Středa 10. července 2024 10:24
reklama
Purple trading AI
reklama
Dukascopy new
reklama
Fintokei Payout
reklama
CapXmaster srovnani

Non-Farm Payrolls

img

Plán obchodování EUR/USD na 8. července. Jednoduché tipy pro začátečníky

08.07.2024 Navzdory silným makroekonomickým údajům a projevu prezidentky Evropské centrální banky Christine Lagarde dokázal měnový pár EUR/USD překonat pouze 43 pipsů volatility. A k tomu došlo během pěti minut, kdy byly v USA zveřejněny zprávy Non-Farm Payrolls a o nezaměstnanosti. Obě zprávy se ukázaly být slabší, než se předpokládalo, což mohlo vyvolat nový pokles dolaru. Celkově dolar sice klesl, ale celková intradenní volatilita, stejně jako předtím, nebyla nic moc. Neustále připomínáme skutečnost, že pár vykazuje velmi slabé pohyby, protože to je v tuto chvíli to hlavní. Proto můžeme vyvodit dva závěry. Zaprvé, i obchody v 5minutovém časovém rámci mohou zůstat otevřené po dobu 2–3 dnů. Zadruhé, v tuto chvíli je nesmírně obtížné počítat s vysokými zisky a pár ani nemusí vytvářet signály každý den, ačkoli mluvíme o nejnižším časovém rámci.
img

BREAKING: NFP v USA vyššia ako sa očakávalo, ale nezamestnanosť rastie📊US500 rastie

05.07.2024 Futures na americké krátkodobé úrokové sazby zvrátily dřívější ztráty a nyní jsou převážně v plusu oproti stavu před zprávou NFP. Americký dolar klesá, protože údaje ukázaly vyšší míru nezaměstnanosti, nižší změnu zaměstnanosti v soukromém sektoru a nečekaný pokles změny zaměstnanosti ve zpracovatelském průmyslu. Americký dolar mírně klesá a Wall Street vnímá dnešní zprávu jako poměrně holubičí, a to i přes mírně vyšší než očekávanou změnu Non-Farm Payrolls. Obchodníci s americkými sazbovými futures prozatím oceňují mírně vyšší šanci na zářijové snížení sazeb Fedu.
img

Ekonomický kalendář: Zpráva NFP v USA v centru pozornosti trhu

05.07.2024 Sentiment na evropských burzách je dnes pozitivní a benchmarky následují Wall Street, kde kontrakty dnes zaznamenaly zisky. Investoři si ze středečních slabých údajů ISM ve službách odnesli holubičí signál, který dodal přesvědčení hraničící s jistotou ohledně uvolnění politiky Fedu na podzim. Nálada na akciových trzích rostla společně s trhem dluhopisů, přičemž palivem pro růst byly vždy největší americké technologické společnosti, k jejichž silným ziskům se v posledních dnech přidala i Tesla. Dnes dostane akciový trh další důvod k velké reakci, ve 14:30 bude zveřejněna změna zaměstnanosti mimo zemědělský sektor (NFP) v USA. To bude zároveň nejdůležitější publikace o aktuálním stavu amerického trhu práce v červnu.
img

Ranní shrnutí (05.07.2024)

05.07.2024 Včerejší seance byla při absenci Wall Street ve znamení zisků hlavních evropských indexů, které navázaly na rekordní středeční uzavření amerických indexů, a zisků hlavních asijských benchmarků, kde je stále patrná slabost Číny. Také dnes se kontrakty amerických indexů obchodují mírně výše před důležitými údaji z amerického trhu práce Non-Farm Payrolls, které jsou naplánovány na 14:30.
img

Euro vystupuje z politiky

04.07.2024 Euro sebevědomě směřuje k dříve oznámenému cíli 1,08 USD, a to navzdory pokračující politické nejistotě ve Francii, zpomalení růstu evropských spotřebitelských cen a prohlášení člena Rady guvernérů Gediminase Simkuse, že ECB v roce 2024 ještě dvakrát sníží depozitní sazbu. Investoři začínají oceňovat oslabení amerického dolaru v souvislosti s pokračujícími znepokojivými signály z americké ekonomiky a připraveností představitelů FOMC zaujmout holubičí postoj.
C:\fakepath\trader-03072024.jpg

Ostrý začátek prázdnin na trzích

03.07.2024 Ve školách již po rozdání vysvědčení nastal dvouměsíční klid. Mezi investory však žádná okurková sezóna nezačíná. Ke standardní smršti makroekonomických dat ze začátku měsíce totiž přibývají další kurzotvorné události.
img

EUR/USD. Přehled vývoje během týdne. Údaje ISM, evropská inflace, Powellův projev a údaje o vývoji Non-farm Payrolls

02.07.2024 Už je tady červenec, což znamená, že budou konečně zveřejněny klíčové makroekonomické ukazatele za červen. První týden v měsíci bývá zpravidla nejvíce "nabitý" a plný událostí (s výjimkou ledna). Ani první červencový týden není výjimkou. Posuďte sami: indexy ISM, klíčové údaje z amerického trhu práce a zápis z jednání Federálního rezervního systému.
C:\fakepath\trader-fintokei-21062024.png

Trader měsíce: Trading samurai Yusuke z Japonska

21.06.2024 Jak to vypadá, když japonský trader obchoduje s precizností, odhodláním a kázní samuraje? A v čem obchodují jinak Japonci od Čechů či Slováků? To si povíme v dnešním článku.
img

Dolar může změnit směr

11.06.2024 Údaje z amerického trhu práce za květen se ukázaly jako výrazně nečekané - počet zaměstnanců mimo zemědělství v USA v květnu vzrostl o 272 000 (prognóza byla +185 000), průměrný hodinový výdělek se zvýšil o 0,4 % (předchozí měsíc +0,2 %) a pracovní síla klesla o 250 000. V důsledku toho prudce vzrostly výnosy a dolar vůči všem hlavním světovým měnám výrazně posílil.
img

Stříbro získalo 3,5 % a odrazilo se na 31 dolarů na pozadí slabších údajů z amerického trhu práce

06.06.2024 Dnes vidíme, že futures na stříbro rostou o více než 3,5 %, a důvod vidíme v některých „holubičích“ datech a tržním klimatu. Včera Bank of Canada, dnes Evropská centrální banka a Danmarks National Bank uvolnily politiku mírným snížením sazeb. Na tato rozhodnutí se čekalo, ale situace vypadá spíše holubičí, protože také americký Federální rezervní systém může v souvislosti se slabšími údaji z amerického trhu práce zaznamenat určitý holubičí tlak.
img

USD zažívá den X

06.05.2024 Očekávané údaje o počtu pracovních míst mimo zemědělský sektor mohou ukázat, že americká ekonomika minulý měsíc vytvořila 243 tis. nových pracovních míst. Toto číslo je výrazně nižší než 303 tis. pracovních míst vytvořených v březnu, což by mohlo naznačovat zpomalení růstu počtu pracovních míst.
img

Klíčové události 3. května: fundamentální analýza pro začátečníky

03.05.2024 V pátek je nabídka makroekonomických událostí poměrně bohatá. Začněme zprávami z USA, protože mohou být pro americký dolar klíčové. Dolar byl během posledních několika týdnů pod tlakem trhu. Situaci nepomohlo ani nedávné zasedání FOMC, které podle našeho názoru nebylo holubičí. Tento týden mohl dolar posílit, ale nepodařilo se mu to. Dnešek je proto pro dolar poslední šancí situaci zvrátit. Pokud dnešní zprávy o Non-Farm Payrolls, nezaměstnanosti, mzdách a ISM indexu podnikatelské aktivity dopadnou hůře, než se předpokládalo, pak oba instrumenty budou pokračovat v korekci směrem vzhůru a dolar může napříč trhem dále oslabovat. V Evropské unii a ve Spojeném království nejsou na dnešek naplánovány žádné důležité zprávy.
img

Přehled vývoje měnového páru GBP/USD dne 11. dubna 2024

11.04.2024 Také měnový pár GBP/USD vykázal ve středu výrazný pokles. Nezapomeňme, že volatilita měnového páru GBP/USD je nízká již několik měsíců v řadě, takže včerejší pohyb o 200 bodů vypadá ohromně. V současné době se však na technickém obrazu páru nic zásadního nezměnilo.
img

EUR/USD Týdenní přehled: inflace a zase ta inflace

11.03.2024 Na konci minulého týdne se pár EUR/USD usadil v rámci 9. čísla, ale zaváhal, zda má zaútočit na 10. cenovou hladinu. Signály z úst šéfa Federálního rezervního systému a smíšené údaje Non-Farm Payrolls pomohly obchodníkům EUR/USD posunout cenové rozpětí, které je předběžně ohraničeno úrovněmi 1,0920 až 1,0990. K průlomu je však zapotřebí silný impuls, neboť úroveň 1,1000 je pevnou hladinou rezistence, tedy významným cílem. V této souvislosti bude hrát rozhodující roli nadcházející týden. V závislosti na jeho výsledku si býci buď udrží svou převahu a upevní se kolem 10. hodnoty, nebo znovu získají iniciativu prodávající a stáhnou pár zpět k 8. hodnotě. V nadcházejících dnech se pozornost zaměří na zprávy o inflaci v USA.
img

Výhled pro GBP/USD na 8. března. Libra pokračuje v růstu

08.03.2024 GBP/USD se ve čtvrtek obchodoval na vyšší úrovni. Volatilita byla opět nízká, ale pár i tak pokryl rozpětí 70–80 pipsů. Pamatujte, že 80 pipsů pro britskou libru není mnoho, ale alespoň se nepotýkáme s flat trhem. Na konci dne se pár ocitl poblíž horní hranice bočního kanálu, kde se obchoduje již více než tři měsíce. Na 24hodinovém časovém rámci pár opět otestoval Fibonacciho úroveň 61,8 %. Logicky bychom měl být svědky odrazu od této úrovně, ale trh je natolik býčí, že by nebylo překvapením, kdyby pár tuto hranici překonal a dokonce obnovil růstový trend.
img

Obchodní signály pro měnový pár GBP/USD na 8.–11. března 2024: prodávejte pod 1,2817 (6/8 Murray – 21 SMA)

08.03.2024 Britská libra se obchoduje kolem 6/8 Murray na 1,2817 a v rámci rostoucího trendového kanálu, který se formuje od 29. února. Včera GBP/USD rostl a dosáhl silné rezistence kolem 6/8 Murray a v příštích několika hodinách pravděpodobně dojde k technické korekci s cílem na 5/8 Murray nacházejícím se na úrovni 1,2756.
img

Obchodní signály pro GBP/USD 7.–8. března 2024: prodávejte pod 1,2770 (5/8 Murray – 21 SMA)

07.03.2024 Na začátku americké seance se britská libra (GBP/USD) obchoduje na úrovni kolem 1,2751, tedy pod úrovní 5/8 Murray, a uvnitř rostoucího trendového kanálu, který se formuje od 13. února. GBP testuje vrchol rostoucího trendového kanálu kolem 1,2755 a očekává se, že v příštích hodinách narazí na silné odmítnutí, což bychom mohli vnímat jako příležitost k prodeji.
img

Je bublina obklopující index S&P 500 připravena brzy prasknout?

07.03.2024 Vzhledem k tomu, že index S&P 500 vzrostl od listopadu o 25 %, čímž dosáhl svého patnáctého historického maxima od začátku roku, a kapitalizace akciového trhu vzrostla za čtyři měsíce o 8 bil. USD, klademe si otázku, zda se jedná o bublinu. To si myslí banka JP Morgan. Banka Goldman Sachs se naopak domnívá, že rally akciových indexů se opírá o pevné základy, a zvýšila svou prognózu pro konec roku na 5 200 bodů. Jednoduše proto, že předchozí odhad 5 100 byl již překonán. Bank of America předpovídá hodnotu 5 400.
img

Gold continues its record-breaking streak as Powell hints at potential rate cuts

07.03.2024 Gold prices continued their upward momentum, reaching an all-time high on Thursday. This surge came after comments from Federal Reserve Chair Jerome Powell fueled expectations for lower U.S. interest rates this year.
img

Přehled a analýza měnového páru EUR/USD: konsolidace před zveřejněním údajů z USA

06.03.2024 Měnový pár EUR/USD zůstává již druhý den po sobě v konsolidaci a udržuje úzké rozpětí kolem 1,08399–1,08752. Včera, na pozadí mírného oslabení amerického dolaru způsobeného zveřejněním neuspokojivých výsledků indexu podnikatelské aktivity mimo zpracovatelský sektor ISM, spotové ceny mírně vzrostly, ačkoli dynamika zpomalila nad týdenním maximem kolem 1,0875.
img

EUR/USD přešlapuje na místě

05.03.2024 Měnový pár EUR/USD v pondělí zahájil obchodní týden pokusem usadit se nad hladinou střednědobé rezistence na úrovni 1,0840 (linie Tenkan-sen na denním grafu a zároveň střední linie indikátoru Bollingerova pásma na týdenním časovém rámci), a to na pozadí relativně klidného ekonomického kalendáře.
img

EUR/USD. Dolar je zpátky na dobré cestě. Co nám prozradila nejnovější zpráva?

