Předsednictví EU
Georgievová bude v čele MMF ve svém druhém funkčním období
12.03.2024 Ministři financí zemí Evropské unie dnes na schůzce v Bruselu schválili Kristalině Georgievové druhé funkční období v čele Mezinárodního měnového fondu (MMF). Informovala o tom agentura Reuters. Současné pětileté funkční období Georgievové končí 30. září. V čele MMF bývá tradičně Evropan, v čele sesterské Světové banky (SB) pak Američan.
2024: Rok plný investičních výzev a příležitostí
13.02.2024 Rok 2024 přináší řadu událostí, které mohou významně ovlivnit investiční scénu - od geopolitických volby až po ekonomické politiky centrálních bank. S poklesem inflace a očekávaným snižováním úrokových sazeb se otevírají nové možnosti pro dluhopisové i akciové fondy. Richard Bechník, hlavní analytik společnosti Swiss Life Select, zdůrazňuje význam přizpůsobení investičních strategií aktuálním trendům. Jak mohou investoři využít těchto příležitostí a co by měli mít na paměti při plánování svých investic v letošním roce?
Hlavní ekonomické události v roce 2023
09.01.2023 V dnešním článku se společně podíváme na výběr hlavních dosud známých ekonomických očekávaných událostí ve světě v roce 2023, abyste si je mohli vyznačit ve svém obchodním kalendáři.
Eurozónu tvoří 19 členských zemí EU, dvacátou zemí bude Chorvatsko
30.12.2022 - Evropská měnová unie (EMU) vznikla na základě Smlouvy o EU 1. ledna 1999, kdy 11 zemí unie začalo v bezhotovostním styku používat euro. O rok později (1. ledna 2000) převzala Evropská centrální banka (ECB) úlohy národních centrálních bank. Od 1. ledna 2002 byly v zemích EMU do oběhu uvedeny první bankovky a mince eura, které se dva měsíce používaly současně s národními měnami. Jedinou měnou je euro v zemích EMU od 1. března 2002.
Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 23.12.2022
23.12.2022 Americké akcie včera výrazně oslabily kvůli rostoucím obavám, že zvyšování úrokových sazeb uvrhne ekonomiku Spojených států do recese. Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, ztratil 1,05 procenta a uzavřel na 33.027,49 bodu. Širší index S&P 500 klesl o 1,45 procenta na 3822,39 bodu a index Nasdaq Composite, v němž je zastoupeno mnoho firem z odvětví vyspělých technologií, se snížil o 2,18 procenta na 10.476,12 bodu.
Fialův kabinet v prvním roce vlády uspěl na mezinárodní scéně, zklamal naopak příliš plošnou pomocí, která dále zatíží veřejné rozpočty a potřebné podpoří méně, než mohla
18.12.2022 Kabinet Petra Fiala v prvním roce své vlády čelil nečekaně složitým okolnostem, které však alespoň z ekonomického hlediska nelze srovnávat s těmi z covidového roku 2020. Tehdy se ekonomika hluboce propadla, nejvíce v historii ČR, zatímco letos poroste. Proto i přes složité okolnosti kabinet měl a mohl naplňovat více slibů ze svého programového prohlášení.
Ministry financí EU čeká debata o zablokování peněz Maďarsku a o pomoci Ukrajině
06.12.2022 O možném zablokování fondů pro Maďarsko kvůli nedostatečnému fungování právního státu budou dnes jednat ministři financí zemí Evropské unie. Zároveň je čeká debata o finanční pomoci Ukrajině a globální firemní dani, jejichž schválení Budapešť během vyjednávání o unijních penězích blokuje. Podle diplomatů zatím není jisté, zda má některý z bodů šanci na schválení, nebo zda je české předsednictví EU v případě bezvýsledné debaty posune na další ministerské zasedání.
Země EU našly shodu na nejvyšší ceně 60 dolarů za barel ruské ropy
02.12.2022 Velvyslanci zemí Evropské unie se dnes shodli na parametrech cenového stropu na ruskou ropu převáženou tankery. Oznámilo to české předsednictví EU. V rámci dohody skupiny ekonomicky vyspělých zemí G7 se klíčová ruská exportní surovina nebude moci prodávat za více než 60 dolarů (1390 Kč) za barel. Evropský blok by měl dohodu, kterou dosud blokovalo Polsko požadující nižší maximální cenu, formálně potvrdit během víkendu.
V Bruselu se dnes zastropování plynu dováženého z Ruska nejspíše nedojedná. Zato by se mohlo pokročit v řešení, jak lidem a firmám ulevit od energetické drahoty
09.09.2022 Bruselský energetický summit, který na dnes svolalo české předsednictví EU, bude pravděpodobně přelomový. Některá z diskutovaných řešení by domácnostem a firmám v Unii mohla od energetické drahoty ulevit, jiná ji naopak mohou vyhrotit.
