Středa 10. července 2024 14:19
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
Dukascopy new
reklama
Fintokei Payout
reklama
CapXmaster srovnani

Prezidentka ECB

img

EUR/USD. Projev Christine Lagarde po zprávě o inflaci

04.07.2024 Pár EUR/USD v posledních týdnech stagnuje. To je jasně viditelné v grafech s většími časovými rámci, například ve 4–6hodinovém grafu. Pohyb je horizontální, tedy do strany. A jakýkoli pohyb do strany může znamenat pouze dvě věci: 1) V této době jsou býci a medvědi v rovnováze. 2) Hlavní hráči akumulují pozice pro potenciálně silný pohyb nahoru nebo dolů. Připomínám, že ve 4hodinovém grafu byl "býčí" trend přerušen před několika týdny uzavřením pod vzestupnou trendovou linií. Nyní bychom tedy měli očekávat pokles eura. Během týdne nebo několika dnů se mohou býci začít aktivně projevovat, jak tomu bylo včera nebo předevčírem. Tento týden bude zveřejněno mnoho důležitých zpráv a proběhnou projevy Christine Lagarde a Jeroma Powella. V tuto chvíli může býky podpořit jakákoli událost.
img

EUR/USD: tipy na obchodování během evropské seance dne 3. července pro začátečníky

03.07.2024 Během americké seance nedošlo k žádnému z testů cenových úrovní, o kterých jsem se zmínil. Euro bylo stále žádané, ale nebylo tak aktivní, jak se očekávalo, takže EUR/USD cílů nedosáhl. Včerejší projev předsedy Federálního rezervního systému Jeroma Powella zabránil kupujícím rizikových aktiv plně využít jejich potenciál. Dnes se situace může změnit, neboť se očekává, že údaje o PMI se ustálí ve prospěch EURUSD. V první polovině dne budou směr eura určovat údaje o PMI ve službách a kompozitní PMI v eurozóně a také index cen výrobců v eurozóně za červen. Nadcházející projevy viceprezidenta Evropské centrální banky Luise de Guindose a jeho kolegy, člena Výkonné rady ECB Piera Cipolloneho, nebudou tak důležité, jako když na začátku týdne promluvila prezidentka ECB Christine Lagarde. Co se týče intradenní strategie, budu spoléhat spíše na realizaci scénářů č. 1 a 2.
img

Ranní okénko - Mírný pokles inflace v eurozóně zatím ECB zřejmě nepřesvědčí

03.07.2024 Středeční den by měl potvrdit polevování inflačních tlaků v eurozóně, tentokrát prostřednictvím indexu cen výrobců (PPI), kde se vývoj cen dokonce nachází v záporných číslech. Očekáváme, že oproti předchozímu měsíci by ceny v květnu tentokrát mohly vzrůst o mírných 0,1 % (vs -1,0 % v dubnu), v meziročním vyjádření by však ceny měly klesat i nadále. V meziročním vyjádření by podle nás mohl index PPI poklesnout o 3,8 % (vs -5,7 % v dubnu).
img

EUR/USD. Přehled vývoje během týdne. Údaje ISM, evropská inflace, Powellův projev a údaje o vývoji Non-farm Payrolls

02.07.2024 Už je tady červenec, což znamená, že budou konečně zveřejněny klíčové makroekonomické ukazatele za červen. První týden v měsíci bývá zpravidla nejvíce "nabitý" a plný událostí (s výjimkou ledna). Ani první červencový týden není výjimkou. Posuďte sami: indexy ISM, klíčové údaje z amerického trhu práce a zápis z jednání Federálního rezervního systému.
img

Aktuální předpověď pro EUR/USD na 3. července 2024

01.07.2024 Dolar začal v pátek večer ztrácet půdu pod nohama a v oslabování pokračoval i na začátku dnešní asijské seance. Jednotná evropská měna se totiž posunula k horní hranici poměrně úzkého rozpětí. Hlavním důvodem takových pohybů byly debaty mezi Trumpem a Bidenem. Do pátečního večera se názor, že Biden definitivně prohrál, změnil v nespočet panických zpráv. Hlavní institucionální investoři se domnívají, že Trumpův návrat do Bílého domu by mohl být katastrofou.
img

Přehled vývoje EUR/USD dne 19. června. Projev Lagarde ani konečná zpráva o inflaci euro nijak výrazněji nepoznamenaly

19.06.2024 EUR/USD nejprve provedl korekci k úrovni Murray "4/8" – 1,0742 a poté ke klouzavému průměru, přičemž od obou se odrazil. Pár tak může obnovit klesající pohyb a ten může pokračovat i v nadcházejících dnech. Cena zůstává pod linií klouzavého průměru a od eura očekáváme pouze další pokles. Všimněte si, že euro po dobu dvou měsíců vytrvale rostlo. Pohybovalo se směrem vzhůru, i když pozadí zpráv působilo v jeho neprospěch. Neustále jsme byli svědky toho, jak pár vytrvale vykazoval nelogické pohyby, které připomínaly práci tvůrců trhu proti retailovým obchodníkům. Bez ohledu na to nemůže zůstat bez povšimnutí skutečnost, že Evropská centrální banka v červnu zahájila cyklus uvolňování měnové politiky. Skutečnost, že Federální rezervní systém nezahájil cyklus snižování sazeb v březnu ani v červnu, rovněž hovoří za vše. Kombinaci těchto dvou faktorů považujeme za dostatečný důvod pro pokles eura na cenovou paritu. Opakovaně jsme to zmiňovali.
C:\fakepath\trader-17062024-37-zm.jpg

Hlavní ekonom ECB mírní obavy z dopadů výprodeje na finančních trzích ve Francii

17.06.2024 Hlavní ekonom Evropské centrální banky (ECB) Philip Lane mírní obavy z dopadů výprodeje na finančních trzích ve Francii. Podle něj není nutné zemi spěchat na pomoc, protože vývoj tam není chaotický. Lane to dnes řekl v rozhovoru s agenturou Reuters. Výprodej zasáhl francouzské finanční trhy minulý týden a byl reakcí na oznámení prezidenta Emmanuela Macrona vyhlásit předčasné volby.
img

EUR/USD. 17. června. Christine Lagardeová může zastavit medvědy.

17.06.2024 V pátek se pár EUR/USD propadl na úroveň retracementu 76,4% (1,0676), od které se odrazil a obrátil se ve prospěch eura. Pohyb kotací směrem nahoru by tedy mohl v pondělí pokračovat k další Fibonacciho úrovni 61,8 % (1,0722). Odraz od ní by podpořil americký dolar a vedl k novému poklesu k úrovni 1,0676. Konsolidace nad hladinou 1,0722 by zvýšila pravděpodobnost dalšího růstu k nejbližší úrovni retracementu 50,0 % (1,0760).
img

Co můžeme tento týden očekávat od eura?

17.06.2024 Poptávka po euru začala po několika napjatých týdnech, během nichž byla vlnová struktura na pokraji výrazných změn, klesat. Tento vzorec se však nezměnil. V poslední době jsem pravidelně zmiňoval, že začátek uvolňování měnové politiky Evropské centrální banky znamená hodně – pro jednotnou měnu, celou Evropskou unii i její ekonomiku. Podle mého názoru si trh musel této události všimnout. A jak se může uvolnění měnové politiky projevit, když ne prodejem měny? Domnívám se, že současný pohyb je zcela logický a plně odpovídá aktuálnímu vlnovému modelu.
C:\fakepath\Lagarde2.jpg

Lagardeová: Boj s inflací pro ECB ještě zdaleka nekončí

09.06.2024 Evropská centrální banka (ECB) má před sebou ještě dlouhou cestu, než se jí podaří zkrotit inflaci, a musí tak nadále brzdit hospodářský růst. Na blogu ECB to včera uvedla prezidentka ECB Christine Lagardeová. Centrální banka ve čtvrtek poprvé po pěti letech snížila úrokové sazby, ale po řadě neuspokojivých údajů o mzdách a inflaci v posledních týdnech se zdržela příslibu dalšího uvolňování měnové politiky.
img

EUR/USD. 6. června. Obchodníci v poklidu čekají na rozhodnutí ECB

06.06.2024 Ve středu se pár EUR/USD odrazil od korekční úrovně 76,4 %–1,0892, nepatrně klesl, a dnes – obnovil návrat k této úrovni a znovu se odrazil. Aktivita obchodníků byla včera poměrně nízká, ale dnes se může prudce zvýšit. Pokles kotací může pokračovat směrem k Fibonacciho úrovni 61,8 %–1,0837. Konsolidace kurzu páru pod vzestupným trendovým koridorem může ukončit nadvládu býků.
img

🔼 EUR před rozhodnutím ECB posiluje

06.06.2024 Rozhodnutí Evropské centrální banky o měnové politice je klíčovou tržní událostí dne. Vyhlášení sazeb je naplánováno na 14:15, prezidentka ECB Lagardeová má po zasedání uspořádat tiskovou konferenci o půl hodiny později ve 14:45. Pojďme se v rychlosti podívat na to, co trhy od setkání očekávají a jak mohou trhy reagovat!
C:\fakepath\eurozona5.jpg

Inflace v eurozóně v květnu podle odhadu zrychlila

31.05.2024 Míra inflace v eurozóně v květnu zrychlila na 2,6 procenta z dubnové hodnoty 2,4 procenta. Ve svém rychlém odhadu to dnes uvedl statistický úřad Eurostat. Zdražují zejména služby a potraviny, mírně k celkovému růstu opět přispěly také energie. Rychlý odhad neobsahuje údaje za celou Evropskou unii, nejsou v něm tedy ani data za Českou republiku.
img

Investoři vsadili na sílu eura. Přehled pro pár EUR/USD.

28.05.2024 Ve čtvrtek 6. června se uskuteční měnověpolitické zasedání ECB. Obchodníci jsou silně přesvědčeni, že ECB sníží základní depozitní sazbu o 25 bazických bodů, hlavně proto, že členové Rady guvernérů tento krok v minulosti několikrát naznačili.
img

EUR/USD. 22. května. Býci a medvědi si udělali společnou přestávku

22.05.2024 V úterý se měnový pár EUR/USD nadále obchodoval horizontálně mezi úrovněmi 1,0837 a 1,0892. Tento boční trend přetrvává již pět dní, přičemž býci a medvědi si udělali společnou přestávku. Konsolidace páru nad Fibonacciho úrovní 76,4 % – 1,0892 zvýší pravděpodobnost dalšího růstu evropské měny směrem k další korekční úrovni 100,0 % – 1,0982. Konsolidace pod úrovní 1,0837 bude působit ve prospěch amerického dolaru a povede k určitému poklesu směrem ke spodní hranici vzestupného trendového kanálu.
img

Forex: Na eurodolaru vládne nuda

21.05.2024 Eurodolar se na úvod týdne pohyboval bez větších změn, tedy nedaleko téměř dvouměsíčního maxima 1,0895, kterého se dotklo minulý týden. V květnu prozatím měnový pár získal 2 %. Dnešní kalendář očekávaných událostí je pro eurodolar opět nezajímavý, když ve hře bude jen několik vystoupení centrálních bankéřů (mezi nimi bude např. i prezidentka ECB Ch. Lagardeová).
C:\fakepath\Martinez.jpg

V čele španělské centrální banky by mohla být poprvé žena

09.05.2024 Španělsko by se mohlo stát první velkou ekonomikou eurozóny, která jmenuje do čela své centrální banky ženu. Za hlavní favoritku na místo guvernérky je považována Montserrat Martínezová (49), současná viceprezidentka regulačního orgánu pro cenné papíry CNMV, uvedla agentura Bloomberg s odvoláním na informované zdroje. Současnému guvernérovi, kterým je Pablo Hernández de Cos (53), skončí mandát v polovině června.
C:\fakepath\eurozona3.jpg

Plány centrálních bank mohou zkomplikovat vyhlídky eurozóny

03.05.2024 Odlišný přístup centrálních bank v eurozóně a ve Spojených státech k úrokovým sazbám by mohl znamenat problém pro jednotnou evropskou měnu euro. Jestliže Evropská centrální banka (ECB) začne už v červnu sazby snižovat, jak avizovala, euro zřejmě oslabí, což prodraží dovoz do eurozóny. Tím se ještě více zkomplikují vyhlídky na růst ekonomiky bloku. Televizi CNBC to řekl hlavní ekonom společnosti Tressis Gestion Daniel Lacalle.
img

Forex: Šéf Fedu potvrdil odklad v zahájení procesu snižování sazeb

17.04.2024 Včerejší komunikace hlavních centrálních bankéřů z Fedu a ECB potvrdila očekávanou divergenci ve vývoji oficiálních úrokových sazeb. Zatímco šéf Fedu Powell přiznal, že bude trvat delší čas, než se inflace dostane k dvouprocentnímu cíli, tak prezidentka ECB Lagardeová uvedla, že dezinflační proces pokračuje a ke snížení sazeb může dojít v relativně krátkém čase. Neboli, tím se fakticky potvrdila očekávání, že ECB sníží sazby v červnu, zatímco Fed tento krok odkládá prozatím na neurčito. Tato divergence nebude eurodolaru svědčit. Dnešní den bude bez důležitých dat, a tak trh může obrátit pozornost k probíhající kvartální výsledkové sezóně firem.
img

EUR/USD: holubičí signály z ECB a rostoucí index cen výrobců

15.04.2024 Pár euro-dolar v pátek pokořil šestou hodnotu. Prodávající EUR/USD aktualizovali čtyřměsíční cenové minimum a zdá se, že se u něj nehodlají zastavit. Pokud se medvědi usadí pod hladinou supportu 1,0680 (spodní linie ukazatele Bollingerova pásma v týdenním grafu), dalším cílem poklesu v dlouhodobém horizontu bude 1,0510. Tento cenový bod odpovídá spodní hranici cloudu Kumo v časovém rámci W1. To – řekněme – je hlavní, nejambicióznější cíl. Střednědobé cílové úrovně jsou 1,0650 a 1,0600.
img

Forex: ECB eurodolaru nepomohla a tak dále klesá

12.04.2024 Eurodolar se včera dostal o něco výše v reakci na o něco nižší americkou výrobní inflaci zatímco. Prezidentka ECB Lagardeová však včera musela odrážet otázky týkající se (dopadu) slabé měny v případě, že by se měnová politika Fedu a ECB rozcházela. A to je přesně příběh, který eurodolarový trh bude hrát v nadcházejícím období, kdy se krátkodobé dolarové a eurové sazby budou divergovat. Dnes budou ve hře pouze data druhé kategorie, nicméně eurodolar bude sledovat zejména americký trh dluhopisů, kde výprodej nekončí a tlačí dolarové sazby vzhůru.
img

ECB hodila euru záchranné lano

12.04.2024 Evropská centrální banka (ECB) se na pátém zasedání Rady guvernérů v řadě rozhodla nekopat do klesajícího eura a ponechala depozitní sazbu na úrovni 4 %. Finanční trhy to nepřekvapilo, protože předchozího dne předpovídal začátek cyklu uvolňování měnové politiky na duben jen jeden z 62 expertů agentury Bloomberg. Býci páru EUR/USD ve výsledku popadli dech a po debaklu v kontextu silných březnových statistik o inflaci v USA se trochu vzpamatovali.
img

Christine Lagarde: inflace slábne

12.04.2024 Skončilo třetí zasedání Evropské centrální banky roku 2024. Trh očekával, že úrokové sazby zůstanou beze změny, a ukázalo se, že měl pravdu. Někteří analytici a ekonomové však také očekávali, že prezidentka ECB Christine Lagarde oznámí, že je připravena na příštím zasedání přejít k uvolněnější měnové politice. K tomu nedošlo, ačkoli bylo naznačeno snížení sazeb v červnu.
img

Denní shrnutí: Wall Street smazala část včerejších ztrát, USD nadále posiluje

11.04.2024 Indexy na Wall Street se dnes obchodovaly na vyšší úrovni a smazaly tak část včerejšího výprodeje po zveřejnění indexu spotřebitelských cen. S&P 500 si připisuje 0,6 %, Nasdaq roste o 1,2 % a Russell 2000 s malou kapitalizací přidává 0,5 %. Dow Jones se obchoduje beze změny.
img

Forex: ECB sazby nezmění, ponechá však trh žít v naději na červnové snížení sazeb

11.04.2024 Eurodolarový trh se dnes dopoledne musí rychle vzpamatovat z šoku, který mu připravila včerejší vysoká inflační data v USA a jež přivodila v celku dramatický propad měnového páru. Odpoledne je totiž na pořadu zasedání ECB. Zde by sice k žádné akci nemělo dojít, nicméně trh bude bedlivě naslouchat prezidentce Ch. Lagardeové, zdali bude chtít jakkoliv nabourat tržní očekávání, která vidí zahájení cyklu uvolňování měnové politiky v eurozóně v červnu. Podle našeho názoru prezidentka ECB se sice k ničemu nezaváže, ale úvahy ohledně červnového termínu nenaruší, čímž ovšem euru k ziskům nepomůže.
img

Zasedání ECB se blíží: co můžeme očekávat?

09.04.2024 Navzdory zvýšené poptávce po rizikovějších aktivech se očekává, že býčí jízda evropské měny bude brzy omezena. Hlavním důvodem tohoto scénáře je skutečnost, že představitelé ECB se postupně připravují na první snížení úrokových sazeb, ke kterému by mohlo dojít již v červnu letošního roku, a to zejména ve světle rychle zpomalující inflace.
img

Co příští týden čeká euro?

