Pondělí 20. ledna 2025 21:51
reklama
Dukascopy new
reklama
Purple ebook česká koruna
reklama
Purple webinář Ve vaší režii
reklama
Dukascopy new

Evropský blok

C:\fakepath\trader-18062024-18-zm.jpg

MMF varuje před dopady generativní umělé inteligence na trh práce

18.06.2024 Mezinárodní měnový fond (MMF) dnes varoval, že rozvoj generativní umělé inteligence (AI) by mohl mít velké negativní dopady na trh práce a mohl by prohloubit nerovnosti ve společnosti. Fond vyzval vlády, aby své ekonomiky před negativními důsledky generativní AI více chránily, informoval list Financial Times.
C:\fakepath\trader-19022024-43-zm.jpeg

Maďarsko nebude vetovat balík sankcí EU proti Rusku, řekl Szijjártó

19.02.2024 Maďarsko nebude vetovat nový balík sankcí Evropské unie proti Rusku, jakkoli tuto strategii pokládá za neúspěšnou. Uvedl to dnes šéf maďarské diplomacie Péter Szijjártó podle tiskových agentur.
C:\fakepath\EU-Cina.jpg

Země EU schválily pravidla obrany proti obchodnímu nátlaku od Číny a dalších

23.10.2023 Země Evropské unie budou moci společně čelit obchodnímu a hospodářskému nátlaku či zastrašování ze strany Číny a dalších států. Rada EU zastupující členské státy dnes formálně schválila systém, který umožní evropskému bloku v krajním případě zavést odvetná cla či omezit investice.
C:\fakepath\Rusko-sankce.png

Web: Sankce na export ruské ropy fungují, Rusko přichází o miliardy dolarů

17.05.2023 Sankce na export ruské ropy začínají přinášet ovoce a dopadat na ruskou ekonomiku, uvádí investigativní portál istories.media, podle něhož Rusko v prvním čtvrtletí letošního roku přišlo na tržbách z ropy o 15,6 miliard dolarů (341 miliard korun). Navíc se nenaplnily obavy, že by ceny ropy kvůli unijním sankcím na světových trzích mohly vystřelit vzhůru.
img

Google, Amazon a další budou dodržovat přísnější pravidla pro obsah, rozhodla EK

25.04.2023 Velké internetové firmy jako Google, Facebook, Amazon, Apple či Alibaba budou od srpna muset dodržovat přísnější pravidla ochrany práv a potřeb uživatelů. Evropská komise dnes stanovila seznam 19 "velmi velkých internetových platforem", na něž se budou vztahovat zvláštní podmínky v rámci loni schváleného aktu o digitálních službách (DSA). Společnosti ze seznamu budou muset více dbát na soukromí uživatelů či důsledněji postupovat proti nelegálnímu obsahu či dezinformacím.
C:\fakepath\emisni povolenky.jpg

EU počítá s koncem bezplatných povolenek v roce 2034 či zavedením uhlíkového cla

25.04.2023 Výběr hlavních bodů dohody Evropské unie (EU) o zpřísnění fungování trhu s emisními povolenkami (země unie dnes definitivně schválily další část balíku klimatických norem, s jejichž pomocí chtějí do konce desetiletí významně omezit emise skleníkových plynů):
C:\fakepath\cina-eu.jpg

Šéfka EK: Přístup Číny k Putinově válce ovlivní budoucí vztahy Pekingu s EU

30.03.2023 Čína má odpovědnost za konstruktivní roli při vyjednání spravedlivého míru na Ukrajině, který respektuje územní svrchovanost napadené země. Budoucí směřování vztahů Evropské unie s asijskou velmocí bude záležet na tom, jak se Peking postaví k válce vedené Ruskem. Prohlásila to dnes předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová, podle níž by se EU neměla od Číny ekonomicky odstřihnout, ale snižovat rizika.
img

