Prodej ropy
Ropa na pokraji kolapsu
26.11.2024 Slabá poptávka, zvýšená produkce mimo OPEC+ a vítězství Donalda Trumpa v prezidentských volbách v USA s heslem "Vrtejte, vrtejte, vrtejte" pevně nasměrovaly ropný trh k medvědímu trendu. Díky geopolitice a spekulacím, že by kartel mohl přehodnotit svůj prosincový plán na postupné zrušení snížení produkce o 2,2 mil. barelů denně (bpd), se ropa stále drží. Bohužel podle Íránu má OPEC+ omezené možnosti. Prodloužení omezení by alianci připravilo o flexibilitu a umožnilo konkurentům bez obav zvyšovat produkci.
Venezuela chce využívat Tether (USDT), aby se vyhnula americkým sankcím
23.04.2024 Cílem této strategické změny je ochránit příjmy z prodeje ropy před zmrazením na zahraničních bankovních účtech. Naléhavost tohoto kroku se zvyšuje v době, kdy americké ministerstvo financí uvalilo na tuto zemi bohatou na ropu tvrdý tlak kvůli nesplněným požadavkům na volební reformy.
Komodity: Ceny ropy mírně klesají, investoři zvažují dopad sankcí a statistiky z USA
18.04.2024 Ceny ropy dnes mírně klesají. Investoři zvažují dopad amerických sankcí vůči Venezuele a Íránu a údajů o zaměstnanosti v USA na poptávku a nabídku. Stále však náladu ovlivňují také širší obavy o poptávku a zmírnění napětí na Blízkém východě.
Zaměření na RBA a BoC
05.06.2023 Investoři si tento týden bezpochyby oddechnou, protože jednání o dluhovém stropu v USA 31. května konečně dospěla k výsledku a prezident pravděpodobně podepíše zákon ještě před pondělním termínem. Po minulém týdnu, kdy ratingová společnost DBRS Morningstar vyhodnotila možné snížení ratingu USA a zopakovala tak podobná varování vydaná agenturami Fitch, Moody's a Scope Ratings, se tak vyhneme nákladné platební neschopnosti a doufejme, že nedojde k poklesu ratingu.
Rosněfť překvapivě zvýšila čtvrtletní zisk na 323 miliard rublů
31.05.2023 Největší ruská ropná společnost Rosněfť v prvním čtvrtletí zvýšila ve srovnání s třemi předchozími měsíci čistý zisk o 45,5 procenta na 323 miliard rublů (zhruba 89 miliard Kč). Přispěl k tomu růst produkce, uvedla firma ve svém dnešním sdělení. Výsledek je lepší, než čekali analytici.
Komodity: Ceny ropy rostou, Brent vystoupil nad 75 dolarů za barel
15.05.2023 Ceny ropy se dnes zvyšují, protože vyhlídky na omezené dodávky suroviny na trh převážily nad obavami z negativních dopadů zpomalování světové ekonomiky na poptávku po palivech. Severomořská ropa Brent si krátce po 18:00 SELČ připisovala 1,7 procenta, takže se dostala nad 75 dolarů za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) vykazovala nárůst o téměř 1,8 procenta a pohybovala se nad 71 dolary za barel.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
24.02.2023 1) Míra inflace v Japonsku se v lednu vyšplhala na maximum za 41 let, podniky totiž přesouvaly zvýšené náklady na domácnosti. Spotřebitelské ceny bez zahrnutí čerstvých potravin se tak meziročně zvýšily o 4,2 procenta po prosincovém nárůstu o 4,0 procenta, oznámila dnes japonská vláda. Ceny tak rostly nejrychleji od září 1981, kdy ropná krize na Blízkém východě vedla k prudkému zdražení paliv.
Ruská ekonomika nabírá rysy válečného hospodářství, uvádí německý institut IW
24.02.2023 Ruská ekonomika nabírá rysy válečného hospodářství. Zatímco výdaje na obranu se zvyšují, příjmy státu klesají, včetně těch za prodej ropy a plynu. Vyplývá to z analýzy, kterou dnes zveřejnil německý ekonomický institut IW. Rusko letos podle ní zvýší výdaje na vnitřní a vnější bezpečnost o 25 procent na 124,7 miliardy eur (2,95 bilionu Kč).
