Backwardation
Investoři očekávají nižší volatilitu; přehled VIX 🔎
06.08.2024 Index VIX zaznamenal prudký pokles ze včerejšího maxima kolem 38 na současnou úroveň 27. To je způsobeno tím, že investoři vnímají menší riziko, což vede ke změnám cen opcí na index S&P 500. Stojí za povšimnutí, jak se zřetelně změnila forwardová křivka pro kontrakty na index VIX. Ještě před týdnem a měsícem byla křivka velmi podobná a naznačovala mírné contango. V současné době se křivka obrátila a je v backwardation, což naznačuje stále značnou nejistotu nyní, ale očekávání poklesu volatility v blízké budoucnosti.
Trh na hraně: Rostoucí volatilita
05.08.2024 V nedávných obchodních seancích a dnes před uvedením na trh VIX dramaticky vzrostl, což odráží zvýšenou nervozitu na trhu. Vzhledem k tomu, že VIX prudce stoupá a výrazně dochází k prudkým nárůstům poměru VVIX i Put/Call, obchodníci se připravují na výrazné krátkodobé výkyvy trhu. Řízení rizik a vyhýbání se panickému prodeji jsou v tomto období zvýšené volatility klíčovými strategiemi.
Pohonné hmoty ještě zlevňují, ale začnou zdražovat – dnes z několika důvodů
14.03.2024 Zhruba půldruhého měsíce trvající zdražování pohonných hmot v ČR se s příchodem března zastavilo a stagnace či mírné zlevňování pokračovalo i v uplynulém týdnu. Zlevňování ale nebude trvalejší povahy, řidiči se musí smířit s brzkým obnovením cenového růstu. Benzín je nyní o dva haléře na litr dražší než před týdnem, stojí v průměru 38,43 Kč/l, zatímco nafta zlevnila o 14 haléřů na litr, na 38,46 Kč.
Oil prices climb as markets await OPEC+ decision amidst mixed demand drivers
01.03.2024 Oil prices edged higher on Friday and were on track to close the week with slight gains as markets anticipated an OPEC+ decision on supply agreements for the second quarter. Mixed demand indicators from major consumers like the U.S. and China added to the uncertainty.
Denní shrnutí: Oslabující dolar dává Wall Street naději. EURUSD roste o 0,5 %
28.09.2023 Nálada v evropské seanci byla smíšená, britský FTSE uzavřel seanci téměř beze změny, zatímco německý index DAX si připsal 0,7 %.
Cena bitcoinu se drží na 26 tisících dolarů, protože údaje o derivátech naznačují konec nárůstu volatility
22.08.2023 Údaje o futures a opcích na BTC ukazují, že sentiment profesionálních obchodníků nebyl ovlivněn navzdory 11,4% korekci z minulého týdne.
Oil rises on US stock draws, rate hike fears linger
28.06.2023 On Wednesday, oil prices inched up following the release of industry data that revealed a larger-than-anticipated decrease in U.S. inventories. This indicated strong demand from the world’s leading oil consumer. However, concerns about potential interest rate increases restrained the extent of the gains.
Kryptoměny opět pod tlakem. Instituce zůstávají medvědí 📉
16.11.2022 Cena hlavní kryptoměny se již několik dní pohybuje v úzkém rozpětí mezi 16 000 a 17 000 USD, což signalizuje blížící se obnovení volatility. Mezitím rekordně nízká hodnota měsíčních futures kontraktů na bitcoin obchodovaných na Chicagské komoditní burze naznačuje, že instituce jsou stále ochotnější zaujmout medvědí postoj, což by mohlo vytvořit příležitost k arbitráži.
Denní makro postřehy: Hrozba cen energií 01/06/2022
01.06.2022 HROZBA: Ropa Brent se vrátila nad 115 USD za barel, OPEC+ bude udržovat omezené dodávky, ruské sankce se rozšířily a obavy z růstu v Číně se zmírnily. Futures kontrakty jsou výrazným příkladem inverzní situace, tzv. backwardation. Mezitím rostou obavy z prudkého nárůstu cen benzinu v USA směrem k 6 dolarům za galon v důsledku chronicky nízkých rafinérských kapacit a zásob v USA v době, kdy začíná letní „řidičská sezóna“. To představuje hrozbu pro rychlý pokles inflace, odolnost téměř rekordních ziskových marží podniků, ale také pozitivum pro energetické akcie (XLE).
