Středa 22. ledna 2025 01:10
reklama
RebelsFunding
reklama
RebelsFunding
reklama
Dukascopy new
reklama
Purple ebook česká koruna

Prezident Ifo

C:\fakepath\Nemecko5.jpeg

Ifo: Podnikatelská nálada v Německu se opět zhoršila

17.12.2024 Podnikatelská nálada v Německu se v prosinci opět zhoršila. Hodnota indexu, který ji sleduje, se snížila na 84,7 bodu ze zpřesněné listopadové hodnoty 85,6 bodu. Uvedl to dnes německý hospodářský institut Ifo, který index sestavuje. Podle něj je to nejnižší hodnota od května 2020. Analytici v anketě agentury Reuters očekávali prosincovou hodnotu indexu na 85,6 bodu.
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

Ifo: Podnikatelská nálada se v Německu opět zhoršila

25.11.2024 Podnikatelská nálada v Německu se v listopadu opět zhoršila. Hodnota indexu, který ji sleduje, se snížila na 85,7 bodu z říjnových 86,5 bodu. Uvedl to dnes německý hospodářský institut Ifo, který index sestavuje. Analytici v anketě agentury Reuters očekávali pokles indexu pouze na 86 bodů.
C:\fakepath\Nemecko8.jpg

Nálada v Německu se v říjnu poprvé za pět měsíců zlepšila

25.10.2024 Podnikatelská nálada v Německu se v říjnu poprvé za pět měsíců zlepšila, a to výrazněji, než se očekávalo. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky dnes zveřejnil mnichovský ekonomický institut Ifo. Jeho index nálady se zvýšil na 86,5 bodu z 85,4 bodu v předchozím měsíci. Analytici v anketě agentury Reuters předpovídali méně výrazný nárůst, a to na 85,6 bodu.
C:\fakepath\Nemecko9.jpg

Ifo: Podnikatelská nálada v Německu se opět zhoršila

24.09.2024 Podnikatelská nálada v Německu se čtvrtý měsíc za sebou zhoršila a ocitla se nejníže od ledna. Hodnota indexu, který ji sleduje, se v září snížila na 85,4 bodu ze srpnových 86,6 bodu. Firmy byly méně spokojené zejména se současným podnikáním, zhoršil se ale i výhled na příští měsíce, uvedl dnes mnichovský ekonomický institut Ifo.
C:\fakepath\eurozona3.jpg

Ifo: Úspěch krajní pravice ve volbách může zhoršit konflikty v eurozóně

11.06.2024 Úspěch krajní pravice a radikálních stran ve volbách do Evropského parlamentu může podle šéfa mnichovského ekonomického insitutu Ifo Clemense Fuesta ohrozit spolupráci členských států v obchodní politice. Vyostřit se mohou mimo jiné konflikty ohledně zadlužení členů eurozóny. Fuest to dnes řekl v Drážďanech.
C:\fakepath\Nemecko8.jpg

Oživení německé ekonomiky se podle centrální banky oddaluje

26.01.2024 Německá ekonomika si na zotavení pravděpodobně počká déle, než se předpokládalo. V letošním prvním čtvrtletí bude hrubý domácí produkt (HDP) Německa v nejlepším případě stagnovat. Uvedla to dnes německá centrální banka v pravidelné měsíčně zprávě o stavu domácí ekonomiky.
C:\fakepath\Německo3.jpg

Německá ekonomika ve druhém čtvrtletí roku podle statistiků stagnovala

28.07.2023 Růst německé ekonomiky se ve druhém čtvrtletí zastavil, hrubý domácí produkt (HDP) zůstal ve srovnání s předchozím čtvrtletím beze změny. Vyplývá to z rychlého odhadu, který dnes zveřejnil spolkový statistický úřad. V meziročním srovnání ekonomika podle sezonně, cenově a kalendářně očištěných údajů o 0,2 procenta klesla.
img

DE30: DAX pod úrovní 16 000 bodů. Rozšířený výprodej v Evropě

24.05.2023 Polovina týdne přináší pokračování klesající vlny mezi evropskými benchmarky. Vedle německého DAXu (DE30), který je téměř 1,3 % pod čarou, výrazně ztrácí také FTSE (UK100) a CAC40 (FRA40). Podnikatelské vyhlídky v Německu se poprvé od října zhoršily. Investoři dnes začínají nově vnímat rizika, která představuje cyklus zpřísňování měnové politiky ECB prováděný na pozadí oslabujících makrodat.
C:\fakepath\nemecko.jpg

