Středa 22. ledna 2025 05:12
reklama
Dukascopy new
reklama
RebelsFunding
reklama
RebelsFunding
reklama
RebelsFunding

Německá centrální banka

C:\fakepath\Německo.jpg

Německá ekonomika dle odhadu loni opět klesla

15.01.2025 Německá ekonomika v loňském roce opět klesla. Hrubý domácí produkt (HDP) se snížil o 0,2 procenta, oznámila dnes na základě prvního odhadu předsedkyně Spolkového statistického úřadu Ruth Brandová. Zároveň informovala, že pokles zaznamenalo německé hospodářství i ve čtvrtém čtvrtletí, a to o 0,1 procenta. Německé hospodářství se propadlo už v roce 2023, největší ekonomika v Evropě tedy klesá už druhým rokem.
C:\fakepath\Nemecko-ekonomika.jpg

Konzervativci chtějí Německo vrátit k hospodářskému růstu

10.01.2025 K hospodářskému růstu přinejmenším dvě procenta chce Německo po nadcházejících volbách vrátit opoziční Křesťanskodemokratická unie (CDU). Na dvoudenním jednání, které dnes začalo v Hamburku, chce proto její vedení přijmout takzvanou Agendu 2030, která obsahuje řadu opatření včetně daňové reformy, zpružnění pracovního trhu či snížení cen energií. CDU a její sesterskou bavorskou CSU vede do únorových voleb Friedrich Merz, který má podle současných průzkumů největší šanci usednout v čele příští německé vlády.
C:\fakepath\Nemecko5.jpeg

Důvěra spotřebitelů v německou ekonomiku se mírně zlepšila

19.12.2024 Důvěra spotřebitelů v německou ekonomiku se na konci roku mírně zlepšila. Ukázal to průzkum, který dnes zveřejnily instituty GfK a NIM. Index spotřebitelské důvěry na leden se zvýšil o 1,8 bodu na minus 21,3 bodu ze zpřesněné hodnoty minus 23,1 bodu z předchozího měsíce. Analytici v anketě agentury Reuters zlepšení očekávali, ale pouze na minus 22,5 bodu.
C:\fakepath\Nemecko6.jpg

ZEW: Důvěra investorů v německou ekonomiku se nečekaně zvýšila

17.12.2024 Důvěra investorů v německou ekonomiku se v prosinci nečekaně zlepšila, uvedl dnes německý hospodářský institut ZEW. Jeho index důvěry se zvýšil na 15,7 bodu z listopadových 7,4 bodu. Analytici v anketě agentury Reuters naopak odhadovali, že index klesne a dostane se na 6,5 bodu.
C:\fakepath\Nemecko5.jpeg

Ifo: Podnikatelská nálada v Německu se opět zhoršila

17.12.2024 Podnikatelská nálada v Německu se v prosinci opět zhoršila. Hodnota indexu, který ji sleduje, se snížila na 84,7 bodu ze zpřesněné listopadové hodnoty 85,6 bodu. Uvedl to dnes německý hospodářský institut Ifo, který index sestavuje. Podle něj je to nejnižší hodnota od května 2020. Analytici v anketě agentury Reuters očekávali prosincovou hodnotu indexu na 85,6 bodu.
C:\fakepath\trader-16122024-58-zm.jpeg

Francouzská centrální banka snížila výhled růstu ekonomiky na příští rok

16.12.2024 Francouzská centrální banka snížila výhled růstu ekonomiky země na příští rok na 0,9 procenta z v září udávaných 1,2 procenta. Francouzská ekonomika podle ní poroste v příštích dvou letech pomaleji, než se očekávalo, protože k celosvětové nestabilitě, která omezuje aktivitu podniků, se přidává domácí politický neklid. Centrální banka to dnes uvedla ve svém čtvrtletním výhledu. Letos vzrostla druhá největší ekonomika eurozóny o 1,1 procenta.
C:\fakepath\trader-13122024-46-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

13.12.2024 1) Běžný účet platební bilance, který je souhrnem všech ekonomických transakcí české ekonomiky se zahraničím, skončil ve třetím čtvrtletí schodkem 9,4 miliardy korun. Předběžné údaje dnes zveřejnila Česká národní banka (ČNB). Loni ve stejném období deficit činil 992 milionů korun. V letošním druhém čtvrtletí byla platební bilance podle revidovaných dat ve schodku 8,5 miliardy korun, v září ČNB ho uváděla o zhruba 4,8 miliardy nižší.
C:\fakepath\Nemecko-ekonomika.jpg

Německá ekonomika by měla ještě dva roky růst jen slabě

13.12.2024 Německá ekonomika letos již druhý rok po sobě klesne a v příštích dvou letech poroste jen slabě. Stav dřívějšího hospodářského motoru Evropy může dál zhoršit obchodní válka se Spojenými státy. Ve své pravidelné měsíční zprávě to uvedla německá centrální banka Bundesbank.
C:\fakepath\Nemecko8.jpg

Bundesbank: Německu příští rok hrozí velké riziko bankrotů

21.11.2024 Německá ekonomika čelí hlubokým a závažným problémům, které by mohly zvýšit platební neschopnost podniků a udržet riziko firemních bankrotů v příštím roce na vysoké úrovni. Ve své dnešní zprávě o finanční stabilitě to uvedla německá centrální banka. Německá ekonomika se v posledním roce potýká s recesí. Slabá exportní poptávka, prudký růst nákladů na energie a vyšší mzdy stlačují marže podniků. Rozsáhlý průmyslový sektor se tak dostává do hlubokého útlumu.
C:\fakepath\Německo3.jpg

Oživení německé ekonomiky se může opozdit a inflace zvýšit

20.08.2024 Dlouho očekávané oživení německé ekonomiky by se mohlo ještě více opozdit. Ke konci roku by se mohla zvýšit inflace, píše v dnes vydané pravidelné měsíční zprávě německá centrální banka. Německá ekonomika v uplynulém čtvrtletí nečekaně mírně klesla. Navzdory stabilizaci poptávky se průmyslová výroba ve druhém čtvrtletí vrátila k poklesu, který přerušila v předchozím čtvrtletí.
C:\fakepath\Nemecko9.jpg

Průmyslová výroba v Německu v dubnu překvapivě klesla

07.06.2024 Průmyslová výroba v Německu v dubnu překvapivě klesla, proti předchozímu měsíci o 0,1 procenta. Export se ale o 1,6 procenta zvýšil, takže překonal očekávání analytiků. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil spolkový statistický úřad Eurostat. Německá centrální banka dnes předpověděla, že hrubý domácí produkt (HDP) Německa se v letošním roce zvýší o 0,3 procenta, zatímco v prosinci letošní hospodářský růst odhadovala na 0,4 procenta.
C:\fakepath\Německo3.jpg

Německá ekonomika by mohla ve čtvrtletí mírně posílit

18.04.2024 Německá ekonomika by v prvním čtvrtletí mohla vykázat mírný růst. Nečekaně jí k tomu pomohl průmysl a stavebnictví. Známky významného oživení ale stále chybí, uvedla ve své pravidelné měsíční zprávě německá centrální banka Bundesbank.
C:\fakepath\trader-23022024-58-zm.png

Německá a nizozemská centrální banka měly loni mnohamiliardové ztráty

23.02.2024 Německá a nizozemská centrální banka dnes vykázaly za loňský rok mnohamiliardové ztráty. Očekávají další finanční potíže, což naznačuje, že v příštích letech pravděpodobně nebudou vyplácet dividendy do státní pokladny, napsala agentura Reuters. Německá centrální banka loni prodělala 21,6 miliardy eur (547,6 miliardy Kč), a přišla tak o téměř všechny své rezervy. Její nizozemský protějšek vykázal ztrátu 3,5 miliardy eur. Česká národní banka (ČNB) naopak loni vykázala podle předběžných údajů zisk 55,2 miliardy korun.
C:\fakepath\trader-19022024-39-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

19.02.2024 1) Objem obchodů s akciemi na pražské burze za dnešní den je 0,333 miliard Kč. Průměrný objem obchodů za poslední rok je 0,465 miliard Kč.
C:\fakepath\Německo3.jpg

Bundesbank: Německo se zřejmě nachází v technické recesi

19.02.2024 Německá ekonomika v prvním čtvrtletí zřejmě opět klesne, což by znamenalo, že se německé hospodářství nachází v technické recesi. Uvedla to dnes německá centrální banka. Poukázala v této souvislosti na přetrvávající slabou zahraniční poptávku, na pokračující opatrný postoj spotřebitelů k výdajům i na negativní dopad vysokých úrokových sazeb na investice.
C:\fakepath\Německo3.jpg

Reuters: Německá vláda sníží odhad letošního růstu ekonomiky

14.02.2024 Německá vláda příští týden sníží odhad letošního růstu domácí ekonomiky na pouhých 0,2 procenta z 1,3 procenta předpovídaných v říjnové prognóze. Agentuře Reuters to řekl zdroj obeznámený se situací. Za zhoršením prognózy podle zdroje stojí mimo jiné slabší růst globální ekonomiky a problémy kolem německého rozpočtu. Německo je největší ekonomikou v Evropě a největším obchodním partnerem České republiky.
C:\fakepath\trader-26012024-34-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

26.01.2024 1) Akcie Intelu v premarketu amerického obchodování aktuálně klesají o více jak 11 % v reakci na výsledky. Za poslední rok akcie Intelu zpevnily o 66 %.
C:\fakepath\Nemecko8.jpg

Oživení německé ekonomiky se podle centrální banky oddaluje

26.01.2024 Německá ekonomika si na zotavení pravděpodobně počká déle, než se předpokládalo. V letošním prvním čtvrtletí bude hrubý domácí produkt (HDP) Německa v nejlepším případě stagnovat. Uvedla to dnes německá centrální banka v pravidelné měsíčně zprávě o stavu domácí ekonomiky.
C:\fakepath\eurusd-tydenik-18122023-2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (18.12.2023)

18.12.2023 V minulém týdnu jsme se dočkali pouze jednoho obchodu podle mého týdenního komentáře. Trh totiž prolomil horní vstupní S/R zónu, což aktivovalo nákupní long obchod, který však skončil na menším Stop-Lossu (SL). Po předminulém týdnu, kdy byl velmi vysoký zisk, tak v minulém týdnu dorazila menší ztráta. SL byla škoda, jelikož trh následně opravdu vyrazil nahoru, ale bohužel už bez mého obchodu.
C:\fakepath\trader-15122023-39-zm.png

Německá centrální banka výrazně zhoršila výhled ekonomiky na příští rok

15.12.2023 Německá centrální banka dnes snížila odhad růstu německé ekonomiky v příštím roce na 0,4 procenta z dříve předpokládaných 1,2 procenta. Mírně však zlepšila výhled pro letošní rok, ve kterém se hrubý domácí produkt (HDP) Německa podle její nové prognózy sníží pouze o 0,1 procenta. V předchozím výhledu banka letošní hospodářský pokles odhadovala na 0,3 procenta, napsala agentura DPA.
C:\fakepath\trader-20112023-40-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

20.11.2023 1) Německá ekonomika v tomto čtvrtletí pravděpodobně opět klesne a její oživení bude obtížné, uvedla dnes ve své měsíční zprávě německá centrální banka. Zmínila zároveň známky zlepšení na začátku příštího roku. Německo je největší ekonomikou v Evropě a největším obchodním partnerem České republiky.
C:\fakepath\Německo3.jpg