14.02.2024 Dolar je zpátky na vrcholu. Zpráva o inflaci v USA se postavila na stranu dolarových býků, což prodávajícím umožnilo zatlačit pár k úrovni 1,7. Lednová inflace však nezrychlila, naopak v meziročním srovnání zpomalila. V podstatě proto pár na zprávu reaguje poněkud zdrženlivě.
img

EUR/USD. Medvědí útok byl neúspěšný. Co bude dál?

02.02.2024 Prodávající měnového páru EUR/USD nedokázali využít výsledky lednového zasedání FOMC, které de facto podpořily americkou měnu. Útok na úroveň 1,07 byl neúspěšný, v podstatě okamžitě po jeho zahájení – ve čtvrtek se pár vrátil nad cíl 1,0800, což odráží slabou pozici medvědů na EUR/USD. Zveřejněná zpráva o inflaci v eurozóně pouze přilila olej do ohně rozporuplného fundamentálního obrazu. Údaje se nacházely v "zelených" číslech, ale ve skutečnosti za sebou zanechala více otázek než odpovědí. Obchodníci páru EUR/USD jsou zjevně znechuceni současnou situací, takže se de facto pouze drží nad úrovní 1.08. V takových podmínkách vypadají jak nákupy, tak prodeje stejně rizikově.
img

Klíčové události 31. ledna: fundamentální analýza pro začátečníky

31.01.2024 Ve středu se odehraje velké množství makroekonomických událostí, ale oba měnové páry momentálně vykazují pohybový pattern, který vyvolává pochyby o výrazném vlivu těchto zpráv. V centru pozornosti bude německá ekonomika. Je třeba vzít v úvahu údaje o inflaci, maloobchodních tržbách a nezaměstnanosti. Za nejdůležitější je samozřejmě považována zpráva o inflaci. Ve Spojeném království nic zajímavého nebude. Co se týká programu v USA, bude zveřejněna důležitá zpráva ADP (obdoba non-farm payrolls) a proběhne zasedání FOMC, kterému se budeme věnovat níže.
img

Forex: Německá inflace vlivem nižší srovnávací základny výrazně zrychlí

04.01.2024 Pozornost dnes bude upřena zejména na první odhad německé inflace za prosinec, který bude zítra následovat odhad za celou eurozónu. Německá inflace podle nás v meziročním harmonizovaném vyjádření zrychlila z 2,3 % na 4,0 %. Důvodem však z velké části byl čistě statistický efekt související s loňskou pomocí německé vlády domácnostem čelícím vysokým platbám za energie.
img

GBP/USD. Co je s librou?

03.01.2024 Pár GBP/USD se propadl a vytvořil nová lokální minima. Medvědi v jednu chvíli stlačili cenu pod support 1,2650 (střední linie indikátoru Bollingerova pásma, která v denním časovém rámci odpovídá linii Kijun-sen) a sebevědomě směřují ke značce 26. Hnací silou poklesu je greenback, který na začátku úterní seance výrazně posílil na celém trhu. Dolarový index dosáhl nejvyšší úrovně za téměř dva týdny, protože odrážel větší zájem obchodníků o americkou měnu.
img

Ekonomický kalendář: Všechny oči se upírají na zprávu o NFP v USA

08.12.2023 Po smíšené asijské seanci, ale skvělé včerejší seanci na Wall Street, otevřely evropské akciové trhy v poslední den týdne výše v očekávání americké zprávy NFP (14:30). Pravděpodobný údaj nižší, než se předpokládalo, by utvrdil trh v přesvědčení, že Fed v příštím roce změkne a sníží sazby rychleji a více, než naznačuje současná komunikační linie, což by oslabilo dolar. Mezitím Wall Street očekává vyšší než předchozí údaj o změně zaměstnanosti v nezemědělském sektoru USA. Makroúdaje zveřejněné dříve během asijské seance se týkaly především Japonska, kde revize HDP přinesla pokles o 0,7 % M/M oproti 0,5% poklesu v prvním čtení. Tržby z průmyslové výroby na Novém Zélandu poklesly o 2,7 % R/R oproti 2,9% růstu v předchozím měsíci.
img

Denní shrnutí: JPY výrazně posiluje. Wall Street očekává zprávu NFP v dobré náladě

07.12.2023 Akciový trh v Evropě zakončil dnešní seanci ve slabším rozpoložení. Německý "bluechip" DAX ztratil pouze 0,16 %, ale sleva na indexy ve Španělsku, Itálii nebo Portugalsku dosáhla 0,6-1,2 %.
img

Forex: Fed ponechá sazby beze změny

01.11.2023 Klíčovou událostí dnešního dne bude zasedání americké centrální banky. Ta ale s největší pravděpodobností ponechá sazby beze změny. Na stávající úrovni podle našeho odhadu zůstanou až do druhého čtvrtletí příštího roku, kdy čekáme jejich první snížení. Z dat bude zveřejněn ADP report mapující počet nově vytvořených míst v soukromém sektoru. Ten by měl podle tržního konsensu oproti září vykázat vyšší počet. Mírně by se měl zlepšit i index ISM z amerického průmyslu, ačkoli stále zůstane pod 50bodovu hranicí. Hluboko pod ní bude zřejmě i říjnový český PMI. I jeho ale čeká podle našeho odhadu zlepšení.
img

Graf dne: USDCAD (01.09.2023)

01.09.2023 USD/CAD je jedním z měnových párů, které dnes v brzkých odpoledních hodinách mohou zaznamenat větší volatilitu. Ve 13:30 SEČ totiž budou zveřejněny dvě klíčové zprávy - americká NFP zpráva za srpen a kanadská zpráva o HDP za 2. čtvrtletí 2023. Zpráva o zaměstnanosti v USA bude samozřejmě přitahovat větší pozornost než údaje z Kanady.
img

Ekonomický kalendář: Zpráva NFP v centru pozornosti

01.09.2023 Futures na evropské indexy naznačují víceméně bezvýrazné otevření evropské peněžní seance, přičemž futures na DAX (DE30) vymazaly noční odraz a stáhly se pod hranici 16 000 bodů. Stalo se tak po dnešní optimistické asijské seanci, během níž většina regionálních indexů posílila. Čínský jüan posílil poté, co PBoC oznámila snížení sazby devizových rezerv a čínský výrobní index PMI se v srpnu vyšplhal zpět do oblasti expanze.
img

Přehled páru EUR/USD na 31. 8. 2023. Inflace v EU může dále podpořit euro

31.08.2023 Ve středu pokračoval měnový pár EUR/USD ve vzestupném pohybu. Připomeňme si, že cena se o den dříve ustálila nad klouzavým průměrem, což byl důvod k předpokladu, že nastane změna trendu. Jen pro připomenutí, my jsme o víkendu také hovořili o možné korekci tento týden. Důvod je jednoduchý, tento týden bude zveřejněno mnoho skutečně důležitých statistik a reakce trhu může být nepředvídatelná. Je proto nemožné předpovídat pohyb páru nebo říci, že by dolar měl pokračovat ve svém růstu v rámci 1,5měsíčního trendu. Jak vidíme, první tři významné zprávy v USA tento týden selhaly, což vyvíjelo silný tlak na americkou měnu.
img

BREAKING: EURUSD po další silné zprávě NFP roste!

04.08.2023 Non-farm payrolls: (dříve 209 tis.): 187 tis. oproti očekávaným 200 tis. Míra nezaměstnanosti: 3,5 % oproti očekávaným 3,6 % (dříve 3,6 %).
img

Obchodní signál pro ZLATO (XAU/USD) na 4.–6. srpna 2023: nakupujte nad 1 928 – 1 924 USD (61,8 % – Murray 6/8)

04.08.2023 Zlato (XAU/USD) se na začátku evropské seance obchoduje na ceně 1 935,59 USD kolem úrovně Fibonacciho retracementu 61,8 % a pod Murray 6/8 (1 937). Vidíme konsolidaci, která je známkou silného pohybu před americkými nonfarms za červenec.
img

Forex: Úrokové sazby ČNB zůstanou i dnes beze změny

03.08.2023 Na korunovém trhu dnes bude v centru pozornosti zasedání ČNB. Od té je široce očekáváno, že ponechá úrokové sazby opět beze změny. Jejich první snížení čekáme až v únoru příštího roku. Na programu je dnes také zasedání anglické centrální banky (BoE). Ta by měla podle nás zvýšit úrokové sazby o 25 bb. Z hlediska nově zveřejněných dat budou finanční trhy sledovat především ta z USA. Zde budou zveřejněny tovární objednávky za červen, červencový ISM z oblasti služeb, a také pravidelné týdenní počty nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti.
img

Forex: Silná čísla z amerického trhu práce

02.08.2023 Počet nově vytvořených pracovních míst byl podle ADP reportu v USA výrazně vyšší, než se čekalo. V tamním soukromém sektoru vzniklo v červenci 324 tis. nových pracovních míst oproti očekávaným 190 tis. Ve srovnání s červnem (497 tis.) se ale i tak počet nově vytvořených pracovních míst snížil. Pozornost trhů teď bude směřovat především na páteční oficiální čísla z nezemědělského sektoru. V souladu s dnešními daty očekáváme, že non-farm payrolls ukáží na zpomalení růstu zaměstnanosti, avšak pouze v mírném rozsahu. Čekáme, že počet nově vytvořených pracovních míst se v nezemědělském sektoru snížil z červnových 209 tis. na 190 tis. v červenci. To by sice byl nejnižší údaj od prosince 2020, s ohledem na úroveň zaměstnanosti by se však stále jednalo o poměrně vysoké číslo. Míra nezaměstnanosti by v důsledku toho měla klesnout z 3,6 % na 3,5 %. Zdrojem nových pracovních míst by měl nadále zůstat hlavně sektor služeb.
img

Forex: Americký trh práce zůstává nadále napjatý

02.08.2023 Dnešek nabídne pouze americký ADP report o vývoji tamní zaměstnanosti za červenec. Podle očekávání trhu by měl ukázat na to, že k tvorbě nových pracovních míst docházelo ve výrazně menší míře. Finanční trh však ve vztahu k tomu bude vyhlížet především oficiální statistiky z nezemědělského sektoru, které budou zveřejněny v pátek. Zpomalení růstu zaměstnanosti sice čekáme, avšak pouze v mírném rozsahu. Americký trh práce podle našeho hodnocení nadále vykazuje známky napjatosti.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 31.07.2023

31.07.2023 Během minulého týdne burzy posilovaly. S&P 500 přidal 0,7 %, a nachází se na nejsilnějších úrovních od loňského března. Stoxx Europe 600 posílil o 1,0 %. VIX opět propadnul na úroveň okolo 13 bodů. Růst lze jen obtížně vysvětlit fundamentálními faktory – investoři přehnaně reagují na mírné zpomalování inflačních čísel. Jako určitý povzbudivý faktor funguje i probíhající výsledková sezóna. Lze konstatovat, že se akcie stále obchodují na euforických úrovních a určitá korekce je proto velmi pravděpodobná.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 10.07.2023

10.07.2023 Během minulého týdne burzy zkorigovaly. S&P 500 odepsal 1,2 %, stále se však nachází na nejsilnějších úrovních od loňského března. Stoxx Europe 600 odepsal o 3,1 %. Opět jde spíše o korekci předchozí euforie. VIX se přiblížil hranici 15 bodů. Bezprostředním spouštěčem korekce byly některá data z US trhu práce, nicméně payrolls zabránily razantnějšímu propadu. Lze konstatovat, že se akcie stále obchodují na euforických úrovních a určitá korekce je proto velmi pravděpodobná.
img

Ekonomický kalendár: Údaje o zamestnanosti v centre pozornosti!

