Čtvrtek 21. listopadu 2024 12:13
reklama
InstaForex rijen 2024
reklama
Swissquote Bank
reklama
Purple webinář Ve vaší režii
reklama
SAB Finance

Standard & Poor’s 500

img

Bitcoin má blízko ke zlomení historického cenového rekordu, pomoci mu může Nvidie. Do bitcoinu už investuje největší banka v EU či penzijní fond z USA

21.05.2024 Cena nejstarší a nejrozšířenější světové kryptoměny bitcoinu se dnes vyšplhala do blízkosti svého dějinného maxima. Na to vystoupala letos v polovině března a činí takřka 73 800 dolarů za kus. Dnes se bitcoin podle dat agentury Bloomberg prodával až za více než 71 929 dolarů poté, co se v mezidobí jeho cena citelně propadla, až do blízkosti 56 500 dolarů dne 1. května.
img

„Historický“ pátek na trzích: Nejdůležitější akciový ukazatel světa, Standard & Poor’s 500, včera poprvé v historii překonal metu 5000 bodů, Izraeli byl zase poprvé v historii zhoršen rating

10.02.2024 Zřejmě nejdůležitější akciový ukazatel světa, Index Standard & Poor’s 500, včera poprvé v historii uzavřel nad hladinou 5000 bodů. Jeho vzestup však stále koncentrovaněji (viz horní graf níže) táhne jen sedm titulů, takzvaných „sedm výjimečných“: Apple, Microsoft, Alphabet, Amazon, Meta, Tesla a Nvidia. Tuto rostoucí koncentrovanost umocňuje pasivní investování, jehož popularita v posledních desetiletích závratně stoupla.
img

Vyplatí se letos investovat do piva? Do akcií malých pivovarů to moc nejde, zbývají hlavně ty velké, často ale poněkud ospalé

26.01.2024 Pivo představuje velký světový trh. Jeho tempo růstu však velké není. Spíše takové ospalé, což k pivu sedí. Trh opanovávají jména jako Anheuser-Busch InBev nebo Heineken. Investor do akcií těchto titánu tedy nemůže počítat s dravým zhodnocením. Kdo však jde po pozvolném, celkem uspokojivě stabilním, postupném růstu, ten jistě některou ze zavedených „pivních akcií“ nakoupit může.
img

Ohrožuje zhoršení ratingu USA jejich „dolarové priviliegium“?

06.08.2023 Warren Buffett dále bezmezně věří dlužnické spolehlivosti vlády USA. Legendární investor, resp. jeho společnost Berkshire Hathaway, napůjčoval v tomto a minulém týdnu americké vládě v přepočtu zhruba 450 miliard korun, dalších více než 200 miliard jí půjčí v pondělí. Přitom toto úterý renomovaná ratingová agentura Fitch historicky vůbec poprvé Spojeným státům zhoršila hodnocení spolehlivosti coby dlužníka.
img

Akcie ve světě klesají v reakci na historické zhoršení ratingu USA. Přední američtí experti mají zhoršení ratingu za absurdní

02.08.2023 Akciové trhy ve světě klesají v reakci na zhoršení ratingu bonity dluhu Spojených států. K němu se včera historicky poprvé uchýlila ratingová agentura Fitch – jedna ze tří světově nejvýznamnějších. Během dnešního obchodního dne lze předpokládat, že oslabí také aktiva vnímaná jako rizikovější, což by znamenalo oslabení české koruny a růst úroků na dluhopisech české vlády.
img

Česká národní banka buduje „zlatý poklad Česka“, už má 13,5 tuny zlata – a chce přes 100 tun. Česko se zásobuje zlatem nejvíce na světě, společně s „pračkami špinavé ruské ropy“

29.05.2023 Česká národní banka nadále rozšiřuje své rezervy ve zlatě. Koncem letošního března měla v sejfech 13,5 tuny žlutého kovu. To je o 1,54 tuny více než na začátku letošního roku. Rychleji své zlaté zásoby rozšiřují ve světě podle dnešní zprávy Světové rady pro zlato už jen Singapur, Čína, Turecko a Indie. Vesměs toto kvarteto zemí přitom patří k těm, jež jsou označovány za „pračky špinavé ruské ropy“.
img

Pražská burza letos válcuje ostatní, málokde jinde ve světě lidé na akciích bohatnou tolik jako v Praze. Proč přesně?

07.03.2023 Pražská burza letos jede. Patří k nejvýkonnějším na světě. Její hlavni ukazatel, index PX, minulý týden v pátek ráno, před začátkem obchodování, vykazoval letošní zhodnocení 19,5 procenta. Pro lepší mezinárodní srovnatelnost se jedná o dolarové vyjádření. V korunovém vyjádření index PX letos narostl o rovněž solidních 17,6 procenta. To proto, že česká koruna letos patří k menšině světově významnějších měn, které vůči té americké zpevňují. Koruna letos vůči dolaru posiluje o více než dvě procenta, zatímco ostatní evropské měny – s výjimkou maďarského forintu – vůči dolaru oslabují. A to tedy jak euro, tak britská libra, švýcarský frank, skandinávské měny nebo polský zlotý.
img

Bitcoin zase roste na ceně. Vyplatí se do něj investovat?

