Německé dluhopisy
Fidelity International: Německá medvědí data jsou příznivá pro německé státní dluhopisy
17.04.2024 Dynamika inflace a hrozby pro růst jsou přesvědčivým argumentem pro německé dluhopisy.
Italské rizikové spready v laufu, ale jen díky ECB
12.07.2023 Itálie je znovu v kurzu. Nejde však ani tak o destinaci pro letní dovolenou, ale o vývoj na italském bondovém trhu – a zvláště zužující se spread vůči srovnatelným německým dluhopisům. Ještě na podzim minulého roku činila tato úroková přirážka u desetiletého papíru 250 bazických bodů, což vyvolalo na trzích opětovné obavy o udržitelnost italského dluhu.
Legenda André Kostolany – shortování jako forma umění
20.06.2023 Pokud máte s blížícím se létem chuť či potřebu zvolnit, ale nechcete se příliš vzdalovat prostředí finančních trhů, máme pro vás ideální řešení. Je jím naše série článků o investorech a traderech, jejichž vzestupy a pády jim vysloužily pozici legend. Začínáme už dnes s André Kostolanym a přejeme příjemné čtení!
Evropská centrální banka je aktuálně posledním zůstávajícím jestřábem, Euro se drží na úrovni 1,08 USD
28.03.2023 Christine Lagardeová, prezidentka Evropské centrální banky (ECB), si i přes rostoucí napětí v oblasti bankovnictví upevňuje pověst největšího jestřába mezi hlavními centrálními bankéři a finančním trhům dává důvod, proč koupit euro a prodat německé dluhopisy.
Silnější euro ECB nemusí vadit
07.03.2023 Akutní fáze energetické krize se v Evropě zdá být zažehnána. Konkurenceschopnost evropského průmyslu se vrací na globální kolbiště bez větších šrámů a obchodní bilance Německa i celé eurozóny se obrací do zelených čísel. Nabízí se proto možnost dalších zisků eura, zvlášť když po mnoha dlouhých letech bude společnou evropskou měnu podporovat v růstu i její centrální banka ve Frankfurtu.
Trhy úspěšně ignorují ECB
30.01.2023 Evropská centrální banka (ECB) stále zdůrazňuje, že ani přes pokles cen plynu, elektřiny a pohonných hmot neplánuje ustoupit ze své měnové restriktivní strategie. Repo sazbu hodlá měnový výbor ve Frankfurtu zvýšit z aktuálních 2,50 % v minimálně dvou následujících krocích pokaždé o 0,50 %. A příležitost k prosadit první takový „hike“ bude mít už tento čtvrtek.
Forex a klesající ceny plynu
21.10.2022 Situace na evropském trhu s energiemi se pomalu stabilizuje. Co se týče dovozů, tak se ropa drží pod 100 USD za barel, což je víceméně standardní cena blízko 10letého o inflaci očištěného průměru.
ECB připravuje nové QE: jak bude vypadat?
30.06.2022 Zatímco z eurozóny přicházejí první inflační čísla za červen (v Německu nečekané zpomalení meziroční dynamiky na 8,2 %, ve Španělsku zase překvapivé zrychlení na 10,2 %), výroční konference ECB přinesla další střípky k jejímu připravenému anti-fragmentačnímu nástroji. Připomeňme, že ten má centrální bance umožnit zvyšovat úrokové sazby, aniž by došlo k destabilizaci dluhopisových trhů, respektive k příliš prudkému růstu výnosů států jižního křídla eurozóny. Přestože detaily ohledně nového nástroje zůstávají nejasné, v podstatě by mělo jít o další program nákupu dluhopisů (QE).
Rozbřesk: ECB připravuje nové QE. Jak bude vypadat?
30.06.2022 Zatímco z eurozóny přicházejí první inflační čísla za červen (v Německu nečekané zpomalení meziroční dynamiky na 8,2 %, ve Španělsku zase překvapivé zrychlení na 10,2 %), výroční konference ECB přinesla další střípky k jejímu připravenému anti-fragmentačnímu nástroji. Připomeňme, že ten má centrální bance umožnit zvyšovat úrokové sazby, aniž by došlo k destabilizaci dluhopisových trhů, respektive k příliš prudkému růstu výnosů států jižního křídla eurozóny.
Rozbřesk: Lagardeová na jestřábí vlně zvyšuje tlak i na ČNB
29.06.2022 Rozkolísanost dluhopisových trhů je extrémní. Včera výnos německého desetiletého bundu po relativně jestřábích výrocích šéfky ECB Christine Lagardeová (odrážejících opravdové obavy z inflace) vyskočil vzhůru o 9 bps - od začátku týdne je tak výše skoro o 20 bps a německé dluhopisy tak prakticky smazaly veškeré zisky (nárůst výnosů) z uplynulého týdne.
Lagardeová na jestřábí vlně
29.06.2022 Rozkolísanost dluhopisových trhů je extrémní. Včera výnos německého desetiletého bundu po relativně jestřábích výrocích šéfky ECB Christine Lagardeová (odrážejících opravdové obavy z inflace) vyskočil vzhůru o 9bps - od začátku týdne je tak výše skoro o 20bps a německé dluhopisy tak prakticky smazaly veškeré zisky (nárůst výnosů) z uplynulého týdne.
EUR/USD. Euro klesá uprostřed hrozící recese.
28.04.2022 Pád eura na pětileté minimum oživuje možnost, že měna dosáhne parity vůči dolaru poprvé za dvě desetiletí, protože obavy z recese eurozóny povzbuzují investory k medvědím obchodům. Ruské kroky k zastavení dodávek plynu Bulharsku a Polsku byly nejnovější ranou pro měnu, která je již nyní pod tlakem dvojitého protivětru rostoucího dolaru a rozsáhlých restrikcí v Číně, která je hlavním exportním trhem bloku. Německo a další evropské země by mohly být další v řadě na zavedení plynových omezení. Podle Kaspara Hense, senior manažera portfolia v Bluebay Asset Management v Londýně, by embargo na ruskou ropu a plyn mohlo poslat evropskou ekonomiku do recese dříve, než se očekávalo. Jednotná měna klesla na minimum 1,0514 USD vůči dolaru, což vedlo k dubnové ztrátě 4,5 %. Údaje o Německu, největší ekonomice eurozóny, ukázaly, že spotřebitelská důvěra je na historickém minimu a vláda prudce snížila své prognózy růstu pro 2022. Euro od roku 2008, kdy dosáhlo vrcholu na 1,6 dolaru, neustále klesá.
