Nejvyšší inflace
Inflace v EU v lednu zpomalila na 3,1 procenta
22.02.2024 Míra inflace v Evropské unii v lednu zpomalila na 3,1 procenta z prosincové hodnoty 3,4 procenta. Ve své zprávě to dnes uvedl statistický úřad Eurostat. K růstu cen podle něj v prvním letošním měsíci nejvíce přispívaly služby a potraviny. Inflace tak obnovila sestupný trend, v prosinci se totiž kvůli vyšším cenám potravin zvýšila. Do té doby několik měsíců zvolňovala.
Inflace v ČR byla v lednu v Evropě desátá nejnižší
15.02.2024 Česko si v evropském žebříčku inflace v lednu výrazně polepšilo. Ze 41 sledovaných evropských států ji mělo s Kosovem a Portugalskem desátou nejnižší, zatímco v prosinci byla v ČR pátá nejvyšší inflace. Vyplývá to z analýzy investiční platformy Portu, kterou má ČTK k dispozici. Meziroční růst spotřebitelských cen v Česku v lednu zpomalil na 2,3 procenta z prosincových 6,9 procenta. Inflace je tak nejnižší od března 2021.
EUR/USD. Medvědí útok byl neúspěšný. Co bude dál?
02.02.2024 Prodávající měnového páru EUR/USD nedokázali využít výsledky lednového zasedání FOMC, které de facto podpořily americkou měnu. Útok na úroveň 1,07 byl neúspěšný, v podstatě okamžitě po jeho zahájení – ve čtvrtek se pár vrátil nad cíl 1,0800, což odráží slabou pozici medvědů na EUR/USD. Zveřejněná zpráva o inflaci v eurozóně pouze přilila olej do ohně rozporuplného fundamentálního obrazu. Údaje se nacházely v "zelených" číslech, ale ve skutečnosti za sebou zanechala více otázek než odpovědí. Obchodníci páru EUR/USD jsou zjevně znechuceni současnou situací, takže se de facto pouze drží nad úrovní 1.08. V takových podmínkách vypadají jak nákupy, tak prodeje stejně rizikově.
Makroekonomické faktory - inflace a deflace (2. díl)
24.01.2024 V článku se dozvíte, jak funguje inflace a deflace. Vysvětlíme si základní cenové indexy a indexy výrobních cen. Probereme dopady na ekonomiku a příklady z historie. Nakonec se podíváme na faktory ovlivňující inflaci a deflaci.
Inflace je zkrocena, ČNB se přesto musí mít na pozoru
17.01.2024 Nejnovější data o vývoji cenové hladiny v domácí ekonomice vyznívají relativně pozitivně. Spotřebitelské ceny v prosinci meziročně vzrostly o 6,9 procenta, tempo růstu tak proti listopadovým 7,3 procenta zvolnilo. Průměrná inflace za loňský rok byla 10,7 procenta, což bylo o 4,4procentního bodu méně než v roce 2022, kdy ovšem byla druhá nejvyšší inflace od vzniku samostatné ČR. V letošním roce by se tak inflace měla významně přiblížit 2% cíli naší měnové autority (ČNB ve své prognóze v současnosti odhaduje 2,6 %). Nenechme se však zmást, pohled do historie ukazuje, že inflace může snadno opět znovu růst.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
11.01.2024 1) Ve Spojených státech se ode dneška může obchodovat s prvními investičními fondy na spotový bitcoin, které americká Komise pro cenné papíry (SEC) po několika odkladech a otevřené neochotě nakonec ve středu schválila. Část analytiků považuje tento vývoj za novou éru dostupnosti regulovaných investičních produktů ke kontroverzním kryptoměnám, který může přispět k další kultivaci odvětví.