Německo čeká další špatné čtvrtletí, pak náročné oživení, uvedla centrální banka

20.11.2023 Německá ekonomika v tomto čtvrtletí pravděpodobně opět klesne a její oživení bude obtížné, uvedla dnes ve své měsíční zprávě německá centrální banka. Zmínila zároveň známky zlepšení na začátku příštího roku. Německo je největší ekonomikou v Evropě a největším obchodním partnerem České republiky.
C:\fakepath\Německo3.jpg

Bundesbank: Německá ekonomika ve třetím čtvrtletí zřejmě mírně klesla

23.10.2023 Německá ekonomika ve třetím čtvrtletí pravděpodobně mírně klesla. Hospodářskou aktivitu brzdí řada faktorů, včetně slabé domácí i zahraniční poptávky a vysokých úrokových sazeb. Uvedla to dnes německá centrální banka ve své měsíční zprávě o ekonomickém vývoji.
C:\fakepath\Nemecko8.jpg

Zakázky německého průmyslu stouply víc, než se čekalo, výhled je ale nejistý

06.10.2023 Zakázky německého průmyslu se v srpnu zvýšily více, než se čekalo. Zájem byl o počítačové, elektronické a optické výrobky. Vyplývá to z dnes zveřejněných údajů německého statistického úřadu. Podle agentury Bloomberg je to známka toho, že se klíčový výrobní sektor země, který trpí zpomalením světové ekonomiky a vyššími úrokovými sazbami, možná stabilizuje. Výhled pro tento sektor ale zůstává nejistý, napsala agentura Reuters.
C:\\fakepath\\Německo-euro.jpg

Míra inflace v Německu v září zpomalila na 4,3 ze srpnových 6,4 procenta

28.09.2023 Meziroční tempo růstu spotřebitelských cen v Německu v září podle údajů harmonizovaných s metodikou výpočtu Evropské unie zpomalilo na 4,3 ze srpnových 6,4 procenta. Ve své předběžné zprávě to dnes uvedl spolkový statistický úřad Destatis. Je to nejnižší úroveň zaznamenaná od začátku války na Ukrajině. Analytici podle agentury Reuters očekávali, že inflace zvolní na 4,5 procenta. Meziměsíčně se ceny zvýšily o 0,2 procenta.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Německá centrální banka očekává, že ekonomika v tomto čtvrtletí klesne

18.09.2023 Německá ekonomika v aktuálním čtvrtletí zřejmě klesne, očekává německá centrální banka. Průmysl je v recesi a soukromá spotřeba na růst hospodářství podle ní nestačí. Deutsche Bundesbank, jak se oficiálně centrální banka v Německu nazývá, to dnes uvedla ve své pravidelné měsíční zprávě. Největší evropská ekonomika zaznamenala na přelomu roku krátkou recesi a ve druhém čtvrtletí stagnaci růstu. Pokles v aktuálním čtvrtletí by tak znamenal čtyři čtvrtletí v řadě s poklesem nebo stagnujícím růstem.
C:\fakepath\trader-30082023-30-zm.jpg

Inflace v Německu v srpnu podle metodiky EU zpomalila na 6,4 procenta

30.08.2023 Meziroční tempo růstu spotřebitelských cen v Německu v srpnu podle údajů harmonizovaných s metodikou výpočtu Evropské unie zpomalilo na 6,4 procenta z červencových 6,5 procenta. Vyplývá to z prvního rychlého odhadu, který dnes zveřejnil spolkový statistický úřad Destatis. Analytici dotazovaní agenturou Reuters očekávali zpomalení inflace až na 6,3 procenta. Meziměsíčně se ceny zvýšily o 0,4 procenta.
C:\fakepath\Nemecko5.jpeg

Bundesbank: Německá ekonomika bude ve třetím čtvrtletí zřejmě opět stagnovat

21.08.2023 Německé hospodářství bude ve třetím čtvrtletí pravděpodobně pokračovat ve stagnaci, předpověděla dnes německá centrální banka. Ve své pravidelné měsíční zprávě o vývoji ekonomiky rovněž varovala, že cenové tlaky zůstávají vysoké a narůstá riziko, že inflace se bude po delší dobu držet nad dvouprocentním cílem Evropské centrální banky (ECB).
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Německou ekonomiku podle ministerstva hospodářství zatím nečeká trvalé oživení

14.08.2023 Německá ekonomika v příštích měsících trvalé oživení pravděpodobně ještě nezaznamená. Naznačují to počáteční ukazatele, jako jsou nové zakázky a podnikatelské klima. Vyplývá to z měsíční zprávy, kterou dnes zveřejnilo německé ministerstvo hospodářství.
img

Vývoj HDP naději ve výraznější oživení ekonomiky příliš nedává

31.07.2023 „Statistici dnes zveřejnili předběžné údaje o vývoji české ekonomiky v letošním druhém čtvrtletí. Nepřinesli však žádné překvapivé zprávy a HDP do jisté míry kopíroval vývoj v prvním čtvrtletí. Hrubý domácí produkt se ve druhém čtvrtletí mezikvartálně zvýšil jen velmi nepatrně o 0,1 % a meziročně klesl o 0,6 %. V prvním kvartále byl přitom mezičtvrtletní růst HDP nulový a meziročně zaznamenal HDP poprvé od prvního čtvrtletí 2021 pokles, a to o 0,4 %. To mimo jiné znamená, že na konci června byla česká ekonomika meziročně v poklesu již druhý kvartál za sebou. Tento vývoj naznačuje, že v letošním roce se česká ekonomika dočká spíše stagnace nebo jen velmi mírného růstu. Stále vysoká inflace totiž nutí domácnosti šetřit, o čemž svědčí i vysoká míra úspor. Podobně je tomu u investičních aktivit firem. Domácí poptávka tedy růstu ekonomiky příliš nepomáhá. Kromě toho hodnota nových zakázek, která může indikovat další vývoj v průmyslové výrobě, podle posledních známých čísel v květnu meziročně klesla o 4,4 %, což je nejvíce od léta 2020,“ uvedl Petr Kymlička, partner poradenské skupiny Moore Czech Republic.
C:\fakepath\Německo3.jpg

Německá ekonomika ve druhém čtvrtletí roku podle statistiků stagnovala

28.07.2023 Růst německé ekonomiky se ve druhém čtvrtletí zastavil, hrubý domácí produkt (HDP) zůstal ve srovnání s předchozím čtvrtletím beze změny. Vyplývá to z rychlého odhadu, který dnes zveřejnil spolkový statistický úřad. V meziročním srovnání ekonomika podle sezonně, cenově a kalendářně očištěných údajů o 0,2 procenta klesla.
C:\fakepath\zlato-cihly.jpg

Světová rada pro zlato: ČR zvýšila své zlaté rezervy o 1,54 tuny na 13,5 tuny

29.05.2023 Česko prostřednictvím České národní banky zvýšilo v prvním čtvrtletí zlaté rezervy o 1,54 tuny na 13,5 tuny. Je tak pátou zemí s největším nárůstem zlaté zásoby v tomto období, ještě větší nárůst zaznamenaly Singapur, Čína, Turecko a Indie. Celkově se ČR v objemu zlatých rezerv nachází na 66. místě na světě, uvedla organizace Světová rada pro zlato (World Gold Council) na svém webu. ČNB detaily ohledně správy devizových rezerv nekomentuje.
C:\fakepath\Německo3.jpg

Německá ekonomika se podle centrální banky ve druhém čtvrtletí vrátí k růstu

24.05.2023 Německá ekonomika se ve druhém čtvrtletí vrátí k růstu, jeho tempo však bude pouze mírné. Předpověděla to dnes německá centrální banka ve své měsíční zprávě o hospodářském vývoji. Německý průmysl by měl podle zprávy dál oživovat. Banka nicméně počítá se stagnací spotřeby domácností a s poklesem ve stavebnictví.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Ifo: Nálada mezi německými exportéry je nejlepší od začátku války na Ukrajině

26.04.2023 Nálada mezi německými exportéry se v dubnu dostala na nejlepší úroveň od zahájení ruského útoku na Ukrajinu. Výrazně se zlepšila například exportní očekávání v automobilovém průmyslu. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky včera zveřejnil mnichovský výzkumný institut Ifo.
C:\fakepath\trader-24042023-30-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

24.04.2023 1) Ve světě dál sílí trend odklonu od amerického dolaru, k čemuž podle analytiků přispívají i geopolitická rizika. Dolar ale v obchodních transakcích stále kraluje, i když jeho podíl v devizových rezervách centrálních bank se pozvolna snižuje. K tomu, aby státy při obchodování méně spoléhaly na americkou měnu, vyzývají státy od Brazílie až po jihovýchodní Asii, uvedl dnes web americké televize CNBC.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Německá ekonomika se v 1. čtvrtletí podle centrální banky zřejmě vrátila k růstu

24.04.2023 Německá ekonomika se v letošním prvním čtvrtletí pravděpodobně vrátila k růstu, a to díky oživení průmyslové výroby. Ve své pravidelné měsíční zprávě to dnes uvedla německá centrální banka. Německo by se tak vyhnulo takzvané technické recesi, která se definuje jako nejméně dvě čtvrtletí hospodářského poklesu za sebou.
C:\fakepath\bundesbank.jpg

FT: Eurozóna musí být při potírání inflace tvrdohlavá, říká šéf Bundesbank

22.03.2023 Tvůrci úrokových sazeb v eurozóně musejí být při potírání inflace tvrdohlaví a sazby dál zvedat. Deníku Financial Times (FT) to řekl šéf německé centrální banky Joachim Nagel. Jeho poznámky přicházejí poté, co Evropská centrální banka (ECB) minulý týden zvedla základní úrokovou sazbu o půl procentního bodu navzdory některým hlasům, aby nepokračovala ve zpřísňování měnové politiky, dokud se neuvolní napětí v bankovním sektoru.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Německá ekonomika ve čtvrtletí klesla o 0,4 procenta

24.02.2023 Německé hospodářství se koncem loňského roku vyvíjelo hůře, než se mělo původně za to. Hrubý domácí produkt (HDP) ve čtvrtém čtvrtletí proti předchozímu kvartálu klesl o 0,4 procenta. Vyplývá to z dnes zveřejněné konečné zprávy spolkového statistického úřadu. Jeho původní odhad uváděl, že pokles činil 0,2 procenta.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Německá ekonomika se podle centrální banky zřejmě nachází na prahu recese

21.10.2022 Německá ekonomika se zřejmě nachází na prahu recese. Hospodářský růst podkopává přetrvávající vysoká inflace i nejistota kolem dodávek a cen energií. Vyplývá to z měsíční zprávy, kterou dnes zveřejnila německá centrální banka. Vysoké náklady na energie by podle zprávy mohly způsobit pokles průmyslové výroby. Propad kupní síly domácností by pak mohl vést ke snížení spotřebitelských výdajů.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Kvůli energetické krizi v Německu sílí známky recese, uvedla centrální banka

19.09.2022 Německá ekonomika vykazuje čím dál více známek blížící se recese, důvodem je zejména energetická krize. Ve své pravidelné měsíční zprávě to dnes uvedla německá centrální banka. Předpověděla, že situace u dodávek zemního plynu zůstane v příštích měsících velmi napjatá. Německý ministr hospodářství Robert Habeck nicméně upozornil, že zásobníky plynu v Německu jsou už plné téměř z 90 procent. V případě příznivého vývoje v oblasti úspor plynu a dobrého počasí má podle něj Německo šanci zimu úspěšně přestát. Informuje o tom agentura Reuters.
C:\fakepath\nemecko.jpg

