Stav hospodářství
EUR/USD: Jednoduché tipy na obchodování dne 25. listopadu pro začínající obchodníky. Analýza vývoje obchodování na forexu
25.11.2024 K otestování ceny 1,0429 došlo ve chvíli, když se ukazatel MACD začal pohybovat směrem nahoru od linie nuly, což potvrdilo vhodný vstupní bod pro nákup eura. Obchod však vyústil ve ztráty, jelikož nenásledoval žádný růst ceny. Během poloviny americké seance došlo k otestování ceny 1,0401, když se ukazatel MACD nacházel v oblasti přeprodanosti, což omezilo potenciál páru směrem dolů. Krátce poté poskytl druhý test této úrovně dobrou příležitost k nákupu. V důsledku toho pár vzrostl o 20 pipsů, ale pohyb vzhůru zde skončil.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
23.05.2024 1) Akcie společnosti Nvidia rostou po otevření o 8 procent, od začátku roku cena akcií vzrostla o 107 procent.
Podle průzkumu se většina obyvatel USA mylně domnívá, že USA jsou v recesi
23.05.2024 Přestože hrubý domácí produkt (HDP) Spojených států v poslední době roste, 56 procent Američanů v novém průzkumu vyjádřilo přesvědčení, že země zažívá ekonomickou recesi. Sondáž vypracovaná pro britský deník The Guardian odhalila i další mylné představy o vývoji ekonomických ukazatelů necelých šest měsíců před prezidentskými volbami, v nichž bude stav hospodářství jako obvykle ústředním tématem.
Biden: Svět závidí USA jejich ekonomiku
08.03.2024 Před třemi lety měla ekonomika Spojených států velké problémy, nyní ji zemi závidí celý svět, řekl americký prezident Joe Biden ve svém výročním projevu v Kongresu. Biden se před listopadovými volbami snaží přesvědčit voliče, že kroky jeho administrativy zlepšily jejich finanční situaci, zatímco velká část Američanů vidí stav hospodářství pesimisticky. Před zákonodárci také prosazoval navýšení firemní daně a novou daň pro miliardáře.
Úvod do fundamentální analýzy - hlavní pilíře fundamentu (2. díl)
05.01.2024 Ve druhém článku pokračuji ve zkoumání světa fundamentální analýzy (FA) a prohlubuji naše chápání jeho klíčových aspektů. V předchozím článku jsme se seznámili se základy této důležité metody analýzy trhů a pochopili, proč hraje v investování nezastupitelnou roli. Nyní však přejdeme k hlavním pilířům FA, které nám umožňují lépe pochopit a předvídat pohyb trhů.
DPA: Ruská ekonomika roste, ale dopady války na Ukrajině jsou stále citelnější
11.09.2023 Ruská ekonomika sice navzdory západním sankcím roste, ale zásluhu na tom má především zbrojní průmysl. Slábnoucí rubl, klesající kupní síla, omezenější vývoz ropy a plynu a stále vyšší náklady na dovoz dávají Rusům čím dál více pocítit dopady rok a půl trvající války na Ukrajině. Ruská média o tom nyní otevřeně informují, přestože stát ekonomická data často tají. Dalším tématem je nedostatek kvalifikovaných pracovníků, protože migranti zemi opouštějí s ohledem na ekonomické problémy a někdy i hrozbu odvodu, píše agentura DPA.
Jaké akcie jsou pro investory nejodolnější vůči recesi?
19.04.2023 Recese může být pro investory náročným obdobím, protože ekonomická nejistota a volatilita trhu mohou ztěžovat identifikaci bezpečných a výnosných investičních příležitostí. Některé akcie však prokazatelně odolávají hospodářským poklesům a mohou poskytnout určitou míru stability investičního portfolia.