08.04.2024 Právě jsme viděli silné americké údaje a velmi slabou reakci trhu. Chtěl bych zdůraznit, že poptávka po americké měně měla stoupnout mnohem výrazněji, ale trh se celý týden soustředil spíš na prodej dolaru než na jeho nákup. V důsledku toho není aktuální zpravodajské pozadí pro účastníky trhu příliš zajímavé, takže má menší význam než obvykle.
img

BREAKING: EUR po minutách ECB kleslo

04.04.2024 Evropská centrální banka dnes ve 12:30 BST zveřejnila zápis ze svého posledního měnověpolitického zasedání (7. března 2024). Zatímco zápisy z ECB jsou vždy pozoruhodné, očekávalo se, že dnešní zveřejnění nemusí být žádnou událostí. Sazby zůstaly nezměněny a nové ekonomické projekce naznačovaly nižší růst HDP a vyšší inflaci ve srovnání s projekcemi z prosince 2023. ECB neposkytla žádné jasné pokyny ohledně sazeb, ale prezidentka ECB Lagardeová ve svém projevu před dvěma týdny uvedla, že červnové zasedání by mohlo být dobrým okamžikem pro snížení sazeb.
img

Graf dňa - EURCHF (04.04.2024)

04.04.2024 EUR/CHF je jedním z párů, které dnes zaznamenaly pohyby. Pár si v době tisku připisuje 0,6 % a obchoduje se na nejvyšší úrovni od začátku května 2023. Pohyb vzhůru byl vyvolán zveřejněním údajů o švýcarské inflaci CPI za březen dnes v 8:30.
img

Pár EUR/USD se v prostředí slábnoucího dolaru pohybuje nahoru

26.03.2024 Pár EUR/USD vzhledem k obecnému oslabování amerického dolaru pokračuje v růstu. Index amerického dolaru po prudkém růstu z konce minulého týdne druhý den po sobě klesá.
img

Bank of England učinila první krok ke snížení sazeb a Bailey ho potvrdil

25.03.2024 Ve čtvrtek skončilo druhé zasedání Bank of England roku 2024. Jak už mnoho analytiků a ekonomů upozornilo, jeho výsledky jsou spíš holubičí než jestřábí či neutrální. K hlavním bodům, kterým ekonomové věnují pozornost, patří slova guvernéra BoE o možném snížení sazeb v roce 2024 (ačkoli toto už bylo známo), stejně jako skutečnost, že počet členů centrální banky, kteří podporují zvýšení sazeb, klesl.
img

Federální rezervní systém se věnuje úrokovým sazbám: akcie rostou, dolar klesá

21.03.2024 Indexy světových trhů vzrostly a dolar zastavil svou růstovou trajektorii poté, co Federální rezervní systém oznámil plány na tři výrazná snížení sazeb v tomto roce, a to navzdory očekávání pomalejšího poklesu inflace.
img

Co sdělila Christine Lagardeová?

21.03.2024 Ve středu se ve Spojených státech i v Evropské unii odehrála spousta důležitých událostí. Dopoledne ve Frankfurtu vystoupila prezidentka Evropské centrální banky Christine Lagardeová, což způsobilo například pokles poptávky po euru. Připomenu, že jsem pokles eura čekal a vlnový pattern směřoval několik měsíců po sobě dolů. Trh ale s vytvořením předpokládané vlny 3 neboli C nespěchá. Aby snížil poptávku po euru, potřebuje neustálou podporu zpráv. A té se mu dostává!
img

Klíčové události 15. března: fundamentální analýza pro začátečníky

15.03.2024 V pátek nás čeká méně makroekonomických událostí a žádná z nich nebude podstatná. Upozorníme jen na americké zprávy o průmyslové výrobě za únor a index spotřebitelského sentimentu Michiganské univerzity za březen. Obě zprávy mohou vyvolat reakci trhu jen v případě výrazné odchylky skutečné hodnoty od prognózy. Podle nás je hlavní, aby nevykázaly neuspokojivé hodnoty, protože toto by mohlo zbrzdit právě započatý vzestupný pohyb dolaru.
img

Invesco: Šílenství měnové politiky – Budou strategie centrálních bank úspěšné?

14.03.2024 Současná měnověpolitická "sezóna" začala v roce 2022, kdy centrální bankéři v západních vyspělých ekonomikách začali zvyšovat sazby, aby bojovali proti inflaci; trvalo jim několik let, než se dostali tam, kde jsou dnes. Zda bylo jejich úsilí úspěšné, nám pravděpodobně napoví několik příštích měsíců a další období. Dobrou zprávou je, že vítězem může být každý. Centrální banky mezi sebou nesoutěží. Stačí, aby splnily své cíle. Pro většinu z nich to znamená pouze porazit příliš vysokou inflaci. Zdá se, že všechny jsou na dobré cestě k tomuto cíli, i když každá z nich má vzhledem k individuálním charakteristikám a faktorům ovlivňujícím jednotlivé ekonomiky, svou vlastní strategii úspěchu.
img

Problém vyřešen: ECB sníží sazby v červnu

12.03.2024 Euro v posledních pěti dnech vytrvale roste. V pondělí ale začalo klesat. Může jít o běžný retracement před novým růstem, nebo o začátek nové vlny 3 v 3 nebo C. Já osobně očekávám druhou možnost. Vezměte na vědomí, že vlna 2 získala v tuto chvíli přesvědčivou podobu a neúspěšný pokus o proražení úrovně 1,0956, která odpovídá 50,0 % podle Fibonacciho, naznačuje, že trh je ochoten prodávat. Chci také upozornit, že trh minulý týden výrazně zvýšil poptávku po euru. Zpravodajské pozadí nemuselo nutně přispět k růstu tohoto instrumentu. Samotná vlna 2 nabyla třívlnné podoby, takže by dnes mohla skončit.
img

Přehled vývoje EUR/USD: Euro roste

11.03.2024 ECB minulý týden podle očekávání ponechala úrokové sazby beze změny. V nových projekcích svých pracovníků revidovala výhled HDP, celkové inflace a jádrové inflace na rok 2024 směrem dolů. Pro rok 2025 ECB snížila své prognózy o 0,1 % pro celkový ukazatel a o 0,2 % pro jádrový ukazatel. Jádrová inflace pro rok 2026 byla revidována směrem dolů o 0,1 %.
C:\fakepath\trader-07032024-54-zm.jpg

Forex: Dolar oslabuje vůči euru poté, co ECB ponechala úroky beze změn

07.03.2024 Americký dolar dnes oslabuje k jednotné evropské měně. Euru pomáhá rozhodnutí Evropské centrální banky (ECB), která dnes ponechala základní úrokovou sazbu beze změn na rekordní úrovni. Dolar oslabuje i středeční výrok šéfa americké centrální banky (Fed) Jeroma Powella, že centrální banka stále očekává snížení sazeb ještě v tomto roce. Euro si k dolaru kolem 19:00 SEČ připisovalo 0,4 procenta na 1,0941 EUR/USD, a bylo tak nejvýše za několik týdnů.
C:\fakepath\Lagardeova.jpg

Evropská centrální banka úroky nezměnila, očekává nižší inflaci

07.03.2024 Rada guvernérů Evropské centrální banky (ECB) dnes podle očekávání opět ponechala základní úrokovou sazbu beze změny, a to na 4,50 procenta. V dnešní tiskové zprávě zároveň zveřejnila novou prognózu inflace a ekonomického růstu, ve které uznala, že inflace zpomaluje rychleji, než se předpokládalo. To by mohlo otevřít cestu ke snížení sazeb v letošním roce.
img

Ekonomický kalendář: Druhý den Powellovy výpovědi, rozhodnutí ECB o sazbách

07.03.2024 Evropské indexy zahájily dnešní obchodování poklesem po smíšeném obchodování během dnešní asijsko-pacifické seance. JPY je po několika jestřábích komentářích představitelů BoJ nejvýkonnější měnou G10, přičemž USDJPY testuje oblast 148,00. Zlato se drží na rekordních hodnotách nad 2 150 USD za unci.
img

Klíčové události 7. března: fundamentální analýza pro začátečníky

07.03.2024 Ve čtvrtek nás čeká jen několik makroekonomických událostí. Hlavní událostí dne bude zasedání Evropské centrální banky spolu s projevem prezidentky ECB Christine Lagardeové, kterým se budeme věnovat trochu později. Vyzdvihneme jen zprávu z USA o žádostech o podporu v nezaměstnanosti. Tato zpráva bude zřejmě ve stínu projevů Lagardeové a předsedy Federálního rezervního systému Jeroma Powella. Euro a libra znovu rostou a včera vykázaly pozitivní obchody. Není proto ani trochu jisté, že dolar dnes dokáže stoupat, byť ho budou podporovat zprávy.
img

Tón Lagarde se může zmírnit

07.03.2024 Závěr aktuálního týdne může být pro euro i dolar výbušný. V předchozích přehledech jsem již vyjmenoval události, které by mohly vést k prudkému zvýšení aktivity na trhu, který v poslední době výrazné pohyby citelně postrádal. Pokud jde o zprávy z USA, situace je víceméně jasná: hodnoty překračující očekávání trhu pravděpodobně podpoří americkou měnu a naopak. Pokud jde o projevy předsedy Federálního rezervního systému Jeromea Powella, je také víceméně jasno: jeho rétorika se pravděpodobně nebude výrazně lišit od dřívějších prohlášení. Zasedání Evropské centrální banky a projev prezidentky ECB Christine Lagarde však situaci poněkud komplikují.
img

Co euro v příštím týdnu čeká?

04.03.2024 Poptávka po euru dál pozvolna klesá, což odpovídá současnému vlnovému patternu. Ekonomické pozadí občas působí proti růstu amerického dolaru, což brzdí konstrukci vlny 3 neboli C. Hodnoty dvou relativně důležitých zpráv byly v pátek slabější, než trh očekával, takže účastníkům trhu bránily prodávat instrument EUR/USD. Proto je velmi důležité rozumět nadcházejícímu zpravodajskému pozadí a tomu, co od něho očekávat.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD na 27. února

27.02.2024 Další růst byl omezen, protože úroveň 1,0857 byla otestována v době prudkého růstu linie MACD od nuly. Krátce nato byla otestována znovu, ale tentokrát linie MACD klesala z překoupené oblasti dolů, což vyvolalo sell signál. Výsledkem byl pokles ceny o zhruba 20 pipů.
img

EUR/USD: přehnané sebevědomí správců aktiv může skončit špatně

27.02.2024 Trh ovládají velké peníze. Správci aktiv však nemají vždy pravdu. Již pět týdnů v řadě prodávají euro vůči hlavním světovým měnám, s výjimkou švýcarského franku a japonského jenu. To naznačuje, že euro je využíváno jako měna financování při carry trade operacích. Ty jsou oblíbené zejména v obdobích nízké volatility na forexovém trhu. Je tedy současný stav mezinárodního měnového trhu, který se vyznačuje nízkou volatilitou, příčinou poklesu kurzu EUR/USD?
img

Denní shrnutí: BITCOIN na nových YTD maximech, NATGAS maže zisky

26.02.2024 Indexy na Wall Street zahájily dnešní obchodování mírným růstem, později však zisky smazaly. S&P 500 a Dow Jones klesly každý o 0,2 %, Nasdaq se obchoduje beze změny, zatímco Russell 2000 s malou kapitalizací získává 0,2 %.
img

Analýza a tipy na obchodování EUR/USD 26. února (americká obchodní seance)

26.02.2024 Další růst byl omezen, protože k otestování úrovně 1,0835 došlo během prudkého pohybu linie MACD směrem vzhůru od nuly. Krátce poté došlo k dalšímu otestování, ale linie MACD se dostala do překoupené oblasti, což vyvolalo signál k prodeji. K výraznému poklesu bohužel nedošlo.
img

EUR/USD. 26. února. Projev Christine Lagardeové udá tón celému týdnu

26.02.2024 Pár EUR/USD se v pátek obchodoval velmi špatně. Dalo by se říct, že se neobchodoval vůbec. Býci i medvědi se celý den snažili vychýlit jazýček vah ve svůj prospěch a pohybovali se podél korekční hladiny 76,4 % – 1,0823. Kotace se nicméně usadily pod koridorem rostoucího trendu, takže můžeme očekávat pokles k úrovním 1,0785 a 1,0725. Obchodníci by se ale měli na začátku nového týdne nejdřív "rozehřát". Na závěry o změně trendu na "medvědí" je zatím příliš brzy.
img

EUR/USD – přehled týdne: Konec února bude mít ještě žhavou dohru

26.02.2024 Poslední únorový týden by měl být volatilní. Do konce února kupující EUR/USD buď upevní svůj náskok a obhájí svou pozici v oblasti 9. čísla, anebo opět ztratí iniciativu, což způsobí návrat páru k základně 7. čísla. Připomeňme, že na konci minulého týdne se obchodníkům podařilo dosáhnout úrovně 1,0890, ale tyto pozice si neudrželi a obchodní seanci uzavřeli na 1,0821.
img

Členové ECB jsou dál v rozporu

19.02.2024 Euro zakončilo týden poblíž minim z poloviny listopadu. Nemohu říct, že jsme svědky výrazného poklesu eura, ale můžeme si všimnout několika důležitých bodů. Za prvé, obchodníco nedokázali prorazit úroveň 1,0786, která odpovídá Fibonacciho hladině 76,4 %. Za druhé, tvorba sestupné vlny 3 neboli C pokračuje. Za třetí, zpravodajské pozadí hrálo jak "pro" dolar, tak "proti" němu. Navzdory vcelku všímavé reakci trhu na ekonomické zprávy z tohoto týdne se trh stále soustředí na téma úrokových sazeb. Mnoho členů Rady guvernérů Evropské centrální banky navíc zastává na toto téma opačné názory.
C:\fakepath\eurozona3.jpg

Ministři financí eurozóny navrhují snazší slučování burz

15.02.2024 Evropská unie by měla zvážit odstranění překážek, které brání slučování akciových burz. Umožnila by tím lepší fungování trhu a přispěla k tomu, že evropské akciové burzy přestanou zaostávat za konkurencí ze zámoří. Počítá s tím návrh ministrů financí eurozóny, ke kterému se dostala agentura Reuters.
img

Ranní okénko - V březnu cut od Fedu nečekejme

14.02.2024 Den svatého Valentýna nám výhradně vyplní data z eurozóny, kde bude v dopoledních hodinách publikován zpřesněný odhad HDP za poslední kvartál minulého roku. První odhad naznačil, že ekonomika eurozóny mezičtvrtletně stagnovala a těsně se tak vyhnula technické recesi, kterou predikoval trh (-0,1 %). Nyní trh očekává potvrzení úvodního odhadu, ovšem vyloučit se nedá ani horší výsledek.
C:\fakepath\euro5.jpg

Inflace v eurozóně v lednu díky poklesu cen energií zpomalila na 2,8 procenta

01.02.2024 Meziroční tempo růstu spotřebitelských cen v eurozóně v lednu zpomalilo na 2,8 procenta z prosincové hodnoty 2,9 procenta. Přispěl k tomu další pokles cen energií, uvedl dnes v rychlém odhadu evropský statistický úřad Eurostat. Údaje za celou Evropskou unii předběžný odhad neobsahuje.
img

ECB v čase ekonomické recese

30.01.2024 Zasedání Evropské centrální banky (ECB) z minulého týdne jen potvrdilo, co mnozí ekonomové a analytici již delší dobu tvrdí – politika ECB je dlouhodobě poměrně „schizofrenní“ a „bezkrevná“. Ve vztahu k ekonomice, vývoji inflace a úrokových sazeb v měnové unii, zůstává měnová autorita ve složité situaci. Zatímco se eurozóna potýká s určitou mírou ekonomického „nerůstu“ a odezníváním inflačních tlaků z minulých let, ECB čeká, co udělá americká centrální banka nebo data z ekonomiky. V jejím rozhodování panuje tedy tzv. politika „pohledu do zpětného zrcátka“.
img

Klíčové události 29. ledna: fundamentální analýza pro začátečníky

29.01.2024 Ekonomický kalendář je v pondělí úplně prázdný. Očekáváme další "klidné pondělí". Zdá se, že euro ani libra neopustí flat. Přesněji řečeno, euro má jen malou naději na nový pokles (který pravděpodobně nebude silný), protože cena už dvakrát prorazila úroveň 1,0835. Oproti tomu šance libry, která je přímo uprostřed bočního kanálu, na jeho opuštění jsou prakticky nulové.
img

ECB ve vyčkávacím módu

26.01.2024 Včerejší zasedání Evropské centrální banky dopadlo zcela dle očekávání – úrokové sazby zůstaly beze změny na 4 %, podobně jako doprovodný komentář. Prosincová prognóza centrální banky se tak sice naplňuje, příchozí makroekonomická data – především na inflační frontě – ale zatím neumožňují jít se sazbami směrem dolů. To ostatně na tiskové konferenci zdůraznila i prezidentka ECB Christine Lagardeové, dle které je diskuze o nižších úrokových sazbách předčasná.
img

ECB: holubičí otočka zatím není na stole

25.01.2024 Dnešní zasedání ECB bude jedno z dalších v řadě, kdy zůstanou úrokové sazby beze změny na 4,0 % a trhy bude zajímat především rétorika centrální banky. Připomeňme, že na prosincovém zasedání dala ECB jasně najevo, že další „hiky“ již nejsou na stole. To však ještě neznamená, že úrokové sazby půjdou dolů tak rychle a razantně, jak očekávají trhy.
img

