Neděle 02. února 2025 17:09
reklama
RebelsFunding
reklama
Dukascopy new
reklama
eightcap zlato
reklama
RebelsFunding

Změna klimatu

img

Invesco: Aristotelův seznam – 10 nepravděpodobných, ale možných výsledků pro rok 2025

21.01.2025 Je čas zapomenout na hlavní scénáře a je třeba se zamyslet i nad nepravděpodobnými, ale možnými výsledky. Smíšená nálada na trhu z konce roku 2024 se odráží v našem seznamu překvapení. Tyto hypotetické předpovědi jsou našimi názory na to, co by se mohlo stát, i když nejsou součástí našeho ústředního scénáře. Aristoteles řekl, že „pravděpodobným nemožnostem je třeba dávat přednost před nepravděpodobnými možnostmi“, což znamená, že je pro nás snazší věřit v něco, co je nemožné, ale je to dostatečně zajímavé (například B52 na Měsíci), než v nepravděpodobné možnosti. Cílem tohoto dokumentu je hledat tyto nepravděpodobné možnosti – myšlenky, vymykající se konsensu pro rok 2025, o kterých se ale domnívám, že mají alespoň 30% šanci, že nastanou.
img

Trumpův kandidát na ministra energetiky slibuje, že „uvolní“ energetickou expanzi USA

15.01.2025 Chris Wright, kandidát Donalda Trumpa na post ministra energetiky, během středečního slyšení v Senátu zdůraznil potřebu odstranit byrokratické překážky a urychlit rozvoj jaderné energetiky a zkapalněného zemního plynu (LNG).
img

Investování, co má dopad: Adaptace na změnu klimatu a transformace v měnícím se světě

18.10.2024 Rizika spojená se změnou klimatu mají dopad na naši společnost, narušují potravinovou bezpečnost, infrastrukturu, vodní systémy a pobřežní oblasti. Zvyšování hladiny moří, rozsáhlé požáry a narušení dodavatelských řetězců vyvolané prudšími a častějšími projevy nepříznivého počasí jsou jen některé příklady těchto rizik.
img

Investování, které má vliv – adaptace na změnu klimatu a transformace v měnícím se světě

06.08.2024 Rizika spojená se změnou klimatu mají dopad na naši společnost, narušují potravinovou bezpečnost, infrastrukturu, vodní systémy a pobřežní oblasti. Zvyšování hladiny moří, rozsáhlé požáry a narušení dodavatelského řetězce způsobené drsnějšími a častějšími nepříznivými povětrnostními jevy jsou jen některé příklady těchto rizik.
img

Povede umělá inteligence k vytoužené odolné modernizaci finančních služeb?

17.07.2024 Odvětví finančních služeb již několik desetiletí využívá ve značné míře pokročilou analytiku. Nyní jsme svědky prvních úspěchů řešení využívajících umělou inteligenci (AI), které vedou k výraznému zlepšení služeb zákazníkům, provozní efektivity i odolnosti. Klíčová je zde konzistence a standardizace oborových rámců i platforem.
img

Každoroční průzkum ESG společnosti Fidelity International odhalil, že společnosti mají i nadále zájem zapojit se do této problematiky

18.06.2024 Dosažení nulových emisí je zásadní pro přežití naší planety, nicméně dosažení tohoto cíle je stále jednou z nejtěžších výzev, kterým svět doposud čelil. Povzbudivé je, že podle každoročního průzkumu analytiků společnosti Fidelity International (Fidelity) v oblasti ESG mají společnosti i nadále zájem spolupracovat se svými podílníky na tom, jak zlepšit úsilí v oblasti udržitelnosti. Uvědomují si totiž rychle se měnící fyzické i ekonomické prostředí, a i posuny v regulaci kolem nás.
img

Invesco: Investice do klimatu – je třeba zmírňování a přizpůsobování?

31.05.2024 Podle globálního nárůstu teplot v průběhu let je jasné, že změna klimatu bude výzvou pro náš způsob života. Pro řešení těchto rizik je nezbytné investovat do strategií zmírňování a přizpůsobování se změně klimatu.
img

Optimální investiční portfolio do příštích let

21.05.2024 "Svět se strukturálně změnil a optimální portfolio do dalších let je podle nás více diverzifikované jak sektorově tak i regionálně a to i z pohledu aktiv a méně vystavené americkým aktivům, především dluhopisům," říká analytik BHS Timur Barotov.
C:\fakepath\akcie-16052024.jpg

Fundamentální analýza akciových trhů – jak vybrat správný sektor pro investování (2. díl)

16.05.2024 Článek poskytuje přehled různých odvětví a jejich charakteristik, včetně technologie, zdravotnictví, energetiky, financí, spotřebního zboží, materiálů a komodit, trhu s nemovitostmi, telekomunikací, pohostinství a veřejných služeb. Dále se zaměřuje na to, jak makroekonomické faktory ovlivňují tato odvětví, včetně úrokových sazeb, inflace a geopolitických událostí. Nakonec uvádí příklady atraktivních odvětví a klíčové společnosti v nich. Celkově nabízí ucelený pohled na investiční možnosti a rizika v různých sektorech.
img

Jak globální oteplování zatěžuje světové odvodňovací systémy?

