Ticker Tape by TradingView
Optimální investiční portfolio do příštích let
"Svět se strukturálně změnil a optimální portfolio do dalších let je podle nás více diverzifikované jak sektorově tak i regionálně a to i z pohledu aktiv a méně vystavené americkým aktivům, především dluhopisům," říká analytik BHS Timur Barotov.
Svět se od roku 2020 razantně změnil, ale částečně i díky kumulaci změn, které probíhaly ještě před nástupem pandemie a pouze čekaly na svojí manifestaci. Inflace, kterou jsme se na západě snažili po více než dekádu nastartovat se nyní vymyká kontrole. Zajeté konstrukty investičních portfolií z poslední dekády tak pravděpodobně již nebudou aktuální pro následující léta.
Inflace bude strukturálně vyšší
Inflace bude v dalších několika letech pravděpodobně strukturálně vyšší, což je faktor, který výrazně mění strukturu optimálního investičního portfolia. Vztahy Západu s Čínou, Ruskem a spřízněnými státy Asie se vyostřily a rivalita bude dlouho bránit v efektivní spolupráci těchto regionů (myšleno obzvlášť Čína a USA). To vede k reorganizaci a diverzifikaci dodavatelských řetězců západních společností mimo Čínu. Ovšem Čína má zdaleka nejefektivnější výrobní infrastrukturu s relativně levnou pracovní silou a je tedy skutečně tím nejlepším místem pro outsourcing. Tedy diverzifikace dodavatelských řetězců do méně efektivních zemí s horší infrastrukturou a dražší pracovní silou bude mít v dalších letech inflační vliv na západní ekonomiky.
Inovace vedou k rychlému rozvoji technologií a umělé inteligence od které se (právem) očekává, že časem změní svět, podobně jako příchod internetu. Reorganizace dodavatelských řetězců, změna klimatu a rostoucí energetická náročnost technologických inovací vyžaduje nákladné renovace v oblasti veřejné infrastruktury. USA a EU v dalších letech výrazně zvýší investice do státní infrastruktury (zelená energetika, rozvodová síť, komodity, deglobalizace). Jinými slovy státní fiskální politika přebere otěže soukromého sektoru a bude více určovat kam budou směřovat investice. V tomto období část ekonomiky pod správou státu bude růst na úkor soukromého sektoru. Také hrozí že se rozhoří obchodní a konvenční války, je jedno kdo bude nakonec zvolen v listopadových volbách USA (Trump nebo Biden) jedno je jisté – tvrdší přístup vůči Číně a zhoršení podmínek mezinárodního obchodu. To je totiž jedno centrální téma na čem se výjimečně obě strany v americkém kongresu shodnou – Čína je hrozbou pro USA.
Také se rozhořel trend ve zbrojení, kdy jednotlivé státy jsou nuceny okolnostmi zvýšit rozpočet na obranu, a to se týká takřka všech zemí. To je často taktéž v režii státu a vyžaduje to větší státní deficit a vyšší zdanění spolu s investicemi do infrastruktury a povede to ke zvětšující se státní ekonomice. Kvůli zhoršeným mezinárodním vztahům si musí západní státy zajistit potřebné komodity jiným než dosavadním způsobem. Jedná se tak o další faktor, který povede ke zdražení komodit ať už potřebou nových investic do těžby, nebo reorganizací dodavatelského a zpracovatelského řetězce.
V neposlední řadě je třeba také vypíchnout vysokou míru investic společností do rozvoje umělé inteligence. Největší americké korporace musí nově mezi sebou soupeřit na poli umělé inteligence v době, kdy potřebný hardware k rozvoji této technologie je vysoce naceněný kvůli vysoké poptávce a (zatím) nestíhající nabídce. Ovšem návratnost této investice je posunuta v čase dopředu, tedy ačkoli nyní investice již probíhají, skutečné ekonomické přínosy svět pocítí až za několik let.
Ve shrnutí tedy narušení mezinárodních obchodních vztahů, deglobalizace, změna klimatu, zbrojení, investice do infrastruktury a rozvoj umělé inteligence jsou všechno faktory, které povedou k vyšším úrovním státního deficitu, a tedy vyšší inflaci a zvýšeným úrokovým sazbám. Tento trend podle nás rozbije až příchod skutečné umělé inteligence, která bude široce aplikovatelná. To s sebou přinese silné deflační účinky v důsledku zefektivnění výroby a poskytování služeb.
