Středa 22. ledna 2025 05:42
reklama
Purple webinář Ve vaší režii
reklama
RebelsFunding
reklama
eightcap trade smarter
reklama
RebelsFunding

Ceny ropy a zemního plynu

img

Ceny zemědělských výrobců v roce 2024 klesly o 5,9 procenta

17.01.2025 „Ceny zemědělských výrobců po většinu roku 2024 výrazně klesaly, nicméně v závěru loňského roku začaly prudce narůstat. To pravděpodobně povede ke zdražování potravin v roce 2025 o 3 až 4 procenta,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
C:\fakepath\cesko.jpg

Analytici: Rychlejšímu růstu exportu brání stagnace ekonomiky Německa

07.01.2025 Rychlejšímu růstu exportu brání stagnace německého hospodářství. Dovoz naopak odráží zvyšující se domácí poptávku. Vyplývá to z vyjádření analytiků, které ČTK oslovila. Zahraniční obchod ČR skončil v loňském listopadu přebytkem 23,6 miliardy korun, oproti roku 2023 to byl ale o 4,2 miliardy korun horší výsledek, informoval dnes Český statistický úřad (ČSÚ). Dovoz opět stoupl rychleji než vývoz.
img

Souhrnný přebytek zahraničního obchodu ČR poprvé v historii překonal psychologickou hranici 200 miliard korun. Hlavně díky vývozu aut

07.01.2025 Zahraniční obchod České republiky loni zažil rekordní rok. V listopadu 2024 vykázal přebytek 23,6 miliardy korun. Loňský listopad tak byl desátým měsícem roku, kdy byl zahraniční obchod ČR v přebytku. Schodek loni zatím vykázal pouze v jediném měsíci, a to v červenci. Loňský listopad je současně prvním měsícem od vzniku novodobé České republiky roku 1993, kdy kumulovaný výsledek zahraničního obchodu v daném roce vykázal přebytek přesahující psychologickou hranici 200 miliard korun.
img

US100 posiluje o 0,8 % 📈 Meta Platforms vede zisky BigTech; Lululemon roste o 18 %

06.12.2024 Wall Street v pátek pokračuje v růstu, US100 si připisuje 0,8 %. Alphabet (GOOGL.US) a Meta Platforms (META.US) vedou zisky mezi BigTech společnostmi. Výnosy z 10letých amerických státních dluhopisů dnes mírně klesly na 4,16 %.
img

Energetický paradox během Trumpova a Bidenova prezidentství

20.11.2024 Heslo "Drill, baby, drill!", které se objevilo během kampaně Donalda Trumpa, mělo předznamenat dobré časy pro těžební a energetický sektor. Existuje však riziko, že by Trump mohl tato odvětví ohrozit? Výrazné zvýšení těžby ropy v USA by mohlo vést k poklesu cen ropy. A historie ukázala, že jsme během posledního Trumpova a Bidenova prezidentství zažili energetický paradox.
img

Nízký růst cen v průmyslu pokračuje

16.10.2024 Ceny průmyslových výrobců se v září meziměsíčně snížily o 0,2 % a meziročně stouply pouze o 0,6 %. Tento výsledek je tak příznivější, než který předpokládala naše i tržní prognóza. Ceny v zemědělství meziměsíčně vzrostly o 2,1 %, čímž byl vykompenzován výrazný pokles během srpna (-1,4 %). V meziročním srovnání byly nižší pouze o 0,2 %. Ceny stavebních prací byly meziměsíčně vyšší o 0,4 % a meziročně o necelá 2 %. Ceny tržních služeb pro podniky vykázaly znatelný meziměsíční nárůst ve výši 1,3 % a meziročně se drží tempo zdražování i nadále nad 3 %.
img

Mírný nárůst cen v průmyslu pokračuje

16.09.2024 Ceny průmyslových výrobců v srpnu oproti červenci poklesly o 0,4 %, přičemž trh předpokládal meziměsíční snížení cen ve výrobě pouze o 0,1 %. Naše prognóza dokonce počítala s mírným nárůstem. V meziročním vyjádření došlo ke znatelnému poklesu výrobních cen z 1,7 % na 1,1 %, což potvrzuje naši hypotézu o pokračující stabilitě cen na straně nabídky. Výrazný meziměsíční pokles byl zaznamenán u cen zemědělců (-1,4 %), ty však byly v meziročním srovnání nižší jen o půl procenta. Ceny stavebních prací meziročně rostly podobným tempem jako v předešlých měsících, konkrétně o 1,7 %. Ceny tržních služeb pro podniky nepatrně zvolnily svůj růst z 3,5 % na 3,4 %, což jen podtrhuje nevyřešenou inflaci v oblasti služeb.
img