🛢Ropa se blíží 💲120 po částečném embargo EU
31.05.2022 Evropská unie oznámila, že dosáhla dohody o ropném embargu. Znovu se zdá, že dohodnutá opatření jsou „papírovým embargem“, které neovlivňuje dostupnost komodity, ale zvyšuje nejistotu, která podporuje růst cen na trhu s ropou. Budou mít nová opatření EU skutečný negativní dopad na ruský ropný byznys? Nebo to povede jen k vyšším cenám?
Inflační světlo na konci tunelu?
18.10.2021 Americká inflace v září mírně vzrostla z 5,2 na 5,4 % a kvůli zdražujícím energiím a nákladům na bydlení zřejmě v následujících měsících žádný výrazný obrat směrem dolů neuvidíme. Přesto je zde několik faktorů, které by měly zabránit neustále rostoucí inflaci a opakování 70. let.
Proč zlato padá?
13.08.2021 Zatímco akciové indexy i většina průmyslových a zemědělských komodit si v letošním roce prochází silným býčím trhem, zlato toto nadšení nekopíruje a ztrácí letos 7 %, od svého maxima v srpnu 2020 je to dokonce už 15 % a když připočteme oslabení amerického dolaru vůči koruně za toto období, jsou čeští investoři do zlatých cihliček ve ztrátě dokonce 18 %.
Které komodity shortovat?
23.07.2021 Průmyslové i zemědělské komodity si letos až na výjimky prošly silnou rally. Ropa, kukuřice i často citované dřevo vyrostly o desítky procent. Jak se říká, nejlepším lékem na vysoké ceny jsou vysoké ceny, které zvyšují nabídku a snižují poptávku. Přestřelené ceny komodit tak většinou nevydrží nahoře dlouho a klesnou na svůj dlouhodobý trend. Z toho důvodu by dávalo smysl prodat nakrátko např. uhlí nebo železnou rudu, které se nyní obchodují výrazně nad svým historickým průměrem.
Graf dne: NATGAS (28.06.2021)
28.06.2021 Ceny zemního plynu v USA dosáhly na nejvyšší úrovně za posledního 2 a půl roku. Studená zima vedla k poklesu globálních zásob, které se tak po dlouhé době dostaly do blízkosti pětiletého průměru. Zvýšená poptávka však může objem zásob dále redukovat. Poslední data EIA ukázala, že doplňování zásob je pomalejší, než je v tomto období obvyklé. Navíc předpověď počasí ukazuje na nadprůměrné teploty v následujících týdnech, což zvýší poptávku po energiích. Není bez zajímavosti, že zásoby plynu v Evropě se nacházejí nejníže za poslední dekádu a jeho cena dosáhla na nejvyšší úrovně za posledních 13 let.
Jak profitovat na rostoucích cenách elektřiny?
25.06.2021 Kombinace vysoké poptávky v průmyslu spolu s rostoucími cenami uhlí, plynu a emisních povolenek vyhnala cenu elektřiny na evropském trhu na 13letá maxima. Tento nárůst se během druhého pololetí promítne i do maloobchodních cen, takže zvýšení ceny elektřiny v dnešním všeobecně inflačním prostředí pocítíme všichni. Dá se nějak tento trend zobchodovat?
Proč se nebát inflace?
31.05.2021 Jak se zajistit proti inflaci? Padne měna? S podobnými dotazy se setkávám stále častěji. A snažím se spíše tlumit emoce než předhazovat „jasné“ inflačně-investiční tipy. Je pravda, že americká vláda i centrální banka napumpovaly do ekonomiky biliony dolarů, které se nyní utrácejí ve velkém stylu. A ve Spojených státech inflace v dubnu vzrostla na 4,2 % meziročně. Brát však katastrofické hyperinflační scénáře jako ty primární je dle mého předčasné.
Výhled pro 1. kvartál 2021: Vzestup komodit bude pokračovat i v roce 2021
28.01.2021 Očekáváme, že všeobecný vzestup komodit, díky němuž Bloomberg Commodity Index v posledním čtvrtletí 2020 posílil o 10 %, bude pokračovat i v letošním roce. V jeho prospěch hovoří hned několik faktorů. Tenčící se nabídka a globální trhy zaplavené penězi přinesou vlnu spekulací a růst poptávky po inflačním zajištění. Když k tomu připočteme výhledové oslabení dolaru, oživení globální poptávky po plošném nasazení vakcíny a obavy z dalších rozmarů počasí, začínají se před námi rýsovat složky dalšího komoditního supercyklu.
