Prognózy inflace
Proč Dow a S&P 500 rostou, zatímco Nasdaq otálí: Podrobná analýza
16.01.2025 Wall Street v úterý zaznamenala smíšenou dynamiku: index S&P 500 dokázal posílit, zatímco Nasdaq zakončil seanci v červených číslech. Investoři pokračovali v analýze nejnovějších údajů o inflaci a připravovali se na zveřejnění čtvrtletních zpráv, které by měly potvrdit spravedlivou valuaci akcií a ukázat odolnost americké ekonomiky.
EUR/USD: Inflace, inflace a zase inflace
13.01.2025 Tento týden je pro obchodníky páru EUR/USD klíčový, protože v brzké době budou zveřejněny klíčové údaje o inflaci v USA. Tyto reporty ovlivní nejen výsledek lednového zasedání Federálního rezervního systému – což je velmi očekávaná událost – ale i březnové zasedání. Silné údaje o mzdách mimo zemědělský sektor z minulého pátku naznačují, že Fed může v březnu zaujmout vyčkávací postoj. Na trhu je ale stále určitá nejistota. Podle nástroje CME FedWatch je pravděpodobnost lednové pauzy 95 %, ale pravděpodobnost březnové pauzy je pouze 58 %. Inflační reporty by mohly ovlivnit rozhodnutí ve prospěch zachování současného postoje, ale jen pokud údaje splní prognózy nebo vyjdou v "zelených číslech".
Čemu věnovat pozornost 13. ledna? Analýza fundamentálních událostí pro začátečníky
13.01.2025 Na pondělí nejsou naplánovány žádné makroekonomické události, což znamená, že obchodníci nebudou mít žádné konkrétní impulzy, na které by mohli reagovat. Pokles obou měnových párů však může pokračovat pod vlivem pátečních dat z USA. Stojí za zmínku, že prosincový report nonfarm payrolls výrazně překonal očekávání, stejně jako report o míře nezaměstnanosti. Další dva reporty – růst mezd a index spotřebitelské důvěry – byly méně významné.
Euro mění tón
13.12.2024 Evropská centrální banka udělala vše, co se od ní očekávalo – snížila depozitní sazbu o 25 bazických bodů na 3 % a vyslala několik signálů, že bude pokračovat v uvolňování měnové politiky. Tyto signály ale nebyly dost silné na to, aby pár EUR/USD definitivně potopily. Hlavní měnový pár se odrazil od úrovně supportu 1,0470 a vrátil se k tomu, co dělal několik týdnů: ke konsolidaci. Jak dlouho ale potrvá?
BREAKING: EURUSD se obchoduje níže poté, co ECB snížila sazby o 50 pb 📌
12.12.2024 ECB držela sazby na stabilní úrovni a v souladu s očekáváním snížila depozitní sazbu na 3 % a hlavní úrokovou sazbu na 3,15 %. ECB upustila od termínu „restriktivní“, což signalizuje méně agresivní postoj, ale zdržela se zavázání se ke konkrétní trajektorii sazeb.
Zlato na nových historických maximech nad 2600 USD ⚡Fed představuje solidní prognózy s „agresivním“ cyklem snižování sazeb🔍
18.09.2024 Fed překvapuje snížením sazeb o 50 bazických bodů, vzhledem ke konsensu ekonomů agentury Bloomberg, kde více než 110 prognóz ukazovalo na snížení o 25 bazických bodů. V očekávání agresivnějšího cyklu snižování sazeb ze strany Fedu americký dolar oslabuje a zlato vystoupilo nad 2600 USD za unci. Fed se však rozhodl pro výraznější snížení s poukazem na silný pokles inflace a zpomalující trh práce. Klíčové však je, že Fed ve svém prohlášení nevidí ekonomické problémy, což naznačují i makroekonomické projekce:
💲⏬USD před rozhodnutím Fedu oslabuje
18.09.2024 Do rozhodnutí Fedu o úrokových sazbách zbývá jen několik hodin. Trh si stále není jistý, o kolik bude úroková sazba snížena. Komunikace Fedu byla v posledních týdnech poměrně jasná, přičemž silný signál vyslal Powell během konference v Jackson Hole. Podle Powella nastal čas snížit úrokové sazby ve Spojených státech. Zatím však není jasné, jak silný tento krok bude. Samotné rozhodnutí se uskuteční ve 20:00 a tehdy budou také zveřejněny prognózy.Tisková konference začne ve 20:30.
Euro roztahuje křídla
13.09.2024 Euro ke konci týdne znovu získalo sebedůvěru a dokázalo vyrovnat část předchozích ztrát. Ačkoli znovu našlo býčí dynamiku a vykázalo uptrend, nepodařilo se mu sesadit americký dolar z trůnu.
EUR/USD. ECB a PPI
13.09.2024 Evropská centrální banka po svém zářijovém zasedání snížila všechny tři základní úrokové sazby. Hlavní refinanční sazba byla snížena na 3,65 %, mezní zápůjční sazba na 3,90 % a depozitní sazba na 3,5 %. Obchodníci na měnovém páru EUR/USD formální výsledky zářijového zasedání ignorovali, protože rozhodnutí centrální banky plně odpovídalo očekávání většiny odborníků. Konkrétně 64 z 80 ekonomů oslovených agenturou Reuters předpokládalo, že ECB v září sníží depozitní sazbu o 25 bazických bodů. Analytici také vyjádřili přesvědčení, že centrální banka učiní další krok tímto směrem na prosincovém zasedání a sníží tak sazbu na 3,25 %.
Ropná bouře a politické intriky: Co se děje na amerických trzích?
12.09.2024 Futures na americké akcie klesly, dolar se udržel a ceny dluhopisů vyskočily po napínavé prezidentské debatě v USA, v níž viceprezidentka Kamala Harris zahnala republikánského kandidáta Donalda Trumpa do defenzivy.
Centrální banky rozkolísaly euro
21.06.2024 Úspěšná aukce francouzských dluhopisů v celkové hodnotě 10,5 miliard eur potvrdila, že euro se frexitu nebojí. Poptávka 2,41násobně převýšila nabídku, což se dá přirovnat k předchozím primárním emisím dluhu. Prázdné místo se ale vždycky zaplní. Když ne politika, pak pomohou zvýšit tlak a nechat pár EUR/USD spadnout centrální banky. Jejich fokus na uvolňování měnové politiky působí hlavnímu měnovému páru utrpení.
BREAKING: SNB snižuje sazby o 25 bps; USDCHF roste 📈
20.06.2024 Švýcarsko, rozhodnutí SNB. Skutečnost: 1,25 %. Prognóza: 1.25%. Předchozí: 1.5%.
Denní shrnutí: Evropské indexy klesají, inflace ve Spojeném království se vrací k 2% cíli
19.06.2024 Wall Street byla dnes z důvodu amerického svátku zavřená a burzovní peněžní seance se nekonala. Nedostatek amerických obchodníků vedl k nižší likviditě a celkově klidnějšímu odpoledni na trzích.
Graf dňa: US100 (13.06.2024)
13.06.2024 Futures na Nasdaq100 (US100) se dnes obchodují s téměř 0,15% nárůstem a včera po americké seanci poměrně výrazně posílily a zrychlily na nová historická maxima. Psychologická bariéra 20 000 bodů se stále více přibližuje a býci mají jasný apetit po amerických akciích; zejména těch, které souvisejí s umělou inteligencí. Včerejší vyšší prognózy inflace pro rok 2024 a Powellovy komentáře investoři nebrali jako varování. Wall Street stále plně počítá se dvěma sníženími sazeb, a to v tomto roce (listopad, prosinec), a dává zhruba 70% šanci na uvolnění v září.
(ŽIVĚ) Powellova tisková konference
12.06.2024 Fed ponechal úrokové sazby beze změny v rozmezí 5,25-5,50 %, v souladu s očekáváním trhu. V prohlášení zopakoval, že FOMC potřebuje před snížením sazeb větší důvěru v návrat inflace k cíli. Nový "dot-plot" ukázal pouze jedno snížení sazeb v letošním roce oproti 3 snížením v březnových projekcích. Členové, kteří vidí 1 snížení, se však téměř půl na půl rozdělili na ty, kteří vidí 2. Prognózy inflace byly zvýšeny. Celkově lze prohlášení a nové projekce považovat za jestřábí. Trh reagoval posílením USD, zatímco indexy a zlato se posunuly níže. Pozornost trhu se nyní obrací k Powellově tiskovce, během níž šéf Fedu podrobněji vysvětlí dnešní rozhodnutí.
💲Americký dolar oslabuje před CPI a Fedem
12.06.2024 Inflace za duben byla prvním letošním zveřejněním, které nepřekvapilo vyššími hodnotami, než se očekávalo. Vzhledem k několika faktorům, jako je další zpomalení růstu cen nájemného a pokles cen pohonných hmot v posledních týdnech, se ani u květnového zveřejnění neočekává žádné velké překvapení. Podívejme se trochu blíže na očekávání a klíčové faktory ovlivňující inflaci:
Forex: Minulý týden přinesl další posílení, koruna prolomila 24,60 EUR/CZK
10.06.2024 Minulý týden koruna postupně zaznamenala další posílení, když zájem investorů podporovala veskrze pozitivní příchozí data z české ekonomiky. Na začátku týdne se koruna pohybovala na slabších úrovních kolem 24,70 EUR/CZK, v úterý spolu s ostatními menšími měnami ve střední Evropě dokonce krátkodobě oslabila a atakovala úroveň 24,78 EUR/CZK. Šlo ale jen o krátkodobé zvýšení volatility, když následně vývoj zkorigovala zpět na úrovni 24,70 EUR/CZK.