Analýza: Inflace v ČR byla v prosinci v Evropě pátá nejvyšší, v listopadu šestá
11.01.2024 Česko si v evropském žebříčku inflace v prosinci mírně pohoršilo. Ze 41 sledovaných evropských států ji mělo pátou nejvyšší, zatímco v listopadu byla v ČR šestá nejvyšší inflace. Vyplývá to z analýzy investiční platformy Portu, kterou má ČTK k dispozici. Meziroční růst spotřebitelských cen v ČR v prosinci podle informací Českého statistického úřadu (ČSÚ) zpomalil na 6,9 procenta z listopadových 7,3 procenta.
Inflace v prosinci zpomalila na 6,9 procenta, za celý rok činila 10,7 procenta
11.01.2024 Spotřebitelské ceny v prosinci meziročně stouply o 6,9 procenta. Tempo růstu tak zpomalilo z listopadových 7,3 procenta. Meziměsíčně se ceny snížily o 0,4 procenta. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Za celý loňský rok činila průměrná míra inflace 10,7 procenta. Bylo to o 4,4 procentního bodu méně než v roce 2022, kdy ovšem byla druhá nejvyšší inflace od vzniku samostatné ČR.
Analýza: Inflace v ČR byla listopadu v Evropě šestá nejvyšší, v říjnu byla pátá
11.12.2023 Česko si v evropském žebříčku inflace v listopadu mírně polepšilo. Ze 41 sledovaných evropských států ji mělo v uvedeném měsíci šestou nejvyšší, zatímco v říjnu byla v ČR pátá nejvyšší inflace. Vyplývá to z analýzy investiční platformy Portu, kterou má ČTK k dispozici. Meziroční růst spotřebitelských cen v ČR v listopadu podle dnes zveřejněných informací Českého statistického úřadu (ČSÚ) zpomalil na 7,3 procenta z říjnových 8,5 procenta.
Míra inflace v Maďarsku v listopadu výrazně zvolnila, činila 7,9 procenta
10.12.2023 Míra inflace v Maďarsku v listopadu výrazně klesla, dosáhla 7,9 procenta ve srovnání s hodnotou 9,9 procenta v říjnu. Ve své zprávě to v pátek uvedl maďarský statistický úřad. Výrazně zlevnily energie, byť z vysoké srovnávací základny, naopak potraviny zdražily. Meziměsíčně ceny zůstaly beze změn, pohonné hmoty zlevnily.
Inflace v Evropské unii v říjnu klesla na 3,6 procenta, v ČR je druhá nejvyšší
17.11.2023 Míra inflace v Evropské unii v říjnu klesla na 3,6 procenta. Ve své zprávě to dnes uvedl statistický úřad Eurostat. V České republice inflace dosáhla 9,5 procenta a byla druhá nejvyšší ze zemí sedmadvacítky. Nejvyšší inflaci mělo s hodnotou 9,6 procenta Maďarsko.
Obytné nemovitosti v Česku zlevňují nejvýrazněji za posledních více než třináct let, říkají dnešní data Eurostatu. Na vině je hlavně vysoká inflace a drahé hypotéky
03.10.2023 Nemovitosti v Česku zlevňují nejvýrazněji za posledních více než třináct let. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Eurostat. Podle něj ceny nemovitostí v ČR klesly v letošním druhém čtvrtletí meziročně o 2,9 procenta. Jedná se o nejvýraznější meziroční pokles cen rezidenčních nemovitostí od prvního čtvrtletí roku 2010, kdy se český nemovitostní trh ještě potýkal s dopady světové finanční krize.
Inflace v EU v srpnu klesla na 5,9 procenta, v Česku byla druhá nejvyšší
19.09.2023 Míra inflace v Evropské unii v srpnu klesla na 5,9 procenta z červencové hodnoty 6,1 procenta. Ve své zprávě to dnes uvedl statistický úřad Eurostat. Nejvyšší inflaci mělo s hodnotou 14,2 procenta Maďarsko, druhá nejhorší byla Česká republika, kde inflace dosáhla 10,1 procenta. Tyto dvě země jsou zároveň v EU jediné, kde byla inflace v srpnu nad deseti procenty.
