Sobota 22. února 2025 03:56
reklama
RebelsFunding
reklama
RebelsFunding
reklama
Fintokei Payout
reklama
Purple trading band forex umíme

Výrazný vzestup

img

EUR/AUD zaznamenává výrazný vzestup a získává zpět část pozic

13.02.2025 Měnový pár EUR/AUD se zotavuje a je v zelených číslech poté, co našel silnou podporu na 200denním jednoduchém klouzavém průměru (SMA) na úrovni 1,6380, který mu pomohl úspěšně se zotavit z krátkodobého poklesu trvajícího od konce ledna.
img

Doporučení pro obchodování na kryptoměnovém trhu dne 17. prosince

17.12.2024 Bitcoin dosáhl dalšího historického maxima 107 700 USD a ethereum opět překonalo hranici 4 000 USD. Trh s kryptoměnami zaznamenal během včerejší americké seance výrazný vzestup, během něhož byla, jak už se stalo zvykem, opět aktualizována rekordní maxima různých typů aktiv.
img

Trhy v den voleb: Sázky na Trumpa, růst Palantiru podporuje nejistotu

06.11.2024 Americké akciové trhy vykázaly v úterý silný uptrend, který hnala rozsáhlá rally po údajích naznačujících stabilní ekonomickou kondici. Investoři se ale připravují na možné výkyvy v tomto týdnu, protože v USA probíhají vyhrocené prezidentské volby, jejichž výsledky zůstávají nejisté.
img

GBP/USD: jednoduché tipy na obchodování během evropské seance dne 9. srpna pro začátečníky

09.08.2024 K otestování ceny 1,2703 došlo ve chvíli, když se ukazatel MACD začal pohybovat směrem nahoru od nuly, což potvrdilo správný vstupní bod pro nákup (buy) libry. V důsledku toho měnový pár GBP/USD vzrostl o více než 30 pipsů. Prodej při odrazu od úrovně 1,2738 na konci dne byl diskutabilní a přinesl malý zisk. Kupující libry se se včerejším tlakem vyrovnali dobře a můžeme očekávat, že pár dnes korekci udrží. Nedostatek významných údajů umožní libře vůči dolaru dále růst, ale výrazný vzestup páru je nepravděpodobný. Nejlepší bude spoléhat na poklesy GBP/USD a jednat na dlouhých (long) pozicích co nejníže. Pokud jde o intradenní strategii, zaměřím se spíše na realizaci scénářů č. 1 a č. 2.
img

Zlato je na rekordu. Co to znamená pro vývoj úroků na hypotékách v Česku?

22.05.2024 Ekonomové u nás i v zahraničí vedou veledůležitou debatu o možné trvalejší změně úrovně přirozené úrokové míry (r*). Zvyšuje se oproti letům před covidem, nebo ne? Pro její zvýšení hovoří třeba i rekordní zadlužování Spojených států, které tam podle některých expertů staví na hlavu zavedenou logiku provádění monetární politiky. Proti by však měla vypovídat nynější rekordní cena zlata. To žádný úrok nenese. Proč by tedy tolik rostlo, pokud by se nečekal obecný pokles úrokových sazeb a normalizace r*? Jak to tedy je?
img

Měď a zlato jsou dnes historicky rekordně drahé. Proč přesně?

20.05.2024 „Investovat teď mědi je ta nejlepší investice, kterou jsem za třicet let viděl,“ říká matador komoditních trhů Jeff Currie, jejž cituje agentura Bloomberg. Cena mědi je přitom na historickém rekordu. Na rekordu je přitom také další kov, zlato. Co stojí v pozadí mánie po těchto kovech?
img

Česko nakupuje nejvíce zlata na světě, společně se zeměmi typu Číny, které chtějí omezit svoji závislost na dolaru. Hodnota zlata v majetku ČNB je proto rekordní, šestinásobně převyšuje průměr let 1993 až 2024

19.05.2024 Česká republika se letos v prvním čtvrtletí připojila k zemím, které se snaží omezit svoji závislost na americkém dolaru. Činí tak v souvislosti s válkou na Ukrajině a obavou, že by Spojené státy mohly eventuálně přistoupit ke zmražení jejich devizových rezerv podobně, jako je zmrazily Rusku.
img

Amazon doufá, že nárůst tržeb vyvolá nové historické maximum

29.04.2024 Amazon se pohybuje těsně pod svým historickým maximem a situace je jemně vyladěná. Stačí dobrý report a pravděpodobně se dočkáme nového rekordu, ale pokud v něm bude něco, co se investorům nebude líbit, růstový trend se ocitne pod pořádným tlakem. Stačí se podívat na společnost Meta, která minulý týden navzdory silným výsledkům klesla o více než 10 %, jelikož investoři se zalekli budoucích výdajových plánů.
img

Bitcoin dosáhl nového historického maxima 70 000 USD

11.03.2024 Cena Bitcoinu v současné době zažívá výrazný vzestup, který je umocněn inovativním “ETF efektem” a pozitivní náladou na trhu před nadcházejícím půlením.
img

Koruna vůči euru za covidu a války reálně posílila o 20 %, podle stoupenců přijetí eura je však prý slabá. Všechny země, které platí eurem, mají trvale vyšší nezaměstnanost než Česko i proto, že společná měna znemožňuje kursové přizpůsobení ekonomiky

19.02.2024 Letošní oslabení české koruny vůči euru, o 2,8 procenta, je nejvýraznější mezi všemi měnami regionu Evropy, Blízkého východu a Afriky (takzvaný EMEA region), konstatuje agentura Bloomberg ve své páteční analýze kondice české měny. Přitom v blízké době není zvrácení tohoto trendu pravděpodobné, dodává agentura. Důvodem je prý to, že Česká národní banka bude pokračovat v uvolňování své měnové politiky v podobě snižování klíčových úrokových sazeb. K tomu ji přiměje snižující se inflace a zároveň jen dýchavičný ekonomický růst Česka.
img

Bloomberg: Bolest koruny může trvat tak dlouho, dokud se do Česka nevrátí ekonomický růst. Její slábnutí je daní za výrazné reálné zhodnocování let 2020 až 2023

16.02.2024 Letošní oslabení české koruny vůči euru, o 2,8 procenta, je nejvýraznější mezi všemi měnami regionu Evropy, Blízkého východu a Afriky (takzvaný EMEA region), konstatuje agentura Bloomberg ve své dnešní analýze kondice české měny (viz níže). Přitom v blízké době není zvrácení tohoto trendu pravděpodobné, dodává agentura. Důvodem je prý to, že Česká národní banka bude pokračovat v uvolňování své měnové politiky v podobě snižování klíčových úrokových sazeb. K tomu ji přiměje snižující se inflace a zároveň jen dýchavičný ekonomický růst Česka.
img