ZEW: Důvěra investorů v německou ekonomiku v červnu stoupla, rizika nezmizela

14.06.2022 Důvěra investorů a analytiků v německou ekonomiku se v červnu druhý měsíc za sebou zvýšila. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky dnes zveřejnil německý hospodářský institut ZEW. Index ekonomické nálady v červnu vystoupil na minus 28 bodů z minus 34,3 bodu v předchozím měsíci. Před invazí ruských vojsk na Ukrajinu byla ale vysoko v kladných hodnotách.
C:\fakepath\eurusd-tydenik-13062022-2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (13.6.2022)

13.06.2022 Minulý týden byl ziskový a nabídl velmi zajímavé obchodní příležitosti, na které jsem jako vždy s předstihem upozornil v mém týdenním komentáři. Trh první prolomil spodní vstupní S/R zónu, což vyvolalo aktivaci sell obchodu, který však velmi těsně skončil na menším Stop-Lossu, což byla velká škoda, protože by se EUR/USD velmi přesně dostal ke svému cíli. Na konci týdne pak došlo k prolomení druhé vstupní S/R zóny, čímž došlo k další aktivaci sell obchodu, který se dokonale přesně dostal do svého cíle a byl ukončen ve velkém zisku na Profit-Targetu. V týdnu jsem tedy utrpěl menší ztrátu a následně větší zisk, celkem tedy ziskový týden. Pokud jste využili mých obchodů ve svůj prospěch, tak gratuluji k profitu.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Německá centrální banka zhoršila výhled ekonomiky

10.06.2022 Německá centrální banka snížila odhad letošního růstu německé ekonomiky na 1,9 procenta. To představuje méně než poloviční tempo ve srovnání s růstem 4,2 procenta, který předpovídala v předchozím výhledu v prosinci. Odhad hospodářského růstu na příští rok snížila na 2,4 procenta z dosud předpokládaných 3,2 procenta. Plyne to z výhledu, který dnes centrální banka zveřejnila.
C:\fakepath\nemecko.jpg

Ifo: Asi 40 procent německých podniků pociťuje dopady rostoucích cen energií

25.04.2022 Asi 40 procent německých podniků pociťuje dopady rostoucích cen energií a téměř polovina firem kvůli tomu hodlá omezit investice. Vyplývá to z výzkumu institutu Ifo, který dnes zveřejnil list Augsburger Allgemeine. Účty za plyn a elektřinu pro německé domácnosti, které uzavírají nové smlouvy, dosáhly minulý měsíc rekordní výše a rostoucí ceny zemního plynu a ropy po ruské invazi na Ukrajinu pomohly v březnu zvýšit meziroční inflaci v Německu na 40leté maximum.
C:\fakepath\trader-22042022-21-zm.jpg

Reuters: Německá vláda sníží odhad letošního růstu ekonomiky na 2,2 procenta

22.04.2022 Německá vláda sníží odhad letošního růstu německé ekonomiky na 2,2 procenta z 3,6 procenta předpovídaných v lednu. Agentuře Reuters to dnes řekl zdroj z německé vlády. Německo se nyní podobně jako další evropské země potýká s negativními důsledky války na Ukrajině, která mimo jiné tlačí vzhůru ceny komodit a prohlubuje potíže v dodavatelských řetězcích.
C:\fakepath\nemecko.jpg

Bundesbank: Pokud válka eskaluje, klesne letos německá ekonomika o dvě procenta

22.04.2022 Pokud válka na Ukrajině eskaluje a vyústí v embargo na dovoz plynu, slabší poptávku a ve větší nejistotu, ocitne se německá ekonomika v recesi. Hrubý domácí produkt (HDP) by se tak v letošním roce snížil téměř o dvě procenta. Ve své pravidelné měsíční zprávě to dnes uvedla německá centrální banka (Bundesbank).
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Analytici: Ukrajinská krize může zbrzdit oživení německé ekonomiky

24.02.2022 Konflikt mezi Ruskem a Ukrajinou by se podle analytiků mohl stát brzdou hospodářského oživení v Německu. "Ukrajinská krize visí nad německou ekonomikou jako Damoklův meč," řekl agentuře DPA hlavní ekonom společnosti Commerzbank Jörg Krämer.
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

Ifo: Podnikatelská nálada v Německu se znatelně zlepšila, rizikem je Ukrajina

22.02.2022 Podnikatelská nálada v Německu se v únoru proti lednu citelně zlepšila, index institutu Ifo vystoupil z 96 na 98,9 bodu. Vzrostla rovněž očekávání německých podnikatelů, kteří sází na konec koronavirové krize. Rizikovým faktorem nicméně zůstává Ukrajina, kde se situace opět vyhrozila, když Rusko uznalo samozvané povstalecké republiky.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Výrobní ceny v Německu v lednu vzrostly o rekordních 25 procent

21.02.2022 Výrobní ceny v Německu se v lednu zvýšily o 25 procent, nejvíce od začátku záznamů v roce 1949. Oznámil to dnes německý statistický úřad. Podniky tak budou podle analytiků pod silným finančním tlakem, zatímco spotřebitelská inflace zůstane vysoko. Německá centrální banka a Svaz německého průmyslu (BDI) varují před dopady poslední vlny covidu-19 na ekonomiku a varují, že se hrubý domácí produkt (HDP) v aktuálním čtvrtletí sníží.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Německá centrální banka čeká v prvním čtvrtletí další pokles ekonomiky

21.02.2022 Německá ekonomika v letošním prvním čtvrtletí pravděpodobně opět klesne, a to kvůli negativním důsledkům šíření koronavirové varianty omikron. V pravidelné měsíční zprávě to dnes předpověděla německá centrální banka. Ekonomika by tak mohla vstoupit do technické recese, která se obvykle definuje jako minimálně dvě čtvrtletí hospodářského poklesu za sebou.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Šéf německé centrální banky letos čeká v Německu inflaci přes čtyři procenta

09.02.2022 Míra inflace v Německu letos podle šéfa centrální banky Joachima Nagela výrazně přesáhne čtyři procenta. Nagel to v prvním rozhovoru od svého lednového uvedení do funkce řekl týdeníku Die Zeit. Evropskou centrální banku (ECB), která si stanovila inflační cíl dvě procenta, proto Nagel vyzval, aby jednala a začala už letos zvedat základní úrokovou sazbu.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Inflace v Německu se loni zvýšila na 3,1 procenta, hnaly ji ceny energií

19.01.2022 Spotřebitelské ceny v Německu loni meziročně rostly o 3,1 procenta, což bylo nejvíce od roku 1993. Dnes to v konečné zprávě vycházející z německé metodiky výpočtu oznámil Spolkový statistický úřad. Podle údajů harmonizovaných s metodikou výpočtu Evropské unie loni činila míra inflace v Německu 3,2 procenta. Motorem inflace byly především vysoké tempo růstu cen energií a také problémy v dodavatelských řetězcích.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Inflace v Německu se loni zvýšila na 3,1 procenta, je tak nejvyšší od roku 1993

06.01.2022 Růst spotřebitelských cen v Německu loni zrychlil na 3,1 procenta, a dostal se tak na nejvyšší hodnotu od roku 1993. Na základě předběžných údajů podle německé metodiky výpočtu to dnes oznámil spolkový statistický úřad. V předloňském roce dosáhla míra inflace 0,5 procenta. Inflace v Německu je tak nyní výrazně nad cílem Evropské centrální banky (ECB), která ho stanovila na dvě procenta.
C:\fakepath\bundesbank.jpg

Německá vláda schválila Joachima Nagela jako nového šéfa centrální banky

22.12.2021 Německá vláda schválila Joachima Nagela (55) jako nového šéfa centrální banky. Oznámil to dnes vládní mluvčí Steffen Hebestreit. Nagel od 1. ledna nahradí Jense Weidmanna (53), který se rozhodl funkci opustit ještě před skončením svého mandátu.
C:\fakepath\bundesbank.jpg

Novým šéfem německé centrální banky se od příštího roku stane Joachim Nagel

20.12.2021 Novým šéfem německé centrální banky se od příštího roku stane ekonom Joachim Nagel (55), který tak ve funkci nahradí Jense Weidmanna (53). Nagela do funkce navrhují nový spolkový kancléř Olaf Scholz a ministr financí Christian Lindner. Ministr to dnes napsal na twitteru, a potvrdil tak dřívější zprávu německého deníku Handelsblatt.
C:\fakepath\top-17122021-20-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

17.12.2021 1) Růst cen v Evropské unii, způsobený zejména zdražováním energií, v listopadu opět zrychlil. Meziroční míra inflace vystoupila na 5,2 procenta, což je nejvýše za poslední dvě desetiletí. Ve své závěrečné zprávě to dnes uvedl statistický úřad Eurostat. V říjnu činila míra inflace v sedmadvacítce 4,4 procenta. Ceny rostly ve všech unijních zemích vyjma České republiky, kde zůstala inflace na hodnotě 4,8 procenta.
C:\fakepath\nemecko.jpg

Podnikatelská nálada v Německu se v prosinci šestý měsíc za sebou zhoršila

17.12.2021 Podnikatelská nálada v Německu se v prosinci šestý měsíc za sebou zhoršila. Největší evropská ekonomika se potýká s problémy v dodavatelských řetězcích a s dopady protipandemických opatření. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky dnes zveřejnil mnichovský institut Ifo.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Německá centrální banka očekává inflaci nad dvěma procenty až do roku 2024

17.12.2021 Meziroční růst spotřebitelských cen v Německu dosáhne v příštím roce 3,6 procenta a nad cílovými dvěma procenty zůstane nejméně do roku 2024. Ve svém hospodářském výhledu to dnes uvedla německá centrální banka. Ta rovněž předpokládá, že kvůli následkům pandemie nemoci covid-19 bude obnova německé ekonomiky oproti dřívějším odhadům pomalejší. Na příští rok banka očekává růst hrubého domácího produktu (HDP) o 4,2 procenta, ještě v létě přitom odhadovala růst o 5,2 procenta.
img

Centrální banky po celém světě jsou vážně znepokojeny nadhodnocenými nemovitostmi

26.11.2021 Čím vyšší je inflace, tím více se centrální banky obávají bublin na lokálních realitních trzích. Irská a německá centrální banka plánují přísnější regulaci komerčních nemovitostních fondů. Centrální banky po celém světě jsou vážně znepokojeny nadhodnocenými nemovitostními fondy
C:\fakepath\Německo.jpg

GfK: Nálada německých spotřebitelů se kvůli koronaviru a inflaci zhoršila

25.11.2021 Prudký růst počtu nově nakažených koronavirem v Německu a neobvykle vysoká inflace měly negativní vliv na náladu spotřebitelů v zemi. To zhoršuje vyhlídky podnikatelů v nadcházející předvánoční nákupní sezoně. Vyplývá to z průzkumu, který dnes zveřejnil institut GfK. Jeho index spotřebitelské nálady na měsíc prosinec klesl na minus 1,6 bodu, což je nejnižší hodnota od června.
C:\fakepath\Nemecko5.jpeg