Srpnová inflace v Česku byla 8,5 procenta, v Evropě patří k vyšším
11.09.2023 Spotřebitelské ceny v srpnu meziročně vzrostly o 8,5 procenta. Inflace tak pokračovala v sestupném trendu, když v červenci činila 8,8 procenta. Meziměsíčně se ceny zvýšily o 0,2 procenta, zdražily zejména pohonné hmoty, uvedl dnes Český statistický úřad (ČSÚ). Podle analytiků meziroční inflace klesá vlivem loňské vysoké srovnávací základny, tento efekt se ale už vyčerpává. Analýza investiční platformy Portu ukázala, že Česko mělo v srpnu stejně jako o měsíc dřív devátou nejvyšší inflaci ze sledovaných 41 evropských zemí.
Češi rekordně utrácí za své mazlíčky – zhruba 60 miliard ročně. Za roční běžné výdaje za pejska či kočku by se dalo postavit přibližně 400 kilometrů dálnic
23.08.2023 Nejvyšší inflace za posledních přibližně třicet let, která v Česku nyní udeřila, se promítá i do nárůstu výdajů za psi a kočky. Za psa tak dnes běžná domácnost v ČR utratí průměrně zhruba 1500 korun měsíčně, za kočku zhruba polovinu této částky. Přitom alespoň jednoho psa vlastní na dva miliony českých domácností, alespoň jednu kočku pak bezmála 1,5 milionu domácností. Výdaje za „psa v obýváku“ tak činí přibližně 40 miliard korun ročně, kočky coby domácí mazlíčci pak v souhrnu vyjdou na přibližně 20 miliard korun.
Tím, že už příští rok se Česku podaří zkrotit inflaci i dluh, paradoxně klesne pravděpodobnost přijetí eura
01.08.2023 Zkrocení inflace i veřejného dluhu, k němuž v Česku především vlivem vývoje ve světě a statistických daností dojde v příštím roce, ve skutečnosti snižuje (nikoli zvyšuje) pravděpodobnost, že Česko přijme euro.
Michl: Inflace sice klesá, ale je stále vysoká a neumožňuje ČNB snížit sazby
27.07.2023 Tuzemský růst cen sice zpomalil pod deset procent, ale inflace je přesto stále vysoká, a neumožňuje České národní bance snížit úrokové sazby. Senátorům to dnes řekl guvernér ČNB Aleš Michl při představování Zprávy ČNB o výkonu dohledu nad finančním trhem. Červnová meziroční inflace zpomalila na 9,7 procenta, byla o 0,4 procentního bodu nižší, než očekávala ČNB ve své květnové prognóze.
Většina Čechů zůstává nadále proti přijetí eura, ukázal nejnovější průzkum Eurobarometer. S jejich názorem výrazněji nehnula ani největší inflace za třicet let, ani rekordní zadlužování ČR
19.07.2023 Celkem 54 procent obyvatel České republiky nesouhlasí s tím, aby země přijala euro. Naopak 44 procent je pro vstup Česka do eurozóny. Čísla vycházejí z nejnovějšího šetření Eurobarometer, jehož závěry dnes zveřejnila agentura Bloomberg. Výsledky se příliš neliší od těch loňských.
Míra inflace v Polsku v květnu klesla na 13 procent a je nejníže za rok
31.05.2023 Míra inflace v Polsku v květnu klesla na 13 procent a dostala se nejníže za poslední rok. V předběžné zprávě to dnes uvedl polský statistický úřad. Pokles je výraznější, než čekali analytici. V dubnu byla inflace na 14,7 procenta.
Veřejné finance ozdraví hlavně chudnoucí střední třída. Fialova vláda tak ale svůj slib jejich ozdravení splní
22.05.2023 Nová prognóza vývoje českých veřejných financí z pera Evropské komise vyznívá pro Fialovu vládu příznivě. Prognózovaná základní stabilizace veřejných financí ČR ale proběhne z velké části skrze „inflační zdanění“ lidí. Největší tíži inflačního zdanění nese střední vrstva. Tuzemské veřejné finance tak v současnosti neozdravuje ani tak vláda, jako spíše právě střední třída, jež se na rozdíl od nejchudších a nejbohatších musí smířit s opravdu citelným propadem své životní úrovně.