Jak přizpůsobit své portfolio?
Další léta budou tedy v duchu silných státních zásahů do ekonomiky a na trzích, trvale zvýšené inflace a dražšího dluhu (vyšší úrokové sazby). To je značně rozdílné v porovnání s prostředím v poslední dekádě, kdy peníze byly velice levné. Podle našeho názoru již typické 60/40 portfolio (60 % akcie, 40 % dluhopisy) nebude optimální v tomto novém prostředí. Diverzifikace nyní hraje zásadní roli a cítíme potřebu „osekat ostré hrany“ v portfoliu, které dosud přinášelo investorům velký úspěch. Americké akcie jsou velmi štědře oceněné, což se projevuje extrémní valuací ve srovnání s ostatními oblastmi světa. Akciové portfolio by tedy mělo být více vyvážené z regionálního hlediska ale i ze sektorového hlediska. Jak již bylo zmíněno absence levných peněz mohou sebrat vítr z plachet oblíbeným menším růstovým technologickým společnostem v USA. Například od počátku 2020 index menších amerických korporací Russell 2000 vzrostl pouze o 6,5 % po započítání celkové inflace v daném období. To je výrazně méně, než činil reálný růst indexů S&P 500 (+43 %), nebo Nasdaq Composite (+64 %). Atraktivní alternativou tak mohou být akcie evropské, indické, čínské, brazilské nebo mix akcií společností z vícero rozvojových zemí.
Dosud byly komodity spíše nezajímavým sektorem, neboť díky globalizaci a rostoucí produktivitě dlouho pouze zlevňovaly. V tomhle ohledu ale svět začíná couvat, a to může být a již do jisté míry je pro komodity ideálním prostředím. Považujeme proto diverzifikaci do tohoto sektoru dobrou možností, jak vybalancovat investiční portfolio. V sektoru komodit vynikají zejména cenné průmyslové kovy (zlato, stříbro, měď, platina apod.). Zlato obzvlášť může být v prostředí zvýšené inflace a nestabilních politik velmi vhodným diverzifikátorem.
Dluhopisy nejsou podle našeho názoru v tomto prostředí vhodnou investicí. V době, kdy se tiskne velké množství peněz a vše v důsledku zdražuje (protože se peníze pomalu mění v „odpad“) je kupec dluhopisů v nevýhodném postavení. Dluhopisoví investoři tedy budou „putovat proti větru“ v dalších letech. Ačkoli krátkodobě a střednědobě budou existovat zajímavé spekulační příležitosti, preferujeme příliš nevystavovat portfolio dlouhodobým dluhovým instrumentům, dokud nepřeváží deflace.
Nemovitosti pravděpodobně zůstanou taktéž atraktivním aktivem, neboť světová populace obecně roste a urbanizace zatím pokračuje. Nový přísun nemovitostí v západních velkoměstech často zaostává za poptávkou. Nemovitosti stejně jako zlato reagují na inflaci velmi svižně a jsou tedy dobrou ochranou proti tisknutí peněz.
Modelové balancované portfolio do „nové éry“ by tedy mohlo vypadat následovně: 40 % americké akcie, 25 % akcie rozvojových trhů, 15 % dluhopisy rozvojových zemí (popř. USA), 10 % komodity a 10 % zlato. Jedná se tedy především o diverzifikaci pryč z dluhopisů a USA ve prospěch zbytku světa.
BH Securities a.s.