Země EU podpořily dobrovolné omezení spotřeby plynu do března 2024

28.03.2023 Země Evropské unie o rok prodlouží dobrovolné patnáctiprocentní omezení spotřeby plynu, aby si zajistily jeho dostatečné zásoby na příští topnou sezonu. Shodli se na tom dnes ministři energetiky členských států, kteří podpořili návrh Evropské komise (EK) na prodloužení loni zavedených úspor do března příštího roku. Komisařka pro energetiku Kadri Simsonová uvedla, že je to nejlepší způsob, jak předejít riziku nedostatku plynu v době, kdy bude nejvíce potřeba.
C:\fakepath\eu.jpg

Summit EU se shodl na podpoře zelených firem, Fiala nechce závod v subvencích

10.02.2023 Evropská unie se chystá v reakci na masivní americké a čínské státní subvence povolit dočasnou a omezenou státní podporu firmám tvořícím takzvanou zelenou ekonomiku. Lídři členských zemí se v noci na dnešek na mimořádném summitu v Bruselu dohodli na obrysech plánu podpory ekonomik, podrobnosti včetně možného financování však nechali na další vrcholné schůzky. Zejména Francie a Německo usilovaly o co nejširší možnosti podpory firem, další země však nabádaly k opatrnosti. Český premiér Petr Fiala po jednání řekl, že podpora průmyslu nesmí být dotačním závodem.
C:\fakepath\Rusko-sankce-4.jpg

EU prodloužila platnost hospodářských sankcí proti Rusku do konce července

27.01.2023 Evropská unie dnes o další půlrok prodloužila platnost hospodářských sankcí proti Rusku za jeho agresi na Ukrajině. Postihy zaměřené mimo jiné na obchod, energetiku či banky budou platit nejméně do konce července. Oznámila to Rada EU zastupující členské státy.
C:\fakepath\Rusko-EU.jpg

Obchod EU s Ruskem se loni kvůli invazi výrazně propadl, uvedl Eurostat

25.01.2023 Hodnota dovozu produktů a surovin z Ruska do zemí Evropské unie do září loňského roku kvůli omezením vyvolaným invazí na Ukrajinu klesla o třetinu, u vývozu téměř o polovinu. Nejvíce se propadl dovoz uhlí, plynu, hnojiv, železa a ropy. Vyplývá to z údahů zveřejněných dnes evropským statistickým úřadem Eurostat. Podle nich tvořil loni v únoru dovoz z Ruska 6,4 procenta veškerého importu ze třetích zemí, kdežto v září už jen 3,8 procenta. U vývozu klesl podíl exportu do Ruska z 2,3 na 1,1 procenta.
C:\fakepath\zemni plyn 2.jpg

Reuters: ESMA se obává dopadů omezení ceny plynu na finanční stabilitu

23.01.2023 Mechanismus Evropské unie pro omezení ceny plynu, který by měl začít platit příští měsíc, by mohl zasáhnout finanční stabilitu a možná omezit likviditu na evropských trzích s plynem. Vyplývá to z návrhu Evropského orgánu pro cenné papíry a trhy (ESMA), na který dnes upozornila agentura Reuters.
C:\fakepath\Ukrajina.png

Ministři financí EU proberou první platbu z pravidelné pomoci Ukrajině

17.01.2023 O první platbě z balíku dlouhodobé finanční pomoci Ukrajině se dnes budou bavit ministři financí zemí Evropské unie. Debatovat by měli také o zahrnutí unijních peněz na podporu energetické nezávislosti na Rusku do národních plánů obnovy. Švédské předsednictví, které začátkem roku převzalo vedení unijní sedmadvacítky od Česka, dnes představí následujícího půlroku unijní finanční politiky.
C:\fakepath\Madarsko.png

Bek: Maďarsko stále může provést reformy a získat zbytek zablokovaných peněz

22.12.2022 Maďarsko stále může provést nezbytné reformy a získat zbytek peněz ze zmrazených kohezních fondů. Je na něm, jakým způsobem bude dál rozvíjet vztahy s Evropskou unií. V rozhovoru to ČTK řekl ministr pro evropské záležitosti Mikuláš Bek (STAN). Maďarsko podle něj v posledních měsících udělalo řadu legislativních změn, Evropská komise i členské státy EU je ale nechtějí pouze na papíře, nýbrž chtějí vidět jejich reálné fungování.
C:\fakepath\trader-05122022-36-zm.jpg

