Neděle 22. prosince 2024 21:41
reklama
Investingfox Nastroje
reklama
RebelsFunding
reklama
eightcap zlato
reklama
RebelsFunding

Chemický průmysl

C:\fakepath\komodity-12122024.jpeg

Ropa a zemní plyn: Jak Spojené státy formují budoucnost energetiky

12.12.2024 Spojené státy americké hrají klíčovou roli na globálním trhu se zemním plynem a ropou. S podílem 24 % na celosvětové produkci zemního plynu (data z roku 2023) dominují globálním trhům. V oblasti ropy tvoří 16 % světové produkce, což je řadí mezi tři největší producenty. Tento vliv zůstává důležitý nejen pro stabilitu americké ekonomiky, ale také pro globální energetický sektor. Jaká je aktuální situace na těchto klíčových trzích a jaký dopad na ni mají USA?
img

Německo čekají předčasné volby již v únoru

13.11.2024 Zatímco volby ve Spojených státech jsou již za námi, hlavní politickou událostí příštího roku budou předčasné parlamentní volby v Německu. Po rozpadu vládní koalice zamíří Němci k volebním urnám 23. února, na čemž se včera dohodli vládnoucí socialisté s opoziční CDU. Právě křesťanští demokraté jsou favoritem (předvolební průzkumy >30 %), s náskokem před AFD (okolo 20 %) a SPD (15 %).
img

Kam se ztratil německý růst?

21.10.2024 Německé ministerstvo hospodářství snížilo v uplynulém týdnu opět odhad růstu největší evropské ekonomiky. Nově předpokládá letos pokles o 0,2 %. Pokud bude mít pravdu, půjde o druhý meziroční pokles HDP v řadě poprvé za posledních dvacet let. Nad mizernou situací Německa si nedávno posteskla i Isabel Schnabel z ECB, když ocenila, jak byla eurozóna v posledních letech odolná vůči vnějším šokům za předpokladu, že si odmyslíme Německo.
C:\fakepath\Kretinsky.jpeg

Euro: Nejbohatším Čechem je Křetínský, na čele vystřídal Kellnerovou s rodinou

02.09.2024 Nejbohatším Čechem v letošním žebříčku časopisu Euro je Daniel Křetínský, jehož majetek za poslední rok vzrostl z 217 na 390 miliard korun. Z čela pořadí tak sesadil Renátu Kellnerovou s rodinou, jejichž majetek se meziročně zvýšil o 65 miliard na 350 miliard korun. Na třetí místo se posunul Patrik Tkáč s odhadovanou výší majetku 260 miliard korun. Nejvýrazněji si proti loňsku pohoršil předseda ANO a bývalý premiér Andrej Babiš (ANO), jehož jmění se snížilo o 50 miliard na 85 miliard korun a v žebříčku Eura mu patří sedmé místo.
img

Výrobní inflace v ČR opět lehce nabírá na síle

19.08.2024 Výrobní ceny v průmyslu rostly v červenci o 0,6% meziměsíčně a meziroční růst tak zrychlil z 1,0% na 1,7% - o něco výrazněji než předpokládala letní prognóza ČNB (1,1% pro Q3 2024). Rozdíl však není velký, a nejedná se tak pro centrální bankéře o výraznější jestřábí impuls. Důvodem lehkého nárůstu dynamiky výrobních cen v průmyslu je mírnější pokles cen v energeticky náročných sektorech - v některých (například chemický průmysl) výrobní ceny meziročně opět začínají růst. Současně nehledě na slabší poptávku nijak výrazně nezvolňuje výrobní inflace v páteřních odvětvích českého průmyslu - ve strojírenství nebo v automotivu. V dalším průběhu roku očekáváme pokračující lehké zesilování výrobních tlaků do rozmezí 2-3%. Současně také přestaly v posledních měsících klesat ceny zemědělské produkce, a to zejména v živočišné výrobě. I proto meziroční poklesy cen zemědělské produkce viditelně zmírňují z -7,5% v červnu na -3,7% v červenci. A ceny živočišné výroby dokonce začínají meziročně lehce růst. S tím se vesměs zastavil také pokles cen v potravinářském průmyslu. Takový vývoj je v souladu s naším očekáváním a vesměs ho předpokládá i poslední prognóza ČNB, která podobně jako my předpovídá i postupné odeznívání potravinové deflace “na pultech obchodů”. Vývoj globálních cen potravin (index FAO) však zatím nenaznačuje obrat k výraznějšímu růstu cen….ukazuje spíše na jejich stagnaci.
img

Ceny výrobců/PPI, ČR, červenec 2024

16.08.2024 Ceny průmyslových výrobců rostly v červenci výrazněji, než se čekalo: meziroční růst 1,7 % kontrastuje s tržním očekáváním meziročního cenového růstu na úrovni 1,1 %.
img