Klíčová slova: Čína a USA | Války | Rozvoj umělé inteligence | Diverzifikace | Investice | Investiční portfolio | Vyšší úrokové sazby | Portfolio | Peníze | Russell 2000 | Investiční | Změna klimatu | Investoři | Tisknutí peněz | Energetická náročnost | S&P | Deflace | TIM | BHS | Deficit | Trump | Stříbro | Americké akcie | Příležitosti | Kovy | Ekonomiky | Úrokové sazby | Deglobalizace | Technologie | BHS Timur Barotov | Západní státy | Platina | BH Securities | Měď | Akciové portfolio | Portfolia | Inovace | Investice do infrastruktury | Trend | Energetika | Analytik | Řetězce | Politika | Timur Barotov | Zelená energetika | Rozvoj | Sazby | Urbanizace | Umělé inteligence | Růst | Index | Korporace | Nasdaq Composite | Inflace | Asie | Biden | Nemovitosti | Návratnost | Dluhopisoví investoři | Společnosti | S&P 500 | Portfólia | Rozpočet | Vice | Aktivum | USA | Hardware | Dluhopisy | Množství peněz | Čína | Fiskální politika | Průmyslové kovy | Zdanění | Zlato | EU | Pandemie | Úspěch | Západní ekonomiky | Komodity | Akcie | Nasdaq |
Čtěte více
-
Opravdu Češi bohatnou nejrychleji ze zemí bývalého východního bloku? Opravdu je majetek každého Čecha včetně nemluvňat a po odečtení dluhů takřka 800 000 korun, zatímco majetek Slováka jen něco přes 200 000 tisíc korun?
V roce 2013 měl průměrný Čech majetek v hodnotě zhruba 246 000 Kč. V roce 2023 už to bylo takřka 766 000 Kč. V uplynulých deseti letech tedy Češi – včetně nemluvňat a dětí – zbohatli v průměru o 520 000 Kč. Pokud ovšem zohledníme zhruba 50procentní inflaci, jež v daných deseti letech nastala, zbohatl průměrný Čech „pouze“ o 407 000 Kč. Protože zmíněných 766 000 Kč odpovídá v cenách roku 2013 necelým 653 000 Kč. -
Opravdu Francie potřebuje revoluci 21. století?
Nová francouzská vláda postrádá skutečný mandát pro změnu a reformy. Politika “dirigismu? je zastaralá a neobhajiteln... -
Opravdu jde americkým regulátorům v krypto oblasti o ochranu spotřebitelů a trhu?
Jistě jste si všimli, že v současné době přichází z USA spousta zpráv jednak o problémech bank, ale i o „problémech“ v oblasti krypto a blockchain. -
Opravdu je Česko na špičce v dopravě a bezpečnosti? Silnice má na úrovni Pákistánu, horší než v ostatních zemích Visegrádské skupiny, bezpečnostní závazky vůči NATO neplní 20 let
Médii a sociálními sítěmi rezonuje víkendový výrok premiéra Petra Fialy, jejž pronesl během vystoupení na festivalu Colours of Ostrava. „Jsme nejúspěšnější postkomunistická země. Patříme mezi světovou špičku v obraně nebo dopravě. Když se dívám do médií, vypadá to, že nic nefunguje, ale to není správné. Takoví nejsme, jsme mnohem dál a to musíme vidět.“ -
OPRAVDU MÁ SMYSL INVESTOVAT? Krach à la 1987, Fed neví..., a hotovost v portfoliu
Týdenní videokomentář: akcie, indexy, Forex, komodity a kryptoměny. -
Opravdu pohonné hmoty v ČR přes léto pravidelně zdražují? Ne, je to mýtus
V médiích se často objevuje informace, že pohonné hmoty v ČR jsou přes léto pravidelně dražší. Nejeden řidič si pak pomyslí cosi v tom smyslu, že čerpadláři se nestoudně „pakují“ na jeho jízdě za zaslouženým odpočinkem na chalupu či dovolenou. Intuitivně by to dávalo smysl: v létě přece vrcholí motoristická sezóna, takže čerpací stanice nemají o zákazníky nouzi, a mohou si tak dovolit navýšit marži. -
Oproti letošním minimům si řidiči připlatí dvě koruny za litr benzínu a korunu za litr nafty
V letošním roce byl litr benzínu nejlevnější 16. února, kdy v průměru stál 30,33 koruny. Nafta dosáhla letošního cenového dna ve stejný den, kdy v průměru stála 30,88 koruny za litr. Od té doby se cena benzínu zvyšovala výrazně rychleji než cena nafty. Zlom nastal v červnu, odkdy ceny pohonných hmot mají tendenci klesat. Aktuálně se litr benzínu prodává v průměru za 32,33 koruny a nafta za 31,87 koruny za litr. Pozvolné snižování cen bude pokračovat i v příštím týdnu. K minimům z letošního roku se však ceny v závěru roku již nevrátí. -