Západ omezil dovoz ruské ropy, podle Moskvy to destabilizuje trh

05.12.2022 V zemích Evropské unie dnes začal platit zákaz dovozu ruské ropy na tankerech, který má Moskvu připravit o část zdrojů na financování válečné agrese proti Ukrajině. Unie společně se skupinou hospodářsky vyspělých zemí G7 paralelně zavedla cenový strop 60 dolarů (zhruba 1390 Kč) za barel ruské ropy přepravované do dalších států. Moskva dnes uvedla, že opatření destabilizuje globální energetický trh, ale neovlivní její schopnost pokračovat v bojích na Ukrajině.
C:\fakepath\trader-02122022-38-zm.png

Země EU našly shodu na nejvyšší ceně 60 dolarů za barel ruské ropy

02.12.2022 Velvyslanci zemí Evropské unie se dnes shodli na parametrech cenového stropu na ruskou ropu převáženou tankery. Oznámilo to české předsednictví EU. V rámci dohody skupiny ekonomicky vyspělých zemí G7 se klíčová ruská exportní surovina nebude moci prodávat za více než 60 dolarů (1390 Kč) za barel. Evropský blok by měl dohodu, kterou dosud blokovalo Polsko požadující nižší maximální cenu, formálně potvrdit během víkendu.
C:\fakepath\EU staty.jpg

EU se shodla na přísnějším omezení emisí z dopravy, budov či zemědělství

09.11.2022 Evropská unie by měla do roku 2030 snížit emise z pěti odvětví dosud nezahrnutých do systému emisních povolenek o 40 procent proti hodnotám z roku 2005. Shodli se na tom v úterý večer zástupci českého předsednictví Rady EU a Evropského parlamentu, kteří dojednali podobu nařízení stanovujícího závazky jednotlivých zemí na omezování emisí ze silniční dopravy, vytápění budov, zemědělství, malých průmyslových provozů a nakládání s odpady. Dohodu musí ještě formálně stvrdit členské státy i europoslanci.
img

Šéf IEA: Svět zasáhla první skutečně globální energetická krize

25.10.2022 Svět zasáhla první skutečně globální energetická krize. Na konferenci v Singapuru to dnes prohlásil výkonný ředitel Mezinárodní agentury pro energii (IEA) Fatih Birol. Napjatá je podle něj především situace na trhu se zkapalněným zemním plynem (LNG), poukázal ale i na velké producenty ropy, kteří snižují těžbu. Svět se podle něj i přes cenové stropy neobejde bez ruské ropy.
C:\fakepath\EU-China.jpg

Část lídrů EU chce ráznější přístup k Číně, státy však nejsou jednotné

21.10.2022 Evropská unie nesmí být ve vztahu k Číně naivní, ale měla by se zároveň vyvarovat permanentní konfrontace. Po jednání prezidentů a premiérů členských zemí to prohlásil předseda Evropské rady Charles Michel. Řada unijních lídrů dnes volala po ráznějším přístupu vůči Pekingu, na konkrétních závěrech se ale summit neshodl. Podle předsedkyně Evropské komise Ursuly von der Leyenové bude pro evropský blok klíčová nezávislost na čínských technologiích a surovinách, zejména polovodičích.
C:\fakepath\EU staty.jpg

Morawiecki: Německý energetický plán ničí trh EU, Berlín nemůže unii diktovat

06.10.2022 Masivní německá podpora spotřeby energií ničí jednotný evropský trh a Berlín nemůže diktovat energetickou politiku Evropské unie. Při příchodu na jednání pražského summitu Evropského politického společenství (EPC) to dnes prohlásil polský premiér Mateusz Morawiecki. Doplnil, že Evropa by se měla jednotně vypořádat s nedostatkem energií z Ruska, ke kterému podle něj přispěla i cílená sabotáž plynovodu Nord Stream. Estonská premiérka Kaja Kallasová zase řekla, že absence opatření na úrovni EU by poškodila vnitřní trh.
img

