Ticker Tape by TradingView
EUR/USD. Přehled vývoje během týdne. Údaje ISM, evropská inflace, Powellův projev a údaje o vývoji Non-farm Payrolls
Už je tady červenec, což znamená, že budou konečně zveřejněny klíčové makroekonomické ukazatele za červen. První týden v měsíci bývá zpravidla nejvíce "nabitý" a plný událostí (s výjimkou ledna). Ani první červencový týden není výjimkou. Posuďte sami: indexy ISM, klíčové údaje z amerického trhu práce a zápis z jednání Federálního rezervního systému.
Na druhé straně Atlantiku budou zveřejněny klíčové údaje o inflaci v Německu a eurozóně. Kromě toho uslyšíme předsedu Fedu Jeroma Powella, který se zúčastní diskuse na fóru "Měnová politika v éře transformace".
Pondělí
V pondělí tedy bude během americké obchodní seance zveřejněna nejvýznamnější zpráva dne. Jedná se o index ISM ve zpracovatelském průmyslu. Poslední dva měsíce vykazuje tento ukazatel klesající tendenci a nachází se v oblasti kontrakce. V dubnu dosáhl hodnoty 49,2 b. a v květnu pak 48,7 b. Podle prognóz by se v červnu mohl index vrátit na dubnovou úroveň (49,2). Výrazné podpory se dolaru dostane pouze v případě, že ukazatel oproti prognózám vstoupí do pásma expanze, tj. překročí cílovou hodnotu 50,0.
Účastníci trhu by se měli zaměřit také na německou zprávu o inflaci, protože německé údaje často korelují s údaji za celou Evropu (údaje za eurozónu budou zveřejněny zítra, v úterý). Podle prognóz se index spotřebitelských cen v Německu sníží na 2,3 % meziročně poté, co v květnu vzrostl na 2,4 %. Harmonizovaný index by měl rovněž vykázat klesající trend – 2,6 % mezirořně po růstu na 2,8 %.
Prezidentka Evropské centrální banky Christine Lagarde v pondělí v portugalské Sintře zahájí fórum "Měnová politika v éře transformace", na kterém by měl vystoupit i předseda Fedu Jerome Powell. Projev Lagarde bude mít slavnostní charakter a na měnový pár EUR/USD pravděpodobně nebude mít vliv.
Úterý
Jak již bylo zmíněno, v úterý budou zveřejněny klíčové údaje o inflaci v eurozóně. Podle většiny odborníků se očekává, že evropský index spotřebitelských cen po květnovém mírném růstu v červnu zpomalí. Očekává se, že index CPI dosáhne 2,5 % meziročně poté, co v předchozím měsíci vzrostl na 2,6 %. Jádrový index bez započtení cen energií a potravin se očekává na úrovni 2,8 % po vzestupu na 2,9 %.
Lagarde, která opět vystoupí na fóru v Sintře, se k této zprávě pravděpodobně vyjádří, ale stane se tak spíše z formálních důvodů. Pokud inflace v Německu a eurozóně předvídatelně (nebo prudce) zpomalí, může šéfka ECB naznačit další kolo snižování úrokových sazeb v září. Taková rétorika by na jednotnou evropskou měnu vyvinula značný tlak.
Ve stejný den má na fóru vystoupit také Powell. Možná se vyjádří k poslední zprávě o inflaci, která byla zveřejněna minulý pátek. Připomeňme, že jádrový index PCE předvídatelně klesl na 2,6 % (nejpomalejší tempo růstu od března 2021).
Americký úřad pro statistiku práce zveřejní údaje o volných pracovních místech a fluktuaci pracovních sil (JOLTs Job Openings). Jedná se o důležité zveřejnění před pátečními údaji Nonfarm Payrolls. Podle prognóz bude počet volných pracovních míst v poslední pracovní den června 7,86 mil. (v dubnu to bylo 8,059 mil.) – nejnižší hodnota od května 2021. Pokud zpráva dopadne na úrovni prognózy (nebo níže), bude to znepokojivý signál před oficiálními údaji.
Středa
Nejdůležitějším zveřejněným ukazatelem bude index PMI ve službách ISM. Po tříměsíčním poklesu (od února do dubna) index v květnu nečekaně a prudce vzrostl na 53,8 b. V červnu se očekává pokles ukazatele na 52,5 b. Pro dolarové býky je klíčové, aby index zůstal v pásmu expanze, tedy nad úrovní 50,0 b.