Denní shrnutí: Zlato a stříbro roste díky nižším výnosům amerických státních dluhopisů a oslabení amerického dolaru
06.06.2024 Evropská centrální banka podle očekávání snížila úrokové sazby o 25 bazických bodů, nicméně sdělila, že vývoj inflace v roce 2024 bude nerovnoměrný, a zvýšila prognózy inflace pro roky 2024 a 2025. V důsledku toho se dnes EURUSD obchoduje o 0,2 % výše a blíží se k úrovni 1,09.
Tisková konference Christine Lagarde
06.06.2024 Evropská centrální banka snížila úrokové sazby v eurozóně o 25 základních bodů. Předsedkyně ECB Christine Lagardeová je nyní na tiskové konferenci, aby komentovala tento krok, stejně jako inflaci v eurozóně a ekonomické projekce:
🔼 EUR před rozhodnutím ECB posiluje
06.06.2024 Rozhodnutí Evropské centrální banky o měnové politice je klíčovou tržní událostí dne. Vyhlášení sazeb je naplánováno na 14:15, prezidentka ECB Lagardeová má po zasedání uspořádat tiskovou konferenci o půl hodiny později ve 14:45. Pojďme se v rychlosti podívat na to, co trhy od setkání očekávají a jak mohou trhy reagovat!
USD/JPY: nahoru a pouze nahoru!
20.05.2024 Japonský jen opět přichází o býčí dynamiku. Pár USD/JPY po krátkodobé korekci znovu zamířil nahoru a potvrdil tak odolnost vzestupného trendu. Abychom byli spravedliví, dolarový index už druhý den roste a reaguje tak na jestřábí výroky tvůrců politiky Fedu. Přesto se ale pár USD/JPY z hlediska dynamiky mezi hlavními dolarovými páry obchoduje solidně. Kupci aktivně dobývají zpátky ztracené pozice. V krátkodobém horizontu se tedy instrument může vrátit do oblasti nad úrovní 156. Tato dynamika je výsledkem nejen oživení amerického dolaru, ale také oslabení jenu.
Průzkum NY FEDu ukazuje na vyšší inflaci ve střednědobém horizontu
13.05.2024 Datové centrum Federální rezervní banky v New Yorku dnes zveřejnilo průzkum spotřebitelských očekávání za duben 2024. Podle něj se očekávání růstu cen zboží a služeb v ekonomice v krátkodobém i střednědobém horizontu zvýšila. Navíc očekávání ohledně cen bydlení dosáhla nejvyšších hodnot od července 2022. Spolu s růstem cen respondenti odhadují i zvýšení svých výdajů.
Ekonomický kalendář: čtvrtletní výsledky společností Tesla, Microsoft, Alphabet a Meta tento týden📃
22.04.2024 První den týdne začíná na trzích poměrně klidně. V makroekonomickém kalendáři nejsou naplánovány žádné významné události, které by mohly výrazně ovlivnit světové finanční trhy.
Dolar vynesl trumfy, teď je řada na euru
09.04.2024 Přetahovaná. Právě té se účastní holubice a jestřábi v ECB. Právě té se účastní pár EUR/USD. Na straně amerického dolaru stojí menší počet očekávaných snížení sazeb federálních fondů v roce 2024, než investoři předpokládali, silnější ekonomika USA a riziko návratu Donalda Trumpa do Bílého domu. Na straně eura stojí globální ekonomické oživení a velká ochota riskovat. V důsledku toho je hlavní měnový pár stlačen v pásmu 1,05–1,10 a těžko říct, jestli se z něho v blízké době vymaní.
Překvapivé informace z úst Raphaela Bostice
26.03.2024 Opakovaně jsem prohlašoval, že názor trhu na sazby Federálního rezervního systému se nadále mění. To trvá již několik měsíců a zdá se, že tento proces nemá konce. Pro mě na tom není nic divného, protože Fed nadále zakládá svá měnověpolitická rozhodnutí na ukazatelích inflace. Pokud inflace neklesá, pak nemůže projevit pevný holubičí postoj. Je tedy zřejmé, že dokud inflace nezačne opět zpomalovat, Fed nezačne s uvolňováním své politiky.
Obchodní plán pro pár EUR/USD na 22. března. Jednoduché tipy pro začátečníky
22.03.2024 Pár EUR/USD ve čtvrtek vykázal přesně takový pohyb, jaký jsme očekávali. Zmínil jsem, že bychom hned neměli dělat závěry o rychlé reakci trhu na zasedání Federálního rezervního systému. Trh v takových chvílích obchoduje impulzivně a emotivně. Stabilizace situace trvá obvykle asi tak den. Jak vidíme, pár zahájil jeden den po zasedání stejně silný pokles, který pokračoval i přes noc. Fed totiž nepřijal žádné holubičí rozhodnutí. Předseda Fedu Jerome Powell svůj postoj oproti předchozímu zasedání nezměkčil. Naopak, prognózy inflace byly mírně zvýšeny a prognózy sazeb mírně sníženy. Ze všeho uvedeného vyplývá, že americká centrální banka je ještě výrazněji jestřábí, což mělo vyvolat růst dolaru, nikoli jeho pokles. Klesající trend tedy přetrvává.
Forex: Zasedání ECB změny nepřineslo, pozornost trhů se přesune k trhu práce v USA
08.03.2024 Finanční trhy se dnes budou soustředit na únorové „payrolls“ v USA. Vysoký přírůstek počtu pracovních míst v lednu (353 tis.), který dosáhl bezmála dvojnásobku tržního konsenzu, byl podle nás i trhu spíše jednorázovým výkyvem. V únoru bylo podle našeho odhadu vytvořeno 200 tis. nových pracovních míst. V eurozóně přinese dnešní zpřesněný odhad HDP za Q4 23 i jeho strukturu, v rámci které se podle nás kompenzovaly kladné příspěvky čistého vývozu a domácí poptávky se záporným příspěvkem zásob. Ekonomika eurozóny tak ve výsledku mezičtvrtletně stagnovala.
Ranní okénko - V rámci revize prognózy očekáváme nižší inflaci a rychlejší pokles sazeb
19.02.2024 Ekonomický kalendář hlásí pro předposlední únorový týden volnější tempo, kdy vycházejí především předstihové ukazatele, která jsou sice zajímavá v kontextu dalšího ekonomického vývoje, trh k nim ale obecně přistupuje více rezervovaně a do dění na finančních trzích tak tyto čísla obvykle příliš nepromlouvají. Výjimku tento týden můžou představovat jen středeční zápisky z posledního zasedání Fedu, které by mohly více přiblížit načasování prvního snížení sazeb. Jediný tuzemský ekonomický údaj bude představovat páteční průzkum nálady u spotřebitelů a firem.
Vyhlídky evropské ekonomiky na rok 2024 se opět zhoršují
16.02.2024 Byla zveřejněna zpráva o HDP Spojeného království za čtvrté čtvrtletí. Ukázalo se, že ekonomika poklesla nikoliv o 0,1 %, jak se očekávalo, ale o celých 0,3 % ve čtvrtletním vyjádření. Někomu se tento údaj může zdát bezvýznamný, ale každé další čtvrtletí ukazuje, že ekonomika Spojeného království zřetelně klesá. Jestliže jsme dříve pozorovali střídavé hodnoty s minimálními odchylkami od nuly, nyní vidíme jasně "záporné" hodnoty.
Potvrdila se očekávání: jedna z hlavních bank očekává červnové snížení sazeb Fedu
05.02.2024 Minulý týden jsme byli svědky prvního letošního zasedání FOMC. Tehdy kolem toho nebylo nic složitého: úrokové sazby se měnit nemohly, ale předseda Federálního rezervního systému Jerome Powell mohl naznačit, kdy k uvolnění měnové politiky dojde. Od začátku roku se trh domnívá, že sazby začnou klesat v březnu. Čím víc se blíží zasedání Fedu, tím víc se očekávání trhu začala posouvat minimálně ke květnu. Powell nevyslal jediný signál o uvolnění měnové politiky na příštím zasedání a naopak uvedl, že před snížením sazeb je potřeba zajistit, aby inflace v budoucnu dosáhla cílové úrovně.
Grad dne - USDJPY (23.01.2024)
23.01.2024 Japonská centrální banka (BoJ) zachovala nastavení své mimořádně uvolněné měnové politiky, což se všeobecně očekávalo. Toto rozhodnutí poskytuje více času na posouzení, zda se růst mezd dostatečně rozšíří, aby bylo možné udržitelně udržet 2% inflační cíl. Guvernér BoJ Kazuo Ueda komentoval, že vyšší mzdové vyhlídky postupně ovlivňují prodejní ceny, což vede k pomalému růstu cen služeb. Naznačil, že pokud budou důkazy naznačovat prohlubování pozitivního mzdově-inflačního cyklu, bude prověřena možnost pokračování masivního stimulačního programu. Ueda vyjádřil přesvědčení, že se podaří zabránit výrazným nesrovnalostem při změnách politiky. Poznamenal také, že pravděpodobnost dosažení 2% inflačního cíle se postupně zvyšuje, ale je náročné tento pokrok kvantifikovat.
Inflace v USA může být v roce 2024 vyšší
22.01.2024 Prognózy inflace v roce 2024 jsou stejně nejisté a mlhavé jako předpovědi úrokových sazeb. Prognózy se dělají mnohem snáz v klidných dobách, protože mnoho klíčových indikátorů se mění jen minimálně. V posledních letech jsme ale byli svědky mnoha vzestupů a pádů, jejichž příčinou byly geopolitické konflikty a koronavirus. Centrální banky se dlouho snažily situaci napravit a vrátit ekonomiku do normálu. Ale i teď, kdy to téměř dokázaly, je tvorba prognóz na příští rok stále jako věštění budoucnosti.
