Fiskální politika
Fed snížil úrokové sazby: úleva pro klíčové sektory, ale dlouhodobé dopady jsou nejisté
18.12.2024 Nedávné rozhodnutí americké centrální banky (Fed) o snížení úrokových sazeb vyvolalo optimismus v oblastech, jako jsou bydlení, úvěrové trhy a technologie. Přesto přetrvávající inflace a ekonomické nejistoty mohou dlouhodobé přínosy omezit.
Mastercard: Ekonomika ČR v příštím roce zrychlí na 2,6 procenta
16.12.2024 Česká ekonomika v příštím roce zrychlí růst na 2,6 procenta, což bude jedno z nejrychlejších temp ve středoevropském prostoru a silnější růst než v eurozóně. Odhad zveřejnil Institut pro ekonomiku společnosti Mastercard. K růstu v Česku podle něj přispějí i maloobchodní tržby, které by měly v roce 2025 stoupnout o 3,9 procenta. Predikce fondu zhruba odpovídá listopadovým odhadům českých institucí, ministerstvo financí předpokládá v příštím roce růst české ekonomiky o 2,5 procenta a Česká národní banka o 2,4 procenta.
Mastercard: Česká ekonomika příští rok zrychlí růst na 2,6 procenta
16.12.2024 Česká ekonomika v příštím roce zrychlí růst na 2,6 procenta, což bude jedno z nejrychlejších temp ve středoevropském prostoru a mnohem silnější růst než v eurozóně. Odhad zveřejnil Institut pro ekonomiku společnosti Mastercard (Mastercard Economics Institute, MEI) ve svém výhledu pro rok 2025. K růstu v Česku přispějí i maloobchodní tržby, které by měly v roce 2025 stoupnout o 3,9 procenta.
Růst čínské ekonomiky by letos měl být kolem pěti procent
15.12.2024 Čínská ekonomika letos vzroste přibližně o pět procent. Očekává se, že druhá největší ekonomika světa přispěje k celosvětovému růstu téměř 30 procenty. Řekl to podle agentury Reuters na včerejší ekonomické konferenci náměstek ředitele Ústřední komise pro finanční a hospodářské záležitosti Chan Wen-siou.
Graf dne: CHN.cash (09.12.2024)
09.12.2024 Čínské akcie a jüan v poslední hodině obchodování dynamicky rostly, protože nejvyšší představitelé země slíbili uvolnit měnovou politiku a prohlásili, že podniknou kroky na podporu domácí spotřeby.
BREAKING: CHN.cash roste o 2 % poté, co politbyro poprvé od roku 2011 změnilo svůj měnový postoj
09.12.2024 Čína poprvé od roku 2011 mění nastavení své měnové politiky. Poté, co se tento titulek objevil v médiích, čínské indexy dynamicky posilovaly a během pouhých 15 minut srazily hodnotu CHN.cash o více než 2 %.
Přichází reflace v USA
06.12.2024 Díky zásadní politické změně se naším základním ekonomickým scénářem pro rok 2025 stává reflace americké ekonomiky.
GBP/USD: Analýza a prognóza vývoje
03.12.2024 Pár GBP/USD má dnes problém přilákat kupce na pozadí slabých maloobchodních tržeb ve Spojeném království a mírného oživení amerického dolaru. Pár zůstává pod tlakem a drží se v defenzivě těsně nad úrovní 1,2650.
Co spojuje klesající dluhopisy, rostoucí indexy a problémy Macy's?
26.11.2024 Americké akciové trhy zakončily pondělní obchodování růstem, přičemž index malých společností Russell 2000 dosáhl historického maxima. Optimismus investorů podpořilo jmenování Scotta Bessenta na post ministra financí USA, což přispělo k poklesu výnosů amerických státních dluhopisů.
Moody's zvýšil rating Kypru o dva stupně na známku A3
24.11.2024 Ratingová agentura Moody's zvýšila hodnocení úvěrové spolehlivosti Kypru o dva stupně na známku A3 z předchozích Baa2. Odůvodnila to podstatným zlepšením fiskálních a dluhových ukazatelů, které by mělo být trvalé. Je to poprvé od roku 2011, kdy se rating Kypru dostal do kategorie začínající písmenem A, která značí vyšší střední kvalitu dluhu.
Bzukot kolem Tesly, růst Nasdaqu, intriky kolem Nvidie – události z Wall Street
19.11.2024 Indexy Nasdaq a S&P 500 zakončily pondělní obchodování v "zelených číslech" a vyrovnaly tak část předchozích ztrát. Investoři zaměřili svou pozornost na výsledky společnosti Nvidia (NVDA.O), zatímco akcie Tesly (TSLA.O) prudce vzrostly díky předpokladu příznivých politických změn ze strany nové Trumpovy administrativy.
Komentář analytiků společnosti Fidelity: Trump zvítězil
08.11.2024 Donald Trump vyhrál prezidentské volby v USA. Ekonomové a investiční manažeři společnosti Fidelity International níže probírají, jaké to pravděpodobně bude mít následky.
Jak obchodovat pár EUR/USD dne 7. listopadu? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
07.11.2024 Měnový pár EUR/USD se ve středu propadl o téměř 250 pipsů. Většina pohybu směrem dolů se odehrála přes noc, což bylo vyvoláno prezidentskými volbami v USA. Domníváme se, že takové pohyby by se neměly aktivně obchodovat, protože trh byl příliš emotivní. Po poklesu o 250 pipsů se pár mohl stejně rychle odrazit a vzrůst o stejnou hodnotu, protože pro posílení dolaru po vítězství Donalda Trumpa neexistovaly žádné objektivní důvody.
Politické změny a předvolební sliby
06.11.2024 Intenzita politických změn a jejich vliv na ekonomiku a trhy bude o to silnější, pokud republikáni ovládnou prezidentské křeslo, senát i sněmovnu reprezentantů, tedy celý Kongres. Předběžné výsledky zatím ukazují, že je to pravděpodobný scénář, republikánská většina obzvlášť ve sněmovně reprezentantů výrazně oslabí opozici při prosazování nových zákonů Trumpovou administrativou. Pokud tato situace nastane (tzv. red sweep), pak Trumpova administrativa bude mít 2 roky (do pololetních voleb), kdy bude moci výrazným způsobem reformovat americkou politiku.
Invesco: Průvodce investora prezidentskými volbami v USA
04.11.2024 Prezidentský souboj v USA mezi viceprezidentkou Kamalou Harrisovou a bývalým prezidentem Donaldem Trumpem vstoupil do posledních hodin. Jeho výsledek může mít výrazný dopad na vybraná odvětví a průmyslové obory, stejně jako na regiony, měny a komodity. Některé z těchto tržních dopadů však nemusí být intuitivní.
Nvidia je novým hráčem indexu Dow: Co to ovlivní a co by měli investoři očekávat?
04.11.2024 Hlavní indexy na Wall Street zakončily pátek růstem, takže se zotavily z výprodeje z předchozího dne, když silné zisky Amazonu vyvážily značné obavy ze zpomalení říjnového růstu pracovních míst v USA.
Hospodářský výhled: Americká ekonomika zpomaluje. Německo se dostane z recese koncem roku
10.10.2024 Celosvětový růst HDP pro období 2024-2026 bude stabilní – každoroční nárůst by se měl držet na úrovni 2,8 %, což odpovídá dlouhodobému průměru. Dle nejnovější analýzy společnosti Allianz Trade brání většímu růstu přetrvávající zpomalování americké ekonomiky, kde se očekává zpomalení růstu HDP na 1,7 %. Naopak v Evropě se postupně objevuje dynamika vedoucí k růstu, i když Německo zůstane výjimkou a jeho ekonomika vystoupí z recese až koncem roku 2024.
Komoditní přehled: Ropa roste po propadu, zlato ztrácí hodnotu kvůli očekávaným změnám sazeb
10.10.2024 Ropa zažívá oživení poté, co se v předchozích dnech výrazně propadla, kdy cena ropy Brent vzrostla na 78 dolarů za barel a WTI se obchoduje nad 74 dolary. Hlavním impulzem pro růst byly zprávy z Číny, která plánuje nová fiskální opatření na podporu ekonomiky. To přináší naději na zvýšení poptávky po ropě. Další klíčový faktor představuje napětí na Blízkém východě, kde hrozí odvetné útoky mezi Izraelem a Íránem po nedávných raketových incidentech. Tato situace zvyšuje riziko omezení dodávek ropy z regionu, což udržuje ceny komodity pod tlakem.
Ryba: Zlato dál poroste, cena se zdvojnásobí
18.09.2024 Cena zlata vzrostla od začátku roku o více než 21 procent na současné rekordní hodnoty okolo 2570 dolarů za troyskou unci. Do konce roku se může zlato dostat až k 2 700 dolarů za troyskou unci. Ještě v této dekádě očekávám zdvojnásobení ceny zlata, říká v komentáři Pavel Ryba, analytik společnosti Golden Gate.
Ropná bouře a politické intriky: Co se děje na amerických trzích?
12.09.2024 Futures na americké akcie klesly, dolar se udržel a ceny dluhopisů vyskočily po napínavé prezidentské debatě v USA, v níž viceprezidentka Kamala Harris zahnala republikánského kandidáta Donalda Trumpa do defenzivy.
Růst české ekonomiky je ve shodě s očekáváním České národní banky
30.08.2024 Růst české ekonomiky je ve shodě s očekáváním České národní banky (ČNB). Hrubý domácí produkt (HDP) ve druhém čtvrtletí meziročně vzrostl o 0,6 procenta, jak předpokládala ČNB v letní prognóze. Mírně nižší mezičtvrtletní tempo ve druhém čtvrtletí vyvážil rychlejší růst na počátku letošního roku. V komentáři k dnešním údajům Českého statistického úřadu (ČSÚ) o vývoji HDP to uvedl náměstek ředitele sekce měnové ČNB Jakub Matějů.
Tisková konference ČNB - Klíčové body
01.08.2024 ČNB dnes snížila sazby o 25 bazických bodů, což bylo nejpomalejší snížení v letošním roce. Koruna se po zveřejnění vůči euru obchodovala do strany a před zahájením tiskové konference dosahovala 25,36 korun za euro.
Fundamentální analýza kryptoměn – makroekonomické faktory ovlivňující hodnotu kryptoměn (2. díl)
01.08.2024 Tento článek zkoumá, jak makroekonomické faktory ovlivňují trh s kryptoměnami. Popisuje vliv inflace, změn úrokových sazeb a fiskální politiky na hodnotu kryptoměn ve srovnání s fiat měnami. Dále se zaměřuje na dopady geopolitických událostí, jako jsou obchodní války a politická nestabilita, na atraktivitu kryptoměn jako investičního nástroje.
Forex: Fed dnes ponechá sazby beze změny, jejich snížení přijde na dalším zasedání
31.07.2024 Dnešní zasedání americké centrální banky sice ještě nepřinese první snížení úrokových sazeb, mělo by ale finanční trhy připravit na to, že k tomu dojde v září. Po příznivých datech inflace a vyjádřeních představitelů Fedu trhy již nyní zářijové snížení sazeb o 25 bb plně zaceňují. Inflace v eurozóně podle našeho odhadu v červenci zrychlila z 2,5 % na 2,6 % y/y. Důvodem by měly být hlavně zdražení pohonných hmot a administrativní změny působící na vyšší ceny energií ve Španělsku a Itálii. Jádrovou inflaci naproti tomu očekáváme beze změny na 2,9 % y/y. V Německu a USA (ADP report) pak budou zveřejněny červencové statistiky z trhu práce.
Akciový výhled: Evropa mírně dolů, pokračuje výsledková sezóna v zámoří
15.07.2024 Evropské akcie budou nový týden otvírat v pondělí ráno zřejmě lehkým oslabením (-0,2%) dle indikací futures. Zatímco zámořské futures nyní přidávají +0,2%. Po neúspěšném pokusu o atentát na D. Trumpa trhy zvýšily sázky na jeho vítězství v boji o Bílý dům. Roste tak USD, klesají dluhopisy, očekává se volnější fiskální politika a vyšší cla především směrem k Číně. Asii přes noc táhly dolů čínské akcie, kde navíc působila špatná makroekonomická data.
Fundamentální analýza forexu – techniky a nástroje efektivní fundamentální analýzy (5. díl)
07.07.2024 Článek vysvětluje, jak jsou ekonomické kalendáře klíčovým nástrojem pro sledování nadcházejících ekonomických událostí a ukazatelů na forexových trzích. Čtenáři se dozvědí, jak kalendáře pomáhají plánovat obchodní strategie a řídit rizika tím, že poskytují informace o důležitých ekonomických zprávách a jejich očekávaném dopadu na trhy.
Tisková konference ČNB - Klíčové body
27.06.2024 Dnes ve 14:30 bylo zveřejněno rozhodnutí ČNB, která snížila úrokové sazby o 50 bazických bodů. Koruna před začátkem tiskové konference držela asi 0,36% ztrátu vůči euru a pohybovala se na úrovni 24,93. Níže uvádíme klíčové poznatky z tiskové konference guvernéra Aleše Michla.
Fundamentální analýza forexu – základy fundamentální analýzy na forexovém trhu (1. díl)
23.06.2024 Článek vysvětluje, jak HDP, inflace, úrokové sazby a obchodní bilance ovlivňují hodnotu měn na forexových trzích. Také popisuje vliv politické stability, ekonomických zpráv, geopolitických událostí a komodit na měnové kurzy. Dále se věnuje strategii carry trade a dopadu fiskální a měnové politiky na měnové hodnoty.
Fundamentální analýza akciových trhů – dluhové trhy a jejich vliv na akciové trhy (9. díl)
12.06.2024 Článek popisuje, jak dluhové trhy fungují a jejich roli v globální ekonomice. Čtenář se dozví o různých typech dluhových nástrojů a jejich významu pro financování projektů, zvyšování likvidity, stanovování úrokových sazeb, diverzifikaci rizika a ekonomickou stabilitu. Text zdůrazňuje globální dosah a transparentnost dluhových trhů.
Optimální investiční portfolio do příštích let
21.05.2024 "Svět se strukturálně změnil a optimální portfolio do dalších let je podle nás více diverzifikované jak sektorově tak i regionálně a to i z pohledu aktiv a méně vystavené americkým aktivům, především dluhopisům," říká analytik BHS Timur Barotov.
RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 20.05.2024
20.05.2024 Burzy během minulého týdne posilovaly, S&P 500 přidal 1,5 % a pokořil tak historické maximum. Stoxx Europe 600 posílil o 0,4 % a během týdne rovněž překonal rekordní hodnotu. Během minulého týdne popohnal burzy nahoru inflační report. Ten vyvolává nadějí, že se Fed během letoška pustí do snižování úroků. Nicméně entusiasmus je předčasný: pro potvrzení dezinflačního trendu musí zpomalení vykázat alespoň dva – tři reporty CPI.
Po prvním atentátu na hlavu státu v dějinách EU zatím mezinárodní investoři na občanskou válku na Slovensku nesázejí. Cena a výnos slovenských dluhopisů se dnes naopak vyvíjí nejpříznivěji ze všech zemí EU
16.05.2024 Po prvním atentátu na hlavu státu v historii EU by jeden čekal propad ceny dluhopisů... Jenže slovenské dluhopisy dnes zdražují nejvíce ze všech zemí EU (graf 1 níže) a slovenské vládě dnes klesají relativní náklady půjčování nejvýrazněji ze všech zemí EU (graf 2); výnos slovenských dluhopisů klesá vůči výnosu německých dluhopisů nejvýrazněji v EU.
Fidelity International: Chart Room – Kde jsou skutečné výnosy
14.05.2024 Vyšší reálné výnosy v některých oblastech rozvíjejících se trhů nabízejí atraktivnější příležitosti u nástrojů s fixním příjmem než trhy rozvinutých zemí – i když úrokové sazby v USA zůstávají po delší dobu na vyšší úrovni.
Fundamentální analýza akciových trhů – makroekonomické faktory a jejich vliv na akciové trhy (1. díl)
13.05.2024 Článek se zaměřuje na makroekonomické faktory a jejich vliv na akciové trhy. Čtenář se dozví o klíčových ukazatelích, jako je HDP, inflace, úrokové sazby a nezaměstnanost, a jaký mají vliv na trhy. Také se diskutuje o vlivu měnové politiky, fiskální politiky, cykličnosti ekonomiky, důvěře spotřebitelů a globálních ekonomických trendech na akciové trhy. Celkově článek poskytuje ucelený pohled na to, jak makroekonomické faktory ovlivňují investiční rozhodnutí a chování trhů.
Vstup Bulharska do eurozóny se prý může zpozdit
18.04.2024 Pokud Bulharsko v červnu nesplní inflační cíle Evropské centrální banky (ECB), může se vstup země do eurozóny naplánovaný na 1. ledna 2025 o několik měsíců zpozdit. Řekl to bulharské tiskové agentuře BTA guvernér centrální banky Dimitar Radev. "Pokud Bulharsko nesplní kritérium inflace v červnu, a stane se tak později v roce 2024, je v této fázi pravděpodobnějším scénářem připojení spíše později v roce 2025 než 1. ledna," uvedl Radev.
Dolar nedosáhl svého potenciálu
16.04.2024 Co je dovoleno Jupiterovi, není dovoleno býkovi. V aktualizovaných prognózách odborníků z Wall Street Journal se hovoří o hodnotě amerického HDP v roce 2024 na úrovni 2,2 %. Dotazovaní odborníci Evropské centrální banky se domnívají, že ekonomika eurozóny letos vzroste o 0,5 %. Americká domácí poptávka je mnohem silnější než evropská, což vytváří podmínky pro zrychlování inflace a nutí Fed udržovat sazby po dlouhou dobu na stejné úrovni. O to lépe se daří medvědům na měnovém páru EUR/USD.
RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 15.04.2024
15.04.2024 Burzy během minulého týdne korigovaly, S&P 500 odepsal 1,5 %. Hlavní americký akciový benchmark se stále nachází nad hladinou 5 100 bodů. Stoxx Europe 600 ztratil 0,3 %. Během minulého týdne dorazila na trhy série negativních faktorů. Vyšší inflace přistřihla sázky investorů na snižování sazeb. Do toho banky nezahájily výsledkovou sezónu nejlépe a na sklonku týdne dorazilo na burzy i geopolitické riziko. Stále platí, že valuace zůstávají našponované a rizika tak zůstávají nakloněna směrem dolů.
🚩CHN.cash posiluje o 1,4 % navzdory tomu, že agentura Fitch snížila výhled pro Čínu na negativní
10.04.2024 Futures na čínský akciový index Hang Seng (CHN.cash) dnes po velmi silné seanci v Číně rostou nad 6000 bodů. Agentura Fitch Ratings revidovala výhled čínské ekonomiky na negativní, přičemž potvrdila rating A+. Další agentura, Moody's, v prosinci uvalila na čínský úvěrový rating varování o jeho snížení. Moody's se odvolávala na náklady na záchranu místních vlád a státních firem a zároveň na zvládnutí krize v oblasti nemovitostí. Agentura Fitch však neočekává další deflaci v zemi, což lze i přes snížený celkový výhled považovat za poměrně býčí.
EUR/USD silně koreluje s tímto indikátorem
25.03.2024 Eurodolar se už více než 15 měsíců obchoduje v relativně úzkém koridoru 1,04 – 1,13. Tradeři se nemohou opřít o žádný trend, rozdíl v úrocích mezi eurem a americkým dolarem je také minimální. Nejobchodovanější měnový pár světa tak už delší dobu nedává příliš příležitostí pro poziční obchodníky, pohyby jsou v rámci měsíců tak malé, že poplatky tvoří vyšší procento z případného zisku, než tomu bylo dříve.
Makroekonomické faktory – ekonomické modely (12. díl)
22.03.2024 V tomto článku si představíme ekonomické modely a jejich vlastnosti. Poté přejdeme k ekonomickým prognózám a jejich důležitosti. Nakonec, jak je zvykem, se budeme zabývat tím, jaké faktory ovlivňují ekonomické modely a prognózy.
Makroekonomické faktory - hospodářská politika (11. díl)
17.03.2024 V dnešním článku se podíváme na analýzu hospodářské politiky. Nastíníme její vliv na makroekonomické ukazatele a na závěr se budeme zabývat faktory, které hospodářskou politiku ovlivňují.
ECB Kazimir navrhl na červnové zasedání první snížení sazeb ✂
11.03.2024 Člen Rady guvernérů Evropské centrální banky (ECB) Peter Kazimir zdůraznil, že před zavedením snížení sazeb je třeba být obezřetný a navrhl, aby ECB s prvním snížením počkala do června. Kažimír zdůraznil, že stále existují proinflační rizika, která jsou „živá a nastartovaná“, a zdůraznil, že je důležité shromáždit další přesvědčivé důkazy o inflačním výhledu. Věří, že do června bude mít ECB dostatek důvěry a zásadních údajů, aby mohla učinit informované rozhodnutí. Upřednostňuje „hladký a stabilní“ přístup k uvolňování politiky, což naznačuje, že diskuse o uvolňování již začaly a budou pokračovat v příštích týdnech.
Agentura S&P zvýšila rating Portugalska díky nižšímu zadlužení
03.03.2024 Americká ratingová agentura S&P Global Ratings v pátek zvýšila hodnocení úvěrové spolehlivosti Portugalska o jeden stupeň na A-, což znamená střední vyšší kvalitu dluhu. Je to poprvé od roku 2011, kdy se rating zvýšil na známku začínající písmenem A. Své rozhodnutí S&P zdůvodnila snížením míry zadlužení země. Výhled ratingu je pozitivní, což znamená, že by jej agentura mohla ve střednědobém výhledu opět zvýšit.
Makroekonomické faktory - rozpočtové deficity a přebytky (9. díl)
25.02.2024 V dnešním článku se zaměříme především na vysvětlení rozpočtových deficitů a přebytků. Dále se budeme zabývat dopady rozpočtových deficitů a přebytků na různé oblasti ekonomiky a také si rozebereme některé faktory, které je ovlivňují. Nakonec uvedeme příklad z Ameriky pro lepší pochopení jejich podstaty v ekonomice.
Makroekonomické faktory - hospodářský cyklus (7. díl)
19.02.2024 V dnešním článku se budeme zabývat hospodářským cyklem. Povíme si, co to je, jak se měří a jaké jsou jeho fáze. Poté se podrobněji podíváme na hospodářský cyklus a na to, jak můžeme jednotlivé cykly rozlišovat.
Makroekonomické faktory - fiskální politika (6. díl)
14.02.2024 V dnešním článku se budeme zabývat fiskální politikou. Od jejího fungování, přes vazby na ekonomické faktory až po rozdíly ve srovnání s měnovou politikou.
Makroekonomické faktory - měnová politika (5. díl)
11.02.2024 V dnešním článku se zaměříme na měnovou politiku. Povíme si, jaké faktory ovlivňují měnovou politiku a jaké jsou její cíle. Projdeme si nástroje amerického Federálního rezervního systému (Fed) a na závěr se budeme věnovat nedávné situaci na trzích.
Tisková konference ČNB - Klíčové body
08.02.2024 V 15:45 začala tisková konference guvernéra ČNB Aleše Michla poté, co ČNB rozhodla o snížení sazeb o 50 bazických bodů. Měnový pár EUR/CZK po zveřejnění rozhodnutí vzrostl o přibližně 0,6 % na úroveň 25,10, přičemž část zisků již odepsal.
Úvod do fundamentální analýzy - hlavní pilíře fundamentu (2. díl)
05.01.2024 Ve druhém článku pokračuji ve zkoumání světa fundamentální analýzy (FA) a prohlubuji naše chápání jeho klíčových aspektů. V předchozím článku jsme se seznámili se základy této důležité metody analýzy trhů a pochopili, proč hraje v investování nezastupitelnou roli. Nyní však přejdeme k hlavním pilířům FA, které nám umožňují lépe pochopit a předvídat pohyb trhů.
3 hlavní témata investorů v roce 2024
04.01.2024 „Investoři budou měnit svá portfolia proporčně tomu, jak moc věří, v jaké téma v daném okamžiku. Kdo dokáže správně předvídat přeměny těchto tržních sentimentů může předvídat i pohyby cen aktiv,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
Které “černé labutě” mohou ohrozit trhy v roce 2024?
27.12.2023 Postrach všech analytiků, který na trzích nenechává kámen na kameni. To jsou černé labutě - nepředvídatelné scénáře mnohdy až katastrofických rozměrů, avšak s nízkou pravděpodobností výskytu. V dnešním článku si zkusíme zavěštit a předpovědět si hned několik podobných událostí.
Tisková konference ČNB - Klíčové body
21.12.2023 ČNB dnes snížila úrokové sazby o 25 bazických bodů a hlavní úroková sazba dosahuje 6,75 %, přesto ČNB vyslala trhům relativně jestřábí signál.
Tisková konference ECB po rozhodnutí
14.12.2023 Evropská centrální banka dnes na svém zasedání ponechala úrokové sazby beze změny. Nový soubor prognóz ukázal na pomalejší celkovou i jádrovou inflaci v letech 2023 a 2024 a také na nižší růst HDP. V horizontu prognózy (až do roku 2026) se neočekává pokles jádrové inflace na 2% cíl. Očekává se, že reinvestice PEPP zpomalí ve druhé polovině roku 2024 a zastaví se do konce příštího roku.
NAPŘÍČ TRHY
16.11.2023 Bleskové odhady růstu reálného HDP ve střední a východní Evropě znovu potvrdily, že volatilita těchto důležitých konjunkturálních dat zůstává v postcovidové době značná, což vede k překvapivými výsledkům. To platilo zejména o polských číslech, kde se zveřejněním HDP tentokrát došlo i k tomu, že časová řada byla výrazně revidována a to až do začátku roku 2021. Revidovaná trajektorie polského růstu nejenže nyní vypadá napřímeně, ale navíc z ní plyne i to, že Polsko má již pravděpodobně to nejhorší za sebou.
ČNB v pasti minulosti
13.11.2023 ČNB ponechala na svém posledním zasedání sazby bez změny. Při vzpomínce na odpor členů Bankovní rady k vyšším sazbám a při pohledu na makroekonomické fundamenty posledních měsíců to mohlo pro leckoho být překvapivé rozhodnutí. Vždyť růst ekonomiky zůstal ve třetím čtvrtletí záporný, poptávka domácností je nadále pod předpandemickou úrovní roku 2019 a nijak rychle neroste, jádrová inflace za třetí čtvrtletí byla stejná (0,5 %) jako v roce 2020, nová prognóza čeká v prvním čtvrtletí sazby o 1,5 p.b. nižší, než jsou teď... Argumentů pro snížení sazeb by nebyl nedostatek.
Známý investor Paul Tudor Jones varuje: Akcie jsou v dnešní době příliš riskantní
17.10.2023 V minulém týdnu v rozhovoru pro CNBC investor a miliardář Paul Tudor Jones varoval, že dnešní doba není ideální pro investice do akcií. Cena akcií je vzhledem k aktuálním rizikům vysoká. Upozornil na dva klíčové důvody: geopolitickou situaci ve světě a fiskální situaci Spojených států.
Americká vláda hraje proti Federálnímu rezervnímu systému
26.09.2023 „Krátkodobá úleva za cenu budoucích potíží. To je způsob, kterým americká vláda neutralizuje snahy Fedu,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
Druhá vlna inflace je za rohem
04.09.2023 „Tažení centrálních bank v utahování monetárních politik se míjí požadovaným účinkem a ekonomiky jsou příliš rozpálené. Inflace se může vrátit,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
Americký státní dluh se vymyká kontrole
13.07.2023 Dnešní svět žije v naprosté záplavě informací. Některá témata mizí a objevují se podle toho, jak je na ně zaměřen mediální fokus. Následně, když daná událost není na prvních stránkách novin a webů, zdá se, že problém byl vyřešen. Avšak to není pravda. Americký dluhový strop byl navýšen, ale problém dluhu zůstává. Po několika měsících škrcení státních výdajů začal americký dluh znovu růst.
Forex: Jak bude reagovat koruna na červnový výsledek inflace?
10.07.2023 Z pohledu koruny byla nejdůležitější zprávou minulého zkráceného týdne stav plnění státního rozpočtu za první polovinu roku 2023. Ministerstvo financí zveřejnilo, že deficit státního rozpočtu byl ve srovnání s květnem o 56 mld. Kč nižší, a to především z důvodu příchozích peněz z Evropské unie a finančních mechanismů. To lze hodnotit jako pozitivní signál, navíc v průběhu roku pomůžou státnímu rozpočtu další finanční prostředky z historicky nejvyšší dividendy energetické skupiny ČEZ a ve dvou etapách také z tzv. windfall tax. Na druhé straně z naplánovaného rozpočtu 295 mld. Kč bylo vyčerpáno již 215,4 mld. Kč a pro vládu nebude vůbec snadné schválený rozpočet dodržet. Ve spojitosti s představeným konsolidačním balíčkem je výsledek letošního roku velmi podstatný, jelikož nastolí „startovací bod“, od kterého by měl být strukturální deficit postupně snižován. Fiskální politika by tak již neměla být tak proaktivní a chrlit do ekonomiky další peníze.
Forex: Koruna vyhlíží tuzemské PMI a plnění státního rozpočtu
03.07.2023 Koruna začíná první prázdninový týden na dohled hranice 23,70 EUR/CZK. Víkendový rozhovor Aleše Michla pro deník Právo dnes na trhu příliš vzruchu nevyvolá. Guvernér zopakoval obligátní argument, že tuzemská měnová politika je nejpřísnější za posledních pětadvacet let. Za zmínku stojí, že hlavním proinflačním rizikem zůstává z jeho pohledu uvolněná fiskální politika, zatímco inflační očekávání vnímá jako adaptivní a jejich odkotvení jako podstatně menší riziko.
Forex: Jestřábí komunikace ČNB pokračuje
30.06.2023 Dnes zveřejněný zápis ze zasedání ČNB se opět nese v duchu zdůrazňování rizik ve směru vyšších sazeb. Mezi zmíněná proinflační rizika se z pohledu bankovní rady stále řadí fiskální politika, hrozba ztráty ukotvenosti inflačních očekávání a související riziko mzdově-inflační spirály. Směrem k vyšším sazbám by podle centrální banky mohlo působit také případné výraznější zvyšování zahraničních úrokových sazeb, které by mohlo vyvolávat tlaky na oslabení koruny.
Globální ekonomika je vážně ohrožena, protože další zvyšování sazeb zvyšuje finanční stres
27.06.2023 Banka pro mezinárodní platby (BIS) varuje před dalším finančním napětím, protože centrální banky pokračují ve zvyšování sazeb v boji proti inflaci. Zpráva uvedla, že čím více centrální banky zvedají sazby, tím vyšší je riziko finančního stresu a selhání bank. Poslední příležitost bojovat s inflací a obnovit cenovou stabilitu bude pro centrální banky nejnáročnější.
ČNB úrokové sazby nezměnila, Michl vylučuje jejich brzké snížení
21.06.2023 Bankovní rada České národní banky (ČNB) dnes podle očekávání ponechala základní úrokovou sazbu na sedmi procentech. Na stejné úrovni je už rok. Pro stabilitu sazeb hlasovalo pět ze sedmi členů rady, dva navrhovali zvýšení o 0,25 procentního bodu. Guvernér ČNB Aleš Michl po jednání rady řekl, že sazby zůstanou zvýšené delší dobu a že se nenaplní spekulace trhu o jejich brzkém poklesu. Upozornil také, že proinflační riziko do budoucna vytváří fiskální politika. Vládní konsolidační balíček je ale podle Michla krok správným směrem.
MMF vyzývá k dalšímu zvyšování úrokových sazeb
19.06.2023 Mezinárodní měnový fond (MMF) vyzval k dalšímu zvyšování úrokových sazeb a uvedl, že silný růst spotřebitelských cen vyžaduje trvalou snahu o zpřísnění. Přestože nedávná data ukazují zmírnění inflace v eurozóně a zpomalení růstu jádrového ukazatele, který vylučuje volatilní kategorie zboží, ceny zůstávají výrazně vyšší, než je cíl ECB.
Americký dolar přijde o status globální rezervní měny spíš dřív než později
09.06.2023 V době, kdy poptávka po americkém dolaru kvůli očekávanému zvýšení sazeb Federálního rezervního systému dál klesá, prohlásil bývalý americký kongresman Ron Paul, že nový zákon o finanční odpovědnosti, který nedávno podepsal prezident Joe Biden, posílí vládní výdaje, státní dluh a rozpočtový deficit země. V této souvislosti dolaru hrozí, že o status rezervní měny přijde spíš dřív než později.
Forex: Finální odhad výkonu ekonomiky eurozóny za Q1 přinese zhoršení výsledku
08.06.2023 Kolekci dat z tuzemské ekonomiky zveřejněných tento týden dnes doplní podíl nezaměstnaných osob, který by měl potvrdit přetrvávající napětí na trhu práce. V regionu bude dále zveřejněn květnový vývoj spotřebitelských cen v Maďarsku. Finální odhad HDP eurozóny za Q1 23 by podle nás měl být v návaznosti na údaje z jednotlivých členských zemí revidován o 0,2 pb dolů na -0,1 % q/q.
Nová dohoda o dluhovém stropu by mohla ohrozit americkou ekonomiku
29.05.2023 Nedávno uzavřená dohoda o dluhovém stropu zatěžuje americkou ekonomiku, která je již zatížena nejvyššími úrokovými sazbami za poslední desetiletí.
Týdenní zpráva z FOREX trhu: Nejistý vývoj ekonomik na obou stranách Atlantiku
22.05.2023 Důvěra v další vývoj ekonomik v květnu podle našeho odhadu zaznamenala jen nepatrný nárůst. V případě podnikatelského sektoru by tuto informaci měly tento týden potvrdit PMI indikátory a IFO index, v tom spotřebitelském pak hlavně ukazatel od Evropské komise. Měsíční indikátory z reálné ekonomiky za březen ukázaly na překvapivé oslabení výkonu evropské ekonomiky, v USA pak dochází k postupnému chladnutí růstové dynamiky. Zveřejněny tento týden budou zpřesněné odhady HDP za Q1 23 pro Německo a USA. Z globálního úhlu pohledu ale budou finanční trhy sledovat zejména pokračující vývoj kolem zvýšení amerického dluhového stropu a zápis z posledního zasedání Fedu.
Hamižflace, aneb ekonomika jako čerpací stanice
16.05.2023 Ten fenomén známe všichni velmi dobře – když na světových trzích roste cena ropy, tuzemští pumpaři na nic nečekají a rychle zdražují, zvláště v časech prudkých cenových výkyvů. Opačným směrem je však cenová korekce o poznání zdrženlivější a levnější ropa se na totemech čerpacích stanic projeví s viditelným zpožděním. V posledním roce však tuto cenovou asymetrii pozorujeme nejen v případě pohonných hmot, ale napříč mnoha dalšími sektory české ekonomiky.
Forex: Koruna drží pozice 23,60 EUR/CZK
16.05.2023 Koruna začala týden v poklidném duchu a stráží pozice okolo 23,60 EUR/CZK. Dnes může česká měna profitovat ze včerejších komentářů centrálních bankéřů. Guvernér Aleš Michl v rozhovoru pro ČT uvedl, že ČNB „bude držet úrokové sazby vyšší, než si kdokoli myslí“ vzhledem k převažujícím proinflačním rizikům (fiskální politika a mzdová dynamika). Zároveň zopakoval důležitost silné koruny pro aktuální měnovou politiku, přičemž silnou měnu by chtěl vidět po celé své funkční období (ideálně konstantní posilování o 2-3 % ročně). V podobném duchu včera hovořila také viceguvernérka Eva Zamrazilová, dle které odpovídá silná koruna situaci, kdy by byla základní úroková sazba minimálně o jeden procentní bod výše.