09.05.2024 Nedávné záplavy v oblasti Arabského poloostrova poukazují na nepřipravenost lidstva na výzvy, které přináší změna klimatu. Globální oteplování přináší změny v průběhu počasí a zvýšené zadržování vody v mracích, což vede k intenzivnějším a častějším přívalovým dešťům po celém světě. Tyto měnící se srážky spolu s nedostatečnými odvodňovacími systémy v městských oblastech následně vedou k rozsáhlým záplavám.
img

Nejdůležitější body z letošního sjezdu akcionářů Berkshire Hathaway

07.05.2024 "Letošní sjezd akcionářů Berkshire byl v poněkud utlumené náladě, protože se tentokrát pořádal po dlouhé době bez již zesnulého Charlieho Mungera. Na Buffettovi to bylo poznat. Ovšem i letošní sjezd nabídne investorům velmi cenné poznatky a vhledy do Buffettovi mysli, ohledně trhů a ekonomiky", říká analytik BHS Timur Barotov.
C:\fakepath\fundament-06052024-uvod.png

Pohled do budoucnosti – politické a regulační změny (6. díl)

06.05.2024 Tento článek pojednává o politických a regulačních změnách a jejich vlivu na ekonomiku a investice. Čtenář získá přehled o faktorech ovlivňujících tyto změny, nejvýznamnějších regulačních orgánech a jejich rolích. Dále se dozví, jaké jsou důsledky politických a regulačních změn na ekonomiku, investice, spotřebitele a jaké klíčové aspekty těchto změn jsou důležité. Nakonec je zdůrazněn význam porozumění politickým a regulačním změnám pro úspěch v globálním prostředí.
C:\fakepath\fundament-02052024-uvod-2.png

Pohled do budoucnosti – environmentální a sociální změny (5. díl)

02.05.2024 Tento článek poskytuje hluboký pohled na environmentální a sociální změny, které formují naši současnou společnost a budoucnost. Dozvíte se o narůstajících výzvách, jako je změna klimatu a úbytek biologické rozmanitosti, a o tom, jak tyto změny ovlivňují naše životní prostředí, ekonomiku a investiční příležitosti. Článek také diskutuje o klíčových faktorech, jako jsou investice do udržitelnosti a faktory ESG, které ovlivňují rozhodování investorů a regulátory.
C:\fakepath\budoucnost-18042024-uvod.jpg

Pohled do budoucnosti – technologické inovace (1. díl)

18.04.2024 V dnešním článku přejdeme k dalšímu pilíři fundamentální analýzy, a to k pohledu do budoucnosti. Konkrétněji se dnes podíváme na technologické inovace a podrobně si rozebereme některé oblasti, které tam spadají, jako je umělá inteligence nebo třeba blockchain. Nakonec si projdeme faktory, které technologické inovace ovlivňují, a také jejich dopad na ekonomiku.
C:\fakepath\geopoliticke-udalosti-11042024-uvod.jpg

Geopolitické události – environmentální události (6. díl)

11.04.2024 V dnešním článku se podíváme na environmentální události. Na začátku se zaměříme na jejich hlubší pochopení. Poté si projdeme faktory ovlivňující environmentální události a také aspekty, které s těmito událostmi souvisejí. Nakonec stručně nastíníme změny klimatu v 21. století.
C:\fakepath\energeticke-zdroje-08042024-uvod.png

Geopolitické události – energetické zdroje (5. díl)

08.04.2024 V tomto článku se zaměříme na energetické zdroje a jejich vliv na ekonomiku a geopolitiku. Projdeme si také faktory, které energetické zdroje ovlivňují, a která různá odvětví hrají významnou roli v jejich stabilitě.
C:\fakepath\geopolitika-25032024-uvod.png

Geopolitické události – mezinárodní vztahy (1. díl)

25.03.2024 V dnešním článku se podíváme na mezinárodní vztahy a seznámíme se s různými organizacemi. Rozebereme si, jak tyto organizace spolupracují a které dohody jsou pro mezinárodní vztahy nejdůležitější. Nakonec se podíváme na jejich vliv na ekonomiku a spotřebitele.
C:\fakepath\Kakao-12022024.jpeg

Nový komoditní král? Cena kakaa rekordně roste

12.02.2024 Zemědělské plodiny jakožto investiční instrument jsou často přehlíženy. Nicméně poslední měsíce byly pro zemědělské plodiny obdobím nevídaného růstu — mnohé z nich rostly za poslední rok o více než 100 % a cena futures na kakao dokonce překonala i růst některých velkých technologických společností.
img

„Odpovědné“ firmy rostou rychleji než trh. Na druhou stranu nemusí být dobře připraveny na válku

12.02.2024 Z porovnání výkonnosti firem, které ovládají světové žebříčky ESG (udržitelnost, odpovědnost), za poslední tři roky vyplývá jejich nadprůměrná výnosnost v růstových letech. Naopak, v době krize, která překvapila svět zahájením války Ruska pro Ukrajině, tyto „ESG“ společnosti ztrácely na své hodnotě víc, než trh jako celek. Vyplývá to z lednové studie World’s Top ESG Companies 2024 investiční společnosti Wonderinterest Trading.
C:\fakepath\trader-15012024-49-zm.jpg

