Kartel OPEC+
Predikce finančních trhů 2025: Akcie, komodity a kryptoměny - nic neroste do nebes
13.01.2025 Nejvíce skloňovanou proměnnou v roce 2025 bude velmi pravděpodobně návrat Donalda Trumpa do Oválné pracovny a radikální geopolitické i makroekonomické změny, které s sebou přinese. Jedna skupina investorů hledí do budoucna s optimismem, protože Trump se standardně vyjadřuje pozitivně k akciím i kryptoměnám. Na druhou stranu nejistota se zvýšila a hodně skupin aktiv má za sebou silný býčí trh, který se jednoho času vyčerpá.
Ropa mírně ztrácí, protože OPEC+ plánuje odložit zvýšení těžby do dubna 2025 🚩
05.12.2024 Podle zdrojů agentury Reuters má kartel OPEC+ po prvním čtvrtletí příštího roku postupně ukončit snižování těžby a pokračovat až do roku 2026. Ropa WTI na toto oznámení reagovala prudkým poklesem. Stojí za zmínku, že toto rozhodnutí bylo trhem očekáváno, což by mohlo medvědí reakci vysvětlit jako případ „prodeje novinek, které již trh v minulosti nacenil“. Ropa Brent i ropa WTI po zprávách reagovaly mírným poklesem.
BREAKING: USDJPY skáče o 1,8 % díky zisku amerického dolaru 🗽 Smíšené pocity na Wall Street; ceny ropy klesají
02.10.2024 Středeční seance na evropských akciových trzích skončila v smíšené náladě. Německý DAX uzavřel seanci téměř o 0,33 % níže, zatímco francouzský CAC40 přidal 0,05 % a polský WIG20 odolal tlakům na nabídku a uzavřel o 0,08 % výše. Býčí rally dnes prodloužil index Hang Seng, i když jednotlivé čínské společnosti uvedené na Wall Street již tento optimismus neprojevují v takové míře.
Je ropa levná nebo drahá?
31.05.2024 Ropa na hodnotě 80 USD za barel. Záleží samozřejmě, koho se zeptáte. Málokdo by ale označil dnešní cenu ropy, která si již prošla inflační vlnou, za příliš drahou.
Geopolitika je pro ropu důležitější než OPEC
29.05.2024 Brent se před pár dny obchodoval mírně nad 80 dolary za barel. V kontextu inflace se to nemusí zdát málo, ale zdaleka to není vrcholy posledních dvou let, kdy to často stálo 90 nebo dokonce 100 dolarů za barel. V poslední době jsou investoři skeptičtí ohledně síly poptávky ve dvou hlavních motorech globální ekonomiky: v USA a Číně. Zároveň však kartel OPEC+ udržuje dobrovolné omezování produkce, což vede k uměle vyváženému trhu nebo dokonce mírnému deficitu, který udržuje relativně vysoké ceny ropy. Ukazuje se však, že rozhodnutí OPEC+ ohledně budoucnosti dohody o dobrovolných škrtech není tak důležité jako geopolitika. Právě poslední eskalace na Blízkém východě vedla k výraznému oživení cen ropy. Zvýší rozhodnutí OPEC+ ceny dále?
Ropa se potácí poblíž dvouměsíčního minima
27.05.2024 Ropa se uhnízdila v úzkém pásmu poblíž dvouměsíčního minima. Ceny se drží poměrně nízko kvůli technické hladině odporu ropy Brent nad 84 USD, ale i kvůli oslabení různých tržních ukazatelů – klesá prémie spotového Brentu oproti futures a propadly se i americké rafinérské marže. Z toho vyplývá oslabení aktuálních poptávkových vyhlídek. Přesto se ropa obchoduje oproti počátku roku zhruba o 12 % výš, protože v její prospěch mluví robustní růst poptávky očekávaný v následujícím roce a omezení produkce ze strany kartelu OPEC+, které zvýšená nabídka zbylých zemí kompenzuje jen zčásti.