Zápis z posledního zasedání ČNB zmiňuje především proinflační rizika
12.05.2023 Česká národní banka na svém posledním zasedání v minulém týdnu ponechala podle očekávání úrokové sazby beze změny, překvapivý byl však těsný poměr hlasů. Stabilitu úrokových sazeb podpořili pouze čtyři centrální bankéři, zatímco zbylí tři hlasovali pro zvýšení o čtvrt procentního bodu. Dnes zveřejněný zápis z tohoto zasedání ukazuje, že pro stabilitu úrokových sazeb hlasovali guvernér A. Michl, viceguvernéři E. Zamrazilová a J. Frait a člen bankovní rady J. Kubíček. Zvýšení o čtvrt procentního bodu nadále prosazoval T. Holub a nově také K. Kubelková a J. Procházka.
Pokračující pokles inflace, oživení v průmyslu i maloobchodě
04.05.2023 Čekáme, že maloobchodní tržby v březnu meziměsíčně vzrostly o 0,5 % (SA) po únorovém poklesu o 0,4 %. V průběhu roku by podle nás mělo docházet k postupnému oživení spotřebitelské poptávky, což by se mělo pozitivně odrazit i v maloobchodních tržbách. K výraznému oživení průmyslové výroby v březnu přispěla produkce automobilů, když podle nás meziměsíčně průmyslová produkce vzrostla o 2,2 %. Meziroční inflace vlivem vyšší srovnávací základny pravděpodobně nadále rychle zpomalovala. Odhadujeme, že klesla z březnových 15,0 % na 13,1 % v dubnu. Meziměsíčně podle nás klesly ceny pohonných hmot a energií. Zmírnit by se měla i dynamika cen potravin. Jádrová inflace by na druhou stranu měla zůstat vysoko.
Jestřábí rebelie v ČNB, 3 hlasy pro 25bb hike ovšem nestačily
03.05.2023 ČNB svým rozhodnutím nepřekvapila a podle očekávání rozhodla posedmé v řadě o stabilitě sazeb. Základní úroková sazba tak setrvává na 7 %, kam se po sérii zvýšení dostala v červnu 2022. Překvapil ovšem poměr hlasování, kdy tři členové bankovní rady zvedli ruku pro 25bb hike, na předchozím zasedání hlasoval pro zvýšení pouze jeden ze sedmi členů. Součástí rozhodnutí i nadále zůstává ochota České národní banky bránit nadměrným výkyvům koruny, byť od loňského podzimu intervence ve prospěch koruny nebyly třeba. Nová prognóza otevírá prostor pro snižování sazeb od druhé poloviny letošního roku, guvernér Michl ovšem její vyznění na tiskové konferenci mírnil, a i na příštím zasedání se podle něj bude rozhodovat o stabilitě nebo zvýšení sazeb.
ČNB i přes jestřábí komentáře odhodlaně drží nízké úrokové sazby
03.05.2023 Dnešní rozhodnutí bankovní rady České národní banky ponechat základní úrokovou sazbu na 7 procentech bylo sice pravděpodobné, ale zdaleka ne tak očekávané jako to březnové. Poslední data z české ekonomiky totiž ukazují, že inflační očekávání zůstávají velmi vysoká a že tato očekávání se minimálně v průmyslových odvětvích promítají i do vysokého růstu mezd. Inflační tlaky jsou navíc stále podporovány velmi uvolněnou fiskální politikou a životem na dluh.
Světová banka: Západobalkánské ekonomiky jsou navzdory slabšímu růstu odolné
25.04.2023 Ekonomiky šesti západobalkánských států zůstávají odolné. A to navzdory pokračujícímu růstu cen a zpomalení hospodářskému růstu, který by tam v letošním roce měl podle odhadů činit 2,6 procenta. Ve své pravidelné pololetní zprávě to dnes uvedla Světová banka (SB).
Rozpočtová dieta, aneb čekání na Godota?
21.04.2023 Tuzemská ekonomika vykazuje nadále výrazné nerovnováhy, přičemž od pandemického roku 2020 je zvláště varovný vývoj na straně veřejných financí. Nejinak tomu bylo i v prvních třech měsících tohoto roku, kdy schodek státního rozpočtu dosáhl rekordních 166 mld. To je více než polovina z plánovaného celoročního schodku 295. mld korun. Jak je to možné? Celkové příjmy sice ke konci března vzrostly o solidních 13 %, výdaje státního rozpočtu se však zvýšily o mohutných 37 %.
Morgan Stanley – obnova čínské ekonomiky neovlivní rozvinutý svět
19.04.2023 „Opak k obecnému mínění – obnova čínské ekonomiky podle Morgan Stanley pravděpodobně nepovede k výraznému stimulu západních ekonomik, “ říká analytik BHS Timur Barotov.
Ozvěny trhu: Stagflační syndrom na ústupu
23.02.2023 Loňský vývoj mnoha globálně důležitých ekonomik, ale i těch v regionu střední Evropy, bylo možné popsat jako stagflační. Byli jsme svědky nezvykle vysoké inflace. V případě Spojených států, Německa či eurozóny jako celku nejvyšší za zhruba čtyři dekády, v našem regionu od rozpadu Východního bloku. V mnoha zemích byl inflační vzestup kombinací nákladových a poptávkových faktorů.
Euro po komentáři Lagardeové dále oslabuje
02.02.2023 EUR/USD během konference Lagardeové prohloubil pokles. Hlavní měnový pár v současnosti testuje zónu krátkodobé podpory v oblasti 1,0930.
2023: Výhled pro akcie, komodity a kryptoměny
16.01.2023 Do roku 2023 vstoupily finanční trhy na optimistické vlně. Akcie i ostatní riziková aktiva si v prvních lednových dnech připisují slušné zisky, vydrží však býčí sentiment i v následujících 12 měsících? Rizikových faktorů a proměnných do celé skládačky ve fundamentální analýze je více než dost. Pokud ale nepřiletí nějaká černá labuť (např. environmentálního nebo politického rázu), budou mezi dominantní témata patřit vývoj inflace, válka na Ukrajině i znovuotevření Číny.
Forex: Úrokové sazby ČNB zůstávají podle očekávání beze změny
21.12.2022 Česká národní banka v souladu s očekáváními ponechala úrokové sazby opět beze změny. Nadále také přetrvává závazek centrální banky bránit případnému oslabení koruny. Podle naší prognózy zůstane základní repo sazba na současných 7 % do srpna příštího roku, kdy by mohla začít postupně klesat. Rizika naší prognózy stále hodnotíme jako vychýlená ve směru vyšších sazeb. Poslední vývoj ekonomiky ukazuje, že další změnou v úrokových sazbách bude spíše jejich pokles.
Základní sazba ČNB zůstává na sedmi procentech v souladu s očekáváním trhu
21.12.2022 Bankovní rada České národní banky (ČNB) dnes ponechala základní úrokovou sazbu na sedmi procentech. Pro zachování sazeb na úrovni, která platí od června, hlasovalo pět členů bankovní rady, dva navrhovali zvýšení o půl procentního bodu. Stabilita sazeb je v souladu s očekáváním analytiků. Guvernér ČNB Aleš Michl ale zdůraznil, že rada je připravena sazby zvýšit, zejména pokud vzroste riziko poptávkové inflace. O snížení sazeb se podle něj vůbec nehovořilo.
Forex: Úrokové sazby ČNB zůstávají podle očekávání beze změny
21.12.2022 Česká národní banka pokračuje ve své politice stabilních úrokových sazeb, když ani prosincové zasedání nepřineslo změnu v nastavení měnové politiky. Základní repo sazba tudíž zůstává na 7 %. Bankovní rada dává prostřednictvím svých vyjádření nadále najevo, že je se současnou úrovní úrokových sazeb spokojena a ta by podle ní měla přispět ke snížení inflace zpět k inflačnímu cíli. Výsledek dnešního rozhodnutí tak byl široce očekáván.
ČNB drží úrokové sazby na 7 procentech, i kvůli zpomalování ekonomiky
21.12.2022 Bankovní rada ČNB již po páté v řadě ponechala základní úrokové sazby na 7 procentech, čímž potvrdila svou dlouhodobou strategii udržování stability sazeb. Toto rozhodnutí bylo vzhledem k dlouhodobé rétorice členů bankovní rady a vzhledem k vážným známkám zpomalení české ekonomiky široce očekávané. Mohlo by se tak zdát, že sazby v Česku už jsou na svém vrcholu. Stále však existuje reálná šance, že ČNB bude muset své sazby na některém z příštích zasedání zvýšit.
Pro ponechání základní úrokové sazby bylo pět ze sedmi členů rady ČNB
21.12.2022 Pro ponechání základní úrokové sazby na sedmi procentech dnes hlasovalo pět ze sedmi členů bankovní rady České národní banky (ČNB). Na příštím jednání bankovní rady v únoru 2023 se rozhodne o tom, zda centrální banka sazby zvýší, nebo je nechá na současné úrovni. Vyplývá to z vyjádření guvernéra ČNB Aleše Michla na tiskové konferenci po jednání rady.
Analytici očekávají ponechání základní úrokové sazby na sedmi procentech
18.12.2022 Bankovní rada České národní banky (ČNB) na svém posledním letošním zasedání ponechá základní úrokovou sazbu na sedmi procentech. Shodují se na tom analytici, které ČTK oslovila před středečním měnověpolitickým jednáním bankovní rady, a naznačují to i výroky některých členů rady v posledním týdnu. Sedmiprocentní základní úroková sazba platí od 22. června, je na nejvyšší úrovni od roku 1999.
Do bankovní rady ČNB míří šéf EGAP Procházka a Kubíček z rozpočtové rady
14.12.2022 Novými členy bankovní rady České národní banky (ČNB) se od 13. února stanou dosavadní ředitel Exportní a garanční pojišťovací společnosti (EGAP) a koordinátor Národní ekonomické rady vlády (NERV) Jan Procházka a vedoucí úřadu Národní rozpočtové rady Jan Kubíček. Ke stejnému dni se dosavadní člen rady Jan Frait stane viceguvernérem. Všechny dnes jmenoval prezident Miloš Zeman. Procházka a Kubíček nahradí dosavadního viceguvernéra Marka Moru a člena rady Oldřicha Dědka, kterým končí šestileté funkční období.
Forex: Co čekat v roce 2023 od úrokových sazeb a koruny?
08.12.2022 K dalšímu zvýšení úrokových sazeb ČNB pravděpodobně již nedojde. Jejich první snížení čekáme oproti finančnímu trhu později, konkrétně až ve druhé polovině příštího roku. Tržní úrokové sazby tak podle nás budou nejprve korigovat předchozí hluboký propad, který byl částečně ovlivněn i překvapivě nízkou domácí říjnovou inflací.
Ekonomika zůstává vůči dopadům energetické krize odolná
02.12.2022 Naše očekávání ohledně říjnových dat z reálné ekonomiky jsou poměrně optimistická. Čekáme pokračující meziměsíční růst maloobchodních tržeb. Přispět by k němu měly vládní opatření na pomoc domácnostem a také pokračující růst mezd, když se řada podniků během podzimu rozhodla svým zaměstnancům kompenzovat část nákladů spojených s vysokou inflací. Nadále solidní mzdovou dynamiku by měla indikovat i data za třetí čtvrtletí, k výraznějšímu zrychlení mzdového růstu však patrně dojde až na přelomu roku. V průmyslu podle nás v říjnu pokračoval pokles produkce, avšak výrazně nižším tempem, než na jaké by ukazovaly pesimisticky vyhlížející předstihové indikátory.
Michl: Základní úroková sazba je už na úrovni, která tlumí hospodářskou aktivitu
23.11.2022 Základní úroková sazba je už na úrovni, která tlumí hospodářskou aktivitu. Další zvyšování sazeb by mohlo prohloubit hospodářskou recesi, protože se účinek zvýšení sazeb projeví až se zpožděním. V přednášce na Masarykově univerzitě v Brně to dnes řekl guvernér České národní banky (ČNB) Aleš Michl. Základní úroková sazba je od června sedm procent, což je nejvyšší úroveň od roku 1999. Od Michlova červencového nástupu do čela ČNB se sazba neměnila.
Forex: Zápis ze zasedání ČNB potvrdí rozložení sil v bankovní radě
11.11.2022 Tuzemská centrální banka dnes zveřejní zápis z posledního měnověpolitického jednání, na kterém podle očekávání ponechala základní úrokovou sazbu na 7 %. Jmenovité rozdělení jednotlivých členů bankovní rady mezi tábory odpůrců a příznivců dalšího růstu sazeb se s největší pravděpodobností nezměnilo. Zajímavé však bude sledovat případné podrobnější vysvětlení toho, proč se bankovní rada většinově odchýlila od prognózy ČNB, ve které průměrná repo sazba v 4Q22-1Q23 dosahuje zhruba 8 %. V USA bude zveřejněna listopadová důvěra v ekonomiku podle Michiganské univerzity. Negativně přitom američtí spotřebitelé hledí zejména do budoucna.
ČNB nepřekvapila a ponechala sazby beze změny
04.11.2022 Česká národní banka dnes podle očekávání úrokové sazby nezměnila. Zatímco nová prognóza ČNB ukazuje na potřebu jejich dalšího výrazného zvýšení, většina bankovní rady preferuje pokračující stabilitu. Na dalším zasedání podle guvernéra Michla úrokové sazby buď vzrostou nebo zůstanou beze změny, vše bude záviset na nově zveřejněných datech. Guvernér zároveň připustil, že sazby mohou zůstat vyšší po delší dobu. Oproti prognóze ČNB neočekáváme, že by bankovní rada sazby dále zvyšovala. To se projeví ve vyšší inflaci a slabší koruně. Tu ČNB bude i nadále bránit proti nadměrným výkyvům.
ČNB nepřekvapila a ponechala sazby beze změny
03.11.2022 Česká národní banka v souladu s očekáváními ponechala úrokové sazby beze změny. Základní repo sazba tak zůstává na sedmi procentech. Nová bankovní rada vedená guvernérem Michlem pokračuje ve vyčkávací holubičí politice, když opakovaně uvádí, že dosavadní úroveň úrokových sazeb je již dostatečná ke zkrocení vysoké inflace. Častými argumenty jsou snižující se úvěrová aktivita, nižší růst peněžní zásoby či slábnoucí ekonomika. Inflace byla navíc ve třetím čtvrtletí v průměru o zhruba dva procentní body nižší, než ČNB čekala.
Forex: ČNB zůstává ve vyčkávacím módu
03.11.2022 Po včerejším zvýšení sazeb Fedu o očekávaných 75 bb a jestřábím vyznění tiskové konference bude i dnešní den na finančních trzích v režii centrálních bank. K navýšení sazeb o 75 bb podle nás sáhne Bank of England. Od ČNB čekáme stejně jako finanční trh ponechání dvoutýdenní repo sazby na současných 7 %, kde bude podle nás muset zůstat alespoň do poloviny příštího roku. Bilanci rizik naší prognózy však stále vnímáme jako vychýlenou ve směru vyšších úrokových sazeb. Předpokládáme také, že ČNB bude i nadále pokračovat v intervencích proti oslabení koruny na devizovém trhu.
Týdenní zpráva z FOREX trhu: Ekonomika v eurozóně v Q3 jen slabě rostla, ta tuzemská již stagnovala
31.10.2022 Hned začátkem týdne bude zveřejněná celková kondice ekonomiky v eurozóně, která by měla mezičtvrtletně růst, byť značně nižším tempem v porovnání s H122. Růstem překvapila především německá ekonomika, jejíž HDP byl zveřejněn minulý pátek. Česká ekonomika podle nás v Q3 již stagnovala a recese ji čeká na přelomu roku.
Inflace, výsledky i fiskál. Zdroje obav nevysychají
11.10.2022 Investoři mají stále dost důvodů k nervozitě a podle toho to také na trzích vypadá. Důležitou roli hrají události, které jsou na programu tento týden, a to americká inflace za září a start výsledkové sezóny. Podmínky nedovolující Fedu ustoupit z protiinflační politiky i pravděpodobné zhoršení výhledů pro zisky firem jsou jasným problémem na obzoru.
Forex: Úrokové sazby ČNB zůstávají beze změny
29.09.2022 ČNB na svém zářijovém zasedání rozhodla o ponechání základní repo sazby na 7 %. To bylo v souladu s očekáváním analytiků i finančního trhu. Na příštím zasedání by sazby měly dle vyjádření guvernéra buď opět zůstat nezměněny, nebo vzrůst. Bez dalších podrobností ČNB také potvrdila, že je připravena i nadále bránit „nadměrným výkyvům kurzu koruny“. Vzhledem k nepřekvapivému vyznění dnešního zasedání nadále očekáváme, že na současné úrovni sazby setrvají déle, než naznačuje poslední prognóza ČNB, konkrétně až do poloviny příštího roku. Tomu bude nahrávat kromě pozvolného a déletrvajícího průsaku cen energií do inflace i aktuálně nedostatečné utažení měnové politiky. Rizika naší prognózy vidíme vychýlená ve směru vyšších sazeb, a to hlavně s ohledem na další vývoj mezd.