Poptávka po riziku slábne. Očekává se, že americký dolar a ochranná aktiva porostou. Přehled USD, NZD a AUD
11.01.2022 Trhy v pondělí reagovaly klidně i přes politické zprávy o globálních bezpečnostních otázkách. Nedošlo k žádnému růstu poptávky po ochranných aktivech, což naznačuje, že politická rizika jsou investory stále vnímána jako neutrální. Ve středu a ve čtvrtek budou jednání pokračovat na dalších místech, konzultace v rámci OBSE proběhnou ve Vídni i ve čtvrtek. Jakákoli pozitivní zpráva může na trzích vyvolat vlnu nadšení, ale na negativní zprávy jsou všichni dlouho připraveni, protože neočekávají od jednání žádné průlomy.
Je jen otázkou času, kdy čeští politici umožní České národní bance kvantitativní uvolňování trvale. Je v jejich zájmu, provozují jej Polsko, Maďarsko či Rumunsko a je to v dnešním světě bohužel nutnost
12.03.2021 Poslanecká sněmovna dnes projednává zavedení trvalé možnosti provádění takzvaného kvantitativního uvolňování Českou národní bankou. Pokud by příslušný návrh prošel, měla by ČNB tuto možnost i za horizontem letošního roku. Dosud totiž jí disponuje pouze dočasně, právě do konce letošního roku, a to na základě nouzového kroku z loňského jara, z doby vrcholící koronavirové krize.
Fed, vakcína i data jsou plus, evropské akcie se však zvedají pomalu
24.02.2021 Včerejší vystoupení šéfa Fedu v Senátu dodalo akciím podporu. Sice nepřineslo velké zisky, ale zase se mu podařilo zabránit větším ztrátám. Potvrzení, že Fed nechystá ústup z podpůrných opatření, že se přidal k optimistům ohledně budoucího vývoje ekonomiky a že inflaci nepovažuje za problém, mohlo rozptýlit část obav.
Trumpe, díky, ale už jdi. Trhy si přejí, aby Trump odešel bez „kopání kolem sebe“, zároveň se však v rostoucí míře bojí triumfu obou demokratických senátorů v Georgii, který by přinesl „modrou vlnu“
08.11.2020 Vleklá nejistota, kdo bude americkým prezidentem v příštích čtyřech letech, představuje pro investory zlý scénář. Raději by hned věděli, na čem jsou. Soudy a přezkumy, jimiž v reakci na volební dění hrozí současný prezident Donald Trump, proto trhy zneklidňují. Na druhou stranu je těší, že se Spojenými státy nepřehnala "modrá vlna" nepřehnala. Pokud totiž povládne Joe Biden, nejspíše většinově republikánský Senát mu nedovolil plně přetavit politický program ve skutečnost.
Trumpova čtyři léta v Bílém domě prospěla ruskému dluhu, zatímco americké akcie jen „remizovaly“ s těmi čínskými. Wall Streetu ale obecně svědčila, hlavně technologickým akciím
03.11.2020 Dosavadní prezidentování Donalda Trumpa dnes prochází hlavní zatěžkávací zkouškou: bude znovuzvolen, či ne? Průzkumy se přiklánějí k záporné odpovědi. Co však víme jistě je, jak se Trumpova už takřka čtyři léta v Bílém domě promítla v ekonomice a na finančních trzích.
Investoři se těší na nová data a výsledky, navnadila je Pepsi
13.07.2020 V následujících dnech nás čeká řada makrodat z Číny a USA postihujících období, kdy se ekonomiky zvedaly z prudkého propadu. Čísla by tedy měla vypadat pěkně. Zároveň se rozjíždí výsledková sezóna, před níž jsou odhady posazené nízko a měly by jít překonávat.
Obavy vyprchávají, akcie zmenšují ztráty a koruna posiluje
15.06.2020 Propady akciových trhů jsou odpoledne už o poznání menší, než co jsme sledovali ráno. Hlavní evropské indexy korigovaly ztráty, a zatímco Londýn je stále dole o procento, Frankfurt nebo Paříž už jen 0,2 pct. Pražská burza zavírá 0,8 procenta v minusu hlavně kvůli finančnímu sektoru. V zámoří klesá index S&P 500 o 0,9 procenta, ale také americké trhy mají tendenci ze ztrát ubírat.
ECB se připravuje na nejhorší - život bez Bundesbank
26.05.2020 Evropská centrální banka (ECB) připravuje mimořádné plány na to, jak by realizovala svůj program nákupů dluhopisů za biliony eur bez Deutsche Bundesbank, tedy německé centrální banky, pokud by nejvyšší soud v Německu Bundesbank donutil systém opustit. Agentuře Reuters to řekly čtyři zdroje obeznámené se situací. Bundesbank je hlavním účastníkem programu nákupů.
Slabá data, bující nákaza i pomoc BoE. Odpoledne akciím svědčí
19.03.2020 Přísun nové podpory ze strany hospodářské politiky se nezastavil ani dnes. Po poslední akci ECB a Fedu se do hry opět vložila britská BoE, která snížila hlavní úrokovou sazbu na 0,1 procenta (o 15 bazických bodů) a ohlásila navýšení programu na nákup dluhopisů o 200 mld. GBP.
Koronavirus: Co se děje na trzích?
16.03.2020 Finanční armageddon i bezprecedentní volatilita – takový byl minulý týden na finančních trzích. Pamětníci zavzpomínali na podzim roku 2008, kdy jsme takový šok zažili naposledy. Na některých aktivech výprodeje dokonce překonaly denní poklesy po pádu Lehman Brothers. Teď už je jasné, že pandemie koronaviru je onou černou labutí, na kterou finanční trhy „čekaly“.
Zlato dnes zdražilo na nejvyšší cenu dějin. Kvůli obavám z koronaviru a propadu Applu
18.02.2020 Cena zlata dnes odpoledne středoevropského času poskočila na nejvyšší korunovou cenu v dějinách. Unce drahého kovu se v přepočtu prodávala i za více než 36 700 korun. Je tak pokořen dosavadní rekord, necelých 36 600 korun za unci, z loňského září.
Zlato i ropa dnes citelně zdražují, kvůli napětí mezi USA a Íránem
06.01.2020 V reakci na zostření napětí mezi Spojenými státy a Íránem dnes citelně zdražují zlato i ropa. Koruna po přechodném oslabení vůči euru své dnešní ztráty v podstatě umazala.
Rozbřesk: Německé dluhopisy zažily nejprudší výprodej za poslední 4 roky
06.09.2019 Trhy prošly jedním z největších dluhopisových výprodejů v posledních letech. Výnosy amerických dluhopisů šly vzhůru o více než 10 bps a ještě výraznější byly výprodeje na německém bundu, který se na třicetileté splatnosti dokonce vrátil na chvíli s výnosem nad nulu (největší ztráty za poslední čtyři roky).