Jednání ministrů energetiky zemí EU

30.09.2022 Členské země Evropské unie se ve snaze zmírnit dopady aktuální energetické krize dohodly na snižování spotřeby elektřiny ve špičce a zdanění mimořádných zisků elektráren a dodavatelů fosilních paliv. Peníze odebrané energetickým společnostem plánují využívat na podporu zranitelných skupin obyvatel a podniků nebo na financování úsporných opatření. Dosažení politické dohody dnes oznámilo české předsednictví v Radě EU.
C:\fakepath\Ukrajina.png

EU poslala první miliardu eur jako finanční pomoc Ukrajině ve válce s Ruskem

01.08.2022 Evropská unie poslala Ukrajině jednu miliardu eur (24,6 miliardy Kč) jako finanční příspěvek na řešení dopadů války s Ruskem. Peníze mají podpořit rozpočet Ukrajiny, uvedl dnes ukrajinský premiér Denys Šmyhal. Peníze jsou z dlouhodobé pomoci devět miliard eur schválené minulý měsíc.
C:\fakepath\Rusko-sankce.png

EU prodloužila hospodářské sankce proti Rusku do konce lednaq

26.07.2022 Evropská unie dnes o půl roku prodloužila platnost sankcí proti Rusku za agresi na Ukrajině, které postupně zavádí od roku 2014. Členské země se shodly na tom, že postihy zasahující řadu sektorů budou platit nejméně do konce ledna 2023. Informovala o tom Rada EU.
C:\fakepath\eu penize.jpg

EU pošle Ukrajině miliardu eur na chod státu, shodli se ministři financí

12.07.2022 Evropská unie pošle Ukrajině první miliardu eur (24,6 miliard korun) z celkových devíti miliard slíbených v rámci okamžité pomoci válkou stižené zemi. Odsouhlasili to dnes ministři financí členských zemí. Dlouhodobá půjčka má financovat základní chod státu. Podle českého ministra financí Zbyňka Stanjury zajistí finance například fungování kritické infrastruktury.
C:\\fakepath\\trader-03062022-19-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

03.06.2022 1) Míra inflace v Turecku v květnu vystoupila na 73,50 procenta, a zdolala tak další maximum za více než 23 let. Informoval o tom dnes turecký statistický úřad. Výsledek je ale nepatrně lepší, než čekali analytici, kteří počítali s růstem na více než 75 procent. V dubnu míra inflace činila 69,97 procenta.
C:\fakepath\euro penize.jpg

Růst ekonomiky EU letos výrazně zpomalí na 2,7 procenta, odhaduje EK

16.05.2022 Letošní růst ekonomiky Evropské unie bude proti původním odhadům výrazně pomalejší, zejména kvůli dopadům ruské invaze na Ukrajině. Ve své jarní makroekonomické prognóze to dnes uvedla Evropská komise (EK). Unijní exekutiva nyní očekává růst hrubého domácího produktu (HDP) sedmadvacítky členských zemí o 2,7 procenta, zatímco krátce před začátkem války v únoru předpovídala čtyři procenta.
C:\fakepath\zemni plyn4.jpg

Ministři energetiky EU proberou, jak si poradit s omezením ruského plynu

02.05.2022 Ministři energetiky zemí Evropské unie budou dnes hledat způsob, jak zajistit plyn pro všechny spotřebitele ve svých zemích při omezených dodávkách z Ruska. Tématem mimořádné bruselské schůzky bude i strategie zaměřená na naplnění zásobníků před zimní topnou sezónou v době nejisté perspektivy energetických obchodů s Moskvou. Ministři by také měli vyjádřit názory svých vlád na možné ukončení odběru ruské ropy, které má být součástí dalšího balíku protiruských sankcí, žádné závazné rozhodnutí se však nečeká.
img

Vládní dluh zemí EU loni mírně klesl, snížil se i rozpočtový deficit

22.04.2022 Vládní dluh zemí Evropské unie se loni snížil na 88,1 z předloňských 90 procent hrubého domácího produktu (HDP). Proti roku 2020, kdy na hospodářství začala dopadat koronavirová pandemie, klesl loni i rozpočtový deficit členských zemí, a to ze 6,8 na 4,7 procenta HDP. Oznámil to dnes evropský statistický úřad Eurostat. Česká republika se podle jeho údajů řadila k menšině zemí, kde se dluh i deficit zvýšily, Česko ale stále patřilo k nejméně zadluženým státům EU.
C:\fakepath\eu penize.jpg