Evropské průmyslové oživení se odkládá, nikoliv však na neurčito

23.07.2024 Evropský průmysl stále uprostřed roku přešlapoval na místě, což má dopad i na Česko. Slabá červnová průmyslová výroba ukazuje, že oživení domácí průmyslové produkce bude pomalejší a pozvolnější. Přesto jak v Evropě, tak v Česku v oživení poptávky po průmyslovém zboží stále věříme. Hlavním hybatelem by měla být oživující spotřeba domácností, nižší úrokové sazby i postupná redukce zásob. Mezi jednotlivými průmyslovými odvětvími však budou přetrvávat velké rozdíly.
img

ČSOB Data Watch: Průmysl oživuje, ale hlásí výrazné rozdíly

06.06.2024 Průmyslová produkce v dubnu meziměsíčně vzrostla o 0,6 %, a meziročně tak byla kosmeticky nižší (o 0,2 %). Skončila lehce nad naším očekáváním (-2,5 %).
C:\fakepath\Německo4.jpg

Problémy ekonomiky Německa znepokojují jeho sousední země

25.04.2024 Problémy německé ekonomiky znepokojují sousedy Německa, a to od Švýcarska až po Polsko. Někteří zahraniční ekonomové Berlín vyzývají k reformám, aby se krize dál nešířila, píše agentura Reuters. Mezinárodní měnový fond (MMF) snížil prognózu růstu německé ekonomiky na letošní i příští rok o 0,3 procentního bodu. V letošním roce očekává růst hrubého domácího produktu (HDP) pouze o 0,2 procenta, což je mezi velkými zeměmi eurozóny nejslabší růst.
img

Průměrná délka doby splatnosti dosáhla rekordu. Zažila nejvyšší skok od krize v roce 2008

10.04.2024 Loňský rok se stal rekordním z hlediska nárůstu průměrné délky doby splatnosti pohledávek. Celosvětově doba splatnosti vzrostla o tři dny na 59 dnů, což je nejvyšší skok od roku 2008, kdy započala celosvětová finanční krize. Nárůst potřetí za sebou zaznamenal i ukazatel potřeby pracovního kapitálu (WCR), jenž se zvýšil o 2 dny na celkových 76 dnů. Vyplývá to z nejnovější analýzy Allianz Trade.
img

Průmysl zůstává v plusu a snaží se o "pozitivní obrat"

09.04.2024 Průmyslová produkce rostla v únoru meziročně o 0,7 %. Náš odhad byl o něco slabší (-0,5 % y/y) a výsledek je lehce pozitivním překvapením (i když vezmeme v potaz negativní revize). Naše sázky na “velmi postupnou” stabilizaci průmyslu se tak zatím spíše naplňují. Po sezónním očištění se meziměsíčně situace vylepšuje zejména díky segmentu automotive. Na klíčovém odvětví českého průmyslu je pozitivní i růst (v lednu slabých) nových objednávek a skutečnost, že s sebou automotive opět začíná táhnout některá navazující odvětví - například výrobce plastů. Současně se zastavil další propad některých energeticky náročných odvětví - základní zpracování kovů, chemický průmysl (3M růstu v řadě).
img

ČSOB Data Watch: Průmysl zůstává v plusu a snaží se o "pozitivní obrat"

08.04.2024 Průmyslová produkce rostla v únoru meziročně o 0,7 %. To je sice viditelně pod konsensem trhu (+3,5 % y/y), náš odhad byl však ještě slabší (-0,5 % y/y). Naše sázky na “velmi postupnou” stabilizaci se tak spíše naplňují a jsme pozitivně překvapeni tím, že průmysl zůstává v lehkém meziročním plusu.
img

Český průmysl srážejí vysoké ceny energií. Dražší výrobky pak nejsou konkurenceschopné

27.03.2024 Cenu elektřiny letos ovlivní návrat poplatků za obnovitelné zdroje a zvýšení regulovaných poplatků. Průmyslové společnosti přitom stále bojují s tím, že kvůli vysokým vstupním nákladům musejí zvyšovat ceny výrobků, které pak na trhu ztrácejí konkurenceschopnost.
img

Euro se odráží na základě očekávání vývoje sazeb na pozadí prudkého propadu v průmyslu. Přehled EUR/USD

19.03.2024 V lednu průmyslová výroba v eurozóně prudce poklesla o 3,2 %, zatímco meziročně se produkce snížila o 6,7 %, přičemž oba ukazatele dopadly mnohem hůře, než se předpokládalo. Největší evropská ekonomika již možná sklouzla do recese, neboť průmyslová výroba poklesla o více než 5 %. Pokles Německa táhne dolů celou eurozónu, což znamená, že pokud s sebou dříve Německo táhlo celý blok nahoru, nyní je tomu naopak.
C:\fakepath\prumysl2.jpg

