Čtvrtek 23. ledna 2025 08:12
reklama
Purple ebook česká koruna
reklama
Swissquote Bank
reklama
Purple webinář Ve vaší režii
reklama
RebelsFunding

Zdražovat

C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Analytici: Vývoj výrobních cen může značit budoucí zdražování potravin

17.01.2025 Prosincový vývoj výrobních cen v zemědělství a v potravinářském průmyslu naznačují, že potraviny budou v příštích měsících zdražovat. Shodli se na tom analytici oslovení ČTK. Upozornili také na vyšší než očekávaný růst průmyslových cen, za kterým ale podle nich stál zejména krátkodobý výkyv cen energií a v lednu by se měla situace uklidnit.
C:\fakepath\cesko.jpg

Analytici: Meziroční inflace v prosinci byla pod očekáváním trhu

13.01.2025 Meziroční inflace v prosinci byla přes nárůst pod očekáváním finančního trhu i centrální banky, která by tak dříve mohla snížit sazby, shodli se analytici, jež oslovila ČTK. V prvním čtvrtletí 2025 by se podle nich meziroční růst spotřebitelských cen měl začít zmírňovat. Spotřebitelské ceny v ČR v prosinci meziročně stouply o 0,2 bodu na tři procenta. Za celý loňský rok průměrná míra inflace činila 2,4 procenta, nejméně za šest let.
img

Pohonné hmoty zdražují, i kvůli obavě z americko-kanadské obchodní války. Letos ale budou spíše zlevňovat, až pod 35 korun v případě benzínu a 34 korun v případě nafty

09.01.2025 V prvním týdnu roku 2025 pohonné hmoty v Česku zdražily. Benzín o 33 haléřů na litr na 35,83 koruny za litr. Nafta jen o tři haléře na litr, na 35,06 koruny za litr. Zdražovat budou i v letošním týdnu druhém.
img

Starší byty zdražily koncem roku o 17 %, metr čtvereční stál 68.421 Kč

08.01.2025 Starší byty v posledním čtvrtletí loňského roku zdražily meziročně v průměru o 17 procent. Medián cen za metr čtvereční činil 68.421 korun. V žádném z velkých českých měst ceny neklesly, a to ani v mezičtvrtletním srovnání. Důvodem byla nedostatečná nabídka nemovitostí na trhu a ochota kupujících akceptovat dražší hypotéky. Vyplývá to z analýzy realitní platformy FérMakléři.cz, kterou má ČTK k dispozici. Ceny starších bytů rostly v průběhu celého loňského roku. Odborníci navíc očekávají, že i letos jejich ceny dále porostou.
img

Odborníci: V roce 2025 se opět zvýší poptávka po nemovitostech, ty zdraží

27.12.2024 V roce 2025 by se poptávka po českých nemovitostech měla opět zvýšit, což povede k jejich dalšímu zdražování. Důvodem vyššího zájmu bude zlepšení ekonomické situace i postupné mírné snižování hypotečních sazeb. Podobně jako letos by kvůli nižší bytové výstavbě, a tedy nižší nabídce na trhu, měly zdražovat o jednotky procent také starší byty. Současně s vlastnickým bydlením by obdobným způsobem mělo růst také nájemné. Vzrůst by oproti letošku měla i hodnota investic do komerčních nemovitostí. ČTK to řekli oslovení odborníci z oblasti realit.
img

Na trase USA Čína se znovu eskalují obchodní spory

18.12.2024 V uplynulém období se znovu eskalovala obchodní válka mezi USA a Čínou. Ta v určitých přestávkách panuje již mnoho let, zintenzivňují se ovšem reakce daných stran. Často jde o čipy a s nimi spojené vzácné materiály. Čína nedávno reagovala na nové restrikce v oblasti vývozu čipů, které omezily přístup k součástkám pro čipy s umělou inteligencí, tím, že zahájila šetření vůči Nvidia Corp. a zakázala export vzácných minerálů používaných ve vojenských technologiích. Jaký by mohl být další vývoj tohoto obchodního sporu? Co by to mohlo znamenat z pohledu drahých kovů?
img

Kakao je na rekordu, čokoláda bude v příštím roce dále zdražovat. Pozor na triky prodejců, „čokoládový“ Mikuláš vůbec nemusí být čokoládový

18.12.2024 Cena kakaových bobů na burze v New Yorku dnes dosahuje opět historického maxima nad 12 000 dolarů za tunu. Pokud by na této ceně dnešní obchodování také uzavřela, půjde o nejvyšší uzavírací cenu kakaa v historii (viz graf Bloombergu níže). V přepočtu do české měny se tuna kakaa prodává až za zhruba 290 000 korun. Ještě začátkem loňska vyšla na méně než 60 000 korun.
img

Lidem zdražuje bydlení a vybrané potraviny. Celkově se však inflace drží na uzdě

10.12.2024 „Vzhledem ke statistickému efektu nízké srovnávací základny z konce loňského roku se růst cenové hladiny v závěru letošního roku drží na mírně zvýšených úrovních. Inflace se však stále pohybuje ve svém tolerančním pásmu a nepřesahuje úroveň tří procent. S příchodem příštího roku by inflace měla začít postupně klesat, takže by nic nemělo bránit dalšímu snižování úrokových sazeb,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
C:\fakepath\trader-27112024-58-zm.jpg

ČNB nezměnila pravidla pro hypotéky ani požadavky na rezervy bank

27.11.2024 Bankovní rada České národní banky (ČNB) dnes ponechala beze změny pravidla pro poskytování hypoték. V platnosti zůstává maximální poměr výše hypotečního úvěru k hodnotě zastavené nemovitosti (LTV) 80 procent, u žadatelů do 36 let 90 procent. Zbývající limity zůstávají deaktivované. Podle odborníků oslovených ČTK se po dnešním rozhodnutí ČNB situace na hypotečním trhu nezmění, někteří z nich však míní, že kvůli zachování současného stavu nenastane dlouho očekávané výraznější zlevnění hypoték. Bankovní rada dnes také ponechala beze změny na 1,25 procenta sazbu proticyklické kapitálové rezervy na ochranu úvěrového trhu.
C:\fakepath\cnb5.jpg

Rada ČNB nechala beze změny pravidla pro poskytování hypoték

27.11.2024 Bankovní rada České národní banky (ČNB) dnes ponechala beze změny pravidla pro poskytování hypoték. V platnosti zůstává maximální poměr výše hypotečního úvěru k hodnotě zastavené nemovitosti (LTV) 80 procent, u žadatelů do 36 let 90 procent. Zbývající dva limity omezující výši splátek a zadlužení žadatele o hypotéku zůstávají deaktivované, uvedla ČNB.
img

Pohonné hmoty přestávají zdražovat. V příštím týdnu zlevní, navzdory možnému návratu Trumpa do Bílého domu

31.10.2024 Pohonné hmoty v ČR za poslední týden nepatrně zdražily. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se aktuálně u čerpacích stanic v Česku prodává v průměru za 35,80 koruny, před týdnem byl o haléř levnější. O tři haléře na litru zdražila nafta, za litr teď řidiči dají průměrně 34,29 koruny.
img

Pohonné hmoty začaly v Česku po třech měsících zdražovat. Důvodem je konflikt Izraele s Íránem, který zdražuje a ropu, a navíc ještě oslabuje korunu

10.10.2024 Zlevňování pohonných hmot v Česku se po zhruba třech měsících zastavilo. V uplynulém týdnu stoupla cena benzinu v průměru o 15 haléřů a nafty o 30 haléřů. Ve středu stál nejprodávanější Natural 95 v průměru 35,31 koruny za litr a nafta 33,75 koruny za litr.
img

Ranní okénko - Dnes klíčová data z trhu práce v USA

04.10.2024 Dnes bude zanedlouho zveřejněn zápis z posledního měnově-politického zasedání České národní banky, na kterém bankovní rada rozhodla o snížení referenčních úrokových sazeb o 25bb. Ačkoli rozhodnutí nebylo nijak překvapivé, ve finálním hlasování zazněl hlas i pro rychlejší pokles sazeb. Zápis tak může pomoci přiblížit diskuzi mezi centrálními bankéři ohledně vyváženosti rizik dalšího postupu centrální banky.
img

Ceny zemědělských výrobců klesají 16 měsíců v řadě

16.09.2024 „V následujících měsících nelze očekávat výrazný pokles cen u zemědělských výrobců. U živočišné výroby již dochází k růstu cen. Rostlinná výroba pravděpodobně začne také zdražovat. To se bude postupně přenášet do cen v potravinářském průmyslu, což bude brzdit pokles cen potravin v obchodech,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Jak si vedou zisky českých podniků?

22.08.2024 Česká ekonomika v tomto roce oživuje pomaleji než jsme původně očekávali. Hlavním důvodem je pozdější restart průmyslové výroby a slabší investiční poptávka doma i v zahraničí. Spotřeba domácností sice díky růstu reálné mzdy oživuje zhruba podle očekávání, průmyslová “brzda” však letos pravděpodobně nedovolí ekonomice růst o moc rychleji než o jedno procento.
img

Ranní okénko - Dnes data o inflaci v zahraničí

20.08.2024 Dnes již před několika okamžiky dorazila první data z Německa, kde byl potvrzen růst cen průmyslových výrobců během července o 0,2 % v meziměsíčním vyjádření. Ačkoli rozptyl odhadů se pohyboval v rozmezí od -0,2 do 0,4 %, výsledek je zcela v souladu s mediánem podle agentury Reuters. V meziročním vyjádření činí výrobní inflace -0,8 %, zůstává tedy stále záporná, avšak deflační trend již výrazně zpomaluje (-1,6 % v červnu). Jelikož slabá poptávka zatím průmyslovým výrobcům příliš zdražovat nedovolovala, současné zdražení představuje spíše pozitivní zprávu.
img

Graf dne – OIL (07.08.2024)

07.08.2024 Trh s ropou v poslední době zažil silný výprodej, vyvolaný obavami o makro zdraví americké ekonomiky, z něhož se k dlouhodobě pozorovaným slabým údajům z Evropy a Asie (zejména Číny) „připojily“ slabší údaje. Ropa nedokázala zastavit poklesy navzdory očekávané eskalaci napětí na Blízkém východě, kdy se ceny Brentu po odrazu z minima 75 dolarů pohybovaly kolem 77 dolarů za barel, ačkoli íránský útok na Izrael se podle mnoha zdrojů zdá být nevyhnutelný.
img

Graf dne – Bitcoin (29.07.2024)

29.07.2024 Bitcoin posílil o 1,90 % na 69 600 USD podpořený optimistickými prohlášeními politiků na víkendové konferenci v Nashvillu. Veškerá pozornost trhu se samozřejmě soustředí na projev bývalého prezidenta a hlavního kandidáta na prezidenta Donalda Trumpa, který sektoru vyjádřil silnou podporu. Níže jsou některé relevantní úryvky z projevu:
img

Vláda se chystá schválit „český Green Deal“. Současně země typu Německa hlásí hrubé neplnění klimatického plánu, což výrazně zdraží pohonné hmoty v Česku – právě kvůli „českému Green Dealu“

15.07.2024 Tento týden Fialova vláda schvaluje „český Green Deal“. Současně jednotlivé země EU zveřejňují svůj klimatický plán do roku 2030. Ten však v řadě případů, včetně případu Německa, zaostává za požadavky vytyčenými Bruselem. To by mělo nově zajímat české řidiče, neboť to může výrazně zvednout cenu pohonných hmot v Česku. Právě kvůli tento týden schvalovanému „českému Green Dealu“.
img

Úroda obilí bude letos nejslabší za poslední roky, může za i úbytek orné půdy kvůli výstavbě – orné půdy je nejméně za více než 100 let. Katastrofa jako v případě ovoce se ale konat nebude

04.07.2024 Prvotní odhady sklizní k letošnímu 10. červnu, které dnes zveřejnil Český statistický úřad, vedou k závěru, že úroda základních obilovin bude letos poměrně slabá, alespoň na poměry posledních let. Sklidit by se totiž mělo 6,82 milionu tun obilí, zatímco v předchozích pěti letech se vždy sklízelo přes sedm milionů tun.
img

Pohonné hmoty dále zdražují. A zdražovat budou dále – i kvůli hurikánu Beryl

04.07.2024 Zdražování pohonných hmot v Česku pokračuje, i když jeho tempo zpomaluje. V uplynulém týdnu zdražil benzin v průměru o 24 haléřů na litr, na 38,32 koruny za litr. Cena nafty vzrostla dokonce o 34 haléřů na litr a stojí 36,99 koruny za litr.
img

Námořní doprava znovu zdražuje. Důvod pro ČNB být opatrnější?

30.05.2024 Napětí v globálních dodavatelských řetězcích stále nepolevuje, zejména při pohledu na cenový vývoj námořní kontejnerové dopravy. Na trase Šanghaj-Rotterdam došlo za poslední měsíc ke zdražení o zhruba 50 % na současných 5 000 dolarů. V meziročním srovnání je růst cen více než trojnásobný. Podobný vývoj se neodehrává jen na ose Asie-Evropa, ale svižně zdražuje kontejnerová doprava také z Asie do Spojených států. Od nástupu pandemie se cena námořní dopravy vyvíjí jako na houpačce. Prvotní šok způsobený uzavřenými přístavy a prudkým růstem poptávky po zboží následovalo zklidnění situace v minulém roce, kdy se ceny vrátily na standardní před-pandemickou úroveň.
img

Zlato je na rekordu. Co to znamená pro vývoj úroků na hypotékách v Česku?