Vládní dluh zemí EU loni mírně klesl, snížil se i rozpočtový deficit

22.04.2022 Vládní dluh zemí Evropské unie se loni snížil na 88,1 z předloňských 90 procent hrubého domácího produktu (HDP). Proti roku 2020, kdy na hospodářství začala dopadat koronavirová pandemie, klesl loni i rozpočtový deficit členských zemí, a to ze 6,8 na 4,7 procenta HDP. Oznámil to dnes evropský statistický úřad Eurostat. Česká republika se podle jeho údajů řadila k menšině zemí, kde se dluh i deficit zvýšily, Česko ale stále patřilo k nejméně zadluženým státům EU.
C:\fakepath\Rusko-sankce.png

Summit EU pohrozil dalšími sankcemi a vyzval k ukončení válečných zločinů

25.03.2022 Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie dnes nad ránem pohrozili Rusku dalšími robustními sankcemi za agresi na Ukrajině, neshodli se však na diskutovaném embargu na dovoz ruských energií ani jiných konkrétních krocích. Rusko podle nich musí přestat páchat válečné zločiny a umožnit lidem z ostřelovaných měst odejít či do nich dostat humanitární pomoc. Lídři v závěrech prvního dne bruselského summitu také slíbili vytvoření fondu solidarity pro Ukrajinu a další podporu pro uprchlíky i země, které je přijímají.
C:\fakepath\eu.jpg

Státy EU se shodly na zavedení takzvaného uhlíkového cla

15.03.2022 Státy Evropské unie se shodly na podmínkách zavedení takzvaného uhlíkového cla, kterým chce sedmadvacítka zpoplatnit dovoz některých produktů, jejichž výroba zatěžuje životní prostředí. Poplatek se má vztahovat na dovoz železa, oceli, hliníku, elektřiny, hnojiv a cementárenských produktů. Schválili to dnes unijní ministři financí. Členské země musejí nyní dohodnout podrobnosti systému s europoslanci.
C:\fakepath\trader-14032022-42-zm.jpg

Státy EU schválily čtvrtý balík sankcí proti Rusku, zasáhnou luxus i energetiku

14.03.2022 Zástupci zemí Evropské unie dnes schválili čtvrtý balík sankcí proti Rusku od začátku ruské invaze na Ukrajinu před necelými třemi týdny. ČTK to sdělil diplomatický zdroj. Evropský blok nově zakáže vývoz luxusního zboží do Ruska či investice do ruského energetického sektoru stejně jako dovoz ruské oceli a železa. Na sankční seznam zároveň přibude desítka oligarchů včetně majitele londýnského fotbalového klubu Chelsea Romana Abramoviče.
C:\fakepath\Rusko-sankce.png

EU dosud schválila čtyři balíky sankcí proti Rusku, cílí na politiky či průmysl

13.03.2022 Výběr informací o zavádění sankcí Evropské unie (EU) proti Rusku od zahájení ruské invaze na Ukrajinu (EU v sobotu uvalí další sankce na Moskvu kvůli ruské agresi na Ukrajině):
C:\fakepath\trader-11032022-48-zm.png

EU představila čtvrtý balík sankcí proti Rusku, zakáže vývoz luxusního zboží

11.03.2022 Evropská unie v sobotu uvalí další sankce na Moskvu kvůli ruské agresi na Ukrajině. Členské státy Rusku pozastaví doložku nejvyšších výhod a omezí používání kryptoměn, aby jejich prostřednictvím ruský stát a elity neobcházely sankce. Zakážou také vývoz luxusního zboží do Ruska a dovoz výrobků ze železa a oceli, oznámila dnes předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová. Nová opatření představují čtvrtý balík sankcí proti Rusku kvůli jeho invazi na Ukrajinu, koordinovaný se Spojenými státy a dalšími spojenci ze skupiny G7.
C:\fakepath\trader-02032022-35-zm.jpg