Britská centrální banka zahajuje dočasně neomezené nákupy státních dluhopisů
28.09.2022 Britská centrální banka zahajuje neomezené nákupy státních dluhopisů. V dnešním oznámení uvedla, že nakoupí tolik dlouhodobých státních dluhopisů, kolik bude potřeba, aby stabilizovala finanční trhy. S nákupy dluhopisů začne okamžitě a ukončí je 14. října. Současně odloží zahájení prodeje státních dluhopisů, který měl začít příští týden. Centrální banka se k tomuto kroku odhodlala poté, co plán vládních daňových škrtů vyděsil trhy a způsobil pád britské libry.
Studie: Centrálním bankám se nepodaří zpomalit inflaci bez přispění vlád
28.08.2022 Centrálním bankám se nepodaří zkrotit inflaci a mohly by dokonce podpořit růst cen, pokud se do boje nezapojí i vlády obezřetnější rozpočtovou politikou. Vyplývá to ze studie zveřejněné na sympoziu centrálních bankéřů v USA.
Související klíčová slova:
Mikroekonomické a makroekonomické modely | Soft-landing | Čínské elektromobily | Investice do elektromobility | Jakub Seidler | Protiinflační tlaky | Hospodářská situace | Zpomalení čínské ekonomiky | Míra nezaměstnanosti v EU | Růst zisků | Realitní trh | Uvolněné měnové politiky | Sledování ekonomických ukazatelů | Dluh vlád | Nákupu státních dluhopisů | Zpravodajský server | Stock Success System | Jüan | Zásoby zemního plynu | Růst v eurozóně | Prostor k růstu | Cap | Vyjádření ekonomů | Nákupy zlata centrálními bankami | Dukascopy | Pozornost investorů | Ozvěny trhu | Alžírsko | Rizika a nejistota | Války | Mezinárodní události | Worldgovernmentbonds | Vývoj | Klíčový ukazatel | Opětovný pokles | Proces prognózovaní | Propad ekonomiky | Investiční aktivita | Allianz | Trh nemovitostí | Panevropský index | Údaje z USA | Odhad vývoje ekonomiky | Globální růst | Počet leteckých pasažérů | Zdravý rozum | Třetí pilíř | Ekonomický vliv | Americká obchodní bilance | Rovnovážné hodnoty | Ascending bottoms | Nezaměstnanost žen | Zdražovat | Měnový pár EUR/CZK | DPH | EUR | RichDad | Pracovní místa v USA | Investovat do akcií | Spotřebitelské výdaje | ECB (European Central Bank) | Bundesbank | Paul Krugman | Riziko inflace | Příprava na krizi | Levné peníze | Take Profit | Oživení cen | Objem transakcí | Analýza makroindikátorů | Automobilový sektor | Best bid | Cable | Mezinárodní vliv | Itálie | Stoxx | Epidemická situace | PEPP | Obchodní deficit | Vývoj ceny zlata | Texas | Prodej zboží | Finanční aktiva | Deutsche Bundesbank | Cla na čínské zboží | Dopad na veřejné politiky | Očekávání | Vlastnosti ekonomických modelů | Korelace | Edison | Vliv měnové politiky na ekonomiku | Bidenova administrativa | Evropské centrální banky | Ministryně financí Schillerová | Cena bitcoinu | Environmentální aspekty | eFXnews | ČNB úrokové sazby | Swiss Life | L.F. Investment | Americký ministr financí | Češi | ACA | Vývoj kurzu USD | CBDC | Analýza společnosti | Souhrnný indikátor | Chování | EUR/JPY | Kvartální výsledky | Zasedání ČNB | Rozvoj umělé inteligence | Veřejné finance | Pro investory | Fixed Income Funds | Stimulační balíček | Trh práce | Zadlužení firem | Nákupy aktiv | Evropská komise | Faktory ovlivňující rozpočtové deficity a přebytky | Skupina G7 | Vliv na akciové trhy | Černé labutě | Swiss | Investice | Britská centrální banka | DXY | Celní války | Změny cen komodit | Deutsche Bank Jim Reid | Rozvolnění | Vliv na regulace | Spotřebitelský sektor | Geopolitické riziko | Saldo běžného účtu | MACD | Potenciál | Nízké sazby | Support | Teorie Johna Maynarda Keynese | Kurzové intervence | Finanční produkty | Vývoj ceny zlata v USD za unci | Akvizice | Japonské firmy | Finanční stabilita | Lednová inflace | Index aktivity | Oslabování měny | Komentář analytiků | Technologie blockchain | Cyklus zvyšování sazeb | Dění na světových burzách | ADP report | Růst amerického dolaru | Invesco MSCI World ESG Universal Screened UCITS ETF | Vývoj spreadu | Ifo | Ruské invaze na Ukrajinu | Invaze na Ukrajinu | Rostoucí šance | Metody analýzy trhu | Filip Louženský | Prognózy | Britská libra | Cboe VIX | Asijské měny | NYSE | Intervence | Výkon ekonomiky | Nižší sazby | E.ON | Fenomén | Krátkodobý dluh | Slabá koruna | Odklad splátek | HDP (Hrubý domácí produkt) | Experti | Americké centrální banky | Operace Twist | Diverzifikace | Forexový trh | Kancléřka Merkelová | Konec eura | Skupina Saxo Bank | Rekord | Raiffeisenbank | Allianz Trade | Bitcoiny | Vztah s investicemi | Oživení ekonomiky | Prvky prognózování | Návrh zákona | Stop-Loss | Evropský index | Evropské měny | Creditas | Ekonomiky v eurozóně | Moody's Investors Service | Investing | Úrokové sazby v USA | Uvolňování měnové politiky | Credit Agricole SA | Asijské trhy | Obchodní seance | Impuls | Český statistický úřad | Accor | EUR/USD | Obchodní bariéry | Vanad | General Electric | Projekce | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Měnový pár USD/JPY | Pumpaři | Von der Leyenová | Techy | Fungování finančních trhů | Stav devizových rezerv | Český průmysl | Michel Barnier | Dvoutýdenní repo sazby | Wolters Kluwer | Hlavní pilíře fundamentu | Akcie společnosti | Chování trhu | Geopolitické napětí | Trendy v chování spotřebitelů | Papírenský průmysl | Solidarita | Náklady na financování | Přebytky zahraničního obchodu | Aktuální vývoj | Vyrovnaný rozpočet | Rostoucí výnosy | Opatrný optimismus | Index Russell | Vývoj na dluhopisovém trhu | Ropa Brent | Druhá největší ekonomika | Lagardeová | Nejvyšší soud | Investiční stratég | Průměrné mzdy | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Cenné papíry | Keir Starmer | Deficit rozpočtu | Výnos | Nová prognóza ČNB | Velcí investoři | Asijské akcie | Nákupy státních dluhopisů | Brexit | Zahájení prodeje | Ocelářství | Exchange | Výhled ekonomiky | Zpřesněné údaje | Goldman Sachs | Poradce Bílého domu | Dlužník | Vývoj na trzích | Vzdělávání | Inflační report | UniCredit Bank | Viceguvernéři | Šéf Fedu | Výkon průmyslu | Soukromá spotřeba | Kurzotvorné informace | Konkrétní cíle | Výnosy desetiletých státních dluhopisů | UNA | Růst sazeb | Volby v Turecku | Zkrocení inflace | Jiné měny | Výnosová křivka | ESG | Index DOW | Import | Překvapivý růst | Produkce v průmyslu | FX Strategy | Vývoj amerického plynu Henry Hub | Pandemický program | 50 Park Investments | ČEZ | Caterpillar | Hyperinflace | Období nejistoty | Investiční portfolio | Milton Friedman | Index Cboe | Západní země | Státní dluh | Skokové oslabení koruny | LSEG | Zpomalující ekonomika | Historické souvislosti | Vývoj ceny ropy | Boeing | Směřování měnové politiky | Kontrakty | Covid19 | Kamala Harrisová | Důvěra v ekonomiku | ChatGPT | Greenwood Capital | Cenový trend (Price Trend) | Nákupní příležitosti | Reálné mzdy | Přebytek rozpočtu | Pokles cen energií | Index spekulativního sentimentu | Online obchodování | Praxe | Platební neschopnosti | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Sentiment na trhu | JPY | Zavedení eura | Guvernér Michl | Průmyslová produkce v únoru | Oživení čínské ekonomiky | Trh s dluhopisy | S&P 500 a Dow Jones | Evropská centrální banka | Polovodiče | Reálné ekonomiky | Odhad HDP | Robert Pavlik | Posilování dolaru | Směřování trhu | Cherry Lane Investments | CEO | Brent | Podnikové objednávky | Sankce na dovoz ruského zlata | Ekonomické vztahy | Průmyslové komodity | Globtrex.com | Peníze | Dnešní obchodování | Prognózovaní a jeho význam | Nikola | Zpomalení v Číně | LNG z Freeportu | Akcie Lyft | Dlouhodobý trend | Pandemie COVID-19 | Výhled do budoucna | Russell 2000 | Stimul | Ukazatel | Komoditní přehled | Shanghai Composite Index | Nike | Nakupovat akcie | Meziroční růst cen | Americká ropa | Americká lehká ropa WTI | Nezaměstnanosti v Německu | Baidu | Obavy z inflace | Hlavní centrální banky | Oživování globální ekonomiky | Ceny zemědělských výrobců | Rozhovor | Prognóza | FTSE 100 | Světový obchod | Druhá největší ekonomika světa | The U.S. Treasury | CAPEX rozpočty | Měny | Analytici Fidelity International | Barel ropy | Hnutí Hizballáh | MiFID II | Saxo Bank | Americký Fed | Nové signály | Přesnost | Obchodování na devizovém trhu | Nálada spekulantů | Tuzemská ekonomika | Zpravodajství | Vstup do eurozóny | Export | Bezpečný přístav | Výsledek hospodaření | US High Yield | Lockheed Martin | Strach | Ropa WTI | Dividendy | Výhled poptávky | Bankovní rada ČNB | Odliv kapitálu | Burza | Ceny dluhopisů | Nákupy dluhopisů | ZEW index | Předvídání cyklů | Vakcína | Růst trhu | Burzy | USD/EUR | Ceny elektřiny | Americké ekonomiky | Americký prezident Joe Biden | Akcie Societé | Miliardy dolarů | Akciový výhled | WMT | Daňové škrty | Ekonomické výhledy | CZ | Graf EURUSD | Broker | Balancovaný fond | Daimler | Zadlužení v % HDP | David Solomon | Zastropování cen | Automatizace | Proražení | Cash flow | Agent-based | Odložení brexitu | Optimistické výsledky | Posílení koruny | BofA Global Research | Johan Sverdrup | Ekonomické zotavení | Kryptoměna Bitcoin | Bond | Plán vlády | NFP | Prodej automobilů | Finanční trh | Vládní opatření | Vývoj ceny Bitcoinu v USD | Robert Shiller | Prodeje státních dluhopisů | Emise uhlíku | AI | Index S&P 500 | Útok na Izrael | Depozitní úroková sazba | Riziková averze | Měnové války | Rozpočtové deficity a přebytky | Příležitosti a rizika | Ekonom společnosti | Trh s ropou | Nižší daně | Ekonomická aktivita | Regulace | Hospodářské problémy | Síla akcií | Maďarská centrální banka | Deficity a přebytky | Měnový fond | Pokles životní úrovně | Tichomoří | Negativní sentiment | Hodnocení současné situace | Cenné kovy | Extrémně volatilní | Devizové intervence | Na burze | Tržní úrokové sazby | IPO | Graf indexu | Míra růstu HDP | Věková struktura | Makroekonomická analýza | Dot plot | Tovární objednávky | Ahold Delhaize | Fitch Ratings | Londýn | USD | Zvýšení sazeb | Změna klimatu | Futures na S&P 500 | Finanční pozice | Michael Feroli | EUR/CZK | Vyšší náklady | Dovednosti | Politická nestabilita | Raytheon | P.A. | Doba návratnosti | GBP/USD | Oživení trhu | Měnový pár EUR/USD | Obchodní válka mezi USA a Čínou | Čínské stimuly | Nastavení měnové politiky | Hospodářské záležitosti | Wasif Latif | Inflační cíl | Fincentrum | Nervozita | Marek Mora | Burzy kryptoměn | Riot Platforms | Spready | Bitfarms | Pro tradery | Dakota Wealth | Federální rezervní systém (FED) | Dostatek hotovosti | Nové technologie | Technická recese | Světová kryptoměna | Růst inflace | Fidelity International | FedWatch | Histogram | Makrodata | Hospodářské výsledky | Investoři | Daliova hrozba | Bank of New York Mellon | Hurikán | Boj s inflací | Tržní reakce | OCBC | Fidelity | Tuzemský HDP | Malá likvidita | Obsazenost hotelů | Nejistoty | CISCO | Zvedání sazeb | KB | Největší světové ekonomiky | Inflační čísla | Vývoj dolarového indexu | Mutace omicron | Kurzový vývoj koruny | Index PPI | Kurz eura k dolaru | MSCI Emerging Markets | Modrá vlna | Agentura Bloomberg | Jádrový index | Prezident ECB | Kurz koruny k euru | Kurz jüanu | Mzdové požadavky | Vývoj průmyslu | Technologičtí giganti | Kapitál | Commonwealth Bank | Finanční trhy a instituce | Uvolněné měnové | Index asijsko-pacifických akcií | Fed Staff Nowcast indikátor | Vývoj sazeb | Obchodní deník | Zápis z posledního zasedání | Posílení | Americký prezident | Pracovní místa | Půjčka | Stavebnictví v USA | Polské maloobchodní tržby | Předseda sněmovny | Otřesy na finančních trzích | Hold | Německé HDP | Vývoj ceny ropy Brent | Tisková konference ECB | Tempo hospodářského růstu | Důvěra v ekonomiku eurozóny | Sestupný trend | Kč/EUR | Posilování koruny | Průzkumy | Rakousko | Trh s nemovitostmi | Tržní podmínky | Roubini | Údaje | Ceny akcií Ford Motor | Členové rady ČNB | Vyšší hodnoty | TTF | Funkční období | Plány | ProCent | Mexiko | Maloobchodní sektor | Konvergence | Banka Goldman Sachs | Zisk | HUF | Německý DAX | Provozní marže | Neomezené nákupy | Viry | Cestování | Jestřábí komentáře | GBP/EUR | Cenové tlaky | Devalvace měny | Total | Pandemie nemoci COVID-19 | Lidské chování | Akcie a dluhopisy | Ruské ropy | Bank of England | Macy's | Katar | Riziková přirážka | Nominální růst HDP | GBP | Podílový fond | Oživení americké ekonomiky | Uložení peněz | Evropské ekonomiky | České hospodářství | BP | Zadlužování | Sodexo | Obchodní ředitel | Sentiment indikátory | Potenciální rizika | Vládní výdaje | Spotřebitelský sentiment | Divize | Bohatý | Tržní dynamiky | Aktuální prognózy | Ceny bydlení | Patria | Růst německé ekonomiky | Akciový index S&P 500 | Nová bankovní rada | Stav devizových rezerv ČNB | Obrat ekonomiky | Jan Kubíček | Hlavní události | Nadšení | Investice do dluhopisů | Nejhorší scénář | Výhled ratingu | Béžová kniha | Makléři | Předstihové indikátory | Energetické zdroje | Peso | Rizika a příležitosti | Akcionáři | Kapitálové rezervy | Rozpočtový přebytek | Neoklasické modely | Bohatí | Demokraté | Tematické analýzy | CZK | Amerika na prvním místě | Ekonomický kalendář | Cenové úrovně | Dluhopisové výnosy | Podpůrné programy | Diverzifikace rizika | ING Jakub Seidler | Zajímavé zisky | Růstové akcie | Nasdaq a S&P 500 | Thyssenkrupp | Dynamic Stochastic General Equilibrium | Graf S&P 500 | Reakce trhu | Státní výdaje | Hospodářský vývoj | Prosincová inflace | Zvýšení daní | Anglo American | Kontraindikátor SSI | Úroková sazba | Vít Hradil | Zahraniční bilance | Hrubý domácí produkt (HDP) | Unie | Firmy | Skokového oslabení koruny | Deflace | Nikkei | Aktuální kurzy | Dopad na ekonomiku a spotřebitele | Obchodování na finančních trzích | Nejbohatší | Obchodní strategie | Nejlepší vanadiové akcie | Sentiment na Wall Street | UnitedHealth Group | Meta | Politická situace | Natland | Výzkumy | Blue chip akcie | Souhrn finančních trhů | Hlavní úroková sazba | Investiční banka | Základní pravidla | Páka | Trpělivost | Inteligentní investor | Viceguvernérka | Pozitivní zprávy | NFP report | Berkshire Hathaway | Dubnová čísla | Lepší výkonnost | Hospodářské cykly | Makroobezřetnostní politika | Investovat | Sazby v USA | Komoditní | Investiční centrum | Vliv inflace | Turecká lira | Velké hospodářské krize | CFD (Rozdílové smlouvy) | Akcie Volkswagen | Zhodnocení měny | Investing.com | Evropský plyn TTF | Data z tuzemské ekonomiky | Prodej | Válka na Ukrajině | W1 | Reálné výnosy | Progres | Býčí sentiment | Narušení dodávek | Přidaná hodnota | Kevin Tran Nguyen | Nordea | Obchodní partnerství | Inflace ve službách | Eurokomisaři | Čínské zboží | Index cen domů | Medián | Vzdělání | Myšlení | Výsledky | Očekávaný vývoj | ZEW | Dnešní data | Očekávání úrokových sazeb | Pokles produkce | BMO | DailyFX | Inflační tlaky | Minulá výkonnost | Dluhopisové fondy | Investice ve stavebnictví | Bank of America | Fundamentální analýza | Cena eura | Broker Consulting Index | Euro Stoxx 50 | Fungování fiskální politiky | Agentura Fitch | Kapitálové výnosy | Vybrané měny | Portfolio | Globální ekonomiky | YTD | Finanční instituce | Richard Bechník | Dnes ČNB | Komplexní rámec | ČSOB