Neděle 22. prosince 2024 23:39
reklama
RebelsFunding
reklama
Investingfox Nastroje
reklama
eightcap krypto
reklama
Purple webinář Ve vaší režii

Stratég Saxo Bank

img

COT: Nejednoznačný týden v komoditách, pokračují nákupy dolaru

06.12.2024 Na měnových trzích reagovali spekulanti na další posilování USD a již desátý týden po sobě zvyšovali – i když už pomaleji – dlouhé pozice v dolarových IMM futures proti osmi měnám a dolarový index. Celkově dosáhly kombinované dlouhé dolarové pozice objemu 23,2 miliardy USD, což je nejvyšší hodnota od letošního července. Může za to hlavně výprodej eura (-13 500 na -56 000), libry (-18 700 na -21 600) a mexického pesa, kde se čisté pozice vrátily na nulu. Tento výprodej zčásti kompenzovalo uzavírání krátkých pozic v jenu (+24 200 na -22 000) a CAD (+29 600 na -154 000).
img

Překotná elektrifikace přinese konec kartelu OPEC

03.12.2024 Elektromobily jsou čím dál dostupnější. Může ropný kartel OPEC v roce 2025 ztratit svou relevanci a skončit na smetišti dějin?
img

Ceny elektřiny se zblázní a USA zdaní datová centra AI

03.12.2024 Nová datová centra technologických gigantů hltají obrovská kvanta elektřiny, účty za energie vystřelí do nebeských výšin a rozhořčená veřejnost požaduje, aby se něco udělalo.
img

COT: Dlouhé dolarové pozice poskočily o třetinu. Nejednoznačný týden v komoditách

27.11.2024 Na měnových trzích reagovali spekulanti na rostoucí napětí v rusko-ukrajinských vztazích zvýšením kombinovaných dlouhých pozic v dolarových IMM futures proti osmi měnám o třetinu, na šestiměsíční maximum v objemu 23,1 miliard USD. Takřka všechny ostatní měny, včetně mexického pesa, které během týdne posílilo o 3 %, zaznamenaly čistý výprodej. Výjimkou byla pouze další bezpečná měna, JPY, kde došlo k uzavírání krátkých pozic. Nejvýraznější byl výprodej EUR, kde vzrostl čistý objem krátkých pozic o 35 000 na 42 600, na druhém místě byla libra, kde došlo k poklesu čistého počtu dlouhých pozic o 15 700 na 40 300.
img

Přinese výsledek amerických voleb korekci zlata?

05.11.2024 Před americkými volbami pokračuje rekordní vzestup zlata. Volby jsou považovány za značně rizikovou událost, která může vyvolat tržní reakci, zejména pokud nevyhraje Trump, jak se očekává. Jen v říjnu zlato posílilo o 5 % a od počátku roku dokonce o 34 %. Lepší už je jen stříbro, které si polepšilo o 42,3 %. To vyvolává obavy z neudržitelných zisků a možného poklesu.
img

Zlato i stříbro se třpytí dál

18.10.2024 Počátkem roku jsme se zaměřili na sektor kovů coby potenciálního vítěze pro letošek i roky příští. Po silném prvním pololetí pokračoval vzestup vzácných kovů pod vedením zlata i ve 3. čtvrtletí. Investoři hledali jistoty v nejistém světě a vše kulminovalo v září, kdy začal centrální bankovní systém Spojených států snižovat sazby. Kvůli stále se prohlubujícímu hospodářskému zpomalení Číny i rostoucím obavám z recese v jiných oblastech, zejména v Evropě, došlo k propadu energetiky a průmyslových kovů – tedy dvou sektorů závislých na hospodářském růstu.
img

Fed a čínská centrální banka přispěly k dalšímu oživení komoditního trhu

26.09.2024 Ceny v komoditním sektoru už tři týdny stoupají. Počátkem září došlo k propadu zejména v oblasti energií, ale pak se Bloomberg Commodity Total Return Index velice rychle zotavil a nyní dosáhl dvouměsíčního maxima. Podařilo se mu získat zpět víc než polovinu toho, oč přišel během korekce od května do srpna. Tento index, replikovaný několika významnými zprostředkovateli ETF (viz níže), sleduje koš 24 významných komoditních futures. Meziměsíčně se obchoduje o 4,4 % výš (od počátku roku o 5,4 % výš) a tento měsíc vykázaly všechny sektory dobré výsledky. To zahrnuje i energetiku, kde byly ztráty ropy a palivových produktů z počátku září vykompenzovány posílením zemního plynu o 15 %, kvůli obavám, že bouře v Mexickém zálivu naruší produkci.
img

Zlato dosáhlo nových výšin, stříbro vykazuje značný potenciál

20.09.2024 Zlato dál rekordně posiluje. Spotové ceny se blíží 2600 USD za trojskou unci, takže od počátku roku jeho hodnota stoupla o víc než 25 %. To znamená, že standardní zlatý prut vážící 400 trojských uncí (zhruba 12,4 kilogramu), obchodovaný na mezinárodních trzích a používaný centrálními bankami, teď stojí více než 1 milion USD, zatímco ještě loni v říjnu to bylo 725 000 USD. Může za to zvýšení napětí na Středním východě poté, co Hamás zaútočil na Izrael, a rostoucí očekávání, že začnou americké sazby konečně znovu klesat, ale i neutuchající poptávka centrálních bank a spekulativní nákupy hedgeových fondů.
img

COT: Dlouhé pozice v ropě se propadly na 12leté minimum, krátké pozice v dolarech se víc než zdvojnásobily

12.09.2024 Bloomberg Dollar Index, který ukazuje, jak si americká měna stojí ve srovnání s širším košem významných měn, stoupl v týdnu do 3. září o 1 %. Navzdory tomu zrychlili spekulanti výprodej dolaru vůči sledovaným měnám, což jen ukazuje, že pozice často na cenu reagují opožděně. Krátké pozice v dolarových IMM futures proti osmi měnám se více než zdvojnásobily. Dosáhly 16,2 miliard USD, tedy 13měsíčního maxima, a v posledních třech týdnech je tempo výprodeje nejrychlejší od března 2020, kdy globální růst dočasně zbrzdila celosvětová pandemie.
img

Kvůli obavám o evropskou úrodu rostou ceny pšenice

06.09.2024 Pšeničné futures v Chicagu a Paříži dosáhly minulý měsíc čtyřměsíčního minima, nyní však vykazují známky zotavení. Pomáhají jim v tom vyhlídky na špatnou úrodu v západní Evropě, zejména ve Francii, která je největším pěstitelem pšenice v EU. Koncem loňského roku zkomplikovaly výsev ozimé pšenice silné srážky, takže se plodina příliš neujala, zvýšil se výskyt chorob a celkově utrpěla kvalita. Francouzské ministerstvo zahraničí minulý měsíc prudce snížilo přibližné odhady letošní úrody. Očekává o 25 % méně pšenice než loni, což by byla jedna z nejhorších sklizní za posledních 40 let. Navíc byla jihovýchodní Evropa zasažena extrémními vedry, takže jarní plodiny trpěly suchem.
img

Komodity: Snížení pozice v centru pozornosti, protože volatilita stoupá a růst USA zpomaluje

05.08.2024 Současné turbulence na globálních finančních trzích dosáhly úrovně, která nebyla zaznamenána od roku 2020, a zatímco řada slabých amerických údajů v průběhu července pomohla vytvořit nervózní tržní podmínky a poptávané akciové sektory utrpěly obraty, bylo to překvapivé zvýšení sazeb ze strany Bank of Japan 31. července, které vyvolalo to, co lze nejlépe popsat jako současný pád hybnosti. Slabá data z USA z minulého týdne a holubičí zpráva FOMC navíc výrazně změnily náladu na trhu, přičemž obchodníci nyní vidí velké riziko, že Fed a další centrální banky opakují chyby historie tím, že příliš dlouho čekají se snižováním úrokových sazeb a pak jsou příliš pomalé, když konečně začnou. V důsledku toho trh nyní oceňuje pět snížení o 25 bazických bodů ze strany FOMC před koncem roku a snížení o 50 bazických bodů na zářijovém zasedání.
img

Trh na hraně: Rostoucí volatilita

05.08.2024 V nedávných obchodních seancích a dnes před uvedením na trh VIX dramaticky vzrostl, což odráží zvýšenou nervozitu na trhu. Vzhledem k tomu, že VIX prudce stoupá a výrazně dochází k prudkým nárůstům poměru VVIX i Put/Call, obchodníci se připravují na výrazné krátkodobé výkyvy trhu. Řízení rizik a vyhýbání se panickému prodeji jsou v tomto období zvýšené volatility klíčovými strategiemi.
img

Komodity: Energie a obiloviny v centru pozornosti, kovy si dávají pauzu

02.07.2024 V letošním roce jsme se soustředili hlavně na sektor kovů, který jsme považovali za potenciálního vítěze pro rok 2024 i roky další, a zdůrazňovali jsme, proč už máme celoroční konsolidaci za sebou. K dnešnímu datu posílil Bloomberg Commodity Total Return Index od počátku roku o více než 5 % a podílely se na tom všechny sektory kromě obilovin. I když se energetika kvůli poklesu prémie za geopolitické riziko ve 2. čtvrtletí propadla, kovy pokračovaly ve své cestě vzhůru. Zlato a měď dosáhly před současnou odmlkou nových rekordních maxim a také stříbro se vyšplhalo na úroveň, kde bylo naposledy před 13 lety.
img

Měď odolává navzdory slabé Číně

25.06.2024 Nedávná konsolidace mědi následuje po předčasném nárůstu na rekordní hodnoty v minulém měsíci. Ten byl způsoben spekulanty na londýnském a newyorském trhu s futures. Tato rally odradila poptávku fyzických kupců, zejména v Číně, která je největším spotřebitelem mědi a kde nedávné údaje naznačují oslabení. Navzdory neúspěchům se sektor průmyslových kovů letos zvýšil přibližně o 9 %, přičemž nejlépe se daří mědi a cínu.
img

Drahé kovy procházejí delší konsolidační fází

21.06.2024 Sektor drahých kovů prochází v současnosti delším obdobím konsolidace, které dává po předchozím výrazném růstu cen investorům i obchodníkům čas popadnout dech a zvyknout si na vyšší cenovou hladinu. Po dvou neúspěšných pokusech získat podporu nad 2400 USD teď zlato od počátku dubna zpravila uzavírá denní obchodování mezi 2280 a 2380 USD. Největší problém v tomto období nastal, když se ukázalo, že Čínská lidová banka po 18 měsících nepřetržitých nákupů v květnu zlato kupovat přestala.
img

Ropa se potácí poblíž dvouměsíčního minima

27.05.2024 Ropa se uhnízdila v úzkém pásmu poblíž dvouměsíčního minima. Ceny se drží poměrně nízko kvůli technické hladině odporu ropy Brent nad 84 USD, ale i kvůli oslabení různých tržních ukazatelů – klesá prémie spotového Brentu oproti futures a propadly se i americké rafinérské marže. Z toho vyplývá oslabení aktuálních poptávkových vyhlídek. Přesto se ropa obchoduje oproti počátku roku zhruba o 12 % výš, protože v její prospěch mluví robustní růst poptávky očekávaný v následujícím roce a omezení produkce ze strany kartelu OPEC+, které zvýšená nabídka zbylých zemí kompenzuje jen zčásti.
img

Měď vystoupala k rekordním výšinám, i ale platina zamířila vzhůru

20.05.2024 „Rok kovů“, který jsme zmiňovali ve svých výhledech na 1. čtvrtletí, nabírá na obrátkách. Stačí se podívat na naše oblíbené kovy: zlato, stříbro, měď a teď už i platina vykazují výrazné posílení. A i když teď po březnovém a dubnovém vzepjetí cen dochází u zlata ke konsolidaci, měď se po krátké pauze, k níž došlo počátkem měsíce, žene výš. Od začátku roku už posílila o víc než 30 % a postupně dosahuje nových rekordních maxim.
img

COT: Dlouhé pozice v ropě se propadly, rostou nákupy obilovin

16.05.2024 Oslabení dolaru vyvolalo druhý týden čistého výprodeje. Hrubé dolarové dlouhé pozice proti osmi měnovým futures IMM stihly za tu dobu klesnout o čtvrtinu na 24,7 miliard USD. Hlavní příčinou byla nová poptávka po EUR, díky níž se evropská měna překlopila zpátky do čistých dlouhých pozic, spolu s pokračujícím uzavíráním krátkých pozic v JPY a AUD.
img

Slábnoucí vyhlídky ropy dál zhoršuje výprodej fondů

13.05.2024 Ropa má od počátku dubna sestupný trend a dnes se obchoduje poblíž svého dvouměsíčního minima. Konkrétně ropa Brent už se stihla propadnout o polovinu z 20 USD, o něž si polepšila od loňského prosince, kdy začali Hútíové útočit na lodě v Rudém moři a válka mezi Izraelem a Hamásem přispěla ke zvýšení geopolitického napětí a obav, že se konflikt rozšíří a způsobí narušení dodávek od klíčových producentů na Středním východě. Válka sice trvá dál, ale riziko přerušení dodávek se limitně blíží k nule, mimo jiné díky dosavadnímu – vytrvalému – mezinárodnímu úsilí o dosažení klidu zbraní.
img

Týdenní zpráva o komoditách: Neústupná inflace a nepříznivé počasí

02.05.2024 Sektor komodit se již pět týdnů posouvá výš a Bloomberg Commodity Total Return Index je připraven uzavřít týden na nejvyšší hodnotě za posledních sedm měsíců. Drahé kovy a měkké komodity sice po týdnech výrazného posilování svůj vzestup zastavily, teď však převzaly štafetu obiloviny pod vedením pšenice, která zažila nejlepší týden od loňského června. Příčinou bylo nepříznivé počasí v klíčových pěstitelských regionech na severní polokouli.
img

Je už korekce za námi?