CNN: američtí voliči Bidenovi vyčítají inflaci a stav hospodářství
19.07.2022 Čím dál méně Američanů si myslí, že si Joe Biden vede v Bílém domě dobře. Jeho počínání v úřadu schvalovalo v červenci 38 procent Američanů, což je nejméně od března loňského roku, uvedl průzkum agentury SSRS pro stanici CNN. Opačného názoru pak bylo 62 procent respondentů, což je nejvyšší údaj od zahájení tohoto šetření. Američané prezidentovi vyčítají, jak se staví k ekonomickým problémům a inflaci.
Další články k tématu Stav hospodářství
Reuters: Špatný stav německého hospodářství ohrožuje Českou republiku a Maďarsko
30.01.2024 Špatný stav německého hospodářství ohrožuje středoevropské ekonomiky závislé na exportu. Ty se stále vzpamatovávají z jednoho z nejhorších inflačních skoků na světě v důsledku pandemie covidu-19. Úzké obchodní vazby s Německem a s jeho kdysi mohutným automobilovým průmyslem přitom byly pro region po pádu komunismu léta přínosem. Nyní jsou ale zpomalením růstu nejvíce ohroženy ekonomiky České republiky a Maďarska, ale také ekonomika Slovenska, uvádí ve své analýze agentura Reuters.
Německá vláda zhoršila výhled růstu ekonomiky na tři procenta
27.01.2021 Německá vláda výrazně zhoršila výhled vývoje ekonomiky. Zatímco ještě na podzim čekala na letošek růst o 4,4 procenta, nyní čeká vzestup jen o tři procenta. Počítá s tím vládní zpráva o stavu německého hospodářství na letošní rok, kterou dnes představil ministr hospodářství Peter Altmaier. Ze zprávy tak vyplývá, že největší evropská ekonomika se letos z krize vyvolané pandemií nemoci covid-19 nezotaví a že na dosažení předkrizového stavu bude potřebovat výrazně více času.
Průzkum: Řada Evropanů považuje ekonomickou situaci své země za špatnou
10.08.2016 Američané i mnoho Evropanů považuje ekonomickou situaci své země za špatnou. Optimisticky vidí stav své ekonomiky naopak Číňané nebo Indové, ukázal průzkum analytického střediska Pew Research Center. Sondáž se uskutečnila na jaře v 16 zemích světa a její výsledky byly zveřejněny včera. Mimo jiné se ukázalo, že v Evropě panují značné rozdíly.
Pro ty co v noci spali, by na USD/JPY mohla přijít příležitost v podobě korekce
11.02.2016 Šéfka FEDu Janet Yellen včera před finančním výborem zhodnotila stav amerického hospodářství a monetární politiky. Dotkla se všeho zásadního...
EK varuje Itálii, Kypr a Řecko
27.02.2019 Evropská komise dnes varovala Itálii, Řecko a Kypr, že se jejich ekonomika nachází v nadměrné nerovnováze. Dalších deset zemí, včetně Německa nebo Francie, upozornila, že také jejich hospodářství se s nerovnováhou potýká, byť v různé míře a s určitými zlepšeními. Komise to dnes uvedla v každoročním hodnocení ekonomické situace členských zemí EU, které je součástí pravidelného cyklu koordinace unijní hospodářské a fiskální politiky.
Inflace 9/2023 – 6,9 % Y/Y
10.10.2023 „Pokles růstu cen nám může dělat na první pohled radost. Další data z ekonomiky nám ale neukazují příliš dobrý stav českého hospodářství. Kromě nezaměstnanosti jsou všechna čísla letos nasměrovaná spíše k stagnaci Česka. K nějakému minimálnímu růstu se snad nadechneme v příštím roce, kdy by se už mohla stabilizovat celá ekonomika. Pokud nás tedy opět nezasáhnou nějaké otřesy ze zahraničí. Momentálně je například na trhu s ropou cítit velké napětí.“
Moody's snížila rating Indie těsně nad spekulativní pásmo
02.06.2020 Mezinárodní ratingová agentura Moody's Investors Service včera snížila rating úvěrové spolehlivosti Indie o jeden stupeň na Baa3, tedy těsně nad spekulativní pásmo. Zdůvodnila to dlouhým obdobím pomalého růstu, vzrůstajícím zadlužením země a přetrvávajícím napětím v částech jejího finančního systému. Moody's uvedla, že této této třetí největší asijské ekonomice zachovává negativní výhled, protože zhoršující se stav vládních financí hospodářství země ublíží.
