často raději potají zmenšují gramáž nebo objem, aby cenovým zdražením zákazníka od koupě neodradili. Zákazník si ovšem i tak pochopitelně pohoršuje. Za stejnou cenu dostává méně.
Blíží se velké podzimní zdražování potravin. Postihne vše, od kávy, přes sušenky po plechovkové pivo
12.10.2021 Potraviny se dosud držely spíše stranou velké vlny zdražování, která zalila Českou republiku. Celková inflace ale může ještě do konce letošního roku atakovat úroveň až sedmi procent, skoro nejvyšší za čtvrtstoletí, a potraviny tentokrát už tak stranou nezůstanou. Naráz totiž zapůsobí hned několik příčin, které se spojí v hořký koktejl potravinové drahoty.
Inflace meziročně opět výrazně zrychlila
11.10.2021 Meziroční růst spotřebitelských cen v Česku potřetí za sebou výrazně zrychlil. V září inflace stoupla na 4,9 procenta, což je o 0,8 procentního bodu více než v srpnu. Dále se tak drží na nejvyšší úrovni od roku 2008. Na růstu se podílelo zdražování pohonných hmot a bydlení i zvýšení cen potravin. Například skoro o 64 procent zdražil ledový salát a zhruba o 60 procent rajčata. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Zářijová inflace překonala odhady České národní banky (ČNB). Podle analytiků překročí inflace do konce roku pětiprocentní hranici a přiměje ČNB k dalšímu výraznému zvýšení úrokových sazeb.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
16.09.2021 1) Cena elektřiny pokračuje v prudkém růstu, který v posledních dnech dále zrychluje. Roční kontrakt na energetické burze v Lipsku dnes ráno rostl o dalších 5 % na 105 EUR/MWh a jenom za poslední měsíc je výše o 30 %. Důvodem jsou rostoucí ceny plynu spojené s nízkým stavem zásob, studené počasí, které limituje výrobu elektřiny z obnovitelných zdrojů, a výpadky ve výrobě jaderných elektráren v Evropě.
Komoditné zhrnutie - Ropa, Zemný plyn, Paládium, Sója (14.09.2021)
14.09.2021 Ropným býkom sa zdá, že prognózy nižšieho dopytu zo strany OPEC nie sú znepokojivé. To vytvára základ pre zastavenie zvyšovania produkcie OPEC+, čo by malo mať v strednodobom horizonte pozitívny vplyv na ceny.
Čo bolo, čo bude...
27.07.2021 Extrémne počasie poškodzuje plodiny na celom svete a prináša so sebou hrozbu ďalšieho zdražovania potravín v čase, keď ceny potravín dosahujú najvyššie úrovne za posledných desať rokov. Mrazy v Brazílii poškodzujú produkciu kávy v regióne, ktorý je zodpovedný za 40 percent svetovej produkcie kávy Arabica. To viedlo k nárastu jej ceny počas minulého týždňa o 17 percent a prvýkrát od roku 2014 prekonala hranicu 2 doláre za libru. Vplyvom globalizácie sa pestovanie plodín sústreďuje v konkrétnych oblastiach. Tým je svetová produkcia plodín o to viac vystavená riziku negatívnych poveternostných podmienok. Problémom ostávajú aj iné regióny, keďže spaľujúce teplo má negatívny vplyv na produkciu plodín na oboch stranách hranice medzi USA a Kanadou. Záplavy v Európe poškodzujú produkciu poľnohospodárskych plodín, pričom najviac si to odniesla pšenica, keďže Nemecko a Francúzsko sú najväčšími pestovateľmi pšenice v Európe a nedávne povodne a vlhké počasie viedli k poškodeniu úrody. Cena pšenica na to reagovala rastom o viac ako 13 percent za posledné dva týždne.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
22.07.2021 1) Obchodování na akciových trzích v Asii a Tichomoří dnes skončilo v zelených číslech. Akcie těžaře BHP v Austrálii přidaly přes 3 % poté, co společnost oznámila, že s americkou automobilkou Tesla podepsala dohodu stran dodávek niklu.
Sklizeň obilovin bude letos dostatečná, pečivo kvůli ní nezdraží. „Zlatá éra“ řepky je však pryč
02.07.2021 První odhad letošní sklizně v ČR se pohybuje velice blízko úrovně loňského prvního odhadu. Na základně letošních červnových čísel se očekává úroda základních obilovin čítající 6 767 000 tun. Loni první červnový údaj činil 6 784 000 tun.
Ranné zhrnutie (06.05.2021)
06.05.2021 Americké indexy skončili včerajšie obchodovanie zmiešane. Index S&P 500 získal 0,07%, Dow Jones pridal 0,29%, Nasdaq poklesol o 0,37% a Russell 2000 sa posunul o 0,31% nižšie
Aktuality z komoditních trhů: Zotavení trhu s obilninami zvyšuje inflační napětí
27.04.2021 Ceny komodit již druhým týdnem rostou. Bloomberg Commodity Spot Index se postupně vyšplhal nad hodnotu, kterou měl před březnovou korekcí, a dosáhl nového devítiletého maxima. Za všeobecným oživením stojí oslabený dolar a nižší výnosy z dluhopisů. Nejvíce se na něm podílí pokračující vzestup klíčových zemědělských komodit, ať už jde o sojový olej, pšenici, cukr, či kukuřici.
Jak začít obchodovat na burze
22.03.2021 Příručka pro začátečníky v obchodování na burze. Zjistěte jak investovat s minimálním kapitálem.
Graf dňa - Káva (23.02.2021)
23.02.2021 Ceny kávy včera prudko vzrástli a dosiahli 14-mesačné maximum. Zrážkové predpovede počasia pre hlavné kultivačné oblasti v Brazílii sa považujú za hlavný dôvod nárastu. Očakáva sa, že nadmerné zrážky počas nasledujúcich dvoch týždňov spôsobia lokálne záplavy a môžu poškodiť plodiny. Okrem toho správy od veľkých potravinárskych spoločností, ako napríklad Nestle, ukazujú, že dopyt po káve sa drží na stabilnej úrovni. Kombinácia vyššie uvedeného vyvíja veľký tlak na ceny kávy. KÁVA včera vzrástla o približne 4,5% a dostala sa nad hornú hranicu stúpajúceho kanála. Komodita sa krátko obchodovala nad hladinou 135,00 - na najvyššej úrovni od polovice decembra 2019.
Výhled pro 1. kvartál 2021: Vzestup komodit bude pokračovat i v roce 2021
28.01.2021 Očekáváme, že všeobecný vzestup komodit, díky němuž Bloomberg Commodity Index v posledním čtvrtletí 2020 posílil o 10 %, bude pokračovat i v letošním roce. V jeho prospěch hovoří hned několik faktorů. Tenčící se nabídka a globální trhy zaplavené penězi přinesou vlnu spekulací a růst poptávky po inflačním zajištění. Když k tomu připočteme výhledové oslabení dolaru, oživení globální poptávky po plošném nasazení vakcíny a obavy z dalších rozmarů počasí, začínají se před námi rýsovat složky dalšího komoditního supercyklu.
Rychlé shrnutí
11.01.2021 Akcie v Asii zahájily seanci níže. ASX200 klesl o 0.9 %, Kopsi o 0.1 % a pod tlakem jsou také indexy v Číně. V Japonsku se dnes kvůli svátku neobchoduje.
Obchodování futures
14.12.2020 Dochované důkazy o první smlouvě futures se datují už do doby okolo 17. století. Avšak úplně první zmínky se objevily dokonce ještě před našim letopočtem ve starověké Číně. Ovšem podobu, kterou mají dnešní futures vznikly až v první polovině 19. století na burze Chicago Board of Trade (CBOT). Roce v 1851 zde podepsal první futures smlouvu farmář a průmyslová společnost, která zavázala koupit dané množství kukuřici od tohoto farmáře za pevně stanovenou cenu.
Ceny potravin se v listopadu utrhly ze řetězu, inflace posílí
04.12.2020 Rostoucí ceny potravin přiživují inflaci, která může v roce 2021 jen posílit. Organizace pro výživu a zemědělství Spojených národů včera vydala index cen potravin za listopad. Tento index, který sleduje průměrné ceny 95 potravin z pěti komoditních skupin, se vyšplhal na šestileté maximum a zaznamenal meziroční nárůst o 6,5 %. V listopadu zaregistrovaly nárůst i všechny dílčí indexy, přičemž dílčí index rostlinného oleje poskočil od října o neuvěřitelných 14,5 % a za poslední rok o celých 31 %.
Komodity jsou na tom před americkými volbami lépe než akcie
27.10.2020 Obecně platí, že říjen byl pro ceny komodit zatím příznivý, a jelikož se Bloomberg Commodity Index obchoduje o 4 % výš, jsou na tom komodity zhruba o 1 % lépe než akcie z indexu S&P 500. Dvěma hlavními sektory, které za tímto vzestupem stojí, jsou obiloviny a průmyslové kovy.
Argentina povolila geneticky modifikovanou pšenici HB4
09.10.2020 „Geneticky modifikované plodiny zažívají velký rozmach, protože jejich pěstování je výnosnější než u standardních typů plodin. Na evropském trhu se běžně setkáváme s geneticky modifikovanou kukuřicí, sójou či řepkou,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
Vysporiadať sa s koronavírusom a jeho následkami bude kľúčom pre obnovenie rastu
25.03.2020 Začiatok nového týždňa bol na európskych a amerických akciových trhoch zase v znamení červených čísel a vysokej volatility. V utorok sme zase svedkami výrazného nárastu na indexoch, po tom čo sa odrazili od úrovní podpory ale vysoká volatilita pretrváva. Aj keď je dnešný rast výrazný, tak nemusí dlho vydržať. Nechajme konkrétne denné pohyby na chvíľu tak a pozrime sa, čo ich môže na dlhšiu dobu ovplyvniť.