Ozvěny trhu: Silná ekonomika v USA letos dolaru nemusí stačit

12.02.2024 Tržní vyhlídky pro americkou ekonomiku se v důsledku nad očekávání silných makroekonomických dat od poloviny loňského roku setrvale zvyšují. Z tohoto trendu nevybočily ani nedávné údaje. Počet nově vytvořených pracovních míst v USA v lednu dosáhl téměř dvojnásobku tržního konsenzu. Růst HDP ve čtvrtém čtvrtletí sice zpomalil, o slabosti lze s mezičtvrtletním anualizovaným růstem o 3,3 procenta ale hovořit jen stěží. Trhy očekávaný růst ekonomiky eurozóny v posledních měsících naopak klesá, zejména v souvislosti se špatnou kondicí Německa. Data by tedy na první pohled měla nahrávat dalšímu posilování amerického dolaru vůči euru. Výrazný vzestup růstových očekávání v USA ale již nějakou dobu probíhá a oslabení dolaru v závěrečném čtvrtletí to ani tak nezabránilo.
img

Šokující předpovědi Saxo Bank pro rok 2024: Konečná

05.12.2023 Společnost Saxo, specialista na online obchodování a investice, vydává každoroční Šokující předpovědi pro rok 2024. Ty se zaměřují na řadu nepravděpodobných, ale přitom ne zcela doceňovaných událostí, které by v případě, že by k nim opravdu došlo, mohly pořádně rozvířit finanční trhy.
img

Srpnová data z reálné ekonomiky částečně zkorigovala červencové propady

09.10.2023 Srpnové ukazatele z reálné ekonomiky dopadly o něco lépe, než se čekalo, a částečně tak vykompenzovaly výrazné červencové propady. Průmyslová produkce pozitivně překvapila meziměsíčním růstem, deficit zahraničního obchodu byl mělčí, než jsme předvídali, zatímco stavební produkce silně rostla. Zářijový podíl nezaměstnaných pak stagnoval na úrovni z předchozího měsíce. I tak ale třetí čtvrtletí prozatím nevyznívá pro českou ekonomiku příliš optimisticky. A to na zářijové výsledky průmyslové produkce a zahraničního obchodu zřejmě dopadnou pokračující odstávky v automobilovém průmyslu a nedostatek komponent. Slabá domácí poptávka pak bude tlumit výstup ve stavebnictví.
img

Srpnová stavební produkce v srnu silně rostla, na kompenzaci červencového propadu to ale stále bylo málo

09.10.2023 Srpnové statistiky stavební produkce na první pohled příjemně překvapily. V meziměsíčním pohledu byl po sezónním očištění vykázán silný růst o 2,0 %. Za tím stál primárně výrazný vzestup u pozemního stavitelství (+2,8 % m/m), naopak u inženýrského byl zaznamenán mírný pokles (-0,3 % m/m). Z meziročního pohledu došlo ke zmírnění poklesu z červencových -2,1 % na srpnových -0,2 %. U pozemního stavitelství byla produkce v srpnu meziročně o 0,6 % výše, u inženýrského naopak o 2,0 % níže.
img

Přehled páru EUR/USD. 21. 9. 2023. Výsledky zasedání Fedu – poslední vlna růstu dolaru před korekcí?

21.09.2023 Celou středu se měnový pár EUR/USD snažil pokračovat v korekci směrem nahoru, ale nedopadlo to dobře. Několik hodin před koncem zasedání Fedu se ceně podařilo zůstat nad klouzavým průměrem. Přesto v tom nehledejme žádný význam, protože pár se po vyhlášení výsledků propadl. Navzdory pokračujícímu růstu dolaru, který je v souladu s našimi očekáváními, je brzy možná korekce a může být výrazná. Nejprve si všimněme, že ukazatel CCI již dvakrát vstoupil na přeprodané území. Kritický bude třetí vstup, po kterém musí začít vzestup páru (výrazný vzestup, nejen o 70 bodů). Za druhé, americká měna už dva měsíce posiluje. Za třetí, dolar roste kvůli jakýmkoli zprávám, dokonce i těm, které jsou proti němu.
C:\fakepath\trader-1082023-32-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

01.08.2023 1) Akcie na světových trzích od začátku roku většinou zpevňují. Nejsledovanější americký index S&P 500 si do konce července připsal 20 procent, index akcií technologických firem Nasdaq Composite pak více než 38 procent. Index akcií z eurozóny Euro STOXX 50 se zhodnotil o více než 16 procent. Řada evropských akciových indexů dosáhla maxima, dařilo se hlavně technologickým firmám, vyplývá ze statistik.
C:\fakepath\EU staty.jpg

Nezaměstnanost v EU v červnu zůstala na 5,9 procenta, v ČR patří k nejnižším

01.08.2023 Míra nezaměstnanosti v Evropské unii v červnu zůstala na květnové úrovni 5,9 procenta, oznámil dnes Evropský statistický úřad Eurostat. Nejnižší míru nezaměstnanosti vykázala Malta, a to 2,6 procenta. Za ní následovaly Česká republika a Polsko, obě s hodnotou 2,7 procenta. Údaje Eurostatu nicméně ukázaly v Česku na výrazný vzestup nezaměstnanosti mezi mladými lidmi.
img

Opětovné otevření Číny přinese komoditám další dobrý rok

23.02.2023 Po dramatickém a volatilním roce 2022, který přinesl v sektoru komodit dobré výnosy, mohou letošní výsledky do značné míry záviset na čínské politice.
img

Týdenní aktuality z komoditních trhů: Pozornost se upíná na zlato a měď, kovy dál posilují

18.01.2023 Bloomberg Commodity Index se v současné době obchoduje o 2,4 % výš, čímž smazal část svého propadu ze začátku ledna. Došlo k tomu poté, co se energetický sektor – s výjimkou zemního plynu – připojil k vzestupu kovů pod vedením zlata a mědi. Za tímto posílením stojí slabší dolar, klesající americká inflace a mimo jiné i vyhlídky na to, že opětovné otevření Číny s sebou přinese růst poptávky po surovinách. Ochotu riskovat navíc podporuje i pokračující pokles dolaru. Americká inflace totiž oslabuje, a tak už Fed nemusí zvyšovat sazby takovým tempem.
img

Inflace v eurozóně vzrostla na 10 %!