29.01.2023 Na podzim mnozí, i čeští rozumbradové tancovali na hrobu bitcoinu, aniž se ovšem ujistili, že je skutečně mrtvý. Kopat do nemohoucího není morální v životě a nemusí to být prozíravé na trzích. Bitcoin od začátku letošního roku vyskočil o nějakých 40 procent a mlčení těch rozumbradů je nyní ohlušující. Už poněkolikáté viděli bitcoin mrtvý, zřejmě v důsledku vlastního promarnění příležitosti do něj dříve výhodně investovat, a opět se spletli.
img

Banky matou lidi, když říkají, že předčasné ukončení penzijního spoření je chybou. Může být, ale také nemusí, jak dokládá příklad

13.12.2022 Poslední dobou si čeští střadatelé v nadprůměrné míře předčasně vybírají své úspory na důchod. Předčasně totiž ukončují doplňkové penzijní spoření či připojištění. Tento vývoj potvrzují čísla prakticky všech tuzemských velkých bank. Jedním dechem tyto ústavy varují, že předčasné ukončování spoření na důchod je chybou. To však není pravda. Nelze to takto kategoricky tvrdit. Může to být naopak finančně prozíravé rozhodnutí.
img

Investičním ternem roku 2023 má být Čína. Pokud tedy zvládne nezřízené promořování, do něhož se nyní nově pouští a které v rámci náhlé otočky nahrazuje drakonické covidové restrikce

13.12.2022 Investoři, kteří se chystají vrátit na akciové trhy, by měli zase o něco více zpozornět. Celosvětová inflace má totiž podle všeho svůj vrchol již za sebou. I když i v roce 2023 setrvá ve výšinách, svůj sestup z maxima několika uplynulých desetiletí již zahájila. Podle odhadu Bloombergu činila v letošním třetím čtvrtletí meziročně 9,8 procenta – což je právě ono maximum za posledních několik dekád –, zatímco v posledních třech měsících letoška to bude nejspíše jen 9,5 procenta. V příštím roce pak 5,3 procenta.
img

Pád akcií technologických obrů s sebou stahuje také segment ESG investování

22.11.2022 Akcie technologických obrů jsou letos obřím propadákem. Propadákem, který trvá. I příští rok se jeví jako pořádně perný. Klíčovým důvodem bude pokračování jestřábí měnové politiky americké centrální banky. Fed zkrátka své měnověpolitické šrouby jen tak povolit nemíní. Inflaci totiž stále ani zdaleka nezkrotil, jak by si představoval.
img

Čínské akcie se dnes propadly nejvíce do roku 2008, v důsledku komunistického sjezdu

24.10.2022 Akciové tituly pevninské Číny obchodované na hongkongské burze se dnes propadly o 7,3 procenta. Jedná se o nejhlubší propad příslušného ukazatele – Hang Seng China Enterprise Index – od světové finanční krize roku 2008. Prudce rovněž oslabil hlavní ukazatel hongkongských akciových titulů – Hang Seng –, jenž ztratil 6,4 procenta. Slábnou také čínské akcie obchodované jinde ve světě, třeba v USA.
img

I Ameriku stále drtí inflace. Takže dobré zprávy jsou (nejen) pro bitcoin špatné

18.10.2022 Inflace je stále při síle. Jak v Česku, tak i jinde, třeba v USA. Minulý týden překonala očekávání trhu tuzemská spotřebitelská inflace a podobně trhy zaskočil klíčový ukazatel inflace americké. Tamní jádrová inflace, jež vylučuje kolísavé ceny potravin a energií, má za září hodnotu 6,6 procenta. To je nejvíce srpna 1982.
img

Americké akciové trhy panikaří. Ne kvůli válce

04.10.2022 Wall Street je v panice. Oficiálně. V minulém týdnu se takzvaný „index strachu“, ukazatel VIX, dostával opakovaně do reverzního módu. Jeden obchodní den za druhým tedy burziány děsilo více to, co přijde záhy než to, co nastane za tři měsíce. Přitom běžně je tomu spíše naopak. Investoři jsou totiž zpravidla více nejistí stran toho, co je čeká ve vzdálenější budoucnosti – třeba právě za ony tři měsíce –, než co je na spadnutí hned teď. Je to přirozené. Vzdálenější budoucnost zkrátka bývá méně jistá než ta nejbližší, protože se v delším časovém úseku samozřejmě může odehrát více nepříznivých nečekaných dějů než v úseku kratším. Pokud tedy burzy děsí více nejbližší budoucnost, je to cosi právě „inverzního“, cosi nepřirozeného – je to panika.
img

Stahuje americké akcie už jen „blbá nálada“, co brzy odezní?