Top 3 nejobchodovanější komodity
10.02.2020 Likvidita a volatilita činí z komodit atraktivní aktiva pro téměř každého obchodníka a investora. Čtěte více o nejobchodovanějších komoditách...
Povinné dělení polí a zelená politika
08.11.2019 Povinné dělení polí v rámci zelené politiky je nevyhnutelné. Dřívější remízky mezi políčky měly svůj smysl. Je třeba ochránit krajinu a napravit škody.
Cena kakaa klesá, pravděpodobně jen dočasně
14.10.2019 Kakao, které je využíváno jako hlavní složka k výrobě čokoládových produktů, je jednou z komodit, jejichž cena v posledních dvou měsících prudce vzrostla. Jenže říjen, který je pro kapitálové trhy obvykle náročným měsícem, dává hodnotě této komodity zabrat. V průběhu posledních dvou týdnů se totiž celkově propadla o více jak 4 procenta. Jestliže se 3. října pohybovala cena okolo úrovně 2520 USD za tunu, tak 10. října už podle údajů na Markets Insider uzavřela na 2415 USD za tunu. Pravděpodobně se však jedná jen o krátkodobou korekci, po které by mohl následovat býčí trend.
Závěr týdne na trzích zpestřil propad Micronu, ropy nebo zlata
27.09.2019 Příznivé zprávy z Číny o její ochotě kupovat americké zemědělské plodiny měly na finanční trhy pouze přechodný vliv. K problému impeachmentu dnes nemáme důležité novinky. Americká data odpoledne příliš nenadchla, když spotřebitelské výdaje za srpen rostly překvapivě slabě. Navíc ani zpráva o objednávkách zboží dlouhodobé spotřeby není tak dobrá, jak to na první pohled může vypadat. Dojem totiž kazí pokles objednávek kapitálového zboží (po očištění). Důležitou zprávou je dohodnuté částečné příměří mezi Saúdskou Arábií a Jemenem. Fed mezitím na trh dodává další likviditu skrze 2týdenní repo, zatímco jednodenní repo postupně utlumuje.
Aké komodity sa obchodujú na burzách?
25.07.2019 Komodity nie sú iba zlato a ropa, na burzách sa ich obchoduje oveľa viac. Iba komoditný index CRB obsahuje 19 komodít obchodovaných na významných svetových burzách. Pozrime sa bližšie na obchodovanie s komoditami a na zaujímavosti z komoditného trhu.
Příroda, klid a rybářské souboje
07.12.2018 Odjakživa byl rybolov součástí života lidí žijících v blízkosti řek, jezer či moří a sloužil pouze jako zdroj obž...
Obchodování Futures: Průvodce & odpovědi na 10 zásadních otázek
11.05.2018 Když se řekne futures, ne každý si ihned vybaví, co to přesně znamená. Futures řadíme mezi burzovně obchodovatelné instrumenty, ale na popularitě se těší teprve několik posledních let. S obchodováním futures je spojena řada rozdílů oproti obchodování klasických akcií.
Káva – Ustálení ceny na 125,90 USD
23.09.2017 Káva se po celý tento týden pohybovala celkem klidně kolem hodnoty 126 USD za libru. Jinak tomu nebylo ani na konci tohoto týdne, kdy burzy uzavřela cena 125,9 USD za libru. Ovšem v nejbližších dnech můžeme očekávat velmi výraznou změnu ceny kávy.
Pšenice – Obrovský pokles ceny
10.08.2017 Ještě v polovině července jsme vás informovali o tom, že cena pšenice může významně poklesnout. A jak jsme předpovídali, tak se také stalo. Pšenice 11. července 2017 atakovala svůj vrchol a od toho momentu její cena stále jen klesá. Z téměř 500 USD za bušl se aktuálně obchoduje za 387 USD za bušl a tato hodnota stále klesá. Její hodnota je tak na svém dvouletém minimu. Příčinou je velice dobrý stav této plodiny v Americe, které se zde letos nebývale daří. Analytici proto předpokládají, že by podobný vývoj mohl pokračovat i do budoucna.
Zvýšení cen mědi posunulo dlouhé pozice ropy na maxima, krátké pozice padají
09.08.2017 Hedgeové fondy v posledních pěti týdnech téměř ztrojnásobily své sázky na komodity. Všechny tři sektory – zemědělské produkty, energie a kovy – zažívají v tomto období obnovenou poptávku vyvolanou oslabením amerického dolaru. Krátké pozice zlata a ropy jsou opět stlačeny, zatímco nedávné zvýšení cen mědi spustilo rekordní dlouhé pozice. Nákup surové ropy a kovů více než vyvažuje snížení pozic u klíčových plodin.
Zpráva USDA o stavu kukuřice a jarní pšenice v USA byla zklamáním
31.05.2017 Viníci: déšť, krupobití, zima či na některých místech naopak sucho. Rozsah růstového útlumu z krupobití, mrazu a silných dešťů na jarní plodiny v USA byl zdůrazněn zprávou amerického ministerstva zemědělství (USDA), dle které kukuřice dosáhla horšího než očekávaného jarního startu. Jarní hodnocení kvality pšenice v USA patřilo k nejslabším od poloviny devadesátých let.
Dubnové resumé pro komodity: Zlato a ropa drží svou podporu
02.05.2017 Komodity ukončily měsíc duben téměř beze změny, celkově však už druhý po sobě jdoucí měsíc o něco níž – i když jen o 1 %. Po oznámení výsledků prvního kola francouzských prezidentských voleb oslabilo zlato se snížením politických rizik, ale i tak statečně bojovalo proti řadě nepříznivých vlivů v čele se slabším japonským jenem zvyšujícím akcie a výnosy obligací.
Americký rast poháňaný sójou
29.10.2016 Piatkové čísla amerického HDP za tretí kvartál na prvý pohľad prekvapili pozitívne. Avšak iba na prvý pohľad. Kto chce rozumieť ekonomike a finančným trhom, musí ísť omnoho hlbšie ako sledovať titulné čísla ekonomickému rastu. Poďme sa pozrieť, čo nám čísla skutočne hovoria.
Komoditný výhľad pre 25. týždeň
21.06.2016 Od začiatku tohto týždňa sme na trhu videli explóziu dobrej nálady, ktorá začala so zverejnením pozitívnych prieskumov verejnej mienky v UK (vyššia podpora zotrvania v EÚ). Zatiaľ čo JPY a dlhopisy klesali, zlato bolo aspoň dočasne chránené slabším USD (čo súvisí s holubičím júnovým zasadnutím Fedu. Výhľad na zlato máme neutrálny v očakávanom pásme 1260/1310, hlavným rizikom sú komentáre Fedu (napríklad svedectvo Yellen v Kongrese) a referendum o zotrvaní UK v EÚ.
Komoditný výhľad pre 24. týždeň
13.06.2016 Počas minulého týždňa sme videli nárast rizikovej averzie na trhu. Novšie prieskumy ohľadne Brexitu totiž vychádzajú skôr v prospech odchodu UK z EÚ. Videli sme silný prepad GBP, ku ktorému sa pripojili aj akcie v závere týždňa. Rast dlhopisov a JPY bol tak silný, že zlato rástlo na nové júnové maximá aj napriek miernemu odrazu USD. Náš výhľad zostáva rastový v očakávanom pásme 1260/1290.
Komoditný výhľad pre 22. týždeň
30.05.2016 Na zlate sme ešte na začiatku minulého týždňa očakávali pohyb v pásme 1240/1280, riziká sme vnímali ako neutrálne. Už v utorok na trhu začala klesať riziková averzia, čo bolo spôsobené lepšími výsledkami prieskumov verejnej mienky v UK...
Komoditný výhľad pre 21. týždeň
23.05.2016 Minulý týždeň sme očakávali neutrálny trend na zlate v pásme 1260/1300. Zlato nakoniec skončilo o niečo nižšie a to pravdepodobne z dôvodu "málo holubičej" zápisnice FOMC z aprílového zasadnutia.
Komoditný výhľad pre 20. týždeň
16.05.2016 Minulý týždeň sme na zlate menili výhľad neutrálny a očakávali sme obchodné pásmo 1260/1300. Tento výhľad sa aj potvrdil. Na zlato totiž pôsobili protichodné tlaky. Na jednej strane sa nálada na trhu mierne zhoršila, akcie klesli, dlhopisy vzrástli a volatilita tiež. Na druhej strane USD posilnil, hlavne po dobrých dátach z USA (maloobchodné tržby, inflačné očakávania domácností, spotrebiteľská nálada). Táto zmiešaná nálada tu pravdepodobne ešte nejaký čas zostane. Tento týždeň síce očakávame veľmi dôležité dáta z USA - infláciu, ale aj tam sú očakávania zmiešané. Jadrová inflácia by mala spomaliť, celková zrýchliť. Výhľad a pásmo zostávajú nezmenené.
Komoditný výhľad pre 19. týždeň
10.05.2016 Počas uplynulého týždňa sme mali na zlato rastový výhľad v pásme 1270/1325. Minulotýždňové dáta z USA však neboli zlé (mali aj svoje svetlé momenty ako napríklad obchodnú bilanciu) a najdôležitejší headline celého týždňa skončil...