Na co si dát v roce 2024 u ropy pozor
08.01.2024 Obchodníci s ropou vykročili do nového roku opatrně. Obavy z vývoje poptávky a globálního hospodářského růstu vyvažují rostoucí geopolitická rizika spojená s událostmi v Rudém moři a okolí. Je čím dál pravděpodobnější, že se bude ropa i v nadcházejících měsících obchodovat v úzkém pásmu a žádný důvod nebude sám o sobě dost silný, aby změnil dynamiku trhu, který neví, jestli vsadit spíš na zpomalení růstu, zejména v Číně a v USA, a rostoucí produkci zemí mimo OPEC+, nebo na omezení produkce kartelu a geopolitická rizika.
Ceny komodit rostou kvůli vysokým sazbám i omezené nabídce
09.10.2023 Posílení, které jsme předpovídali a k němuž ve 3. čtvrtletí u klíčových komodit došlo, bude podle všeho pokračovat i ve čtvrtletí závěrečném. Slábnoucí ekonomické vyhlídky nejen v Evropě a USA, ale do jisté míry i v Číně, totiž více než kompenzuje strach z nízké nabídky. Hlavně v energetice, kde kartel OPEC+ přiškrtil produkci ropy a palivových produktů tak úspěšně, že dosáhl kýženého růstu cen.
Ceny ropy mírně slábnou, pohybují se ale kolem ročního maxima
28.09.2023 Ceny ropy se dnes ustálily a mírně slábnou. Ráno se ale při asijském obchodování vyšplhaly nejvýše za více než rok. Investoři mají obavy o dodávky a zároveň roste očekávání, že klíčové západní ekonomiky budou dále udržovat vyšší úrokové sazby, aby se vypořádaly se stále vysokou inflací.
Dosáhne ropa 100 dolarů za barel? 🛢️
27.09.2023 Ropa je jedním z hlavních faktorů přispívajících k problému nekontrolovatelné inflace na celém světě. Když Rusko zaútočilo na Ukrajinu, nejistota ohledně dodávek vyhnala ceny na téměř 130 dolarů za barel. Když však trh viděl, že neexistují žádné globální problémy s dodávkami ropy, cena od června předchozího roku do června letošního roku výrazně klesla. Ale rekordní celosvětová poptávka a silné globální omezení těžby ze strany OPEC+ přivedly zpět duch 100 dolarů za barel. To může naznačovat, že boj s inflací zdaleka nekončí.
Kanadský dolar černým koněm podzimu
27.09.2023 Kanadský dolar si do letošního posledního čtvrtletí nese zajímavý potenciál výnosu a rizika. Fundamentálně by mu měly pomáhat vysoké ceny ropy i provázanost se silnou americkou ekonomikou. Zpomalení Číny nemusí Kanadu tolik trápit, na rozdíl od takové Austrálie. A sankce proti Rusku hrají do karet místním těžařům potaše, uranu, hliníku nebo i zlata, které se na světový trh dostává mnohem jednodušeji a za vyšší cenu, protože Kanada je oproti Rusku preferovaným dodavatelem těchto komodit.
Benzín přestal zlevňovat. Jeho zdražování – na které naváže i zdražování nafty – má na svědomí, kartel OPEC+, který nečekaně rozhodl razantně snížit svoji těžbu ropy
06.04.2023 Benzin Natural 95 v uplynulém týdnu v Česku zdražil, jeho průměrná cena se vrátila nad 37 korun. Řidiči za litr platí v průměru 37,27 koruny, což je o 32 haléřů více než minulou středu. Nafta naopak dál zlevňuje. Dostala se pod 35 korun za litr, kde se trvale pohybovala naposledy loni v lednu. Její cena za týden klesla o 21 haléřů na průměrných 34,80 koruny za litr. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny sleduje.
