Ticker Tape by TradingView
EUR/USD. Přehled týdne. Americká inflace a komentáře Fedu
Pár euro dolar pokračuje na začátku nového obchodního týdne v pohybu podle setrvačnosti pátečního obchodování. Kupující EUR/USD se snaží realizovat své ambice a přibližují se k hranicím úrovně parity. Prodejci jsou zase nuceni ustoupit – říjnové non-farm payrolls nepřispěly americkému dolaru.
Navzdory síle pohybu směrem nahoru by však současné zvýšení cen mělo být považováno za korekci – alespoň do doby, než se obchodníci zkonsolidují nad úrovní rezistence 1,0050 (horní linie indikátoru Bollinger Bands v časovém rámci D1). Z fundamentálního hlediska jsou také pozice kupujících EUR/USD značně rozkolísané. V blízké budoucnosti se může informační pozadí změnit ve prospěch dolaru.
Všimněte si, že dolar v pátek zlevnil kvůli nonfarm údajům. Přesněji řečeno, rozporuplná zpráva o růstu trhu práce ve Spojených státech snížila jestřábí náladu obchodníků ohledně možného výsledku prosincového zasedání Fedu. Tato okolnost byla ve skutečnosti důvodem "vzestupného růstu" EUR/USD. Podle mého názoru však účastníci trhu učinili unáhlené závěry, které navíc nekorelují s obecným postojem Federálního rezervního systému.
Ostatně za prvé Jerome Powell po výsledcích listopadového zasedání "na rovinu" avizoval možné zpomalení tempa zpřísňování měnové politiky v následujících měsících. V pátek zveřejněná zpráva pouze posunula časový rámec pro projednávání tohoto problému z února na prosinec. Za druhé, když regulátor oznámil zpomalení růstu sazeb, současně oznámil, že vrchol současného cyklu bude na vyšší úrovni, to znamená, že překročí hranici pěti procent. Předseda Fedu Powell také zdůraznil, že je předčasné uvažovat o pozastavení zvyšování sazeb. A za třetí, téma zpomalení tempa zpřísňování měnové politiky je diskutabilní samo o sobě. Na prosincovém zasedání budou členové regulátora diskutovat o proveditelnosti tohoto kroku.
To je důvod, proč pozice kupujících EUR/USD nyní vypadají tak nejistě. Pokud členové regulátora tento týden vysloví jestřábí postoj a zveřejnění dat o růstu inflace ve Spojených státech vyjde v "zelené zóně", dolar posílí a získá zpět ztracené body.
Za zmínku stojí, že během tohoto týdne vystoupí několik zástupců Federálního rezervního systému najednou. Dnes, během amerického zasedání, Susan Collins a Loretta Mester, úterý – Thomas Barkin, středa – John Williams, čtvrtek – Christopher Waller, Patrick Harker, Laurie Logan (nedávno vedla Federální rezervní bank u v Dallasu) a Esther George.
Klíčovou zprávou týdne je zpráva o růstu inflace v USA v říjnu, která bude zveřejněna ve čtvrtek 10. listopadu. Podle většiny odborníků vzrostl minulý měsíc index spotřebitelských cen ve Spojených státech meziročně o 8,0 % a jádrový o 6,5 % meziročně. I když všechny složky vyjdou na predikované úrovni, dolar může výrazně posílit své pozice, protože růst inflace bude vykazovat extrémně slabé tempo zpomalení. Pokud se ukáže, že zpráva o inflaci je v "zelené zóně", můžeme se stát svědky dalšího oživení dolaru.
Nejnovější zprávy z Číny nepřispívají k rozvoji vzestupného pohybu. Zejména se nepotvrdily zvěsti, že Čína může opustit svou politiku "nulové tolerance" vůči covidu. Národní zdravotní komise dnes vydala oficiální prohlášení, že úřady musí dodržovat politiku přísné kontroly šíření koronaviru. Bylo také oznámeno, že 6. listopadu bylo v Číně registrováno 5 496 nových případů covidu-19. Jde o nejvyšší tempo růstu od 2. května, kdy byla zavedena přísná karanténní opatření. Připomeňme, že se na čínských sociálních sítích rozšířily dřívější fámy, že Peking zkoumá možnost omezení politiky nulové tolerance pro covidu. Takové zvěsti zvýšily zájem o riziková aktiva a vedly ke krátkodobému nárůstu čínských akciových trhů.
Dnes také vyšlo najevo, že přebytek obchodní bilance v Číně se zvýšil na 85,15 miliardy USD (z 84,74 miliardy USD), zatímco očekávání trhu byla 95 miliard USD.