Bank of England nezůstane za ECB a Fedem

24.01.2024 Zmatek týkající se úrokových sazeb pokračuje. Už déle než měsíc je situace kolem úrokových sazeb Evropské centrální banky, Federálního rezervního systému a Bank of England opravdu šílená. Názory i očekávání se neustále mění. Trh očekává, že Fed v březnu sníží sazby, ale několik členů FOMC tyto naděje zpochybnilo. Trh očekává první snížení sazeb ECB na podzim, ale prezidentka ECB Christine Lagardeová uvedla, že sazby by mohly začít klesat už začátkem léta. Pokud jde o BoE, nikdo snížení sazeb v nejbližší době nepředpokládal, ale průzkumy provedené mezi předními ekonomy ukazují, že britská centrální banka by mohla začít svou měnovou politiku uvolňovat ve druhém čtvrtletí.
img

Ranní okénko - Trh ustupuje ze sázek na brzké snižování sazeb

18.01.2024 Dnešek nenabízí významnější ekonomická data, a kromě dílčích čísel z amerického nemovitostního trhu tak bude pozornost trhu směřovat jen k zápiskům z posledního zasedání Evropské centrální banky. Na tiskové konferenci po zasedání prezidentka ECB Lagarde zmínila, že neprobíhala konkrétní diskuze o uvolňování měnové politiky, i přesto nelze vyloučit komentáře některých členů k očekáváním trhu ohledně snižování sazeb. V době zasedání trh přisuzoval více jak 50% pravděpodobnost březnovému snížení sazeb, aktuálně trh šance na březnové snížení vidí jen okolo 20 % a první snížení investoři očekávají nejdříve v dubnu. Do konce roku ale i nadále počítají s relativně prudkým tempem, kdy ke konci prosince by vůči současným úrovním měly sazby poklesnout o 125-150 bazických bodů.
img

Forex: Prezidentka ECB vidí první snížení sazeb v létě

18.01.2024 Na jedné straně velmi silné maloobchodní tržby v USA za prosinec a na druhé straně spíše lehce jestřábí komentáře ze strany ECB neměly na eurodolar nijak dramatický vliv. Z výroků ECB nám přišel nejzajímavější ten od prezidentky této instituce Ch. Lagardeové, která by viděla zahájení cyklu snižování úrokových sazeb v průběhu léta. To je poněkud později, než si myslíme a samozřejmě než sází trh. Dnes se dostanou do hry další zajímavá americká data v podobě indexu podnikatelské nálady od Philly Fedu a pravidelné týdenní žádosti o podporu. Uvidíme, zdali data dokážou udržet výnosy v USA relativně vysoko a tím i nadále podporovat dolar.
img

Forex: Záznam z prosincového zasedání ECB potvrdí její obezřetnost

18.01.2024 Prezidentka ECB Lagardeová včera připustila, že první snížení úrokových sazeb by mohlo přijít již v létě. Současně se ale vymezila vůči agresivním tržním očekáváním ohledně míry uvolnění měnové politiky v letošním roce. Opatrnost bude podle nás patrná i v dnes zveřejněném záznamu z prosincového zasedání ECB, stejně jako v dalším vystoupení šéfky ECB na fóru v Davosu.
img

Forex: Eurodolar zpět pod 1,0900

17.01.2024 Kombinace rostoucí averze k riziku (skrze akciový výprodej v Číně - mimochodem pokračuje i dnes) a rostoucích výnosů amerických dluhopisů pomáhá dolaru. Dnes přijdou na řadu i fundamenty a to v podobě amerických dat, kdy zejména americké maloobchodní tržby za prosinec budou posledním kamínkem do mozaiky odhadu HDP za 4. kvartál. Kromě toho je však třeba si dát pozor na centrální bankéře, když v Davosu má vystoupit prezidentka ECB Ch. Lagardeová a večer kromě toho, že promluví šéf NY Fedu Williams, bude zveřejněna Béžová kniha Fedu.
img

MAKRO: Shrnutí rozhodnutí centrálních bank

14.12.2023 Obchodníkům byla tento týden nabídnuta řada měnověpolitických rozhodnutí hlavních centrálních bank. Klíčovou událostí týdne bylo včerejší rozhodnutí FOMC, ale pozorně sledovány byly i 4 centrální banky, které svá rozhodnutí oznámily dnes. Níže uvádíme stručný přehled všech 5 rozhodnutí oznámených tento týden.
img

Tisková konference ECB po rozhodnutí

14.12.2023 Evropská centrální banka dnes na svém zasedání ponechala úrokové sazby beze změny. Nový soubor prognóz ukázal na pomalejší celkovou i jádrovou inflaci v letech 2023 a 2024 a také na nižší růst HDP. V horizontu prognózy (až do roku 2026) se neočekává pokles jádrové inflace na 2% cíl. Očekává se, že reinvestice PEPP zpomalí ve druhé polovině roku 2024 a zastaví se do konce příštího roku.
img

Klíčové události 14. prosince: fundamentální analýza pro začátečníky

14.12.2023 Na dnešní den jsou naplánovány dvě fundamentální události, které je ale možné rozdělit na mnohem větší počet. Obě centrální banky oznámí výsledky svých zasedání. Dále vystoupí prezidentka ECB Christine Lagardeová a možná i guvernér BoE Andrew Bailey. Ve čtvrtek nás tedy čeká mnoho důležitých událostí, které se budou překrývat. Doporučujeme opatrnost a nezapomínat na stop loss, protože směr pohybu se může rychle a často měnit.
img

Ekonomický kalendář: Před námi jsou druhořadá data z Evropy a USA, rozhodnutí RBA

04.12.2023 Futures na evropské indexy se obchodují bez větších změn ve srovnání s pátečními závěrečnými úrovněmi v hotovosti. Pozornost se dnes ráno soustředí na zlato a jeho prudký nárůst při zahájení nočního obchodování. Zlato se vyšplhalo na denní intradenní maximum poblíž 2 140 USD za unci, než všechny tyto zisky smazalo. Ropa se obchoduje o 1 % níže a prohlubuje tak pokles z minulého týdne na více než 8 %. USD a JPY jsou nejvýkonnějšími měnami G10, zatímco NZD a AUD zaostávají nejvíce.
C:\fakepath\Německo3.jpg

Inflace v Německu v listopadu překvapivě výrazně klesla, je na 2,3 procenta

29.11.2023 Meziroční tempo růstu spotřebitelských cen v Německu v listopadu překvapivě výrazně kleslo, a to jak podle národní metodiky, tak podle metodiky harmonizované se způsobem výpočtů v Evropské unii. Podle harmonizovaných údajů inflace zmírnila na 2,3 procenta z říjnových tří procent, uvedl dnes v předběžné zprávě Spolkový statistický úřad. Analytici v anketě agentury Reuters očekávali, že inflace zvolní na 2,6 procenta.
img

Aktuální prognóza pro GBP/USD na 29. 11. 2023

29.11.2023 Pokud roste důvěra, že Federální rezervní systém začne brzy snižovat úrokové sazby, s největší pravděpodobností na jaře 2024, je situace u Evropské centrální banky poněkud odlišná. Prezidentka ECB Christine Lagardeová během svého úterního projevu naznačila, že centrální banka nebude se snižováním úrokových sazeb spěchat. Naopak je zde vysoká pravděpodobnost zvýšení sazeb kvůli vývoji inflace, což posouvá jednotnou měnu výše.
img

Ekonomický kalendář: Pomalý začátek rušného týdne

27.11.2023 Futures na evropské indexy ukazují na nižší otevření dnešní hotovostní seance na starém kontinentu. USD je v době tisku nejslabší měnou G10, zatímco JPY překonává. Kryptoměny i energetické komodity stahují, zatímco drahé kovy posilují.
img

EUR/USD. PMI, Lagardeová a odolný dolar

24.11.2023 Pár EUR/USD nemůže určit směr svého pohybu. Býčí dynamika, vyvolaná zprávou o inflaci v USA, postupně slábne. Býci se nedokázali usadit nad úrovní rezistence 1,0950 (horní linie indikátoru Bollinger Bands na denním grafu). Následně iniciativu předvídatelně převzali medvědi. Ani jim se však nepodařilo předvést žádné působivé úspěchy. Lokální minimum bylo zaznamenáno na úrovni 1,0853.
img

Forex: Eurodolar se včera posunul výše směrem k hranici 1,1000

21.11.2023 Eurodolar se včera posunul výše směrem k hranici 1,1000 a to přesto, že kratší dolarové sazby se posunuly směrem vzhůru. Dolaru patrně neprospěl pokles averze vůči riziku, ke kterému přispělo i prohlášení amerického prezidenta Bidena o tom, že dohoda o vydání izraelských rukojmí ze strany Hamasu je blízko. Dnes odpoledne a večer se dostanou do hry centrální bankéři, když promluví prezidentka ECB Lagardeová a bude zveřejněn i zápis z posledního zasedání Fedu. Ten by patrně neměl přinést nic převratného, neboť se očekává, že Fed i v prosinci ponechá úrokové sazby beze změny.
img

Ekonomický kalendář: FOMC, výsledky Nvidie

21.11.2023 Futures na evropské indexy ukazují na mírně vyšší otevření dnešní hotovostní seance na starém kontinentu. Stalo se tak po včerejším optimistickém obchodování na Wall Street a během dnešní asijsko-pacifické seance. Pokles amerických výnosů vytváří tlak na americký dolar, který je dnes ráno jednou z nejhorších měn zemí G10. Na druhou stranu slabost USD poskytuje podporu zlatu a stříbru, které si připisují 0,7 %, resp. 1,3 %.
img

Forex: Maďarská centrální banka dnes sníží úrokové sazby

21.11.2023 Klíčovou regionální událostí dne je zasedání maďarské centrální banky, kde ekonomové SG očekávají hlubší pokles sazeb, než s čím počítá tržní konsensus. Z našeho pohledu budou zajímavá polská data, primárně říjnová průmyslová produkce. Naznačí, jak se v daném měsíci vyvíjela situace u nás. Ve Spojených státech bude zveřejněno několik sentiment indikátorů a říjnové prodeje stávajících nemovitostí. Večer pak bude publikován zápis z posledního zasedání FOMC. Evropský ekonomický kalendář je prázdný, vystoupí pouze prezidentka ECB Ch. Lagardeová.
img

Klíčové události 17. listopadu: fundamentální analýza pro začátečníky

17.11.2023 V pátek nás čeká jen málo makroekonomických událostí a jen málo z nich bude mít nějaký význam. Začněme údaji o maloobchodních tržbách ve Spojeném království, po kterých bude následovat druhý odhad inflace v eurozóně za říjen. Spojené státy zveřejní zprávu o počtu vydaných stavebních povolení. Co se týká údajů o inflaci, neměli bychom očekávat překvapivé hodnoty, protože druhý odhad se od prvního liší jen výjimečně. Zajímavá by mohla být zpráva o maloobchodních tržbách ve Velké Británii, ale reakce trhu bude možná jen při výrazné odchylce od prognózy. Totéž platí pro zprávu ze Spojených států.
img

Ekonomický kalendář: Údaje druhé úrovně z USA, projevy centrálních bankéřů

16.11.2023 Futures na evropské indexy naznačují, že dnešní peněžní seance na starém kontinentu začne víceméně beze změny. Rozhovory mezi americkým prezidentem Bidenem a čínským prezidentem Si na summitu APEC byly označeny za pozitivní, přičemž oba lídři diskutovali o řadě otázek včetně Ukrajiny, Tchaj-wanu a Blízkého východu. Poznámky, které po setkání zazněly z úst Bidena a Si, však byly poněkud obecné a vágní, a proto na trzích nevidíme žádnou výraznější reakci.
C:\fakepath\eurozona.jpg

Hospodářský růst v eurozóně bude podle viceprezidenta ECB v nejbližší době slabý

13.11.2023 Hospodářský růst v eurozóně zůstane v nejbližší době slabý. Uvedl to dnes viceprezident Evropské centrální banky (ECB) Luis de Guindos. Členské země eurozóny by se však podle něj neměly snažit ekonomiku podpořit uvolněním pravidel pro kapitálové rezervy bankovního sektoru, informovala agentura Reuters.
C:\fakepath\trader-10112023-37-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

10.11.2023 1) Evropská centrální banka (ECB) ještě přinejmenším několik čtvrtletí nebude snižovat úrokové sazby. Na konferenci pořádané britským listem Financial Times (FT) to dnes řekla prezidentka ECB Christine Lagardeová. Upozornila přitom, že inflace v eurozóně by se v příštích měsících mohla zvýšit. Pokud však úrokové sazby zůstanou na nynější úrovni po dostatečně dlouhou dobu, inflace podle ní nakonec sestoupí zpět na dvouprocentní cíl centrální banky.
C:\fakepath\Lagardeova.jpg

ECB podle své šéfky ještě několik čtvrtletí nebude snižovat úroky

10.11.2023 Evropská centrální banka (ECB) ještě přinejmenším několik čtvrtletí nebude snižovat úrokové sazby. Na konferenci pořádané britským listem Financial Times (FT) to dnes řekla prezidentka ECB Christine Lagardeová. Upozornila přitom, že inflace v eurozóně by se v příštích měsících mohla zvýšit. Pokud však úrokové sazby zůstanou na nynější úrovni po dostatečně dlouhou dobu, inflace podle ní nakonec sestoupí zpět na dvouprocentní cíl centrální banky.
img

Forex: Eurodolar

10.11.2023 Nepříliš povedená aukce třicetiletých amerických vládních dluhopisů a lehce jestřábí tón ve vystoupení šéfa Fedu poslaly dolarové sazby výše a tím i dolar. I během posledního dne pracovního týdne budou hrát hlavní roli centrální bankéři, resp. jejich komentáře (vystoupí např. prezidentka ECB Ch. Lagardeová).
img

Ekonomický kalendář: Směřujeme ke klidnému konci týdne?

10.11.2023 Dnes se investoři setkají s několika zajímavými zprávami. V kalendáři však chybí události, které by mohly vyvolat vyšší volatilitu na světových trzích. Publikace budou druhořadé nebo důležité, ale pouze pro určitý region. Ranní obchodování s futures naznačuje nižší otevření hotovostní seance v Evropě. Aktuálně se index DE30 pohybuje o 0,15 % níže.
img

Forex: Koruna dnes vymazala část ztrát ze začátku týdne

09.11.2023 Čínská data o vývoji spotřebitelských a průmyslových cen potvrdila pokračování tamní deflace. To ukazuje, že oživení čínské ekonomiky není nikterak výrazné, což se podepisuje na obecně slabší globální poptávce. Týdenní data z USA o nových žádostech o podporu v nezaměstnanosti skončila v souladu s očekáváními na 217 tis. Počet stávajících žádostí pokračoval v růstu již sedmý týden v řadě. To potvrzuje pokračující ochlazování tamního trhu práce a naznačuje, že lidé, kteří o práci přišli, mají problém s rychlým nalezením nové.
img

Ekonomický kalendář: Projev centrálních bankéřů v centru pozornosti 📌

09.11.2023 Dnešní makrokalendář je poměrně nabitý. V první části dne měli investoři možnost seznámit se s údaji o čínské inflaci za říjen. Celkově se ukázalo, že zpráva byla víceméně v souladu s očekáváním. Inflace spotřebitelských cen dosáhla -0,2 % meziročně, což bylo o něco méně než očekávaných -0,1 % meziročně. Mezitím ceny výrobců (PPI) meziročně klesly o -2,7 % oproti prognózovanému údaji -2,6 %.
img

Denní shrnutí: HDP USA za 3. čtvrtletí nedokázal zvednout náladu na trhu

26.10.2023 Indexy na Wall Street dnes prohloubily pokračující pokles poté, co byly včera prolomeny klíčové úrovně podpory hlavních amerických indexů.
img

Tisková konference ECB

26.10.2023 Evropská centrální banka (ECB) na dnešním zasedání ponechala úrokové sazby beze změny, což je v souladu s očekáváním trhu. Prohlášení zveřejněné spolu s rozhodnutím ukázalo, že současná úroveň sazeb je v souladu s dosažením 2% inflačního cíle a že může být nutné držet sazby na zvýšených úrovních po delší dobu.
C:\fakepath\euro-digital.png

ECB spustí přípravnou fázi pro zavedení digitálního eura

18.10.2023 Evropská centrální banka (ECB) spouští přípravnou fázi pro zavedení digitálního eura. Nyní ho bude testovat. Banka tak reaguje na rostoucí přesun plateb na síť a na šíření kryptoměn. Dnes to uvedla na svém webu.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD na 13. října

13.10.2023 Test úrovně 1,0613 se shodoval s poklesem linie MACD od nuly a vyvolal prodejní signál, který vedl k poklesu ceny o více než 60 pipů.
img

Ekonomický kalendář: Údaje o inflaci z Evropy a Spojených států

29.09.2023 Evropské akciové indexy zahájily dnešní obchodování mírným růstem po optimistickém obchodování během asijsko-pacifické seance. Rozsah zisků není masivní, ale většina indexů blue chips ze západní Evropy se obchoduje o 0,2-0,5 % výše.
img

Shrnutí dne: Wall Street se na začátku týdne vzpamatovává z poklesů

25.09.2023 Tématem dne byly rostoucí výnosy, přičemž desetileté americké výnosy se vyšplhaly nad 4,50 % a dosáhly nejvyšší úrovně od roku 2007. Německé výnosy se vyšplhaly nad 2,80 % a byly na nejvyšší úrovni od roku 2011.
img

