Dánsko
Deset zemí EU žádá zákaz dovozu ruského plynu a LNG
14.01.2025 Deset členských zemí EU, včetně České republiky, vyzvalo Evropskou unii, aby zavedla úplný zákaz dovozu plynu a rovněž zkapalněného plynu (LNG) z Ruska. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na dokument, který má k dispozici. V rámci sedmadvacítky se nyní debatuje o již šestnáctém balíčku sankcí proti Rusku kvůli jeho útočné válce proti Ukrajině a právě zákaz dovozu ruského LNG by podle informací ČTK mohl být jeho součástí.
Kolik by Trumpa Grónsko stálo? Jeho zájem o ostrov, za nějž Truman nabízel 100 milionů, může Američanům zdražit hubnutí
10.01.2025 Spojené státy v minulosti nakupovaly rozsáhlé pozemky, celé země, zejména ale v 19. století. Od Francie koupili Louisianu, od Mexika pak podstatnou část jeho území a konečně od Ruska Aljašku. Ve 20. století pak pořídily ještě Americké Panenské ostrovy, od Dánska. Právě Dánsko má být prodávajícím nyní opět, při koupí Grónska, kterou by ráda uskutečnila nastupující administrativa zvoleného prezidenta USA Donalda Trumpa.
Evropa odmítla výroky Trumpa o rozšíření USA o Grónsko či část Panamy
09.01.2025 Evropská unie, Německo či Francie včera jasně odmítly výroky nastupujícího amerického prezidenta Donalda Trumpa o možném rozšíření Spojených států o Grónsko a Panamský průplav. Hranice podle nich nelze měnit silou. Trump v úterý nevyloučil použití vojenské síly k získání dvojice těchto území a hovořil také o možném připojení Kanady k USA.
Jak uniknout z německé pasti - více odvahy a vikingská inspirace
06.01.2025 Německá ekonomika je “nemocný muž” Evropy a s ní se bohužel často veze i ta česká. I když Česko v posledních letech Německo překonává, obě ekonomiky při porovnání s před-covidovou úrovní viditelně zaostávají za evropským průměrem. Do Německa dál vyvážíme zhruba třetinu celkových exportů a v Německu má původ zhruba 15 % našich veškerých přímých zahraničních investic.
Desítka zemí EU včetně Česka volá po sankcích na vývoz ruských kovů
16.12.2024 Desítka členských zemí Evropské unie včetně Česka, Polska či pobaltských států navrhuje zavést sankce na vývoz ruských kovů, zejména hliníku. Zmíněné země to píší v dopise, kde zmiňují kovy jako největší exportní příjem Moskvy vedle fosilních paliv, informovala dnes agentura Reuters. EU dnes schválila patnáctý balíček sankcí za ruskou agresi proti Ukrajině a další má být hotov do únorového třetího výročí ruského vpádu do sousední země.
České domácnosti si mohou letos oddychnout. Zkrocená inflace se promítne i do ceny štědrovečerní večeře
11.12.2024 Letošní studie obchodní a investiční platformy eToro provedená ve 12 zemích na třech kontinentech ukazuje oproti loňsku výrazné výkyvy cen štědrovečerní večeře. V řadě zemí se cena proměnila až o desítky procent.
Dánská vláda zlepšila výhled ekonomiky, která těží z růstu firmy Novo Nordisk
05.12.2024 Dánská vláda dnes opět zlepšila výhled domácí ekonomiky, která v poslední době těží z rychlého růstu dánského farmaceutického průmyslu, zejména výrobce přípravků na hubnutí Novo Nordisk. Předpokládá nyní, že hrubý domácí produkt (HDP) Dánska se v letošním roce zvýší o tři procenta, zatímco v srpnu letošní růst odhadovala na 1,9 procenta. Oznámilo to dnes podle agentury Reuters dánské ministerstvo hospodářství.
Obchodní boj mezi USA a Čínou přinese pokles světového obchodu
04.12.2024 Zvolení Donalda Trumpa prezidentem USA pravděpodobně znovuobnoví obchodní válku s Čínou. Nová americká administrativa nejspíše zvýší cla na čínský a další strategický dovoz. Výsledkem navýšení cel pro Čínu na 25 % a 5 % pro zbytek světa způsobí v roce 2026 snížení nominálního růstu světového obchodu o 0,6 procentního bodu. Obchodní války mezi USA a Čínou se také negativně dotknou obchodu Evropské unie, vyplývá z analýzy společnosti Allianz Trade.
Průmyslová výroba v EU v září klesla o dvě procenta
14.11.2024 Průmyslová výroba v zemích Evropské unie se v září podle sezonně přepočtených údajů oproti předchozímu měsíci snížila o dvě procenta. Ve své zprávě to dnes uvedl statistický úřad Eurostat. Pokles v České republice byl nižší a činil 1,1 procenta, v eurozóně se výroba snížila stejně jako v celé EU o dvě procenta.
Český premiér Fiala je už nyní společně s Orbánem a Ficem nejlépe placeným předsedou vlády v celé EU. Je tedy další zvedání platů vrcholných českých politiků na místě?
10.10.2024 Český premiér Petr Fiala je letos společně se svými protějšky Viktorem Orbánem a Robertem Ficem vůbec nejlépe placeným předsedou vlády kterékoli ze zemí EU. Vyplývá to z údajů (viz graf níže a zde) maďarské neziskové organizace Átlátszo.
Členka NERV: Ke zvyšování věku odchodu do důchodu přistupuje mnoho států EU
03.10.2024 Ke zvyšování věku odchodu do důchodu přistupuje většina států Evropské unie. ČTK to řekla analytička Raiffeisenbank a členka Národní ekonomické rady vlády (NERV) Helena Horská. Reagovala tak na koaliční pozměňovací návrh, podle kterého by lidé odcházeli v budoucnu do starobní penze nejpozději v 67 letech. Opozice ale trvá na zachování nynějších 65 let.
Nová investiční aplikace Revolut Invest je nyní dostupná v Česku, Řecku a Dánsku
24.09.2024 Společnost Revolut, globální fintech s více než 45 miliony zákazníků po celém světě, dnes oznámila spuštění aplikace Revolut Invest pro investory ve třech evropských zemích: Řecko, Česko a Dánsko. Pilotní spuštění přichází poté, co byly do nabídky Revolutu na těchto trzích přidány CFD² a dluhopisy. Investiční služby v EHP poskytuje společnost Revolut Securities Europe UAB (Revolut).
Slabý eurokomisař, resp. slabé portfolio Česku způsobí značnou finanční ztrátu – až 48 miliard ročně. Je zarážející, že politici obsazení postu podceňují
17.09.2024 Slabý eurokomisař, resp. jeho slabé portfolio může být pro Česko velmi ztrátovou záležitostí. Finanční újma může činit až 48 miliard ročně. Je proto zarážející, že obsazení postu eurokomisaře nevěnují čeští politici více pozornosti.
Dánská koruna je odkazem rozpadlé aliance. Přežila i díky mazané válečné reformě
09.09.2024 Kdo jiný než Čech by měl pochopit slabost Dánů pro korunu. Dánsko si toto označení pro měnu oblíbilo už za úsvitu renesance a své platidlo uhájilo i přes německou okupaci během druhé světové války. Na historii dánského platidla se podíváme v dalším díle cyklu CASH HISTORY.
Analýza Portu: ČR si v žebříčku inflace pohoršila
12.08.2024 Česko si v červenci v evropském žebříčku inflace pohoršilo. Ze 41 sledovaných zemí ji mělo 15. nejnižší, zatímco v červnu byla inflace v ČR jedenáctá nejnižší. Vyplývá to z aktuální analýzy investiční platformy Portu, kterou má ČTK k dispozici. Meziroční inflace v Česku v červenci zrychlila na 2,2 procenta, zatímco v červnu spotřebitelské ceny rostly o dvě procenta, oznámil dnes Český statistický úřad (ČSÚ).
Průmyslová výroba v EU v květnu klesla o 0,8 procenta
15.07.2024 Průmyslová výroba v Evropské unii v květnu podle sezonně přepočtených údajů klesla o 0,8 procenta, zatímco v dubnu o 0,5 procenta vzrostla. V předběžné zprávě to dnes uvedl statistický úřad Eurostat. Pokles v České republice byl výraznější a dosáhl 2,2 procenta po růstu o 0,6 procenta o měsíc dříve. V EU klesala zejména výroba zboží dlouhodobé spotřeby, snížila se i výroba kapitálového zboží, mírně se naopak zvýšila produkce energií.
Nezaměstnanost v EU v květnu zůstala na šesti procentech, nejnižší byla v Česku
02.07.2024 Míra nezaměstnanosti v Evropské unii v květnu zůstala na dubnových šesti procentech. Nejnižší byla v Česku, kde klesla na 2,7 procenta z revidovaných 2,8 procenta. Ve své zprávě to dnes uvedl statistický úřad Eurostat. V zemích eurozóny činila míra nezaměstnanosti 6,4 procenta stejně jako o měsíc dříve.
Swiftonomika není skutečná, vliv koncertů na ekonomiku je neviditelný
01.07.2024 Turné Eras americké zpěvačky a skladatelky Taylor Swiftové dobývá Evropu, na každé zastávce vyprodává desetitisícové stadiony několik večerů za sebou. To vede analytiky k debatám, nakolik mohou desítky tisíc "swifties" stimulovat místní ekonomiku. Agentura Reuters ve své analýze dochází k závěru, že se vliv hudebních, ale i sportovních akcí na ekonomiku přeceňuje.
Centrální banky rozkolísaly euro
21.06.2024 Úspěšná aukce francouzských dluhopisů v celkové hodnotě 10,5 miliard eur potvrdila, že euro se frexitu nebojí. Poptávka 2,41násobně převýšila nabídku, což se dá přirovnat k předchozím primárním emisím dluhu. Prázdné místo se ale vždycky zaplní. Když ne politika, pak pomohou zvýšit tlak a nechat pár EUR/USD spadnout centrální banky. Jejich fokus na uvolňování měnové politiky působí hlavnímu měnovému páru utrpení.
Míra inflace v EU v květnu zrychlila na 2,7 procenta, v Česku byla mírně vyšší
18.06.2024 Míra inflace v Evropské unii v květnu činila 2,7 procenta, a byla tak o desetinu procentního bodu vyšší než v dubnu. Ve své zprávě to dnes uvedl statistický úřad Eurostat. V České republice inflace zvolnila na 2,8 procenta z tempa 3,1 procenta, kde byla o měsíc dříve. Eurostat používá harmonizované údaje, které se liší od výpočtů Českého statistického úřadu (ČSÚ).
Mzdy v eurech jsou nesmysl. Buď je mějme v koruně, nebo přijměme euro
29.05.2024 Okruh českých zaměstnanců, kteří mohou dostávat výplatu v eurech, se od příštího roku rozšíří. Kromě těch, kteří pracují v zahraničí, ji nově budou moci inkasovat třeba pendleři nebo ti, co mají v zahraničí rodinu. Stále tedy půjde o zanedbatelný zlomek celkového počtu českých zaměstnanců, z makroekonomického hlediska nevýznamný. Ministerstvo průmyslu a obchodu si však pohrává s myšlenkou rozšířit možnost eurové výplaty na všechny zaměstnance. A to už by makroekonomický dopad snadno mít mohlo. A ne příznivý.
ČR měla v Evropě 21. nejvyšší inflaci, horší než v březnu
13.05.2024 Česko si v evropském žebříčku inflace v dubnu výrazně pohoršilo. Ze 41 sledovaných evropských států ji mělo 21. nejvyšší, zatímco v březnu byla v ČR devátá nejnižší inflace. Vyplývá to z analýzy investiční platformy Portu, kterou má ČTK k dispozici. Meziroční růst spotřebitelských cen v Česku v dubnu zrychlil z březnových dvou procent na 2,9 procenta.
Summit EU bude řešit Ukrajinu, Blízký východ a konkurenceschopnost EU
16.04.2024 Původně se měli šéfové států a vlád Evropské unie na svém mimořádném summitu, který začne ve středu v Bruselu, zabývat pouze konkurenceschopností EU a vztahy s Tureckem, množství témat ale vzhledem k dění ve světě začalo postupně narůstat. Unijní lídři se tak budou během dvoudenního jednání zabývat i situací na Ukrajině, nedávným íránským útokem proti Izraeli a budou rovněž debatovat o ruském vměšování do dění v EU. Česko bude na jednání zastupovat premiér Petr Fiala.
ČR se zavázala přijmout euro v přístupové smlouvě
14.04.2024 Vybrané údaje o problematice budoucího možného přijetí společné evropské měny euro Českou republikou k 20. výročí (1. května 2004) vstupu ČR do Evropské unie (EU):
Inflace v ČR byla v březnu v Evropě devátá nejnižší
10.04.2024 Česko si v evropském žebříčku inflace v březnu nepatrně pohoršilo. Ze 41 sledovaných evropských států ji mělo devátou nejnižší, zatímco v únoru byla v ČR osmá nejnižší inflace. Vyplývá to z analýzy investiční platformy Portu, kterou má ČTK k dispozici. Meziroční růst spotřebitelských cen v Česku v březnu zůstal na únorových dvou procentech.
Češi spoří jako nikdy, což pomáhá krotit inflaci. Ta je teď v Česku jedna z nejnižších v EU, i když setrvání při koruně ji dle zastánců eura údajně mělo zvedat na nejvyšší úrovně v EU
07.04.2024 Málokdy v novodobé historii Češi spořili tolik jako loni. Tím překvapivější je, že česká ekonomika se nakonec loni nepropadla až tak, jak se myslelo. Na druhou stranu, tím méně ovšem překvapuje, že inflace nyní zase klesá rychleji – alespoň tedy v porovnání s ještě nedávnými předpoklady.
Tuzemská inflace hluboko pod průměrem EU
19.03.2024 Inflace v Česku je sedmá nejnižší v Evropské unii. Nejnovější harmonizovaná čísla Eurostatu potvrzují únorový pokles meziroční míry inflace na 2,2 %, zatímco v EU došlo v průměru ke zvolnění na 2,8 %. Mezi členskými státy nadále existují výrazné rozdíly – nejvyšší inflaci reportovalo s náskokem Rumunsko (7,1 %), na opačném konci se nachází Lotyšsko a Dánsko (0,6 %). U našich sousedů na Slovensku inflace v únoru poklesla ze 4,4 % na 3,8 %. Celková inflace napříč sedmadvacítkou sice plošně klesá, jádrové cenové tlaky, především ve službách zůstávají ale nadále zvýšené.
Česko vykazuje jednu z nejnižších inflací v EU. Jen pět zemí eurozóny z dvaceti ji má ještě nižší
18.03.2024 Česká republika letos v únoru vykazovala sedmou nejnižší inflaci v EU. Podle Eurostatu činila meziročně 2,2 procenta, což Česko řadí na sedmé místo v pomyslném pořadí zemí EU dle nejnižší inflace. Česko má nižší inflaci, než odpovídá průměru EU (2,8 procenta) i eurozóny (2,6 procenta). Vykazuje také citelně nižší inflaci než všechny okolní země.