Navzdory bojové náladě býků EUR/USD tedy celkové vyhlídky na další korekční růst vypadají nejistě. Pár roste na dosti vratkých základech, riziko dalšího obratu je velmi vysoké. Longy proto vypadají riskantně, zvláště když kupující nebyli schopni prolomit ani hranici 1,0000 (nemluvě o konsolidaci nad 1,0050). Veškerá pozornost je věnována komentářům členů Fedu a zprávě o inflaci, která bude zveřejněna ve čtvrtek.
Klíčová slova: Čína | Inflace | EUR/USD | USA | Aktiva | Euro | Index spotřebitelských cen | Obchodní bilance | Pozice | Rezistence | Riziko | Časový rámec | Riziková aktiva | EUR | USD | Obchodování | Regulátor | Zasedání Fedu | Obchodníci | Index | Bollinger Bands | Dolar | Euro dolar | Zpráva | Zprávy | Komise | Zvyšování sazeb | Přehled | Tempo růstu | Payrolls | Non-Farm Payrolls | Očekávání | Jerome Powell | Zpřísňování měnové politiky | Očekávání trhu | Inflace v USA | Bilance | Zájem o riziková aktiva | Miliardy | Vyhlídky | Prohlášení | Měnové politiky | Předseda | Peking | Šíření koronaviru | Růst inflace | Zpomalení růstu | Americká inflace | Karanténní opatření | Růst | Práce | JDE | Přebytek obchodní bilance | Opatření | Nejnovější zprávy | Pozornost | Inflace ve Spojených státech | Miliardy USD | Komentáře Fedu | Christopher Waller | Zpráva o inflaci | Thomas Barkin | Patrick Harker |
Čtěte více
-
EURUSD - Přehled důležitých úrovní 31. 10. 2012
Včera byla dosažena predikovaná hodnota rezistence 1.2958 a poté byla testována hranice rezisten... -
EUR/USD. Přehled na tento týden: ZEW, Lagardeová, a "tichý mód" Fedu
Pár EUR/USD se na začátku obchodního týdne po pátečním poklesu na dno oblasti 1,14 obchoduje v úzkém cenovém rozmezí. Obchodníci ignorovali zveřejnění makroekonomických dat Číny, která většinou vyšla v "zelené zóně", odrážející oživení největší světové ekonomiky. Zejména tempo růstu čínského HDP loni dosáhlo 10letého maxima. Indikátor vyšel okolo 8,1 % s prognózou růstu 6,2 %. Dále zemědělství vykázalo meziroční růst o 7,1 %, průmysl a stavebnictví vzrostly o 8,2 % a sektor služeb také o 8,2 %. -
EUR/USD. Přehled na 20. 3. 2023. UBS může převzít Credit Suisse Bank.
Po dlouhou dobu bylo měnovému páru EUR/USD bráněno v dalším poklesu, což by bylo nejlogičtější vyústění. Nicméně je třeba uznat, že podvědomě očekáváme, že se pár bude každý den pohybovat trendově a nestále. Na trhu se věci často ubírají různými směry. Dva z pěti pracovních dnů mohou být zcela bez pohybu. Můžeme si připomenout dobu, kdy byla volatilita eura několik měsíců stabilní na úrovni 40 až 50 bodů. Zároveň byl viděn boční trend. Obchodování bylo v té době prostě nemožné, ale trh si není možné "objednat", protože se skládá z velkého počtu jednotlivců, kteří fungují nezávisle na sobě. Se swingem, ke kterému nyní dochází tedy není možné nic dělat. -
EUR/USD. Přehled na 27. 3. 2023. Předběžný náhled týdne: Evropská inflace
Sestupný trend, který začal ve čtvrtek, u měnového páru EUR/USD stále pokračoval. Minulý týden byl vcelku dost chaotický. Přestože se evropské měně podařilo prokázat vynikající vývoj, zdá se, že swing se nezastavil. Nic však nenasvědčuje tomu, že by začal nový růst. Pár se aktuálně přizpůsobil linii klouzavého průměru a neví, co dál. Jak jsme již mnohokrát uvedli, nevidíme, jak může evropská měna ve střednědobém horizontu dále růst. Nárůst o 1 500 bodů ve druhé polovině loňského roku byl podle našeho názoru již přehnaný a neodrážel základní kontext. Pár se po tomto růstu nedokázal normálně korigovat (pouze 500 bodů). Poté Fed a ECB ještě jednou zvýšily své klíčové sazby a evropský regulátor začal otevřeně naznačovat, že sazba v květnu stoupne pouze o 0,25 %. Stejně jako dříve bude sazba silně ovlivněna inflací. Evropská unie zveřejní svou zprávu tento týden. -
EUR/USD. Přehled na 27. 4. 2023. Hitparáda nelogičnosti pokračuje.