Emise skleníkových plynů v Německu loni klesly

17.03.2024 Emise skleníkových plynů v Německu loni klesly o deset procent, což je nejhlubší propad od znovusjednocení země roku 1990. Ekonomika oslabila, zatímco výroba ekologické energie vzrostla. Podle Spolkového úřadu pro životní prostředí (UBA) je země na dobré cestě splnit svůj klimatický cíl pro rok 2030, kdy chce snížit emise oproti roku 1990 o 65 procent.
C:\fakepath\trader-16022024-52-zm.jpg

Německo dá čtyři miliardy eur na podporu ekologičtější výroby, uvádí Reuters

16.02.2024 Německá vláda podpoří energeticky náročné podniky, které přejdou na ekologickou výrobu. Podle zdrojů agentury Reuters se jim chystá poskytnout dotaci čtyři miliardy eur (bezmála 102 miliardy Kč). Je to součást snahy Německa stát se do roku 2045 klimaticky neutrální zemí.
img

Česká ekonomika se probouzí, co na to ČNB?

31.01.2024 Česká ekonomika se “bohudík” na konci roku 2023 zvládla oklepat z prudkého poklesu ve třetím kvartále a vzrostla o 0,2 % (meziročně zmírnila pokles na -0,2 %). To je v souladu s naším (minulý týden) aktualizovaným odhadem, který předpokládá po poklesu ekonomiky o 0,4 % v roce 2023 s letošním růstem o 1,4 %. I když ještě neznáme detaily HDP za čtvrtý kvartál 2023 (jedná se o první odhad) - z doprovodného komentáře vyplývá, že za stabilizací domácí ekonomiky stála především zahraniční poptávka.
img

Průmyslové ceny nadále klesají, a to hlavně v energeticky náročných odvětvích

17.01.2024 Tuzemské ceny průmyslových výrobců v prosinci meziměsíčně klesly o 0,5 %. S drobnou přestávkou v srpnu a září ceny v průmyslu setrvale klesají od února loňského roku. Navzdory tomu byly ale v meziročním vyjádření v prosinci stále o 1,4 % vyšší, což byl ale ve srovnání s naší prognózou i tržním konsensem pozvolnější růst (oboje +1,6 % y/y).
img

NAPŘÍČ TRHY

24.11.2023 Nálada v německé ekonomice se podle indexu nákupních manažerů v listopadu lehce zlepšila - index v průmyslu vzrostl na 42,3 bodu (6měsíční maxima) a celkový index na 47,1 bodu. Lepší čísla přišla také z celé eurozóny (index v průmyslu na 43,8 - rovněž půlroční maxima). I když na včerejší statistiky zareagovala koruna pozitivně a snažila se rozšiřovat své zisky, průmysl v Německu a v celé eurozóně má před sebou ještě minimálně několik měsíců klopýtání a slabé poptávky. Za prvé proto, že celková úroveň indexu nákupních manažerů v průmyslu (42,3 a 43,8) zůstává pod klíčovou hranicí 50 bodů a ukazuje na pokračující kontrakci (i když slabší než před měsícem). Za druhé pohled “pod pokličku” naznačuje, že německé průmyslové firmy dál čelí slábnoucí domácí i zahraniční poptávce a pokračují jak ve snižování stavu zásob (zkracování času dodávek), tak současně opatrně snižují stavy zaměstnanců.
C:\fakepath\zemni plyn 2.jpg

S&P: Spotřeba plynu v evropském průmyslu zůstane proti roku 2021 nižší

12.09.2023 Spotřeba plynu v evropském průmyslu zůstane přibližně o 20 procent nižší než v roce 2021, odhaduje společnosti S&P Global Commodity Insights. Evropští výrobci totiž loni kvůli dopadům energetické krize v Německu omezili výrobu. Přetrvávající škrty jsou pak známkou toho, že se v průmyslu začíná projevovat hlubší krize, uvedla dnes agentura Bloomberg.
C:\fakepath\trader-28082023-22-zm.jpg

Ifo: Nálada v sektoru německého vývozu se v srpnu dále zhoršila

28.08.2023 Nálada v sektoru německého vývozu se v srpnu dále zhoršila. V oslabeném chemickém odvětví se projevily známky zlepšení. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky dnes zveřejnil mnichovský výzkumný institut Ifo. Index hodnotící očekávání exportérů se v srpnu snížil na minus 6,3 bodu z červencové hodnoty minus šest bodů.
img