Nejchudší země se stále nevzpamatovaly z pandemie covidu-19
14.03.2024 Řada zemí se vzpamatovává z důsledků pandemie nemoci covid-19, těm nejchudším se to však dosud nepodařilo, a ve značném počtu států se podmínky pro život stále zhoršují. S odkazem na Rozvojový program OSN (UNDP) to dnes uvedla agentura AP. Index lidského rozvoje (HDI), který UNDP sestavuje od roku 1990, měl po prudkém poklesu v pandemických letech 2020 a 2021 dosáhnout v roce 2023 rekordních hodnot. Podle zprávy však rozvoj v polovině nejchudších zemí světa zůstává pod úrovní z roku 2019, tedy v době před pandemií.
Inflace v Česku dále výrazně klesá, nejníže od roku 2018. Padají ceny zeleniny – už nejen i zemědělců, ale i v obchodech, takže poprvé právě od roku 2018 je inflace přesně na inflačním cíli ČNB, v EU je podle všeho šestá nejnižší
11.03.2024 Únorová míra inflace činí v Česku rovná dvě procenta v meziročním vyjádření. Poprvé od konce roku 2018 se tak míra inflace ocitá přesně na cíli České národní banky. Od ledna 2019 včetně byla vždy nad tímto cílem.
Inflace v Česku dále výrazně klesá, možná až na takřka šestileté minimum – obchodní řetězce totiž konečně začínají promítat do svých cen kolaps cen zemědělců
10.03.2024 Inflace v Česku dále výrazně klesá, možná až na takřka šestileté minimum – obchodní řetězce totiž konečně začínají promítat do svých cen kolaps cen zemědělců. V únoru byla inflace v ČR podle všeho šestá nejnižší v EU – pouze 2,1 procenta –, takže nižší ji měly pouze Lotyšsko, Itálie, Litva, Dánsko a Finsko.
Holding CSG jedná o výrobě munice na Ukrajině, začít by měla do tří let
07.03.2024 Průmyslově-technologický holding Czechoslovak Group (CSG) jedná s ukrajinskými státními firmami a organizacemi o přesunu části výroby ve formě společných podniků. Na Ukrajině má být produkce munice a těžké pozemní techniky. Začít by měla do tří let. Investice bude v řádu stovek milionů eur. ČTK to dnes sdělil mluvčí CSG Andrej Čírtek.
Inflace v EU v lednu zpomalila na 3,1 procenta
22.02.2024 Míra inflace v Evropské unii v lednu zpomalila na 3,1 procenta z prosincové hodnoty 3,4 procenta. Ve své zprávě to dnes uvedl statistický úřad Eurostat. K růstu cen podle něj v prvním letošním měsíci nejvíce přispívaly služby a potraviny. Inflace tak obnovila sestupný trend, v prosinci se totiž kvůli vyšším cenám potravin zvýšila. Do té doby několik měsíců zvolňovala.
Představujeme nejlepší evropské akcie
14.02.2024 I když je evropský akciový trh provázán s globální ekonomikou stejně jako všechny ostatní, nabízí investiční příležitosti, které jinde najdete jen těžko. A zatímco americké indexy se čím dál víc soustřeďují na technologické firmy, Evropa nabízí diverzifikovanější investiční prostředí. Abychom lépe ilustrovali možnosti evropského trhu, podíváme se na ty akcie z masivního indexu Euro STOXX 600 s tržní kapitalizací přes 5 miliard euro k datu prvního měření, jež si během pětiletého období vedly nejlépe.
Mechanismus ERM II je důležitým předstupněm pro zavedení eura
07.02.2024 Výběr informací o Evropském mechanismu směnných kurzů ERM II (koalice se dnes shodla, že si vláda vyžádá stanovisko Národní ekonomické rady vlády k vyhodnocení problematiky výhodnosti vstupu ČR do ERM II):
Už jen pět z dvaceti zemí eurozóny má lepší rating než Česko, v roce 2004 ho měly lepší všechny. Eurozóna již pro Česko není elitním klubem
03.01.2024 Máloco ukazuje současnou tak častou plytkost české veřejné diskuse zřetelněji než debata o přijetí eura. A vůbec neplatí, že vše v této diskusi již bylo řečeno! Naopak, eurozóna se od roku 2004, kdy se Česko vstupem do EU zavázalo euro přijmout, celkem zásadně proměnila – a proměňuje. A měla by se tedy vyvíjet i diskuse o euru.
Euro používá 20 z 27 členských zemí EU
29.12.2023 Základní fakta o evropské měně euro k 25. výročí (1. ledna) zahájení používání jednotné evropské měny euro v obchodním a bankovním styku v 11 zemích Evropské unie (EU):
Inflace v listopadu byla 7,3 procenta, experti čekají skokový pokles v lednu
11.12.2023 Spotřebitelské ceny v Česku v listopadu meziročně vzrostly o 7,3 procenta, inflace tak zvolnila z říjnových 8,5 procenta. Meziměsíčně se ceny zvýšily o 0,1 procenta, uvedl dnes Český statistický úřad (ČSÚ). Listopadová meziroční inflace byla o 0,2 procentního bodu nad prognózou České národní banky (ČNB), zejména kvůli vývoji regulovaných cen. Podle analytiků ale inflační tlaky v české ekonomice jednoznačně slábnou, přestože byl růst cen mírně nad očekáváním trhu. V lednu ČNB i analytici očekávají skokové snížení inflace ke třem procentům.
Inflace v Evropské unii v říjnu klesla na 3,6 procenta, v ČR je druhá nejvyšší
17.11.2023 Míra inflace v Evropské unii v říjnu klesla na 3,6 procenta. Ve své zprávě to dnes uvedl statistický úřad Eurostat. V České republice inflace dosáhla 9,5 procenta a byla druhá nejvyšší ze zemí sedmadvacítky. Nejvyšší inflaci mělo s hodnotou 9,6 procenta Maďarsko.
Technická analýza páru ETH/USD na 16. listopadu 2023
16.11.2023 Více než 40 zemí se dohodlo na zavedení rámce pro vykazování kryptoměn, který vypracovala Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD), přidružená ke skupině G20. Plošné, důsledné a včasné zavedení rámce "zlepší naši schopnost zajistit dodržování daňových předpisů a omezit daňové úniky, které snižují veřejné příjmy a zvyšují zátěž těch, kdo daně platí," uvádí se v prohlášení daných zemí.
Krize i rostoucí životní náklady zvyšují sociální rizika. Z rozvíjejících se trhů je nejlepší Česko
08.11.2023 Sociální rizika se v uplynulých dvou letech prohloubila. Vyplývá to z Indexu sociální odolnosti, který zpracovává pojišťovna Allianz Trade. Zemí s nejnižší mírou sociálního rizika zůstává Dánsko, které následují Finsko a Švýcarsko. Česko se v žebříčku jako jediná země střední a východní Evropy umístila mezi nejlepším dvaceti státy.
Turistika se v EU loni téměř zotavila z dopadů pandemie, mezi státy jsou rozdíly
31.10.2023 Odvětví turistiky se loni v Evropské unii téměř zotavilo z dopadů pandemie covidu-19. Počet přenocování v turistických zařízeních dosáhl 96 procent stavu před pandemií, uvedl ve své dnešní zprávě statistický úřad Eurostat. Mezi členskými státy jsou ale velké rozdíly. Česká republika byla zhruba na 89 procentech stavu z roku 2019, ale například Slovensko pouze na 72 procentech.
Jak je na tom české životní pojištění v kontextu Evropy? Zaostáváme, krize ale dolehla na všechny
23.10.2023 V dnešním světě, kde se životní rizika a nejistoty neustále mění, je životní rizikové pojištění důležitější než kdy dříve. Pokrytí rizik způsobených výpadkem příjmů z důvodu zdravotních problémů je v době vysoké inflace a rostoucích cen zase o něco cennější. Jak je na tom ale Česká republika ve srovnání s ostatními evropskými zeměmi? Jaký je vývoj životního pojištění na poli unijní sedmadvacítky? Na tyto otázky ve svém komentáři odpovídá David Poes, ředitel životního pojištění pojišťovny YOUPLUS.
Inflace v EU v září klesla na 4,9 procenta, nejvyšší je v Maďarsku
18.10.2023 Míra inflace v Evropské unii v září klesla na 4,9 procenta. Ve své zprávě to dnes uvedl statistický úřad Eurostat. Nejvyšší inflaci mělo s hodnotou 12,2 procenta Maďarsko, které je zároveň jedinou unijní zemí, kde byla inflace nad deseti procenty. V České republice inflace dosáhla 8,3 procenta, což byla čtvrtá nejvyšší hodnota v EU.
Nejlepší důchodový systém na světě má Nizozemsko. Česko by mohlo být dvacáté
17.10.2023 Nejlepší důchodový systém na světě má Nizozemsko. Vyplývá to z dnes zveřejněného, letošního hodnocení poradenské společnosti Mercer, která od roku 2009 každoročně sestavuje ukazatel kvality penzijních systémů ve vybraných zemích světa. V letošním hodnocení jich posuzuje dosud nejvíce, a to 47. Druhý nejlepší důchodový systém má v tomto žebříčku Island, jenž loni obsadil první místo, třetí je pak Dánsko. Uvedené tři země ještě společně s Izraelem jsou jedinými, které v hodnocení získávají nejlepší hodnocení, „A“.
Inflace v EU v srpnu klesla na 5,9 procenta, v Česku byla druhá nejvyšší
19.09.2023 Míra inflace v Evropské unii v srpnu klesla na 5,9 procenta z červencové hodnoty 6,1 procenta. Ve své zprávě to dnes uvedl statistický úřad Eurostat. Nejvyšší inflaci mělo s hodnotou 14,2 procenta Maďarsko, druhá nejhorší byla Česká republika, kde inflace dosáhla 10,1 procenta. Tyto dvě země jsou zároveň v EU jediné, kde byla inflace v srpnu nad deseti procenty.
Průmyslová výroba v EU v červenci klesla o 1,1 procenta
13.09.2023 Průmyslová výroba v zemích Evropské unie v červenci podle sezonně přepočtených údajů klesla ve srovnání s předchozím měsícem o 1,1 procenta. V červnu naopak o 0,4 procenta vzrostla. Podíl měl na tom hlavně pokles výroby kapitálového a spotřebního zboží. Ve své zprávě to dnes uvedl evropský statistický úřad Eurostat. V České republice se výroba snížila o 2,6 procenta po růstu o 1,4 procenta v červnu.
Portu: ČR měla v srpnu navzdory poklesu stále devátou nejvyšší inflaci v Evropě
11.09.2023 Inflace v ČR byla v srpnu navzdory poklesu stále devátá nejvyšší mezi 41 sledovanými evropskými státy. Proti červenci si tak Česko nepolepšilo. Vyplývá to z analýzy investiční platformy Portu, kterou má ČTK k dispozici. Meziroční růst spotřebitelských cen v Česku v srpnu zpomalil na 8,5 procenta z červencových 8,8 procenta, oznámil dnes Český statistický úřad.
Ranní shrnutí (21.08.2023)
21.08.2023 Indexy z asijsko-pacifického regionu se během první seance nového týdne obchodovaly smíšeně - Nikkei a Kospi posílily každý o 0,3 %, Nifty 50 přidal 0,2 %, S&P/ASX 200 klesl o 0,3 % a indexy z Číny se obchodovaly až o 1 % níže.
V Česku výrazně klesá výroba vepřového, které tak zdražuje, jako jedna z mála základních potravin. Hřebíčkem do rakve podnikání v oblasti chovu prasat je válka na Ukrajině
08.08.2023 V Česku se chov prasat vyplácí stále méně a méně. Opět to potvrzují i dnešní čísla Českého statistického úřadu, podle nichž letos ve druhém čtvrtletí došlo k výraznému poklesu výroby vepřového, a to o 6,7 procenta.
Zestátnění ČEZ je v ohrožení, poslanec ODS – zpravodaj lex ČEZ – pochybuje o jeho legálnosti. Vláda dle něj nemluví pravdu, říká-li, že v EU je vytěsnění akcionářů při 75procentním souhlasu běžné
27.06.2023 Vláda v květnu podnikla zásadní krok k zestátnění energetického podniku ČEZ či – po případném rozdělení – jeho části. Poslala totiž do sněmovny takzvaný lex ČEZ. Jeho schválení by vedlo k tomu, že společnost typu ČEZ půjde zestátnit na základě souhlasu 75 procent akcionářů přítomných na valné hromadě při splnění usnášeníschopnosti, která má přesahovat dvě třetiny základního kapitálu.
Analýza: ČR měla v květnu přes pokles v Evropě 13. nejvyšší inflaci
12.06.2023 Inflace v ČR byla v květnu přes pokles 13. nejvyšší mezi 41 evropskými státy. Proti dubnu si Česko polepšilo o jednu příčku. Vyplývá to z analýzy investiční platformy Portu. Meziroční inflace v ČR v květnu zvolnila na 11,1 procenta z dubnových 12,7 procenta, oznámil dnes Český statistický úřad.
Den daňové svobody bude letos v Česku 17. června, dřív než loni
09.06.2023 Češi letos budou pracovat na odvody daní 168 dní, den daňové svobody tak připadne na 17. června. Bude o dva dny dřív než v loňském roce, vyplývá z analýzy poradenské společnosti Deloitte, kterou má ČTK k dispozici. V evropském srovnání je Česko zhruba uprostřed, na úrovni Španělska.
Před 25 lety byla zřízena ECB, centrální banka eurozóny
30.05.2023 Evropská centrální banka (ECB) je centrální bankou 20 zemí Evropské unie, které přijaly euro. Jejím hlavním úkolem je udržovat cenovou stabilitu v eurozóně a zachovat tak kupní sílu jednotné měny. ECB také řídí měnovou politiku Evropské unie. Od zřízení ECB uplyne 1. června 25 let. Společně s národními centrálními bankami všech členských zemí EU tvoří Evropský systém centrálních bank (ESCB). Česká národní banka je součástí ESCB od vstupu ČR do Evropské unie v roce 2004.
Česko chce platit miliardy za zrušení něčeho, co tu funguje po desetiletí bezproblémově
26.05.2023 Česko chce být v řadě věcí jako Dánsko nebo Švédsko. Ale když už v něčem jako tyto země je, konkrétně v bezproblémovém používání rodných čísel v úředním styku, tak si vážně pohrává s myšlenkou přestat být jako Dánsko či Švédsko – a ještě za to zaplatit miliardy.
eToro zahajuje soutěž Eurovision Stock Contest: Kypr získal korunu v prvním ročníku, jeho akciový index vzrostl za rok o 54 %
11.05.2023 Zatímco miliony lidí na celém světě budou tento týden sledovat pěveckou soutěž Eurovize, drobní investoři by měli věnovat pozornost zcela jiné disciplíně.
Česká vláda zrušením dvou svátků může získat do rozpočtů zhruba 18 miliard korun, což by jí letos umožnilo důchodcům řádně navýšit penze v rámci mimořádné valorizace bez dalšího zadlužení
03.03.2023 Fialova vláda by hypotetickým zrušením dvou státních svátků mohla letos získat do veřejné kasy zhruba osmnáct miliard korun. To shodou okolností zhruba odpovídá úspoře ze zamýšleného snížení mimořádné červnové valorizace. Tato úspora má činit necelých dvacet miliard korun. Jestliže by se tedy zrušily dva svátky, důchodci by mohli mít valorizován důchod beze změny, aniž by se přitom stát dále zadlužil.