EUR/USD. Předběžný náhled týdne. Údaje o inflaci v eurozóně a základní index PCE

25.09.2023 Pár EUR/USD zakončil obchodní týden na 1,0645. Na týdenním grafu je další medvědí svíčka, desátá v řadě. Během posledních deseti týdnů se pár nacházel v rámci výrazného klesajícího trendu, uprostřed síly dolaru a oslabení eura. Hlavní události tohoto měsíce jsou za námi: Evropská centrální banka a Federální rezervní systém oznámily své verdikty a v Evropě a Spojených státech byla zveřejněna klíčová data o inflaci. Neznamená to však, že poslední zářijový týden bude nudný a bez informací. V pátek bude ve Spojených státech zveřejněna nejdůležitější zpráva o inflaci (cenový index PCE), což může vyvolat silné cenové turbulence na páru EUR/USD.
img

Ekonomický kalendář: Index Ifo v Německu znamená začátek klidného týdne

25.09.2023 Futures na evropské indexy naznačují mírně vyšší otevření po výraznějších poklesech na konci minulého týdne. Index DAX se obchoduje o 0,20 % výše a index Euro Stoxx 50 (EU50) se zvyšuje o 0,25 %. Dnešní den i celý týden bude ve srovnání s intenzivním minulým týdnem relativně klidný. Investoři budou mít po prohlášeních centrálních bankéřů z minulého týdne dostatek času na přepočítání rizika spojeného s vyššími úrokovými sazbami.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 21. září. Jednoduché tipy pro začátečníky

21.09.2023 Pár EUR/USD se ve středu většinou pozvolna posouval nahoru. Během dne vystoupilo v různou dobu asi šest nebo sedm představitelů Evropské centrální banky, ale předchozích šest nebo sedm projevů umožnilo dosáhnout v této instituci poměrně jasného konsenzu. Projevy proto neměly vliv a pár se dál pohyboval velmi pomalu. Evropská unie ani ve Spojené státy také nezveřejnily žádné významné zprávy. Trh tak dál relaxoval až do večerního oznámení výsledků zasedání FOMC.
img

Aktuální prognóza pro GBP/USD na 15. 9. 2023

15.09.2023 O tom, že dolar je překoupený, není pochyb, ale problém je v tom, že ekonomické zprávy zabránily jakékoliv korekci. Veškeré naděje se tedy upínaly na zasedání Evropské centrální banky a nyní centrální banka zvýšila výpůjční náklady dohromady o 4,25procentního bodu na 4,5procentního bodu. Vše se stalo podle očekávání, ale dolar po oznámení vzrostl. Vše souvisí s obsahem oficiální tiskové zprávy, která téměř výslovně uvádí, že toto zvýšení sazeb je poslední. Prezidentka ECB Christine Lagardeová se během následné tiskové konference pokusila situaci poněkud zmírnit s tím, že další zvyšování sazeb je možné, ale pouze v případě rostoucí inflace. Toto prohlášení však doprovodila upozorněním, že banka si dává pauzu, aby vyhodnotila dopad již přijatých opatření. Jinými slovy, otázka úrokových sazeb bude zvažována až za tři měsíce a při současné dynamice inflace není pochyb o tom, že do té doby může dokonce klesnout pod současnou sazbu. Je tedy vysoká pravděpodobnost, že ECB může začít snižovat úrokové sazby na začátku roku 2024, zatímco Federální rezervní systém bude pokračovat ve zpřísňování měnové politiky.
img

EUR/USD: Euro klesá po jestřábím překvapení ECB

15.09.2023 Evropská centrální banka překvapila účastníky trhu zvýšením úrokových sazeb o 25 bazických bodů. Musíme vzdát hold ECB, která nezapomněla, jak překvapit! I když takové neočekávané kroky, typické například pro centrální banku Nového Zélandu, nejsou pro ECB charakteristické a svědčí o slabé úrovni komunikace. Některé jestřábí náznaky zazněly od některých zástupců Banky (například Klaas Knot navrhl nepodceňovat potenciál jestřábího scénáře), ale celkově trh převážně očekával jiný výsledek. Pravděpodobnost zachování statu quo byla odhadována na zhruba 60-70 % a tato důvěra byla také utvářena opatrnými/holubičími prohlášeními členů ECB. Slabé PMI, ZEW, IFO, rozporuplná zpráva o růstu inflace v eurozóně, slabé maloobchodní tržby, pokles průmyslové výroby a zpomalení čínské ekonomiky. Všechny tyto faktory také hovořily ve prospěch vyčkávacího postoje. Proto se rozhodnutí ECB zdá být tak nepřirozené.
img

Euro by mohlo dlouhodobě směřovat dolů

07.09.2023 Euro zahájilo nový týden s určitou negativní trakcí. Už v předchozích článcích jsem vás upozorňoval na prohlášení některých členů Rady guvernérů Evropské centrální banky, která se omezovala na jednoduchou myšlenku – jestřábí rétorika slábne a ECB se chystá ukončit proces zpřísňování měnové politiky. Pokles poptávky po euru je tedy vcelku přirozený.
img

Forex: Trhy čekají na evropskou inflaci a payrolls

28.08.2023 Jak šéf Fedu Powell, tak prezidentka ECB ponechali v Jackson Hile otevřená vrátka k zářijovému zvýšení úrokových sazeb, což se nakonec projevilo na eurodolaru neutrálně. Možná trochu důležitější je vzkaz Lagardeové, neboť zasedání ECB je již 14. září, zatímco Fed se sejde o týden později. Pro ECB budou nicméně klíčová data zveřejněná tento týden a to konkrétně údaje za srpnovou inflaci v eurozóně (data za jednotlivé země unie od úterý).
img

Co nás čeká v novém týdnu?

28.08.2023 Zpravodajské pozadí nadcházejícího týdne bude mnohem silnější, což znamená, že objemy obchodů se mohou zvýšit a můžeme zaznamenat náhlý pohyb. Vezměte na vědomí, že oba nástroje jsou v současné době ve stavu, kdy může kdykoliv začít vzestupná korekční vlna. A pokud zpravodajské pozadí přestane podporovat poptávku po americké měně, může tato korekční vlna začít již příští týden. Budeme moci sledovat spoustu důležitých událostí.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Data z amerického trhu práce ukáží solidní tvorbu pracovních míst

28.08.2023 Páteční NFP report potvrdí, že americký trh práce zůstává utažený. To bude patrné i z červencového vývoje osobních příjmů a výdajů Američanů, které zřejmě porostou. Naopak ziskové marže firem, které budou zveřejněny společně se zpřesněným odhadem HDP za Q2, budou mezičtvrtletně nižší. Data z trhu nemovitostí ukáží na jeho další ochlazení.
img

Forex: Indikátory důvěry spíše zklamaly

25.08.2023 Tento týden patřil srpnovým indikátorům důvěry. Ty na obou březích Atlantiku zklamaly, a to především v oblasti služeb. V Německu i eurozóně jako celku se v tomto sektoru dostaly dokonce pod padesátibodovou hranici značící fázi kontrakce. Naopak pozitivní překvapení přinesly PMI z průmyslu, když po několika měsících poklesů stouply. Stále se však nacházejí hluboko pod dlouhodobým průměrem i pod padesáti body.
img

Ekonomický kalendář: Powellův projev v centru pozornosti

25.08.2023 Evropské akciové indexy dnes otevřou mírně níže. Reagují tak na včerejší nevýrazné obchodování na Wall Street a na dnešní asijsko-pacifické trhy.
img