07.07.2023 Futures na európske akciové trhy naznačujú, že hlavné blue chips indexy z európskeho kontinentu dnes otvoria plynulo alebo mierne vyššie. Zdá sa, že trhy sa po včerajšom výpredaji, ktorý vyvolali solídne údaje z USA, upokojili. Nemožno však vylúčiť obnovenie poklesu, ak aj správa o NFP v USA o 14:30 CET vykáže silný rast zamestnanosti, ako to včera urobila správa ADP. Okrem údajov o zamestnanosti v USA bude obchodníkom ponúknutá aj správa o zamestnanosti z Kanady, takisto o 14:30 CET, takže USDCAD môže v tomto čase zaznamenať divoké pohyby. Obchodníci s komoditami sa zamerajú na správu EIA o zásobách zemného plynu v USA.
img

💲 USD klesá před zveřejněním NFP

02.06.2023 Klíčovou makroekonomickou zprávou dne je květnová zpráva NFP. Očekává se, že údaje o zaměstnanosti v USA, jejichž zveřejnění je naplánováno na dnešních 14:30, ukáží nárůst počtu pracovních míst mimo zemědělský sektor v USA o 190 tis. Včera zveřejněná zpráva ADP o zaměstnanosti naznačila masivní nárůst zaměstnanosti v USA o 278 tis. osob. Za zmínku stojí, že rozpětí odhadů 78 ekonomů oslovených agenturou Bloomberg je 100 - 252 tisíc, což znamená, že ani jeden z nich neočekává, že NFP bude tak silný jako ADP. Je však třeba poznamenat, že ani u ADP se neočekával tak silný výsledek, přičemž odhady ekonomů se pohybovaly v rozmezí 125-250 tis.
img

Zlato reaguje na vyšší pravděpodobnost zvýšení úrokových sazeb Fedu

02.06.2023 Silný růst počtu pracovních míst v USA za květen znamená, že zvýšení sazeb Fedu během příštích dvou zasedání je stále na stole. V současné době trh počítá se zvýšením sazeb v červenci o 22 bazických bodů.
img

Ekonomický kalendář: Dnes data NFP!

02.06.2023 Futures na evropské indexy dnes ukazují na vyšší otevření evropské hotovostní seance. Německé futures na DAX (DE30) flirtují s hranicí 16 000 bodů před otevřením seance. Ekonomický kalendář na dnešek je téměř prázdný. Je však naplánováno jedno vydání a to je jistě pozoruhodné - zpráva US NFP za květen. Včera zveřejněná data ADP ukázala mnohem vyšší nárůst zaměstnanosti, než se očekávalo, a obchodníci netrpělivě čekají, zda to potvrdí oficiální údaje. Zatímco silná zpráva o NFP by dala Fedu důvody, aby pokračoval ve zvyšování sazeb na červnovém zasedání, nedávné komentáře členů Fedu, jako Harkera nebo Jeffersona, naznačují, že FOMC může zůstat na místě, i když příchozí data budou nadále pozitivně překvapovat.
img

Oil rises after US officials reach a debt agreement

29.05.2023 Oil prices rose on Monday after US leaders reached a tentative agreement on the debt ceiling. It could avert a default by the world’s biggest economy and oil consumer, even as fears of further interest rate rises curbed gains.
img

🔼 US500 si před NFP připisuje 0,6 %

05.05.2023 Takové klíčové události, jako jsou rozhodnutí FOMC nebo ECB, jsou již za námi a nedokázaly na trzích vzbudit optimismus. Navíc chuť k riziku nadále ovlivňují problémy bankovního sektoru. Nyní přišel čas na poslední vrcholnou událost tohoto týdne - zveřejnění údajů z amerického trhu práce za duben!
img

Ekonomický kalendář: NFP report v centru dění

05.05.2023 Futures na evropské indexy dnes ukazují na mírně vyšší otevření peněžní seance na starém kontinentu. Otřesy v americkém bankovním sektoru byly znovu zažehnuty a opět hrají hlavní roli ve volatilitě trhu. Obchodníkům však dnes bude nabídnuto některé makro nejvyšší úrovně, které jim může pomoci odvrátit pozornost od bankovních problémů. Zveřejnění zprávy NFP za duben je klíčovou událostí dne. Trh očekává poměrně silný růst pracovních míst o 236 tisíc, přičemž růst mezd zůstane nezměněn na 4,2 % meziročně. Kanadská zpráva o pracovních místech bude zveřejněna současně a očekává se, že ukáže menší růst pracovních míst než před měsícem a také nárůst míry nezaměstnanosti. Investorům budou ráno také nabídnuta některá data druhé úrovně z Evropy, jako jsou maloobchodní tržby EMU, ale je nepravděpodobné, že by vyvolaly velké pohyby na trhu. Údaje o německých továrních objednávkách zveřejněné dnes ráno ukázaly masivní propad o 10,7 % meziměsíčně (oček. -2,1 % za měsíc), ale nevyvolaly žádnou větší reakci ani na EUR trhu, ani na akciových trzích.
img

EUR/USD. Týdenní přehled. Zprávy o inflaci a zápisy FOMC

10.04.2023 Nadcházející obchodní týden slibuje, že bude "žhavý". Ekonomický kalendář je plný důležitých fundamentálních událostí, mezi nimiž je třeba vyzdvihnout zprávy o inflaci a zápisy FOMC. Tyto zprávy jsou důležité z různých důvodů, ale ve světle současných okolností mají zvláštní význam.
img

Gold prices fall, dollar recovers ahead of a week full of data

03.04.2023 As markets closed some of their gains following a strong Q1, gold prices declined on Monday. As of now, attention is b...
img

EUR/USD. Jestřábi roztáhli křídla. Šéf Fedu podpořil dolar

08.03.2023 Šéf americké centrální banky Jerome Powell poskytl americké měně významnou podporu. Ve včerejším projevu v americkém Kongresu řekl, že Fed je připraven zrychlit tempo zvyšování úrokových sazeb "pokud to bude nutné". Zároveň naznačil, že konečná úroveň sazby bude vyšší, než se dosud předpokládalo. Na pozadí takové rétoriky dolar posílil svou pozici na celém trhu a pár EUR/USD konsolidoval v rámci čísla 5.
img

❗ Indexy se před NFP obchodují beze změny

03.02.2023 Klíčovou makro událostí dne je zveřejnění zprávy o zaměstnanosti v USA za leden 2023. Zpráva bude zveřejněna ve 13:30 h GMT a očekává se, že vykáže růst počtu pracovních míst mimo zemědělství o 185 tis. Pokud se tato očekávání potvrdí, jednalo by se o první údaj NFP pod 200 tis. po dvou letech! Odhady ADP zveřejněné na začátku tohoto týdne vyvolaly určité obavy, neboť poukázaly na to, že v lednu v americké ekonomice přibylo pouze 106 tis. pracovních míst. Nicméně ADP je v poslední době spíše špatným prediktorem NFP. Mírnější čtení by mohlo zvýšit holubičí sázky Fedu a mohlo by podpořit riziková aktiva, jako jsou akcie, a zároveň vyvinout tlak na USD. Sledovány budou také údaje o růstu mezd - rychlejší než očekávané prohlášení by Wall Street uvítala.
img

Ranní okénko - ECB jako osamocený jestřáb

03.02.2023 Zasedání centrálních bank máme za sebou. ECB se stává posledním jestřábem, kdy hike o 50bb ještě podtrhla prohlášením, že na příštím zasedání v březnu má záměr opět zvýšit sazby o 50bb. Naopak u Bank of England, která také zvýšila sazby o 50bb takovýto jestřábí výhled do budoucna chyběl. Fed se rozhodl pro široce očekávané zvýšení sazeb o 25bb. I když centrální banky ještě posouvají sazby výš a varují před hrozbou odkotvení inflačních očekávání, trh reagoval snížením výnosů vládních dluhopisů, a to včetně německých, za kterými stojí odhodlané prohlášení ECB. Trh je patrně zvyklý na sérii agresivního počínání centrálních bank a jeho zvolnění vyhodnocuje holubičím směrem.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 9.01.2023

09.01.2023 Během minulého týdne burzy rostly. S&P 500 přidal 1,4 %. Nyní se SPX obchoduje cca 19 % pod svým historickým maximem, kterého dosáhl začátkem roku 2022. Volatilita sice klesla, stále se však nachází nad psychologickou hranicí 20 bodů. Evropské akcie přidaly 4,6 %, což představuje nejlepší vstup do nového roku od 2009. Minulý týden poslala trhy nahoru především makrodata. Zejména inflace v eurozóně a americké payrolls poskytly naději, že by ECB a Fed nemusely utahovat politiky až tak agresivně. Rizika vnímáme nakloněna směrem dolů, jelikož k dosažení 2% inflačního cíle zbývá dlouhá cesta. Zároveň platí, že kurzy akcií dostatečně nereflektují ekonomické zpomalování, ke kterému během letoška dojde. 
img

Obchodní signál pro pár GBP/USD na 6.–9. ledna 2023: nakupujte nad úrovní 1,1860 nebo při odrazu na 1,1830 (21 SMA – odraz)

06.01.2023 Na začátku americké seance se britská libra (GBP/USD) obchoduje kolem úrovně 1,1860 a po dosažení minima na 1,1840 se odráží ode dna.
img

Obchodní signál pro zlato (XAU/USD) na 5.–6. prosince 2022: prodávejte v případě pullbacku na 1 807 – 1 812 (Murray +2/8 – překoupeno)

05.12.2022 Zlato (XAU/USD) se zkraje evropské seance obchoduje v býčím trendu přibližně na úrovni 1 798,81 a mohlo by pravděpodobně dosáhnout maxima z 10. srpna u úrovně 1 807.
img

Ekonomický kalendář: Čeká nás NFP report z amerického trhu práce

02.12.2022 Futures na evropské indexy ukazují na otevření evropské seance v blízkosti včerejšího závěru. EURUSD se drží nad 1,05 poté, co tento pár dostal podporu holubičích komentářů od několika členů Fedu. Zlato testuje úroveň 1 800 dolarů za unci, zatímco ropa se během rána obchoduje s mírnými ztrátami.
img

Akciové trhy uzavřely poklesem z důvodu nepokojů v Číně

29.11.2022 Akciové trhy začaly tento týden poklesem, protože investoři se obávají, že Čína možná bude muset dále zpřísnit svá proticovidová opatření, což vedlo k protestům v klíčových městech. To by mohlo podkopat vyhlídky globálního hospodářského růstu.
img

GBP/USD. Přehled pro 28. 11. 2022. Očekáváme "horký" týden

28.11.2022 Měnový pár GBP/USD zakončil předchozí obchodní týden pouze mírným pullbackem směrem dolů. Růst britské libry byl tématem diskuzí předchozího týdne, i když není zcela neopodstatněný. Připomeňme, že Skotsko požádalo o uspořádání referenda bez formálního souhlasu Londýna, ale Nejvyšší soud Spojeného království to zamítl, což znamená, že v dohledné době se referendum konat nebude, a království tak předejde ztrátě významné části svého území a ekonomiky. Tento faktor je velmi důležitý, takže obchodníci by na jeho základě mohli libru nakupovat. Navíc všechny technické faktory jsou ve prospěch vzestupného pohybu. Ve 24hodinovém časovém rámci je cena nad všemi liniemi indikátoru Ichimoku a nachází se nad linií klouzavého průměru. Navíc oba kanály lineární regrese směřují nahoru. Růst za poslední tři týdny však vyvolal určité obavy, protože byl příliš rychlý. Nejsme proti tomu, aby kotace libry dále rostly, ale myslíme si, že by mělo dojít ke korekci. Minulý týden jsme ji čekali, ale Nejvyšší soud vše "zkazil".
img

EUR/USD. Přehled týdne. Americká inflace a komentáře Fedu

07.11.2022 Pár euro dolar pokračuje na začátku nového obchodního týdne v pohybu podle setrvačnosti pátečního obchodování. Kupující EUR/USD se snaží realizovat své ambice a přibližují se k hranicím úrovně parity. Prodejci jsou zase nuceni ustoupit – říjnové non-farm payrolls nepřispěly americkému dolaru.
img

Pohled na USDCAD po zveřejnění údajů z trhu práce

04.11.2022 Zpráva NFP za říjen byla klíčovou makro událostí dne a jak už to tak bývá, kanadská zpráva o pracovních místech byla vydána současně. Jak se očekávalo, USD/CAD zaznamenal velký nárůst volatility kolem času vydání (13:30). Obě zprávy překonaly očekávání, pokud jde o změnu zaměstnanosti, ale celkově byly údaje z USA mnohem smíšenější než údaje z Kanady.
img

Ranní okénko - Americký trh práce by měl zvolnit, zůstává ale velmi napjatý

04.11.2022 V závěru prvního týdne v měsíci je na řadě tradičně měsíční report z amerického trhu práce za měsíc říjen. Čísla by měla potvrdit slova Powella na tiskové konferenci tento týden, že trh práce je nadále velmi napjatý. Z pohledu odhodlání Fedu nadále posouvat úrokové sazby výše tak dnes zveřejněné výsledky nic nezmění.
img

Ekonomický kalendář: NFP den je tu!