30.09.2022 Flash data indexu spotřebitelských cen CPI v eurozóně ukázala meziroční vzestup inflace ze srpnových 9,1 % na 10 % v září. Trh čekal vzestup jen na 9,7 %.
C:\fakepath\Madarsko.png

Maďarsko umožní firmám platit daně v eurech a dolarech

31.07.2022 Maďarsko umožní firmám platit daně v eurech a dolarech, aby jim tak alespoň částečně kompenzovalo dopady vysokých nákladů na dovoz ze zahraničí. Oznámil to včera šéf kanceláře maďarského premiéra Gergely Gulyás. Opatření by podle analytiků mohlo zvýšit devizové rezervy v době, kdy jich Maďarsko potřebuje čím dál víc.
img

Výhled Saxo Bank na 2. čtvrtletí: Konec jednoho paradigmatu

07.04.2022 Společnost Saxo Bank, specialista na online obchodování a investice, publikovala svůj Čtvrtletní výhled na 2. čtvrtletí 2022 na globálních trzích, obsahující kromě tipů, do kterých akcií, finančních instrumentů, měn, komodit a obligací investovat, také informace o nejrůznějších makroekonomických trendech, které budou mít dopady na investory i trhy.
img

BREAKING: Inflace v Německu za březen vyskočila nejvýše od počátku 90. let

30.03.2022 Meziroční inflace v Německu vyskočila v březnu na 7,3 % z únorových 5,1 %. Trh čekal pouze vzestup na 6,3 %. Na měsíční bázi vzrostla inflace o 2,5 % z únorových 0,9 %. Trh čekal vzestup pouze na 1,6 %. Tempo růstu cen je nejvyšší od počátku 90. let. Hlavním faktorem je nárůst cen energií a potravin v souvislosti s ruskou agresí na Ukrajině.
img

Forex: Evropský průmysl v závěru loňského roku chytal druhý dech

04.02.2022 Německé tovární objednávky i francouzská průmyslová produkce potvrdí, že závěr loňského roku přinesl první známky zmírnění potíží v globálním výrobním řetězci. Obdobný výsledek by měly přinést i maďarské statistiky, což naznačila již dříve publikovaná polská data. Ze Spojených států bude pozornost směřovat k lednovým datům z tamního trhu práce. Po středečních číslech ADP je na místě opatrnost.
C:\fakepath\turecka lira.jpg

Inflace v Turecku v lednu vystoupila na 48,7 procenta, překonala očekávání

03.02.2022 Míra inflace v Turecku v lednu vystoupila na 48,7 procenta a dostala se nejvýše za téměř 20 let. Informoval o tom dnes místní statistický úřad. Výsledek překonal očekávání analytiků, kteří čekali, že inflace vystoupí zhruba na 46 procent. V prosinci byla na 36,1 procenta.
img

📈Ceny platiny prudce rostou!

20.01.2022 Ceny drahých kovů pokračují v pozitivní korekci, což je dáváno do souvislosti s výrazným poklesem výnosů z amerických dluhopisů. Poslední data z americké ekonomiky nebyla nijak hvězdná. Investory zvláště zklamaly počty žádostí o podporu, které za minulý týden vyskočily na 286 tisíc po předchozích výsledcích v okolí 200 tisíc. Ceny zlata včera prudce vzrostly a dnes dosáhly na nejvyšší úrovně za poslední 2 měsíce. Zlato se přiblížilo až k úrovni $1 850 za unci. Platina dnes přidává téměř 3 % a vede růst skupiny drahých kovů. Stojí za zmínku, že platina se primárně využívá v automobilovém sektoru, který by v letošním roce mohl zaznamenat výrazný vzestup.
img

Ceny potravin dál rostou, o komoditách teď rozhodují COVID a inflace

22.11.2021 Komoditní sektor pokračuje už pátý týden v cestě směrem dolů. Kvůli posilujícímu dolaru rostou náklady na většinu klíčových komodit v lokálních měnách. Síla dolaru byla patrná zejména vůči euru, které se propadlo až na 16měsíční minimum. Může za to rostoucí hrozba opětovných lockdownů po celém kontinentu, brutálně vysoké ceny plynu a elektřiny, které brzdí růst, a nové problémy na východních hranicích.
img

Graf dne: AUDUSD (12.11.2021)

12.11.2021 AUD/USD výrazně v tomto týdnu klesl. Hlavním důvodem je posilující americký dolar, který reaguje na výrazný vzestup inflace v USA a na očekávání možného dřívějšího růstu sazeb Fedu. Nicméně svůj dopad měly také statistiky z trhu práce Austrálii, kde místo očekávaného přírůstku 50 tis. nových pracovních míst došlo k poklesu o 46,3 tisíce. Míra nezaměstnanosti vzrostla na 5,2 % místo očekávaného výsledku ve výši 4,8 %.
img

💥Může Fed šokovat trhy?

03.11.2021 Americká ekonomika zaznamenala výrazný vzestup po pandemickém propadu. Domácí poptávka je mnohem vyšší před pandemií, inflace vystoupala nad 5 %. Zaměstnanost se dosud plně nevzpamatovala, přestože firmy nemohou najít nové zaměstnance. Fed dále pokračuje v krizové politice nulových sazeb a masivního nákupu dluhopisů. Po měsících odkládání by FOMC měla oznámit "tapering", snížení objemu nákupu aktiv, pravděpodobně do poloviny příštího roku.
C:\fakepath\Británie.jpg

Růst britské ekonomiky se v červenci kvůli šíření delty téměř zastavil

12.09.2021 Růst britské ekonomiky se v červenci téměř zastavil, a to v důsledku rychlého šíření koronavirové mutace delta po uvolnění koronavirových restrikcí. Hrubý domácí produkt (HDP) se podle údajů statistického úřadu zvýšil oproti červnu pouze o 0,1 procenta. Zaznamenal tak nejslabší růst od letošního ledna, napsala agentura Reuters.
C:\fakepath\eurozona2.jpg

Podnikatelská aktivita v eurozóně se zvyšuje nejrychleji za více než 20 let

23.07.2021 Podnikatelská aktivita v eurozóně se v červenci zvyšuje nejrychlejším tempem za více než 20 let. Ukázal to průzkum mezi nákupními manažery, jehož výsledky dnes zveřejnila organizace IHS Markit. Ke zlepšení přispělo další uvolnění restrikcí původně zavedených proti šíření nového koronaviru. Těží z toho zejména sektor služeb, na který pandemie kvůli uzávěrám dolehla zdaleka nejvíce. V Německu je situace ještě příznivější, naopak Francie si vede hůř. Důvěru v další vývoj zároveň kazí obavy z nové vlny nákazy.
C:\fakepath\dolary.jpg

Forex: Dolar nepatrně roste, čeká se na vystoupení šéfa Fedu

22.06.2021 Americký dolar dnes nepatrně posiluje, trh čeká na vystoupení šéfa americké centrální banky (Fed) Jeroma Powella v Kongresu. Euro kolem 16:30 SELČ vůči dolaru ztrácelo zhruba 0,1 procenta na 1,1905 EUR/USD.
img