Lagardeová je příliš optimistická

17.08.2023 Ve svém předchozím článku jsem spekuloval, že se úroková sazba Evropské centrální banky ještě jednou nebo dvakrát zvýší. Zároveň však vezměte na vědomí, že prezidentka ECB Christine Lagardeová pravidelně prohlašuje, že by sazba měla pokračovat v růstu po delší dobu, "dokud se inflace včas nevrátí k našemu 2% střednědobému cíli". Lagardeová neupřesnila, co tím "včas" myslela. Nezmínila se ani o tom, jaká sazba je potřeba k návratu inflace na cílovou úroveň. Na základě toho trh hádal, jaká úroveň sazby bude vrcholem, ale v posledních měsících je bez iluzí.
Související klíčová slova: Střední Evropa | Útok na Izrael | Zvyšování sazeb ČNB | Antivirus | Rizikové prémie | Objem transakcí | Maďarská inflace | Zpomalení čínské ekonomiky | Letecká společnost | Cenový kanál | Růst v eurozóně | Uvolněné měnové politiky | Prostor k růstu | PPI v USA | Zásoby zemního plynu | Fond obnovy EU | Cap | Hodnota společnosti | Výnosy dluhopisů | Míra inflace v USA | Používání digitálního rublu | Dlouhé pozice | Války | Foxconn | Vývoj | USA inflace | Before market open | Údaje z USA | Mezibankovní sazby | Češi | Zpřísňování úvěrových podmínek | Data z trhu práce | Pokračování klesajícího trendu | Australská centrální banka | Zveřejněné údaje | Allianz | Trh nemovitostí | Rada guvernérů ECB | Chování centrálních bank | Panevropský index | US2000 | GameStop (GME.US) | Zasedání Bank of England | Prezident newyorského Fedu | Měnová instituce | Jana Steckerová | Zdražovat | DPH | EUR | Spotřebitelské výdaje | Bundesbank | Esther Georgeová | Míra inflace v EU | Americká obchodní seance | Caterpillar (CAT.US) | Pokračování růstu | Nezaměstnanost v eurozóně | Graf EUR/GBP | BDSwiss | David Malpass | Accenture | Hlavní úrokové sazby | Cena severomořské ropy | Falešný průraz | Roche | Automobilový sektor | Výkyvy | Itálie | McDonald's | Stoxx | Klíčový ukazatel | Hlasovací právo | Take Profit | Mayr-Melnhof | PEPP | Obchodní deficit | CBDC | Texas | PMI ve službách v eurozóně | Očekávání | Korelace | Finanční injekce | Russell 2000 (US2000) | Volatilní | Inflace v září | Trh dluhopisů | Deutsche Bundesbank | Cla na čínské zboží | Evropské centrální banky | Úrokové sazby v eurozóně | Aktuální kurzy měn | T-Mobile | Nikl | Ekonom Evropské centrální banky | Galapagos | Inflační riziko | HON.US | Západní Virgínie | EUR/JPY | Ekonomické sympozium | Londýnské burzy | Zasedání ČNB | PMI v eurozóně | COST.US | Centrální banky vs. inflace | Novartis | Odvetná cla | Ford Motor (F.US) | Ruské invaze na Ukrajinu | Trh práce | Roční míra inflace | Evropská komise | Souhrnný indikátor | Pro investory | Skupina G7 | Oživení ekonomiky | iShares | Swiss | Investice | Britská centrální banka | DXY | Rozvolnění | Spotřebitelské úvěry | MACD | Potenciál | Francouzské energetické společnosti | Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Support | Warner Music Group (WMG.US) | Volatilita páru EUR/USD | Nízké sazby | Podnikatelské aktivity | Finanční stabilita | Lednová inflace | Přesnost | Eurodolar dnes | Pokles cen energií | Equinix | Nejdůležitější ekonomické události | Norges Bank | Cyklus zvyšování sazeb | Dění na světových burzách | Jak číst grafy | Růst amerického dolaru | ADP report | Tipy na obchodování páru EUR/USD | Vývoj spreadu | Ifo | Japonské akcie | Nálada v eurozóně | Argos Capital | Norwegian Cruise Line Holdings | Invaze na Ukrajinu | Blackstone | Situace kolem Ukrajiny | Riziko redenominace | Prognózy | Britská libra | Stimul | ČNB Jiří Rusnok | Šéf Fedu Powell | NYSE | Špatná nálada | Intervence | Výkon ekonomiky | Broadcom | E.ON | Rozdělení Československa | Experti | Chování | Rekord | Vstupní náklady | Raiffeisenbank | Šéf řecké centrální banky | Bitcoiny | Průměrný výnos | Madrid | Návrh zákona | Evropský index | Evropské měny | Nákupy aktiv | Hnojiva | Hlavní zprávy | FTSE MIB | Měnový pár GBP/USD | Reálné ekonomiky | Spuštění digitálního eura | Úrokové sazby v USA | Ropný institut API | IHS | Uvolňování měnové politiky | Obchodní seance | Výrazný pokles libry | Impuls | EUR/USD | Bruno Le Maire | Index ekonomické nálady | General Electric | Technická analýza GBP/USD | Fundamentální analýza pro začátečníky | Morgan Stanley | Spotřebitelé | Oblasti supportu | Von der Leyenová | Recese v eurozóně | PKN Orlen | Šéf Fedu Jerome Powell | Goldman Sachs | Best Buy (BBY.US) | Neckline | Cena bitcoinu | SOK | Wolters Kluwer | COT report | Price Action | Akcie společnosti | Vývoj na dluhopisovém trhu | Důvěra v ekonomiku | AXA ČR | Aktuální vývoj | Kondice ekonomiky | Rostoucí výnosy | Lagardeová | Průměrné mzdy | Kansas City | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Cenné papíry | Výnos | Celosvětová poptávka po ropě | Poškodit ekonomiku | Nákupy státních dluhopisů | Medvědí výhled | Platby v hotovosti | Pedro Sánchez | Měnový pár USD/JPY | Izraelská centrální banka | KOSP200 | Slučování burz | Brent | IHNED | BreakEven | Delta | TNOTE | Americký akciový trh | SMA | Russell 2000 | Šéf Fedu | Slabá poptávka | Růst sazeb | Rozhodnutí o sazbách | Technický indikátor | Euro roste | Šéfové | Index DOW | Raytheon Technologies (RTX.US) | Poptávka po zlatě | Cíl Evropské centrální banky | Exchange | Centrální banky světa | Forexový trh | Základní pravidla | Světová rada pro zlato (WGC) | Investiční strategie | Výsledky obchodování | Zastavení dodávek plynu | Zasedání centrálních bank | Fungování finančních trhů | Jednání centrálních bankéřů | Margin trading | Kontrakty | Strach | Posílení | Přehnané sebevědomí | Graf EURUSD | Oživení čínské ekonomiky | Nákupní příležitosti | Obchodování s cennými papíry | MiFID II | Microsoft (MSFT.US) | AUDUSD | Index DXY | Praxe | Platební neschopnosti | Zdravý rozum | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Makroekonomické statistiky | Hasbro | Vstup na burzu | Sentiment na trhu | JPY | Viceguvernér ČNB | H&M | Nezaměstnanost ve Spojených státech | Čínské stimuly | Nejvýraznější růst | Analytický tým FXstreet.cz | AI | NFP | Růst hrubého domácího produktu | Odhad HDP | Index Russell | EURUSD | Ekonomický sentiment | Dopady krize | NVDA.US | Projekce | Znehodnocení | Obchodní tipy | Kontrakce | Peníze | Pandemie COVID-19 | Výhled do budoucna | Ukazatel | Výrobní sektor | Vývoj měnové politiky | Béžová kniha | Unie | FTX | Palantir Technologies (PLTR.US) | Meziroční růst cen | Jens Spahn | Americká ropa | Americká lehká ropa WTI | Nestlé | Šíření onemocnění | Obavy z inflace | Hlavní centrální banky | Šéf ECB | Společnost ADP | Prognóza | FTSE 100 | Služby | Německý ministr zdravotnictví | Hlavní ukazatele | Bank for International Settlements | Hlavní události tohoto týdne | FedEx | Investovat | Obchodní bilance eurozóny | Bezpečné přístavy | NFP report | Odpor | Měnová politika Fedu | Saxo Bank | FedWatch | Hershey | Amgen | Analýza transakcí | Index CAC 40 | Palladium | Americký Fed | Představitelé ECB | Globální hospodářský růst | Ropa WTI | Micron | HDP v USA | Zájem obchodníků | Zasedání FOMC | Lockheed Martin | Atlantic Council | Federální rezervní systém (FED) | INTC.US | Bankovní rada ČNB | Stavební výdaje | Tiff Macklem | CISCO | Brexit | AEX | Růst britské ekonomiky | Růst akciových trhů | Kontrakty na ropu | Vlnový pattern | Dolar dnes | Histogram | Pozornost investorů | Burzy | Norwegian Cruise | Největší světové ekonomiky | Pesimismus | USD/EUR | Vývoj léků | Americké ekonomiky | Kapitál | Americký prezident Joe Biden | Býčí divergence | Člen ECB | Události tohoto týdne | Cestování | Moderna | Bayer | Dot plot | Evropské PMI | Proražení | Záchranný fond | Prodeje aut | PMI pro sektor | USD | Tempo hospodářského růstu | Export | Hrozba stagflace | Banka Goldman Sachs | Německé HDP | Shopify | Britové | Technická analýza | Investiční analytik | Posilování koruny | Dnešní statistika | Rozhodnutí ECB o sazbách | Prodej automobilů | Gilead | Qualcomm | Comcast | Digitální měny centrálních bank (CBDC) | JPM.US | Jestřábí komentáře | Plány | Vládní opatření | Onemocnění COVID-19 | Energetická společnost | Na burze | Nová prognóza | Šok | BCA Research | Síla amerického dolaru | ČSOB | Inside Bar | Ekonom společnosti | Evropská inflace | Průměrná volatilita | Zavedení eura | Total | Trh s ropou | Ekonomická aktivita | Regulace | Ford (F.US) | Béžová kniha Fedu | Britská centrální banka dnes | LMT | Maďarsko | Garance | Měnový fond | Akciové burzy | Američtí centrální bankéři | Úřad pro kontrolu zahraničních aktiv | Objem obchodů s akciemi | Úroková sazba | Ahold Delhaize | Vysoký veřejný dluh | Kabinet | Člen představenstva | Fyzické hotovosti | Tovární objednávky | Zvyšování sazeb Fedu | Index Philadelphia | Spekulovat | ATVI | Swapy | MT5 Supreme Edition | Cenové tlaky | Sociální sítě | Ruský prezident | P.A. | Obchodní dny | Verizon Communications (VZ.US) | Janet Yellenová | Širší index S&P 500 | Prezidentské kampaně | Oživení trhu | Zvýšení sazeb | GBP/USD | Covid | Středoevropské měny | NTAP | Aramco | Měnový pár EUR/USD | Nervozita | Patria Online | Snižování cen | Dovoz | Sazby hypoték | Program nákupu aktiv | Admirals | Caterpillar | MT5 | NextEra | Riziko pro hospodářský výhled | Velké instituce | Aktuální kurzy | Nejbohatší | Obchodování na finančních trzích | Pozitivní zprávy | Skokové posílení | Hyundai | Penzijní fondy | Nikkei | Vyšší mzdy | Bankroty | Model Y | Dnešní sentiment | 1 milion | Stratégové | Konvergence | Výrobní ceny | Tuzemská spotřebitelská důvěra | Čínské úřady | Britský statistický úřad | Zajišťovny | Evropské trhy | Nouzový program nákupů aktiv (PEPP) | American Express (AXP.US) | Býčí sentiment | Rekordní maxima | QCOM.US | Pokles ceny akcií | Progres | Vybírání zisků | EUR/CZK | Data z amerického trhu práce | Zájem investorů | Nové zprávy | Válka na Ukrajině | Nigérie | Volby USA | Makrodata | Jestřábí postoj | Akciové indexy | Obrat trendu | Investoři | Malta | Investing.com | Obchodní deník | Fungování | Portfolio | Data o HDP | Sója | Globální ekonomiky | Nejistoty | Americký prezident | Marc Chandler | Dolar roste | Předseda sněmovny | Negativní sentiment | Evropská měna | Akcie SoFi Technologies | Coca-Cola | Rozdělení akcií | Inflační čísla | Vyšší úrokové sazby | Christine Lagardeová | BTCUSDT | Index PPI | Hlavní ekonom Evropské centrální banky (ECB) | Longhash | Euro Stoxx 50 | MSCI Emerging Markets | Grayscale | Mário Centeno | Venezuela | Jádrový index | Bez rizika | Zisk | Statistický úřad Eurostat | Zlepšení sentimentu | Platby v kryptoměnách | Digitální věk | Zpřísňování měnové politiky | YTD | BABA.US | Globální akciové trhy | ONS | Akcie společnosti Kering | Commonwealth Bank | Futures na S&P 500 | Automobilky | Průmyslové objednávky | Nvidia Corp | Cenový růst | Údaje o průmyslové výrobě | Struktura devizových rezerv | Finanční instituce | Ruské ropy | Bank of England | Instrument | Airbnb | Lepší výsledky | Forward guidance | Tempo zvyšování úrokových sazeb | Povinné očkování | Zveřejnění zprávy | CAC 40 | Britský premiér | S&P/ASX 200 | Uložení peněz | Vývoj sazeb | WSJ | Prezident | AT&T | Pojišťovny | Zápis z posledního zasedání | Denní minima | BABA | Domácí obchodování | Graf eura | BP | Carry trading | Britské akcie | Úsporný tarif | Hold | Nastavení úrokových sazeb | AXP.US | Německá spotřebitelská důvěra | Dopady koronavirové krize | Funkční období | Makrokalendář | Sestupný trend | Raytheon | Akcie společnosti Tesla | Kurz jenu | Americké žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Kapitálové rezervy | Riziko recese | Technická analýza EUR/USD | Důvěra v ekonomiku eurozóny | Boj s inflací | Analýzy | Americký S&P 500 | Jednotné měny | MSTR | Biden | AMC.US | Investiční | Průzkum | Vývoj měnového páru | Hlavní úroková sazba | Hospodářské oživení | Reakce trhů | Zasedání Evropské centrální banky | Altria | Invesco | Berlín | IEA | Demokraté | HeidelbergCement | Německý DAX | Den D | Hlavní události | Patria | Ekonom BHS | Evropský statistický úřad Eurostat | EP | Fintech společnost | Oslabení USD | Bloomberg News | Uber | Ekonomický vývoj | UnitedHealth Group | Podnikatelská aktivita v eurozóně | TRY | Data z ekonomiky | Nemovitosti | Úrok | US500 | Pár euro-dolar | Evropské ekonomiky | Beyond Meat | Jednotná evropská měna | Americké HDP | Status bezpečné měny | Agentura Reuters | Obchodní ředitel | Obchodní plán | Odhad analytiků | Sentiment investorů | Spotřebitelský sentiment | Prodej | Znárodnění | P/E | Cestovní ruch | Zpráva | Bohatý | Maryland | Hlavní kryptoměny | First Republic Bank | EUR/PLN | Prémie | Oblast rezistence | Představitelé Fedu | Tržní kapitalizace | Bitcoin | Švýcarská banka | Mandát ECB | Futures | Rozpočtová politika | Údaje ISM | Trump dnes | Rozhodnutí centrálních bank | Státní plánovač | Dluhopisové výnosy | Zvýšení úrokové sazby | Just Eat Takeaway | S&P | Oslabování dolaru | Expanzivní politika | Česká měna | iPhone | Hrubý domácí produkt (HDP) | Rok 2024 | Akcie společnosti Amazon | Dow Jones (US30) | Obchodní tipy pro pár EUR/USD | HDP USA | Obchodování | Technický signál | Výrazné ztráty | Viceguvernérka | Zasedání Fedu | Svátek v USA | Signál k prodeji | Tisková konference ECB | Spotřebitelské ceny v USA | Vedoucí představitelé | JOLTS | WGC | Meta | Simon Property Group | S&P Global | Financial Times (FT) | Nákupy dluhopisů | Nabídka | Oznámení | GBP | Thyssenkrupp | Korekční pohyb | IT společnosti | Management | HDP Německa | Posilování eura | ZEW | Obchodní týden | Admiral Markets | Dobré výsledky | Zahraniční investoři | Zasedání OPEC | Centrální banky | Prudké oslabení | Pandemie COVID | Ministři financí eurozóny | Fungování trhů | Obchodování páru EUR/USD | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Objem dluhopisů | Zpomalení ekonomického růstu | Alert | Eurostat | Zprávy | Úřad Eurostat | Oanda | Zpomalující inflace | Deflace | Nadšení | Kristalina Georgievová | Murray | Dolary | Investiční aktivita | Akcie v Asii | BREAKING | TLTRO III | Johnson & Johnson (JNJ.US) | Patrik Mackových | Dubnová čísla | Růst inflace | Index STOXX Europe | Obchodování na Wall Street | REGN | BinanceCoin | CCI | Záchranný fond eurozóny | Investiční banka | Averze k riziku | Prognózy ČNB | Occidental Petroleum | PLTR | Americký maloobchod | Index Stoxx 600 | Manažeři hedgeových fondů | Medián | Růst cen v EU | Ceny ropy | Rakouská vláda | CME FedWatch Tool | Podpora | Euro klesá | Distribuce | Pokles tržeb | Příjmy a výdaje | Evropské akcie | Tržní úrokové sazby | Udržitelnost | 3M | Silný růst | Nová varianta Covid-19 | Groupon | Covidové krize | Airbus | Údaje o vývoji HDP | Dividendové strategie | Prognóza Fedu | Dnešní data | Celkový trend | Vyhlídky | Odhad inflace | Zvýšení dluhového stropu | Firmy | CZ | Powell dnes | Kevin Tran Nguyen | Nerozhodnost | NATO | Zadlužování | Nordea | ESMA | Cena ropy brent | Páka | Čínské zboží | Index cen domů | Akciové bubliny | Lyft | Gucci | Listopadová inflace | Míra | François Villeroy de Galhau | Ekonom ECB | Investment management | Digitální euro | Nástroj | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | GME | Výsledky | West Texas Intermediate | First Republic | HUF | Ekonomické oživení | Depozitní sazby | Obchodovanie | EURCZK | Raphael Bostic | Corporate Governance | Šokující předpovědi | Inflace v Česku | Švédská centrální banka | Hedgeové fondy | Technická recese | PLTR.US | Supreme Edition | Nio | Současný trend | Kurz EUR/USD | Inflační tlaky | Siemens | Minulá výkonnost | Digitální měny | Typ koronaviru | Vyhlídky ekonomiky | Bank of America | BNTX | TIM | Kurz dolaru | Fundamentální analýza | Odhady trhu | Vakcína | Australský dolar | Slabé výsledky | Zpřesněný odhad | Zelená čísla | Retracement | Projev Jeroma Powella | Raketový útok | Koruna | Monopoly | Nové žádosti o podporu v USA | Eli Lilly | Flat | Finanční služby | Zmírnění dopadu epidemie koronaviru | Cenový index PCE | Výrazný pokles | Tržní ceny | DJIA | Kupující | Shell | Včerejší obchodování | OPEC+ | Francie | Pandemie nemoci COVID-19 | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | Futures na evropské indexy | Onemocnění | Index cen průmyslových výrobců | Dopady koronaviru | BHS | Objem | Propad | xStation | Zvyšování mezd | Asociace | Růst cen v eurozóně | Evropský stabilizační mechanismus | Obavy z recese | Očekávání investorů | Trigger | Pokračující pokles | Výkonnost | HDP eurozóny | Prodeje státních dluhopisů | Pandemie koronaviru | Federální rezervní systém | Stimulační opatření | Údaje | Politika centrální banky | Právo | Report ADP | Vakcína proti covidu-19 | Zákonodárci | Výsledky společnosti | Britské státní dluhopisy | Americká