Ve středu měnový pár EUR/USD opět vykázal stoupající pohyb. Den předtím se pár konsolidoval pod hranicí klouzavého průměru, ukazatel CCI již dvakrát vstoupil do překoupené oblasti (což se stává velmi zřídka) a včera nebyly důvody k růstu eura. Ale právě proto evropská měna rostla. Již několik týdnů, téměř každý den, mluvíme o nelogičnosti současného pohybu. -
EUR/USD. Přehled na 28. 2. 2023. Christine Lagarde: sazba bude v březnu dále růst stejným tempem.
V pondělí se měnový pár EUR/USD obchodoval neobvyklým způsobem. Ve skutečnosti pár po dlouhém pádu často koriguje v pátek. Je to proto, že někteří obchodníci stanovují cíle zisku pro pozice před víkendem. V pátek zároveň pokračoval sestupný trend a v pondělí se pár korigoval vůči klouzavému průměru. Pohyb tohoto páru byl do jisté míry podpořen makroekonomickými daty. Spojené státy včera vydaly jednu více či méně významnou zprávu o dlouhodobých objednávkách zboží. Přestože jsme již dříve uvedli, že neočekáváme výraznější odezvu na tuto zprávu, dolar v důsledku jejího zveřejnění klesl o zhruba 60 bodů. Věříme, že jde spíše o náhodu. Samotná zpráva odhalila podstatně výraznější pokles objemu objednávek, než se očekávalo, což zklamalo kupující dolaru. Výsledkem je, že se tento pár aktuálně obchoduje poblíž linie klouzavého průměru, ale ještě ji nepřekonal. Stále nevíme, proč může evropská měna vykazovat pozorovatelný růst, ale pokud dojde ke konsolidaci nad klouzavým průměrem, pak mohou býci na chvíli převzít vedení. Fundamentální (globální) pozadí se v poslední době vůbec nezměnilo a měna euro je stále vysoce překoupená. -
EUR/USD. Přehled na 30. 3. 2023. Euro míří k novému cyklu korekcí na pozadí prázdného kalendáře.
Měnový pár EUR/USD dosáhl ve středu ještě jednou Murrayovy úrovně "1/8" (1,0864), ale tentokrát ji nedokázal překonat a nyní je připraven zahájit kolo sestupného pohybu. Vzhledem k tomu, že euro ani dolar by aktuálně neměly být v lepší pozici, nadále si myslíme, že nejpravděpodobnějším scénářem průběhu události je "swing". Stále se snažíme pochopit, co způsobilo nárůst evropské měny o 410 bodů. Proto nebude neočekávané, pokud pár prolomí linii klouzavého průměru před koncem pracovního týdne a poté bude pokračovat v poklesu, dokud nedosáhne úrovně 1,0500. -
EUR/USD. Přehled na 8. 5. 2023. De Galhau připustil několik dalších zvýšení sazeb ECB.
Měnový pár EUR/USD skončil minulý týden tak, jak začal. Pár byl několik týdnů prakticky v bočním trendu, ale s minimálním vzestupným sklonem. Jinými slovy, vzestupný trend je zachován, ale nadále oslabuje a pár stále nemůže korigovat směrem dolů. Stále tedy věříme, že býci z posledních sil ovládají trh. V poslední době mnoho odborníků uvedlo, že evropská měna může pokračovat v růstu, protože Fed je fakticky připraven ukončit cyklus zpřísňování měnové politiky. Ti samí experti ale z nějakého důvodu zapomínají, že sazba Fedu je vyšší než sazba ECB a taková zůstane, že americká ekonomika zpomaluje, ale stále se cítí lépe než ta evropská. ECB také může brzy ukončit zpřísňování. Takové prognózy vypadají jako pokus vysvětlit, co se na trhu děje. -
EUR/USD. Přehled posledního listopadového týdne: koronavirová vlna v EU a verdikt Joea Bidena
Minulý týden opět skončil ve prospěch medvědů na EUR/USD. A přestože obchodní pětidenní období bylo méně jasné než to předchozí, obecné trendy se nezměnily. Klesající trend stále platí. Závěrečný páteční akord obchodníkům připomněl, "kdo je tady pánem": po dvou dnech pochybností převzali iniciativu do svých rukou opět dolaroví býci, kteří posílili pozici dolaru na celém trhu. -
EUR/USD. Přehled předvánočního týdne: Bude trh vykazovat minimální aktivitu?