Forex: Růst cen v americkém výrobním sektoru zřejmě dále zrychlí

13.05.2021 Meziroční růst cen průmyslových výrobců v USA pravděpodobně v dubnu dále zrychlil k 6 %. Na výrazném zvyšování cen ve výrobním sektoru se i nadále podílela zejména meziročně vyšší cena ropy, která loni v dubnu dosáhla svého dna na 20 USD/barel, zatímco nyní se již pohybuje nad 60 USD. Obnovená poptávka a narušení dodavatelských řetězců se však podepisují také na rychlém růstu cen ostatních komodit. Týdenní počty nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti by měly potvrdit, že oživení na americkém trhu práce nebude tak rychlé, jak se původně čekalo.
img

PX vzrostl, v propadu pokračuje MONETA (MONET.CZ)

05.05.2021 Akciové trhy se dnes rychle vzpamatovávají ze včerejšího propadu v čele s technologickými a energetickými společnostmi. Německý index DAX 30 přidával krátce přes závěrem až 1,7 %. Dostal se tak zpět nad úroveň 15 100 bodů. V černých číslech se po otevření obchodovala také Wall Street, i když zde jsou dosavadní zisky o poznání nižší.
img

⛽ Brent bojuje v blízkosti $67,00

10.03.2021 Brent (OIL) začal tento týden překonáním úrovně $70. Jednalo se o nejvyšší úroveň od počátku minulého roku. Cenu vyprovokoval k růstu útok na saúdskou ropnou infrastrukturu a rozhodnutí OPEC+ o zachování stávajících kvót. Cena už během dvou dnů klesla o více než 5 %. Data zásob API včera ukázala nečekaně výrazný vzestup zásob o 12,8 mil. barelů (oček. -0,8 mb.). Dnešní zásoby DoE, na programu v 16:30, tak budou pod drobnohledem.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 15.2.2021

15.02.2021 V očkování nastává určitý progres, celkově však proces stále pokulhává za původními plány. Vidíme, že v EU se stále očkuje výrazně pomaleji než v USA. Hrozbu představují nové mutace koronaviru. Vůči těm nejsou některé vakcíny efektivní. Pokud by se nové mutace rychle šířily, znamenalo by to delší trvání opatření společenského distancování. Obzvláště nebezpečná je tzv. jihoafrická mutace.
img

Graf dne: Ropa WTI ztratila v minulém týdnu nejvíce od června

07.09.2020 Blíží se 60. výročí vzniku ropného kartelu OPEC. Pořádání bujarých oslav však brání nejen pandemie koronaviru, ale také neveselá situace na ropných trzích. Přes výrazný vzestup, který přišel po březnovém a dubnovém propadu, se ropě zatím nepodařilo dostat na původní předpandemické hodnoty (na rozdíl třeba od akcií). Po mírném růstu v předchozích týdnech přišel navíc nejvyšší propad ropy WTI od června (-7,6 %). Dnes se ropa vydala až na úroveň 38,50 dolarů za barel, kde se obchodovala naposledy na začátku července. Hlavním důvodem poklesu je nevýrazná poptávka. Saúdská Arábie oznámila snížení říjnových cen ropných kontraktů. Navíc dle posledních zpráv očekávají Rusové návrat poptávky na předpandemické hodnoty až za 3 roky.
img

PwC: Prodej elektromobilů v Evropě poprvé překonal Čínu

15.05.2020  V západní Evropě se v 1. čtvrtletí poprvé prodalo více elektromobilů než v dosud vedoucí Číně. Na sedmi hlavních evropských trzích vzrostl prodej o 65 procent na 104.000 elektrických vozů, v Číně prodej kvůli snížení státní podpory a koronaviru klesl o 58 procent na 77.000 aut. V Česku se prodej elektromobilů zvýšil téměř pětinásobně. Vyplývá to z nové studie PwC E-Mobility Sales Review.
img

Graf dne: Množství ropy skladované v tankerech prudce vzrostlo

12.05.2020 Cena ropy se v posledních seancích vzpamatovala z nejhlubších propadů, zásoby však stále rostou. Zvláště patrný je nárůst zásob v tankerech, které plují po světových oceánech. Ještě na počátku roku se objem ropy skladované v tankerech pohyboval v blízkosti 60 mil. barelů a průměr za posledních 5 let dosáhl na 71 mil. barelů. Vzhledem k nedostatku vnitrozemských skladovacích kapacit, který má souvislost hlavně s propadem poptávky spojeném se šířením koronaviru, se námořní skladovací kapacity výrazně zvýšily. Aktuálně se v útrobách tankerů skladuje 167 mil. barelů ropy. Tato skladovací kapacita je přibližně dvojnásobkem kapacity oklahomského Cushingu, který je největším ropným hubem v USA. V reakci na výrazný vzestup poptávky po skladovacích kapacitách vzrostla několikanásobně také cena pronájmu ropných tankerů. Pronájem největších supertankerů se vyšplhal až nad 200 tis. dolarů denně.
img

TOP 3 grafy tohoto týdne: US500, TSLA.US, DE30

15.04.2020 Poklesy na akciových trzích byly v březnu tak prudké, že mnoho investorů neotálelo a naskočilo zpět na pozitivní vlnu. Nikdo příliš nečekal tak výrazný vzestup ve tvaru "V". Americké indexy už byly schopny vymazat 50 % ztrát, které utrpěly od poloviny února. Je však otázkou, zda ke korekci nedošlo příliš rychle. Přece jen globální ekonomika míří do jedné z nejhorších recesí v moderní historii. V dnešní analýze se hlouběji podíváme na důležité akciové indexy S&P500 (US500), DAX (DE30) a nedávnou hvězdu akciových investorů Teslu (TSLA.US), která se opět dere na výsluní.
img

Americké burzy prožily včera největší krach od roku 1987, obchodníci jsou nejvystrašenější v historii. Dnes lze ale sázet na prudký růst, koruna je nejslabší od roku 2015