Graf dne: Contango na mědi je špatnou zprávou pro býky
30.09.2020 Dlouhé měsíce byli na trhu s mědí více aktivní býci. Kromě růstu ceny se tento stav projevoval na forwardové křivce, kde byly aktuální kontrakty dražší než kontrakty budoucí. Trh byl tedy ve stavu backwardation, který obvykle značí aktuální „hlad“ po instrumentu (nebo aktuální problémy na straně nabídky). Situace se však v druhé polovině září rychle otočila. Až 40 dolarový spread mezi spotem a tříměsíčním forwardem ve prospěch spotové ceny se během necelých dvou týdnů dostal na více než 10 dolarový spread ve prospěch 3M forwardu. Trh se tak rychle dostal do tzv. contanga, které je odrazem ochabující čínské poptávky. Dle posledních dat navíc zásoby monitorované londýnskou komoditní burzou vzrostly na nejvyšší úroveň od května.
Graf dne: Ropy je moc, koronavirus poslal Brent po roce do contanga
07.02.2020 Dlouhou dobu platilo, že aktuální futures kontrakty na ropě Brent byly dražší, než futures kontrakty na následující měsíce. Této situaci se říká "backwardation". Výprodej na ropě z přelomu měsíce však situaci změnil a ropa přešla do stavu "contango", kdy aktuální futures se na trhu nabízejí za nižší cenu, než futures s delší expirací. Graf ukazuje cenový rozdíl - tříměsíční spread mezi aktuálním a budoucím futures kontraktem. Rozdíl se v pátek dostal až na 71 centů. Prudký přechod do contanga se považuje za medvědí signál, který naznačuje přezásobení trhu. Obchodníci by mohli očekávat, že se situace bude postupně stabilizovat. V minulosti na trhu s ropou převládalo contango. Přibližně od roku 2017 se začalo více prosazovat backwardation. Contango by mohlo být považováno ze přirozenější pro trh s komoditami, protože vyšší ceny vzdálenějších kontraktů zahrnují vyšší náklady na skladování suroviny.
Jak se vedlo komoditám ve stínu napětí na Středním východě
10.01.2020 Zpráva COT týkající se týdne končícího 31. prosincem ukázala průběžnou akumulaci spekulativních dlouhých pozic. Po rekordním srpnovém propadu dosáhla čistá dlouhá pozice 24 termínovaných kontraktů na komodity svého 18měsíčního maxima. V neposlední řadě se nakupovaly drahé kovy a energie, než obnovené napětí na Středním východě znovu vyhnalo jejich ceny vzhůru.
Komodita plná obchodních příležitostí
21.11.2019 Pokud se k ceně nějakého aktiva v letošním roce hodí přirovnání jízdy na horské dráze, je to zemní plyn, konkrétně americký „Henry Hub“ zemní plyn. Jeho cena se díky stále nekončící břidlicové revoluci pohybuje u historických minim. Stačí ale několik býčích nebo medvědích zpráv spolu s docela častou radikální změnou počasí v USA a kontrakty na zemní plyn mohou přidat nebo poklesnout o více než 10 % za měsíc.
Obrázky dňa: Trhy vždy padajú, keď sa zmení šéf FEDu
14.02.2018 Po nástupe nového šéfa Powella FEDu trhy padli. Nejedná sa o nič výnimočné. Dokonca sa to stalo počas prvých šiestich mesiacov každému novému šéfovi. Vyzerá to ako keby trhy FED testovali. Po úvodnej korekcii sa však väčšinou akcie vrátili do plusu, ako ukazuje posledný stĺpec. Výnimkou boli dva prípady, oba sú však ešte spred druhej svetovej vojny (@macroymercados):
Rozbřesk: Začne ECB brzy přelaďovat na jestřábí notu?
12.01.2018 Jestřábi začínají být více slyšet. Zápis z posledního zasedání ukazuje, že by ECB mohla již na svém nadcházejícím zasedání změnit slovní závazky, které dnes trhům dává (ohledně QE a sazeb). A popravdě není se čemu divit. V prosinci ECB provedla největší pozitivní revizi růstu v historii - za rok 2017 čeká růst 2,4 % a za rok 2018 2,3 %.
Rozbřesk: Drahá Viagra jako lék na nestoupající americkou inflaci?