24.04.2024 Komodity jsou připraveny na oživení. "Rok kovu" posiluje zlato a stříbro, měď čeká na snížení sazeb. Obiloviny se mohou zotavit, zemní plyn se stabilizuje. Zlato cílí na 2 300 až 2 500 USD/oz, průlom mědi by mohl znamenat růst.
img

Makro výhled: Jde o volby a udržení status quo

10.04.2024 Náš první výhled zdůrazňuje, že "volební optimismus a rallye na akciích zatím maskují nepříjemné pravdy, které se skrývají za naší ekonomikou, kde dluh stále roste rychleji než HDP".
img

Zlato je na 2 300 USD, co bude následovat?

08.04.2024 V našem článku z konce března jsme psali o tom, že nedávné chování zlata, kdy rostlo bez jasných důvodů, si zaslouží velký respekt, protože ukazuje na trvale silnou základní poptávku. Od té doby zlato vyskočilo o dalších 8,3 % na dnešní rekordní úroveň.
img

Zlato je na vzestupu!

25.03.2024 Bude rok 2024 rokem kovů? Zlato právě dosáhlo nového rekordního maxima díky silné maloobchodní poptávce a rekordním nákupům centrálních bank. S vyhlídkou na snížení sazeb v USA ještě v tomto roce by mohlo dojít k dalšímu posílení.
img

Známky oživení zelených kovů (měď, lithium)

19.03.2024 Ceny mědi od druhé poloviny října vzrostly o 14,3 %, z toho jen tento týden o 5,3 %. Může za to omezování produkce ze strany významných těžebních společností, uzavření dolu Cobre Panamá (největšího na světě) a očekávaný celosvětový hospodářský růst.
img

Kvůli vysokým úrokovým sazbám čelí zelené akcie dál nepříznivým podmínkám

06.03.2024 Zelené akcie čelí zvýšenému tlaku už od chvíle, kdy se po příchodu vakcín proti COVIDu zotavily komodity a následně vzrostla inflace na nejvyšší úroveň od 70. let. Letošní rok jim měl přinést úlevu. Na jeho počátku promítal trh do cen očekávaný značný pokles sazeb (počítalo se, že Fed sníží sazby až sedmkrát). Vzhledem k neústupné inflaci a robustní ekonomice je ale všechno jinak a teď už trh počítá jen se 3-4 poklesy sazeb. Tato změna narativu zeleným akciím nijak neprospěla. Nepomohla ani rychle se šířící horečka kolem kryptoměn, polovodičů, AI, obrany a kybernetického zabezpečení.
img

COT: Rekordní shortování kukuřice. Spekulanti přestali podporovat vzestup kakaa

01.03.2024 Naše týdenní zpráva COT (Commitment of Traders) se věnuje pozicím, které drželi hedgeové fondy a další spekulanti ve futures na různé komodity, cizí měny a dluhopisy, a jejich změnám v týdnu končícím úterým 20. února. Tedy v týdnu, kdy globální akciové trhy zadržovaly dech před zveřejněním hospodářských výsledků Nvidie. Zároveň měl dolar nakročeno k první týdenní ztrátě v tomto roce, a pomohl tak spolu s optimismem ohledně čínského hospodářského růstu podpořit uzavírání krátkých pozic v drahých a průmyslových kovech. Krátké pozice v obilninách dosáhly rekordního maxima a spekulanti přestali podporovat dosavadní vzestup kakaa.
img

Rok kovů

26.01.2024 Nadcházející rok se může stát rokem kovů. Pozornost se bude upírat hlavně na zlato, stříbro, platinu, měď a aluminium. Vyhlídky na nižší reálné dluhopisové výnosy a pokles nákladů na držbu neúročených pozic podle nás podpoří poptávku po drahých kovech, zejména prostřednictvím produktů obchodovaných na burze, kde byli investoři v posledních sedmi čtvrtletích čistými prodejci.
img

Na co si dát v roce 2024 u ropy pozor

08.01.2024 Obchodníci s ropou vykročili do nového roku opatrně. Obavy z vývoje poptávky a globálního hospodářského růstu vyvažují rostoucí geopolitická rizika spojená s událostmi v Rudém moři a okolí. Je čím dál pravděpodobnější, že se bude ropa i v nadcházejících měsících obchodovat v úzkém pásmu a žádný důvod nebude sám o sobě dost silný, aby změnil dynamiku trhu, který neví, jestli vsadit spíš na zpomalení růstu, zejména v Číně a v USA, a rostoucí produkci zemí mimo OPEC+, nebo na omezení produkce kartelu a geopolitická rizika.
img

COT: Spekulanti přispívají k dalšímu posilování zlata

07.12.2023 Naše týdenní zpráva COT (Commitment of Traders) se věnuje pozicím, které drželi hedgeové fondy a další spekulanti ve futures na různé komodity, cizí měny a dluhopisy, a jejich změnám v týdnu končícím úterým 28. listopadu. V týdnu, kdy další oživení trhu s dluhopisy a oslabený dolar podpořily ochotu riskovat na všech trzích s výjimkou sektoru komodit. Tam došlo zejména v oblasti energií a obilovin ke značným ztrátám, které byly víc než dostatečnou protiváhou pokračujících nákupů zlata a stříbra.
img

COT: Výprodej ropy zpomalil - vysoká poptávka po obilí

23.11.2023 Naše týdenní zpráva COT (Commitment of Traders) se věnuje pozicím, které drželi hedgeové fondy a další spekulanti ve futures na různé komodity, cizí měny a dluhopisy, a jejich změnám v týdnu končícím úterým 14. listopadu, tedy v týdnu, kdy akciové trhy dál posilovaly poté, co neočekávaně slabé údaje o americké ekonomice podpořily rostoucí přesvědčení, že agresivní navyšování sazeb ze strany Federálních rezerv může skončit měkkým přistáním. Také komoditní sektor zaznamenal mírný vzestup. Během tohoto nejednoznačného týdne se 15 ze 24 komodit obchodovalo výš. Nejlépe si vedly obilí, ropa a kovy jako měď a stříbro.
img

Po oslabení ropy se pozornost upírá k nadcházející schůzce kartelu OPEC

20.11.2023 Nečekané zpomalení americké inflace počátkem týdne znovu zvýšilo sázky na to, že Fed přestane zvyšovat sazby, a tak světové akciové trhy pookřály a vzrostla všeobecná chuť k riziku, ale ani to ceny ropy nezachránilo a začal nový výprodej. Podle odhadů agentury IEA i kartelu OPEC sice současné poptávkové vyhlídky vypadají dobře, ale fondy sledují momentum a dál prodávají, takže v nejbližší době nelze vyloučit riziko dalšího oslabení. Možná by ale měli obchodníci zvážit i riziko další akce zemí OPEC i producentů mimo kartel, kteří budou chtít po schůzce 26. listopadu zvýšit ceny.
img

NIO v úzkých, cena Tesly a IPO elektromobilů firmy Renault

16.11.2023 V dnešních aktualitách z akciových trhů se zaměříme na odvětví akumulátorových elektromobilů, odkud přichází čím dál víc zpráv. Tlak na NIO se zvyšuje a teď bude pro tohoto čínského výrobce klíčová zpráva o výsledcích za 3. čtvrtletí. Tržní podíl Tesly mezi 15 sledovanými automobilkami dál klesá.
img

Vyhlídky Adyenu, překvapení od Disneyho a indická poptávka po oceli

13.11.2023 Akcie společnosti Adyen stouply o 32 %. Investorům se po její prezentaci v rámci Dne pro investory ulevilo a do budoucna hledí optimisticky. Akcie Disneyho stouply mimo řádnou dobu obchodování o 4 %, když společnost odhalila další úspory nákladů v hodnotě 2 miliard USD a překonala očekávání v oblasti předplatitelů kanálu Disney+. ArcelorMittalu nevyšly ve 3. čtvrtletí odhady tržeb, ale EBITDA zůstává podle očekávání. Zajímavější však je, že společnost přišla s předpovědí indické poptávky po oceli, která se má podle ní do roku 2032 zdvojnásobit.
img

Vzestup zlata zpomalil, protože se zastavil růst sazeb a vzrostla ochota riskovat

06.11.2023 Světové trhy si včera v noci oddechly, když předseda Fedu Powell vyslal jasný signál, že Federální rezervní systém přestává zvyšovat sazby. Po neočekávaně nízkém indexu ISM ve výrobě, který byl toho dne zveřejněn, pomohlo Powellovo poselství zlepšit nálady na trzích, které v poslední době trápí geopolitické obavy, rychle rostoucí výnosy z amerických státních dluhopisů, jež s sebou nesou riziko hospodářského oslabení, a nevyrovnaná výsledková sezóna. Drahé kovy však na vyhlídky na ukončení růstu sazeb, které by pro ně byly za normálních okolností příznivým znamením, reagovaly poměrně nevýrazně. V tomto článku se podíváme blíž na to proč.
img

Ceny komodit rostou kvůli vysokým sazbám i omezené nabídce

09.10.2023 Posílení, které jsme předpovídali a k němuž ve 3. čtvrtletí u klíčových komodit došlo, bude podle všeho pokračovat i ve čtvrtletí závěrečném. Slábnoucí ekonomické vyhlídky nejen v Evropě a USA, ale do jisté míry i v Číně, totiž více než kompenzuje strach z nízké nabídky. Hlavně v energetice, kde kartel OPEC+ přiškrtil produkci ropy a palivových produktů tak úspěšně, že dosáhl kýženého růstu cen.
img

OPEC+ svými činy zvyšuje riziko stagflace

18.09.2023 Cena ropy Brent se přiblížila k 93 dolarům za barel, a dosáhla tak nového desetiměsíčního maxima. WTI se blíží 90 USD. Produkční omezení kartelu OPEC+ zvyšují napětí na trzích a vyvolávají otázky ohledně jeho skutečných záměrů. Náš cenový výhled tak musí odrážet skutečnost, že se OPEC+ podle všeho soustředí spíš na cenovou optimalizaci než na vytvoření vyváženého a stabilního trhu. Proto nelze vyloučit krátkodobé riziko, že se Brent vyšplhá nad 95 USD.
img

iPhone 15, IPO společnosti Arm a hospodářské výsledky Adobe

12.09.2023 Tento týden bude na akciových trzích hodně zajímavý. Dnes uvádí Apple na trh nový iPhone 15, středeční IPO společnosti Arm bude největší od konce roku 2021 a čtvrteční hospodářské výsledky Adobe ukážou, nakolik bylo nadšení kolem AI oprávněné. Na postoji k akciím Applu se ještě před uvedením iPhonu 15 podepsal čínský zákaz používat iPhony v různých vládních institucích, který tak zvýšil riziko pro akcionáře. Společnost Arm je vzhledem k čínským rizikům a nerůstu z poslední doby v rámci své IPO naceněna až moc vysoko a všechny naděje na nový růst se upínají k AI. Zveřejnění hospodářských výsledků Adobe je dalším testem toho, zda lze generativní AI v tomto okamžiku komerčně využít.
img