Kde hledat výnos přes záporné sazby?
11.07.2019 Centrální banky vyspělých zemí se předhánějí v holubičích komentářích s cílem podpořit chřadnoucí ekonomiku a zároveň oslabit měnu. V Austrálii už začali úrokové sazby snižovat a vypadá to, že další země budou následovat. Už 6 bilionů USD vládních dluhopisů vynáší záporný výnos. Není se co divit, že investoři prodávají měny, kterým centrální banky házejí klacky pod nohy. Jakou zemi by však mohla tato vlna minout?
Okénko finančního trhu 12.6.2019
12.06.2019 Spor mezi Itálií a Evropskou komisí pokračuje. Zástupci členských zemí, kteří se mají účastnit blížícího se summitu v Lucembursku, se shodli na tom, že v Itálii skutečně dochází k porušení fiskálních pravidel a výstraha zahájení procedury nadměrného rozpočtu je proto oprávněná. Zároveň italský premiér G. Conte nasadil smířlivější tón. Na summitu tak dojde k první přímé konfrontaci mezi Evropskou komisí a italskými zástupci, kteří si prozatím za svým rozpočtem stojí.
Ropa na světovém trhu zlevňuje
09.05.2019 Ropa na světovém trhu zlevňuje, pohonné hmoty v Česku zdražují. Prodejci pohonných hmot v ČR nafukují své marže. Zdražování pohonných hmot v uplynulém týdnu bylo opět markantní. Benzín zdražil o 22 haléřů na 33,16 koruny za litr, zatímco nafta o 17 haléřů na 32,43 koruny za litr. Benzín se tak prodává za nejvyšší cenu od loňského listopadu, kdežto nafta je nejdražší od loňského prosince. Od svého letošního cenového dna v polovině února zdražil benzín již o 9,3 procenta.
Zklamání z Británie a absence dobrých zpráv. Trhy opět dusí negativní nálada
15.11.2018 Na trzích se odpoledne stále více rozmáhá negativní sentiment projevující se přesunem investorů z akcií do bezpečných dluhopisů a tentokrát už i zlata. Otevření Ameriky evropským akciím dál přitížilo a naopak americké či německé dluhopisy navyšují své zisky.
Ratingová agentura Moody’s snížila rating italského vládního dluhu
22.10.2018 Ratingová agentura Moody’s minulý týden v pátek snížila rating Itálie ze stupně Baa2 na Baa3, tedy na poslední stupeň v investičním pásmu nad pásmem spekulativním. Investoři tento krok do značné míry očekávali, neboť Moody’s již před pěti měsíci Itálii snížila výhled ratingu Itálie na negativní, čímž indikovala, že snížení ratingu může v následujícím období s poměrně výraznou pravděpodobností přijít. A také že přišlo. Jediným pozitivem na celé záležitosti je skutečnost, že Moody’s změnila výhled ratingu Itálie na stabilní, tudíž se vláda v Říme snížení ratingu do spekulativního neinvestičního pásma v nejbližším období bát nemusí.
Italové rychle rozptýlili rozpočtové naděje. Tlak na dluhopisy i akcie je zpět
10.10.2018 Včerejší naděje, že by italská vláda mohla ustoupit v rozpočtové otázce, vzaly rychle za své s novými prohlášeními vicepremiérů. Matteo Salvini se nechal slyšet, že rozpočet se nezmění, a Luigi Di Maio dodal, že z rozpočtových plánů vláda nemůže couvnout. Salvini si je "absolutně jist", že spread italských a německých dluhopisů nedosáhne 400 bodů. Přispět k tomu chce přesvědčováním lidí k nákupu dluhu a vysvětlováním, že růst italské ekonomiky bude vyšší.
Rozbřesk: Trhy dluhopisů s napětím vyhlížejí data o růstu amerických mezd
05.10.2018 Výnosy na dluhopisových trzích tento týden letí vzhůru jako bodnuté včelou. Dluhopisy obecně již od počátku roku špatně nesou postupné otáčení v měnové politice. Logicky nejvíce pod tlakem je americký trh, kde Fed zvyšuje úrokové sazby a současně rozprodává dluhopisy z vlastní bilance. Na konci roku ale definitivně utlumí politiku kvantitativního uvolňování i ECB a z globálního pohledu již dnes celkově vzato centrální banky začínají likviditu z trhů stahovat.
Trhy se s eskalací obchodní války vypořádaly nečekaně dobře, eurodolar se drží u 1,17
18.09.2018 Hlavním tématem dne byla pro finanční trhy cla. Včera po závěru Ameriky ohlásil prezident Trump dlouho avizovaný balík cel na zboží za 200 mld. USD. Sazba je sice jen 10 procent, ale má na přelomu roku narůst na 25. Čína záhy odpověděla vlastními cly na americké zboží za 60 mld. USD. Donald Trump přitom varoval, že takovýto čínský krok bude znamenat uvalení cel na prakticky celý zbytek čínského dovozu do USA.
Nečekaný průlom: EU dokázala odvrátit americká cla. Euro roste
26.07.2018 Včerejší jednání amerického prezidenta a šéfem Evropské komise přineslo výsledky. Nutno přiznat, že v této fázi jsme s obratem ještě nepočítali, a pozitivně překvapené jsou i finanční trhy. Evropské akcie otevřely strmým růstem a daří se euru, jež vůči dolaru postupuje vzhůru na 1,1730. Německé dluhopisy, jakožto indikátor poptávky po bezpečí, ráno lehce ustupují.
Nový italský zmatek rozhýbal trhy. Euru nejprve pomohl, ale už ho tlačí níž
28.05.2018 Dvě zprávy finanční trhy zpracovávají při vstupu do nového týdne. První je obnovená šance, že se poměrně brzy setkají lídři USA a KLDR. Překvapivé zrušení schůzky minulý týden dolehlo na tržní sentiment, nyní je tomu naopak. Zásadní vliv by však toto téma mít nemělo.
Itálie versus Čína. Trhy začaly pozitivně, ale eurodolar moc úspěšný není
21.05.2018 Italská politika zůstává pro trhy problém. Italské dluhopisové výnosy začaly týden dalším nárůstem a akcie padají. Euro kleslo vůči dolaru na 1,1717, odkud se následně snaží zvedat, ale zatím s nevýrazným úspěchem. Italské riziko vnímá i ECB, ale zatím se snaží působit klidně. Její zástupce Nowotny uznal, že vývoj v této zemi vytváří nervozitu, ale doufá, že praktická politika bude rozumnější, než co se objevilo v tisku. Podle nás je to možné, ale zatím mají zprávy z Itálie ještě potenciál zhoršovat tržní očekávání o nové vládě, neboť ještě před pár dny trh toto téma jako problém skoro nevnímal.