05.01.2018 Viagra nemusí být jen lékem na poruchy erekce. Aktuální zdražení tohoto léku v USA může být totiž symptomem, že se daří léčit “povadlost” jiného - tentokrát makroekonomického - fenoménu v podobě inflace. Že jde o blábol? Ne, tak docela…
Rozbřesk: Koruna navzdory překoupenosti posiluje, Fedu se stále nelíbí nízká inflace
23.11.2017 Česká koruna pokračuje ve spanilé jízdě a včera se držela pod klíčovou hodnotou 27,50? Proč přes vysokou překoupenost rozšiřuje své zisky a co čekat dál?
Ropa jako utržená ze řetězu
09.11.2017 Americká ropa WTI od léta výrazně zdražila. Kdo ji nakoupil na začátku července, už může počítat 30 % zisky. Ani rezistence na 55 dolarech za barel nezabránila aktuálnímu býčímu trendu. Situace na Blízkém východě se znovu stává rizikovější. Jsou na místě obavy z dalšího růstu cen benzínu?
CL | Futures kontrakt na ropu
01.11.2017 Ropný kontrakt s anglickým názvem Light Sweet Crude Oil (CL) je nejlikvidnější kontrakt na komoditním trhu. Od roku 1983 se obchoduje na burze NYMEX a na komoditní burze CME. Přes NYMEX jsou elektronicky obchodovány různé varianty futures včetně ropy a zemního plynu. Light Sweet Crude Oil je varianta West Texas Intermediate (WDTI).
Rozbřesk: Růst amerických úrokových sazeb konečně probudilo dolar
21.09.2017 Vpravdě historické zasedání americké centrální banky, na kterém bylo rozhodnuto o zatím bezprecedentní řízené kontrakci bilance Fedu, překvapilo až nečekanou spokojeností s americkou ekonomikou. Ta v součtu mohla signalizovat jediné - další zvýšení úroků v USA je na cestě. Nestane-li se v americké či globální ekonomice v následujících týdnech něco zlého, tak Fed týden po Mikuláši zvýší úroky o dalších 25 bazických bodů.
Jak vydělat na ropě? Možností je několik
29.03.2017 Ropa přináší investiční příležitosti jak v dlouhodobém, tak i krátkodobém časovém horizontu. Výběr investičního nástroje, pomocí kterého ropu zobchodujeme, však může být poněkud náročný. Od počátku roku 2016 se cena ropy pohybuje v mírně rostoucím trendu a je mnoho způsobů jak na pohybech ceny ropy participovat.
Ropa nadále sází na další úpravy pozic
06.12.2016 Ropný trh i nadále stoupá v reakci na dohodu Opecu a zemí mimo Opec o snížení produkce z minulého týdne. Kombinace trhu, který se do rovnováhy vrátil dřív, než se čekalo, a lepších technických vyhlídek, způsobila, že poptávka roste i čtvrtý den.
Volatility report: Volatilita se po volbách poslušně vrací zpět k 15b.
11.11.2016 Americké prezidentské volby jsou úspěšně za námi a nezbývá než konstatovat, že se pro obchodníky s volatilitou jednalo o další dar z nebes. Opět růst VIXu, opět nijak vysoko nad běžné úrovně a opět jeho rychlý návrat zpět. Short-VIX strategie a spekulace na to, že se v tomto týdnu bude jednat spíše jen o mnoho povyku pro nic, tedy znovu zafungovala. Reakce na volby byla přitom poměrně rozmanitá. Zatímco bezprostředně po zveřejnění výsledků americké indexy klesly o 5 %, situace se rychle otočila a ke konci týdne se již Dow Jones vyhoupl na nová historická maxima, zatímco S&P500 vzrostl zpět na dosah horní hrany konsolidačního kanálu, ve kterém se drží od letošního července.
Volatility report: VIX je nejvýše od poloviny roku. Pomáhá růst výnosů, ale i nervozita před volbami
04.11.2016 Obchodníci na volatilitě se poslední dobou nenudí a tento týden rozhodně není výjimkou. Na akciové trhy zavítala další korekce, která je zatím největší od červnového výprodeje. Americký index S&P500 od minulého týdne ztratil téměř tři procenta a propadl se až pod hranici 2 100 dolarů, kde se naposledy pohyboval letos v červenci. Na vině ani tentokrát nejsou žádné zásadní fundamenty, jako spíše kombinace několika faktorů, která dostala indexy pod tlak. Už dříve jsme informovali o tom, že se v minulých týdnech pomalu ale jistě začal propadat objem long pozic velkých spekulantů na S&P500. Přidáme-li k této skutečnosti i růst dluhopisových výnosů a také blížící se prezidentské volby, asi není divu, že se indexy, které několik měsíců nebyly schopny růst, dostaly pod prodejní tlak.