04.11.2022 Futures dnes nazančují na mírně vyšší otevření evropské seance. DAX futures se aktuálně obchodují o 60-70 bodů nad včerejším close . Asijská seance byla dnes smíšená s růstem čínských, jihokorejských a australských indexů, zatímco akcie z Japonska a Indie klesly. Americký dolar je dnes ráno pozadu a klesá vůči všem ostatním hlavním měnám. Komodity těží z oslabení USD s ropou a drahými kovy, které se obchodují výše.
img

Jaké jsou šance Fedu na snížení inflace, aniž by dostal ekonomiku do recese?

12.10.2022 Podle prezidenta chicagského Fedu Charlese Evanse může Fed stále snižovat inflaci bez prudkého nárůstu nezaměstnanosti a bez toho, aniž by dostal ekonomiku do recese. Předpoklad, kterému věří jen málokdo.
img

Ranní okénko - Případné oslabení na americkém trhu práce by krátkodobě mohlo zlepšit investorskou náladu

07.10.2022 Trojici měsíčních dat z české ekonomiky dnes ráno zkompletuje údaj o průmyslové výrobě a zahraničním obchodu. ČNB zveřejní data, ze kterých se dozvíme objem devizových intervencí za srpen. Podle našeho odhadu se pohybovaly v rozpětí 2,5 až 3,0 mld. EUR. V září pak podle čísel z dekádní bilance byla ČNB na trhu aktivní koncem měsíce a mohla využít podobné množství jako v srpnu.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 03.10.2022

03.10.2022 Během minulého týdne burzy opět silně oslabovaly. S&P 500 odepsal 2,9 % a nyní se tak nachází na nejnižších hodnotách od konce roku 2020. Hlavním faktorem jsou peripetie na britském dluhovém trhu, které prosakují do výnosů globálních bondů. S&P 500 se obchoduje cca 25 % pod svým historickým maximem, kterého dosáhl začátkem roku. Volatilita vystoupala nad hranici 30 bodů. Investoři se obávají, že současné problémy na trhu britských vládních bondů dokazují, že se utahování měnové politiky neobejde bez následků. Podobným problémům může čelit i Fed – zvlášť v momentě, když vezeme v potaz zhoršenou likviditu na trhu UST. Teoreticky nelze vyloučit scénář, že proti výnosům zakročil i Fed, což by trhy znervóznit vzhledem k přetrvávající pádivé inflaci.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 05.09.2022

05.09.2022 Během minulého týdne burzy oslabovaly. S&P 500 odepsal 2,6 % a předvádí tak třetí poklesový týden v řadě. Aktuálně se obchoduje cca 18 % pod svým historickým maximem, kterého dosáhl začátkem roku. Volatilita se drží nad hranici 25 bodů. Hlavním poklesovým faktorem minulého týdne byly jestřábí komentáře představitelů Fedu. Vidíme výrazné intradenní pohyby – často v rámci seance posun z kladného do záporného teritoria. To značí, že investoři stále hledají směr a vnímají řadu rizik. Kromě utahování měnové politiky a chřadnutí globální ekonomiky se na obzoru rýsují nová rizika, která trh prozatím nazaceňuje: eskalace geopolitického napětí mezi USA a Čínou nebo snahy o některé daňové úpravy, které uškodí americkým korporacím a investorům. Rizika tak zůstávají dále asymetricky nakloněna dolů – o dalším směřování trhů rozhodnou nově příchozí makrodata (zejména CPI, které vyjde 13.9.).
img

Index amerického dolaru se blíží milníku 110,00, co bude dál?

02.09.2022 Institute for Supply Management (ISM) ve své měsíční zprávě zveřejnil (mimo jiné) údaje PMI ve výrobním sektoru americké ekonomiky, který je zásadním ukazatelem stavu tohoto sektoru a ekonomiky USA jako celku.
img

Ekonomický kalendář: Statistiky NFP jsou hlavní událostí dne!

02.09.2022 Evropské trhy by dle futures měly otevřít standardní obchodní seanci do negativního teritoria. Hlavní událostí dne jsou statistiky z amerického trhu práce NFP, které jsou na programu ve 14:30. Dobrá čísla mohou Fed ujistit v rychlém tempu utahování měnové politiky. Guvernér Powell v minulosti zmínil, že silný trh práce je jedním z faktorů, který podporuje utahování. Růst zaměstnanosti by měl být nižší než v červenci, nicméně růst mezd by měl naopak mírně akcelerovat na meziroční bázi. Kromě těchto dat se ještě dočkáme indexu cen výrobců z eurozóny PPI (11:00) a v 16. hodin se budeme zajímat o výsledky továrních objednávek z USA.
img

Ekonomický kalendář: Den NFP!

05.08.2022 Trhy s futures poukazují na otevření evropské peněžní seance bez výrazných změn. Zveřejnění amerického NFP reportu je klíčovou makro událostí dne zejména poté, co guvernér Fedu Jerome Powell oznámil, že silný trh práce je jedním z faktorů podporující zpřísňování měnové politiky. Očekává se, že červencový růst zaměstnanosti bude nižší než v červnu. Mimo jiné se počítá i s meziročním zpomalením růstu mezd.
img

Ekonomický kalendář: Den NFP je tu!

03.06.2022 Evropské trhy otevřely do pozitivního teritoria po ranní pozitivní Asii a včerejší růstové seanci na Wall Street. Dnešní kalendář nabízí v prvé řadě data NFP z amerického trhu práce. Bílý dům se snažil zmírnit vysoká očekávání a také středeční report ADP ukázal nižší přírůstek pracovních míst. Navíc se dnes dočkáme finálních statistik PMI ze služeb z Evropy i USA.
img

Obchodní signál pro pár GBP/USD na 1.–2. června 2022: prodávejte pod úrovní 1,2618 (21 SMA – 200 EMA)

01.06.2022 Pár GBP/USD se obchoduje pod 200 EMA, který se nachází na úrovni 1,2618. V grafu 4H vidíme sedm pokusů o konsolidaci nad touto úrovní, ale bez úspěchu.
img

Ranní okénko - ČNB zvýšila sazby na 5,75 %, data z německé ekonomiky ukazují první dopady války

06.05.2022 ČNB včera zvýšila hlavní úrokovou sazbu o 75bb na 5,75 %, trh jednotně čekal 50bb. Centrální polská banka také doručila hike o 75bb, čekalo se ale 100bb. Překvapení rozcházející se do opačných směrů reflektoval i vývoj na devizovém trhu. Zatímco koruna po oznámení vůči euru posílila, zlotý oslabil. Obě centrální banky se již blíží vrcholu cyklu utahování měnových podmínek.
img

Může Federální rezervní systém zabránit stagflaci zvýšením úrokových sazeb?

04.05.2022 Americký Federální rezervní systém čelí při dnešním rozhodování o úrokových sazbách ekonomickému protivětru, neboť vysoká inflace a nižší růst vedou k riziku stagflace. Jediné, co ve scénáři stagflace chybí, je vysoká nezaměstnanost. V letošním roce byl zatím růst zaměstnanosti v USA stabilní a další informace o stavu trhu práce přinesou dnešní výsledky ADP a údaje Non-Farm Payrolls zveřejněné tento pátek 6. května.
img

BREAKING: USD po zveřejnění NFP mírně roste

01.04.2022 Report NFP za březen byl klíčovou makro událostí dne. Trh očekával čtení víceméně v souladu s ADP zveřejněným začátkem tohoto týdne, který poukazoval na nárůst 455 tisíc pracovních míst. Skutečné údaje se ukázaly být o něco slabší, protože změna zaměstnanosti mimo zemědělství dosáhla 431 tisíc. Stále se však jedná o solidní číslo a v kombinaci s vyšším než očekávaným růstem mezd, je květnové zvýšení sazeb o 50 základních bodů téměř jisté.
img

Ekonomický kalendář: Den NFP je tu!

01.04.2022 Evropské indexy se krátce po otevření seance nacházejí převážně v pozitivním teritoriu. Rusko začalo požadovat platby za plyn v rublech, nicméně nechalo také pootevřená vrátka devizovým platbám, které na rubly převede Gazprombank. Válka na Ukrajině stále spíše nabývá na intenzitě, přestože se na počátku týdne zdálo, že mírové rozhovory jsou na dobré cestě. Dnes se však pozornost obchodníků soustředí také na data NFP z amerického pracovního trhu. Čekají se nižší přírůstky zaměstnanosti než v únoru, nicméně příznivý vývoj trhu práce v USA by měl pokračovat.
img

Americký dolar po zveřejnění zápisu ze zasedání Fedu prudce roste

06.01.2022 Americký dolar po nedávno zveřejněném zápisu z prosincového zasedání Fedu prudce vzrostl. Ačkoli se dlouho očekával jestřábí postoj zasedání, zpráva tlačila USD vzhůru.
img

EUR/USD: Euro si věřilo a odsunulo americký dolar stranou

08.12.2021 Evropská měna byla na začátku tohoto týdne pod silným tlakem a pohybovala se na hranici vážného propadu. Nakonec však našla rovnováhu a pokusila se o růst, čímž vytáhla měnový pár EUR/USD na novou úroveň.
img

Ranní okénko - Report z amerického trhu práce

05.11.2021 Den dnes odstartoval německý statistický úřad zveřejněním údajů o výkonu průmyslové výroby za září, která meziročně poklesla o 1 %. Další v pořadí jsou tuzemské maloobchodní tržby, které budou se zpožděním zveřejněny i pro eurozónu jako celek. Z globálního ekonomického pohledu je dnes stěžejní měsíční statistika z amerického trhu práce. Tamní úrokové swapy, především ty s kratší splatností, v posledních dnech rostly na pozadí očekávání možná až dvojího zvýšení úrokových sazeb už během příštího roku, což je v rozporu s komunikací Fedu, který hlásí delší stabilitu sazeb. Fed akci odkládá z velké části právě kvůli tomu, aby neohrozil zlepšování situace na trhu práce.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: ČNB bude pokračovat v rychlém utahování měnové politiky

01.11.2021 Tento týden zasedá hned několik centrálních bank. Česká národní banka bude podle nás pokračovat ve svižném tempu zpřísňování své měnové politiky. Na čtvrtečním zasedání očekáváme zvýšení repo sazby o 50 bb, rizika jsou však vychýlena ve směru ještě většího vzestupu. Polská centrální banka o den dříve pravděpodobně také úrokové sazby zvedne. Naváže tak na říjnový obrat ve své dosud významně holubičí měnové politice.
img

📆 Trhy jsou před zveřejněním NFP nejisté

08.10.2021 Data z amerického trhu práce, klíčové makro tohoto týdne, budou zveřejněna ve 14:30. Výsledky reportu jsou důležité pro americkou centrální banku Fed, která bude v nejbližších měsících rozhodovat o utahování měnové politiky.
img

Ekonomický kalendář: Den NFP je tady!

08.10.2021 Evropské indexy se po svém otevření obchodovaly smíšeně. Český PX (CZKCASH) roste zásluhou Čezu a bankovního sektoru, naopak německý DAX (DE30) mírně ztrácí. Na forexu se nedaří bezpečným přístavům. Naopak jsme svědky pozitivního vývoje na ropě a většině průmyslových kovů.
img

Ranní okénko - Inflace z pohledu Fedu již "dostatečně pokročila", ale co s druhým dílem mandátu - zaměstnaností?