Hrozí výrazné zdražení pohonných hmot, kartel OPEC+ nečekaně sráží svoji těžbu. Oživí tak širší inflační tlaky na Západě, už nyní kvůli růstu cen ropy citelně zdražuje třeba palmový olej
03.04.2023 Klíčoví tradiční těžaři ropy v čele se Saúdskou Arábií šokovali trhy, když včera nečekaně rozhodli o významném snížení objemu své těžby. Od května tak ze světového trhu zmizí 1,1 milionu barelů denně – v porovnání s tím, s čím se až do včerejška počítalo. Od července pak ubude dokonce 1,6 milionu barelů. To proto, že Rusko prodlouží platnost svého vlastního omezení těžby, o půl milionu barelů denně, které uvedlo již v březnu v reakci na západní sankcionování ropy a ropných produktů, které vyváží námořní cestou.
Opustí Arabské emiráty OPEC? Co to udělá s cenou ropy?
08.03.2023 Minulý týden rozvířily ropný trh zprávy o plánovaném odstoupení Spojených arabských emirátů (UAE) z kartelu OPEC. Proč může být takový krok v zájmu UAE? A jaký může být efekt na ceny ropy?
Opětovné otevření Číny přinese komoditám další dobrý rok
23.02.2023 Po dramatickém a volatilním roce 2022, který přinesl v sektoru komodit dobré výnosy, mohou letošní výsledky do značné míry záviset na čínské politice.
Týdenní aktuality z komoditních trhů: Pozornost se upíná na zlato a měď, kovy dál posilují
18.01.2023 Bloomberg Commodity Index se v současné době obchoduje o 2,4 % výš, čímž smazal část svého propadu ze začátku ledna. Došlo k tomu poté, co se energetický sektor – s výjimkou zemního plynu – připojil k vzestupu kovů pod vedením zlata a mědi. Za tímto posílením stojí slabší dolar, klesající americká inflace a mimo jiné i vyhlídky na to, že opětovné otevření Číny s sebou přinese růst poptávky po surovinách. Ochotu riskovat navíc podporuje i pokračující pokles dolaru. Americká inflace totiž oslabuje, a tak už Fed nemusí zvyšovat sazby takovým tempem.
Těžba ropy v Rusku v dubnu klesla o devět procent, nejvíce od rozpadu SSSR
17.05.2022 Těžba ropy v Rusku v dubnu ve srovnání s předchozím měsícem klesla téměř o devět procent, zejména kvůli dopadu sankcí, které západní země uvalily na Moskvu za její invazi na Ukrajinu. Pokles těžby je přitom nejvyšší od rozpadu Sovětského svazu na začátku 90. let. Uvedla to dnes agentura Reuters, která se s odvolává na údaje skupiny OPEC+, zahrnující Organizaci zemí vyvážejících ropu (OPEC) a její spojence v čele s Ruskem. Těžba celé skupiny OPEC+ pak byla v dubnu o 2,6 milionu barelů nižší, než stanovuje její dohoda o těžbě.
Úleva po včerejším Fedu netrvala dlouho, převážily obavy ze stagflace
05.05.2022 Úleva po včerejším zasedání Fedu, při kterém se zvýšily sazby o předpokládaného půl procentního bodu a růst o tři čtvrtě procentního bodu tak prozatím zůstává nepravděpodobný, netrvala dlouho. Americké akciové trhy zahájily poklesem a začátkem seance jej dále prohlubují. Dow Jones i S&P 500 odepisují přes 2 procenta, technologický Nasdaq dokonce 4 procenta. Převážily tak obavy z déle trvající vysoké inflace a recese ekonomiky. Evropa se zatím drží lehce nad nulou.
Ranní okénko - Inflace v eurozóně na maximech, ropa nejdražší za posledních 7 let
03.03.2022 Finanční trhy dále zpracovávají agresi Ruska vůči Ukrajině a přeceňování je tak v plném proudu. Ropa stoupla na nejvyšší úroveň od roku 2014 a obchoduje se v případě obou hlavních kontraktů nad 110 dolary. Koruna naopak během včerejšího dopoledne pokračovala (mj. spolu s polským zlotým a maďarským forintem) v oslabení a nebezpečně se přiblížila k 26 EUR/CZK. V průběhu dne se ji ale podařilo částečně odrazit a aktuálně se obchoduje v úrovni 25,65 Kč za euro. Dnes bude k nejzajímavějším informacím patřit nezaměstnanost v eurozóně, která bude následovat včerejší nad očekávání vysokou euro-inflaci.