Ropné kontango zůstává vysoko. Graf ale naznačuje, že býkům dochází dech
13.07.2016 I po šestiměsíčním růstu vypadá kontango na ropě stále překvapivě dobře. Než se ale podíváme na graf, rychlé zopakován...
CL | Futures kontrakt na ropu
30.06.2016 Light Sweet Crude Oil (CL) je nejlikvidnější kontrakt na komoditním trhu. Od roku 1983 se obchoduje na burze NYMEX a na komoditní burze CME. Přes NYMEX jsou elektronicky obchodovány různé varianty futures včetně ropy a zemního plynu. Light Sweet Crude Oil je varianta West Texas Intermediate (WDTI).
Proč nelze čekat věčně v long pozici, než půjde ropa znovu na stovku?
14.03.2016 Je tomu pouze několik týdnů, co se cena ropy pohybovala poblíž nejnižších hodnot od počátku tisíciletí. Množství článků v novinách dávalo najevo, do jak extrémní situace se komodita dostala. Není se co divit, výrazné pohyby přitahují pozornost. Situace se ani po vzestupu v posledních týdnech příliš nezměnila.
12.9.Komoditám nesvědčí dolar a slabý hospodářský růst
12.09.2011 Akciové i komoditní trhy se soustředí na dopad slabého světového růstu a evropské dluhové krize. Dolar posílil na nejsilnější úrovně za několik měsíců díky intervencím na švýcarském franku, obavám z desátého výročí 9/11 a díky tomu, že ECB se více obává slabého růstu než inflace.
Související klíčová slova:
Investiční záměr | Analytický tým FXstreet.cz | LYNX | Vývoj ceny zemního plynu | Ukončení kvantitativního uvolňování | Consumer Confidence | American Petroleum Institute (API) | Strategický přístup | Fiskální stimul | Zkušenosti | Cenová hladina | Ark | Vývoj počtu vrtných souprav | Exporty | Inflace v září | Vývoj indexu jádrové inflace | Rolování | Meziroční vývoj spotřebitelské inflace | Obchodník | EUR | Řecko | Trend | Likvidní trh | BTC | Volatility | Nadprodukce | Long pozice | Výkyvy | Aktiva | Line | Indexy na Wall Street | Počáteční marže | Pravděpodobnost | Vývoj spotřebitelské inflace v Číně | Market Structure | Americké dluhopisy | Danske Bank | Zásoby plynu | Futures kontrakt | Zasedání ECB | Administrativa prezidenta | Analytický tým | Bidenova administrativa | Zerohedge | Poplatky | Ethereum | Financial Times | Expanze | Exchange | Investing | Profesionální obchodníci | Embargo na ruskou ropu | Pandemie | Růst cen | Zpráva | Exchange Traded Funds | Cena akcie ČEZ | Směrnice | Strach | Dividendy | Analýzy | Burza | HAS | Vysoké riziko | Development | Dolary | Americká inflace | Rafinerie | Základní úrokové sazby | Cenné papíry a burzy | Dluhopisy | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Cena Brentu | VVIX | Spotřební koš | Ekonomické zotavení | Grayscale | Prudký pokles | Volatility report | Proražení | CZK | Nord Stream | Ojetiny | Výhled | Zemědělské suroviny | SIX | Poplatek | Wall Street Journal | EIA | Diskont | Průmysl | Inflace | Vývoj měnového páru | Kryptoměnové burzy | Centrální banky | RWE | BCPP | Forwardová cena | Covid | Domácnosti | Hedgeové fondy | Vývoj ceny emisních povolenek | Komoditní měny | Turecko | Poměr PutCall | Ropa Brent | Vice | Futures | Suvro Sarkar | Vývoj ceny dřeva v USD | Akciové trhy | Globální poptávka | Sell | Zpráva pro dolar | Německý index DAX | Další růst | CL | MIFID | Ceny zemního plynu | Analytici | Futures trhy | NAFTA | Nákup akcií | G7 | Inflace zpomaluje | FRED | Ceny elektřiny | Futures na bitcoin | Byznys | Christine Lagarde | Růst akcií | Marketingová komunikace | Pokles