03.09.2021 Z pohledu finančního trhu je dnešek vrcholem týdne – v USA bude zveřejněna měsíční statistika z trhu práce. Jeho vývoj je nyní hlavním vodítkem pro rozhodnutí o načasování snižování tempa nákupu aktiv, jelikož inflace dle Fedu již tento krok opodstatňuje. Nicméně kromě inflace a trhu práce, které spadají do duálního mandátu Fedu, budou centrální bankéři brát v potaz i širší ekonomické prostředí. Z globálního pohledu o něco méně zajímavé téma bude dnešní zveřejnění růstu tuzemských mezd za 2Q21.
img

Forex: Čekání na data z trhu práce USA

02.09.2021 Dnes zveřejněná data budou ve stínu na zítřek očekávaného zveřejnění ostře sledovaných dat z trhu práce USA, přičemž finanční trh má „v zádech“ skvělý výsledek ISM indexu. Nálada na trzích by tak mohla zůstat pozitivní. Opětovně rozvířeným tématem je před blížícím se zasedání ECB příští týden opět rychlejší inflace.
img

Zpráva z amerického trhu práce bude důležitým údajem pro další kroky Fedu

06.08.2021 Dnes dorazí údaje o české průmyslové výrobě za červen, kterou bude doprovázet statistika zahraničního obchodu. Oba sektory jsou podporovány zvyšující se poptávkou a naopak tlumeny výpadky na nabídkové straně. Červnový výsledek průmyslu před necelou hodinou zveřejnil německý Destatis. Data ukazují, že narušené nabídkové vazby doléhají na objem výroby více, než se očekávalo. Dostavil se meziměsíční (po očištění) pokles o 1,3 % oproti očekávánému růstu o 0,5 %. A to navzdory revizi květnových dat k mírně horšímu výsledku (z -0,3 % na -0,8 %). Jedinou subkategorií, kde došlo k nárůstu je produkce spotřebního zboží (+3,4 %). . Na hlavní událost, z globálního pohledu, si ale počkáme až do večerních hodin, kdy bude v USA zveřejněn měsíční report z trhu práce.
img

Ekonomický kalendář: Odpoledne jsou na programu data z trhu práce USA

06.08.2021 Většina evropských indexů otevřela do pozitivního teritoria. Situace na Fx je stabilní, přestože měny protinožců zaznamenaly v průběhu noci určité poklesy. Klíčovým makrem je dnes zveřejnění dat NFP z amerického trhu práce (14:30). Trhy očekávají silný růst zaměstnanosti a akceleraci na poli mezd. ADP data zveřejněná ve středu však byla zklamáním (+330 tis.). Uvidíme, zda se opět projeví, že ADP report má tendenci NFP v posledních měsících spíše podstřelovat. V 14:30 budou zveřejněna také data z kanadského pracovního trhu, takže bychom mohli být svědky nejvyšší volatility na USDCAD.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 2.8.2021

02.08.2021 Čínská vláda oficiálně kvůli větší dostupnosti vzdělávání zakázala soukromým čínským vzdělávacím institucím fungovat na principu dosahování zisku. Kromě toho zakázaly tamní autority vzdělávacím společnostem získávat kapitál na zahraničních burzách nebo od zahraničních investorů obecně. Objevily se obavy, že tento regulatorní zásah může mít za následek konec současné praxe, kdy čínské firmy získávaly kapitál na zahraničních burzách.
img

Ekonomický kalendář: Pozornost se soustředí na NFP!

02.07.2021 Evropa otevřela do pozitivního teritoria. Hlavní událostí dne je zveřejnění statistik z amerického trhu práce NFP. Čeká se přírůstek 700 tis. nových pracovních míst a pokles nezaměstnanosti na 5,7 %. Čekáme zvýšenou volatilitu na USD, zlatě a akciových trzích. Další důležitou událostí je neplánované pokračování schůzky OPEC+. Rozšířená skupina ropných producentů se měla sejít už včera. Spekuluje se, že se skupině těžce hledá společné stanovisko ohledně snížení těžebních kvót.
img

BREAKING: NFP report nenaplnil očekávání, USD klesá

04.06.2021 Klíčová statistika - NFP report za květen - byla právě zveřejněna. Výsledek nenaplnil očekávání ve výšil 660 tisíc nových pracovních míst. Nepodařilo se mu ani přiblížit včerejšímu výsledku ADP reportu, který signalizoval přírůstek 978 tisíc. Zde jsou výsledky:
img

Ekonomický kalendář: Čekáme na data z amerického trhu práce

04.06.2021 Evropa vykazuje krátce po otevření mírný růst. První část dnešní seance by se mohla odvíjet poklidně v očekávání klíčových dat z amerického trhu práce. NFP report by měl ukázat vzestup zaměstnanosti o 660 tisíc pracovních míst po nevýrazném vzestupu o 266 tisíc míst v dubnu. Americký prezident Biden by měl komentovat trh práce okolo 16:15. Navíc data z trhu práce zveřejní také Kanada, takže zvláště pár USDCAD by si mohl projít zvýšenou volatilitou.
C:\fakepath\fundament-24052021.jpg

Jak zakomponovat fundamentální analýzu do obchodního plánu

24.05.2021 Fundamentální analýza je technika, která zkoumá klíčové ekonomické a finanční údaje a určuje, zda finanční aktivum nakoupit nebo prodat.
img

Ekonomický kalendář: Americké a kanadské pracovní místa pod drobnohledem

07.05.2021 Evropské akciové trhy by měly otevřít výše po včerejším výrazném růstu Wall Street a ranní pozitivní Asii. Ceny mědi se začaly dnes obchodovat nad úrovní historického maxima nad $10 250 a DE30 testuje 15 300 bodů.
C:\fakepath\forex-07042021-1.png

Lucky Seven makroekonomických ukazatelů na Forexu

07.04.2021 V minulém článku jsem slíbil se makroekonomii věnovat více dopodrobna, i když věřím, že každý obchodník ekonomické ukazatele zná a ví, že mají výrazný vliv na pohyb ceny u Forexu a CFD obchodování. Makroekonomických ukazatelů je mnoho, já jsem do článku vybral jen ty, na které jsem se za dob svého obchodování zaměřil já osobně. Většina obchodníků na celém světě nechává bystrý zrak na ekonomickém kalendáři, to je kalendář, kde jsou zobrazeny nadcházející události, aby se ujistili, že mají přehled o případných náznaků na zvýšenou volatilitu.
img

MAKRO: Zaměstnanost v USA se zvýšila výrazně nad očekávání

05.03.2021 Dnešní statistiky z trhu práce potvrdily rychlý nárůst zaměstnanosti. Non-farm payrolls (NFP) se v únoru zvýšily o 379 tisíc po pozitivně revidovaných lednových výsledcích ve výši +166 tisíc nových míst. Trh očekával vzestup jen o 182 tisíc. Míra nezaměstnanosti klesla zpět na 6,2 % a růst mezd dosáhl na 5,3 %.
img

Ranní okénko - Míra nezaměstnanosti pravděpodobně stagnovala

05.03.2021 Po německých továrních objednávkách, které dle dnes zveřejněného výsledku v únoru vzrostly meziročně o 2,5 % oproti předchozím 6,1 %, je další na řadě tuzemská míra nezaměstnanosti. Český pracovní trh je nadále stabilizován vládními podpůrnými programy, které limitují negativní dopad pandemie. Míra nezaměstnanosti tak narůstá vzhledem k okolnostem pouze pozvolna. Podpora zůstala v platnosti i během února a z šetření mezi nákupními manažery ve zpracovatelském sektoru (PMI) dokonce vyplývá, že přetrvávající tlak na zvyšování objemů výroby vedl firmy k nabírání nových zaměstnanců. Jak ale odhalila lednová data, nesoulad mezi potřebami pracovního trhu a strukturou uchazečů stále přetrvává a s pokračujícími vládními programy lze čekat jeho prohloubení. Dle našeho odhadu míra nezaměstnanosti v únoru stagnovala na 4,3 %, přičemž v prosinci činila 4,0 %.
img

Ranní okénko - Ochlazení na americkém trhu práce

08.01.2021 Závěr týdne zahájíme informací o tuzemské průmyslové výrobě. Ta odolává koronavirovému šoku ze všech sektorů ekonomiky nejlépe a v říjnu dokonce předčila naše i tržní očekávání, když v meziročním srovnání ztrácela pouze 1,3 %. Po zohlednění všech sezónních faktorů si průmysl připsal 1 % meziročně. I pro listopadové období počítáme s dalším zlepšením. Navzdory přetrvávající, nyní již třetí vlně Covid-19 se plošné zákazy výrobním podnikům vyhnuly. Informace vyplývající z předstihových indikátorů, jako například PMI ve výrobě, naznačují, že zahraniční poptávka zůstává při síle. To mimo jiné potvrzuje listopadová bilance zahraničního obchodu, která se udržela na úrovni 32,2 mld. Kč. V listopadu tak podle nás průmysl již skoro vyrovnal meziroční propad a zakotvil na hodnotě -0,3 % (bez sezónního očištění). Údaj o průmyslu dorazil již dnes ráno z Německa, kde se meziročně propadl o 2,6 % oproti minulým 2,7 %.
img

Ranní okénko - Německá inflace zřejmě meziměsíčně stoupla

06.01.2021 Dnešní ekonomický kalendář je nabitý. Jako první budeme vyhlížet tuzemský zahraniční obchod za listopad. Z Německa později dorazí prosincová inflační zpráva a eurostat zveřejní ceny průmyslových výrobců za listopad. Datům z USA budou dominovat tovární objednávky, zpráva o zaměstnanosti od ADP a zápis z prosincového zasedání Fedu. Včerejší výsledky voleb do amerického Senátu zůstaly příliš těsné na to, aby bylo rozhodnuto, zda kontrolu převezmou demokraté či republikáni.
img

Zlato a ovlivňující faktory – 2. 11. 2020

02.11.2020 Cena zlata prudce vzrostla a prodloužila zisky z předchozích relací, když se na trh, před úterními americkými prezidentskými volbami, vkrádá opatrnost – i když zisky omezuje rezistentní dolar. Spotové zlato vzrostlo v 12:30 GMT o 0,71 procenta na 1 889,62 USD za unci, přičemž ve čtvrtek dosáhlo minima 1860,80 USD, což je nejnižší hodnota od 28. září. Americké futures na zlato vzrostly o 0,8 procenta na 1 889,95 USD za unci.
img

📉 NFP nenaplnili očakávania, US500 klesá 🔽

02.10.2020 Záverečná správa o pracovných miestach v USA pred prezidentskými voľbami (3. novembra) predstavovala sklamanie. Celkový údaj ukázal v septembri nižší nárast zamestnanosti, ako sa očakávalo.
img

Závěru týdne dominují data z pracovního trhu

02.10.2020 Česká národní banka hned v počátku dne vydá záznam z měnového jednání z 23. září, který bude odrážet diskuzi členů bankovní rady.
C:\fakepath\ekonomika-1.jpg

Mizející naděje v ekonomický „V“ obrat

03.08.2020 Mnoho ekonomů a analytiků finančních trhů nadále doufá v obrat ekonomiky ve tvaru V. Lidé si ale často neuvědomují, že návrat na předchozí úroveň ekonomických indikátorů neznamená kompletní smazání ztrát. Problém je ve „ztraceném růstu“. Kdyby totiž nedošlo ke ztrátě hospodářského výkonu z důvodu Covid19, ekonomika by dále rostla. Kompletní smazání ztrát tedy neznačí návrat na předchozí hodnoty, ale dosažení hodnot nad předcházejícími hodnotami. V tomto článku chci popsat několik důvodů, proč jsem v tomto smyslu stále velmi skeptický.
img

Zlato ignoruje solidní údaje NFP - Dosáhnou býci 1 600 USD?