22.05.2024 Ekonomové u nás i v zahraničí vedou veledůležitou debatu o možné trvalejší změně úrovně přirozené úrokové míry (r*). Zvyšuje se oproti letům před covidem, nebo ne? Pro její zvýšení hovoří třeba i rekordní zadlužování Spojených států, které tam podle některých expertů staví na hlavu zavedenou logiku provádění monetární politiky. Proti by však měla vypovídat nynější rekordní cena zlata. To žádný úrok nenese. Proč by tedy tolik rostlo, pokud by se nečekal obecný pokles úrokových sazeb a normalizace r*? Jak to tedy je?
img

Forex: Za výraznějším nárůstem inflace jsou potraviny, ČNB bude i tak opatrnější

14.05.2024 Inflace v dubnu meziměsíčně vzrostla o 0,7 %, což bylo více než jsme čekali my (0,4 %), ČNB (0,3 %) i trh (0,2 %). Meziročně tak dynamika cen zrychlila na 2,9 %, což je 0,4procentního bodu nad poslední květnovou prognózou centrální banky. Za překvapením stál z našeho pohledu především daleko svižnější růst cen potravin (+ 1,7 % meziměsíčně), za kterým stály zejména ceny masa, mléčných výrobků a zeleniny.
img

ČSOB Data Watch: Inflace v dubnu výrazněji vzrostla kvůli potravinám, v létě čekáme mírnější pokles

13.05.2024 Inflace v dubnu meziměsíčně vzrostla o 0,7 %, což bylo více než jsme čekali my (0,4 %), ČNB (0,3 %) i trh (0,2 %). Meziročně tak dynamika cen zrychlila na 2,9 %, což je 0,4procentního bodu nad poslední květnovou prognózou centrální banky.
C:\fakepath\nasdaq-06052024.jpg

Špatné zprávy spouští Nasdaq rally

06.05.2024 Trh práce v USA skončil v dubnu pod očekáváním na všech třech hlavních frontách – míra nezaměstnanosti vzrostla na 3,9 %, meziroční růst mezd zpomalil také na 3,9 % a nových pracovních míst bylo vytvořeno „jen“ 175 tisíc.
img

Swiss Life Hypoindex duben 2024: Strmý pád sazeb se nekoná

05.04.2024 Očekávání poklesu úroků hypoték spojovaná se změnou sazeb České národní banky se zatím pohledem klientů naplnila jen částečně. Zatímco ČNB snížila 20. března 2024 dvoutýdenní repo sazbu o pět desetin procentního bodu na 5,75 % p. a., úroky hypoték až tak výrazně neklesly. Průměrná nabídková sazba hypoték klesla k počátku dubna podle Swiss Life Hypoindexu o pět setin procentního bodu.
img

Hypoindex: Průměrná sazba hypoték počátkem dubna klesla na 5,57 procenta

05.04.2024 Průměrná sazba hypoték na počátku dubna klesla z březnových 5,62 procenta na 5,57 procenta. Zůstává tak nadále blízko nejnižších hodnot od června 2022. Vyplývá to z údajů Swiss Life Hypoindexu, který se zpracovává na základě nabídkových sazeb na začátku každého měsíce. Metodika odráží aktuální průměrnou nabídkovou sazbu hypotečního úvěru pro 80 procent hodnoty nemovitosti.
img

Česká národní banka opět snížila své úrokové sazby

20.03.2024 Bankovní rada České národní banky (ČNB) dnes rozhodla o snížení úrokových sazeb o půl procentního bodu.
img

Pohonné hmoty ještě zlevňují, ale začnou zdražovat – dnes z několika důvodů

14.03.2024 Zhruba půldruhého měsíce trvající zdražování pohonných hmot v ČR se s příchodem března zastavilo a stagnace či mírné zlevňování pokračovalo i v uplynulém týdnu. Zlevňování ale nebude trvalejší povahy, řidiči se musí smířit s brzkým obnovením cenového růstu. Benzín je nyní o dva haléře na litr dražší než před týdnem, stojí v průměru 38,43 Kč/l, zatímco nafta zlevnila o 14 haléřů na litr, na 38,46 Kč.
img

Pohonné hmoty přestaly zdražovat, v příštím týdnu zlevní. Díky sílící koruně a slábnoucí Číně

07.03.2024 Zhruba půldruhého měsíce trvající zdražování pohonných hmot v ČR se v prvním březnovém týdnu zastavilo. Benzín je tak nyní o haléř na litr levnější než před týdnem, stojí v průměru 38,41 Kč/l, zatímco nafta zlevnila o pět haléřů na litr, na 38,60 Kč/. Další mírné zlevnění lze přitom čekat v dalších sedmi dnech. Dochází totiž k mírnému poklesu ceny ropy Brent na světových trzích, přičemž koruna zároveň vůči dolaru zpevňuje, byť rovněž jen mírně. Navíc klesá cena paliv na komoditní burze v Rotterdamu, jež je určující i pro ceny u českých čerpacích stanic.
img

Pohonné hmoty přestávají zdražovat. Nahoru je tlačila slábnoucí koruna, americká centrální banka i napětí v Rudém moři

29.02.2024 Pohonné hmoty v Česku v uplynulém týdne výrazně zpomalily v tempu svého zdražování. Litr benzinu se u čerpacích stanic prodává v průměru za 38,40 koruny, před týdnem byl o 6 haléřů levnější. O 10 haléřů na litru zdražila nafta, za litr teď řidiči dají průměrně 38,65 Kč.
img

Pohonné hmoty v Česku dál zdražovaly o desítky haléřů

15.02.2024 Pohonné hmoty v Česku v uplynulém týdnu pokračovaly ve zdražování. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se aktuálně u čerpacích stanic v Česku prodává v průměru za 37,68 Kč, před týdnem byl o 53 haléřů levnější. O 61 haléřů na litru se zvýšila cena nafty, za litr teď řidiči dají průměrně 37,78 Kč. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny sleduje. Růst cen bude podle analytiků zřejmě pokračovat i v příštím týdnu.
img

Pohonné hmoty rychle zdražují. Důvodem je hlavně slábnoucí koruna, z části pak také napětí v Rudém moři

15.02.2024 Pohonné hmoty v Česku v uplynulém týdnu pokračovaly ve zdražování. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se aktuálně u čerpacích stanic v Česku prodává v průměru za 37,68 Kč, před týdnem byl o 53 haléřů levnější. O 61 haléřů na litru se zvýšila cena nafty, za litr teď řidiči dají průměrně 37,78 Kč.
img

Pohonné hmoty zdražují a nadále zdražovat budou. Kvůli slábnoucí koruně a zdražující ropě

08.02.2024 Pohonné hmoty v Česku v uplynulém týdnu opět zdražily o desítky haléřů. Cena nejprodávanějšího benzinu Natural 95 vzrostla v průměru o 38 haléřů na 37,15 koruny za litr a cena nafty o 41 haléřů na 37,17 koruny. Vyplývá to z údajů společnosti CCS. Ceny pohonných hmot jsou tak nyní nejvyšší od začátku loňského prosince.
img

Pohonné hmoty budou zdražovat i nadále. Další impuls jejich zdražení mohou dát včerejší smrtící exploze v Íránu

04.01.2024 Pohonné hmoty v Česku přestaly po zhruba třech měsících zlevňovat. V uplynulém týdnu stoupla jak cena benzínu, tak nafty. Vyčerpal se totiž potenciál, který dosud poskytovalo snižování cen ropy na světovém trhu.
img

Benzín od posledních voleb, v nichž uspěla pětikoalice, zlevnil reálně už o 25 %. Česko totiž nadále dováží celkem ve velkém ruskou ropu a i paliva z ní vyrobená, přičemž koruna vůči dolaru oslabila jen málo - na rozdíl třeba od eura

28.12.2023 Benzín je nyní v Česku nejlevnější od poloviny října 2021. Ještě pozoruhodnější tento vývoj je, uvážíme-li, že od října 2021 do dnešních dní vzrostla obecná hladina spotřebitelských cen v ČR o zhruba 25 %. V porovnání s cenami všeho ostatního v ekonomice je tedy benzín dnes o zhruba 25 % levnější než v říjnu 2021, což byl mimochodem měsíc, kdy se konaly sněmovní volby.
img

Benzín v Česku je nejlevnější za více než dva roky, dopad napětí v Rudém moři na cenu ropy tlumí solidní stav jejích zásob v USA. Slovensko navíc může do Česka dále dovážet paliva z ruské ropy

28.12.2023 Pohonné hmoty v Česku dále zlevňují, i když tempo zlevňování zpomaluje. Benzín se včera prodával průměrně celorepublikově za 35,84 koruny za litr, což je jeho nejnižší cena od poloviny října 2021. Nafta se v tomto týdnu prodávala i jen za 36,06 koruny za litr, což je její nejnižší cena od samého konce letošního července. K 1. srpnu byla zvýšena spotřební daň z motorové nafty, což způsobilo její skokové zdražení.
img

Co udělá rok 2024 s kursem koruny, úroky hypoték, cenami nemovitostí, pohonných hmot i elektřiny?

26.12.2023 Již za týden budeme odpočítávat první hodiny a dny roku 2024. Co od nej čekat? Jak změní kurs koruny, úroky hypoték, cen realit, pohonných hmot či elektřiny pro nabíjení vozů?
C:\fakepath\ceska koruna5.jpg

Analytici: Nákladové inflační tlaky odezněly, není důvod zdražovat zboží

18.12.2023 Inflační tlaky na straně nabídky odezněly, shodují se analytici, které ČTK oslovila, v hodnocení vývoje výrobních cen v listopadu. Podle nich už není důvod pro další zdražování zboží pro spotřebitele. Vývoj výrobních cen také dává argument pro to, aby Česká národní banka (ČNB) zahájila tento týden snižování úrokových sazeb. Podle Českého statistického úřadu (ČSÚ) v listopadu ceny průmyslových výrobců meziročně vzrostly o 0,8 procenta, ceny zemědělských výrobců klesly o 16,2 procenta.
C:\fakepath\cnb4.jpg

Výsledek jednání ČNB o úrokových sazbách je podle analytiků nejistý

17.12.2023 Výsledek jednání bankovní rady České národní banky (ČNB) o nastavení úrokových sazeb je nejistý. Shodují se na tom analytici oslovení ČTK. Podle nich by sice ekonomická situace vybízela k zahájení poklesu základní úrokové sazby ze současných sedmi procent, bankovní rada ale může mít obavy z dosud neznámého rozsahu lednové úpravy ceníků a jejího dopadu na inflaci. Většina odborníků nicméně čeká, že ve čtvrtek ČNB sazby o 0,25 procentního bodu sníží. Vyjádření členů bankovní rady pro média byla nejednoznačná.
img

Inflace podle očekávání zvolnila

12.12.2023 Ceny v souladu s naším očekáváním v listopadu meziměsíčně vzrostly jen kosmeticky (+0,1 %), což vedlo ke zvolnění meziroční dynamiky inflace z 8,5 % na 7,3 %. Při pohledu do struktury inflace nás překvapil rychlejší nárůst cen elektrické energie (+1,6 %), který je pravděpodobně dán koncem delších fixací u některých klientů (k velkým změnám tarifů v listopadu totiž nedocházelo). Na druhou stranu o něco výrazněji meziměsíčně zlevnily ceny potravin a nealkoholických nápojů (-0,4 %).
img

Inflace podle očekávání zvolnila

11.12.2023 Ceny v souladu s naším očekáváním v listopadu meziměsíčně vzrostly jen kosmeticky (+0,1 % meziměsíčně), což vedlo ke zvolnění meziroční dynamiky inflace z 8,5 % na 7,3 %. Při pohledu do struktury inflace nás překvapil rychlejší nárůst cen elektrické energie (+1,6 %), který je pravděpodobně dán koncem delších fixací u některých klientů (k velkým změnám tarifů v listopadu nedocházelo). Na druhou stranu o něco výrazněji meziměsíčně zlevnily ceny potravin a nealkoholických nápojů (-0,4 %). Vývoj je však značně nerovnoměrný - zlevňující maso a vejce versus zdražující zelenina a sýry. A o něco výrazněji také poklesly ceny pohonných hmot (-3,4 % meziměsíčně).
img

Inflace by mohla v listopadu lehce zvolnit

11.12.2023 Inflace v tomto týdnu bude pravděpodobně posledním výraznějším dílkem do skládačky informací před prosincovým zasedáním ČNB. Předpokládáme meziměsíční stagnaci cen a zvolnění meziroční dynamiky z 8,5 % na 7,3 %. To je sice podobně jako v říjnu velmi lehce nad listopadovou prognózou (o 0,2 p.b.), překvapení by však mělo být i nadále zejména dílem o něco dražších potravin.
img