Index amerického dolaru na začátku nového obchodního týdne opět vykázal pozitivní dynamiku, odrážející zvýšený zájem investorů o americký dolar. Uvedená měna dominuje tak či onak téměř ve všech dolarových párech. Páteční impuls však zmizel – měnový trh se hýbe setrvačností posledních událostí. Nastává předvánoční období, které se tradičně vyznačuje nízkou likviditou a tržní slabostí. Trh proto upadá do minimální aktivity. V období katolických Vánoc, kdy jsou hlavní obchodní parkety světa zavřené, obchodníci zaměřují svou pozornost na sekundární fundamentální faktory nebo související témata, která mají hypotetický charakter. Úzký trh je obzvláště citlivý, takže nelze vyloučit neobvyklé cenové výkyvy, zejména na pozadí téměř prázdného ekonomického kalendáře. -
EUR/USD. Přehled týdne. Inflace, inflace a zase inflace
Pár EUR/USD minulý týden v podstatě šlapal vodu a kroužil v oblasti kolem čísla 7. Nakonec se cena vrátila na původní pozice (otevírací cena 1,0785, zavírací cena 1,0786). Apatii obchodníků vyvolalo několik fundamentálních faktorů: zástupci Federálního rezervního systému a Evropské centrální banky vzhledem k poloprázdnému ekonomickému kalendáři zopakovali informace, které obchodníci už zpracovali. Prodejci i kupci páru EUR/USD si proto vzali "oddechový čas": pár vykazoval v průběhu pěti obchodních dnů pohyb do strany a odrážel tak nerozhodnost obchodníků. -
EUR/USD – přehled týdne: Konec února bude mít ještě žhavou dohru
Poslední únorový týden by měl být volatilní. Do konce února kupující EUR/USD buď upevní svůj náskok a obhájí svou pozici v oblasti 9. čísla, anebo opět ztratí iniciativu, což způsobí návrat páru k základně 7. čísla. Připomeňme, že na konci minulého týdne se obchodníkům podařilo dosáhnout úrovně 1,0890, ale tyto pozice si neudrželi a obchodní seanci uzavřeli na 1,0821. -
EUR/USD. Přehled týdne. Oči všech se upírají k inflaci v USA.
První květnové dny proběhly ve znamení nejistoty. Pár EUR/USD se nedokázal rozhodnout pro vektor svého pohybu. Býci nezvládli rozvinout rozsáhlou korekci a udržet cenu v oblasti 6. čísla, zatímco medvědi se nedokázali usadit v oblasti 4. čísla. Strany zakončily obchodování na úrovni 1,0551, tedy uprostřed podmíněného rozpětí. Boj bude probíhat zřejmě i příští týdne: buď medvědi prolomí obranu a sestoupí pod hladinu supportu 1,0450 (spodní linie indikátoru Bollingerova pásma v časovém rámci D1), nebo se býci páru EUR/USD usadí v tomtéž časovém rámci nad linií Tenkan-sen, která odpovídá značce 1,0600. Vzhledem ke skutečnosti, že 11. května bude zveřejněna nejdůležitější zpráva o inflaci, která bude mít na dolar silný vliv, je nepravděpodobné, že by se cena ustálila v blízkosti čísla 5. -
EUR/USD. Přehled týdne. Poslední březnový akord
Pár EUR/USD klesá již druhý týden po sobě. Pokud se podíváme na graf EUR/USD, vidíme, že od 8. března se pár obchodoval kolem hladiny 1,0980, ale poté začal postupně klesat. Navzdory výrazným korekčním pullbackům a občasným flatům se pár obecně pohybuje směrem dolů. Ani holubičí výsledky březnového zasedání FOMC nezlomily dolarové býky. S nedávným propadem bychom však měli být opatrní. Tento cenový pohyb nevypadá spolehlivě: americký výrobní index PMI, který zůstal v zelených číslech a dosáhl několikaměsíčního maxima, dolar podpořil. Trh zároveň jako by zapomněl, že Federální rezervní systém ponechal svůj bodový graf, naznačující tři snížení sazeb v tomto roce, beze změny. Růst dolaru se zdá být nadměrný, ale čím jsme si jisti, je, že v tomto kole zvítězili medvědi. -