Ceny v tuzemském výrobním sektoru nadále svižně klesají

16.08.2023 Meziroční růst cen průmyslových výrobců v červenci zpomalil z 1,9 % na 1,4 %. To bylo jen nepatrně nad naší prognózou (+1,3 % y/y), zatímco tržní konsensus předpokládal o desetinu vyšší růst než skutečnost (+1,5 % y/y). Na nižší cenový růst v meziročním vyjádření nadále významně působila vysoká srovnávací základna loňského roku.
img

Auta i nižší ceny komodit pohánějí průmysl i zahraniční obchod

09.05.2023 Výsledky českého průmyslu i zahraničního obchodu za březen potěšily. Oběma indikátorům prospěla vyšší produkce automobilů i nižší ceny ropy a zemního plynu na světových trzích. Růst mezd v průmyslu se i v březnu pohyboval poblíž deseti procent, ve stavebnictví tuto úroveň překračoval. Outsiderem v březnu zůstalo české stavebnictví, které opět meziměsíčně pokleslo. Propad byl nicméně již nižší, než tomu bylo v únoru.
img

Březnový růst průmyslové výroby mírně korigoval slabý výkon v předchozích dvou měsících

09.05.2023 Tuzemská průmyslová produkce v březnu mírně korigovala slabší výkon v prvních letošních měsících, když meziměsíčně vzrostla o solidních 1,7 %. Průmyslová výroba tak v březnu byla meziročně vyšší o 2,4 % (NSA), resp. 2,3 % po očištění o efekt rozdílného počtu pracovních dní. To bylo nad tržním konsensem, který předpokládal růst o 1,9 % y/y (NSA) a naopak mírně pod naším odhadem, který činil 2,5 % (NSA).
img

Nová evropská regulace přichází do Česka. V oblasti kybernetické bezpečnosti významně ovlivní až 6 tisíc tuzemských společností včetně finančního sektoru

26.04.2023 Tuzemské firmy by se v brzké době měly začít připravovat na nové unijní regulace známé pod zkratkami NIS2 a DORA. Ty do českého podnikatelského prostředí přináší výrazný požadavek na zvýšení kybernetické bezpečnosti. Podle odhadů dopadnou až na šest tisíc českých firem a dalších organizací, které budou muset v následujících letech podstatně upravit svá bezpečnostní opatření, aby účinným způsobem snížily rizika možnosti kybernetických incidentů.
img

Podpoří vyšší poptávka po EV palladium a akcie Albemarle? 📊

23.03.2023 Albemarle (ALB.US) je největším dodavatelem lithia pro baterie elektrických vozidel od roku 2020. Ceny lithia jsou klíčovým faktorem ziskovosti společnosti – nálada kolem jejích akcií se zhoršila, protože ceny lithia klesly. Albemarle se také specializuje na chemické služby (brom, katalyzátory), ale lithium představovalo 68 % jejích příjmů v roce 2022. Společnost vydala optimistické předpovědi pro rok 2023 a očekává zlepšení poptávky. Hlavními riziky se jeví přízrak finanční krize, přísnější úvěrové podmínky pro spotřebitele a potenciální geopolitická rizika vyplývající z napjatých vztahů mezi Washingtonem a Pekingem. Společnost má výrobní závod v Číně.
img

Ranní okénko - Jestřábí šok

08.03.2023 Datový kalendář dnes plní údaj o vývoji české nezaměstnanosti. Během února měl podíl nezaměstnaných setrvat na 3,9 %. Proti sobě půjdou dva protichůdné vlivy, kdy ve směru lepšího výsledku budou působit zejména sezónní vlivy. Únor obvykle bývá prvním měsícem, kdy dochází k obratu nepříznivého trendu z přelomu roku a za jinak neměnných podmínek by podíl nezaměstnaných klesal. Proti tomu ale působily zhoršující se podmínky v české ekonomice.
img

Potvrzeno: česká ekonomika je ve spotřebitelské recesi

03.03.2023 Čísla za poslední kvartál roku 2022 byla revidována směrem dolů - ekonomika poklesla o 0,4 % mezikvartálně (oproti bleskovému odhadu -0,3 %). Meziročně tak dynamika hospodářství zpomalila na 0,2 %. Jedná se o druhý mezikvartální pokles v řadě a potvrzení probíhající recese v české ekonomice. Hlavním bolavým místem české ekonomiky nadále zůstává spotřeba domácností, která klesá pátým kvartálem v řadě. A zatímco celá ekonomika není se svým výkonem daleko od před-covidového roku 2019, spotřeba domácností je skoro 8 % pod ním.
img