14.09.2022 Je tomu takřka měsíc, co vrcholil optimismus amerických akciových trhů. Někteří dokonce mluvili o novém býčím trhu. Jiní ovšem varovali, že růst, jenž započal v polovině června, je jen přechodný, že jde o takzvanou „past na býky“, o krátkodechý vzestup jinak nadále beznadějně medvědího trhu. Včerejšek za pravdu těm druhým, americké akcie se propadly nejvýrazněji za poslední více než dva roky, klíčový ukazatel amerických akcií, index Standard & Poor’s 500, se propadl o 4,32 procenta.
img

Vypnutí Nord Streamu 1, „ruská odveta“, srazilo do mínusu i americké akcie. Svět se bojí těžké evropské energetické krize s globálními důsledky, cena plynu v EU příští týden prý poletí nahoru

04.09.2022 Americké akcie včera začaly obchodování růstem, nakonec je ale skolila zpráva Gazpromu, že neobnoví dodávky plynovodem Nord Stream 1, jak plánoval. Takový vývoj naznačuje, že svět se obává závažné evropské energetické krize, která může mít důsledky i mimo starý kontinent.
img

Zkušení investoři právě teď masivně nakupují akcie. „Na ulicích teče krev“, takže míní, že je nejlepší čas k výhodné investici

14.08.2022 Nejlepší doba k nákupu akcií je tehdy, „když na ulicích teče krev“, zní starý poznatek. Nemusí to nutně být doslova. I obrazně. Zkrátka v makroekonomicky či sociálně těžkých časech. Zkušení investoři v USA si to berou k srdci. I když se země letos potýká s nejvyšší inflací za 40 let, v červenci závratným tempem navýšili své akciové investice. Vyplývá to z analýzy chování takzvaných „chytrých peněz“, tedy právě investičních profesionálů, kteří spravují peníze bank, velkých fondů, státních fondů či zámožných rodin a byznysmenů.
img

ČNB má pod novým vedením smělý plán – chce nakoupit zhruba 100 tun zlata. Česko by tak opět začalo budovat svůj „zlatý poklad“ a mělo by nakonec suverénně nejvíce zlata ve své historii

07.08.2022 Česká národní banka by ráda rozšířila dvé zlaté rezervy přibližně desetinásobně, na více než 100 tun. Má se tak stát během několika let. V dnešním rozhovoru pro deník Právo to uvedl nový guvernér ČNB Aleš Michl.
img

Jak nepřijít o peníze, ideálně vydělat při stagflaci. Tedy v době citelného růstu cen i nezaměstnanosti naráz

24.05.2022 Inflace vrcholí, brzy se nadějeme její zvolnění. I tak nás čeká ekonomicky nesmírně těžký čas. Stagflace. Tedy ekonomický propad spojený se stále výrazným růstem hladiny spotřebitelských cen. To vše lze vyčíst z nejnovějšího, květnového šetření mezi více než třemi stovkami předních světových ekonomů a investorů, které každý měsíc provádí Bank of America.
img

Na Nasdaq může v průběhu recese záviset směr kryptotrhu 

28.04.2022 Se stále rostoucí inflací a postojem, který zaujímá Federální rezervní systém, je ekonomika v USA vystavena zvýšenému riziku nadcházející recese.
img

Burzy se boji ruské invaze na Ukrajinu jako nikdy, uklidnit je může jen dnešní telefonát Bidena a Putinem. Barel ropy stojí poprvé od roku 2014 přes 2000 korun, rekordně zdražuje hliník

13.02.2022 Akcie padají, ropa zdražuje k úrovni 100 dolarů za barel. Burzy totiž straší možný vývoj, před kterým stále naléhavěji varují Spojené státy. Podle nich už v úterý příští týden může Rusko provést invazi na Ukrajinu. Stalo by se tak tedy ještě před ukončením olympijských her v Pekingu. Ač mnozí spekulovali, že Rusko během nich útok neprovede, aby neriskovalo zhoršení vztahů s Čínou.
img

Jak v čase inflace investovat do zlata… Dejte do něj menší procenta

07.02.2022 S investováním do zlata opatrně. Za posledních deset let žlutý kov zhodnotil v polovině letošního ledna v dolaru, v němž se ve světě obchoduje, o 12,7 procenta, ročně průměrně o 1,2 procenta. Po přepočtu do korun se dočkal zhodnocení o sedmnáct procent, ročně průměrně o 1,6 procenta. Při průměrné roční inflaci v letech 2012 až 2021 čítající v Česku 2,1 procenta to značí, že zlato nepředstavovalo ani příslovečnou ochranu před inflací, za niž je často vydáváno.
img

Česko loni rozšířilo svůj „zlatý poklad“, uložený v sejfech České národní banky, o více než tunu zlata. Češi přesto mají doma stále dvakrát více zlata než centrální banka, na Chorvaty ale ani tak nemají

26.01.2022 Česká národní banka loni přikupovala zlato. Své devizové rezervy ve zlatě rozšířila celkem o 35 tisíc troyských uncí zlata, což odpovídá 1,01 tuny drahého kovu. Na počátku loňského roku disponovala 305 tisíci troyských uncí drahého kovu, koncem roku to bylo už 340 tisíc uncí, neboli zhruba 10,6 tuny. ČNB tak ke konci loňska držela nejvíce zlata od ledna 2015.
img

Držte si peněženky, zasedá americká centrální banka! Opravdu?