Mimořádná inflace roku 2022 drtila v Česku hlavně střední třídu, zjišťuje studie zveřejněná ČNB. Bohatství z Česka plynulo zejména do zahraničí a na účty bohatých, kteří těžili z vyvolání „válečné atmosféry“
16.05.2023 Za současnou mimořádnou inflaci platí v Česku hlavně střední třída. Její životní úroveň padá opravdu výrazně, a to na rozdíl od nejchudších a nejbohatších vrstev.
Inflace v eurozóně výrazně klesla, činí 6,9 procenta a je nejníže za rok
31.03.2023 Meziroční míra inflace v eurozóně v březnu výrazně klesla a s hodnotou 6,9 procenta je nejníže za poslední rok. Proti únoru se snížila o 1,6 procentního bodu, uvedl dnes v rychlém odhadu evropský statistický úřad Eurostat. Loni v březnu ceny v zemích používajících společnou evropskou měnu vzrostly meziročně o 7,4 procenta. Stejně jako v minulých měsících se na růstu cen podílelo především zdražování potravin. Naopak ceny energií po dlouhé době meziročně klesly.
Inflace v EU v únoru klesla na 9,9 procenta, v Česku zůstává třetí nejvyšší
17.03.2023 Míra inflace v Evropské unii v únoru opět mírně klesla a poprvé od loňského července se dostala pod úroveň deseti procent. Tempo meziročního růstu cen zpomalilo proti lednu o desetinu procentního bodu na 9,9 procenta, uvedl dnes evropský statistický úřad Eurostat. Inflace se snížila i v České republice, kde však s hodnotou 18,4 procenta zůstává stejně jako v lednu třetí nejvyšší v celé unii.
Australský dolar pod palbou
20.02.2023 Centrálním bankám není v tomto cyklu zpřísňování měnové politiky co závidět! Musí si vybrat mezi potlačením nejvyšší inflace za poslední desetiletí a nebezpečím, že uvrhnou své vlastní ekonomiky do recese. Co může být obtížnější? Politický tlak! Šéf Australské centrální banky čelí kvůli vysokým sazbám nebývalé kritice. Je obviňován z úmyslu způsobit recesi a je mu doporučováno, aby volil slova, když mluví o pokračování cyklu měnových restrikcí.
FXstreet.cz přináší rozhovor s ekonomem Dominikem Stroukalem
30.01.2023 Tradingový portál FXstreet.cz přináší další rozsáhlý rozhovor, tentokrát s ekonomem, členem NERVu Dominikem Stroukalem, který se dlouhodobě věnuje Bitcoinu a dalším kryptoměnám. Již v roce 2015 vydal první českou knihu o Bitcoinu. V rozhovoru jsme si povídali o tom, jakou budoucnost čeká právě u kryptoměn, zda byly NFT čistou spekulací, co očekává od inflace a České národní banky či proč je lepší nechat si českou korunu. Dominik také přidal pár tipů na netradiční investice.