Ifo: Podnikatelská nálada v Německu se v říjnu mírně zhoršila

25.10.2022 Nálada německých podnikatelů se v říjnu mírně zhoršila a zůstává na nejslabší úrovni od května 2020. Firmy jsou méně spokojené se současným podnikáním, mírně se však zlepšilo jejich očekávání, i když se stále obávají nadcházejících měsíců. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky dnes zveřejnil německý ekonomický institut Ifo.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Nálada německých exportérů v září znovu klesla, je nejníže od května 2020

27.09.2022 Nálada mezi německými exportéry se v září znovu zhoršila a ocitla se nejníže od května 2020, tedy od začátku pandemie covidu-19. Slábnoucí růst globální ekonomiky tlumí veškerá očekávání růstu ve střednědobém horizontu, uvedl dnes mnichovský institut Ifo. Souhrnný index exportních očekávání v září klesl na minus šest bodů ze srpnových minus 2,8 bodu.
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

Ifo: Podnikatelská nálada v Německu se zhoršila, pesimistický je i výhled

24.06.2022 Podnikatelská nálada v Německu se v červnu zhoršila. Hodnota indexu institutu Ifo klesla na 92,3 z květnových 93 bodů. Firmy jsou o něco méně spokojené se současnou situací a výrazně hůře hodnotí výhled do budoucna. Velké starosti jim dělají rostoucí ceny energií a hrozící nedostatek plynu.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Ifo: Nálada mezi německými exportéry v březnu klesla nejvíce od začátku pandemie

28.03.2022 Nálada mezi německými exportéry v březnu poklesla nejvíce od začátku pandemie covidu-19. Pesimismus vyvolala ruská invaze na Ukrajinu. Vyplývá to z průzkumu mezi zhruba 2300 výrobci, jehož výsledky dnes zveřejnil mnichovský institut Ifo.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Ifo: Koronavirová pandemie způsobila Německu ekonomické ztráty 330 miliard eur

17.02.2022 Náklady na koronavirovou krizi v letech 2020 a 2021 v Německu dosáhly 330 miliard eur (osm bilionů Kč). To odpovídá ztrátě deseti procent hrubého domácího produktu (HDP) za rok 2019, uvedl dnes na základě svých propočtů ekonomický institut Ifo.
C:\fakepath\nemecko.jpg

Podnikatelská nálada v Německu se v prosinci šestý měsíc za sebou zhoršila

17.12.2021 Podnikatelská nálada v Německu se v prosinci šestý měsíc za sebou zhoršila. Největší evropská ekonomika se potýká s problémy v dodavatelských řetězcích a s dopady protipandemických opatření. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky dnes zveřejnil mnichovský institut Ifo.
img

Bank of England se snaží manipulovat s inflací prostřednictvím trhu práce

25.11.2021 Libra zůstává pod tlakem, protože se zdá, že naděje na změnu politiky, s níž obchodníci v prosinci počítají, je velmi malá.
C:\fakepath\Nemecko5.jpeg

Podnikatelská nálada v Německu se v listopadu pátý měsíc za sebou zhoršila

24.11.2021 Podnikatelská nálada v Německu se v listopadu pátý měsíc za sebou zhoršila. Výrobci se dále potýkají s problémy v dodavatelských řetězcích a to zhoršuje spolu s nárůstem počtu nakažených koronavirem vyhlídky růstu největší evropské ekonomiky. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky dnes zveřejnil výzkumný institut Ifo.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Podnikatelská nálada v Německu se v říjnu čtvrtý měsíc za sebou zhoršila

25.10.2021 Podnikatelská nálada v Německu se v říjnu čtvrtý měsíc za sebou zhoršila, výrobci se mimo jiné dál potýkají s problémy v dodavatelských řetězcích. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky dnes zveřejnil výzkumný institut Ifo. Německo má největší ekonomiku v Evropě.
C:\fakepath\i-24092021-lv.gif

Podnikatelská nálada v Německu se v září opět zhoršila

24.09.2021 Podnikatelská nálada v Německu se v září třetí měsíc za sebou zhoršila, výrobci se potýkají s problémy v dodavatelských řetězcích. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky dnes zveřejnil mnichovský výzkumný institut Ifo.
C:\fakepath\Německo2.jpg

Ifo: Podnikatelská nálada v Německu se v srpnu druhý měsíc za sebou zhoršila

25.08.2021 Podnikatelská nálada v Německu se v srpnu druhý měsíc za sebou zhoršila. Firmy se obávají přetrvávajících problémů v dodavatelských řetězcích a dalšího nárůstu počtu případů nákazy koronavirem. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky dnes zveřejnil mnichovský výzkumný institut Ifo.
C:\fakepath\Německo.jpg