NAPŘÍČ TRHY

17.10.2023 Nálada na globálních trzích zůstává i v tomto týdnu těkavá, přičemž narůstající nervozita je vidět především na energetických trzích. Ta souvisí s děním na Blízkém východě, kde se nachází významné ropné a plynárenské kapacity. V centru pozornosti nyní stojí očekávaná pozemní vojenská operace Izraele v pásmu Gazy, která může vést k eskalaci napětí v celém regionu a rozšíření ozbrojeného konfliktu do Libanonu nebo intenzivnějšímu zapojení Íránu. Pro trh s ropou je ve hře hned několik scénářů, v závislosti na tom, jak geograficky ohraničený nakonec izraelsko-palestinský konflikt zůstane.
img

Bitcoin nemá za úkol nahradit peníze

16.10.2023 Vlajková kryptoměna bitcoin zahájila novou medvědí sekvenci s cílem dosáhnout 24 350 – 25 211 USD. Předpokládali jsme, že by kryptoměna mohla vzrůst na linii Senkou Span B v 24hodinovém časovém rámci, a to se skutečně stalo. První odraz z naznačené oblasti podpořil během několika dní rally o 5 000 USD. Druhý odraz z této oblasti měl za následek růst 2 500 USD během 19 dnů. Věříme, že díky této dynamice můžeme předpokládat pokračování korekčního scénáře. Navíc digitální aktivum nedokázalo překonat cloud Ichimoku. Dnes bitcoin zdražil o 800 dolarů během několika hodin. Ale co je 800 dolarů za kryptoměnu číslo jedna na světě? Tento krok znamená menší růst. Šum na trhu, nic víc.
C:\fakepath\cerna-labut-06102023.png

Čeká se na černou labuť

07.10.2023 Nárůst výnosů vládních dluhopisů a odhodlanost hlavních centrálních bank držet úrokové sazby vysoko zavání problémem. Stále více se zdá, že inflace sama od sebe neodejde a že k jejímu návratu na udržitelná 2 % bude třeba, aby se některé bubliny vyfoukly, přišla recese, zvýšila se nezaměstnanost – zkrátka, aby se v rozběhnuté a stále přepálené ekonomice USA / eurozóny / České republiky „něco pokazilo“.
img

Polsko tankuje nejlevněji v EU, nafta už je dražší než benzin

29.09.2023 Ceny pohonných hmot v 38. týdnu (18.09-25.09) na Slovensku opět pokračovaly v růstu. Nejvíce opět vzrostly ceny motorové nafty, a to o 0,17 centů za litr, což je za týden nárůst o 1 %. Benzín však zdražil o něco méně, a to o 0,5 %, tj. o 0,09 centů za litr. V průběhu tohoto týdne by se však motoristé mohli dočkat očekávaného obratu v cenách nafty u pump, které postupně rostou nad cenami benzinu. Důvodem jsou v současné době škrty kartelu OPEC+, ale také nový dočasný zákaz vývozu ruské nafty, který způsobuje výrazný nárůst světových cen nafty.
img

Pohonné hmoty v Česku dále zdražují – a zdražovat budou. Ropa se řítí k hranici 100 dolarů za barel a je nejdražší za celý letošní rok, současně je koruna vůči dolaru nejslabší za celý letošek

28.09.2023 Ceny pohonných hmot v Česku dále stoupají, zejména pak nafta. Včera se litr motorové nafty prodával průměrně celorepublikově už za 40,43 koruny, vyplývá z dnes zveřejněných údajů CCS. Jedná se o nejvyšší cenu nafty od začátku loňského prosince. Za poslední týden nafta zdražila o 21 haléřů na litr. Benzín nyní vyjde na průměrně na 40,58 koruny. Za poslední týden tedy podražil o deset haléřů na litr a je nejdražší od konce loňského listopadu.
img

Pohonné hmoty v Česku rychle zdražují – a zdražovat budou. Ropa zřejmě brzy pokoří hranici 100 dolarů za barel

21.09.2023 Ceny pohonných hmot v Česku rychle stoupají, zejména pak nafta. Včera se litr motorové nafty prodával průměrně celorepublikově už za 40,22 koruny, vyplývá z dnes zveřejněných údajů CCS. Jedná se o nejvyšší cenu nafty od začátku loňského prosince. Za poslední týden nafta zdražila o výraznou 1,34 Kč na litr. Benzín nyní vyjde na průměrně na 40,48 koruny. Za poslední týden tedy podražil o 43 haléřů na litr a je nejdražší od konce loňského listopadu.
C:\fakepath\ceska-koruna-euro.jpg

Analytik: Koruna k euru oslabila na devítiměsíční minima a nemá důvod posílit

08.09.2023 Koruna proti euru od začátku září oslabila o 1,2 procenta na 24,35 Kč za euro, a dostala se tak na nejslabší úrovně za posledních devět měsíců. Od začátku roku je slabší o 0,84 procenta. ČTK to dnes řekl analytik XTB Štěpán Hájek. Posílit podle něj nyní česká měna nemá důvod. Podle odhadů i dalších analytiků není vyloučený pokles kurzu až k hranici 24,50 Kč za euro.
img

15 měsíců poklesu tržeb obchodníků

07.09.2023 „Díky postupnému krocení inflace se začínají stabilizovat tržby obchodníků. Mnohé produkty přestávají zdražovat, což oživuje chuť k nakupování. Výrazné zlepšení lze však očekávat až s citelným růstem reálných mezd,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Nafta v Česku kvůli vyšší dani prudce zdražuje a růst její ceny zdaleka nekončí. Zdražuje také benzín, a to proto, že roste cena ropy i velkoobchodně prodávaných paliv

03.08.2023 Nafta v Česku prudce zdražuje. Za uplynulé dva dny zdražila o takřka 1,70 koruny na litr. Důvodem je zvýšení spotřební daně z ní o 1,50 koruny na litr, k němuž došlo předevčírem. Čerpací stanice a dodavatelé pohonných hmot nyní promítají vyšší daň do svých cen. Navíc zdražují velkoobchodně prodávaná paliva na surovinové burze v Rotterdamu, což zdražování nafty v Česku jen umocňuje. Za poslední měsíc zdražila nafta v Rotterdamu o více než 23 procenta. V Česku nyní zdražuje také benzín, kvůli růstu cen ropy na světových trzích – jeho zdražování však není zdaleka tak výrazné jako u nafty, protože spotřební daň z benzínu zůstává letos beze změny.
img

Pohonné hmoty přestaly zdražovat, čeští řidiči mají druhé nejlevnější prázdniny v historii. Houfně do Česka jezdí tankovat už i Slováci, český stát ale přichází o 17 miliard ročně

06.07.2023 Pohonné hmoty v Česku přestaly v uplynulém týdnu zdražovat poté, co jejich ceny vystoupaly na maxima uplynulých dvou měsíce. Benzín Natural 95 zlevnil za poslední týden o dva haléře na litr na 37,34 koruny za litr. Litr nafty je pak o pouhý haléř dražší než před týdnem. Vyjde na 32,33 koruny za litr. V příštím týdnu lze čekat opět stagnaci cen pohonných hmot, maximálně pohyby v jednotkách haléřů směrem dolů či nahoru. Čeští řidiči tak letos budou nadále zažívat druhé nejlevnější prázdniny historie. V poměru k výši průměrné hrubé mzdy byly totiž pohonné hmoty zatím levnější, než jak budou letos, zatím jen o prázdninách covidového roku 2020.
img

Pohonné hmoty budou zdražovat i dále, i když selhává plán Rijádu na zdražení ropy. Saúdi potřebují peníze na své pouštní megaměsto, proto by cenu ropy rádi vyhnali o 20 dolarů za barel výše

08.06.2023 Benzín i nafta v Česku v uplynulém týdnu zdražily v rozsahu kolem 20 haléřů na litr a v podobném rozsahu zdraží také v týdnu následujícím. S nastupující vrcholnou motoristickou sezónou se tradičně zvyšuje poptávka po palivech, takže čerpací stanice mohou s cenami nahoru snáze než v jiných obdobích roku, případně mohou výrazněji navyšovat své marže. Zároveň ovšem nelze očekávat jakkoli dramatický růst cen pohonných hmot. Zatím totiž selhává záměr Saúdské Arábie škrtnutím své těžby vyhnat výše jak cenu samotné ropy, tak produktů z ní, tedy i pohonných hmot prodávaných v Česku.
img

Ve sporu s řetězci dává akademická půda za pravdu zemědělcům. Řetězce a obchodníci si prý loni a jen na cukru „namastili kapsu“ 500 miliony korun navíc

27.05.2023 Kdo může za drahé potraviny? Ve sporu zemědělců a obchodních řetězců se akademická půda staví na stranu zemědělců. Například jen na cukru si řetězce a obchodníci loni „namastili kapsu“ půlmiliardou korun navíc, vypočítává ekonom Provozně ekonomické fakulty České zemědělské univerzity.
img

Pohonné hmoty přestávají zlevňovat. Do Chorvatska se letos cestování autem vyplatí hlavně rodině s dětmi, jinak může být lepší vlak či autobus

25.05.2023 Zlevňování pohonných hmot v Česku končí. Řidiči se teď musí připravit na zdražování. To však zatím bude mírné. V nadcházejícím týdnu zdraží benzín, v rozsahu do 20 haléřů na litr, zatímco cena nafty bude stagnovat kolem stávající úrovně 31 korun za litr. Pod ní se cena nafty tento týden dostala poprvé od července 2021.
img

Kdo může za levnější potraviny? Vláda to není, spíše jde o to, že Češi už nemají peníze, už se totiž nechali jako příslovečné ovečky oholit úplně dohola

18.05.2023 Premiér Petr Fiala se dnes při sněmovních interpelacích vyjádřil i k cenám potravin. „Ceny potravin klesají, je to výsledek tlaku naší vlády.“ Tento výrok je ale třeba uvést na pravou míru. Veřejnost je totiž zmatena, v obchodech zatím přílišné zlevňování nepozoruje. Přinejlepším jen částečné.
img

Hamižflace, aneb ekonomika jako čerpací stanice

16.05.2023 Ten fenomén známe všichni velmi dobře – když na světových trzích roste cena ropy, tuzemští pumpaři na nic nečekají a rychle zdražují, zvláště v časech prudkých cenových výkyvů. Opačným směrem je však cenová korekce o poznání zdrženlivější a levnější ropa se na totemech čerpacích stanic projeví s viditelným zpožděním. V posledním roce však tuto cenovou asymetrii pozorujeme nejen v případě pohonných hmot, ale napříč mnoha dalšími sektory české ekonomiky.
C:\fakepath\inflace-30042023.png

Inflace a silná koruna

30.04.2023 Česká národní banka měla několik možností jak se vypořádat s inflací. Než se změnilo její vedení, rozhodování bylo zaměřeno na potlačení inflace pomocí úrokových sazeb, přičemž horizont vypořádání se s tímto problémem byl někde na úrovni konce tohoto roku. Potom však nastoupil nový guvernér a nová rada, a ti se společně vydali na jinou, nesprávnou cestu.
img

Zlepšující se nálada v tuzemské ekonomice

25.04.2023 Nálada v tuzemské ekonomice se v dubnu znovu zlepšila, jak dokumentují včera zveřejněná šetření mezi českými domácnostmi i podniky. Přestože jde pouze o tzv. měkké indikátory, z našeho pohledu se jedná o povzbuzující signál – tuzemská ekonomika má pravděpodobně to nejhorší již za sebou a po technické recesi přichází na řadu pozvolné hospodářské oživení. Začněme na straně spotřebitelů, kteří jsou dle šetření naladěni nejoptimističtěji za posledních 18 měsíců.
C:\fakepath\Ceska republika.jpg

Analytici: Důvěra v ekonomiku naznačuje, že Česko už překonalo recesi

24.04.2023 Dubnové zlepšení důvěry v ekonomiku naznačuje, že Česko překonalo recesi a vrací se k hospodářskému růstu. Shodují se na tom analytici, které ČTK oslovila. Zároveň ale varují před tím, že hospodářské oživení může signalizovat i posílení inflačních tlaků. Podle Českého statistického úřadu (ČSÚ) se důvěra v ekonomiku v dubnu zvýšila u podnikatelů i spotřebitelů, celkový index důvěry meziměsíčně vzrostl o 3,3 bodu na 97,2 bodu.
img

Růst cen nájmů zpomalil. Zdražovalo se ještě v Ostravě, ale třeba v Olomouci už nájemní bydlení zlevnilo

14.04.2023 Pronájmy zpomalily cenový růst započatý na podzim roku 2021. Data společnosti UlovDomov.cz, která se prostřednictvím služby Ideální nájemce stará soukromým majitelům o více než 2 100 nemovitostí v hodnotě přesahující 12 miliard korun, ukazují v hlavním městě doznívání cenového růstu už jenom u dispozice 2+kk. Ta vychází aktuálně v Praze průměrně na 19 200 korun. Pronájmy dispozic 1+kk či 3+kk jsou v hlavním městě nabízeny o stovky korun levněji než tomu bylo na podzim loňského roku.
img

Povinné ručení se dostalo na nejvyšší hodnotu za poslední tři roky

23.03.2023 Podle Broker Consulting POVIndexu se ceny povinného ručení v březnu pohybovaly průměrně kolem hodnoty 6 821 Kč. V rámci meziměsíčního srovnání se tak jeho hodnota zvýšila o 77 korun. Jednalo se o nejvyšší číslo uvedeného ukazatele za poslední tři roky. Oproti březnu minulého roku došlo k nárůstu POVIndexu o dvě stě třicet korun, což je způsobeno nejistotou na trzích a s tím spojeným zdražováním vstupů.
img