UNCTAD: Globální toky přímých zahraničních investic letos mírně porostou
17.01.2024 Globální toky přímých zahraničních investic (FDI) by mohly letos mírně vzrůst. Uvedla to dnes Konference OSN o obchodu a rozvoji (UNCTAD). Loni přímé zahraniční investice podle předběžných odhadů nepatrně stouply, a to o tři procenta na 1,37 bilionu USD (31,2 bilionu Kč), díky vyšším investicím v některých evropských zemích.
Denní shrnutí: Jestřábí ECB a holubičí Fed tlačí EURUSD k úrovni 1,10
14.12.2023 Indexy na Wall Street dnes rozšiřují zisky po zasedání FOMC a indexy Nasdaq-100 a Dow Jones stoupají na historická maxima.
EURUSD po rozhodnutí FEDu roste 📌
13.12.2023 Federální rezervní systém se podle očekávání rozhodl ponechat úrokové sazby v rozmezí 5,25-5,5 %. Bezprostředně po zveřejnění rozhodnutí došlo k posílení měnového páru EUR/USD a US100. Souvisí to především s novým bodovým grafem, který představuje trajektorii úrokových sazeb očekávanou jednotlivými bankéři. Nové projekce naznačují snížení sazeb v roce 2024 celkem o 75 bazických bodů.
🔼 US100 roste před rozhodnutím FOMC
13.12.2023 Oznámení měnové politiky ze strany americké centrální banky je klíčovou událostí na trhu dne i týdne. FOMC má oznámit rozhodnutí o sazbách ve 20:00 a trhy neočekávají, že centrální banka změní úroveň sazeb. Zasedání však bude bedlivě sledováno, protože rozhodnutí o sazbách bude doprovázeno zveřejněním nových ekonomických projekcí, které mohou pomoci nastavit očekávání pro politiku Fedu v roce 2024.
NZDUSD se stahuje ze 4měsíčních maxim
29.11.2023 Reserve Bank of New Zealand se na dnešním zasedání rozhodla ponechat sazby beze změny. Oficiální hotovostní sazba zůstala nezměněna na 5,50 %, což je v souladu s očekáváním trhu. Toto rozhodnutí však vyvolalo skok na trhu NZD, přičemž NZD/USD se přidal k nedávnému růstu. Tento krok byl způsoben revizí směrem nahoru k prognózám úrokových sazeb RBNZ a také jestřábími komentáři guvernéra RBNZ Orra.
Graf dne: EURJPY (31.10.2023)
31.10.2023 Během dnešní obchodní seance na trzích APAC byla pozornost investorů upřena především na rozhodnutí BoJ o měnové politice. Samotné zasedání bylo očekáváno, neboť včera v ranních hodinách v americké agentuře Nikkei zaznělo oznámení, že Bank of Japan hodlá provést změny v horním pásmu možných odchylek výnosů desetiletých státních dluhopisů.
Obchod dne - USDJPY (17.10.2023)
17.10.2023 Japonská centrální banka (BOJ) zvažuje zvýšení své inflační prognózy pro fiskální roky 2023 a 2024, což naznačuje, že ceny by mohly splnit nebo překročit 2% cíl ve třech po sobě jdoucích letech. Otevřené zůstávají také diskuse o revizi prognózy inflace pro aktuální fiskální rok blíže k 3,0 %. Teoreticky by zvýšení japonských inflačních prognóz mohlo pozitivně ovlivnit normalizaci měnové politiky BOJ. To také zvýšilo naděje mezi investory na návrat ke kladným úrokovým sazbám, což vedlo k výraznému posílení jenu. Úředníci považují vyšší ceny ropy za faktor zvyšující inflační tlaky. Bank of Japan navíc uznala, že společnosti přenesly na koncové spotřebitele více nákladů, než se dříve očekávalo.
Přehled páru EUR/USD. 11. 10. 2023. Francouzská centrální banka nepodporuje další zpřísňování měnové politiky ECB
11.10.2023 Měnový pár EUR/USD pokračoval v úterý ve své korekci směrem nahoru, která začala před několika dny a byla očekávána již několik týdnů. Domníváme se, že korekční pohyb by měl za současných okolností pokračovat, neboť evropská měna již dva měsíce klesá s velmi malou korekcí. Proto bez ohledu na fundamentální a makroekonomické pozadí podporujeme vzestup evropské měny. Samozřejmě se bavíme pouze o korekci. Pokud euro za poslední 2 měsíce kleslo o 800 bodů, lze očekávat korekci ve velikosti 400 bodů. V tuto chvíli pár vzrostl o 170 bodů, takže stále existuje potenciál pro růst.
🔴 US100 se odráží ode dna
20.09.2023 Trh nedává velkou šanci na zvyšování sazeb. Na základě úrokových kontraktů trh nedává ani 1% šanci na zvýšení, zatímco konsenzus mezi analytiky jasně ukazuje na nezvýšení. Existuje tedy šance na nějaké překvapení?
Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 20. září
20.09.2023 V úterý dopoledne nedošlo k žádným cenovým testům kvůli nízké volatilitě trhu. Odpoledne ale byla otestována úroveň 147,69, která se shodovala s poklesem linie MACD od nuly. To vyvolalo prodejní signál, který vyústil v pokles o 10 pipů. Krátce nato tlak na dolar polevil a údaje o americkém realitním trhu obnovily poptávku po tomto páru.
🔴Libra nejslabší za poslední měsíc před BoE
03.08.2023 BoE zveřejní své rozhodnutí o úrokových sazbách ve 13:00. Dozvíme se také prohlášení banky, nové prognózy inflace a možná uslyšíme i šéfa banky Baileyho. Trh doufá, že BoE opět překvapí větším než očekávaným zvýšením sazeb, i když v krátkodobém horizontu by to libru nemuselo zachránit.
Oživení tuzemské poptávky a další pokles inflace
03.08.2023 Úrokové sazby ČNB pravděpodobně zůstanou na současných úrovních až do konce letošního roku. O to rychlejší ale podle nás bude muset být jejich pokles v roce příštím. Maloobchodní tržby bez prodejů aut podle našeho odhadu v červnu pokračovaly v meziměsíčním růstu, což by dávalo naději na dílčí oživení tuzemské poptávky. V případě průmyslové produkce po výrazném květnovém nárůstu naopak očekáváme mírnou korekci směrem dolů. Inflace podle našeho odhadu klesla z červnových 9,7 % y/y na 8,8 % v červenci.
MMF zlepšil odhad růstu globální ekonomiky, inflace ale bude klesat pomaleji
25.07.2023 Mezinárodní měnový fond (MMF) zlepšil odhad růstu globální ekonomiky na letošní rok a nyní předpokládá, že hrubý domácí produkt (HDP) se zvýší o tři procenta. Uvedl to dnes v aktualizaci svého jarního výhledu, v němž v dubnu počítal s růstem o 2,8 procenta. Výhled na příští rok fond ponechal beze změn a nadále počítá s tříprocentním růstem.
AUD po rozhodnutí RBA klesá 🔎
04.07.2023 RBA se rozhodla zachovat stávající úrokové sazby (OCR) na úrovni 4,10 % vzhledem k převládající nejistotě v ekonomickém výhledu a potřebě vyhodnotit dopady předchozích zvýšení úrokových sazeb. Zaměřuje se na dosažení udržitelné rovnováhy mezi nabídkou a poptávkou a zároveň vyhodnocuje dopady předchozích úprav sazeb. Inflace zůstává prioritou a RBA pozorně sleduje náklady práce a postupy při stanovování cen, aby mohla situaci účinně řídit.
🔼 EUR před rozhodnutím ECB roste
15.06.2023 Euro je dnes jednou z nejvýkonnějších měn skupiny G10. ECB má dnes ve 14:15 oznámit své další měnověpolitické rozhodnutí a trhy očekávají, že dojde k druhému zvýšení sazeb o 25 bazických bodů v řadě, čímž se depozitní sazba dostane na 3,50 %, což je nejvyšší úroveň od poloviny roku 2001. Neočekává se však, že by se ECB u tohoto kroku zastavila, přičemž peněžní trhy počítají s dalším zvýšením sazeb o 25 bazických bodů ještě letos, s největší pravděpodobností na červencovém nebo zářijovém zasedání. Náznak, že ke zvýšení sazeb dojde spíše v červenci než v září, by mohl být vnímán jako jestřábí.
GBP/USD: na začátku důležitého obchodního týdne
12.06.2023 Zítra ve 12:30 GMT budou zveřejněny aktuální inflační indikátory z USA, které mohou významně ovlivnit očekávání trhu ve věci vyhlídek měnové politiky Federálního rezervního systému. Zasedání Fedu k této otázce začne také zítra a skončí ve středu v 18:00 GMT zveřejněním rozhodnutí o úrokových sazbách.
Rychlý pokles meziroční inflace pokračuje
11.05.2023 Česká inflace v dubnu klesla na 12,7 % y/y z březnových 15,0 %, což bylo více, než se čekalo. Tržní konsensus činil 13,3 % y/y, zatímco naše prognóza očekávala snížení na 13,1 %. ČNB předpovídala 13,2 % y/y. Na pokračující pokles meziroční inflace nadále působila především vyšší srovnávací základna. To se týkalo všech složek inflace s výjimkou cen pohonných hmot, u kterých došlo ke zmírnění meziročního zlevnění z -19 % na stále výrazných -16,8 %.
Rychlý pokles meziroční inflace pokračuje
11.05.2023 Česká inflace v dubnu klesla na 12,7 % y/y z březnových 15,0 %, což bylo více, než se čekalo. Tržní konsensus činil 13,3 % y/y, zatímco naše prognóza očekávala snížení na 13,1 %. ČNB předpovídala 13,2 % y/y. Na pokračující pokles meziroční inflace nadále významně působila vyšší srovnávací základna. To se týkalo všech složek inflace s výjimkou cen pohonných hmot, u kterých došlo ke zmírnění meziročního zlevnění z -19 % na stále výrazných -16,8 %.