Ranní shrnutí (14.08.2024)

14.08.2024 Indexy na Wall Street zakončily včerejší obchodování s velkými zisky poté, co zpráva o vývoji cen výrobců v USA za červenec ukázala výrazné zpomalení celkového i jádrového růstu cen výrobců.
img

Ceny v průmyslu stabilizovány

17.07.2024 Naše i tržní prognóza predikovala pokles cen průmyslových výrobců v meziměsíčním vyjádření o 0,2 %, ale snížení cen v tomto segmentu bylo oproti květnu nakonec ještě o 0,1 p.b. výraznější. Ve srovnání se stejným obdobím minulého roku to znamená nárůst cen výrobců o rovné 1 %. Naopak ceny zemědělských výrobců meziměsíčně vzrostly o necelá 2 %, v meziročním vyjádření se nezastavuje jejich propad, ale již nedosahoval dvouciferné výše (-7,5 %). I vzhledem k pokračujícímu útlumu ve stavebnictví je cenový vývoj v této oblasti umírněný, když ceny stavebních prací byly meziměsíčně vyšší o 0,1 % a meziročně o 2,2 %. Ceny tržních služeb stouply meziměsíčně o 0,2 % a meziročně o 3,5 %, což je vyšší dynamika než v květnu.
img

Ranní shrnutí (25.06.2024)

25.06.2024 Indexy na Wall Street se včera obchodovaly smíšeně – S&P 500 klesl o 0,31 %, Nasdaq se propadl o 1,07 %, Dow Jones získal 0,67 % a index s malou kapitalizací Russell 2000 přidal 0,31 %.
img

Ceny v zemědělství dál klesají. Data z České republiky vévodí evropským statistikám

17.06.2024 „Podle údajů Eurostatu klesají ceny potravin v České republice nejrychlejším tempem ze všech zemí Evropské unie. Ceny potravin klesají ještě v Maďarsku, Litvě, Finsku a Slovinsku. Na Slovensku ceny potravin stagnují. Ve všech ostatních zemích Evropské unie dochází ke zdražování potravin,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Goolsbee z Fedu se obává rostoucího geopolitického napětí a inflace 📌

12.04.2024 Goolsbee z Fedu vyjádřil obavy z různých inflačních tlaků, které ovlivňují schopnost Federálního rezervního systému dosáhnout svých cílů. Jako potenciální divokou kartu, která by mohla negativně ovlivnit ceny ropy a zemního plynu, zdůraznil nestabilitu na Blízkém východě. Goolsbee zdůraznil významnou roli nákladů na bydlení a poznamenal, že pokud inflace v oblasti bydlení zůstane nad úrovní před pandemií, mohlo by to bránit dosažení cíle Fedu vrátit se k cílové míře inflace. Naznačil také, že ačkoli došlo k obecnému poklesu inflace oproti vrcholným hodnotám, nedávné násobné hodnoty zůstávají vyšší, než je žádoucí. V závěru uvedl, že Spojené státy čelí složitému prostředí "křížových proudů", což naznačuje, že zvládání těchto ekonomických problémů bude vyžadovat pečlivé sledování a potenciálně aktivnější zásahy, pokud ukazatele jádrové inflace, jako je index výdajů na osobní spotřebu (PCE), budou vykazovat nepříznivý vývoj.
img

Pád cen zemědělců nebere konce

17.01.2024 Ceny průmyslových výrobců se meziměsíčně snižovaly během celého posledního kvartálu loňského roku, když v prosinci oproti listopadu došlo k poklesu o 0,5 %. Ve srovnání s prosincem 2022 byly ceny v průmyslu vyšší o 1,4 %, což bylo takřka v souladu s naší prognózou. Pokračuje pokles cen zemědělských výrobců, když v meziměsíčním srovnání byly nižší o 1,2 % a meziročně dokonce o 19,0 %.
img