Podnikatelská nálada v Německu se v červenci nečekaně zhoršila

26.07.2021 Podnikatelská nálada v Německu se v červenci překvapivě zhoršila. Přispěly k tomu přetrvávající problémy v dodavatelském řetězci a obavy z růstu počtu nových případů nákazy koronavirem. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky dnes zveřejnil mnichovský výzkumný institut Ifo.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Ifo: Podnikatelská nálada v Německu se v červnu zlepšila více, než se čekalo

24.06.2021 Podnikatelská nálada v Německu se v červnu zlepšila více, než se očekávalo. Zlepšilo se hodnocení současných podmínek, ale také optimismus firem ohledně vývoje ve druhé polovině roku, uvedl dnes institut Ifo. Jeho index podnikatelské nálady na tento měsíc vystoupil na 101,8 bodu z květnové hodnoty 99,2 bodu.
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

Podnikatelská nálada se v Německu v květnu zlepšila více, než se čekalo

25.05.2021 Podnikatelská nálada v Německu se v květnu zlepšila více, než se čekalo. Vyplývá to z výsledků průzkumu institutu Ifo. Ke zlepšení přispívá pokles počtu nových případů nákazy koronavirem a opatrné otevírání největší evropské ekonomiky. Index podnikatelské nálady na tento měsíc tak podle Ifo vystoupil na 99,2 bodu, což je dvouleté maximum, z dubnové hodnoty 96,6 bodu. Analytici v anketě agentury Reuters čekali mírnější vzestup, a to na 98,2 bodu.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Podnikatelská důvěra v Německu se v dubnu zlepšila méně, než se čekalo

26.04.2021 Podnikatelská důvěra v Německu se v dubnu zlepšila méně, než se čekalo. Vyplývá to z výsledků průzkumu institutu Ifo. Vedle třetí vlny pandemie brání zotavení ekonomiky i globální nedostatek čipů. Index podnikatelské nálady tak v dubnu vystoupil pouze na 96,8 bodu z březnové hodnoty 96,6 bodu. Analytici v anketě agentury Reuters čekali vzestup na 97,8 bodu.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Ifo: Podnikatelská nálada v Německu je nejlepší od června 2019

26.03.2021 Podnikatelská nálada v Německu se v březnu výrazně zlepšila a její index je nejvýše od června 2019. Vyplývá to z výsledků průzkumu institutu Ifo. Firmy jsou mnohem spokojenější s aktuální situací a navzdory rostoucímu počtu nakažených novým koronavirem se jim vrátil také optimismus ohledně příštích měsíců. Index podnikatelské nálady na březen vystoupil na 96,6 bodu z únorových 92,7 bodu.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Ifo: Nálada mezi německými exportéry se dál zlepšila

23.02.2021 Nálada mezi německými exportéry se v únoru třetí měsíc za sebou zlepšila, její index vystoupil na nejvyšší úroveň od září 2018. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky dnes zveřejnil mnichovský institut Ifo.
C:\fakepath\nemecko.jpg

Ifo: Podnikatelská nálada v Německu se v únoru zlepšila

22.02.2021 Podnikatelská nálada v Německu se v únoru zlepšila mnohem výrazněji, než se očekávalo. Německá ekonomika těží z příznivého vývoje v průmyslu, který pomáhá kompenzovat negativní dopady pandemie covidu-19. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky dnes zveřejnil institut Ifo.
C:\fakepath\Německo.jpg

Ifo: Podnikatelská nálada v Německu je nejslabší za půl roku

25.01.2021 Podnikatelská nálada v Německu v lednu klesla na šestiměsíční minimum, a to v důsledku druhé vlny šíření koronaviru, která přerušila zotavování ekonomiky. Ukázal to průzkum, jehož výsledky dnes zveřejnil institut Ifo. Německo je největší ekonomikou v Evropě a největším obchodním partnerem České republiky.
C:\fakepath\Německo.jpg

Podnikatelská nálada v Německu se v prosinci nečekaně zlepšila

18.12.2020 Podnikatelská nálada v Německu se v prosinci po dvou měsících nečekaně zlepšila. Nezabránila tomu ani přísnější protikoronavirová opatření zaváděná kvůli druhé vlně pandemie. Firmy jsou spokojenější s aktuální situací a méně skepticky hledí i do budoucna. Informoval o tom dnes hospodářský institut Ifo. Jeho index podnikatelské nálady vystoupil na 92,1 z listopadových 90,9 bodu.
C:\fakepath\eurusd-26102020-2.png