Podnikatelská nálada v Německu se v listopadu pátý měsíc za sebou zhoršila

24.11.2021 Podnikatelská nálada v Německu se v listopadu pátý měsíc za sebou zhoršila. Výrobci se dále potýkají s problémy v dodavatelských řetězcích a to zhoršuje spolu s nárůstem počtu nakažených koronavirem vyhlídky růstu největší evropské ekonomiky. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky dnes zveřejnil výzkumný institut Ifo.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

DPA: Německá vláda sníží odhad letošního růstu ekonomiky

26.10.2021 Německá vláda sníží odhad letošního růstu ekonomiky na 2,6 z dubnových 3,5 procenta. Na příští rok pak výhled zvedne na 4,1 z dřívějších 3,6 procenta. Uvádějí to zdroje agentury DPA. Končící ministr financí Peter Altmaier čísla představí na středeční tiskové konferenci.
C:\fakepath\Německo.jpg

Německá ekonomika ve 2. čtvrtletí po revizi dat vzrostla víc, o 1,6 procenta

24.08.2021 Hrubý domácí produkt (HDP) Německa se ve druhém čtvrtletí zvýšil o 1,6 procenta po dvouprocentním poklesu v prvním kvartálu. Ve své zpřesněné zprávě to dnes oznámil spolkový statistický úřad. Mírně tak upravil svůj odhad z konce července, kdy uváděl růst o 1,5 procenta. Úřad zároveň informoval, že rozpočtový schodek Německa v prvním pololetí podle předběžných výpočtů dosáhl 80,9 miliardy eur (téměř 2,1 bilionu Kč), což je 4,7 procenta HDP. To představuje druhý nejvyšší deficit za první pololetí od znovusjednocení země v roce 1990.
img

Německo očekává návrat ekonomiky na úroveň před krizí již v Q3. Rusko zvedlo sazbu o rekordních 6,3 %, bojí se inflace

23.07.2021 Podle Deutsche Bundesbank se největší evropská ekonomika brzy vrátí na úroveň před koronakrizí. Německá centrální banka tedy očekává, že se tak stane nejspíše ve třetím čtvrtletí letošního roku, avšak jedním dechem dodává, že nesmí dojít k žádným významným komplikacím ve zpracovatelském průmyslu.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Bundesbank: Německá ekonomika se blíží úrovni před pandemií

19.07.2021 Německá ekonomika se brzy vrátí na úroveň před pandemií covidu-19, její růst v tomto čtvrtletí zrychluje. Ve své pravidelné měsíční zprávě to dnes uvedla Deutsche Bundesbank, tedy německá centrální banka. Finanční instituce v ní opomenula vliv záplav, které poničily západní části země. Nizozemská banka ING Groep v jiné zprávě ale uvedla, že záplavy se na německé ekonomice odrazí patrně jen omezeně.
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

Německá ekonomika podle Bundesbank překonává propad způsobený pandemií

11.06.2021 Německá ekonomika překonává propad způsobený pandemií covidu-19. Letos i příští rok výrazně poroste. Uvedla to dnes Deutsche Bundesbank, tedy německá centrální banka, která zároveň zvýšila na oba roky výhled růstu hrubého domácího produktu (HDP).
C:\fakepath\euro3.jpg

Německo propojilo technologii blockchainu s eurem

24.03.2021 Německé úřady vyvinuly technologii, která propojí blockchain s eurem. Investoři budou moci nakupovat a prodávat cenné papíry na blockchainu a měnit je za peníze centrální banky. Podle agentury Reuters se tak podařilo překlenout propast mezi dvěma světy, které se zdály neslučitelné. Německá centrální banka uvádí, že se technologie bude dát rozšířit na celou eurozónu ještě dříve, než Evropská centrální banka (ECB) spustí digitální euro.
C:\fakepath\Německo2.jpg

Německá ekonomika kvůli omezením zpomaluje, varovala Bundesbank

22.03.2021 Německá ekonomika v tomto čtvrtletí pravděpodobně výrazně klesne, omezení související s bojem proti pandemii totiž zasáhla sektor služeb a zpomaluje i stavební sektor. Ve své pravidelné měsíční zprávě to dnes uvedla německá centrální banka. Upustila tak od předchozího vyjádření, že na jaře čeká oživení, a nezmínila se ani o očkovací kampani jako o katalyzátoru. Očkování se potýká se zpožděním dodávek a možnými vedlejšími účinky vakcín.
C:\fakepath\top-04032021-lv-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

04.03.2021 1) Akcie na burzách v Asii dnes výrazně oslabily, v Číně klesly nejvýrazněji za půl roku. Investoři se zbavovali firem, které se zaměřují na spotřebitele a na výrobu materiálů, kde se obávají, že trh už zpevnil až příliš. K nervozitě přispěl také obnovený růst výnosů klíčových dluhopisů, který si část investorů vysvětluje jako známku, že se začíná zvyšovat inflace a s ní také úrokové sazby.
C:\fakepath\bundesbank.jpg

Německá centrální banka poprvé od roku 1979 rozpočtu nepřispěje

03.03.2021 Německá centrální banka nevykázala za loňský rok zisk, a do německého státního rozpočtu tak poprvé od roku 1979 nepošle žádné peníze. Na vině byly obavy z dopadů koronavirové krize, které Deutsche Bundesbank přiměly vytvářet si rezervy, a miliardová pomoc, kterou všechny centrální banky uvolňovaly na záchranu ekonomiky. Uvedla to dnes agentura DPA.
C:\fakepath\Německo.jpg

Spotřebitelská důvěra v Německu poprvé za pět měsíců vzrostla

25.02.2021 Spotřebitelská důvěra v Německu se poprvé za pět měsíců zlepšila, přispěly k tomu naděje na brzké zmírnění opatření proti koronaviru. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky dnes zveřejnil institut GfK. Index spotřebitelské nálady na březen vystoupil na minus 12,9 bodu z minus 15,5 bodu v předchozím měsíci. Jeho nárůst tak překonal očekávání analytiků, kteří v anketě agentury Reuters předpovídali zvýšení na minus 14,3 bodu.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

HDP Německa rostl koncem roku rychleji, než se předpokládalo

24.02.2021 Hrubý domácí produkt (HDP) Německa se v loňském čtvrtém čtvrtletí navzdory novým opatřením proti koronaviru zvýšil o 0,3 procenta. Ve své konečné zprávě to dnes oznámil spolkový statistický úřad. Zpřesnil tak svůj odhad z konce ledna, podle kterého růst činil pouze 0,1 procenta. V celém loňském roce pak německá ekonomika podle konečných údajů klesla o 4,9 procenta. V lednu statistici celoroční pokles odhadovali na pět procent.
C:\fakepath\Německo.jpg

Bundesbank čeká po druhé vlně viru silný růst německé ekonomiky

11.12.2020 Německá ekonomika letos klesne méně, než se čekalo, a její zotavení citelně zrychlí, jakmile se v příštím roce začne po druhé vlně pandemie znovu otevírat. Ve své zprávě to dnes uvedla Deutsche Bundesbank, což je německá centrální banka. Hrubý domácí produkt (HDP) Německa podle jejího odhadu letos klesne o 5,5 procenta, zatímco dosud banka čekala pokles o 7,1 procenta.
C:\fakepath\Německo.jpg

Bundesbank vyzvala německé banky k přípravě na vlnu insolvencí

13.10.2020 Německá centrální banka vyzvala finanční ústavy v Německu, aby se připravily na vlnu insolvencí. Koronavirová krize totiž ohrožuje slabší podniky a mohla by mít i nepříznivé dopady na trh s nemovitostmi, který doteď zažíval boom, uvedla dnes Deutsche Bundesbank, jak zní oficiální název centrální banky.
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

Bundesbank: Oživování německé ekonomiky může zpomalit

21.09.2020 Oživování německé ekonomiky by mělo do konce roku pokračovat, ale asi zpomalí, protože nové zakázky přibývají pomaleji a sektor služeb je pod tlakem kvůli opatřením proti šíření koronaviru. Ve své pravidelné měsíční zprávě to dnes uvedla německá centrální banka.
C:\fakepath\Německo.jpg

Bundesbank: K plnému oživení ekonomiky možná bude potřeba vakcína

17.08.2020 Německá ekonomika by měla v létě výrazně oživit po jarním propadu způsobeném pandemií nemoci covid-19. K úplnému hospodářskému zotavení ale zřejmě bude zapotřebí vakcína proti novému koronaviru. Ve své měsíční zprávě o hospodářské situaci to dnes uvedla německá centrální banka. Německo je největší ekonomikou v Evropě a také největším obchodním partnerem České republiky.
img

Ranní nadhoz - první odhady HDP za Q2 dominují datům tento týden

27.07.2020 ČSÚ zveřejnil výsledky konjunkturálního šetření za červenec. Souhrnný indikátor ekonomického sentimentu si oproti červnu polepšil o 9,5 bodu a dosáhl hodnoty 86,7. Na tomto zlepšení se výraznou měrou podílel posun v sentimentu u podnikatelů, když jejich ukazatel dosáhl 84,7, což je o 10,9 bodu více oproti červnu (historicky nejvyšší meziměsíční zlepšení). Podstatně méně se zvedla důvěra u spotřebitelů (jen o 2,7 bodu).
img

Forex: Indexy evropské PMI indikátory čeká další zlepšení

01.07.2020 Dnešní den bude ve znamení indikátorů důvěry PMI. Ty se v eurozóně již dostaly na úroveň před koronavirovou krizí. V letních měsících je čeká další výrazný růst. Zlepšit by se měly i PMI v regionu. Přes 50bodovou hranici se ale v červnu nedostanou. Bilance českého státního rozpočtu v červnu zřejmě výrazně prohloubí svůj schodek. Na vině bude výpadek daňových příjmů i výdaje spojené s podporou ekonomiky.
img

Forex: Region v plusu

30.06.2020 Společná evropská měna dnes mírně ztrácela. Náladu jí nevylepšilo ani vyjádření německé vlády, že nákupy dluhopisů Evropskou centrální bankou jsou v pořádku a německá centrální banka se na nich může i nadále podílet. Červnová inflace v eurozóně byla o desetinu vyšší, než trh čekal (0,3 % y/y). Trh jí ale nechal více méně bez povšimnutí. Euro pak v průběhu dne oslabilo o 0,2 % a posunulo se na hladinu 1,1230 EUR/USD.
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

Německá vláda podpořila stimulační program ECB

30.06.2020 Německá vláda podpořila stimulační program Evropské centrální banky (ECB), německá centrální banka se na něm podle ministra financí Olafa Scholze může i nadále podílet. Informovala o tom včera agentura AFP. Berlín se tak snaží vyřešit námitku německého ústavního soudu, který dal minulý měsíc ECB tři měsíce na to, aby vysvětlila přiměřenost svého programu nákupu dluhopisů, jinak se jej Deutsche Bundesbank nebude moci dále účastnit.
img

Změní německý ústavní soud své rozhodnutí?