Zářijová data z reálné ekonomiky nepotěšila

06.11.2023 Českému průmyslu se v září nedařilo. Jeho výstup byl ve srovnání s předchozím měsícem o 1,8 % nižší. Zhoršovala se výkonnost zpracovatelského průmyslu, vlivem teplého počasí poklesl i výstup energetického segmentu. Meziměsíčně se zhoršily i výsledky stavebnictví, které táhla směrem dolů výkonnost pozemního stavitelství. Jediný údaj, který překvapil pozitivně, byl zářijový zahraniční obchod. Jeho přebytek výrazně předčil očekávání díky vývoji cen komodit i jejich nižšímu dováženému množství. Výkon českého průmyslu i stavebnictví zůstane zřejmě vlivem slabé poptávky utlumený i ve zbytku letošního roku. Situaci v průmyslu by mohl zachraňovat automobilový segment, který těží z neuspokojené poptávky naakumulované v předchozích dvou letech.
img

Komodity pomohly bilanci zahraničního obchodu k vyššímu přebytku

06.11.2023 Bilance zahraničního obchodu překvapila vyšším přebytkem, než jsme my i finanční trhy očekávali. Ten dosáhl 12,8 mld. CZK, konsenzus přitom činil 6,4 mld. CZK. Za výsledkem stály především nižší ceny ropy a zemního plynu i jejich menší dovezený objem. Zároveň se o 4,4 mld. CZK zvýšil přebytek s motorovými vozidly, zlepšila se i bilance obchodu s elektrickými zařízeními. Negativně se na saldu podepsal nižší přebytek obchodu s elektřinou (-9,1 mld. CZK). Celkový vývoz meziročně klesl o 10,2 % na 364,9 mld. Kč a dovoz o 16,0 % na 352,2 mld. Kč. Letošní září mělo o jeden pracovní den méně než to loňské. Meziměsíčně se po sezónním očištění zvýšil vývoz o 0,6 %, zatímco dovoz klesl o 0,3 %.
img

Auta i nižší ceny komodit pohánějí průmysl i zahraniční obchod

09.05.2023 Výsledky českého průmyslu i zahraničního obchodu za březen potěšily. Oběma indikátorům prospěla vyšší produkce automobilů i nižší ceny ropy a zemního plynu na světových trzích. Růst mezd v průmyslu se i v březnu pohyboval poblíž deseti procent, ve stavebnictví tuto úroveň překračoval. Outsiderem v březnu zůstalo české stavebnictví, které opět meziměsíčně pokleslo. Propad byl nicméně již nižší, než tomu bylo v únoru.
img

Zahraniční obchod již třetí měsíc v přebytku

09.05.2023 Výsledek březnového zahraničního obchodu pozitivně ovlivnil především meziročně vyšší přebytek obchodu s motorovými vozidly, a to o 18,9 mld. CZK. Jejich vývoz byl meziročně vyšší o 31,4 mld. CZK. To není překvapivé vzhledem k datům, která o výrobě automobilů za březen poskytlo Sdružení automobilového průmyslu (AutoSAP). Podle něho byla produkce aut v březnu nejvyšší od konce roku 2019. Zahraničnímu obchodu prospěly i nižší ceny ropy a zemního plynu, které vedly ke snížení deficitu v této kategorii o 10,8 mld. CZK. Hodnota dovozu ropy a zemního plynu byla nižší o 44 %. Zároveň vzrostlo i saldo se stroji a zařízeními (o 3,3 mld. CZK). Klesal naopak přebytek ochodu s elektřinou (o 6,3 mld. CZK).
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Jádrová inflace zůstává na zvýšených úrovních

09.05.2023 Klíčová data se v tomto týdnu budou u nás i v USA týkat dubnových spotřebitelských cen. V USA se podle nás vlivem cen energií dočasně zastavil dezinflační proces, když se meziroční růst cen pohyboval v blízkosti březnových 5 % y/y. Výraznou dynamiku si stále udržují jádrové ceny, což platí i u nás. Domácí inflace podle našeho odhadu v meziročním vyjádření s přispěním vysoké srovnávací základny zpomalila na 13,1 % y/y. Snížení meziměsíčního růstu jádrových cen však bylo pouze mírné.
img

Tržní výhled pro rok 2023: Co můžeme očekávat?