Oproti stavu před válkou se vývoz ruské pšenice téměř zdvojnásobil
Ruský vývoz obilí začíná po pomalém začátku sezóny vzrůstat, protože kupci výrazně navyšují své zásoby. Od minulého roku se dodávky pšenice téměř zdvojnásobily. Obchodování s potravinami není součástí sankcí. -
Oproti středě byl včera na regionálních měnách relativní klid
Včerejší obchodování se neslo v mnohem poklidnějším duchu, než jak tomu bylo ve středu večer. Tehdy regionální... -
Optimalizujte web a nechte konkurenci za zády
Nabízíte zboží, které má na trhu velkou konkurenci? Dokonce ani to nemusí znamenat, že v ní nemůžete prorazit. K&... -
Optimální investiční portfolio podle Goldman Sachs
„Výzkum Goldman Sachs poukázal na 4 různé makroekonomické scénáře a přiřadil ke každému optimální konstrukci portfolia,“ říká analytik BHS Timur Barotov. -
Optimismus brzdí bezpečnostní rizika a G20. Hlavní trhy jsou koncem týdne opatrné
Prezident Trump nejdřív prohlásil, že Írán udělal velkou chybu. Pak podle zpráv z amerického tisku dokonce schválil vojenský úder proti Íránu, ale nakonec ho nespustil. Bezpečnostní riziko je proto nyní hlavním faktorem, jež brzdí optimismus na hlavních trzích, který předtím rozpoutal Fed. -
Optimismus dál vládne, v čele cyklická spotřeba a techy
Evropské akciové indexy jsou také odpoledne v plusu, ale jejich zisky zůstávají poměrně skromné. Amerika se z úvodního poklesu vyhoupla nahoru a zejména Nasdaq si připisuje slušný růst. V čele kráčí sektor cyklické spotřeby s největšími váhami jako Tesla a Amazon a také sektor IT. Těmto akciím vyhovuje další pokles výnosů na dluhopisovém trhu, který se týká hlavně delších splatností. -
Optimismus je zpět, pomáhá akciím a ceny ropy vrací níž
Úterní dopoledne můžeme považovat za další důkaz, že tržní optimismus zůstává pevně zakořeněný a velmi těžko se ho budou investoři vzdávat. Klíčovým tématem je po přelomu roku bezpečnostní hrozba z Íránu, nedá se ovšem říci, že by na trzích způsobila nějaké zemětřesení. Navíc poměrně záhy se upevňuje důvěra, že reakce této země na americký zásah nebude znamenat příliš prudkou eskalaci, která by třeba mohla ohrožovat dodávky ropy či obchod v oblasti. Riziko rozhodně narostlo, protože další kroky dopředu samozřejmě neznáme, ale investoři se zkrátka kloní k těm příznivějším variantám vývoje. -
Optimismus klesl, aktivitu utlumila absence Ameriky
V zámoří se dnes kvůli svátku neobchoduje a pohyb na hlavních trzích víceméně ustal. Akciím v Evropě zůstávají menší ztráty, které nabraly hned v úvodu, a dál dolů se indexy nevydaly. Dluhopisy v jádru eurozóny většinou nepatrně klesají, zlato taktéž. Ropě zůstávají ranní ztráty. Na devizovém trhu od rána mírně oslabilo euro nebo libra. Eurodolar se nachází u 1,1005. -
Optimismus kolem obchodní dohody pomáhá akciím růst
Akcie dnes v Asii rostou a k nim se přidávají také futures na indexy v Evropě a v USA. Optimismus souvisí s oznámením Číny, která hodlá zvýšit tresty za porušování práv duševního vlastnictví. Země tak adresuje jeden z problémů, který byl v minulosti hlavní překážkou dosažení obchodní dohody s USA. To mezi obchodníky zvyšuje optimismus, že by se konečně mohl otevřít prostor k dotažení podpisu první fáze obchodní dohody. Na stole je však stále řada nevyřešených témat, jako je například výše čínských nákupů amerických zemědělských produktů. Důležitou otázkou je pak také to, jak (jestli vůbec) do jednání promluví nedávný zákon, který v USA schválil Senát na podporu Hong Kongu. Také připomeňme vyjádření obou prezidentů z minulého týdne, kdy čínský prezidrnt Xi uvedl, že dohoda musí být pro obě strany stejně prospěšná, zatímco podle Trumpa musí být výhodnější pro USA, protože ty byly v minulosti zemí, na které Čína výrazně vydělávala. -
Optimismus malých firem NFIB v listopadu na 101,7 b. při očekávání 95,3 b.