Akcie Exxon Mobil: Firma ukončuje těžbu ropy a aktivity v Rusku
01.03.2022 Akcie Exxon Mobil (XOM) patří do ropného průmyslu, který momentálně zažívá docela silný boom. Samozřejmě díky rychlému růstu cen ropy, což je zapříčiněno pořád velmi omezenou nabídkou, která nebyla zeměmi OPEC+ obnovena. Navíc díky válce na Ukrajině hrozí, že budou váznout dodávky ruské ropy. Společnost Exxon Mobil také oznámila, že ukončuje své aktivity v Rusku. Jde o reakci na ruskou invazi.
Akcie Shell na vzestupu i díky rostoucím cenám ropy. Překoná cena akcie Shell 25 USD?
23.02.2022 Akcie Shell jsou zrovna v období, kdy se jim fundamentálně vcelku daří. A to především díky rychlému růstu ceny ropy. Ten by navíc mohl v blízké době pokračovat zejména kvůli eskalaci konfliktu mezi Ruskem a Ukrajinou. Ukážeme si, jak je na tom aktuálně trh s ropou a jaký by mohl být další vývoj ceny akcie Shell. Nebude chybět fundamentální analýza nejnovějších hospodářských výsledků, ani technická analýza cenového grafu a aktuální novinky ohledně Shell.
Komodity: Kartel OPEC+ potvrdil zvýšení denní produkce ropy
05.01.2022 Velkým hráčem byl včera ropný kartel OPEC+, který potvrdil od příštího měsíce zvýšení denní produkce ropy o 400.000 barelů denně a vzhledem k tomu, že tento krok byl očekávaný, reagovala komodita růstem a opětovným útokem na 80 dolarovou hranici za barel, WTI 77,04 USD, Brent 80,01 USD.
Související klíčová slova:
FOREX | FXstreet | Technická analýza | Offshore | Bitcoin | Fundamentální analýza | Obchodní strategie | Čína | Kanadský dolar | Bank of Canada | Australský dolar | Stříbro | Korelace | Inflace | OECD | EUR/USD | USD/JPY | AUD/USD | Nasdaq | Dow Jones | USD/CAD | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Britská libra | OPEC | Koruna | Evropská unie | HDP | Brazilský real | Divergence | Pin Bar | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Apple | Evropské akcie | Analytik | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | Býčí trh | ETF | Poptávka | Recese | Daně | Rizika | Politika | Průmyslová výroba | Akciové trhy | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Aktiva | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Benchmark | Bloomberg | Bod | Breakout | Burza | CFD | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | DAX | ECB | Ekonomika | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská komise (EK) | FOMC | FX | Fed | Finanční trhy | Futures | G7 | Hlava a ramena | Indikátory | Inflační cíl | Intradenní obchodník | Investice | Investor | Investování | Japonský jen | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kurz | Kurzy měn | Likvidita | MIFID | MMF | MT4 | Margin | Marže | Momentum | Měny | NYSE | Nabídka | Obchodní bilance | Obchodník | Opce | Open | P/E | Portfolio | Pozice | Prémie | RSI | Rally | Retracement | Rezistence | Platina | Riziko | Rolování | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | Sentiment | Splatnost | Split | Stagflace | Support | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní cena | Ukazatel | VIX | VaR | Volatilita | Výkonnost | Výnos | WTO | Wall Street | Zisk na akcii | Zisk na akcii (EPS) | Zisková marže | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Banky | Doporučení | EUR | USD | Dluhopisy | JPY | CHF | CAD | AUD | GBP | Obchodování | Evropa | Cena ropy | Hospodářský růst | XTB | Saxo Bank | Americká lehká ropa | Spekulanti | Investoři | Produkce ropy | Blue chips | Fond | Exxon Mobil | EU | Vývoj ceny | Medvědí divergence | Zasedání Fedu | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Zisk | Berkshire Hathaway | Ropný trh | Těžba ropy | Kurz dolaru | Ceny komodit | Optimismus | Výsledky | Strach | Obchodní příležitosti | IEA | Credit Suisse | Ropné písky | ČSOB | Obchodovat | Obchodování s akciemi | Deutsche Bank | Analytický tým | Aktuální kurzy | Financování | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Hedgeové fondy | Index cen | LYNX | Lukáš Kovanda | Zásoby ropy | Ceny akcií | Obchodníci | Centrální bankéři | USDJPY | Raiffeisenbank | Aktivum | Delta | EPS | Formace hlava a ramena | Index | Investiční strategie | Likvidní | Průlom | Akcie Deutsche Bank | Akcie Google | Akcie Mastercard | Akcie ropy | Akcie Shell | Aktuální kurzy měn | Analýzy | Banka | Barel ropy | Brent | CAC40 | Cena | Cena ropy brent | Cena ropy za barel | Ceny zlata | CZK | Dolar | Dolary | Ekonomický růst | Ekonomika USA | Eura | Exchange | Fondy | FXstreet.cz | Graf | Hang Seng | Index Hang Seng | Index S&P 500 | Index VIX | Instrumenty | Investiční | Investiční doporučení | Investiční poradenství | ISM | Jádrová inflace | Komodita | Komoditní | Kurz akcie | Kurz dolarů | Kurzy | Kurzy akcií | Libra | Makroekonomické ukazatele | Market | Nákup akcií | Nemovitosti | Prognóza | Převodník měn | Pšenice | Reuters | Ropy | Sázky | Seminář | Signály | Spekulace na růst | SWIFT | Trh | Volatility | Výprodej | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny zlata | Webinář | Webináře | WTI | Zemní plyn | Zlato a stříbro | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | ROIC | EIA | Benzín | Current Ratio | EBITDA | Hold | Hrubá marže | Indie | Měď | Ministerstvo financí | P.A. | Provozní marže | ROCE | ROE | Tovární objednávky | CTA | Spojené státy | Vybírání zisků | WSJ | Cenová hladina | Světové ekonomiky | Komise | Kontrakt | Volby | 1 milion | Burze | Aramco | TD Securities | Ole Hansen | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Thomson Reuters | HUF/EUR | Bavlna | Podnikání | Ministr financí | Vývoj akciového indexu | Investovaný kapitál | Renminbi | Čínský renminbi | Zvyšování úrokových sazeb | Měkké komodity | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Plodiny | Energie | Přehled | Agentura Reuters | Obchodní signály | Futures kontrakty | Ekonomická aktivita | Vývoj ceny ropy WTI | Firmy | Vývoj měnového páru | Inflační tlaky | Glencore | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Globální ekonomiky | Vládní dluhopisy | Akcie ropných společností | Propad | Kryptoměny | Ropné společnosti | Země OPEC | Citi | S&P | Německý DAX | Zahraniční investice | Ztráty | Posílení dolaru | Oslabení dolaru | Nejistota | Saúdská Arábie | Stagnace | Akcionáři | Zajištění | Tesla | Výhled | Bankéři | Poplatky | Americké akciové trhy | Exxon | Dobré výsledky | Predikce | Analytický tým FXstreet.cz | Světové trhy | Historické rekordy | Výnosy | Příjmy | ExxonMobil | Překoupený trh | Alphabet | Měny&Sazby | ČTK | Silný kurz dolaru | Vývoj úrokových sazeb | Očekávání | Purple Trading | Bloomberg Commodity Index | Breakout Trader | Protiruské sankce | André Kostolany | MiFID