Proč mohou komodity v éře stagflace zazářit

08.09.2023 Náš nejnovější COT report se věnuje pozicím, které hedgeové fondy a další spekulanti drželi ve futures na komodity, cizí měny a dluhopisy, a jejich změnám v týdnu končícím úterkem 29. srpna. Tedy v týdnu, kdy trhy začaly reagovat na údaje svědčící o tom, že se trh práce v USA rozvolňuje a důvěra spotřebitelů klesá. Tato reakce byla do značné míry pozitivní a je z ní patrná afinita k riziku. Za přístupem typu „špatné zprávy potěší“ stojí spekulace, že teď už musí Federální rezervní systém brzy ukončit svou kampaň agresivního zpřísňování. Ceny komodit vystřelily vzhůru a posílení je patrné ve všech sektorech, nejvíce u drahých kovů.
img

Napjatý trh práce urychlí automatizaci

31.08.2023 Automatizace a robotizace jsou klíčové technologie, s jejichž pomocí mohou firmy v nadcházejících letech kompenzovat růst nákladů způsobený inflací, napjatým trhem práce a demografickými změnami. Jedné z největších logistických společností světa, DSV, umožnily rozsáhlé investice do automatizačních technologií mírně navýšit provozní marže a omezit počet zaměstnanců, zatímco konkurence byla nucena postupovat opačně. Automatizace a robotizace jsou klíčovým investičním tématem pro dlouhodobé investory.
img

Proč mohou komodity v éře stagflace zazářit

28.08.2023 Hlavní investiční analytik společnosti Saxo ve své nedávné analýze nastínil, proč jsme upravili svůj výhled pro americkou ekonomiku na rok 2024. Dřív jsme očekávali, že recese nepřijde, dnes počítáme s mírnější formou stagflace, neboli „lehkou stagflací“, pro niž je charakteristický pomalý růst a úporná inflace. V minulosti přitahovaly v období stagflace zvýšenou pozornost určité komodity. Příčin je několik, ty nejdůležitější popisujeme v tomto článku, kde se zároveň podrobněji zabýváme tím, jak v tomto sektoru investovat.
img

Kdo nakupuje AI čipy společnosti Nvidia?

24.08.2023 Nvidia teď představuje na akciovém trhu největší jednorázové krátkodobé riziko. Své výsledky za 2. čtvrtletí oznámila ve středu po uzavření amerického trhu a analytici očekávali meziroční nárůst tržeb o 65 %. Právě tyto výsledky rozhodnou o dalším osudu akcií spojených s AI. Investiční výdaje největších amerických a čínských technologických firem však očekávaným výnosům za AI čipy neodpovídají, což lze vysvětlit buď výraznou změnou struktury dosavadních investičních výdajů, nebo tím, že Číňané nakupují čipy přes spřízněné třetí strany. Navíc poptávce po AI čipech určitě pomohly i vyšší ceny bitcoinu. Očekávání ohledně Nvidie jsou extrémně vysoká, a tak raději upozorňujeme na čtyři rizikové faktory, o kterých je třeba vědět.
img

Akcie: Horečka umělé inteligence žene trh do nových extrémů

25.07.2023 Zdaleka nejpřekvapivější událostí letošního roku je nástup pokročilých systémů umělé inteligence, jako je GPT-4 od společnosti OpenAI, který vše převrátil naruby. Rally vyvolaná umělou inteligencí vyhnala americký akciový trh do nových extrémů a o přínosech a rizicích této nové technologie se vedou vášnivé diskuse. Umělá inteligence se také stane závodem ve zbrojení mezi USA a Čínou.
img

Komodity: nadějné vyhlídky nebo růst ve stínu AI?

19.07.2023 Jsou komodity na pokraji toho, aby se opět staly nejžhavějším tématem ve financích, nebo zůstane v centru pozornosti umělá inteligence? Co nás čeká u zlata, stříbra, ropy, kovů a plodin? Ole Hansen, hlavní komoditní stratég Saxo Bank, představuje Výhled na Q3 2023 v oblasti komodit.
img

Ceny ropy se rychle vrací níž, Saúdům navzdory

08.06.2023 Navzdory nedělní schůzce zemí OPEC+, kde Saúdská Arábie oznámila, že v červenci jednostranně omezí produkci o milion barelů denně, se ropa obchoduje níž. Toto rozhodnutí mělo teoreticky podpořit růst cen, ale jejich následný pohyb ukazuje, že se v současnosti panují obavy z poklesu poptávky. iImezení produkce sice může zvýšit spodní hranici, kam až se mohou ceny propadnout, růstový potenciál ale zůstává i nadále omezený. Až se výhled znovu změní, měl by si OPEC „dát pozor“ na podporu ze strany investorů, kteří v současnosti drží nejslabší energetické dlouhé pozice za víc než deset let.
img

Akciový výhled: Evropa v problémech a francouzské polovodičové překvapení

05.06.2023 V květnu hospodářský růst Evropy výrazně zpomalil, což nadělalo další vrásky na čele ekonomům, kteří se již dřív obávali, že nás čeká pokles světové ekonomiky. Odvětví kybernetické bezpečnosti si vedlo velmi dobře a společnost Crowdstrike navýšila odhadované tržby i zisky za poslední fiskální rok. Navzdory letošnímu 35% nárůstu tržeb ale investoři poslali její akcie o 7 % níž. V závěru se pak podíváme na výsledky očekávané v příštím týdnu a zaměříme se zejména na menší francouzskou polovodičovou firmu Soitec.
img

Rozruch kolem umělé inteligence připomíná bubliny z minulosti

01.06.2023 Velká většina košů spojených s růstovými tématy si v posledním týdnu pohoršila a týdenní výsledky trhů by byly opravdu deprimující, nebýt akcií polovodičů a umělé inteligence (AI). Vzrušení kolem AI vyhnaly akcie polovodičů na nejvyšší forwardové hodnoty od ledna 2010 a ceny akcií firmy Nvidia už dosáhly hladiny, kde mohou svými budoucími výnosy investory snad už jen zklamat.
img

Evropa prahne po elektrifikačních technologiích. Siemens Energy hlásí nečekaně dobré výnosy

17.05.2023 V dnešních aktualitách z akciových trhů se soustředíme na neočekávaně vysoké výnosy Siemens Energy a objednávky, které dosáhly nového absolutního maxima. Může za to zejména výrazná poptávka v segmentu technologií elektrifikačních sítí. Probereme také, jak výnosy za 1. čtvrtletí zvýšily očekávání výnosů pro následujících 12 měsíců. Zdá se, že analytici v tomto okamžiku vůbec nezohledňují recesi. A konečně se podíváme blíž na nejdůležitější výnosy tohoto týdne.
img

Akciový výhled na Q2: Vzhůru do neznáma

12.04.2023 Letošní rok investorům připomínal horskou dráhu. Hned zpočátku začaly akcie raketově stoupat a během ledna posílily téměř o 7 %. Investoři nabyli přesvědčení, že propad skončil a místo měkkého přistání přijde z Číny růstový impuls, který naopak urychlí růst.
img

Komodity zažívají fragmentaci. Co v Q2 čeká ropu, měď a zlato?

04.04.2023 Klíčové komodity, ať už jde o ropu, měď, či železnou rudu, zahájily letošní rok výrazným posílením. Příčinou bylo přesvědčení, že postpandemické zotavení Číny, největšího světového spotřebitele surovin, dokáže bez problémů vykompenzovat temná mračna, která se stahovala nad jinými částmi světové ekonomiky. Mluvíme zejména o Evropě, která se dosud nevzpamatovala z loňské energetické krize, a Spojených státech, kde Fed ve snaze zkrotit inflaci zvyšoval sazby nejrychleji za celá desetiletí.
img

Duch nemovitostí obchází evropské banky

28.03.2023 Od prosince 2021 se evropské realitní firmy propadly o 43 %. Vyšší úrokové sazby snižují hodnotu jejich aktiv a postupně rostoucí úrokové náklady jim ujídají z provozních peněžních toků. Celé odvětví má nízký P/B poměr 0,7x, a trh tedy nejspíš očekává, že si jejich aktiva i peněžní toky v budoucnu povedou podstatně hůř. V lednu činila aktuální průměrná hypoteční sazba v EU 3,1 %, a pokud se zvýší na 5 % jako v roce 2007, budou realitní firmy vydávat čím dál větší část svého cash flow na dluhovou službu a na akcionáře už toho moc nezbude.
img

Zlato okusilo 2000 USD, další vývoj ovlivní FOMC

23.03.2023 Na začátku evropské obchodní seance se zlato krátce obchodovalo nad 2000 USD. Na velké drama, které se o víkendu odehrálo ve Švýcarsku, totiž trh nezareagoval úlevou, ale zvýšenou ostražitostí. Krátkodobý směr vývoje drahých kovů nebude záležet jen na dalším vývoji v oblasti bankovnictví a likvidity, ale do značné míry také na dopadech středeční schůzky FOMC (Federální výbor pro operace na volném trhu).
img

Cena ropy klesá. Důvodem je očekávaný propad poptávky v zemích OECD

16.03.2023 Ropa se v posledních dnech obchoduje za nižší ceny a obchodníci omezují své expozice. Obávají se, že se náhlá bankovní krize, kterou minulý týden odstartoval krach Silicon Valley Bank, rozšíří do zbytku ekonomiky a rozpoutá recesi spojenou s nižší poptávkou po ropě a palivových produktech. Za dosavadní výprodej ovšem může hlavně likvidace spekulativních dlouhých pozic a nikoli výraznější změna jinak příznivých poptávkových očekávání, za nimiž stojí země mimo OECD jako Čína a Indie.
img

Opětovné otevření Číny přinese komoditám další dobrý rok

23.02.2023 Po dramatickém a volatilním roce 2022, který přinesl v sektoru komodit dobré výnosy, mohou letošní výsledky do značné míry záviset na čínské politice.
img

Týdenní aktuality z komoditních trhů: Pozornost se upíná na zlato a měď, kovy dál posilují

18.01.2023 Bloomberg Commodity Index se v současné době obchoduje o 2,4 % výš, čímž smazal část svého propadu ze začátku ledna. Došlo k tomu poté, co se energetický sektor – s výjimkou zemního plynu – připojil k vzestupu kovů pod vedením zlata a mědi. Za tímto posílením stojí slabší dolar, klesající americká inflace a mimo jiné i vyhlídky na to, že opětovné otevření Číny s sebou přinese růst poptávky po surovinách. Ochotu riskovat navíc podporuje i pokračující pokles dolaru. Americká inflace totiž oslabuje, a tak už Fed nemusí zvyšovat sazby takovým tempem.
img

S počátkem roku 2023 stoupá zlato jako o závod

09.01.2023 Zlato patří spolu se stříbrem a platinou k několika málo komoditám, které se od počátku nového roku obchodují výš. Nově nalezená odolnost zlata a jeho prosincové momentum se přenesly i do ledna. Investoři totiž hledají zajištění před rokem, který má být podle predikcí pro ostatní třídy aktiv, a to zejména pro akcie, dosti náročný.
img

Cena ropy klesá. Příčinou jsou obavy ze zpomalení růstu a ztráta tahu na bránu

12.12.2022 Shrnutí: Ropa Brent se poprvé od začátku ledna obchoduje pod 80 dolarů. Obavy z ekonomických vyhlídek na rok 2023 totiž spustily nový technický výprodej a likvidaci dlouhých pozic obchodníků a investorů, kteří před koncem roku snižují svou expozici. I nadcházející měsíce budou nejspíš obtížné, nejisté vyhlídky panují v oblasti nabídky i poptávky. Obchodníci zvažují, zda je vyšší riziko recese, nebo pravděpodobnost oživení čínské poptávky, jaké budou dopady přetrvávajících sankcí proti Rusku a v neposlední řadě, jaké je riziko dalších cenových intervencí OPEC+.
img

Investiční fórum: Kam úspěšně investovat v roce 2023?