Forex: Dolar posiluje, těží z obav z koronaviru

26.10.2020 Americký dolar dnes posiluje. Investoři ho využívají jako bezpečné útočiště kvůli stoupajícímu počtu případů nákazy koronavirem a nejistotě kolem dalších opatření na podporu ekonomiky Spojených států. Euro vůči dolaru kolem 16:00 SEČ ztrácelo zhruba 0,4 procenta na 1,1810 EUR/USD.
C:\fakepath\Německo2.jpg

Podnikatelská nálada v Německu se kvůli viru zhoršila

26.10.2020 Podnikatelská nálada v Německu se v říjnu zhoršila. Důvodem jsou obavy firem z rostoucího počtu případů nákazy novým koronavirem, kvůli kterým jsou mnohem skeptičtější, co se dalšího výhledu týče. Vyplývá to z dnešní zprávy institutu Ifo. Jeho index důvěry klesl na 92,7 ze zářijových 93,2 bodu. Pokles přišel po pěti měsících růstu. Analytici v anketě agentury Reuters čekali snížení indexu v průměru na 93 bodů.
C:\fakepath\nemecko.jpg

Podnikatelská nálada v Německu se nad očekávání zlepšila

25.08.2020 Podnikatelská důvěra v Německu v srpnu vzrostla čtvrtý měsíc po sobě a zlepšila se více, než se čekalo. Vyplývá to z dnešních dat institutu Ifo. Údaje podle agentury Reuters signalizují, že se firmy v největší evropské ekonomice vzpamatovávají z koronavirového šoku.
img

Okénko trhu - Ifo index předčil očekávání

27.07.2020 Téměř přesně na den před osmi lety, pronesl tehdejší šéf ECB Mario Draghi slavnou větu „whatever it takes“, a signalizoval tak pevnost evropské struktury. Minulé úterý jsme byli svědky dalšího důležitého milníku, kdy se země Evropské unie dohodly na záchranném balíčku ve výši 750 mld. euro. To přineslo vlnu optimismu na trhy a odrazilo se i v dnes zveřejněném Ifo indexu, který hodnotí celkové podnikatelské klima. Index překonal konsensus analytiků a v červenci vrostl na 90.5 bodů oproti červnové hodnotě 89.3 bodů. Vpřed hledící složka indexu (Ifo Expectations) vrostla dokonce na nejvyšší úroveň od roku 2018 na hodnotu 97 bodů, oproti předchozí hodnotě 91.6 bodů. To naznačuje, že zlepšení ekonomické situace v Německu je již v běhu. Za pozitivním vývojem stojí kromě evropského záchranného balíčku i tamní v červnu zveřejněná fiskální podpora ve výši 130 mld. euro. Prezident Ifo institutu nicméně dodal, že míra nejistoty zůstává nadále vysoká.
C:\fakepath\top-24062020-lv-9.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

24.06.2020 1) Asijsko-pacifický region se obchodoval smíšeně, když investoři reflektovali nadále vysokou dynamiku nových případů nakažení onemocněním COVID-19 ve Spojených státech, Brazílii a Asii. Například Tokio reportovalo 55 nových případů nákazy, což je nejvíce od začátku května.
C:\fakepath\Německo.jpg

Ifo: Podnikatelská nálada v Německu v červnu rekordně vzrostla

24.06.2020 Podnikatelská nálada v Německu se v červnu dál zlepšovala. Její index, který sestavuje mnichovský institut Ifo, vystoupil na 86,2 bodu z květnových 79,7 bodu. Zaznamenal tak rekordní vzestup. Firmy hodnotí lépe svoji současnou situaci a výrazně se zlepšilo i jejich očekávání. Německé podniky tak už vidí po koronavirové pandemii světlo na konci tunelu, řekl dnes prezident Ifo Clemens Fuest.
C:\fakepath\nemecko 07062013.jpg

Podnikatelská nálada v Německu se v únoru nečekaně zlepšila

24.02.2020 Podnikatelská nálada v Německu se v únoru překvapivě zlepšila. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky dnes zveřejnil institut Ifo. Jeho index důvěry se zvýšil o 0,1 na 96,1 bodu. Současnou situaci podniky sice hodnotí ještě hůře než v lednu, s větším optimismem ale hledí do dalších šesti měsíců.
img