PwC: Optimismus mezi šéfy podniků se ve světě za poslední rok zdvojnásobil

15.01.2024 Podíl generálních ředitelů světových firem, kteří letos věří ve zlepšení růstu globální ekonomiky, se za poslední rok více než zdvojnásobil a dostal se na 38 procent. Vyplývá to z průzkumu společnosti PwC, do kterého se loni na podzim zapojilo 4702 šéfů ze 105 zemí světa. O rok dříve zlepšení očekávalo 18 procent dotázaných ředitelů. PwC výsledky průzkumu poskytla ČTK. Šéfové českých firem z celosvětových dat příliš nevybočují.
C:\fakepath\g20-Leyen.jpg

Von der Leyenová na G20 navrhla globální systém emisních povolenek

10.09.2023 Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová včera vyzvala účastníky víkendového summitu skupiny G20, aby se připojili k návrhu na zavedení globálního systému stanovení cen za povolenky na emise uhlíku. Člověk je zodpovědný za změny klimatu a má i prostředky jak je řešit, uvedla von der Leyenová na sociální síti X. Brazilský prezident Luiz Inácio Lula da Silva včera zase v Dillí hovořil o potřebě okamžitě bojovat proti klimatickým změnám a jako příklad uvedl nedávné povodně ve své zemi, které si vyžádaly 46 obětí, uvedla agentura AFP.
Související klíčová slova: Čína a USA | Perspektivy technologických inovací | Rozšíření perspektivy technologických inovací | Tranzitní země | Přísná regulace | Vládní dluhopisy | WTO | Výkon | Náklady na opravy | Jak fungují environmentální akce? | Zajišťování | Egypt | Vysoké valuace | Zkušenosti | Cap | Lidské činnosti | Alphabet | Budoucnost mezinárodních vztahů | IMF | Organizace Severoatlantické smlouvy | Mezinárodní organizace pro kakao | Co jsou environmentální události? | Regulace investičních fondů | Pfizer | Robert Reich | Ekologické události | EUR | Sociální vliv | Inovace v energetickém odvětví | Sledování ekonomických ukazatelů | Trend | Bouře a povodně | Cenové výkyvy | Ekologické trendy | Bob Moritz | Geopolitické konflikty | Životní prostředí | Cena futures | Prosperity | Mezinárodní měnový fond | Hospodářské problémy | Přehled různých odvětví | Analýza akciových trhů | Dovednosti | Vliv technologických inovací na ekonomiku | Historické události | Digitální éry | Výkyvy | Aktiva | Ruské invaze na Ukrajinu | Dlouhodobý úspěch | Neočekávané události | Dubaj | Podíl na trhu | Krizové řízení | Těžba a získávání surovin | Snížení emisí | Bitcoinová bublina | Pravděpodobnost | Canadian Securities Commission (CSC) | Význam inovací a výzkumu | Přesnost | Využití umělé inteligence | Antimonopolní zákony | Sociální osvěta | Růst počtu začínajících podniků | Energetika | Další snižování sazeb | Mark Mobius | Současný stav | Diverzifikace | Plynovody | Goldman Sachs | Robotika a automatizace | Odvodňovací systémy | Berkshire Hathaway | Obchodování kakaa | Spotřeba a ekonomika | Agentura AFP | Geopolitické napětí | Poplatky | Získávání surovin | Rostoucí ceny | Nové léky | Dohoda o transatlantickém obchodním a investičním partnerství (TTIP) | Pařížská dohoda | Finanční technologie | RCEP (Regional Comprehensive Economic Partnership) | Globální dění | Investing | Regtech | Investice do infrastruktury | Školení | Dopad na ekonomiku | Aristoteles | Znehodnocení | Závislost na dovozu energie | Pandemie | Simon Property Group | Deflace | Pandemie COVID-19 | Dohoda o jaderné kontrole s Íránem | Glencore | Výprodeje | Zpráva | Směrnice | Sektor pro investování | Poradenská společnost | Vliv pandemií | Analýzy | Amartya Sen | Indický akciový trh | Vysoké riziko | Afrika | Americká inflace | Tržní příležitosti | Politické změny | Připravované změny | Rizika a příležitosti | IMF a OSN | Cenné papíry a burzy | Poptávka a dynamika trhu | Spotřebitelské vzorce | Zeměpisné podmínky | Co to ovlivňuje? | Optimistická nálada | Maloobchod | Hershey | Konflikty | Volatilita | Význam inovací | ETC | Invesco | Poradenská společnost EY | Regulace a politická opatření | Evropský orgán pro bankovnictví | Jak fungují technologické inovace? | Výhled | Rostoucí obavy | Futures na kakao | Logo WTO | Legislativní rámce | Covid | JCPOA | Politické a regulační změny | Ekologické trendy a inovace | Regulační orgán | Směnné kurzy | Správci aktiv | Andrew McAfee | Jak fungují změny politik | Co jsou technologické inovace? | Evropský