24.06.2020 V posledních týdnech můžeme pozorovat, že napětí mezi Německým federálním ústavním soudem a ECB se zmírňuje. Ústavní soud má do začátku srpna rozhodnout, zda se bude moci německá centrální banka Bundesbank účastnit evropského programu výkupu dluhopisů, či nikoliv.
C:\fakepath\Německo2.jpg

Německá ekonomika by letos mohla klesnout o 9,4 pct

11.06.2020 Německá ekonomika by letos mohla klesnout o 9,4 procenta. Oživení z nejhorší hospodářské krize od druhé světové války ale bude v příštím roce jen pozvolné a hrubý domácí produkt (HDP) se zvýší jen asi o tři procenta. Odhaduje to přední německý hospodářský institut DIW. Údaje ale platí jen za předpokladu, že se epidemii způsobenou šířením koronaviru podaří dostat pod kontrolu.
C:\fakepath\ecb brusel.jpg

Němečtí zákonodárci hledají cestu ven z rozhodnutí soudu o ECB

07.06.2020 Skupina německých zákonodárců napříč stranami chce spolupracovat na vyřešení námitky německého ústavního soudu vůči vlajkovému programu nákupu dluhopisů Evropské centrální banky (ECB) s Evropským parlamentem. Píše o tom podle agentury Reuters list Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung.
C:\fakepath\Německo2.jpg

Poradci německé vlády letos čekají pokles HDP o 6 až 7 procent

05.06.2020 Výbor ekonomických poradců německé vlády předpokládá, že hrubý domácí produkt (HDP) Německa v letošním roce kvůli koronavirové krizi klesne o šest až sedm procent. V rozhovoru s mediální skupinou Funke to řekl šéf výboru Lars Feld. Německá centrální banka ve své nejnovější prognóze počítá s propadem o 7,1 procenta. V obou případech by šlo o nejprudší pokles v dějinách spolkové republiky.
C:\fakepath\ecb dluhopis.jpg

ECB se připravuje na nejhorší - život bez Bundesbank

26.05.2020 Evropská centrální banka (ECB) připravuje mimořádné plány na to, jak by realizovala svůj program nákupů dluhopisů za biliony eur bez Deutsche Bundesbank, tedy německé centrální banky, pokud by nejvyšší soud v Německu Bundesbank donutil systém opustit. Agentuře Reuters to řekly čtyři zdroje obeznámené se situací. Bundesbank je hlavním účastníkem programu nákupů.
C:\fakepath\Německo2.jpg

Pesimismus německých exportérů se díky otevírání ekonomik zmírnil

26.05.2020 Pesimismus, který vlivem karanténních opatření v dubnu panoval mezi německými vývozci, tento měsíc díky otevírání ekonomik mírně opadl. Index důvěry, který je založen na průzkumu mezi zhruba 2300 výrobci, sice za květen rekordně vzrostl, zůstává ale záporný. Uvedl to dnes mnichovský ekonomický institut Ifo.
img

Ranní nadhoz - květnový ZEW index by měl naznačit zlepšení

19.05.2020 Člen Bankovní rady České národní banky A. Michl věří, že česká ekonomika vykáže v letošním třetím čtvrtletí již dobré výsledky. ČNB snížením úrokových sazeb už výrazně zlevnila peníze a tím podpořila ekonomiku, rozhodně je ale proti poklesu úrokových sazeb až do záporných hodnot. Vyslovil se také proti jakýmkoli experimentům, které by hýbaly s kurzem. Vítá slabší úroveň kurzu během krize, což pomáhá tuzemským exportérům.
img

Bundesbanka očekává vratké a nesmělé zotavování

18.05.2020 Člen Bankovní rady České národní banky A. Michl věří, že česká ekonomika vykáže v letošním třetím čtvrtletí již dobré výsledky. A to i přesto, že hrubý domácí produkt klesl v prvním čtvrtletí o meziročně o 2,2 procenta a ještě výraznější propad je očekáván v aktuálně probíhajícím kvartále. Současnou fázi boje proti koronaviru hodnotí jako stabilizační. S tím jak se postupně začnou otevírat provozy, najedou výrobní podniky i služby, začne se oživovat i poptávka a ekonomická čísla se začnou zlepšovat. Podmínkou pro rychlejší návrat na předkrizové úrovně je to, aby se již neprojevily další vlny nákazy. Podle Michla ČNB snížením úrokových sazeb výrazně zlevnila peníze, rozhodně je ale proti poklesu úrokových sazeb až do záporných hodnot. Argumentuje tím, že cena peněz je důležitá a je nelogické aby střadatelé museli za uložení peněz ještě doplácet. Proto vítá, že zatím má ČR vlastní měnu a vlastní měnovou politiku. Vyslovil se také proti jakýmkoli experimentům, které by hýbaly s kurzem. Vítá slabší úroveň kurzu během krize, což pomáhá tuzemským exportérům.
C:\fakepath\merkelova.jpg

Merkelová vidí verdikt soudu ve věci ECB jako šanci pro integraci

13.05.2020 Kancléřka Angela Merkelová respektuje rozhodnutí německého ústavního soudu k nákupům dluhopisů, kterými se Evropská centrální banka (ECB) snaží podpořit ekonomiku. Verdikt považuje za podnět k hlubší integraci eurozóny. Řekla to dnes v parlamentu, kde čelila dotazům poslanců. Uvedla také, že její vláda zatím kvůli krizi způsobené koronavirem nechystá žádné zvýšení daní.
C:\fakepath\Německo2.jpg

EK nevyloučila soudní řízení vůči Německu kvůli ECB

10.05.2020 Evropská komise by případně mohla zahájit soudní řízení vůči Německu kvůli rozhodnutí jeho ústavního soudu o nákupu dluhopisů Evropskou centrální bankou (ECB). Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na dnešní prohlášení Evropské komise.
C:\fakepath\nemecko 07062013.jpg

O právu EU rozhoduje unijní soud, vzkázala justice EU Německu

08.05.2020 Jedině Soudní dvůr Evropské unie může určit, že určitý akt orgánu EU porušuje unijní právo. V reakci na úterní rozhodnutí německého ústavního soudu týkající se nákupu dluhopisů Evropskou centrální bankou to dnes uvedl soud EU. Unijní justice nekomentovala samotný verdikt nejvyšší německé soudní instance, která konstatovala rozpor mezi postupem evropské banky a německým právním řádem.
C:\fakepath\ecb.jpg

Německý soud: ECB musí prokázat, že nákupy dluhopisů jsou nutné

06.05.2020 Nákupy dluhopisů, kterými se Evropská centrální banka (ECB) snaží podpořit ekonomiku eurozóny, jsou částečně v rozporu s německou ústavou. Rozhodl o tom včera německý ústavní soud. Podle něj tyto nákupy neschválila německá vláda ani parlament. Německá centrální banka proto musí nákupy dluhopisů v rámci programu ECB do tří měsíců přerušit, pokud ECB mezitím neprokáže, že jsou tyto nákupy nutné a přiměřené. ECB je podle svého prohlášení nadále odhodlána dělat vše, co je v jejím mandátu, aby zvýšila inflaci ke stanovenému cíli.
C:\fakepath\FX3.jpeg

Forex: Dolar po statistice z USA posiluje, euro klesá

05.05.2020 Americký dolar dnes už třetí seanci za sebou posiluje ke koši předních světových měn. Dnes dolar podpořily údaje o aktivitě v sektoru služeb, které překonaly očekávání analytiků. Euro ztrácí kvůli rozhodnutí německého soudu ohledně nákupu státních dluhopisů centrální bankou.
C:\fakepath\top-05052020-lv-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

05.05.2020 1) Akciové trhy v Číně, Japonsku a Jižní Koreji byly dnes zavřeny kvůli svátku, což mělo vliv na objemy obchodů na ostatních trzích. Australské a hongkongské akcie ale zaznamenaly přírůstky.
C:\fakepath\ecb brusel.jpg

Soud: Nákupy dluhopisů ECB z části odporují německé ústavě

05.05.2020 Nákupy dluhopisů, kterými se Evropská centrální banka (ECB) snaží podpořit ekonomiku eurozóny, jsou částečně v rozporu s německou ústavou. Rozhodl o tom dnes německý ústavní soud. Německá centrální banka musí podle něj nákupy dluhopisů v rámci programu ECB do tří měsíců přerušit, pokud ECB neprokáže, že jsou tyto nákupy nutné.
C:\fakepath\ecb-20022020-lv.jpg

ECB loni zvýšila zisk o 50 procent na 2,4 miliardy eur

20.02.2020 Evropská centrální banka (ECB) loni zvýšila zisk o 50 procent na 2,4 miliardy eur (60 miliard Kč). Vyšší příjmy jí vyneslo její dolarové portfolio, ale i dluhopisy, které drží v rámci programu nákupů aktiv. ECB to uvedla ve svém dnešním sdělení. Banka zisk přeposílá národním bankám států eurozóny, které jeho podstatnou část odevzdají do státních rozpočtů, případně si hotovost ponechají ve svých rezervách.
C:\fakepath\Rakousko.jpg

Rakouská centrální banka snížila odhad HDP o půl procentního bodu

15.12.2019 Rakouská centrální banka (ONB) snížila odhad růstu domácí ekonomiky na příští rok o půl procentního bodu na 1,1 procenta. Důvodem je globální ekonomické zpomalení, včetně slabšího výkonu důležitého obchodního partnera - Německa, které ohrožují další poptávku po vývozu.
C:\fakepath\top-18112019-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

18.11.2019 1) Asijské akciové trhy dnes převážně stouply, když investoři čekali na další vývoj obchodního vztahu mezi USA a Čínou. Ekonomický poradce Bílého domu Larry Kudlow v minulém týdnu prohlásil, že se obě země blíží dosažení dohody.
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

Německo se podle centrální banky nemusí obávat recese

18.11.2019 Hospodářský růst v Německu v letošním čtvrtém čtvrtletí zůstane slabý, není však důvod obávat se recese. Ve své měsíční zprávě to dnes uvedla německá centrální banka. Deutsche Bundesbank, jak zní její oficiální název, také upozornila na známky stabilizace vyhlídek německého průmyslového sektoru.
C:\fakepath\eurusd-tydenik2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (28.10.2019)