Finanční trhy | Měnové trendy | Mezinárodní konflikty | Pandemie koronaviru | Americký index | Celkový objem obchodů | Pokles úrokových sazeb | IOT | Eurostat | Prezident | Růst cen ropy | Nástroje Fedu | Silný dolar | L'Oréal | TIM | Úsporný tarif | CAC 40 | CFRA Research | BHS | Makroekonomický výhled | Denní data | Údaje o vývoji HDP | Energie | Chránit ekonomiku | Objem | Dlouhodobé investování | Klima | Deprese | DJI | Finanční pomoc | Pohled na trh | Banka pro mezinárodní vypořádání | Zákonodárci | Pesimismus | Ekonom ING | Vývoj měnového páru | Energetický sektor | Národní měny | Tržní kapitalizace | Výkonnost dolaru | Patenty | Ministr financí Kwasi Kwarteng | Day trading | Nízké úrokové sazby | Příklady z historie | Stratég Deutsche Bank | Hypoteční trh | Experimentální vakcíny | České banky | Svět kryptoměn | Odhad inflace | Digitální zlato | Ask | Evropská dluhová krize | Prodej cenných papírů | Hlavní indexy | Poptávka po LNG | Ceny Bitcoinu | Úvěrování | Pfizer | Silná koruna | Posílení amerického dolaru | Vývoj středoevropských měn | Fiskální rok | Úspěch v obchodování | Studie | Hodnotové akcie | Blízký východ | Udržitelnost | Zvýšení dluhového stropu | Slabší koruna | Easing | Mezinárodní ekonomika | Albánie | RWE | Zpráva | Polsko | Kolaps | Rio Tinto | Nástroj | Ekonomické dopady | FRA | Ratingová agentura | Masivní nákupy | Válka | Buffett | Adam Sarhan | Dezinflace | Bankéř | Kering | Investiční horizont | Zvýšení DPH | Prémie | Saxo PrivatBank | Hypotéky | Současná situace | Aktuální hodnoty měny | Rozpočtové přebytky | Zadlužení v eurozóně | tradingeconomics.com | Objem intervencí | Janet Yellenová | Přijetí | Rozpočtová politika | Česká spořitelna | Představitelé Fedu | Jackson Hole | Recese ve Spojených státech | Vláda a kongres | HUF/EUR | Inflace v Česku | USD/PLN | Platební neschopnost | OPEC | Fed | Ukrajina | Jednání FOMC | Johnson & Johnson | Vizualizace | Bloomberg | Tapering | Dopady na ekonomiku | Státní rozpočet | Čínský dovoz | Přehled o dění | Index Stoxx 600 | Plynovody | Maloobchod | Vládní podpory | Lukáš Kovanda | Předpověď | Zasedání Fedu | Rekordní hodnoty | Australský dolar | Udržení inflace | Mnozí investoři | Globální obchod | Role centrální banky | Evropa | Centrální banky | Zpomalení inflace | Inflace v květnu | Makroekonomický vývoj | Dolarové likvidity | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Ekonomické zprávy | Vývoz zemního plynu | Vydělat peníze | Dow Jonesův index | Italská banka | Index Dow Jones Industrial Average | Dobré výsledky | Nová prognóza | Třída aktiv | Uplynulý rok | XM | Silnější dolar | Nabídka | Prezidentka ECB | Střednědobý výhled | Virus | Urals | Podniky | Zahraniční dluh | Měna | Data z USA | S&P Global | Nasdaq | Dolary | Trump | SaxoBank | Deficit | Federální rezervní systém | Index výrobních cen | Marathon Digital | GBPUSD | ERM-2 | Letecká přeprava | BIC | Christopher Dembik | Komoditní fondy | Zprávy | Opatření vlád | Klíčové události | Očekávání investorů | Instituce | Ceny ropy | Pohyby cen | Restriktivní opatření | Dopady inflace | Nasdaq a S&P | Bank of Japan | Evropské akcie | Vliv na ceny | Dnešní makroekonomické ukazatele | BREAKING | Vládní dluh | Rallye | Podnikatelská důvěra | Chaos po volbách | Listopadová inflace | Evropské trhy | Rodinné domy | Snížení základní úrokové sazby | Averze k riziku | Vývoj ceny bitcoinu | Býčí signál | Treasuries | Marka | Vývoj ceny zlata v USD | Rozhodnutí vlády | Obchodování a investice | Americké akcie | Kongres | Globální ekonomická integrace | BBC | Finanční služby | Alibaba | Italský bankovní sektor | Dopad pandemie | Jaké jsou cíle měnové politiky? | Cena ropy brent | Neočekávané události | Vývoj měnového páru USD/JPY | Evropská ekonomika | Silný růst | Devizové kurzy | Česká koruna | Výkonnost | Oslabení měny | Investor Paul Tudor Jones | Earnings | CVS Health | Zvýšená volatilita | Zájem investorů | Bydlení | Vyhlídky | Ziskové marže | Výdaje | iFX | Akcie finančních společností | Trh | Kryptoměnová burza Coinbase | Obchodovat na finančních trzích | Komise | Války na Ukrajině | Průraz | Erste Bank | Protiepidemická opatření | Indikátor důvěry v ekonomiku | Svět měnové politiky | Kurz EUR/USD | Co je měnová politika? | Faktory ovlivňující monetární politiku | Cíle měnové politiky | RIOT | Macrotrends | Analýza sentimentu | Depozitní kurz | Měnová autorita | Zlatý standard | Technologické společnosti | Program nákupu aktiv | Korekce | Sociální faktory | Výrazný pokles | Žádný trend | Úvěrový rating a státní dluh | Mezinárodní vztahy a obchod | Nákup dolaru | Alokace zdrojů | Sazby daně | LNG | Mezinárodní firmy | Inflace ve Spojených státech | Vývoj ekonomiky | Největší ekonomika světa | Money management | Kurz forintu | Výrazný růst | Odhady trhu | Vliv na sektory | České koruny | Problémy Německa | Oldřich Dědek | Zveřejnění výsledků | Odklad splácení | Odveta | Portfólia | Nový výhled | EOD | Konkurenceschopnost | Světová banka (SB) | Dopad na trhy | Změny daní | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Zpřesněný odhad | Uvolněná fiskální politika | Koruna | Dlouhodobé důsledky | Cyklické tituly | Makroekonomie | Lowe's | Mistrovství | Oživení české ekonomiky | Kypr | MIB index | Faktory ovlivňující hospodářské cykly | Posílení dolaru | Odhad letošního růstu | Vyšší poptávka | Vliv hospodářských cyklů | Stock | Americké zásoby ropy | Obranný průmysl | DJIA | IRS | Spekulant | Vice | Stoxx 600 | Trumpova administrativa | Odhad růstu HDP | Náklady na půjčky | Francie | Rating | Zemní plyn | Agentura S&P | Den díkůvzdání | Růst dolaru | Účastníci trhu | Graf páru | Úroky snížit | Úroveň důvěry veřejnosti | Lucembursko | SNB | Koronavirová pandemie | Pobočka FEDu | Propad | Embarga a sankce | Microsoft | Hospodářské problémy Německa | Příležitosti | Kjódó | Malé vysvětlení | Analýza hospodářských cyklů | Pohled do budoucnosti | Vztah k dlouhodobému vývoji | Dopad na různé sektory | Ekonomický propad | Sazby ČNB | Trigger | Faktory spouštějící cyklus | Turecko | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | Dopady koronaviru | Pokračující pokles | S&P Global Ratings | Asociace | Rovnováha | Fluktuace | Stimulační opatření | Vládní dluhopisy | HDP Španělska | Daňové úlevy | HDP eurozóny | Snížení poptávky | Politická rizika | Jádrový index spotřebitelských cen | Eurokomisař | Nový rekord | Hodnota měny | ING | Akcenta | Změny cen | Posílení kurzu | Demokratické strany | Bear Stearns | Long pozice | Politické faktory | Kurz dolarů | Bid | Záporné reálné úrokové sazby | Exxon Mobil | xStation | Známý investor | CVS | Peugeot | Exporty | Národní ekonomická rada vlády | Technické analýzy | Dražší energie | Předčasné parlamentní volby | Doporučený minimální investiční horizont | Faktory ovlivňující rozpočtové deficity | Ekonomické problémy | Důvěra | Asie | Pravděpodobnost | Zvýšení úrokových sazeb | Prosperity | Index Nasdaq | Hospodaření státního rozpočtu | Německé podnikové objednávky | Technické nástroje | Spotřebitelská inflace | Meziroční růst HDP | Konjunkturální průzkum | Bankovní akcie | Zpomalování ekonomiky | ANO | Nákupní cena | Bilion | Představenstvo | Zhodnocení kapitálu | Makroekonomika | Spotřební zboží | Evropská banka | Výpadky | Objem obchodů | Automobilky | FIAT | Podpůrná opatření | Výsledky společnosti | Makroekonomické zprávy | Utility | Regulační opatření | Graf | Centrální banka | Odliv dividend | Britské libry | Sázka | Investice do akcií | Hrubý domácí produkt | Životní prostředí | Tempo růstu spotřebitelských cen | Omezené riziko | Agentura AP | Současná rozpočtová situace federální vlády | Fondy peněžního trhu | Downtrend | Turecká centrální banka | Pojišťovny | Intervence ČNB | Analýza kryptoměn | LYNX | Obchodníci s měnami | Čistý zisk | Jádrová inflace | Patrik Urban | Plyn | Ekonomické události | Nákup a prodej | CFRA | Guvernéři centrálních bank | Short | Dolar vůči japonskému jenu | Evropský trh | Eurodolar | Stabilita | Fundamentální faktory | Zpomalení ekonomiky | Nejlepší akcie | Trh státních dluhopisů | Výnosové křivky | Fundamentální hodnota | Přehled | Data z americké ekonomiky | Čínský obchod | Nástroje pro fundamentální analýzu | Forex weby | SOK | Časová osa | Délka cyklu | Obnovitelné zdroje | Dopady amerických voleb | Trendové linie | Pár EUR/USD | Reakce trhů | Fúze | CAPEX | S&P 500 a Nasdaq | Míra nezaměstnanosti v Německu | Zvýšení těžby ropy | Cena severomořské ropy | HDP | Různé názory | Návyky | Europe 600 | Fúze a akvizice | Růst společnosti | Měď | ČNB Aleš Michl | Lukáš Vokel | Zastropování cen elektřiny | Nedostatky | Reuters | Pojišťovnictví | Unilever | FXstreet.cz | Hillary Clintonová | Chevron | Devalvace | Index nákladů práce | Inflace v eurozóně | Ján Čarný | Kompozitní index | Evropský plyn | Hospodářské oživení | Volatilita na trzích | Donald Trump | Nepředvídané události | Občané | Depozitní sazba | Čeští investoři | Ukončení carry trade | Krize eurozóny | Dluh vládních institucí | Analýzy | Ceny dřeva | Krize v Řecku | Negativní úrokové sazby | Cyklus růstu | Libra šterlinků | Fiskální a měnová politika | Stavebnictví | Utahování měnové politiky | Deficit veřejných financí | SaxoTraderGO | EURUSD | Tištění peněz | Nálada domácností | Akciový růst | Traders | Česká měna | Vliv dluhových krizí | Fungování | Custodian | Obchodník na finančních trzích | Americká centrální banka | Wealth | Příkaz | Úrokové míry | Cenové trendy | Ekonomické vyhlídky | Index Nasdaq Composite | Zveřejněná data | Floating | Německý HDP | Záporné sazby | Euro k dolaru | Obchodování | Rychlý růst | Armageddon | Smazání ztrát | Výrazné ztráty | Předseda | Fiskální stimul | Evropské banky | Přehled kurzů | Nigérie | Libra | Eva Miklášová | Inovace | NERV | Portu | Zvýšení základní úrokové sazby | Britové | Rostoucí trend | AA | Ztráty peněz | CFD | Čínský akciový index | Nová data | Běžný účet | Dopad na ekonomiku | High Yield | 3M | Rozpočtový deficit | Růst ceny zlata | Evropská měna | Seznam Zprávy | Investment management | Zvýšení cel | Špatná fiskální politika USA | Zvýšení základní sazby | Životní úroveň | Financovat | Manažeři společnosti | Vývoj inflačních očekávání | PSA | Příprava | Pavel Ryba | Pohyby na trhu | Řecko | Makroekonomické ukazatele | Rostoucí náklady | Green Deal | Nálada investorů | Jednání o brexitu | Philip Morris | Celkový trend | Airbus | Deglobalizace | Akciový index | Neustálé vzdělávání | Míra | Zisky akcií | Úrokové sazby Fedu | GOOGL | Úroky | Refinitiv | Omezení těžby | HDP v USA | Tržby | Plodiny | Ekonomické ukazatele | Splácení dluhu | Výpočetní inteligence | Vysoká nezaměstnanost | Marže | Ranní nadhoz | Očekávání analytiků | Cyklické akcie | Analýza hospodářské politiky | Silné oživení | Index CPI | Investiční banky | Obchody | Volby v USA | Natalia Lechmanová | Předstihové ukazatele | Krize v oblasti nemovitostí | Prudké zdražování | ASML Holding NV | Silný trh | Zájem o bitcoin | Offshore | WEN | Snížení daní | Růst ekonomiky eurozóny | Akcie dnes | Růst amerického HDP | Zápis z posledního zasedání Fedu | Ceny akcií | Izrael | Financování vlády | Indikace | Klíčové oblasti | Ekonomické cykly | Klesající trend | Důvěra spotřebitelů | Analytik Raiffeisenbank | EBay | Dividendové akcie | Měny&Sazby | Geopolitické konflikty | Čínská ekonomika | Ceny | Pokles úroků | Prudký pokles | Koronakrize | Technologie | Bosna | CHF | Kevin McCarthy | Současný stav | Energetická krize | Hypoteční sazby | Finální odhad | ČNB | Evropská unie | Sektor kryptoměn | JDE | Cyrrus Vít Hradil | Parlamentní volby | VW | Podpora | Nejvyšší rating | Investujeme | Jiří Rusnok | Mutace viru | Ranní zpráva | Zahraniční obchod | Pokles | Veřejný sektor | Zprávy o vakcíně | Finanční systém | Oslabování amerického dolaru | Výběr zisků | Ceny v průmyslu | ex | Energetická infrastruktura | Onemocnění | Vývoj akciového indexu | Carry trade | Pozornost | Příliv kapitálu | Podvážení | Marginové požadavky | Vláda ČR | Země EU | OpenAI | End of day trading | Mezinárodní kontext | Luis De Guindos | Riziko pro finanční stabilitu | Znalost | Prognóza ČNB | Jan Vejmělek | Hedge | Promeškání investičních příležitostí | Korunový devizový trh | CPI v eurozóně | Jobs Plan | Pokles výnosů dluhopisů | Cizoměnový dluh | Investiční produkt | Aleš Michl | Ministři financí | Volatility | MT4 | Mercedes | Vliv na globální ekonomiku | Momentum | Tržní očekávání | Nejistota | Obchodní spory | Americká ekonomika | Surové ropy | Makroekonomický kalendář | Karty | NVDA | Důvěryhodnost | Západní státy | Obchodník | Portfolio manažer | Vývoj úrokových sazeb | Ignorování globálních rizik | Ceny zemního plynu | COVID-19 | Kognitivní psychologie | Indikátory sentimentu | Data z reálné ekonomiky | Americký dluh | Economic | Finanční krize | Pokles ceny | Regulátoři | Analytik České spořitelny | Tempo poklesu | Blue-chip | Energetická náročnost | CZK/USD | BHS Timur Barotov | Index cen | Finančnictví | Šíření koronaviru | Apple | Platforms | Čínská vláda | JPMorgan Chase & Co | Daně | Natixis | Euler Hermes | Změny sazeb | Lídři | Alan Greenspan | Druh cyklu | Splatnost | Rozhodnutí o brexitu | Investment Management | OECD | Pivot | Sport | Japonská ekonomika | Miroslav Singer | Dnešní fundamenty | SaxoStrats | Budoucí vývoj | Dovoz z Číny | Báze | Pozitivní sentiment | Hodnota akcií | Intervence centrální banky | Napětí na Ukrajině | CBOE | Centrum | Vývoj ceny ropy WTI | Zisky | Výhled pro rok | Komanditní společnosti | Ekonom UniCredit Bank | Spojené království | FCA | CHN.cash | BNP Paribas | Prezident Trump | Oslabení koruny | Pokles cen ropy | Flat | Sell | EURIBOR | Americká data | Globální ekonomika | Broker Consulting | Kristina Hooper | Boris Johnson | Vývoj HDP | ABN AMRO Bank | Růst výnosů | Poradenství | Cisco Systems | Růst ceny komodity | Asijské indexy | Rovnovážné modely | Toyota | Ropný benchmark | Akciový index Hang Seng | Předpovědi a politická rozhodnutí | Federální rezervní banka | Náročný proces | Konflikty | Ratingové agentury | Buy on close | Cena zlata | Přehled o dění na světových burzách | Světové obchodní organizace | HSBC | Pullback | Japonsko | Zastavení růstu | Organizace zemí vyvážejících ropu | Vývoj měnového páru GBP/USD | Rizikové averze | Obchodní investice | Trinity Bank | Sdružení automobilového průmyslu | Přecenění | Marginální požadavky | Turecký prezident | Snižování inflace | Růst cen | Rating vyšší | Akcie v USA | Sociální napětí | Velký makroekonomický výhled | Dluhový strop | Hlavní výzvy prognózování v USA | Růstové společnosti | RSI | JPY USD | Rizikové investice | Výhled poptávky po ropě | Asset management | Rumunsko | MSCI World | Repo sazby | Únik kapitálu | Vyšší riziko | Konsensus | Titulky zpráv | Financování | Purple Trading | Řízení rizika | Exxon | Vlny koronaviru | Polská ekonomika | ČSÚ | Finanční společnosti | E-commerce | Omezení dodávek | Stres | Generali Investments | Libanon | Automobilový průmysl | Kryptoměna | Americká lehká ropa | Ekonomický a strategický výzkum | Domácnosti | Babišova vláda | Pokles ekonomiky | Psychologické faktory | Zájem o kryptoměny | Dlouhodobé a krátkodobé důsledky | Regulační prostředí | IMFC | Republikáni | USDJPY | Dolar vůči jenu | Tovární objednávky v Německu | Margin | Hotovost | Investiční poradenství | Investiční poptávka | Společnosti | Wells Fargo | BofA | Rostoucí výnosy státních dluhopisů | Správně vypracované prognózy | Line | Analýza politických událostí | Prezident Joe Biden | EGAP | Akcie roku | Bankovní vzdělání | Velké banky | Zadlužení | ICE | Coface | SSI | Směnný kurz | NZD | Geopolitické faktory | QE | Skokové oslabení | Komise pro cenné papíry a burzu | Google | Průměrná mzda | Cena | Malé podniky | Dnešní čísla | Motivace | Akcie | COIN | Počty nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Rozhodnutí ČNB | NY FED | Kapitálové požadavky | Spotřebitel | Opatření | Hospodářský růst | Tržní sazby | Kurz měny | Šíření viru | Devizové trhy | Severomořská ropa | Posílení eura | Společenské změny | Vyšší ceny | Partnerství | Odhodlání | Fincentrum & Swiss Life Select | Posilování kurzu koruny | Zajímavé příležitosti | WTI | Západobalkánské ekonomiky | Světová banka | Mexické peso | Bod | Miliardy korun | EMA | Podmínky na trhu | Nájemné | Úspory | Zpřísnění finančních podmínek | Shares | Georgia | Dluhové krize | Globální hospodářské krize | Platební bilance | Silnější koruna | Investment | RBNZ | Polský zlotý | Taper | Vypracované prognózy | Pokladniční poukázky | Finanční analytici | Reserve Bank of Australia | Data PMI | Kovy | European Central Bank | Hodnocení nástrojů | Sociální a environmentální aspekty | Pracovní síla | Nord Stream | EMU | Blog | Vývoz a dovoz | Japonská centrální banka | CVX | Přenos | Přímé zahraniční investice | Otevřené obchody | Novozélandský dolar | MicroStrategy | Luboš Růžička | Sázet | Ekonomické nerovnosti | Indikátory ekonomického sentimentu | Úvěrové podmínky | Výkyvy kurzu koruny | Šíření koronavirové nákazy | Cena ropy | Inflace | Tomáš Kudla | UniCredit Bank Pavel Sobíšek | Kurzový vývoj | Růst české ekonomiky | Tržní sentiment | Investiční plány | Česká republika | Využití kapacit | Fed dnes | Zprávy a události | World Bank | Domácí měna | Statistiky z trhu práce | Historické maximum | Úspěšně obchodovat | Zlato a stříbro | Německý Ifo index | Close | Předběžné výsledky | Společnost XTB | Snížení schodku | UCITS ETF | DAX | Twitter | Zájem o akcie | Index nákupních manažerů | Kurz USD | Mírná korekce | Krach | Ceny komodit | Nouriel Roubini | ECB | Daně z příjmů | Jednoduché tipy | Alphabet | Struktura | Global macro | Bilance běžného účtu | Vedení společnosti | Situace | Zkušenosti | Intervenovat | Ostatní vzácné kovy | Optimismus na trzích | Šéf opozičních labouristů | DOT | Americký dolar | Zvýšený objem | Přizpůsobovat se | Index Cboe VIX | Evropský automobilový sektor | Ursula von der Leyenová | Lira | Portfolio manager | Výroba automobilů | Podílový list | Historické údaje | Výrazný růst cen ropy | Směřování trhů | Nákladová inflace | FTSE | Statistiky | Americká měna | Velikosti pozice | Obchodní podmínky | New Deal | Světová ekonomika | Varovný signál | SAP | Dluhopisové trhy | Maturity | Globální akciový index MSCI | Zpomalení globální ekonomiky | Ekonomiky eurozóny | Diverzifikovat | Státní dluhopisy | FX | Ben Bernanke | Nikola Motor | Aukce | Vliv měnové politiky | Světové finanční trhy | Akcie Nvidie | Co jsou to ekonomické modely? | Kurz | Market | Dynamic Stochastic General Equilibrium (DSGE) | Evropské indexy | USD/CZK | Důležité vlastnosti ekonomických modelů | Inflace v říjnu | Makroekonomické modely | 256/2004 | Mikroekonomické modely | Politické a mezinárodní události | Unicredit | Patria Plus | Světová válka | Pokles výnosů | Strukturální faktory | Rick Meckler | Robert E. Lucas Jr. | Rozkolísaný | Grafy | Pavel Hadroušek | UST | Greedflation | Inflace v ČR | Složitý svět | Hardware | Nižší náklady | Mezinárodní investoři | Kupní síly peněz | Interpretace | Aktivum | Dealogic | Makroekonomické faktory | Ruská invaze na Ukrajinu | Úspěšný týden | Golden Gate | Blue chips | Stříbrná horečka | Internet of Things (IoT) | Fixed income | Lyft (LYFT) | Deficit státního rozpočtu | Analýza | Investujte | Růst mezd | Odolnost ekonomiky | Proinflační | Stagnace | Vliv na rozhodování | Rozvíjející se trhy | Akciové fondy | AUD | Bod zlomu | Splátky úroků | Česká ekonomika | Burzovní krach | Guvernér | Přehled dluhových trhů | Nálady investorů | USA a analýza hospodářské politiky | Snížení sazeb | Nižší růst | Royal Dutch Shell | Čínské akciové trhy | PMI ve výrobě | Závislost | Jasný směr | Chorvatsko | Cena severomořské ropy Brent | Ropa | Predikce | Fibo | Prognózy inflace | Analytici | Elektromobily | Právo | BAT | Dobré zprávy | Kurz koruny | CME Group | Žlutý kov | Citigroup | Bitcoin a další kryptoměny | Srovnání fiskální politiky | Hospodářské škody | IFO index | Švýcarská měna | Mario Draghi | Silnější euro | Index VIX | Rada guvernérů | Vysoká inflace | Conference Board | Hospodářství | Historická minima | Koruna dnes | TSLA | Barbie | EV | Inflační cíle | Členské země eurozóny | Výše úrokových sazeb | Abbott Laboratories | Pandemie nemoci | Solární panely | Vývoj na akciových trzích | Equity | Snižování úrokových sazeb | Chování spotřebitelů | Důvěra ve zpracovatelském průmyslu | Guvernér Fedu | Robert Kiyosaki | Obchodní aktivita | Akcie bank | Index euro stoxx 50 | Vládní koalice | Intermediate | Vyšší úrok | Globální akciový index | Nové rekordy | Nižší ceny | Konsenzus | Cenové stability | Partners | Silnější kurz | Investiční manažeři | Zasedání ECB | Fundamentální analýza akciových trhů | Credit Suisse | Dluhopisový trh | Portfolia | Fresenius Medical | Aktuální prognóza | Vládní politika | Vývoj událostí | Tuzemská inflace | Conseq Investment Management | NN Group | Podpora ekonomiky | Koronavirové krize | Vývoz | Světové finanční krize | Týdenní zpráva | Vliv obchodní války mezi USA a Čínou | Riziko | Globální ekonomické trendy | Gate | Moody's | Šířící se koronavirus | Regulace kryptoměn | Sazby beze změny | Recese | James Buchanan | Celosvětový růst | Vyjádření představitelů | Prezidentské volby v USA | Různorodost názorů | Makro | Mzdový růst | Invesco S&P 500 ESG UCITS ETF | Snížení ratingu USA | ASML | Globální indexy | Švýcarský frank | FXstreet | Německý ZEW index | Výkyvy cen | Erdogan | EFSI | CZK/EUR | Napětí na Blízkém východě | Ceny dřeva v USD | Index Dow Jones | Britská ekonomika | Digitalizace | Situace na Blízkém východě | Stavební povolení | Silný americký dolar | Aktuální stav | Sekce měnové | Růst americké ekonomiky | Alokace | Faktory ovlivňující fiskální politiku | Prime | František Táborský | Silný support | Zboží dlouhodobé spotřeby | Americké burzy | Měnová politika | Geopolitika | Inflační éry | Slušné zisky | Špatná makroekonomická data | Frank | EURPLN | Změny v ekonomice | ERM | Romain Boscher | Miroslav Novák | Kapitálové výdaje | Balance | Matěj Široký | Klíčový faktor | ISM | Inflace v listopadu | Kurz eura | Dnešní zpráva | Vláda Spojených států | Swapová křivka | Ekonomický poradce | Sankce | Čínské indexy | Vystoupení z EU | Ekonomické analýzy | Americká centrální banka (Fed) | Patria Finance | Hedge fondy | Ceny energií | Doporučení | Americké indexy | Šéfka ECB | Globální HDP | Ratingová agentura S&P | Ceny potravin | Futures kontrakty | Politická nejistota | Westpac | Býčí trh | Vstup Bulharska do eurozóny | Úrokové platby | Index důvěry | Měnový kurz | Burza Coinbase | Načasování | Dluhy | Základní sazby | Finanční výkonnost | Kurz české koruny | Japonský premiér | Rizika | Eurozóna | Ranní okénko | Analytik Komerční banky | Úspěchy | Střední podniky | TRIM Alfa | Prezident Donald Trump | Intervenovat na devizovém trhu | Nižší ceny ropy | Silná poptávka | Multi-Asset obchodování | CySEC | Rostoucí inflace | Ziskovost | Keynesiánské modely | Výnosy státních dluhopisů | Americké státní dluhopisy | Technologický sektor | OSN | Soud | Investice do infrastruktury | Shanghai Composite | Henry Hub | Předpovědi Saxo Bank | Euro posiluje | Blockchain | Cena elektřiny | Těžaři | Saxo | PMI indexy | Předpovědi | Konflikt na Ukrajině | Bondy | Akcie JP Morgan | Dluhopisy | Finanční prostředky | Odpor | Bankovky a mince | Mince | Zásoby ropy | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Turecké liry | Americké volby | Zpomalující růst | Světové ekonomiky | Leonardo | Růst cen nemovitostí | Rostoucí ceny | Trend | Obchodovat | Adidas | Pokles sazeb | Tudor Investment | Stabilní příjem | Dow Jones Industrial | Důležité informace | Odstranění kurzového rizika | Conseq | Kroky Fedu | Míra inflace | Oslabení | Zrušení superhrubé mzdy | Antivirus | Kurzy měn | Windfall tax | Vládní bondy | Ekonomické údaje | Energetika | Spotřebitelská důvěra | MMF | Biotechnologické společnosti | Velký problém | Otevírání ekonomik | Diverzifikované portfolio | CNN | Náklady na úvěry | XTB Štěpán Hájek | Ekonomové | Signály | Richemont | Ekonomická recese | Kapitálové trhy | Nařízení | Měnové intervence | Poptávka | Nemovitostní trh | Coinbase | Šéf banky BIS | Fed index | Indexy | Citi | Gabriel Štefaňák | Zvyšování sazeb | Odborníci | Vývoj inflace | Hospodářské krize | Oživení poptávky | Severomořská ropa Brent | Zpřísnění měnové politiky | Vyšší sazby | Hurikány | Transparentnost | Mezinárodní měnový fond | Růst čínské ekonomiky | Černá Hora | Guvernér centrální banky | Vliv dluhových krizí na akcie | Průmysl | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Oslabení kurzu | Bazický bod | Očekávané výsledky | Akcie Apple | BIC (Bohemian Identification Code) | Lehká ropa WTI | Růst produktivity | Druhá vlna koronaviru | Makroekonomické strategie | Tempo růstu | Oslabení forintu | Vývoj měn | Tomáš Holub | Hlavní témata investorů | Bankovnictví | Daňový štít | Break-Even | Ekonomický poradce Bílého domu | Biliony | Divergence | Prodávající | Bilion dolarů | ETF | Nové dluhopisy | Firma | Akcie klesají | Akciové trhy | Struktura HDP | Nálada spotřebitelů | Vojenské konflikty | Krypto | Analýza obchodních bilancí | Měnový výbor Fedu | Dukascopy Europe | Analýzy trhu | Obchodní pozice | Myšlenka | Ceny drahých kovů | Varování | TLTRO | Snížení ratingu | Hospodářské soutěže | Počty nových žádostí o podporu | Německá ekonomika | Palladiové akcie | Pokles akcií | Peněžní zásoby | Ekonomika Spojených států | Investice amerických podniků | Výhled na letošní rok | Long | Zvýšení inflace | Rally | Reálná ekonomika | Capital | Bankovní rada | Recese v USA | Výrazný propad | Zasedání České národní banky | SARS | Nálady na trhu | Bear | Výzva | Geopolitická nestabilita | Graf indexu S&P 500 | Sociální a environmentální trendy | Správce fondu | Intesa Sanpaolo | Zlato nebo bitcoin | Mezinárodní dohody | Osobní příjmy | SXXP | Aktiva | Pokles inflace | Tisková zpráva | Použití finanční páky | Fundamentální analýzy | Sedm statečných | HDP za Q2 | EUR/MWh | Cenový strop | Růst zaměstnanosti | Velké riziko | Regulační orgány | Technologické inovace | Hospodářská krize | Indexy na Wall Street | České měny | Poradci | Uzavření trhů | Výnosy z dluhopisů | Tuzemský průmysl | Nezaměstnanost v Německu | Finance | Ekonomické prostředí | Business | Podíl na trhu | Tlak na akcie | Drahé kovy | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Srbsko | Arizona | Paolo Gentiloni | Vrcholy | Akcie herních vývojářů | Slábnoucí dolar | Nový plán vlády | Pokles cen | Vydávání dluhopisů | Investments | Růst ceny | Akcie Nvidia | Veřejný dluh | Swiss Life Select | Pondělní obchodování | Vysoké inflace | Operace na volném trhu | Úsilí | Proinflační riziko | Společná evropská měna | Brexitová sága | Nárůst výnosů | Holubičí tón | Program kvantitativního uvolňování | Výsledky voleb | Vývoj kurzu | Fiskální politiky | Vysoké ceny | Průmyslový sektor | Zdravotnictví | Makroekonomické indikátory | Růst HDP | Akcie Tesly | Čínské akcie | Fitch | Výprodej | Riziko ztráty | GfK | Ministryně financí | Globální trhy | Technologický pokrok | Nejobchodovanější měnový pár | Bankéři | Ekonom Komerční banky | Sentix | Německý statistický úřad | Joseph Stiglitz | Indexy PMI | Pochybnosti | Výsledek voleb | Hang Seng | Důvěra spotřebitelů a investorů | Německé společnosti | Trinity | Stratég | Zpomalení hospodářského růstu | Špatné zprávy | Úrokový diferenciál | FOREX | Zisky firem | Negativní zprávy | Majetek | Ekonomika eurozóny | Sky News | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Fio banka | Přispění vlád | Řetězce | Americký index S&P 500 | Zotavení | Sentiment | Záchranné balíčky | Zrychlení inflace | MetLife | Akcie Nikola Motor | Balancovaný fond (smíšený) | Kiyosaki | Pojistky proti inflaci | Stoxx Europe 600 | Breaking | Podílové fondy | Politika | Konkurence | Hospodářské recese | Pozornost trhu | PLN | Kapitalizace | Vyjádření analytiků | Komoditní stratég | Dodávky z Ruska | Analytika | Míra nezaměstnanosti | Poskytování úvěrů | Počet firemních bankrotů | Komunikace | Bulharsko | Ceny průmyslových výrobců | Faktory ovlivňující ekonomické modely | Investiční ředitel | Barclays | Americké futures | Politické napětí | Reporty | Devizový kurz | Výhled pro akcie | MAM | BHP | Světová obchodní organizace | Deutsche Telekom | Indikátory důvěry | Poplatky | Budoucnost kryptoměn | Forint | GDP | Světové události | Konečná sazba | Velká Británie | Zahraniční FX | PLN/EUR | Další vývoj | Revize výhledu | Citibank | Jersey | Sektor spotřebního zboží | Členové bankovní rady | Objemy obchodů | Indexy S&P | Úrokový výnos | Miliardy | Rozpočtový deficit USA | Optimismus investorů | Americké akciové trhy | Trader | Rozpočtové politiky | Indie | Nákupy | ForexFactory | Očekávání trhu | Co jsou ekonomické kalendáře? | Obchodní spor | Technologické akcie | Měnové politiky | Měnová politika ČNB | Výrazná inflace | Nominální růst | Akciové indexy | Philadelphia Fed index | American Express | Výprodej akcií | První zvýšení sazeb | Daňové zatížení | Rekordní propad | Historická maxima | Ekonomická data | Evropské akciové trhy | Elektřina | WTO | Hodnocení rizik | Výrobní index PMI | Peking | Obchodování s cizími měnami | Karanténa | Likvidita a přístup ke kapitálu | Inflace na západním Balkáně | Růst ekonomiky | Zdanění | Invaze | Investiční aktivity | Commerzbank | Proinflační působení | Zhodnocení | Dluhová krize | Bankovní rada České národní banky | Zvyšující se inflace | Ceny zlata | Výhled | Počasí | ESM | Dividenda | Auta | Americký akciový index | Komerční banky | Americké ministerstvo | Průměrná nominální mzda | Úspěch | Timur Barotov | Americký trh práce | Realitní sektor | Obchodní analýza | Co bude | Ethereum | Investiční prostředí | Nejlepší blue chip akcie | Rezervy | Trhy | Embargo | Economist | Předkrizové úrovně | Globální dosah | Finanční podmínky | Indikátor ekonomické stability | Členské státy | Německá koalice | Dopad dluhové