Ifo: Německá ekonomika uvízla v krizi, podnikatelská nálada se zhoršila
25.07.2024 Podnikatelská nálada v Německu se v červenci znatelně zhoršila. Index, který sestavuje ekonomický institut Ifo, se z červnové hodnoty 88,6 bodu propadl v červenci na 87 bodů. Ještě v květnu nálada v německých firmách stagnovala, od června se ale zhoršuje, protože firmy jsou stále méně spokojené se současnými obchody a skepticky hledí i na příští měsíce.
Vývoj HDP naději ve výraznější oživení ekonomiky příliš nedává
31.07.2023 „Statistici dnes zveřejnili předběžné údaje o vývoji české ekonomiky v letošním druhém čtvrtletí. Nepřinesli však žádné překvapivé zprávy a HDP do jisté míry kopíroval vývoj v prvním čtvrtletí. Hrubý domácí produkt se ve druhém čtvrtletí mezikvartálně zvýšil jen velmi nepatrně o 0,1 % a meziročně klesl o 0,6 %. V prvním kvartále byl přitom mezičtvrtletní růst HDP nulový a meziročně zaznamenal HDP poprvé od prvního čtvrtletí 2021 pokles, a to o 0,4 %. To mimo jiné znamená, že na konci června byla česká ekonomika meziročně v poklesu již druhý kvartál za sebou. Tento vývoj naznačuje, že v letošním roce se česká ekonomika dočká spíše stagnace nebo jen velmi mírného růstu. Stále vysoká inflace totiž nutí domácnosti šetřit, o čemž svědčí i vysoká míra úspor. Podobně je tomu u investičních aktivit firem. Domácí poptávka tedy růstu ekonomiky příliš nepomáhá. Kromě toho hodnota nových zakázek, která může indikovat další vývoj v průmyslové výrobě, podle posledních známých čísel v květnu meziročně klesla o 4,4 %, což je nejvíce od léta 2020,“ uvedl Petr Kymlička, partner poradenské skupiny Moore Czech Republic.
Ranní okénko - Úterý ve znamení smíšeného sentimentu německých analytiků
16.04.2024 Dnes v 11 hodin očekáváme zveřejnění výsledků měsíčního průzkumu vnímání německé ekonomiky, který vydá instituce ZEW za měsíc duben. Tento měsíc se očekává zlepšení sentimentu jak ohledně výhledu, tak současného stavu německého hospodářství, přičemž zveřejňovaná čísla představují poměr mezi 350 finančními analytiky. V případě současného stavu však nálada i přes zlepšení nejspíš zůstane převážně negativní (očekává se -76,0 v dubnu vs -80,5 v březnu), a to s ohledem na pokles německé ekonomiky v posledním kvartále minulého roku a stále ochablý průmysl. Šestiměsíční výhled by ovšem mohl naznačit možný růst HDP vzhledem k příznivé situaci na trhu práce a taktéž z pravděpodobného snížení úrokových sazeb na červnovém zasedání ECB. Vyhlídky pro růst eurozóny ale zůstávají slabé, riziko představuje i současná geopolitická situace.