07.12.2022 Chcete se dozvědět, jak se mohou vyvíjet kapitálové, měnové a komoditní trhy v roce 2023? Nebo co čeká svět alternativních investic a kryptoměn? Jedinečnou možnost máte ve středu 4. ledna 2023 na Investičním fóru, kde v rámci moderovaných diskuzí a samostatných přednášek vystoupí přední ekonomové, bankéři a investiční odborníci z Česka i zahraničí a nabídnou ty nejlepší investiční strategie pro nový rok.
img

Plyn v EU: Navrhované zastropování cen a výhružky Gazpromu

29.11.2022 Shrnutí: Referenční kontrakt na promptním trhu s plynem se obchoduje o 10 % výš na 130 euro/MWh, čímž se znovu vzdálil od současné úrovně podpory v oblasti 100 euro/MWh. Za tento vzestup může příchod chladnějšího počasí, s nímž se zvýšila poptávka po topení, dále výhružky Gazpromu, že odřízne přísun plynu přes Ukrajinu, a v neposlední řadě i navrhované zastropování cen plynu v EU.
img

K potvrzení vzestupného trendu je nutné, aby zlato prolomilo hladinu 1735 USD

15.11.2022 Shrnutí: Poté, co předseda Fedu Powell minulý týden na schůzce FOMC uštědřil tržnímu sentimentu ránu, si zlato, stříbro i měď vedly víc než dobře. Všechny tři kovy se rychle vzpamatovaly a nyní se blíží k hladinám, které mohou vyvolat změnu zavedené mentality „prodeje při posilování“. V tomto článku se podíváme blíž na zlato a na to, co je nutné k tomu, aby k uvedené změně opravdu došlo.
C:\fakepath\trader-12082022-30-zm.png

Komodity: Ceny ropy klesají, obchodníci čekají obnovení dodávek v Mexickém zálivu

12.08.2022 Ceny ropy dnes klesají. Obchodníci očekávají, že narušení dodávek z Mexického zálivu bude jen dočasné a výhled vývoje poptávky ohrožují obavy z recese.
img

Ropa: Co nás čeká po Čínou vyvolaném skoku cen?

17.06.2022 Po zatím posledním a podle všeho úspěšném pokusu Číny o zrušení koronavirových lockdownů ve velkých městech se ropa obchoduje poblíž tříměsíčního maxima, tedy kolem 120 dolarů za barel. V rámci krátkodobého výhledu však lze očekávat ještě vyšší ceny. Nabídku omezují sankce, neschopnost kartelu OPEC zvýšit produkci i skutečnost, že se ropní giganti do nových projektů příliš nehrnou. Trh se však nakonec ustálí, protože vyšší ceny tlačí poptávku níž a zároveň olej do ohně přilévá recese, která se rozmáhá po celém světě a možná i ve Spojených státech.
img

Rychlý růst cen pohonných hmot zvyšuje inflaci a riskuje utlumení poptávky

02.05.2022 V dubnu zaznamenal komoditní sektor další měsíční vzestup. Bloomberg Spot Index zahrnující 23 hlavních komoditních futures již pátý měsíc stoupá a nyní dosáhl nového rekordního maxima. Vzestup se ale omezuje pouze na zemědělství a energetiku, zatímco v případě drahých a průmyslových kovů se situace naopak zhoršuje.
img

Výhled Saxo Bank na 2. čtvrtletí: Konec jednoho paradigmatu

07.04.2022 Společnost Saxo Bank, specialista na online obchodování a investice, publikovala svůj Čtvrtletní výhled na 2. čtvrtletí 2022 na globálních trzích, obsahující kromě tipů, do kterých akcií, finančních instrumentů, měn, komodit a obligací investovat, také informace o nejrůznějších makroekonomických trendech, které budou mít dopady na investory i trhy.
img

Akciové trhy v průběhu ruské invaze

02.03.2022 Ruské akcie na londýnské burze krvácejí a nejistota dosáhla maxima. Evropské sankce za poslední dny dosáhly dosud nepoznané úrovně. Investoři s čistě akciovým portfoliem by podle nás měli využít strategie diverzifikované alokace prostředků, aby lépe rozložili svá rizika, a v rámci akcií navýšit investice do sektoru komodit, kybernetického zabezpečení, obrany, logistiky a megafirem. V dnešních aktualitách z akciových trhů se podíváme na historickou změnu postojů k vojenské a energetické bezpečnosti v Německu a na to, jak se tato změna odrazí na akciích firem podnikajících v obraně a energetice, ať už jde o zelenou energii, LNG či výrobce tepelných čerpadel vzduch-voda. Také se budeme věnovat evropským bankám a zemím, které mohou nejvíc tratit na odstřihnutí Ruska od SWIFTu.
img

Plán skoncovat s fosilními palivy má trhliny, může být i odložen

13.12.2021 Naše komoditní předpověď pro rok 2022? V rámci boje proti inflaci a snižování rizika společenských nepokojů odsunou politici plnění klimatických cílů na později a podpoří investice do fosilních paliv, zatímco se budou snažit přijít na jiný způsob, jak radikálně snížit uhlíkové emise.
img

Ceny potravin dál rostou, o komoditách teď rozhodují COVID a inflace

22.11.2021 Komoditní sektor pokračuje už pátý týden v cestě směrem dolů. Kvůli posilujícímu dolaru rostou náklady na většinu klíčových komodit v lokálních měnách. Síla dolaru byla patrná zejména vůči euru, které se propadlo až na 16měsíční minimum. Může za to rostoucí hrozba opětovných lockdownů po celém kontinentu, brutálně vysoké ceny plynu a elektřiny, které brzdí růst, a nové problémy na východních hranicích.
img

Komodity zadržují dech, potraviny jsou nejdražší za deset let

10.11.2021 Po vzestupu cen ze září a začátku října se komoditní sektor dál konsoliduje a Bloomberg Commodity Index už třetí týden po sobě klesal. Stále víc ukazatelů napovídá, že se růst patrně zastaví, a to zejména v Číně, kde zpomalení výroby, růst rizik spojených se zadlužením realitního sektoru a všeobecný nedostatek elektřiny nejspíš povedou k útlumu aktivit, a tak začali investoři projevovat averzi k riziku. Nedávný vládou vyvolaný propad čínských cen uhlí navíc přispívá k udržování nižších cen některých kovů s energeticky náročnou výrobou, zejména hliníku.
img

Výhled Saxo Bank na 4. čtvrtletí: Inflace, kterou svět ještě neviděl. Tentokrát to bude jinak

11.10.2021 Společnost Saxo Bank, specialista na online obchodování a investice, publikovala svůj Čtvrtletní výhled na 4. čtvrtletí 2021 na globálních trzích, obsahující kromě tipů, do kterých akcií, finančních instrumentů, měn, komodit a obligací investovat, také informace o nejrůznějších makroekonomických trendech, které budou mít dopady na investory i trhy.
img

Výhled Saxo Bank na 3. čtvrtletí: Evropská revoluce

30.06.2021 Společnost Saxo Bank, specialista na online obchodování a investice, publikovala svůj Čtvrtletní výhled na 3. čtvrtletí 2021 na globálních trzích. Kromě tipů, do kterých akcií, finančních instrumentů, měn, komodit a obligací investovat, obsahuje také řadu úvah o makroekonomických tématech, která mají dopady na portfolia klientů.
img

Energetika zažila silný týden, ceny ropy stoupají společně s inflací

16.06.2021 Ceny komodit už třetí týden rostou. Všeobecný vzestup energetiky a kovů více než vyvážil oslabení některých oblastí zemědělského sektoru. A tak se Bloomberg Commodity Spot Index, který sleduje výnosy za přední kontraktní měsíc hlavních komoditních futures, i ke konci minulého týdne nadále držel poblíž desetiletého maxima.
img

Výhled Saxo Bank na 2. čtvrtletí: Světu už dochází úplně všechno

30.03.2021 Společnost Saxo Bank, specialista na online obchodování a investice, dnes publikovala svůj Čtvrtletní výhled na 2. čtvrtletí 2021 na globálních trzích, obsahující kromě tipů, do kterých akcií, finančních instrumentů, měn, komodit a obligací investovat, také řadu úvah o makroekonomických tématech, která mají dopady na portfolia klientů.
img

Ceny potravin se v listopadu utrhly ze řetězu, inflace posílí

04.12.2020 Rostoucí ceny potravin přiživují inflaci, která může v roce 2021 jen posílit. Organizace pro výživu a zemědělství Spojených národů včera vydala index cen potravin za listopad. Tento index, který sleduje průměrné ceny 95 potravin z pěti komoditních skupin, se vyšplhal na šestileté maximum a zaznamenal meziroční nárůst o 6,5 %. V listopadu zaregistrovaly nárůst i všechny dílčí indexy, přičemž dílčí index rostlinného oleje poskočil od října o neuvěřitelných 14,5 % a za poslední rok o celých 31 %.
img

Pohyby na komoditním trhu: Politická panika se přetlačuje s nadějí na vakcínu

16.11.2020 Po amerických volbách se podle očekávání pozornost přesunula na pandemii COVID-19 a slibné zprávy o vakcíně. Když Pfizer a BioNTech zveřejnily, že jejich vakcína překonává 90% účinnost, drahé kovy i energie rychle zareagovaly. Zlato se propadlo o více než 100 dolarů, zatímco ropa posílila zhruba o 10 %.
img

Ropa hledá oporu po rekordním propadu

04.11.2020 Ropa se v pondělí 2. listopadu propadla na své pětiměsíční minimum, přičemž se jí krátce poté podařilo získat 12 % zpět. Vývoj, který narušil poměrně klidné období panující od letošního června, měl tři hlavní aktéry: Libyi, COVID-19 a OPEC+. Oslabení bylo - stejně jako v dubnu - způsobené poklesem poptávky a růstem produkce. Rychlý pád se zastavil, až když se trhy znovu začaly soustředit na podporu ze strany OPEC+.
img

Komodity jsou na tom před americkými volbami lépe než akcie

27.10.2020 Obecně platí, že říjen byl pro ceny komodit zatím příznivý, a jelikož se Bloomberg Commodity Index obchoduje o 4 % výš, jsou na tom komodity zhruba o 1 % lépe než akcie z indexu S&P 500. Dvěma hlavními sektory, které za tímto vzestupem stojí, jsou obiloviny a průmyslové kovy.
img

Výnosy za 3. čtvrtletí odstartovaly slibně. Velká očekávání patřila Netflixu a Tesle

22.10.2020 Výnosy firem z indexu S&P 500 za 3. čtvrtletí jsou zatím lepší, než se čekalo. Technologický sektor vykazuje oproti loňskému roku zlepšení o téměř 10 %. Zůstáváme tak ohledně výnosů za 3. kvartál optimističtí, i když u některých až příliš populárních akcií nejspíš sem tam dojde k nějakému zaškobrtnutí. Společnosti Netflix a Tesla, které zveřejnili své výnosy včera, jsou letos zahrnuty do „amerického technologického byznysu“ a investoři do nich vkládají velká očekávání.
img

Americké volby, Covid a komodity

20.10.2020 Jak vstupujeme do posledního čtvrtletí roku, u něhož si asi nejeden člověk přeje, aby nikdy nenastal, přetrvávají výrazné dopady globální pandemie na nejrůznější sektory – od energetiky až po zemědělství. Protože virus zuří dál a na vakcínu budeme nejspíš čekat ještě celé měsíce, je naší jedinou jistotou nejistota. Na trhu tak bude nadále panovat volatilita a nepředvídatelné podmínky. K tomu se navíc přidávají geopolitická rizika – zejména s ohledem na nadcházející americké prezidentské volby, které budou 3. listopadu pravděpodobně mnohem těsnější, než naznačují průzkumy.
img

Co čeká zlato v případě Bidenova vítězství ve volbách?