orgán pro bankovnictví (EBA) | Dluhová služba | Průmysl | Inflace | Centrální banky | Aljazeera | Disciplína | ROE | Cyklická vs. necyklická odvětví | Přijetí | Vztahy s komunitou | New York | Státy a jejich zájmy | Současné globální výzvy | Výkonnost indexu | Sociální hnutí | Erik Brynjolfsson | Historie společnosti | Nepřipravenost | Invaze | Vývoj ceny kakaa | Snižování cen | ESG společnosti | Vytváření nových odvětví | Lula | Macron | Suroviny | Turecko | Poměr P/B | Válka | Zlepšení kvality života | Pařížská dohoda o klimatu (COP21) | Systémy umělé inteligence | Kurz Trading | Snižování sazeb | Evropská unie (EU) | Boj proti podvodům | Vice | Rovnováha | Futures | Vliv demografických změn | Zdroje dat | Větrné turbíny | Obchodní a mezinárodní dohody | Trans-Pacifik | Faktory ovlivňující energetické zdroje | Globální poptávka | Změny v potravinářství | Důvěra spotřebitelů | Kurz Trading pro začátečníky | Vliv mezinárodních vztahů | Výsledky průzkumu | Cestovní ruch | Fondy a ETF | Změny pracovních míst | R&D | Obnovitelné zdroje energie | Soukromé společnosti | Price-to-Book Ratio | Testování a zlepšování | Povolenky na emise | Obchodní partnerství | Budoucí úspěch | Moderna | Dohoda o partnerství Trans-Pacifik (TPP) | Rostoucí ceny kakaa | MIFID | Kdo řídí technologické inovace? | Domácnosti | Globální spolupráce | Trh s emisními povolenkami | ROE (Return on Equity) | Dohoda RCEP | Coca-Cola | Mezinárodní pracovní síla | Obchodní příležitosti | Chudí | Rozvoj chytrých telefonů | Zdanění příjmů | CL | Zisková marže | Regulatory technology | Regulátoři finančního trhu | Rozhodování Buffetta | Environmentální akce | Zadržování vody | Analytici | Environmentální a sociální změny | Vlajka OSN | Madeleine Albright | Africké země | Vzdělávací a osvětové kampaně | Faktory ovlivňující environmentální události | Ekosystémy pro inovace | Vliv technologií a digitální éry | Global Clean Energy UCITS ETF | Marketingová komunikace | UCITS | Bílý dům | Vliv na zdravotnictví | Byznys | Země EU | Společenské trendy | Dohled nad trhy | Vyšší zdanění příjmů | Indický trh | Graf | Vliv technologií | Manažeři | Zdravotní péče | Globální oteplování | Úsilí | Informovanost veřejnosti | Emise dluhopisů | Globální ekonomiky | Zabezpečení potravin a vody | PwC | Výsledek voleb v USA | NAFTA | Dluhopisy | Investovat v Číně | Internet věcí (IoT) | PwC Bob Moritz | Zdravotní pandemie | Inovativní technologie | Severoamerická dohoda o volném obchodu | Ekonomiky | Investiční instrument | Investování do akcií | Krajní levice | Komercializace | Environmental, Social and Governance (ESG) | Klíčové oblasti | Poptávka | Svatý grál | Tisknutí peněz | Pařížská dohoda o klimatu | Změny politik | Asie | Tradingová disciplína | Úvod do mezinárodních vztahů | Přizpůsobení se změnám | Bydlení | ERA | Regulace a politická řešení | Peníze | Výkyvy cen | Bill Gates | BH Securities | Pozitivní očekávání | Americká Komise pro cenné papíry | Sociální sítě | Akcie a dluhopisy | Komoditní sektor | Politika | Kakao | Udržitelné financování | Očekávání | Typy zdrojů energie | Vztahy velmocí | Měď | Energetická infrastruktura | Mezinárodní dohody | Světové žebříčky | Evropský orgán pro cenné papíry a trhy (ESMA) | Růst globální ekonomiky | Struktura a správa energetického odvětví | Fosilní paliva | Transparentní | Výnosy | Invaze na Ukrajinu | Majetek | Větrné energie | Valné shromáždění | Energetický sektor | Pohled do budoucnosti | Měnový fond | Důvěryhodnost | Negativní dopad | Blockchain | Makroekonomické prostředí | P/E | Richard Harmon | Canadian Securities Commission | Inflace cen | Růst | Analytika | Nabídka | AFP | Příležitosti | Výpadky | IOT | MiFID II | Fundamentální analýza | Vliv na trhy práce | Zásoby zlata | Prognóza | Rozvoj umělé inteligence | Regional Comprehensive Economic Partnership | Použití finanční páky | Faktory ovlivňující environmentální a sociální změny | Mezinárodní měnový fond (IMF) | Výzva | Vysoká inflace | Australská komise pro cenné papíry a investice | Nové technologie | Rozvoj měst | Obchodní dohoda s Evropskou unií | Osvětové kampaně | Peer-to-peer | Znalost | Michael Bloomberg | Deglobalizace | Snížit emise | Nový komoditní král | Chování | Rozvoj kryptoměn | António Guterres | Lira | Mocenské struktury | Dohoda o klimatu (COP21) | Umělá inteligence | Warren Buffett a Charlie Munger | Vlajka NATO | Geopolitická rizika | Odvětví | Globální systém | Investiční portfolio | Fondy zaměřené na ESG | Gamble | Vliv směnných kurzů | Dřevo | Změny pracovních míst a dovedností | Vliv na energii a dodávky | Beta koeficient | Úrokové sazby | Kulturní výměna | Investujte zodpovědně | Cena kakaa | Fungování společnosti | Trh | Sezónnost | Jaké jsou environmentální a společenské změny? | SAE | Orgán pro cenné papíry a trhy | Zkušenost | BHP | MSCI | Klimatická opatření | Zdroje energie | Problémy | Logo IMF | Globální systém emisních povolenek | Pověst | Lawrence Summers | Technologický vývoj | Robert Gilpin | Počasí | Environmentální spravedlnost | Rozdílové smlouvy | Společnosti | Index | Studie | Vyšší náklady | Recyklace | Měkká síla | Parlamentní volby | Historie | Migrace a mezinárodní pracovní síla | Elektřina | Krize biodiverzity | MMF | Red Hat | Největší regulační orgány | Viceprezident | Komise | Pacifik | Rovnováhy | Tržní kapitalizace | Změny průměrného pojistného | Fungování | FinTech | Posílení | Greg Abel | Největší výnosy | Sociální dopady | Měkká síla a kulturní výměna | Fit for 55 | Klimatické změny | Správa energetického odvětví | Startupy a ekosystémy | S&P | Regulátoři | Inovativní řešení | Škody a ztráty | Změna spotřebitelských preferencí | Unie | Dillí | Investiční portfolia | Komise v přenesené pravomoci (EU) | JPMorgan Chase | Společnost EY | Organizace spojených národů (OSN) | Digitální banky | Marka | Spolupráce a globální koordinace | Soukromý sektor | Znečištění a odpady | Desetileté výnosy | Stárnutí populace | Evropský orgán pro cenné papíry a trhy | Ekonomický vývoj | Závislost | Vedoucí představitelé | Vášeň | Migrace | Deficit | Pandemie COVID | Firma | COP27 | Nicholas Stern | Vliv environmentálních událostí na hospodářství | Return on Equity | Severoamerická dohoda o volném obchodu (NAFTA) | Podnikání | Zabezpečení potravin | Budoucnost | Pěstování plodin | Snížení poptávky | Informace o ceně | Obchodní dohody | MSCI USA | Klimatické podmínky | Omán | Paul Romer | Dividendový výnos | Jak fungují změny politik a předpisů? | Summit o klimatu | Inovativní hnací motory | Opatření | Obchodní výsledky | Vliv mezinárodních vztahů na ekonomiku | Dopad na ekonomiku a spotřebitele | Pozornost | Politické faktory | Koncentrovaná výroba | BIS | | Ekonomická činnost | Množství peněz | Ekonomické vyhlídky | Elektromobily | Environmental, Social and Governance | Závazek | Globální výzvy | Financial Conduct Authority | Ekonomické vztahy | Podnikání na kapitálovém trhu | Demografické změny | Dynamika trhu | Jak fungují environmentální a sociální změny? | Obchodování kakaa ve formě CFD | DORA | Politické rozhodnutí | Registrace cenných papírů | Fundamentální analýza akciových trhů | Atraktivní příležitosti | Účetní závěrky | Klíč k budoucnosti | Hongkongská komise pro cenné papíry a futures | Kdo řídí environmentální události? | Vysoká volatilita | Seychely | Daně z příjmů | Samořízení | Equity | Nejlepší způsob | Bitcoin | Dluhové závazky | Investice a financování | EU a OSN | Mánie | Plánování | Vysoké inflace | Blockchain a kryptoměny | Organizace spojených národů | Hydrogen Economy UCITS ETF | Eroze půdy | Větší pokles | Západní státy | Kolísání cen | Riziko zeleného dluhu | Koncentrace | Změny v energetickém odvětví | MSCI World ESG Leaders | Obnovitelné energie | Globální koordinace | Dohoda o jaderné kontrole s Íránem (JCPOA) | Inovace v zemědělství | Video | Burze | Rozvojové země | Průzkum analytiků | Vzdělávání a odborná příprava | Finance | Válka na Ukrajině | Finanční údaje | Norsko | USA | Platformy | Index DXY | Kapitálové trhy | Zelená energetika | Mauricius | Překážky | Důležité aspekty politických a regulačních změn | Posílení ekonomiky | Zdanění příjmů v USA | Stříbro | Wonderinterest | Sankce | Finanční instituce | Invesco Global Clean Energy UCITS ETF | Vliv sezónnosti na odvětví | Politická rozhodnutí | Generální tajemník OSN | Iniciativa | Volby | Rozvojové ekonomiky | Ropa | Vliv pandemie | Výdaje | Sociální faktory | ETF | COP30 | Sjezd akcionářů | Nálada na trhu | Fundamentální