Dubaj ve snaze podpořit turistiku zrušila třicetiprocentní daň z alkoholu
02.01.2023 Dubaj zrušila třicetiprocentní daň z alkoholu a vyžadovat přestala i poplatek za licenci nutnou k nákupu alkoholu v nákupních a turistických centrech. Na sociálních sítích to oznámily firmy African+Eastern a MMI, což jsou v Dubaji dva největší dodavatelé alkoholických nápojů. Krok má podle nich podpořit odvětví turistiky. Změny ve zdanění začaly platit v neděli, zkušebně zatím na rok, informují místní média.
Komodity: Ceny ropy kvůli obavám o poptávku v Číně klesají
28.12.2022 Ceny ropy dnes klesají. Obchodníci zvažují, jaký dopad by mohl mít na poptávku po ropě prudký růst případů nemoci covid-19 v Číně, když rozhodnutí o uvolnění pandemických omezení v zemi vyvolalo naději na růst poptávky po pohonných hmotách. Čína je největším světovým dovozcem ropy. Analytici upozorňují, že objemy obchodů v tomto týdnu budou kvůli blížícímu se konci roku nižší, než je obvyklé, což většinou způsobuje výraznější kolísání cen.
Cena ropy klesá. Příčinou jsou obavy ze zpomalení růstu a ztráta tahu na bránu
12.12.2022 Shrnutí: Ropa Brent se poprvé od začátku ledna obchoduje pod 80 dolarů. Obavy z ekonomických vyhlídek na rok 2023 totiž spustily nový technický výprodej a likvidaci dlouhých pozic obchodníků a investorů, kteří před koncem roku snižují svou expozici. I nadcházející měsíce budou nejspíš obtížné, nejisté vyhlídky panují v oblasti nabídky i poptávky. Obchodníci zvažují, zda je vyšší riziko recese, nebo pravděpodobnost oživení čínské poptávky, jaké budou dopady přetrvávajících sankcí proti Rusku a v neposlední řadě, jaké je riziko dalších cenových intervencí OPEC+.
Ropa klesá o 2 %, přestože v Číně ruší omezení proti covidu
07.12.2022 Ceny ropy dnes zůstávají pod tlakem navzdory tomu, že Čína oznámila výrazné uvolnění omezení související s pandemií koronaviru. Přestože zrušení omezení pohybu a cestování v druhé největší světové ekonomice je jistě pozitivní pro ropu, tak dnes jsme naopak svědky poklesu ceny suroviny. Brent a WTI klesají o více než 2 %, přičemž WTI se nyní obchoduje více než 12 % pod svým posledním lokálním maximem dosaženým 1. prosince 2022. Propad cen ropy je nejzřetelnějším důkazem toho, jak silné jsou na trzích obavy z recese. Pozitivní zprávy o cenách ropy, jako je znovuotevření Číny, cenový strop G7 nebo plány Ruska stanovit minimální cenu pro mezinárodní prodej ropy, obchodníci ignorují s obavami o stav globální ekonomiky, který je nyní klíčovým faktorem pro ceny ropy.
EU se dohodla na zastropování ruské ropy
02.12.2022 Vlády Evropské unie zavedou cenový strop na ruskou námořní ropu ve výši 60 dolarů za barel s mechanismem úpravy, který udrží strop na úrovni 5 % pod tržními cenami poté, co Polsko s touto myšlenkou formálně souhlasilo. Dříve se Polsko a pobaltské země vyslovily pro přísnější limit, dokonce 30 dolarů za barel, zatímco Řecko, Kypr a Malta, jejichž domácí lodní průmysl hraje klíčovou roli v mezinárodní přepravě ruské ropy, chtěly limit 70 dolarů, uvedli pro Euronews diplomaté obeznámení se situací. Očekává se, že zbytek skupiny G7 (a Austrálie) tento mechanismus brzy schválí. V platnost by měl vstoupit 5. prosince, tedy den po zasedání OPEC+. Obchodníci s ropou proto mohou po víkendu očekávat zvýšenou volatilitu.
Zelenskyj navrhl výrazně přísnější strop na ruskou ropu než státy G7
28.11.2022 Ukrajina by ráda, aby strop na ruskou ropu přepravovanou po moři činil 30 až 40 dolarů za barel, řekl dnes prezident Volodymyr Zelenskyj. To je výrazně nižší částka, než navrhují vyspělé země ze skupiny G7, které hovoří o ceně 65 až 70 dolarů. Informovala o tom agentura Reuters. Nižší částka by znamenala tvrdší trest pro Moskvu, protože cílem je omezit příjmy z prodeje ropy, které pomáhají Rusku financovat válku na Ukrajině.