Optimismus malých firem NFIB (listopad): aktuální hodnota: 101,7 b. -
Optimismus mezi evropskými firmami opět narůstá
Nejnovější zprávy o náladách mezi firmami v eurozóně potvrzují, že strach z rizik a nejistot z dalšího vývoje evropské a světové ekonomiky vzal prozatím za své. Index nákupních manažerů za eurozónu dopadl veskrze příznivě, i když za celkovými výsledky se vždy dá najít nějaké to ale. Začněme ale popořádku. Brexit evropské firmy neděsí a ty se tak dívají na další vývoj vcelku optimisticky. Zvláště tedy ve službách, kde nyní silně roste poptávka, zatímco v průmyslu naopak zpomaluje, nicméně i PMI za průmysl zůstává stále relativně vysoko nad padesátkou a ukazuje, že boom průmyslu pokračuje, i když s menší intenzitou než doposud. A nyní jsou na řadě zmíněná ale. -
Optimismus mezi firmami roste
Index nákupních manažerů (PMI) ve zpracovatelském sektoru na začátku roku vzrostl na 43,0 bodů z 41,8, téměř v souladu s naší i tržní prognózou. Situace v českém průmyslu ale zůstává napjatá, kdy přetrvává problém nízkého množství nových zakázek. -
Optimismus MMF a údaje o HDP eurozóny vzbuzují pozornost
Mezinárodní měnový fond (IMF) zvýšil svou prognózu globálního růstu na letošní rok, přičemž uvedl větší odolnost ekonomik po celém světě, než se očekávalo, a zvolil pozitivnější tón než ve svých zprávách z předchozího roku. MMF předpokládá, že globální růst dosáhne 2,3 %, což je o 0,2 % více než jeho předchozí prognóza. Analytici MMF předpovídají, že Spojené království bude jedinou ekonomikou skupiny G7, která se v roce 2023 dostane do záporného růstu.
Forex - doporučené články:
Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.
Nejnovější články:
Vzdělávací články
Jáchymovský tolar inspiroval i balkánského lva. Jaká je historie bulharské měny?
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (únor 2025)
Investování do REIT: Důležité ukazatele pro REITs (6. díl)
Únor 2025 přinesl členům VIP zóny FXstreet.cz další zisky
Diverzifikace Prop Trading firem
Kolaps kryptoměn! Může být ještě hůř?
Stříbrná měna, o které psal i Dante „ve svém pekle“. Podívejte se na historii srbského dináru
Jak obchodovat českou korunu v roce 2025
Smart Money Trading: Obchodní pozice velkých hráčů – jak na COT report? (23. díl)
Marek Soska z RebelsFunding: Ceníme si konzistentnosti našich traderů
Jáchymovský tolar inspiroval i balkánského lva. Jaká je historie bulharské měny?
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (únor 2025)
Investování do REIT: Důležité ukazatele pro REITs (6. díl)
Únor 2025 přinesl členům VIP zóny FXstreet.cz další zisky
Diverzifikace Prop Trading firem
Kolaps kryptoměn! Může být ještě hůř?