04.01.2023 Poslední roky byly na trzích jako na horské dráze, po bleskovém propadu na počátku pandemie jsme zažili euforický růst jenom proto, abychom se v druhé polovině roku 2022 začali znovu propadat směrem dolů. Čeho bychom se tedy mohli dočkat v roce 2023? Přijde recese nebo obrat? Nikdo samozřejmě není schopen předpovědět budoucnost, můžeme nicméně stanovit nejdůležitější aspekty, na které se soustředit. Analytický tým XTB proto připravil ebook zaměřující se na toto téma, naleznete v něm sedm klíčových otázek a následný rozbor daných situací, které nám mohou pomoci při navigování trhů v následujícím roce.
C:\fakepath\outlook.jpeg

Tržní výhled pro rok 2023: Co můžeme očekávat?

03.01.2023 Poslední roky byly na trzích jako na horské dráze, po bleskovém propadu na počátku pandemie jsme zažili euforický růst jenom proto, abychom se v druhé polovině roku 2022 začali znovu propadat směrem dolů. Čeho bychom se tedy mohli dočkat v roce 2023? Přijde recese nebo obrat?
Související klíčová slova: Tuzemské automobilky | Alphabet | Realitní bublina v Číně | Akcie Nike (NKE.US) | Lululemon (LULU.US) | EUR | Trend | Nabídka nemovitostí | Volatility | Statistiky | Index výdajů na osobní spotřebu | Tempo růstu | Výkyvy | Indexy na Wall Street | Pravděpodobnost | Dobré časy | APP | Více peněz | Nifty 50 | Český statistický úřad | Depozitní sazba | Analytický tým | Bydlení v ČR | Geopolitické napětí | Lagardeová | Ethereum | Snížení cen | Snížení produkce | Růst průmyslové produkce | Propad cen | Pandemie | Růst cen | Zpráva | Snížení úrokových sazeb | Směrnice | ČSÚ | Strach | Stavebnictví v březnu | Úspěšný týden | Snížení DPH | Vysoké riziko | Americká inflace | Včerejší obchodování | Index výdajů na osobní spotřebu (PCE) | Přebytek zahraničního obchodu | AppLovin | David Marek | CZK | Výhled | Akcie Smith & Wesson | Německé tovární objednávky | Průmysl | Výkon českého průmyslu | Inflace | Centrální banky | China Unicom | Válka | Geopolitická situace | Ekonomický potenciál | Oracle (ORCL.US) | Ceny zemědělských výrobců | Snižování cen | Domácnosti | Snižování sazeb | Donald Trump | Vice | Produkce ve stavebnictví | Futures | ORCL.US | Komerční banka | Index s malou kapitalizací | Fiskální politiky | Odvětví | Obnovitelné zdroje energie | ORCL | Fotovoltaika | CL | Zdražování potravin | MIFID | Snižování úrokových sazeb | Analytici | Unemployment Rate | Očekávání analytiků | Tuzemská inflace | Výroba elektřiny | Tržní výhled pro rok 2023 | Ceny elektřiny | Marketingová komunikace | Tisková zpráva | Výnosy | Poptávka | Údaje o inflaci | Pohonné hmoty | Zaměstnanost | Tým XTB | Ekonomiky | Oblasti elektromobility | Nízké ceny | Průmyslová produkce | Zisk na akcii (EPS) | GOOGL.US | Bydlení | Smith & Wesson | Brent | Stavební produkce | Maloobchodní tržby | Ceny v zemědělství | Politika | Závazek | Republikáni | xStation | Očekávání | Palladium | XOP | Zvýšení sazeb | Energetický sektor | Historie | China Mobile | Jana Steckerová | Lukáš Kovanda | Nákupy | Růst | Nabídka | Příležitosti | EUR/CZK | MiFID II | Kryptoprůmysl | BH Securities | Podnikání na kapitálovém trhu | Pracovní den | Prognóza | LULU | Použití finanční páky | Trh práce | Koruna | Nike | Konsolidace | Hospodářské recese | Chování | Palantir | AUD | Retail Investor | Úrokové