17.03.2020 Klíčový ukazatel amerických burz, Standard & Poor’s 500, včera zažil svůj největší propad od krachu roku 1987. Akcie ztratily bezmála dvanáct procent a smazaly tak svůj zisk za rok 2019. Propadá se i česká koruna, je nejslabší od roku 2015.
Související klíčová slova: Index strachu | Produkce ve stavebnictví | Fibo | Retracement | Úspěch Amazonu | Výnosy dluhopisů | HSBC | Ethereum | Cena platiny | Vládní dluhopisy | WTO | Akciové trhy | Evropská komise | Overbalance | Index CSI300 | Alphabet | Podíl na trhu | Bitcoin ETF | Platina | Exporty | Rolování | Stochastický | EUR | BHP | Řecko | Mince | Trend | Bank of Japan | Institucionální hráči | Nikl | Eurostoxx 50 | Rafinerie | BTC | Take Profit | Mezinárodní měnový fond | Investiční téma | Statistiky | Tempo růstu | Makroekonomika | Nejvíce zlata | Úřad práce | Výkyvy | Aktiva | Dolar dnes | Společnost Saxo Bank | Line | Indexy na Wall Street | Zavedení embarga | Býčí vyhlídky | U.S. Bank Wealth Management | Pravděpodobnost | Organizace zemí vyvážejících ropu | Grains Index | Přesnost | Řízení výnosové křivky | Unce zlata | Zasedání ECB | Zvýšení základní úrokové sazby | Diverzifikace | Zveřejnění výsledků | Asijské trhy | FAO | Zavedení embarga EU | Růst ekonomiky EU | Fibonacci retracement | Geopolitické napětí | Graf | Rostoucí ceny | Ropa Brent | Růst sazeb | ETF na Ethereum | Čínský trh | Expanze | Zlato a stříbro | Investing | Proti trendu | Brent (OIL) | Rostoucí inflace | Ferrari | Saúdská Arábie | Nezaměstnanost | Znehodnocení | Tuzemská ekonomika | Pandemie | Německý regulátor | Předpandemické hodnoty | Růst cen | Deflace | Makro stratég | Index akcií | Veřejný dluh Spojených států | Glencore | Ropa WTI a Brent | Strach | Analýzy | Index DAX 30 | Vysoké riziko | Peter Garnry | Dolary | Americká inflace | Šíření delty | ETF BlackRock | Cena zlata | SAB Finance | Základní úrokové sazby | ČSÚ | Fibo retracement | Akcie Moneta Money Bank | Růst průmyslové produkce | Ole Hansen | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Šíření koronavirové mutace | Evropská měna | Pokles dolaru | Tvrdé sankce proti Rusku | Grayscale | Zveřejněná data | Oživení na americkém trhu práce | Stavební produkce v srpnu | Proražení | MONET | Výhled | Reálné výnosy | Online obchodování | Americký prezident | Optimismus investorů | Wealth | Investiční analytik | Ruská invaze na Ukrajinu | Pozitivní sentiment | Jeff Currie | Trumpovy plány | Inflace | Světové burzy | Nákupy luxusního zboží | Společnost SAB Finance | Česká měna | Přijetí | Rezervní měna | New York | Výrazný růst | Volatilita | Obchodní plán | Invaze | Nord Stream | CZK | Reakce trhu | Forward guidance | Průmysl | Vzestup inflace | Turecko | EIA | Pandemie koronaviru | Manchester United | KOMB | Hodnota zlata | Snižování sazeb | Prognózy banky | Úpis nových akcií | Kongres | Gap | Opatření | Futures | Fibonacci | Breaking | Prognóza Evropské komise | Fiskální politiky | Utahování měnové politiky | G7 | Centrální banky | Vývoj měnového páru | MIFID | Donald Trump | Coca-Cola | Moneta | Očekávání analytiků | Dolar vůči jenu | Skupina firem | Sankce | Futures na železnou rudu | Zvyšování sazeb | Znovuotevření Číny | PPF | Korunové sazby | Koronavirové mutace delta | Diamanty | Sell | Ukazatel rozkolísanosti | Covid | Eric Balchunas | Ceny elektřiny | Obchodní války | IHS Markit | Úrokové míry | Jednoduché tipy | Analytici | Meziroční inflace v Německu | Historická zkušenost | Pokles ceny | Výprodeje | Ekonom IHS | Globální ekonomiky | Německé tovární objednávky | UCITS | Snižování úrokových sazeb | Sazby centrálních bank | PwC | NAFTA | Ceny pohonných hmot | Silnější euro | Úspěšné obchodování | Zaměstnanost | Měkké komodity | Energetický sektor | Ekonomiky | CL | Tvrdé sankce | Evropský statistický úřad Eurostat | Domácnosti | Maďarsko | Hrubý domácí produkt (HDP) | Australské akcie | Tržní sentiment | Ekonomické aktivity | Výhled Saxo Bank | Český trh práce | Průmyslová produkce | Americké prezidentské volby | Phil Smith | Prodej elektromobilů | Economist | Předpovědi Saxo Bank | Cenové hladiny | Průmyslová produkce v eurozóně | Czech Fund | Asijské indexy | Peníze | Poptávka | Pozitivní očekávání | Prudký pokles | Brent | Stavební produkce | Komoditní sektor | Maloobchodní tržby | Politika | Jüan | Očekávání | Expert | Futures na DAX | Měď | Vybírání zisků | Analýza společnosti | Zvýšení sazeb | Ozvěny trhu | Nastavení měnové politiky | Války na Ukrajině | Hypotéky v Česku | Invaze na Ukrajinu | Vývoz z EU | Měnový fond | Financovat | Sentiment investorů | Zdražovat | Jana Steckerová | InstaForex | Výnosy | Data z USA | CZK/EUR | Nákupy | Růst | Volatility | Nabídka | Americký index | Britská banka HSBC | EUR/CZK | Klíčový ukazatel | Lukáš Kovanda | Míra inflace v Turecku | MiFID II | Negativní dopad | Světové finanční krize | Rostoucí šance | Prognóza | Výnosová křivka | Souhrnný index | Rozvoj umělé inteligence | ERA | Použití finanční páky | Trh práce | Růstový impuls | Veřejný dluh | CBOE | Vysoká inflace | AWS | Akvizice | Spotřebitel | Velká Británie | Opatrný optimismus | Evropské ekonomiky | Deglobalizace | Strach a panika | Americká centrální banka | Cena bitcoinu | Marketingová komunikace | Long | Tržní úrokové sazby | Kontrakty | Inflace v eurozóně | Zpomalení ekonomiky | Evropská inflace | Koruna | Geopolitická rizika | Tapering | AUD | Index pražské burzy PX | Národní bezpečnost | Sam North | Snižování úrokových sazeb v USA | Burzovně obchodované fondy | Počasí | Meziroční růst | Výnosové