Cenová hladina v ČR byla v předloni na čtyřech pětinách průměru EU
20.02.2023 Cenová hladina v Česku byla v roce 2021 na čtyřech pětinách průměru Evropské unie. Od roku 2015 se evropskému průměru přiblížila o 13 procentních bodů. Vyplývá to z informací v publikaci Česká republika v mezinárodním srovnání, kterou dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Při stanovení cenové hladiny ČSÚ vychází z konečné spotřeby domácností včetně nepřímých daní.
Má stát zvýšit daně, či spíše věk odchodu do penze?
19.02.2023 Vládní politici čím dále častěji vypouštějí balonek, jímž testují, jak veřejnost přijme záměr navyšovat věk odchodu do důchodu. Už loni ministr práce a sociálních věcí, lidovec Marian Jurečka hlásal, že navýšení věku odchodu do důchodu je v ČR nevyhnutelné, a to nejpozději kolem roku 2030. Nyní téma vrací na stůl další vrcholní politici vládní pětikoalice, například šéfka sněmovny Markéta Adamová Pekarová, která ovšem krok podmiňuje širší reformou penzí. Ministr financí Zbyněk Stanjura pak podle materiálu z jednání koaliční rady v minulém týdnu už črtá poměrně konkrétní obrysy toho, co se chystá.
Navyšování věku odchodu do důchodu se děje i v řadě jiných zemí EU, Česko by nebylo výjimkou. Penzijnímu systému by pomohlo, vláda má po prezidentské volbě jedinečnou šanci jej prosadit
06.02.2023 Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka už loni uvedl, že navýšení věku odchodu do důchodu je v ČR nevyhnutelné, a to nejpozději kolem roku 2030. Nyní téma vrací na stůl další vrcholní politici vládní pětikoalice, například šéfka sněmovny Markéta Adamová Pekarová, která ovšem krok podmiňuje širší reformou penzí.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
20.01.2023 1) Spojené státy ve čtvrtek večer vyčerpaly stanovený limit pro zadlužení, který činí 31,4 bilionu dolarů (694,2 bilionu Kč). Demokraté a republikáni se nedokázali shodnout na jeho zvýšení, zemi tak hrozí fiskální krize, uvedla agentura Reuters. Znamená to, že bez politické shody by se vláda později mohla potýkat s nedostatkem peněz na financování své agendy a na provoz všech vládních úřadů.
Eurozónu tvoří 19 členských zemí EU, dvacátou zemí bude Chorvatsko
30.12.2022 - Evropská měnová unie (EMU) vznikla na základě Smlouvy o EU 1. ledna 1999, kdy 11 zemí unie začalo v bezhotovostním styku používat euro. O rok později (1. ledna 2000) převzala Evropská centrální banka (ECB) úlohy národních centrálních bank. Od 1. ledna 2002 byly v zemích EMU do oběhu uvedeny první bankovky a mince eura, které se dva měsíce používaly současně s národními měnami. Jedinou měnou je euro v zemích EMU od 1. března 2002.
Vývoz plynu z Ruska do Evropy letos klesl na postsovětské minimum
29.12.2022 Ruský vývoz plynu do Evropy prostřednictvím plynovodů se v roce 2022 propadl na postsovětské minimum. S odvoláním na údaje Gazpromu a vlastní výpočty o tom dnes informovala agentura Reuters. Připomněla, že Evropa snížila dovoz ruského plynu po invazi Moskvy na Ukrajinu a jeden z hlavních plynovodů byl poškozen dosud nevysvětlenými výbuchy.
Jak si cenově stojí typický český kapr a bramborový salát oproti jiným světovým tradičním jídlům? Překvapivě dobře
08.12.2022 PRAHA – Podle studie, kterou provedla sociální investiční síť eToro ve 13 zemích na třech kontinentech, čeká rodiny v Německu letos možná nejdražší štědrovečerní večeře na světě.
Válečná ekonomika: Šokující předpovědi Saxo Bank pro rok 2023 nepotěší Macrona, příznivce Brexitu ani evropské antifederalisty
08.12.2022 Společnost Saxo Bank, specialista na online obchodování a investice, vydala svou pravidelnou publikaci 10 šokujících předpovědí na rok 2023. Tyto predikce se zaměřují na řadu nepravděpodobných, ale zároveň podceňovaných událostí, které mají potenciál pořádně rozvířit nejen finanční trhy, ale i politickou a populární kulturu.
MISTROVSTVÍ SVĚTA VE FOTBALE: EXISTUJÍ PARALELY MEZI FTSE A ANGLICKÝM FOTBALEM? A CO SE MOHOU INVESTOŘI NAUČIT OD FOTBALOVÉHO MISTRA?
22.11.2022 Hlavní body: • Skutečný stav fotbalu v Anglii se patrně nehodnotí dle síly národního týmu, ale kvality anglické Premier League. Její rozmanitost je zdrojem trvalé síly. Totéž lze říci i o akciovém indexu FTSE All-share. • Od slavné „otočky“ Johana Cruyffa uplynulo už několik desetiletí. Byla to taková ukázka fotbalového mistrovství, že podle legendy soupeř Cruyffa na hřišti stále hledá. Ve finančních kruzích je „otočkou“, kterou investoři vyhlíží, potenciální pivot amerického Federálního rezervního systému (Fed). • Jaké scénáře se mohou odehrát na turnaji? Jak daleko se Anglie dostane tentokrát? Budou Nizozemci hledat inspiraci u dávných hrdinů, jako byl Cruyff? A co Brazílie? Mohou Francouzi dosáhnout dalšího finále? A přišel konečně čas Lionela Messiho?
Coface: Světový růst ekonomiky by měl příští rok klesnout pod dvě procenta
01.11.2022 Světový růst ekonomiky by měl příští rok klesnout pod dvě procenta, odhadla světová úvěrová pojišťovna Coface, která revidovala směrem dolů své prognózy růstu HDP a hodnocení jednotlivých zemí a sektorů. Vyplývá to ze čtvrtletní analýzy Coface Barometr. Světový růst byl pod dvěma procenty už v letech 2001, 2008, 2009 a 2020.
Navyšování věku odchodu do důchodu se děje i v řadě jiných zemí EU, Česko by nebylo výjimkou. Penzijnímu systému by pomohlo
12.10.2022 Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka dnes uvedl, že navýšení věku odchodu do důchodu je v ČR nevyhnutelné, a to nejpozději kolem roku 2030. Pokud se tak stane, nebude ČR v rámci EU žádnou výjimkou. Byť je pravda, že dle nyní platné legislativy jednotlivých zemí EU by měl být v roce 2033 průměrný věk odchodu do důchodu v Unii stále jen 65,5 roku (viz tabulka níže). Tento údaj plyne z aktuálně schválené legislativy jednotlivých zemích EU týkající se právě penzijní problematiky. Některé země EU ovšem rozhodly navázat věk odchodu do důchodu na vývoj délky života (viz opět tabulka níže), takže v těchto zemích již v roce 2033 může být věk odchodu do důchodu vyšší než ten aktuálně daný nebo aktuálně plánovaný.
Plán EU na boj s drahými energiemi
12.09.2022 Evropská unie má plán, jak bojovat s drahými energiemi. Shoda ovšem panuje jen v obecné rovině, v detailech zatím evropský plán hodně “drhne”. Ministři pro energetiku se shodli na tom, že omezí spotřebu elektřiny ve spotřebních špičkách, uvalí mimořádné daně na ne-plynové výrobce energie, zavede strop na ceny plynu a zajistí dostatek likvidity producentům energií, pro které je při vysoké volatilitě velmi obtížné uzavírat obchody na burze. Nejvíce otazníků visí nad zastropováním cen plynu a nad mimořádným zdaněním energetických společností.
Rozbřesk: Evropský plán na boj s drahými energiemi zatím přináší víc otázek než odpovědí
12.09.2022 Evropská unie má plán, jak bojovat s drahými energiemi. Shoda ovšem panuje jen v obecné rovině, v detailech zatím evropský plán hodně “drhne”. Ministři pro energetiku se shodli na tom, že omezí spotřebu elektřiny ve spotřebních špičkách, uvalí mimořádné daně na ne-plynové výrobce energie, zavede strop na ceny plynu a zajistí dostatek likvidity producentům energií, pro které je při vysoké volatilitě velmi obtížné uzavírat obchody na burze. Nejvíce otazníků visí nad zastropováním cen plynu a nad mimořádným zdaněním energetických společností.
Alžběta II. smyslem pro řád a oddanost monarchii vytvořila doslova bilionovou hodnotu
09.09.2022 Zesnulá královna Alžběta II. vstupuje do dějin nejen jako nejdéle vládnoucí britský monarcha, ale též „nejhodnotnější“. Pokud by britská královská rodina představovala firmu, byla by její značka, „brand“, jednou z nejhodnotnějších na světě.
Dánsko ukončilo téměř desetileté období záporných úrokových sazeb
08.09.2022 Měnový výbor dánské centrální banky dnes zvýšil základní úrokovou sazbu o 0,75 procentního bodu na 0,65 procenta. Dánsko tak ukončilo téměř deset let trvající období záporných úrokových sazeb, upozornila agentura Reuters. Dánská centrální banka svým dnešním rozhodnutím navázala na podobné zvýšení Evropskou centrální bankou (ECB).
Bulharsko zvažuje dlouhodobý kontrakt na plyn s Gazpromem. Byla by to „rána“ pro Brusel
07.08.2022 Bulharsko zvažuje zahájení jednání o dlouhodobém kontraktu na dodávky plynu s ruským podnikem Gazprom. Náměstek ministra energetiky bulharské úřednické vlády, Elenko Božkov, to v pátek uvedl v rozhovoru pro místní televizi.
Index prosperity Česka: Česko má nejhustší železniční síť v EU, ale nejméně spokojené uživatele silnic. Infrastrukturu oslabuje malé pokrytí rychlým internetem
19.07.2022 Česká republika má ve srovnání s členskými státy Evropské unie dvanáctou nejlepší úroveň infrastruktury a digitalizace. Vyplývá to z 6. pilíře Indexu prosperity Česka. Podle výsledků analýzy má Česko nejhustší železniční síť, v hodnocení stavu silnic je ale páté nejhorší. V digitalizaci pak Česko zaostává zejména v nízkém pokrytí vysokorychlostním internetem a nižší úrovni digitalizace státní správy.
Eurozónu tvoří 19 členských zemí EU, dvacátou zemí bude Chorvatsko
24.06.2022 - Evropská měnová unie (EMU) vznikla na základě Smlouvy o EU 1. ledna 1999, kdy 11 zemí unie začalo v bezhotovostním styku používat euro. O rok později (1. ledna 2000) převzala Evropská centrální banka (ECB) úlohy národních centrálních bank. Od 1. ledna 2002 byly v zemích EMU do oběhu uvedeny první bankovky a mince eura, které se dva měsíce používaly současně s národními měnami. Jedinou měnou je euro v zemích EMU od 1. března 2002.
Úsporný energetický tarif neřeší podstatu problému, pouze plošně na dluh maskuje jeho příznaky. Fialova vláda musí začít řešit podstatu problému – mohla si i vytáhnout více na dividendě ČEZ
20.06.2022 Úsporný energetický tarif, který připravuje ministerstvo průmyslu a obchodu, lidem pomůže jen nepatrně. Nejběžněji přibližně v rozsahu pěti až deseti procent. Například vytápění a ohřev vody běžného rodinného domku plynem vyjde společně s platbou za napájení elektrických spotřebičů na zhruba 95 tisíc korun ročně. Pokud je zdrojem energie elektřina, a k vytápění slouží třeba přímotop, pak je třeba počítat s náklady až kolem 115 tisíc korun ročně. Tyto náklady navíc v nadcházející topné sezóně dále vzrostou.
Ekonomika EU v prvním čtvrtletí vzrostla o 0,7 procenta, čekal se slabší růst
08.06.2022 Ekonomika Evropské unie i zemí eurozóny v prvním čtvrtletí rostla rychleji, než se předpokládalo. Hrubý domácí produkt (HDP) celé unie vzrostl ve srovnání s předchozím čtvrtletím o 0,7 procenta, uvedl v dnešní zpřesněné zprávě evropský statistický úřad Eurostat. V předběžné zprávě zveřejněné před měsícem uváděl růst o 0,4 procenta.
Pokud chce Česko mít euro před rokem 2030, musí vláda už teď propouštět, zvyšovat daně a nevymýšlet nové dávky jako 5000 korun na dítě
07.06.2022 Evropská centrální banka (ECB) bude muset už ve druhé polovině letošního roku razantně zvedat úrokové sazby. Ve své nové analýze tak praví experti Bank of America, druhé největší banky ve Spojených státech. Soudí, že ECB zvýší svoji základní úrokovou sazbu hned o 0,5 procentního bodu jak na svém červencovém, tak zářijovém zasedání.
Evropská komise schválila Chorvatsku zavedení eura od ledna příštího roku
02.06.2022 Chorvatsko včera udělalo klíčový krok na cestě k tomu, aby od ledna příštího roku mohlo jako svou měnu začít používat euro. Evropská komise dospěla k závěru, že země plní všechna potřebná kritéria a může se za sedm měsíců stát dvacátým členem eurozóny. Chorvatský parlament již potřebný zákon schválil a definitivní slovo budou mít v červenci členské země, jejichž souhlas by měl být spíše formalitou. Dalších šest zemí včetně Česka podle komise plní jen část nutných podmínek na cestě ke společné měně.
Dun & Bradstreet: Ve většině zemí světa loni ubylo bankrotů firem
01.06.2022 Navzdory pandemii covidu-19 loni většina zemí světa zaznamenala pokles počtu firemních bankrotů. Nejlépe se dařilo podnikům v Nizozemsku, kde se počet bankrotů snížil o 42 procent. Naopak na Ukrajině o 306 procent vzrostl, vyplývá z analýzy společnosti Dun & Bradstreet. V České republice se počet krachů firem zvýšil o devět procent.
Rosněfť i Gazprom vyplatí historicky rekordní dividendu, Putin přitom vypne plyn i Dánsku. Energetickým podnikům v rukou Kremlu citelně zvyšuje ziskovost fiasko EU s uvalováním embarga
30.05.2022 Ruské energetické podniky ovládané Kremlem, ropná Rosněfť a plynárenský Gazprom, vyplatí letos historicky rekordní dividendu. K vysokým ziskům jim pomáhá zejména EU, která hrozí embargem, čímž vyhání cenu ropy i plynu výše, ale nezavádí jej, takže Rusko prodává stále hodně, a navíc ještě draze.
Denní makroekonomické postřehy: Příležitost pro “severský model” 26/05/2022
26.05.2022 IDEA: Skandinávské akciové trhy dlouhodobě dosahují lepších výsledků (viz graf), přičemž v posledních 15 letech byl severský trh sedmkrát nejvíce výkonný ze všech vyspělých zemí světa. Vedou si tak vysoko nad očekávání, neboť tvoří pouhá 2 % světového HDP a tržní kapitalizace a 0,3 % populace.
Tempo růstu ekonomiky EU v prvním čtvrtletí zpomalilo na 0,4 procenta
17.05.2022 Ekonomika Evropské unie v prvním čtvrtletí vzrostla podle sezoně přepočtených údajů proti předchozímu kvartálu o 0,4 procenta. Tempo růstu tak proti posledním třem měsícům loňského roku zpomalilo o desetinu procentního bodu. Ve zpřesněné zprávě, která potvrdila údaje z dubnového rychlého odhadu, to dnes uvedl statistický úřad Eurostat.