Výrobní ceny ukázaly na pozvolné inflační odeznívání

01.03.2023 Pohled na včerejší lednové výrobní ceny centrálním bankéřům moc optimismu do žil nalít nemohl. I když meziročně dynamika výrobních cen v průmyslu, cen stavebních prací i cen služeb pro podniky lehce zvolnila, je to odeznívání jen velmi pozvolné, které potvrzuje naše sázky na značnou perzistenci neenergetické inflace. Spotřebitelská inflace sice ve druhé polovině letošního roku automaticky zvolní do jednociferných hodnot, posun do blízkosti cíle v letech 2024 a 2025 však může být o poznání složitější.
img

Smíšené vyhlídky tuzemského průmyslu

07.02.2023 Tuzemský průmysl zakončil minulý rok mírným 0,2% růstem (meziměsíčně), za celý rok 2022 pak přidal k dobru 1,7 %. Přestože produkce v automobilovém sektoru v prosinci mírně poklesla, v celoročním úhrnu to byl právě automotive, který držel průmysl nad vodou. Meziročně vzrostla v automobilovém sektoru výroba o téměř 12 %, byť tento výsledek je třeba poměřovat s relativně nízkou srovnávací základnou předminulého roku, kdy vrcholily problémy v globálních dodavatelských řetězcích a s tím spojený nedostatek vstupů potřebných pro výrobu.
img

Forex: Solidní listopadová čísla z francouzského průmyslu

10.01.2023 Po solidních německých číslech tamního průmyslu za listopad se dnes za stejný měsíc dozvíme čísla z Francie. A i tady čekáme robustní meziměsíční dynamiku. Výsledek by měl být povzbuzením pro data za celou eurozónu, která budou publikována v závěru týdne.
C:\fakepath\Carl-Icahn-161120221.jpg

Jak Carl Icahn znovu porazil trhy

16.11.2022 Investor Carl Icahn patří mezi nejzkušenější světové investory. I přes svůj věk (86 let) je stále aktivní investor, který si libuje v současných rozbouřených vodách. Carl Icahn je nesmlouvavý muž, jehož praktiky jsou často na hraně. Dá se zařadit mezi aktivistické investory, kteří kupují problematické firmy a následně se je pokouší postavit na nohy a následně prodat. Jeho metody jsou však někdy tak kruté, že často dosáhne vítězství už jakmile se akcionáři a správní rada dozvědí, že koupil podíl ve firmě. Icahn patřil k lidem se kterými počítal americký prezident Donald Trump, pro svůj ekonomický program. Icahn byl jeho poradce mezi lety 2016 až 2017. Pojďme se nyní podívat, jak Icahn nyní obchoduje.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Ifo: Nálada mezi německými exportéry se dál zlepšila

23.02.2021 Nálada mezi německými exportéry se v únoru třetí měsíc za sebou zlepšila, její index vystoupil na nejvyšší úroveň od září 2018. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky dnes zveřejnil mnichovský institut Ifo.
nemecko 08012014.png