II | Geopolitická rizika | Podnikání na kapitálovém trhu | Zvýšení těžby ropy | Saxo | LYNX webinář | Kartel OPEC | OPEC+ | Podniky | Inflace v eurozóně | Geopolitické napětí | Obchodníci s ropou | Pokles ceny | Geopolitika | Použití finanční páky | Trh s ropou | Vývoj ceny bitcoinu | Růst zisků | EK | Evropská komise | Ropný kartel | Obchodujte ropu | Rozdílové smlouvy | Kvartální výsledky | Technologický Nasdaq | Americké HDP | Inflační očekávání | Podmínky obchodování | Slabší dolar | Růst cen ropy | CNY | Vývoj hlavní úrokové sazby | Sójové boby | Riziko recese | Prodej ropy | Akcie a ETF | Pokles dolaru | Ekonomické vyhlídky | Pokles cen | Silný dolar | Recese v USA | Obavy z recese | ISM index | Nárůst cen ropy | Saudi Aramco | Denní graf | Poptávka po ropě | Pokles ceny ropy | Růst ceny ropy | Finanční situace | UCITS | Nejlepší výsledky | Vývoz ropy | Hospodářské dopady | Vyšší úrokové sazby | Cena akcie | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Investujte zodpovědně | Automobilky | Čistý zisk | Deficit | Káva | Trinity | LNG | Objem | Ropný kartel OPEC | Bílý dům | Obchod | FRED | UCITS ETF | Růst spotřebitelských cen | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Americká lehká ropa WTI | Firma | PLN/EUR | Aktuální obchodní příležitosti | TradingEconomics | Růst cen | Studie | Vysoké riziko | Bilance | Negativní sentiment | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Vývoj trhu | Skupina OPEC+ | Vysoké ceny ropy | Miliardy | Důvěra v ekonomiku | Vyhlídky | Počet nezaměstnaných v Německu | Nezaměstnanost v eurozóně | Financovat | Omezení těžby | Ceny výrobců | Průmysl | ADP | HUF | PLN | Na burze | Drahý kov | Impuls | Ceny potravin | Stavebnictví | Federal Open Market Committee | Viceprezident ECB | Zdražování | Problémy | Růstový impuls | NAFTA | Finanční ztráty | Breaking | Total | Prognózy | Státy EU | Těžba ropy v Rusku | Protekcionismus | GBP/EUR | Plyn | Kontrakty | Čínské vlády | Yahoo | Moskva | Míra | Úroky | Zasedání bankovní rady | Nižší úrokové sazby | Předseda | Investujte | xStation5 | MasterCard | Významné zisky | Nike | Nejbližší support | Ztráta | Úbytek | BREAKING | Stratég | WIG20 | Napětí na Blízkém východě | Růst poptávky | Dlouhodobí investoři | Silný support | Zvýšené geopolitické napětí | Commodity index | Írán | Zemědělství | Rekordní maximum | Poradenství | Podnik | Tržní trendy | Ukazatele | Federální vláda | Americké ministerstvo | Spotřebitel | Ceny energií | Prognózy ČNB | Komunikace | Trump | Koronavirus | Google | Trhy | Midstream | ConocoPhillips | Změny cen | Pokles | Situace | Růst inflace | Stratég Saxo Bank | Pandemie | IHNED | Ceny Bitcoinu | Boeing | Lehká ropa WTI | Raiffeisenbank a.s. | Zpomalení růstu | Tvrdá práce | Zlepšení | Výdaje | Hlavní úrokové sazby | BP | Dodávky na trh | Zrychlení růstu | SEC | Rolování kontraktů | Americké ekonomiky | Průměrná cena | Brent Crude Oil | Medvědi | Prodávající | Poptávky po ropě | Americká inflace | COVID-19 | Kukuřice | Ceny kukuřice | Čínské stimuly | Sestupný trend | Vývoj | Snížení těžby | Současná cena | Světový trh s ropou | Burza v New Yorku | WP | Videokonference | Prudký pokles | Lufthansa | Tržní podmínky | Profitovat | Dostatek likvidity | Další vývoj | Těžaři ropy | Stimuly | Energetické společnosti | Výrazný