Rozbřesk: Tři roky QE v Evropě a koruně se nechce bez jestřábů posilovat
14.03.2018 V klidné atmosféře mohla ECB „oslavit“ tříleté výročí zahájení tzv. kvantitativního uvolňování (QE), které mělo zvýšit likviditu na trhu a spolu s politikou záporných úrokových sazeb de facto zvýšit dostupnost peněz napříč eurozónou. Při pohledu na vývoj úrokových sazeb nebo výnosů státních dluhopisů lze říct, že se jí to nepochybně podařilo. ECB se ovšem díky této politice stala i velmi vlivným hráčem na bondovém trhu, neboť se jí už podařilo skoupit z trhu veřejné bondy v hodnotě téměř 2 bilionů eur. Stala se současně i největším věřitelem zemí eurozóny.
Obavy z Fedu na závěr týdne ustupují. Výnosy klesají a to dolaru nesvědčí
23.02.2018 Obchodování na globálních trzích v závěru týdne charakterizoval nejprve rozpačitý vývoj a následný ústup obav z agresivnějšího postupu Fedu směrem k vyšším sazbám. Poslední vystoupení jeho zástupců k tomu svým malým dílem přispělo, když zatím přicházely spíše mírné komentáře. Dnes večer se ovšem do hry zapojí další tři bankéři.
Yellenová naposledy - dolar se připravuje na vyšší sazby
13.12.2017 Středeční program zahrnuje průmyslovou výrobu v eurozóně, která tradičně příliš velký efekt na trhy nemívá. Větší potenciál bude mít odpolední americká inflace, od níž si trh slibuje zrychlení, ovšem při stagnaci jádrové inflace. Hlavním bodem je však nepochybně večerní výsledek zasedání Fedu.
Rozbřesk: Jestřábí hlasy z ČNB sílí a české ministerstvo financí počítá už jen s přebytkovými rozpočty
21.11.2017 Po ČNB přišlo se svojí novou prognózou vývoje české ekonomiky i Ministerstvo financí ČR, které stejně jako centrální banka předpokládá, že po letošním silném růstu se už v příštím roce dostaví docela solidní korekce. Pomalejší tempo by měla zařídit spotřeba domácností, investice, ale i zahraniční obchod, který doposud až překvapivě silně ekonomiku poháněl nahoru. Celkově by si ekonomika měla připsat v příštím roce 3,3 % (podle ČNB 3,4 %), s čímž lze v podstatě souhlasit.
Šance na další růst sazeb koruně příliš nepomohla
20.11.2017 Podle Jiřího Rusnoka je zde 50procentní pravděpodobnost zvýšení úrokových sazeb ještě letos v prosinci. Mohlo by to být opět o 25 bodů, dodává guvernér. K problematice měnové politiky se vyjádřil také Marek Mora, podle nějž bude záviset hlavně na koruně - utažení politiky proběhne buď skrze kurz, nebo sazbami. Koruně tyto komentáře přinesly pouze mírné zisky. Ráno česká měna nepatrně oslabovala, ale potom se vrátila a den končí lehce silnější na 25,55.
Euro zaskočily zprávy z Německa, kurz se však vrací na 1,18
20.11.2017 Do obchodování na úvod týdne nečekaně zasáhla německá politika. Po zářijových volbách rychle sešla ze zřetele, ale okamžitě se vrací na výsluní, poté co krachla jednání o nové koalici. Údajně byla dohoda na dosah, ale FDP jednání opustila a rázem je tu znovu nejistota, co bude dál. Ve hře jsou předčasné volby, které samozřejmě znamenají riziko a možnost dalšího vzestupu AfD. To pro trhy není dobrá zpráva, takže jsme zrána sledovali propad eura a ztráty německých akcií.
Švýcarsko jde proti ECB
03.08.2017 Optimismus v eurozóně aktuálně nezná mezí. Růst HDP měnového bloku se dostal nad 2 % a očekává se obrat v měnové politice Evropské centrální banky (ECB), který zvyšuje poptávku po euru. Švýcarský frank se tomuto trendu dlouho bránil, v posledních dnech se však otevřela stavidla a měnový pár EUR/CHF vystřelil vzhůru.
Rozbřesk: Změní Fed očekávání trhů?
15.03.2017 Dnešní ekonomický kalendář je nabitý událostmi od amerických podnikatelských nálad, inflace, maloobchodu, nicméně tou nejdůležitější bude nepochybně zasedání Fedu. Očekáváme, že po třech měsících FOMC znovu zvýší úrokové sazby o čtvrt procentního bodu a především naznačí, jakým směrem se bude ubírat jeho politika po zbytek letošního roku. Počítáme prozatím s trojím zvýšením úrokových sazeb na 0,75-1,00 %, tedy na úroveň, kde byly naposledy v polovině prosince 2008.
Rozbřesk: Jak se poperou dluhopisy s dalším růstem evropské inflace?
31.01.2017 Německé dluhopisy se v předvečer důležitých makroúdajů z eurozóny stabilizovaly a zastavily své novoroční ztráty. Uvidíme, jak dlouho jim to vydrží. Dnes by měl totiž Eurostat ukázat, že eurozóna ke konci roku 2016 zrychlila (na 0,4 % mezikvartálně a 1,7 % meziročně) a současně lednová euro-inflace vyskočí do blízkosti čtyřletých maxim (náš odhad 1,5 %).
Rozbřesk – Německá inflace zaznamenala nejprudší skok v novodobé historii
04.01.2017 Návrat inflace je tu, tedy alespoň u našich sousedů v Německu. Dynamika spotřebitelských cen v největší ekonomice eurozóny se ke konci roku více než zdvojnásobila a zaznamenala největší skok v novodobé historii. Inflace v prosinci vyskočila na 1,7 % (z 0,7 % / očekávání 1,3 %) - to jsou nejvyšší hodnoty od poloviny roku 2013. Otázkou je, zda v tomto světle čekat i dnes vyšší inflaci v eurozóně, zda se mění celkový inflační výhled pro eurozónu na rok 2017 a co to vše znamená pro trhy?
Komu pomohlo otočení kormidla na dluhopisovém trhu?