Nafta i benzín jsou nyní v ČR poprvé levnější než před invazí Ruska na Ukrajinu. Družbou má do Německa proudit ropa z Kazachstánu, Polsko se ale bojí, že může jít o ropu ruskou

02.03.2023 Ceny nafty a zároveň benzínu včera vůbec poprvé klesly pod úroveň z doby před invazí Ruska na Ukrajinu loni v únoru. Shodou okolností – a symbolicky – se tak tedy děje ve dech výročí invaze. Průměrná cena litru nafty v Česku včera činila 36,19 koruny, vyplývá z dat společnosti CCS. To je její nejnižší cena za celé období od 18. února 2022. V předvečer invaze, jež začala 24. února 2022, činila její průměrná cena 36,45 koruny za litr. Benzín stál 23. února 2022 celorepublikově průměrně 37,43 koruny za litr, ale včera jeho cena klesla na 37,40.
img

Severní větví ropovodu Družba sice nyní neteče ropa do Polska, do Německa ale ano. Varšava se obává, že nejde o ropu z Kazachstánu, ale nadále z Ruska

27.02.2023 Nafta, ani benzín by v Česku neměly bezprostředně zdražovat v důsledku víkendového nečekaného přerušení dodávek ruské ropy severní větví ropovodu Družba, která surovinu přepravuje do Polska a pak dále do Německa. Polsko od tohoto měsíce má dle smluv odebírat od Ruska pouze zlomek objemu ropy v porovnání ještě i se situací v lednu letošního roku, natožpak loni, či dokonce před válkou na Ukrajině, kdy byla polská závislost na ruské ropy prakticky stoprocentní.
img

Nafta je nyní v ČR poprvé nejlevnější za celé období od doby ještě před invazí Ruska na Ukrajinu. Družbou má do Německa proudit ropa z Kazachstánu, Polsko se ale bojí, že může jít o ropu ruskou

26.02.2023 Cena nafty u českých čerpacích stanic včera vůbec poprvé klesla pod úroveň z doby před invazí Ruska na Ukrajinu. Shodou okolností – a symbolicky – se tak tedy stalo pouhý jeden den po výročí invaze. Průměrná cena litru nafty v Česku včera činila 36,43 koruny, vyplývá z dat společnosti CCS. To je její nejnižší cena za celé období od 23. února 2022, tedy od předvečera invaze. V den invaze, 24. 2. 2022, činila její průměrná cena 36,45 koruny za litr.
C:\fakepath\trader-14022023-46-zm.jpeg

Coca-Cola ve čtvrtletí zvýšila tržby i zisk, inflace donutila firmu zdražovat

14.02.2023 Americký výrobce nealkoholických nápojů Coca-Cola ve čtvrtém čtvrtletí zvýšil provozní zisk meziročně o 24 procent na 2,1 miliardy USD (45,9 miliardy Kč). Firma dnes v tiskové zprávě uvedla, že kvůli vysoké inflaci musela přistoupit ke zdražování. Čisté tržby se zvýšily o sedm procent na 10,1 miliardy USD a firma počítá s dalším růstem i letos.
img

Inflace ČR 12/2022 – 17,5 % Y/Y

10.02.2023 „Do nového roku jsme opět vstoupili se zvýšenou inflací. A to vyšším cenám paradoxně nepomáhá ani extrémně silná koruna a mizivá poptávka domácností. Zdá se, že obchodníci a výrobci stále nemají dost a zboží ještě nepřestalo zdražovat. Společně s ochlazeným hospodářstvím a vyššími úroky jim ale nezbyde nic jiného a inflace se skutečně začne pomalu snižovat. Odhaduji, že někdy ve druhé polovině letošního roku bychom už mohli zaznamenat jednociferné hodnoty zdražování. Což stále není na slavení, ale alespoň už je to lépe predikovatelné a to ekonomice vždy prospívá.“
img

Česká inflace se může přiblížit 18 %

10.02.2023 Dnešní lednová inflace napoví mnohé. Předpokládáme prudký meziměsíční nárůst cen lehce přes 6 %, který potáhnou zejména ceny elektřiny. Pozadu však v lednu nezůstane řada jiných kategorií - dál by měly zdražovat vybrané potraviny (zejména mléčné výrobky a olejniny), vodné a stočné, nové automobily nebo ceny rekreací.
img

Hypotéky jsou v Česku nejdražší za posledních více než 20 let. Letos ale nezlevní, protože inflace bude rychlejší, než se čekalo

08.02.2023 Průměrná sazba hypoték v ČR vzrostla začátkem letošního února na 6,37 procenta, vyplývá ze statistiky Fincentrum Hypoindex. To je historicky nejvyšší hodnota touto statistikou vykázaná. Daná časová řada přitom zahrnuje měsíční údaje nepřetržitě za celé období od ledna 2003. Hypotéky jsou tedy nyní v ČR nejdražší za posledních více než dvacet let, od roku 2002.
img

Pohonné hmoty budou zdražovat. Kvůli otevírání čínské ekonomiky po covidu

19.01.2023 Pohonné hmoty v Česku po krátkodobém zdražení na začátku roku zlevňují druhý týden po sobě. Průměrná cena nejprodávanějšího benzinu Natural 95 od minulé středy klesla o sedm haléřů na 36,22 koruny za litr. Nafta zlevnila v průměru o 19 haléřů na 37,29 koruny za litr.
img

Benzín a nafta začaly s novým rokem zdražovat. Řidiči se však nemusejí bát, svět se řítí do recese, takže pohonné hmoty zase zlevní

05.01.2023 Pohonné hmoty v Česku se vstupem do nového roku začaly soustavněji zdražovat, a to poprvé od loňského října. Benzín za uplynulý týden zdražil o 35 haléřů na litr, na průměrnou cenu 36,49 koruny za litr. Nafta zdražila o 16 haléřů na litr, na 37,85 koruny za litr.
C:\fakepath\ropa-03012022.png

Ropa bude zdražovat

03.01.2023 Sankce na ruský ropný sektor teprve začínají. Jestliže se v březnu loňského roku trhy bály nedostatku ropy a barel Brent se prodával za více než 130 USD, jsou komoditní tradeři nyní až překvapivě klidní i při ceně okolo 85 USD za barel.
img

Tržby obchodníků dramaticky klesají

06.12.2022 „Vysoké ceny odrazují od nakupování. Lidé se ještě více než v minulosti zaměřují na akční nabídky a nejlevnější sortiment. Hrozí, že někteří výrobci začnou šidit kvalitu svých produktů, aby nemuseli dál zdražovat,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Finmex: Inflace v USA i v ČR v říjnu klesla. Můžeme očekávat snižování cen?

28.11.2022 Míra inflace v USA v říjnu klesla ze zářijových 8,2 % na 7,7 %. Ceny meziměsíčně vzrostly o 0,4 %. Poprvé od února se tak nárůst cen dostal pod 8 % a je nejnižší od ledna 2022. Ještě v červnu přitom dosahovala svého čtyřicetiletého maxima 9,1 %. Příznivý vývoj inflace i růstu cen příjemně překvapil také analytiky. V Česku klesla inflace ze zářijových 18 % na říjnových 15 %. Můžeme v nadcházejícím období očekávat zlevňování cen potravin, pohonných hmot a energií?
img

Potraviny ve světě už plošně zlevňují, čeští prodejci ovšem místo toho své ceny často dále šponují. Češi by si měli dát při nákupu v obchodě pozor a nekupovat potraviny za jakoukoli cenu

16.11.2022 Ceny potravin ve světě v tomto měsíci podle všeho klesají, a to poprvé za více než dva roky. Hrozba globální potravinové krize je nejspíše zažehnána. K mnoha českým prodejcům, včetně řetězců, ovšem tato zpráva ani po několika měsících zjevně nedorazila, plyne z říjnových dat ČSÚ.
img

AKTUÁLNÍ prognóza pro EUR/USD na 10. 11. 2022

10.11.2022 První věc, na kterou byste si měli dát pozor, je, že od začátku týdne dolar výrazně zlevnil a odraz se dal čekat. Navíc to byl jen politický faktor, který na něj vyvíjel tlak v podobě nejistoty ohledně výsledků midterm voleb. Jakmile tedy bylo jasné, že demokraté zřejmě získávají kontrolu nad Senátem, americká měna okamžitě začala aktivně zdražovat. I když sčítání hlasů stále probíhá a v některých volebních místnostech je sečtena méně než polovina hlasovacích lístků. Nicméně zatím vše směřuje k tomu, že demokraté ovládnou Senát, zatímco republikáni Sněmovnu reprezentantů. Hlavním motorem oslabení dolaru byl předpoklad, že Republikánská strana vyhraje drtivé vítězství a získá kontrolu nad oběma komorami Kongresu.
img

Akcie i dluhopisy rostou, začalo se sázet na mírnější Fed

01.11.2022 Včerejšek Americe nevyšel, ale dnes si trhy snaží spravit chuť. Slušně rostou jak evropské akciové indexy, tak americké futures. DAX roste o 1,2 pct a patří v Evropě k těm slabším, futures pak naznačují pro S&P 500 v úvodu růst o 0,9 pct. A nejen to, výrazně se dnes daří dluhopisům, přičemž výnosy na 10Y splatnosti klesají v USA i Evropě zhruba o 10 bazických bodů.
img

Hrozí ještě výraznější zdražení pečiva v ČR. Ukrajina totiž končí s vývozem své zemědělské produkce přes černomořské přístavy

30.10.2022 Ukrajina dnes oznámila, že zastavuje vývoz své zemědělské produkce přes černomořské přístavy. Činí tak v reakci na včerejší odstoupení Ruska od takzvané obilné dohody. Moskva se rozhodla dohodu vypovědět „na neurčito“ po dronovém útoku na plavidla ruského námořnictva, k němuž došlo ve vodách krymského přístavu Sevastopol. Moskva z útoku obvinila Kyjev. Celá záležitost může vážně zhoršit zásobování světa potravinami a prohloubit probíhající potravinovou krizi. Utrpí samozřejmě také ukrajinská ekonomika.
img

Pohonné hmoty dále výrazně zdražují – a budou dále. Zdražuje ropa a české čerpací stanice si po zvýšení daně z benzínu mohou navyšovat marže

20.10.2022 Ceny paliv v Česku za týden výrazně vzrostly, byť pomaleji než o týden dříve. Benzin Natural 95 zdražil o 93 haléřů na 42,85 Kč/l. Litr nafty stojí v průměru 46,85 koruny, což je o 1,56 Kč více než minulou středu. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny sleduje. Benzín je nejdražší od první poloviny srpna, nafta od druhé poloviny července.
img

Pohonné hmoty výrazně zdražují – a budou dále. Zdražuje ropa a české čerpací stanice si po zvýšení daně z benzínu mohou navyšovat marže

13.10.2022 Ceny paliv v Česku za týden výrazně vzrostly. Benzin Natural 95 zdražil o téměř tři koruny na 41,92 Kč/l. Litr nafty stojí v průměru 45,29 koruny, což je o 2,29 Kč více než minulou středu. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny sleduje.
img

Benzín od soboty zdražil o více než korunu na litr, zdražuje už také nafta. A zdražování neskončí, kartel OPEC dnes totiž zřejmě škrtne hodně ze své těžby

05.10.2022 Benzín od soboty zdražil o více než korunu na litr. V pátek, v poslední zářijový den, stál jeho jeden litr celorepublikově průměrně 37,54 koruny. Včera už to bylo 38,62 koruny. Od soboty 1. 10. je totiž zrušeno snížení spotřební daně z benzínu. Ta se tak zvedla o 1,50 Kč/l.
C:\fakepath\forex-12092022.jpg

ČNB už sazby zřejmě nezvýší

12.09.2022 Dnešní inflační čísla z dílny Českého statistického úřadu příjemně překvapila. Meziroční růst cen se snížil z červencových 17,5 % na srpnových 17,2 %. Zásluhu hledejme především ve vyšší srovnávací základně, protože loni touto dobou už se začalo zdražovat, a také v poklesu cen benzínu. Ten však zpomalí růst cen jen na 2 měsíce a nejde na něm zakládat klesající trend.
img

Motorová nafta je v ČR rekordně drahá oproti benzínu. Nafta totiž nahrazuje totiž drahý plyn

01.09.2022 Po letním cenovém poklesu začaly pohonné hmoty v ČR v uplynulém týdnu viditelně zdražovat, nafta pak poměrně dramaticky. Nafta v uplynulém týdnu zdražila o skoro 2,40 koruny na litr. Včera tak její průměrná cena, 45,23 koruny na litr, byla nejvyšší od začátku srpna. Benzín zdražuje o poznání pomaleji. Za poslední týden přidal na ceně jen 22 haléřů na litr.
C:\fakepath\trader-25082022-21-zm.png