ceny | Light Sweet Crude Oil (CL) | Futures VIX | Graf | Úsilí | Očekávání trhu | Kartel OPEC | Medvědí signál | Výkyvy trhu | Výnosy | Poptávka | Pohonné hmoty | Koronavirus | Ekonomiky | Hyperinflační scénáře | Čínský jüan | Levels | Negativní dopad | Kanadský dolar | Sazby v USA | Bydlení | Peníze | Ycharts | Dobrá zpráva pro dolar | Brent | Komoditní sektor | Politika | Stimul | Jüan | Očekávání | Obchodní dohody | Měď | Palladium | Vybírání zisků | S&P 500 (SPX) | Tržní prostředí | Ropné kontango | Zdražovat | Janet Yellenová | Lukáš Kovanda | Růst | Nabídka | Příležitosti | Itálie | EUR/CZK | MiFID II | Hedžové fondy | Podnikání na kapitálovém trhu | Jednání FOMC | Prognóza | USDRUB | Použití finanční páky | Koruna | Ceny benzínu v USA | Ropný trh | Micron | Obrovské ztráty | Úrokové sazby v USA | Americká centrální banka | Technologické akcie | Cena bitcoinu | Long | Kontrakty | Lira | Akcie Micron | Saxo | Retail Investor | Chicago Mercantile Exchange | Nasdaq100 | S&P500 | Úrokové sazby | Meziroční růst | Investujte zodpovědně | OIL.WTI | Trh | Barel ropy | SAE | Problémy | Futures na samotnou elektřinu | Opční stratég | Průměrné mzdy | Iron Condor | Vývoj ceny železné rudy | Rozdílové smlouvy | Společnosti | Index | Obchodování spreadů | Elektřina | Eura | Komise | Nejistoty | Posílení | Nedostatkové čipy | Přebytek běžného účtu | Podmínky na trhu | S&P | Ceny emisních povolenek | Tržní podmínky | Objednávky | Unie | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Akciové indexy | Počasí | Ropné zásoby | Podílové fondy | Ceny železné rudy | Ceny Bitcoinu | Podnikání | Cukr | Bankéři | Twitter | Česká koruna | Brokers | Koen Hoorelbeke | Opatření | Benzín | Vývoj spotřebitelské inflace | 3М | Švýcarská centrální banka | Nákup futures | Obchodování komodit | Futures kontrakty | Burze | Vysoká volatilita | Kaiko | Bitcoin | Cena plynu | Ole Hansen | Kontrakty na bitcoin | Kótování | Nákup komodit | Obchodníci | Obchodovat | Meziroční růst cen v USA | Snížení základní úrokové sazby | Vývoj ceny zlata v USD | Ropa | Americké indexy | Finance | Problém vysokého růstu cen | Ceny benzínu | USA | Embargo EU | Stříbro | Cena stříbra | Sankce | DIESEL | Zájem o komodity | Administrativa prezidenta Bidena | Pokles cen | Volby | Výdaje | ETF | Dow Jones | Vývoj ceny elektřiny | GLOBEX | West Texas Intermediate (WTI) | Cena zemního plynu | American Petroleum Institute | Bloomberg Commodity Index | Zásoby plynu v USA | Cena kontraktu | Bitcoiny | Prohlášení | Členové Evropské unie | Hike | Spojené státy | Trading | Ex-dividend | Celosvětová poptávka po ropě | Zvyšování úrokových sazeb | Vývoj průměrné ceny benzínu | Spotová volatilita | Cenová akce | Index volatility | Nordstream 2 | Průměrné ceny benzínu v USA | Grayscale Bitcoin Trust | Trade Brokers | Vývoj | Úroková sazba | Vývoj ceny dřeva | Cena kryptoměny | Investiční doporučení | Ceny dřeva v USD | Put/Call | Poptávka USA | Volatilní | Riziko ztráty | EUR/USD | Nízké sazby | BlockFi | Zemědělství | Platina | Normalizace měnové politiky | West Texas Intermediate | Základní úrokové sazby v USA | Recesia | Měnové politiky | Finanční služby | Cena Henry Hub | Index S&P 500 (SPX) | Gary Gensler | Manufacturing | Vývoj 5letých inflačních očekávání | Elektrárny na biomasu | Centrální bankéři | CNY | Rolování kontraktů | Investiční strategie | Miliardy dolarů | Decline | Jak profitovat | Spotový VIX | Nordstream | Prezidentské volby | FIRST FIVE | Posilování koruny | Sazby | Komise v přenesené pravomoci | Růst cen v USA | Investovat | Hlavní kryptoměny | Komoditní | Inflace dovážená do Česka | Vývoj počtu vrtných souprav v USA | Firmy | Stratég Saxo Bank | Panika | Zajištění | Averze k riziku | Cena ropy brent | Ruská ropa | Phillipsova křivka | Omezení stimulů | Investování | Fed | Specifika kontraktu | Dovoz ruské ropy | Trhy | Trade | FTSE | Analytici Morgan Stanley | Rizika | Investiční rozhodnutí | Fond | Cena Henry Hub plynu | ISM | Globální trhy | Pšenice | Dluhopisový trh | Rate Hike | Vývoj indexu jádrové inflace v USA | Gasoline inventories | Obchodování na pitu | Vysoké ceny | Britský FTSE | TradingEconomics | Žádosti o podporu | Mojmír Hampl | Tesla | Low | Nárůst volatility | Vývoj měnového páru USD/CNY | Inflace v USA | Komodity | Mzdy | Poradenství | Komise pro cenné papíry | Americká ropa WTI | Na burze | Společnost | Spotřebitelské ceny v USA | Dluhové krize | USDIDX | FXstreet | Conseq | Sklon futures křivky | Průměrné ceny benzínu | Časová struktura futures | Kukuřice | DBS Bank | Tomáš Raputa | Bilance Fedu | Tradeři | Pracovní trh | OTC | Zahraniční forex | Riziko | Jak vydělat | Trinity | Spotové ceny | E-mini | Rollover | Šok | Zvýšené volatility | Turecká lira | Portfolio | Plyn | Spekulativní pozice | Risk | USD/CNY | Ceny | Zvýšení ceny | Recese | Pokles | Oslabení amerického dolaru | Zemědělské komodity | Obchodní platformy | Centrální banka | Předpovědi | USD/TRY | WTI | Biliony | Odborníci | E.ON | Stratég | Instituce | Zpevňování koruny | Morgan Stanley | Ceny zlata | Plodiny | Výnos | X-Trade Brokers | ČEZ | CFD | Benchmark | Algoritmy | 256/2004 | VIX index | Trinity Bank | Dlouhodobý trend | Minulá výkonnost | Podkladové aktivum | Historická maxima | CO2 | Ceny akcií | FTX | VIX | Biliony dolarů | Křiž smrti | Současné tržní prostředí | Káva | Zisk | ČNB | EURUSD | Spekulovat | Nord Stream 2 | Makléři | Vývoj ceny akcií | Dovoz | Obchodování | Obchodování ropy | Vzdělání | Posílení dolaru | Úroky | Obavy trhu | TRY | Shortovat | Prémie | Měna | Management | Nasdaq | Zprávy | Ceny ropy | Předpověď | Údaje | Návrat poptávky | Omezení pohybu | Eurodolar | Biden | FXstreet.cz | ex | Dezinflační tendence | xStation5 | Portfólia | Japonsko | Exxon | Zemní plyn | Zasedání americké centrální banky | Marže | Spotová cena | X-Trade | Grafy | Aktivum | Společnost XTB | Vývoj měnového páru USD/TRY | Ursula von der Leyenová | GMT | Situace | Fundamentální ukazatele | Stagnace | Dluhy | NATGAS | FOREX | Signály | Guvernér | Trader | Expirace | Spready | HDP | Optimismus | Rozhodování | Dolar | Euro | Klid | Investování je rizikové | LME | Etoro | Vyšší inflace | Členské země | Hospodářský cyklus | Výprodej | Slovensko | Přirážka | Session | Investiční tipy | Retail | Ztráty | Zásobníky | Meziroční inflace | FOMC | European Central Bank | Omezené dodávky | Akcie | Mzda | Opční trhy | Rates | Železná ruda | SPAC | City | Koš | Vývoj ceny | Tým FXstreet.cz | Dodavatelské řetězce | Index cen | ADP report | Obavy z inflace | Reuters | OPEC+ | Index VIX | Flash Crash | Technologie | Zásoby zemního plynu | Kurz | Daně | Jádrová inflace | Intermediate | Pokladniční poukázky | TRIP | Výsledky | Údaj o HDP | Rychlý růst | Bankovní rada | Investice | Pro investory | Potenciál | Rally | Investujte | Floor | Pokles