26.01.2022 Akciové trhy po celém světě dnes a zítra čeká náraz. Pád. Možná i splasknutí bubliny, ba dokonce „superbubliny“. Burzovní pesimisté se předhánějí v ponurých předpovědích toho, co nastane po skončení probíhajícího dvoudenního zasedání vedení americké centrální banky – Fedu. Hlavní výsledek jednání bude známý dnes v osm večer středoevropského času, tiskovka šéfa Fedu Jeroma Powella začne o půl hodiny později.
img

Česko loni rozšířilo svůj „zlatý poklad“ o více než tunu zlata. ČNB v posledním půldruhém roce navýšila své zlaté rezervy nejvíce od 90. let, cena zlata však klesá

16.01.2022 Česká národní banka loni přikupovala zlato. Své devizové rezervy ve zlatě rozšířila celkem o 35 tisíc troyských uncí zlata, což odpovídá 1,01 tuny drahého kovu. Na počátku loňského roku disponovala 305 tisíci troyských uncí drahého kovu, koncem roku to bylo už 340 tisíc uncí, neboli zhruba 10,6 tuny. ČNB tak ke konci loňska držela nejvíce zlata od ledna 2015.
img

Kábulské exploze srážejí americké akcie i českou korunu. Trhy znervózňuje také americká centrální banka

26.08.2021 Akciové trhy v USA se nyní propadají poté, co v afghánské metropoli Kábulu došlo k několika závažným explozím. Oslabuje také česká koruna. Naopak se daří zlatu. Trhy totiž hledají bezpečná útočiště, jako je právě zlato, neboť se obávají stupňování napětí v Afghánistánu, které by v době evakuace amerických jednotek mohlo přerůst v závažnější střet a tamějšími bojovníky Tálibánu.
img

Bitcoin padá po skoro půlroce padá pod 30 tisíc dolarů. Kvůli Tesle, Pekingu a americké centrální bance

22.06.2021 Cena nejstarší kryptoměny, bitcoinu, se dnes poprvé od ledna propadla pod cenovou úroveň 30 tisíc dolarů za kus. Cena bitcoinu tak už není ani poloviční v porovnání s historickým maximem takřka 65 tisíc dolarů, jehož kryptoměna dosáhla letos v polovině dubna.
img

Klíčový dopad na akcie v roce 2021 budou mít Bidenovy kroky v Bílém domě, celosvětový postup covidové vakcinace a politika centrálních bank

10.01.2021 Klíčovými burzovními příběhy roku 2021 budou „Biden v Bílém domě“ a „Vakcína a očkování“. Bidena nakonec do úřadu amerického prezidenta vynáší „modrá vlna“ – demokraté totiž ovládají Kongres kompletně – Sněmovnu i Senát. To je dobrá zpráva pro „zelené tituly“, tedy firmy soustředící se na vývoj environmentálně šetrných technologií, do kterých Biden nasměruje obrovský balík veřejných peněz. Modrá vlna naopak není dobrá zpráva pro technologické tituly typu Facebooku nebo Alphabetu, resp. Googlu. Jejich vzestup navíc může být po fenomenálním letošku již poněkud vyčerpán, alespoň přechodně. Ani odeznívání pandemické situace v souvislosti s postupujícím proočkováním podstatné části světové populace jim nemusí svědčit.
img

Trumpe, díky, ale už jdi. Trhy si přejí, aby Trump odešel bez „kopání kolem sebe“, zároveň se však v rostoucí míře bojí triumfu obou demokratických senátorů v Georgii, který by přinesl „modrou vlnu“

08.11.2020 Vleklá nejistota, kdo bude americkým prezidentem v příštích čtyřech letech, představuje pro investory zlý scénář. Raději by hned věděli, na čem jsou. Soudy a přezkumy, jimiž v reakci na volební dění hrozí současný prezident Donald Trump, proto trhy zneklidňují. Na druhou stranu je těší, že se Spojenými státy nepřehnala "modrá vlna" nepřehnala. Pokud totiž povládne Joe Biden, nejspíše většinově republikánský Senát mu nedovolil plně přetavit politický program ve skutečnost.
img

Trumpova čtyři léta v Bílém domě prospěla ruskému dluhu, zatímco americké akcie jen „remizovaly“ s těmi čínskými. Wall Streetu ale obecně svědčila, hlavně technologickým akciím

03.11.2020 Dosavadní prezidentování Donalda Trumpa dnes prochází hlavní zatěžkávací zkouškou: bude znovuzvolen, či ne? Průzkumy se přiklánějí k záporné odpovědi. Co však víme jistě je, jak se Trumpova už takřka čtyři léta v Bílém domě promítla v ekonomice a na finančních trzích.
C:\fakepath\indexy.JPG

Předvolební vývoj US indexů

30.10.2020 Máme před sebou poslední říjnový víkend, po kterém nastane jedna z nejočekávanějších a zároveň nejdůležitějších událostí v tomto roce, kterou bezpochyby není nic jiného, než volba jednoho z nejmocnějších vůdců naší planety. Bude po volbách stát nejvýše opět republikán Trump, nebo to bude tentokrát demokrat Biden? Na tom budou mít bezesporu nakonec největší zásluhu američtí voliči a jejich hlasy.
img

Kryptomeny: Bitcoin klesol pod hladinu 10 000 dolárov

04.09.2020 Trh s kryptomenami nasledoval prudké poklesy, ku ktorým došlo včera na Wall Street. Akciový index Standard & Poor’s 500 vo štvrtok ustúpil po tom, čo sa začiatkom týždňa vyšplhal na nové rekordné maximum, zatiaľ čo hlavné kryptomeny testovali kľúčové úrovne podpory. Dnes sa hlavné kryptomeny pokúšajú vymazať niektoré zo svojich včerajších strát. Dominancia bitcoinu na trhu klesla na 56,5%. Kapitalizácia všetkých digitálnych aktív v obehu klesla na 342 miliárd, zatiaľ čo priemerný denný objem obchodov je na úrovni 99 miliárd dolárov.
img