Během evropské seance budou zveřejněny indexy PMI (konečný odhad za červen). Očekává se, že konečný odhad bude odpovídat tomu původnímu.
Mezi hlavní řečníky ve středu patří např: prezident newyorského Fedu John Williams, viceprezident ECB Luis de Guindos, hlavní ekonom ECB Philip Lane a člen Výkonné rady ECB Piero Cipollone.
Kromě toho bude zveřejněn zápis z červnového zasedání Fedu. Stojí za zmínku, že během tohoto zasedání byl aktualizován bodový graf (tzv. dot plot), který naznačuje, že americká centrální banka plánuje letos snížit sazby pouze jednou. Jestřábí tón zápisu by mohl dolar podpořit, hodně však bude záležet na rétorice Powella, který vystoupí den před zveřejněním zápisu.
Čtvrtek
Čtvrteční ekonomický kalendář není nabitý významnými událostmi. Nejvýznamnější bude zápis z červnového zasedání ECB, na kterém centrální banka snížila úrokové sazby o 25 bazických bodů. Prezidentka ECB naznačila, že neexistuje žádná předem dohodnutá trajektorie pro další snižování – vše bude záviset na inflaci.
Zápis z červnového zasedání pravděpodobně nebude mít na měnový pár EUR/USD zásadní vliv, a to především proto, že na fóru v Sintře vystoupí řada představitelů ECB, kteří poskytnou aktuálnější postoj s ohledem na nejnovější údaje (včetně údajů o CPI v eurozóně za červen).
Pátek
V pátek se účastníci trhu zaměří na zprávu Nonfarm Payrolls (NFP). Toto zveřejnění bude posledním vrcholem obchodního týdne. Podle předběžných prognóz by tato zpráva nemusela podpořit americký dolar. Očekává se, že míra nezaměstnanosti v červnu mírně vzrostla na 4,1 %. Počet zaměstnaných by měl vzrůst pouze o 187 000, čímž nedosáhne hranice 200 000, a proinflační ukazatel (průměrný hodinový výdělek) by měl prudce klesnout na 3,6 % – nejnižší hodnotu od května 2021.
Pokud hodnoty prognózu naplní (nebo se ukáže, že jsou horší), bude dolar čelit fundamentálnímu tlaku, protože se zvýší pravděpodobnost snížení úrokových sazeb na zářijovém zasedání. Stojí však za zmínku, že květnová zpráva NFP za minulý měsíc vykázala nárůst o 270 000 pracovních míst (oproti prognóze 157 000) a průměrný hodinový výdělek vzrostl o 4,1 % (oproti prognóze poklesu na 3,9 %). Pokud americký trh práce tento měsíc přinese další překvapení, mohli bychom být svědky další dolarové rally.
Závěr
Do konce tohoto týdne by se měnový pár EUR/USD mohl buď posunout k základně na úrovni 1,06, nebo konsolidovat nad cílovou úrovní 1,0800. Vysoká koncentrace významných fundamentálních událostí nevyhnutelně vyvolá na páru EUR/USD silnou volatilitu. Indexy ISM, Nonfarm Payrolls (NFP), CPI eurozóny, zápis z jednání FOMC a projevy šéfů ECB a Fedu – všechny tyto fundamentální signály budou určovat směr pohybu ceny EUR/USD.
Obchodníci mohou zvážit prodej tohoto páru poté, co se cena konsoliduje pod hladinou supportu 1,0670 (spodní linie ukazatele Bollinger Bands ve 4hodinovém grafu). Stejně tak se nedoporučuje pospíchat s otevíráním dlouhých (long) pozic, alespoň dokud pár nepřekoná hladinu rezistence 1,0760 (střední linie ukazatele Bollinger Bands v denním grafu).