28.10.2019 Minulý týden jsme se na měnovém páru EUR/USD dočkali aktivace obchodní příležitosti, na kterou jsem s předstihem upozornil v mém týdenním komentáři. Trh totiž prolomil dolní vstupní S/R zónu, čímž došlo k aktivaci short obchodu. Následně došlo k poklesu k další následující S/R zóně, což byl první cíl (Profit-Target 1 – PT1), kde byla možnost ukončení části pozice v zisku. Situace se však stala na konci týdne a trh již bohužel neměl sílu na další pokles na PT2, takže zbytek pozice byl ukončen také v zisku na konci páteční seance v blízkosti PT1, kde se trh v závěru pohyboval. Nerad totiž držím pozice přes víkend díky Brexit zprávám a riziku víkendového GAPu.
Související klíčová slova: Zvyšování sazeb | Člen bankovní rady | NetEase | Poradci německé vlády | Průměrný objem obchodů | HSBC | Gate | Solidární daň | LYNX | Rakouská centrální banka | Výkon | MAE | Globální ekonomické zpomalení | Daňové reformy | Kč/EUR | Koronavirové krize | Odhad vývoje ekonomiky | Aktivita ve zpracovatelském sektoru | Uber | USD/PLN | Inflace v září | Dávky v nezaměstnanosti | Veřejné finance | Měnový kurz | Citibank | Texas Instruments Incorporated | Spolkový statistický úřad | Die Zeit | Silicon Valley Bank | EUR | Německý vývoz | Řecko | Trend | Plynárenská společnost | Obchodní příležitosti | Podnikové dluhopisy | Dění na světových burzách | Hlavní index německých akcií DAX | Siemens Energy | Bank of Japan | Německý ministr financí | Wal-Mart Stores | Hospodářský růst v Německu | Koruna zpevnila | Fastenal Company | SIX Group | Mezinárodní měnový fond | Fond Renaissance Technologies | Tempo růstu | Funke | Ekonomický poradce Bílého domu | WTO | Agentura S&P | Oživení poptávky | Úřad práce | Prezident institutu | SEDG | Rating AAA | Britská libra | Aktiva | Ruské invaze na Ukrajinu | Fond Medallion Fund | Vládní opatření | Petr Kymlička | Míra úspor | VoxEU | Evropská komise | Pravděpodobnost | Deutsche Boerse | Závislost na Číně | Index aktivity | Oslabování měny | Mezinárodní ratingová agentura | Řízení vůči Německu | Tyson Foods | HDP za Q2 | Obchodní systém | Zasedání ECB | Oživování německé ekonomiky | Prodloužení karantény | Firma Apple | Šéf německé centrální banky | Gold | Výhled ekonomiky | Index ekonomické nálady | Goldman Sachs | Hospodářský růst Německa | Agentura AFP | PLN | Lagardeová | Poplatky | Zájem o španělskou burzu | Rostoucí ceny | Snížení cen | Hospodářská rizika | Financial Times | EFSF | Expanze | Exchange | Výhled ONB | Příkaz | Směřování měnové politiky | Propad investic | Americký akciový index | Investing | Propad cen | Index spotřebitelské nálady | Německý ukazatel | Saúdská Arábie | Konzervativní strana | Nezaměstnanost | Pandemie | Akciové trhy v Číně | Růst cen | Deflace | Aktualizovaný výhled | Pandemie COVID-19 | Edelman | Zpráva | Snížení úrokových sazeb | Made in Germany | ČSÚ | Dolarový index | Dividendy | Inflace v prosinci | Ekonomika Spojených států | Burza | Walgreens | Brexit | Rozštěpení akcií | Německý hospodářský institut DIW | Index německých akcií DAX | Thomas Jordan | Snížení DPH | Cena zlata | Dolary | Úřad Eurostat | Dodávky ruského plynu | ZEW Achim Wambach | Advance | Trend odklonu od amerického dolaru | Royal Dutch Shell | Včerejší obchodování | Roční návratnost | Dluhopisy | Růst německé ekonomiky | Maloobchod | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Dow Jonesův index | Ukrajinská krize | Propad cen ropy | Největší ekonomika v Evropě | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Bayer | Dopad vysokých úrokových sazeb | Záchranný fond | DZ Bank | Ministr hospodářství | Standard & Poor's 500 | Evropská měna | Události roku | Dopady války na Ukrajině | Prudký pokles | Německý export | Zakázky německého průmyslu | Uvolnění měnové politiky | CZK | Nord Stream | Širší index S&P 500 | Sam Altman | CISCO | Handelsblatt | Výhled | SIX | Financial Times (FT) | Coca-Cola | HUF | Vesmírné akcie | Costco Wholesale Corporation | Omezení pákového efektu | Americký prezident | Hrubý domácí produkt (HDP) | Breakout | B/E | Společnost SIX Group | Podnikatelská důvěra | Achim Wambach | Průmysl | Inflace | Vývoj měnového páru | Nejdůležitější události | Akcie na burzách v Asii | Irsko | IHS Markit | Centrální banky | Válka | Česká měna | SolarEdge Technologies | New York | NFP report | Rozhodnutí soudu | Polská centrální banka | Registrace automobilů | Uvolňování opatření proti koronaviru | Dobré výsledky | Cenový šok | Le Figaro | Ratingová agentura | Dnešní makroekonomické ukazatele | Timeframe | Covid | Airbus | Domácnosti | Platby v hotovosti | Technická recese | Opatření proti koronaviru | Macron | Vzestup inflace | Turecko | Alibaba | Přímé zahraniční investice | Donald Trump | Investiční firmy | Ropa Brent | Ruth Brandová | Vice | Prezident Trump | JPM | Jeff Bezos | Názory na měnovou politiku | Damoklův meč | Soukromé firmy | CAT | Riziko firemních bankrotů | Komerční banka | Zahájení ruského útoku | Růst nezaměstnanosti | Akciové trhy | Globální poptávka | Sell | Přehled o dění na světových burzách | Důvěra spotřebitelů | Dekabank | Výsledky průzkumu | Průmyslové zakázky v Německu | Odvětví | Utahování měnové politiky | Nejdůležitější ekonomické události | Další růst | Výzkumný institut Ifo | Štěpán Hájek | Marathon | Výbor ekonomických poradců | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Erste Group | Kurz české měny | Světové centrální banky | Deficit rozpočtu USA | Ceny zemního plynu | Analytici | Ekonomický institut Ifo | Globální ekonomiky | Negativní hospodářské dopady | Moody's | Omezení dodávek | Thajsko | NAFTA | Očekávání analytiků | Dnešní údaje | OpenAI | Export v dubnu | První odhady HDP | Cena palladia | Kč/USD | Potíže v dodavatelských řetězcích | Stimulační program ECB | Člen představenstva | Varšava | Deutsche Bank | Hamás | Obchodní války | E15 | Země EU | Christine Lagarde | Washington | Farmaceutická společnost | Aktuální hodnoty měny | Počet firemních bankrotů v Německu | Graf | Úsilí | Fortune | Parlamentní volby v Německu | Výnosy | Poptávka | Renaissance Technologies | Ziskové marže | Konglomerát | Pohonné hmoty | Obavy z dopadů koronavirové krize | Náklady na zajištění | Úspěšné obchodování | Zaměstnanost | Koronavirus | Ekonomiky | Opatření proti šíření koronaviru | Čínský jüan | PLN/EUR | RBI | Hospodářské svazy | Rozpočtový schodek | Devizové intervence | Nákupy vládních dluhopisů | BIDU | Negativní dopad | Deliveroo | Fitch rating | Růst Německa | Průmyslová produkce | Vysoká inflace | Výhled německé ekonomiky | Šéfka EK | Státní dluh | PEPSICO | Bydlení | Augsburger Allgemeine | Peníze | Největší evropská ekonomika | Výrobní index | Mandát ECB | Sociální sítě | Brent | Maloobchodní tržby | Politika | Finanční televize | HUF/EUR | Očekávání | Německé banky | Zahájení ruského útoku na Ukrajinu | Obchodní pásmo | Ekonomika EU | ONB | Palladium | Index cen domů | Nejnovější údaje | Aktivita v americkém sektoru služeb | Cisco Systems | Theresa Mayová | Růst globální ekonomiky | Zvýšení sazeb | Akciový index Dow Jones | Carsten Brzeski | Výzkumný institut | Války na Ukrajině | Konflikt na Blízkém východě | Podnikatelské investice | Bitcoin Cash | Invaze na Ukrajinu | Úspěšnost strategie | Měnový fond | Evropské měny | Standard & Poor's | Greg Brockman | Blockchain | Akciová burza | Zdražovat | Jana Steckerová | InstaForex | American Express Company | Francouzská centrální banka | Nizozemská centrální banka | Politická nejistota | Soudní dvůr | Janet Yellenová | CZK/EUR | Růst | Analytika | Zboží dlouhodobé spotřeby | Pomalé oživení | Vesmírné akcie 2021 | AFP | Příležitosti | Itálie | FAST | Výpadky | EUR/CZK | Zveřejněná data | Akcie firmy | Soudní dvůr Evropské unie | Fundamentální analýza | Zlaté zásoby | Globální finanční krize | Německé firmy | Počet lidí bez práce | Zásoby zlata | Prognóza | Souhrnný index | Long obchod | Trh práce | Koruna | Reálný HDP | RBS | Britská centrální banka | Německý ministr hospodářství | Znovusjednocení země | Exxon Mobil | Zápis ze zasedání Fedu | Finanční společnosti | Šíření nemoci COVID-19 | Conference Board | Objem obchodů s akciemi na pražské burze | Objem obchodů | Ekonomické zpomalení | Kola nákupů aktiv | Silicon Valley | Koronavirová krize | Ceny dluhopisů | Velká Británie | Evropské ekonomiky | Index podnikatelské nálady | George Soros | Americká centrální banka | Indikátor | BME | Odhad letošního růstu ekonomiky | Unijní soud | Mt. Gox | Ceny výrobců | Karanténní opatření | Long | Nejvyšší soud | Hospodářské krize | BitStock | Zpomalení ekonomiky | Inflace v eurozóně | Ropné společnosti | Evergrande | Institut DIW | Rušení pracovních míst | Geopolitická rizika | PSA Group | Breakout strategie | Caterpillar | Kurz bitcoinu | Zpřesněný odhad | Úrokové sazby | Meziroční růst | Plynovod Nord Stream 1 | Baidu | Michal Brožka | Trh | Acacia Communications | Barel ropy | Hrubý domácí produkt (HDP) České republiky | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Deficit rozpočtu | Karlsruhe | Friedrich Merz | Uložení peněz | Problémy | Šíření viru | Ukrajinská centrální banka | Prezident Evropské centrální banky | Očekávání německých exportérů | Reserve Bank of Australia | Vlajkový fond | Česká národní banka (ČNB) | Napětí na finančních trzích | Rubl | Finanční úřad | Hodnota všech kryptoměn | Společnosti | Index | Verizon Communications Inc. | Prognóza České národní banky (ČNB) | Studie | ANZ | Hedgeový fond | Parlamentní volby | ECB Christine Lagardeová | Prezident USA | MMF | Výrobní ceny | Vládní koalice | Zlaté rezervy | Eura | Komise | Pojištění vkladů | Nejistoty | Kurz koruny | Tržní kapitalizace | Kapitál | Posílení | Indexy PMI | Hodnota kybernetické měny | Ceny plynu | Agentura Reuters | Platební neschopnost | Podmínky na trhu | Poskytování úvěrů | Golden Gate Pavel Ryba | Maďarsko | Týdenní shrnutí | Ministerstvo obchodu | Soudní instance | Dluhopis | S&P | Intervence na forexovém trhu | Šéf centrální banky | Vít Hradil | Objednávky | CSCO | Unie | Důvěra investorů | OpenAI Sam Altman | Christine Lagardeová | Americké technologické společnosti | Počasí | Fiskální