10 Nejlepších ETF na S&P 500 – investujte do nejvýznamnějšího akciového indexu na světě

07.08.2020 Standard & Poor’s 500, nebo zkrátka S&P 500, je nejdůležitějším akciovým indexem v USA. Jelikož Wall Street je stále světovým měřítkem trhu a neoficiálním symbolem burzy. Dá se říct, že S&P 500 je nejdůležitějším indexem na světě.
img

Číňané houfně nakupují akcie v zemi, pohání je sílící optimismus, že čínská ekonomika zvládá koronakrizi nejlépe na světě. Citelný růst čínských akcií je dnes vzpruhou celému světu

06.07.2020 Čínské akcie dnes svým citelným růstem podpořily příliv poměrně optimistické nálady na světové trhy. Klíčový ukazatel čínských akcií, Šanghajský kompozitní index, si připsal 5,7 procenta, nejvíce od roku 2015. Vyhoupl se tak na své dvouleté maximum. Obrat obchodů na burzách v Šanghaji a Šen-čenu dosáhl úrovně půldruhého bilionu jüanů, a byl tak nejvyšší za uplynulých pět let.
img

Americké burzy prožily včera největší krach od roku 1987, obchodníci jsou nejvystrašenější v historii. Dnes lze ale sázet na prudký růst, koruna je nejslabší od roku 2015

17.03.2020 Klíčový ukazatel amerických burz, Standard & Poor’s 500, včera zažil svůj největší propad od krachu roku 1987. Akcie ztratily bezmála dvanáct procent a smazaly tak svůj zisk za rok 2019. Propadá se i česká koruna, je nejslabší od roku 2015.
img

5 Nejlepších ETF na S&P 500 – investujte do nejvýznamnějšího akciového indexu na světě

19.02.2020 Standard & Poor’s 500, nebo zkrátka S&P 500, je nejdůležitějším akciovým indexem v USA. Jelikož Wall Street je stále světovým měřítkem trhu a neoficiálním symbolem burzy. Dá se říct, že S&P 500 je nejdůležitějším indexem na světě.
img