Komoditný výhľad pre 18. týždeň
02.05.2016 Počas uplynulého týždňa sme očakávali obchodovanie zlata v pásme 1230/1270 s rizikami na strane nadol. Tento výhľad sa ukázal ako nesprávny a postarali sa o to hlavne centrálne banky a čiastočne aj makroekonomické výsledky.
Komoditný výhľad pre 17. týždeň
25.04.2016 Minulý týždeň sme očakávali pohyb zlata do strany v pásme 1230/1270, čo sa aj stalo. Na zlato totiž pôsobili silné protichodné faktory. Vzhľadom na dobrú náladu na trhu a rast ropy sme videli pokles dlhopisov, zoslabol aj JPY. USD naopak silnel.
Komoditný výhľad pre 16. týždeň
18.04.2016 Drahé kovy
Na zlate vidíme naďalej len tlmené pohyby v rámci očakávaného pásma 1230/1270. Prostredie vyzerá byť priaz...
Komoditný výhľad pre 15. týždeň
11.04.2016 Zlatu sa počas minulého týždňa darilo. Nálada na trhu sa zhoršila, JPY a dlhopisy rástli. Volatilita na akciách sa mierne zvýšila a slabý USD tiež pomohol. Prielom nad hladinu 1245 znamená, že krátkodobý výhľad na zlato sa mení na rastový v očakávanom pásme 1240/1270. Rizikom pre výhľad je prípadná intervencia BoJ, ktorá by mohla oslabiť JPY a krátkodobo zlepšiť náladu na trhu.
Komoditný výhľad pre 14. týždeň
04.04.2016 V závere minulého týždňa sme videli veľmi dobrý report z trhu práce, ktorý len mierne posilnil USD. Aj to však stačilo na to, aby zlato pokleslo pod suport...
Komoditný výhľad pre 13. týždeň
29.03.2016 Drahé kovy
Už v závere minulého týždňa sme vzhľadom na silnejší USD menili výhľad na zlate na medvedí s cieľom na hla...
Komoditný výhľad pre 12. týždeň
21.03.2016 Na zlate sme počas minulého týždňa videli nerozhodné smerovanie. Pokles dlhopisov a rast ropy tlačil zlato nadol pred FOMC. FOMC bolo vzhľadom na stav...
Komoditný výhľad pre 11. týždeň
14.03.2016 Drahé kovy
Pokračujúci rast cien ropy a mierne lepšia nálada na trhu tlačila počas väčšiny minulého týždňa dlhopisy n...
CFTC: Net-short pozice na kukuřici vystoupaly na historická maxima
14.03.2016 Páteční pravidelný COT report Komise pro futures trhy (CFTC) ukázal nárůst net-short pozic velkých obchodníků na kukuř...
Komoditný výhľad pre 10. týždeň
07.03.2016 V piatok sme videli pokračovanie rastu zlata, ktoré začalo ešte vo štvrtok pravdepodobne na základe slabého USD. Dlhopisy totiž skôr...
Komoditný výhľad pre 9. týždeň
29.02.2016 Minulý týždeň sme očakávali pohyb zlata v pásme 1195/1245. Toto pásmo iba raz krátkodobé prerazené, keď na trhu bez konkrétneho dôvodu posilňoval...
Komoditný výhľad pre 8. týždeň
23.02.2016 Minulý týždeň sme očakávali pohyb zlata v pásme 1195/1260. Na trhu vidíme zmiešané obchodovanie, ktoré vysiela protichodné signály o nálade na trhu...
Komoditný výhľad pre 6. týždeň
08.02.2016 Drahé kovy
Na drahých kovoch sme minulý týždeň hovorili o nudnom obchodovaní v pásme s určitými tendenciami na stran...
Komoditný výhľad pre 5. týždeň
03.02.2016 Na zlate minulý týždeň rast na nové 3-mesačné maximá. Dôvodom bol slabší USD a rast dlhopisov. V posledných dňoch sme nevideli veľké pohyby...
Související klíčová slova:
Technická vs. fundamentální analýza | Kontraktní měsíc | Sociální vliv | Hospodářská situace | Změny v globálním ekonomickém prostředí | Sledování ekonomických ukazatelů | Fyzická výměna | AUDCHF | FX trhy | Dlouhé pozice | Vliv finančních trhů | Světové akcie | Záporná cena WTI | Pozornost investorů | Války | Ekonomika aktuálně | Vývoj | Soft komodity | Metoda analýzy cen | Společnost Nestlé | Mark-to-Market | B Word | Zdravý rozum | Brent Crude Oil | Zjednodušený pohled na finanční trhy | Zdražovat | DPH | Data ke sledování | EUR | FDA | Spotřebitelské výdaje | Vlastní prostředky | Bundesbank | Paul Krugman | Analytické články | Obchodovat na burze | Cit pro dobré načasování trhu | Informace o ceně | Taneční kroky s trhem | Brokeři | Oživení cen | Surová ropa | Strategie pro komoditní trading | Akciové společnosti | Cable | Itálie | Náklady na transakce | Euro proti dolaru | Stoxx | Vývoj ceny zlata | Vývoz obilí | Kroky s trhem | Načasování trhu | WTI CFD | Očekávání | Jak chránit svůj obchodní kapitál | Obchodování komodit pomocí CFD | Možnosti obchodování | Evropské centrální banky | Czech Credit Bureau | Poslanci | Nikl | LYNX Trading | Chování | Alternativní investice | Rozvoj umělé inteligence | Pro investory | Internetové bankovnictví | Nedostatek potravin | EURJPY | Novartis | Globální spolupráce | iShares | Swiss | Investice | Implikace | Topný olej (Heating Oil) | Saldo běžného účtu | Káva Arabica | MACD | Potenciál | Nízké sazby | Support | Board of Trade | Vývoj euro | Technologie blockchain | Kazašský prezident | Výměna surovin | Blockchain a kryptoměny | ADP report | Vývoj ceny pšenice | Webinář | Ruské invaze na Ukrajinu | Japonské akcie | Akciový analytik | Moment obratu trendu | Invaze na Ukrajinu | Blackstone | Rostoucí šance | Prognózy | Britská libra | Zájmové skupiny | NYSE | Intervence | Ceny kakaa | Interactive Brokers | Diverzifikace | Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) | Futures kontrakt | Rekord | Mezinárodní události | Výzvy v obchodování s komoditami | Stop-Loss | Hnojiva | FTSE MIB | Investing | Credit Agricole SA | HB4 | TRIM Live | Impuls | Český statistický úřad | EUR/USD | Commodities | General Electric | Moderní finanční trhy | Projekce | FiveThirtyEight | Vanguard | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Die Welt | Fungování finančních trhů | Výkonný ředitel | Dobré načasování | Barclays Capital | Finanční páka | CRSP.US | COT report | Akcie společnosti | Chování trhu | Geopolitické napětí | On Holding AG | Cena pšenice | Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO) | Cenné papíry | Výnos | Sója | Celosvětová poptávka po ropě | Velcí investoři | IHNED | Ekosystémy pro inovace | Pozitivní nálada | Exchange | Goldman Sachs | Investice na burze | Pivovar | Delta | Colorado | Retracementy | Vývoj na trzích | Rizika a výzvy v obchodování | Vzdělávání | Úspěšný trader | Denník | Šéf Fedu | Komercializace | ESG | Import | Bankrot Řecka | ČEZ | Alcoa | Zero Hedge | MAE | Daytrading | Vývoj ceny ropy | Největší obchodník s ropou | Kontrakty | Nákupní příležitosti | Propad cen | Online obchodování | Cenné lekce | Praxe | JPY | AUDUSD | Stříbrná horečka bratrů Huntů | Contract for Difference | Gulf Coast Gasoline | Vliv finančních trhů a institucí | Evropská centrální banka | Zisková marže | Posilování dolaru | Směřování trhu | CEO | Brent | Společnost Crédit Agricole | Uber Technologies | Sezónnost a počasí | Zavedení embarga EU | Průmyslové komodity | Globtrex.com | Peníze | Zpomalení v Číně | Cox | Dlouhodobý trend | Pandemie COVID-19 | Výhled do budoucna | Russell 2000 | Ukazatel | Shanghai Composite Index | Americká ropa | Velký kapitál | Medvědí trh | Prognóza | FTSE 100 | Dosáhnout zisku | Nestlé | Hershey | Měnová politika Fedu | Měny | Barel ropy | Saxo Bank | MiFID II | Americký Fed | Přesnost | Zpravodajství | Palladium | Export | Perspektivy technologických inovací | Bezpečný přístav | Strach | Ropa WTI | Dividendy | Výhled poptávky | Ruský prezident | Ceny dluhopisů | Burza | Oslabení jüanu | Extrémní počasí | Eurostoxx 50 | ZEW index | Tržní signály | BaFin | Vývoz pšenice | Vakcína | Růst trhu | Burzy | USD/EUR | Vzdělávání a analýza | Komoditní trh | Výrazný vzestup | Miliardy dolarů | Fondy obchodované na burze | Roger Federer | CZ | Investice a obchodování | Broker | Vývoj ceny palladia | Automatizace | Cash flow | Špatné počasí | CFD na komodity | Míra nezaměstnanosti v Evropské unii | Ekonomické zotavení | Aplikace na obchodování s komoditami | Znárodnění | Finanční trh | Výroční zprávy | AI | Index S&P 500 | Marek Nemky | Trh s ropou | WASDE | Ekonomická aktivita | Regulace | Kdo řídí technologické inovace? | Euronext | Měnový fond | Cenné kovy | Na burze | IPO | Tržní trendy | Jaké jsou nejoblíbenější komodity? | Údaje | Kapitálový trh | USD | Změna klimatu | Vyšší náklady | Dovednosti | P.A. | Nárůst ceny | GBP/USD | Bezpečné přístavy | Měnový pár EUR/USD | Čínské stimuly | MT5 | Specifika obchodování s komoditami | Počasí v Brazílii | Nervozita | 1 milion | Výkonnost společnosti | Pro tradery | Hospodářské dopady | Trend following | Nové technologie | Média | Růst inflace | Potenciální ztráty | Makrodata | Investoři | Hurikán | Oddlužení | Nejistoty | CISCO | KB | Potenciální zisky | Agentura Bloomberg | Jádrový index | Cenové pohyby a trendy | Prezident ECB | Kapitál | Commonwealth Bank | Bayer | Spekulovat na cenu komodity | Finanční trhy a instituce | Initial Margin | Základní principy technické analýzy | DAX30 | Posílení | Americký prezident | Pracovní místa | Hold | Vývoj ceny ropy Brent | Makrokalendář | Sestupný trend | Americká ropa WTI | Ceny kryptoměn | Trh s nemovitostmi | Tržní podmínky | Silné euro | Pohyby a trendy | Potravinové krize | KDU-ČSL | Plány | ProCent | Roger | WSJ | Zisk | Nižší poptávka | Ropa Brent | Agrofert | Německý DAX | Cestování | Smrskflace | Bitcoin futures | Cenové tlaky | Total | Pandemie nemoci COVID-19 | Vývoj ceny zemního plynu | Bank of England | Pohyby trhu | Elon Musk | Důsledná analýza | GBP | Poradenská společnost | Pokles vývozu | Bohatý | Aktuální prognózy | Patria | Cenový skok | Pokles cen komodit | Markets Insider | Venture Capital | Ropa západotexaská | Swapy | Béžová kniha | Makléři | CFD kontrakty | World Gold Council | Akcionáři | Uber | Analytici XTB | CZK | Ekonomický kalendář | Výzvy v obchodování | Euroval | Brusel | Komoditní sektor | Plány na podporu ekonomiky | Handelsblatt | Tropické zemědělské plodiny | Rozdíl mezi WTI a Brentem | Unie | Commodity Channel Index | Firmy | Nikkei | Aktuální kurzy | Obchodní strategie | Zemědělské komodity | Komise pro cenné papíry (SEC) | Politická situace | Obchodovat CFD | Doji | Páka | Společenské trendy | Trpělivost | Berkshire Hathaway | Vliv na zdravotnictví | Spekulativní investoři | Investovat | Penzijní fondy | Komoditní | Akcie Volkswagen | Investing.com | Trh s futures | Prodej | Válka na Ukrajině | Narušení dodávek | Expirace futures kontraktů | Vybírání zisků | Vzdělání | Možnost obchodovat | Výsledky | ZEW | Obrat trendu | Období inflace | Pokles produkce | DailyFX | ČNB Petr Král | Margot | Indikátor agentury Bloomberg | Inflační tlaky | Firma Starbucks | Minulá výkonnost | Cena ropy WTI | Bank of America | Fundamentální analýza | Cena eura | Zdražování pohonných hmot | WGC | Agentura Fitch | Ropné zásoby | Retracement | Západní sankce | Portfolio | YTD | Finanční instituce | IOT | Prezident | Růst cen ropy | Silný dolar | LEN | OPEC+ | Organizace pro výživu a zemědělství | TIM | CAC 40 | BHS | Cena futures | Fundamentální zprávy | Futures na kakao | Energie | Obchodovaných komodit | Ceny zinku | Commodity futures trading | Objem | Startupy a ekosystémy | Klima | Deprese | Pohled na trh | Tradingová portfolia | Proč investovat do komodit? | Cukr - Vývoj ceny | Velké firmy | Cena mědi | Energetický sektor | Následky karantény | NGAS | Patenty | Ochota riskovat | Regulátor | Hliník - Vývoj ceny hliníku | Příklady z historie | Vepřové maso (lean hogs) | CRISPR Therapeutics | Svět kryptoměn | Swing | Supreme Edition | Ask | Hlavní indexy | Bloomberg News | Aussie | Pfizer | Snížit emise | Úspěch v obchodování | Studie | Blízký východ | Udržitelnost | Investice do technologií | Jak obchodovat komodity | Otevření Číny | WHEAT | Řešení sporů | Zpráva | Rio Tinto | Nástroj | Ekonomické dopady | Zajímavý trh | Commodity Channel Index (CCI) | FRA | Ratingová agentura | Válka | Buffett | ADR | Stoxx 600 | Prémie | Fibonacci retracement | Vývoj ceny kakaa | Janet Yellenová | Jackson Hole | Obchodování komodit | HUF/EUR | OPEC | Fed | Měna GBP | Finanční technologie | Ukrajina | Jednání FOMC | The Hightower Report | McAfee | Egypt | Bloomberg | Dílčí indexy | Bezpečné útočiště | Topný olej | Open interest | Finanční média | Ropa Brent - Vývoj ceny | Lukáš Kovanda | Předpověď | Logistika | Australský dolar | Evropa | Centrální banky | Suroviny | Dobré výsledky | Britský FTSE 100 | Kurz Trading pro začátečníky | Kurz Trading | Olej | USDA | Trendy na trhu | Cena plynu | Nabídka | IPO akcií | Podniky | Měna | Vstupy | Nasdaq | Dolary | Trump | Admiral Markets | Strategie investování | Dot Com | Deficit | Federální rezervní systém | Hospodářská zvířata | Zpomalení ekonomického růstu | GBPUSD | Heating Oil | Index Nikkei | Komoditní fondy | USDCAD | Zprávy | Akcie v Asii | Obavy z recese | Instituce | Zinek - Vývoj ceny zinku | Ceny ropy | Pohyby cen | Bank of Japan | Vliv na ceny | Internet věcí | ATR (Average True Range) | CATTLE | Dow Jones index | Marka | Americké akcie | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | BBC | Silná ekonomika | Finanční služby | Cena uranu se na světových trzích | Alibaba | Ex-dividend | Výdělky | Cena ropy brent | Vývoj cen zemědělských komodit | Tradingové firmy | Ceny bavlny | Kakao - Vývoj ceny | Zinek - Vývoj ceny | Silný růst | Výkonnost | Zájem investorů | Globální dodavatelské řetězce | Bydlení | Vyhlídky | Ziskové marže | Petr Král | Trh | Komise | Euro dnes | Války na Ukrajině | Správce portfolia | Jak diverzifikovat portfolio | Neenergetické komodity | Zlatý standard | Zemědělské plodiny | Obchodování kakaa | Rekordní ceny | Analýza komodit | Korekce | Bailout | Ceny sóji | Praktické tipy pro obchodování | Hliník - Vývoj ceny | Illumina | Inflace ve Spojených státech | Startupy a ekosystémy pro inovace | Odborná příprava | Money management | Specifické výzvy | Výrazný růst | Celosvětový trh | Mutual Fund | Sázení | Portfólia | Vietnam | Konkurenceschopnost | Dopad na trhy | Emise skleníkových plynů | Ropa Brent - Vývoj ceny ropy | Globální recese | Profitovat z růstu cen | Platina - Vývoj ceny platiny | Obchodní jednotka | Koruna | Makroekonomie | Commodity Futures Trading Commission | Mistrovství | Svíčkové grafy | Kypr | Ruské úřady | Index cen průmyslových výrobců | Posílení dolaru | Pšenice - Vývoj ceny pšenice | Stock | Americké zásoby ropy | DJIA | Kupní cena | Spekulant | Vice | Náklady na půjčky | Francie | Rating | Zemní plyn | Agentura S&P | DMA | SNB | Propad | Velikost obchodu | Microsoft | Příležitosti | Pohled do budoucnosti | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | Nedostatek paliv | Asociace | Nová strategie | Spready | HDP eurozóny | Gasoline | Nový rekord | Commission | ING | CRSP | Změny cen | Dopad na hospodářství | Index volatility | Long pozice | Maso | Kurz dolarů | Bid | xStation | Vstupy a výstupy | Exporty | Národní ekonomická rada vlády | Erik Brynjolfsson | Technické analýzy | Potenciální obraty | JPMorgan Chase & Co. | Programování | Pravděpodobnost | Zvýšení úrokových sazeb | Prosperity | Index Nasdaq | Omezení pohybu | Unce zlata | Ropa WTI - Vývoj ceny | Spotřebitelská inflace | Klíčová průmyslová komodita | Očekávaná data | Snížení emisí uhlíku | Organizace OSN pro výživu a zemědělství | Futures na DAX | ANO | Správci aktiv | Futures kontrakty na bavlnu | Makroekonomika | Nepředvídatelnost | On Holding | Výpadky | Obchodovat s komoditami | CFTC | Tvůrce trhu | Agentura Bloomberg News | FIAT | Zemní plyn - Vývoj ceny | Historické cenové pohyby | Gazprom | Graf | Centrální banka | Hrubý domácí produkt | Životní prostředí | Omezené riziko | Guvernér banky | Pokles eura | Pojišťovny | Rizika a výzvy | NYSE Euronext | Adrenalin | Obraty | LYNX | CTA | Jádrová inflace | Patrik Urban | Plyn | Short | Margin call | Eurodolar | Fundamentální faktory | Stabilita | Hráči na trhu | Bank of China | Tipy pro obchodování s komoditami | Přehled | Volatilita a