Klíčová slova: Inflace | EUR/USD | Měnová politika | Politika | Míra nezaměstnanosti | Sazby | Americký dolar | Centrální banka | Centrální banky | ECB | FOMC | Index spotřebitelských cen | Long | Měnový pár | Rally | Rezistence | Trend | Ukazatel | Úrokové sazby | Banky | EUR | USD | Indexy | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Pravděpodobnost | Index CPI | Obchodní seance | Obchodníci | Index | Americká centrální banka | Banka | Bollinger Bands | Cena | Dolar | Ekonomický kalendář | Graf | Index PMI | ISM | Makroekonomické ukazatele | Signály | Trh | Zpráva | Christine Lagarde | Snižování úrokových sazeb | Přehled | Jádrový index | Tempo růstu | Payrolls | Non-Farm Payrolls | Nonfarm Payrolls | Americký trh práce | Inflace v Německu | Snížení úrokových sazeb | Měnový pár EUR/USD | Indexy PMI | Údaje o inflaci | Hlavní ekonom | Jednání FOMC | Jerome Powell | Prezidentka ECB | Dot plot | Trh práce | Luis De Guindos | CPI v eurozóně | ECB Luis De Guindos | Viceprezident ECB | Prognózy | Míra | Počet zaměstnaných | Předseda | Klesající trend | Evropská inflace | Proinflační | Ukazatele | Pravděpodobnost snížení úrokových sazeb | Prezident | Nejnovější údaje | Pokles | NFP | Šéfka ECB | Viceprezident | Index ISM | Signál | Práce | Údaje | PMI ve službách | Expanze | Kontrakce | Ceny | Pár EUR/USD | Philip Lane | DOT | Evropské centrální banky | Prodej | Koncentrace | Americký trh | Klíčové makroekonomické ukazatele | Evropský index | Pracovní den | 3М | Index PCE | Viceprezident ECB Luis de Guindos | JOLTS | Ekonom ECB | Hlavní ekonom ECB | John Williams | Prezident newyorského Fedu | Údaje ISM | Účastníci trhu |
Čtěte více
-
EUR/USD. Přehled posledního listopadového týdne: koronavirová vlna v EU a verdikt Joea Bidena
Minulý týden opět skončil ve prospěch medvědů na EUR/USD. A přestože obchodní pětidenní období bylo méně jasné než to předchozí, obecné trendy se nezměnily. Klesající trend stále platí. Závěrečný páteční akord obchodníkům připomněl, "kdo je tady pánem": po dvou dnech pochybností převzali iniciativu do svých rukou opět dolaroví býci, kteří posílili pozici dolaru na celém trhu. -
EUR/USD. Přehled předvánočního týdne: Bude trh vykazovat minimální aktivitu?
Index amerického dolaru na začátku nového obchodního týdne opět vykázal pozitivní dynamiku, odrážející zvýšený zájem investorů o americký dolar. Uvedená měna dominuje tak či onak téměř ve všech dolarových párech. Páteční impuls však zmizel – měnový trh se hýbe setrvačností posledních událostí. Nastává předvánoční období, které se tradičně vyznačuje nízkou likviditou a tržní slabostí. Trh proto upadá do minimální aktivity. V období katolických Vánoc, kdy jsou hlavní obchodní parkety světa zavřené, obchodníci zaměřují svou pozornost na sekundární fundamentální faktory nebo související témata, která mají hypotetický charakter. Úzký trh je obzvláště citlivý, takže nelze vyloučit neobvyklé cenové výkyvy, zejména na pozadí téměř prázdného ekonomického kalendáře. -
EUR/USD. Přehled týdne. Americká inflace a komentáře Fedu
Pár euro dolar pokračuje na začátku nového obchodního týdne v pohybu podle setrvačnosti pátečního obchodování. Kupující EUR/USD se snaží realizovat své ambice a přibližují se k hranicím úrovně parity. Prodejci jsou zase nuceni ustoupit – říjnové non-farm payrolls nepřispěly americkému dolaru. -
EUR/USD. Přehled týdne. Inflace, inflace a zase inflace
Pár EUR/USD minulý týden v podstatě šlapal vodu a kroužil v oblasti kolem čísla 7. Nakonec se cena vrátila na původní pozice (otevírací cena 1,0785, zavírací cena 1,0786). Apatii obchodníků vyvolalo několik fundamentálních faktorů: zástupci Federálního rezervního systému a Evropské centrální banky vzhledem k poloprázdnému ekonomickému kalendáři zopakovali informace, které obchodníci už zpracovali. Prodejci i kupci páru EUR/USD si proto vzali "oddechový čas": pár vykazoval v průběhu pěti obchodních dnů pohyb do strany a odrážel tak nerozhodnost obchodníků. -
EUR/USD – přehled týdne: Konec února bude mít ještě žhavou dohru
Poslední únorový týden by měl být volatilní. Do konce února kupující EUR/USD buď upevní svůj náskok a obhájí svou pozici v oblasti 9. čísla, anebo opět ztratí iniciativu, což způsobí návrat páru k základně 7. čísla. Připomeňme, že na konci minulého týdne se obchodníkům podařilo dosáhnout úrovně 1,0890, ale tyto pozice si neudrželi a obchodní seanci uzavřeli na 1,0821. -
EUR/USD. Přehled týdne. Oči všech se upírají k inflaci v USA.