Stříbrná měna, o které psal i Dante „ve svém pekle“. Podívejte se na historii srbského dináru
Jak obchodovat českou korunu v roce 2025
Smart Money Trading: Obchodní pozice velkých hráčů – jak na COT report? (23. díl)
Marek Soska z RebelsFunding: Ceníme si konzistentnosti našich traderů
Denní kalendář událostí
Prezident USA Donald Trump
Člen australské centrální bnaky Andrew Hauser
Člen Fedu John Williams
V Itálii míra nezaměstnanosti
Na Novém Zélandu stavební povolení
V Kanadě změna zimního času na letní
V USA změna zimního času na letní
V Číně indexy CPI a PPI
Šéf Fedu Jerome Powell
V USA průměrný hodinový výdělek
Prezident USA Donald Trump
Člen australské centrální bnaky Andrew Hauser
Člen Fedu John Williams
V Itálii míra nezaměstnanosti
Na Novém Zélandu stavební povolení
V Kanadě změna zimního času na letní
V USA změna zimního času na letní
V Číně indexy CPI a PPI
Šéf Fedu Jerome Powell
V USA průměrný hodinový výdělek
Tradingové analýzy a zprávy
Komodity: Cena ropy Brent klesla nejníže od roku 2021, blíží se k 68 USD
Pražská burza růstem o 1,81 procenta smazala většinu úterního poklesu
Forex: Euro vystoupalo na čtyřměsíční maxima vůči americkému dolaru
Forex: Koruna dnes posílila, k dolaru uzavřela nejpevnější od listopadu
Swingové obchodování USD/CAD 5.3.2025
Forex sentiment 5.3.2025
Obchody s akciemi Doosanu v Praze za měsíc překonaly ostatní firmy
Analytici: Kanadu čeká po zavedení cel inflace
ČNB uložila pokutu pět mil. Kč bance HSBC
Swingové obchodování GBP/JPY 5.3.2025
Komodity: Cena ropy Brent klesla nejníže od roku 2021, blíží se k 68 USD
Pražská burza růstem o 1,81 procenta smazala většinu úterního poklesu
Forex: Euro vystoupalo na čtyřměsíční maxima vůči americkému dolaru
Forex: Koruna dnes posílila, k dolaru uzavřela nejpevnější od listopadu
Swingové obchodování USD/CAD 5.3.2025
Forex sentiment 5.3.2025
Obchody s akciemi Doosanu v Praze za měsíc překonaly ostatní firmy
Analytici: Kanadu čeká po zavedení cel inflace
ČNB uložila pokutu pět mil. Kč bance HSBC
Swingové obchodování GBP/JPY 5.3.2025
Blogy uživatelů
Moje cesta prop tradingem: Nuda na forexu a Trading Race soutěž
Investice do AI: Jaké firmy vedou a co očekávat do budoucna?
Analýza Dow Jones, NASDAQ, DAX, EUR/USD a bitcoinu - Obchodní válka začíná nabírat momentum
Praktická ukázka: Široký Stop-Loss
Proč většina traderů obchoduje proti trendu - a jak se tomu vyhnout?!
Bez obchodního deníku budete jen průměrný trader. Návod jak si ho vytvořit
Věčný návrat debaty o blížící se recesi v USA
Měnový pár EUR/JPY: Analýza více časových rámců ( W1 až H4)
INVESTIČNÍ GLOSA: Odepisované evropské trhy polila živá voda. A může za to Trump
Soutěžte o ceny v hodnotě 120 tisíc. Fintokei Trading Race právě odstartoval!
Moje cesta prop tradingem: Nuda na forexu a Trading Race soutěž
Investice do AI: Jaké firmy vedou a co očekávat do budoucna?
Analýza Dow Jones, NASDAQ, DAX, EUR/USD a bitcoinu - Obchodní válka začíná nabírat momentum
Praktická ukázka: Široký Stop-Loss
Proč většina traderů obchoduje proti trendu - a jak se tomu vyhnout?!
Bez obchodního deníku budete jen průměrný trader. Návod jak si ho vytvořit
Věčný návrat debaty o blížící se recesi v USA
Měnový pár EUR/JPY: Analýza více časových rámců ( W1 až H4)
INVESTIČNÍ GLOSA: Odepisované evropské trhy polila živá voda. A může za to Trump
Soutěžte o ceny v hodnotě 120 tisíc. Fintokei Trading Race právě odstartoval!
Forexové online zpravodajství
Denní shrnutí: Ropa na 3letém minimu, historický výprodej německých dluhopisů, euro posiluje díky fiskálním změnám v Německu
Akcie Credo Technology Group klesly o více než 16 % navzdory silným výsledkům
Index DAX dnes posiloval, Friedrich Merz oznámil plán investic do obrany. Výsledky reportoval Adidas
Index Dow Jones se pohybuje v červených úrovních
Trump a jím způsobené vyšší výdaje Evropy i Česka na zbrojení Čechům zdraží hypotéky a zlepší úročení spořících účtů
Je kryptoměnový bull market 2025 už u konce?