nejistota | Dopady války na Ukrajině | Ropa Brent - Vývoj ceny ropy Brent | Fyzická výměna surovin | Trendové linie | Fúze | Finanční společnost | Vliv finančních trhů a institucí na ekonomiku | API | HDP | Velcí spekulanti | Ruský trh | CRISPR | Nízká volatilita | Měnový koš | Měď | Vytváření finančních nástrojů | Prognostici | Jaké jsou příklady komodit? | Faktory ovlivňující finanční trhy | Faktory ovlivňující finanční trhy a instituce | Kdo řídí finanční trhy a instituce? | Reuters | Rizika a krize | Komodity obchodované | Analýza a sentiment | Zlato (eCBOT) | Čínský akciový index Shanghai Composite | Změny klimatu | Podcast | FXstreet.cz | Maso a dobytek | Co jsou soft komodity? | Rizika obchodování s komoditami | Potlačovaná poptávka | Rýže | Donald Trump | Aplikace na obchodování | Ethanol | Hrubozrnná rýže | Výstupy | Krize eurozóny | Analýzy | Live Cattle | Rolování | Jak obchodovat s komoditami | Kontrakty na bavlnu | Cena Brentu | Lukáš Lipovský | Strategie sledování trendů | BHS Štěpán Křeček | Růstový impuls | SaxoTraderGO | Pojištění proti nepřízni | Dmitrij Peskov | EURUSD | Dlouhodobé trendy na trhu | Traders | COCOA | Fungování | Slabé výsledky | Commodity index | Komodity bez jejího fyzického vlastnictví | Admirals | Rekordní růst | Americká centrální banka | Oslabování dolaru | Drahota | Černé zlato | Cenové trendy | Data z amerického trhu práce | Krátká pozice | Obchodování | Vitol | Forwardy | Evropské banky | Libra | Inovace | NERV | xPartners | Kakao | CFD | Oživení ekonomické aktivity | Čínský akciový index | Inside Bary | Běžný účet | Dopad na ekonomiku | Open | Rozpočtový deficit | Chicago Mercantile Exchange | WTI a Brent | Analýza trhu | Pšenice HB4 | Financovat | Cena kávy | Příprava | Pohyby na trhu | Řecko | USDPLN | Makroekonomické ukazatele | Aktuální cena | Nálada investorů | Akciový index | Míra | Objem zlata | Hedgeové fondy | Úroky | Tržby | Venture Capital spoločnosti | Splácení dluhu | Marže | Očekávání analytiků | Nomura | Obchody | Úroda | Měnový trh | Vztah mezi nabídkou a poptávkou | FX trh | Akcie dnes | Káva | Ceny akcií | Indikace | TABAK | Klíčové oblasti | Ekonomické cykly | Royal Bank of Scotland | EBay | Epidemie | Měny&Sazby | Čínská ekonomika | Ceny | Technologie | CHF | Japonská vláda | ČNB | Evropská unie | JDE | Devizoví obchodníci | National Australia Bank | Těžba ropy | Forexové trhy | Podpora | Ekonomické fórum | Tipy pro obchodování | Historie obchodování | Pokles | Contango | Západní firmy | Veřejný sektor | Spot | E-mini | Finanční systém | Káva - Vývoj ceny | ex | Makroekonomická situace | Onemocnění | Rating AAA | Carry trade | Dosažení zisku | Pozornost | Biogen | Investiční portfolia | Trojité dno | Centrální banka Nového Zélandu | Webináře | Další rozvoj | Potenciální zisk | Historické rekordy | Znalost | Hedge | Makroekonomický kalendář | Rabobank | Volatility | MT4 | Mercedes | Momentum | Nejistota | Americká ekonomika | Dopady na euro | Obchodník | Vývoj zlata | Invest | Ceny zemního plynu | COVID-19 | Bavlna - Vývoj ceny bavlny | Čínský Shanghai Composite Index | Economic | Finanční krize | Pokles ceny | Protiruské sankce západních států | Adaptace | CZK/USD | Vývozní omezení | Index cen | Dodavatelský řetězec | Co jsou to vlastně komodity? | Apple | Drahokamové vlastnosti | Tick | Fundamenty | Daně | Lídři | Splatnost | OECD | Pivot | Japonská ekonomika | Měna Bitcoin | Ekonomické faktory | FXCM | Výzkum a vývoj | Budoucí vývoj | Báze | Jak si vybrat tu správnou strategii? | Chránit svůj obchodní kapitál | CBOE | Centrum | Zelená politika | Vývoj ceny ropy WTI | Prezident Vladimir Putin | Zisky | Omezení COVID | Vývoj USD | BNP Paribas | Nobelovy ceny | Drahý kov | Pokles cen ropy | Sell | EURIBOR | Identifikovat trend | Euromonitor | Ekosystémy | Rychlý vývoj | Růst výnosů | Úvod do světa komodit | Velcí obchodníci | Průmyslové využití | Toyota | Federální rezervní banka | Konflikty | Cena zlata | HSBC | Pullback | Japonsko | Zvýšení ceny | Přístup k pákovému efektu | Organizace zemí vyvážejících ropu | Trinity Bank | Důsledná analýza trhů | Analýza trhů | Sledování základních ukazatelů | Růst cen | Biotechnologie | Analýza komoditních trhů | Range | Trendové obchodování | Inside | Světové ekonomické fórum | Hlubší trend | Platby a převody | Biopaliva | RSI | Narušení dodávek ropy | Riksbank | Zásobníky | Jak fungují technologické inovace? | Jak rostoucí ceny kakaa využít na finančních trzích? | Dobré načasování trhu | Financování | Plzeňský Prazdroj | Řízení rizika | Západní sankce vůči Rusku | NYMEX | Rozšíření perspektivy technologických inovací | Fibonacci | ČSÚ | Intraday přístup | Rozvoj chytrých telefonů | IoT | Cíl generovat zisk | Ghana | Domácnosti | Pokles ekonomiky | Celkový deficit | Peer-to-peer | Jak začít obchodovat na burze | Efektivní správa | USDJPY | Použití Stop-Loss | Co jsou technologické inovace? | Sankce západních států | Ceny futures kontraktů | Margin | Měna euro | Investiční poradenství | Společnosti | Wells Fargo | Vliv technologických inovací na ekonomiku | Obraty trhu | Orná půda | Velké banky | Skladovací kapacity | Dílčí index | Roadshow | Překoupený trh | ICE | SSI | Směnný kurz | NZD | LIBOR | QE | Obchodování na akciových trzích | Recesia | Cena | Akcie | Pokles trhů | Problémy s počasím | Profesionální obchodník | Spotřebitel | Opatření | ATR | Hospodářský růst | Očekávaná recese | Prezident Fedu | Devizové trhy | Severomořská ropa | Vyšší ceny | Odhodlání | Kartel OPEC | WTI | FinTech | ETF fondy | Světová banka | Bod | Dluhové krize | Platební bilance | RBNZ | Paládium | Komodita | ATR (average true range) | Reserve Bank of Australia | Otázky začátečníků | UxC LLC | Kovy | Pracovní síla | EMU | Saúdská Arábie | Přenos | Novozélandský dolar | Soukromé společnosti | Sázet | Cena ropy | CARA | Intraday | Inflace | Ocel | Česká republika | Zemědělci | Zlato a stříbro | Předběžné výsledky | Indikátor ATR | Společnost XTB | Bill Gates | Oživení globální poptávky | UCITS ETF | DAX | Twitter | ADR (average daily range) | Index nákupních manažerů | Swap | Index DAX | Ceny komodit | ECB | Spotová cena | Situace | Zkušenosti | Kov | Intervenovat | Likvidita a volatilita | Ekosystém | DOT | Americký dolar | Obchodní kapitál | Přizpůsobovat se | NYBOT | Jens Klatt | Směřování trhů | FTSE | Statistiky | Americká měna | Dealer | Světová ekonomika | Diverzifikovat | Státní dluhopisy | FX | Ben Bernanke | Aukce | RUB | Kurz | Market | 256/2004 | Fundamentální ukazatele | Cena kakaa | Pokles výnosů | Ceny obilovin | Kazachstán | Status bezpečného přístavu | Grafy | Rozvoj kryptoměn | Čeští spotřebitelé | Nižší náklady | Cena ropy klesá | Price Futures Group | Ceny pšenice | Velcí hráči | Aktivum | CFD kontraktu | Inflace cen | Makroekonomické faktory | Úspěšný začátek | Stříbrná horečka | Zinek | Nákup akcií | Nákup komodit | Investujte | Ceny palladia | Růst mezd | Vliv na trhy práce | Komise pro futures trhy | Koncentrovaná výroba | Stagnace | Ruský plyn | Rozvíjející se trhy | ANZ | AUD | HG měď | Washington Post | Contract | P2P | Guvernér | Shrinkflation | Reálné peníze | Snížení sazeb | Commodity | Čínské akciové trhy | Závislost | Ropa | Fibo | Analytici | Elektromobily | Prudký růst cen | Právo | BAT | Prima | Žlutý kov | Citigroup | Softbank | Mario Draghi | Nejoblíbenější komodity | Rada guvernérů | Conference Board | Hospodářství | Historická minima | Hlouběji porozumět trhu | Nikl - Vývoj ceny | Změny úrokových sazeb | Průmyslová komodita | Institucionální investoři | Pandemie nemoci | Equity | Oves | Snižování úrokových sazeb | Akcie bank | Market Maker | Realizace obchodu | Německé státní dluhopisy | Nové rekordy | Nižší ceny | Pepa Zeman | Proč investovat | Ceny hliníku | Konsenzus | Partners | Kasym-Žomart Tokajev | Credit Suisse | Portfolia | Převis | Analýza dat | Smlouvy o koupi | Vývoz | Teplé počasí | Riziko | Obchodník s ropou | Video | Moody's | CRISPR Therapeutics (CRSP.US) | Recese | Demo účet | Makro | Poptávka a nabídka | Záloha | RBOB | FXstreet | Large speculators | CZK/EUR | Šéf firmy | Index Dow Jones | Komoditní burzy | Začít investovat | Sekce měnové | Řetězec | Prime | Štěpán Křeček | Měnová politika | Ropa WTI - Vývoj ceny ropy | Frank | ISM | Hormuzský průliv | Swapová křivka | Benzín RBOB | Sankce | Nikkei225 | Ceny kukuřice | Hedge fondy | Ceny energií | Doporučení | UxC | Energie v Evropě | Americké indexy | Snížení produkce | Ceny potravin | Futures kontrakty | Měnový kurz | Načasování | Omyl | Nejrychleji rostoucí | Risk Management | Argentina | Japonský premiér | Rizika | Eurozóna | Proč vznikly futures? | ERA | USDCHF | Voda | Multi-Asset obchodování | Ziskovost | Cena mědi na burze | Americké státní dluhopisy | OSN | IG | Shanghai Composite | Ohrožení sklizně | Henry Hub | Blockchain | Cena elektřiny | Těžaři | Saxo | Předpovědi | Bondy | Dluhopisy | Finanční prostředky | Odpor | Zásoby ropy | Tržní příležitosti | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Světové ekonomiky | Ceny plynu | Benzín | Channel | Majors | Rostoucí ceny | Zlatý kov | Trend | Obchodovat | Produkty obchodované s finanční pákou | Dow Jones Industrial | Oslabení | Kurzy měn | Sekundární trh | MMF | Soukromý sektor | Signály | Spotify | Kapitálové trhy | Snížení emisí | Nařízení | Poptávka | Cena palladia | Převody peněz | BTC | Indexy | Citi | Konkrétní příklad | Poradenské společnosti | Zvyšování sazeb | Odborníci | Hospodářské krize | Severomořská ropa Brent | Telata (Feeder Cattle) | Vysoká poptávka | Hurikány | Transparentnost | Mezinárodní měnový fond | Gold | Jonathan Hinze | Průmysl | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Růst produktivity | Hightower Report | Druhá vlna koronaviru | Tempo růstu | Bavlna - Vývoj ceny | Fond Pimco | Nadprodukce | Kartel OPEC+ | Expirace | Bankovnictví | Trim Broker | USD index | Podnik | Jak investovat | Trend is your friend | Cena cukru | Prodávající | ETF | Firma | Nabídka a poptávka | Akciové trhy | Hlavní evropské indexy | Krypto | Euro Stoxx 600 | Ceny drahých kovů | Varování | Bloomberg Agriculture | Managed Money | Situace na trhu | Německá ekonomika | Pokles akcií | Ekonomika Spojených států | Digitální banky | Long | Zvýšení inflace | Rally | Capital | Telekomunikace | Vysoké výnosy | Recese v USA | Komoditní index | Spokojenost | Bear | Ropný šok | Fundamentální aspekty | Aktiva | Použití finanční páky | Fundamentální analýzy | Agentura Interfax | Nikl - Vývoj ceny niklu | Velikosti pozic | Technologické inovace | Kryptoměnová síť Bitcoin | Arabica | Výnosy z dluhopisů | Finance | Obchodní instrumenty | Business | GBPJPY | Drahé kovy | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Freeport-McMoRan | Riziková strategie | Růst cen akcií | Pokles cen | Obchodování s komoditami | Růst ceny | SP500 | Začít obchodovat | Vývoj ceny kávy | Úsilí | Kurz rublu | Recenze | Vysoké ceny | Zdravotnictví | Růst HDP | Počet akcií | Makroekonomické indikátory | Čínské akcie | Fitch | Výprodej | Supercykly | Riziko ztráty | GfK | Zvýšení produkce | Pšenice | Globální trhy | Technologický pokrok | Sentix | Sklizeň obilovin | Kukuřice - Vývoj ceny kukuřice | Joseph Stiglitz | Pochybnosti | Hang Seng | Trinity | Stratég | Splasknutí bubliny | Úrokový diferenciál | FOREX | Ekonomika eurozóny | Obchodník s ropou Vitol | Vývoj ceny hliníku | Řetězce | Zotavení | Sentiment | Zlato - Vývoj ceny | Trendový kanál | Investiční fondy | Podílové fondy | Politika | Konkurence | Kontrakty na uran | Commodity futures | Brazilský real | Regulace a dohled | Kapitalizace | Komoditní stratég | Dodávky z Ruska | Analytika | Míra nezaměstnanosti | Obchodujeme | Poskytování úvěrů | Ben Laidler | Komunikace | Backwardation | Barclays | Americké futures | Reporty | ECOFIN | BHP | Zpráva Commitment of Traders | Poplatky | Kovové komodity | GDP | Světové události | Stochastic oscillator | Výnosy amerických dluhopisů | Další vývoj | Jak diverzifikovat | Burzovní obchodování | Záhada | Zlatá horečka | George Soros | Obchodní přístupy | Miliardy | Americké akciové trhy | EURHUF | Trader | Komoditní index DJ-USB | FAO | Indie | Nákupy | Měnové politiky | Tisknout peníze | Akciové indexy | Ceny niklu | Index volatility VIX | Co to jsou futures? | Historická maxima | Ekonomická data | Elektřina | WTO | Výrobní index PMI | Bloomberg Agriculture Spot | Růst ekonomiky | Invaze | Commerzbank | Nákup nemovitostí | Zhodnocení | Pochopení ekonomických principů | Parita | Ceny zlata | Výhled | Timeframe | Počasí | ESM | Fiskální politika | Dividenda | Auta | Worldometers | Americké ministerstvo | Úspěch | Co bude | Deriváty | Investiční prostředí | Trhy | Embargo | Vysoká likvidita | Economist | Vysoké ocenění | Počty nakažených | Obilniny | Index Hang Seng | Scalping | Rozhodování | PayPal | Bankovní krize | Nákup eura | DAX 30 | Ceny ropy Brent | Klouzavý průměr | Medvědi | Finanční trhy | Société Générale | Statistický úřad | Ruský ministr | MIFID | Pandemická omezení | Pákistán | Oživení cen ropy | Bankovní účty | Komunistická strana | Indikátor ADR | Insider | Růst cen energií | Zvýšení produktivity | ROCE | Fondy | Meziroční růst spotřebitelských cen | Komise pro cenné papíry | XTB Tomáš Cverna | Technologický vývoj | Týdenní výkon | Reporty Amerického ministerstva zemědělství | Komoditní trhy | Austrálie | Globtrex | Strategie obchodování | Zlato | Výkyvy v cenách | Financial Times | Ropa WTI - Vývoj ceny ropy WTI | USD za barel | Nikkei 225 | Payrolls | Spread | Peněžní trhy | Renminbi | New York | Emisní povolenky | Futures prostřednictvím CFD | Vývoj ceny platiny | Bernstein | Pohonné hmoty | Jak se obchoduje | Atény | Cena kukuřice | Luxusní zboží | Problémy | Risk Off | Riziko likvidity | Spekulace | EURCHF | G20 | Buenos Aires | Algoritmy | Erste | Prezidentské volby | Dollar | Elektrická vozidla | Měnová politika ECB | Nezaměstnanost | Měnové stimuly | Vývoj ceny stříbra | Dolarový index | Jak obchodovat jako velcí hráči? | Celková inflace | Specifika obchodování | Dodávky ropy | Odhad letošní sklizně | Cena kakaa na komoditní burze | Devizový trh | Dialog | Hedging | Domácí měny | Budoucí pohyby trhu | Strategie obchodování s komoditami | Americká inflace | Rozvoj | Kontrakční obchodování | Obchodovat komodity | Chmel | Klouzavé průměry | Futures na kávu | OIL.WTI | Stabilní výnosy | Implikovaná volatilita | Znehodnocení měny | Risk | Deutsche Bank | Transakce | Obchodování s komoditními futures | Ropa WTI a Brent | Snížení úrokových sazeb | Růst cen potravin | Sezónnost | Referendum | Bloomberg Commodity Index | Zaměstnanost | Profitovat | Glencore | Irsko | Hry | Spojené státy | Podkladové aktivum | Manažerka | Výprodeje | Index MSCI | Kakao - Vývoj ceny kakaa | Slabší dolar | NZDUSD | Energetické krize | Optimismus | Výzkumné společnosti | Zpráva COT | AUDJPY | Dodávky plynu | Rozhodnutí FOMC | Finanční sektor | Oslabení eura | Klid | Ekonomka | Zpráva CoT | Forexu | Futures trading | MSCI | Zastavení dodávek | Lockdowny | Hliník | Commonwealth Bank of Australia | Dolar | Zlato - Vývoj ceny zlata | Sója - Vývoj ceny sóji | SEC | LME | Vlastnictví | Risk On | Algoritmické obchodování | EFSF | Iniciativa | Interfax | Politické rozhodnutí | Carry trades | Ruský prezident Vladimir Putin | Milník | Co je komodita | Cykly | Private equity | Nálada na trhu | EIA | Platformy | Redukce | Výrobce obuvi | Rusko | Smíšené výsledky | Vysoké riziko | Kukuřice | Politické riziko | Miliardy USD | Poradce | Investoři do komodit | TRUTH | Pakt stability | Obchodní válka | Írán | Zdražování | S/R zóny | Bank of Canada | Afrika | Baterie | State Street | Britská vláda | EPS | Výkonnost společností | Ole Hansen | Bezpečnost | Zpomalení růstu | Termínový kontrakt | Ropy | Rozdílové smlouvy | Úspěšné obchodování | Overnight | Vývoj ceny kakaa COCOA | Obchod | Nepříznivé počasí | JP Morgan | Obiloviny | Uhlí | Uvalené sankce | Kyjev | Rafinerie | Společnost | Kurzový zisk | Sázky | Investiční instrument | IB | Výrobci potravin | Robusta | Swiss National Bank | Nové obzory | Precedens | Čínská měna | Ekonomika | Káva C | Vysoká volatilita | Pobřeží slonoviny | Generální ředitel | Summit EU | Očekávaná inflace | Tomáš Cverna | Non-Farm Payrolls | Rozšíření | CAC40 | Volatilita | D1 | Země OPEC | Ropný trh | Nálada | ČVUT | Umělé inteligence | Eura | Report EIA | Burzovně obchodované produkty | Organizace | Obilí | Gap | Cloudové služby | Leverage | VIX | Růst | Primární trh | Denní obchodování | Úrovně supportu | ČTK | London metal exchange | Ceny surovin | Metoda analýzy | Silné momentum | Nákup nemovitosti | Výhled pro zlato | Energetické komodity | Příjmy | Evropské společnosti | Emitent | Investujte zodpovědně | Stříbro - Vývoj ceny | Zajištění | Objem prostředků | Obchodní rozhodnutí | Propad poptávky | Počet potvrzených případů | Výnosy amerických státních dluhopisů | Propad cen ropy | Platforma | Investování do komodit | Overweight | Index | PBOC | Cenový vývoj | Wall Street Journal | ASX 200 | Index FTSE 100 | Praktické tipy | Bankovní sektor | Obchodujeme komodity | Volume | Rostoucí ceny komodit | Palladium - Vývoj ceny | Meziroční růst | Průmyslová produkce | Úročení | Crédit Agricole | Uttarpradéš | Jak se obchoduje s komoditami? | Výsledková sezóna | Engulfing | Stratég Saxo Bank | Valuace | 3М | Strategie pro komodity | Aktuality z komoditních trhů | Růst cen kakaa | Dánsko | Ukazatele | Brazílie | Euromonitor International | Udržitelné inovace | Cena kontraktu | Mariana Mazzucato | Akcie na trzích | Bloomberg Commodity Spot Index | Rychlé zisky | Káva - Vývoj ceny kávy | Potenciál zisku | Dopady pandemie | Index CAC 40 | EONIA | Sója - Vývoj ceny | Finanční odměny | Poskytování finančních služeb | Rozvaha | Ztráty | Swing Trading | Nové léky | Vývoz potravin | Fénicie | Úspěch v obchodování s komoditami | Výkyvy | Pokles dolaru | Katastrofy | Volatilní | Konsolidace | Aktuální kurzy měn | Tradeři | Světové ceny potravin | Andrew McAfee | Investiční strategie | Ochrana zisků | Testování a zlepšování | Dna | Poměr zlata a stříbra | Standardizovaný futures kontrakt | Intradenní obchodník | Úrokové výnosy | Nový Zéland | Leverage (páka) | Vliv na ekonomiku | NZDJPY | Evropské firmy | Geopolitické události | Ekonomická situace | Objem kontraktů | Ceny obilí | Cena drahých kovů | Benchmark | Praktické využití | Jak obchodovat komodity? | Short selling | Bloomberg Grains Index | Tobin Gorey | Oslabení dolaru | Banky | Hedžové fondy | Norská vláda | Množství peněz | Covid | Šok | Robotika a automatizace | Historie obchodování komoditních trhů | Fannie Mae | Hospodaření | Hlavní burza | Tržní riziko | Kupci | Investování | Maďarsko | Nepřízeň počasí | Dow Jones | Cenové pohyby | Bankovní asociace | Řízení rizik | Kybernetická bezpečnost | Pohled na finanční trhy | Příklady komodit | NZD/USD | Mezinárodní organizace pro kakao | Portugalsko | Geopolitické vlivy | Emitenti | Možnost poklesu | Slippage | Živý dobytek | Index CRB | Celkové riziko | Short pozice | Čínská poptávka | ISO | Carry obchody | Intradenní obchodování | Sentiment investorů | Krok za krokem | Makléřské společnosti | Použití Stop-Loss příkazů | Investování na kapitálových trzích | Vlna koronaviru | CL | UCITS | Vývoz z USA | Wall Street | Rychle a zběsile | Býčí strategie | Telata | Kotace | Dollar Index | Šance | Tržní hodnota | Komoditní trading | Technická analýza | Trh s kávou | Agentura Reuters | Poměr cen | Inovativní hnací motory | Velkoobchodní ceny plynu | Obchodování Bitcoin | Devizové trhy (FOREX) | Japonský index Nikkei | US měna | Nákupy zlata | Vývoj technologií | Jakub Matis | Správa | Analytička | Investor | HDP USA | LIFFE | Ekonomiky | Halliburton | Kontrakty pro vyrovnání rozdílů | Bavlna č.2 | Sýrie | S&P 500 | Sazby hypoték | Nasdaq Composite | Nové příležitosti | Obchodování kakaa ve formě CFD | Tradingová disciplína | Obchodování s dluhopisy | Rekordní maxima | Indikátory | Norsko | Zpomalení globálního růstu | Efektivnější obchodování | Kryptoměnová síť | Market Makeři | Natural Gas | Napětí v Perském zálivu | Moskva | Regulační úřad | Prognózy ČNB | Bidenovo vítězství | Firemní výsledky | Ekonom BHS | Venture Capital společnosti | Regulační orgány | Větší pozice | Problémy v dodavatelských řetězcích | Schopnost rychle reagovat | Irská ekonomika | Zdravotní péče | Akciové burzy | EURNZD | Supporty a rezistence | Body | Makroekonomické data | TRY | Skupina OPEC+ | mmBtu | Skupiny obchodníků | Kurz dolaru | Komodity - nejčastější otázky začátečníků | Moderna | CAD | Platforma xStation | Finanční situace | Specifika kontraktu | CCI | US akcie | Spotřebitelský indikátor | Spike | Krize | Obchodování na komoditních trzích | Mississippi | Komodity obchodované na světových trzích | Currency | Cíle | Klíč k budoucnosti | Management | Instrumenty | Pandemie COVID | Halifax | Budoucí pohyby | Pákový efekt | Kvantitativní uvolňování | Nový komoditní král | Trade | Ceny stříbra | Mezinárodní obchod | Hlavní ekonom | Vývoj ceny sóji | Co je komodita? | Ruská invaze | Negativní dopad | Tržní dynamika | UBS | NATO | Obchodování komodit pomocí CFD kontraktů | Jak se obchodují komodity? | Finanční nástroje | Psychologie | Sójové boby | Svět komodit | Vyšší mzdy | Nejobchodovanější komodity | BPI | Severomořský Brent | Důvěra investorů | Devizové obchody | Oscilátory | Ceny benzínu | Sazby | Lean hogs | Efektivní správa kapitálu | Kupující | Úrovně pro vstupy | Analýza | R&D | Volume profile | Riziko recese | Práce | Sezónní faktory | Vzdělávání a odborná příprava | Average True Range | xStation 5 | Pracovní síly | Beta | Zajistit si riziko | BlackRock | Private Equity a Venture Capital | Francine | Likvidní | CRIF | Co jsou hard komodity? | Snižování sazeb | Sledovat vývoj volatility | Standardizovaný futures | Měnové otázky | Macquarie | Investování do akcií | Pandemie | Typy komodit | Zlepšení kvality života | Brokers | Kontrakt | Cena stříbra | Nemovitosti | Ceny kávy | Stříbro | Ceny ropy WTI | Spotové ceny | Ticker | Cukr - Vývoj ceny cukru | Spirálovitý růst cen energií | Rozmanitost komodit | Odpovědnost | Pimco | Jak obchodovat | SP500 CFD | Cukr | Tým Admiral Markets | Cenové výkyvy | Obchodníci s cennými papíry | Indikátor ADR (average daily range) | Spoření | COTTON | Sofistikovanější rozhodnutí | Tesla | Marketingová komunikace | Bavlna | Diverzifikace portfolia | Snížení produkce ropy | Mrazy v USA | Graf EUR/USD | Politické události | Futures na železnou rudu | ČR | Investiční příležitosti | Zvyšování úrokových sazeb | Měnové páry | Hlavní rizika | Graf pšenice | Hmatatelné produkty | Benchmarky | Protiruské sankce | Rozhodnutí o produkci | Starověké civilizace | Akcie fondů obchodovaných na burze | Plavba na otevřeném moři | Panika | Dluhopis | Obchodní strategie pro komodity | Zajistit si riziko výkyvu cen | Trpělivost a disciplína | Kapitálové zdroje | Investice do zlata | Přeprodané podmínky | Downgrade | Principy technické analýzy | Cena komodity | Finanční ztráty | Ztráta | Kurz čínského jüanu | xStation5 | RBOB Gasoline | Prazdroj | Investiční soutěže | Kanada | Vliv na finanční trhy | Bollingerovy pásy | Poradenství | Politické nepokoje | Cena futures na kakao | Nižší volatilita | Vepřové půlky | Maloobchodní prodeje | Úvěr | Exponenciální klouzavý