Měsíčník finančních trhů – Leden 2020

04.02.2020 Globální ekonomika loni vzrostla o 2,3 %, což byl nejpomalejší růst za deset let. Letos by tempo růstu mohlo zrychlit na 2,5 %. Vyplývá to ze zprávy o situaci a vyhlídkách světové ekonomiky (WESP), kterou zveřejnila OSN. OSN upozornila, že i deset let po finanční krizi je globální ekonomika pomalá. Obchodní a geopolitické napětí mohou dál podkopat její oživení. "V letošním roce je tu naděje na oživení, ale rizika poklesu a zranitelnosti zůstávají velmi výrazná," varoval vedoucí oddělení strategie pro globalizaci a rozvoj při Konferenci OSN o obchodu a rozvoji (UNCTAD) a spoluautor studie Richard Kozul-Wright. Upozornil, že oživení z velké části bude záviset na výkonu velkých rozvíjejících se ekonomik, jako jsou Argentina, Mexiko, Turecko a Rusko. Vyhlídky letošního oživení růstu může zhatit zesílení obchodního napětí, problémy na finančních trzích nebo eskalace geopolitického napětí. Pokud by tyto problémy nastaly, růst by výrazně zpomalil a činil by zřejmě jen 1,8 %, varovala OSN. Ekonomický růst většiny rozvinutých zemí, včetně USA, zůstane podle OSN letos nevýrazný. Lépe by si mohlo vést pouze Japonsko, které letos pořádá olympijské hry. Evropa by měla růst o pouhých 1,6 %. Jedenáct zemí, které do EU vstoupily po roce 2004, tedy včetně České republiky, by však mělo růst nad průměrem celé unie a některé budou expandovat i o více než čtyři %. Výhled pro Evropu ohrožuje hlavně možná eskalace napětí v mezinárodním obchodě, výkon regionu však bude také záviset na tom, jak dopadne odchod Británie z EU a jak se bude vyvíjet měnová politika Evropské centrální banky. Světová banka předminulý týden snížila odhad globálního růstu na loňský a letošní rok kvůli pomalejšímu oživení obchodu a investic. Letos rovněž očekává globální růst o 2,5 %.
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