křivky | Další růst | Výsledky voleb | Rekordní ceny | Trh | Deficit zahraničního obchodu | Digitální aktiva | Zkušenost | Vakcína a covid | MSCI | EMU | Průměrné mzdy | Saxo | Ceny plynu | Rozdílové smlouvy | Prohlášení | Index | Společnosti | Studie | Data z reálné ekonomiky | Vice | Platidla | AUD/JPY | Dolar roste | Americké produkce | Zpomalení v Číně | Rezervní měny | MMF | Tržní cyklus | Odhady výsledků | Eura | Komise | Společná měna | Nejistoty | Historické maximum | Kapitál | Posílení | Agentura Reuters | Althea Spinozzi | Narušení dodávek z Ruska | Ukazatel amerických burz | Kov | S&P | Ceny emisních povolenek | Tržní podmínky | Americké měny | Indikátor | Úrokové sazby centrálních bank | Inflace ve Spojených státech | Globální finanční krize | Sázky | Údaje Eurostatu | Organizace pro výživu a zemědělství | Kurz dolaru | Narušení dodávek | Akciové indexy | Americké státní dluhopisy | Akcie a dolar | Freeport-McMoRan | Očekávání trhu | Soukromý sektor | Polský zlotý | Slábnutí koruny | Úroda | Swing | Aktuality z komoditních trhů | Souhrn finančních trhů | IEA | Omezené riziko | Úrokové sazby | Reakce trhů | Kartel OPEC | Termínové kontrakty | Asie | Deficit | BREAKING | Technické analýzy | Budoucnost | Cukr | Panikařící světové trhy | Globální dodavatelské řetězce | Sektor služeb | Kurz koruny | Nejvýraznější ztráty | Sazby na hypotékách | Česká koruna | Bank of New York Mellon | K&H Bank | Benzín | Index PMI | Pozornost | Bankéři | Platforma | Dluhopisy | Rumunsko | Závislost | Šíření nového koronaviru | Cenový rekord | Bohatství | De Beers | Momentum | Nárůst výnosů | Podnikání | Devizové trhy | Index nákupních manažerů | Palantir | Závislost na dolaru | Platit daně v eurech | Americká měna | Vysoká volatilita | Regulace AI | Statistický úřad | Bitcoin | Mezinárodní organizace práce | Firma | Cena plynu | | Hlavní ekonom | Mánie | Inflace v Turecku | Hlavní investiční analytik | Mezinárodní organizace práce (ILO) | Obchodovat | Problémy | Objednávky | Tovární objednávky | Americké indexy | Obchodníci | Finance | Válka na Ukrajině | Německý index DAX | Video | Norsko | Růst úrokových sazeb | Dow Jones | Dolar vůči japonskému jenu | Prezident Donald Trump | Pár EUR/USD | Kapitálové trhy | Prodej elektromobilů v Evropě | Zdanění bohatých | Overnight | Komerční banka | Kandidáti | Stříbro | Ropa | Indikátor CCI | Přijetí eura | ETF | Kryptoměnové trhy | Klouzavý průměr | Volby | Burze | Investiční aktivita | FBTC | Jádrová inflace v eurozóně | Čínské akciové trhy | Historie | Evropský statistický úřad | Durace | Bloomberg Commodity Index | LVMH | Ekonomové | Oslabení české koruny | Depozitní sazby | USA | Spojené státy | ETF společnosti BlackRock | Konsolidace | Propad koruny | Nezaměstnanost v EU | Nákupy centrálních bank | Růst HDP | Euro vůči dolaru | Přebytek obchodu | USD za tunu | Výdaje | Zvyšování úrokových sazeb | Ekonom Jan Švejnar | Index volatility | Odvětví | Kurz dolarů | Vývoj | Americké burzy | Trading | FOMO | Christopher Dembik | Úroková sazba | Inflační výhled | Technologický index | Daně v eurech | Podnikání na kapitálovém trhu | Investiční poradenství | Světové trhy | Investiční doporučení | Konkurenceschopnost | Ceny drahých kovů | Británie | Americké akcie | Akciový stratég | Erdogan | Dnešní zasedání Fedu | České měny | Chris Williamson | Volatilní | Riziko ztráty | EUR/USD | Francouzská průmyslová produkce | Dávid Németh | Varování | Intervence | Čínská poptávka | Trh s kryptoměnami | Nové prognózy banky | Amazon | Ceny průmyslových výrobců | Další vývoj | Dnes zveřejněná data | Strach z inflace | Recese v USA | Měnové politiky | Porsche | Aktuální situace | Trump Media & Technology Group | Zemědělství | Kompenzace | Nárůst Bitcoinu | Generativní umělé inteligence | Růstový potenciál | Dna | Počet nezaměstnaných | Americké vládní dluhopisy | Vítězství | Investiční strategie | Rob Haworth | Rozhodnutí centrální banky | Uptrend | Miliardy dolarů | AI | ADP | Společnost SAB | Krátkodobý výhled | Daimler | Kazachstán | Závislost na americkém dolaru | Prezidentské volby | Světové měny | Miliardy korun | Tisková konference | Platební bilance | Růst mezd | Reálné ekonomiky | Posilování koruny | Sazby | Index nových zakázek | Fáze silného růstu | Americký index S&P 500 | Guidance | České koruny | Zvýšení produkce | Úrok | Investovat | Komoditní | Rekordní maxima | Technická situace | Počet zahájených bytů | Regulátor | Průzkum | Firmy | PwC E-Mobility Sales Review | Inflace v Česku | Stratég Saxo Bank | Růst cen ropy | Panika | Potlačovaná poptávka | Murray | Zajištění | Míra nezaměstnanosti v Evropské unii | Zájem investorů | Money management | Platit daně | Růst cen komodit | Omezení investic | Podíl nezaměstnaných | Rozhodnutí Fedu o úrokových sazbách | Investování | Prostor pro další posilování | Fed | Maďarský forint | Účastníci trhu | Technologický Nasdaq | Heiken Ashi | Automobilový průmysl | Dílčí index | Počty nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Společnost Meta | Trhy | Vývoj úroků | Vystoupení šéfa Fedu | Mezinárodní investoři | FTSE | Brian Jacobsen | Dubnová inflace | Růst české ekonomiky | Měnové trhy | Oscilátor | Slabost koruny | Online obchodování a investice | Rizika | Varování před riziky | Eurozóna | Kurs koruny | Fond | Riziková prémie | Zpřísňováním měnové politiky | Pokles dovozů | Měkké přistání | Pšenice | Jan Švejnar | Ekonom IHS Markit | Předkrizové úrovně | Generativní AI | Philip Lowe | Japonský Nikkei | Prodávající | Hodnota akcií | Vysoké