09.10.2020 Zdá se, že letošní dobré výsledky zlata a stříbra budou pokračovat i v posledním čtvrtletí. Zvýšenou pozornost znovu přitahuje reflační obchodování, které přeje zlatu i komoditám. Výnosy z dlouhodobých dluhopisů a akcie s malou kapitalizací jsou na vzestupu a zlato se vrátilo nad 1900 dolarů za unci. Tato očekávání vycházejí z nejnovějších průzkumů, podle nichž roste pravděpodobnost, že Joe Biden porazí 3. listopadu Donalda Trumpa.
img

Zlato konsoliduje, ropa stále pod tlakem

14.09.2020 Bloomberg Commodity Index, který sleduje nejvýznamnější komodity, a v němž jsou zastoupeny energetika, kovy i zemědělství, se obchodoval již druhý týden níže. Ochota riskovat, která byla jasně viditelná na akciích amerických megafirem, se po horečnaté červencové a srpnové aktivitě nyní poněkud utlumila. Svou roli ale sehrálo i to, že se zastavil pokles dolaru, roste počet nakažených koronavirem a objevují se obavy z toho, kdy dorazí vakcína.
img

Nákupy v zemědělství nabývají na obrátkách

10.09.2020 Zatím poslední COT (Commitments of Traders) report řeší komoditní pozice držené a změny prováděné manažery investičních fondů v týdnu do 1. září. V tomto týdnu posílil Bloomberg Commodity Index o 2,1 % a hedgové fondy zvýšily své čisté dlouhé pozice na 24 významných trzích s futures až na maximum od roku 2018. Největší objemy nákupů zaznamenaly sojové boby, kukuřice a pšenice, zatímco většina prodejů probíhala v oblasti energií, kde došlo k největšímu propadu ropy, benzínu a nafty.
img

Ceny komodit stále stoupají

31.08.2020 Pro široce exponovaný Bloomberg Commodity Index se stal srpen nejlepším měsícem od dubna 2016. Čtyři po sobě jdoucí měsíce růstu cen způsobily, že se index dokázal z velké části zotavit z pandemického propadu, který jej zasáhl v únoru a březnu. Klíčovými faktory, které za tímto zotavením stojí, jsou patrně bezprecedentní objem stimulů centrálních bank, americké i světové úrokové sazby, kterého dosáhly naprostého dna, nedávné oslabení dolaru, obavy z rozmarů počasí i poptávka po zajištění proti inflaci.
img

Zlatí býci riskují pozdější uspokojení

02.07.2020 Ve třetím čtvrtletí se budou dopady pandemie Covidu-19 na globální ekonomiku projevovat čím dál více. Zatímco druhý kvartál jsme strávili hlavně hašením požárů a snahou zabránit naprostému kolapsu světové ekonomiky, nyní začínají práce na její obnově.
C:\fakepath\GOLDH1.png

Komodity: Zlato překonalo osmileté maximum, letos zdražilo o 16 procent

23.06.2020 Cena zlata dnes překonala osmileté maximum. Po 17:10 se troyská unce na promptním trhu prodávala podle agentury Reuters za téměř 1769 dolarů, což byla nejvyšší hodnota od roku 2012. Zlato tak od začátku roku zdražilo o více než 16 procent. Za růstem v poslední době jsou podle analytiků především obavy z příchodu druhé vlny pandemie i přetrvávající nízká úroveň úrokových sazeb.
img

Komoditní přehled: Prospěje oslabený dolar komoditám?

03.06.2020 Jak se dařilo komoditám v druhé polovině května? Nejmarkantnější byl prodej zemního plynu, zlata a tří hlavních plodin. Akcie po celém světě v posledních týdnech stoupaly a některé, zejména v USA, dosáhly v rámci tohoto cyklu svého nového maxima. Dolar obecně oslabil, a pokud bude v tomto trendu pokračovat, může to komoditám jen prospět.
img

Nad ekonomikou se stahují mračna

19.05.2020 Některé části světa už začínají uvolňovat protikoronavirová opatření a finanční trhy se snaží vyhlížet optimisticky. Nemalou měrou je v tom podporuje ochranný val peněz a úrokové sazby, které dosáhly samého dna. Podobně, jako když udeří hurikán nebo jiná živelná pohroma, jsou po odeznění katastrofy nejvíce zřejmé dlouhodobější dopady. Na povrch tak v posledních týdnech začínají vyplouvat škody, které na světové ekonomice napáchaly dlouhé týdny nečinnosti.
img

Zaměřeno na měď a stříbro

13.05.2020 Průmyslové kovy jako měď začaly tento týden pevně v kramflecích. Nejprve dosáhly sedmitýdenního maxima, potom se stáhly o něco níže. Stříbro se mezitím pohybuje po víceméně stejné trajektorii zotavení, jako od chvíle, kdy se v březnu propadlo na několikaleté minimum. Nyní se podíváme blíž na aktuální určující faktory, které mají vliv na oba kovy, ale i na to, co je možná čeká v následujících týdnech.
img

Zlato padá, ropa díky naději na zotavení stoupá

05.05.2020 Minulý týden se objevilo hned několik zpráv, které naznačovaly zotavení z pandemie viru Covid-19. A tak náhle svět, alespoň na papíře, vypadal jako lepší místo. Klíčové komodity jako ropa a benzín se po nedávném propadu a chaosu dokázaly odrazit ode dna, zatímco zlato, které představuje bezpečné útočiště, směřovalo k největšímu týdennímu poklesu za sedm týdnů.
img

Ropa v roli černé ovce

28.04.2020 Zatímco americké akciové trhy, vedené technologiemi, zdravotní péčí a médii, i nadále vysílají signál, že je vše v pořádku, stačí jen nahlédnout pod povrch, abyste zjistili, že tomu tak není. Obrovské stimuly si sice našly cestu na akciový trh, ale nikoliv k lidem.
img

Kam s ropou? Cena se propadá, prostory docházejí

20.04.2020 Ropa se toto pondělí obchoduje zase o něco nížé a novinové titulky jsou plné náhlého, téměř 20% propadu květnového kontraktu, který již brzy vyprší (CLK0). Aktivní obchodníci se již zaměřují na červnový kontrakt (CLM0), který je nyní nejaktivnější, ať už jde o obchodované objemy nebo o počet otevřených pozic.
img

Zlato ve znamení býka

17.04.2020 Zlato se rychle zotavilo z honby za hotovostí, ke které došlo v minulém měsíci, a dosáhlo sedmiletého maxima nad 1700 dolarů za unci. Navzdory potřebě konsolidovat a s ní souvisejícímu riziku další drobné korekce zůstávají naše dlouhodobé vyhlídky rozhodně býčí. Úroveň stimulů, které jsou v současnosti pumpovány do globální ekonomiky, bude v nadcházejících letech patrně podporovat příznivý vývoj cen zlata a řízení výnosové křivky bude zatím pravděpodobně tlačit reálné výnosy hlouběji do červených čísel.
img

Komodity hledají podporu u fiskální artilerie

03.04.2020 Pandemie koronaviru s sebou přinesla tři významné makroekonomické impulsy. Všechny budou mít v nadcházejících měsících velký dopad na komodity, a to zejména v energetickém sektoru. Globální ekonomika prožívá v současnosti největší poptávkový šok od globální finanční krize, globální šok nabídky a navíc i válku o cenu ropy. To vše dohromady způsobuje destrukci kapitálu.
img

Stříbru nové posílení zlata prospěje

26.03.2020 Poté, co americký Federální rezervní systém v pondělí nasadil nejtěžší kalibr opatření a oznámil v podstatě neomezené QE, zlato i stříbro výrazně posílily. Připomínalo to opatření z března roku 2009, které odstartovalo výrazné posilování drahých kovů po několik následujících let. Vzhledem k historické láci stříbra, jak vůči dolaru, tak zejména vůči zlatu, vidíme potenciál pro výrazné zotavení.
img

Lekce z roku 2008: Zlato jedním z hlavních indikátorů

16.03.2020 Čtvrtek 12. března vstoupil do dějin jako jeden z nejdivočejších dnů v historii obchodování vůbec. Znovu totiž kulminovala honba za hotovostí a snaha uvolnit investované finanční prostředky. Po výprodeji, který se nevyhnul žádnému trhu, se akciový index S&P 500 propadl o 9,5 % a Evropa si vedla ještě mnohem hůř, když index Euro Stoxx 600 uzavíral o 11,5 % níž. Tento výprodej se však lišil v tom, že vůči němu nebyla imunní žádná třída aktiv, což odráží typické chování v rámci medvědího trhu. Úvěrové napětí tlačilo níž i vysoce kvalitní obligace a zlato se propadlo o více než 3 %.
img

Mračna se stahují, zlato však zůstává na výsluní

09.03.2020 Negativní ekonomické dopady koronaviru, na něž nás celé týdny připravovalo oslabování procyklických komodit, se rozšířily jako požár i na zbytek trhu. Minulý týden odstartoval americký Fed náhlým snížením sazeb o 50 bazických bodů, což přispělo k další panice na trzích. Během několika málo dní se výnosy vládních dluhopisů po celém světě propadly na svá rekordní minima a volatilita trhu se zlatem i akciového trhu vystřelila vzhůru. Dolar se totiž ocitl pod vážným tlakem, jak investoři opouštěli dlouhé pozice.
img

Komoditní trh má za sebou bolestivý týden

02.03.2020 Nejhorší týden na Wall Street od roku 2011 byl jednou z příčin podobně brutálního týdne v oblasti komodit. Obecně orientovaný Bloomberg Commodity Index ztratil více než 6 % a všechny jeho komponenty se propadly do červených čísel. Za rychlým oslabováním stála nevyhnutelná zpráva, že se čínský koronavirus rozšířil z Asie i do zbytku světa.
img

Ropu čekají další problémy

07.02.2020 Po zprávě, že Čína možná našla účinný lék pro lidi s koronavirem, se ropa dostala z jednoletého minima. Největší poptávkový šok od globální finanční krize však bude patrně vyžadovat další omezení produkce, aby se trh stabilizoval.
img

Koronavirus ohrožuje poptávku

28.01.2020 Propuknutí epidemie koronaviru v čínském městě Wu-chan ještě prohloubilo nejistotu, která panuje v tomto již tak značně vrtošivém měsíci. Došlo k propadu komodit, jako je měď a ropa, které do značné míry závisejí na čínské poptávce. Obě tak ztratily v podstatě všechno, co dokázaly získat během prosince, kdy oba trhy výrazně posilovaly, protože se pozornost všech upírala na obchodní dohodu mezi USA a Čínou a omezení produkce ze strany OPEC+.
img

Geopolitická nejistota zvýšila cenu ropy a zlata

26.03.2018 Po rozhodnutí prezidenta Trumpa uvalit cla ve výši až 50 mld. USD na čínské zboží se situace na geopolitickém hřišti výrazně zhoršila. Čína okamžitě reagovala tím, že se zaměřila na americké vývozy v hodnotě 3 mld. USD a přemýšlí o dalších odvetných opatřeních.
img

OPEC ve třetím čtvrtletí 2017? Buď, anebo!