analýzy | Obchody s cennými papíry | Ajit Jain | Velké částky | Význam firemní kultury | OSN a WTO | Chris Sacca | TPP | Lidské faktory | USD za tunu | Spojené státy | Klimatická krize | Trading | Nejchudší země | Trans-Pacifik (TPP) | Nové obchodní příležitosti | Růst HDP | Nepřímé inovace | Jeffrey Sachs | Dohoda o partnerství Trans-Pacifik | Těžba dřeva | Oběhová ekonomika | Úspěšné investování | Distribuce a přeprava | Vývoj | Singapurská komise pro cenné papíry a investice | Udržitelné inovace | Ekonomické faktory | Jak rostoucí ceny kakaa využít na finančních trzích? | Paul Krugman | Start-upy | BHS Timur Barotov | Wonderinterest Trading Ltd | Změny klimatu | Amazon | Mezinárodní organizace a dohody | Finanční ukazatele | Investiční doporučení | Nadhodnocení | Konkurenceschopnost | Geopolitické události | Americké akcie | Pracovní síla | Rostoucí ceny ropy | Vliv na ekonomiku | Volatilní | Vliv klimatických změn | TOP ESG | Kdo to řídí | Odborná příprava | Riziko ztráty | Spolehlivost | EUR/USD | Zemědělství | Varování | OSN | Rámcová dohoda o hospodářském partnerství (CFTA) | Další vývoj | Názor Buffetta | Měnové politiky | G20 | Finanční služby | Rok 2025 | Dohoda o klimatu | Geico | Rámcová dohoda o hospodářském partnerství | Fiskální politika | Vzdělávání a informovanost veřejnosti | Rostoucí úrokové sazby | Platina | Ekonomická situace | Vliv politických a regulačních změn na ekonomiku a investice | Elektrická vozidla | NextEra Energy | Jaderná energie | Nové volby | FCA | Vítězství | Investiční strategie | Aspekty týkající se environmentálních událostí | Biodiverzita | Price-to-Earnings Ratio | Kyberpojištění | Invesco Hydrogen Economy UCITS ETF | Historické souvislosti | AI | Vztahy s komunitami | Světový obchod | Energetická diverzifikace | MSCI World ESG | Zelené dluhopisy | Faktory ovlivňující technologické inovace | Sazby | Invesco MSCI USA ESG Climate Paris Aligned UCITS ETF | Solární panely | První dluhopisy | Roboti | Výhody a rizika | Duševní vlastnictví | Objem zakázek | Komise v přenesené pravomoci | Globální diverzifikace | Úrok | Investovat | Startupy a ekosystémy pro inovace | Komoditní | Generální ředitel | Hotovost | Investiční fondy | Regulátor | Členové EU | Obchodní dohoda | Průzkum | Firmy | Mezinárodní vztahy | Aktéři mezinárodních vztahů | Konzistence | Vlivné skupiny | Seth Klarman | Soupeření | Rozšíření umělé inteligence | Inovativní vývoj | Zajištění | EU a NATO | Ohrožení sklizně | COP21 | Životní náklady | Partnerství | Vyšší ceny | Vliv na energii | PwC ČR | Ekonomické podmínky | Povětrnostní podmínky | Dlouhodobé investice | Environmentální události | Aktivisté | GATT | CFTA | Poměr P/E | Investování | Distribuce | Ztráta příjmů | Vliv energetických zdrojů na hospodářství | Tajemník OSN | Automobilový průmysl | Hry | CFD kontraktu | Trhy | Obchodní dohoda s Evropskou unií (EU) | Kybernetická bezpečnost | Japonská agentura pro finanční služby | Regulace a dohled | Rizika | Podrobný pohled | Investiční rozhodnutí | Fond | Horší výkonnost | Dluhopisový trh | Platby a převody | Organizace Severoatlantické smlouvy (NATO) | RCEP | Generativní AI | Optimismus mezi šéfy podniků | Oblasti umělé inteligence | Vysoké ceny | Ekonomiky EU | Ředitelka | Náklady na opravy a obnovu | Potravinářský průmysl | Sucha | Udržitelné investice | Tesla | Cena futures na kakao | OSN a NATO | Různé typy zdrojů energie | Regulační orgány | Komoditní král | Stabilita | Regulační změny | Vývoj technologií | Mezinárodní obchod | Ekonomický růst | Mezinárodní konkurenceschopnost | Komodity | Prezident Emmanuel Macron | Mariana Mazzucato | Společenské změny | Regulační politiky | Poradenství | Komise pro cenné papíry | Nestlé | CAD | Na burze | Analytička | Dopad na hospodářství | Společnost | Sjezd akcionářů Berkshire | Ztráta | Přírodní faktory | Vliv energetických monopolů | Globalizace | Regulační rizika | Světová obchodní organizace (WTO) | Obchod | Výrobní náklady | Obchodní rozhodnutí | Tradeři | Chudoba | Klimatičtí aktivisté | Riziko | Umělá inteligence (AI) | Analytik | Emise | Velké investice | MAM | Právo | Adaptace | Ekosystém | Transakce | Internet věcí | Portfolio | Nástroj | NATO | Buffett | Plyn | ACT | Veřejný sektor | UCITS