14.09.2016 Otočení kormidla na finančním trhu, přineslo Mariu Draghimu a evropskému programu kvantitativního uvolňování (QE) velkou úlevu. Prezident ECB Mario Draghi po zářijovém zasedání centrální banky uvedl na tiskové konferenci, že bankovní rada zatím nediskutovala o možnosti prodloužení programu kvantitativního uvolňování (QE), v rámci něhož kromě jiného nakupuje i státní dluhopisy členských zemí eurozóny. Tyto dluhopisy jsou nakupovány podle kapitálového klíče a také s důrazem na výnos, který nemůže být nižší, než je depozitní úroková sazba (-0,4 procenta), za níž si ukládají komerční banky volné finanční prostředky přes noc u ECB. Vzhledem k tomu, že výnosy státních dluhopisů se kontinuálně propadávaly hlouběji pod nulu, výběr aktiv se centrální bance zmenšoval před očima.
ECB již nakoupila vládní dluhopisy za bilion eur
06.09.2016 Evropská centrální banka (ECB) již v rámci snahy o podporu hospodářského růstu a zvýšení inflace...
Výnosy britských dluhopisů klesly poprvé do záporných čísel
10.08.2016 Výnosy některých britských státních dluhopisů dnes sestoupily vůbec poprvé do záporného pásma. Trh podle agentury...
Německé dluhopisy měly záporný výnos
13.07.2016 Německo dnes vydalo desetileté státní dluhopisy, které se prodaly se záporným výnosem. Po Japonsku se...
Jak (ne)jsou trhy připravené na Brexit: Co čekat v den D
23.06.2016 Den D je tu a Britové řeknou Unii své Ano nebo Ne. I když poslední průzkumy veřejného mínění ukazují velice těsný výsledek, trhy se překvapivě zklidňují a zdá se, že v tuto chvíli Brexitu moc velké šance nedávají. Britské akcie za poslední týden přidaly přes 5 % a libra je na frontě s eurem nejsilnější od začátku měsíce a s dolarem od začátku roku.
Výnosy německých dluhopisů klesly
19.11.2015 Německo si nikdy nebylo schopno půjčovat peníze tak výhodně jako nyní, napsal včera americký...
Tiskovka Draghiho přispěla k růstu výnosů z dluhopisů i eura, akcie jsou překvapivě také v zisku
03.06.2015 Zdánlivě poklidná a nezajímavá tisková konference M. Draghiho po zasedání Evropské centrální banky (ECB) měla opět výr...
Beno—t Coeuré vylekal eurové býky. Euro zpátky pod 1,12 EURUSD, klesají i evropské výnosy
19.05.2015 Docela zajímavý vývoj dnes nabrala situace na eurových párech krátce po otevření evropských burz. Tentokrát však dění ...
Nákupy ECB dál snižují výnosy dluhopisů
12.03.2015 Dluhopisové výnosy zemí eurozóny dnes pod tlakem nákupů Evropské centrální banky (ECB) klesají čtvrtý...
Trhy na samém konci týdne zasáhly zprávy z Ukrajiny, výprodej rizika oslabuje i středoevropské měny
15.08.2014 Vývoj na hlavních akciových trzích byl po většinu dne pozitivní. To platí také pro hlavní dluhopisové trhy. Smíšená da...
Euro nalomené ECB pokračovalo směrem dolů, koruna za týden lehce posílila
09.05.2014 Hlavní trhy včera ovlivnila konference ECB, na které její šéf dost jasně naznačil uvolnění politiky na příštím jednání...
Německé dluhopisy, proč nikdo nevěří v jejich nová minima?
29.04.2014 Už celý rok mluvím o tom, že sazby diskontních marží klesnou na nová minima – a to navzdory konsensu, který svou pozornost zaměřuje...
Eurodolar dál roste před zápisem z jednání Fedu
09.04.2014 Euro během dneška už jen nevýrazně navyšovalo zisky vůči americkému dolaru. Žádná zásadní data na programu nebyla. Rá...
Euru dopolední ztráty zůstaly, vývoj v regionu byl nevýrazný
24.03.2014 S eurodolarem příliš nezahýbala ranní horší data z Číny. Později ale k výkyvům kurzu přispěla čísla z eurozóny. Nejprv...
Vliv Ukrajiny je ráno vidět na regionu, eurodolar však zůstává stabilní
03.03.2014 Na úvod týdne na trhy znovu silněji působí ukrajinské téma. Rozmístění ruských jednotek na Krymu vypovídá o plánovaném...
Obchodník měsíce: Bond z Přerova rozjel úspěšnou hru s dluhopisy
10.01.2014 Přinášíme další ze série pohledů na obchodování reálného klienta. V minulém měsíci nás zaujal trader z Přerova, který se obchodování u XTB s přestávkami věnuje od roku 2011.
Utečte z „bezpečných“ přístavů a vsaďte na akcie, radí hlavní ekonom italské UniCredit
04.12.2013 „Měli byste prodat americké, britské i německé dluhopisy, švýcarský frank, japonský jen, zlato i vše ostatní, o čem jste si mysleli, že je to...
Odpolední komentář, analýza EUR/USD
25.09.2013 Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby si v srpnu připsaly pouze 0,1 procentní zlepšení a nenapravily tak ...
Růst geopolitických rizik vedl k výprodeji rizikových aktiv
28.08.2013 Růst geopolitických rizik spojených se Sýrií vedl k oslabování rizikových aktiv a k přesunu prostředků do bezpečných...
Eurodolar je od rána výš po smíšených datech, koruna s nevýraznou ztrátou
25.07.2013 Koruna dnes ráno korigovala včerejší zisky, během dne postup zastavila a před závěrem se začíná vracet na silnější úr...
Vyšší rizika v eurozóně tlačí euro dolů, koruna úvodní zisky neuhájila
27.03.2013 Koruna sice v úvodu posilovala, ale dlouho to nevydržela. Nálada na hlavních trzích ve světě se během dne zhoršovala ...
ECB nechala sazbu na minimu, EUR/USD nad 1,32
10.01.2013 Evropská centrální banka (ECB) dnes nechala základní úrokovou sazbu podle očekávání na historickém...
Týdenní souhrn: Finanční trhy na houpačce
04.01.2013 Americký Senát 1. ledna ve dvě hodiny ráno schválil provizorní řešení letošního státního rozpočtu...
Eurodolar i koruna začínají týden pod tlakem, Řecko se marně snaží sestavit vládu
14.05.2012 Úvod týdne se nese ve znamení nárůstu averze k riziku, poté co víkend nepřinesl ...