První květnové dny proběhly ve znamení nejistoty. Pár EUR/USD se nedokázal rozhodnout pro vektor svého pohybu. Býci nezvládli rozvinout rozsáhlou korekci a udržet cenu v oblasti 6. čísla, zatímco medvědi se nedokázali usadit v oblasti 4. čísla. Strany zakončily obchodování na úrovni 1,0551, tedy uprostřed podmíněného rozpětí. Boj bude probíhat zřejmě i příští týdne: buď medvědi prolomí obranu a sestoupí pod hladinu supportu 1,0450 (spodní linie indikátoru Bollingerova pásma v časovém rámci D1), nebo se býci páru EUR/USD usadí v tomtéž časovém rámci nad linií Tenkan-sen, která odpovídá značce 1,0600. Vzhledem ke skutečnosti, že 11. května bude zveřejněna nejdůležitější zpráva o inflaci, která bude mít na dolar silný vliv, je nepravděpodobné, že by se cena ustálila v blízkosti čísla 5. -
EUR/USD. Přehled týdne. Poslední březnový akord
Pár EUR/USD klesá již druhý týden po sobě. Pokud se podíváme na graf EUR/USD, vidíme, že od 8. března se pár obchodoval kolem hladiny 1,0980, ale poté začal postupně klesat. Navzdory výrazným korekčním pullbackům a občasným flatům se pár obecně pohybuje směrem dolů. Ani holubičí výsledky březnového zasedání FOMC nezlomily dolarové býky. S nedávným propadem bychom však měli být opatrní. Tento cenový pohyb nevypadá spolehlivě: americký výrobní index PMI, který zůstal v zelených číslech a dosáhl několikaměsíčního maxima, dolar podpořil. Trh zároveň jako by zapomněl, že Federální rezervní systém ponechal svůj bodový graf, naznačující tři snížení sazeb v tomto roce, beze změny. Růst dolaru se zdá být nadměrný, ale čím jsme si jisti, je, že v tomto kole zvítězili medvědi. -
EUR/USD. Přehled týdne. V centru pozornosti je geopolitika
Pár euro-dolar se nachází na křižovatce. Na jedné straně stále platí klesající trend – v tuto chvíli neexistují žádné předpoklady pro jeho obrat. Na druhou stranu minulý týden býci na páru EUR/USD zorganizovali poměrně rozsáhlou korekci, když posílili o téměř 150 bodů. V poslední den obchodního týdne býci přesto povolili své sevření, načež se iniciativy opět chopili medvědi. Svůj úspěch se jim však nepodařilo upevnit – nevrátili pár do oblasti 9. čísla, aby jasně naznačili prioritu krátkých pozic. V důsledku toho vyvstala logická otázka: byla korekce dokončena, nebo se býci na EUR/USD ještě pokusí zaútočit? -
EUR/USD. Přehled týdne. Závěrečný červnový akord
Udrží se měnový pár EUR/USD v oblasti 1,06? To je možná ta největší zajímavost nadcházejícího týdne. Týdenní graf EUR/USD ukazuje, že cena klesá již třetí týden v řadě. Na začátku června býci testovali devítku, zatímco na konci minulého týdne medvědi testovali minimum na úrovni 1,0672. Přestože cena na konci pátku ustoupila, medvědi na EUR/USD měli stále převahu (otevírací cena týdne byla 1,0703, zavírací cena 1,0692). -
EUR/USD. Přehled vývoje a analýza. Sílu jednotné evropské měny podkopává kombinace několika faktorů
Měnový pár EUR/USD se během prvního obchodního dne tohoto týdne snažil přilákat kupující navzdory tomu, že sílu eura podkopává kombinace faktorů. -
EUR/USD. Přehled 10. 3. 2023
Ve středu a ve čtvrtek se měnový pár EUR/USD obchodoval mnohem klidněji. Prvotní dopad Powellova projevu rychle opadl a nyní není jisté, co bude dál. Na jedné straně pár vytvořil konsolidaci pod hranicí klouzavého průměru, což nabízí skvělé vyhlídky na další pokles. -
EUR/USD: přehnané sebevědomí správců aktiv může skončit špatně