EUR/USD. Přehled týdne. V centru pozornosti je geopolitika
Pár euro-dolar se nachází na křižovatce. Na jedné straně stále platí klesající trend – v tuto chvíli neexistují žádné předpoklady pro jeho obrat. Na druhou stranu minulý týden býci na páru EUR/USD zorganizovali poměrně rozsáhlou korekci, když posílili o téměř 150 bodů. V poslední den obchodního týdne býci přesto povolili své sevření, načež se iniciativy opět chopili medvědi. Svůj úspěch se jim však nepodařilo upevnit – nevrátili pár do oblasti 9. čísla, aby jasně naznačili prioritu krátkých pozic. V důsledku toho vyvstala logická otázka: byla korekce dokončena, nebo se býci na EUR/USD ještě pokusí zaútočit? -
EUR/USD. Přehled týdne. Závěrečný červnový akord
Udrží se měnový pár EUR/USD v oblasti 1,06? To je možná ta největší zajímavost nadcházejícího týdne. Týdenní graf EUR/USD ukazuje, že cena klesá již třetí týden v řadě. Na začátku června býci testovali devítku, zatímco na konci minulého týdne medvědi testovali minimum na úrovni 1,0672. Přestože cena na konci pátku ustoupila, medvědi na EUR/USD měli stále převahu (otevírací cena týdne byla 1,0703, zavírací cena 1,0692). -
EUR/USD. Přehled vývoje a analýza. Sílu jednotné evropské měny podkopává kombinace několika faktorů
Měnový pár EUR/USD se během prvního obchodního dne tohoto týdne snažil přilákat kupující navzdory tomu, že sílu eura podkopává kombinace faktorů. -
EUR/USD. Přehled vývoje během týdne. Údaje ISM, evropská inflace, Powellův projev a údaje o vývoji Non-farm Payrolls
Už je tady červenec, což znamená, že budou konečně zveřejněny klíčové makroekonomické ukazatele za červen. První týden v měsíci bývá zpravidla nejvíce "nabitý" a plný událostí (s výjimkou ledna). Ani první červencový týden není výjimkou. Posuďte sami: indexy ISM, klíčové údaje z amerického trhu práce a zápis z jednání Federálního rezervního systému. -
EUR/USD. Přehled 10. 3. 2023
Ve středu a ve čtvrtek se měnový pár EUR/USD obchodoval mnohem klidněji. Prvotní dopad Powellova projevu rychle opadl a nyní není jisté, co bude dál. Na jedné straně pár vytvořil konsolidaci pod hranicí klouzavého průměru, což nabízí skvělé vyhlídky na další pokles. -
EUR/USD: přehnané sebevědomí správců aktiv může skončit špatně
Trh ovládají velké peníze. Správci aktiv však nemají vždy pravdu. Již pět týdnů v řadě prodávají euro vůči hlavním světovým měnám, s výjimkou švýcarského franku a japonského jenu. To naznačuje, že euro je využíváno jako měna financování při carry trade operacích. Ty jsou oblíbené zejména v obdobích nízké volatility na forexovém trhu. Je tedy současný stav mezinárodního měnového trhu, který se vyznačuje nízkou volatilitou, příčinou poklesu kurzu EUR/USD?
Forex - doporučené články:
Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.