banka | Posílení kurzu | Podnikatelská nálada | Exxon Mobil | Sazby centrální banky | Očekávání analytiků | Hermes International | Alibaba | Růst spotřebitelských cen v USA | Letní měsíce | Národní měny | Výsledky průzkumu | Regulátor | Průzkumy | Strach z druhé vlny | Hlavní indexy | Investice do umělé inteligence | IBEX 35 | Psionic Group Limited | Konference FOMC | Průmyslová výroba | LYFT.US | Bilion | Schlumberger (SLB.US) | AMC | WMT | Poptávka po úvěrech | Pfizer | Data IHS Markit | Posílení amerického dolaru | Britské libry | Ukazatel inflace | Studie | Covestro | Vývoj úroků | CME FedWatch | Představitel Fedu | Tempo růstu spotřebitelských cen | Převzetí Credit Suisse | Joachim Nagel | Cena eura | Průraz | Šéf německé centrální banky | Deficit | EDF | Graf | Polsko | Kolaps | Oživení evropské ekonomiky | HOG.US | Index S&P 500 | Francouzský ministr | Reakce trhu | Masivní nákupy | Plyn | Patrick Harker | Příjem díky dividendám | EU50 | Dolar vůči japonskému jenu | Ropa Brent | Kering | Výnosové křivky | Meta (Facebook) | Hypotéky | Hrubý domácí produkt | Německý akciový index | Rothschild | Hráči na trhu | Hindenburg | Aktuální hodnoty měny | Zvýšené riziko | LEN | Stratég firmy | Přijetí | Zasedání Bank of Canada | Evropa | Technické ukazatele | Jackson Hole | Aukce | HUF/EUR | SBUX.US | Německý Ifo index | OPEC | Short | USD/PLN | Amazon (AMZN.US) | Ekonomické události | Ukrajina | Výroba v eurozóně | Jednání FOMC | Parlamentní volby | Maďarský forint | Lednový efekt | Pár EUR/USD | Schlumberger | Neutrální výhled | Index výrobních cen | Johnson & Johnson | Omezení pohybu | Eurodolar | Dopady na ekonomiku | Zpráva o inflaci | Bezpečné útočiště | Dnešní makroekonomické ukazatele | Akcie včera | Program nákupu dluhopisů | Rada guvernérů Evropské centrální banky (ECB) | Maloobchod | Nakupovat státní dluhopisy | Jádrový index spotřebitelských cen | Kurz české měny | Oslabení amerického dolaru | Zveřejněná data | Earnings | Spotřebitelská nálada | Inflace v eurozóně | Americká centrální banka | Americký dolar | Zpomalení inflace | Inflace v EU | Rostoucí obavy | Stavebnictví | Bollinger Bands | MRK | Měsíční data | Index volatility | Index nákupních manažerů ve výrobě | Výhled pro EUR/USD | Alphabet (GOOGL.US) | Ústup inflace | Dow Jonesův index | Dopady války na Ukrajině | Foot Locker | Reuters analytik | Britský FTSE 100 | Energetický sektor | Beta | Ekonomická aktivita v eurozóně | Dobrá čísla | Obchodování v Asii | Růst eura | Krátkodobé obchody | Finanční krize | Rostoucí trend | High | Michael Saylor | Ekonomická situace | Akcie ve Spojených státech | Dolar k japonskému jenu | Euro dnes | Vstupy | Neuspokojivé výsledky | Úročení rezerv | FXstreet.cz | Inflace ve Spojených státech | Kvantitativní zpřísňování | Alibaba Group (BABA.US) | Index spotřebitelské důvěry | GBPUSD | Obchodování s ropou | Rakousko | Americká data | Christopher Dembik | Grafy | Stříbro | Švédsko | USDCAD | Míra inflace v květnu | TTWO | Guvernér banky | Americký dolarový index | CHF | Klíčové události | Tým InstaForex | Údaje o inflaci | L'Oréal | Instituce | DAX (DE30) | Česká koruna | James Bullard | Turecko | Přeprodané oblasti | Dogecoin | Restriktivní opatření | Bank of Japan | OECD | SARS-CoV-2 | Americké objednávky | Podhodnocené akcie | Guvernér BOJ | Jednání mezi Ruskem a Ukrajinou | Podnikatelská důvěra | Index Nikkei | Ropné futures | G10 | Digitální měny centrálních bank | Růstový potenciál | Dopady epidemie koronaviru | LNG | JNJ | Aktuální problémy | Burza cenných papírů | Býčí signál | Dobrá data | Japonská centrální banka | Erste Group | Threads | Americké akcie | Napětí na Ukrajině | Měnový trh | Kristina Hooper | Ekonomická důvěra | Peloton | Akciový výprodej | Vlnový pattern pro pár EUR/USD | Britská měna | UBS Group | Společnost XTB | Aktuální předpověď | MetaTrader | Růst amerického HDP | Běžný účet | Kongres | Úspory | Oslabení koruny | Iberdrola | Ekonomické ukazatele | Pozitivní vliv | Zvýšení úrokových sazeb | Vývoj měnového páru USD/JPY | Index cen výrobců | Akcie Amazonu | Ziskové marže | ex | Evropská ekonomika | Rosněfť | Ministerstvo financí USA | CVX.US | Inflace v Polsku | Royal Dutch Shell | Apple | Indikátor RSI | Zvýšená volatilita | Růst výnosů | Obchodníci s ropou | Trh s futures | Korporátní zprávy | Trh | Nárůst zásob | Snížení daní | Komise | University of Michigan | Technologické firmy | EUR Index | Války na Ukrajině | Cyklus zvyšování úroků | Index nákupních manažerů | Volby v USA | Kanadská měna | Domácnosti | Překoupené zóny | Přehled o dění na světových burzách | Akcie firem | Mario Draghi | Výrazný růst | USD/CZK | Ripple | Měnová autorita | Fed | Oslabování amerického dolaru | Zahraniční obchod | Tempo očkování | Situace | Reálná hodnota | Velké americké banky | Korekce | Klesající trend | Upozornění | Příliv kapitálu | CAT | GME.US | Spotřebitelská důvěra v USA | Pozornost | Celosvětová poptávka | BNP | Prosincová inflace | Analytici | NetApp | Money management | Největší ekonomika světa | Heiken Ashi | Ceny zemního plynu | Kurz forintu | Dividendové akcie | Beiersdorf | Dopad na volatilitu | Globální akciový index MSCI | Současná hodnota | Provozní zisk | Dobré zprávy | Zveřejnění výsledků | Steen Jakobsen | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA | Sázení | Konkurenceschopnost | Royal Mail | S&P 500 | Dopad na trhy | USDT | Globální recese | Hladina supportu | Cointelegraph | Akciové indexy v USA | Automobilový průmysl | Lowe's | Zájem o kryptoměny | Indikátory sentimentu | Luis De Guindos | Kanada | Intradenní strategie | Oživení české ekonomiky | Mario Centeno | Ekonomický a strategický výzkum | Makro | Ruské úřady | JDE | Technické indikátory | Zvýšení mezd | Posílení dolaru | Philip Lane | ANO | Stock | Americké zásoby ropy | Volatility | Růst spotřebitelských cen | Kroger | ProCent | Ministři financí | Snap (SNAP.US) | Akcie banky | VZ | Poměr P/E | Nálada na trzích | Splácení dluhu | Rating | Dezinflace | Alligator | Inflace v listopadu | Ebury | Prezident Joe Biden | SNB | Ruská invaze | Dílčí index | Snižování úrokových sazeb | Hospodářský růst v Německu | Velké banky | Microsoft | Wells Fargo | L3Harris | Budoucí vývoj | Příležitosti | Craig Erlam | Dluhopisy a zlato | Nová strategie | Zpomalování inflace | Vládní dluhopisy | Data z USA | Nejistota | Odhad růstu HDP | Daňové úlevy | SBUX | Stagnace | Prodej dolaru | Portfólia | DOT | Růst tržeb | Členové Fedu | CME | Spotřebitelská inflace | Pokračování rally | Bitstamp | Den nezávislosti | Změny cen | Sell | Ceny v průmyslu | Správci aktiv | Demokratické strany | Pokles sentimentu | CL | Mondelez International | Pohyby na finančních trzích | Měny&Sazby | Makroekonomické údaje | Long pozice | Snížení sazeb | Denní objem obchodů | Obchodní instrument | Kurz dolarů | Banka HSBC | Nižší růst | Exporty | F.US | Důvěra | Kraken | Pravděpodobnost | Markets | Index Nasdaq | Světové centrální banky | Akcie technologických společností | ECB dnes | DAO | Futures na DAX | CME Group | Rizikovější aktiva | Představenstvo | Americká centrální banka (Fed) | Chris Zaccarelli | MSFT.US | Pokles úrokových sazeb | Agentura AP | Evropská banka | Tržní odhad | Vývoj úrokových sazeb | Trendové linie | Futures kontrakty | Výpadky | Objem obchodů | CFTC | Závazek | FIAT | Podpůrná opatření | Japonsko | Makroekonomické zprávy | Pokles eura | Snižování inflace | Kurzový vývoj | Nifty 50 | Silnější euro | S&P Global Inc | Invest | Luxusní značky | Německá centrální banka | Tržby | Centrální banka | MicroStrategy | Riksbank | Andrew Bailey | Významné zprávy | Životní prostředí | Exxon | Zájem o rizikovější aktiva | Řízení rizika | Rozbor | Vývoj dolaru | Vinci | Koruna dnes | Polský zlotý | Amgen Inc. | Tomáš Kudla | Tržní sentiment | QE | Fed úroky | MJ | Bankovky | LYNX | Vystoupení šéfa Fedu | Bund | Plány Fedu | Donald Trump | Eurozóna | BIIB | Čistý zisk | Odhadovaná cena | Nejnovější údaje | Jádrová inflace | Makroekonomické ukazatele | Twitter | Fluktuace | Instant Trading EU Ltd. | Zasedání americké centrální banky | Activision | Centrum | Portugalsko | Společnosti | Zpomalení ekonomiky | Další růst | Aktivita v průmyslu | Zprávy o vakcíně | Index Sentix | John Hardy | Celkový výsledek | Prohlášení | Izraelský šekel | Kurz české koruny | Výsledky bank | Vývoj inflace | Vstup Švédska do NATO | TLTRO | Oslabení forintu | Výprodeje na finančních trzích | Role ECB | Bankovní tituly | Partnerství | Prudký růst cen | Nárůst objemů | Next | Sazby ECB | API | Obchodníci | Ropný institut | Záchranný program | Maloobchodní tržby | Dluhopisy | Dopad na sentiment | Klaas Knot | Zpracovatelský sektor v eurozóně | Mluvčí | CZK | Kohl's | Reuters | AMC Entertainment | Velký problém | Unilever | Kurz eura k americkému dolaru | Prodeje nových aut | Baidu | Růst HDP | QCOM | Evropské akciové indexy | Chevron | Nárůst výnosů | Kompozitní index | Expirace | Guvernér Michl | Analytika | Londýnské akciové burzy | Depozitní sazba | Nvidia (NVDA.US) | Výstupy | ISM | Souhrnný index | Overbalance | Negativní úrokové sazby | Honeywell | Rekordní maximum | Předseda | Finanční trhy dnes | ABBV | Americký index S&P 500 | Utahování měnové politiky | Británie | Deutsche Boerse | Nákupy vládních dluhopisů | Chipotle Mexican Grill | Sazby beze změny | Měnový pár EUR/GBP | Index nových zakázek | Tištění peněz | Míra inflace v Evropské unii | Výhled eura | Traders | Silná data | Viceprezident ECB Luis de Guindos | Boeing | Krachy bank | Očekávání trhu | PINS | Cenové trendy | Ekonomiky | Volby USA 2020 | Záporné sazby | Invaze | Rychlý růst | Corpay | Online prostředí | Evropské banky | Ženy | Libra | Koronavirová krize | Zasedání Evropské centrální banky (ECB) | GameStop | Zvýšení základní úrokové sazby | Kurz eura vůči dolaru | JPMorgan Chase | Rekordní inflace | Activision Blizzard (ATVI.US) | Microsoft Corp | Brexitové dohody | Nová data | Neomezené nákupy státních dluhopisů | Evropská unie | Open | Inflace v květnu | 3M Company | Dividenda | Cena severomořské ropy Brent | Blog | MRNA.US | Cvičení | Americké ministerstvo obchodu | Covidová krize | US100 | Zvýšení základní sazby | Webináře zdarma | BBY.US | Dnešní výsledky | Financovat | Výrobní aktivity | ConocoPhillips | Příprava | Růst produktivity | Pohyby na trhu | Řecko | Kurz EUR/CZK | Konjunkturální průzkum | EUR/HUF | Covid v Číně | Platební bilance | Jednání o brexitu | Hlavní akciové indexy | Euro-dolar | MIFID | Jednání ECB | Federal Reserve | Načasování snížení úrokových sazeb | Alibaba Group | EURNOK | Květnová inflace | USA | Úroky | Economic | Americký průmysl | DPA | Oblast kryptoměn | Marine Le Penová | Investice do akcií | Cena | Makroekonomické data | Předstihové ukazatele | Prudké zdražování | Hlavní indikátor | Barclays | ASML Holding NV | Silný trh | Uvolněná měnová politika | BYND | Guvernér Fedu | TTWO.US | ING | Air | Růst ekonomiky eurozóny | Akcie dnes | Káva | Ztráta | Inflační očekávání | Zápis z posledního zasedání Fedu | NCLH | Ceny akcií | Izrael | TABAK | FTSE | Údaje o indexu spotřebitelských cen | CVX | Životní úroveň | S&P500 | Prodeje domů | Dolar | Čínská ekonomika | MUFG | Fiskální politika | Ceny | Prudký pokles | Technologie | Americké tovární objednávky | Energetická krize | MetaTrader 5 | JPMorgan Chase & Co | ČNB | Obchodní zásoby | Účastníci trhu | Cardinal Health | Fiserv | Přenos | Comcast Corp | Jiří Rusnok | Agentura Bloomberg | EURGBP | Ranní zpráva | BioNTech | Pokles | USDIDX | Ceny komodit | Životní pojišťovny | Zahraniční investice | VEB | Útlum aktivity | Margin | Nvidia | Uzavření trhů | Pandemie covidu | Biogen | Andy Jassy | Take-Profit | Norwegian Cruise Line | Inflace v EU v únoru | Bilance běžného účtu | Dolarové páry | Úvěrové podmínky | Index spotřebitelských cen | Proočkovanost | Large Cap | KBC | Ruská invaze na Ukrajinu | Nowcast | Jan Vejmělek | Charles Schwab | Velké peníze | Debata | Harley-Davidson (HOG.US) | CARA | Česká republika | Cenové minimum | Rezervní měna | Americký trh | Rabobank | Euro vůči dolaru | Zavedení digitálního eura | Mercedes | Tržní očekávání | Index ISM | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Zpomalení globální ekonomiky | Americká ekonomika | Credit Suisse Group | NVDA | Kurz koruny | Nedostatek surovin | Počet žádostí o podporu | Obchodník | HPQ | Harris Financial | Rada guvernérů | MRNA | COVID-19 | Negativní dopad | Google | AMGN | Blue chips | BoE Andrew Bailey | Interpretace | Růst mezd | Regulátoři | Silicon Valley | Tempo poklesu | Evropská centrální banka | Litecoin | Index cen | Dow Jones Industrial Average | Intel (INTC.US) | SNAP.US | Pablo Hernández de Cos | Index PX | Společnost Facebook | Daně | Piper Sandler | Palantir Technologies | Lídři | Tel Aviv Stock Exchange | Moneta | Tradingové webináře zdarma | Investment Management | Pivot | Cena za akcii | Dopad krachu | Rizika | ECB | BAT | Epidemiologické situace | Práce na digitálním euru | Pracovní trh | Pokles indexu | Bristol-Myers | Coinbase | Žádosti o podporu v USA | Česká ekonomika | Intervenovat na devizovém trhu | Institucionální investoři | Pandemie nemoci | Momentum | Kurzy | Marketingová komunikace | Proinflační rizika | Bankovky a mince | Pšenice | Fond | Finanční prostředky | Čína | Vývoj ceny ropy WTI | Prezident Vladimir Putin | Růst zisků | Zisky | Webináře | Nový šéf ECB | HICP | Low | Best Buy | Konsensus | Tomáš Cverna | Ekonomické údaje | Epidemiolog | Konsenzus | BNP Paribas | Conference Board | Výše úrokových sazeb | Signature Bank | Pozitivní korelace | Spekulativní pozice | COST | ACEA | Miliardy eur | Blizzard | Výnos desetiletých dluhopisů | Cíl cenové stability | Benchmarky | Anheuser-Busch inBev | Přehled kurzů | Ranní okénko | Cisco Systems | Voda | Zboží dlouhodobé spotřeby | Indikátor | NBP | cTrader Purple Trading | Členské země eurozóny | Starbucks | Francouzský index CAC 40 | NATGAS | Splatnost | Tuzemská inflace | Společná měna | Cena zlata | Electricite de France | Forward | Verbální intervence | HSBC | Pullback | Ekonom Evropské centrální banky (ECB) | CBRT | Zvýšení ceny | Deliveroo | Marks & Spencer | Ekonomiky eurozóny | Vývoj měnového páru GBP/USD | Americké hospodářství | Euro STOXX | Přecenění | Analytici Goldman Sachs | Podílové fondy | Zlepšení nálady | Rusko-ukrajinský konflikt | Epidemiologická situace | Hongkongský index Hang Seng | MiCA | Růst cen | Index Russell 2000 | Drahé kovy | Vyšší sazby | Vrcholy | Kryštof Míšek | Dluhový strop | RSI | Inflace zpomaluje | Měnová politika | Vysoké inflace | Přesun výroby | SPX500 | PMI ve výrobě | Asset management | Falešný signál | Býčí trh | ERA | Saxo | Repo sazby | SEC | Statistici | Dnes na trzích | IFO index | Financování | Měkké přistání | Nastavení měnové politiky | ČSÚ | Ekonomka | Ursula von der Leyenová | Výrobce čipů | Finance | Philadelphia Fed | Omezení dodávek | Prodávající | Nálada spotřebitelů | Guvernér | BIDU.US | Occidental | Americká lehká ropa | Čínské akciové trhy | Turecké liry | Nastavení depozitní úrokové sazby | Podniky v eurozóně | Pokles ekonomiky | Růst úroků | Zdražování energie | Republikáni | USDJPY | Švýcarská národní banka | Zprávy z USA | Pravidla obchodního systému | Velké riziko | Investiční poradenství | Poptávka | Růst spotřebitelských cen v Německu | Express | Index Exportu | Banka Morgan Stanley | Americké banky | Capital | Nepokoje v Číně | FT | Hodnoty měny | Tyson Foods | Denní pokles | Verizon | Christopher Waller | Maďarská měna | AMAT | Mali | DNO | Dolarové sazby | Obchodovat | Dnešní čísla | Naše prognóza | Holubice | Konečná sazba | Spotřebitel | Podpůrný program | Meziroční vývoj jádrové inflace | Shell Plc | Hospodářský růst | Očekávání úrokové sazby | Prezident Fedu | Tržní sazby | Posílení eura | Parita | Odhodlání | HAS | Inflace v Maďarsku | Technologický Nasdaq | FinTech | WTI | Bod | Stavební výroba | Koncentrace | Počasí | Reporty | Shares | Nákup eura | Raiffeisen Bank International | Medvědi | Redukce | Bloomberg Economics | RBNZ | GfK | PRIBOR | Paládium | Pokladniční poukázky | Úrokový diferenciál | Co bude | Reserve Bank of Australia | Únorová inflace | Amgen Inc. (AMGN.US) | Pozice na EUR/CZK | Pfizer a BioNTech | Klouzavý průměr | RBI | Americká měna | Snížení ekonomické aktivity | Aliance | Honeywell International | EMU | LLY.US | Saúdská Arábie | Roche Holding AG | OCI | Payrolls | Šířením nového typu koronaviru | Revize výhledu | Bankéři | Sázet | Podnikání | Zahraniční firmy | Měny regionu | Cena ropy | NCLH.US | Inflace | Problémy | Advanced Micro Devices | UTC | Inflace ve Velké Británii | Rozjednané prodeje