Trh ovládají velké peníze. Správci aktiv však nemají vždy pravdu. Již pět týdnů v řadě prodávají euro vůči hlavním světovým měnám, s výjimkou švýcarského franku a japonského jenu. To naznačuje, že euro je využíváno jako měna financování při carry trade operacích. Ty jsou oblíbené zejména v obdobích nízké volatility na forexovém trhu. Je tedy současný stav mezinárodního měnového trhu, který se vyznačuje nízkou volatilitou, příčinou poklesu kurzu EUR/USD? -
EUR/USD překonal klesající trendovou čáru
Měnový pár EUR/USD roste již sedmý den, což představuje jeho nejdelší býčí běh za poslední dobu, kdy dosáhl kritické úrovně 1,0880. Zklamáním je, že bleskové údaje o indexu PMI v podnikatelské sféře eurozóny za únor dnes nedokázaly zvednout pár nad tuto hranici, neboť výrobní sektor se nadále zmenšoval, avšak technické ukazatele se stále pohybují v býčí oblasti. -
EUR/USD: Přestávka
Minulý týden pár EUR/USD vzrostl o více než 500 bodů, z minima 1,0378 na maximum 1,0889. Kupci se však nepokusili překonat úroveň 1,09 a pár se místo toho zkonsolidoval v pásmu 1,08 a v pondělí se kvůli téměř prázdnému ekonomickému kalendáři pohyboval do strany. -
EUR/USD přešlapuje na místě
Měnový pár EUR/USD v pondělí zahájil obchodní týden pokusem usadit se nad hladinou střednědobé rezistence na úrovni 1,0840 (linie Tenkan-sen na denním grafu a zároveň střední linie indikátoru Bollingerova pásma na týdenním časovém rámci), a to na pozadí relativně klidného ekonomického kalendáře. -
EUR/USD: Přílišná reakce trhu na projev Lagardeové přidává býkům na jistotě
Trhy rychle zvedly euro na měsíční maximum vůči americkému dolaru poté, co se prezidentka ECB Christine Lagardeová pokusila zchladit vášně býků na EUR/USD, když mluvila o postupném zpřísňování měnové politiky. Lagardeová si nemyslí, že eurozóna je ve stavu prudkého nárůstu poptávky. Je to určitě inflace poháněná nabídkou. V tomto ohledu by ECB neměla spěchat a nemusí propadat panice. -
EURUSD přinesl snadné zisky
Včerejší jednání ECB a její doprovodný komentář, který prognózoval nižší než původně očekávaný hospodá... -
EUR/USD Příprava na medvědí průlom
EUR/USD odmítl z "order" bloku téměř 23,6 z jeho posledního výkyvu. Zóna POC 1.1605-15 vykazuje také přerušení trendové linie zpětné vazby, takže můžeme vidět pokračování směrem k 1.1542 a 1.1521, což je soutok D / W L3. V případě odskoku další zóna POC je 1,1660-90, kde je důležitý týdenní pivot H3. Pokud je cena udržována pod horním řádovým blokem 1.1724, medvědi by měli být v bezpečí. -
EURUSD – příprava na pravé rameno??
Zejména díky vývoji v posledním týdnu americký dolar pustil 50 % svých zisků, které postupně od 19. června nabíral.... -
EUR/USD Ranní komentář
Fiskální útes - Barack Obama včera večer uvedl, že neuzavře žádnou dohodu o fiskálním útesu, dokud ...
Forex - doporučené články:
Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.
Nejnovější články:
Vzdělávací články
Investování do REIT: Od Sydney po Dubaj - jak fungují světové REITs (8. díl)
Jak úspěšně obchodovat pattern Hlava a ramena
VIDEO: Tento indikátor predikuje budoucnost trhu
Ondřej Hartman: Technická analýza nepředpovídá budoucnost
Hřivnou se platilo už v Kyjevské Rusi. Ukrajinská měna se zrodila na krku
Jak si vybrat vhodný obchodní instrument dle ICT a SMC konceptů? (26. díl)
Speciální AKCE: VIP zóna FXstreet.cz zdarma od RebelsFunding!
Akcie Nike ztrácí půdu pod nohama. Čeká podobný vývoj i Adidas a Skechers?