5 Nejlepších ETF na S&P 500 – investujte do nejvýznamnějšího akciového indexu na světě

15.04.2019 Standard & Poor’s 500, nebo zkrátka S&P 500, je nejdůležitějším akciovým indexem v USA. Jelikož Wall Street je stále světovým měřítkem trhu a neoficiálním symbolem burzy. Dá se říct, že S&P 500 je nejdůležitějším indexem na světě.
Související klíčová slova: FOREX | Bitcoin | Kvantitativní uvolňování | Čína | Peníze | Akciový index | Fitch | Korelace | Inflace | Deflace | Nasdaq | Dow Jones | Rusko | USA | Británie | Britská libra | Maďarský forint | Koruna | HDP | Devizové rezervy | Měnová politika | Kanada | Německo | Pražská burza | Česká měna | Turecko | Apple | Polský zlotý | Ceny ropy | Spekulace | Česká koruna | Americké akcie | Medvědí trh | ETF | Dividendy | Světová ekonomika | Ratingové agentury | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Podpora ekonomiky | Rizika | Politika | Export | Ekonomové | Akciové trhy | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Spready | Kapitál | Sazby | Akcie | Akcionář | Akciový trh | Aktiva | Akumulace | Akvizice | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Asset management | Bank of England | Bloomberg | Bod | Breakout | Burza | CFD | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Demo účet | Distribuce | Diverzifikace | Dow Jones Industrial | Ekonomika | Emise | Euro | Evropská centrální banka | Fed | Finanční trhy | Futures | G7 | Holubice | ISIN | Index PX | Intradenní obchodník | Investice | Investor | Investování | Marže | Měna | Měny | Obchodník | Opce | Overnight | Parita | Penzijní fond | Portfolio | Rating | Ratingová agentura | Reinvestice | Riziko | Ropa | S&P 500 | Stagflace | Termínový kontrakt | Tištění peněz | Trader | Trading | Trigger | Tržní kapitalizace | Ukazatel | VIX | Výkonnost | Výnos | Wall Street | Warren Buffett | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | UBS | Dluhopisy | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Nomura | Goldman Sachs | Objem obchodů | Japonské akcie | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Komerční banka | Bank of America | Americký prezident | Indexy | OSN | Čínské akcie | Investoři | Blue chips | Fond | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Vývoj ceny | Zasedání Fedu | Ekonom | Byznys | Pravděpodobnost | BNP Paribas | Zisk | Berkshire Hathaway | Ropný trh | Britská měna | Zkušenosti | Panika | Optimismus | Výsledky | Strach | Bohatství | Partners | Gold | Obchodovat | Akcie ČEZ | Stoxx 600 | Zprávy z trhů | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | Nasdaq Composite | Facebook | LYNX | Index strachu | BTC | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Žlutý kov | Bankrot | Obchodníci | Aktivum | Delta | Index | Odpor | Podpora | Akcie dnes | Akcie ve světě | Akciové burzy | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Analýzy | Banka | Barel ropy | Brent | Cena | Cena akcií | Cena akcií ČEZ | Cena ropy brent | Ceny zlata | Čínská ekonomika | Čínská měna | České koruny | Dolar | Dolary | Ekonomický cyklus | Ekonomický růst | Elektřina | Eura | Evropské měny | Finanční prostředky | Fondy | Frank | Fyzické zlato | Graf | Guvernér ČNB | Hang Seng | Hodnota zlata | Index S&P 500 | Index VIX | Investice do akcií | Investiční | Investiční poradce | Investovat do zlata | J&T Banka | J&T | Jádrová inflace | Jak investovat | JP Morgan | Kam investovat | Kurs koruny | Libra | Maďarsko | Management | Nemovitosti | Oslabení koruny | Pád akcií | Portfolia | Pro investory | Prognóza | Pšenice | Ropy | Rubl | Sázky | Signály | Shares | Stoxx | Světové burzy | SWIFT | Švýcarská banka | Trh | Twitter | Unce zlata | Výprodej | Vývoj cen akcií | Vývoj ceny zlata | Webináře | Země EU | Zkušenost | Zlaté rezervy | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Železná ruda | Zisky | Benzín | Buffett | Indie | Měď | Nominální úrok | Obchodní den | Redukce | ROCE | Itálie | Spojené státy | Tržby | Světové ekonomiky | Komise | Kontrakt | Federální rezervní systém | Volby | Rozhovor | Burze | Trading Academy | Dow Jonesův index | Jackson Hole | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | State Street | Nová Čína | American Eagle | Zvyšování sazeb | Čínská centrální banka | Růst cen akcií | Erste Bank | Index pražské burzy | Ministr financí | Vývoj akciového indexu | Londýnská City | Zvyšování úrokových sazeb | Energie | Podnikatelé | Zkušení investoři | BlackRock | Skandinávské měny | Sázet | Americké trhy | Bankovnictví | Swapy | City | Základní úrokové sazby | Firmy | Economist | Inflační tlaky | Globální finanční krize | Britská centrální banka | Vladimir Putin | Americký akciový index | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Nervozita | Britský ministr financí | Setkání centrálních bankéřů | Americké burzy | Utahování měnové politiky | Finančnictví | Propad | Kryptoměny | TradingView | S&P | Guvernér | Agentura Fitch | Cena mědi | Ztráty | Oslabení dolaru | Americké indexy | Nejistota | Erste | Světové finanční krize | Stagnace | Tempo růstu | Akcionáři | Obchodování na devizovém trhu | Libra vůči dolaru | Zajištění | Ethereum | Tesla | Výnos desetiletých dluhopisů | Kryptoměna | Kapitalizace | Výhled | Poplatky | Americké