12.02.2020 Výhled na zlato se v pátek velmi pozitivně změnil v reakci na solidní údaje Non-Farm Payrolls (Změna zaměstnanosti v nezemědělských sektorech). NFP se v lednu zvýšilo o 225 000 poté, i přes očekávání trhu, které činilo 160 000.
Související klíčová slova: Oživení amerického trhu práce | Frekvence obchodování | Cenový kanál | Uvolněné měnové politiky | Obchod tradera | Zpravodajský server | Zisk na obchodu | Okurková sezóna | Program odkupu aktiv | Cap | Výnosy dluhopisů | Dlouhé pozice | Vývoj nezaměstnanosti | Války | Americký ADP | Vývoj | Before market open | Údaje z USA | Dolarový index DXY | Data z trhu práce | DKNG.US | Zveřejněné údaje | Plán obchodování EUR/USD | Nákupu státních dluhopisů | Zasedání Bank of England | Silná rezistence | Prezident newyorského Fedu | Jana Steckerová | DPH | EUR | Ošetřovné | Spotřebitelské výdaje | Bundesbank | Americká zpráva | Itálie | Euro proti dolaru | Raghee Horner | Stoxx | Take Profit | Texas | Pip | Očekávání | Korelace | Jüan | Volatilní | Evropské centrální banky | CMC Markets | Vývoj voličských preferencí ve Velké Británii | EUR/JPY | Zasedání ČNB | PMI v eurozóně | Americká zpráva NFP | EURJPY | Trh práce | Příležitost k prodeji | Pro investory | Swiss | Investice | DXY | Rozvolnění | MACD | Potenciál | Support | Podnikatelské aktivity | Akvizice | Lednová inflace | Index aktivity | Cyklus zvyšování sazeb | Jak číst grafy | ADP report | Objem nakupovaných aktiv | Webinář | Japonské akcie | Prognózy | Britská libra | NYSE | Intervence | Výkon ekonomiky | Levice | Experti | Futures kontrakt | Chování | Raiffeisenbank | Boris Schlossberg | Stop-Loss | Evropský index | Evropské měny | Měsíční předpovědi | Měnový pár GBP/USD | Reálné ekonomiky | Uvolňování měnové politiky | Úrovně Fibonacciho retracementu | Obchodní seance | Český statistický úřad | Impuls | EUR/USD | Morgan Stanley | Nejvyšší inflace | Spotřebitelé | Výrobní aktivita v USA | Goldman Sachs | Bezpečný přístav | Český průmysl | Uzdravování | Chování trhu | Základní pravidla obchodování | Důvěra v ekonomiku | Benchmark | Lagardeová | Nejvyšší soud | Výnos | Nikola | Měnový pár USD/JPY | RBS | Trh s dluhopisy | Brent | Výkon průmyslu | IHNED | Asijské akcie | BreakEven | Delta | Americký akciový trh | SMA | Vzdělávání | Šéf Fedu | Růst sazeb | Axiory | Rozhodnutí o sazbách | IDEA | Index DOW | Import | Překvapivý růst | Posílení | Zvýšení sazeb Fedu | Exchange | Alcoa | Forexový trh | Základní pravidla | Investiční strategie | Zasedání centrálních bank | Commodities | Výrobní ceny v eurozóně | Kontrakty | Strach | Způsob obchodování | MiFID II | Styl obchodování | Údaje o hrubém domácím produktu | AUDUSD | Index spekulativního sentimentu | Index DXY | Praxe | Drachma | Jednání OPEC+ | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Labouristé | Čínská burza | JPY | EURUSD | Trendový indikátor | Analytický tým FXstreet.cz | All-time high | AI | NFP | NFP report | Skotsko | Odhad HDP | Směřování trhu | Obsazenost hotelů | Projekce | Kontrakce | Peníze | Infekce Covid | Výhled do budoucna | Ukazatel | Bankovní rady ČNB | Výrobní sektor | Unie | Béžová kniha | Investovat | HDP v USA | Průmyslové zakázky | Futures na zlato | Doporučení k obchodování | Obchodní signály | Prognóza | FTSE 100 | Odpor | Měnová politika Fedu | Saxo Bank | FedWatch | Tuzemská ekonomika | Hershey | Stavební výdaje | Palladium | Ropa WTI | Zájem obchodníků | Zasedání FOMC | Federální rezervní systém (FED) | Bankovní rada ČNB | CISCO | Americké trhy | Brexit | Eurostoxx 50 | Monster Beverage | Histogram | Pozornost investorů | Burzy | Největší světové ekonomiky | Pesimismus | USD/EUR | Americké ekonomiky | Kapitál | Komoditní trh | Robinhood | Cestování | Souhrn finančních trhů | Bond | Broker | Dot plot | Proražení | Prodeje aut | Posílení koruny | USD | Export | Banka Goldman Sachs | Technická analýza | Macquarie | Nová prognóza | Americká ropa WTI | Graf zlato | Kurzy akcií | Jestřábí komentáře | Začátek prázdnin na trzích | Pravděpodobnost zvýšení úrokových sazeb | Evropská inflace | Průměrná volatilita | Total | Ekonomická aktivita | Prudké pohyby | Béžová kniha Fedu | Maďarsko | Obrovské zisky | Úroková sazba | ISM pro sektor služeb | Cenné kovy | Tovární objednávky | Program nákupu aktiv | Daňové škrty | Swapy | MT5 Supreme Edition | P.A. | Janet Yellenová | Širší index S&P 500 | Frankfurtský DAX | Zvýšení sazeb | GBP/USD | Covid | Euroval | Středoevropské měny | Rekordní nárůst | Dovednosti | Měnový pár EUR/USD | Nervozita | Německý export | Patria Online | Rallye | Zvednutí sazeb | Admirals | MT5 | CGC | Obchodování na finančních trzích | Nikkei | 1 milion | Cenové pohyby | Stratégové | Konvergence | Výrobní ceny | Payouty | Komoditní | Doji | Trader měsíce | Evropské trhy | Zasedání Bank of Japan | Vybírání zisků | EUR/CZK | Data z amerického trhu práce | Nové zprávy | Válka na Ukrajině | Dostatek hotovosti | Euforie | Makrodata | Akciové indexy | Obrat trendu | Investoři | Obchodovaný instrument | Portfolio | Instrument | Makrozprávy | Globální ekonomiky | Nejistoty | Americký prezident | Dolar roste | Evropská měna | AMD | Prezident ECB | Inflační čísla | Christine Lagardeová | Index PPI | Interactive Investor | Jádrový index | Zisk | Zpřísňování měnové politiky | Biden | Průmyslové objednávky | DAX30 | Sazby ECB | Index KOSPI | Bank of England | Tempo zvyšování úrokových sazeb | Zveřejnění zprávy | CAC 40 | Fed Staff Nowcast indikátor | Aleš Hála | Vývoj sazeb | WTI a Brent | Roboti | Prezident | Pobočka FEDu | Zápis z posledního zasedání | Co bude dál? | Americké prezidentské volby | Boom | HDP USA | Pád banky | Spotové ceny | Růst německé ekonomiky | Nemovitosti | Sestupný trend | Riziko recese | Boj s inflací | Analýzy | Slevy | AMC.US | Investiční | Průzkum | Vývoj měnového páru | Reakce trhů | Zasedání Evropské centrální banky | Nonfarm Payrolls | Demokraté | Platforma pro obchodování | Německý DAX | Hlavní události | Patria | Oslabení USD | Bloomberg News | Rekordní minimum | US500 | Evropské ekonomiky | Americké HDP | Data z průmyslu | Obchodní plán | Spotřebitelský sentiment | Prodej | Spike | Zpráva | Bohatý | Výhled pro GBP/USD | NY Fed Staff Nowcast indikátor | EUR/PLN | Prémie | Představitelé Fedu | Bitcoin | Futures | Údaje ISM | Dluhopisové výnosy | Zvýšení úrokové sazby | Warren Buffett | RoboMarkets | S&P | Česká měna | iPhone | Evropská data | Obchodování | Zasedání Fedu | Spotřebitelské ceny v USA | JOLTS | Risk Off aktiva | Meta | S&P Global | Nabídka | GBP | Management | Podpora | Strop na ruskou ropu | GFT | ZEW | Obchodní týden | Překoupeno | Admiral Markets | Dobré výsledky | XAU/USD | Centrální banky | Prezidentka ECB | Objem dluhopisů | Eurostat | Zprávy | Oanda | Deflace | Murray | Dolary | BREAKING | Růst inflace | Nezaměstnanost v USA | Asijská seance | CCI | Přebytek obchodní bilance | Treasuries | Medián | Ceny ropy | CME FedWatch Tool | Evropské akcie | Silný růst | Měsíční report | YCC | Platby za plyn v rublech | Prognóza Fedu | Capital Markets | Vyhlídky | Odhad inflace | Firmy | CZ | Analýza zlato | Cena ropy brent | Práce z domova | Míra | Ekonom ECB | Nástroj | Výsledky | West Texas Intermediate | HUF | Tapering | Raphael Bostic | Supreme Edition | Kurz EUR/USD | Inflační tlaky | Devizové trhy | Siemens | Minulá výkonnost | Bank of America | Cena ropy WTI | TIM | Kurz dolaru | Fundamentální analýza | Odhady trhu | Australský dolar | CZKCASH | Retracement | Jednoduché tipy pro začátečníky | Projev Jeroma Powella | Koruna | Výrazný pokles | DJIA | Ant Financial | Kupující | OPEC+ | Francie | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | Futures na evropské indexy | Epidemické situace | Objem exportu | Sazby ČNB | Index cen průmyslových výrobců | Objem | Propad | Asociace | Výkonnost | HDP eurozóny | Federální rezervní systém | Údaje | Právo | Report ADP | Pokračování rostoucího trendu | Český index nákupních manažerů | Alibaba | US dollar | Regulátor | Průzkumy | Nomura | Státní rozpočet | Kathy Lien | Kladné swapy | International Monetary Fund | Průmyslová výroba | AMC | Equity | Britské libry | Analytika | Směřování | Srovnávací základna | CME FedWatch | Joachim Nagel | Index nákupních manažerů ve výrobě | Ant | Průraz | Deficit | Snížení sazeb | Graf | Polsko | Kolaps | Ratingová agentura | Index S&P 500 | SMA 200 | Reakce trhu | FRA | CFDs | Plyn | Patrick Harker | Ropa Brent | Posílení libry | Maturity | Canopy Growth | Výnosové křivky | Hrubý domácí produkt | Možnost práce z domova | Hráči na trhu | Aktuální hodnoty měny | DraftKings | tradingeconomics.com | Bossa.cz | Evropa | Jackson Hole | Obraty | OPEC | USD/PLN | Short | Ekonomické události | Bitcoin dnes | Jednání FOMC | Parlamentní volby | Maďarský forint | Hladiny rezistence | Pár EUR/USD | Eurodolar | Zpráva o inflaci | Dnešní makroekonomické ukazatele | Prime | Maloobchod | Oslabení amerického dolaru | Bollinger Bands | Zveřejněná data | Earnings | Spotřebitelská nálada | Inflace v eurozóně | Americká centrální banka | Americký dolar | Zpomalení inflace | Index Bloomberg Barclays | Inflace v EU | Trump | Stavebnictví | Grafy | Měsíční data | Index Dow Jones Industrial Average | Technické analýzy | MIFID | Dobrá čísla | Růst eura | Krátkodobé obchody | High | Finanční krize | Rostoucí trend | Obchodní strategie | FXstreet.cz | Inflace ve Spojených státech | Inflace ve Francii | Index spotřebitelské důvěry | GBPUSD | TIPS | Největší banky | Americká data | Rakousko | Stříbro | USDCAD | CHF | Tým InstaForex | Klíčové události | Údaje o inflaci | Platby za plyn | Instituce | COPPER | James Bullard | DAX (DE30) | Česká koruna | Přeprodané oblasti | Bank of Japan | OECD | Index Nikkei | Americké CPI | G10 | Foreign Exchange | Dobrá data | High risk | Erste Group | Americké akcie | Situace | Společnost XTB | Dopad pandemie | MetaTrader | Ex-dividend | Běžný účet | Kongres | Výdělky | Shanghai Composite | Ekonomické ukazatele | Spot | Pozitivní vliv | Zvýšení úrokových sazeb | Index cen výrobců | Vývoj USD | GDPNow | Domácnosti | Apple | Výsledky HDP | NKLA.US | Růst výnosů | Mario Draghi | Mezinárodní firmy | Trh | Změna trendu | Komise | University of Michigan | Kevin McCarthy | BK Asset Management | Technologické firmy | EUR Index | Index nákupních manažerů | Rate Hike | Překoupené zóny | Velké technologické firmy | USD/CZK | Next | Fed | Analytici | Zásady money managementu | Zahraniční obchod | Bailout | Ekonomické škody | PLATINUM | Korekce | Klesající trend | Kurz dolar | Spotřebitelská důvěra v USA | Pozornost | Kov | Buffett | Money management | Počet pracovních míst | Největší ekonomika světa | Heiken Ashi | Jednání OPEC | Dluhopisy | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA | Dopad na trhy | S&P 500 | Dlouhé (long) pozice | Automobilový průmysl | Luis De Guindos | Kanada | Stagnace | Ekonomický a strategický výzkum | Makro | JDE | Technické indikátory | Posílení dolaru | Philip Lane | ANO | Stock | Začínající obchodník | Volatility | Zemní plyn | DOT | Americké akciové trhy | Rating | Vývoj inflace | Futures na Wall Street | Australský index ASX | Americký ADP report | Znalost | SNB | Snižování úrokových sazeb | New York City | Microsoft | Wells Fargo | Příležitosti | Otevření obchodu | Australský index | Zpomalování inflace | Patria Forex | Nejistota | Odhad růstu HDP | Utahování měnových podmínek | Členové Fedu | CME | Zpomalující růst | HDP v eurozóně | Sell | NKLA | CL | Pohyby na finančních trzích | Makroekonomické údaje | Finanční rezervy | Long pozice | Obchodování akcií | Německý index DAX | Kurz dolarů | Nižší růst | Světové centrální banky | Vybírat zisky | CME Group | Masivní propad | Důvěra | Asijské indexy | Pravděpodobnost | Markets | Vývoj eura | Světová banka | Představitelé americké centrální banky | Index Nasdaq | Futures na DAX | Rizikovější aktiva | Oblast supportu | Pokles úrokových sazeb | Trendové linie | Výpadky | Range | CFTC | Tomáš Pfeiler | Japonsko | Makroekonomické zprávy | Pokles eura | Invest | Tržby | Centrální banka | Očekávané výnosy | Riksbank | Významné zprávy | Federální rezervní banka | Inflace v Británii | Intraday | Zájem o rizikovější aktiva | Řízení rizika | NYMEX | Polský zlotý | Německá vláda | QE | MJ | Bankovky | Promeškání investičních příležitostí | Donald Trump | Eurozóna | Pozitivní zpráva | Jádrová inflace | Patrik Urban | Makroekonomické ukazatele | Nejnovější údaje | Twitter | Lineární regrese | Zasedání americké centrální banky | Centrum | Portugalsko | Společnosti | Zpomalení ekonomiky | Další růst | Prohlášení | Ekonomický vliv | PEPSICO | Počet leteckých pasažérů | Prudký růst cen | Pokles dolaru | Výrobní aktivity | Březnová inflace | Obchodníci | Maloobchodní tržby | Fúze a akvizice | Očekávání trhu | Japonští obchodníci | GBP USD | Demand | Výhled USA | Fiskální politika | CZK | Reuters | USA | Reakce amerického dolaru | AMC Entertainment | Růst HDP | Chevron | Nárůst výnosů | Kompozitní index | Velikost pozice | Guvernér Michl | Tradingové strategie | Výrobní aktivita | ISM | Primární emise | Předseda | Sazby beze změny | Uklidnění situace | Americký index S&P 500 | Utahování měnové politiky | Británie | Dna | Index nových zakázek | Traders | Performance | Silná data | Příkaz | Ekonomiky | Reverzní formace | Smazání ztrát | Ženy | Libra | Zvýšení základní úrokové sazby | CFD | JPMorgan Chase | Evropská unie | Open | Barclays | US100 | Webináře zdarma | Dnešní výsledky | Pohyby na trhu | Řecko | Směřování trhů | EUR/HUF | Platební bilance | Jednání o brexitu | Federal Reserve | Načasování snížení úrokových sazeb | CFD obchodování | Základní úroková sazba | Úroky | Economic | Kontraindikátor SSI | Plodiny | Ranní nadhoz | Bloomberg TV | Cena | Silné oživení | Investiční banky | Makroekonomické data | Slabé euro | Předstihové ukazatele | Gemini | Silný trh | Money-Management | Guvernér Fedu | ING | Akcie dnes | Nejúspěšnější obchod tradera | Inflační očekávání | Ceny akcií | Rozpočet | TABAK | FTSE | S&P500 | EBay | Silicon Valley | Dolar | Setkání centrálních bankéřů | Ceny | Prudký pokles | Eurobondy | Standard Chartered | MetaTrader 5 | ČNB | Cigna | Účastníci trhu | VW | Příkaz Stop | EURGBP | Pokles | USDIDX | Ceny komodit | Vyšší ceny | Zahraniční investice | Tamas Varga | Jednoduché tipy | Index spotřebitelských cen | Americké společnosti | Finančnictví | SEC | Hedge | Americký trh | Euro vůči dolaru | Index ISM | Tržní očekávání | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Americká ekonomika | Europe 600 | WBD | Počet žádostí o podporu | Obchodník | Odhady ekonomů | Rada guvernérů | PVM | COVID-19 | Negativní dopad | Google | Blue chips | Růst mezd | Údaj NFP | Regulátoři | Tempo poklesu | Evropská centrální banka | Index cen | Dow Jones Industrial Average | Nejnovější zprávy | Čínská vláda | Daně | Moneta | Tradingové webináře zdarma | Pivot | Rizika | ECB | Close | Pracovní trh | Pokles indexu | Český stát | Růst výroby | FXCM | Česká ekonomika | Data z pracovního trhu | Institucionální investoři | Momentum | Daně z příjmů | Kurzy | Marketingová komunikace | Fond | Čína | Zisky | Webináře | Low | Konsensus | Vstup do pozice | Ekonomické údaje | Konsenzus | BNP Paribas | Conference Board | Japonský trh | EURIBOR | Obchodní pozice | GLOBAL FX | COST | Mayzus | Vývoj HDP | Benchmarky | Ranní okénko | Indikátor | NBP | Situace na trhu práce | NATGAS | Splatnost | Odraz ceny | Ratingové agentury | Cena zlata | SPAD | HSBC | Pullback | Ekonomiky eurozóny | Vývoj měnového páru GBP/USD | Euro STOXX | Analytici Goldman Sachs | Přeprodané zóny | Tamás Varga | Trh práce v USA | Růst cen | Drahé kovy | RSI | Vysoké inflace | Inflace zpomaluje | Měnová politika | Fire Sales | PMI ve výrobě | Asset management | Weekly Economic Index | Průměrná volatilita páru GBP/USD | Indexy pohyb | Repo sazby | Index ASX | Financování | Nastavení měnové politiky | ČSÚ | Fitch | Slušný zisk | Finance | Stres | Prodávající | GMT | Guvernér | Pokles ekonomiky | Republikáni | USDJPY | Zprávy z USA | Pravidla obchodního systému | Investiční poradenství | Poptávka | Rychlé bohatství | Nepokoje v Číně | Americký ISM | SSI | Hodnoty měny | Investor | Christopher Waller | Recesia | Průměrná mzda | Obchodovat | Dnešní čísla | Naše prognóza | Akciový trh v USA | NY FED | Spotřebitel | Pokles akcií | Hospodářský růst | Prezident Fedu | Americké státní dluhopisy | Odhodlání | HAS | Obsazenost hotelů v USA | Zájem o riziková aktiva | Technologický Nasdaq | WTI | Resistance | Bod | Stavební výroba | Koncentrace | CBOT | Reporty | Medvědi | Redukce | GfK | Paládium | FRED | Co bude | Reserve Bank of Australia | Currency market | Klouzavý průměr | RBI | Turistický ruch | Americká měna | Světové události | Pracovní síla | EMU | Tweet | OCI | Ziskovost | Payrolls | Bankéři | Co je to fundamentální analýza? | Podnikání | Počet nezaměstnaných v Německu | Cena ropy | Komentáře Fedu | Holubičí postoj | Nižší výdaje | Inflace | Problémy | Marže | ROCE | Německá ekonomika | Statistiky z trhu práce | Participace | DAX | Zlato a stříbro | HDP | Diskont | Svatý grál | Projevy centrálních bankéřů | Alphabet | Graf dne | Struktura | Zkušenosti | Emmanuel Macron | Firma | Bilance zahraničního obchodu | Tuzemský HDP | Delta Airlines | Signály | Omikron | Monetizace | Warner Bros Discovery | Devizový trh | Načasování | Snížení úrokových sazeb v USA | Zákon o dluhovém stropu | Erste | Komerční banka | Ropa | Statistiky | Stoxx 600 | Světová ekonomika | Dluhopisové trhy | Downing Street | Monetární stimulus | FX | Index PMI | Ekonom | Demo účet | Úroveň supportu | Deutsche Bank | Fixing | Tým RoboMarkets | Kurz | Market | Forexu | Referendum | Americký PMI | Raiffeisenbank a.s. | 256/2004 | Unicredit | Zasedání amerického Fedu | Pokles výnosů | Indexy PMI | UST | Restrikce | Optimismus | Konjukturální průzkum | Facebook | Rozhodování | Jednání ČNB | Investiční doporučení | Růst dolaru | Obchodování ropy | Federal Funds Rate | Martin Gürtler | DKNG | Investujte | Reserve Bank of New Zealand | Měď | Burzovní debut | Proinflační | Negativní vývoj | Inflace cen | Fundamentální pozadí | Euro | AUD | Objem devizových intervencí | Federální rezervní banky | Úsilí | Počet zaměstnaných | Risk | Predikce | PMI ve službách | Zpracovatelský průmysl | Úřad práce | Christine Lagarde | Vývoj francouzského akciového indexu | Index amerického dolaru | Dlouhodobá tajemství krátkodobých obchodů | Hospodářství | Stagflace | Japonský Nikkei | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | Indikátor důvěry | WEI | Ohlédnutí | JP Morgan | Zpomalení růstu | Obchod | Řízení peněz | Jak vytvořit obchodní plán? | Siemens Healthineers | Růst ekonomiky | Santa Claus Rally | Banka JP Morgan | Automotive | Trading samurai | Labouristická strana | Pozice spekulantů | Rada ČNB | Nárůst nezaměstnanosti | Rozhodnutí Bank of England | Fibonacciho úrovně | Bollingerova pásma | Intermediate | EU | Zasedání ECB | Credit Suisse | Portfolia | Inflace v Německu | Úrovně rezistence | Poptávka po americkém dolaru | Týdenní zpráva | Theresa May | Samsung | Recese | Index strachu | Index relativní síly (RSI) | Vývoj voličských preferencí | Báze | Bank of Canada | NZDUSD | Coronavirus | Index Dow Jones | Britská ekonomika | Digitalizace | USD/CAD | Začít investovat | Výrobní index | Miliardy | Spekulace | Denní graf | Koronavirové pandemie | Globální finanční krize | Růstový trend | Americké burzy | Nálada na akciových trzích | Cenový strop na ruskou ropu | Balance | Kurz eura | Americké ministerstvo práce | Zpráva z amerického trhu práce | Dnešní zpráva | Pips | Technická korekce | Goodyear | Nákup zlata | Silné euro | Statistika z amerického trhu práce | Ceny energií | Americké indexy | Ceny potravin | Lenka Kalivodová | Japonský jen | Index FTSE 100 | Měnový kurz | Regeneron Pharmaceuticals | Zpomalující růst zaměstnanosti | USDCHF | CySEC | Rostoucí inflace | Soud | Panika | Henry Hub | Výrazný pohyb | Kanadský dolar | Agentura Fitch | Sell Stop | Sterling | Předpovědi | Představitelé centrální banky | Bondy | Tomáš Raputa | Silicon Valley Bank | Investiční stratég | Zásoby ropy | Světové ekonomiky | Evropské méně | Benzín | Americké technologické společnosti | Produktivita práce | Trend | Produkty obchodované s finanční pákou | Nejnovější zpráva | Dow Jones Industrial | Oslabení | TradingEconomics | Kroky Fedu | Časový rámec | Fundamentální data | Platforma | Francouzské akcie | Měnová politika ECB | Vládní bondy | Manufacturing | Spotřebitelská důvěra | PBOC | MMF | Zlato (XAU/USD) | Ekonomický výhled | Finanční situace | Nařízení | Jak obchodovat | Ceny benzínu | Schodek | Americký Senát | KOSPI | Indexy | Citi | Zvyšování sazeb | Odborníci | Hospodářské krize | Obchodní bilance | Ticker | Zpřísnění měnové politiky | Výrobní PMI | Mezinárodní měnový fond | Gold | Průmysl | Tempo růstu | Bankovnictví | Trim Broker | USD index | Divergence | ETF | Akciové trhy | Kurzy měn | Struktura HDP | Moneta Money Bank | Centrální bankéři | Guidance | Stabilní zisky | Počty nových žádostí o podporu | Viceprezident ECB | Snížení volatility | Údaje o nezaměstnanosti | Obchodní aktivity | Pokles indexu S&P 500 | Long | Rally | Western Digital | Bankovní rada | Euro Stoxx 600 | Macron | Výrazný propad | Pandemie | Měnové trhy | Yusuke | Začátek prázdnin | Aktiva | SXXP | Pokles inflace | Klid | FOMC | Použití finanční páky | Fundamentální analýzy | Prodejní tlak | Cenový strop | Růst zaměstnanosti | Výprodej | Discovery | Indexy na Wall Street | Problémy v dodavatelských řetězcích | Business | Fibonacci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Investiční společnosti | Indikátory | WFC | US akcie | Slábnoucí dolar | SP500 | S&P 500 (US500) | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Překážky | FedWatch Tool | Výsledky voleb | Konsolidace | Čínské akcie | Komise v přenesené pravomoci | Riziko ztráty | Tipy pro začátečníky | Sentix | Trhy dnes | | Německý statistický úřad | Pochybnosti | Výsledek voleb | Pracovní den | Stratég | Signál k nákupu | Špatné zprávy | Prodeje automobilů | ISM ve službách | Session | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Zrychlení inflace | Sentiment | Order | Dnešní statistiky | Short pozice | Stoxx Europe 600 | Breaking | ECB Christine Lagardeová | Politika | Nálada na trhu | Riziková aktiva | Čínský jüan | PLN | Kapitalizace | Míra nezaměstnanosti | Komunikace | Ceny průmyslových výrobců | Indikátor MACD | Dnešní seance | Vývoj ceny eura | Americké futures | MAM | Jak investovat | I-Trader | Forint | GDP | Úrovně supportu | Velká Británie | Růst libry | Ziskový obchod | Makroekonomická data | Další vývoj | Investment Banking | Dnes zveřejněná data | Členové bankovní rady | Dnešní kalendář | Objemy obchodů | Akcie | Zdroje fundamentálních dat | EURHUF | Nálada | Indie | Nákupy | Měnové páry | Měnové politiky | Vnímání | FinWin | Přísná měnová politika | Devizové rezervy ČNB | SVB | Dnešní ekonomický kalendář | Forexové obchodování | Ekonomika | První zvýšení sazeb | Pohyb ceny | Výnosová křivka | Historická maxima | Ekonomická data | Situace v průmyslu | Výrobní index PMI | Světové akciové trhy | Dobrá zpráva | Warner Bros | Commerzbank | Zhodnocení | Americký kongres | Úrokové sazby ECB | Vývoj trhu | Výhled | Timeframe | Jan Kovalovský | Futures na indexy | ESM | ZEN | Zerohedge | Erste Group Bank | Americký akciový index | Americké ministerstvo | Pokles zlata | Americký trh práce | Obchodní analýza | Summit EU | Deriváty | Ethereum | Akciový trh | Japonská ekonomika | Bilance Fedu | Economist | Odpovědnost | Index Hang Seng | Propouštění | Fundamenty | Zaměstnanci | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Finanční trhy | Schodek rozpočtu | Česká národní banka | Zlaté rezervy | Dobrý výsledek | Cyrrus | Cenové rozpětí | Data o inflaci | Expanze | Šíření koronaviru | Admiral Markets Forex Kalendář | Makroekonomické analýzy | Hospodářský cyklus | Otevření ekonomiky | Provize | Fondy | Bílý dům | ČEZ | Austrálie | Cenové hladiny | Riziko | Německé ekonomiky | Financial Times | Nikkei 225 | Spread | Obavy investorů | Vývoj měnového páru EUR/USD | New York | Tradingové webináře | Retail Investor | Swing | Finanční údaje | Krize | Německé tovární objednávky | Ekonomické zprávy | Risk Off | IBEX | Šance | Salmán | EURCHF | G20 | Slabá čísla | Pokles poptávky | Oslabení dolaru | CEO | Objednávky | Strategy Research | Prezidentské volby | Oscilátor | Dollar | FX trh | Vratislav Zámiš | Základní úrokové sazby | Kvantitativní uvolňování | Nezaměstnanost | Trhy | Měnové stimuly | Dolarový index | Indikátor CCI | DAX30 CFD | Vývoj ceny ropy | Boj proti inflaci | Sazby | Ředitelka | Devizové rezervy | Cíle | Politická rozhodnutí | Burza | Semináře | Ekonomický kalendář | Index MSCI | První odhad | Zvyšování úrokových sazeb | Americká inflace | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Likvidita | Yusuke z Japonska | Žádosti o podporu | Rozhovor | Plán obchodování | Wall Street výsledky | Spotřeba domácností | Ropa WTI a Brent | Dnešní údaje | Banka | Měny | Snížení úrokových sazeb | Sezónnost | Vzestup inflace | Listopadová bilance zahraničního obchodu | Zpráva COT | Bezpečnost | Stabilita | Zaměstnanost | Profitovat | Slovensko | Maloobchodní prodej | Irsko | Nová historická maxima | Energie | Důležité zprávy | Michal Brožka | Odhad sektoru pohostinství | Nakupovat | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Tradeři | DE30 | USDX | Nezaměstnanosti v Německu | Finanční centrum | Měna | Inflace v prosinci | Rozhodnutí FOMC | Trading | CAD | Intradenní pohyby | Kotace | Ichimoku | Uvolnění měnové politiky | MSCI | EUR/CHF | Karanténní opatření | Dílčí indexy | Pravidla obchodování | Thomson Reuters | Tržby společnosti | Výnosy | Poradenství | Inside | Finanční trh | JPMorgan | Bloomberg Barclays | Risk On | Trade | Pravděpodobnost snížení úrokových sazeb | Regionální měny | Překoupené oblasti | EFSF | Zlotý | EIA | IPO | Rusko | Vysoké riziko | Ceny výrobců | Miliardy USD | Poradce | Rates | Obchodní den | Zkušenost | Signál | Jerome Powell | CMC | Předstihové indikátory | Výsledkové sezóny | ADP | Square | Hodnota zlata | Gazprombank | Repo sazba | Číst grafy | Joe Biden | Ropy | Rozdílové smlouvy | Úspěšné obchodování | Nové žádosti o podporu | Americké akciové indexy | Pracovní síly | Index S&P 500 (US500) | Výdaje | Mzdová vyjednávání | Evropská komise (EK) | Společnost | Obchodní systémy | Newyorská pobočka FEDu | Sázky | Dynamika mezd | Swiss National Bank | Thomas Barkin | Vysoká volatilita | Mark Carney | AMC Entertainment (AMC.US) | ASX | Upozornění na rizika | CAC40 | Ekonomické indikátory | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Decline | Strategie ECB | DAX 30 | Umělé inteligence | Burze | Buy | Britské měny | Eura | Short Term | Investujte na Forexu | Ztráty | Obchodní signál | Lehman Brothers | Inflační cíl | Ceny pohonných hmot | Celkové příjmy | Americké firmy | Úrokové swapy | Leverage | VIX | Inflační data | Růst | Obchodování EUR/USD | Intradenní obchodníci | Index Dow Jones Industrial | Polská centrální banka | Silné momentum | Energetické komodity | Příjmy | Úrovně Fibonacciho | Komodity | Hospodářské výsledky | SP Angel | Investujte zodpovědně | Zajištění | Dominion Energy | Výnosy amerických státních dluhopisů | BOSSA | Snížení inflace | Fúze | Index | Nikola (NKLA.US) | Wall Street Journal | XTB Research | Dow Jones | Lockdown | Cenový index | Nejbližší rezistence | Bohatství | Průmyslová produkce | Meziroční růst | Výsledková sezóna | Tuzemská měna | ISM index | Futures na americké indexy | Investor Relations | Odhad ekonomické aktivity | Jestřáb | Zpráva NFP | Chuť k riziku | Zpracovatelský sektor | Vlády | Co je to fundamentální | Money market | Předchozí seance | Dividendová sezóna | Pražská burza | WELL | Kupci | Síla akcií | Reakce dolaru | Michael Barr | Profit Taking | Kurz JPY | Fundamentální analýza pro začátečníky | Nečekaná zpráva | Covid19 | Vývoj francouzského akciového indexu CAC40 | Market open | Zero Hedge | Investování | Rezistence | Japonský index Nikkei | Forex kalendář | FTSE100 | Jasné signály | David Vagenknecht | Zpráva CFTC | Objem maloobchodních tržeb | Relief rally | Forex ziskové intradenní a swingové obchodní strategie | Průlom | Traderky | Britské parlamentní volby | Směnný kurz | Základní pravidla systému obchodování | Španělsko | Analýza | Odvětví | Pracovní místa | Včerejší seance | Dollar Index | Růst deficitu | Česká vláda | Analytička | City | Nasdaq Composite | Trpělivost | John Williams | Treasury Yields | Data z trhu práce USA | Velké pohyby na trhu | Spot Market | Expanzivní fiskální politika | Nejúspěšnější obchod | Odhady analytiků | Karl Schamotta | Akciový index S&P 500 | Duke Energy | Další pokles | Obrat ekonomiky | Jeffrey Gundlach | Americké centrální banky | Zemědělství | Tradingové přístupy | Období stagflace | Ministr financí | Bloomberg | Politické nepokoje | Počet nezaměstnaných | Silný americký trh práce | Market moving instituce | Bydlení | Ministerstvo obchodu | Reálné mzdy | UBS | Axiory Europe | Indiana | Pokles HDP | České koruny | Předpověď | Sektor služeb | Flat | Technologické společnosti | Napětí mezi USA a Čínou | Snižování sazeb | Francouzské volby | Akumulace | Zamyšlení | Fundamentální informace | Počty nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Hlavní ekonom | Hospodaření | ATH | XTB | Konec roku | Vývoj na devizovém trhu | Mzdová dynamika | Kontrakt | Index CPI | Inflace v únoru | Nový premiér | Delta Airlines Investor Relations | Cronos | Projev šéfky ECB | Harmonizovaná inflace | Americké měny | Akciový index | Vstup short | Přehled | Euro k dolaru | Domácí poptávka | NatWest | Bankovní tradeři | Finanční ztráty | ECB Luis De Guindos | Overbought | Dluhový trh | Globální sentiment | Výkonná ředitelka | Komentáře členů Fedu | Plný úvazek | Platina | Ekonomika Itálie | Novozélandský dolar | Prezident Biden | Americké úrokové sazby | Haruhiko Kuroda | Chance | E-commerce | xStation5 | AAA | Spotřebitelské ceny | Německo | Zastavení růstu | MT4 | Profesionální obchodník | Dnešní zprávy | Maloobchodní prodeje | Analytik | Růst české ekonomiky | Vice | Analýza fundamentálních událostí | SPOT | Trader | Foreign exchange trading | Aktivum | Viceprezident | Časovaná bomba | TopForex | Státní dluhopisy | opPORTUnity | Ekonomický výhled USA | Canopy Growth Corporation | GLOBEX | Výraznější pokles | Statistika | Holubičí rétorika | WBD.US | Tým FXstreet.cz | Vysoká inflace | Oživení německé ekonomiky | Pozice | Veřejný sektor | Býčí trend | Viceprezident ECB Luis de Guindos | Směrnice | Průmyslníci | Ceny v eurozóně | Obchody | Obchodujeme | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Orderflow | Klíčové makroekonomické ukazatele | Krypto | Kvantitativní utahování | Ekonomika Německo | EUR/GBP | Psychologické úrovně | Destatis | Vývoj EUR/USD | Šéfka ECB | Cronos Group | Investing | BIS | Intradenní volatilita | Evropské indexy | COT | Makroekonomický kalendář | Evropský regulátor | Investiční rozhodnutí | Bavlna | Nesoulad | AUD/USD | Kapitalizace akciového trhu | Index PCE | Obchodní příležitosti | TOPIX | Podnikatelé | CPI v eurozóně | Pokles libry | Caixin | Podnikání na kapitálovém trhu | Fair Value | Tesla | Budoucnost | Banky | Intervenovat | Kurz EUR | Edward Moya | NASDAQ 100 | Peking | Institute for Supply Management (ISM) | DraftKings (DKNG.US) | U.S. Treasury | Mzda | Pozornost trhu | Doporučení | Panika na trzích | Hlavní fundamenty | Očekávaný růst | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | Sanofi | Emerging markets | Vývoj mezd | Hlavní ekonom ECB | Měnový pár | Průmysl a zahraniční obchod | Výkonost průmyslu | Nákup aktiv | Ekonomický indikátor | Národovci | EMA | Opatření | Velcí institucionální investoři | Zpráva amerického ministerstva práce | Didi | InstaForex | Novinky | Euro dolar | CRON | Kurzotvorné události | Retail | Risk Management | Úrokové sazby | Trading nastavení | Čeští tradeři | Vyšší výnosy | Pozornost obchodníků | Focus | Index Nikkei 225 | Asijské akciové trhy | FXstreet | Bilance | Vývoj ceny | Ekonomický růst | Nasdaq | Společná evropská měna | Market moving zprávy | Volkswagen | Charles Evans | Země G7 | Holding | Hang Seng | Výsledky hospodaření | Ministerstvo práce | Index nových objednávek | Hike | Inflace CPI | CFA | Stochastic | Práce | FOREX | Currency | Fintokei | Analýza makroekonomických zpráv | Polský zlotý a maďarský forint | Investment | Index DAX | Britské volby | Spojené státy | Janet Yellen | Vývoj na trhu | Daně z příjmů právnických osob | Warner Bros Discovery (WBD.US) | Nový Zéland | Výsledky NFP | Německá inflace | Kryptoměny | Futures na stříbro | Svíčka Doji | Evropské akciové trhy | Regrese | Situace na trhu | Úvěr | Mzdy | Úspěch | Uvolnit měnovou politiku | Ekonomové | G7 | IPO Robinhood | Volby | Statistický úřad | Ukazatele | Obchodní podmínky | Zlepšení | Nárůst volatility | Úrokové sazby ČNB | Čínské firmy | Index relativní síly | Zlato | Krátkodobý výhled | Doba splatnosti | Pravidla systému obchodování | Bluechip | USD/JPY | Overnight | Zrychlení růstu | Ceny mědi | Maloobchodní tržby v eurozóně | NZD | ČR | Podniky | Fundamentální výhled | Trading analýza | Ekonomické aktivity | Inflace v USA | Politici | Analytický tým | Správa | Vzestupný trend | Instrumenty | Obchodní styl | Bankrot | Měnové podmínky | Pivot Fedu | Amazon | Směr obchodů | Akciový index Nikkei | Wall Street | Markit | Kanadská data | Investoři i analytici | Emise | Tržby v eurozóně | SPX
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Pozice | Index | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Pokles | Graf

Předchozí klíčová slova

Nominální úroková míra
No More 925 Ltd
Nomura
Nomura FX Strategy Research
Nomura Holdings
Nomura Securities
Nomura Securities International
Nomura Securities Research
Non-business rizika
Non-Farm Employment Change

Následující klíčová slova

Nonfarm Payrolls
Nonfarm Payrrolls
Non-Fungible Castle
Non-fungible token
Non-Fungible Tokens
Nongfu Spring
Norbert Nepela
Norbert Rücker
Norddeutsche Landesbank Girozentrale
Nordea
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
FTMO férovost
Potvrďte prosím... Zavřít