pakt | Prodej nových osobních automobilů | Ekonomický kalendář | Střadatelé | Polský zlotý | Fannie Mae | Obchodní napětí | Souhrnný index aktivity | Bank of Canada | Pozornost trhu | Závislost | Nová prognóza | Odhad růstu domácí ekonomiky | Deficit | Forexové trhy | Lars Feld | Statistický úřad | Joachim Nagel | Angela Merkelová | Dollar General Corporation | Podnikání | Ekonomické aktivity | Budoucnost | Pokračující pokles | Správy devizových rezerv | Sektor služeb | Hrubý domácí produkt Německa | NYSE Euronext | Propad exportu | Výroba v Německu | Breakout strategie Ondřeje Hartmana | Peter Altmaier | AMAT | Ústup inflace | Dividendový výnos | Rada guvernérů | Firma | Česká koruna | Německý hospodářský institut | Nord Stream 1 | DTE Energy Company | Opatření | Podnikatelé | Akciový index | Pozornost | BIS | | Riziko bankrotů | Množství peněz | Nejprudší pokles | Hospodářský růst v Evropě | Marcin Kolasa | Infringement | Meziroční míra inflace | Šéf švýcarské centrální banky | Výkonnost zlata | Profit-Target | Grzegorz Wesołowski | Hospodářský vzestup | Ifo | Náklady | Generální tajemník | Index nákupních manažerů | Burze | Vývoj mezd | Nejvyšší deficit | Opatřením na podporu ekonomiky | Equity | Společnost Bayer | Průmyslové podniky | Bitcoin | Společnost OpenAI | Pandemie nemoci | Akcie firmy dnes | LVMH | Německý soud | Euro vůči americkému dolaru | Ekonomický poradce | ISM index | Británie | Applied Materials | Prognóza České národní banky | Obchodníci | Obchodovat | Vývoz do Británie | Invaze | Počet insolvenčních návrhů | Patria Online | Investice v Číně | Německý kancléř Olaf Scholz | Celková inflace | Ropa | Největší ekonomika | Finance | Válka na Ukrajině | Situace v eurozóně | Dnešní zprávy | USA | Dolar vůči japonskému jenu | Prezident Donald Trump | Raiffeisenbank a.s. | Hlavní ekonom | Kapitálové trhy | Čistý zisk | Index PMI | Výkon dolaru | Cenový index | Zasedání Rady guvernérů | Průmysl a stavebnictví | Sankce | Zájem o dolar | Finanční instituce | Verdikt soudu | Pokles cen | Volby | Asundexian | Národohospodářství | State Street | Výdaje | Výrobce elektromobilů Tesla | Německé hospodářství | Dow Jones | VP Bank | Hospodářské instituty | Cenový index PCE | DLT | Belgie | Evropský parlament | Statistici | UBS | Vláda v Berlíně | Zpomalení inflace | Ekonomové | Počet firemních insolvencí | Prohlášení | Spojené státy | Světová rada pro zlato (World Gold Council) | Nivea | Trading | CDU/CSU | Ex-dividend | Růst HDP | Euro vůči dolaru | Finanční televize CNBC | Šíření nemoci | Zvyšování úrokových sazeb | Agentura Moody's | Zákonodárce | Režim devizových intervencí | Celní válka | Vývoj | Nálada mezi německými exportéry | Příznivé údaje | Oživení exportu | Úroková sazba | Amazon | Dluhová krize | Mediální společnosti | Distribuované účetní knihy | Burzovní skupina | Podnikatelská nálada | Rolf Bürkl | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Podpůrná opatření | Účinný lék | Agentura Fitch | Rizikové averze | Investiční doporučení | Ruská plynárenská společnost | Ceny drahých kovů | Facebook | Americké akcie | Ruská centrální banka | Dopady pandemie | Jim Simons | Deutschlandfunk | BRICS | Problémy německého průmyslu | Volatilní | Členské země EU | Nákupy dluhopisů ECB | EUR/USD | Nízké sazby | Satya Nadella | Obchodní komora | Německé hospodářské instituty | OSN | Německé společnosti | Intervence | Světové obchodní organizace | Prezident institutu ZEW | KfW | Společnost Czech Media Invest | Spotřebitelská důvěra | European Stability Mechanism | Další vývoj | Měnové politiky | G20 | Země platící eurem | Ceny nemovitostí | Dánové | LCH Clearnet | Míra nezaměstnanosti v Německu | Manufacturing | Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung | Měnový výbor | Zlotý | Nedostatek zboží | Ministerstvo hospodářství | Ekonomická situace | Odhad HDP | Poradce Bílého domu | Ekonomický sentiment | Růstový potenciál | Dna | Martin Stránský | Kapitálové rezervy | AXP | Obchodní jednání | Strategie Ondřeje Hartmana | Japonská ekonomika | Bezpečný přístav | Walgreens Boots Alliance | Ifo Clemens Fuest | Justice EU | Irská centrální banka | DTE | Christopher Waller | Miliardy dolarů | AI | Snížení úroků | IRBT | Vládní výdaje | Prezidentské volby | Miliardy korun | Tisková konference | Platební bilance | Růst mezd | Prezident ECB | Break/Even | Nákupy dluhopisů | Sazby | Daň z příjmu | Patria | Důvěra investorů v německou ekonomiku | Švýcarská banka | Objem zakázek | Vývoji podnikatelské nálady | Oživení německé ekonomiky | Úrok | Investovat | Cena severomořské ropy Brent | Soudní řízení vůči Německu | Nejvyšší německé soudní instance | Nálada německých spotřebitelů | Hotovost | Spotřebitelská nálada v Německu | Regulátor | Berlín | Londýnská akciová burza (LSE) | Průzkum | Global Finance | Firmy | Konzervativní unie | Rozpočtový schodek Německa | Budoucí vývoj | HDP Německa | Reálné mzdy | Zajištění | Partnerství | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Výhled růstu ekonomiky | Plán na rozštěpení akcií | Odhad růstu HDP | Tokyo Stock Exchange (TSE) | Prognóza německé vlády | Fed | Index spotřebitelské důvěry | Maďarský forint | Vyšetřování | Rozpočtový deficit | Automobilový průmysl | Vývoji podnikatelské nálady v Německu | Dílčí index | Trhy | Walmart | Růst české ekonomiky | Německý ústavní soud | Přehled o dění | Rizika | Kellogg | Luboš Růžička | Eurozóna | Portugalsko | Fond | ISM | Němečtí zákonodárci | Restrukturalizace | Fitch | Kancléř Olaf Scholz | Předvolební průzkumy | Program ECB | Předkrizové úrovně | Úvěrový rating | Verizon Communications | Vysoké ceny | Počet nemocných | Růst ekonomiky | Goldman Sachs Group | Odhady HDP | Žádosti o podporu | Ministerstvo financí | Bilance | Příliv přímých zahraničních investic | Znovusjednocení Německa | Ondřej Hartman | Volby v Německu | Ekonomický indikátor | Tesla | Španělsko | Mezinárodní obchod | Ekonomický růst | Komodity | Prezident Emmanuel Macron | GS | Mzdy | Royal Caribbean | Zlepšení nálady | SYRIZA | Medallion Fund | General Motors | Finanční ústavy | Odhady analytiků | Růst ekonomiky eurozóny | ZEW index ekonomického sentimentu | Aktuální Price Action | Prezident Ifo | Rozjednané prodeje domů | Vstup na burzu | Na burze | Akcionáři | Analytička | Společnost | Ruský rubl | François Villeroy de Galhau | Zpřísňování měnové politiky | Výhled vývoje ekonomiky | Ekonom Ifo | Air Berlin | Finanční regulátor | Procter & Gamble Company | Zahraniční obchod | Ztráta | Americký výrobce elektromobilů | Dluhové krize | SolarEdge | FXstreet | Měsíční report | Velké riziko | EBITDA | Reporty | Výkyvy na finančních trzích | Světová obchodní organizace (WTO) | Obchod | Prodeje existujících domů | Výrobní náklady | Hospodářské politiky | Volkswagen | Mnichovský ekonomický institut Ifo | Pracovní trh | Hospodářský pokles | Hongkongské akcie | EK | Riziko | Míra inflace v Německu | Analytik | Emise | Německé dluhopisy | JPY | Credit Suisse | FT | Citi | Šéf společnosti | Bank of America | Soudní dvůr EU | AIG | Transakce | USDX | Šok | Jim Yong Kim | MGM | Portfolio | Pesimismus | Kurz měny | Nástroj | GBP | NATO | Buffett | Plyn | Německá ekonomika | Čína | Ceny | Siemens | Financování | Propad ekonomiky | Recese | Zahraniční kapitál | Pokles | Gazprom | XEL | Deutsche Börse | Ben Bernanke | Války | Impuls | Ukrajina | Raiffeisenbank | Bundesbank | Nárůst nezaměstnanosti | Centrální banka | BBC | Předpovědi | DPH | Predikce | Softbank | Jedno euro | WTI | Stavební povolení | Fed index | Praxe | Biliony | Instituty | Evropské centrální banky | EUR/JPY | Libra | Souhrnný indikátor | Odborníci | Cena severomořské ropy | Průmyslový sektor | USD/EUR | Sentix | Klima | Broadcom | Instituce | Forint | Francouzská ekonomika | Commerzbank | Náklady na financování | Výnos | Patrik Urban | Pokles ekonomiky | Insider | Růst cen energií | Index DOW | Trhy dnes | Německé ekonomiky | Frank | Počet nakažených | Domácí měna | LBBW | Šéf ECB | Hospodářský propad | Spotřeba domácností | CMI | Růst podnikatelské aktivity | Justice | Vlna pandemie | Trhy v Číně | Austrálie | Vývoj měnového páru EUR/USD | Izraelská ekonomika | Singapur | Forex trader | Švýcarské banky | Šinzó Abe | Ceny energií | S/R zóny | Energetická krize | GBP/USD | Inflační cíl | BOSSA | Největší světové ekonomiky | EPS | Očekávané Earnings | Údaje o průmyslové výrobě | Pracovní místa | Shopify | Tržní hodnota | Evropské PMI | PG | Zisk | Klaus Wohlrabe | Koronavirové pandemie | ČNB | Bank of England | Oživení hospodářství | World Gold Council | Bundesbanka | Christian Lindner | Hospodářské dopady | Rating | Dovoz | Nemovitostní fondy | Obchodování | Nové prognózy | Larry Kudlow | Úroky | Eurostat | Prezident | Podnikatelská aktivita v eurozóně | Kybernetické měny | Evropa | WGC | Měna | S&P Global | Nasdaq | Trump | Akcie v roce 2021 | S/R zóna | Zprávy | Euro klesá | Francie | Předpověď | Trigger | Údaje | Technologické společnosti | Automobilky | Pojišťovny | Nejlepší akcie | Ekonomické události | List Financial Times | Omezení pohybu | Eurodolar | Finanční krize | DPA | FXstreet.cz | Investiční společnost | Spolková vláda | Obchody | Běžný účet | ex | Expedia | Index CPI | Obchodní konflikt | Digitální euro | ProCent | Růst spotřebitelských cen | Japonsko | Exxon | Zemní plyn | Zasedání americké centrální banky | Marže | J P Morgan Chase & Co | Editis | Hospodářský institut Ifo | Nový koronavirus | Japonská centrální banka | Ursula von der Leyenová | Situace | USD/CZK | Mario Draghi | Nové zakázky | Miliardy eur | Stagnace | Tržby | Vyplácet dividendy | Destatis | Konsensus | Costco | Vrcholy | Prodej aut | Golden Gate | FOREX | Podnikatelská aktivita | Signály | DISH | Guvernér | Trader | Počet firemních bankrotů | Dividenda | Peking | GfK | Philadelphia Fed index | HDP | Důvěra v Německu | Hospodářské vyhlídky | Zvýšení dovozních cel | Dopady vysokých úrokových sazeb | Ekonom | Bývalý šéf | Optimismus | Rozhodování | Ekonomka | Dolar | Euro | Federální rezervní banky | Bitstock.com | JP Morgan | Zpomalení růstu | Westpac | Pandemická situace | HCOB | Obchodní bilance | Index