Související klíčová slova:
Finance | Peníze | Expert | Akciový index | Inflace | Deflace | EUR/USD | Nasdaq | Dow Jones | Rusko | USA | Nezaměstnanost | HDP | Měnová politika | Turecko | Apple | New York | Poptávka | Recese | Daně | Rizika | Politika | Ekonomové | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Analýza | Bloomberg | Bod | Centrální banka | Centrální banky | Devizový trh | Nesoulad | Ekonomika | Emise | Euro | Fed | Finanční trhy | Fiskální politika | Investice | Investování | Korekce | MACD | Mezinárodní obchod | Měna | Měny | Portfolio | Pozice | Ropa | S&P 500 | Stop-Loss | Take Profit | Ukazatel | Volatilita | WTO | Úrokové sazby | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | ČEZ | Obchodování | Obchodování na forexu | Evropa | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Investiční příležitosti | Ekonomika Spojených států | Americký prezident | Investoři | EU | Zisk | Výsledky | Investiční příležitost | Hospodářský cyklus | Světová obchodní organizace | Investovat | Obchodníci | Vzdělávání | Index | Investiční strategie | Podpora | Analýzy | Banka | Cena | Cena akcií | Dolary | Elektřina | Eura | Euro dnes | Forexu | Graf | Hrubý domácí produkt | Index S&P 500 | Investiční | Investing | Jak vydělat | Jak vydělat peníze | Kurzy | Makroekonomické ukazatele | Míra inflace | Nákup akcií | Nákup eura | Nemovitosti | Portfolia | Pro investory | Reuters | Ropy | Rubl | Ruská ekonomika | Signály | Směnné kurzy | Trh | Vydělat peníze | Zpráva | Zprávy | Zisky | Benzín | Buy | Daniel Beneš | ROCE | Sell | Hrubý domácí produkt (HDP) | Komise | Burze | Jim Rogers | DPA | The New York Times | CNN | Investing.com | Washington Post | Agentura DPA | The Guardian | Úspěch | Znalost | Agentura Reuters | Základní úrokové sazby | Firmy | Akcie energetických společností | Vladimir Putin | S&P Global | Růst akcií | Propad | S&P | Makroekonomické analýzy | Ztráty | Posílení dolaru | Ekonomická data | Nejistota | Tempo růstu | Daně z příjmů | Zajištění | Ekonomický institut | Výhled | Světová obchodní organizace (WTO) | Obchodování eura | Průzkum | Krize | Investiční rozhodnutí | Výběr zisků | Příjmy | Podnikatelská aktivita | Podnikatelská aktivita v eurozóně | Volatilita trhů | ČTK | Výkyvy na finančních trzích | Očekávání | Devizy | Paul Tudor Jones | Ray Dalio | Podniky | Akcie společnosti | Výplata dividend | Posílení rublu | Ruská centrální banka | Dodávky ropy | Evropská komise | Společnost Apple | Oživení trhu | Intradenní strategie | Ekonomické vyhlídky | Ekonomické problémy | Růst mezd | The Washington Post | Stav ekonomiky | Vývoz ropy a plynu | Vývoz ropy | Čistý zisk | Deficit | Politická situace | Bílý dům | Obchod | Obchodní dohody | Generální ředitel | Miliardy | Vyhlídky | Průzkumy | Předpovědi | Průmysl | Na burze | Rozvoj | Problémy | Prognózy | Nejistoty | Výhled do budoucna | Plyn | Míra | Úroky | Měnové politiky | Kupní síla | Bydlení | Dovozní cla | Ipsos | Obchodní podmínky | Američané | Inovace | Washington | Miliardy eur | Budoucnost | Ifo | Experti | Poradenství | Geopolitická situace | Ukazatele | Technologická společnost | Trump | Prezident | Obchodní vztahy | Trhy | Americké hospodářství | Negativní dopad | Pokles | Situace | Pandemie | Úsilí | Výdaje | Daň z příjmu | Zpracovatelský sektor | Rozhodování | COVID-19 | Fungování finančních trhů | Vývoj | Výkyvy | Příležitost k nákupu | Tržní podmínky | Dopad na finanční trhy | Energetické společnosti | Klíčový ukazatel | Tudor | New York Times | Spotřebitelé | Pandemie COVID-19 | Onemocnění | Příležitosti k nákupu | Další pokles | Republikáni | Demokraté | Dramatický dopad | Další růst | Růst | Potenciál | Ekonomiky | Akciový