ETF | Čína | Inovace | Investiční podmínky | Západní ekonomiky | Ceny | Spotřebitelský sektor | Představenstvo | EMEA | Financování | Monopol | Pokles | Války | Price-to-Earnings | Předpovědi | Predikce | Berkshire | Hurikány | Globální index | Biliony | Makroekonomické faktory | Investiční možnosti | P/B | Odborníci | Wonderinterest Trading | Obchodní operace | Jihoafrická republika | Výsledek voleb | Klima | Manipulace s trhem | Kurzové riziko | Instituce | Živobytí | Plodiny | Náklady na financování | Výnosy z investic | Výnos | Výnosy z dluhopisů | ESG | Cena emisních povolenek | Milton Friedman | Kapitálové výdaje | CFD | Roční výkonnost | Algoritmy | Green Deal | Prostor pro růst | CEO | 256/2004 | Olívia Lacenová | Minulá výkonnost | Historická maxima | CO2 | Hongkong | Ceny energií | Pobřeží slonoviny | Energetická krize | Biliony dolarů | Pracovní místa | Change | Aktuální informace | Zisk | Biotechnologie | Globální krize | Přizpůsobovat se | Commission | ExxonMobil | Dovoz | Nasdaq Composite | Obchodování | Vzdělání | Monitorování | MSCI World | Prezident | Finanční pomoc | Evropa | Olej | Management | Nasdaq | Trump | Zprávy | Ceny ropy | Potravinářství | Ekonomické cykly | Francie | Předpověď | Ekonomické důsledky | Údaje | Technologické společnosti | Pojišťovny | Výkonnost indexů | Kontext | Biden | Financial Conduct Authority (FCA) | Obchody | Naše ekonomika | Jakub Matis | xStation5 | Celkový deficit | ProCent | Portfólia | Zemní plyn | Marže | Visa | Aktivum | Společnost XTB | Behaviorální | Letiště | Ursula von der Leyenová | Situace | Štěpení | Google | Tržby | Stagnace | Finanční systém | Konsensus | Vládní politika | Vrcholy | Růst světové ekonomiky | Signály | Aliance | HDP | Technology | Načasování | Optimismus | Rozhodování | Dolar | Asie a Tichomoří | Investování je rizikové | Obchodování s emisemi | Výnosy státních dluhopisů | Zdanění | Akciové portfolio | Politici | Celý svět | Vyšší inflace | Brazílie | Členské země | Hospodářský cyklus | NOAA | Přírodní katastrofy | Baterie | JPMorgan | Realitní sektor | ČTK | Katastrofy | Ztráty | Regulační rámec | Alokace aktiv | Životní styl | Akcie | Dramatický dopad | 5G | Návratnost | Výhody | Urbanizace | Podniky | Američtí regulátoři | Demografické trendy | Energetická bezpečnost | Vývoj ceny | Vysoké poplatky | Dodavatelské řetězce | Ceny energie | Nedostatek financí | Rekordní zisky | Vývoz | Reuters | Globální ekonomika | Americké ceny | IoT | Telekomunikační společnosti | Logistika | Globální indexy | Technologie | Mezinárodní kontext | Emmanuel Macron | Kurz | Daně | Tichomoří | DXY | Růst zisků | Jádrová inflace | Veřejné služby | Konkurenti | Energetická společnost | Úspěchy | Světové ekonomiky | Výsledky | BHS | Rychlý růst | Peněžní zásoba | Investice | Microsoft | Pro investory | Fidelity | Potenciál | Zdravotnictví | Podnikatelské aktivity | Joseph Stiglitz | Finanční nástroj | Energetické zdroje | Automatizace | Ceny kakaa | Investujte | Londýn | Konkurence | Kapitalizace | Zájmové skupiny | Nezávislost | Komunikace | Pravidla hry | Indie | Levice | Zisky | Investiční prostředí | Regulace | Diverzifikovat | Bankovní účty | USMCA | Johnson & Johnson | Fondy | Hospodářství | Timur Barotov | Důvěra | Nevládní organizace | WHO | Výhled do budoucna | Russell 2000 | Index MSCI | Slabší dolar | Měny | Dollar | Finanční sektor | Burzy | Hospodářský růst | Chaos | Politická stabilita | Finanční rizika | Rusko | Komise pro cenné papíry (SEC) | Úbytek | Řízení rizik | Zmírnění rizik | Mark Carney | Munger | Organizace | 1 milion | Ceny surovin | BaFin | Valuace | Rozšíření | Mladší generace | Plány | Politická nestabilita | COVID-19 | Výprodeje na trzích | Rychlý vývoj | Roubini | 21. století | TIM | Energie | Objem | Umělé inteligence | Investiční | Nálada | Ženy | Příjmy | ESMA | Investice do technologií | Prodej | Financial | Bloomberg | Dotace | Evropská unie | Patenty | Rozvoj | Hlavní indexy | ICE | Mexiko | Vyhlídky | Finanční trhy | Udržitelnost | Míra | Ekosystémy | Divize | EY | LNG | Rozhodovací proces | US dollar | Výkonnost | Ministerstvo energetiky | Průzkumy | Instrument | Přehled | Stavebnictví | Krize | Beta | Obnovitelné zdroje | Centrum | Zvýšení úrokových sazeb | Těžba ropy | Zakladatel | S&P 500 | JDE | Dopad na centrální banku | Podpora | Energetická náročnost | Globální problémy | Geopolitické faktory | Řešení problémů | Světová banka | Cena | EU a USA | Německo | Digitalizace | Makroekonomické ukazatele | Orná půda | Obchodní spory | Apple | Zadlužení | Rozpočet | MSCI USA ESG Climate Paris Aligned UCITS ETF | Prime | P2P | Kurzy | Finanční prostředky | Fidelity International | Investice do projektů | Co bude | Medvědi | Inflace CPI | Emisní povolenky | Zavedení cel | Rizika a etické otázky | Světová obchodní organizace | Akcie společnosti | Zlato | Ekonomika | Znehodnocení měny | SEC | Odpovědnost | Kultura | Finanční situace | Práce | Výnosnost | Úspěch | Investiční příležitosti | Cíle | Lula da Silva | Kryptoměny | Bezpečnost | Potenciál zisku | Banky | Bublina | Zisky společnosti | Brazilský prezident | Vlády | Express | Rychlost | Investiční společnosti | xAI | Šance | Cena emisních povolenek v EU | Fundamenty | Očekávaný růst | Správa | Ray Dalio | Analýza | Procter & Gamble | Zlepšení | ČR | XTB | Dlouhodobý investor | CAPEX | Ropovody | Klíčové společnosti | Pozice | Portfolia | OCI | Příprava | Transparentnost a odpovědnost | Kovy | Dlouhodobé důsledky | Komise pro cenné papíry a burzy | Hospodářské cykly | Market | Technologický sektor | Cenné papíry | LSEG | Indická ekonomika | Farmaceutické společnosti | Převody peněz | Výzkum a vývoj | Transparentnost | FX | Inflační tlaky | Telekomunikace | Vysoké výnosy | Spokojenost | Služby | Volný čas | Spotřební zboží | Technologie blockchain | Technologický pokrok | Peněžní zásoby | Řetězce | Investoři | Bohatý | Spotřebitelé | Von der Leyenová | Rostoucí výnosy | Vzdělávání | Ekonomické trendy | Šéfové | Jeden dolar | Ceny potravin | Zvýšení produktivity | McAfee | Analytici společnosti | LinkedIn | Nová vláda | Nepředvídané události | Nařízení | Emise uhlíku | Ropy | Struktura | P.A. | Invesco Ltd. | Obchodní vztahy | USD | Internetové bankovnictví | Trh s nemovitostmi | Rio Tinto | Cestování | Tokio | ASIC | Legislativa | Nové příležitosti | NextEra | Investing.com | Warren Buffett | Vyšší úrokové sazby | Nízké úrokové sazby | Zemědělské plodiny | Ekologické organizace | iPhone | Federální rezervní systém | Paul Jackson | Události ve světě | Rozsah škod | Earnings | Luiz Inácio Lula da Silva | Bankovnictví | Price-to-earnings ratio | ANO | Emise skleníkových plynů | Vlajka | Finanční ztráty | Economic | Nemovitosti | Andrej Babiš | Emise CO2 | Mezinárodní spolupráce | Carl Icahn | Dluhopisoví investoři | Kybernetické hrozby | Rostoucí výnosy státních dluhopisů | Stav nouze | Čeští investoři | Los Angeles | Nvidia | Britský regulátor | Ceny komodit | Nouriel Roubini | Indexy | BofA | Státní dluhopisy | Americký dolar | ECB | TTIP | Voda | Růst ceny | Měnová politika | Alokace | Ziskovost | Doporučení | Technologické inovace | Francouzský prezident | Hardware | Růst produktivity | Evropské země | Charlie Munger | Diverzifikace portfolia | ROCE | Spekulace | Cykly | Politická opatření | EU | Bankovní sektor | Hodnota indexu | PBOC | Materiály | Trading pro začátečníky | Řízení kapitálu | Nadnárodní korporace | Globální trh | Cloudové služby | Systém emisních povolenek | Pracovní síly | Případová studie | Akciový trh | Uhlí | Ekonomické prostředí | Investovat peníze | Investor | Předsedkyně Evropské komise | Technologický rozvoj | Ukazatele | American Express | Korporace | Emitenti | Ovlivňování | Banka | Vlastnictví | Lobbing | Úřady | Průmyslové kovy | CNBC | Ocenění | Home Depot | Chování spotřebitelů
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Obchodování | Banky | Růst | ČTK | Indikátor | Pokles | Trading | Cena | FOREX | Pivot

Předchozí klíčová slova

Zmanipulovat úrokové sazby
Zmapování trhu
Zmapování trhu kryptoměn
Změna cen bytů
Změna ceny opce
Změna času
Změna daně z nemovitosti
Změna delty
Změna dohody NAFTA
Změna inflačního cíle

Následující klíčová slova

Změna kurzu měny
Změna myšlení
Změna perspektivy
Změna politiky
Změna rétoriky centrálních bankéřů
Změna režimu
Změna ročních období
Změna rozdělení zisku
Změna sazeb
Změna sazeb ČNB
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
reklama
Dukascopy new
Potvrďte prosím... Zavřít