Ifo: Podnikatelská nálada v Německu se v lednu zhoršila

27.01.2020 Podnikatelská nálada v Německu se začátkem letošního roku překvapivě zhoršila, a to kvůli nárůstu pesimismu ohledně vyhlídek. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky dnes zveřejnil institut Ifo. Index podnikatelské nálady v lednu klesl na 95,9 bodu z prosincových 96,3 bodu. Analytici přitom v průzkumu agentury Reuters předpovídali jeho nárůst na 97 bodů.
Související klíčová slova: Čína a USA | Zvyšování sazeb | Člen bankovní rady | Vládní dluhopisy | Koronavirové krize | Odhad vývoje ekonomiky | Alphabet | Zpracovatelský sektor | Ropný gigant | Spolkový statistický úřad | EUR | Trend | Bank of Japan | Libra vůči dolaru | Volatility | Pokles indexu | Mezinárodní měnový fond | Statistiky | Tempo růstu | Michal Stupavský | Bezpečné útočiště | Lufthansa (LHA.DE) | Investment Management | Tuzemský průmysl | Aktuální klíčová rizika | P/S | Richard Kozul-Wright | Index PX | Globální dluhopisové trhy | Oživování německé ekonomiky | Český statistický úřad | Výhled ekonomiky | Geopolitické napětí | Lagardeová | Poplatky | Rostoucí ceny | PUM.DE | Financial Times | Ruská invaze na Ukrajinu | Investing | Průměrná úroková sazba | Meziroční míra inflace v eurozóně | Nezaměstnanost | Pandemie | Růst cen | Edelman | Výprodeje | Zpráva | Silné oživení | ČSÚ | Dolarový index | Analýzy | Burza | Měsíčník finančních trhů | Cena zlata | Ředitel internetového obchodu Amazon.com | Dluhopisy | Růst německé ekonomiky | Konflikty | Šíření nákazy COVID-19 | DZ Bank | Evropská měna | Prudký pokles | Německý export | Bohatí | CZK | Joe Manimbo | Handelsblatt | Výhled | Poplatek | Třetí vlna | Americký prezident | Hrubý domácí produkt (HDP) | Podnikatelská důvěra | Průmysl | Inflace | Vývoj měnového páru | Thomas Gitzel | IHS Markit | Centrální banky | Válka | Výrazný růst | Covid | Domácnosti | Turecko | Snižování sazeb | Donald Trump | Podnikové investice | Odhad vývoje HDP | Vice | Inflace v eurozóně | Jeff Bezos | Akciové trhy | Dekabank | Výsledky průzkumu | Puma (PUM.DE) | Odvětví | CL | Výzkumný institut Ifo | FRA40 | MIFID | UK100 | Analytici | Ekonomický institut Ifo | Globální ekonomiky | Očekávání analytiků | Deutsche Bank | Marketingová komunikace | Nálada německých exportérů | Pandemie covidu-19 | Graf | Index exportních očekávání | Ekonomická nerovnost | CERGE-EI | Manažeři | Šíření nákazy | Národní zájmy | Hodnota majetku | Výnosy | Poptávka | Koronavirus | Ekonomiky | Opatření proti šíření koronaviru | Nerovnosti bohatství | Americká centrální banka FED | Evropský statistický úřad Eurostat | Negativní dopad | Průmyslová produkce | Vysoká inflace | Bydlení | Peníze | Největší evropská ekonomika | Bill Gates | Brent | Politika | Finanční televize | Udržitelné financování | xStation | Očekávání | Obchodní dohody | Puma SE | Výhled na rok | Nejnovější údaje | Kapitalismus | Růst globální ekonomiky | Zvýšení sazeb | VP Bank | Alza.cz | Prodeje akcií | Carsten Brzeski | Výzkumný institut | Export z Německa | Nemoc covid-19 | Invaze na Ukrajinu | Majetek | Měnový fond | InstaForex | P/E | Vláda v Berlíně | Situace na trzích | CZK/EUR | Růst | Analytika | Nabídka | Příležitosti | Itálie | EUR/CZK | MiFID II | Akcie firmy | Klíčové události ve světě | Podnikání na kapitálovém trhu | Globální finanční krize | Hypoindex | Prognóza | Výnosová křivka | Souhrnný index | Výrazný propad | Trh práce | Koruna | Veřejný dluh | Alitalia | Zpomalování růstu světové ekonomiky | Samsung | Koronavirová krize | Evropské ekonomiky | Index podnikatelské nálady | Puma | Americká centrální banka | Indikátor | Zpomalení hospodářského růstu | Kontrakty | Zpomalení ekonomiky | Podnikatelská důvěra v Německu | Investiční výhled | Úrokové sazby | Meziroční růst | Trh | Cena akcií podniku | MSCI | Problémy | Šíření viru | Ekonom společnosti | Společnosti | Index | Komoditní index | Studie | Průzkum společnosti | Výhled růstu německé ekonomiky | MMF | Vládní koalice | Komise | Nejistoty | Agentura Reuters | Chemický průmysl | SIE | Maďarsko | Ministerstvo obchodu | Česká zbrojovka | Americké ministerstvo obchodu | Šéf centrální banky | Objednávky | Unie | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Měny rozvíjejících se ekonomik | Christine Lagardeová | Soukromý sektor | Hang Seng | Statistický úřad | Angela Merkelová | Podnikání | Ekonomické aktivity | Budoucnost | Podíl majetku | Sektor služeb | Hrubý domácí produkt Německa | Adidas (ADS.DE) | Firma | Česká koruna | Německý hospodářský institut | Vlna koronaviru | Opatření | Podnikatelé | Akciový index | | Nejprudší pokles | Ekonomické vyhlídky | Meziroční míra inflace | Šíření nového koronaviru | Bohatství | Ifo | Spolehlivý ukazatel | Koronavirová pandemie | Nákupy centrálních bank | Průmyslové podniky | Růst vývozu | Pandemie nemoci | LVMH | Británie | Obchodníci | Hlavní ekonomka | Invaze | Dnešní zprávy | DWS | Ropa | Největší ekonomika | USA | Prezident Donald Trump | Raiffeisenbank a.s. | Hlavní ekonom | Vstup na pražskou burzu | Čistý zisk | Index PMI | Finanční instituce | Volby | Výdaje | Globální akciový index | Německé hospodářství | Durace | Technologická společnost | Yeezy | Tempo růstu hrubého domácího produktu | Statistici | Bloomberg Commodity Index | UBS | Ekonomové | Prohlášení | Výhled pro Evropu | Zpomalení světové ekonomiky | Propad české ekonomiky | Nezaměstnanost v EU | CDU/CSU | Růst HDP | Euro vůči dolaru | Finanční televize CNBC | Conseq Investment Management | Fáze obchodní dohody | Aktuální konsenzus ekonomů | Vývoj | Nálada mezi německými exportéry | Úroková sazba | Amazon | Podnikatelská nálada | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Investiční doporučení | Americké akcie | Dopady pandemie | EUR/USD | OSN | KfW | Člen bankovní rady ČNB | Měnové politiky | Nálada v německých firmách | Akcie v Číně | Aktuální situace | Nedostatek zboží | Ekonomická situace | Dna | Investiční strategie | Bezpečný přístav | Ifo Clemens Fuest | Nejsilnější růst | Klíčová rizika | Miliardy dolarů | Miliardy korun | Liberální svobodní demokraté | Sazby | Lufthansa | Důvěra v českou ekonomiku | Objem zakázek | Komise v přenesené pravomoci | Oživení německé ekonomiky | Komoditní | Generální ředitel | Průzkum | Firmy | Konzervativní unie | Inflace v Česku | Ekonomické ztráty | Zájem investorů | Cena ropy brent | Práce z domova | Aramco | Odhady ekonomů | Odvětví cestovního ruchu | Odhad růstu HDP | Prognóza německé vlády | Fed | Globální rizika | Automobilový průmysl | Dílčí index | Trhy | Společnost BlackRock | Emerging markets | FTSE | Rizika | Vánoce | Fond | Jan Švejnar | xStation 5 | VP Bank Group | Růst ekonomiky | WESP | Volby v Německu | Tesla | Ekonomický růst | Druhá vlna | MSCI Emerging Markets | Poradenství | Odhady analytiků | Dopady krize | Společnost | Zpřísňování měnové politiky | Ekonom Ifo | Ztráta | Růst výroby | Conseq | Obchod | Mnichovský ekonomický institut Ifo | MSCI All Country World | Riziko | Analytik | Emise | Benchmarky | Adidas | RSI | Graf akcií | Pesimismus | GBP | Německá ekonomika | Čína | Inovace | CZK/USD | Ceny | Siemens | Financování | Recese | Pokles | Kompozitní index | Realitní trh | IDEA | Války | Impuls | Raiffeisenbank | Centrální banka | LHA | Předpovědi | Analytik Joe Manimbo | Největší ekonomika světa | Instituty | MACD | Libra | Vývoj na finančních trzích | Výsledek voleb | Klima | Stratég | Morgan Stanley | Ceny zlata | Commerzbank | Výnos | ESG | Německé ekonomiky | Benchmark | Green Deal | Šéf ECB | Rozhovor | Spotřeba domácností | Vlna pandemie | Minulá výkonnost | Vývoj měnového páru EUR/USD | Dluhopisový index | CO2 | Rostoucí ceny energií | Ceny energií | Cena akcií | GBP/USD | Zotavení ekonomiky | VIX | Zisk | Klaus Wohlrabe | ČNB | Bank of England | Demokraté | Huawei | Finanční ředitel | Ifo Klaus Wohlrabe | Nejbohatší | Obchodování | Vzdělání | Úroky | Eurostat | Prezident | Hypoteční trh | Jednotná evropská měna | Evropa | Měna | Management | Trump | Zprávy | Francie | Předpověď | Údaje | Inflační vývoj | TUI | Finanční krize | xStation5 | Obchodní konflikt | Růst spotřebitelských cen | Japonsko | Marže | Hospodářský institut Ifo | Nový koronavirus | Společnost XTB | Situace | Mario Draghi | Akciové alokace | Akcie Siemens | Google | Miliardy eur | Konsensus | ITA Airways | FOREX | Konsenzus | Růst světové ekonomiky | Signály | Guvernér | HDP | Důvěra v Německu | Asset alokace | Ekonom | Optimismus | Ekonomka | Dolar | Euro | Yield | Eskalace napětí | Nedostatek zakázek | Meziroční růst spotřebitelských cen | Výprodej | Tomáš Holub | Míra inflace v eurozóně | ČTK | Novinky | Odhad letošního růstu | Ztráty | Česká národní banka | Merkelová | Epidemie koronaviru | FOMC | Akcie | Investice firem | Pražská burza | Sociální demokraté | Podniky | LHA.DE | Dodavatelské řetězce | SPD | Světová ekonomika | Vývoz | Reuters | Globální ekonomika | Logistika | Napětí na Blízkém východě | Koronakrize | Společnost Apple | Uvolněné měnové politiky | Prognózy | Kurz | DXY | Globální růst | Využití kapacit | Spotřebitelské výdaje | Index důvěry | Americká ekonomika | Konkurenti | Úspěchy | Společnost Microsoft | Světové ekonomiky | Výsledky | Míra inflace | Druhá vlna koronaviru | Michal Stupavský, CFA | Investice | Microsoft | Business | Komunikace | Oživení ekonomiky | Bod | Ekonomika eurozóny | Levice | Ekonomická aktivita | Růst ceny zlata | Zisky | Investiční stratég | Delta | Regulace | Šéf Fedu | Dluhopisové trhy | Fondy | Společnost Huawei | Hospodářství | Důvěra | Konsenzus ekonomů | Protipandemická opatření | Situace v Číně | Alokace investičních portfolií | Výhled do budoucna | Ukazatel | Index MSCI | Měny | DE30 | Hospodářský růst | Opatření na podporu ekonomiky | Ekonomický institut | Export | Rusko | Hospodářský institut | Zhodnocení | Organizace | Nervozita | Globální akciové trhy | Výsledková sezóna | COVID-19 | Kurz zlata | Firma Alphabet | Ekonomika USA | FDP | | TIM | Energie | Objem | Investiční | Nálada | ADS | Prodej | Podnikatelská nálada v Německu | Zasedání Fedu | Bloomberg | Rozvoj | Vyhlídky | Finanční trhy | Evropská ekonomika | Míra | Komoditní trhy | Pandemie nemoci COVID-19 | Výrazný pokles | Stimulační opatření | HDP eurozóny | Výkonnost | Televize CNBC | Hrubý domácí produkt | ČNB Tomáš Holub | Andrew Bailey | Akciový růst | Stavebnictví | Krize | Institut Ifo | High | Tým InstaForex | Zvýšení úrokových sazeb | Německý HDP | Prosincová inflace | JDE | Podpora | MT4 | Světová banka | Cena | Německá vláda | Německo | Digitalizace | Zalando | Apple | Zadlužení | Arnault | Česká ekonomika | Německá kancléřka | Bernard Arnault | Medvědi | DAX | Zbrojovky | Akcie společnosti | Obchodní válka | Fiskální stimuly | Indikátor důvěry | Zlato | Ekonomika | WEF | Inflace v Německu | CFA | SEC | Míra nejistoty | Indikátory | Finanční situace | Majetek 500 nejbohatších lidí | Práce | Úspěch | Protikoronavirová opatření | Ekonomické prognózy | Banky | BlackRock | Americká vláda | Konfederace | Nemoc COVID-19 | Ministr financí | Zlepšení | XTB | Index MSCI All Country World | Program nákupu dluhopisů | Čínská ekonomika | Portfolia | Oxfam | Dolarový index DXY | Kancléřka Angela Merkelová | Peníze z prodeje akcií | Sestupný trend | Rozvíjející se trhy | Globální HDP | Finanční ústav | Western Union Business Solutions | Investoři | Míra nezaměstnanosti | Okénko trhu | IHS | Německý statistický úřad | Program nákupů dluhopisů | Vzdělávání | Měnový pár GBP/USD | Polsko | Nařízení | Ropy | Hodnocení současné situace | Předseda | Růst cen potravin | USD | Commodity index | CAC40 | Americký dolar dnes | Investing.com | Vyšší úrokové sazby | Statistický úřad Eurostat | Hlavní úroková sazba | Cena ropy | Události ve světě | Americké ministerstvo | Pokles HDP | Propad | Dopady koronaviru | Agentura AP | Nemovitosti | Emise CO2 | DAX (DE30) | Markets | Růst spotřebitelských cen v Německu | Ruská invaze | Nejistota | Investment | ING | Nancy Pelosiová | Indexy | Státní dluhopisy | Americký dolar | Evropská centrální banka | Koruna dnes | Německá centrální banka | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | IFO index | ECB | Průmyslové firmy | Splatnost | 500 nejbohatších | Vývoz z Německa | Měnová politika | Alokace | Ziskovost | Doporučení | Růst čínské ekonomiky | Body | ROCE | Clemens Fuest | Mnichovský ekonomický institut | EU | Hodnota indexu | Miliardy | Problémy v dodavatelských řetězcích | Zpracovatelský průmysl | Western Union | Globální finanční trhy | Nákup dluhopisů | ITA | Jerome Powell | Ukazatele | Měnový pár | Šíření koronaviru | Saudi Aramco | Banka | Markit | Podnikatelské klima | UNCTAD | Průmyslové kovy | CNBC | Další pokles | Hospodářský výhled
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | Obchodování | ČTK | Růst | Indikátor | Pokles | Trading | Cena | FOREX | Pivot

Předchozí klíčová slova

Prezident Erdogan
Prezident Evropské centrální banky
Prezident Evropské unie
Prezident Federální rezervní banky
Prezident Fedu
Prezident Fedu v Dallasu
Prezident Francie
Prezident Hospodářské komory
Prezidenti a premiéři
Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie

Následující klíčová slova

Prezident Ignazio Cassis
Prezident institutu
Prezident institutu ZEW
Prezidenti Turecka
Prezident Jair Bolsonaro
Prezident Javier Milei
Prezident Joe Biden
Prezidentka ECB
Prezidentka ECB Christine Lagardeová
Prezidentka Christine Lagardeová
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
reklama
RebelsFunding
Potvrďte prosím... Zavřít