České předsednictví nechce v pátek diskutovat otázku zastropování cen ruského plynu. Vyjmutí tohoto bodu je rozumný záměr, jeho realizace by dále plyn v EU zdražila
07.09.2022 České předsednictví EU se pokusí na pátečním jednání ministrů zemí EU odpovědných za energetiku vyjmout otázku zastropování cen plynu dováženého do EU plynovody z Ruska. Jde o rozumný záměr. Zastropování cen dováženého ruského plynu by totiž velmi pravděpodobně vedlo k tomu, že jej Rusko do EU přestane dovážet zcela. Rusko nyní dováží do EU plyn tranzitním plynovodem přes Ukrajinu a také černomořským plynovodem TurkStream.
Česko v pátek zřejmě jako Brusel, Berlín i Paříž podpoří řešení drahých energií „konfiskací“ zisků jiných než plynových elektráren. Nebude pak moct uplatnit „válečnou daň“ na ČEZ
06.09.2022 Ministr průmysl a obchodu Jozef Síkela dnes potvrdil, že při páteční mimořádné evropské radě pro energetiku budou na stole dva stěžejní návrhy, jak domácnostem i firmám napříč EU ulevit od vysokých cen energií.
České předsednictví chce navrhnout zastropování plynu, Brusel a Berlín jej ale mezitím „odpískaly“. Proto také Fialův kabinet zřejmě neprosadí ani „válečnou daň“ na ČEZ
05.09.2022 České předsednictví EU hodlá na pátečním energetickém summitu předložit návrhy řešení krizové situace, které ovšem mezitím Brusel a Berlín vlastně „odpískaly“. Klíčovým návrhem českého předsednictví má být podle zdroje agentury Bloomberg dočasné zastropování cen plynu využívaného k výrobě elektřiny.
Kraje bijí na poplach, nemají na plyn. Fialova vláda by měla využít předsednictví EU pozastavení obchodování s povolenkami
22.08.2022 Enormní zdražování povolenek v uplynulých letech, v letech 2020 a 2021 o více než 200 procent, představuje klíčový důvod, proč nyní je elektřina tak drahá. Například ČEZ drtivou většinu elektřiny na letošní rok prodala právě v letech 2020 a 2021. Drahá elektřina a plyn trápí také české kraje, které žádají po vládě akci, jež by jim pomohla se s drahými energiemi popasovat.
Česko by mělo předsednictví EU využít zejména k nakročení zpět k energetické racionalitě, tedy ke zlevnění energií bez zadlužování
01.07.2022 Česko by mělo své předsednictví EU, které dneškem začíná, využít k zahájení návratu k racionalitě v energetické oblasti. Premiér Fiala tedy hovoří spíše o energetické suverenitě, ale ta dosažitelná není. Důležité je začít se vracet právě k energetické racionalitě.
Eurozónu tvoří 19 členských zemí EU, dvacátou zemí bude Chorvatsko
24.06.2022 - Evropská měnová unie (EMU) vznikla na základě Smlouvy o EU 1. ledna 1999, kdy 11 zemí unie začalo v bezhotovostním styku používat euro. O rok později (1. ledna 2000) převzala Evropská centrální banka (ECB) úlohy národních centrálních bank. Od 1. ledna 2002 byly v zemích EMU do oběhu uvedeny první bankovky a mince eura, které se dva měsíce používaly současně s národními měnami. Jedinou měnou je euro v zemích EMU od 1. března 2002.
Summit EU schválil zavedení eura v Chorvatsku od ledna příštího roku
24.06.2022 Summit Evropské unie dnes schválil zavedení společné evropské měny v Chorvatsku. Země se od ledna příštího roku stane dvacátým členem eurozóny. Formálně stvrdí používání eura v Chorvatsku v červenci ministři financí při prvním zasedání pod vedením českého předsednictví EU.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
24.06.2022 1) Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie zahájili v Bruselu závěrečný druhý den summitu, který věnují debatě o možných opatřeních proti vysokým cenám energie a omezeným dodávkám ruského plynu. Lídři před summitem navrhovali různé recepty od společných nákupů plynu po cenové stropy, na konkrétních společných řešeních se však patrně neshodnou. Konkrétním výstupem summitu by měl být souhlas se zavedením eura v Chorvatsku, na němž by se měli šéfové států shodnout v úvodní části dnešního jednání.
Jak Čechům zlevnit elektřinu, aniž by se stát zadlužoval či musel znárodňovat elektrárny, jak navrhuje premiér Fiala? Jako ve Francii?
23.06.2022 Premiér Fiala ve svém včerejším mimořádném projevu nastínil, že stát bude chtít pod své křídla získat výrobu elektřiny. Jednalo by se tedy zřejmě fakticky o dělení podniku ČEZ. Scénář dělení ČEZ se po pěti letech ocitl opět na stole už letos v květnu, kdy o něm hovořili jako premiér, tak ministr financí.