krize | Krátkodobé dluhopisy | Index Hang Seng | Rozhodování | SWIFT | Zaměstnanci | PayPal | Microsoft Corp | Přehřátý trh | Bankovní krize | Jaromír Gec | FRED | Investiční výdaje | Ceny ropy Brent | Klouzavý průměr | Čerpací stanice | Merck | Medvědi | Finanční trhy | Société Générale | Statistický úřad | Ekonomické trendy | MIFID | Vyšší daně | Měnové kurzy | Cyrrus | Dobrý výsledek | Expanze | Klesající úrokové sazby | eBook | Turistický ruch | Způsob investování | Makroekonomické analýzy | Růst cen energií | Prostor pro růst | ROCE | Fondy | Meziroční růst spotřebitelských cen | Komise pro cenné papíry | Odhad růstu ekonomiky | Technologický vývoj | Walt Disney | Bílý dům | Rada ČNB | Komoditní trhy | Důležitá role centrální banky | Cenové hladiny | Austrálie | HDP Číny | Německé ekonomiky | Globtrex | Zlato | Holubičí postoj | Financial Times | Akcie Nikola | USD za barel | Poslanecká sněmovna | Payrolls | Spread | Obavy investorů | Pracovní trh | Theresa Mayová | Vývoj měnového páru EUR/USD | Měny regionu | Index DJIA | Nevada | Významné riziko | New York | MSFT | GS | Kurz koruny vůči euru | Větší pokles | Dřevo | Pohonné hmoty | Kdo je Paul Tudor Jones | Srovnání měnové politiky | DSGE | Paul Tudor Jones | Zajišťování | Vliv měnové politiky na ekonomiku a spotřebitele | Posílení kurzu koruny | Německé tovární objednávky | Problémy | Zpřesněná data | Uvolněná měnová politika | Silné ekonomické údaje | Massachusetts | Omezení produkce | Skokový nárůst | Spekulace | G20 | Změny úrokových sazeb | Pozitivní očekávání | Akcie roku 2019 | Slabší kurz | Schodek | Člen rady guvernérů | Erste | Rozvrat státních financí | Prezidentské volby | Dollar | Přístup ke kapitálu | Základní úrokové sazby | Měnová politika ECB | Nezaměstnanost | AXA | Janet Yellen | Černá labuť | Silné měny | Akciové trhy v USA | Vývoj ceny stříbra | Dolarový index | Celková inflace | Výplata | Facebook | Menší poptávka | Dodávky ropy | Index ekonomické aktivity | Devizový trh | Vliv úrokových sazeb | ODS | Dopad na akcie | Patenty a výzkum | Ceny aktiv | Monetární stimulus | České vlády | Infineon Technologies | Domácí měny | Futures na ropu | Předpovídání | Americký ekonom | Americká inflace | Rozvoj | Ekonomika JAR | Klouzavé průměry | Monetární politika | Hermes | Obchodování s CFD | Capital Economics | Znehodnocení měny | Dlouhodobý růst | Risk | Deutsche Bank | Transakce | Protekcionismus | Česká národní banka (ČNB) | Coinbase Global | Akcenta Miroslav Novák | Obchodní jednání | Pokles EUR/USD | Evropská spotřebitelská důvěra | Snížení úrokových sazeb | Růst cen potravin | Snížení úrokové sazby | Růst nezaměstnanosti | Referendum | Řízení peněz | Dolarové úrokové sazby | Zaměstnanost | Profitovat | Irsko | Hry | Spojené státy | Mezinárodní ratingové agentury | Manažerka | Polská měna | Výprodeje | CFA | Reinvestice | Index MSCI | Spotřeba domácností | Vývoj koruny | Energetické krize | Zavedení cel | Optimismus | Vánoční svátky | DE30 | USDX | Odhad sektoru pohostinství | Recese ekonomiky | Cykličnost | Načasování krize 2008 | Finanční centrum | Vývoj indexu S&P 500 | Federální rezervní banky | Inflace v prosinci | Dodávky plynu | Společnosti z indexu | Jasný signál | Pokles ekonomické aktivity | Údaje o HDP | Finanční sektor | Příležitosti k nákupu | Daňové příjmy | Oslabení eura | Klid | Ekonomka | Povinné minimální rezervy bank | Forexu | Internet of Things | Zasedání amerického Fedu | Ekonomické modely a prognózy | Uvolnění měnové politiky | MSCI | Poptávka po čipech | Thomson Reuters | Commonwealth Bank of Australia | Guvernér Rusnok | RBA | Dolar | Spotřebitelská poptávka | Inverzní výnosová křivka | Reserve Bank of New Zealand | MIB | Politická stabilita | SEC | Obchodování s emisemi | Intel | Debata | Opatření na podporu ekonomiky | Velké ekonomiky | Hodnoty měny | Obchodní příkaz | Index polovodičů | Akciový optimismus | Růstové vyhlídky | Rozhodnutí centrální banky | Politika Itálie | Beyoncé | Bezpečné dluhopisy | Yield | Naše prognóza | Regionální měny | Eni | Výnosy desetiletých dluhopisů | EFSF | Byznys | Patria.cz | Daňové změny | Politické rozhodnutí | Fundamentální analýzy na forexovém trhu | Jak to ovlivňuje forex | Trh s kryptoměnami | Stav ekonomiky | Porsche | Salmán | ABN Amro | Cykly | Pravděpodobnost recese | Nálada na trhu | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | NEST | Redukce | Rusko | Nižší riziková averze | Vysoké riziko | Politické změny | Iracionální | Otevření ekonomik | Politické riziko | Snižování daní | Poradce | Hodnota bitcoinu | Vlna inflace | Reálné úrokové sazby | Obchodní den | Další růst sazeb | Hospodářské politiky | Politická opatření | Vývoj zlatých rezerv | Makroekonomické události | Zkušenost | Fiskální stimuly | Stagflace | Pakt stability | Světová obchodní organizace (WTO) | Signál | Obchodní válka | Digitální měna | Írán | Naučte se obchodovat | Zdražování | Zasedání centrální banky | Bank of Canada | Afrika | Akcie Amazon.com | Výsledkové sezóny | Investiční ředitelka | Omezení dodávek ropy | Britská vláda | Indikátor důvěry | EPS | Ole Hansen | ADP | Vanadiové akcie | Square | Dividendový výnos | Jim Rogers | Přijetí eura | Biliony dolarů | Bezpečnost | Válka mezi USA a Čínou | Zpomalení růstu | TradingEconomics | Rozdílové smlouvy | Ropy | Eskalace napětí | Úspěšné obchodování | Nové žádosti o podporu | Obchod | Zpětný pohled | Zadlužení země | Podmínky půjčky | JP Morgan | Devizové rezervy | Republikánská většina | Druhá vlna pandemie | Hizballáh | Uhlí | Guvernér české národní banky | Kyjev | WEI | Koruna posílila | Ekonomický dopad | Společnost | Wolfgang Schäuble | Rezervní měny | Úvěrová aktivita | Geopolitická nejistota | Důchody | Firma McDonald's | Sázky | Obchodování s kryptoměnami | Futures na americké akcie | Trumpův tým | Index MSCI World | Ocenění akcií | Zboží z Číny | Nové prognózy | Dynamika mezd | Kurz kanadského dolaru | Investoři a obchodníci | Komerční banka | Swiss National Bank | Radomír Jáč | Růst akcií | Precedens | Ekonomika | Utažení měnové politiky | Generální ředitel | Summit EU | BMW | Cena akcií | Globální finanční krize | Mezinárodní vztahy | Opakování načasování krize | Volatilita trhů | Mark Carney | Hodnota indexu | Non-Farm Payrolls | Rozšíření | NBER | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | D1 | HoReCa | Ropa roste | United Technologies | Americké ministerstvo financí | Nálada | Slovník pojmů | Akcie Amazon | Energetické společnosti | Evropské méně | Umělé inteligence | Akciové portfolio | Tisková konference | Eura | Velmi volatilní | Ekonomický výhled | UnitedHealth | Likvidita trhu | Nízká nezaměstnanost | Nizozemsko | Blockchainové akcie | ACT | Organizace | Bezpečné měny | Ceny pohonných hmot | Silné inflační tlaky | Celkové příjmy | Ken Veksler | VIX | Evropská rada | Maloobchodní prodej | Zmírnění inflace | Úrokové náklady | TGT | Konsensus trhu | Růst | Úrovně supportu | Občanské války | ČTK | Zelená energetika | Ředitelka | Helena Horská | Index Dow Jones Industrial | Dekarbonizace | Ceny surovin | Polská centrální banka | Silné momentum | Fundamenty | Plánování | Pojišťovací společnosti | Ekologické události | Příjmy | Makroekonomická data | Objem investic | Vývoj amerického dolaru | Standard and Poor's | Aktuální prognóza ČNB | Transakční náklady | Průmyslová produkce v eurozóně | Propad ceny | Evropské společnosti | Investujte zodpovědně | Cyklické sektory | Výrobci čipů | Zajištění | Administrativa | Výnosy amerických státních dluhopisů | Internetové bubliny | Schodek veřejných financí | Snížení inflace | America first | PBOC | Index | Cenový vývoj | Wall Street Journal | PCE index | Rychlý růst cen | Bankovní sektor | Lockdown | Wirecard | Jak vydělat | Rostoucí ceny komodit | Eva Zamrazilová | Kryptoměnová burza | Bohatství | Obchodní vztahy | Meziroční růst | Průmyslová produkce | Úročení | Crédit Agricole | Obchodní bilance | KBC | Výsledková sezóna | Objednávky | Ceny nemovitostí | Konsolidační balíček | Varovné signály | Tuzemská měna | Stratég Saxo Bank | Euro finance | Dostupnost bydlení | ISM index | Typy zpráv a indikátorů | Valuace | 3М | Tržní ocenění | Svobodné podnikání | Komentář Fidelity International | MF | Dánsko | Ukazatele | Bilance Fedu | Brazílie | Střední Evropa | Sektor nemovitostí | Odhad ekonomické aktivity | Strategická rozhodnutí | NY Fed Staff Nowcast indikátor | Jan Procházka | Příměří mezi Izraelem a Libanonem | Klesající tržby společnosti | Vývoj meziroční jádrové inflace | Koronavirové pandemie | Banka Lehman Brothers | Zveřejněné údaje | Vyšší cla | Obchodník s cennými papíry | Dovoz ruského zlata | Rozvaha | Americký státní dluh | Amsterdam | Ztráty | Politika centrálních bank | Vydání dluhopisů | Finanční poradenství | Přirážka | Zrychlení růstu ekonomiky | Výkyvy | Čtvrtletní výsledky | Katastrofy | Celní politiky | Technické nástroje pro fundamentální analýzu | Volatilní | Bilance | Konsolidace | Aktuální kurzy měn | Atraktivita carry trade | Schodek státního rozpočtu | Tradeři | Měnové unie | Martin Gürtler | Růst daní | Zvyšování cen | Vliv nezaměstnanosti | Dopad dluhové krize na finanční sektor | Obligace | Růst platů | Investiční strategie | Německý průmysl | Produkce ropy | Sociální a kulturní faktory | Obranný sektor | Kulturní faktory | Okénko trhu | Britská měnová autorita | Dna | Nerozhodný výsledek | Sarmaya Partners | Horší výsledky | Korporace | Vliv na akcie | Trhy s komoditami | Rozvíjející se země | Tradiční finanční trhy | Šéf Fedu Jerome Powell | Obchodní bilance eurozóny | Nový Zéland | Ovlivňování | Analýza demografických faktorů | Finanční vzdělání | Burza Coinbase Global | Analýza fiskální politiky | Nákupy zlata | Klesající tržby | BMO Family Office | Analýza sociálních médií | Ondřej Hartman | Vliv na ekonomiku | Chod ekonomiky | Repo sazba ČNB | Peníze uložené | Souvislost s komoditami | Geopolitické události | Restriktivní fiskální politika | Ekonomická situace | Inflace a deflace | Březnová data | Benchmark | Cvičení | Země eurozóny | Čtvrtletní zprávy | Dotazník | Vliv na sociální a environmentální aspekty | Lufthansa | Tchaj-wan | Polský zlotý a maďarský forint | Bankovní rady ČNB | Témata investorů | Signály Fedu | Vývoj bilance běžného účtu | Šedá ekonomika | Target | Vývoj ceny akcií Ford | Potenciální změny | Nezávislost | Slábnoucí inflace | Prodej státních dluhopisů | Ekonomické kalendáře | Jamie Dimon | Banky | Buy Price | Americký akciový index S&P 500 | Graf dne | Výpočetní ekonomické modely | Vliv pandemie COVID-19 | Měnové manipulace | Globální krize | Průměrný kurz koruny | Covid | Obnovitelné zdroje energie | Americká administrativa | Prudký pokles cen | Evropský průmysl | Kosovo | Weekly Economic Index | Oslabující americký dolar | Návratnost investic | Šok | Hospodářské podmínky | Obsazenost hotelů v USA | Objem maloobchodních tržeb | Riziko stagflace | Situace na trhu práce | Dluhové trhy | Ascending tops | Hospodaření | Analytický tým FXstreet.cz | Kurzová volatilita | Akcie CVS Health | Výdaje mimo kontrolu | Ekonomický model | G10 | Výzvy a rizika | Kupci | Investování | Maďarsko | Růst cen průmyslových výrobců | Dow Jones | Výsledky Nvidie | Cenové pohyby | Bankovní asociace | Řídit riziko | CME FedWatch | Řízení rizik | Harris | Růstový potenciál | Procter & Gamble | Investors | Fiskální politika USA | Remitence | Dividendová sezóna | NZD/USD | Portugalsko | SPAC | Zisky společnosti | Nižší úrokové sazby | Dopady pandemie | Korunový trh | Nižší riziko | Jamal | Očkování | Rozpočtové přebytky USA | Short pozice | ECB Kazimir | Carry obchody | Neutrální úroková sazba | Sentiment investorů | AMS | Možnost práce z domova | Prodeje aut | Výhled úrokových sazeb | Metody analýzy | Riziko volatility | Vlna koronaviru | Žádosti o podporu | Kamala | CL | UCITS | Stabilita finančního systému | Wall Street | Důležitost správných prognóz | Kotace | Rozpočtový výhled | Trendový indikátor | Zvýšená důvěra | Šance | AEX | Floating rates | Vakcinace | Vliv na tradiční finanční trhy | Technická analýza | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Načasování krize | Intervence centrálních bank | Agentura Reuters | Christine Lagardeová | Množství peněz | Hlavní prvky prognózování | Cestovní ruch | Potvrzení trendu | Zbyněk Stanjura | Jakub Matis | Akcie v roce 2020 | Významný dopad | Teorie černé labutě | Správa | Indikátor ekonomického sentimentu | Společnosti z Ukrajiny | Blue chip | ČSOB | Investor | Digitální peněženky | HDP USA | Riziková aktiva | Američané | Snižování úroků | Rozhodnutí americké centrální banky | Pozitivní signál | Úrok | Reinflace | Středoevropské měny | Výrobci aut | Ray Dalio | Country Funds | Ekonomiky | Analýza hospodářských politik | Ekonomické modely | Plánovaná cla | Vývoj ceny akcií | Odborné prognózy | Zasedání FOMC | S&P 500 | Nový týden | Nasdaq Composite | Foreign Exchange | Markit | Harrisová | Přehřátí ekonomiky | Miliardář | Astrazeneca | Fixní dluhopis | Cenový PCE index | Ebury | Neomezené nákupy státních dluhopisů | Baissista | Indikátory | Coronavirus | Norsko | Omicron | Forward | Údaje o inflaci | Směnné kurzy měn | Podstatné riziko | Vyšší úrokové sazby | Zpřísňování měnové politiky | Americký maloobchod | Prognózy ČNB | Tématické reporty | Tudor | Expanzivní fiskální politika | Investice do energetiky | Firemní výsledky | Prohlášení G7 | Rates | Normální výnosová křivka | Záporné úrokové sazby | Irská ekonomika | Zdravotní péče | Evropský parlament | Jak se stát lepším investorem | Konec kurzového závazku | Výkyvy na forexových trzích | Maximalizovat zisk | Proinflační rizika | Krize 2008 | Body | Evropská komise (EK) | Obchodní napětí | Zvýšení těžby | Slabá čísla | Kryptoměnový trh | Směnné kurzy | Výkonnost fondů | Kurz dolaru | TRIM Kapitál | Moderna | Historický kontext | CAD | COVID-19 na kryptoměny | Vysoké úrokové sazby | Snižování nákupu aktiv | Sledování makroekonomických ukazatelů | Hlavní ekonom ING | Výdaje státního rozpočtu | Finanční situace | Člen Rady guvernérů Evropské centrální banky | Efektivní portfolio | L.F. Investment Limited | Obchodování na forexu | Brexit bez dohody | Brent a WTI | Makroekonomické důsledky | West Texas Intermediate (WTI) | Vzestupný trend | Krize | Sazby Fedu | Fundamentální analýza forexu | Cíle | Analýza a prognóza | Management | Instrumenty | Omezení cestování | Pandemie COVID | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Pákový efekt | Kvantitativní uvolňování | Komunikační politika | Psychologický faktor | Dánové | Počet investorů | Trade | Ceny stříbra | Rozdíl mezi měnovou a fiskální politikou | Nová Čína | Mezinárodní obchod | Cílové priority | Hlavní ekonom | High | Custody transakce | Čínské centrální banky | Ruská invaze | Negativní dopad | Hospodářská politika | UBS | Recese v Evropě | NATO | Americký trh | EURIBID | Slabý dolar | Demografické faktory | Walter Todd | Veřejné zadlužení | Index Russell 2000 | Point72 Asset Management | Psychologie | Rotace | Vyšší mzdy | Vliv hospodářských cyklů na ekonomiku | Prognózování a Spojené státy | Bezpečná aktiva | Ministr financí | Důvěra investorů | Oscilátory | Repo sazba | Sazby | Současná rozpočtová situace | U.S. Treasury | Očekávání úrokové sazby | Problémy v dodavatelských řetězcích | Přijetí kryptoměn | Shell | Tradiční automobilky | Financial | Riziko recese | Práce | Úvěrový rating | Prorážení stop-lossů | Konec roku | Broker Consulting Index podílových fondů | Synergie | Eskalace | Dlouhodobý úspěch | Slábnoucí euro | xStation 5 | Časové pásmo | Podíl nezaměstnaných | Pracovní síly | Osobní výdaje | Beta | Vládní deficit | Posilování české koruny | BlackRock | Likvidní | Vliv na sektor jako celek | Sam Stovall | Snižování sazeb | Raiffeisenbank a.s. | Investiční cíle | Vyšší inflace | Americké tovární objednávky | Nově zahájené stavby domů | Základní sazba | Kurz EUR | Známky oživení | Uvolnit měnovou politiku | Rozpočtový schodek | Vivendi | Snížení úroků | Pandemie | Američtí politici | Největší banky | Vítězství Donalda Trumpa | Nemovitosti | Stříbro | Visa | Nový šéf Fedu | Spotové ceny | Zpomalování americké ekonomiky | Ticker | Ekonomické prognózy | Propad tržeb | Zahraniční forex | Odpovědnost | GDPNow | Zdroje energie | Globální ekonomický růst | Jak obchodovat | Základy fundamentální analýzy | Definování politiky | Americké statistiky | Přehřívání ekonomiky | Ekonomická nerovnost | Moderní technologie | Indikátor MACD | Cenové výkyvy | MIC | Spoření | Tesla | Marketingová komunikace | Balanced Funds | Rozpočtové deficity | Akcie evropských bank | Prezident Biden | Průmysl v eurozóně | Hospodářský cyklus | Poptávka po americkém dolaru | Graf EUR/USD | Politické události | Bloomberg Financial | Nominální mzda | Odhad letošního růstu HDP | Environmentální trendy | AAPL | Výnos dluhopisů | ČR | Ekonomický cyklus | Akcie velkých bank | Zpracovatelský průmysl | Blahobyt | Investiční příležitosti | Zrychlení růstu | Úřady | Přerušení výroby | Zvyšování úrokových sazeb | Finanční noviny | ING Groep NV | Obchodovat ropu | Zvýšení mezd | Fondy High-yield | Inflace v únoru | Popularita kryptoměn | Akcie firem | Dluhopis | Ostatní komodity | Analytický tým | Keynesiánci | Vývoj trhu | Poptávka po ETF | Cyklické změny | Přesun výroby | Investice do zlata | PMI ve službách | Hodnota kryptoměn | Levnější ropa | Fondy dividendové | Bloomberg Financial LP | Finanční ztráty | Ztráta | Rozpočet | Návratnost | xStation5 | Potenciál pro zhodnocení | Lowe's Companies | Hike | Kanada | Vliv na finanční trhy | Vypuknutí pandemie | Úroveň investic | Fond fondů | Komentář Fidelity | PredictIt | Tudor Investment Corporation | Akcie Societé Generale | Regulační změny | Maloobchodní prodeje | Pražská burza | Michal Brožka | Zajímavé zhodnocení | MXN | Pozitivní vliv | Předsedkyně Evropské komise | Švédsko | Prognózování v USA | Zadluženost | Autoprůmysl | ForexFactory.com | EUR/CHF | MasterCard | Průlom | LVMH | Nekonvenční měnové politiky | AMZN | Můj pohled na trh | FOMC | Medicare | JPMorgan | Vývoj na trhu | Situace na americkém trhu práce | Marathon | Black Friday | Standard Chartered | Urbanizace | Ford Motor | Cena zemního plynu | Německo | Odhady HDP | Měnové zásahy | Louis Vuitton | Closed trades | Akcie Intelu | Koronavirus | Bankovky | Levnější půjčky | Tržní rizika | Politici | Historie | Stabilní úrokové sazby | Významné změny | Makléř | NASDAQ 100 | Cykličnost ekonomiky | Růst čínského HDP | Platina | Politická rozhodnutí | Výhled veřejných financí | Manažeři | Přírodní katastrofy | Shazování peněz z vrtulníku | Zajištění proti inflaci | Náklady | Hlavní komanditní společnosti | Západní ekonomiky | Retail | Německé banky | Směrnice | Vítězství Harrisové | Bělorusko | Politbyro | Měnový pár | Služby | Slábnoucí americký dolar | Index spotřebitelských cen | Zvýšení ratingu | Firemní investice | Vliv na makroekonomické ukazatele | Dnešní ekonomický kalendář | Analýza akciových trhů | Turecká ekonomika | Súdán | Země G20 | Odhady analytiků | EK | Volby | Odhady růstu | Španělsko | Průmyslové kovy | Strategy Research | Masový výprodej | MWh | Soudržnost Evropské unie | EUR/GBP | Low | Akciový trh | Zvolení Bidena | Regulace finančního sektoru | Tempo snižování sazeb | Lehman Brothers | Hedge fond | Evropské země | Nejvyšší deficit | Alokace aktiv | Oslabování koruny | Prognóza vývoje | Měnový výbor | CNBC | Investiční podmínky | Biden | Jiří Polanský | Výsledky německých voleb | Merck KGaA | Zlotý | Bankovní unie | Zlepšení | Generovat zisk | Prodat dluhopisy | Amplituda cyklu | Pravidla obchodního systému | Slovensko | Pozice | Obchodní příležitosti | Mzda | Stimuly | Dot-com | Stav nouze | Ocenění | Nízká inflace | Burze | Británie | Vývoj ceny | Epidemie koronaviru | Komunistické strany | Guvernér ČNB | Vývoj indexu Nasdaq | Stavební společnosti | Vývoj meziroční jádrové inflace v eurozóně | Vysoká zadluženost | Úvod do klíčových pojmů | Warren Buffett | Ekonomické indikátory | Případová studie | Česká národní banka | Úrokové sazby | Další pokles | Sankce vůči Rusku | Centrální bankéři | CNY | Český HDP | Augustín Carstens | Náměstek ředitele | Obchodní sankce | Family Office | Česká inflace | Cílení výnosové křivky | Prognózovaní | Kalendář ekonomických dat | Vliv HDP | Obchodní přebytek | Daňové výhody | Newyorská pobočka FEDu | Dow Jones Newswire | Šéf banky | Globální veřejný dluh | Statistika | Stabilita sazeb | Výhled růstu ekonomiky | Halving | Viceprezidentka Kamala Harrisová | Kanceláře | Výraznější pokles | Zisk na akcii | Ministerstvo financí | Prohlášení | Nakupovat | Očekávaný růst | Makroekonomický výhled pro rok 2024 | Šperky | Zahraniční investice | Vítězství republikánů | Očekávané Earnings | Index relativní síly | Zařízení | Belgie | Zvýšené volatility | Turistická sezona | Silné hospodářské oživení | Jak vydělat peníze | Globalizace | Fio | Flag | Rezistence | Podnikání na kapitálovém trhu | Úrokové sazby ČNB | Nikos Christodulidis | Nejvýraznější propad | Na devizovém trhu intervenovat | Časový horizont | Zasedání bankovní rady | USA | Vyšší ceny ropy | Daňový balíček | Poptávky po ropě | Kanadský dolar | Světové trhy | Signály z Fedu | Zemědělství | JPMorgan Chase | Spolehlivost | Mistrovství Evropy | Nárůst cen | STMicroelectronics | Vývoj indexu DAX | Oživení německé ekonomiky | Inflace v USA | Česká swapová křivka | Tudor Jones | Americká Federální rezervní banka | INTC | Obecný vliv na akcie | John Hardy | Adam Glapiński | Cherry Lane | Největší pokles | Výsledky Nvidia | Stochastic | IEA | Holubice | Znovuotevření Číny | Nákup dluhopisů | Tomáš Nidetzký | David Vagenknecht | Bilance zahraničního obchodu | Mzdová dynamika | Investiční doporučení | USD/JPY | Kalendář dnešních ekonomických událostí | Rychlost | Banka | Sanofi | Infineon | Americká centrální banka dnes | Emise | Mzdy | Investiční společnosti | Vývoj mezd | Index amerických akcií | České sazby | Zasedání britské centrální banky | Hospodářský výhled | Index amerického dolaru | Druhá vlna | Forexové obchody | Investovat peníze | FIXED | Rusko a Ukrajina | Prognózy zisku | 13F | Meziroční inflace | Bankrot | Analytik | Výkon | Základy fundamentální analýzy na forexovém trhu | Významné události | Jan Frait | Rating Kypru | Daně z příjmů právnických osob | Financial Conduct Authority | Tržby společnosti | Fundamentální analýza kryptoměn | Ekonomické nejistoty | Cenová korekce | Krypto průmysl | HDP v eurozóně | Americké vlády | Vítězství | Trading | Jim Reid | Severní Makedonie | ICE BofA US High Yield Index Effective Yield | Jerome Powell | Americká centrální banka FED | Přísná měnová politika | Tým FXstreet.cz | Čína a USA | Průmyslové podniky | Kyrylo Ševčenko | Custody | Meta Platforms | Výnosy dluhopisů | Kvantitativní utahování | Danske Bank | Úrokové sazby ovlivňují akciové trhy | US CPI | Fondy SRI (social responsible investments) | Vývoj ceny stříbra v USD | Ropovody | Vyšší výnosy | Vliv na různá odvětví | Snížit úrokové sazby | Státní kasa | Novozélandská vláda | AI čipy | Zdroje informací | Sarmaya | SPD | Růstové sektory | Analytik XTB | Německá inflace | Předchozí seance | Agent-based modely | Epidemie SARS | Nonfarm Payrolls | Výrazný pokles ekonomiky | Vliv obchodní války | Růst úrokových sazeb | Emerging markets | Politické reakce | Hospodářský růst v Evropě | Co je to fiskální politika? | Růst valuace | Stimulace hospodářského růstu | Oblast supportu | Vývoj ceny dřeva v USD | Riot | Úspěch Amazonu | Pokles ceny ropy | Salman Ahmed | Typy ekonomických modelů | S&P | Coca-Cola | Sankce Evropské Unie | Fiskální impuls | Středoevropské devizové trhy | Jak to funguje? | Znehodnocení | Obchodní politika | Výsledky amerických voleb | TLTRO III | Obchodování na forexových trzích | Zelená ekonomika | Nejistota a důvěryhodnost | Nemovitostní fondy | Americký akciový trh | Eskalace konfliktu na Blízkém východě | Futures na zlato | Stav hospodářství | Celosvětový HDP | Zvolený prezident | Síla ČNB | Efekt na trhy | Vklady | Přísnější Fed | Přehřátý trh práce | Equity Funds | Zvyšování sazeb ČNB | Americké univerzity | Více peněz | Investiční rozhodnutí | Vzácné kovy | Elasticita | Dysfunkce | Euforie | Rozkolísání trhů | Markets | Výhled Fidelity International | Výsledek inflace | Krypto trh | Oživení poptávky po službách | Spekulovat | Sociální sítě | Příjmy z obchodování | Podnikatelé | Dovoz | Fio banka, a.s. | Růst zadlužení | Ekonomika USA | Geopolitická situace | Invesco | Euroskupina | Vojtěch Benda | Minimalizace inflace | Larry Kudlow | Dluhopisoví investoři | Posilování eura | Maďarský forint | Průzkum | Globální dluh | Největší ekonomika | Nvidia | Čistá energie | Zasedání americké centrální banky | Eli Lilly | Stagflační trend | Investiční | Ekonomika ČR | Hamižflace | JOLTS | Expanzivní politika | Nastavení úrokových sazeb | Výroba aut | Pozornost finančních trhů | Carol Schleifová | Akcie v Evropě | Špatná fiskální politika | Maloobchodní tržby v USA | Finanční výsledky | Pokles HDP | EURCZK | Budoucnost | Rok 2024 | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Zpomalení české ekonomiky | Nákupy aktiv na trhu | Růst začínajících podniků | Obchodní války | Průmyslová výroba | Karina Kubelková | Předáním moci | West Texas Intermediate | Thajsko | Práce z domova | Úroveň důvěry | Ekonomie | CME | Swapová výnosová křivka | Další růst | Zprávy a indikátory | Růst sazeb ČNB | Panevropský index STOXX 600 | Základní úroková sazba | RBI | Bitcoin | Obchodní války mezi USA a Čínou | Merrill Lynch | Euro vůči dolaru | Eskalace konfliktu | Tisknutí peněz | Index podílových fondů | Emise dluhopisů | Další kryptoměny | Futures | Ekonomické výkonnosti | Vládní nástroj | Korelace s technologickými akciemi | Volkswagen | Kontrakty TTF | Tomáš Pfeiler | Vliv na hodnotu akcií | Euro STOXX | Starbucks | Kontext | Indikátor | Světové centrální banky | Pilíře fundamentu | Externí rovnováha | Výhled pro rok 2024 | Podnikání | Status rezervní měny | Německá vláda | Dow Jones Industrial Average | Rizika a nedostatky | Dopad na ekonomiku USA | Italský MIB index | Vysoký veřejný dluh | Růst spotřebitelských cen | VaR | Restrikce | Řešení problémů | Kapitálové zisky | Komodity | Spekulanti | Světové akciové trhy | Ekonomické aktivity | Fond | Inflační data | Ceny akcií Ford | Dopad na finanční trhy | Plochá výnosová křivka | Umělá inteligence | Česká vláda | Investiční fond | Dramatický dopad | Obchodní dohody | Perzistentní inflace | Tisková konference ČNB | Americká vláda | Dopad krize | Walmart | Analytik Portu | Inovativní řešení | Směřování | Růst průměrné mzdy | Dysfunkce na trhu | Komise v přenesené pravomoci | Vysvětlení rozpočtových deficitů | Studium historie | Opce | Fiskální udržitelnost | Signály z trhu | Dublin | Obchodní partner | Mezinárodní faktory | Kamala Harris | Štěpán Hájek | Kurz CZK | Mluvčí MMF | Dodavatelské řetězce | Typy zpráv | Analýza přírodních zdrojů | Steen Jakobsen | Peter Kažimír | Kurzy | Sazba ČNB | Politika pro ekonomický růst | Zpráva o zaměstnanosti | Růst výnosů dluhopisů | Zbrojaři | Inflační očekávání | Švýcarská vláda | Hlavní ekonomka | Zpomalování čínské ekonomiky | CEE | Slabší euro | Moneta | Generali Investments CEE | Měnové trhy | Buy | Applied Materials | G7 | Pohyb trhu | Prodeje existujících domů | Výsledky společnosti Nvidia | Domácí poptávka | Vliv pandemie | Restriktivní politika | Výhody | Americké vládní dluhopisy | Odvětví | Teroristické útoky | Americká ministryně financí | Cla na dovoz | Výrobní náklady | New York City | Inflace zpomaluje | Korporátní dluhopisy | Amazon | Napětí mezi USA a Čínou | Investment Banking | Ekonom | Maloobchodní tržby | Čína | Rozhodnutí bankovní rady | Rozvojové země | Rostoucí úrokové sazby | Averze vůči riziku | Robert E. Lucas | DPH u elektřiny | Trhy jsou dynamické | Head and Shoulders | BBVA | Britské referendum | Kontrola inflace | Obchodníci | Výsledky hospodaření | Nesoulad | Solidní růst | První odhad | AUD/USD | Nejhorší výsledek | Rok 2025 | BH Securities | RDSA | SPX | Nové peníze | Kwasi Kwarteng | Pavel Sobíšek | Intradenní rekordy | Disney | Ekonomické otřesy | ČNB dnes | Formace Head and Shoulders | Ekonomické podmínky | Stabilita úrokových sazeb | Oddělení forexu | Index euro | AxiCorp | Význam dluhových trhů | Těžební náklady | Globální sentiment | Štěstí | Index amerického dolaru (DXY) | City | Veřejné investice | Ekonomický růst | Index PMI | DSGE modely | Pfizer/BioNTech | Výnosy českých státních dluhopisů | Vlády | Pokles ceny komodity | Demografické trendy | Denní graf | Enel | Oslabení české koruny | Americké firmy | Analýza centrálních bank | Vládní konsolidační balíček | Indonésie | Vývoj ceny dřeva | Asijské akciové trhy | WKL | Renault | Fiskální balíček | Japonský Nikkei | Dopad rozpočtových deficitů | Put | Program OMT | Australský index | Silnější americký dolar | Likvidity na trhu | XTB | Uptrend | Dlouhodobé trendy | Ceny mědi | Změny ve zdanění | Ekonomické teorie | Podhodnocené stříbro | CZGB | USD/CAD | Kurz USD/EUR | Aktuální situace | Náročný proces prognózovaní | Zhoršení ratingu | ZEN | Zvýšení zadlužení | Průměrná cena | Sektor služeb | Spotřebitelské ceny | Demografické změny | Výzvy | Tomáš Raputa | Pozitivní výsledky | Employment Cost Index | Americká cla | Trhy v USA | Federální vláda | Euro | Šéfka Fedu | Joe Biden | Investování je rizikové | Portfolio manažeři | Prodej eura | Likvidita | EU | Globální a ekonomické otřesy | BIS | Japonský jen | Oznámení centrální banky | Kryptoměny | Úroveň vzdělání | Historické data | Andy Tanner | Člen bankovní rady | Agentura Moody's | Výnosy | Úspěšný investor | Snižování nezaměstnanosti | Americké akciové indexy | Linie podpory | Technický výhled | USD za tunu | Měnové podmínky | Capital Management | AAA | Buy on opening
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | ČTK | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | Cena | FOREX | Pivot