Trump je výhodný pro trading, VIP zóna FXstreet.cz nabídla v březnu obchodníkům velmi slušné zisky
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (březen 2025)
Investování do REIT: Od Sydney po Dubaj - jak fungují světové REITs (8. díl)
Jak úspěšně obchodovat pattern Hlava a ramena
VIDEO: Tento indikátor predikuje budoucnost trhu
Ondřej Hartman: Technická analýza nepředpovídá budoucnost
Hřivnou se platilo už v Kyjevské Rusi. Ukrajinská měna se zrodila na krku
Jak si vybrat vhodný obchodní instrument dle ICT a SMC konceptů? (26. díl)
Speciální AKCE: VIP zóna FXstreet.cz zdarma od RebelsFunding!
Akcie Nike ztrácí půdu pod nohama. Čeká podobný vývoj i Adidas a Skechers?
Trump je výhodný pro trading, VIP zóna FXstreet.cz nabídla v březnu obchodníkům velmi slušné zisky
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (březen 2025)
Denní kalendář událostí
V Kanadě státní svátek
Ve Švýcarsku státní svátek
V Německu státní svátek
V Británii státní svátek
V Japonsku index CPI
V eurozóně tisková konference ECB
V USA výrobní index z oblasti Filadelfie
Žádosti o podporu v nezaměstnanosti
V eurozóně rozhodnutí o úrokové sazbě
V Austrálii míra nezaměstnanosti
V Kanadě státní svátek
Ve Švýcarsku státní svátek
V Německu státní svátek
V Británii státní svátek
V Japonsku index CPI
V eurozóně tisková konference ECB
V USA výrobní index z oblasti Filadelfie
Žádosti o podporu v nezaměstnanosti
V eurozóně rozhodnutí o úrokové sazbě
V Austrálii míra nezaměstnanosti
Tradingové analýzy a zprávy
Evropské akcie po celní výjimce na dovoz některé elektroniky do USA posílily
Forex: Dolar oslabuje ke koši měn, prudce ale zpevnil k argentinskému pesu
Komodity: Ropa po oznámení výjimek z amerických cel zdražuje, o část zisků později přišla
Burza začala týden růstem, s pomocí bankovních akcií se vrátila nad 2000 bodů
Forex: Česká koruna dnes mírně posílila vůči dolaru, k euru uzavřela beze změny
Forex sentiment 14.4.2025
Intradenní Price Action patterny na bitcoinu 14.4.2025
Swingové obchodování bitcoinu 14.4.2025
Swingové obchodování USD/JPY 14.4.2025
Swingové obchodování AUD/USD 14.4.2025
Evropské akcie po celní výjimce na dovoz některé elektroniky do USA posílily
Forex: Dolar oslabuje ke koši měn, prudce ale zpevnil k argentinskému pesu
Komodity: Ropa po oznámení výjimek z amerických cel zdražuje, o část zisků později přišla
Burza začala týden růstem, s pomocí bankovních akcií se vrátila nad 2000 bodů
Forex: Česká koruna dnes mírně posílila vůči dolaru, k euru uzavřela beze změny
Forex sentiment 14.4.2025
Intradenní Price Action patterny na bitcoinu 14.4.2025
Swingové obchodování bitcoinu 14.4.2025
Swingové obchodování USD/JPY 14.4.2025
Swingové obchodování AUD/USD 14.4.2025
Blogy uživatelů
INVESTIČNÍ GLOSA: Trh zase jednou vypláchl „slabé ruce“. Největší růsty paradoxně přicházejí v krizi
„Short na Nasdaqu mi dal obrovský náskok,“ říká Emil — historicky první vítěz Fintokei Trading Race
Měnový pár USD/JPY: Analýzy více časových rámců (W1 až H4)
Korelace v tradingu: Jak je využít ve svůj prospěch?
Kvůli Donaldovi nestíhám
Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry USD/CHF, EUR/USD a AUD/USD
To byl teda týden! V extrémní přetahované nakonec index S&P 500 přidal téměř 6 %
Krypto šeptanda (11.4.2025)
Extrémní chaos - investoři prodávají už i US dluhopisy a dolar!
Co udělat v týdnu, kdy trh „nedává smysl“ – přístup konzistentního tradera
INVESTIČNÍ GLOSA: Trh zase jednou vypláchl „slabé ruce“. Největší růsty paradoxně přicházejí v krizi
„Short na Nasdaqu mi dal obrovský náskok,“ říká Emil — historicky první vítěz Fintokei Trading Race
Měnový pár USD/JPY: Analýzy více časových rámců (W1 až H4)
Korelace v tradingu: Jak je využít ve svůj prospěch?