index S&P 500 | Války | Organizace | Práce | Vedoucí představitelé | Posílení | Joe Biden | Americký HDP | Pracovní síly | Dovoz | Vývoz | Expanze | Dluhy | Umělé inteligence | Unie | Investice do infrastruktury | Rozsáhlé investice | Výplata | Covid | Sankce proti Rusku | Ocenění | Ceny | Průměrný příjem | Technologické společnosti | NYT | Cenové hladiny | Oživení poptávky | Růst eura | Odborníci | Zdanění | Nvidia | Akcie společnosti Nvidia | Diverzifikovat | The New York Times (NYT) | Biden | Pozitivní výsledek | Ruské firmy | Energetický sektor | Geopolitické faktory | Změny úrokových sazeb | Rozpočtové deficity | Voda | Růst ceny | Makroekonomická analýza | CARA | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Rozhodnutí vlády | Pohyb trhu | Firemní daně | Pandemie COVID | Růstové sektory | Cenové trendy | Příležitosti | Freedom Finance | Freedom Finance Europe | Konkurence | Prodej | Zvyšování daní | Technologie | Chování spotřebitelů | Odvětví | Stabilní zisky | Chování | Ovlivňování | Společnosti | Guardian | Opatření | Katastrofy | Vysoká poptávka | Zvýšení základní úrokové sazby | Investiční možnosti | Zdravotnictví | Pozornost | Maxim Manturov | Společnost | TIM | Změny klimatu | 3М | Kazachstán | Cykly | Fundamentální analýzy | Covidové krize | Dlouhodobé trendy | Instituce | Spotřební zboží | Ruské hospodářství | Sankce | Mezinárodní vztahy | Gazeta | Zvyšování cen | Dopady války na Ukrajině | Geopolitické události | Graf akciového indexu | Zákonodárci | Američtí voliči | SSRS | Průzkum pro stanici CNN | Balík opatření | Udržitelnost | Oživení poptávky po službách | Německé ekonomiky | Společnost S&P Global | Akcie technologických společností | Metody analýzy trhu | Analýzy trhu | Ekonomičtí experti | Administrativa | Války na Ukrajině | Standardní daň | Růstový potenciál | Mezinárodní dohody | Globalizace | Vyšší náklady | Nové příležitosti | Média | Zbrojní průmysl | Vysoké úroky | Pozitivní trendy | Náklady na půjčky | Nasdaq Health Care Index | IXHC | Nasdaq Health Care Index (IXHC) | Akcie ve zdravotnictví | Akciové odvětví | Odolnost vůči recesi | NASDAQ-100 Technology Sector Index (NDXT) | NDXT | Technology Sector Index | Technology Sector Index (NDXT) | Dow Jones Utility Average | Akcie společností spotřebního zboží | Zdravotnické potřeby | Základní zdravotnické potřeby | Dow Jones Consumer Goods Index | Akcie a recese | Velké problémy | Třetí pilíř | Vice | Aktuální stav | Americká technologická společnost | Technologická společnost Apple | Příležitosti a rizika | Investiční podmínky | Ekonomické podmínky | Tudor Jones | Nové technologie | Slevy | Jakub Matis | ProCent | Pohled do budoucnosti | Společenské změny | Makroekonomické faktory | Inflace a deflace | Hospodářské cykly | Mezinárodní ekonomika | Rozpočtové deficity a přebytky | Deficity a přebytky | Analýza hospodářských politik | Ekonomické modely | Ekonomické modely a prognózy | Komplexní rámec | Mezinárodní konflikty | Politické změny | Embarga a sankce | Energetické zdroje | Ekologické události | Technologické inovace | Demografické změny | Měnové trendy | Regulační změny | Trendy v chování spotřebitelů | Metody analýzy | Minimální daně z příjmu | Dopad na ekonomiku | Jednoduché tipy | Fiskální udržitelnost | Prodeje | Politické reakce | Společnost S&P | Hlavní pilíře fundamentu | Pilíře fundamentu | Důležité informace | Uhlíkové emise | Uhlíkové emise USA | Emise USA | Investice do odklonu od fosilních paliv | Celý svět | Odpovědnost | Doporučení pro obchodování | Zvýšení investic | Obratu trhu
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | ČTK | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | Cena | FOREX | Pivot