Trhy jsou před zprávou o inflaci v USA opatrné. Přehled USD, EUR, GBP
11.05.2023 Trhy byly ve středu ráno opatrné z důvodu očekávání výsledků jednání mezi Bidenem a předsedou Sněmovny reprezentantů McCarthym o dluhovém stropu USA. Žádná ze stran není ochotna jednat o krátkodobých řešeních, která by umožnila zvýšit výpůjční strop, a nejsou připraveny na kompromisy. Nemělo by se očekávat rychlé řešení a možná při hledání řešení nastane riziko defaultu.
Týdenní zpráva z FOREX trhu: Jádrová inflace zůstává na zvýšených úrovních
09.05.2023 Klíčová data se v tomto týdnu budou u nás i v USA týkat dubnových spotřebitelských cen. V USA se podle nás vlivem cen energií dočasně zastavil dezinflační proces, když se meziroční růst cen pohyboval v blízkosti březnových 5 % y/y. Výraznou dynamiku si stále udržují jádrové ceny, což platí i u nás. Domácí inflace podle našeho odhadu v meziročním vyjádření s přispěním vysoké srovnávací základny zpomalila na 13,1 % y/y. Snížení meziměsíčního růstu jádrových cen však bylo pouze mírné.
Forex: Centrální banky tento týden nepřekvapily
05.05.2023 Fed ve středu dle očekávání zvýšil úrokové sazby o 25 bb na 5,00-5,25 %. Doprovodná tisková zpráva naznačila možný konec cyklu zvyšování úrokových sazeb ze strany Fedu. To podpořila i tisková konference guvernéra J. Powella, byť definitivní rozhodnutí o pauze nebylo přijato. Stres v tamním bankovním sektoru a s tím spojené přísnější úvěrové podmínky budou podle Powella jedním ze stěžejných bodů pro další rozhodování. Šéf Fedu se však vzhledem k pouze pozvolnému poklesu inflace vymezil vůči tržnímu očekávání snižování sazeb v letošním roce.
Forex: Růst zaměstnanosti v USA zůstává silný
05.05.2023 Do centra dění se dnes po dvou dnech v režii centrálních bank opět dostanou makroekonomické statistiky. Dubnový počet nově vytvořených pracovních míst v nezemědělském sektoru v USA podle nás znovu potvrdí napětí na tamním trhu práce. Tuzemské maloobchodní tržby za březen zase naznačí, že domácí poptávka po předchozím výrazném útlumu začala postupně oživovat.
Forex: ECB zařadila nižší stupeň, cyklus utahování ale nekončí
04.05.2023 ECB v souladu s konsenzem zpomalila tempo utahování měnové politiky, když rozhodla o zvýšení úrokových sazeb o 25 bb. Šéfka ECB Lagardeová na tiskové konferenci uvedla, že současný cyklus zvyšování úrokových sazeb ještě pravděpodobně není u konce. Rizika poslední prognózy inflace ECB vnímá jako vychýlená výrazně směrem nahoru. Jednoznačný závazek ohledně velikosti dalšího kroku, jeho časování nebo terminální sazby však nezazněl.
RBA prověřuje zprávu o australské inflaci
25.04.2023 Zpráva o vývoji inflace v Austrálii za první čtvrtletí letošního roku bude na začátku týdne jedním z nejdůležitějších ...
RBA prověřuje zprávu o australské inflaci
25.04.2023 Zpráva o vývoji inflace v Austrálii za první čtvrtletí letošního roku bude na začátku týdne jedním z nejdůležitějších údajů pro investory a obchodníky. Očekává se, že údaje o inflaci vezme v úvahu australská centrální banka (RBA) a mohou ovlivnit hodnotu australského dolaru vůči ostatním hlavním měnám.
Ranní shrnutí (24.04.2023)
24.04.2023 Asijsko-pacifické indexy se na začátku nového týdne obchodovaly níže. Nikkei, S&P/ASX 200 a Nifty 50 se obchodovaly beze změny, Kospi klesl o 0,9 % a indexy z Číny se obchodovaly o 0,3-1,3 % níže.
Bankovní asociace letos očekává ekonomickou stagnaci, HDP vzroste o 0,1 pct.
09.02.2023 Česká bankovní asociace (ČBA) letos očekává hospodářskou stagnaci, hrubý domácí produkt vzroste o 0,1 procenta. Česko by se mělo k hospodářskému růstu vrátit příští rok, kdy ekonomika poroste o 2,7 procenta. Vyplývá to z nové makroekonomické prognózy, kterou dnes ČBA představila. Prognóza předpokládá také snížení roční inflace na 10,8 procenta z loňských 15,1 procenta a růst nezaměstnanosti na čtyři procenta z loňských 3,4 procenta.
USDJPY se pohybuje nejníže od května 2022
13.01.2023 USD/JPY rozšířil svůj nedávný sestupný pohyb a dosáhl úrovní, které nebyly zaznamenány od konce května 2022, protože zmírnění inflačních očekávání z údajů UoM vytvořilo další tlak na zelenou bankovku. Japonský jen je dnes nejvýkonnější měnou G10 a podporuje ho rostoucí očekávání, že BoJ ustoupí od ultra-uvolněné politiky poté, co v prosinci nečekaně zdvojnásobila strop tolerančního pásma desetiletých JGB. Trhy také spekulují, že by tvůrci politiky mohli na nadcházejícím zasedání BoJ, které se uskuteční ve středu, dále rozšířit výše zmíněný výnosový strop a revidovat směrem nahoru prognózy inflace.
Graf dne: USDJPY (02.01.2023)
02.01.2023 Japonský jen v úterý mírně posílil vůči dalším hlavním měnám poté, co Nikkei oznámil, že Bank of Japan zvažuje v lednu zvýšit své prognózy inflace, aby ukázaly růst cen blízko svého 2% cíle ve fiskálních letech 2023 a 2024. „Navrhované změny bvy měly ukázat, že jádrový index spotřebitelských cen vzroste ve fiskálním roce 2022 přibližně o 3 %, ve fiskálním roce 2023 o 1,6 % až 2 % a ve fiskálním roce 2024 téměř o 2 %,“ zaznělo ve zprávě.
BREAKING: BoJ zvažuje zvýšení prognózy inflace blíže k 2% cíli!
30.12.2022 Podle zpráv poskytnutých společností Nikkei, BoJ zvažuje zvýšení prognózy inflace blíže k 2% cíli. Krátce po oznámení měnový pár USD/JPY klesl.
📉DE30 se po rozhodnutí ECB propadá❗
15.12.2022 ECB na svém druhém prosincovém zasedání zvýšila úrokové sazby o 50 bazických bodů, což je čtvrté zvýšení sazeb po dvou po sobě jdoucích zvýšeních o 75 bazických bodů. Tím se depozitní sazba dostala na 2 %, refinanční sazba na 2,5 % a mezní zápůjční sazba na 2,75 %, tedy na úroveň, která nebyla zaznamenána čtrnáct let. Tvůrci politiky také uvedli, že na základě podstatné revize výhledu inflace směrem nahoru očekávají jejich další zvýšení. Prognózy inflace byly revidovány směrem nahoru, přičemž průměrná inflace by měla v roce 2022 dosáhnout 8,4 % a poté se snížit na 6,3 % v roce 2023. V roce 2024 by pak inflace měla dosáhnout průměrné úrovně 3,4 % a v roce 2025 2,3 %. Pokud jde o HDP, ekonomika eurozóny může v současném i příštím čtvrtletí klesat v důsledku energetické krize, vysoké nejistoty, oslabení globální ekonomické aktivity a přísnějších podmínek financování.
🔽EURUSD před rozhodnutím ECB klesá o 0,6 %
15.12.2022 ECB oznámí své další měnověpolitické rozhodnutí dnes ve 14:15. Kromě rozhodnutí o sazbách zveřejní Evropská centrální banka také nové ekonomické prognózy. Klíčovou otázkou však je, o jak velké zvýšení sazeb půjde. Zatímco trh očekává zvýšení depozitní sazby o 50 bazických bodů na 2,00 %, někteří členové ECB naznačují, že nelze vyloučit zvýšení sazeb o 75 bazických bodů. Bude záležet na dvou faktorech - zda jej ospravedlní nové prognózy inflace a zda ECB považuje předčasné splacení TLTRO III za snížení bilance. Pokud ano, ECB se může zdráhat použít ještě restriktivnější politiku. Na druhou stranu nikdo z členů ECB neřekl, že by rozvaha již byla výrazně redukována.
ČNB zhoršila odhad vývoje české ekonomiky pro letošní i příští rok
03.11.2022 Česká národní banka (ČNB) dnes zhoršila odhad vývoje ekonomiky pro letošní i příští rok. Letos čeká růst hrubého domácího produktu (HDP) o 2,2 procenta a příští rok pokles o 0,7 procenta. V předchozí srpnové prognóze banka letos počítala s růstem o 2,3 procenta a příští rok o 1,1 procenta. Na tiskové konferenci po dnešním jednání bankovní rady o tom informoval guvernér ČNB Aleš Michl. Loni ekonomika stoupla o 3,3 procenta.
GBP a CHF se pohybují níže📉
22.09.2022 Maraton rozhodnutí centrální banky naplánovaný na tento týden se blíží ke konci. Investorům dnes mimo jiné nabídla rozhodnutí o sazbě Švýcarská národní banka a Bank of England. Obě banky zvýšily sazby v souladu s očekáváním ekonomů, ale ty nedokázaly zajistit zvýšení pro CHF nebo GBP. Byla rozhodnutí holubičí? Nebo je trh po včerejším rozhodnutí Fedu jednoduše nezaujatý? Podívejte se na náš komentář k oběma rozhodnutím.
Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD 5. srpna
05.08.2022 Když pár GBP/USD testoval úroveň 1,2163, linie MACD se začínala pohybovat nad nulou, což byl dobrý nákupní signál. K aktivnímu růstu však nedošlo a teprve během druhého testu pár vzrostl asi o 30 pipů. Po zbytek dne se neobjevily žádné další signály.
Graf dne: NZDCAD (13.07.2022)
13.07.2022 Reserve Bank of New Zealand se rozhodla zvýšit úrokové sazby o 50 bazických bodů. Oficiální hotovostní sazba se tak dostala na 2,50 %, což je nejvyšší úroveň od ledna 2016. Takový pohyb byl očekáván, trhy oceněn a později bylo možné zaznamenat určité vybírání zisků na NZD. Pokles byl však krátký, protože RBNZ poznamenala, že stále plánuje další zpřísnění politiky, jelikož prognózy inflace zůstávají nad cílem banky.
BREAKING: Sentiment University of Michigan je nejníže od roku 2011!
27.05.2022 Právě jsme se dozvěděli údaje o sentimentu měřeného Michiganskou univerzitou a prognózy inflace na nadcházející roky. Sentiment se ukázal být horší než očekávání a hořkost přidal Index očekávání, který dopadl mnohem níže, než analytici předpokládali. Mírně pozitivní tón dodaly prognózy inflace, které se ukázaly být nižší než očekávání.
Úleva po včerejším Fedu netrvala dlouho, převážily obavy ze stagflace
05.05.2022 Úleva po včerejším zasedání Fedu, při kterém se zvýšily sazby o předpokládaného půl procentního bodu a růst o tři čtvrtě procentního bodu tak prozatím zůstává nepravděpodobný, netrvala dlouho. Americké akciové trhy zahájily poklesem a začátkem seance jej dále prohlubují. Dow Jones i S&P 500 odepisují přes 2 procenta, technologický Nasdaq dokonce 4 procenta. Převážily tak obavy z déle trvající vysoké inflace a recese ekonomiky. Evropa se zatím drží lehce nad nulou.
Spotřebitelské ceny v Británii byly v únoru na novém 30letém maximu
23.03.2022 Spotřebitelské ceny v Británii v únoru podle očekávání dosáhly nového 30letého maxima. Míra Inflace vystoupila na 6,2 z únorových 5,5 procenta. Dnes to uvedl britský statistický úřad (ONS). Zvýšil se tak tlak na centrální banku a na vládu, aby ochránili spotřebitele před dopady vyšších cen na jejich životní úroveň.
Forex: Nižší růst ekonomiky při vyšší inflaci
18.03.2022 Válka na Ukrajině ovlivnila vývoj globální ekonomiky. Obavy ohledně možného přerušení dodávek energií z Ruska vyhnaly ceny komodit směrem vzhůru, což jen přiživí již tak silné inflační tlaky. Nedostatek energií z Ruska by navíc mohl negativně dopadnout na reálný výkon ekonomik, především těch evropských, které jsou na těchto dovozech vysoce závislé.
První signály pro evropské jestřáby: ceny v eurozóně rostou
28.02.2022 Goldman Sachs zvýšil svou prognózu spotřebitelských cen na rok 2022. Analytici banky se domnívají, že růst cen energií způsobený konfliktem na Ukrajině pravděpodobně vyžene inflaci v eurozóně v květnu na nové maximum . Inflace ve Francii překonala prognózy odborníků.
Reuters: Boje na Ukrajině sníží letos růst HDP eurozóny až o 0,4 procenta
25.02.2022 Konflikt na Ukrajině může snížit letošní růst hrubého domácího produktu (HDP) eurozóny o 0,3 až 0,4 procenta. Podle čtyř zdrojů agentury Reuters to na schůzce Rady guvernérů v Paříži řekl hlavní ekonom Evropské centrální banky (ECB) Philip Lane. Učinil to už ve čtvrtek, krátce poté, co Rusko zahájilo invazi. Počítá i s vyšší inflací.
ČNB – rozhodnutí bankovní rady, 3. února 2022
03.02.2022 Bankovní rada ČNB na letošním prvním měnově-politickém zasedání zvýšila repo sazbu o tři čtvrtiny procentního bodu, na úroveň 4,50 %, což je nejvyšší úroveň od ledna 2002.
EUR/USD. O čem Powell mlčel?
12.01.2022 Americký dolar včera napříč trhem oslabil v reakci na projev Jeromea Powella v Senátu. Předseda Fedu nepřinesl obchodníkům "jestřábí překvapení", čímž účastníky trhu zklamal. V projevu před senátory vyslovil předem připravený doslovný projev, který byl den předtím zveřejněn v americkém tisku. A při odpovědích na otázky kongresmanů se Powell rovněž vyhýbal konkrétním informacím a používal obecné fráze a formulace. Jeho rétorika působila na pozadí jednoznačně jestřábích prohlášení mnoha představitelů Fedu spíše zdrženlivě. Jinými slovy, obchodníci byli zklamáni, že neslyšeli jasné signály, které měli slyšet. To však neznamená, že Fed změnil kurz nebo že bude letos implementovat opatrnější politiku. V tuto chvíli k tomu nejsou žádné konkrétní předpoklady – alespoň Powell takové náznaky nevyslovil. Současné oslabení amerického dolaru je proto třeba brát s rezervou, zejména před zveřejněním inflace.
Zdá se, že trhy se řídí zbožným přáním. Dolar je v očekávání důležitých událostí, které by mohly pár EUR/USD vytlačit z jeho obvyklé dráhy
07.01.2022 Dynamika trhu z konce roku 2021 se v novém roce z větší části nezměnila. Podle mnoha analytiků Wall Street bude úspěšný i nadcházející rok. Počítají s tím, že pandemii covid-19 pomohou omezit vakcíny, další očkování a léky.
ECB očekává silný růst až do roku 2024
17.12.2021 Evropská centrální banka upravila svá opatření kvantitativního uvolňování, ale zachovala flexibilní politiku. Uvedla, že i když program nouzových nákupů skončí v březnu 2022, její program nákupu dluhopisů zůstane zachován.
Světové centrální banky urychlují ukončení stimulačních opatření. Očekává se zvýšení poptávky po defenzivních aktivech
17.12.2021 Řada centrálních bank uspořádala plánovaná měnověpolitická zasedání najednou, což utváří obecný trend omezování stimulačních opatření. Většina prognóz byla potvrzena s minimálními změnami, některé však byly překvapivé.
Prognózy inflace a úrokových sazeb
09.12.2021 Americký statistický úřad v pátek zveřejní nejnovější zprávu o inflaci za listopad 2021. Od června se inflační tlaky vymkly kontrole a neustále se pohybují na úrovni 5,3 % nebo vyšší. V současné době ekonomové předpokládají, že páteční zpráva vykáže zvýšení inflace o 0,7 %. Pokud tomu tak bude, pak současná meziroční míra inflace vzroste na alarmujících 6,8 %. Takové hodnoty nebyly zaznamenány od 80. let minulého století.