Související klíčová slova:
Akciové trhy | Sekce měnové | Snížení cen | Výnosy dluhopisů | Měnové zasedání bankovní rady | Hlavní ekonom | Cenová hladina | Nárůst objemů | Veřejné finance | EUR | Obytné nemovitosti | Trend | Příjmy ruského rozpočtu z ropy a plynu | Pokles sazeb | Statistiky | Tempo růstu | SatoshiLabs | Rating ESG | Aktiva | Ruské invaze na Ukrajinu | Měnové zasedání | Evropská komise | Srbsko | České vlády | Pravděpodobnost | Organizace zemí vyvážejících ropu | Český statistický úřad | Ludwig von Mises | Zdraví ekonomiky | Spekulativní aktivum | DeFi | Rostoucí ceny | Růst sazeb | Expanze | Investing | Propad cen | Argos Capital | Meziroční míra inflace v eurozóně | Nezaměstnanost | Dopad na ekonomiku | Pandemie | Růst cen | Deflace | Zpráva | ČSÚ | Inflace v prosinci | Analýzy | Inflace v zemích EU | Dolary | Úřad Eurostat | Mikuláš Splítek | Inflace v Maďarsku | Činnost České národní banky | Nizozemsko | Faktory ovlivňující inflaci | Ceny pohonných hmot | Jak funguje inflace a deflace? | Inflační faktory | Zveřejněná data | Tiskové agentury | Uvolnění měnové politiky | Bohatí | CZK | Nadopování trhů | Výhled | Mimořádná inflace | Americký prezident | Snížení nákladů | Inflace | Konkurz na Sberbank CZ | Platební instituce Roger | Centrální banky | Deflační faktory | Mimořádná inflace roku 2022 | Guvernér polské centrální banky | Přijetí | Invaze | Ekonomické překvapení | Bitcoin praní špinavých peněz | Základní cenové indexy | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | Růst úroků | Český nemovitostní trh | Zasedání FOMC | Analytici | Konkurz na Sberbank | Fanoušek Bitcoinu | Vice | Futures | Oblečení | Zpráva o inflaci | Velké recese | Zdražování potravin | Jak funguje inflace | Papírové dolary | CME FedWatch | Domácnosti | Prosincová meziroční inflace | Praní špinavých peněz | Zdravotní péče | EPI | Očekávání trhu | Příjmy ruského rozpočtu | Dark Web: Sex, drogy a bitcoiny | Série poklesů | Sazba ČNB | Dluhopisy | Ukazatel zdraví | Ekonomiky | Trh NFT | Fondy na spotový bitcoin | Evropský statistický úřad Eurostat | Maďarsko | Úvěrování | Cenový index energií | Cenové hladiny | Oslabení jüanu | Bydlení | Peníze | Poptávka | Vývoz ropy | Největší evropská ekonomika | Portu | ICO tokeny | Politika | Americká Komise pro cenné papíry | Kakao | Očekávání | Pohonné hmoty | Obytné nemovitosti v Česku | Ukazatel zdraví ekonomiky | Dark Web | Energetická skupina ČEZ | Výnosy | Lucembursko | Invaze na Ukrajinu | Evropské měny | Snížení schodku | Úvěrová delikvence | Lukáš Kovanda | Nákupy | Růst | Nabídka | Příležitosti | Itálie | Snížit úrokové sazby | EUR/CZK | Světové finanční krize | Prognóza | Petr Král | Roční míra inflace | Změny cen | Vysoká inflace | Spotřebitel | Ukončení intervencí | House Price Index | Americká centrální banka | Nejvyšší soud | Inflace v eurozóně | Koruna | Odvětví | AUD | Intervenční činnost České národní banky | Dřevo | Výnosové křivky | Portál FXstreet.cz | Úrokové sazby | Meziroční růst | Nejbohatší lidé | Trh | Problémy | Úroky na hypotékách | Nižší ceny | Fialova vláda | Příjmy ruského rozpočtu z ropy | Společnosti | Index | Studie | Nemovitosti v ČR | Historie | Pozitivní zpráva | Elektřina | Vládní koalice | Eura | Komise | Sledování vývoje | Embargo na vývoz | Agentura Reuters | Majitel | Vít Hradil | Unie | Energetická skupina | Vstup do eurozóny | Akciové indexy | Deposit facility | Klesající trend | Vývoj inflace | Ekonomika Německo | Nová prognóza | Firma | Doktorát z ekonomie | Podnikání | Budoucnost | Cukr | Statistický úřad | Míra inflace v Maďarsku | Altcoiny | Inflace v Evropské unii | Dopad na ekonomiku a spotřebitele | Pozornost | 3М | Obrovská ztráta | Množství peněz | Rumunsko | Meziroční míra inflace | Rekordní pokles | Bohatství | Maynard Keynes | Nejvyšší inflace v Evropské unii | Black Box | Bitcoin | Slabá čísla | Rozhodování ECB | Obchodníci | Obchodovat | Ve vatě | Netradiční investice | Analytik Portu | Burze | Index cen zemědělských výrobců | Období nejtvrdších lockdownů | Finance | Zajímavé investiční příležitosti | Nákupy státních dluhopisů | USA | Růst úrokových sazeb | Platformy | Sex, drogy a bitcoiny | Cenový index | Základní CPI | Nabídka a poptávka | Světové trhy | Pokles cen | Ropa | Výdaje | Přijetí eura | Evropský statistický úřad | Fundamentální analýzy | Belgie | Statistici | Vytvoření Pin Baru | UBS | Zpomalení inflace | Ekonomové | Podíl nevýkonných úvěrů | Bitcoiny | Ekonomické bubliny | Index cen nemovitostí | Vývoj | Fiat money | Úroková sazba | Členové Organizace zemí vyvážejících ropu | Inflace v EU v únoru | Politika centrálních bank | Volatilní | EUR/USD | Hodnoty NFT | Míra inflace v ČR | Měnové politiky | Hlášení inflace a deflace | Ostatní cenové indexy | Ceny nemovitostí | Kompenzace | Výdělky | Ekonomická situace | Dna | John Maynard Keynes | Index výrobních cen (PPI) | ADP | Index energií | Silná koruna | Miliardy korun | Nákupy dluhopisů | Sazby | České koruny | Propad cen nemovitostí | Druhy CPI | Inflace roku 2022 | Hotovost | Ceny nemovitostí v ČR | Průzkum | Firmy | Inflace v Česku | Zvýšení mezd | Index výrobních cen | Mimořádná inflace roku | Nezávislost centrální banky | Druhy PPI | Plyn z Ruska | Spekulativní věci | Investování | Fed | Konkrétní měny | Trhy | Vyšší riziko | Hlášení inflace | Rizika | Investiční rozhodnutí | Fond | ISM | Poptávková inflace | Nezaměstnanost v Austrálii | Úspory | Dánsko | Faktory ovlivňující inflaci a deflaci | Prodávající | Standardní investiční příležitosti | Inflace roku | Riziková aktiva | PAP | Cenový vývoj | Průměrná míra inflace | Španělsko | Ekonomický růst | Energy Price Index | Český statistický úřad (ČSÚ) | Inflace v USA | Mzdy | Komise pro cenné papíry | Odhady analytiků | Společnost | Zpřísňování měnové politiky | Zadlužování | Ztráta | FXstreet | Intervenční činnost | Výrobní náklady | Vývoj inflace v USA | EK | Riziko | Analytik | Trinity | MAM | ATH | Nájemné | FIAT | Transakce | Pesimismus | Plyn | Životní úroveň | Lukáš Raška | Čína | Capital | Ceny | Tisk peněz | Prognóza vývoje | Recese | Pokles | Války | Centrální banka | Předpovědi | Divergence | Makroekonomické faktory | Příklady z historie | Evropské centrální banky | Tradingový portál | Instituce | ESG | ČEZ | Inflace a deflace | Defi | Platební instituce | Trinity Bank | Rozhovor | ERÚ | Tradingový portál FXstreet.cz | Švýcarské banky | Ceny energií | Non-Farm Payrolls | ČNB | Sberbank CZ | Rating | Nejbohatší | Vzdělání | Dnešní data | Úroky | Eurostat | Prezident | Úsporný tarif | Marek Pokorný | Inverzní vztah | Zprávy | Ceny ropy | Údaje | Srovnávací základna | Pojišťovny | Finanční krize | Sberbank | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | FXstreet.cz | Inflace v Polsku | Jakub Matis | ProCent | Růst spotřebitelských cen | Japonsko | Zemní plyn | Marže | Aktivum | Japonská centrální banka | Nákladová inflace | CARA | Chorvatsko | Situace | Google | Miliardy eur | Signály | Inflace v ČR | Guvernér | HDP | Ekonom | Rozhodování | Dolar | Euro | Zdanění | Politici | Dopady na ekonomiku | Meziroční růst spotřebitelských cen | Slovensko | Glapinski | Míra inflace v eurozóně | Paul Volcker | ČTK | Guvernér ČNB | Ztráty | Výhled trhů | Úvěr | Japonský jen | Meziroční inflace | FOMC | Akcie | Medvědí trend | Měnové podmínky | All Time High | Největší švýcarské banky | NERV | Základní úroková sazba | Očkování | Podniky | Index spotřebitelských cen | Index cen | Češi | Vývoz | Reuters | Kryštof Míšek | Prognózy | Daně | Jádrová inflace | Spotřebitelské výdaje | Index cen výrobců | Výsledky | Míra inflace | Bankovní rada | Střední třída | Bear | Investice | Finanční produkty | Pražský městský soud | Zisky | Dražší energie | Zaměstnanci | Cyrrus | Fondy | Hospodářství | Ukazatel | Roklen | Měny | Hospodářský růst | Rusko | Signál | Zahájení ruské invaze | Petr Dufek | TABAK | Organizace | Ceny surovin | Nemovitostní trh | Praha | FedWatch | Nižší poptávka | Brusel | NFP | Hypotéky | Fenomén | TIM | Energie | Objem | Investiční | Příjmy | Prodej | Evropská komise (EK) | Bloomberg | Tokeny | Evropská ekonomika | Udržitelnost | Míra | Růst poptávky | Výrazný pokles | Akciové tituly | Výkonnost | Přehled | Agentura Bloomberg | Krize | High | Spotřebitelské ceny v Číně | JDE | Dopad na centrální banku | Podpora | Ceny zboží | QE | Skupina ČEZ | Cena | Německo | Komerční banky | Zadlužení | Obchodní partner | Snížení sazeb | Česká ekonomika | Inflace v listopadu | Co bude | Medvědi | Debata | Zlato | Ekonomika | SEC | Schodek | Oslabení | Práce | Úspěch | Investiční příležitosti | Cíle | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Banky | Adam Glapiński | Šance | Investiční platformy | Politický tlak | Ray Dalio | Analýza | Umění | Zlepšení | ČR | Jádrový CPI | Inflace v EU | Creditas | Čokoláda | ČNB Aleš Michl | Společnost ČEZ | Cenné papíry | ČNB Petr Král | Sestupný trend | Kapitálové zboží | Uvolňování měnové politiky | Soud | Cenové indexy | Litva | OPEC | Úrokové platby | Technologický pokrok | Nemovitosti v Česku | Keynes | Peněžní zásoby | Index ISM | Investoři | Spotřebitelé | Zkrocení inflace | Míra inflace v Evropské unii | Míra inflace v Polsku | Embargo | Polsko | Ceny potravin | AUDUSD | NFT | Bankovní rady ČNB | Meziroční růst cen | Oživení čínské ekonomiky | Nařízení | Zdražování | Ropy | RBA | Struktura | Předseda | Pokles poptávky | Inflace v lednu | USD | Co bude dál? | Investing.com | Růst zadlužení | Roger | Statistický úřad Eurostat | Dominik Stroukal | Odhad inflace | Island | Čínská centrální banka | Kupní síla | CZ | Australský dolar | Bohatí lidé | Propad | ANO | Nemovitosti | PSA | Aleš Michl | CME | Ekonomie | Internetové společnosti | Česká republika | Indexy | Ceny v eurozóně | Evropská centrální banka | ECB | Nižší ceny ropy | Sazby ECB | Voda | Inflační očekávání | Krypto | Payrolls | ROCE | Paradox | EU | Miliardy | PBOC | Schodek veřejných financí | Zasedání bankovní rady | Jerome Powell | Ukazatele | Banka | CPI v eurozóně | Země eurozóny | Vlastnictví | Domácí poptávka | Spotřebitelské ceny | V4
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Obchodování | Banky | Růst | ČTK | Indikátor | Pokles | Trading | Cena | FOREX | Pivot