EU by měla rozšířit protiruské sankce i na kryptoměny, shodli se ministři

02.03.2022 Evropská unie by měla rozšířit dosud přijaté hospodářské a bankovní sankce proti Rusku, které již mají významný dopad na ruskou ekonomiku. Podle francouzského ministra financí Bruna Le Mairea se na tom dnes shodli zástupci unijních vlád odpovědní za finance. Nové sankce by měly zahrnovat také obchodování s kryptoměnami, které v současnosti umožňuje Rusku část opatření obcházet. Podle místopředsedy Evropské komise Valdise Dombrovskise mají sankce nepříznivý dopad i na členské státy a zvláště jejich energetický sektor, což se však zatím daří zvládat.
C:\fakepath\Rusko-Ukrajina.jpg

Válka na Ukrajině je tragická a měla by skončit, řekl sankcemi stižený oligarcha

01.03.2022 Válka na Ukrajině je tragická a měla by skončit, uvedl dnes ruský oligarcha Michail Fridman, který se objevil na sankčním seznamu Evropské unie. Spolu se svým dlouholetým obchodním partnerem, ruským miliardářem Pjotrem Avenem, chtějí "nepodložené" unijní sankce napadnout, napsala agentura Reuters.
Související klíčová slova: Eurokomisař Gentiloni | Hospodářství EU | Koronavirové krize | Energetické firmy | Globální poptávka po ropě | Spolkový statistický úřad | Viktor Orbán | EUR | Subvence | Řecko | Trend | Kadri Simsonová | Německý ministr financí | Životní prostředí | Mezinárodní měnový fond | WTO | Ruské invaze na Ukrajinu | Snížení emisí | Evropská komise | České vlády | Plán vlády | Mišustin | Fond obnovy | Cenové stability | Energetika | Unijní činitelé | Fungování trhů | Růst ekonomiky EU | Členské státy Evropské unie | Premiéři zemí Evropské unie | Ukrajinský prezident | Financial Times | Ruská invaze na Ukrajinu | Investing | Očekávání analytiků | Ferrari | Světový trh s ropou | Petr Fiala | Pandemie | Růst cen | Pokles ceny ropy | Analýzy | Velkoobchodní cena plynu | Vývoz ruské ropy | Maďarská vláda | Generativní umělá inteligence | Dolary | Komisařka pro energetiku | Zastrašování ze strany Číny | Cena ruské ropy | Turecký statistický úřad | Booking | Čtvrtý balík sankcí | Lídři EU | Garance | ETS II | Nord Stream | Výhled | Polský premiér | Odvětví ruského hospodářství | Poplatek | Financial Times (FT) | Dovoz ropy | Americký prezident | Summit Evropské unie | Používání kryptoměn | Title Transfer Facility | Průmysl | Bílý dům | Inflace | Centrální banky | Export z Německa | Kontrakty TTF | Přijetí | Ruské zboží | Domácnosti | Alibaba | Státní subvence | Volodymyr Zelenskyj | Ropa Brent | Ruská ropa Urals | Vice | Globální poptávka | ERA | Surové ropy | Odvětví | Analytici | Omezení dodávek | Charles Michel | G7 | OpenAI | Export ruské ropy | Premiér Denys Šmyhal | Varšava | Země EU | Pohonné hmoty | Pokles ceny | Evropský statistický úřad Eurostat | Úsilí | Poptávka | Status nejvyšších výhod | Michail Mišustin | Unijní ministři | Ekonomiky | Ministři energetiky EU | CBAM | Zákaz vývozu luxusního zboží | Šéfka EK | Peníze | Vývoz ropy | Brent | Politika | Očekávání | Odvetná cla | Ekonomika EU | Lucembursko | Fosilní paliva | Hodnota dovozu produktů | Války na Ukrajině | Invaze na Ukrajinu | Majetek | Energetický sektor | Měnový fond | Financovat | Cena elektřiny | Moskva | Mluvčí Kremlu | Růst | Příležitosti | Míra inflace v Turecku | Prognóza | Denys Šmyhal | Trh práce | Mercedes | Dohody Evropské unie | Snížit emise | Platnost hospodářských sankcí | Chování | Kontrakty | Ukončení válečných zločinů | Energetický trh | Umělá inteligence | ETS | Unijní země | Ukrajinský premiér Denys Šmyhal | Počasí | Trh | Ruský plyn | SAE | Prezidenti a premiéři | Ruské podnikání | Klimatická opatření | Problémy | Jednání prezidentů | Dovoz ropných produktů | Společnosti | MMF | Eura | Komise | Fungování | Posílení | Ceny plynu | Agentura Reuters | Největší banky | Podmínky na trhu | Skupina OPEC+ | Maďarsko | Obrovský potenciál | Unie | Ministři financí zemí Evropské unie | Český premiér Petr Fiala | Lídři zemí Evropské unie | IEA | Závislost | Deficit | Statistický úřad | Podnikání | Odpor | Embargo na dovoz ruské ropy | Title Transfer Facility (TTF) | Twitter | Kommersant | Opatření | Členské státy | Energetické technologie | Pozornost | Premiér Petr Fiala | Ministři energetiky | | Summit EU | Hlavní ekonom | Koronavirová pandemie | Růst vývozu | Společnost OpenAI | Cena plynu | Skupina OPEC | Inflace v Turecku | Obchodovat | Invaze | Miliardáři Fridman a Aven | Členské státy EU | Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | Ropa | Paolo Gentiloni | Finance | Válka na Ukrajině | Avena EU | USA | Premiér Viktor Orbán | Sankce | Závislosti na Číně | Evropská unie dnes | Joe Biden | Ekologické podmínky | Evropský statistický úřad | SWIFT | Šéf IEA | Bulharsko | Předseda Evropské rady | Belgie | Evropský parlament | Omezení spotřeby plynu | Ekonomové | ACER | Prohlášení | Spojené státy | Ocelářství | Generativní umělé inteligence | Celoživotní vzdělávání | Vývoj | Amazon | TikTok | Západní sankce | Konkurenceschopnost | Facebook | Severomořská ropa Brent | Zemědělství | OSN | Světové obchodní organizace | Světové produkce | RDIF | Členské země Evropské unie | Další vývoj | Porsche | Finanční služby | Ropa Urals | Ministerstvo hospodářství | Tržní cena | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Sabotáž plynovodů | Dovoz uhlí | Miliardy dolarů | AI | Platnost hospodářských sankcí proti Rusku | Světová finanční krize | Miliardy korun | Cena ruské ropy Urals | Cena severomořské ropy Brent | Mezinárodní agentura pro energii | Berlín | Firmy | Cena plynu pro evropský trh | Zajištění | Michail Fridman | Avena | Ruská ropa | Borouge | Rozpočtový deficit | Hry | Dovoz ruské ropy | Trhy | Chelsea | Rizika | Fond | Akcie Borouge | Úspory | Fond EU | Dánsko | Generativní AI | Kyjev | Sedmadvacítka | Obchod EU s Ruskem | Růst ekonomiky | Globální energetická krize | Plán obnovy | Russia Today | Bilance | Dovoz z Ruska | Obchod EU | Společnost | Zadlužování | Orbán | Severomořská ropa | VEON | Hodnota dovozu produktů a surovin | Abú Dhabí | Obchod | Dmitrij Peskov | Ceny ropy Brent | Zátah na ruské podnikání | Sankce na export ruské ropy | EK | Riziko | Emise | Právo | Budapešť | FT | Citi | Cenový strop | Urals | Nástroj | NATO | Plyn | Čína | Inovace | Ceny | Financování | Recese | Pokles | Války | Centrální banka | Prodeje ropy | Státy EU | Odborníci | Cena severomořské ropy | Mateusz Morawiecki | Závislosti na ruské ropě | Miliardáři | Růst cen energií | Algoritmy | Marian Jurečka | Sankce proti Rusku | Nadnárodní firmy | CO2 | Ceny energií | Nová pravidla | Energetická krize | Balík sankcí | Malta | Ruské ropy | Christian Lindner | Dovoz | Ruské banky | Obchodování | Eurostat | Prezident | Finanční pomoc | Francouzský ministr | Ministr životního prostředí | Evropa | Ceny ropy | Francie | Dodávky plynu | List Financial Times | Biden | Finanční krize | Sberbank | ProCent | Borealis | Internetové firmy | Ursula von der Leyenová | Dezinformace | Situace | Google | Miliardy eur | Tržby | Unijní diplomacie | Signály | Peking | HDP | Protekcionismus | Ekonom | Obchodování s emisemi | Zdanění | Politici | Obchodní bilance | Vyšší inflace | Členské země | Ukrajinská vláda | Slovensko | Měnové unie | ČTK | Zásobníky | Akcie | Podniky | Státní podpora | Dodavatelské řetězce | Velkoobchodní cena elektřiny | Vývoz | Reuters | OPEC+ | Flash Crash | Technologie | Největší propad | Pokles vývozu | Ministři | Americký prezident Joe Biden | Státy Evropské unie | Míra inflace | Investice | Potenciál | Indie | Bod | Zisky | USD za barel | Hospodářství | Výplata | Evropské firmy | Profitovat | Snížení dluhu | Trh s ropou | Export | Rusko | Úbytek | Petr Dufek | Obchodování s kryptoměnami | Letectví | Organizace | Média | Tranše | Plány | Brusel | Instagram | Umělé inteligence (AI) | TIM | Energie | Šéf Bílého domu | Objem | Umělé inteligence | Příjmy | ESMA | Prodej | Evropská komise (EK) | Financial | Bloomberg | Evropská unie | Rozvoj | Evropská ekonomika | Míra | Audi | LNG | Mluvčí Bílého domu | Stavebnictví | Krize | Fatih Birol | Těžba ropy | JDE | Podpora | Ministři financí | MWh | Prezident Joe Biden | Světová banka | Cena | Německo | Zalando | Apple | Zadlužení | Rozpočet | Prudký růst cen | Situace na trhu | Spotřeby plynu | Předsednictví EU | Světová obchodní organizace | Ekonomika | Schodek | Oslabení | Energetické krize | Práce | Zákaz dovozu ruské ropy | Cíle | Kryptoměny | Bezpečnost | Banky | Těžba ropy v Rusku | Vlády | Ministři financí EU | Poptávka po ropě | Ministr financí | Pozice | Barel ruské ropy | ChatGPT | Příprava | TTF | Creditas | Cenné papíry | Eurokomisař | Lídři | Uznání nezávislosti | Europoslanci | Družba | Energetické trhy | OPEC | Řetězce | Experti | Spotřebitelé | Von der Leyenová | Výstupy | Výkonný ředitel | Vzdělávání | Embargo | Růst hrubého domácího produktu | Polsko | Šéfové | Velké banky | Nařízení | Emise uhlíku | Ropy | Tržby z prodeje | Předseda | Cenové stropy | Ministři EU | Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie | USD | České předsednictví | Půjčka | Investing.com | Statistický úřad Eurostat | BMW | Zákaz dovozu | Propad | Telegram | Emise skleníkových plynů | Jaroslaw Kaczyński | Evropský trh | Ruská invaze | Česká republika | Evropská centrální banka | Evropské země | ROCE | EU | Miliardy | Ukrajinský premiér | Uhlí | Předsedkyně Evropské komise | Uvalení cel | Banka | Produkce ropy | Země eurozóny | Pravidla obrany proti obchodnímu nátlaku | Protiruské sankce
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | Obchodování | ČTK | Růst | Indikátor | Pokles | Trading | Cena | FOREX | Pivot

Předchozí klíčová slova

Evropské země
Evropské zlaté rezervy
Evropský akciový trh
Evropský automobilový průmysl
Evropský automobilový sektor
Evropský automobilový trh
Evropský bankovní akciový index
Evropský bankovní index Euro Stoxx Banks
Evropský bankovní úřad
Evropský bankovní úřad (EBA)

Následující klíčová slova

Evropský blue chip
Evropský blue chip index
Evropský datový kalendář
Evropský fond finanční stability
Evropský fond strategických investic (EFSI)
Evropský index
Evropský index (Stoxx Europe 600)
Evropský kalendář
Evropský komisař pro hospodářství
Evropský komisař pro obchod
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
reklama
Purple ebook česká koruna
Potvrďte prosím... Zavřít