Banka UBS: Eurozóna už je v mírné recesi kvůli prudkému zdražování energií

25.08.2022 Ekonomika eurozóny se už dostal do "mírné recese", kterou vyvolal prudký růst cen energií a jež přetrvá nejméně do konce roku. Ve své dnešní zprávě pro klienty to uvádí ekonomové švýcarské banky UBS. Zároveň odhadli, že ekonomika eurozóny ve třetím čtvrtletí klesne o 0,1 procenta a ve čtvrtém kvartálu o 0,2 procenta.
img

Rozbřesk: Koruna vyčkává, dolar maže ztráty. Potraviny budou i nadále zdražovat

15.08.2022 Situace na trhu s potravinářskými komoditami se za posledních pár měsíců, alespoň co se týče cenového vývoje, zlepšila. Cena evropské pšenice (září 2022) se z květnových maxim kolem 440 EUR/t dostala asi o 100 EUR/t níže, tedy nedaleko od úrovní, které byly pozorované na začátku války na Ukrajině. Podobné zprávy se poslední dobou objevují i v médiích, částečně s nadějí, že pokles burzovních cen se propíše i do výrazného poklesu cen spotřebitelských. Podobná úvaha je však pro tuto chvíli asi příliš optimistická, a to hned z několika důvodů.
img

ČEZ zítra zdražuje lidem energie jen měsíc od posledního zdražení. Nejde letos o poslední zdražení – na podzim domácnosti čeká cenový šok, inflace může atakovat úroveň 20 %

31.07.2022 Od zítřka ČEZ opět zdražovat. Největší tuzemský dodavatel elektřiny domácnostem, kterým končí fixace, zvedne cenu od 1. srpna, a to na všech tarifech – nejčastěji zhruba o 10 procent. Přitom zdražil také pro období od 1. července.
img

„Polední meníčko“ bude brzy průměrně za 200 korun, za posledních deset let zdražila o 80 korun – v Praze méně než ve zbytku země. Pro řadu lidí se oběd v restauraci kvůli inflaci stává nedostupným a vaří si doma

24.07.2022 Lidé v Česku už se dnes v restauraci jen těžko nenaobědvají za cenu pod 150 korun. Oběd nyní stojí průměrně 163 korun, plyne z šetření společnosti Sodexo Benefity. V Praze to je dokonce 190 korun, na Karlovarsku jen 147 korun. Průměrná cena „meníčka“ od roku 2020 narostla o 28 korun.
img

Rodinné rozpočty se musí připravit na další zdražování potravin

20.07.2022 „Kombinace prudkého růstu cen zemědělských a energetických komodit vede k dalšímu zvyšování cen potravin. Rodinám, které žijí s napjatými rozpočty, hrozí, že před výplatou nebudou mít dostatek peněz na obstarání jídla,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

ČEZ zdražuje lidem energie jen měsíc od posledního zdražení. Nejde letos o poslední zdražení – na podzim domácnosti čeká naprostý cenový šok, inflace může atakovat úroveň 20 %

02.07.2022 V polovině prázdnin bude ČEZ opět zdražovat. Největší tuzemský dodavatel elektřiny domácnostem, kterým končí fixace, zvedne cenu od 1. srpna, a to na všech tarifech – nejčastěji zhruba o 10 procent. Přitom zdražil také od včerejška, tedy pro období od 1. července.
C:\fakepath\44913a804a8d2cb7403037b3c698f2ca.jpg

Sledujte v první řadě inflaci

28.06.2022 Centrální banky během jara přešly do tvrdého boje proti inflaci. Zatímco do únorové ruské invaze na Ukrajinu se hlavní měnové instituce snažily balancovat mezi hospodářským a cenovým růstem a inflaci považovaly za dočasný výkyv, s prudkým růstem cen energií a zemědělských komodit způsobených primárně putinovou válkou už je všemu jinak.
img

„Polední meníčko“ bude brzy průměrně za 200 korun, za posledních deset let zdražila o 80 korun – v Praze méně než ve zbytku země. Pro řadu lidí se oběd v restauraci kvůli inflaci stává nedostupným a vaří si doma

28.06.2022 Lidé v Česku už se dnes v restauraci jen těžko nenaobědvají za cenu pod 150 korun. Oběd nyní stojí průměrně 163 korun, plyne z šetření společnosti Sodexo Benefity. V Praze to je dokonce 190 korun, na Karlovarsku jen 147 korun. Průměrná cena „meníčka“ od roku 2020 narostla o 28 korun.
img

Rusnokova bankovní rada se dnes naposled pokusí přibrzdit inflační kolotoč, který ČNB pomáhala roztáčet. Hypotéky mohou zdražit až k 10 %

22.06.2022 Fundamentálním problémem současné světové ekonomiky je to, že centrální banky v uplynulých letech vytvářením „bilionů z ničeho“ roztočily kolotoč inflace a spekulace, který teď neumí zastavit.
img

Benzín v ČR je právě teď nejdražší v historii. Hned první týden po snížení spotřební daně z něj

12.06.2022 Cena benzínu u českých čerpacích stanic včera vzrostla na svůj absolutní historický rekord. Litr benzínu Natural 95 se prodával průměrně celorepublikově za 47,31 koruny, jak vyplývá z dat CCS. Benzín je tak už o zhruba 70 haléřů na litr dražší než 31. května, tedy poslední den před snížením spotřební daně z pohonných hmot.
img

Řidiči už tankují dráže než před snížením spotřební daně. Cena benzínu už dnes může být historicky rekordní, což by bylo pro vládu fiasko

10.06.2022 Už včera došlo k optickému „smazání“ efektu týden starého snížení spotřební daně v případě benzínu. Fialova vláda rozhodla s platností od 1. června o snížení daně z pohonných hmot o 1,50 koruny na litr. Předpokládala, že pohonné hmoty v důsledku opatření zlevní o 1,80 koruny na litr, neboť se bude platit i nižší DPH, která se vypočítává až po zohlednění právě spotřební daně.
img

Benzín byl včera už jen o osm haléřů levnější než před snížením spotřební daně z něj. Pohonné hmoty v dalších dnech podraží o korun a více na litr

09.06.2022 Už dnes zřejmě došlo ke „smazání“ efektu týden snížení spotřební daně z pohonných hmot z minulého týdne. Alespoň tedy v případě benzínu. Fialova vláda rozhodla s platností od 1. června o snížení daně z pohonných hmot o 1,50 koruny na litr. Předpokládala, že pohonné hmoty v důsledku opatření zlevní o 1,80 koruny na litr, neboť se bude platit i nižší DPH, která se vypočítává až po zohlednění právě spotřební daně.
img

Řidiči zřejmě již dnes tankují benzín dráže než před snížením spotřební daně před týdnem. Fialova vláda „kopíruje“ vládu Babišovu, i proto tedy vyhlíží velký schodek skoro 300 miliard pro rok 2023

08.06.2022 Už dnes může dojít ke „smazání“ efektu týden starého snížení spotřební daně v případě benzínu. Fialova vláda rozhodla s platností od 1. června o snížení daně z pohonných hmot o 1,50 koruny na litr. Předpokládala, že pohonné hmoty v důsledku opatření zlevní o 1,80 koruny na litr, neboť se bude platit i nižší DPH, která se vypočítává až po zohlednění právě spotřební daně.
C:\fakepath\rusko-03062022.jpg

Dopad embarga EU na ceny ropy

03.06.2022 Evropská Unie se po dlouhém jednání dohodla na kompromisu, který by měl do konce letošního roku snížit dovoz ruské ropy do 27členého bloku o 90 %. Tímto krokem navazuje na podobná embarga Velké Británie i USA, které zakázaly dovoz ruské ropy hned po začátku války a které dále stupňuje tlak na Kreml i na samotnou cenu ropy.
img