Nejnovější články:
Vzdělávací články
VIDEO: Čtyři tajemství PRICE ACTION (trading průvodce)
Tyto 3 fast food akcie jsou hitem na Wall Street
Před 10 lety islandské koruně zvonil umíráček. Příběh drobného platidla na věčně chladném severu
Obchodování svíčkových formací Evening Star a Morning Star (3. část)
Kathy Lien: Nechcete dělat prop trading s někým, kdo se více soustředí na předvádění svých Lamborghini
Obchodování svíčkových formací Evening Star a Morning Star (2. část)
Příležitosti na komoditách pro rok 2025: Zlato, stříbro a kakao
Obchodování svíčkových formací Evening Star a Morning Star (1. část)
Měnu v Indonésii zaváděli Nizozemci i Japonci. Nakonec ale vyhrála nezávislá rupie
Investování do REIT: Kdo vydělal více - REITs nebo index S&P 500? (5. díl)
VIDEO: Čtyři tajemství PRICE ACTION (trading průvodce)
Tyto 3 fast food akcie jsou hitem na Wall Street
Před 10 lety islandské koruně zvonil umíráček. Příběh drobného platidla na věčně chladném severu
Obchodování svíčkových formací Evening Star a Morning Star (3. část)
Kathy Lien: Nechcete dělat prop trading s někým, kdo se více soustředí na předvádění svých Lamborghini
Obchodování svíčkových formací Evening Star a Morning Star (2. část)
Příležitosti na komoditách pro rok 2025: Zlato, stříbro a kakao
Obchodování svíčkových formací Evening Star a Morning Star (1. část)
Měnu v Indonésii zaváděli Nizozemci i Japonci. Nakonec ale vyhrála nezávislá rupie
Investování do REIT: Kdo vydělal více - REITs nebo index S&P 500? (5. díl)
Denní kalendář událostí
Prezident USA Donald Trump
V USA stavební povolení
Člen Fedu Philip Jefferson
Guvernér RBNZ Adrian Orr
Členka Fedu Michelle Bowman
Člen Fedu Patrick Harker
Na Novém Zélandu maloobchodní tržby
V Německu se dnes konají parlamentní volby
Guvernér BoC Tiff Macklem
V USA spotřebitelská důvěra University of Michigan
Prezident USA Donald Trump
V USA stavební povolení
Člen Fedu Philip Jefferson
Guvernér RBNZ Adrian Orr
Členka Fedu Michelle Bowman
Člen Fedu Patrick Harker
Na Novém Zélandu maloobchodní tržby
V Německu se dnes konají parlamentní volby
Guvernér BoC Tiff Macklem
V USA spotřebitelská důvěra University of Michigan
Tradingové analýzy a zprávy
Forex: Dolar v očekávání Trumpových cel oslabuje, jen posílil na několikatýdenní maxima
Komodity: Ceny ropy dnes kvůli obavám o dodávky z Ruska rostou
Akcie Doosanu jsou mezi akcionáři vyhledávané, za 14 dní stouply o 36 procent
Pražská burza po rekordních dnech oslabila a vrátila se pod hranici 2000 bodů
Forex: Česká měna dnes zpevnila k euru i dolaru
Forex sentiment 20.2.2025
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
Německé volby vyhrají konzervativci, do koalice budou asi potřebovat dvě strany
FCA upozorňuje na několik nelegálních brokerů a společností
ECB má za loňský rok rekordní ztrátu
Forex: Dolar v očekávání Trumpových cel oslabuje, jen posílil na několikatýdenní maxima
Komodity: Ceny ropy dnes kvůli obavám o dodávky z Ruska rostou
Akcie Doosanu jsou mezi akcionáři vyhledávané, za 14 dní stouply o 36 procent
Pražská burza po rekordních dnech oslabila a vrátila se pod hranici 2000 bodů
Forex: Česká měna dnes zpevnila k euru i dolaru
Forex sentiment 20.2.2025
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
Německé volby vyhrají konzervativci, do koalice budou asi potřebovat dvě strany
FCA upozorňuje na několik nelegálních brokerů a společností
ECB má za loňský rok rekordní ztrátu
Blogy uživatelů
Akcie Starbucks: Podaří se Starbucksu znovu stát kavárenskou hvězdou?
Káva dražší než kdy dřív: Co ovlivňuje trh a jaké jsou prognózy?
Trading a každodenní rutina: Jak vytvořit systém, který vás podrží
Praktické okénko: Jít proti trendu? Raději ne
Měnový pár EUR/USD: Analýzy více časových rámců (MN až D1 TF)
Fundovaný obchodník (prop trader) – jak to funguje?
Moje cesta prop tradingem: Nuda na trzích a pozor na podvodné nabídky
Analýza Nasdaq, S&P 500, EUR/USD, Ropa WTI: Indexy na nových rekordech navzdory vyšší inflaci
Praktická ukázka: Tak tohle byla fakt klika
Je zlato lepší investicí než S&P 500?
Akcie Starbucks: Podaří se Starbucksu znovu stát kavárenskou hvězdou?
Káva dražší než kdy dřív: Co ovlivňuje trh a jaké jsou prognózy?
Trading a každodenní rutina: Jak vytvořit systém, který vás podrží
Praktické okénko: Jít proti trendu? Raději ne
Měnový pár EUR/USD: Analýzy více časových rámců (MN až D1 TF)
Fundovaný obchodník (prop trader) – jak to funguje?
Moje cesta prop tradingem: Nuda na trzích a pozor na podvodné nabídky
Analýza Nasdaq, S&P 500, EUR/USD, Ropa WTI: Indexy na nových rekordech navzdory vyšší inflaci
Praktická ukázka: Tak tohle byla fakt klika
Je zlato lepší investicí než S&P 500?