Kvůli Donaldovi nestíhám
Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry USD/CHF, EUR/USD a AUD/USD
To byl teda týden! V extrémní přetahované nakonec index S&P 500 přidal téměř 6 %
Krypto šeptanda (11.4.2025)
Extrémní chaos - investoři prodávají už i US dluhopisy a dolar!
Co udělat v týdnu, kdy trh „nedává smysl“ – přístup konzistentního tradera
Forexové online zpravodajství
Reuters: Zpátky k ruskému plynu? EU řeší energetické dilema
Investice do českých komerčních nemovitostí byly v 1. čtvrtletí nejvyšší od 2020
Wall Street se drží v plusu
Denní shrnutí: Pauza v clení technologií znovu zažehla tržní naděje
Akcie Kering SA klesly o více než 5 % kvůli obavám z vývoje luxusního trhu
Nvidia oznamuje plán na výrobu AI v USA za 500 miliard dolarů
Trhy jsou nervózní: Inflace, cla a hledání bezpečí
Meta obnovuje trénink AI pomocí veřejného obsahu uživatelů v EU
Forex: Odklad cel koruna přivítala
Jak vnímat trhy a zachovat klid v turbulentních dobách?
Reuters: Zpátky k ruskému plynu? EU řeší energetické dilema
Investice do českých komerčních nemovitostí byly v 1. čtvrtletí nejvyšší od 2020
Wall Street se drží v plusu
Denní shrnutí: Pauza v clení technologií znovu zažehla tržní naděje
Akcie Kering SA klesly o více než 5 % kvůli obavám z vývoje luxusního trhu
Nvidia oznamuje plán na výrobu AI v USA za 500 miliard dolarů
Trhy jsou nervózní: Inflace, cla a hledání bezpečí
Meta obnovuje trénink AI pomocí veřejného obsahu uživatelů v EU
Forex: Odklad cel koruna přivítala
Jak vnímat trhy a zachovat klid v turbulentních dobách?
Odborné kurzy a semináře
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Naposledy čtené:
Forexové online zpravodajství
Daňový bonus v roce 2025
BREAKING: NFP silnější, než se očekávalo, EURUSD tiká výše 🔔
Wall Street – jeho historie a největší pády
Předpověď pro pár AUD/USD na 6. září 2022
Tento týden bude zveřejněna říjnová inflace a míra nezaměstnanosti a HDP za třetí čtvrtletí
V Americe se zadělává na nový problém – dluhový strop (očekáváme, že #SPX a #NDX po pravděpodobném krátkodobém oživení obnoví pokles)
Bristol Myers uspěla u soudu
Denní shrnutí: Trhy v euforii po odkladu cel Trumpem o 90 dní
Ranní shrnutí (25.03.2025)
EUR/USD. Přehled na 30. 3. 2023. Euro míří k novému cyklu korekcí na pozadí prázdného kalendáře.
Daňový bonus v roce 2025
BREAKING: NFP silnější, než se očekávalo, EURUSD tiká výše 🔔
Wall Street – jeho historie a největší pády
Předpověď pro pár AUD/USD na 6. září 2022
Tento týden bude zveřejněna říjnová inflace a míra nezaměstnanosti a HDP za třetí čtvrtletí
V Americe se zadělává na nový problém – dluhový strop (očekáváme, že #SPX a #NDX po pravděpodobném krátkodobém oživení obnoví pokles)
Bristol Myers uspěla u soudu
Denní shrnutí: Trhy v euforii po odkladu cel Trumpem o 90 dní
Ranní shrnutí (25.03.2025)
EUR/USD. Přehled na 30. 3. 2023. Euro míří k novému cyklu korekcí na pozadí prázdného kalendáře.
Blogy uživatelů
Je zlato lepší investicí než S&P 500?
Jak je to se zahraničním obchodem USA a Mexika? Kdo z něho profituje?
XTB spojuje investování a platby. V aplikaci XTB je nyní k dispozici multiměnová karta
Ktorý časový rámec je ten správny?
Elliottova vlnová teorie pro měnové páry USD/JPY a EUR/AUD a zemní plyn
OS BREJK H4 CANDLE
Je koruna před kolapsem?
Elliottovy vlny: Měnový pár NZD/CAD, kryptoměna Ethereum a akcie ČEZ
Jak zvládat současnou záplavu fundamentů?