vzestup | Cenový vývoj | Pokles vývozu | Viceprezident | Spotřebitelé | Prodeje domů | Další pokles | Katar | Republikáni | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Porovnání vývoje | Tomáš Raputa | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | Repo sazby | Dvoutýdenní repo sazby | Potenciál | Izrael | Ekonomiky | Nigérie | Angola | Potenciál pro růst | Vzdělávací webináře | Schodek | Organizace | Práce | FAO | Tesla dnes | Údaje | Skupina OPEC | Ropný průmysl | Cushing | Veřejný sektor | Cena benzínu | Pákistán | Snížení produkce | Oživení cen ropy | Oživení cen | Výpadky | Delaware | WisdomTree | Dodavatelské řetězce | USD za barel | Vývoj měnového páru USD/CAD | Američtí těžaři | Producenti ropy | Celosvětová poptávka po ropě | Surové ropy | Posílení | Cenový propad | Cestování | Pracovní síly | Ryanair | Náklady na financování | Shell | Společnost Shell | Maloobchod | Blízký východ | HG měď | Poměr PE | Oddlužení | Vývoz | Zdražení ropy | Rekordní zisk | Expanze | Dluhy | Akcie Nike | Průmyslové kovy | Členské země | RBI | Potlačovaná poptávka | CL | Ruské ministerstvo financí | Omezení produkce OPEC | Omezení produkce OPEC+ | Omezení produkce | Kupci | JDE | Unie | ČR | Akcie Intel | Průraz | Tržní situace | Prodloužení těžebních škrtů | Střední Evropa | Čínská poptávka | Globální poptávka | Sentiment na trhu | Covid | Sankce proti Rusku | Úroda | Exporty | Leva | Ceny | Technologické společnosti | Společnost XTB | Exchange Traded Commodity | Americké vládní dluhopisy | Důvěra | Výzkumy | Cenové hladiny | Akcie Deutsche Lufthansa | Deutsche Lufthansa | Venezuela | Rentabilita | Snížení emisí | Vývoj akciového indexu Nasdaq | Arabica | Elektromobily | Vývoj ceny akcie | Diverzifikovat | Nákupní příležitosti | Investiční prostředí | Riziko poklesu cen | Biden | Ranní okénko | Poptávka po akciích | Energetický sektor | Příjmy z prodeje ropy | Embargo | Nařízení | Intel | Grains Index | Bloomberg Grains Index | XOM | Hospodářský vývoj | Pokles zásob | Počasí | Růst ceny | Dobrý výsledek | Zvýšení těžby | Ycharts | Vývoj akcie | Zvýšení ceny | Západní ekonomiky | Rio Tinto | Predikce finančních trhů | MJ | Philips | Seance na evropských akciových trzích | Kov | Zajímavé akcie | Trojité dno | Rizika a příležitosti | Rostoucí výnosy | Makroekonomický vývoj | Celosvětová poptávka | Freeport-McMoRan | Dlouhodobý investor | ISM ve službách | Ceny ropy Brent | Aktuality z komoditních trhů | Objednávky | USDA | Riziko ztráty | Těžaři | Ochota riskovat | Oslabení | Fundamentální analýza akcie | Analýza akcie | Plány | Příležitosti | Prodej | Nové prognózy | Graf akcie | Počet nezaměstnaných | Vývoje ceny | Spojené arabské emiráty | Recese ekonomiky | Odvětví | Ostatní kryptoměny | Pokles poptávky | Futures na kávu | BHP | Flexibilita | Načasování | Vývoj reálného výnosu | Boom | Omezené dodávky | Rekord | Pocity | Logistika | Devon Energy | Phillips 66 | Futures na železnou rudu | Rekordní minimum | Vratislav Zámiš | Medián | Očekávaná inflace | David Vagenknecht | Společnosti | Cenový vrchol | Vrcholy | Dna | Rychlý růst | Energetika | TIPS | Althea Spinozzi | VanEck | Zemní plyn (LNG) | Minulá výkonnost | Prodeje ropy | Příjmy z ropy | Vysoké ceny | Rekordní ceny | Obilí | Pozornost | Meta | Peněžní prostředky | Globální dodavatelské