Forexové online zpravodajství
Denní shrnutí: Trhy klesají po zveřejnění výsledků maloobchodního sektoru
USA: Zásoby surové ropy podle EIA k 14. únoru vzrostly o 4633 tis. barelů
Frankfurtská burza ve čtvrtek oslabila, akcie Airbus a Mercedes-Benz klesaly po zveřejnění výsledků
Walmart oznámil výsledky za 4Q, celoroční výhled projektuje nižší než očekávaný zisk na akcii
USA: Zásoby plynu podle EIA k 14. únoru klesly o 196 mld. kubických stop při očekávání -193 mld.
Smíšené obchodování na pražské burze
Eurozóna: Spotřebitelská důvěra v únoru dle předběžných dat na -13,6 b. při očekávání -14 b.
USA: Index předstihových ukazatelů v lednu poklesl o 0,3 % při očekávání -0,1 %
USA: Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti k 15. únoru na 219 tis. při očekávání 215 tis.
Ceny zlata dosahují nového rekordu uprostřed ekonomické a geopolitické nejistoty
Denní shrnutí: Trhy klesají po zveřejnění výsledků maloobchodního sektoru
USA: Zásoby surové ropy podle EIA k 14. únoru vzrostly o 4633 tis. barelů
Frankfurtská burza ve čtvrtek oslabila, akcie Airbus a Mercedes-Benz klesaly po zveřejnění výsledků
Walmart oznámil výsledky za 4Q, celoroční výhled projektuje nižší než očekávaný zisk na akcii
USA: Zásoby plynu podle EIA k 14. únoru klesly o 196 mld. kubických stop při očekávání -193 mld.
Smíšené obchodování na pražské burze
Eurozóna: Spotřebitelská důvěra v únoru dle předběžných dat na -13,6 b. při očekávání -14 b.
USA: Index předstihových ukazatelů v lednu poklesl o 0,3 % při očekávání -0,1 %
USA: Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti k 15. únoru na 219 tis. při očekávání 215 tis.
Ceny zlata dosahují nového rekordu uprostřed ekonomické a geopolitické nejistoty
Odborné kurzy a semináře
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Naposledy čtené:
Forexové online zpravodajství
EURUSD po Fed Minutes maže poklesy📈
Twitter od Muskova převzetí přišel téměř o polovinu tržeb z reklamy
EUR/USD: pokles německé inflace, jestřábí komentáře ECB, problém s plynem a očekávání zápisu z jednání Fedu
Koruna lehce posiluje po regionálních datech, eurodolar se usazuje na nižší úrovni
Euro se vrací do reality
Barometer - EURUSD
FX sumarizácia Ázia
Barometer - EURUSD
Tento týden bude zveřejněna říjnová inflace a míra nezaměstnanosti a HDP za třetí čtvrtletí
Barometer - EURUSD
EURUSD po Fed Minutes maže poklesy📈
Twitter od Muskova převzetí přišel téměř o polovinu tržeb z reklamy
EUR/USD: pokles německé inflace, jestřábí komentáře ECB, problém s plynem a očekávání zápisu z jednání Fedu
Koruna lehce posiluje po regionálních datech, eurodolar se usazuje na nižší úrovni
Euro se vrací do reality
Barometer - EURUSD
FX sumarizácia Ázia
Barometer - EURUSD
Tento týden bude zveřejněna říjnová inflace a míra nezaměstnanosti a HDP za třetí čtvrtletí
Barometer - EURUSD
Blogy uživatelů
Trading a každodenní rutina: Jak vytvořit systém, který vás podrží
Štyri základné grafy, ktoré musíte na kryptomenách sledovať
Moje cesta prop tradingem – nová obchodní strategie a výsledky backtestingu + TradeLocker novinka prop firm
Fundovaný obchodník (prop trader) – jak to funguje?
Vysokofrekvenční obchodování
Káva dražší než kdy dřív: Co ovlivňuje trh a jaké jsou prognózy?
Akcie Starbucks: Podaří se Starbucksu znovu stát kavárenskou hvězdou?
Tato aktiva sledujte při občanské válce! | Investiční Memento #39
Obchodování pomocí skalping Forex strategie CCI + EMA
Jak si vést svůj obchodní deník
Trading a každodenní rutina: Jak vytvořit systém, který vás podrží
Štyri základné grafy, ktoré musíte na kryptomenách sledovať
Moje cesta prop tradingem – nová obchodní strategie a výsledky backtestingu + TradeLocker novinka prop firm
Fundovaný obchodník (prop trader) – jak to funguje?