15.08.2017 Hedgeové fondy a obchodníci s ropou za sebou mají obtížné druhé čtvrtletí roku. Dohoda mezi zeměmi OPEC a mimo OPEC o snížení produkce totiž nijak nepřispěla k očekávanému zvýšení cen. Vyhlídky pro zlato jsou díky trvajícím geopolitickým nejistotám a politickým rizikům stále na býčí straně. Pro zlato proto máme ve třetím čtvrtletí býčí prognózy. Snižujeme naopak naši předpověď pro ropu Brent na konec roku na 53 USD/barel.
Související klíčová slova: FOREX | Technická analýza | Offshore | Bitcoin | Brexit | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Australský dolar | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Fitch | Korelace | Equity | Inflace | OECD | USD/JPY | Nasdaq | Světová banka | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | Evropská unie | HDP | Brazilský real | Bezpečný přístav | Monetární politika | Měnová politika | Kanada | Německo | Francie | Apple | Evropské akcie | Analytik | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Americké akcie | Býčí trh | ETF | Světové akcie | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | XAU/USD | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Měnový trh | Spready | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Akumulace | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Asset management | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bazický bod | Ben Bernanke | Benchmark | Beta | Bloomberg | Bod | Bond | Bull | Bundesbank | Burza | CBOE | CBOT | CEO | CFD | CFTC | CME | COT report | Call opce | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Garance | Konsolidace | Cyklické tituly | Dealer | Denní obchodování | Devalvace | Diverzifikace | Dolarový index | Dollar | Durace | ECB | Ekonomika | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | FX | Fed | Finanční trhy | Fiskální politika | Komoditní fondy | Forward | Futures | G7 | Grafy | High | Hlava a ramena | IPO | Index spotřebitelských cen | Indikátory | Investice | Investor | Investování | Japonský jen | Jestřáb | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Koš | Krátká pozice | Kurz | Likvidita | Low | MMF | MT4 | Makléř | Risk | Marže | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měny | Nabídka | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodník | Obligace | Opce | Open | P/E | Platforma | Portfolio | Pozice | Prémie | RSI | Rally | Rating | Realizace zisku | Retracement | Rezistence | Platina | Riziko | Rolování | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Short | Short selling | Spot | Spread | Stagflace | Statut | Support | Pokladniční poukázky | Ticker | Trading | Trend | Tržní kapitalizace | Ukazatel | VIX | Volatilita | Výkonnost | Výnos | WTO | Wall Street | Yield | Bondy | Zisková marže | Zlato | Řízení portfolia | Úrokové sazby | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Obchodní platforma | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | Euro STOXX | Obchodování s cennými papíry | Goldman Sachs | Regulátor | Evropa | Finanční krize | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Investiční příležitosti | FTSE | Evropská ekonomika | Ekonomika Spojených států | Komoditní trhy | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | Indexy | Úroková sazba | OSN | Spekulanti | Globální ekonomika | PBOC | Investoři | Fundamenty | Fond | Program nákupů dluhopisů | EU | Finanční sektor | Vývoj ceny | Ekonom | Myšlení | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | John Hardy | Zisk | Finanční instrumenty | Ropný trh | Futures kontrakt | Sázka | Ceny komodit | Zkušenosti | Panika | Euforie | Stres | Optimismus | Výsledky | Strach | Trpělivost | Investiční příležitost | Bohatství | IEA | Credit Suisse | Investiční fórum | Partners | Investiční odborníci | Golden Gate | Gold | Jak obchodovat | Obchodovat | Stoxx 600 | Investiční banka | Regulace | Financování | Investiční společnosti | Investovat | Hedgeové fondy | Makro | Index cen | Výrobní náklady | Obchodní seance | Facebook | Donald Trump | Burzy | BCPP | Rozvíjející se trhy | Žlutý kov | Zásoby ropy | Wall Street Journal | Penzijní fondy | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Komunita | Praxe | Aktivum | Benzín RBOB | Delta | EPS | EuroCOIN | Formace hlava a ramena | Index | Investiční strategie | Likvidní | Odpor | Podpora | Průlom | Volatilní | Vystavení riziku | Zlatý důl | Akcie ropy | Americká centrální banka | Analýzy | Banka | Barel ropy | Brent | Brokeři | Cena | Cena akcií | Cena ropy brent | Cena ropy klesá | Cena zlata dnes | Ceny drahých kovů | Ceny stříbra | Ceny zlata | Čínská ekonomika | CISCO | České koruny | Devizové trhy | Dolar | Dolary | Ekonomický růst | Eura | Euro Stoxx 50 | Evropská měna | Exchange | Finanční prostředky | Fiskální rok | Fondy | Forexu | Fyzické zlato | Graf | Guvernér české národní banky | Hodnota akcií | Index euro | Index S&P 500 | Instrument | Instrumenty | Investice do dluhopisů | Investice do nemovitostí | Investice do zlata | Investiční | Investiční doporučení | Investiční kovy | Investiční výdaje | Investovat do zlata | ISM | J&T | Jádrová inflace | Jak investovat | Jak investovat do zlata | Kapitálové trhy | Komodita | Komoditní | Komoditní index | Komoditní trh | Kurz amerického dolaru | Volná pracovní místa | Libra | London metal exchange | Makléři | Management | Market | Miroslav Singer | Nemovitosti | NewYorská burza | Norská koruna | Ocenění akcií | Online obchodování | Pád rublu | Paládium | Portfolia | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Pšenice | Rakousko | Reuters | Ropy | Růst HDP | Řízení rizik | Sázky | Signály | SPX | Státní dluhopisy | Shares | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Surová ropa | Světové měny | SWIFT | Tapering | Trh | Tržní hodnota | Tržní podíl | Unce zlata | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj akcií | Vývoj cen zlata | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny zlata | Vývoj ropy | WTI | Země EU | Zemní plyn | Zlato a stříbro | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zprávy | Železná ruda | Předpověď | Zisky | CNBC | DXY | EIA | Benzín | Put | RBOB | Býčí strategie | Cílová cena | Čistá úroková marže | Diskont | EBITDA | Ekonomika Číny | Elon Musk | EV | Hold | Indie | IRS | Měď | Ministerstvo financí | Overweight | Provozní marže | Překoupení | Redukce | REIT | ROCE | Tier 1 | Underweight | Upisování akcií | CTA | Itálie | Spojené státy | Vybírání zisků | Černé zlato | Převis | Cenová hladina | Čistá zisková marže | Směrodatná odchylka | Tržby | Zaměstnanost | QE | Světové ekonomiky | Investiční téma | Investiční analytik | Tržní sentiment | Commission | Komise | Kontrakt | Federální rezervní systém | Kontraktní měsíc | Volby | E-mini | Futures trading | Cukr | Vzdělání | Commitment of Traders | COT | 1 milion | Burze | Commodity futures | Commodity futures trading | Investment | Traders | Aramco | Danske Bank | Deutsche Bundesbank | Jackson Hole | Campbell Soup | Microsoft | MSCI | TradingFloor.com | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Mitsubishi | NATO | Ole Hansen | Sója | Petr Koblic | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Riksbank | Brazílie | Čínská centrální banka | Finanční systém | Bavlna | Dovoz ropy | Výnosy německých dluhopisů | XAU/XAG | Úspěch | Podnikání | Rolls-Royce | BMW | Automobilový průmysl | Hospodářské výsledky | Finanční aktiva | Globální trhy | Renminbi | Čínský renminbi | Velcí investoři | Cizí měny | Evropské banky | Offshore jüan | Tržní volatilita | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Měkké komodity | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Fundamentální ukazatele | Multi-Asset obchodování | Výnosová křivka | Plodiny | Energie | Earnings | Linie podpory | Globální akciové trhy | Henry Hub | KBC | Oddělení forexu | Přehled | Klid | Agentura Reuters | Averze vůči riziku | Sázet | Obchodní signály | Americké trhy | Bankovnictví | Futures kontrakty | Contango | Ekonomická aktivita | City | Fidelity International | Golden Gate CZ | Miliardáři | Cena Brentu | Vývoj ceny ropy WTI | Nejistoty na trzích | Fundamentální faktory | Bezpečné investice | Americké firmy | Pozornost investorů | Firmy | Inflační tlaky | Glencore | Akcie bank | Ekonomické dopady | Globální finanční krize | Euro Stoxx 600 | Dollar Index | Program nákupu dluhopisů | Vladimir Putin | Americké akciové indexy | Akce centrálních bank | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Britské banky | Rizikovější aktiva | Summit EU | Setkání centrálních bankéřů | Americké burzy | Světové centrální banky | Finančnictví | Walmart | Alibaba | Fibo | Propad | Světové akciové trhy | Úvěrový rating | Kryptoměny | Poměr zlata a stříbra | Země OPEC | S&P | Guvernér | Akcie na pražské burze | Ztráty | Bezpečné útočiště | Posílení dolaru | Oslabení dolaru | SaxoSelect | Ekonomická data | Historická maxima | Nejistota | Saúdská Arábie | Tempo růstu | Akcionáři | Daně z příjmů | Daně z příjmů právnických osob | Zajištění | Komoditní sektor | Komoditní index DJ-USB | Obilniny | Výnosy amerických dluhopisů | Zpomalení v Číně | FTSE 100 | Baidu | Blockchain | Ethereum | Tesla | Vysoká volatilita | Odhodlání | Americké rafinerie | Kryptoměna | Kapitalizace | Steen Jakobsen | Výhled | Bankéři | Nakupovat akcie | Rekordní minima | Americké akciové trhy | Propad akcií | Mzdy | Dobré výsledky | Predikce | Bankovní krize | Průzkum | Bankovní systém | Krize | Investiční rozhodnutí | Investiční stratég | Makroekonomika | Světové trhy | Historické rekordy | Manažeři fondů | Výnosy | Rozhodnutí Bank of England | Americká vláda | Ekonomické údaje | Quantum | Softbank | ARM Holdings | Příjmy | Oslabování dolaru | Volatilita trhů | Překoupený trh | ČTK | Aktuální cena | Cenové indexy | Zvýšení volatility | Japonský Nikkei | Růst ekonomiky | Fiskální stimuly | HDP eurozóny | Americké zásoby ropy | Zpomalení ekonomiky | Vývoj úrokových sazeb | Hlavní ekonom | Commodity Futures Trading Commission | Švédsko | Norsko | Očekávání | Burzovně obchodované fondy | Burzovně obchodované fondy (ETF) | Schroders | SaxoTraderGO | Akcie firem | Purple Trading | Rystad Energy | Ruské akcie | Silicon Valley Bank | Bloomberg Commodity Index | Ceny pšenice | Objem zlata | Nákupy zlata | Nákupy zlata centrálními bankami | Výhled pro zlato | Protiruské sankce | Akcie Tesly | Investiční firmy | Americký akciový trh | Jerome Powell | Backwardation | ETC | Invesco | Boom kryptoměn | Štěpán Hájek | Těžba kryptoměn | MSCI World Index | Lithium | Chuť investovat | Tržní očekávání | Asijské trhy | Vzácné kovy | Kobalt | Drobní investoři | Akciové výnosy | Wood & Company | Geopolitická rizika | Skupina Saxo Bank | Saxo | Obchodní války | Zlatý kov | Raytheon | Lockheed Martin | Northrop Grumman | Kartel OPEC | OPEC+ | Obchodní válka | Posilování dolaru | Podniky | Evropské akciové trhy | Globální růst | Technologické akcie | Akcie Applu | Akcie společnosti | Geopolitické napětí | Americké dluhopisy | Obchodníci s ropou | Ekonomické krize | Šéf Fedu | Dluhopisové výnosy | Trh s ropou | Akciový výhled | Rostoucí akciové trhy | Americké volby | Výsledek amerických voleb | Ruská centrální banka | Výprodej akcií | Silnější dolar | Pomerančový džus | Dodávky ropy | Cena plynu | Propad cen ropy | Roční výnos | Výnosy z amerických dluhopisů | IG | Next Generation | Christopher Dembik | Oslabování akcií | Prezident Trump | Evropská komise | Pohyby na trzích | Základní úroková sazba | Obchodované fondy | Fondy ETF | Hodnota indexu | Zpomalení ekonomického růstu | Růst cen komodit | Majetek | Výhodně investovat | Ropný kartel | Oživení trhu | Zahájení výsledkové sezóny | Velké riziko | Makroekonomické strategie | Ceny zemního plynu | Platformy pro obchodování | Zvýšení sazeb | Přední ekonomové | Rekordní růst | Obchodníci s kryptoměnami | Norský fond | Zájem investorů | Akciový stratég | Podmínky obchodování | Tržní hodnota firmy | Hodnota firmy | Zahraniční investoři | Status bezpečného útočiště | Slabší dolar | Obchodní aktivity | CNY | Pokles sazeb | Sójové boby | Obiloviny | Ceny pohonných hmot | Akcie firmy | Propad ropy | Riziko recese | Prodej ropy | Snížení sazeb | Čínský trh | Akcie Netflixu | Býčí výhled | Gazprom | NASDAQ 100 | Pokles dolaru | Napětí na trzích | Saxo Bank Group | Růst ceny zlata | Vývoj na trzích | Ekonomické vyhlídky | Výnosové křivky | Pokles cen | Silný dolar | Recese v USA | Digitální aktiva | Obavy z recese | Velcí spekulanti | Konglomerát | Investiční kapitál | Oživení ekonomiky | Ekonomické problémy | Sankce proti Íránu | Pohonné hmoty | Kapitálové výdaje | Výnosy amerických státních dluhopisů | Upisování | Depozitní sazby | Pravděpodobnost recese | Očekávání trhu | Poptávka po ropě | Růst ceny ropy | UCITS | Finanční údaje | iShares | Klesající úrokové sazby | Energetické firmy | ESG | Investice do platiny | Makroekonomický výhled | Banky pro mezinárodní platby | Pohled na zlato | Očekávaný růst | Nejlepší výsledky | Geopolitické riziko | Zlaté ETF | Kakao | Ceny kakaa | Snižování rizika | Equinor | Vývoz ropy | Hypoteční sazba | Hospodářské dopady | Vyšší úrokové sazby | Hospodářské krize | McKinsey | TikTok | Huawei | Digitalizace | Střadatelé | Automobilky | Rozpočet | Deficit | Prezident Donald Trump | Peter Garnry | Káva | Německá vláda | Snížení úrokové sazby | LNG | Objem | Evropské firmy | Klíčová rizika | Data z USA | Ropný kartel OPEC | Bílý dům | Zpomalování ekonomiky | Trh práce | Vyšší sazby | Obchodní dohody | Myšlenka | Vyšší volatilita | UCITS ETF | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Inflace v USA | Konkurenceschopnost | Slušné zisky | Riziko pro investory | Vyšší riziko | Firma | Data ze Spojených států | Reálné ekonomiky | Technické analýzy | BAT | Risk-off | Applied Materials | Pfizer | Týdenní zpráva | Růst cen | Zůstatek | Vysoké riziko | Bilance | Hospodářský růst Evropy | Americký Senát | Co bude | Generální ředitel | Skupina OPEC+ | Největší pokles | Trh s dluhopisy | Amazon | Nízké úrokové sazby | Nadhodnocení | Nejbohatší | Miliardy | Vyhlídky | Průzkumy | Měny rozvíjejících se trhů | Legislativa | Disney+ | FT | Evropští investoři | Naše ekonomika | Dvojité dno | Poptávka po úvěrech | Globální trh | Financovat | Omezení těžby | Statistika | Předpovědi | Technologický sektor | Průmysl | Předvolební průzkumy | Eva Miklášová | BNP Paribas Asset Management | Portfoliomanažer | Dividendové vyhlídky | Na burze | Drahý kov | Neinvestovat | Vyšší poptávka | Impuls | Rostoucí náklady | Enel | Výrazný pokles | Čínské zboží | Světové ceny potravin | Ceny potravin | Velikost pozice | Další rozvoj | Rozvoj | Zvýšená volatilita | Stavebnictví | Federal Open Market Committee | Klíčový support | Poptávka centrálních bank | Zdražování | Rostoucí mzdy | Problémy | COPPER | Růstový impuls | NAFTA | Vládní výdaje | Pojišťovny | Total | Zasedání FOMC | Prognózy | Nejistoty | Ruská ropa | Chuť k riziku | Soukromý sektor | Plyn | Nálada | Kontrakty na sójové boby | Kontrakty | Ekonomické zpomalení | Prohlášení | Čínské vlády | Moskva | Airbus | Nord Stream | Nord Stream 2 | Dieselgate | Události roku | Míra | Úroky | Konec roku | Hypotéky | Bloomberg Commodity Spot Index | Předseda | Americké centrální banky | Megapack | Automobil | Regulátoři | Švédská Riksbank | Údaje o americké ekonomice | Disney | Káva Arabica | Americké vlády | Nákupy centrálních bank | Dot-com | Bydlení | COCOA | Ztráta | Vlastní prostředky | Úbytek | Stratég | Roční růst | Cena pšenice | Napětí na Blízkém východě | Ziskovost | Hospodaření | Vladimír Vávra | Zvýšení inflace | Růst poptávky | Dlouhodobí investoři | Objem objednávek | Vyšší ceny ropy | Zvýšené geopolitické napětí | Vzestup ceny | Návratnost | Commodity index | Netflix | Inovace | Washington | Ceny ropy dnes | Miliardy eur | Írán | Ministr energetiky | Ministr zahraničí | Elektrické vozy | Budoucnost | Hormuzský průliv | Zemědělství | Rekordní maximum | ASML | Zpráva COT | Nový rekord | Podnik | Tržní trendy | Emisní cena | Vyšší inflace | Eleanor Creagh | Technické ukazatele | Ukazatele | Smíšené výsledky | Americké ministerstvo financí | Cenové tlaky | Dobré zprávy | Americké ministerstvo | Spotřebitel | Ceny energií | Německá kancléřka | Hladiny podpory | Kancléřka Merkelová | Krach | Emmanuel Macron | Macron | Trump | Prezident | Výsledkové sezóny | Koronavirus | Tržní hodnota Tesly | Hodnota Tesly | Lepší zítřky | Google | Všeobecné volby | Trhy | Banka UBS | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Změny cen | Čínský koronavirus | Virus | Jüan | Negativní dopad | Pokles | Situace | Závislosti na Číně | Mobilní operátor | Růst inflace | Dedolarizace | SARS | Epidemie koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | IHNED | Certifikace | Vysoká inflace | Ceny Bitcoinu | Boeing | Vstupy | Cena akcií Applu | FIAT | Zpomalení růstu | Směrnice EU | Tvrdá práce | Pochybnosti | Zlepšení | Úsilí | Techničtí obchodníci | Obchody | Výdaje | Pesimismus | Čínská vláda | Dopady koronaviru | FCF | Cena akcií Tesly | BP | Rekordní hodnoty | Rozhodování | Rolování kontraktů | Snowflake | Vyhlídky americké ekonomiky | Americké ekonomiky | Průměrná cena | Medvědi | Prodávající | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | Americká inflace | Růst sazeb | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Zemědělské komodity | Kukuřice | Ceny kukuřice | Čínské stimuly | Správci aktiv | Ekonomické dopady koronaviru | Nejvýraznější ztráty | Spekulativní pozice | Ekonomické recese | Největší ztráty | Americký Fed | Stabilita | Sestupný trend | Toyota | Vývoj | Šok | Ceny nafty | Vzestup inflace | Výkyvy | Současná cena | Světový trh s ropou | Kolaps cen | Kolaps cen ropy | Příležitost k nákupu | Restrikce | Americké výnosy | Zákaz cestování | Rozhodnutí centrální banky | Aerolinky | Tržní podmínky | Profitovat | Technologičtí giganti | Tencent | Další vývoj | Desetileté dluhopisy | Karanténní opatření | Stimuly | TARP | Fiskální politiky | Energetické společnosti | Tržby společnosti | Největší propad | Výrazný vzestup | Cenový vývoj | Krátkodobé dluhopisy | Poměr cen | Šíření viru | Stimul | Pokles vývozu | Obavy trhu | Prostor k růstu | Propad poptávky | Spotřebitelé | Objem stimulů | Politbyro | Automobilka | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Historie | Počet nakažených | Značný pokles | Dopady krize | Refinancování dluhů | Onemocnění | Rozkolísaný | Vládní podpory | Zásobníky | Další pokles | Norská vláda | Algoritmy | Kongres | Škoda | Republikáni | Demokraté | Domácnosti | Negativní korelace | Hotovost | Vnímání rizika | Politická rozhodnutí | Záchranný balíček | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | Počet nakažených koronavirem | Objem dluhopisů | Poslanci | Signál | Globální šíření koronaviru | Biliony | Globální poptávka po ropě | Potenciál | Ceny elektřiny | Izrael | Riziko inflace | Sberbank | Ekonomiky | Potenciál pro růst | Války | Schodek | Poradce | Organizace | Realitní firmy | Analytik Saxo Bank | Saúdové | Umělá inteligence | Závislost | Sláva | Práce | Kolaps stříbra | Výprodej ropy | Zelené energie | Podíl na trhu | Organizace pro výživu a zemědělství | FAO | Údaje | Skupina OPEC | Oživení v Číně | Globální trh s ropou | Společnost Saxo Bank | Veřejný sektor | Hluboké recese | Oživení ekonomik | Ruský ministr energetiky | Promeškané příležitosti | Pákistán | Snížení produkce | Oživení cen | Hackerský útok | Výpadky | Více peněz | WisdomTree | Anglo American | Dodavatelské řetězce | Úspory | Býčí vyhlídky | Bankovní vzdělání | Chuť riskovat | Bankomat | Vzrušení | Uzavření trhů | Investiční manažer | USD za barel | Květnový kontrakt | Kontrakt na WTI | Květnový kontrakt na WTI | SaxoStrats | CLK0 | UCO | USO | CLM0 | Červnový kontrakt | Vysoké contango | Purple Trading Štěpán Hájek | Propad ceny | Americké produkce | Trade | Dílčí index | Současný propad | Kontrakt na ropu Brent | Producenti ropy | ETF USO | Cenové pohyby | Tržní likvidity | Poptávka po pohonných hmotách | Uvolňování karanténních opatření | Surové ropy | PMI ve službách | Evropské indexy | Břidlicové ropy | Posílení | Joe Biden | Burza CME | Pokles světové ekonomiky | Cestování | Lék na COVID-19 | Sazba Fedu | Náklady na financování | Shell | Energetická společnost | Zaměstnanci | Fondy obchodované na burze | Vývoj komodit | Futures na zemní plyn | HG měď | Ceny dobytka | Růst výnosů | Oddlužení | Bankovní akcie | FOMO | Čínský dovoz | Dovoz | Vývoz | Dlouhodobý trend | MSCI World | Regulační orgány | Historicky nejnižší výnosy | Nejnižší výnosy | Historicky nejnižší | Snižování cen | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Rezervní měny | Leasing | Růst EBITDA | Dluhy | Členské státy | Psychologické hladiny | Průmyslové kovy | SILVERJUL20 | COT (Commitments of Traders) | Omezení investic | Členské země | Riziko korekce | Potlačovaná poptávka | Auta | Hlavní trendy | Protikoronavirová opatření | Vakcína | Velké peníze | Spekulovat | Oživení globální poptávky | Marek Brávník | Manažeři | CATL | Důvěra spotřebitelů | Koronavirová pandemie | Omezení produkce OPEC | Omezení produkce OPEC+ | Omezení produkce | Kupci | Americká média | Renault | Realitní společnosti | Komunistická strana | Umělé inteligence | Argentina | Ekonomické zotavení | JDE | Unie | Soběstačnost | Agentura IEA | Koronavirové pandemie | Nissan | Rozhodnutí FOMC | Slabá poptávka | PEPP | Špatné zprávy | Komoditní přehled | Čínská poptávka | Býčí trend | Společnost BP | Americké úrokové sazby | Rally na ropě | Poptávka po zlatě | Globální poptávka | Růst mědi | Objem vládních stimulů | Rozsáhlé investice | Světová poptávka po ropě | Propad cen | Bezpečná měna | Covid | Druhá vlna pandemie | Internetové bubliny | Technologické firmy | Správce aktiv | Zahraniční kapitál | Poptávka po ETF | Snížení nákladů | Restrukturalizace | Druhá vlna | Makléř Wood & Company | Wood & Company Vladimír Vávra | Analytik Purple Trading | Poptávka po zlatých fondech | Nízké sazby | Práce z domova | Vlna koronaviru | Chesapeake | Sankce proti Rusku | Ziskové marže | Úroda | Reshoring | Objem zakázek | Jasný signál | Situace na trhu práce | Exporty | Mladé generace | Ceny emisních povolenek | Ceny kávy | Silicon Valley | Ocenění | Šance | Stellantis | Růst tržeb | iShares Automation & Robotics UCITS ETF | Ceny | Praha | Kolaps | Merkelová | Rekordní růst poptávky | Forward guidance | Zlatá horečka | Americké vládní dluhopisy | DeFi | Nárůst volatility | Nikl | Největší firmy | Zastavení růstu | Silné momentum | Důvěra | Caixin | Známky oživení | Indonésie | Slabý dolar | Poptávka po oceli | Ocelářství | Růst zaměstnanosti | Pravděpodobné výsledky | Časový horizont | Slábnoucí dolar | Cenové hladiny | Lepší výsledky | Oživení poptávky | Počty nakažených | Hnojiva | Trh s futures | Adyen | Globální pandemie | Období zvýšené volatility | Deglobalizace | Příliv kapitálu | Venezuela | Německý regulátor | Fisker | SMIC | Klimatické změny | Ceny mědi | Odborníci | Inspirace | Zdanění | Obchodování s ropou | Nvidia | Čínské technologické firmy | Inditex | Rezidenční nemovitosti | Robusta | Arabica | Elektromobily | Politici | Diverzifikovat | Nákupní příležitosti | Investiční prostředí | Plynovody | Prezidentské kampaně | Riziko poklesu cen | Biden | Pracovní místa | Druhá vlna koronaviru | Posílení indexu | Pokles