ceny | Obnovení růstu | Začínající obchodníci | Růst ekonomiky | Renminbi | Žádosti o podporu | Futures na kávu | Kartel OPEC+ | Bilance | Federální rezervy | Tesla | Nejslabší růst | Stabilita | Španělsko | Daně v eurech a dolarech | Ekonomický růst | Inflace v USA | Komodity | Mzdy | Poradenství | Nejvyšší výnosy | Evropský průmysl | Růst ekonomiky eurozóny | ETF na bitcoin | Na burze | Ukazatel rozkolísanosti akcií | Společnost | The New York Times | Zpřísňování měnové politiky | Zadlužování | Evropské trhy | Sázet | Hospodaření | Bloomberg Grains Index | EBITDA | Panika na světových trzích | Kukuřice | E-Mobility Sales Review | Hlavní trend | Výrobní náklady | Obchodní rozhodnutí | AUD/USD | EK | Riziko | Analytik | Emise | Trinity | Swing states | FIAT | JPY | Pražské burzy | Zasedání ČNB | Ekosystém | IBIT | RSI | MONET.CZ | Transakce | Šok | Meta | Portfolio | Nástroj | GBP | Veřejný sektor | UCITS ETF | Vyšší úrok | Čína | Pokles akcií | Risk | Inovace | Pocity | Ceny | Trump Media | EMEA | Financování | Zvýšení ceny | Monopol | Recese | Pokles | Války | Rizikový kapitál | Impuls | Bundesbank | Proinflační | Centrální banka | Předpovědi | USD/TRY | WTI | Saxo Bank Steen Jakobsen | Digitální reklamy | SMA | Divergence | Moneta Money Bank | MACD | EUR/JPY | Libra | Odborníci | Vnímání rizika | Klima | Stratég | Instituce | Erste Bank | Forint | Ceny zlata | Plodiny | Blue-chip | Výnos | Výnosy z dluhopisů | Miliardáři | Výnosy desetiletých státních dluhopisů | Čínští výrobci | ESG | Media & Technology | Index strachu VIX | Těžař | Specialista na online obchodování | Trinity Bank | ALUMINIUM | Sankce proti Rusku | ERÚ | Minulá výkonnost | Vývoj měnového páru EUR/USD | Posílení koruny | Průměrná volatilita | Stoxx Europe 600 | Rostoucí ceny energií | Singapur | Švýcarské banky | Ceny akcií | Ceny energií | Cena akcií | GBP/USD | RBAG | VIX | Jaromír Gec | Sója | Malta | Kurz eura k dolaru | Káva | Rishi Sunak | Akcie MONETA | Zisk | Koronavirové pandemie | Total | Čínské stimuly | ČNB | Bank of England | WTI a Brent | EURUSD | Pokles kurzu | Obchodované fondy | Nord Stream 2 | Překoupené oblasti | Mzdový nárůst | Hospodářské dopady | Dovoz | Nasdaq Composite | Cena ropy na světových trzích | Progres | Obchodování | Jan Vejmělek | Největší firmy | Nové prognózy | Úroky | Media & Technology Group | Prezident | Eurostat | Cena mědi | Anglo American | Podnikatelská aktivita v eurozóně | TRY | Prémie | Statistiky z trhu práce | Státní rozpočet | Epidemie | Evropa | Měna | Management | Nasdaq | Trump | Zprávy | Čínské trhy | CCI | Ceny ropy | Mutace delta | Kupující | Francie | Předpověď | Údaje | Dolarové sazby | Automobilky | Inflační vývoj | Finanční krize | Drahý kov | Snížení daní | Index CPI | xStation5 | ProCent | Zvýšení těžby | Síla dolaru | Japonsko | Vývoj úrokových sazeb | Standard & Poor’s 500 | Překoupený trh | Velké objemy | Očekávaná recese | Grafy | Aktivum | Společnost XTB | Vývoj měnového páru USD/TRY | CARA | U.S. Bank | Situace | Šíření koronavirové nákazy | Růst dolaru | Stagnace | Tržby | Finanční systém | Kurs koruny k euru | Šokující předpovědi Saxo | Konsensus | Euro STOXX | FOREX | Podnikatelská aktivita | Turecké liry | Signály | Sazby beze změny | Guvernér | Americké akciové trhy | Index pražské burzy | New York Times | Spready | HDP | Technology | Analytik trhů | Načasování | Ekonom | Nárůst bitcoinu | Optimismus | Rozhodování | Čínské vlády | Dolar | Další posilování | Euro | LME | Výnosy státních dluhopisů | Zpomalení růstu | Ohlédnutí | Zdanění | Etoro | Obchodní bilance | Vyšší inflace | Brazílie | Martin Gürtler | Výrobce luxusního zboží | ČTK | Investiční fond | Holubičí Fed | Stimuly | Ztráty | Česká národní banka | Brazilský real | Meziroční inflace | Japonský jen | Nakupovat | FOMC | Akcie | IntoTheBlock | Investice firem | Kupci | Mzda | Nižší úrokové sazby | Čínský renminbi | Očkování | Podniky | Index spotřebitelských cen | Američtí zákonodárci | Saxo Group | ECI | Asijské seance | Koš | Vývoj ceny | Wealth Management | Tvrdá práce | Dodavatelské řetězce | VanEck | Ekonomické nejistoty | Češi | Vývoz | Reuters | OPEC+ | Globální ekonomika | Cenový kanál | Přeprodané oblasti | Největší propad | Pokles vývozu | Prognózy | Kurz | Daně | Jádrová inflace | Americká ekonomika | Růstový trend | Snížení těžby | Měnová politika Fedu | Japonské akcie | Rekord | Světové ekonomiky | Spuštění ETF | Výsledky | Míra inflace | Bolest | Saúdové | Silnější dolar | S&P 500 a Nasdaq | Počty nových žádostí o podporu | Investice | Evropské banky | Microsoft | Pro investory | Fidelity | Potenciál | Zdravotnictví | Doporučení pro obchodování | Rally | Komoditní stratég | Komunikace | Německý průmysl | Americké futures | Indie | Bod | Vnímání | Ekonomika eurozóny | Makrodata | GBTC | Index volatility CBOE | Zisky | Investiční stratég | Investiční prostředí | Delta | Regulace | Oddlužení | Šéf Fedu | Diverzifikovat | Cyrrus | Dluhopisové trhy | Fondy | USD za barel | Kurz eura | Oslabení dolaru | Kontrakce | Ukazatel | Index MSCI | Slabší dolar | Měny | DE30 | Nový cyklus | Ropa WTI | Burzy | Oslabování české měny | Výnosy amerických dluhopisů | Hospodářský růst | UST | CSI300 | Cash flow | Hlavní kryptoměna | Rusko | Futures na americké akcie | Nejlepší investice | Ukončení války | Mnozí investoři | Zhodnocení | Organizace | Reakce investorů | Annex Wealth Management | Poptávka centrálních bank | Trump Media & Technology | Média | Hodnota bitcoinu | Rozšíření | Plány | KOMB.CZ | Rekordní nárůst | Devizové rezervy | Hypotéky | Nikkei | Růst britské ekonomiky | Data z amerického trhu práce | Umělé inteligence (AI) | Euro Stoxx 50 | TIM | Futures na S&P 500 | Šokující předpovědi Saxo Bank | Objem | Umělé inteligence | Investiční | Nálada | Americké centrální banky | Příjmy | Otevření Číny | Index US100 | Volatilita akcií | EUR/AUD | Bondy | Prodej | Recep Tayyip Erdogan | Zasedání Fedu | Bloomberg | Britský ministr financí | Obchodování a investice | Rozvoj | Silný růst | Vyhlídky | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Míra | Divize | Růst poptávky | Korekce | Audi | Reálná mzda | Výrazný pokles | Monopoly | Riziko recese | HDP eurozóny | Vakcína | Výkonnost | Průzkumy | Index S&P 500 | Hrubý domácí produkt | Přehled | Pokles úrokových sazeb | Short | Tomáš Pfeiler | Agentura Bloomberg | Stavebnictví | Krize | High | Sójové boby | CHF | Odhadovaná cena | Centrum | Oslabení koruny | RBAG.CZ | Zvýšení úrokových sazeb | Růst výnosů | Těžba ropy | Turecký prezident | Instant Trading EU | Akcie LVMH | Trojité dno | Dlouhé (long) pozice | S&P 500 | Ekonomický a strategický výzkum | JDE | Podpora | Šokující předpovědi | QE | MT4 | Banka HSBC | Cena | ILO | Německo | Krach | Upozornění | Komerční banky | Zadlužení | Rozpočet | Dluh USA | Steen Jakobsen | Snížení sazeb | Prime | Ceny kukuřice | Kurzy | Finanční prostředky | Nové rekordy | Situace na trhu | Drahé kovy | Etherea | Propad ropy | Medvědi | Volby do Kongresu | DAX | Erste | Akcie společnosti | Fiskální stimuly | Oscilátory | Zlato | Ekonomika | Evropské méně | Inflace v Německu | Geopolitika | SEC | Schodek | Míra nejistoty | Indikátory | Odpovědnost | Oslabení | Finanční situace | Nominální mzda | Ekonomické krize | Práce | Úspěch | Annex Wealth | Banky pro mezinárodní platby | Certifikace | Cíle | Kryptoměny | Maloobchodní tržby v USA | Bezpečnost | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Banky | BlackRock | Buy | DAX 30 | Obchodní podmínky | Vypuknutí pandemie | Vlády | Americká vláda | Úrokové sazby v Česku | Šance | Bilance zahraničního obchodu | Bankrot | Očekávaný růst | Poptávka po ropě | Wall Street | Instrumenty | Vysoké úrokové sazby | Analýza | Ministr financí | Zlepšení | ČR | Vyšší ceny ropy | XTB | Kontrakt | Akcie na světových trzích | Výraznější pokles | Bavlna | Pozice | Pullback | TTF | Dlouhé pozice | Cenné papíry | Přijmout euro | Stoxx | Sestupný trend | Medvědí trh | Support | Průměrná mzda | Vývoj ceny zlata | Východní Asie | Obchodní deficit | Inflační tlaky | Uvolňování měnové politiky | Obchodní aktivity | Koronavirové mutace | Spokojenost | Služby | Stochastický oscilátor | Spotřební zboží | Zvýšená volatilita | OPEC | Zisk před zdaněním | Řetězce | Sentiment | Evropská banka | Investoři | Míra nezaměstnanosti | Šílenství | Objem ropy | IHS | Spotřebitelé | Zkrocení inflace | Přecenění | Embargo | Měnový pár GBP/USD | Politika Fedu | Polsko | Šéfové | Ceny potravin | AUDUSD | Rezistence | Bankovní rady ČNB | Meziroční růst cen | Saxo Bank | Ichimoku | Nařízení | Snižování daní | Ropy | RBA | Očekávaná inflace | Měnový pár EUR/USD | Škoda | Pokles poptávky | Hospodářské výsledky | Akcie společnosti Palantir | Americké ekonomiky | Krátké (short) pozice | USD | Commodity index | Rio Tinto | Čínské banky | Cestování | Americký dolar dnes | Investing.com | Statistický úřad Eurostat | Silný dolar | Nízké úrokové sazby | Ochota riskovat | Tržní podíl | US500 | Posilování amerického dolaru | USDA | Cena ropy | Obavy z recese | Federální rezervní systém | Prognózy ČNB | Americké ministerstvo | Kupní síla | Průraz | Krátkodobé obchodování | Program nákupu aktiv | Australský dolar | Propad | Britská banka | Bitcoin dnes | Hospodářské oživení | Finanční ztráty | Růst eura | Nemovitosti | Turecká centrální banka | Data z americké ekonomiky | Invest | Kanada | Ruská invaze | Nejistota | Světová rezervní měna | Kryptoměna | Ekonomie | Instant Trading EU Ltd. | Česká republika | Ceny komodit | Indexy | Státní dluhopisy | Americký dolar | Blue chips | US100 | Makro | Evropská centrální banka | Mutace koronaviru | Koruna dnes | ECB | Sazby ECB | Ekonomiky eurozóny | HG měď | Forward | Měnová politika | Doporučení | Inflační očekávání | Ceny suroviny | Arabica | Růst produktivity | Krypto | Pákistán | Reakce koruny | ROCE | Spekulace | ABC | Omikron | Line Bin | Raketový růst | Cykly | Lockdowny | Krypto aktiva | EU | Bankovní sektor | Ekonomický výhled | Redukce | Miliardy | MasterCard | Poptávky po ropě | Spotové ETF | Prodeje | Devizy | Pracovní síly | Akciový trh | Uhlí | Virtuální mince | USD/JPY | Americké vlády | Jerome Powell | Ukazatele | Měnový pár | Šíření koronaviru | Banka | CPI v eurozóně | Růst cen průmyslových výrobců | Markit | Graf dne | Průmyslové kovy | Protiruské sankce | Domácí poptávka | Spotřebitelské ceny | Další pokles | Ocenění | Index DAX
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Obchodování | Růst | Banky | ČTK | Pokles | Indikátor | Trading | Cena | FOREX | Pivot

Předchozí klíčová slova

Výrazný přebytek
Výrazný růst
Výrazný růst akcií
Výrazný růst cen ropy
Výrazný růst inflace
Výrazný support
Výrazný trend
Výrazný trendový pohyb
Výrazný uptrend
Výrazný vliv na pokles

Následující klíčová slova

Výrazný zisk
Výraz pro peníze
Výroba aut
Výroba autobusů
Výroba automobilů
Výroba automobilů v Německu
Výroba aut v Česku
Výroba aut v Německu
Výroba aut v Rusku
Výroba aut v USA
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
reklama
XTB TOP 5 nástrojů
Potvrďte prosím... Zavřít