Chorvatský parlament schválil zákon o zavedení eura jako oficiální měny
13.05.2022 Chorvatský parlament dnes podle očekávání schválil většinou hlasů zákon o zavedení eura jako oficiální měny v zemi. Podle chorvatských médií ve 151členném Saboru tento právní akt podpořilo 113 přítomných poslanců, 17 bylo proti a jeden se hlasování zdržel.
Na ruském plynu jsou v EU nejvíc závislé Česká republika a Lotyšsko
26.04.2022 Rusko je dlouhodobě největším dodavatelem zemního plynu do Evropy, podle údajů Eurostatu ještě v roce 2020 zajišťovalo téměř 40 procent spotřeby plynu v Evropské unii. Unijní statistická agentura uvádí, že na ruském plynu jsou nejvíce závislé Česká republika a Lotyšsko, kde tvoří 100 procent spotřeby, následují Maďarsko a Slovensko. Naopak několik zemí nedováží ruský plyn vůbec. Mezi nimi Eurostat uvádí i Rakousko, které ale podle šéfa rakouského energetického regulačního úřadu E-Control závisí na ruském plynu z 80 procent.
Vládní dluh zemí EU loni mírně klesl, snížil se i rozpočtový deficit
22.04.2022 Vládní dluh zemí Evropské unie se loni snížil na 88,1 z předloňských 90 procent hrubého domácího produktu (HDP). Proti roku 2020, kdy na hospodářství začala dopadat koronavirová pandemie, klesl loni i rozpočtový deficit členských zemí, a to ze 6,8 na 4,7 procenta HDP. Oznámil to dnes evropský statistický úřad Eurostat. Česká republika se podle jeho údajů řadila k menšině zemí, kde se dluh i deficit zvýšily, Česko ale stále patřilo k nejméně zadluženým státům EU.
Vládní dluh zemí EU loni mírně klesl, snížil se i rozpočtový deficit
22.04.2022 Vládní dluh zemí Evropské unie se loni snížil na 88,1 z předloňských 90 procent hrubého domácího produktu (HDP). Proti roku 2020, kdy na hospodářství začala dopadat koronavirová pandemie, klesl loni i rozpočtový deficit členských zemí, a to ze 6,8 na 4,7 procenta HDP. Oznámil to dnes evropský statistický úřad Eurostat. Česká republika se podle jeho údajů řadila k menšině zemí, kde se dluh i deficit zvýšily, Česko ale stále patřilo k nejméně zadluženým státům EU.
Invesco: Energetická bezpečnost po ruské invazi: Jaké možnosti má EU?
01.04.2022 Použití energií jako „zbraní“ by mohlo mít pro EU vážné důsledky vzhledem k její velké závislosti na dodávkách ruského plynu. EU by si mohla v létě vytvořit zásoby zemního plynu a diverzifikovat svůj energetický mix, aby se zbavila závislosti na Rusku, pokud by stále tekl.
Analýza společnosti Invesco: Hospodářské a tržní důsledky války
03.03.2022 Společnost Invesco vyčíslila dopady ruské invaze na Ukrajinu. Odhaduje, že by mohla snížit celosvětový HDP o 0,5-1,0 % (a zároveň zvýšit inflaci), avšak politická podpora to může utlumit. Pro obyvatele Ukrajiny je to velká tragédie. Musí se cítit osamoceni v boji proti velkému, tyranskému útočníkovi. Ještě horší je, že světové finanční trhy, které se při zprávě o invazi dostaly do dočasného útlumu, minulý pátek zřejmě čerpaly útěchu z počátečního rychlého postupu ruských sil (pravděpodobně v domnění, že konflikt bude krátkodobý) a z omezené povahy sankcí uvalených Západem. Situace se však o víkendu zkomplikovala zprávami o úporném odporu ukrajinských sil a smysluplnějších sankcích.
Alžběta II a královská rodina jsou značky hodnotnější než Shell nebo Marks & Spencer, jen „brand“ samotné královny má hodnotu přes bilion korun. Monarchie přitom pro Brity není drahá
06.02.2022 Královna Alžběta II., která dneškem završuje 70 let na trůnu, je nejen nejdéle vládnoucím britským monarchou historie, ale též nejvýdělečnějším. Pokud by britská královská rodina představovala firmu, byla by její značka, „brand“, jednou z nejhodnotnějších na světě.
Americký akciový trh obnoví růst
04.02.2022 Hlavní americké akciové indexy výrazně poklesly. NASDAQ Composite ztratil 3,7 %, Dow Jones se propadl o 1,4 % a S&P 500 klesl o 2,4 %. Japonské akciové indexy ráno uzavřely týden se ziskem 0,7 %.
EUR/JPY. Vzrušení kvůli Ukrajině: japonský jen slízl smetanu
27.01.2022 Obchodování dolarových párů je dnes riskantní: výsledky lednového zasedání Federálního rezervního systému mohou poopravit fundamentální obraz a posílit či oslabit pozici americké měny. Neměli bychom zapomínat ani na rizika falešných cenových pohybů, zvlášť v krátkém období mezi zveřejněním závěrečného komuniké a tiskovou konferencí předsedy Fedu Jeroma Powella.
Jádro musí být Bruselem uznáno bez přechodnosti a bez diskriminace, žádá správně česká vláda
05.01.2022 Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela včera uvedl, že investice do jaderných zdrojů nesmí Evropská komise označit za přechodné. Nesmí být podle něj ani nijak jinak diskriminovány. Tato slova signalizují, že vláda si je po počátečním poměrně vřelém přijetí stále více vědoma potenciálních překážek, jež celý návrh Evropské komise uznat jádro jako zelený zdroj obsahuje. A náležitě reaguje.
Dánsko chce mít do roku 2030 vnitrostátní leteckou dopravu bez emisí
03.01.2022 Dánsko chce mít do roku 2030 vnitrostátní leteckou dopravu bez emisí, oznámila v novoročním projevu premiérka Mette Frederiksenová. Připustila ale zároveň, že řešení k dosažení tohoto cíle její vláda teprve musí připravit. Dánsko má v úmyslu do roku 2030 snížit celkový objem uhlíkových emisí o 70 procent ve srovnání s rokem 1990, uvedla BBC.
Euro používá 19 z 27 členských zemí EU
30.12.2021 Základní fakta o evropské měně euro k 20. výročí (1. ledna) zavedení eura do oběhu v zemích Evropské měnové unie (EMU):
Ropa zlevňuje kvůli opatřením proti omikronu a obavám o čínskou ekonomiku
09.12.2021 Ceny ropy se dnes snižují kvůli obavám ohledně vývoje poptávky po pohonných hmotách. Investory znepokojuje zpřísňování koronavirových restrikcí v důsledku nové varianty omikron. Zhoršení ratingů dvou velkých čínských developerských společností navíc posílilo obavy ohledně zdraví čínské ekonomiky, která je největším dovozcem ropy na světě.
Růst cen bytů o 14,5 procenta v ČR byl ve 2. čtvrtletí třetí nejvyšší v EU
07.10.2021 Meziroční růst cen domů a bytů v Česku ve druhém čtvrtletí zrychlil na 14,5 procenta, což je nejvíce za posledních šest let. O čtvrtletí dřív se ceny zvýšily o 12,1 procenta. Mezi zeměmi Evropské unie byl růst třetí nejvyšší. V porovnání s prvním čtvrtletím se ceny zvýšily o 3,9 procenta. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil evropský statistický úřad Eurostat. V EU ceny meziročně vzrostly v průměru o 7,3 procenta.
Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (4.10.2021)
04.10.2021 V minulém týdnu jsme se nedočkali žádného obchodu na měnovém páru EUR/USD podle mého týdenního komentáře, protože nedošlo k žádnému prolomení mé naplánované vstupní S/R zóny. Týden tak byl bez obchodu podle této strategie na tomto trhu.
EU schválila plány obnovy prvním 12 zemím, dostanou miliardy z krizového fondu
13.07.2021 Státy Evropské unie dnes schválily prvních 12 národních plánů obnovy, díky čemuž budou moci členské země začít v příštích týdnech čerpat peníze z mimořádného fondu na obnovu ekonomiky po koronavirové krizi. Ministři financí odsouhlasili mezi jinými příspěvky pro Itálii nebo Španělsko, což jsou země, které budou největšími příjemci z fondu o celkovém objemu 750 miliard eur (asi 19,1 bilionu Kč).
Růst cen domů a bytů v ČR byl v 1. čtvrtletí čtvrtý nejvyšší v EU
08.07.2021 Meziroční růst cen domů a bytů v Česku v prvním čtvrtletí zrychlil na 11,9 procenta, o čtvrtletí dřív se ceny zvýšily o 8,9 procenta. Mezi zeměmi Evropské unie byl růst čtvrtý nejvyšší, stejně jako na konci loňského roku. V porovnání s posledním čtvrtletím 2020 se ceny zvýšily o 4,6 procenta. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil evropský statistický úřad Eurostat. V EU ceny meziročně vzrostly v průměru o 6,1 procenta.
Související klíčová slova:
Zvyšování sazeb | Invaze | Člen bankovní rady | Cena stříbra | Zbrojovka | Premiér Andrej Babiš | Fibo | Analytický tým FXstreet.cz | Evropský blok | Akcie Komerční banky | Analytik eTrader | Výnosy dluhopisů | HSBC | Manipulace s akciovým trhem | Evropský datový kalendář | Kurzy euro | LYNX | Deficit veřejných financí | Vládní dluhopisy | CYMAP | Onet | Výrobce hraček | Dopady pandemie COVID-19 | Cena zemního plynu ve Spojených státech | AstraZeneca Covid-19 | Kč/EUR | Zajišťování | Bloomberg komoditní index | Koronavirové krize | Egypt | Reporting | Australská centrální banka | Jihoevropské státy | Zkušenosti | Cenová hladina | Konsorcium | Alphabet | Zpravodajské události | Refinitiv | Uber | Důchody | Měna ve Švédsku | USD/PLN | Byty v ČR | Correctiv | Apetit investorů | Sekce měnové | Veřejné finance | Průmyslová výroba v lednu | Měnový kurz | Ropná firma | Citibank | Valdis Dombrovskis | Pfizer | Die Zeit | Uzavření příměří | Viktor Orbán | PLATINUM | Obchodník | Zpravodajský server | Největší americký výrobce léků | EUR | Poor's Publishing | Řecko | Mince | Trend | Pokles sazeb | Investiční firma | Inflační čísla | Velikost fondu | Zavedení jednotné měny | Produkce energií | Bank of Japan | Německý ministr financí | Plány obnovy | MUFG | Saxo Bank zkušenosti | Citigroup | Problémy Německa | Volatility | Výrobní PMI | Mezinárodní měnový fond | Očekávané výsledky | Automobilka Volkswagen | Infografika | České životní pojištění | Statistiky | Tempo růstu | Rozpočet EU | WTO | Investiční banky | Globální ratingové agentury | Korelace | Kurzy devizového trhu | Dovednosti | Zdanění nadnárodních společností | Chytrý Honza | Prodej zboží | Londýnské akciové burzy | Taylor Swiftová | Prohlášení čínské vlády | Komunita | Výkyvy | Společnost Tesla | Rating AAA | Pojišťovna | Britská libra | Aktiva | Ruské invaze na Ukrajinu | Finsko | Vládní opatření | EURJPY | Společnost Saxo Bank | Měna v Rakousku | Jemen | Bezpečné útočiště | Crown | Schodek státního rozpočtu | Míra úspor | Stabilní směnný kurz | CHNComp | Tržní hodnota akcií | Snížení emisí | Evropská komise | Srbsko | Statistics | Zavedení eura v ČR | České vlády | Sazby daně | Kolaps | Pravděpodobnost | Japonská měna | Organizace zemí vyvážejících ropu | SP500 | Neziskové organizace | Křížové mince | Oslabování měny | Mezinárodní ratingová agentura | EURCHF | Hluboká recese | Devizoví obchodníci | Fond obnovy | Tempo růstu ekonomiky | Danske Bank | ASX200I | Výbor dánské centrální banky | Tuzemská ekonomika | ISM ve službách | Cenové stability | Slábnutí koruny | Internetový obchod | Index PX | Počet firem v insolvenci | Labouristé | Více peněz | Hospodářská opatření | Letecké společnosti | Futures kontrakt | Měnový převodník | Evropský systém centrálních bank | Cenné kovy | Zasedání ECB | Nárůst cen energií | FTSE MIB | Nákup fyzického zlata | Diverzifikace | Nifty 50 | František Táborský | GRAGENL | Raketové útoky | Český statistický úřad | COSEASH | Gold | iShares STOXX Europe 600 UCITS ETF | Unijní činitelé | Analytický tým | Výhled ekonomiky | Zmírnění chudoby | Goldman Sachs | Koncern Volkswagen | Reality | První obchodní den | Jen-tchien v Číně | Estonsko | ATXINDX | Inspirace | PLN | Lagardeová | čnBlog | Poplatky | Přísná opatření | GDP | Rostoucí ceny | Premiéři zemí Evropské unie | Asijské akcie | BrandZTop 100 | OrganiGram Holdings | Ukrajinský prezident | Ruský vývoz plynu | Růst sazeb | Německý DAX | Pokračování poklesu | Financial Times | EFSF | Snížení produkce | Expanze | Exchange | Evropské záležitosti | Dividenda ČEZ | Hrubý domácí produkt (HDP) | Ministryně hospodářství | Realizace měnové reformy | Ruská invaze na Ukrajinu | Investing | Propad cen | Typ brokera | Velké finanční instituce | Schopnost řešit problémy | Rostoucí inflace | Embargo na ruskou ropu | Investice do infrastruktury | ESTALSE | Saúdská Arábie | Bluetooth | Konzervativní strana | Nová data | Petr Fiala | Nezaměstnanost | Pandemie | Růst cen | Deflace | Pandemie COVID-19 | Glencore | Panenské Ostrovy | Zpráva | Zero Hedge | Španělský premiér | Snížení úrokových sazeb | Exchange Traded Funds | Finanční instrumenty | USD index | Reálné zhodnocení | Bloomberg TV | ČSÚ | Dolarový index | Strach | Dividendy | Ekonomika Spojených států | Bankovní rada ČNB | Analýzy | Burza | Inflace v zemích EU | Obchod Amazon | Randal Quarles | FTSE100 | Nejvyšší inflace | Brexit | Palle Sörensen | Velké ekonomiky | Nastavení úrokových sazeb | Japonská automobilka | Obchodovat forex | Plovoucí kurz | Dun & Bradstreet | Index Cboe | Náklady na obsluhu dluhu | Florin Citsu | Tvorba fixního kapitálu | Bez poplatku | Rozpočtový přebytek | Vysoké riziko | OMXC 20 | Cena zlata | Zvýšení úrokové sazby | Afrika | Peter Garnry | Akcie dnes | Digitální měna | Risk On | Úřad Eurostat | Porušení pravidel | Důchodové systémy | Huawei Technologies | Dodávky ruského plynu | Konec eura | Půjčky pro firmy | NZD/USD | Včerejší obchodování | Vývoj ceny ropy WTI | Základní úrokové sazby | Ošetřovné | Nové kvantitativní uvolňování | Eurokomisaři | Celosvětový HDP | Dluhopisy | Petr Zahradník | Index OMXC 20 | CanniMed Therapeutics | Chorvatský parlament | Gap | Dnešní zvýšení úroků | Norové | Virus Covid-19 | Pojišťovací společnosti | Maloobchod | Bývalý prezident | Konflikty | Harald Modrozub | Propad cen ropy | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Měna v Maďarsku | Záchranný fond | Míra inflace v EU | Parlament dnes | Nové bankovky | Mateřské měny | Standard & Poor's 500 | Evropská měna | Události roku | ETC | Invesco | Britové | SaxoTrader GO | Premier League | Evropský výrobce letecké techniky | Nizozemsko | Vývoj ceny ropy Brent | Dollar Index | Investiční analytik | Rumunský ministr financí | Mimořádný stav | Morningstar | Prudký pokles | BP | Den daňové svobody | Zastavení vakcíny AstraZeneca | Andrej Čírtek | Lídři EU | Důchodový věk | David Marek | Prognóza Evropské komise | Uvolnění měnové politiky | Konopí | ČSOB | Garance | MFF | Nabídka Aramco | Hlavní události | Bohatí | Čerpání evropských peněz | CZK | Nord Stream | CISCO | Euroval | Zestátnění ČEZ | Výhled | SIX | Zasedání Evropské centrální banky | Řecká krize | Ochrana před záporným zůstatkem | Polský premiér | NATO Jens Stoltenberg | Risk-off | Trpělivost | Wall Street Journal | Političtí vůdci | HUF | Reálné výnosy | Obrovské peníze | EIA | Czechoslovak Group (CSG) | Bancor | Americký prezident | Optimismus investorů | Nigérie | Tiff Macklem | Breakout | Záporný úrok | Italský premiér Giuseppe Conte | Mezinárodní organizace pro vinnou révu a víno | Summit Evropské unie | Wealth | Nové dánské platidlo | Onet.pl | YTD | Směnné kurzy | Italské dluhopisy | Eurovision Stock Contest | Podnikatelská důvěra | Rystad | Pozitivní sentiment | Balík akcií | Britské akcie | Breakout Trader | Průmysl | Měna převody | Nejobchodovanější akcie | Antivirus | Inflace | Oblíbenost koruny | Vývoj měnového páru | Bankovní fond | Irská ekonomika | Výroba v eurozóně | Zdravotní péče | Irsko | Nová drachma | Centrální banky | RWE | Mistrovství světa ve fotbale | Cum-ex | Koronavir | Válka | Česká měna | Přijetí | Globální obchod | IT společnosti | Donohoe | New York | NFP report | Polská centrální banka | Ratingové hodnocení | Poplatek | Ratingová agentura | NICE | Výrazný růst | Dnešní makroekonomické ukazatele | Rozpočtové deficity | Hospodaření vlády | American Airlines | Covid | Marshallův plán | Airbus | Kongres | Lidovci | Domácnosti | Opatření proti koronaviru | Leva | Macron | Suroviny | China Evergrande | Vstup do ERM II | Obchodní války mezi USA a Čínou | Peru | Jacinda Ardernová | T-Mobile Czech Republic | Zasedání Světového ekonomického fóra | Turecko | Spotřební daně | Ekonomiky zasažené krizí | Ceny čokolády | Pandemie koronaviru | HKEX | Švédská vláda | Evropský systém | Spotřebitelský indikátor | Správci fondů | Středoafrická republika | Alibaba | Snižování sazeb | Přímé zahraniční investice | Bilion | Donald Trump | Czech Fund | Louise Dicksonová | Ropa Brent | EUR/DKK | Sudán | Izrael | Vice | POLWIGI | Prezident Trump | Futures | Šéf automobilky Tesla | Vyjednávání o vystoupení | Jeff Bezos | Zhoršení ratingu Francie | Tajné tištění peněz | Akcie Gazpromu | Odchod z EU | Komerční banka | Jihoevropské země | Akciové trhy | Měna v Anglii | BankID | Pokročilé nástroje | Měnový konvertor | Surové ropy | Zavedení digitální daně | Akcie USA | Obchodní seance | Cestovní ruch | CFA Institute | Bankovky | Zvýšení úroků v Dánsku | Vývoj zlata | Odvětví | Atradius | Pomoc ekonomice | Tesla Inc. | Nykredit Bank | Utahování měnové politiky | Řízení rizika | Formuláře W-8BEN | Svobodný stát | Nejdůležitější ekonomické události | Krizový fond | Další růst | Hedžový fond | CL | Aktuální problémy | CSG | Marks & Spencer | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Obavy z brexitu | Měnové reformy | Aktivní obchodování | Mluvčí německé vlády | Směnný kurz | Erste Group | MIFID | Ceny ve výrobní sféře | Světové centrální banky | Terminál | TSX30 | Snižování úrokových sazeb | Plynovody | Ceny zemního plynu | Analytici | Maďarský premiér | Šokující předpovědi Saxo Bank pro rok 2023 | Skotsko | Moldavsko | Moody's | Omezení dodávek | Thajsko | Dánsko - burza | Výhled české ekonomiky | Největší primární nabídka akcií | Očekávání analytiků | Sebastian Kurz | Inside | Shanghai Composite | Charles Michel | Měny převodník | Bukurešť | E-Control | Rušení objednávek | Vatikán | Poslanec | Protiinflační tlaky | Nákup akcií | Míra úspor domácností | G7 | Tuzemská inflace | Rozpočtový rámec | Dopravní sektor | Řecký premiér | Stabilizační mechanismus | Nižší produkce | Odbory | Penny stock | Vývoj na dluhopisovém trhu | Tamás Varga | Jihokorejská vláda | Cena palladia | Přístav v Číně | Plán EU | Amyris | Kilogram ryzího zlata | Měnový systém v Dánsku | Merlin Entertainments | Kč/USD | Evropský fond finanční stability | Slovinsko | SaxoSelect | Oddělení forexu | Objem rozpočtu EU | Inflace cen | Japonská vláda | Monetární unie | Nová dánská koruna | Varšava | Měna fondu | Předsedové vlád | Monetární politika | Inflace v Japonsku | Kurzy ČSOB | Deutsche Bank | Hamás | Ekonomika Německo | Ceny elektřiny | Konflikt v Evropě | Akciový index PX | Cla USA | Oblasti Dánska | Obchodní války | Byznys | Rozdíly v názorech | Ministři financí Evropské unie | BrandZTop | Země EU | Francouzský CAC 40 | Christine Lagarde | Investování do akcií | Oldřich Dědek | Array Biopharma | Marketingová komunikace | Washington | Asijské indexy | Zvolení Donalda Trumpa | Pokles ceny | DJIA | Farmaceutická společnost | Aktuální hodnoty měny | STP | BNP Paribas | Videokonference | Cara Therapeautics | Wegovy | Pandemie covidu-19 | TLTRO | Chování obchodníků | Zbyněk Stanjura | United Technologies | Nomura | Graf | Úsilí | Hypoteční banka | EU Tax Observatory | Šíření nákazy | Hong Kong Exchanges and Clearing (HKEX) | Portu | Palau | Pierre Moscovici | Očekávání trhu | Čech | Měnové kurzy dolar | ECB dnes | Výkonná ředitelka | Národní zájmy | Mluvčí EK | RIGSEIN | Martin Sklenář | iShares Listed Private Equity UCITS ETF | W-8BEN | IKEA | LNVILSE | Odhodlání | GW Pharmaceuticals | Výnosy | Poptávka | Dánská koruna | Údaje o inflaci | Saxo London | Konglomerát | Short pozice | Merkelová a Macron | Vývoz plynu do Evropy | Mechanismus ERM | Španělé | Ekonomický přínos | Zákon o zavedení eura | Úspěšné obchodování | Zaměstnanost | Nacistická říše | Kateřina Kirakosjan | Ekonomiky | Analytik ČSOB | Čerpání peněz z fondů | Investování do ETF | Opatření proti šíření koronaviru | Tržní vývoj | Měna v Chorvatsku | Jižní Sudán | PLN/EUR | RBI | Wealth and Trading | Evropský statistický úřad Eurostat | Měna zlotý kurz | Německá automobilka | Rozpočtový schodek | Devizové intervence | První zvýšení sazeb | PKN Orlen | Carry trades | Noční můra | NZDUSD | Ochrana financí | Tisknutí peněz | Negativní dopad | Fitch rating | Bankovní unie | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Průmyslová produkce | Vysoká inflace | Evropský stabilizační mechanismus | Kanadský dolar | Petr Bartoň | Alexandr Lukašenko | Výkyvy cen | Economist | Odpor občanů vůči euru | Snížení schodku | Vývoj kurzu eura | Míra inflace v Číně | Předpovědi Saxo Bank | Cenové hladiny | Státní dluh | Zavedení eura v Chorvatsku | Bydlení | Facebook Inc. | Výpadek příjmů | Efekt Taylor Swiftové | EURGBP | Peníze | Krytí dánské koruny | Tomáš Sedláček | Koronavirus v ČR | Sociální sítě | Brent | Globtrex.com | Maloobchodní tržby | Politika | Závazek | HUF/EUR | Stimul | Střet zájmu | Očekávání | Obchodní dohody | Odvetná cla | Státy eurozóny | Hospodaření státu | Expert | MSUKRN$ | Výrobce letecké techniky | Ekonomika EU | Měď | Zpomalení čínské ekonomiky | Evropské burzy | Primární nabídka Aramco | UCITS | Index cen domů | Světové finanční trhy | Lucembursko | Analýza společnosti | Úvěrový program COVID | Margin | Nejnovější údaje | SNY | Karanténa v čínském přístavu | Rada MMF | JPMorgan Chase | Zvýšení sazeb | Graf EURUSD | Akciový index Dow Jones | metodologie | UNDP | FAZ | Eugal | Carsten Brzeski | Emise oxidu uhličitého | Války na Ukrajině | Měna ve Švýcarsku | ETF fondy | Invaze na Ukrajinu | Měnové kurzy kalkulátor | Majetek | Měnový fond | Allianz | Alžírsko | Evropské měny | Financovat | ZEN | Důvěryhodnost | Republikáni | Standard & Poor's | Blockchain | Historie | Hlavní úrokové sazby | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Zprávy z krypto průmyslu | Zásoby ropy | Covid-19 vakcína | Meziroční inflace v ČR | Novozélandský dolar | Obchodování na newyorské burze | Technický výhled trhu | CZK/EUR | Lukáš Kovanda | Nákupy | Index Euro Stoxx 600 | Růst | David Malpass | Kristalina Georgievová | Americká ropná společnost | Analytika | Zboží dlouhodobé spotřeby | Soudní dvůr | SWEDOMX | Indigo | Fiat Chrysler (FCA) | Nabídka | AFP | Příležitosti | Akcie a ETF | Itálie | Snížit úrokové sazby | EUR/CZK | Nárůst cen | Americká lehká ropa | Zavedení záporných úrokových sazeb | Skandinávské unie | Opatření centrálních bank | WhatsApp | MiFID II | Akcie firmy | MetaTrader | Měnový výbor Bank of England | Akcie AstraZenecy | Evergrande Group | Dluh vlád | Revolut Securities Europe | BH Securities | Drobní investoři | Krize eura | Světové finanční krize | Fundamentální analýza | Hedžové fondy | Podnikání na kapitálovém trhu | Národní měny | Období záporných úrokových sazeb | Koronavirus | Akcie v roce 2020 | Měnová politika Evropské centrální banky | Palladiové akcie | Prognóza | Natland | OIV | Výnosová křivka | Premiér Giuseppe Conte | Petr Král | Zastavení vakcíny | Index prosperity Česka | Měnový pár USD/JPY | Výrazný propad | Index prosperity | Asset management | Zásoby ropy v USA | Obligace | Sankce vůči Rusku | Roční míra inflace | Trh práce | Koruna | Potenciál pro růst | Roman Koděra | Swiss | Crypto | RBS | ETF fond | Britská centrální banka | Zavedení eura jako oficiální měny | Veřejný dluh | Aktuální kurzy měn | Kov | CBOE | Hrozba | Eurodluhová unie | Allianz Trade | Měna ve Francii | Akvizice | Spotřebitel | Exxon Mobil | Pochybnosti | Ben Broadbent | Finanční společnosti | Světová válka | Bývalý šéf americké centrální banky | Soukromí zaměstnavatelé | Riziko redenominace | Dánská centrální banka | Obrovské ztráty | Konsolidace | Republikán | Conference Board | Švédská inflace | Aplikace Revolut | Ropná firma Saudi Aramco | Nastavení měnové politiky | Objem obchodů | Petr Kupec | Růst cen v Česku | Saxo Trader | Koronavirová krize | Velká Británie | Peer-to-peer | Spolupráce | Evropské ekonomiky | Obrat trendu | George Soros | Snížit emise | Americká centrální banka | Indikátor | Nordea | Technologické akcie | ECU | Akcie Saxo Bank | Americké Panenské ostrovy | Kurzy dolar | Long | Chování | Kontrakty | Hospodářské krize | Devalvace | Inflace v eurozóně | Ropné společnosti | Makroekonomická data | EBay | Držení akcií | Evergrande | KoroNERV-20 | Energie v Evropě | Lira | Akciový index OMXC | Možný hedging | Umělá inteligence | Označení pro měnu | LYNX Trading | Bosna | Šéf americké diplomacie | Online obchodování | Moskva | Národní ekonomická rada vlády | Unijní země | Investiční portfolio | Zasedání centrálních bank | Panama papers | Seat | Saxo | Thyssenkrupp | AUD | Výnosové křivky | PSA Group | Hodnota dolaru | Portál FXstreet.cz | Sociální investiční síť | Vybrané měny | S&P500 | Energetická krize v Evropě | Úrokové sazby | Meziroční růst | Autonomní oblasti Dánska | BIC | Cvičení | Šéfové států | Americké státní dluhopisy | Korporátní daň | Niger | Oslabení eura | Ranní okénko | Vývoj kurzu | Drahé energie | Proočkovanost | Růst světového obchodu | Premiér Mark Rutte | Trh | Michal Brožka | TOP 09 | Listopadová inflace | Alstom | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Ruský plyn | Deficit rozpočtu | SAE | Používaná platidla | KDU-ČSL | Karlsruhe | Národní bezpečnost | Novela zákona o ČNB | Prezidenti a premiéři | Kapitálové strategie | Zkušenost | Portfolio manažer | MSCI | Friedrich Merz | Náš měnový systém | EMU | Autonomní oblasti | Bollingerova pásma | Problémy | Šíření viru | ICU | Reserve Bank of Australia | Fialova vláda | Průměrné mzdy | Rabobank | Ruský vývoz plynu do Evropy | Vrácení daně | Rubl | Finanční úřad | Společnosti | Polská průmyslová produkce | Index | Měnové kurzy Česká spořitelna | Komoditní index | Studie | Platidla | Portfolio management | Parlamentní volby | ECB Christine Lagardeová | Plyn v rublech | SaxoStrats | Rezervní měny | Elektřina | MMF | Výrobní ceny | Zahraniční firmy | Vládní koalice | TradingView | Eura | Komise | Pojištění vkladů | Nejistoty | Kurz koruny | Tržní kapitalizace | DKK/CZK | Kapitál | Vývoj eura | Ministr zahraničí | Jiří Rusnok | FinTech | Posílení | Index KOSPI | Guvernér japonské centrální banky | Měna v Dánsku | Fondy ETF | Kurz libry | Ceny plynu | Agentura Reuters | Eras | Dánské platidlo | Generální tajemník NATO | Rumunsko | Vstup do ERM | Dostatek likvidity | Maďarsko | Týdenní shrnutí | Majitel | Ministerstvo obchodu | Klimatické změny | Ministerstvo práce | iShares Listed Private Equity | Dluhopis | EP | S&P | Čerpání peněz z fondů EU | Covidové krize | Americké ministerstvo obchodu | Vít Hradil | Objednávky | Revolut Securities | Americké měny | Unie | Kurzy ČNB | Rigsdaler | Chod ekonomiky | Abhijit Banerjee | Data z ekonomiky | Důvěra investorů | Investice do palladia | Ukončení investic | Inflační tlaky v české ekonomice | Swiftonomika | Deutsche Bank Securities | Sázky | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Přechod Dánska k elektrickým autům | Vstup do eurozóny | Kurz dolaru | Ministři financí zemí Evropské unie | Evropský stabilizační mechanismus (ESM) | Akciové indexy | Turistika | CZPXIDX | Patrick Drahi | Způsob pomoci jednotlivých zemí | Christine Lagardeová | Shell | Rozpadlé aliance | Moderní dánská koruna | Papírenský průmysl | Fiskální pakt | Ekonomický kalendář | Kvantitativní zpřísňování | Český premiér Petr Fiala | Konjunkturální průzkum | Polský zlotý | Britský premiér | Stárnutí populace | Bankovní rada České národní banky | Mário Centeno | Lídři zemí Evropské unie | Kuvajt | Údaje Eurostatu | Sociální nepokoje | Bank of Canada | IEA | Ekonomický vývoj | Anglie | Podílové fondy | Pozornost trhu | Závislost | AA | Rozpočtová politika | Fitch Solutions | Investiční horizont | Snížení ratingu | Cboe VIX | Vývoj inflace | Hang Seng | Odpor vůči euru | Obchodování s emisními povolenkami | EHP | Trailing Stop | Největší příležitosti | Deficit | Šedá ekonomika | Evropská měnová unie | Akcie v Saxo Bank | Index Stoxx 600 | Statistický úřad | Ceny Bitcoinu | Investor George Soros | Nobelovy ceny za ekonomii | Roku Inc | Angela Merkelová | Podnikání | CCC | Amazon.com Inc. | Budoucnost | Virus | Summit v Bruselu | Růst daní | Cukr | Závislost na ruských energetických surovinách | Obchodní terminál | Zkušenosti klientů | Bankéři | Vklady klientů | Měna v Norsku | ISEQUIT | Globální dodavatelské řetězce | Společný podnik | Plán podpory unijních ekonomik | Odpor | Hospodářská politika | ERM-2 | Jak moc jsou Češi pojištěni | Paušální daně | Volby do Evropského parlamentu | Globální fintech | Barclays | Republikán Trump | Akcie marihuany | Neomezené množství | Stíhačky | Rada guvernérů | Skandinávská monetární unie | SaxoTraderGO | Firma | Twitter | Česká koruna | Mluvčí CSG | Rumuni | Upjohn | Boj s drahými energiemi | Úřad pro energetické informace (EIA) | Inflace v Evropské unii | Přechod k elektroautům | Gilead Sciences | Nord Stream 1 | Růst eurozóny | Jednání ČNB | Skandinávská eurozóna | Opatření | Benzín | Členské státy | Rakouský ministr | Řešení krizí | Podnikatelé | Akciový index | Krona | Íránský útok | Pozornost | Prudký propad | Premiér Petr Fiala | BIS | 3М | Technická rezistence | Krize v Evropě | Dan Jörgensen | Nejprudší pokles | Tendr | Švýcarská centrální banka | Veřejný dluh ČR | Ján Čarný | Meziroční míra inflace | Bohatství | Ifo | Revalvace | Burkina Faso | Momentum | Měna ve Slovinsku | Olívie Lacenová | Futures kontrakty | Nejvyšší inflace v Evropské unii | Aukce | Plán na měnovou reformu | Summit EU | Pandemie covidu | Měnové kurzy ČSOB | Zprávy a analýzy | Náklady | Evropský úřad pro cenné papíry a trhy (ESMA) | Index nákupních manažerů | Kaisa Group | Koronavirová pandemie | Burze | Evropská léková agentura | Americká měna | UMA | Daně z příjmů | Členské země eurozóny | Sheffield Hallam University | Akcie Apple | Equity | Mario Centeno | USA a Čína | Tiskárny peněz | ETH/USD | Průmyslové podniky | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Bitcoin | Mezinárodní organizace práce | Filip Kalčák | Holding Czechoslovak Group | Pandemie nemoci | Řetězec | LVMH | Čínský trh | BBB- | Platforma | Euro vůči americkému dolaru | Nižší minima | Vysoké inflace | Zájem o akcie | Investiční služby v EHP | Británie | Nissan Motor | Statut celebrity | Ostrovy | Inflace v Turecku | Hlavní investiční analytik | Měna v Polsku | Mezinárodní organizace práce (ILO) | Obchodníci | Obchodovat | Vypnutí platformy | Záchranný bankovní fond (SRF) | Snížení základní úrokové sazby | Vývoz plynu z Ruska do Evropy | Plán Evropské komise | Koncentrace | Uniper | Členské státy EU | UTC | Index Cboe VIX | Analytik Portu | Německý kancléř Olaf Scholz | ČR do ERM | Celková inflace | Technologické podniky | Ropa | Americké indexy | MSCI index | Golden Gate CZ | Veřejné finance ČR | Finance | Grónsko | Válka na Ukrajině | Největší ztráty | Klimatický plán | Norsko | Ruské dodávky plynu | STOXX50 | Zpomalování americké ekonomiky | Společnost IAG | Omezení těžby | Dnešní zprávy | USA | Evropská léková agentura (EMA) | Platformy | Kurz domácí měny | Prezident Donald Trump | Raiffeisenbank a.s. | Amcor | Pár EUR/USD | Hlavní ekonom | Ekonomika Evropské unie | Spotřebitelské inflace | Kurzy Česká spořitelna | Čistý zisk | Prostor pro další růst | Index PMI | Výkon dolaru | Objem fondu obnovy | EURO 2024 | Pád skandinávské unie | Mark Rutte | Premiér Viktor Orbán | Zasedání Rady guvernérů | Jak obchodovat | Stříbro | Harmony | Světové trhy | Dluhová unie | Nastavení sazeb | Největší banky | Sankce | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Finanční instituce | Odpor občanů | RMBETRL | Skandinávské monetární unie | Ministr práce a sociálních věcí | Pokles cen | Iniciativa | Volby | Současná dánská koruna | Výdaje | Přijetí eura | Pozemky | ETF | Vývoz plynu z Ruska | IBEX | Dánské koruny | Kontejnerový terminál | Klouzavý průměr | Průmyslové komodity | Evropský statistický úřad | Dow Jones | Gazprom Export | Beyoncé | SWIFT | Investujte do akcií | Německá nacistická říše | Rozšíření sankcí | Rusko a Ukrajina | Bulharsko | Předseda Evropské rady | SLOETOP | T-Mobile US | Ceny starších bytů | Belgie | Turné Eras | West Texas Intermediate (WTI) | Dluh zemí eurozóny | Technologická společnost | Cena zemního plynu | Helena Horská | Evropský parlament | Fatihem Birolem | Súdán | Válečná ekonomika | Canopy Growth Corporation | Statistici | Wealth and Trading (EHP) | UBS | VW Group | Zpomalení inflace | Ekonomové | Arena Pharmaceuticals | Prohlášení | Hodnota eura | Rozdělená Evropa | Nejvyšší rating | Systém v Dánsku | Podíl na tržbách | Měnová politika ČNB | Důležitý support | Spojené státy | Robo poradce | Investice do konopí | Viceguvernér britské centrální banky | Skandinávská země | Celer | Trading | Nezaměstnanost v EU | Nejchudší země | Růst HDP | Nejlepší evropské akcie | Dlouhodobější investice | STP/MM | Euro vůči dolaru | IIPR | Bělorusko | Šíření nemoci | Zvyšování úrokových sazeb | FinWeb | DAWN akcie | Ropná společnost | Zadlužené Řecko | Budoucnost EU | Evropská rada | Swiftová | Fáze obchodní dohody | Czechoslovak Group | Tempo růstu hrubého domácího produktu | Tax Observatory | Vysoká cena | Měna převodník | Qualcomm | Boeing | Česká ekonomika letos | Americká data | Kurz dolarů | Analytik Czech Fund | Rakouský kancléř | Vývoj | Investiční síť | Ekonomický nesmysl | Drahota | Finanční aktiva | Obchody na burze | Výkon ekonomiky | DAXINDX | Ekonomické faktory | Trenér | Záchranný bankovní fond | Rating států | Christopher Dembik | Úroková sazba | Změna cen bytů | Deloitte | Firma Saudi Aramco | Členové Organizace zemí vyvážejících ropu | Sazby v eurozóně | Časový rámec | Amazon | Digitální ekonomiky | Dluhová krize | Čínská poptávka | Kalifornie | HDP Francie | Počet obyvatel | Saxo Trader Go | Demokraté a Republikáni | Agentura Fitch | AstraZeneca Covid-19 vakcína | Investiční doporučení | Konkurenceschopnost | Jen-tchien | Ropná zařízení | Akcie padají | Ceny drahých kovů | Thunbergová | Facebook | Americké akcie | Generali Investments CEE | Dopady pandemie | Akciový stratég | Vydání zprávy | Ministerstvo průmyslu a obchodu | Zmírnění chudoby ve světě | Rolandas Juteika | BRICS | České měny | Tržby skupiny | Investice do nemovitostí | iShares | Pivot Fedu | Volatilní | Členské země EU | EUR/USD | Kurz bulharské měny | Severomořská ropa Brent | Zahájení obchodování | Starší byty | Zemědělství | Pin Bar | OSN | Intervence | Blackstone | Sky News | Mzdy v eurech | Trh s kryptoměnami | Francouzský Senát | Spotřebitelská důvěra | Ceny průmyslových výrobců | Členské země Evropské unie | Uptrend | Člen bankovní rady ČNB | David Poes | Měna v Japonsku | Zprávy z krypto | Další vývoj | Technologický holding | Obchodní centra | West Texas Intermediate | Zdanění komerčních nemovitostí | Kosovo | Dění ve světě | ČMZRB | Strach z inflace | Makroekonomické strategie | Měnová formace | YOUPLUS | Měnové politiky | G20 | Investování do nemovitostí | Porsche | Finanční služby | Kuny | Onemocnění | S&P/ASX 200 | Řecká ekonomika | Finanční domy | Bezprecedentní hospodářská opatření | Digi24 | Ceny nemovitostí | Dánové | Objem obchodování | Aktuální situace | Revolut Securities Europe UAB | Ministryně financí Alena Schillerová | Natland Petr Bartoň | Čínské akcie dnes | Fiskální politika | Odvětví turistiky | Měnový výbor | Měna v Turecku | Společnost LVMH | Střední kurz | Platina | Měnový kurz ČNB | Ministerstvo hospodářství | Spojené státy a Čína | Přechod k elektroautům v Dánsku | Italský premiér | Ekonomická situace | Odhad HDP | Poradce Bílého domu | Český vývoz | SARS-CoV-2 | Euro Stoxx 600 | Cloud Computing | Čerpání peněz | Dna | Bitcoinové a blockchainové akcie | Centrální bankéři | CNY | KOSPI | Značná rizika | Index FTSE 100 | Kapitálové rezervy | Jak se stát lepším investorem | Small caps | Americká administrativa | FCA | Redenominace | Japonská ekonomika | Vítězství | Investiční strategie | Bezpečný přístav | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Vývoj kurzu dánské koruny | Úvěrová pojišťovna | Průmyslová výroba v EU | Konkurenceschopnost EU | Globální riziko redenominace | Nobelovy ceny | Pakt stability | Miliardy dolarů | ADP | Burza cenných papírů | Krátkodobý výhled | Pew Research Center | Firma Novo | Pojišťovnictví | Kazachstán | Měna v Kanadě | Nemovitostní fond | Arménie | Obilí | Prezidentské volby | Firma Novo Nordisk | Inflace na Slovensku | Světová finanční krize | Miliardy korun | Světový obchod | Těžba kryptoměny | Obchodování na pražské burze | Bankovní systém | Gigant Gazprom | Platební bilance | Prezident ECB | Automobilka | Snížení inflace | Zhodnocení prostředků | Trading a investice | Růst cen nemovitostí | Posilování koruny | Ford Motor | Nákupy dluhopisů | Hrubý provozní zisk | Sazby | ČR do ERM II | Inflace v České republice | GBP/EUR | Invaze ruských vojsk | Bemis | Daň z příjmu | Avon Products | HEXINDX | Lufthansa | Růst průmyslové výroby | Očištěný čistý zisk | Roboti | Server AOL | Americké automobilky | OSLOASH | Počet bankrotů firem | České koruny | The Economist | Andorra | Komise v přenesené pravomoci | Vývoj akciového indexu | Zprávy o trhu | Počet potvrzených případů nákazy | Úrok | Dánská měna | Investovat | Komoditní | Rekordní maxima | Cena severomořské ropy Brent | Konsolidační balíček | Zelený plán | Úvěrový program | Generální ředitel | Mezinárodní agentura pro energii | Hotovost | Průmyslové objednávky | MSSERBL | Regulátor | Reed Hastings | Belgičané | Boj s inflací | Označení pro platidla | Nárůst nově nakažených | Berlín | Renault | Průzkum | Firmy | Program Antivirus | Komentátor | Držení akcií a ETF | Páka | Ceny nových bytů | Inflace v Česku | Růst cen domů a bytů | Počet potvrzených případů | HDP Německa | Růst cen ropy | Panika | Zajištění | Averze k riziku | Napětí mezi USA a Čínou | Výrobce léků | Míra nezaměstnanosti v Evropské unii | Zájem investorů | Životní náklady | Cena ropy brent | Banka Creditas | Partnerství | Růst průmyslové výroby v EU | Zlatý standard | Premiér Justin Trudeau | Aramco | Money management | Dopad na finanční trhy | Simon Shibli | Ruská ropa | Růst cen komodit | Provozní zisk | Bulharské měny | Oslabení měny | Šéfové vlád | Zhodnocení kapitálu | Odvětví cestovního ruchu | Argentina | Daňoví poplatníci | Investování | Plán zavedení eura | Distribuce | Nápad | Fed | Holding CSG | Nonfarm Payrolls | Euroskupina | Multi-asset | Maďarský forint | Michal Mejstřík | Vyšetřování | Válečné výlohy | Rozpočtový deficit | Boris Johnson | Dopady koronaviru v Evropě | Hodnota značky | Soren Otto Simonsen | Ratingová agentura