Co čeká Modernu? CEO nakupuje akcie uprostřed vývoje vakcíny proti rakovině
Pražská burza rostla se zahraničím
USA: Zásoby surové ropy podle DOE k 28. únoru vzrostly o 3614 tis. barelů
Americké akcie oscilují kolem nuly, Moderna roste po nákupech akcií ze strany managementu
Denní shrnutí: Ropa na 3letém minimu, historický výprodej německých dluhopisů, euro posiluje díky fiskálním změnám v Německu
Akcie Credo Technology Group klesly o více než 16 % navzdory silným výsledkům
Index DAX dnes posiloval, Friedrich Merz oznámil plán investic do obrany. Výsledky reportoval Adidas
Index Dow Jones se pohybuje v červených úrovních
Trump a jím způsobené vyšší výdaje Evropy i Česka na zbrojení Čechům zdraží hypotéky a zlepší úročení spořících účtů
Je kryptoměnový bull market 2025 už u konce?
Co čeká Modernu? CEO nakupuje akcie uprostřed vývoje vakcíny proti rakovině
Pražská burza rostla se zahraničím
USA: Zásoby surové ropy podle DOE k 28. únoru vzrostly o 3614 tis. barelů
Americké akcie oscilují kolem nuly, Moderna roste po nákupech akcií ze strany managementu
Odborné kurzy a semináře
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Naposledy čtené:
Forexové online zpravodajství
Odraz mrtvé kočky na bitcoinu: krátký záblesk před dalším poklesem
Okénko trhu - Předběžné odhady PMI indexu minuly očekávání
Constancio (ECB, Portugalsko)
EUR/USD. 3. března. Supertýden začíná bouří zpráv
Ranní shrnutí (09.02.2022)
Vývoj cen komodit: Ropa (+2,1 %), plyn (+1,9 %), stříbro (+1,7 %)
ON Semiconductor projevuje zájem o převzetí Allegro Microsystems
Altcoiny jsou připravené vystoupit z ,,fáze deprese“ a začít růst, říká kryptoanalytik Michaël van de Poppe
Ranní shrnutí (09.05.2022)
Denní shrnutí: Ropa na 3letém minimu, historický výprodej německých dluhopisů, euro posiluje díky fiskálním změnám v Německu
Odraz mrtvé kočky na bitcoinu: krátký záblesk před dalším poklesem
Okénko trhu - Předběžné odhady PMI indexu minuly očekávání
Constancio (ECB, Portugalsko)
EUR/USD. 3. března. Supertýden začíná bouří zpráv
Ranní shrnutí (09.02.2022)
Vývoj cen komodit: Ropa (+2,1 %), plyn (+1,9 %), stříbro (+1,7 %)
ON Semiconductor projevuje zájem o převzetí Allegro Microsystems
Altcoiny jsou připravené vystoupit z ,,fáze deprese“ a začít růst, říká kryptoanalytik Michaël van de Poppe
Ranní shrnutí (09.05.2022)
Denní shrnutí: Ropa na 3letém minimu, historický výprodej německých dluhopisů, euro posiluje díky fiskálním změnám v Německu
Blogy uživatelů
Bitcoin po halvingu! Jaký bude vývoj? | Investiční Memento #73
Jak být konzistentní trader?
Jednoduchá zisková strategie
Bez obchodního deníku budete jen průměrný trader. Návod jak si ho vytvořit
Typy pokynů při obchodování
Otočka na librách a iné predikcie
Padá dolar? | TimeFrame výhled (13.3. - 19.3. 2023)
E-mini NASDAQ 100/Micro E-mini Nasdaq-100 - Cipinek
Otvára sa priestor pre ďalší rast trhov
Moje cesta prop tradingem: Nuda na forexu a Trading Race soutěž
Bitcoin po halvingu! Jaký bude vývoj? | Investiční Memento #73
Jak být konzistentní trader?