Komodity: Ceny ropy kvůli návrhu na cenový strop pro ruskou ropu klesají
24.11.2022 Ceny ropy dnes klesají a pohybují se blízko dvouměsíčního minima. Výše navrhovaného cenového stropu pro ruskou ropu skupinou G7 vyvolala pochybnosti o tom, jak moc to omezí nabídku. K tlaku na pokles cen přispěla i zpráva o vyšších zásobách benzinu v USA, než se čekalo, a zprávy o šíření nemoci covid-19 v Číně.
Komodity: Ropa výrazně zlevňuje, Brent se vrátil pod 85 dolarů za barel
23.11.2022 Ceny ropy se dnes prudce snižují. Za jejich poklesem stojí zprávy o tom, že skupina ekonomicky vyspělých zemí G7 se chystá stanovit cenový strop na ruskou ropu na úrovni, při které bude pro Rusko prodej ropy nadále ziskový. To zmírňuje obavy z nedostatečných dodávek suroviny na světový trh. Severomořská ropa Brent kolem 17:15 SEČ ztrácela zhruba 4,4 procenta a nacházela se v těsné blízkosti 84,5 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) vykazovala pokles o téměř 4,7 procenta a pohybovala se mírně nad 77 dolary za barel.
Firma Occidental plánuje největší zařízení na odsávání CO2 z ovzduší
31.10.2022 Americký ropný gigant Occidental Petroleum a kanadská začínající společnost Carbon Engineering postaví v USA zařízení, které bude ročně odčerpávat 500.000 tun oxidu uhličitého z ovzduší. Bude to největší zařízení na odstraňování tohoto skleníkového plynu z ovzduší na světě, až 120krát větší než současné největší zařízení využívající podobnou technologii. Agentuře Bloomberg to řekla generální ředitelka firmy Occidental Vicki Hollubová.
Ruská ropná společnost Rosněfť zvýšila v pololetí zisk o 13 procent
15.09.2022 Největší ruská ropná společnost Rosněfť v prvním pololetí zvýšila čistý zisk meziročně o 13 procent na 432 miliard rublů (177 miliard Kč). Firma to dnes uvedla v tiskové zprávě. Rosněfť se zároveň snaží snižovat náklady a s nimi i dluh. Tržby vzrostly o 32,5 procenta na 5,17 bilionu rublů (2,1 bilionu Kč).
Zelenskyj varoval Evropany, aby se připravili na chmurnou zimu
04.09.2022 Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vzkázal Evropanům, aby očekávali těžkou zimu kvůli ruské invazi do jeho země, která vedla k omezení vývozu ropy a plynu z Ruska. Uvedla to dnes agentura Reuters s odvoláním na pravidelné videoposelství Zelenského, podle kterého chce Moskva zničit normální život Evropanů.
Komodity: Ropa zdražuje, přispívá k tomu mimo jiné omezená globální nabídka
14.06.2022 Ropa dnes zdražuje. Omezená globální nabídka v náladě trhu převládla nad obavami, že poptávku po ropě negativně ovlivní případná recese a nová protipandemická opatření v Číně.
Svaz německého průmyslu podpořil částečné embargo na ruskou ropu
31.05.2022 Svaz německého průmyslu (BDI) podpořil rozhodnutí Evropské unie zavést částečné embargo na ruskou ropu. Šéf svazu Siegfried Russwurm dnes prohlásil, že Rusko omezení dovozu ropy tvrdě zasáhne, neboť pro Moskvu je prodej ropy jedním z významných zdrojů příjmů. Summit EU se dohodl rozšířit sankce proti Rusku kvůli jeho invazi na Ukrajinu, embargo se ale kvůli odporu Maďarska dotkne jen ropy dovážené po moři, naopak pro transport ropovodem částečně platí výjimka.
Těžba ropy v Rusku v dubnu klesla o devět procent, nejvíce od rozpadu SSSR
17.05.2022 Těžba ropy v Rusku v dubnu ve srovnání s předchozím měsícem klesla téměř o devět procent, zejména kvůli dopadu sankcí, které západní země uvalily na Moskvu za její invazi na Ukrajinu. Pokles těžby je přitom nejvyšší od rozpadu Sovětského svazu na začátku 90. let. Uvedla to dnes agentura Reuters, která se s odvolává na údaje skupiny OPEC+, zahrnující Organizaci zemí vyvážejících ropu (OPEC) a její spojence v čele s Ruskem. Těžba celé skupiny OPEC+ pak byla v dubnu o 2,6 milionu barelů nižší, než stanovuje její dohoda o těžbě.