inflace | Komoditní stratég | Komunikace | Pivoty | Indie | Bod | Indicators | CFDs | Zisky | Soukromá spotřeba | Delta | Deriváty | Fondy | USD za barel | Pád akcií | Využití pákového efektu | Oslabení dolaru | Ukazatel | Dlouhá pozice | Slabší dolar | Měny | Profitovat | Ropa WTI | Burzy | Hospodářský růst | Cena akcie | Spread | Trh s ropou | Export | Rusko | Rafinérie | Vývoj ceny ropy | Signál | Silvergate | Řízení rizik | Organizace | Nervozita | Leverage | Ceny dřeva | 1 milion | Inflace v Číně | Technická analýza | Administrativa | Ropa dnes | Spekulativní obchodování | TIM | Energie | Objem | Investiční | Nálada | Americké centrální banky | Prodej | Zasedání Fedu | Bloomberg | Evropská unie | Hlavní indexy | Vyhlídky | Finanční trhy | Slabý dolar | Komoditní trhy | Růst poptávky | Korekce | Výkonnost | Pád ceny | Index S&P 500 | Přehled | Short | Krize | High | Beta | Sójové boby | Centrum | Spot | Růst výnosů | Příliv kapitálu | Drawdown | National Australia Bank | S&P 500 | JDE | Podpora | QE | MT4 | Cena | NYMEX | Německo | Komodita | Americký trh | CME Group | Close | Aave | Rate cut | Situace na trhu | Drahé kovy | Názory analytiků | Jefferies | Medvědi | Emisní povolenky | DAX | Zlato | Ekonomika | Denní graf | Indikátory | Odpovědnost | Oslabení | Finanční situace | Arcane Research | Energetické krize | Práce | Investiční příležitosti | Tightening | Likvidita | Kryptoměny | Likvidní | Banky | Akcie ČEZ | Produktivita práce | Americká vláda | Kotace | Šance | Ark Invest | Fundamenty | Poptávka po ropě | Wall Street | Analýza | Zlepšení | Irák | ČR | XTB | Kontrakt | Kvantitativní utahování | Bavlna | Ropovody | API | Pozice | Stock | Čínská ekonomika | Portfolia | Dlouhé pozice | Komise pro cenné papíry a burzy | Market | Cenné papíry | Henry Hub | Support | Průměrná mzda | Accenture | Oživení globální poptávky | Brokeři | FX | Vývoj ceny zlata | Texas | Pokračování růstu | Družba | Londýnské burzy | Sweet Crude Oil | OPEC | Úroková sazba Fedu | Sentiment | SNB | Investoři | Míra nezaměstnanosti | Von der Leyenová | Embargo | Polsko | Ukazatel strachu | Jeden dolar | Ceny potravin | AUDUSD | Rezistence | Meziroční růst cen | Auta | Saxo Bank | Zpráva COT | Multi-Asset obchodování | Nařízení | Zdražování | Ropy | Ben Laidler | Korelační koeficient | Struktura | Meme akcie | P.A. | Předseda | Americké ekonomiky | USD | Commodity index | Energetické akcie | Contango | Emoce | Investing.com | Zdražování pohonných hmot | 3M | US500 | Vývoj akcií | Cena ropy | Obavy z recese | Čínská centrální banka | Vysoké ceny ropy | Propad | Období zvýšené volatility | Objemy obchodů | Finanční ztráty | Economic | Evropský trh | Markets | High risk | Invest | Kanada | Nejistota | CME | DBS | Čeští investoři | Opce | Investment | Federal Reserve | Vystavení riziku | Ceny komodit | Indexy | Americký dolar | Makro | Slušné zisky | Market sentiment | Americká centrální banka (Fed) | ECB | Zinek | Těžaři | Forward | Menší riziko | Doporučení | Snížení rizika | ROCE | Spekulace | Vzrušení | EU | Redukce | Miliardy | Zpracovatelský průmysl | Výnosy 10letých dluhopisů | Uhlí | Investor | Put | Americké vlády | Ukazatele | Banka | Produkce ropy | Graf dne | CNBC | Cena BTC | SPX | Spotřebitelské ceny | COT | Index DAX
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | Obchodování | ČTK | Růst | Indikátor | Pokles | Trading | Cena | FOREX | Pivot