Analytik: Nové ceny ČEZ jsou špičkou ledovce, do budoucna by měly klesnout

27.05.2022 Nové ceny elektřiny a plynu, které v tomto týdnu zveřejnil ČEZ pro část svých zákazníků, ukazují maxima při současné situaci na velkoobchodním trhu s energiemi. Jde o špičku ledovce, nad tuto hranici by již ceny pro odběratele neměly stoupnout. ČTK to dnes řekl analytik ENA Jiří Gavor. Podle něho ale celkový trh čeká ještě růst, neboť tyto ceny bude ČEZ dorovnávat i u ceníků pro další své zákazníky a zdražovat budou také ještě i další dodavatelé. Následně by ale ceny měly začít klesat, dodal.
Související klíčová slova: Premiér Andrej Babiš | NetEase | Snížení cen | Analytický tým FXstreet.cz | Ceny rýže | Invaze | Zvýšení základní úrokové sazby | Silnější koruna | Programování | Developeři | Cenový pohyb | Jackson Hole | Sazba hypoték | Oživení cen | BRIC | Společnost Nestlé | Nákupní centra | Výkon | Vývoj ceny dřeva a železné rudy | Pumpaři | Dopady pandemie COVID-19 | Silný support | Kč/EUR | Koronavirové krize | Odhad vývoje ekonomiky | Egypt | Počasí | Zkušenosti | Hurikán Ida | Prezident Biden | Refinitiv | Vstupy | Mzda v ČR | Prohloubení schodku | USD/PLN | Exporty | Sekce měnové | Veřejné finance | Analytik Cyrrusu | Citibank | Spolkový statistický úřad | Viktor Orbán | EUR | Silicon Valley Bank | Vývoj cen ropy | Trend | Obchodní příležitosti | Pokles sazeb | Regionální měny | Inflační čísla | Rotterdam | Sněmovní volby | Citigroup | Veřejný dluh Spojených států | Volatility | Koruna zpevnila | Ekonomické dopady pandemie | Mezinárodní měnový fond | Hnojiva | Alligator | Statistiky | Patria Finance | Tempo růstu | Nová rada ČNB | Hodnota zlata | Investiční banky | Oživení poptávky | Zrušení daně z nabytí nemovitosti | Aktiva | Ruské invaze na Ukrajinu | Oilprice.com | Vládní opatření | Výpadek těžby | Bezpečné útočiště | Hypotéky v ČR | Unilever | Evropská komise | LNG terminály | Spojení | Společnost CBRE | Cena palivového dříví | České vlády | Pravděpodobnost | Organizace zemí vyvážejících ropu | Hurikán | Střední Evropa | Index UlovDomov.cz | Devizoví obchodníci | Situace na Ukrajině | Menší poptávka | Czech Credit Bureau | Tuzemská ekonomika | Nájemní bydlení | ISM ve službách | Burzovní cena plynu | Cenové stability | Slábnutí koruny | Více peněz | Úroky na hypotékách | Energetika | Zasedání ECB | Aktuální prognózy | Český statistický úřad | Platba | Analytický tým | Výhled ekonomiky | Varianta covidu | Šéf Fedu Jerome Powell | Goldman Sachs | Tržby obchodníků | Bidenova administrativa | Reality | USD/BRL | Geopolitické napětí | PLN | Lagardeová | Poplatky | Provident | Rostoucí ceny | Ropa Brent | Růst sazeb | Německý DAX | Eurodolar dnes | Data Watch | Snížení produkce | Expanze | Exchange | Shrinkflation | Český realitní trh | E-shopy | Blue-chips | Argos Capital | Posilování dolaru | Backwardation | Průměrná úroková sazba | Vanguard Real Estate ETF (VNQ) | Saúdská Arábie | Nová data | Petr Fiala | Nezaměstnanost | Vývoj ceny Vanguard Real Estate ETF (VNQ) | Znehodnocení | Pandemie | Růst cen | Deflace | Pandemie COVID-19 | Průměrné hodinové mzdy | Gallium | Vakcinace | Výprodeje | Zpráva | Snížení úrokových sazeb | Pokles ceny ropy | USD index | Směrnice | Vlastní bydlení | ČSÚ | Poradenská společnost | Dolarový index | Smrskflace | Strach | Inflace v prosinci | Ekonomika Spojených států | Bankovní rada ČNB | Analýzy | Burza | Data z Německa | Lubomír Lízal | Velké ekonomiky | Nafta v ČR | Nastavení úrokových sazeb | Poskytování hypoték | Rodinné domy | Pokles ceny | Expobank | Kryptoměna Bitcoin | Pohonné hmoty v Česku | Snížení DPH | Vysoké riziko | Cena zlata | Zvýšení úrokové sazby | Dříví | Vyšší daň | Dolary | Rafinerie | Vývoj ceny ropy WTI | Švýcarská banka UBS | Základní úrokové sazby | Obchodní válka mezi USA a Čínou | Dluhopisy | Situace v Mexickém zálivu | Knight | Stavební spořitelny | Maloobchod | Tomáš Jícha | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Útlum ekonomiky | Cena Brentu | Ceny nájemního | Evropská měna | Nizozemsko | Vývoj ceny ropy Brent | Ceny pohonných hmot | Spotřební koš | Cena hypoték | Sodexo | Prudký pokles | David Marek | ČSOB | Bohatí | CZK | Nord Stream | Ojetiny | Vývoj ceny ropy Brent v USD | Sílící koruna | Výsledek inflace | Vanguard Real Estate | Porovnání vývoje | Výhled | Sazby hypoték | Akcioví býci | Nejvíce zlata | Oživování ekonomiky | Akciová společnost | Wall Street Journal | Coca-Cola | HUF | Deflační tlaky | Dovoz ropy | Supervelmoci | Globální supervelmoci | EIA | Americký prezident | Chilské peso | Znehodnocení koruny | Korekční pohyb | Cena pohonných hmot | Průmysl | Antivirus | Inflace | Vývoj měnového páru | Úvěrová portfolia | Centrální banky | RWE | Oanda | Válka | Česká měna | Pricing power | Objem hypoték | ROE | Geopolitická situace | Sazba hypotečních úvěrů | Předstihové indikátory | Poplatek | Dobré výsledky | Mluvčí ČEZ | Cenový šok | TSMC | Ceny zemědělských výrobců | Ratingová agentura | Výrazný růst | Dnešní makroekonomické ukazatele | Covid | Základní úrokové sazby ČNB | Snižování cen | Léto | EURCZK | Sazba ČNB | Technická recese | Leva | Suroviny | Agora | Události tohoto týdne | Vzestup inflace | Turecko | Spotřební daně | Pandemie koronaviru | Alibaba | Růst úroků | Snižování sazeb | Výrazný vzestup | Donald Trump | Czech Fund | Hodinový graf | Vladimír Pikora | Izrael | Vice | Prezident Trump | Futures | Real estate společnosti | Úrokové míry | Vývoj ceny dřeva v USD | Komerční banka | Příchod krize | Cíl ČNB | Akciové trhy | Globální poptávka | Důvěra spotřebitelů | Německá koalice | Ekonomická předpověď | Asie | Klid před bouří | LOGeco | Schválení bitcoinového ETF | Člen bankovní rady České národní banky | Odvětví | Jemenští povstalci | G7 | Utahování měnové politiky | Vývoj na rozvíjejících se trzích | Německý index DAX | Výsledek jednání ČNB | Komoditní tradeři | Hurikán Laura | Další růst | Plovoucí LNG terminály | CL | LIBOR | Štěpán Hájek | Zdražování potravin | Míra nezaměstnanosti ve Spojených státech | MIFID | Snižování úrokových sazeb | Indikátor RSI | Bankovní úvěrová portfolia | Domácnosti | Ceny zemního plynu | Analytici | Ceny nájemního bydlení | Program kvantitativního uvolňování | Globální ekonomiky | Prodeje nových aut | Pražská teplárenská | Omezení dodávek | NAFTA | Silnější euro | Moneta | Nová varianta covidu | Těžební náklady | Polská vláda | Tuzemští obchodníci | Pšenice na burze | Nižší produkce | Raiffeisenbank Luboš Růžička | Cena Litecoinu | Golem Finance | Epidemiologická situace | Vakcína proti koronaviru | Stlačení inflace | Představitelé České národní banky | FRED | Gallium a germanium | Inflace cen | Cenová korekce | Varšava | Daňové přiznání | Monetární politika | Krotící optimismus | Sazby centrálních bank | Ceny elektřiny | Akcioví investoři | Martin Chovanec | Obchodní války | Byznys | Země EU | Ceny nemovitostí v USA | Úroveň rezistence | Marketingová komunikace | Washington | Aktuální hodnoty měny | BNP Paribas | Růst cen nájmů | Vlastní nemovitost | Poptávka po ropných produktech | Data z USA | Zbyněk Stanjura | Sazby na hypotékách | Graf | Úsilí | Manažeři | Snižování úroků | Portu | Očekávání trhu | Býčí signál | Kartel OPEC | Medvědí signál | Válka mezi USA a Čínou | Drahý plyn | PwC | Výnosy | Poptávka | Údaje o inflaci | Výrobní inflace | Spirálovitý růst cen | Pohonné hmoty | Koruna oslabuje | Zaměstnanost | Ekonomiky | Jana Mücková | Hyperinflační scénáře | Tržní vývoj | Americká centrální banka FED | Citelné zdražování | Daň z nabytí nemovitosti | PLN/EUR | RBI | Členové bankovní rady | Investice do komerčních nemovitostí | Negativní dopad | Český trh práce | Průměrné ceny nafty | Vývoj měnového páru EUR/CZK | UniCredit Bank Pavel Sobíšek | Rozhodnutí ČNB | Růst úrokových sazeb ČNB | Economist | Zápis z posledního zasedání Fedu | Cenové hladiny | Sazby v USA | PEPSICO | Bydlení | Fio | Cenotvůrce | Cena barelu ropy | ERA | Peníze | Ycharts | Vývoz ropy | Pozitivní očekávání | Vysoká inflace | Brent | Ipsos | Jaroslav Ton | Ceny Vanguard Real Estate ETF (VNQ) | Stavební produkce | Maloobchodní tržby | Ceny v zemědělství | Politika | HUF/EUR | Kakao | xStation | Očekávání | Malé podniky | Kurz EUR/CZK | Největší švýcarská banka | Měď | Ceny novostaveb | Finmex Academy Martin Maršovský | Margin | Nejistota na trzích | Vyšší výnosy | Zvýšení sazeb | Hluboké recese | Fosilní paliva | Nárůst výnosů vládních dluhopisů | Investiční poptávka | Realita | Války na Ukrajině | Konflikt na Blízkém východě | Hypotéky v Česku | Invaze na Ukrajinu | Letecká doprava | Základní sazby | Měnový fond | Guvernér české národní banky | Evropské měny | Financovat | Republikáni | Automobil | Historie | Hlavní úrokové sazby | Jiří Gavor | Cena elektřiny | Zásoby ropy | Meziroční inflace v ČR | CZK/EUR | Lukáš Kovanda | Online nakupování | Nákupy | Růst | Americká ropná společnost | FérMakléři.cz | Analytika | Velký hráč | Nabídka | Americký index | Příležitosti | Itálie | Výpadky | Snížit úrokové sazby | EUR/CZK | Nárůst cen | Americká lehká ropa | Vanguard | MiFID II | Vývoj akciového indexu S&P 500 | BH Securities | Světové finanční krize | Ekonomické zotavování | Podnikání na kapitálovém trhu | Větší podniky | Prognóza | Petr Král | Úrokový swap | Použití finanční páky | Situace na Blízkém východě | Trh práce | Koruna | E-commerce | Změny cen | Ceny benzínu v USA | Swiss | Hypoindex | Trh práce v USA | Zavedení embarga | Rezervy na ochranu úvěrového trhu | Veřejný dluh | Aktuální kurzy měn | Tempo poklesu | Spotřebitel | Ropný trh | Purple Trading Petr Lajsek | Hyundai | Conference Board | Nejlevnější hypotéky | Rizikové sektory | Nastavení měnové politiky | Silicon Valley | Koronavirová krize | Úrokové sazby v USA | Jiří Váchal | Ropná válka | Cena mlynářské pšenice | Index podnikatelské nálady | Největší světoví producenti | Hamižflace | Pavel Sobíšek | Americká centrální banka | Indikátor | Ropné dodávky | Ceny výrobců | Chování | Tržní úrokové sazby | Kontrakty | Systémová rizika | Makroekonomická data | Tuzemské banky | Lira | Koruna posílila | Gepard Finance | Geopolitická rizika | Moskva | Národní ekonomická rada vlády | Jednání kartelu OPEC | Starší nemovitosti | Thyssenkrupp | AUD | ATRIS | Dřevo | Přehřátý trh práce | Chicago Mercantile Exchange | Oslabování koruny | Expanzivní měnová politika | Úrokové sazby | Dodávky ropy | Meziroční růst | Člen bankovní rady | GlassNode | Investujte zodpovědně | Růst cen výrobců | Ranní okénko | Fincentrum | Trh | Michal Brožka | Barel ropy | Listopadová inflace | KDU-ČSL | Cena ojetých aut | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Uložení peněz | Problémy | Oživení české ekonomiky | Nové restrikce | Intervenční režim | Fialova vláda | Průměrné mzdy | Česká národní banka (ČNB) | Spořící účty | Nárůst výnosů | Aleš Sosnovský | Krach Silicon Valley | Rozdílové smlouvy | Společnosti | Index | Pronájmy | Vyšší náklady | Nemovitosti v ČR | Platidla | Zásoby suroviny | ECB Christine Lagardeová | Energetický kolos | Rezervní měny | Prezident USA | LTC/USD | Elektřina | Zdražování v Česku | MMF | Měsíční data | Zpřísnění měnové politiky | TradingView | Eura | Vývoj meziroční inflace v ČR | Komise | Kurz koruny | Nejistoty | Propad amerického akciového trhu | Zájem o hypotéky | Kapitál | Data společnosti UlovDomov.cz | Jiří Rusnok | Posílení | USA REIT | Nedostatkové čipy | Rijád | Ceny plynu | Agentura Reuters | Obiloviny | Nová německá vláda | Celoroční výhled | Nárůst cen ropy | Rumunsko | Maďarsko | Majitel | Litecoin | Americké investiční banky | S&P | Vít Hradil | UlovDomov.cz | Objednávky | EUR ČNB | Úrokové sazby centrálních bank | Unie | Cena kakaových bobů | Data z ekonomiky | Sázky | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Akciové indexy | Christine Lagardeová | Shell | Světové ceny ropy | Ropné zásoby | Bod zlomu | Polský zlotý | Bankovní rada České národní banky | Valuo | Úroda | Koupěschopnost | Tlumit inflační tlaky | IEA | Klesající trend | ČSOB Data Watch | Pozornost trhu | Závislost | Čerpací stanice v ČR | Rozpočtová politika | Koronavirus | Vývoj inflace | Nová prognóza | Finlord | Deficit | Pandemie COVID | Nejvyšší cena | Spotřební daň z nafty | Statistický úřad | Daň z nabytí | Ficova vláda | Úvěrové aktivity | MF | Podnikání | Ekonomické aktivity | Ceny nájmů | Budoucnost | Termínové kontrakty | Cukr | Covidové restrikce | Bankéři | LTC/USD (Litecoin) | Americká banka | Sektor služeb | Libor Ostatek | Globální měny | Hedgové fondy | Indexy amerického akciového trhu | Fincentrum Hypoindex | ČSOB Data | Nabídka nemovitostí | Eskalace | Velcí obchodníci | Andrej Babiš (ANO) | Pohled na ceny nájmů | Výroba aut | Řešení inflace | Zvýšení daně | Větší riziko | Firma | Česká koruna | Vývoj cen pohonných hmot | Rumuni | Nord Stream 1 | Cíl cenové stability | Jednání ČNB | Opatření | Benzín | Podnikatelé | Prudké oslabení | Íránský útok | OilPrice | Pozornost | Ceny na realitním trhu | Premiér Petr Fiala | | Překoupené zóny | Americká rozpočtová politika | Elektromobily | Swiss Life Hypoindex | Meziroční míra inflace | Bohatství | Ifo | Momentum | Standard Chartered | Margin cally | Analytik skupiny | Vítězství Donalda Trumpa | Úrokové sazby 30letých hypoték | Index UlovDomov | Výrobci potravin | Závislost na dolaru | Burze | Diverzifikátor | Americká měna | UMA | Nákupy centrálních bank | Daně z příjmů | Členské země eurozóny | Bitcoin | Cena plynu | Zlevnění hypoték | Čínský trh | Platforma | Evropský plyn | Británie | Spekulativní investice | Organizace spojených národů | Hladomor | Analytik Raiffeisenbank | Obchodníci | Germanium | Data o inflaci | Růst průmyslových cen | Obchodovat | EUR/MWh | Meziroční růst cen v USA | Snížení základní úrokové sazby | Uniper | Nynější krize | Ceny povinného ručení | Analytik Portu | Patria Online | Celková inflace | 4Trans | Obchodujeme kryptoměny | Ropa | Tovární objednávky | Největší ekonomika | Překoupené signály | Finance | Válka na Ukrajině | Klimatický plán | Banky a stavební spořitelny | Ceny benzínu | Omezení těžby | USA | Důvěra v ekonomiku | Růst úrokových sazeb | Platformy | Prezident Donald Trump | Raiffeisenbank a.s. | Výhled USA | Pár EUR/USD | Prostor pro další růst | Embargo EU | Rodinné rozpočty | Cenový index | Premiér Viktor Orbán | Zasedání Rady guvernérů | Zlevňování hypoték | Short měnových párů | Stříbro | Světové trhy | Michal Hrbatý | USA REIT fondy | Inflačně mzdová spirála | Sankce | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Rostoucí ceny komodit | Zájem o komodity | Hlavní ekonom | Pokles cen | Šéfové českých firem | Vývoj americké fiskální bilance | Volby | Vývoj čistých marží | Joe Biden | Fibonacciho expanze | Indikátor CCI | Výdaje | Pozemky | ETF | Jednání ČNB o úrokových sazbách | Pohonné hmoty v ČR | Dow Jones | SWIFT | Pravidla pro hypotéky | Investiční aktivita | Bulharsko | Energetické podniky | Problém vysokého růstu cen | USD za tunu | Mezinárodní banky | Obchodníci s ropou | Ceny starších bytů | West Texas Intermediate (WTI) | Cena zemního plynu | Příliv ropy | UBS | Zpomalení inflace | Ekonomové | Prohlášení | Česmad Bohemia | Průměrné hodinové mzdy v USA | Spojené státy | Trading | Růst HDP | Zvyšování úrokových sazeb | Vývoj růstu mezd v eurozóně | Ropná společnost | Vývoj průměrné ceny benzínu | Hodinové mzdy v USA | Trinity Bank Lukáš Kovanda | Koruna česká | Vysoká cena | Vývoj nezaměstnanosti | Průměrné ceny benzínu v USA | Americká data | VNQ | Vývoj | Výkon ekonomiky | Vláda v Pekingu | Úroková sazba | Vývoj ceny dřeva | Těžební kapacity | Deloitte | Michal Valentík | Český stát | Start-upy | Amazon | Čínská poptávka | Cena dřeva | Zdroj příjmů | Podnikatelská nálada | Podpůrná opatření | Glassnode | Finmex | Agentura Fitch | Investiční doporučení | Nadhodnocení | Západní sankce | Konkurenceschopnost | Generali Investments CEE | UlovDomov | Dopady pandemie | Zasedání České národní banky | Ceny dřeva v USD | Erdogan | Michal Uma | Poptávka USA | České měny | Zavedení embarga EU | Investice do nemovitostí | Data z průmyslu | Krach velkého developera | Volatilní | Riziko ztráty | EUR/USD | Severomořská ropa Brent | Starší byty | Zemědělství | OSN | Šum na trhu | Normalizace měnové politiky | Spotřebitelská důvěra | Ceny průmyslových výrobců | Vstupní náklady | Pokles cen energií | Indikátor Stochastic | Další vývoj | West Texas Intermediate | Daň z benzinu | Základní úrokové sazby v USA | Běžné spoření | Greedflation | Dění ve světě | Strach z inflace | Recese v USA | Zastavení války | Měnové politiky | Ekonomické dopady pandemie koronaviru | Odvětví operující s vysokým rizikem | Sazby ČNB | Ruský vývoz ropy | Ceny nemovitostí | Konkurenční společnost | Ministryně financí Alena Schillerová | Fiskální politika | Vývoj 5letých inflačních očekávání | Elektrárny na biomasu | Zlotý | Výdělky | REIT fondy | Ekonomická situace | Odhad HDP | Ekonomický sentiment | Cenová válka | Centrální bankéři | CNY | Kapitálové rezervy | Vítězství | Investiční strategie | Manažer Finmex | Hypoteční sazby | Nálada v české ekonomice | Americké statistiky | Odliv kapitálu | Ropný šok | Vývoj LTC/USD | Snížení úroků | Druhá vlna pandemie | Analytik Komerční banky | Kazachstán | Závislost na americkém dolaru | Obilí | Silná koruna | Boris Tomčiak | CRIF | Miliardy korun | Sankce na ruský ropný sektor | Platební bilance | Comfort Finance Group | Růst mezd | Margot | Snížení inflace | Růst cen nemovitostí | Posilování koruny | Nákupy dluhopisů | Velkoobchodní ceny plynu | Sazby | Solární panely | GBP/EUR | Inflační situace | Vlastníci nemovitostí | Patria | Růst výrobních cen | Špatná rozhodnutí | Americký index S&P 500 | České koruny | Švýcarská banka | Ekonom Jan Švejnar | Tempo zdražování | Komise v přenesené pravomoci | Místopředseda představenstva | Růst cen v USA | Vrchol inflace | Vývoj akciového indexu | Spotové ceny elektřiny | Medián ceny | Úrok | Investovat | Komoditní | Vývoj růstu mezd | Přehřátý trh | Cena severomořské ropy Brent | Data o HDP | Finmex Academy | Inflace dovážená do Česka | Provident Financial | Ekonomické oživení | Bankovní rada České národní banky (ČNB) | Regulátor | Boj s inflací | Berlín | Průzkum | Firmy | Ceny novostaveb v Praze | Jednání OPEC | Inflace v Česku | Technologické start-upy | Budoucí vývoj | Růst cen ropy | ENA | Reálné mzdy | Zajištění | Averze k riziku | Napětí mezi USA a Čínou | Zájem investorů | Martin Maršovský | Životní náklady | Cena ropy brent | Banka Creditas | Vývoj amerického dolarového indexu | Vyšší ceny | Aramco | Spirálovitý růst | Ruská ropa | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Pomoc lidem | Provozní zisk | Hypotéza | Trh s nemovitostmi v ČR | Vývoj ceny Vanguard Real Estate ETF | Daňoví poplatníci | Investování | Distribuce | Fed | M2 | Holdeři | Air Bank | Maďarský forint | NASDAQ 100 | Prodejní signál | Zdražení povolenek | Izraelsko-palestinský konflikt | Ratingová agentura Fitch | Heiken Ashi | Automobilový průmysl | Generali Investments | Česká vláda | Poradenské společnosti | Hry | Míra inflace v únoru | Cena bavlny | Dovoz ruské ropy | Trhy | Emerging markets | Vývoj úroků | Jiří Tyleček | Motorová nafta | Walmart | Vývoj akciového indexu Nasdaq | Průměrná mzda v ČR | Mezinárodní investoři | Čínské přístavy | Nová rada | Růst české ekonomiky | Ruský ropný sektor | Data o výrobní inflaci | USD/MXN | Rizika | Luboš Růžička | Vánoce | Rada ČNB | Eurozóna | Kurs koruny | Portugalsko | Fond | Riziková prémie | Výše úrokových sazeb | Cena benzínu | ISM | Velký růst | POVIndex | Aktuální nálada | Obchodujeme | Nákup nemovitostí | Společnost Unilever | Průměrná cena ojetých aut | Fitch | Pšenice | Americké banky | Dluhopisový trh | Jan Švejnar | Finlord Boris Tomčiak | Úspory | Měnová politika ECB | Ropné velmoci | Snížení spotřební daně | Kyjev | Jiří Sýkora | Energetické společnosti | Vanguard Real Estate ETF | xStation 5 | Broker Consulting POVIndex | Vysoké ceny | Ekonomiky EU | Růst cen plynu | Obnovení růstu | Stagflace | Cenový vývoj | Krach Silicon Valley Bank | FérMakléři | TradingEconomics | Pšenice na burze v Paříži | Průměrná míra inflace | Žádosti o podporu | Výsledky hospodaření | CFIG | Ministerstvo financí | Babypips | Bilance | Federální rezervy | mBank | Americké akciové indexy | Ruské exporty | Zpracovatelé masa | CEE | Obchodní řetězce | Bankovní asociace | Vladimir Putin | ONE | Růst Bitcoinů | Stabilita | Příjmy domácností | Rostlinná výroba | Týdenní nárůst | Zhoršování pandemické situace | Konzultant | Mezinárodní obchod | Ekonomický růst | Průměrná sazba hypoték | Globální sentiment | Inflace v USA | Komodity | Vývoj na měnovém trhu | Druhá vlna | Mzdy | Spotřební daň z pohonných hmot | Poradenství | Evropský průmysl | Úvěry v EUR | Nestlé | Analýza Cyrrus | CAD | Cenové války | Odhady analytiků | Mzdová vyjednávání | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Situace na finančních trzích | Včerejší seance | Rekordní růst sazeb | Banka Goldman Sachs | Na burze | Významný dopad | Zvyšování těžby | Akcionáři | Cenové úrovně | Analytička | Společnost | Zafixování úrokových sazeb | Zpřísňování měnové politiky | Zadlužování | Analytická společnost | Sázet | Posilování české koruny | Hospodaření | Zahraniční obchod | Orbán | Severomořská ropa | Dluhové krize | Ztráty zaměstnání | Institucionální investoři | Nasdaq rally | FXstreet | Maďarská centrální banka | Velké riziko | Expobank CZ | Průměrné ceny benzínu | Cena kakaových bobů na burze | Fundamentální pozadí | Nálada na globálních trzích | Obchod | Purple Trading | Prodeje existujících domů | Tomáš Raputa | Tradeři | Ceny ropy Brent | Cenový pokles | Cena hypoték v ČR | AUD/USD | Oživení globální ekonomiky | Nová auta | Zahraniční forex | Riziko | Míra inflace v Německu | Inženýrské stavitelství | Jan Frait | Analytik | Emise | Pražský PX | Trinity | Spotové ceny | ATH | Nájemné | FIAT | JPY | Zasedání ČNB | Citi | Swiss Life | Slabá koruna | Šéf společnosti | RSI | Bank of America | Cigarety | Dodávky LNG | Šok | LTV | CashFlow | Meta | Turecká lira | GBP | Plyn | Pokles cen ropy | Životní úroveň | Vyšší úrok | Německá ekonomika | Čína | Capital | CZK/USD | Ceny | Turistická sezona | Financování | Zvýšení ceny | Hrozba recese | Recese | Pokles | Gazprom | Celosvětový růst | Realitní trh | Války | Impuls | Ukrajina | Dopravci | Raiffeisenbank | Data z trhu práce | Guvernér ČNB Rusnok | Poptávka po nemovitostech | ČNB Rusnok | Proinflační | Centrální banka | DPH | Největší světová ekonomika | USD/TRY | Jedno euro | WTI | Levné peníze | USD/RUB | Zápis z posledního zasedání | Stavební povolení | Silný americký dolar | ČNB Jiří Rusnok | Fed index | Restriktivní opatření | Největší ekonomika světa | Biliony | Evropské centrální banky | Moneta Money Bank | Libra | Odborníci | Cena severomořské ropy | Investments | Skupina Orlen | USD/EUR | E.ON | Ekonom Komerční banky | Současná cena | Instituce | Dodávky z Ruska | Zpevňování koruny | Forint | Důchod | Morgan Stanley | Prezident Vladimir Putin | Ceny zlata | Plodiny | Předseda představenstva | Proticyklické kapitálové rezervy | Výnos | Zlevnění potravin | Počty nakažených | Miliardáři | Pokles ekonomiky | Růst cen energií | ČEZ | Frank | Zlevnění ropy | Nájmy | Ekonomická krize | Green Deal | Prostor pro růst | CEO | 256/2004 | Dobrá zpráva | Trinity Bank | Rozhovor | Spotřeba domácností | MNB | Innogy | 4fin | Minulá výkonnost | Posílení koruny | Miliardy USD | Hodnota investic | Švýcarské banky | Ceny akcií | Ceny energií | Pobřeží slonoviny | Energetická krize | Oživení trhu | RUB | Jaromír Gec | Růst akciových trhů | Írán | Největší světové ekonomiky | Biliony dolarů | Makroekonomický výhled | Dynamika mezd | Pracovní místa | Vývoj meziroční inflace | Ukrajinská ekonomika | Lídři zemí EU | Zisk | Koronavirové pandemie | ČNB | Ruské ropy | Bank of England | EURUSD | Pokles kurzu | Bundesbanka | Demokraté | Spekulovat | Nord Stream 2 | Huawei | Analytik Purple Trading | Dovoz | Aktuální kurzy | Cena ropy na světových trzích | Zahraniční investoři | Pozitivní zprávy | Vklady | Obchodování | Jan Vejmělek | Nové prognózy | Dnešní data | Daňový poplatník | Úroky | Cenový růst | Eurostat | Prezident | Úsporný tarif | Růst inflace | Marek Pokorný | Hypoteční trh | Zemědělské půdy | TRY | Prémie | Expanzivní politika | Statistiky z trhu práce | Evropa | Olej | Měna | S&P Global | Nasdaq | Trump | Technický signál | Zprávy | Nákup nemovitosti | CCI | Ceny ropy | Byty | Potravinářství | Elektrárenská společnost | Kupující | Uvolněná fiskální politika | Francie | Předpověď | XTB Jiří Tyleček | Ekonomické důsledky | Údaje | Dodávky plynu | Spoření | Automobilky | Návrat poptávky | Pojišťovny | Eurodolar | Biden | Finanční krize | Sberbank | Indikace | FXstreet.cz | Teherán | Vláda ČR | Naše ekonomika | Cena ropy klesá | Medián | xStation5 | ProCent | Růst spotřebitelských cen | Deutsche Telekom | Zvýšení těžby | Japonsko | Vývoj úrokových sazeb | Zemní plyn | Úroveň parity | Ropa typu Brent | ABN | Zasedání americké centrální banky | Marže | Směřování | České ceny | Aktivum | Zemědělci | Společnost XTB | Vývoj měnového páru USD/TRY | Chorvatsko | GMT | Dobré zprávy | BNP | Situace | USD/CZK | Mario Draghi | Šíření koronavirové nákazy | Miliardy eur | Tržby | Stagnace | Konsensus | Obchod s ropou | Aktuální prognóza | Proinflační riziko | FOREX | Signály | Inflace v ČR | Sazby beze změny | Guvernér | Dividenda | Peking | Philadelphia Fed index | Pokles zásob | HDP | Omyl | Dodávky zemního plynu | Ekonom | Restrikce | Optimismus | Rozhodování | Ekonomka | Dolar | Zrušení daně z nabytí | Euro | Skokový nárůst | Klid | Investování je rizikové | JP Morgan | Zpomalení růstu | Zdanění | Ceny pohonných hmot v ČR | NEST | Pandemická situace | Průměrná cena | Politici | Data společnosti | Dopady na ekonomiku | Obchodní bilance | Meziroční růst spotřebitelských cen | Vyšší inflace | Brazílie | Trhy v USA | Členské země | Burzovní cena | Výprodej | Energiewende | Průmyslové ceny | Tomáš Holub | Slovensko | Šéf firmy | Invaze Ruska na Ukrajinu | Přirážka | Zdraví | ČTK | Investiční fond | Lehman Brothers | Investiční tipy | Guvernér ČNB | Ztráty | Zásobníky | Česká národní banka | Merkelová | Analýza indikátorů | Česká inflace | 1D | Spojené arabské emiráty | Úvěr | Meziroční inflace | Úrokové sazby ČNB | Nakupovat | Blahobyt | Akcie | Investice firem | Jamal | Mzda | Výsledek amerických voleb | Nižší úrokové sazby | Míra inflace v USA | NERV | Nový Zéland | 5G | Návratnost | Železná ruda | Pražská burza | Základní úroková sazba | Očkování | Podniky | Index spotřebitelských cen | Růst ceny ropy | Koš | Nejprodávanější | Velkoobchodní ceny elektřiny | Vývoj ceny | Tým FXstreet.cz | Analytik XTB | Dodavatelské řetězce | SPD | Světová ekonomika | Útok na Izrael | Češi | Tuzemské hospodářství | Převis | Podpora ekonomiky | Vývoz | Reuters | OPEC+ | Globální ekonomika | Úroková míra | Logistika | Cenový kanál | Ekonomické škody | Přeprodané oblasti | Čas jsou peníze | Napětí na Blízkém východě | Technologie | Nižší DPH | Kryštof Míšek | Vlastní kryptoměny | Uvolněné měnové politiky | Pokles úroků | Prognózy | Ceny pšenice | Zvyšování cen | Kurz | Daně | SOK | Růst zisků | Jádrová inflace | Využití kapacit | Lenka Kalivodová | Index důvěry | Americká ekonomika | AMD | Americký prezident Joe Biden | Sázkaři | Intermediate | Ceny bytů | Snížení těžby | Měnová politika Fedu | Rekord | Světové ekonomiky | Palivové dříví | Výsledky | Míra inflace | BHS | Ceny pohonných hmot v Česku | Zdražování energií | Růst trhu | Silnější dolar | Rychlý růst | Hospodářské soutěže | Bankovní rada | Investice | CBDC | Pro investory | Objem úvěrů | Nejvýraznější růst | Potenciál | Špatné zprávy | Světové ceny potravin | Rally | Investujte | Konkurence | Pokles inflace | Akcie Coca-Coly | Ranní nadhoz | Nezávislost | Komunikace | Americké futures | Lehká ropa WTI | Indie | Bod | Ekonomika eurozóny | Ekonomická aktivita | Makrodata | Zisky | Dražší energie | Delta | Akcie těžařů | Regulace | Zaměstnanci | Šéf Fedu | LTC | Diverzifikovat | Cyrrus | Dluhopisové trhy | Fondy | Comfort Finance | OSVČ | Společnost Huawei | USD za barel | Hospodářství | Důvěra | WHO | Oslabení dolaru | Situace v Číně | Výrazný růst cen ropy | Suezský průplav | ODS | Americký akciový trh | Ukazatel | Roklen | Měny | Ropa WTI | Společnost innogy | Oslabování české měny | Thomson Reuters | Trh s ropou | Export | Hyperinflace | Rusko | Spotřebitelský sentiment | Omezení exportu | Rafinérie | Vývoj ceny ropy | Signál | Snížení daně | Aktuální cena | Úbytek | České firmy | Unicredit | Petr Dufek | TABAK | Real Estate | Radomír Jáč | BHS Štěpán Křeček | UniCredit Bank | Zhodnocení | Organizace | Nervozita | Fundamentální data | Ceny stavebních prací | Ceny dřeva | Ceny surovin | Nemovitostní trh | Praha | Poptávka centrálních bank | Média | Prodeje aut | Kontrakty na ropu | Rozšíření | Technická analýza | Nižší poptávka | Home office | Administrativa | Ropa dnes | COVID-19 | Cenové tlaky | Dodávky na trh | Devizové rezervy | Hypotéky | Rekordní růst | Americké společnosti | ZEW | Fenomén | TIM | Propouštění | Energie | Objem | Umělé inteligence | Investiční | Nálada | Enormní zájem | Americké centrální banky | Trh dnes | Ekonom BHS | Příjmy | Bondy | Ekonomické dopady | Prodej | Recep Tayyip Erdogan | Podnikatelská nálada v Německu | Zasedání Fedu | Bloomberg | Německé ceny | Evropská unie | Alena Schillerová | Rozvoj | Silný růst | Mexiko | Broker Trust | Vyhlídky | Průmyslová výroba | Evropská ekonomika | Míra | Slabý dolar | Pokles tržeb | Divize | Současný trend | Růst poptávky | Korekce | LNG | Špatné výsledky | Zklidnění situace | Výrazný pokles | Kvantitativní uvolňování | Tržní ceny | Americký výrobce | Rosněfť | Asociace | Vakcína | Očekávání investorů | Výkonnost | Spotřebitelská inflace | Nvidia Corp | CBRE | Index S&P 500 | Přehled | Pokles úrokových sazeb | Trendové linie | Short | Vepřové maso | Agentura Bloomberg | Stavebnictví | Spotřebitelská nálada | Krize | Rostoucí trend | Novela zákona | Rezervy bank | Guvernér banky | OECD | Íránská ropa | CHF | Oslabení koruny | Zdražení ropy | Zvýšení úrokových sazeb | Růst výnosů | Inflace v únoru | Turecký prezident | Penále | S&P 500 | JDE | Podpora | Ceny zboží | MWh | Prezident Joe Biden | MT4 | Snížení těžby ropy | Cena | Posilování kurzu koruny | Německá vláda | Německo | Bund | Makroekonomické ukazatele | Krach | Obchodní spory | Komerční banky | Apple | Zadlužení | Rozpočet | Dluh USA | Snížení sazeb | Nové úvěry | BAT | Česká ekonomika | Kurzy | Finanční prostředky | Zpomalující růst | Prudký růst cen | Nové rekordy | Největší americká banka | Situace na trhu | Přehled kurzů | Drahé kovy | Inflace v listopadu | Rozhodnutí bankovní rady | Pád cen | Evropské akciové indexy | DSTI | Banka CREDITAS | Úrokový diferenciál | Co bude | Medvědi | Emisní povolenky | DAX | Rezervy | Podnik | Hliník | Debata | Kurzy měn | Obchodní válka | Kypr | Zastavení dodávek | Zlato | Ekonomika | Měny&Sazby | Inflace v Německu | Geopolitika | Znehodnocení měny | Denní graf | SEC | Schodek | Indikátory | Odpovědnost | Oslabení | Invaze Ruska | Finanční situace | Energetické krize | Práce | Výnosnost | Těžaři ropy | OMV | Intel | Likvidita | Cíle | ČNB dnes | Kryptoměny | Inflační data | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Banky | Koronavirová opatření | BlackRock | Obchodní podmínky | Produktivita práce | Zisky společnosti | Vlády | Americká vláda | Úrokové sazby v Česku | Investiční společnosti | Investiční skupina | Ceny mědi | Šance | Fundamenty | Bankrot | Očekávaný růst | Poptávka po ropě | Černá labuť | Požadavky na kapitál | Wall Street | Průlom | Analýza | Ministr financí | Kurz EUR | Zlepšení | Irák | ČR | Vyšší ceny ropy | XTB | Kontrakt | Intervenovat | Bavlna | Americký Fed | Pozice | Čínská ekonomika | Portfolia | Americké zásoby ropy | Finance Group | Teplé počasí | Úroda obilí | Štěpán Křeček | Bitcoinového ETF | Dlouhé pozice | Creditas | Chevron | Kovy | Švýcarský frank | Robert Habeck | Jakub Seidler | Čokoláda | ČNB Petr Král | Lídři | Americká lehká ropa WTI | Zdražování ropy | Support | Průměrná mzda | Potravinové krize | Živnostníci | Vláda USA | Vývoj ceny zlata | Texas | Poslanci | Uvolňování měnové politiky | Inflační tlaky | Import | Družba | Kurz amerického dolaru | Služby | Lednová inflace | Americký průmysl | Prudké zdražování | Litva | Rizikovější aktiva | Dnešní růst | Návrat inflace | OPEC | Ministryně financí | Broker | Energy Aspects | Nemovitosti v Česku | Peněžní zásoby | Řetězce | Fio banka | Zrychlení inflace | Sentiment | Index ISM | Experti | Investoři | Zákaz vývozu | Míra nezaměstnanosti | Ceny ropy dnes | Equa Bank | Petr Lajsek | Indikátory důvěry | Průměrná hodnota | Spotřebitelé | Akcenta | Výstupy | Zkrocení inflace | Přecenění | Prodejní cena | Embargo | Politika Fedu | Slabá poptávka | Čerpací stanice | Polsko | Šéfové | Jeden dolar | Ceny potravin | Omezení produkce | Rezistence | Bankovní rady ČNB | Meziroční růst cen | ZEW index | Auta | Centrální banka USA | Analytici společnosti | Ichimoku | Nová vláda | Základní úrok | Nařízení | Další růst sazeb | Zdražování | Ropy | Čokolády | ABN Amro | Historicky nejnižší | Dnešní obchodování | P.A. | Společnosti z indexu | Měnový pár EUR/USD | Předseda | Výsledek HDP | Koruna posiluje | Škoda | Pokles poptávky | Hospodářské výsledky | Růst cen potravin | Americké ekonomiky | Nárůst ceny | Úročení | Karina Kubelková | Inflace v lednu | USD | Trh s nemovitostmi | Cestování | Kabinet | Emoce | Zvýšení základní sazby | Legislativa | Čínské úřady | Produkty a služby | Počet nových žádostí o podporu | Ekonomické recese | Delta mutace | D1 | Vyšší úrokové sazby | Zdražování pohonných hmot | Agrofert | Silný dolar | Konflikt mezi Izraelem | Nízké úrokové sazby | Tržní podíl | Odhad inflace | Cena ropy | Prezidentka ECB | Federální rezervní systém | Situace v průmyslu | Prognózy ČNB | Poptávka v Číně | Kupní síla | Ceny nafty | CZ | Australský dolar | Vysoké ceny ropy | Propad | Dopady koronaviru | Konec roku | Dezinflace | Britská banka | Rakousko | ANO | Paušální daň | Tempo růstu spotřebitelských cen | Hospodářské oživení | Finanční ztráty | FinGO | Economic | Růst eura | Nemovitosti | Andrej Babiš | Rezidenční nemovitosti | Markets | USA Donald Trump | Pořízení vlastního bydlení | Levnější ropa | Aleš Michl | Zájem o investice | Oilprice | Nejistota | Broker Consulting | Kryptoměna | Ekonomie | Vládní pomoc | Nvidia | ING | Česká republika | Swap | Ceny komodit | Plynovod Jamal | Indexy | Americký dolar | Společnost Chevron | Hotely | Makro | Evropská centrální banka | Ceny v průmyslu | Slušné zisky | Letadlo | Mutace koronaviru | Americká centrální banka (Fed) | Koruna dnes | Německá centrální banka | Analytik Trinity Bank | ECB | Sazby ECB | Voda | XTB Štěpán Hájek | Těžaři | Růst ceny | Měnová politika | Ziskovost | Doporučení | Inflační očekávání | Srovnávací základny | Oslabuje dolar | Swiss Life Select | Růst produktivity | Evropské země | Obilniny | Turistický ruch | ROCE | Spekulace | Paradox | Omikron | Dovozní ceny | Hodnoty měny | Lockdowny | Banka JP Morgan | EU | Redukce | Miliardy | Problémy v dodavatelských řetězcích | Portu Marek Pokorný | Černé zlato | Zpracovatelský průmysl | REIT | Materiály | Spekulanti | Globální trh | Zrušení superhrubé mzdy | Poptávky po ropě | Prodeje | Základní sazba | Pracovní síly | Akciový trh | Uhlí | Evropské dluhopisy | Bitcoin a kryptoměny | Zasedání bankovní rady | Stochastic | Americké vlády | Bloky | Jerome Powell | Ukazatele | Měnový pár | Prudký pokles cen | Šíření koronaviru | Spotřebitelské ceny v ČR | Banka | Saudi Aramco | Produkce ropy | Země eurozóny | Vlastnictví | Výnos dluhopisů | Růst bitcoinu | Růst cen průmyslových výrobců | Američané | Banka UBS | Graf dne | Olaf Scholz | CNBC | Domácí poptávka | Statistika | Další pokles | Spotřebitelské ceny | Indonésie | Ocenění | Index DAX | Chování spotřebitelů
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Obchodování | Banky | ČTK | Růst | Indikátor | Pokles | Trading | Cena | FOREX | Pivot

Předchozí klíčová slova

Zdražování energií
Zdražování hypoték
Zdražování pohonných hmot
Zdražování potravin
Zdražování ropy
Zdražování v Česku
Zdražování v Německu
Zdražování vody
Zdražování vody v ČR
Zdražování v zemědělství

Následující klíčová slova

Zdražuje zlato
Zdražující bydlení
Zdražující byty
ZDR Investments
ZDR Investments Public
Zdroje Bloombergu
Zdroje dat
Zdroje energie
Zdroje fundamentálních dat
Zdroje Handelsblattu
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
reklama
eightcap forex
Potvrďte prosím... Zavřít