Související klíčová slova:
Zvyšování sazeb | Fibo | Retracement | Ekonomické problémy | Výnosy dluhopisů | Údaje o indexu spotřebitelských cen | Silnější koruna | Jackson Hole | Oživení cen | Dolar dnes | Overbalance | Odhad vývoje ekonomiky | Breaking | Australská centrální banka | Zkušenosti | Alphabet | Zpravodajské události | Prodeje dluhopisů | USD/PLN | Bitcoin ETF | Dávky v nezaměstnanosti | Rolování | US2000 | EUR | Trend | Pokles sazeb | Údaje o ekonomice | Kroky Fedu | Bank of Japan | Dění na finančních trzích | BTC | Volatility | Dow Jones Industrial | Take Profit | Mezinárodní měnový fond | Statistiky | Tempo růstu | Zvýšení sazeb Fedu | Jak bude reagovat trh? | Bankovní index | Oživení poptávky | Long pozice | Výkyvy | Makroekonomické statistiky | Britská libra | Aktiva | EURJPY | Indexy na Wall Street | Evropská komise | Spojení | Pravděpodobnost | Hurikán | Capital Markets | ČBA | Střední Evropa | Výsledkové sezóny | EURCHF | Index akcií | Holubičí tón | APP | Zasedání ECB | FTSE MIB | Nifty 50 | Asijské trhy | Depozitní sazba | Výhled ekonomiky | Goldman Sachs | PLN | Lagardeová | Ethereum | Rostoucí ceny | Asijské akcie | Údaje o maloobchodních tržbách | Růst sazeb | Německý DAX | Zvyšování sazeb ČNB | Pokračování poklesu | Financial Times | Snížení produkce | Růst průmyslové produkce | Expanze | Výsledky obchodování | Jednoduché tipy | Zlato a stříbro | Směřování měnové politiky | Investing | Brent (OIL) | Rostoucí inflace | Bollingerovo pásmo | Nezaměstnanost | Vratislav Zámiš | Pandemie | Americké výnosy | Růst cen | PYPL.US | Zpráva | Dlouhodobá prognóza | Bazický bod | Pokles EUR/USD | Snížení úrokových sazeb | Nová historická maxima | Člen rady guvernérů | Směrnice | ČSÚ | Dolarový index | Bankovní rada ČNB | Analýzy | Burza | Tradingové webináře | HAS | Úspěšný týden | Problémy v Číně | Globální ekonomické aktivity | Vysoké riziko | Digitální měna | Dolary | Americká inflace | Federal Reserve Bank | NZD/USD | Thomas Barkin | Swiss National Bank | Základní úrokové sazby | Dluhopisy | Vlnová analýza | Tuzemská měna | Cenové rozpětí | Ukrajinská krize | Commonwealth Financial Network | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Růst zaměstnanosti | Rozhodnutí ECB o sazbách | Slábnoucí inflace | Evropská měna | Britové | Faktory ovlivňující inflaci | Ceny pohonných hmot | Forward guidance | Prudký pokles | BP | Uvolnění měnové politiky | Garance | Proražení | Hlavní události | Očekávané úrokové sazby | CZK | Oslabení USD | Výhled | Zasedání Evropské centrální banky | Oznámení | Rostoucí obavy | Zasedání FOMC | HUF | EIA | CBRT | Norská centrální banka | Hrubý domácí produkt (HDP) | Korekční pohyb | Německé tovární objednávky | Formace hlava a ramena | Krypto trh | Trendové čáry | Průmysl | Inflace | Zdravotní péče | Centrální banky | Harris | New York | NFP report | Obchodní týden | Předstihové indikátory | Současný stav | Obchodní plán | Výrazný růst | Dnešní makroekonomické ukazatele | Uzavření trhů | Rozpočtové deficity | Covid | Domácnosti | Reakce trhu | Pravidla obchodování | John Williams | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | Turecko | Růst úroků | Snižování sazeb | Přímé zahraniční investice | Donald Trump | Ropa Brent | Vice | Zpráva o inflaci | JPM | Futures | Komerční banka | Růst nezaměstnanosti | Akciové trhy | Ekonom UniCredit Bank | Sell | Asie | Obchodní seance | Fiskální politiky | Odvětví | Utahování měnové politiky | Problémy Evropy | Další růst | CL | Tlak na akcie | Marathon | MIFID | Světové centrální banky | Snižování úrokových sazeb | Ceny zemního plynu | Analytici | Globální ekonomiky | Guvernér Fedu | Komise pro cenné papíry a burzu | Očekávání analytiků | Inside | Dolar (USDIDX) | G7 | Tuzemská inflace | Očekáváná událost | Inflace zpomaluje | OpenAI | SBLK | Futures na stříbro | Isabel Schnabelová | Webináře | Období vysoké volatility | Inflace v Japonsku | CME FedWatch | Ceny elektřiny | Christine Lagarde | Růst akcií | Marketingová komunikace | Nvidia (NVDA.US) | Aktuální hodnoty měny | TLTRO | Star Bulk | Index podnikatelské aktivity | Graf | Očekávání trhu | Česká bankovní asociace (ČBA) | Býčí signál | Začátek pandemie | ECB dnes | Hlavní měnové páry | Tisková zpráva | Hospodaření velkých bank | Kartel OPEC | Výnosy | Poptávka | Údaje o inflaci | Cyklus zvyšování sazeb | Jednoduché tipy pro začátečníky | Short pozice | Počet pracovních míst | TD Securities | Pohonné hmoty | Flat | Úspěšné obchodování | Zaměstnanost | Koronavirus | Ekonomiky | Zprávy o inflaci | PLN/EUR | RBI | Levels | NZDUSD | Negativní dopad | Průmyslová produkce | Vysoká inflace | UniCredit Bank Pavel Sobíšek | Kanadský dolar | Výkyvy cen | GOOGL.US | Významné riziko | Bydlení | Brent | Maloobchodní tržby | Politika | Závazek | RBA Philip Lowe | HUF/EUR | xStation | Očekávání | Popularita kryptoměn | Futures na DAX | Palladium | Světové finanční trhy | Vybírání zisků | Posílení eura | JPMorgan Chase | Zvýšení sazeb | Konference OSN o obchodu a rozvoji | Graf EURUSD | Války na Ukrajině | Guvernér BoE | Energetický sektor | Měnový fond | FDI | Evropské měny | Boje na Ukrajině | Microsoft (MSFT) | Hlavní úrokové sazby | InstaForex | Dell (DELL.US) | Cena elektřiny | Francouzská centrální banka | CZK/EUR | ISM pro sektor služeb | Růst | Zboží dlouhodobé spotřeby | Zpřísňování úvěrových podmínek | Konference v Jackson Hole | Příležitosti | Údaje o sentimentu | Snížit úrokové sazby | EUR/CZK | MiFID II | Zisky bank | Podnikání na kapitálovém trhu | BreakEven | Rostoucí šance | Měnová politika Evropské centrální banky | Prognóza | Měnový pár USD/JPY | Depozitní sazby ECB | Použití finanční páky | Počet nezaměstnaných | Trh práce | Koruna | Potenciál pro růst | Bariéra | Změny cen | Spotřebitelské výdaje ve Francii | Swiss | Trh práce v USA | Dnešní seance | Britská centrální banka | Spotřebitelské úvěry | Veřejný dluh | Aktuální kurzy měn | Kov | Tempo poklesu | Základní pravidla obchodování | Pochybnosti | Micron | Španělský IBEX | Konsolidace | ZIM.US | Nastavení měnové politiky | Objem obchodů | Náhoda | Ceny dluhopisů | Velká Británie | Evropské ekonomiky | Pavel Sobíšek | Poptávka po dolaru | Americká centrální banka | Indikátor | Ceny výrobců | Long | Chování | Tržní úrokové sazby | Kontrakty | Zpomalení ekonomiky | Inflace v eurozóně | Fundamentální události | Umělá inteligence | Star Bulk Carriers (SBLK.US) | Fed dnes | AUD | Výnosové křivky | JOLTS | Nasdaq100 | Burza Coinbase Global | S&P500 | Zpřesněný odhad | Úrokové sazby | Meziroční růst | 0x | Investujte zodpovědně | Oslabení eura | Financial Network | Pravděpodobnost ztráty | Ranní okénko | Trh | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Commonwealth Bank of Australia (CBA) | Makroekonomické události | MSCI | EMU | Australská centrální banka (RBA) | Bollingerova pásma | Problémy | Commonwealth Financial | Česká národní banka (ČNB) | Rozdílové smlouvy | Společnosti | Index | Star Bulk Carriers | Průměrný kurz koruny | Vyšší náklady | ECB Christine Lagardeová | Realizace zisku | MMF | Regulační opatření | Japonský jen (JPY) | Zpřísnění měnové politiky | Eura | Komise | Nejistoty | Kurz koruny | Rovnováhy | Historické maximum | Kryptoměnová burza | Index asijsko-pacifických akcií | Posílení | Indexy PMI | Fondy ETF | Ceny plynu | Představitelé Fedu | Podmínky na trhu | Dánská centrální banka | Celoroční výhled | Poskytování úvěrů | Budoucnost kryptoměn | Ministerstvo práce | NVDA.US | S&P | Regulátoři | Šéf centrální banky | Zvýšené úrokové sazby | SBLK.US | Objednávky | Americké měny | Inflace ve Spojených státech | Sázky | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Přehřátí ekonomiky | Řešení inflace | Akciové indexy | Očekávání úrokových sazeb | Coinbase | Christine Lagardeová | Ekonomický kalendář | Konjunkturální průzkum | Obchodní napětí | Bank of Canada | Klesající trend | Ekonomický vývoj | Pozornost trhu | Závislost | Reakce trhů | Dubnový PMI | Vývoj inflace | Hang Seng | Nová prognóza | BREAKING | Index Stoxx 600 | Statistický úřad | Poptávka domácností po úvěrech | Podnikání | Ekonomické aktivity | Budoucnost | Virus | Pokračující pokles | Bankéři | KOL | Americký dolar (USDIDX) | Sektor služeb | Dow Jones Industrial Average | Volby do Evropského parlamentu | Nálada na trhu | Výroba aut | Rada guvernérů | Automobilový sektor | Česká koruna | G10 | Futures na americké indexy | Výroba zpracovatelského průmyslu | Opatření | Benzín | Pozornost | Uvolněné fiskální politiky | 3М | Principal Global Investors | Ekonom ECB | Meziroční míra inflace | Intel (INTC.US) | Ifo | Stratégové | Dynamika trhu | Momentum | Aukce | Esther Georgeová | TLTRO III | Úvěrové podmínky | Kurzové