sazby | Meziroční růst | Investujte zodpovědně | Národní bezpečnost | Trh | Zdroje energie | SWBI.US | Problémy | Nižší ceny | Analytický tým XTB | Ekonom společnosti | Rozdílové smlouvy | Společnosti | Index | Data z reálné ekonomiky | Výrobní ceny | Komise | Historické maximum | Upravený zisk | Chemický průmysl | Celoroční výhled | Rumunsko | S&P | Objednávky | Akcie Nike | Unie | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Počasí | Společnost Lululemon (LULU.US) | Zahraniční obchod ČR | Zahraniční obchod České republiky | IEA | Závislost | Dubnový PMI | Deficit | Statistický úřad | Podnikání | Budoucnost | Výroba aut | Automobilový sektor | Česká koruna | Pozornost | Uvolněné fiskální politiky | | Úvěrové podmínky | SWBI | Bitcoin | Vysoké inflace | Analytik Raiffeisenbank | Tovární objednávky | Válka na Ukrajině | Naše prognóza | USA | Raiffeisenbank a.s. | Hlavní ekonom | Čistý zisk | Stres | Stříbro | Světové trhy | Pokles cen | Michigan | ETF | Dow Jones | Cena ETF | Průmysl v březnu | Ekonomové | Přebytek bilance zahraničního obchodu | Spojené státy | Přebytek obchodu | Zvyšování úrokových sazeb | APP.US | Trinity Bank Lukáš Kovanda | AppLovin (APP.US) | Vývoj | Deloitte | Konec cyklu zvyšování úrokových sazeb | Investiční doporučení | Realitní bublina | Šéfka ECB | Riziko ztráty | EUR/USD | Zemědělství | Platina | Konflikt na Ukrajině | Ceny průmyslových výrobců | S&P/ASX 200 | Manufacturing | Peněžní trhy | Kryptoměnový svět | Ekonomická situace | KOSPI | Americká administrativa | LULU.US | Vítězství | Investiční strategie | Smith & Wesson (SWBI.US) | Odliv kapitálu | Nike (NKE.US) | Miliardy korun | Tisková konference | Růst mezd | Reálné ekonomiky | Růst cen nemovitostí | Sazby | Tempo zdražování | Komise v přenesené pravomoci | Hlavní kryptoměny | Komoditní | Průzkum | Banka Creditas | Partnerství | Vyšší ceny | Investování | Fed | Goolsbee z Fedu | Trhy | Rizika | Čínský premiér | Sdružení automobilového průmyslu | Komentáře členů Fedu | Úspory | xStation 5 | Cenový vývoj | NKE | Bilance | Mezinárodní obchod | RBNZ | Český statistický úřad (ČSÚ) | Inflace v USA | Komodity | Mzdy | Poradenství | Investiční aktivity | Analytička | Společnost | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Zahraniční obchod | Alphabet (GOOGL.US) | USDIDX | Reserve Bank of New Zealand | Obchod | Hrubá marže | Ceny ropy Brent | Riziko | Inženýrské stavitelství | Analytik | Trinity | Klesající ceny | Nájemné | JPY | Bank of America | Údaje o HDP | Šok | Meta | GBP | Plyn | Čína | Pocity | Ceny | Financování | Recese | Pokles | Realitní trh | Raiffeisenbank | Přebytek bilance | Míra nezaměstnanosti v USA | Proinflační | Centrální banka | Rekordní rok | DPH | Energetické úspory | Tržní výhled | eBook | 256/2004 | Dobrá zpráva | Trinity Bank | Minulá výkonnost | Miliardy USD | Ceny akcií | Ceny energií | FTX | Non-Farm Payrolls | ASX | Jaromír Gec | EPS | Dynamika mezd | Zisk | ČNB | Demokraté | Dovoz | PLTR | Obchodování | Nové prognózy | Státní rozpočet | Měna | Nasdaq | Trump | Ceny ropy | Předpověď | Údaje | Automobilky | ADBE | xStation5 | ProCent | Růst spotřebitelských cen | Platforms | Zvýšení těžby | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Japonsko | Zemní plyn | Marže | Společnost XTB | Situace | Stagnace | Tržby | FOREX | Konsenzus | Sazby beze změny | Guvernér | Pokles zásob | HDP | Skandály | Ekonom | Optimismus | Rozhodování | Dolar | Investování je rizikové | Etoro | Vyšší inflace | ČTK | Retail | Ztráty | Meziroční inflace | NIFTY | Akcie | Kupci | Podniky | Vývoz | Reuters | Týdenní zpráva | Prognózy | SOK | Jádrová inflace | Zvýšení těžby ropy | Státy Evropské unie | Výsledky | BHS | Investice | Potenciál | Investujte | Vyjádření analytiků | Komunikace | Slovo recese | Zisky | Regulace | Šéf Fedu | Hospodářství | Situace v Číně | Russell 2000 | Obchodní politika | Lululemon | Burzy | Export | Petr Dufek | BHS Štěpán Křeček | Ceny stavebních prací | Nižší poptávka | Společnost Lululemon | ADBE.US | Administrativa | Cenové tlaky | Snižování sazeb v USA | NFP | Nikkei | Data z amerického trhu práce | TIM | Energie | Objem | Investiční | Ekonom BHS | Prodej | Rok 2024 | Bloomberg | Silný růst | Vyhlídky | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Míra | University of Michigan | PLTR.US | Výrazný pokles | Americký výrobce | Výkonnost | Index S&P 500 | Stavebnictví | Rozbor | Obnovitelné zdroje | Zvýšení úrokových sazeb | S&P 500 | Ekonomický a strategický výzkum | JDE | Cena | Krach | Komerční banky | Rozpočet | Evropské indexy | Snížení sazeb | Drahé kovy | Pád cen | Banka CREDITAS | Zelené energie | Zlato | Ekonomika | Schodek | Odpovědnost | Finanční situace | Práce | Navyšování cen | Cíle | Kryptoměny | Bezpečnost | Nifty | Terra | Banky | Automotive | Retail Investor Beat | Šance | Bilance zahraničního obchodu | NIFTY 50 | Očekávaný růst | Zisk na akcii | Wall Street | Zlepšení | ČR | XTB | Meta Platforms | API | Čínská ekonomika | Štěpán Křeček | Creditas | Kovy | Krypto burzy | Inflační tlaky | Služby | Sentiment | Investoři | Míra nezaměstnanosti | Spotřebitelé | Slabá poptávka | Ceny potravin | Meziroční růst cen | Březnová data | Auta | Nařízení | Zdražování | Ropy | Bilance obchodu | Energetické komodity | Oracle | USD | D1 | Čistá energie | Prognózy ČNB | Poptávka v Číně | Earnings | CZ | Smíšené pocity | Futures na evropské indexy | Propad | Dogecoin | Finanční ztráty | Nemovitosti | Rok 2024 | Ceny komodit | Indexy | BofA | Prognózy inflace | Americký dolar | Nízké ceny ropy | US100 | Makro | Telecom | Ceny v průmyslu | ECB | Nižší ceny ropy | Doporučení | Inflační očekávání | Výsledek zahraničního obchodu | Index výdajů | Krypto | Payrolls | Palantir (PLTR.US) | ROCE | Paradox | China Telecom | GOOGL | EU | Miliardy | Problémy v dodavatelských řetězcích | ASX 200 | Uhlí | Investor | NZD | Ukazatele | Banka | Domácí poptávka | Výzvy | Domácí průmysl
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | Obchodování | ČTK | Růst | Indikátor | Pokles | Trading | Cena | FOREX | Pivot

Předchozí klíčová slova

Ceny průmyslových výrobců
Ceny před rokem 1989
Ceny pšenice
Ceny pšenice v USD
Ceny pšenice WHEAT
Ceny realit
Ceny realit v ČR
Ceny ropných kontraktů
Ceny ropy
Ceny ropy a plynu

Následující klíčová slova

Ceny ropy Brent
Ceny ropy Brent v EUR
Ceny ropy Brent v ruských rublech
Ceny ropy dnes
Ceny ropy Urals
Ceny ropy v dolarech
Ceny ropy WTI
Ceny ropy WTI a zlata
Ceny ruské ropy
Ceny rýže
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
reklama
Purple ebook česká koruna
Potvrďte prosím... Zavřít