Měnový pár USD/JPY: Analýzy více časových rámců (W1 až H4)
Je zlato lepší investicí než S&P 500?
Jak je to se zahraničním obchodem USA a Mexika? Kdo z něho profituje?
XTB spojuje investování a platby. V aplikaci XTB je nyní k dispozici multiměnová karta
Ktorý časový rámec je ten správny?
Elliottova vlnová teorie pro měnové páry USD/JPY a EUR/AUD a zemní plyn
OS BREJK H4 CANDLE
Je koruna před kolapsem?
Elliottovy vlny: Měnový pár NZD/CAD, kryptoměna Ethereum a akcie ČEZ
Jak zvládat současnou záplavu fundamentů?
Měnový pár USD/JPY: Analýzy více časových rámců (W1 až H4)
Vzdělávací články
Smart Money Concepts (SMC): Asia Mid-Line (11. díl)
Teorie chování v komfortních zónách
Technická analýza - grafické formace
Ako profitovať z Fibonacciho? (1/2)
TOP 3 největší investoři světa – BlackRock, Vanguard a State Street
Jak obchodovat pattern Cup and Handle (hrnek s ouškem)
Komodita jménem stříbro a zajímavosti, které jste o něm možná nevěděli
Pullback a Throwback - užitečný koncept v technické analýze
VIDEO: Tento indikátor predikuje budoucnost trhu
Investování do REIT: Od Sydney po Dubaj - jak fungují světové REITs (8. díl)
Smart Money Concepts (SMC): Asia Mid-Line (11. díl)
Teorie chování v komfortních zónách
Technická analýza - grafické formace
Ako profitovať z Fibonacciho? (1/2)
TOP 3 největší investoři světa – BlackRock, Vanguard a State Street
Jak obchodovat pattern Cup and Handle (hrnek s ouškem)
Komodita jménem stříbro a zajímavosti, které jste o něm možná nevěděli
Pullback a Throwback - užitečný koncept v technické analýze
VIDEO: Tento indikátor predikuje budoucnost trhu
Investování do REIT: Od Sydney po Dubaj - jak fungují světové REITs (8. díl)
Tradingové analýzy a zprávy
Průzkum: Německé firmy chtějí více investovat ve východní Evropě
Obchody na burzách ve Vídni i Praze přerušily technické problémy
Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (14.4.2025)
Ceny ropy po středečním růstu obnovily pokles
Aktuálně otevřené FOREX pozice 21.8.2014
MF prodalo státní dluhopisy za 15 miliard korun
FTSE 100 - Intradenní výhled 3.4.2025
Swingové obchodování GBP/USD 4.4.2025
S&P 500 - Intradenní výhled 30.8.2022
Komodity: Ceny ropy pokračují v poklesu kvůli clům, sestoupily nejníže za čtyři roky
Průzkum: Německé firmy chtějí více investovat ve východní Evropě
Obchody na burzách ve Vídni i Praze přerušily technické problémy
Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (14.4.2025)
Ceny ropy po středečním růstu obnovily pokles
Aktuálně otevřené FOREX pozice 21.8.2014
MF prodalo státní dluhopisy za 15 miliard korun
FTSE 100 - Intradenní výhled 3.4.2025
Swingové obchodování GBP/USD 4.4.2025
S&P 500 - Intradenní výhled 30.8.2022
Komodity: Ceny ropy pokračují v poklesu kvůli clům, sestoupily nejníže za čtyři roky
Témata v diskusním fóru
Drainer MACD trend systém
Stříbro, drahý kov, který má potenciál
Analýza DJ30, S&P 500, EUR/USD, zlata a bitcoinu: Trumpova 2. obchodní válka začíná
Trading na plný úvazok.
Price Action Trading Jakuba Hodana
Obchodní deník v Excelu - šablona pro tradery
Jak obchodovat americké prezidentské volby?
Obchodování S/R zón
MQL to lua
Skalping - pro a proti
Drainer MACD trend systém
Stříbro, drahý kov, který má potenciál
Analýza DJ30, S&P 500, EUR/USD, zlata a bitcoinu: Trumpova 2. obchodní válka začíná
Trading na plný úvazok.
Price Action Trading Jakuba Hodana
Obchodní deník v Excelu - šablona pro tradery
Jak obchodovat americké prezidentské volby?
Obchodování S/R zón
MQL to lua
Skalping - pro a proti