domů v USA | Značné riziko | Marže | Akcie bank | ROCE | Dna | Německá ekonomika | Statistiky z trhu práce | Státy EU | DAX | Měny G10 | HDP | Předběžné výsledky | Projevy centrálních bankéřů | Prezidentka Christine Lagardeová | Recenze | Alphabet | Graf dne | Struktura | Vedení společnosti | Členské státy | Zkušenosti | Emmanuel Macron | Firma | Zasedání měnového výboru | Vzrušení | Signály | Omikron | PCE inflace | Hospodářské statistiky | Reálné příjmy | Devizový trh | Načasování | Prezident Světové banky | MCD | Erste | Komerční banka | IHS Markit | Ropa | Statistiky | Ekonomické recese | Peněžní zásoba | Ekonomická rizika | Prodeje čipů | Stoxx 600 | Zahájení obchodování | Světová ekonomika | Monetární politika | Manufacturing PMI | SAP | Diverzifikovat | Convera | Spolkový statistický úřad | FX | Index PMI | Ekonom | Propad HDP | AMZN.US | Úroveň supportu | Neomezené množství | Kalendář ekonomických událostí | Nový typ koronaviru | Deutsche Bank | Kurz | Market | Forexu | Americký PMI | Raiffeisenbank a.s. | Bloomberg Commodity Index | 256/2004 | Obchodní dohody | Unicredit | BBY | Analýza EUR/USD | Indexy PMI | Reakce eura | UST | Restrikce | JPM | Merck | Optimismus | Konjukturální průzkum | Spotřebitelská nálada University of Michigan | Facebook | Rozhodování | Jednání ČNB | Předkrizové úrovně | Tvrdohlavost | Investiční doporučení | Central Bank of Turkey | Hliník | Růst dolaru | Krize v eurozóně | Problémy v bankovním sektoru | LMT.US | Medvědí scénář | Martin Gürtler | Francouzský CAC 40 | Rizikový sentiment | Dluhopisy přímo od vlád | Costco | Fibonacciho retracement | Investujte | Reserve Bank of New Zealand | Akcie společnosti Amazon.com | Prezident USA | Pravidelný příjem | Měď | Proinflační | Jednotná měna | Fiskální stimuly | Akcie SoFi | Být trpělivý | Konglomerát | ANZ | Průzkum společnosti | Fundamentální pozadí | Euro | AUD | Le Figaro | Evropské akciové burzy | Reputace | Binance | Deere | Federální rezervní banky | Agentura DPA | Sazba Evropské centrální banky | Úsilí | Počet volných míst | Počet zaměstnaných | Domácí data | Pocity | JPMorgan (JPM.US) | Risk | Predikce | Dodávky ropy | Fibo | Růst inflace v USA | PMI ve službách | Daňový úřad | Activision Blizzard | Zpracovatelský průmysl | Citigroup | Spojené státy americké | Dividendový výnos | Christine Lagarde | Index VIX | Hospodářství | MIB | Stagflace | Japonský Nikkei | Pražský index PX | Výnosy státních dluhopisů | Poskytování hypoték | Zastavení dodávek | JP Morgan | Zpomalení růstu | Obchod | Wells Fargo (WFC.US) | Růst ekonomiky | Santa Claus Rally | Vývoj na akciových trzích | Program OMT | Uniper | Labouristická strana | Etoro | Rada ČNB | Hlavní ekonomka | Setkání ministrů financí eurozóny | Nárůst nezaměstnanosti | Rozhodnutí Bank of England | Oddělení forexu | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | Bollingerova pásma | Intermediate | Globální akciový index | Vítězství nad inflací | HCOB | Další posilování | EU | Ekonomická krize | Cenové stability | Poskytování úvěrů | Zasedání ECB | Credit Suisse | Take-Two Interactive | Portfolia | Fresenius Medical | Pandemické nákupy dluhopisů | Inflace v Německu | NN Group | GE.US | Deutsche Lufthansa | Podpora ekonomiky | Koronavirové krize | Úrovně rezistence | Nástroje měnové politiky | Vývoz | Index výrobní aktivity | Energetické firmy | Týdenní zpráva | Coffee | Cenové dno | xStation 5 | Úroveň rezistence | Montserrat Martínezová | Samsung | Recese | Vyjádření představitelů | BTCUSD | Kazuo Ueda | ASML | Globální indexy | Švýcarský frank | Báze | Vyhlídky eurozóny | Bank of Canada | Chuť riskovat | Bannockburn Global Forex | Vývoj pandemie | Mercedes-Benz | CZK/EUR | Úřad pro energetické informace | Index Dow Jones | Ministři financí EU | Inflace ve světě | Začít investovat | Největší propad | Výrobní index | Stavební povolení | Silný americký dolar | Počet nových žádostí o podporu | Měna euro | Miliardy | Spekulace | Denní graf | Guvernér BoE | Koronavirové pandemie | Globální finanční krize | Ropa roste | Růstový trend | František Táborský | Inflace ve Spojeném království | Štěpán Křeček | Růst průměrné mzdy | Hodnota indexu | Nálada na akciových trzích | Japonský Nikkei 225 | Frank | Ministři | Měnové politiky centrální banky | Mondelez | Negativní nálada | Pin Bar | Kurz eura | Americké ministerstvo práce | Technická korekce | Dlužníci | Centrální banka USA | Čínské indexy | Silné euro | TASE | Ceny energií | KPMG | Lufthansa | Spotřebitelské ceny v eurozóně | Americké indexy | Washington | Dávky v nezaměstnanosti | Výkon dolaru | Ceny potravin | 1D | Gilead Sciences | Rozvaha ČNB | Meziroční míra inflace | Japonský jen | FOMC minutes | Základní sazby | Brent (OIL) | Úspěchy | Averze vůči riziku | Prezident Donald Trump | Průmyslové zboží | Dopad vysokých cen energií | Rostoucí inflace | Očekávané události | Banka UBS | Psionic | Technologický sektor | OSN | Eskalace napětí | Panika | Fresenius SE | Předpovědi Saxo Bank | Plánování | Euro posiluje | Boje na Ukrajině | Kanadský dolar | Sell Stop | PMI indexy | Předpovědi | Konflikt na Ukrajině | Bondy | Citigroup (C.US) | AXA | Mince | Tomáš Raputa | Silicon Valley Bank | Zásoby ropy | Americké volby | Světové ekonomiky | Evropské méně | Benzín | Rostoucí ceny | WMT.US | Trend | Konfederace | TRIP | Pokles sazeb | Adidas | Produkty obchodované s finanční pákou | Dow Jones Industrial | Růst eurozóny | Důležité informace | Futures na americké akciové indexy | Qualcomm (QCOM.US) | Oslabení | TradingEconomics | Kroky Fedu | Časový rámec | CAH | Míra inflace | Fundamentální data | Evropský statistický úřad | Manufacturing | Spotřebitelská důvěra | MMF | Soukromý sektor | Trhy v USA | Průmyslová výroba v eurozóně | Náklady na úvěry | Sebevědomí | Ekonomický výhled | Finanční situace | Objem objednávek | Nařízení | Verizon Communications | Pioneer Natural Resources | SWIFT | Cyber security | Ceny benzínu | RISK-ON | Negativní zprávy | Schodek | Americký Senát | Farmaceutické společnosti | Převody peněz | BTC | Bankovní sektor | Fed index | KOSPI | Kapitálové zboží | Indexy | Citi | Zvyšování sazeb | Odborníci | Oživení poptávky | Obchodní bilance | Hospodářské krize | Ticker | Global Forex | ASX 200 | Akcie automobilky | Německý index IFO | Zpřísnění měnové politiky | Evoluce | Výrobní PMI | Mileniálové | Mezinárodní měnový fond | Průmysl | Americké žádostí o podporu | Lehká ropa WTI | LOW.US | Napjatá situace | Makroekonomické strategie | Výrobní inflace | Tempo růstu | Meziroční růst spotřebitelských cen | InPost | Šíření nových variant koronaviru | Úvěrový rating | Skokové posílení eura | Bilance ECB | Bankovnictví | Pohonné hmoty | Americké dluhopisy | Dosahovat zisku | BASF | Americká výnosová křivka | Prezident Federální rezervní banky | A321Neo | Continental | Air Liquide | Biliony | Bankovní index | Divergence | Zdražování energií | Commonwealth Bank of Australia | ETF | Nové dluhopisy | Nákupní pozice | Akcie klesají | Akciové trhy | Kurzy měn | T-Mobile US | Lowe's Companies (LOW.US) | Loterie | Omezení těžby | Depozitní úrokové sazby v eurozóně | Silvergate | Nasdaq-100 (US100) | Europoslanci | Moneta Money Bank | Tether | Centrální bankéři | UnitedHealth | Varování | Ceny drahých kovů | Inflace v Evropské unii | Guidance | Prezidentské volby USA | Invaze Ruska | Družba | LLY | Cena zemního plynu | Viceprezident ECB | Akcie výrobců vakcín | Reinvestování | APP | Kurz amerického dolaru | Obchodní aktivity | Peněžní zásoby | Ekonomika Spojených států | Ministr zdravotnictví | Spojení | Cykly | Slábnoucí euro | Long | Rally | Inverzní výnosová křivka | Bankovní rada | Macron | Klíčový support | Travelers (TRV.US) | Pandemie | Výsledky za Q4 | SARS | Spokojenost | Tripadvisor | USDC | Technický výhled | Intesa Sanpaolo | Chris Williamson | Aktiva | Osobní příjmy | Pokles inflace | Klid | FOMC | Použití finanční páky | HDP za Q2 | Prodejní tlak | Cenový strop | NextEra Energy | Ministerstvo financí | Zasedání centrální banky | Admiral Markets Forex Kalendář | Výprodej | Indexy na Wall Street | Problémy v dodavatelských řetězcích | České měny | Očekávaný vývoj | IPO Airbnb | Ceny ropy dnes | ConocoPhillips (COP.US) | Švýcarská banka UBS | Business | Fibonacci | Staking | Evropští investoři | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Investiční společnosti | Indikátory | WFC | Obor podnikání | Zdanění | Pokles cen | Základní úrok | Tržní události | Goldman Sachs Group | Plynárenské společnosti | Čínská centrální banka | Veřejný dluh | Index euro | Zvedání úrokových sazeb | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Helena Horská | Překážky | Holubičí tón | FedWatch Tool | Program kvantitativního uvolňování | Výsledky voleb | Nový týden | SLB.US | Index amerického dolaru | Vývoj kurzu | Otevření ekonomik | Fiskální politiky | Španělský IBEX 35 | Konsolidace | Nejlepší výsledky | Zdravotnictví | Energetické krize | Obchodní rozhodnutí | Makroekonomické indikátory | Long signál | Spekulanti | Čínské akcie | Pivoty | Komise v přenesené pravomoci | Riziko ztráty | Ministryně financí | Časový úsek | BlockFi | Diskontní sazba | Robert Holzmann | Sentix | Trhy dnes | | Německý statistický úřad | Macy's | Pochybnosti | Výsledek voleb | Členské země | Vedení ECB | BNY Mellon | Pracovní den | Pandemická situace | Stratég | Krypto aktiva | Prodeje automobilů | Pokračování poklesu | Vlnová analýza | Fond obnovy | Majetek | Ekonomika eurozóny | Edward | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Purple Trading | Raytheon Technologies | WFC.US | Řetězce | Schwab | European Central Bank | Zrychlení inflace | Sentiment | Dnešní statistiky | Short pozice | Zhoršení pandemie | Bývalý ministr financí | SPG.US | Měnová unie | Stoxx Europe 600 | Breaking | Růst úrokových sazeb | ECB Christine Lagardeová | Výsledek zasedání | Berenberg | Politika | Konkurence | Vlnový pattern pro pár GBP/USD | Hospodářské recese | Nálada na trhu | Riziková aktiva | Letecké společnosti | Francouzský parlament | PLN | Kapitalizace | Míra nezaměstnanosti | Komunikace | Obchodní hodiny | Aktuálně trh | Cenové turbulence | Ceny průmyslových výrobců | Indikátor MACD | Dnešní seance | Novavax | Americké futures | MAM | Pravidla hry | Deutsche Telekom | Nike | Indikátory důvěry | Oslabování eura | I-Trader | Forint | GDP | Úrovně supportu | Velká Británie | Zprávy z krypto | Makroekonomická data | PLN/EUR | Výnosy amerických dluhopisů | Finanční zdraví | Další vývoj | Banky na Wall Street | Dnes zveřejněná data | Zasedání FED | Pokles průmyslové výroby | Dnešní kalendář | Objemy obchodů | Indexy S&P | Index DE30 | Obchodování na devizovém trhu | Zdraví ekonomiky | EURHUF | Federální vláda | Nálada | Aktivita ve službách | Jak na pravidelný příjem | Letectví | Nákupy | LTC | Měnové páry | EdF | Měnové politiky | Snížení základní úrokové sazby | Vnímání | Chevron (CVX.US) | Intel | SVB | Index volatility VIX | Dnešní ekonomický kalendář | Ekonomika | První zvýšení sazeb | Výnosová křivka | Historická maxima | Ekonomická data | Marvell | STT.US | Světové akciové trhy | Pandemický program | Nastavení sazeb | Flexibilita | Sankce | Commerzbank | Varianty koronaviru | Zhodnocení | Obchodování s futures | Ministr energetiky | Americký kongres | Prolomení supportu | Úrokové sazby ECB | Ceny zlata | Analytické fórum | Vývoj trhu | Výhled | cTrader | ESM | ZEN | Analytik skupiny | Auta | Akcie v Hongkongu | Komerční banky | Americké ministerstvo | Spojené státy a Čína | Americký trh práce | Fundamenty | Obchodní analýza | Deriváty | Ethereum | Akciový trh | Japonská ekonomika | Kótování | Vysoké ceny | Embargo | Bilance Fedu | Indikátor Ichimoku | Hry | Glapinski | Odpovědnost | Zlevnění potravin | Zmírnění obav | Indexy nákupních manažerů | Počty nakažených | Energetické společnosti | Krátkodobé dluhopisy | Sympozium v Jackson Hole | Index Hang Seng | Bilance zahraničního obchodu | Tok kapitálu | Česká inflace | Měnové unie | Jaromír Gec | Bankovní krize | Politika Fedu | Evropský trh | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Finanční trhy | Schodek rozpočtu | Údaje o maloobchodních tržbách | Česká národní banka | Akcie | Cenové rozpětí | Data o inflaci | Expanze | Šíření koronaviru | LVMH | Největší ekonomika | Zasedání bankovní rady | Guvernér rakouské centrální banky | Růst cen energií | Otevření ekonomiky | WMG.US | Prodejní signál | Dlouhodobý trend | Fondy | Poptávka po dolaru | Investiční příležitosti | Ekonomické prognózy | Lyft (LYFT.US) | Komise pro cenné papíry | XTB Tomáš Cverna | Walt Disney | Bílý dům | STT | ČEZ | Austrálie | AAPL | Cenové hladiny | Riziko | Německé ekonomiky | Růst průmyslové produkce | Financial Times | PMI za leden | GOOGL.US | MSTR.US | USD za barel | Philips | Nikkei 225 | Počet nakažených | Spread | Nikkei (JAP225) | CZK/USD | Aktuální situace | Vývoj měnového páru EUR/USD | Peněžní trhy | New York | Tradingové webináře | St. Louis | MSFT | Saldo zahraničního obchodu | Výsledky maloobchodních tržeb | Krize | HAS.US | Ceny ropy Brent | Fresenius | Zvýšení úroků | Odhady HDP | Depozitní sazba ECB | Americká internetová společnost | Epidemie koronaviru | Zotavení ekonomiky | Ekonomické zprávy | Zpřesněná data | Enrique Diaz Alvarez | Komisař pro obchod | Situace na trzích | IBEX | Massachusetts | Kraft Heinz | Světový trh s ropou | Šance | EURCHF | Objem obchodů s kryptoměnami | G20 | Míra inflace v eurozóně | Slabá čísla | Pokles poptávky | Medvědí trend | CEO | Objednávky | Akcie ve světě | FXDAILY | Meziroční míra inflace v eurozóně | APEC | Člen rady guvernérů | Prezidentské volby | Dollar | Výnosy německých dluhopisů | Vratislav Zámiš | Základní úrokové sazby | Kvantitativní uvolňování | Nezaměstnanost | Trhy | Měnové stimuly | Dolarový index | Akciové trhy v USA | Indikátor CCI | MicroStrategy (MSTR.US) | Globální trh | Globální riziko redenominace | Vývoj ceny ropy | SHOP.US | Sazby | Americké výnosy | Mezibankovní | US30 | Graf indexu | FL.US | Invaze Ruska na Ukrajinu | Ředitelka | JAP225 | Generální ředitel | Devizové rezervy | Cíle | Politická rozhodnutí | Redenominace | Zisk na akcii | Burza | Semináře | Ekonomický kalendář | AXP | LTRO | Šekel | Inflační data v USA | Index MSCI | První odhad | Zvyšování úrokových sazeb | Americká inflace | Rozvoj | Klouzavé průměry | RBA | Likvidita | Jestřábí přístup | Žádosti o podporu | Reinvestice | Výprodeje | Heineken | OIL.WTI | Navyšování objemu | Rozhovor | Dlouhá pozice | Španělský IBEX | Internetová společnost | Spotřeba domácností | Švýcarské banky | Transakce | Dnešní údaje | Březnová data | Banka | Hodinový graf | Technologický index | Měny | Obchodní jednání | Snížení úrokových sazeb | Růst cen potravin | Firemní zprávy | MasterCard | Vzestup inflace | Přístup k měnové politice | Výzkumné společnosti | Bezpečnost | Stabilita | Inflace v Japonsku | Zaměstnanost | MNB | Profitovat | Slovensko | Maloobchodní prodej | Nová historická maxima | Energie | Rozjednané prodeje domů | Důležité zprávy | Instant Trading EU | Jamal | Vlnová analýza páru EUR/USD | Michal Brožka | Ekonomika EU | Inflace v březnu | Nakupovat | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Tradeři | Program QE | AUDJPY | DE30 | USDX | BTC/USD | BHS Štěpán Křeček | Inaugurace | Dividendy | Měna | Osobní výdaje | Dodávky plynu | Jasný signál | Platební neschopnosti USA | Údaje o HDP | Rozhodnutí FOMC | Trading | Finanční sektor | Daňové příjmy | Oslabení eura | CAD | Obrovský růst cen | Kotace | Ropa dnes | Zásoby benzinu | Ichimoku | Uvolnění měnové politiky | Vedlejší účinky | Index podnikatelské nálady | Sympozium | MSCI | Burzovní index | EUR/CHF | Karanténní opatření | Euro na dolar | Ukončení nákupu aktiv | Fed Williams | Pozice dolaru | Pravidla obchodování | Thomson Reuters | Snap | Index podnikatelské aktivity | Výnosy | Poradenství | Walgreens | W1 | Miliardy dolarů | Libra k dolaru | Inside | Hindenburg Research | Růst aktivity | Klíčové události tohoto týdne | Snížení zisku | Finanční trh | Opatření na podporu ekonomiky | Nový trend | Maďarská vláda | Snižování nákladů | JPMorgan | Země eurozóny | Rozhodnutí centrální banky | Reakce investorů | Data z Německa | Trade | Pravděpodobnost snížení úrokových sazeb | Regionální měny | Překoupené oblasti | Eni | Nouzový program nákupů aktiv | Joe Manimbo | Globální finanční trhy | Nové prognózy | Prodeje | Ruský prezident Vladimir Putin | Stav ekonomiky | Náklady na obsluhu dluhu | Nákupní signál | Sentiment na trzích | Společnost Silvergate Capital | Světová zdravotnická organizace | ABN Amro | Starbucks (SBUX.US) | Předčasné volby | Pravděpodobnost recese | Zlotý | EIA | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Partneři | IPO | Rusko | Vysoké riziko | Ceny výrobců | Miliardy USD | Poradce | Rates | FAST | Obchodní den | Makroekonomické události | GBP/EUR | Signál | Írán | Jerome Powell | Zdražování | Předstihové indikátory | Výsledkové sezóny | State Street | Britská vláda | EPS | ADP | Jestřábí ECB | Repo sazba | Biliony dolarů | Číst grafy | CPI v USA | Short signál | Joe Biden | Ropy | Rozdílové smlouvy | Klesající inflace | Historie | C.US | Důvěra amerických spotřebitelů | Úspěšné obchodování | Nové žádosti o podporu | Singapur | Americké akciové indexy | Psionic Group | Základní sazba | Index S&P 500 (US500) | NFIB | Člen bankovní rady | MUFG Bank | SICAV | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Očekávané Earnings | Výdaje | Guvernér české národní banky | Změny trendu | Koruna posílila | Společnost | Apple (AAPL.US) | LTV | Úvěrová aktivita | Sázky | Stimuly | Obchodování s kryptoměnami | Maloobchodní tržby v USA | Dynamika mezd | Zvýšení volatility | Historicky nejnižší | BlackRock | Utažení měnové politiky | Francouzský index | Vysoká volatilita | Očekávaná inflace | BMW | Cena akcií | Představenstvo společnosti | Guvernér ČNB | Bezpečné měny | AMC Entertainment (AMC.US) | Non-Farm Payrolls | ASX | Rozšíření | CAC40 | Velké centrální banky | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | D1 | Země OPEC | Ropný trh | Analýza indikátorů | Strategie ECB | United Technologies | Americká spotřebitelská důvěra | Umělé inteligence | Burze | Buy | Eura | Tisková konference | Neúspěch | AAPL.US | Výsledek HDP | Ztráty | Investujte na Forexu | Nízká nezaměstnanost | Lehman Brothers | Inflační cíl | Nizozemsko | Bankovní systém | Organizace | Britský FTSE | Ryanair | Obilí | Invesco Ltd. | CBI | Gap | Ceny pohonných hmot | Americké firmy | Úrokové swapy | VIX | Inflační data | Stock Exchange | Premiér Boris Johnson | Růst | Obchodování EUR/USD | Objem zakázek | Výdaje japonských domácností | Ceny surovin | Zobchodovaný objem | TotalEnergies | Polská centrální banka | Evropský akciový trh | Energetické komodity | Ceny výrobců v USA | Inflační výhled | Příjmy | Komodity | Vzpoury ruských žoldnéřů | Rusko a Ukrajina | Stav trhu práce | Hospodářské výsledky | Pohyby na trzích | Odhad letošního růstu | Risk-off | Proti trendu | Podnikové investice | WU | Zajištění | Evropský stabilizační mechanismus (ESM) | Domácí měny | Německé dluhopisy | Měnový výbor | Výnosy amerických státních dluhopisů | Hrubý domácí produkt (HDP) eurozóny | CNY | Ekonomický rozvoj | Zprávy z krypto průmyslu | Snížení inflace | BIDU | Linie podpory | America first | Index | Oživení globální ekonomiky | Wall Street Journal | PCE index | XTB Research | Dow Jones | Infineon | Lockdown | Wirecard | Cenový index | Stříbro a platina | Shopify (SHOP.US) | Token | Nejbližší rezistence | Eva Zamrazilová | Měnové stimulace | Nemovitostní fond | Kanadská centrální banka | PMI pro sektor služeb | Průmyslová produkce | Meziroční růst | Úročení | Warner Music | Index německé burzy | Pandemie covidu-19 | Výsledková sezóna | Ceny nemovitostí | Farmaceutická společnost | Hlavní investiční analytik | ČTK | Vyjednávání o brexitu | Index STOXX Europe 600 | ISM index | Valuace | Futures na americké indexy | Jestřáb | COP.US | Chuť k riziku | Nejnovější statistika | MSCI Europe | Stlačení inflace | Zpracovatelský sektor | Zombifikace | PTON | Kupovat dluhopisy | Narůstající ceny | Vlády | Saudi Aramco | Walmart (WMT.US) | BioNTech (BNTX.US) | Snížit úrokové sazby | Ceny obilí | SoFi Technologies | Virgínie | Die Zeit | AMGN.US | Vladimir Putin | Ukončení kvantitativního uvolňování | Nálada na finančních trzích | Hypoteční sazba | Pražská burza | TSN.US | Fondy soukromého kapitálu | Kohl's Corporation | Kupci | Podíl eura | Eli Lilly (LLY.US) | Institut API | Vývoj jádrové inflace | Okénko trhu | Halliburton | Vývoz obilí | Procter & Gamble | Ross Stores | Technické signály | L3Harris Technologies | Posílení rublu | Program nákupů dluhopisů | Hospodářský růst eurozóny | Geopolitické události | Investice firem | BNTX.US | Negativní data | ANZ Bank | Výpadky v zásobování | Zvýšení sazeb v eurozóně | Americký dolar dnes | Konfederace britského průmyslu (CBI) | Fungování ČNB | Market open | Průmyslový index Dow Jones | Investování | Euro ECB | Neuberger Berman | Evropské vlády | Rezistence | Základní úroková sazba | AXA ČR a SR | Ross Stores (ROST.US) | Graf EUR/USD | David Vagenknecht | Zahájení prodeje | Páteční NFP report | Brutální výprodej | Měnové krize | KSS | Dnešní obchodování | Průlom | Agresivní zpřísňování měnové politiky | Největší banky | Daimler | Směnný kurz | Základní pravidla systému obchodování | BYND.US | Španělsko | SoFi | Podnikatelský sektor | Analýza | Výprodeje na finančních trzích ve Francii | Ropné a plynárenské společnosti | Omezování ekonomiky | Odvětví | Pracovní místa | Moving Average | Commodity index | Akcionáři | Premiér Pedro Sánchez | Vakcinace | ECB minutes | AbbVie (ABBV.US) | Přebytek běžného účtu | Vývoj dolarového indexu | Slabý ekonomický růst | Roche Holding | Logistické problémy | BIIB.US | Depreciace | Henkel | Macy's (M.US) | NIO.US | Vít Hradil | Železná ruda | Analytička | City | Nasdaq Composite | Silnější americký dolar | Trpělivost | Jádrová spotřebitelská inflace | Ocado | Růst Německa | Ekonomika USA | Zhodnocování eura | Slabé měny | Práce v Německu | John Williams | WIZZ | Sazby Fedu | Solidní růst | Španělský premiér | Odhady analytiků | Karl Schamotta | RWE | Nízké úrokové sazby | Americký index | Tisková konference Bank of Canada | Další pokles | General Electric (GE.US) | Index výroby | Harley-Davidson | Praní špinavých peněz | QE ECB | Vyšší ceny ropy | Obchodní dohoda | Výprodej na francouzských trzích | Visa | Středoevropský region | Americké centrální banky | Zemědělství | Zdravotní péče | Prezident USA Biden | Analýza páru EUR/USD | Vybrané měny | UBS Group AG | Larry Summers | Silicon Valley Bank (SVB) | Italská banka | Vývoj peněžní zásoby | Ruské společnosti | Ministr financí | Fondy rizikového kapitálu | McDonald's (MCD.US) | Bloomberg | ADR | Omicron | Biofarmaceutické společnosti | AbbVie | Ekonomický šok | Bydlení | Ministerstvo obchodu | Výhled vývoje ekonomiky | Reálné mzdy | Lukáš Lipovský | UBS | Vojenský konflikt | Ericsson | České koruny | TRIP.US | Manažeři | NIO (NIO.US) | Pinterest (PINS.US) | Předpověď | Nízká inflace | Sektor služeb | Baker Hughes | Forex kalendář | Hlavní měny | Obchodní války | Vysoké ceny energií | Budoucí pohyby | Spoření | Technologické společnosti | Týdenní pivot | Hospodářský růst v eurozóně | Vypuknutí pandemie | Snižování sazeb | Pokles akcie | Informované zdroje | EK | Carry trade | Zhoršení nálady | Northrop Grumman | Propad akcií | Varta | Merck (MRK.US) | Napětí mezi USA a Čínou | Zahraniční forex | Pokles ceny | Kanadská ekonomika | Hlavní ekonom | Hospodaření | ABBV.US | Štěstí | Obchodování na páku | Dluhové krize | XTB | Konec roku | Futures trhy | Mzdová dynamika | Propad průmyslu | Úrokové sazby Fedu | Dezinflační proces | Německý PMI | Asijské seance | Mediální společnosti | Pozitivní výnosy | Boris Johnson | Index CPI | Finanční analytici | Inflace v únoru | Technická rezistence | Projev šéfky ECB | Harmonizovaná inflace | Akcie výrobců vakcín proti Covid-19 | Prezident Trump | Americké měny | Akciový index | ROST.US | Depozitní sazba Evropské centrální banky | Infineon Technologies | Přehled | Euro k dolaru | Domácí poptávka | Premiér Sunak | Vonovia | Spread v nastavení úroků | Výhled cen | Mártiňš Kazáks | Finanční ztráty | Meta Platforms | Viceguvernérka ČNB | Oživení světové ekonomiky | Cíl růstu HDP | ECB Luis De Guindos | Nová prezidentka ECB | Volkswagen AG | Výkonná ředitelka | Opatření proti šíření koronaviru | Platina | Hlavní ekonom Evropské centrální banky | Prezident Biden | Americké úrokové sazby | Plynovod Jamal | RBC | Čínský koronavirus | Haruhiko Kuroda | TripAdvisor (TRIP.US) | Španělský premiér Pedro Sánchez | Index nákupních manažerů (PMI) | Index Nasdaq Composite | Latinská Amerika | xStation5 | Fiskální udržitelnost | Spotřebitelské ceny | Hotovost | Úroveň parity | Trendová linie | Německo | Měny centrálních bank | Velké objemy | Akcie amerických bank | Aleš Michl | Business Outlook | Americké trhy | MT4 | Dodání likvidity | Profesionální obchodník | Americký HDP | Tržní situace | Koruna posiluje | Maloobchodní prodeje | Walmart | Rostoucí úrokové sazby | Analytik | Slučování akciových burz | Zpřísňováním měnové politiky | Páteční NFP | Zadlužení | Stabilizační mechanismus | Proinflační riziko | Míra inflace v Německu | Alexander Schallenberg | Vice | Analýza fundamentálních událostí | Kapitálové trhy | Nedostatek likvidity | Jan Frait | Důležitá rezistence | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Silvergate Capital | Chorvatsko | Šířící se koronavirus | Japonské maloobchodní tržby | Pandemie v Evropě | Linde | Trader | Aktivum | Dodávání likvidity | Credit Suisse Group AG | Uptrend | Viceprezident | Prognózy inflace | TopForex | Státní dluhopisy | NAFTA | Nové zakázky | Hospodářský výhled | VaR | Boční trend | Velcí hráči | Výraznější pokles | Ruské embargo | Statistika | Fiskální pomoc | Commitments of Traders (COT) | Dominancia | Ruská centrální banka | Bankrot FTX | Le Penová | Tým FXstreet.cz | Americká ministryně financí | Dnešní videokomentář | Omezení kvůli koronaviru | Vysoká inflace | ECB sazby | Aktuální prognóza | Pozice | Neomezené nákupy | Býčí trend | Medvědí svíčka | Travelers | KSS.US | Inflace spotřebitelských cen | Očekávaná data | Nakládka ruské ropy | Akcie Airbusu | Evropské akcie dnes | Bojkot | Důležité makroekonomické zprávy | Výkyvy na finančních trzích | Průmyslníci | Globální trhy | Analytik XTB | Tržby v maloobchodě | Ceny v eurozóně | Obchody | Spready | Obchodujeme | Depozitní úrokové sazby | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Závislost | Krypto | Klíčové makroekonomické ukazatele | Dluhopisový trh | Nonfarm Payrolls | Disney | Kvantitativní utahování | EUR/GBP | Psychologické úrovně | Průměrná míra nezaměstnanosti | Lael Brainardová | Oslabování koruny | Prognóza vývoje | Destatis | Tomáš Lébl | Druhá vlna | XMR | Šéfka ECB | Hlavní index německé burzy | Ministerstvo hospodářství | Ekonomické vyhlídky | Investing | CoinDesk | BIS | VOLX | Měnověpolitické zasedání | Zvyšování úroků | Analytik skupiny AXA | Společnost Saudi Aramco | Přehled o dění | Podnikatelská aktivita | M.US | Analytici banky | Finanční podmínky | Kent | Výsledek voleb ve Francii | Evropské indexy | Zájem o riziko | Digitální peněženky | COT | Makroekonomický kalendář | Americký ministr financí | Market alert | Evropský regulátor | Údaje o sentimentu | Investiční rozhodnutí | Bavlna | Americké vlády | Velké investice | New York Times | Virus | Raytheon Technologies (RTX.US) | Nesoulad | Index euro stoxx 50 | Mastercard (MA.US) | Rada guvernérů Evropské centrální banky | HPQ.US | Americký regulátor | AUD/USD | Index PCE | Obchodní příležitosti | JNJ.US | Podnikatelé | Adam Glapiński | CPI v eurozóně | Akciové indikátory | Finanční systém | Události v eurozóně | Meziroční inflace | Pokles libry | Ford Motor | Caixin | Podnikání na kapitálovém trhu | Fair Value | Vývoj kurzu EUR/CZK | Tesla | Michal Lukáč | Budoucnost | Baidu (BIDU.US) | Banky | American Express | Intervenovat | Kurz EUR | Nio (NIO.US) | Nadnárodní společnosti | Peking | Aktivita obchodníků | Institute for Supply Management (ISM) | Devizový kurz | Merck KGaA | Nastavení trhů | Honeywell International (HON.US) | Aktiva pod správou | Země platící eurem | Lockheed Martin (LMT.US) | Mzda | Největší pokles | Pozornost trhu | Doporučení | Geopolitika | Lockdowny | West Texas Intermediate (WTI) | Poptávka po ropě | Očekávaný růst | Nákup dluhopisů | Palantir | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | Sanofi | Emerging markets | Evropské země | MMM.US | Ceny zemního plynu v USA | Hlavní ekonom ECB | Regulační orgány | Světová rada pro zlato | Měnový pár | Americký bankovní sektor | Průmysl a zahraniční obchod | Ocenění | Předsedkyně Evropské komise | Nové údaje | Kohl's Corporation (KSS.US) | Vivendi | Nákup aktiv | Celková inflace | Isabel Schnabelová | Lowe's Companies | EMA | PTON.US | Global forex | Opatření | Anchorage | Pale Fire Capital | InstaForex | Novinky | Sazby v eurozóně | Vývoj ceny ropy Brent | Šéf nizozemské centrální banky | Retail | Úrokové sazby | Vyšší výnosy | Donohoe | Prodeje domů v USA | Dominancia BTC | Deutsche Post | Vývoj kurzu dolaru | Pozornost obchodníků | Nákupy dluhopisů ECB | FXstreet | S&P 500 a Dow Jones | Bilance | Vývoj ceny | Utahování měnových politik | Ekonomický růst | Nasdaq | Společná evropská měna | Tisková konference FOMC | Volkswagen | Geopolitická situace | Průměrná cena | Hang Seng | Ekonomická recese | Výsledky hospodaření | Dolarové úrokové sazby | Vítězství | Ministerstvo práce | Nejnovější prognóza | Geopolitické napětí | USA Biden | Nasdaq (US100) | Britské domácnosti | Peter Kažimír | Hike | Vývoj jádrové inflace v eurozóně | Britský premiér Sunak | Výroční konference | Zveřejnění zpráv | Michigan Consumer Sentiment | Aktivita v průmyslu v zemích eurozóny | Vyšší inflace | Oblasti konsolidace | Práce | FOREX | Výroba aut | Obnovení růstu | Zápis ze zasedání ECB | Americký ropný institut | Analýza makroekonomických zpráv | AMZN | Take-Two Interactive (TTWO.US) | Americké energetické firmy | Čínský HDP | Centrální banka ve Frankfurtu | Investment | Prodej eura | Prognóza ECB | Index DAX | PMI index | Prostor pro další růst | VIAC | Maďarská centrální banka | Cestovní omezení | GOOGL | Začínající obchodníci | Globální obchod | Spojené státy | Rekordní pokles | ATVI.US | NIESR | Americké prezidentské kampaně | Výprodej dluhopisů | Buy Stop | RTX.US | Zvýšené geopolitické napětí | Volatilní obchodování | Vývoj na trhu | Německá inflace | Warner Music Group | Kryptoměny | Průzkum ECB | Banky pro mezinárodní platby | Tokijská burza | Poptávka investorů | Crédit Agricole | Evropská spotřebitelská důvěra | Evropský komisař pro obchod | Šéf amerického Fedu | Oživení ekonomik | Banky v eurozóně | Evropské akciové trhy | INTC | Inflace v Kanadě | Zasedání Rady guvernérů | Prodej aut | Situace na trhu | Úvěr | Mzdy | Úspěch | Dopady pandemie | Uvolnit měnovou politiku | Ekonomové | Tiering | Používání eura | G7 | AMAT.US | Volby | Statistický úřad | Ukazatele | Obchodní podmínky | Zvýšení likvidity | Větší pokles | Zlepšení | Američtí zákonodárci | CNMV | Evropské dluhopisy | Prolomení oblasti | Euro vůči americkému dolaru | Prezidentské volby ve Spojených státech | MCD.US | Dluh zemí eurozóny | Zlato | Wagnerovy skupiny | Krátkodobý výhled | Občané eurozóny | Americká vláda | Pravidla systému obchodování | USD/JPY | Záporné úrokové sazby | Koronavirus | Russell 3000 | Úroková sazba v eurozóně | Dánsko | Maloobchodní tržby v eurozóně | Belgie | NZD | ČR | Podniky | Vyšetřování | PINS.US | Omezení stimulů | MMM | Index německé burzy DAX | Ekonomické aktivity | Inflace v USA | Pohyb dolaru | Netflix | Výrobce domácích spotřebičů | Politici | Francouzský ministr financí | Ekonomika Evropské unie | Enel | Příjmy domácností | Analytický tým | Stav ekonomik | Správa | Société Générale | Dollar General | Očkování | ING Groep NV | Dostatečný kapitál | Vzestupný trend | Instrumenty | Vysoké úrokové sazby | Minimalizovat ztráty | Výhled růstu ekonomiky | Bankrot | Šílenství měnové politiky | Varování před riziky | Amazon | Klíčové zasedání | Poptávky po dolaru | Produkce ropy | Akcie Groupon | Altria Group | Wall Street | Dopady koronaviru na ekonomiku | Sentiment trhu | Electrolux | Markit | Bezpečná aktiva | Snížení úroků | CNBC | Emise | Tržby v eurozóně | Olaf Scholz
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Pozice | Index | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Pokles | Graf

Předchozí klíčová slova

Prezidenti a premiéři
Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie
Prezident Ifo
Prezident Ignazio Cassis
Prezident institutu
Prezident institutu ZEW
Prezidenti Turecka
Prezident Jair Bolsonaro
Prezident Javier Milei
Prezident Joe Biden

Následující klíčová slova

Prezidentka ECB Christine Lagardeová
Prezidentka Christine Lagardeová
Prezidentka Xiomara Castrová
Prezident komise
Prezident Libanonu
Prezident Microsoftu
Prezident Michel Aún
Prezident Nayib Bukele
Prezident newyorského Fedu
Prezident Nicolás Maduro
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy new
Potvrďte prosím... Zavřít