průmyslové výroby | FiveThirtyEight | Energetický sektor | Libye | Americké prezidentské volby | Bezpečného útočiště | iPhone | Významné riziko | Koncern | Embargo | Růst zlata | Dílčí indexy | Pilulka Lékárny | Defi | Intel | Zásoby benzinu | Obchodování s futures | Futures na ropu | Saxo Bank Steen Jakobsen | Bidenovo vítězství | Grains Index | Bloomberg Grains Index | Zveřejnění výsledků | Bankovní úvěry | Očekávané výnosy | Vítězství Donalda Trumpa | Ruské společnosti | Zprávy o vakcíně | Pfizer a BioNTech | China Mobile | Pohyby na komoditním trhu | WASDE | Zpráva WASDE | World Agriculture Supply and Demand | Snižování daní | Reakce komodit | Babcock | Babcock International | Proražení | Nio | Li Auto | GameStop | Výběr akcií | Siemens | Munich Re | Munich | Největší IPO | Vakcinace | Očkování | Emise akcií | IPO společnosti | Voda | Pokles zásob | Počasí | Home office | Růst ceny | Zvýšení těžby | DOT | Zvýšení ceny | Západní ekonomiky | Investiční manažeři | Rio Tinto | ACT | Situace na trhu | DHL | Přerozdělení bohatství | Cenové výkyvy | Rozvolnění | Supercyklus | Rostoucí úrokové sazby | Blockchainy | Budoucí cena | Kov | Obchodování s emisemi | ETS | Trojité dno | Růst produktivity | Mrazivé počasí | Negativní vývoj | Rostoucí výnosy | Makroekonomický vývoj | MXN | Světová poptávka | Celosvětová poptávka | Cboe VIX | Čisté krátké pozice | Sentiment investorů | Obchodování s emisemi (ETS) | Zlatý kříž | Investoři a obchodníci | Freeport-McMoRan | Nárůst výnosů | Prohlubující se krize | Siemens Energy | Riziková prémie | Silný růst | Posilování USD | Záchranný plán | Fidelity | Těžby kryptoměn | Ropné futures | Zvolení Joe Bidena | Výhled Saxo Bank | Sýrie | Jobs Plan | Umění | Constellation | ETF investoři | Prudký růst cen | AMD | Ceny ropy Brent | Polymetal | Island | Emise skleníkových plynů | Zotavování Číny | Strach z inflace | LME | Raytheon Technologies | Aktuality z komoditních trhů | ERA | Rostoucí ceny | Objednávky | Investiční poptávka | Francouzská společnost | Saxo Group | USDA | Hospodářské stimuly | Zvýšené riziko | Phil Flynn | Těžaři | Ochota riskovat | Obavy z inflace | API | Oslabení | Hypoteční sazby | DocuSign | Přístup k riziku | Zajištění proti inflaci | Plány | Cíle | Příležitosti | Dodávky plynu | Dekarbonizace | Konkurence | XPeng | Prodej | Tržní prostředí | Současné tržní prostředí | Shortování | Výbor FOMC | Schůzce FOMC | Čínský výrobce elektromobilů | CrowdStrike | Nový cyklus | CO2 | Nordstream 2 | Nordstream | Vyšší úroveň | Největší rizika | Dynamické prostředí | Výhled globálního růstu | Malajsie | Specialista na online obchodování | Obchodování a investice | Online obchodování a investice | Cenové stability | Technologie | Očekávaná data | Síla dolaru | Odraz ceny | Koncentrace | Egypt | Spotové ceny | TSMC | Zvýšení produkce | Čínský výrobce | AI | Současný trend | Odvětví | Pokles poptávky | Ceny kávy Arabica | Futures na kávu | BHP | Divize | Načasování | Varianta delta | Boom | Otevřené pozice | Rekord | Počasí v Brazílii | Bilion | Guidance | Provozní ztráty | Objem vkladů | Chování | Vnímání | Logistika | KBC Group | Albemarle | Futures na železnou rudu | Trh práce v USA | Rekordní minimum | Čínští výrobci | Společnost Equinor | Základní sazby | Poptávky po oceli | Home Depot | Čínské přístavy | Meituan | Medián | Experian | Očekávaná inflace | SPOT | Fyzický kov | Společnosti | Náklady na obchodování | Opatření | Dna | Carrier Global | Carrier | Katastrofy | Rychlý růst | ANO | Uhlí | Vysoká poptávka | Plány na podporu ekonomiky | Energetika | Společnost Siemens | Vodafone | Ceny plynu | Althea Spinozzi | Ztrátové pozice | Ceny kovů | Smart kontrakty | Airbus SE | VanEck | BNP | Investice do těžby | P/B | Problémy v dodavatelských řetězcích | TTF | Úročení | Růst cen plynu | Anders Nysteen | Češi | Energetické krize | Rychlý růst cen | Vysoké ceny | Rekordní ceny | Intuitive Surgical | AutoStore | Statoil | Nedostatek surovin | Obilí | Problémy s počasím | Pozornost | ServiceNow | Poptávka po čipech | Meta | Plyn v EU | Trh s elektromobily | Podmínky na trhu | Globální dodavatelské řetězce | Společnost | Výsledky společnosti | Inflace ve Spojených státech | Reálné výnosy | Raketový růst | Nepřízeň počasí | American Petroleum Institute | Target | TJX | Lockdowny | TIM | Trh s platinou | WPIC | Bezpečná aktiva | Operace na volném trhu | Akcie Gazpromu | | Vietnam | Nepříznivé počasí | Propad hodnoty | Ocenění amerického akciového trhu | Fibonacciho retracement | Cykly | Časové období | Rozšíření | Fibonacciho úrovně | Rostoucí inflace | Arm | Elektromobilita | Krátkodobý výhled | Logistické společnosti | Dobývání vesmíru | Uniper | Miliardy USD | Kartel OPEC+ | Pokles zlata | Vládní dluhopisy zemí eurozóny | Dluhopisy zemí eurozóny | Pěstování kakaa | Ceny domů | Analytické prognózy | Hry | Cena akcií společnosti | Real Estate | Reality | Válka na Ukrajině | Napadení Ukrajiny | Omezení dodávek | Instituce | Objem prostředků | Cenová akce | Ocado | Evropští regulátoři | ALUMINIUM | SQM | Období zvýšené inflace | Luxusní zboží | TRIP | Realitní společnost | Invaze na Ukrajinu | Ruské invaze na Ukrajinu | General Dynamics | Sankce | Evropské vlády | Směr trhu | Uvalené sankce | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Ruské banky | Polymetal International | Švýcarská národní banka | Motivace | Kyjev | Evraz | BAE Systems | MWh | Ruská aktiva | Situace na Ukrajině | Logistické firmy | Orsted | Raytheon Technologies Corp | L3Harris Technologies | TransDigm Group | Rolls-Royce Holdings | Thales | Howmet Aerospace | Dassault Aviation | Elbit Systems | Kongsberg Gruppen | Leonardo | Leonardo SpA | Rheinmetall | Ultra Electronics Holdings | QinetiQ Group | Babcock International Group | Chemring Group | INVISIO | Avon Protection | Avio SpA | Avio | Sempra Energy | Cheniere Energy | Flex LNG | Golar LNG | Awilco | NextDecade | Teekay | Mitsubishi Electric | Daikin Industries | Johnson Controls | Nibe Industrier | Raiffesen Bank International | Carlsberg | Rockwool | Sandvik | Invaze | Narušení dodávek | Narušení dodávek z Ruska | Tvrdé sankce proti Rusku | Tvrdé sankce | Uzavření příměří | Ukončení války | Světový hospodářský růst | Nákupy dolaru | Řetězce | Zvyšování cen | Světové produkce | Výroby elektromobilů | Akcie kybernetické bezpečnosti | Cena akcií NIO | Čínští investoři | Akcie Nvidie | Geopolitické události | Vývoz pšenice | GMT | Vlastnictví | Vzestupný trend | Období stagflace | Boj s inflací | Rostoucí ceny energií | Trojúhelníkové formace | Riziko stagflace | Hlavní investiční analytik | Ajay Dayal | ArcelorMittal | Realitní sektor | PLATINUM | Přijetí | Propuštění | Nákup fyzického zlata | Dluhové problémy | Úroveň parity | Sloučení | Akcie společnosti Disney | Počet uživatelů | Německé ekonomiky | Období propadů | Zastropování cen | Bolest | Obraty | Úrokové náklady | Společnost Siemens Energy | Daňové škrty | Energetický trh | Cenová volatilita | Zisky na akciových trzích | Novinky | Ukončení války na Ukrajině | Války na Ukrajině | Vysoké inflace | Tomáš Kacerovský | Ekosystém | Rafinerie | Polovodiče | Zastropování cen plynu v EU | Zastropování cen plynu | Petrodolar | Produkce kartelu OPEC | Anna Stupnytska | Marco Willner | Maya Bhandariová | Legg Mason ClearBridge Infrastructure Value | Franklin Templeton Investments | Vladek Krámek | BCPP Petr Koblic | Šéf BCPP | René Rohan | Tomáš Trávníček | Martin Kujal | Zajímavé investiční příležitosti | Alice Humlová | CUM ARTE | Varování | WTI a Brent | Ropa WTI a Brent | Ciena | Růstové vyhlídky | Zisky společnosti | Růstový potenciál | Vysoké sazby | USD za tunu | Panické nákupy | Pojistky proti inflaci | Energetický index | Cena kukuřice | Otevření Číny | Další posilování | Výprodeje | Zavedení embarga EU | Zavedení embarga | Federální rezervy | FDIC | ChatGPT | OpenAI | Společnost OpenAI | Znovuotevření Číny | Omezené riziko | Býčí sentiment | S&P 500 (SPX) | Index S&P 500 (SPX) | Globalizace | Západní investoři | Vyšší náklady | Global X | Bard | Příznivé faktory | Obnovitelné zdroje | Očekávaná recese | Média | Rostoucí obavy | Výkyvy trhu | Rozpad eura | Optimalizace | SVB Financial | SVB | Bankovní krach | Největší bankovní krach | Vklady | Soupeření | Chile | Válka | Americké sankce | Světové poptávky | Vyšší ceny | Asie | Vysoké úrokové sazby | Vale | Baterie | Partnerství | CEO společnosti | Společnost BYD | BYD | Snížení poptávky | Zveřejnění hospodářských výsledků | Rychlost | Silná poptávka | Společnost Arm | DIESEL | Vice | Kapitálový fond | Constellation Software | Deere | KE Holdings | National Grid | Sea Ltd | Sonova | Bridgestone | NU Holdings | Trip.com | IAU | Společnost Nvidia | Sam Altman | Rizika pro společnost | Investiční rada | Automatizace | Výhledy | Směřování | Finanční cíle | ARM | Technologické bubliny | Oblasti forexu | Norská společnost | Velká očekávání | Zdroje energie | Nižší ceny | Vývozní omezení | DNO | Generativní umělá inteligence | Varovné znamení | Finanční podmínky | Generativní AI | Systémy umělé inteligence | Akcie společnosti Adyen | Ampere | Divize Ampere | Obnovitelné energie | Obnovitelné zdroje energie | Riziková přirážka | Přirážka | Hamás | Kupující | Oblasti podnikání | Pokles nákladů | 200denní klouzavý průměr | Úroveň volatility | Ukazatel strachu | Síť X | Nadšení | Struktura | Snížení rizika | Geopolitická nejistota | Vzestup zlata | Ceny uhličitanu lithného | Ceny uhličitanu | Trh s lithiem | Obavy ze ztráty | Snížení cen | Možnost poklesu | Hútiové | Panama | ProCent | Rok 2024 | Prolomení rezistence | Zpomalení globálního růstu | Náklady financování | Obchodování s komoditními futures | Portfólia | Mining | Miners | Střednědobý výhled | Využití pákového efektu | Snižování produkce | COT (Commitment of Traders) | Pobřeží slonoviny | Výkon | Cena futures | Nákupy | Prodeje | Zotavení | Nakupovat | Commodity | Put/Call | Řešení sporů | Hospodářská zvířata | ICE | Sucha | Suroviny | MSCI World Energy | Strategický přístup | USD/oz | Rezervy | Dodávky elektřiny | Vlády | Demand | Pilbara Minerals | Arcadium Lithium | iShares Lithium & Battery Producers UCITS ETF | iShares Lithium & Battery Producers | Global X Lithium & Battery Tech UCITS ETF | Global X Lithium & Battery Tech | Oznámení | Spekulativní činnost | Poptávka centrální banky | Reálné výnosy dluhopisů | Akcie/ETF | ETF/ETC | Zlaté ETF/ETC | Čokolády | Zvýšené volatility | Nárůst poptávky | XPT/USD | Materiály | Futures na zlato | Rychle rostoucí ceny | Vítězství | Rovnováhy | Kovy | Constellation Energy | Nižší náklady | Zpráva CoT | Zpráva Commitment of Traders | CVaR | Hodnota v riziku | Podmíněná hodnota v riziku | Body | Obchodní války mezi USA a Čínou | VVIX | Poměr PutCall | Koen Hoorelbeke | Opční stratég | Časová struktura futures | Futures VIX | Harrisová | Kompenzovat ztráty | Celková expozice | Realita | Datová centra | Trumpovo vítězství | Zvolený americký prezident | Nárůst cen
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | ČTK | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | Cena | FOREX | Pivot

Předchozí klíčová slova

Strategie vstupu a výstupu
Strategie win win
Strategie založené na klouzavých průměrech
Strategie založené na koupi
Strategie zmírňování rizik
Strategii pro měny
Stratég ING
Stratégové
Stratégové Bank of America
Stratégové na Wall Street

Následující klíčová slova

Stratég Wells Fargo
Strategy Analytics
Strategy Builder
StrategyLAB
Strategy leader
Strategy Provider
Strategy Quant
StrategyQuant
Strategy Quant X
Strategy Research
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
reklama
InstaForex rijen 2024
Potvrďte prosím... Zavřít