průměr | Pražská burza | Švédsko | Praktické tipy pro obchodování s komoditami | EUR/CHF | Průlom | Poptávka po ropě | Obchodní schopnosti | VIAC | Měkké komodity | Růst ceny ropy | Výkyvy počasí | FOMC | JPMorgan | Instrument | Cena paládia | Africký mor | Cena zemního plynu | Německo | Spirálovitý růst | Globální finanční trhy | Koronavirus | Mitsubishi | Historie | Velké ztráty | Politická rozhodnutí | Bloomberg Agriculture Spot Index | Přírodní katastrofy | Xetra | Retail | Německé banky | Směrnice | Měnový pár | Služby | Indexové akcie | 5G | Index spotřebitelských cen | Regulace a politická řešení | Fundamentální výhled | MF Global | Rychlé rozhodování | Vývoj ceny mědi | Monetizovat | Volby | Španělsko | Průmyslové kovy | Umění | Akciový trh | Důsledky epidemie | Lehman Brothers | Úroda obilovin | Hedge fond | Evropské země | Měnový výbor | Cukr č.14 | CNBC | Biden | Obchodování na burze | Prodeje | Klimatické podmínky | Zlepšení | Generovat zisk | Commitment of Traders | Bankrot | Slovensko | Pozice | Obchodní příležitosti | Stimuly | Stav nouze | Ocenění | Market making | Burze | Británie | Vývoj ceny | Epidemie koronaviru | Guvernér ČNB | Měď - Vývoj ceny | ETC | Trading pro začátečníky | Supporty | Warren Buffett | Obchodování Futures | Edukační a analytické články | Česká národní banka | Zemní plyn - Vývoj ceny zemního plynu | Kontrakty na sójové boby | Viceprezident | Hospodářské noviny | Úrokové sazby | CNY | Platina - Vývoj ceny | Sezónní změny | Platforma xStation 5 | Apple Podcasts | Klimatické změny | Pšenice - Vývoj ceny | Nakupovat | Nepřímé inovace | Umělá inteligence (AI) | Index relativní síly | Vývoj ceny kukuřice | Skupina komodit | Výrobce elektromobilů | Globalizace | EURGBP | Rezistence | Podnikání na kapitálovém trhu | Ministr zemědělství | USA | Směr trhu | Držet pozice po delší dobu | Poptávky po ropě | Kanadský dolar | Světové trhy | Zemědělství | JPMorgan Chase | Swingová maxima | Trhy s komoditami | Komoditní spready | KOSPI | EURPLN | Open Interest | Dopady pandemie COVID-19 | John Hardy | Obchodní řetězce | Stochastic | IEA | Znovuotevření Číny | Nákup dluhopisů | Futures kontrakty a opce | Investiční doporučení | CBOT | Dlouhodobý investor | Rychlost | Banka | Sanofi | Sankce vůči Rusku | Emise | Kurz EURUSD | Mzdy | Investiční společnosti | Nejklíčovější strategie | Druhá vlna | Investovat peníze | Platina | Rusko a Ukrajina | Dlouhodobá strategie | Meziroční inflace | Vysoce riziková strategie | Oscilátor | Analytik | Ochránit se před inflací | Statistika | GEN | Produkce ropy | Trading | US dolar | Omezit potenciální ztráty | Ceny cukru | Americká centrální banka FED | Vysoké poplatky | Prodej komodit | Smlouvy o koupi a prodeji komodity | Tým FXstreet.cz | SPOT | Ceny rýže | Těžba ropy z břidlic | Výnosy dluhopisů | Danske Bank | Koš | Komoditní supercykly | Fyzické produkty | Paul Romer | Vyšší výnosy | Úrovně pro vstupy a výstupy | Bretton Woods | Analytik XTB | Tvrdá práce | Grains Index | Druhá vlna COVID-19 | Market Makers | Nonfarm Payrolls | Emerging markets | Aktuální cena pšenice | Velké investice | Politické rozhodnutí o produkci | Krátkodobé klouzavé průměry | Commercials | Pravděpodobné výsledky | Kurz JPY | Ceny platiny | Statoil | Palladium - Vývoj ceny palladia | S&P | Platba | Metoda analýzy cen komodit | Analýzy cen komodit | Obchodníci komodit | Trendy na trhu s komoditami | Vepřové půlky mražené | Technická analýza a sentiment | Smlouvy o koupi a prodeji | Potenciální obraty v trendu | Kukuřice - Vývoj ceny | Vivo | Znehodnocení | Obchodní politika | Uran | Propan | Hurikán Francine | Spirálovitý růst cen | Zdražování cen | Fintech společnosti | Komodity - nejčastější otázky | COT | Der Spiegel | Aktuální informace | Internet věcí (IoT) | Fitch Solutions | Roboti | Index KOSPI | Investiční rozhodnutí | Vzácné kovy | Britský akciový index FTSE 100 | Euforie | Bez rizika | Markets | Mezinárodní konkurenceschopnost | Zavedení embarga | BOSSA | ETF na komodity | CRM | Vývoj ceny cukru | Začít obchodovat na burze | Spekulovat | Sociální sítě | Podnikatelé | Dovoz | Daňový poplatník | Bossa.cz | Geopolitická situace | Nákup euro | Průzkum | Komoditní obchodníci | Stříbro - Vývoj ceny stříbra | Vývoz ropných produktů | Investiční | Poker | Vývoj volatility | Zajištění rizika | Růst poptávky | Budoucnost | Možnost krátkého prodeje | Chicago Board of Trade | Obchodní války | Cena komodit | Thajsko | Obchodovanie | Chicago Board of Trade (CBOT) | CME | Investiční účet | Další růst | EURAUD | Bitcoin | Různé skupiny obchodníků | Regulatory technology | Frankfurtský DAX | Merrill Lynch | Investoři a emitenti | Rubl | Average daily range | Hard komodity | Profitovat z růstu cen komodit | Diverzifikovat portfolio | Skupina OPEC | Futures | Investiční firmy | Snížení spotřeby | Volkswagen | Vepřové maso | Euro STOXX | Starbucks | Futures trhy | Indikátor | Vývoj ceny bavlny | Disciplína | Zdraví globálního průmyslu | IBEX | Politické a ekonomické faktory | Významné cenové výkyvy | Podnikání | Cena uranu | Akcie fondů | Růst spotřebitelských cen | Indikátor ATR (average true range) | Řešení problémů | Kybernetické hrozby | Komodity | Spekulanti | Ekonomické aktivity | Fond | Umělá inteligence | Komoditní král | Produktivita práce | Derivátové trhy | Statistici | Ceny kávy Arabica | Vladimir Putin | Americká vláda | Coffee | Otevření účtu u brokera | Inovativní řešení | Směřování | Fungování společnosti | Regtech | Komise v přenesené pravomoci | Zdražování potravin | Opce | Potravinový řetězec | WHEAT (pšenice) | GPS | Sójové maso | Riziko výkyvu cen | Sledování globálních ekonomických trendů | Dodavatelské řetězce | Steen Jakobsen | eToro Index piva | Etoro | Kurzy | Inflační očekávání | eCBOT | OTC | Dynamické obchodování | Investiční produkty | Historie komoditního obchodování | Obraty v trendu | Koš komodit | Měnové trhy | GLOBEX | Feeder Cattle | Buy | G7 | Jak začít investovat | Restrukturalizace | Vývoj cen ropy | Ceny povolenek | Odvětví | Federální rezervy | European Stability Mechanism | Ekonom | Nestabilní situace | Čína | Slušný zisk | Sucha | Získávání finančních prostředků | Analýza a strategie | Vývoj ceny zinku | Cesta k mistrovství | Obchodníci | AUD/USD | Rok 2025 | EURCAD | Moment obratu | Nároky na kapitál | Cukr č.11 | Ekonomické podmínky | Čínský renminbi | Stříbro (eCBOT) | Nejčastější otázky začátečníků | Vývoj ropy | City | Ekonomický růst | Index PMI | Technologický rozvoj | Vytváření nových odvětví | Technology | Vývoj ceny niklu | Vlády | Zajištění rizika kvůli výkyvům v cenách | XTB.cz | Denní graf | Pomerančový džus | Záporná cena | Indonésie | Inovace v zemědělství | Rizika a etické otázky | Velcí producenti | Japonský Nikkei | Čínské vlády | Mluvčí Kremlu | Měď - Vývoj ceny mědi | Tržní změny | Larry Williams | XTB | Dlouhodobé trendy | Ceny mědi | Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb | Správa kapitálu | Aktuální situace | Ochránit stávající pozice | Komodity pro začátečníky | HFT | Fundamentální analýza komodit | Průměrná cena | Spotřebitelské ceny | Nejnovější zpráva | Sentiment trhu | Odkup akcií | Bank of America Merrill Lynch | Ruský Gazprom | Index piva | Zemědělské produkty | Rostoucí ceny kakaa | Euro | Šéfka Fedu | Joe Biden | Investování je rizikové | Portfolio manažeři | Ruská ekonomika | Likvidita | Sójový olej | EU | BIS | Japonský jen | VanEck | Kryptoměny | Živý dobytek (Live Cattle) | Burzovní trhy | Faktory ovlivňující technologické inovace | Výnosy | Americké akciové indexy | Linie podpory | USD za tunu | Investiční platformy | Omezené dodávky | AAA
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | ČTK | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | Cena | FOREX | Pivot