Co znamená ruský bankrot pro trhy?
12.04.2022 Ratingová agentura Standard & Poor’s snížila rating ruského vládního dluhu do pásma Selective Default (SD), což znamená částečnou platební neschopnost. Ruské ministerstvo financí totiž splatilo část úroků a jistiny z dluhopisu splatného 4. dubna v rublech, i když podle smlouvy měly být splatné pouze v amerických dolarech.
Denní makro postřehy: Hrátky s ohněm na trhu s ropou 08/04/2022
08.04.2022 NEPŘÍJEMNÉ RIZIKO: USA a jejich spojenci mají dramatické plány na prodej ropy ze svých nouzových „strategických ropných rezerv“ (SPR), aby zabránili růstu ceny ropy nad 100 dolarů. USA plánují prodávat 1,0 mil. barelů denně, což odpovídá 1 % celosvětové nabídky, po dobu šesti měsíců.
Rusko letos vykáže historicky suverénně nejvyšší přebytek zahraničního obchodu. Po Evropě rubly chtít nebude, z Gazprombanky, která obejde sankce, si ale udělá novou „centrální banku“
03.04.2022 Rusko letos podle všeho vykáže historicky suverénně rekordní kladnou výši salda běžného účtu platební bilance. Podle odhadu washingtonského Institutu mezinárodních financí saldo vykáže úroveň až 240 miliard dolarů. Dosud své nejvyšší úrovně za celou historii novodobého Ruska, tedy za dobu od rozpadu Sovětského svazu počátkem 90. let, dosáhlo saldo loni, kdy vykázalo úroveň 122 miliard dolarů (viz graf níže).
Americký akciový trh ke dni 11. března 2022
11.03.2022 Americký trh ve čtvrtek klesl, ale do závěru obchodování posílil. Dow ztratil 0,3 %, NASDAQ klesl o 0,9 % a S&P 500 se ve čtvrtek propadl o 0,4 %. V Asii se čínský akciový index propadl o 1,5 %, ten japonský klesl o 2 %.
Jak může Rusko intervenovat?
28.02.2022 Po odhodlané koordinované akci Západu a zavedení velmi tvrdých ekonomických sankcí je ruský rubl ve volném pádu. Kurz se propadl z 83 na 110 rublů za dolar při dnešním otevření trhů. Obchodování není plynulé, Rusko se snaží bránit záplavě prodejních příkazů. Po zablokování devizových rezerv uložených ve Spojených státech, Evropské Unii a Velké Británii v hodnotě stovek miliard dolarů má totiž nyní ruská centrální banka omezené možnosti, jak tento krach své měny mírnit. Co může dělat a jaké mohou být dopady na jiné trhy?
Cena ropy klesá, USA a Írán obnoví jednání o jaderné dohodě
08.02.2022 Cena ropy v Asii dnes ráno klesala. Ropa oslabila před obnovením dohod mezi USA a Íránem, které by mohly oživit jadernou dohodu a zrušit sankce na prodej ropy z Íránu.
Putin: Ruská ekonomika a zaměstnanost se blíží úrovni před pandemií
04.06.2021 Ruská ekonomika a zaměstnanost se blíží úrovni před pandemií covidu-19, řekl dnes ruský prezident Vladimir Putin na Petrohradském mezinárodním ekonomickém fóru (SPIEF). Za prodej ropy a plynu bude Rusko možná nuceno požadovat euro či národní měny, a ne dolar, který podle Putina Spojené státy používají jako prostředek ekonomické a politické války.
Komodity: Ropa zlevňuje kvůli obnoveným obavám o poptávku
11.01.2021 Ceny ropy se dnes snižují kvůli obnoveným obavám z negativních dopadů šíření koronaviru na poptávku po pohonných hmotách. Krátce po 17:00 SEČ vykazovala cena severomořské ropy Brent pokles o téměř 0,8 procenta na 55,57 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) ve stejnou dobu ztrácela zhruba 0,3 procenta na 52,06 dolaru za barel.