Fitch | Jens Stoltenberg | Automobilový průmysl | Generali Investments | Justin Trudeau | Tata Steel | Poradenské společnosti | Česká vláda | Hry | Novo Nordisk | Vznik dánské koruny | Simon Coveney | Primární nabídka | Si Ťin-pching | Trhy | Dánská vláda | Trade | EU summit | Rychle rostoucí ceny | Emerging markets | Messi | Pakt stability a růstu | HNonline.sk | Unijní instituce | Mezinárodní investoři | FTSE | Finanční analýzy | Mark Zuckerberg | První peníze | Důvěra v eurozóně | Online obchodování a investice | Rizika | Coface | Luboš Růžička | Vánoce | Rada ČNB | Žlutý kov | Eurozóna | Portugalsko | Investiční rozhodnutí | Cenová hladina v ČR | Fond | ISM | Innovative Industrial Properties | Kritéria konvergence | Počet bankrotů | Globální trhy | Záchranný program | Cestovní kancelář | Fitch | Nárůst tržeb | Kancléř Olaf Scholz | Dluhopisový trh | HDP v Evropě | Nemovitý majetek | Wüstenrot | Úspory | Měnová politika ECB | USD/DKK | Kalendář ekonomických událostí | Výkyvy kurzu | Předkrizové úrovně | MIB | Cena mědi na burze | Japonský Nikkei | Nominální růst | Měnové kurzy euro | Hodnota akcií | Sláva | Mechanismus ERM II | Apple Inc. | Vysoké ceny | Zlotý kurz | Domino efekt | Ondřej Holoubek | Boeing 737 Max | Nejlepší výsledky | Sedmadvacítka | Investment Banking | Akciové obchody | Schodek rozpočtu | Úřad pro energetické informace | Inflace ve Švédsku | Růst ekonomiky | Stagflace | Renminbi | Ředitelka | Nissan | Největší ropná firma světa | Přístup na trhy | Plán obnovy | Orsted | T-Bill | Ekonomické průzkumy | IBEX35I | Měnový prémiový vklad | Průměrná míra inflace | Paschal Donohoe | Žádosti o podporu | Mojmír Hampl | Yahoo Japan | Ministerstvo financí | Bilance | Americké akciové indexy | ICEXALL | CEE | Ondřej Hartman | Obchodní řetězce | Návrh záchranného fondu | Bankovní asociace | European Investment Bank | Vladimir Putin | Tesla | Společnost eToro | Záporné úrokové sazby | Platinové akcie | ONE | Stabilita | Miliardář | Španělsko | SWISSMI | XTB Research | Dánský ministr | Mateřská společnost Googlu | Ekonomický růst | Mimořádná událost | RBNZ | Český statistický úřad (ČSÚ) | Americké trhy | Inflace v USA | Komodity | Prezident Emmanuel Macron | USDCHF | Mzdy | Dluhopisy EU | MSCI Emerging Markets | Poradenství | SYRIZA | Nestlé | NLALSHR | General Motors | CAD | Měna v Řecku | Anadarko Petroleum | Odhady analytiků | CTCROBE | Severní Irsko | Ceny zemního plynu v USA | Aktuální Price Action | Měnový výbor dánské centrální banky | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Alžběta II. | HDP EU | Investiční aktivity | Na burze | Akcionáři | Analytička | Premiér Fiala | Společnost | Zpřísňování měnové politiky | Zadlužování | Evropské trhy | Objem uhlíkových emisí | FRCAC40 | Zdražení nemovitostí | Sázet | Index OMXC | Nová mutace koronaviru | Hospodaření | Zahraniční obchod | Ztráta | Gold/Silver Ratio | Měnové kurzy ČNB | Wells Fargo | ADP report zaměstnanosti | Zastavení růstu | BGBEL20 | Orbán | Severomořská ropa | Dluhové krize | Zablokování Suezského průplavu | Wealthy Living Today | Jednotný řešící mechanismus (SRM) | POPSIGN | FXstreet | Největší ropná firma | Maďarská centrální banka | EBITDA | Reporty | Reserve Bank of New Zealand | Fundamentální pozadí | První světová válka | Obchod | Používání eura | Pips | Latinské monetární unie | Bilance Fedu | Měna v JAR | Tradeři | Ceny ropy Brent | Nejvyšší rozpočtový deficit | Volkswagen | MSCI All Country World | AUD/USD | MALTAIX | Evropští leadeři | Tržní hodnota Microsoftu | Greta Thunbergová | Astrazeneca | EK | Zahraniční forex | Nejlepší investiční příležitosti | Riziko | Analytik | Emise | Trinity | MAM | FIAT | JPY | Podrobné analýzy | Credit Suisse | Pražské burzy | Zasedání ČNB | FT | Adidas | Citi | Pivot | SARS | MSCI World Index | Ekosystém | Slabá koruna | SaxoTraderPRO | Bank of America | Hnutí ANO | Soudní dvůr EU | Transakce | USDX | Šok | Volatilita trhů | Blockchainové akcie | Jim Yong Kim | Meta | Portfolio | Nástroj | GBP | Nadšení | NATO | Plyn | Mali | Životní úroveň | UCITS ETF | Lukáš Raška | Vyšší úrok | Německá ekonomika | Čína | Know-how | Risk | Inovace | Ozempic | US akcie | CZK/USD | Embraer | Platidlo | Ceny | T-Mobile | Představenstvo | ETH | Kaisa | Financování | Recese | Zahraniční kapitál | Pokles | Gazprom | Jak fungují akcie | Realitní trh | Velmi bohatý | FTSE 100 | Brand Finance | Churajs | IDEA | Hubnutí | Ben Bernanke | Pivot Pointy | Války | Impuls | Ukrajina | Raiffeisenbank | Obchodní platformy | Poptávka po nemovitostech | Proinflační | Předstihové ukazatele | Centrální banka | BBC | Předpovědi | DPH | Predikce | Italové | Novo | VW | ASML | Jedno euro | WTI | Levné peníze | Stavební povolení | ČNB Jiří Rusnok | Saxo Bank Steen Jakobsen | Malajsie | Státy EU | Nizozemský premiér | Yahoo | Blízký východ | Praxe | Mistrovství Evropy | Biliony | Divergence | Cla na čínské zboží | Úrokové sazby v eurozóně | Evropské centrální banky | Moneta Money Bank | EUR/JPY | Libra | Americký Úřad pro energetické informace | Odborníci | Cena severomořské ropy | Zákonodárci | USD/EUR | Jihoafrická republika | Sentix | Nejvyšší růst | Průmyslové zboží | Webinář | Paříž | Stratég | Kurzové riziko | Síla Sibiře | Instituce | USDCAD | Dodávky z Ruska | Biotechnologické společnosti | Mateusz Morawiecki | Důchod | Novavax | Credit Suisse Group | Morgan Stanley | Vývoj kurzu amerického dolaru | Plodiny | Indexové fondy | EV | Proticyklické kapitálové rezervy | Commerzbank | Výnos | České akcie | Měnový systém | eBook | Růst cen energií | Index DOW | IHNED | ČEZ | Frank | ERM | Počet nakažených | Index Nasdaq | AOL | CFD | Automobilka Ford Motor | Roční výkonnost | Pár USD/CAD | CEO | Domácí měna | Dvojitý vrchol | Newmont Mining | Specialista na online obchodování | Provozní náklady | Trinity Bank | Izraelská armáda | Hospodářský propad | Rozhovor | Spotřeba domácností | Marian Jurečka | Austrálie | Minulá výkonnost | Summit G20 | Vývoj měnového páru EUR/USD | Finanční centra | Zastropování cen | Historická maxima | Eni | Primární veřejná nabídka (IPO) | Obchodní den | Stoxx Europe 600 | Hodnota investic | Singapur | David Cameron | Forex trader | Vietnam | Osvobození | Ceny akcií | Hongkong | Ceny energií | S/R zóny | Cena akcií | Energetická krize | MetaTrader 5 | GBP/USD | ASX | Giuseppe Conte | Internetový gigant | VIX | Akcie Tesla | RUB | Událostí ve světové ekonomice | Propad poptávky | Balík sankcí | Malta | Írán | Petr Pavel | EPS | Jasný signál | Obchodní deník | Čínské zboží | Protistrana | CASH HISTORY | Lídři zemí EU | Tržní hodnota | ETF roku 2020 | Michal Strnad | Aktuální informace | Zisk | Koronavirové pandemie | Total | ČNB | Bank of England | Katar | American Airlines Group | Teorie černé labutě | EURUSD | PVM | Demokraté | Ukroboronprom | Nord Stream 2 | Swapy | Huawei | Makléři | CFD kontrakty | Středoevropské měny | Avast | Rating | Dovoz | Nasdaq Composite | Sběratel | Aktuální kurzy | Nejbohatší | Nemovitostní fondy | Wolfgang Schäuble | Vklady | Obchodování | Zajištění na stáří | Vzdělání | Konopné akcie | Metalurgie | Úroky | Statista | Zlepšení sentimentu | MSCI World | Cenový růst | Prezident | Eurostat | Rekordní minima | Ropovod | Jakub Rochlitz | Úsporný tarif | Růst inflace | Raytheon | Marek Pokorný | Cena mědi | Finanční pomoc | Jednotné měny | Quote | Ministr Jurečka | Jednotná evropská měna | TRY | Francouzský ministr | Prémie | Cena akcií Tesly | Ministr životního prostředí | Ropovod Družba | Státní rozpočet | Evropa | Měna | Management | Nasdaq | Trump | SaxoBank | Zprávy | Ceny ropy | Byty | Podvážení | Francie | Předpověď | Barrick Gold | Trigger | Měsíční časový rámec | Údaje | Krize v eurozóně | Dodávky plynu | Maso | Spoření | Automobilky | Pojišťovny | Nejlepší akcie | Výkonnost indexů | Ekonomické události | Inflační vývoj | List Financial Times | Eurodolar | Omezení pohybu | Italská vláda | Finanční krize | EGAP | DPA | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | FXstreet.cz | Obchody | Producent ropy | Vláda ČR | Běžný účet | Společnost Novo Nordisk | SGD | ex | Inflace v Polsku | Technologické firmy | Medián | Index CPI | Dieselgate | xStation5 | ProCent | Růst spotřebitelských cen | Čínská společnost | Finančnictví | Podpory ekonomiky | Japonský HDP | Portfólia | Haruhiko Kuroda | Japonsko | Vývoj úrokových sazeb | Exxon | Primární nabídka akcií | Zemní plyn | Úroveň parity | Velmoci | Marže | EURSEK | Internetové firmy | Grafy | Aktivum | Bid | TopForex | Zemědělci | Japonská centrální banka | Přenos | Společnost XTB | Propad akcií | Finanční svět | Lego | Ursula von der Leyenová | Chorvatsko | BNP | Situace | USD/CZK | Mario Draghi | Europe 600 | Google | Miliardy eur | Tržby | Stagnace | Finanční systém | Šokující předpovědi Saxo | Konsensus | Černá Hora | Amazon Jeff Bezos | ERM II | Dluhy | Euro STOXX | Světové války | Prodej aut | Golden Gate | FOREX | Konsenzus | Signály | Dovoz čínského zboží | Inflace v ČR | Guvernér | Trader | Americké akciové trhy | Dodavatelský řetězec | Dividenda | Peking | GfK | New York Times | Aliance | Investiční výdaje | Spotřebitelské ceny v Česku | Globtrex | Hospodářské noviny | Spready | HDP | Měnové kurzy | Devizový trh | Hlavní akciový index | Skupina G20 | Daňové zatížení | Ekonom | Norwegian Air | Restrikce | Optimismus | Rozhodování | Čínské vlády | Vrcholní představitelé | Dolar | Euro | Yield | Zkapalněný zemní plyn | Pohyby ceny | Klid | JP Morgan | Zpomalení růstu | Zdanění | NEST | Index euro | Čínská měna | Etoro | Westpac | Politici | USD/CAD | Obchodní bilance | Meziroční růst spotřebitelských cen | Podíl Číny | Vyšší inflace | Brazílie | Zhoršení ratingu | Členské země | Nouzový stav | Hospodářský cyklus | Apple TV+ | Politika ČNB | Výprodej | Měnové páry | Průmyslové ceny | Vlastní akcie | Tomáš Holub | Slovensko | Síkela | Míra inflace v eurozóně | JPMorgan | Měnové unie | Private equity | Akumulace | EUR/CHF | Paul Volcker | Premiér Boris Johnson | Domácí měny | ČTK | Lehman Brothers | Odhad letošního růstu | Předsevzetí | Apple Arcade | Retail | Stimuly | Guvernér ČNB | Ztráty | Rozpočtové příjmy | Česká národní banka | Merkelová | Alokace aktiv | Obchodní nastavení | Kuba | Výhled trhů | BBB | Spojené arabské emiráty | Technický výhled | Úvěr | Meziroční inflace | Japonský jen | Index amerického dolaru | Coffee | Nakupovat | FOMC | Mylan | Výběr daní | Akcie | Currency | Cílová cena | Zvýšení ratingu | Jamal | Mzda | Skupina Volkswagen | NERV | Nový Zéland | Société Générale | 5G | Návratnost | Žebříček | John Hardy | Obchodovat s akciemi | Výhody | Pražská burza | Základní úroková sazba | Očkování | Sociální demokraté | Podniky | Američtí zákonodárci | Štěstí | Downgrade | AbbVie | Týdenní pivot | Český HDP | Ericsson | Obchodní výhled | AAA | Americký ministr zahraničí | Vývoj ceny | Tým FXstreet.cz | Dodavatelské řetězce | SPD | Index cen | Světová ekonomika | Útok na Izrael | Finanční rezervy | Češi | Změny na trhu | Tuzemské hospodářství | Převis | ADP report | Podpora ekonomiky | Vývoz | Reuters | OPEC+ | Hospodářská situace | Hong Kong Exchanges and Clearing | Globální ekonomika | USDJPY | Index VIX | Elektronické obchodování | Rekordní maximum | Úroková míra | Price Action | Hodnota společnosti | Marihuanové akcie | Index PPI | Britská ekonomika | Celebrity | Technologie | Zásoby zemního plynu | Největší propad | Emmanuel Macron | Společnost Apple | Rystad Energy | Prognózy | Globální recese | Zvyšování cen | Airbnb | Kurz | MSCI Europe | Daně | DNO | Společnost Revolut | Ministři | Spoluzakladatel | Růst zisků | Jádrová inflace | Využití kapacit | Spotřebitelské výdaje | Veřejné služby | Index důvěry | Americká ekonomika | Konkurenti | Úspěchy | Intermediate | Daňové ráje | Ceny bytů | Den obchodování | Pokladniční poukázky | Společnost Microsoft | Státy Evropské unie | Japonské akcie | Americká automobilka | Rekord | Světové ekonomiky | Výsledky | Míra inflace | MAN | BHS | Unipetrol | Aerolinky | FCC | Dopady koronavirové pandemie | Chile | Bankovní rada | Gilead | Peněžní zásoba | Investice | Keir Starmer | Časopis Forbes | Microsoft | Business | Pro investory | Potenciál | Zdravotnictví | Zákaz cestování | Rally | Investujte | JPMorgan Chase & Co. | Členství v EU | Pokles inflace | Ranní nadhoz | Kapitalizace | Švédská koruna | Nezávislost | Komunikace | Skupina Saxo Bank | Autochartist | Výrobce léků Pfizer | Pravidla hry | Oživení ekonomiky | Německý průmysl | Setkání zemí OPEC | Černé labutě | Indie | Bod | Známý investor | Fitch Ratings | Federální obchodní komise | Ekonomika eurozóny | Myšlenka | Aktuální vývoj | ESM | Makrodata | Genesis | Zisky | ECOFIN | Investiční prostředí | Regulace | Penzijní systém | Zaměstnanci | Deriváty | Colorado | Šéf Fedu | 100 miliard dolarů | Diverzifikovat | Fondy | OSVČ | Společnost Huawei | USD za barel | Kurz eura | Akcie roku 2020 | Hospodářství | Důvěra | Kancléřka Merkelová | Risk Off | Michel Barnier | WHO | Streamovací služby | Úročení vkladů | Akcie roku 2019 | Globální hospodářský růst | Korsmønter | Kontrakce | CAC 40 | ODS | Americký akciový trh | Russell 2000 | Ukazatel | Běžný účet platební bilance | Reinvestice | Index MSCI | Amgen | Evropské firmy | Exotické měny | Měny | Profitovat | Návratnost investic | Dollar | Aurora Cannabis | Bankovní domy | DE30 | Ropa WTI | Finanční sektor | Daňové příjmy | Burzy | Výnosy amerických dluhopisů | Hospodářský růst | Cena akcie | Snížení dluhu | Thomson Reuters | Spread | Cash flow | Politico | Export | Světová zdravotnická organizace | Primární veřejná nabídka | Odškodné | Hyperinflace | Rusko | Spotřebitelský sentiment | Poradce | Vývoj ceny ropy | Robert Shiller | Signál | Aktuální cena | FANG | Zahájení ruské invaze | Nové žádosti o podporu | Kanadský premiér | České firmy | GBPUSD | Záchranný balíček | Řízení rizik | Petr Dufek | TABAK | Forbes | Radomír Jáč | Letectví | Allergan | Zmírnění rizik | BHS Štěpán Křeček | Mark Carney | Global Payments | Zvýšení úroků | Pedro Sánchez | Zhodnocení | Organizace | Nervozita | Ceny stavebních prací | Lex ČEZ | London metal exchange | Graf indexu | Nemovitostní trh | Prezident Petr Pavel | Stock Exchange | Česká spořitelna | Praha | Inflace v Číně | Britská vláda | Jižní Korea | Média | Prodeje aut | Výsledková sezóna | DAX30 | Tranše | Rozšíření | Technická analýza | Stav ekonomiky | Plány | Toyota | Revolut | Administrativa | STAN | COVID-19 | Ranní zpráva | Propad HDP | Béžová kniha | Cenové tlaky | Brusel | NFP | DAWN | Devizové rezervy | Průmyslová výroba v Evropské unii | Nikkei | Aljaška | Model 3 | Konvergence | Spekulativní investoři | Americké společnosti | Růst britské ekonomiky | Elon Musk | ZEW | Společnost Pfizer | Evropské akcie | eTrader | Euro Stoxx 50 | TIM | Energie | Šokující předpovědi Saxo Bank | Objem | Umělé inteligence | Investiční | Nálada | Britské banky | Ministr práce | Ženy | Americké centrální banky | Ekonom BHS | Sloučení | Příjmy | Investiční riziko | ESMA | Fiskální rok | Prodej | Onemocnění COVID-19 | Evropská komise (EK) | Znárodnění | Zasedání Fedu | Bloomberg | London Stock Exchange (LSE) | Admiral Markets | Novatek | Invaze ruských vojsk na Ukrajinu | Akcie v Asii | Evropská unie | Guru | Kurzarbeit | Obchodování a investice | Alena Schillerová | Ústavní soud | Rozvoj | Hlavní indexy | Capital Economics | Finanční nástroje | Silný růst | Mexiko | Vyhlídky | Aktuální inflace | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Evropská ekonomika | Udržitelnost | Míra | Equinor | Komoditní trhy | Hong Kong | Pandemie nemoci COVID-19 | Korekce | Audi | LNG | Špatné výsledky | Výrazný pokles | Kvantitativní uvolňování | Akciové tituly | Tržní ceny | Obchodní strategie | DMA | Rosněfť | Asociace | Stimulační opatření | Worldpay | HDP eurozóny | Vakcína | Očekávání investorů | Výkonnost | Průzkumy | Velikost páky | Obchodování s akciemi | Nižší maxima | Index S&P 500 | FTC | Canopy Growth | Hrubý domácí produkt | Zvýšené riziko | Trumpova administrativa | Přehled | Short | Nakupovat státní dluhopisy | Agentura Bloomberg | Stavebnictví | Spotřebitelská nálada | Krize | Chudé země | Thomas Cook | Rostoucí trend | Novela zákona | Spotřebitelské ceny v Číně | Měnové otázky | OECD | Odvaha | CHF | Obchodování ETF | Ekonomická důvěra | Nabídka akcií | Index Nikkei | Spot | Cronos | Zvýšení úrokových sazeb | Růst výnosů | Inflace v únoru | Těžba ropy | Mutace viru | Trendline | Penále | Volby v USA | Nikkei225 | Purdue Pharma | S&P 500 | Ekonomický a strategický výzkum | JDE | Podpora | Ministři financí | Ceny zboží | Alibaba Group Holding | Obchodování s CFD | Šokující předpovědi | QE | MT4 | Akciové korporace | Japonský premiér | Světová banka | Cena | Antony Blinken | Přesun k elektrickým autům | Maloobchodní prodeje | Tim Cook | Vystoupení z EU | Německá vláda | ILO | Německo | Digitalizace | Makroekonomické ukazatele | Jozef Síkela | CNN | F1 | Komerční banky | Investiční služby | Apple | Zadlužení | Rozpočet | Evropské indexy | Steen Jakobsen | Americký trh | Investiční aplikace | Snížení sazeb | Prime | BAT | Česká ekonomika | British Airways | Kurzy | Partners | Ekonomické údaje | Německá kancléřka | PX Pražské burzy | Ekonomická data | Situace na trhu | Přehled kurzů | Drahé kovy | Inflace v listopadu | Odvody | Newmont | FIS | Fiat Chrysler Automobiles (FCA) | Úrokový diferenciál | Co bude | Medvědi | DAX | Záchranné balíčky | Zbrojovky | Prezident Světové banky | Erste | Rezervy | Ceny zeleniny | Předsednictví EU | Podnik | Bali | Zavedení cel | Velikost účtu | EMA | Forexu | Hliník | Debata | Kurzy měn | Datový kalendář | Agentura DPA | Akcie společnosti | Obchodní válka | Kypr | Indikátor důvěry | Báze | Zlato | Ekonomika | Měny&Sazby | WEF | Evropské méně | Plánované obchody | Ekonomické teorie | Slabé euro | Denní graf | CFA | SEC | Střední podniky | Schodek | Indikátory | Jan Procházka | Oslabení | Finanční situace | Odvolací soud | Energetické krize | Práce | Úspěch | OMV | Investiční příležitosti | Centrální banky USA | LTRO | Likvidita | Britské referendum | Cíle | Kryptoměny | EET | Bezpečnost | Evropský akciový trh | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Likvidní | Holding | Důchodový systém | Banky | BlackRock | Ceny v Česku | Akcie ČEZ | DAX 30 | Produktivita práce | Těžba ropy v Rusku | Vlády | Americká vláda | Rychlost | Setkání lídrů | Biliony USD | Investiční platformy | Ruská vláda | Ministři financí EU | Ministři financí eurozóny | Fundamenty | Zkušení investoři | Bankrot | Netflix | Chrysler | Výplaty dividend | Černá labuť | Zisk na akcii | Wall Street | Průlom | Instrumenty | Analýza | Ministr financí | Zlepšení | Světové akciové trhy | Clearing | ČR | XTB | Kontrakt | Meta Platforms | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Index amerických akcií | Výraznější pokles | Tržní kapitalizace společnosti | Americký Fed | Program nákupu dluhopisů | Čínské akcie | Ratingové agentury | Pozice | Stock | Současná situace | Portfolia | ChatGPT | Francouzi | Negativní úrokové sazby | Market Maker | Příprava | Inflace v EU | Reálná hodnota | Štěpán Křeček | Světová zdravotnická organizace (WHO) | Průmyslově-technologický holding | Saldo běžného účtu | Dlouhé pozice | EASA | Creditas | Goldcorp | Chevron | Platební neschopnosti | Kovy | Švýcarský frank | Vývoj měnového páru USD/JPY | Jakub Seidler | Petr Kellner | Hedge | Kancléřka Angela Merkelová | Market | Seznam brokerů | Cenné papíry | Henry Hub | Royal Bank of Scotland | Přijmout euro | ČNB Petr Král | Eurokomisař | Stoxx | Investice do marihuany | Lídři | Sestupný trend | Německé vlády | Support | Pandora | Transparentnost | FX | Rozvíjející se trhy | První den obchodování | Globální HDP | Texas | Bilion dolarů | Inflační tlaky | Uvolňování měnové politiky | Europoslanci | Soud | Import | Družba | Mluvčí | Investiční banka | Životní pojištění | Londýnské burzy | Fidelity National Information Services | Služby | Litva | Server Politico | Spotřební zboží | OPEC | Ministryně financí | Broker | Nemovitosti v Česku | Společnost Saudi Aramco | Řetězce | Sentiment | SNB | Události ve světové ekonomice | Experti | Alcoa | NYSE | Investoři | Míra nezaměstnanosti | Okénko trhu | Spotify | Alternativní taxislužby | Bohatý | Alibaba Group | Indikátory důvěry | Největší pokles | Objem ropy | Spotřebitelé | SaxoTrader | Von der Leyenová | Německý statistický úřad | Zkrocení inflace | Program nákupů dluhopisů | Míra inflace v Evropské unii | Výkonný ředitel | Obchodní spor | Karanténa | Rheinmetall | Německé automobilky | Prodejní cena | Investovat do Bitcoinu | Vzdělávání | Embargo | Indexy nákupních manažerů | Polsko | Šéfové | Ceny potravin | Nikkei 225 | Massachusetts | AUDUSD | Rezistence | Standard Statistics | Meziroční růst cen | Index Dow Jones | ZEW index | Měnové riziko | Auta | Projekce | Saxo Bank | Inflace v březnu | Zpravodajství | Multi-Asset obchodování | W1 | Velké banky | Základní úrok | Krone | Obchodujte | Nařízení | Zavedení eura | Zdražování | Ropy | Ben Laidler | RBA | Čokolády | Vývoj měnového páru EUR/JPY | IPO | Ocenění akcií | P.A. | MT5 | Měnový pár EUR/USD | Předseda | Škoda | Energetické komodity | Hospodářské výsledky | Emitent | Americké ekonomiky | Wirecard | Únorová inflace | Cenové stropy | Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie | Domino efekt v globálním obchodě | USD | Občané | CAC40 | Vývoj dolarového indexu | AMS | Americká média | Tištění peněz | Cestování | Split | Kabinet | Měnová unie | Emoce | Rostoucí životní náklady | Půjčka | PayPal | Počet nových žádostí o podporu | Investing.com | Vyšší úrokové sazby | Statistický úřad Eurostat | ČSOB Petr Dufek | Fiat Chrysler Automobiles | BMW | Nízké úrokové sazby | Tržní podíl | Dnešní čísla | Země G20 | iPhone | Posilování eura | Cena ropy | Nízké poplatky | Akcie v Japonsku | Prezidentka ECB | Akciové burzy | Přebytek obchodní bilance | Britský statistický úřad | mmBtu | Island | Americké ministerstvo | Čínská centrální banka | Kupní síla | Earnings | CZ | Průraz | EDF | Digitální měny | Výrobce letadel | Australský dolar | Zákaz dovozu | IAG | Fiat Chrysler | Maastrichtská kritéria | Propad | Dopady koronaviru | Konec roku | Bankovnictví | Rakousko | GBP/AUD | Trh s futures | Mistrovství | ANO | Tempo růstu spotřebitelských cen | Pokles eura | EU50 | Úvěrové pojišťovny | Objemy obchodů | Setkání ministrů financí eurozóny | Dogecoin | Graf páru | London Stock Exchange | Americká společnost | Agentura AP | Economic | Nemovitosti | Andrej Babiš | Evropský trh | Markets | Růst spotřebitelských cen v Německu | PSA | Odhad růstu světové ekonomiky | USA Donald Trump | Time-Frame | Francouzská vláda | Kurz ČNB | Invest | Kanada | Zestátnění | Ruská invaze | Pravidla EU | ISIN | Nejistota | Akcie roku | HDP v eurozóně | Stav nouze | Ekonomie | Rozsáhlé investice | Opce | Eurobondy | Výhled pro EUR/USD | Investment | Tamas Varga | ING | Dlouhodobí investoři | Zahraniční investice | Majitel firmy | Internetové společnosti | Česká republika | Swap | Ceny komodit | Indexy | Aphria | Prognózy inflace | Státní dluhopisy | Americký dolar | Kurz švýcarského franku | VaR | Splácení dluhu | Společnost Chevron | Akcie Monety | RISE | 737 MAX | Ceny v eurozóně | Makro | Evropská centrální banka | Ceny v průmyslu | Mutace koronaviru | Statut | Americká centrální banka (Fed) | Švédsko | Koruna dnes | Prezidentské volby v USA | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | IFO index | Zasedání Evropské centrální banky (ECB) | ECB | Stoxx 600 | Ekonomiky eurozóny | Splatnost | Bankovky a mince | Růst cen domů | Měnová politika | Alokace | Nálada spotřebitelů | Ziskovost | Doporučení | ECN | Francouzský prezident | IMPOSSIBLE | Plynárenský gigant | Body | Navýšení cel | Parita | Vývoz plynu | Krypto | Evropské země | Pákistán | Payrolls | ROCE | Spekulace | Paradox | Vzrušení | Vysoké zisky | Navýšení | Omikron | Evropská spotřebitelská důvěra | Referendum | Wales | Dovozní ceny | Americká cla | Abkajk | Konzervativci | OsMA | Spotřebitelská důvěra ve Spojených státech | Soud v Karlsruhe | Hedging | EU | Bankovní sektor | Hodnota indexu | Ekonomický výhled | Miliardy | Portu Marek Pokorný | PBOC | Televize Sky News | ASX 200 | Dostupnost bydlení | Politické riziko | Digitální daň | Těžba kryptoměn | Spekulanti | Globální trh | Zrušení superhrubé mzdy | Jak investovat | Vedlejší účinky | Výhled domácí ekonomiky | Základní sazba | Pracovní síly | Fúze | Výrobce aut | Klimatický plán Kodaně | Akciový trh | Uhlí | Kolaps cen | Investor | Kapitalový výnos | USD/JPY | Put | Předsedkyně Evropské komise | Jerome Powell | NZD | Ukazatele | Měnový pár | Šíření koronaviru | Emitenti | Společnost Gazprom | Banka | Saudi Aramco | Produkce ropy | Země eurozóny | Tchaj-wan | Premiérka | Obchodování na forexu | Autoprůmysl | Vlastnictví | Měnový výbor centrální banky | Stav americké ekonomiky | Agresivní zpřísňování měnové politiky | Nadnárodní společnosti | Američané | UNCTAD | Nízká inflace | Olaf Scholz | CNBC | Německý kancléř | GICS | SABIC | Koncern | Další pokles | Spotřebitelské ceny | Indonésie | Ocenění | Index DAX
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Obchodování | Banky | ČTK | Růst | Indikátor | Pokles | Trading | Cena | FOREX | Pivot