PCE | Meziroční růst spotřebitelských cen | Vyšší inflace | iRobot | Brazílie | Burzovní společnosti | IfW | Analytik finančních trhů | Míra inflace v eurozóně | EBRD | Domácí měny | ČTK | Odhad letošního růstu | Vyšší úroveň | Guvernér ČNB | Ztráty | Osobní výdaje | Zásobníky | Česká národní banka | Merkelová | Americký ISM | IPO Deliveroo | Obchodní nastavení | Úvěr | Meziroční inflace | Coffee | Akcie | Investice firem | Nižší úrokové sazby | Čínské podniky | Rozhodnutí soudu o ECB | Nový Zéland | Základní úroková sazba | Očkování | Podniky | Evropská investiční banka | Index spotřebitelských cen | Institut ZEW | Společnost Czech Media Invest (CMI) | Makléř | AAA | Tým FXstreet.cz | Ceny energie | SPD | Index cen | Světová ekonomika | Německé ministerstvo hospodářství | VZ | ADP report | Vývoz | Reuters | Hospodářská situace | PEPP | Globální ekonomika | Price Action | Bankovní společnost | Vývoj ekonomiky | Index PPI | Britská ekonomika | Zásoby zemního plynu | Největší propad | Emmanuel Macron | Společnost Apple | Prognózy | Maloobchodní tržby v Německu | Intel Corporation | Kurz | Druhá největší ekonomika | Daně | Velké finanční krize | Jádrová inflace | Spotřebitelské výdaje | Barack Obama | Index důvěry | Japonské akcie | Americká automobilka | Rekord | Světové ekonomiky | Výsledky | Míra inflace | Zdražování energií | Hospodářské soutěže | Napjatá situace | Bankovní rada | Uber Technologies | Investice | Evropské banky | Microsoft | Uranové akcie | Potenciál | Světové ceny potravin | Konkurence | Pokles inflace | Světová rada pro zlato (WGC) | Ranní nadhoz | Kapitalizace | GfK Rolf Bürkl | Komunikace | Oživení ekonomiky | Německý průmysl | Coca-Cola Company | Zynga | Indie | Bod | Fitch Ratings | Ekonomika eurozóny | Ekonomická aktivita | Vydavatelství Editis | ESM | Zisky | ECOFIN | Investiční stratég | Soukromá spotřeba | Masivní nákupy | Regulace | Zaměstnanci | Šéf Fedu | Cyrrus | Dluhopisové trhy | Účet platební bilance | Fondy | Kurz eura | SAP | Walt Disney | Hospodářství | Zotavení | MSFT | Důvěra | Michel Barnier | Protipandemická opatření | Situace v Číně | DIHK | Ukazatel | Běžný účet platební bilance | Měny | Dollar | Předběžné výsledky | Nezaměstnanosti v Německu | Advance Auto Parts | Burzy | Hospodářský růst | Thomson Reuters | Opatření na podporu ekonomiky | Politico | Ekonomický institut | Export | Rusko | Unicredit | Institut GfK | Mark Carney | GRMN | Hospodářský institut | Euronext | Organizace | Brands | Stock Exchange | Praha | Britská vláda | Média | Přetrvávající vysoká inflace | TXN | COVID-19 | Propad HDP | Cenové tlaky | Next Finance | Nikkei | Americké společnosti | Blockchainové technologie | Průmyslová výroba v Německu | FDP | Německé vládní strany | Úrokový výnos | ZEW | Akcie na burzách | TIM | Propouštění | Energie | ZNGA | Objem | Umělé inteligence | Investiční | Nálada | Americké centrální banky | Čínské ministerstvo obchodu | Příjmy | Insolvence | Fiskální rok | Prodej | Evropská komise (EK) | Podnikatelská nálada v Německu | Zasedání Fedu | Bloomberg | Guvernér centrální banky | Inflace v květnu | Finanční skupina | Evropská unie | Pákový efekt | Britský ministr financí | Ústavní soud | Rozvoj | Capital Economics | Silný růst | Mexiko | Vyhlídky | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Evropská ekonomika | Míra | Pandemie nemoci COVID-19 | Divize | Vyšší mzdy | University of Michigan | Korekce | LNG | Kvantitativní uvolňování | Americký výrobce | Rosněfť | Riziko recese | Střednědobý výhled | Stimulační opatření | Worldpay | HDP eurozóny | Vakcína | Očekávání investorů | Výkonnost | Moore Czech Republic | Předčasné parlamentní volby | Průzkumy | Spotřebitelská inflace | Televize CNBC | Index S&P 500 | Hrubý domácí produkt | Přehled | Short | Akcie 2021 | Agentura Bloomberg | Stavebnictví | Spotřebitelská nálada | Krize | Institut Ifo | Oživení světové ekonomiky | Miliardy švýcarských franků | Tým InstaForex | OECD | Ekonomická důvěra | Oslabení koruny | Zvýšení úrokových sazeb | Boj proti inflaci | Růst výnosů | DTE Energy | Německý HDP | Těžba ropy | Akcie LVMH | Volby v USA | Index nákupních manažerů (PMI) | S&P 500 | Ekonomický a strategický výzkum | JDE | Podpora | Ministři financí | MT4 | Japonský premiér | Světová banka | Cena | Německá vláda | Německo | Útok na Ukrajinu | Digitalizace | Makroekonomické ukazatele | Obchodní spory | Apple | Rozpočet | Obchodní partner | Arlington Asset Investment | Prime | CME Group | BAT | Česká ekonomika | Prudký růst cen | COST | Ekonomická data | Otevírání ekonomik | Drahé kovy | BDI | Úrokový diferenciál | Co bude | Odhad růstu ekonomiky | DAX | Erste | Světová obchodní organizace | Agentura DPA | DG | Kypr | Obchodní válka | Zlato | Ekonomika | Evropské méně | Plánované obchody | PEP | Inflace v Německu | SEC | Schodek | Indikátory | Ticker | Verizon | Ekonomické krize | Evropské akciové trhy | Práce | Úspěch | Intel | SPWR | Cíle | Novozélandská centrální banka | Ekonomické prognózy | Kryptoměny | Akcie Intelu | Nákup zlata | Maloobchodní prodej | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Banky | Microsoft Corporation | I-Trader | Vlády | CETA | Americká vláda | Express | INTC | xAI | Šance | Ministři financí eurozóny | Fundamenty | Bankrot | Očekávaný růst | GM | Wall Street | Světová rada pro zlato | Vysoké úrokové sazby | KO | Velké ztráty | Procter & Gamble | Ministr financí | Zlepšení | ČR | Vivendi | Kontrakt | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Index amerických akcií | Asijské akciové trhy | Zvyšování úroků | Lithium | Program nákupu dluhopisů | API | Pozice | Euro proti dolaru | Stock | Čínská ekonomika | Soudní řízení | Saldo běžného účtu | Platební neschopnosti | Vývoj měnového páru USD/JPY | Výrobce čipů | Robert Habeck | ČNB Aleš Michl | Kancléřka Angela Merkelová | Market | Měnová autorita | Nákupu státních dluhopisů | Cenné papíry | Royal Bank of Scotland | Německé vlády | Banka Credit Suisse | Vývoj HDP | Yandex | Hold | Americký Senát | Náklady na úvěry | Obchodní deficit | Finanční ústav | Texas | Poslanci | Deutsche Bundesbank | Inflační tlaky | Uvolňování měnové politiky | Soud | Investiční banka | Londýnské burzy | Služby | Okénko finančního trhu | Xcel Energy Inc. | Czech Media Invest | Server Politico | Tržní očekávání | OPEC | Technologie blockchain | Plynovod Nord Stream | Sentiment | SNB | Index ISM | Události ve světové ekonomice | Evropská banka | Experti | NYSE | Investoři | Míra nezaměstnanosti | Guvernér Michl | Bohatý | Alibaba Group | Nákupy aktiv | Spotřebitelská důvěra v Německu | Pokles průmyslové výroby | IHS | Spotřebitelé | Von der Leyenová | Německý statistický úřad | Program nákupů dluhopisů | Vývoj měnové politiky | Vzdělávání | Embargo | Růst hrubého domácího produktu | Polsko | Burzovní debut | Ceny potravin | Výrobní index PMI | Index Dow Jones | ZEW index | Stav hospodářství | Základní úrok | Zavedení eura | Rostoucí náklady | Zdražování | Ropy | RBA | Výrobní sektor | Vývoj měnového páru EUR/JPY | IPO | Měnový pár EUR/USD | Škoda | Pokles poptávky | CBI | Hospodářské výsledky | DIW | Kurz japonského jenu | Finančník | USD | Vývoj dolarového indexu | Trh s nemovitostmi | Ekonomický dopad | Objem obchodů s akciemi | Americký dolar dnes | Kabinet | Hospodářský vývoj | Počet nových žádostí o podporu | Investing.com | Warren Buffett | Vyšší úrokové sazby | Statistický úřad Eurostat | Prezidentka ECB | Exact Sciences | Akciové burzy | Earnings | CZ | Digitální měny | Pokles HDP | Propad | Bankovnictví | Rakousko | Srí Lanka | WMT | Tempo růstu spotřebitelských cen | Objemy obchodů | Hospodářské oživení | Dopady koronavirové krize | Nemovitosti | WBA | Turecká centrální banka | Stimulační program | Růst spotřebitelských cen v Německu | PSA | Time-Frame | Invest | Aleš Michl | Nejistota | CME | Nejvyšší soud EU | Německý Ifo index | Nejvýraznější pokles | Makroekonomický kalendář | Investment | ING | Zahraniční investice | Česká republika | Ceny komodit | Plynovod Jamal | Indexy | Státní dluhopisy | Americký dolar | Beiersdorf | Makro | Evropská centrální banka | Výkon německé ekonomiky | Americká centrální banka (Fed) | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | IFO index | ECB | Institut | Měnová politika | Nálada spotřebitelů | Oslabení japonského jenu | Doporučení | Soud EU | Inflační očekávání | Cisco Systems, Inc. | Největší ekonomika eurozóny | Nejlepší uranové akcie | Evropské země | ROCE | Spekulace | Měny regionu | Omikron | Clemens Fuest | Konzervativci | Mnichovský ekonomický institut | Soud v Karlsruhe | EU | Bankovní sektor | Hodnota indexu | Miliardy | Problémy v dodavatelských řetězcích | Společná evropská měna | Zpracovatelský průmysl | Western Union | Poradci | Applied Materials | Kraft Heinz | WU | Výrobce elektromobilů | Pracovní síly | Uhlí | Nákup dluhopisů | USD/JPY | Jerome Powell | Ukazatele | American Express | Měnový pár | Šíření koronaviru | Společnost Gazprom | Banka | Země eurozóny | Markit | Podnikatelské klima | Index technologického trhu Nasdaq | Indikátor ekonomického sentimentu | Nízká inflace | Olaf Scholz | CNBC | Konkurent | Německý kancléř | Protiruské sankce | Domácí poptávka | Statistika | Další pokles | Spotřebitelské ceny | Domácí průmysl | Disney | Strukturální problémy | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD)
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | Obchodování | ČTK | Růst | Indikátor | Pokles | Trading | Cena | FOREX | Pivot

Předchozí klíčová slova

Německá automobilka
Německá automobilka Daimler
Německá automobilka Porsche
Německá automobilka Volkswagen
Německá automobilová skupina
Německá bankovní lobby BDB
Německá bankovní společnost
Německá bezpečnostní strategie
Německá Bundesbanka
Německá burza

Následující klíčová slova

Německá cestovní kancelář
Německá Deutsche Post
Německá ekonomika
Německá energetická společnost
Německá expertní komise
Německá farmaceutická společnost
Německá finanční společnost
Německá inface
Německá inflace
Německá kancléřka
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
reklama
Swissquote Bank
Potvrďte prosím... Zavřít