intervence | Burze | Americká měna | Vysoká volatilita | Počet žádostí o podporu | Bitcoin | Prolomení oblasti | Obchod dne | Británie | Pravidla obchodního systému | Obchodníci | Globální toky přímých zahraničních investic | Data o inflaci | Obchodovat | BOJ Kazuo Ueda | Celková inflace | Ropa | Tovární objednávky | Americké indexy | Finance | Válka na Ukrajině | Finanční údaje | Situace v eurozóně | Zpomalování americké ekonomiky | Naše prognóza | USA | Raiffeisenbank a.s. | Pár EUR/USD | Hlavní ekonom | Spotřebitelské inflace | Čistý zisk | Index PMI | Sentiment University of Michigan | Cenový index | Inflace ve Francii | Austan Goolsbee | Zasedání Rady guvernérů | Stres | Stříbro | Aktualizace výhledu | Největší banky | Ekonomika nového Zélandu | Sankce | Pokles cen | Volby | Indikátor CCI | Výdaje | ETF | IBEX | Klouzavý průměr | Dow Jones | SWIFT | Zasedání Bank of England | West Texas Intermediate (WTI) | Průmysl v březnu | Výsledky CPI | Zpomalení inflace | Ekonomové | Bitcoiny | Prohlášení | Depozitní sazby | Slabost v průmyslu | Globální inflace | Spojené státy | Trading | Růst HDP | Euro vůči dolaru | Ruská ekonomika | Zvyšování úrokových sazeb | Propad průmyslové výroby | Rozhodnutí FED | Efektivní řízení | Boeing | Americká data | Vývoj | Výnosy amerických státních dluhopisů | Ekonomické faktory | Úroková sazba | Sazby v eurozóně | Investiční poradenství | Konec cyklu zvyšování úrokových sazeb | Rizikové averze | Investiční doporučení | Americké akcie | Generali Investments CEE | Předchozí seance | Zotavení globální ekonomiky | Úrokové sazby ve Spojených státech | Šéfka ECB | Volatilní | Riziko ztráty | EUR/USD | Riot | Tržní události | Pin Bar | Platina | OSN | Varování | Intervence | Konflikt na Ukrajině | Trh s kryptoměnami | Spotřebitelská důvěra | Uptrend | Pokles cen energií | Další vývoj | West Texas Intermediate | Měnové politiky | S&P/ASX 200 | Sazby ČNB | Rok 2025 | Odhad letošního růstu HDP | Fiskální politika | Manufacturing | Rozhodnutí o sazbách | Peněžní trhy | Příjmy z obchodování | Odhad HDP | Dna | Centrální bankéři | CNY | KOSPI | Tržní cena | Čínské indexy | Vítězství | Investiční strategie | Hlavní refinanční sazba | Zájem o kryptoměny | Rozhodnutí centrální banky | Miliardy dolarů | ADP | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Obilí | Prezidentské volby | Obchodní plán pro pár EUR/USD | Nákupní aktivity | Tisková konference | Růst mezd | Futures na indexy | Reálné ekonomiky | Sazby | GBP/EUR | Guidance | Očekávané rozhodnutí | Komise v přenesené pravomoci | Ekonomické oživení | Generální ředitel | Hlavní pravidla | Regulátor | Čtvrtletní výsledky společnosti | Průzkum | Firmy | Inflace v Česku | Nálady investorů | Marathon Digital | Murray | Reálné mzdy | Prodeje státních dluhopisů | Zájem investorů | Životní náklady | Cena ropy brent | Vyšší ceny | Money management | Repo sazby | Plány Fedu | Výsledky společnosti | Rozhodnutí Fedu o úrokových sazbách | Investování | Fed | Nonfarm Payrolls | Žádosti o dávky v nezaměstnanosti | Index spotřebitelské důvěry | Globální rizika | Guvernér francouzské centrální banky | Vyšetřování | Účastníci trhu | Prodejní signál | Euro k dolaru | Technologický Nasdaq | Ropa Brent (OIL) | Heiken Ashi | Automobilový průmysl | Generali Investments | Akcie bank | Trhy | Nejbližší rezistence | Představitel Fedu | FTSE | Sektor kryptoměn | Měnové trhy | Rizika | Rada ČNB | Psychologická bariéra | Eurozóna | Investiční rozhodnutí | Fond | ISM | Sdružení automobilového průmyslu | Zvýšení volatility | Měnověpolitické zasedání | Fitch | Pšenice | Úspory | Poslanecká sněmovna | Futures na ropu | Dánsko | MIB | Philip Lowe | Japonský Nikkei | Řízení peněz | xStation 5 | Scotiabank | Zasedání centrální banky | Vysoké ceny | Začínající obchodníci | Britský FTSE | Růst ekonomiky | Stagflace | Klíčové faktory | Tipy pro začátečníky | Žádosti o podporu | Sucha | Výsledky hospodaření | Kartel OPEC+ | Ministerstvo financí | Bilance | Americké akciové indexy | CEE | Holubice | Bankovní asociace | Tesla | Záporné úrokové sazby | Stabilita | XTB Research | Toky přímých zahraničních investic | Otevření buy | RBNZ | Ceny ropy a zemního plynu | Inflace v USA | Komodity | USDCHF | Mzdy | Poradenství | Komise pro cenné papíry | Zlepšení nálady | CAD | Ceny zemního plynu v USA | Růst ekonomiky eurozóny | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Včerejší seance | Banka Goldman Sachs | Na burze | Společnost | Spotřebitelské ceny v USA | François Villeroy de Galhau | Zpřísňování měnové politiky | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Evropské trhy | Raphael Bostic | Květnová inflace | Hospodaření | Indikátory sentimentu | Alphabet (GOOGL.US) | EUR/HUF | USDIDX | Ztráty zaměstnání | Situace na trhu práce | Reporty | Finanční podmínky | Reserve Bank of New Zealand | Fundamentální pozadí | Obchod | Inflace v Austrálii | Prodeje existujících domů | Obchodní rozhodnutí | Obavy ze stagflace | Inflace v české ekonomice | Hospodářské politiky | AUD/USD | Prezident Federální rezervní banky | Riziko | Analytik | Nájemné | JPY | Zasedání ČNB | Citi | Pivot | SMCI.US | INTC.US | Bank of America | Semináře | Transakce | Údaje o HDP | Blockchainové akcie | Finanční trh | Meta | Portfolio | Pesimismus | Nástroj | GBP | NATO | Plyn | Životní úroveň | INSEE | Spekulativní pozice | Německá ekonomika | Čína | Pokles akcií | Úrovně supportu | Commonwealth Bank of Australia | STAR | J.P. Morgan | CZK/USD | PredictIt | Aktuálně trh | Ceny | Financování | Propad ekonomiky | Recese | Pokles | Oslabení amerického dolaru | FTSE 100 | Meziměsíční inflace | Mírná korekce | Hubnutí | Války | Impuls | Raiffeisenbank | Rada guvernérů ECB | Proinflační | Předstihové ukazatele | Centrální banka | Předpovědi | WTI | Salesforce | Salesforce (CRM.US) | Independent Advisor Alliance | Mizuho | Uvolněné měnové | Jeremy Hunt | Úrokové sazby v eurozóně | Evropské centrální banky | MACD | CFTC | Libra | Odborníci | Dopad na trhy | Norges Bank | USD/EUR | Sentix | Stratég | Broadcom | Instituce | Morgan Stanley | Ceny zlata | Commerzbank | Výnos | Powellovy komentáře | TSLA.US | Indikátor Ichimoku | Zlevnění potravin | Bankovní krize | Výsledky amerických voleb | Výnosy desetiletých státních dluhopisů | Index DOW | Německé ekonomiky | Frank | Index Nasdaq | Benchmark | Oživení cen ropy | 256/2004 | US30 | Akcie společnosti Boeing | Dobrá zpráva | Spotřeba domácností | Výnos desetiletých dluhopisů | Austrálie | Silný pokles | Minulá výkonnost | Česká bankovní asociace | Historická maxima | Posílení koruny | Rozhodnutí FOMC | Miliardy USD | Průměrná volatilita | Obchodní den | Obchodní tipy | Ceny energií | Tržní ekonomiky | GBP/USD | ASX | Vzácné kovy | AAPL.US | Inflační cíl | Posilování USD | Obchodní analýza | Index Dow Jones Industrial | Jaromír Gec | Bitfarms | Rychlý růst cen | Vývoj sazeb | Jestřábí postoj | Apple (AAPL.US) | Dynamika mezd | Histogram | Rishi Sunak | Vyšší hodnoty | CRM | Zisk | Globální krize | Futures na zlato | ČNB | Bank of England | EURUSD | Pokles kurzu | Překoupené oblasti | Dovoz | Nasdaq Composite | Aktuální kurzy | Pozitivní zprávy | Krátká pozice | Obchodování | Nové prognózy | Tesla (TSLA.US) | Posílení dolaru | Úroky | Eurostat | Prezident | Varovné signály | Růst inflace | Hypoteční trh | Odhad analytiků | Kansas | Státní rozpočet | Evropa | Měna | Management | Nasdaq | Trump | Zprávy | CCI | Ceny ropy | Kupující | Francie | Předpověď | Údaje | Srovnávací základna | Ekonomické události | Kontext | PYPL | Zisky akcií | Ukazatel inflace | Obchody | Drahý kov | Medián | Index CPI | xStation5 | ProCent | Růst spotřebitelských cen | Platforms | Finančnictví | Zvýšení těžby | RBC | Správné řízení rizik | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Japonsko | Zemní plyn | Zasedání RBNZ | Směřování | Tržní situace | Velké objemy | Bollinger Bands | Grafy | Aktivum | Japonská centrální banka | Společnost XTB | CARA | GMT | Situace | USD/CZK | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | CRM.US | Kamala Harris | Růst dolaru | Miliardy eur | Stagnace | Tržby | Tradingové webináře zdarma | Konsensus | NATGAS | FOREX | Konsenzus | Signály | Sazby beze změny | Guvernér | Jasný směr | Americké akciové trhy | GfK | Pokles zásob | HDP | Oživení ekonomiky eurozóny | Hlava a ramena | Devizový trh | Načasování | Hlavní indikátor | Fed funds | Ekonom | Optimismus | Rozhodování | Dolar | Euro | Federální rezervní banky | Investování je rizikové | Výnosy státních dluhopisů | JP Morgan | Zpomalení růstu | Obchodní bilance | Meziroční růst spotřebitelských cen | Vyšší inflace | Známky oživení | Výprodej | Měnové páry | AAPL | Martin Gürtler | Míra inflace