Jednoduchá zisková strategie
Bez obchodního deníku budete jen průměrný trader. Návod jak si ho vytvořit
Typy pokynů při obchodování
Otočka na librách a iné predikcie
Padá dolar? | TimeFrame výhled (13.3. - 19.3. 2023)
E-mini NASDAQ 100/Micro E-mini Nasdaq-100 - Cipinek
Otvára sa priestor pre ďalší rast trhov
Moje cesta prop tradingem: Nuda na forexu a Trading Race soutěž
Vzdělávací články
Daně z tradingu a investic - jak danit zisky jako trader a investor
Smart Money: POI, Order Block a Mitigace – kde nakupovat a prodávat (13. díl)
8 nejlepších obchodních strategií – intradenní obchodování (6. díl)
Nejpoužívanější indikátor na světě: 200denní klouzavý průměr (MA 200)
Jáchymovský tolar inspiroval i balkánského lva. Jaká je historie bulharské měny?
Price Action pro začátečníky: Kompletní průvodce krok za krokem
8 nejlepších obchodních strategií – poziční obchodování (5. díl)
Technická analýza - obchodujeme divergence
Trading pro začátečníky
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (únor 2025)
Daně z tradingu a investic - jak danit zisky jako trader a investor
Smart Money: POI, Order Block a Mitigace – kde nakupovat a prodávat (13. díl)
8 nejlepších obchodních strategií – intradenní obchodování (6. díl)
Nejpoužívanější indikátor na světě: 200denní klouzavý průměr (MA 200)
Jáchymovský tolar inspiroval i balkánského lva. Jaká je historie bulharské měny?
Price Action pro začátečníky: Kompletní průvodce krok za krokem
8 nejlepších obchodních strategií – poziční obchodování (5. díl)
Technická analýza - obchodujeme divergence
Trading pro začátečníky
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (únor 2025)
Tradingové analýzy a zprávy
Forex: Koruna zpevnila vůči dolaru a mírně i k jednotné evropské měně
Zlato - Intradenní výhled 30.10.2017
Nejsilnější a nejslabší měny 17.8.2016
Ropa WTI - Intradenní výhled 29.12.2022
GBP/USD - Intradenní výhled 27.9.2021
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
Swingové obchodování EUR/USD 30.1.2025
Nejsilnější a nejslabší měny 10.11.2021
V Německu pokračují rozhovory o vládě
Forex: Technická analýza GBP/USD
Forex: Koruna zpevnila vůči dolaru a mírně i k jednotné evropské měně
Zlato - Intradenní výhled 30.10.2017
Nejsilnější a nejslabší měny 17.8.2016
Ropa WTI - Intradenní výhled 29.12.2022
GBP/USD - Intradenní výhled 27.9.2021
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
Swingové obchodování EUR/USD 30.1.2025
Nejsilnější a nejslabší měny 10.11.2021
V Německu pokračují rozhovory o vládě
Forex: Technická analýza GBP/USD
Témata v diskusním fóru
Technická analýza BTC/USD: Poprvé +10 000 USD od Halvingu, budeme pokračovat v růstu?
OIL - ropa
Technická analýza BTC/USD: Bitcoin čeká velký pohyb, investoři doufají v návrat nad 10 000 USD
Technická analýza BTC, ETH: Bitcoin míří nad 11 000 USD. Ethereum je již nad 250 USD, šílená jízda pokračuje
Technická analýza BTC: Bitcoin opět klesl a otestoval 17,600 USD!
Technická analýza Bitcoinu: Trhy krvácejí, propadly jsme již o 20 %, kdy bude konec?
Purple Trading
Technická analýza: Bitcoin a NASDAQ
Technická analýza: Bitcoin na 12 000 USD překvapuje mnohé analytiky
Technická analýza a obchodné stratégie - časť 1.
Technická analýza BTC/USD: Poprvé +10 000 USD od Halvingu, budeme pokračovat v růstu?
OIL - ropa
Technická analýza BTC/USD: Bitcoin čeká velký pohyb, investoři doufají v návrat nad 10 000 USD
Technická analýza BTC, ETH: Bitcoin míří nad 11 000 USD. Ethereum je již nad 250 USD, šílená jízda pokračuje
Technická analýza BTC: Bitcoin opět klesl a otestoval 17,600 USD!
Technická analýza Bitcoinu: Trhy krvácejí, propadly jsme již o 20 %, kdy bude konec?
Purple Trading
Technická analýza: Bitcoin a NASDAQ
Technická analýza: Bitcoin na 12 000 USD překvapuje mnohé analytiky
Technická analýza a obchodné stratégie - časť 1.