řetězce | Společnost | Inflace ve Spojených státech | Uhlíková stopa | Raketový růst | American Petroleum Institute | Lockdowny | TIM | Smíšené pocity | 3М | Globální problémy | Berkshire Hathaway Warrena Buffetta | Rotace | Rozšíření | Prognózy inflace | Akcionáři společnosti | Spotřebitelské inflace | Pokles cen zlata | Vliv na ceny | Hodnoty měny | Miliardy USD | Petr Lajsek | Vývoj německého akciového indexu | Current ratio | Ukazatel Běžné likvidity | Real Estate | Válka na Ukrajině | Omezení dodávek | Shell Plc | Royal Dutch | Instituce | Invaze na Ukrajinu | Ruské invaze na Ukrajinu | Sankce | Konflikt na Ukrajině | Zkapalněný zemní plyn | Invaze | Invaze Ruska | Invaze Ruska na Ukrajinu | Společnost ExxonMobil | Akcie Exxon Mobil | Akcie Exxon | Exxon Mobil (XOM) | Akcie Exxon Mobil (XOM) | Světový hospodářský růst | Řetězce | Světové produkce | Zahájení ruské invaze | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | Geopolitické události | Vysoké ceny energií | Zničení poptávky | Jednociferná inflace | GMT | Boj s inflací | Obavy ze stagflace | Realitní sektor | Repsol | Vývoj německého akciového indexu DAX | Vývoj ceny Bitcoinu v USD | Marketingová komunikace | Upozornění | OPEC Monthly Report | Monarchie | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | CZ | Rafinerie | Varování | WTI a Brent | Ropa WTI a Brent | USD za tunu | Diverzifikátor | Farmacie | Otevření Číny | Výprodeje | Zavedení embarga EU | Zavedení embarga | Federální rezervy | Pokles USD/CAD | Znovuotevření Číny | Omezené riziko | Očekávaná recese | Optimalizace | Válka | Světové poptávky | Asie | Překážky | Vysoké úrokové sazby | Poptávka v Číně | Vice | Výhledy | DNO | Porovnání vývoje ceny ropy WTI | Porovnání vývoje ceny ropy | Vývoj hlavní úrokové sazby Bank of Canada | Hlavní úrokové sazby Bank of Canada | Úrokové sazby Bank of Canada | Sazby Bank of Canada | Real estate společnosti | Kupující | Konflikt mezi Izraelem | VIX klesá | Síť X | Eskalace na Blízkém východě | Eskalace | Skupina investorů | REITs | Hútiové | Býčí rally | Sentiment na americkém akciovém trhu | Zajímavý výnos | Zajímavé zhodnocení | Ceny bitcoinu v USD | D1 | Nacenění akcií | Berkshire | Nákupy | Prodeje | Ceny akcie | Vlády | Oznámení | 256/2004 | Odpovědnost | Vývoj akciového trhu | Kovy | Vývoj ceny akcie Deutsche Lufthansa | Ceny akcie Deutsche Lufthansa | Vývoj těžby jednotlivých států | Směrnice | Investování je rizikové | Dánové | Rok 2025 | Výdaje na obranu | Fiskální expanze | Návrat Donalda Trumpa | Makroekonomické změny | Silný býčí trh | Obchodní překážky | Další vývoj akciového trhu | Trumpův protekcionismus | Recese v průmyslu | Zhodnocení na burze | Dluhopisy s pojistkou proti inflaci | Dluhopisy s pojistkou | Americké vládní TIPS | Vládní TIPS | Treasury Inflation Protected Securities | TIPS (Treasury Inflation Protected Securities) | Diverzifikační aktivum | Aktivum pro portfolio | Portfolio roku 2025 | Portfolio roku | Zisky v loňském roce | Válečné napětí | Rostoucí inflační očekávání | Inflační pojistky | Rotace z dluhopisů | Stagnace nabídky | Ropný býčí trh | Trumpovy vlády | Dražší ropa | Podpory kryptoměn | Nic neroste do nebes
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | Obchodování | ČTK | Růst | Indikátor | Pokles | Trading | Cena | FOREX | Pivot