Vysokofrekvenční obchodování
Káva dražší než kdy dřív: Co ovlivňuje trh a jaké jsou prognózy?
Akcie Starbucks: Podaří se Starbucksu znovu stát kavárenskou hvězdou?
Tato aktiva sledujte při občanské válce! | Investiční Memento #39
Obchodování pomocí skalping Forex strategie CCI + EMA
Jak si vést svůj obchodní deník
Vzdělávací články
Nejdůležitější události: Na co se připravit v roce 2025?
Price Action pro začátečníky: Kompletní průvodce krok za krokem
Regulace Prop Tradingu? Možná již brzy
Price Action: Pokročilé obchodování formace Pin Bar (1. díl)
Začalo to v Čechách, anebo ne? Příběh dolaru, nejpoužívanější měny světa
Technická analýza v praxi: Obchodování formace vlajka (1. část)
Jak na obchodování standardních divergencí
Libra je nejstarší platidlo na světě. Britové se své měny nevzdali ani při vstupu do EU
VIDEO: Čtyři tajemství PRICE ACTION (trading průvodce)
Umělá inteligence (AI) v tradingu: Praktické využití pro tradery
Nejdůležitější události: Na co se připravit v roce 2025?
Price Action pro začátečníky: Kompletní průvodce krok za krokem
Regulace Prop Tradingu? Možná již brzy
Price Action: Pokročilé obchodování formace Pin Bar (1. díl)
Začalo to v Čechách, anebo ne? Příběh dolaru, nejpoužívanější měny světa
Technická analýza v praxi: Obchodování formace vlajka (1. část)
Jak na obchodování standardních divergencí
Libra je nejstarší platidlo na světě. Britové se své měny nevzdali ani při vstupu do EU
VIDEO: Čtyři tajemství PRICE ACTION (trading průvodce)
Umělá inteligence (AI) v tradingu: Praktické využití pro tradery
Tradingové analýzy a zprávy
Co očekávají forex experti na EUR/USD
Průzkumy před německými volbami dál vedou konzervativci
Trump žije v dezinformačním prostoru, prohlásil Zelenskyj
Bitcoin - Intradenní výhled 5.10.2021
Forex: Dolar v očekávání Trumpových cel oslabuje, jen posílil na několikatýdenní maxima
Diplomaté zemí EU se shodli na dalším balíku sankcí proti Rusku
Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 20.2.2025
Hang Seng - Intradenní výhled 13.11.2023
Němečtí ekonomové žádají drastické reformy
FCA varuje před brokerem KINGS LIVE TRADE
Co očekávají forex experti na EUR/USD
Průzkumy před německými volbami dál vedou konzervativci
Trump žije v dezinformačním prostoru, prohlásil Zelenskyj
Bitcoin - Intradenní výhled 5.10.2021
Forex: Dolar v očekávání Trumpových cel oslabuje, jen posílil na několikatýdenní maxima
Diplomaté zemí EU se shodli na dalším balíku sankcí proti Rusku
Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 20.2.2025
Hang Seng - Intradenní výhled 13.11.2023
Němečtí ekonomové žádají drastické reformy
FCA varuje před brokerem KINGS LIVE TRADE
Témata v diskusním fóru
Strategie, která vás naučí analyzovat chování velkých hráčů a využít toho ve vlastní prospěch
Nástroj pro správný MM
Soutěž s námi naostro! Reálné peníze, velké emoce, atraktivní ceny
Admiral Markets
Funding Pips
NZD/USD: Kombinovaná analýza denního grafu
Berou trhy Trumpa vážně?
Fundovaný obchodník (prop trader) – jak to funguje?
3 angle fx
Praktická ukázka: Dva Take-Profity (TP)
Strategie, která vás naučí analyzovat chování velkých hráčů a využít toho ve vlastní prospěch
Nástroj pro správný MM
Soutěž s námi naostro! Reálné peníze, velké emoce, atraktivní ceny
Admiral Markets
Funding Pips
NZD/USD: Kombinovaná analýza denního grafu
Berou trhy Trumpa vážně?
Fundovaný obchodník (prop trader) – jak to funguje?
3 angle fx
Praktická ukázka: Dva Take-Profity (TP)
Odborná literatura
Nové přepracované a rozšířené vydání: Začínáme na burze - Jak uspět při obchodování na finančních trzích (3. vydání) - BESTSELLER
Nové přepracované a rozšířené vydání: Začínáme na burze - Jak uspět při obchodování na finančních trzích (3. vydání) - BESTSELLER
Forex brokeři