Z tankeru kotvícího u Jemenu hrozí únik velkého množství ropy
14.10.2020 Nejméně sedm týdnů ještě potrvá, než se technický tým OSN dostane na palubu tankeru Safer u jemenského pobřeží. S odvoláním na zdroje ze světové organizace to oznámila agentura Reuters. Do strojovny plavidla, které s nákladem ropy na místě uvízlo už před pěti lety, se už v minulosti dostala voda, opravy byly jen provizorní. Pokud z lodi začne unikat ropa, mohlo by se jí do moře dostat čtyřikrát více než při havárii tankeru Exxon Valdez v roce 1989.
Komodity: Ropa těží z oživení poptávky. Je nejvýše od letošního března
21.05.2020 Ceny ropy rostou, v průběhu dne se dostaly se až na nejvyšší úroveň od letošního března. Reagují tak na nejnovější zprávu o stavu zásob v USA, snížení těžby některými předními producenty a oživení poptávky díky zmírnění omezení pohybu některými vládami.
RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 11.5.2020
11.05.2020 Rozvolňování karantén se zatím daří bez opětovného nárůstu nových infekcí. Přestože návrat k normálu ještě potrvá, lze pozorovat, že se ekonomická aktivita odrazila ode dna. Právě optimistický vývoj a další uvolňování v tomto týdnu drží akciové indexy na současných úrovních.
Rosněfť poprvé žádá v tendru na naftu o nabídky v eurech
14.08.2019 Ruská státní společnost Rosněfť poprvé žádá v tendru případné kupující, aby své nabídky předložili v eurech. Těžební podnik to uvedl v oficiálním dokumentu zveřejněném na svých internetových stránkách. Požadavkem na platbu v eurech místo obvyklých dolarů se firma zřejmě snaží zabránit případným dopadům amerických sankcí na Rusko, uvedla s odkazem na tři zdroje z odvětví agentura Reuters.
Riziko recese hýbe světem komodit
12.06.2019 V prvním červnovém týdnu zvýšily hedgeové fondy sázky na růst cen komodit ve 24 hlavních kontraktech futures o 57 % na 401 tisíc lotů. Existuje však řada významných rozdílů mezi třemi hlavními sektory, na něž působí dopady obchodní války, rizika recese, pohyby dolaru a zpoždění výsadby plodin.
Související klíčová slova:
Analytický tým FXstreet.cz | Komora ruského parlamentu | Světové organizace | Hlavní ekonom | Velké transakce | Australská centrální banka | Ropný gigant | Americký vládní Úřad pro energetické informace | Měnový kurz | USDT | Premiér Viktor Orbán | Viktor Orbán | EUR | Subvence | Řecko | Trend | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA | Rusko zbankrotovalo | Krize na Ukrajině | Citigroup | Statistiky | Tempo růstu | Oživení poptávky | Ruské invaze na Ukrajinu | Státní duma | Škoda Auto | Evropská komise | Pravděpodobnost | Organizace zemí vyvážejících ropu | Vývoj těžby ropy | Carbon Engineering | Ruská invaze na Ukrajinu | Uzavření transakce | Bruegel | Alexandr Novak | Zerohedge | Poplatky | Asijské akcie | Ropa Brent | Ukrajinský prezident | Ruské ministerstvo financí | Financial Times | Snížení produkce | Expanze | Investing | Propad cen | Institut IW | Saúdská Arábie | Nezaměstnanost | Pandemie | Růst cen | Zpráva | Snížení úrokových sazeb | Analýzy | Dolary | OFAC | Rafinerie | MTI | Politické změny | Vývoj ceny ropy WTI | Americké ministerstvo financí | Ruský export | Zvýšení produkce ropy | Propad cen ropy | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Vývoj ceny ropy Brent | Přebytek zahraničního obchodu | Zveřejněná data | Morningstar | Prudký pokles | Proražení | CZK | Hedgeové fondy | Výhled | Ukrajinské síly | EIA | Nigérie | Covid | Diskont | Obavy investorů | Používání kryptoměn | Průmysl | Inflace | Vývoj měnového páru | Centrální banky | ActivTrades | Oanda | Česká měna | Přijetí | Ratingová agentura | Plány Ruska | Invaze | Americký ropný gigant | Reakce trhu | Rystad | Analytici | Izrael | Vice | Futures | Nord Stream | Údaje o inflaci | Donald Trump | Kanadská obchodní bilance | G7 | Trumpova protekcionistická politika | Poplatek | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | MIFID | Maďarský premiér | Platby za plyn | Volodymyr Zelenskyj | Moody's | Occidental | Očekávání analytiků | CL | Tamás Varga | Zásoby benzinu ve Spojených státech | Marketingová komunikace | African+Eastern | Inflace v Japonsku | Bílý dům | Odsávání CO2 | Obchodní války | Země EU | Domácnosti | Kontrakt na ropu Brent | Graf | Očekávání trhu | Fair Value | Globální ekonomiky | Spalování ropy | Futures na ropu WTI | Devalvace | Zaměstnanost | Ekonomiky | Likvidní měny | Maďarsko | Německá automobilka | Hrubý domácí produkt (HDP) | Průmyslová produkce | Economist | Rating ruského vládního dluhu | Euronews | Míra inflace v Číně | Poptávka | Vývoz ropy | Německá obchodní bilance | Brent | Epidemická situace | Politika | Stimul | Očekávání | Hazardní hry | Vybírání zisků | Investiční centrum | Ukončení obchodní války | Vyspělé země | Ropná krize | Napadení Ukrajiny | Konflikt na Blízkém východě | Invaze na Ukrajinu | Majetek | Energetický sektor | Typ ropy | Financovat | Zásoby ropy | Další růst | Prohlášení | Lukáš Kovanda | Objem aktiv | Růst | WYNN | Nabídka | Itálie | Výpadky | EUR/CZK | Americká lehká ropa | MiFID II | Libye | Nejvyšší přebytek zahraničního obchodu | Prognóza | Trh práce | Venezuela | Ropný trh | Japonská vláda | Pochybnosti | Šíření nemoci COVID-19 | Investiční cíl | Jennifer Granholmová | Devalvace rublu | Kontrakty | EasyJet | Nejnovější zprávy | Koruna | Odvětví | Národní ekonomická rada vlády | Saxo | AUD | Týdenní výhled | S&P500 | Meziroční růst | Embargo na ruskou ropu | Trh | Společnost MMI | Moskva | SAE | Problémy | Šíření viru | Reserve Bank of Australia | Ruský prezident | Počasí | Společnosti | Index | Eura | Komise | Posílení | Největší ruská ropná společnost | Omezení kapitálových kontrol | Rijád | Tvrdá měna | PDVSA | Agentura Reuters | Platební neschopnost | Skupina OPEC+ | S&P | Unie | Sázky | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Kurz dolaru | Akciové indexy | Ruský bankrot | Posílení domácí měny | Turistika | Souhrn finančních trhů | IEA | Závislost | Reakce trhů | Kartel OPEC | Rubl | Deficit | Firma | Nezaměstnanost v USA | Strop na ruskou ropu | Podnikání | Budoucnost | Zprávy o měnové politice | Plyn v rublech | Embargo na dovoz ruské ropy | Nejvyšší přebytek | Přerušení těžby | Silnější kurz dolaru | Nord Stream 1 | Opatření | Akciový index | Pozornost | 3М | Vítězství Donalda Trumpa | Závazek | Meziroční míra inflace | Futures kontrakty | Index nákupních manažerů | Počet žádostí o podporu | Cena plynu | Skupina OPEC | Německý soud | Omezené dodávky suroviny | Dolní komora ruského parlamentu | Obchodníci | Kolísání cen | Analytický tým | Obchodovat | Vývoj ceny zlata v USD | Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | Burze | Německý kancléř Olaf Scholz | Vlády Evropské unie | Futures ropy | Finance | Omezení těžby | USA | Pandemie nemoci | Ole Hansen | Čistý zisk | Ekonomické aktivity | Podnikání na kapitálovém trhu | Sankce | Finanční instituce | Agentura MTI | Británie | Bank of Canada | Světové trhy | Pokles cen | Pandemie covidu-19 | Stav globální ekonomiky | Volby | Ropa | Výdaje | Obchodníci s ropou | West Texas Intermediate (WTI) | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Summit EU | UBS | Ekonomové | Globální inflace | Spojené státy | Šíření nemoci | Vývoj těžby ropy v USA | Ropná společnost | Kurz USD | Zastropování ruské ropy | Kurz dolarů | Vývoj | Cyklické akcie | IW | Agentura Fitch | Investiční doporučení | Západní