v eurozóně | JPMorgan | Zdraví | ČTK | Letecký průmysl | Pozitivní výhled | Odhad letošního růstu | Holubičí Fed | Stimuly | Guvernér ČNB | Ztráty | Česká národní banka | Česká inflace | 1D | Prodejní ceny | Datové centrum | Technický výhled | Philip Lane | Meziroční inflace | Japonský jen | Index amerického dolaru | Úrokové sazby ČNB | FOMC | Výběr daní | Akcie | Currency | Investice firem | Jestřábí ECB | Kupci | Základní úroková sazba | Očkování | Index spotřebitelských cen | City | Asijské seance | Tržby v maloobchodě | ONS | Mzdová dynamika | Index cen | Světová ekonomika | Vývoz | Reuters | OPEC+ | Týdenní zpráva | PEPP | Libra šterlinků | USDJPY | Růst v eurozóně | Vývoj ekonomiky | Ekonomické škody | Index PPI | Přeprodané oblasti | Britská ekonomika | Uvolněné měnové politiky | Prognózy | David Solomon | Kurz | Daně | Neel Kashkari | Commonwealth Bank | RBC Capital | Růst zisků | Index Dow Jones Industrial Average | Švýcarská národní banka | Jádrová inflace | Spotřebitelské výdaje | Pozornost investorů | Americká ekonomika | Růstový trend | Panevropský index | AMD | PCE inflace | Intermediate | Index cen výrobců | NVDA | Analýza fundamentálních událostí | Výsledky | Míra inflace | Kryptoměnová burza Coinbase | Nasdaq-100 (US100) | Rychlý růst | Vlna výprodejů | Napjatá situace | Bankovní rada | Investice | Microsoft | Business | Pro investory | Skupina G7 | Potenciál | AMD.US | Podnikatelské aktivity | Zdravotnictví | Kevin Tran Nguyen | Rally | Investujte | Pokles inflace | Komunikace | Kazuo Ueda | Oživení ekonomiky | Německý průmysl | Bod | Vnímání | Ekonomika eurozóny | Ekonomická aktivita | Makrodata | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Zisky | Regulace | Zaměstnanci | Deriváty | Šéf Fedu | Fondy | USD za barel | Základní pravidla | MSFT | Akcie klesají | Důvěra | Krátkodobé výnosy | Oslabení dolaru | Russell 2000 | Ukazatel | Členové Fedu | Reinvestice | Dlouhá pozice | Měny | DE30 | Ropa WTI | Fundamentální faktory | Prodej automobilů | Thomson Reuters | UST | Politico | Rusko | Spotřebitelský sentiment | Poradce | Signál | Číst grafy | Unicredit | NFIB | GBPUSD | Řízení rizik | Futures na americké akcie | Radomír Jáč | Čtvrtletní výsledky | UniCredit Bank | Riot Platforms | Neúspěch | Výhled úrokových sazeb | Valuace | Prodeje aut | Výsledková sezóna | Australská ekonomika | FedWatch | Dlouhodobý horizont | Rozšíření | AEX | Stav ekonomiky | Dvoutýdenní repo sazby | Plány | Administrativa | COVID-19 | Béžová kniha | Cenové tlaky | WIG20 | Snižování sazeb v USA | Příliv investic | NFP | Devizové rezervy | Nikkei | Ekonomika USA | Americké společnosti | Data z amerického trhu práce | Asijská seance | Oživení evropské ekonomiky | Analýza transakcí | Rozdělení akcií | TIM | Propouštění | Energie | Objem | Umělé inteligence | Investiční | Nálada | Americké centrální banky | Příjmy | Fiskální rok | Prodej | Rok 2024 | Financial | Zasedání Fedu | Bloomberg | Eli Lilly | Dlouhodobé rezistence | Britský ministr financí | Britský FTSE 100 | Silný růst | Refinanční sazba | Vyhlídky | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Evropská ekonomika | Míra | RIOT | Vyšší mzdy | University of Michigan | Korekce | Výrazný pokles | Tržní ceny | Panevropský index STOXX 600 | Asociace | HDP eurozóny | Výkonnost | Spotřebitelská inflace | Index S&P 500 | Instrument | Hrubý domácí produkt | Trumpova administrativa | Přehled | Trendové linie | Short | Agentura Bloomberg | Stavebnictví | Krize | Rostoucí trend | Tým InstaForex | Odhadovaná cena | CHF | Centrum | Oslabení koruny | Zvýšení úrokových sazeb | Inflace v únoru | Růst sazeb ČNB | Instant Trading EU | Volby v USA | S&P 500 | JDE | QE | Důvěra v průmyslu | Cena | MicroStrategy | Německo | Makroekonomické ukazatele | MJ | Jádrový index spotřebitelských cen | Apple | Zadlužení | Rozpočet | Evropské indexy | Snížení sazeb | Prime | Nižší růst | DOT | TSLA | Burza Coinbase | Rate cut | Kurzy | Ekonomické údaje | Situace na trhu | Přehled kurzů | Drahé kovy | Rozhodnutí bankovní rady | Evropské akciové indexy | Úrokový diferenciál | Co bude | Medvědi | Inflace CPI | Zveřejnění zpráv | Bloomberg Economics | Odhad růstu ekonomiky | DAX | Recese ekonomiky | Forexu | Fibonacciho retracement | Debata | Kurzy měn | Akcie společnosti | Rizikový sentiment | Fiskální stimuly | Jednotná měna | Zlato | Ekonomika | Měny&Sazby | Inflace v Německu | Denní graf | SEC | Impulzy | Indikátory | Odpovědnost | Oslabení | Finanční situace | Indikátor MACD | Energetické krize | Evropské akciové trhy | Práce | Úspěch | Intel | Cíle | Stabilita úrokových sazeb | Ekonomické prognózy | Kryptoměny | Maloobchodní tržby v USA | Repo sazba | Pokles německé ekonomiky | Banky | Buy | Obchodní podmínky | Vlády | INTC | Kotace | Šance | Zisk na akcii | Wall Street | Ministr financí Jeremy Hunt | Průlom | Vysoké úrokové sazby | Analýza | Ministr financí | Zlepšení | Sazby Fedu | Světové akciové trhy | ČR | Vyšší ceny ropy | Dot-com | XTB | Kontrakt | Výraznější pokles | Americká centrální banka dnes | Intervenovat | Analytici banky | Program nákupu dluhopisů | API | Pozice | Čínská ekonomika | Portfolia | Pullback | Měnové politiky centrální banky | Dlouhé pozice | Kovy | Švýcarský frank | Jakub Seidler | Cenné papíry | Stoxx | Lídři | LSEG | Support | Texas | Inflační tlaky | Uvolňování měnové politiky | Představitelé ČNB | Finální odhad | Lednová inflace | Snižování sazeb ČNB | Tržní očekávání | Návrat inflace | OPEC | Jak číst grafy | Sentiment | SNB | Experti | Investoři | Nižší sazby | Míra nezaměstnanosti | Guvernér Michl | Stop-Loss | Pokles průmyslové výroby | Guvernér BOJ | Spotřebitelé | Oblasti supportu | Program nákupů dluhopisů | Obchodní rizika | Vzdělávání | Měnový pár GBP/USD | Růst hrubého domácího produktu | Polsko | Coinbase Global | Ceny potravin | AUDUSD | Kansas City | Rezistence | Meziroční růst cen | Index Dow Jones | Projekce | W1 | Ichimoku | Nařízení | Další růst sazeb | Zdražování | Ropy | Prudké pohyby | RBA | Struktura | Výrobní sektor | Tržby z prodeje | Dnešní obchodování | Očekávaná inflace | Měnový pár EUR/USD | Předseda | Pokles poptávky | Energetické komodity | Hospodářské výsledky | Holubičí rétorika | Růst cen potravin | Americké ekonomiky | Jádrový index | PayPal (PYPL.US) | USD | Kamala | CAC40 | Americký dolar dnes | Rostoucí životní náklady | PayPal | Čínské úřady | Inflace ve Spojeném království | D1 | Investing.com | Vyšší úrokové sazby | Statistický úřad Eurostat | Zdražování pohonných hmot | Ochota riskovat | Růst cen v eurozóně | Odhad inflace | Hlavní úroková sazba | US500 | Cena ropy | Prezidentka ECB | Obavy z recese | Federální rezervní systém | Prognózy ČNB | Britský statistický úřad | YCC | Konference OSN o obchodu a rozvoji (UNCTAD) | Průraz | Italská banka | Výrobce letadel | Inflace ve službách | Rallye | Propad | Dezinflace | Trh s futures | ANO | Pokles eura | Dogecoin | Graf páru | Oživení inflace | Hospodářské oživení | Finanční ztráty | Výhled na příští rok | Růst eura | Nemovitosti | Markets | Úrokové sazby Fedu | Spotřebitelské ceny v Británii | Rok 2024 | Aleš Michl | Kanada | Webináře zdarma | Nejistota | CME | Makroekonomické údaje | Nvidia | ING | Zahraniční investice | Federal Reserve | Česká republika | Boční trend | Ceny komodit | Indexy | BofA | Státní dluhopisy | Americký dolar | Nízké ceny ropy | US100 | Ceny v eurozóně | Makro | Evropská centrální banka | Švédsko | Prezidentské volby v USA | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | IFO index | Zasedání Evropské centrální banky (ECB) | ECB | Stoxx 600 | Sazby ECB | Ekonomiky eurozóny | Stabilita sazeb | Růst ceny | Forward | Měnová politika | Doporučení | Inflační očekávání | Body | Zvýšení inflace | Parita | Krypto | Revize výhledu | Payrolls | Holubičí postoj | ROCE | Spekulace | Navýšení | Konjukturální průzkum | RBC Capital Markets | Zasedání amerického Fedu | Hodnoty měny | Údaje o nezaměstnanosti | GOOGL | EU | Bankovní sektor | Ekonomický výhled | Miliardy | Problémy v dodavatelských řetězcích | ASX 200 | PMI ve službách | Vedlejší účinky | Nákupní signál | Prodeje | Zpráva o vývoji inflace | Linie podpory | Akciový trh | Ekonomické prostředí | Zasedání bankovní rady | Krypto průmysl | USD/JPY | Sazba Fedu | SMCI | Jerome Powell | Guvernér BOJ Kazuo Ueda | NZD | Ukazatele | Měnový pár | Prudký pokles cen | Japonský vývoz | Banka | Hlavní ekonom ECB | Významné události | Úřady | Američané | Graf dne | UNCTAD | Cena BTC | Domácí poptávka | Další pokles | Spotřebitelské ceny | Domácí průmysl | COT
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | Obchodování | ČTK | Růst | Indikátor | Pokles | Trading | Cena | FOREX | Pivot