Němečtí exportéři čekají růst poptávky

26.11.2015 Němečtí exportéři očekávají v příštích měsících růst zahraniční poptávky díky slabšímu euru. Vyplývá to z průzkumu mnichovského ekonomického institutu Ifo. Obzvláště optimističtí jsou podle průzkumu například výrobci automobilů, a to navzdory skandálu kolem falšování emisních testů koncernem Volkswagen.
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | Nasdaq | USA | OPEC | Koruna | Evropská unie | HDP | Měnová politika | Německo | Francie | Polsko | Analytik | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Poptávka | Recese | Rizika | Politika | Export | Průmyslová výroba | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Míra nezaměstnanosti | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Aktiva | Akvizice | Analýza | Bloomberg | Bod | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Garance | DAX | Distribuce | Dlouhá pozice | ECB | Ekonomika | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Finanční trh | Finanční trhy | Hedging | Indikátor | Investice | Investor | Investování | Komodity | Kotace | Kurz | MIFID | MMF | Marže | Měna | Měny | Nástroj | P/E | PEG | Portfolio | Pozice | Riziko | Ropa | S&P 500 | Trend | Ukazatel | Výkonnost | Zlato | ČNB | Úrokové sazby | Jednotná evropská měna | Banky | Doporučení | EUR | USD | Obchodování | Goldman Sachs | Finanční krize | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Evropská ekonomika | Komerční banka | Americký prezident | XTB | Indexy | Spekulanti | Investoři | Fond | EU | Finanční sektor | Zasedání Fedu | Ekonom | Byznys | Pravděpodobnost | Výnosy dluhopisů | Hospodářská krize | Ceny komodit | Optimismus | Výsledky | Index nákupních manažerů | ČSOB | Obchodovat | Regulace | Financování | Investiční společnosti | Výrobní ceny | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Mezinárodní měnový fond | Obchodníci | Centrální bankéři | Raiffeisenbank | Index | Investiční strategie | Analýzy | Banka | Brent | CashFlow | Cena | Cena ropy brent | CZK | Česká ekonomika | Dolar | Ekonomický kalendář | Eura | Evropská měna | Evropská rada | Finanční prostředky | Graf | Hrubý domácí produkt | Index S&P 500 | Investiční | Investiční doporučení | J&T | E15 | Makroekonomické ukazatele | Míra inflace | Obchodníci s cennými papíry | Portfolia | Prognóza | Rakousko | Reuters | Ropy | Sázky | Trh | Tržní podíl | Volkswagen | Výnosy z dluhopisů | Zemní plyn | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Předpověď | Zisky | EIA | Benzín | Andrej Babiš | CEE | Čistá marže | Doba splatnosti | EBITDA | EV | Indie | Redukce | ROCE | Spojené státy | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | Komise | Volby | Investment | Energy Aspects | Generali Investments CEE | Sentix | Institut Ifo | Thomson Reuters | Průmyslová produkce | Úspěch | Podnikání | Automobilový průmysl | Hospodářské výsledky | Globální trhy | Fundamentální ukazatele | Energie | Přehled | Agentura Reuters | Forbes | Firmy | Economist | S&P Global | Agentura Bloomberg | Dnešní ekonomický kalendář | Uvolňování měnové politiky | Propad | Kurz domácí měny | S&P | Marže společností | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Nejistota | Tempo růstu | Akcionáři | Výhled | Bankéři | Konsensus | Mzdy | Ekonomická situace | Krize | Výnosy | Zásoby zemního plynu | xStation | ČTK | HDP eurozóny | J&T Finance Group | Hlavní ekonom | Odhad HDP | Očekávání | Carl Icahn | Generali Investments | Vydělávat peníze | Palladium | MiFID II | Lithium | Investiční skupiny | Ceny lithia | Tržní očekávání | Geopolitická rizika | Podnikání na kapitálovém trhu | Podniky | Prognóza ČNB | Akcie společnosti | Geopolitika | Spotřebitelská inflace | Použití finanční páky | Evropská komise | Hodnota indexu | Majetek | Zvýšení sazeb | Inflace v ČR | Rozdílové smlouvy | Český průmysl | Podíl nezaměstnaných | Výnosové křivky | Pokles cen | Inverze výnosové křivky | Obavy z recese | Pohonné hmoty | Růst mezd | Pravděpodobnost recese | PPF | Finanční situace | Energetické firmy | Trinity Bank | Investujte zodpovědně | Deficit | Prezident Donald Trump | WIFO | Německá vláda | Trinity | LNG | Objem | Obchod | Trh práce | Německý průmysl | Průmyslová výroba v eurozóně | ČSÚ | Růst průmyslové výroby | Konkurenceschopnost | Technické analýzy | Parlamentní volby | Radomír Jáč | Ceny v průmyslu | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen průmyslových výrobců | Růst cen | Studie | BDI | Datový kalendář | Vysoké riziko | Přebytek obchodu | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Indexy nákupních manažerů | Miliardy | Vyhlídky | Sdružení automobilového průmyslu | Průzkumy | Legislativa | Domácí měny | Americká data | Domácí poptávka | Automobilový sektor | Dnes zveřejněná data | Zveřejněná data | Struktura HDP | Financovat | Vývoj zásob zemního plynu | Statistika | Předpovědi | Ceny výrobců | Dynamika mezd | Průmysl | Předvolební průzkumy | ADP | Jan Vejmělek | PLN | Vyšší poptávka | Impuls | Výrazný pokles | Ceny potravin | Čína a USA | Rozvoj | Stavební produkce | Tuzemský průmysl | Export z Německa | Stavebnictví | Problémy | Výzkumný institut | Finanční ztráty | Pojišťovny | Prognózy | Nejistoty | Předčasné parlamentní volby | Evropský průmysl | Plyn | Nálada | Termínové kontrakty | Kontrakty | Časopis Forbes | KKCG | Škoda Auto | Míra | Energetický a průmyslový holding | Daniel Křetínský | Nižší ceny ropy | Ceny stavebních prací | Ceny zemědělských výrobců | Úroky | Konec roku | Investiční aktivity | Měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Nižší úrokové sazby | Předseda | Investujte | Naše prognóza | Zpracování kovů | xStation5 | Bydlení | EY | SPD | Snižování stavů | Růst hrubého domácího produktu | Investiční aktivita | Růst akciových trhů | Růst poptávky | Inovace | Miliardy eur | Budoucnost | Ifo | Clemens Fuest | Zemědělství | Poradenství | Tržní trendy | Proinflační | Vyšší inflace | Analytička | Ukazatele | Výroba v eurozóně | Ceny v zemědělství | Ceny energií | Komunikace | Trump | Prezident | Trhy | Evropské ekonomiky | Negativní dopad | Nejprudší pokles | Pokles | Situace | Klaus Wohlrabe | Ifo Clemens Fuest | Prezident Ifo | Finance Group | Meziroční růst | Výstupy | Raiffeisenbank a.s. | Zlepšení | Obchody | Výdaje | Zrychlení růstu | Rozhodování | Recese ve Spojených státech | Americké ekonomiky | Průměrná cena | Poptávky po ropě | Toyota | Vývoj | Šok | Martin Gürtler | Výkyvy | Další vývoj | Stimuly | Průmyslové ceny | Pokles HDP | Dnešní čísla | Měnové podmínky | Měnové zasedání | Měnové zasedání bankovní rady | Spotřebitelé | Ekonomický rozvoj | Aktuální situace | Nejslabší růst | Pokles cen komodit | Situace v Číně | MPSV | Škoda | Demokraté | Návrh zákona | Domácnosti | Růst | Signál | Potenciál | Evropský parlament | The Economist | Allianz | Farmaceutické firmy | Křetínský | Ceny elektřiny | Ekonomiky | Jana Steckerová | Březnová data | Poradce | Organizace | Závislost | Práce | FAO | Údaje | Německá průmyslová produkce | Karel Komárek | Extrémní nárůst | NÚKIB | Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost | Přebytek běžného účtu | Výpadky | Dodavatelské řetězce | Úspory | Hospodářské oživení | EP | Statistiky | Trade | Premiér Andrej Babiš | Surové ropy | Evropská data | Znovusjednocení země | Data z trhu práce | 3M | Německé ministerstvo hospodářství | Ministerstvo hospodářství | Energetické úspory | Maloobchod | Zaměstnanci | Dovoz | Vývoz | Průmysl v Německu | Stavebnictví v březnu | Cyber security | Bezpečnost | Kontrakce | Pokles dovozů | Patrik Tkáč | Oživení české ekonomiky | RBI | Auta | Dnešní výsledky | CL | Předseda dozorčí rady | Spoluzakladatel | JDE | Unie | ČR | Andrej Babiš (ANO) | Soubor pravidel | Slabá poptávka | Berlín | Vývoz z Německa | Tempo poklesu | EPH | Energetický a průmyslový holding (EPH) | Agrofert | Moravia Steel | Úvěrové podmínky | Největší evropská ekonomika | ZIL | Dezinflační tendence | Slabší ekonomika | Neočekávané události | Ocenění | Růst tržeb | Ceny | Společnost XTB | Ocelářství | Oživení poptávky | Czechoslovak Group | Vládní koalice | Výrobní sektor | TSLA | Snížení emisí | Slabší kurz | Elektromobily | Index exportních očekávání | Snížit emise | Riziko poklesu cen | Ranní okénko | Průmyslové oživení | Energetický sektor | Měnový fond | Žebříček nejbohatších Čechů | Žebříček nejbohatších | Nařízení | Felbermayr | Spotřebitelská poptávka | Proražení | Produkce ve stavebnictví | Životní prostředí | EP Corporate Group | Pokles zásob | Počasí | Inženýrské stavitelství | Evropské centrální banky | ACT | Vývoj zásob zemního plynu v USA | Tržní ceny | Dnešní HDP | Růst produktivity | TSLA.US | Výrazný růst | Průmyslové společnosti | xStation 5 | Trinity Bank Lukáš Kovanda | Míra úspor | Ceny ropy Brent | Emise skleníkových plynů | Objednávky | Meziroční růst cen | Ceny producentů | Cenové trendy | Riziko ztráty | Oslabení | Investor Carl Icahn | Ceny dřeva | KOL | Růst v průmyslu | Evropské společnosti | Spotřeba domácností | Cíle | Příležitosti | Zajišťování | Nové prognózy | ICT | CO2 | Dodavatelský řetězec | Tkáč | Odvětví | Flexibilita | Provozní náklady | Dodávky ruského plynu | PIE | Růst výrobních cen | Occidental Petroleum | Albemarle | Psychologické úrovně | Vratislav Zámiš | První odhad | Výrobní inflace | Školení | David Vagenknecht | Růst výroby | Společnosti | Opatření | ANO | Volby v Německu | Sdílení automobilů | Ceny plynu | Extrémní počasí | Kompenzace | Týdeník Euro | Parlamentní volby v Německu | Problémy v dodavatelských řetězcích | mmBtu | Zemní plyn (LNG) | Energetická krize | Kellnerová | Automotive | Navyšování cen | Minulá výkonnost | Češi | Energetické krize | Vysoké ceny | Složení portfolia | Výzkumný institut Ifo | Zboží dlouhodobé spotřeby | Robert Habeck | Veřejné investice | Společnost | Průmyslový sektor | TIM | Nová německá vláda | | Rozšíření | Rostoucí inflace | Výkon průmyslu | Emise uhlíku | Fundamentální analýzy | Spotřebitelské inflace | Hodnoty měny | Miliardy USD | Ocel | Celosvětová spotřeba | Reality | Omezení dodávek | Sev.en | Invaze na Ukrajinu | Ruské invaze na Ukrajinu | Zkapalněný zemní plyn | Invaze | Pokles inflace | Řetězec | Řetězce | Světové produkce | Úrokové platby | Cenové změny | Dodávky LNG | Vysoké ceny energií | Allianz Trade | Zákonodárci | Správní rada | Cenové prognózy | Occidental | Southwest | Marketingová komunikace | Pokles zisku | Kevin Tran Nguyen | Výrobci automobilů | Zákaz dovozu | Německé ekonomiky | Topné oleje | Holding Agrofert | Energetický trh | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Matěj Široký | Vysoké inflace | Konkurent | Icahn a S&P 500 | Sektorové investování | Průmyslové firmy | Společnosti produkující ropu | Výrobci elektřiny | Výrobci spotřebního zboží | Distribuce plynu | Obchodní řetězce | Výrobci autodílu | IT servis | Výrobci zdravotnického materiálu | Southwest Gas Holdings | Southwest Gas | Konec energetické krize | Industriální společnosti | CZ | Německý svaz | Strukturální změny | Hospodářský pokles | Další regulace | Bankovní rady ČNB | Růstový potenciál | Ziskovosti společnosti | Dopady energetické krize | Německé podniky | Němečtí exportéři | Zkapalněný zemní plyn (LNG) | Cenový růst | Ceny ropy a zemního plynu | Svaz průmyslu | Vyšší náklady | Obnovitelné zdroje | Vrcholové vedení | Proinflační faktor | Dalibor Trojek | Vyšší ceny | Překážky | Klesající inflace | Svaz průmyslu a dopravy | Srovnávací základna | Nové investice | Nálada mezi německými exportéry | Nová evropská regulace | Evropská regulace | NIS2 | Network and Information Security 2 | Network and Information Security | Směrnice NIS2 | Jan Tomíšek | Odborník na kybernetickou bezpečnost | ROWAN LEGAL | Digital Operational Resilience Act | DORA | Nařízení DORA | Josef Donát | Zakladatel | Potravinářství | Pohledávky | Vice | Směřování | Nárůst cen energií | Komárek | Hospodářský model | Finanční podmínky | Ekonomické podmínky | Bývalý premiér | Services | TROJEK | ProCent | Rok 2024 | Technologické inovace | Dobrá zpráva | Holding | Náklady financování | Dotace | Spojené státy americké | Investments | Výkon | Problémy Německa | ČSOB Data Watch | ČSOB Data | Data Watch | Nákupy | Náklady na těžbu | Žebříček | Financial | Vlády | Emise skleníkových plynů v Německu | SOK | Sezónní vlivy | Problémy ekonomiky Německa | Problémy ekonomiky | EP Corporate | Předčasné volby | Body | Investování je rizikové | Nárůst cen | Náklady | Ropa a zemní plyn | Budoucnost energetiky | Role Spojených států | Vytápění | Export LNG | Aktuální zásoby | Aktuální zásoby v USA | Počasí a Poptávka | Diskontní nákupy | Krátkodobá spekulace | Hedging proti rizikům | Využití sezónních trendů | Geopolitická analýza | Důležité Tržní Trendy | Globální Spotřeba | Vývoj zásob ropy Brent | OPEC a Geopolitika | Budoucnost ropného trhu | Růsty obnovitelných zdrojů | Flexibilita amerických producentů
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | ČTK | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | Cena | FOREX | Pivot

Předchozí klíčová slova

Cheat Sheet zdarma
Cheaty
Checklist
Checklist tradera
Check Point Software Technologies
Che-fej
Chelsea
Chemical Activity Barometer
Chemická společnost
Chemické společnosti

Následující klíčová slova

Chemring Group
Cheniere Energy
Cheniere Energy (LNG.US)
Cheptel
Cherry Lane
Cherry Lane Investments
Cherry Trade
Chersonská oblast
Chery
Chery Automobile
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
reklama
Purple ebook obchodování ropy
Potvrďte prosím... Zavřít