sankce | Ruská centrální banka | Ruská ropná společnost | Kdy Rusko zbankrotovalo | Severomořská ropa Brent | Varování | OSN | Ruská ekonomika | Scope Ratings | West Texas Intermediate | SPIEF | Sankce proti Íránu | MMI | Akcie evropských bank | Dna | CNY | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Vítězství | Investiční strategie | Částečný úvazek | Sachalin | Miliardy dolarů | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Gigant Gazprom | Platební bilance | Automobilka | Sazby | Daň z příjmu | Komise v přenesené pravomoci | Zvýšení produkce | Zasedání OPEC | Komoditní | Cena severomořské ropy Brent | Generální ředitel | Snížení úrokových sazeb v USA | Firmy | Stratég Saxo Bank | Napětí mezi USA a Čínou | Britské aerolinky | Cena ropy brent | Aramco | Zasedání Bank of Canada | Ruská ropa | Růst cen komodit | Odhady ekonomů | Bjornar Tonhaugen | Fed | Obchodní bilance Číny | Zpomalování světové ekonomiky | Rozpočtový deficit | Ratingová agentura Fitch | Závazky z dluhopisů Ruska | Hry | Akcie bank | Dovoz ruské ropy | Trhy | Společnost African+Eastern | Vyšší riziko | Německý ústavní soud | Rizika | Vývoj měnového páru USD/RUB | ISM | Globální trhy | Pokles dovozů | Fitch | Pšenice | Kancléř Olaf Scholz | Úspory | Futures na ropu | Kyjev | Zahraniční tradeři | Vysoké ceny | Zahraniční měny | Úřad pro energetické informace | Ředitelka | TradingEconomics | Žádosti o podporu | Kartel OPEC+ | Ministerstvo financí | Bilance | Vladimir Putin | Mezinárodní obchod | Inflace v USA | Komodity | Poradenství | CAD | Kryptoměnový systém | Deeskalace | Odsávání CO2 z ovzduší | Společnost | Ruský rubl | Ztráta | Orbán | Severomořská ropa | Wynn Resorts | FXstreet | EBITDA | Světová poptávka po ropě | Obchod | Tomáš Raputa | Tradeři | Ceny ropy Brent | Volkswagen | EK | Riziko | Analytik | Emise | Ruské firmy | Trinity | Právo | JPY | Cenový strop | Transakce | USDX | GBP | Tether (USDT) | Plyn | Čína | Libanon | CZK/USD | Ceny | Představenstvo | Financování | Recese | Pokles | Gazprom | Kasino | Války | Ukrajina | Centrální banka | BBC | Předpovědi | Prodeje ropy | DPH | WTI | USD/RUB | Surová ropa | Státy EU | Biliony | Cena severomořské ropy | Stratég | Instituce | Opatření v Číně | Prezident Vladimir Putin | Ceny zlata | Commerzbank | Oživení akcií | Výnos | Vyhlášení bankrotu | Růst cen energií | Producenti ropy | Benchmark | Trinity Bank | Nové sankce | Sankce proti Rusku | Austrálie | Minulá výkonnost | Miliardy USD | Stoxx Europe 600 | CO2 | Ceny energií | RUB | Malta | Írán | Zisk | Ruské ropy | PVM | Nord Stream 2 | Rating | Dovoz | Pozitivní zprávy | Obchodování | Vzdělání | Úroky | Eurostat | Prezident | Růst inflace | Poptávka po pohonných hmotách | Měna | Nasdaq | Trump | Zprávy | Ceny ropy | Obchodování s ropou | Francie | Předpověď | Zelenskyj | Údaje | Dodávky plynu | Příjmy z prodeje ropy | Omezení pohybu | Biden | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | FXstreet.cz | Cena ropy klesá | xStation5 | ProCent | Craig Erlam | Japonsko | Exxon | Zemní plyn | Značné riziko | Marže | Americké sankce | Grafy | Aktivum | Společnost XTB | Situace | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Miliardy eur | Tržby | Obchod s ropou | Signály | Inflace v ČR | Cenový propad | Obavy o poptávku | Spready | HDP | Hlava a ramena | Ekonom | Dolar | Euro | JP Morgan | Zpomalení růstu | Ohlédnutí | Zdanění | Etoro | USD/CAD | Obchodní bilance | Výprodej | Slovensko | Přijetí kryptoměn | Domácí měny | ČTK | Růst inflace v USA | Regulační rámec | Životní styl | Omezené dodávky | Akcie | NERV | Podniky | Tether | Index spotřebitelských cen | Vývoj ceny | Tým FXstreet.cz | Vývoz | Reuters | OPEC+ | Napětí na Blízkém východě | Pokles vývozu | Rystad Energy | Kurz | Daně | Dnešní zpráva | Ministři | Tichomoří | Globální růst | Cenový strop na ruskou ropu | Intermediate | Snížení těžby | Světové ekonomiky | Výsledky | Míra inflace | Aerolinky | Zavedení cenového stropu | Investice | Skupina G7 | Potenciál | Zdravotnictví | Špatné zprávy | Rally | Komoditní stratég | Nezávislost | Komunikace | Německý průmysl | Americké futures | Lehká ropa WTI | Indie | Ekonomická aktivita | Zisky | Regulace | Zaměstnanci | Američtí těžaři | Cyrrus | Fondy | USD za barel | Hospodářství | Protipandemická opatření | Americký akciový trh | Měny | Ropa WTI | Finanční sektor | Firma Occidental | Trh s ropou | Ekonomický institut | Export | Rusko | Vývoj ceny ropy | Zahájení ruské invaze | Zrušení daně | Organizace | 1 milion | Interfax | Inflace v Číně | Situace kolem koronaviru | Výsledková sezóna | Australská ekonomika | Ruský prezident Vladimir Putin | Plány | Administrativa | Ropa dnes | COVID-19 | Cena ropy WTI | Dodávky na trh | Rekordní nárůst | Devizové rezervy | Čtvrtletní zisk | TIM | Energie | Scope | Objem | Investiční | Příjmy | Prodej | Evropská komise (EK) | Bloomberg | Evropská unie | Ústavní soud | Rozvoj | Mexiko | Vyhlídky | Míra | Pandemie nemoci COVID-19 | Růst poptávky | Audi | Kvantitativní uvolňování | Rosněfť | Riziko recese | Výkonnost | Index S&P 500 | Hrubý domácí produkt | Trumpova administrativa | Tomáš Pfeiler | Agentura Bloomberg | Krize | Kanadská ekonomika | Investiční výzkum | Rostoucí trend | OECD | Technické problémy | CHF | Centrum | Společnost Rosněfť | Zvýšení úrokových sazeb | Mluvčí společnosti | Těžba ropy | Zakladatel | S&P 500 | JDE | Oživení poptávky po ropě | MT4 | Cena | Německo | Krach | Americký trh | Kurzy | Ekonomické údaje | Silnější kurz | BDI | Forexu | Kypr | Zlato | Ekonomika | SEC | Schodek | Oslabení | Finanční situace | Práce | Cíle | Kryptoměny | Nákup zlata | Bezpečnost | Zásoby benzinu | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Likvidní | Banky | Cena dnes | Těžba ropy v Rusku | Bankrot | Poptávka po ropě | Výplaty dividend | Wall Street | Analýza | Zlepšení | XTB | Kontrakt | Intervenovat | Ratingové agentury | Pozice | Americké zásoby ropy | Dodávky suroviny | Dlouhé pozice | Platební neschopnosti | Stoxx | Americká lehká ropa WTI | Angola | Vývoj ceny zlata | Globální HDP | Texas | Soud | Družba | Sankce Západu | OPEC | Společnost Saudi Aramco | Index ISM | Experti | Investoři | Míra nezaměstnanosti | Ceny ropy dnes | Nákupy aktiv | Occidental Petroleum | Spotřebitelé | Embargo | Slabá poptávka | Polsko | Rezistence | Projekce | Centrální banka USA | Saxo Bank | Státní ropná společnost | Nařízení | Ropy | RBA | Škoda | Pokles poptávky | USD | Cestování | Contango | Zprostředkovatelé | Investing.com | Svaz německého průmyslu | Konflikt mezi Izraelem | Ochota riskovat | Cena ropy | Obavy z recese | Přebytek obchodní bilance | Americké ministerstvo | CZ | Vysoké ceny ropy | Propad | Objemy obchodů | Americká společnost | Ceny ropy WTI | Čínský akciový index | Ministerstvo financí USA | Kanada | Ruská invaze | Nejistota | Světová poptávka | Tamas Varga | Indexy | Americký dolar | Makro | ECB | Těžaři | Forward | Doporučení | Ceny suroviny | Evropské země | ROCE | HDP v ČR | Hizballáh | EU | Miliardy | PMI ve službách | Globální trh | Poptávky po ropě | Prodeje | Devizy | Akciový trh | Šíření koronaviru | Společnost Gazprom | Saudi Aramco | Banka | Produkce ropy | Banka UBS | Olaf Scholz | Německý kancléř | Spotřebitelské ceny
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Obchodování | Banky | Růst | ČTK | Indikátor | Pokles | Trading | Cena | FOREX | Pivot