akciové trhy | Propad akcií | Dnešní zprávy | Krize | Technologický trh Nasdaq | Zisky firem | Světové trhy | Historické rekordy | Investovat do akcií | Inflace v Česku | Vývoj indexu S&P 500 | Měnová politika Fedu | Index amerických akcií | Německé dluhopisy | Výnosy | Česká vláda | Akciové trhy v USA | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Oslabování libry | Alphabet | ČTK | Členské země EU | Hlavní ekonom | Norsko | Očekávání | Devizy | Akcie firem | Purple Trading | JPMorgan Asset Management | Inflace ve světě | Aleš Michl | Breakout Trader | Český zlatý poklad | Obchodování ETF | Bitcoin (BTC) | Cena hliníku | Zásoby zlata | Cena Etherea | Digitální zlato | LYNX Trading | Invesco | Těžba kryptoměn | MSCI World Index | Krypto aktiva | Altcoiny | Drobní investoři | Cena bitcoinu | Investování do ETF | Krypto | Bitcoiny | Obchodní válka | Spoření na důchod | Podniky | Technologické akcie | FAANG | Akcie Applu | Americké dluhopisy | Forint | Obchodníci s ropou | Ekonomické krize | Šéf Fedu Powell | Šéf Fedu | Graf indexu | Ether | Czech Fund | Spotřebitelská inflace | I-Trader | Kompozitní index | Trhy v USA | Trh s ropou | Americké volby | Reakce trhu | Zlaté zásoby | Trh s kryptoměnami | Výprodej akcií | Cena plynu | Roční výnos | Růst úrokových sazeb | Obchodování se CFD | Zvyšování úroků | Hospodářský vzestup | Politika Fedu | Veřejný dluh | Hodnota indexu | Prezident USA | Sazby Fedu | Úrokové sazby Fedu | Majetek | Výhodně investovat | Sazby ČNB | Australské akcie | Mezinárodní investoři | Vysoký výnos | Obchodníci s kryptoměnami | Norská centrální banka | Burzovní ukazatel | Ropovod | Inflační očekávání | Graf indexu S&P 500 | Nasdaq100 | Zahraniční investoři | Bitcoin a další kryptoměny | Akcie a ETF | Gazprom | NASDAQ 100 | Pokles cen | Akciový růst | Silný dolar | Konglomerát | Bohatí | Akcie podniku | Pohonné hmoty | Očekávání trhu | Růst ceny ropy | UCITS | iShares | Oslabení české koruny | Vyzkoušet si trading | ESG | České nemovitosti | Geopolitické riziko | Ochrana před inflací | Vývoz ropy a plynu | Vývoz ropy | Cena akcie | Obchodujte | Banka Goldman Sachs | Trinity Bank | Mnoho ziskových obchodů | Alipay | TikTok | Digitalizace | Střadatelé | Rozpočet | Deficit | Prezident Donald Trump | Trinity | Objem | Bílý dům | Nobelovy ceny za ekonomii | UCITS ETF | Inflace v USA | Firma | Reálné ekonomiky | Technické analýzy | Růst cen | Studie | Vysoké riziko | Ekonomický vývoj | Ukrajina | Si Ťin-pching | Amazon | Fortune | Úrok | Miliardy | Průzkumy | Američtí zákonodárci | Bankovní tituly | Statistika | Technologický sektor | Průmysl | Na burze | Impuls | Ceny potravin | Tuzemský průmysl | Zdražování | Nízká inflace | Běžný investor | Sociální sítě | NAFTA | Podíl akcií | Fed dnes | Prognózy | Nejistoty | Ruská ropa | Světové obchodní organizace | Plyn | Nálada | Termínové kontrakty | Kontrakty | Nord Stream | Míra | Inflační výhled | Úroky | Konec roku | Měnové politiky | Důchod | Investujte | Uchovatel hodnoty | Americké centrální banky | Šperky | xStation5 | Americké vlády | NERV | Růst pražské burzy | Stratég | Citelné zdražování | Miliardy korun | Peking | Americký index | Pozitivní zpráva | Singapur | Ziskovost | Hospodaření | Američané | Netflix | Inovace | Letecké společnosti | Von der Leyenová | Budoucnost | Experti | Podnik | Zpřísnění měnové politiky | Vyšší inflace | Ukazatele | Dobré zprávy | Ceny energií | Banka Morgan Stanley | Krach | Komunikace | Kapitalismus | Trump | Prezident | Koronavirus | Dominancia | Kapitalizácia | WhatsApp | Trhy | Ursula von der Leyenová | Banka UBS | Pražské burzy | Ratingová agentura Fitch | Pokles | Situace | České měny | Meziroční růst | Závislost na dolaru | Pandemie | Ceny Bitcoinu | Pochybnosti | Zlepšení | Úsilí | Výdaje | Daňová optimalizace | Pesimismus | Švýcarská banka UBS | Americké banky | Medvědi | Politika centrálních bank | Kukuřice | ETF na S&P 500 | Bez rizika | Investiční portfolia | Společnost Berkshire Hathaway | Prudký propad | Šíření koronavirové nákazy | Tržní úrokové sazby | Vývoj | Šok | Výkyvy | Současná cena | Restrikce | Vysoká rizika | Nejrozšířenější kryptoměna | Akcie včera | Program nákupu aktiv | Index strachu VIX | Mince | MSCI China | Brusel | Kabinet | Energetické společnosti | Ukazatel amerických burz | Klíčový ukazatel | Největší propad | Ukazatel rozkolísanosti | Ukazatel rozkolísanosti akcií | Panika na světových trzích | Strach a panika | Propad koruny | Vyšší úrok | Oslabování české měny | Panikařící světové trhy | Výrazný vzestup | Míra nejistoty | Historická zkušenost | Cenový vývoj | Index evropských akcií | Měnové podmínky | Viceprezident | Zotavení ekonomiky | Automobilka | Historie | Zásobníky | Kongres | Demokraté | Domácnosti | Spoření | Další růst | Růst | Signál | Americká banka | Biliony | České vlády | Ceny elektřiny | Izrael | Ekonomiky | Ekonomický propad | Slovensko | Války | Schodek | Poradce | Organizace | Závislost | Práce | DPH | Spotřebitelské úvěry | Pavel Tykač | Hluboké recese | Ministři | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Státní příspěvek | Úspory | B2Gold | Potravinové krize | Průměrný výnos | Nizozemsko | Tweety | Náklady na obsluhu dluhu | Legendární investor | Joe Biden | Čtvrtletní výsledky | Zaměstnanci | Akcie padají | Dovoz | Vývoz | MSCI World | iShares Core S&P 500 UCITS ETF | Státní banka | Zadlužení | Expanze | Rezervní měny | Členské země | Vakcína | Spekulovat | Vrcholní představitelé | Umělé inteligence | Investovat peníze | Roční zhodnocení | JDE | ČR | Uhlobaron | Největší světová ekonomika | Canopy Growth | Světové indexy | Akcie FAANG | Splasknutí bubliny | Propad cen | Míra nezaměstnanosti v USA | Covid | Akciové bubliny | Technologické firmy | Banka JP Morgan | Sankce proti Rusku | Růst čínských akcií | Marko Kolanovic | Inflační šok | Chorvatsko | Ocenění | Ceny | Praha | Akcie těžařů | Bohatí lidé | DeFi | Nikl | Světové rezervní měny | Odveta | 5 nejlepších ETF | Vanguard S&P 500 UCITS ETF | iShares Core S&P 500 UCITS ETF USD (Dist) | Invesco S&P 500 UCITS ETF Acc | SPDR S&P 500 UCITS ETF | iShares S&P 500 Information Technology Sector ETF | iShares S&P 500 Financials Sector ETF | iShares S&P 500 Industrials Sector ETF | iShares S&P 500 Consumer Staples Sector ETF | iShares S&P 500 Utilities Sector ETF | Kirin | Kroger | Zdanění | Nvidia | Politici | Diverzifikovat | Ropovody | Plynovody | Zadlužení země | Biden | Česká republika | Měnový fond | Embargo | Newmont | Moneta | Technologické tituly | Cenový vývoj indexu | Prezidentování Donalda Trumpa | Akciové investování | Představitelé americké centrální banky | Pasivní investování | Ropovod Družba | Siemens | Vakcinace | Očkování | PX Pražské burzy | Chytré peníze | Investoři v USA | Utažení měnové politiky | Modrá vlna | Fiskální situace | Brands | Dopad na akcie | Zhoršení ratingu | Jack Ma | Dnešní zasedání Fedu | Automobilka Tesla | Anheuser-Busch inBev | Zinek | Kov | Zajímavé akcie | Přísná měnová politika | Siemens Energy | Výrazný růst | Dlouhodobý investor | Investor do akcií | Očekávání vyšší inflace | Umění | Constellation | Constellation Brands | ERA | Výrazná inflace | Těžaři kryptoměn | Těžaři | Byznysmeni | Oslabení | Růst úroků | Největší americká banka | Nůžky bohatství | Příležitosti | Světové kryptoměny | Průměrný roční výnos | Dodávky plynu | Platidlo | Zajišťování | Prodej | Další kryptoměny | Cena akcie ČEZ | Nejnovější prognóza | Technologie | Hliník | Pivovar | Devizové rezervy ve zlatě | Americký trh | AI | Odvětví | Načasování | Delta mutace | Chování | Dodávky ruského plynu | Základní sazby | Drahota | WIG | SABMiller | Napětí v Afghánistánu | Funkční období | Růstové tituly | Společnosti | Dna | Katastrofy | ANO | Uhlí | Covidové restrikce | Energetika | Klenotnictví | Ceny plynu | BNP | Úročení | Energetická krize | Zvýšení základní úrokové sazby | Růst cen plynu | Globální inflace | Prudké zdražování | Nobelovy ceny | ESG investování | Češi | Energetické krize | Rekordní ceny | Obilí | Pozornost | Meta | Vanguard | Fialova vláda | Společnost | Výsledky společnosti | Burzovní cena | Dopady inflace | Družba | TIM | | Kazachstán | Zlotý | Největší švýcarská banka | Rozšiřování kapacit | Uniper | Ruský plyn | Cílové ceny | Reality | Válka na Ukrajině | Vanguard S&P 500 | Instituce | Spotřební zboží | Burzovní pesimisté | Superbubliny | Základní úrok | Zemědělská půda | Podíl bitcoinů | Luxusní zboží | Invaze na Ukrajinu | Sankce | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Invaze | Pokles inflace | Řetězec | Řetězce | Plynárenský gigant | Dodávky plynovodem | Nord Stream 1 | Tipy na zajímavé akcie | Zajímavé akcie a ETF | Investování v Číně | Nízké poplatky | Zastavení dodávek | Dovoz ruské ropy | Rizikovost | Zdražování hypoték | Ratingový výhled | Hladomor | Nové sankce | Zvýšení úroků | Zastavení dodávek ruského plynu | Čas k výhodné investici | Energetické podniky | Akcie banky | Zastropování cen | Zastropování cen ruské ropy | Vypnutí Nord Streamu | Vypnutí Nord Streamu 1 | Photon Energy | Ekonomický útlum v USA | Ekonomický útlum | Ruské ropy | Motorová nafta | Daňové škrty | Kwasi Kwarteng | Ministr financí Kwasi Kwarteng | Burzovní cena plynu | Vienna Insurance Group | Financials | Pozitivní nálada | iShares Core S&P 500 | iShares Core S&P 500 UCITS ETF USD | Pád akcií technologických obrů | Lidové bouře | Menšinový akcionář | Diverzifikované portfolio | Anheuser-Busch InBev | Inflační krize | Schodek veřejných financí | Heineken | Pivovary | Válka | ČNB Aleš Michl | Kauza | Cenové maximum | Čtvrtletní výsledky společnosti | Akcie konglomerátu | Vice | Navýšení dluhového stropu | Zlatý poklad Česka | Zlatý poklad | Poklad Česka | Dolarové priviliegium | Zhoršení ratingu USA | ProCent | Největší banka | Investovat do piva | Výsledky společnosti Nvidia
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | FOREX | Cena | Pivot

Předchozí klíčová slova

Standardní množství
Standardní odchylka
Standardní odchylky
Standardní účet
Standard Oil
Standard & Poor's
Standard & Poor's a Case-Shiller
Standard & Poor's Depositary Receipts
Standard & Poor's (S&P)
Standard & Poor's 500

Následující klíčová slova

Standard Statistics
Stan Druckenmiller
Stanford Capital Markets
Stanford FX
Stanice RT
Stanislav Bernard
Stanislav Kostyukhin
Stanislav Zeman
Stanley Druckenmiller
Stanovená cena
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
SAB Finance
Potvrďte prosím... Zavřít