Německo, Británie a ČR lákají investory. V aukci prodávaly za vyšší poptávky i při slabším výnosu
01.02.2012 Dnešní aukce dluhopisů přinesly další peníze do statní kasy České republiky, Něm...
Německo se raduje z první emise se záporným výnosem, Slovensku výnosy klesají, ale Maďaři zaplatili nejvíce za 2,5 roku
09.01.2012 Německému ministerstvu financí se dnes poprvé v historii podařil husarský kousek...
O německé dluhopisy nebyl zájem
24.11.2011 Včera se konala v Německu aukce tamních desetiletých dluhopisů, která nečekaně skončila neúspěchem.
Daily: Konsolidace pokračuje, dnes výsledky z amerického trhu práce a Philly Fed
19.08.2010 Finanční trhy si včera prošly další relativně klidnou obchodní seancí s nízkými objemy a slabou v...
Související klíčová slova:
Devizoví obchodníci | Vakcinace | Výnosy dluhopisů | Úspěšný obchodník | Analytický tým FXstreet.cz | Vládní dluhopisy | Hlavní ekonom | Zkušenosti | Alphabet | Exporty | Koronavirové krize | Veřejné finance | AUV | Ztráty peněz | Obchodník | Zpravodajský server | EUR | Řecko | Trend | Inflační čísla | Bank of Japan | Citigroup | Volatility | Dow Jones Industrial | Take Profit | Mezinárodní měnový fond | Tempo růstu | Hlavní evropské indexy | Makroekonomické statistiky | Britská libra | Aktiva | Michala Moravcová | Záporné sazby | Pravděpodobnost | Japonská měna | Střední Evropa | Dosahovat zisku | Unce zlata | APP | IHS Global Insight | Cenné kovy | Obchodní systém | Zasedání ECB | Depozitní sazba | PLN | Lagardeová | Kdo byl André Kostolány? | Asijské akcie | Ropa Brent | Růst sazeb | Německý DAX | Pokračování poklesu | Expanze | Exchange | Investing | Legenda André Kostolany | Saúdská Arábie | Vývoj hlavní úrokové sazby v eurozóně | Nová data | Nezaměstnanost | Pandemie | Americké výnosy | Deflace | Zpráva | Snížení úrokových sazeb | Strach | Bankovní rada ČNB | Analýzy | Burza | Brexit | Náklady na obsluhu dluhu | Vysoké riziko | Cena zlata | Dolary | ČSOB | NZD/USD | Vývoj ceny ropy WTI | Základní úrokové sazby | Bluebay Asset Management | Volatilita | Islámský stát | EUR/PLN | Evropská měna | Uvolnění měnové politiky | CZK | Výhled | BlueBay | EIA | Americký prezident | Covid | Snížení nákladů | Pozitivní sentiment | Výzkumy | Cena pohonných hmot | Britské akcie | Inflace | Jak rychle zbohatnout | Vývoj měnového páru | ForexFactory | HUF | Centrální banky | Česká měna | Přijetí | New York | Polská centrální banka | Ratingová agentura | Invaze | Kongres | Turecko | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | Pandemie koronaviru | Růst úroků | Czech Fund | Přijmout ztrátu | Vice | Futures | Akciové trhy | Donald Trump | Russell Investments | Dnešní aukce | Balík rozpočtových opatření | G7 | Utahování měnové politiky | Finanční poradce | Domácnosti | Zlepšující sentiment | Italské dluhopisy | Stabilizační mechanismus | Analytici | USA recese | Epidemiologická situace | FRED | Deutsche Bank | Bílý dům | Investiční a obchodní styl | Obchodní války | Růst akcií | DJIA | Sulejmáního smrt | Alikvotní úrokový výnos | Graf | Pierre Moscovici | Globální ekonomiky | Odhodlání | Dluhopisy | Rozpočtové deficity | TD Securities | Výnos u desetiletých dluhopisů | Silnější euro | Ekonomiky | Historická minima | PLN/EUR | Maďarsko | Devizové intervence | Poptávka | Nákupy vládních dluhopisů | Tržní sentiment | Foreign Exchange | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Pozitivní zpráva | Evropský stabilizační mechanismus | Data z burz | Udržení likvidity | Sázky na splácení státních dluhopisů | Peníze | CySEC | Brent | Akcie a dluhopisy | Maloobchodní tržby | Politika | HUF/EUR | Očekávání | Státy eurozóny | Pohonné hmoty | Palladium | Vybírání zisků | Inflační riziko | Margin | Zvýšení sazeb | Výnosy | Výnos "giltu" | Rychlé zisky | Základní sazby | JPMorgan Asset Management | Hlavní úrokové sazby | Vývoj jádrové inflace v eurozóně | Další růst | Novozélandský dolar | Janet Yellenová | CZK/EUR | Lukáš Kovanda | Růst | Nabídka | Americký index | Trh dluhopisů | Itálie | EUR/CZK | Klíčový ukazatel | Vývoj akciového indexu S&P 500 | UBS Group | Forma umění | Generovat cash-flow | Jednání FOMC | L.F. Investment | Souhrnný index | Asset management | Obligace | Trh práce | Rizikovější investice | Britská centrální banka | Aktuální kurzy měn | Poptávka po riziku | Ropný trh | Pochybnosti | Obrovské ztráty | Nastavení měnové politiky | Velká Británie | Investovaná částka | Evropské ekonomiky | Dopad pandemie | Americká centrální banka | Indikátor | Karanténní opatření | Long | Vývoj hlavní úrokové sazby | Nejvyšší soud | Úspěšné sázky | Inflace v eurozóně | Makroekonomická data | Ceny palladia | Koruna | Odvětví | Národní ekonomická rada vlády | Strach z druhé vlny | AUD | Akciový index DAX | Úrokové sazby | Meziroční růst | Chamtivost | Oslabení eura | Vývoj kurzu | Trh | Italské bondy | Karlsruhe | Portfolio manažer | MSCI | EMU | Koruna oslabuje | Problémy | Prezident Evropské centrální banky | BNP Paribas | Desetileté dluhopisy v USA | Pověst | Implikovaná volatilita | Počasí | Automatický obchodní systém | Rozdílové smlouvy | Společnosti | Index | Nový rekord | Studie | ECB Christine Lagardeová | Finanční armagedon | Komerční banka | Historie | Konsolidace | Volby ve Španělsku | MMF | Obchodní bilance eurozóny | Eura | Penzijní fondy | Viceprezident | Komise | Nejistoty | Kapitál | Agentura Reuters | Podvědomí | Přebytek běžného účtu | S&P | Unie | Velké zisky | Ceny plynu | Politická rizika | Sázky | Akciové indexy | Christine Lagardeová | Ekonomický kalendář | Shazování peněz z vrtulníku | BlueBay Asset Management | Eurosystém | Rozpočtová politika | Kurz EUR/USD | Vývoj inflace | Rubl | Výnosy britských dluhopisů | Short pozice | Bezprecedentní volatilita | Kostolany | Angela Merkelová | Centrální banka ve Frankfurtu | Terminální úroková sazba | Vyšší úroky | Nárůst výnosů | Dokončení univerzity | Česká koruna | G10 | Analytický tým | Brokers | Twitter | Opatření | Benzín | Největší vynález lidstva | Akciový index | 3М | Bankéři | Dluhopis | Korporátní dluhopisy | Bohatství | Ifo | Aukce | Daně z příjmů | Spekulativní kapitál | Index finanční | Nezávislý názor | Cena zlata dnes | Záporný úrok | Obchodníci | Vývoj obchodní bilance | Krach na burze | Obchodovat | Koronavirus | Euro ECB | Burze | Americké indexy | Overnight | BNP Paribas Asset Management | Finance | Splácení státních dluhopisů | Finanční armageddon | USA | Růst úrokových sazeb | Prezident Donald Trump | Pár EUR/USD | Kapitálové trhy | Index PMI | Ekonomické aktivity | Růst měnového páru | Stres | Stříbro | Finanční instituce | Británie | Světové trhy | Faktor Trump | Pokles cen | Volby | A. Kostolany | Ropa | Měnové páry s eurem | Joe Biden | Výdaje | Jádrová inflace v eurozóně | Index evropských akcií | Zasedání Bank of England | Investiční aktivita | Politické napětí | Nerealizovat malý zisk | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Indexy PMI | UBS | Dow Jones | Ekonomové | Dnešní ekonomický kalendář | Hodnota eura | Hike | Spojené státy | Trading | Shortování jako forma umění | Růst HDP | Investiční cíle | Euro vůči dolaru | Americká centrální banka FED | Zvyšování úrokových sazeb | Napětí mezi USA a Íránem | Conseq Investment Management | Sázka | Trade Brokers | Vývoj | Výnosy amerických státních dluhopisů | Úroková sazba | Global Insight | XTB.cz | Investiční poradenství | Konkurenceschopnost | Ropná zařízení | Americké akcie | České měny | Volatilní | Riziko ztráty | EUR/USD | Intervence | Spotřebitelská důvěra | Pokles cen energií | Další vývoj | První odhad | Měnové politiky | Onemocnění | Ceny nemovitostí | Zvedání úrokových sazeb | Měnový výbor | Peněžní trhy | Platina | Sazby centrální banky | Odhad HDP | Centrální bankéři | CNY | Bezpečný přístav | AGSI | Platební bilance | Růst mezd | Prezident ECB | Snížení inflace | Nákupy dluhopisů | Sazby | GBP/EUR | Americký index S&P 500 | Vývoj akciového indexu | Úrok | Investovat | Špičkové německé dluhopisy | Obavy ECB | Firmy | Úspěšný obchodník s cennými papíry | Firemní výsledky | Averze k riziku | Zájem investorů | Víkendové parlamentní volby | Cena ropy brent | Vývoj amerického dolarového indexu | Euro dnes | Vynález lidstva | Obchodník s cennými papíry | Investování | Fed | Maďarský forint | Euro k dolaru | Hry | Trhy | Emerging markets | Walmart | Překoupení | Německé akcie | Mezinárodní investoři | FTSE | Německý ústavní soud | Měnové trhy | Rizika | Rada ČNB | Nižší kurz | Eurozóna | Portugalsko | Fond | ISM | Globální trhy | Zahraniční spekulativní kapitál | Dluhopisový trh | Úspory | Poslanecká sněmovna | Zasedání centrální banky | Obnovení růstu | Investment Banking | Riziková aktiva | Růst ekonomiky | Stagflace | TradingEconomics | Ministerstvo financí | Bilance | Americké akciové indexy | Holubice | Španělsko | Burza dnes | Hlavní úrokové sazby v eurozóně | RBNZ | Americké trhy | Inflace v USA | Komodity | Kostolanyho první spekulace | Mzdy | Poradenství | CAD | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Deeskalace | Shortování | Na burze | Společnost | Ruský rubl | Dluhopisy německé vlády | Evropské trhy | FAANG | Zahraniční obchod | Severomořská ropa | Dluhové krize | EUR/HUF | Conseq | FXstreet | Maďarská centrální banka | Nálada na globálních trzích | Purple Trading | Pips | Tomáš Raputa | Negativní zprávy | Bilance Fedu | AUD/USD | Prezidentování Donalda Trumpa | Zahraniční forex | Riziko | Jan Frait | Analytik | Emise | Trinity | JPY | Pokles výnosů | AOS | Šok | Portfolio | Nástroj | GBP | NATO | Plyn | Pokles cen ropy | Čína | CZK/USD | Ceny | Financování | Recese | Pokles | FTSE 100 | Války | Raiffeisenbank | Bundesbank | Proinflační | Centrální banka | WTI | Restriktivní opatření | Biliony | Úrokové sazby v eurozóně | Evropské centrální banky | EUR/JPY | CFTC | Libra | Burzovní indexy | USD/EUR | Forint | Ceny zlata | Výnos | České akcie | Rychle zbohatnout | X-Trade Brokers | Trhy dnes | ČEZ | Frank | CFD | Vývoj ceny palladia | Trinity Bank | Úrokové sazby ECB | MNB | Výnos desetiletých dluhopisů | Austrálie | Vývoj měnového páru EUR/USD | Ceny energií | Zotavení ekonomiky | Inflační cíl | Mezibankovní | BOSSA | Biliony dolarů | Jasný signál | Zisk | ČNB | Bank of England | EURUSD | Den D | Demokraté | Spekulovat | Středoevropské měny | Rating | Nasdaq Composite | Aktuální kurzy | CFD (Rozdílové smlouvy) | Krátká pozice | Obchodování | Armageddon | Dnešní data | Úroky | Prezident | Eurostat | Rekordní minima | Týden na finančních trzích | Prémie | Státní rozpočet | Evropa | André Kostolany | Měna | Management | Nasdaq | Trump | Zprávy | Ceny ropy | Euro klesá | Francie | Předpověď | Údaje | Eurodolar | Biden | Finanční krize | FXstreet.cz | Teherán | Růst spotřebitelských cen | Změny sazeb | Japonsko | Vývoj úrokových sazeb | Standard & Poor’s 500 | ForexFactory.com | Marže | Překoupený trh | Panické výprodeje | X-Trade | Grafy | Aktivum | Bid | Japonská centrální banka | BNP | Nákup cenných papírů | Situace | Mario Draghi | Miliardy eur | Stagnace | Tržby | Konsensus | Dluhy | Verbální intervence | Býčí trh | FOREX | Signály | Guvernér | Trader | Peking | GfK | Spready | HDP | Měnové kurzy | Devizový trh | Ekonom | Optimismus | Dolar | Binární opce | Euro | Klid | Politici | Obchodní bilance | Vyšší inflace | Brazílie | Výprodej | Měnové páry | JPMorgan | Měnové unie | Invaze Ruska na Ukrajinu | EUR/CHF | Domácí měny | ČTK | Lehman Brothers | Ztráty | Zásobníky | Obchodní styl | Brazilský real | Japonský jen | Klesající inflace | FOMC | Akcie | Cílová cena | MSCI China | Vývoj jádrové inflace | NERV | Société Générale | Pražská burza | Podniky | Index spotřebitelských cen | Štěstí | Růst ceny ropy | Makléř | AAA | Vývoj ceny | Tým FXstreet.cz | ADP report | Obavy z inflace | Podpora ekonomiky | Reuters | OPEC+ | PEPP | Britská ekonomika | Společnost Apple | Prognózy | Kurz | Daně | Jádrová inflace | Atlantik | Americký prezident Joe Biden | Pokladniční poukázky | Rekord | Výsledky | Bankovní rada | Investice | Business | Pro investory | Fidelity | Podnikatelské aktivity | Rally | Americké futures | Bod | Ekonomika eurozóny | Myšlenka | Ekonomická aktivita | Makrodata | Zisky | Investiční stratég | Masivní nákupy | Zaměstnanci | Dluhopisové trhy | Fondy | USD za barel | Kurz eura | Hospodářství | Důvěra | Oslabení dolaru | CAC 40 | Ukazatel | Reinvestice | Měny | Výnosy amerických dluhopisů | Hospodářský růst | Spread | Cash flow | Trh s ropou | Obchodování s cizími měnami | Export | Rusko | Poradce | Vývoj ceny ropy | Signál | Unicredit | NFIB | Zvýšení úroků | Zhodnocení | Nervozita | Eva Zamrazilová | Výsledková sezóna | COVID-19 | Devizové rezervy | ZEW | Evropské akcie | TIM | Energie | Objem | Investiční | Nálada | Americké centrální banky | Příjmy | Bondy | Prodej | Onemocnění COVID-19 | Rok 2024 | Zasedání Fedu | Bloomberg | KB | Evropská unie | Ústavní soud | Hlavní indexy | Vyhlídky | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Evropská ekonomika | Udržitelnost | Míra | Korekce | LNG | Výrazný pokles | Kvantitativní uvolňování | Vakcína | Výkonnost | Průzkumy | Index S&P 500 | Trumpova administrativa | Přehled | Short | Andrew Bailey | Spotřebitelská nálada | Krize | Investiční výzkum | Íránská ropa | CHF | Centrum | HDP USA | Oslabení koruny | Zvýšení úrokových sazeb | Růst výnosů | S&P 500 | JDE | Podpora | Prezident Joe Biden | Obchodování s CFD | QE | MT4 | Cena | Vývoj akciového indexu DAX | Německá vláda | Německo | Krach | CNN | Apple | Zadlužení | Evropské indexy | Steen Jakobsen | Dobrá nálada | Snížení sazeb | Kurzy | Finanční prostředky | Ekonomická data | Fidelity International | Přehled kurzů | Drahé kovy | Medvědi | DAX | Tweety | Erste | Forexu | Kurzy měn | Kypr | Obchodní válka | Zastavení dodávek | Jednotná měna | Zlato | Ekonomika | Měny&Sazby | Evropské méně | Inflace v Německu | Desetileté dluhopisy | Denní graf | SEC | Oslabení | Invaze Ruska | Energetické krize | Šéfka Fedu | Práce | Výnosnost | Úspěch | Těžaři ropy | LTRO | Likvidita | Britské referendum | Cíle | Inflační data | Vývoj meziroční jádrové inflace | Banky | Investiční společnosti | Fundamenty | Wall Street | Průlom | Instrumenty | Analýza | Ministr financí | Umění | Kurz EUR | L.F. Investment Limited | ČR | XTB | Německé státní dluhopisy | Americký Fed | Program nákupu dluhopisů | Pozice | Euro proti dolaru | Portfolia | OCI | Dlouhé pozice | Švýcarský frank | Hedge | Kancléřka Angela Merkelová | Cenné papíry | Stoxx | Lídři | FX | Deutsche Bundesbank | Uvolňování měnové politiky | Soud | Kurz amerického dolaru | Okénko finančního trhu | Tržní očekávání | OPEC | Sentiment | Jestřábí hlasy | SNB | Investoři | Míra nezaměstnanosti | Obchodní bariéry | IHS | Program nákupů dluhopisů | Embargo | Indexy nákupních manažerů | Polsko | Zastavení dodávek plynu | Výnosy německých dluhopisů | Rezistence | Index Dow Jones | Saxo Bank | Bond | Zdražování | Ropy | Guvernér Rusnok | RBA | Vývoj měnového páru EUR/JPY | P.A. | Měnový pár EUR/USD | Předseda | Koruna posiluje | Hospodářské výsledky | Karina Kubelková | USD | CAC40 | Ekonomický dopad | Zvýšení základní sazby | Technologické tituly | Investing.com | Vyšší úrokové sazby | Vývoj akcií | Cena ropy | Prezidentka ECB | Obavy z recese | Federální rezervní systém | CZ | Program nákupu aktiv | Meziroční vývoj jádrové inflace | Australský dolar | Propad | Bankovnictví | ANO | Pokles eura | Economic | Nemovitosti | Markets | Růst spotřebitelských cen v Německu | Invest | Nejistota | Ekonomie | Opce | Investment | Česká republika | Indexy | Státní dluhopisy | Americký dolar | Evropská centrální banka | Švédsko | Koruna dnes | Německá centrální banka | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | IFO index | ECB | Stoxx 600 | Sazby ECB | Splatnost | Doporučení | Inflační očekávání | Evropské země | ROCE | Spekulace | Referendum | EU | Bankovní sektor | Miliardy | FX strategie | KBC | Firemní dluhopisy | Společná evropská měna | Spekulanti | 2222 | Setrvání Británie v EU | Investovat peníze | Investor | Nákup dluhopisů | USD/JPY | Jerome Powell | NZD | Měnový pár | Obchodování na burze | Strategy Research | Banka | Američané | Banka UBS | UBS Group AG | CNBC | Německá inflace | Index DAX
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Obchodování | Banky | Růst | ČTK | Indikátor | Pokles | Trading | Cena | FOREX | Pivot