Jak Čechům zlevnit elektřinu, aniž by se stát zadlužoval. Využijme předsednictví EU a vezměme si příklad z Francie
21.06.2022 Úsporný energetický tarif, který připravuje ministerstvo průmyslu a obchodu a zítra projedná vláda, je jen dalším dluhem. Neřeší podstatu drahých energií. Ceny energií přitom v EU zůstanou vysoké po několik let. Nelze po celou tu dobu maskovat drahou elektřinu a plyn na dluh budoucích generací, když už nyní vláda počítá až do roku 2025 se schodky státního rozpočtu kolem 300 miliard korun.
Evropský parlament podpořil minimální sazbu daně pro velké firmy
19.05.2022 Evropský parlament naprostou většinou hlasů podpořil zavedení minimální sazby daně pro velké společnosti. Vyzval také členské země, aby po pěti letech umožnily revizi, která by zhodnotila, zda není toto rozhodnutí nutné zpřísnit. Informovala o tom dnes agentura Reuters.
Státy EU schválily čtvrtý balík sankcí proti Rusku, zasáhnou luxus i energetiku
14.03.2022 Zástupci zemí Evropské unie dnes schválili čtvrtý balík sankcí proti Rusku od začátku ruské invaze na Ukrajinu před necelými třemi týdny. ČTK to sdělil diplomatický zdroj. Evropský blok nově zakáže vývoz luxusního zboží do Ruska či investice do ruského energetického sektoru stejně jako dovoz ruské oceli a železa. Na sankční seznam zároveň přibude desítka oligarchů včetně majitele londýnského fotbalového klubu Chelsea Romana Abramoviče.
Hlavní ekonomické události v roce 2022
27.12.2021 V dnešním článku se společně podíváme na výběr hlavních dosud známých ekonomických očekávaných událostí ve světě v roce 2022, abyste si je mohli vyznačit ve svém obchodním kalendáři. Jde o důležité ekonomické události, které budou mít velký vliv na finanční trhy v nadcházejícím roce, a proto jim věnujte pozornost ve svém obchodním plánu. Vše je přehledně shrnuto do jednotlivých měsíců a dnů.
Státy EU se shodly na přísnějších pravidlech pro velké internetové firmy
25.11.2021 Státy Evropské unie se dnes shodly na nových pravidlech, která mají zlepšit dohled nad chováním velkých internetových firem či zefektivnit odstraňování nelegálních příspěvků ze sociálních sítí. Ministři unijních zemí schválili společný přístup k normám o digitálních trzích a službách, o jejichž konečné podobě tak mohou státy začít vyjednávat s europoslanci.
FT: Evropští poslanci dohodli pravidla pro velké technologické společnosti
18.11.2021 Evropští poslanci se dohodli na pravidlech, jak postupovat vůči velkým technologickým společnostem. Dotknou se firem s tržní kapitalizací nad 80 miliard eur (dva biliony Kč), píše na svém webu deník Financial Times (FT). Týkat se podle něj budou nejen amerických firem Google, Amazon, Apple a Facebook, ale i čínské společnosti Alibaba nebo nizozemského ubytovacího serveru Booking.com.
EU se dohodla na rozpočtu pro příští rok, bude v něm téměř 170 miliard eur
16.11.2021 Po mnohahodinovém vyjednávání se v noci na dnešek zástupci členských zemí Evropské unie a Evropského parlamentu shodli na podobě rozpočtu EU pro příští rok. Navrhovanou částku téměř 170 miliard eur (4,3 bilionu Kč) se europoslancům podařilo navýšit o několik stovek milionů, členské země tradičně usilující o nižší rozpočet však naproti tomu řadu jejich dalších požadavků odmítly.
EGAP za pololetí pojistila český vývoz do 40 zemí, největší růst je u Asie
18.08.2021 Exportní garanční a pojišťovací společnost (EGAP) za první pololetí letošního roku podle svého generálního ředitele Jana Procházky pojistila český vývoz do 40 zemí, letos by mohla překročit rekordních 50 států. Největší růst EGAP sleduje u Asie. Procházka to dnes řekl na Českém exportním fóru.
Státy EU podpořily platnost dohody s Británií od 1. ledna
28.12.2020 Zástupci členských zemí Evropské unie dnes jednomyslně podpořili dohodu, která upravuje mimo jiné i budoucí obchodní vztahy s Británií. Oznámil to mluvčí německého předsednictví EU. Na Vánoce uzavřená úmluva tak může vstoupit v platnost od 1. ledna i bez souhlasu Evropského parlamentu (EP), který ji bude schvalovat až dodatečně během dvouměsíční doby její provizorní platnosti. Vůdci politických skupin v EP se dnes shodli na tom, že parlament "zcela výjimečně" na dodatečné schvalování již platné smlouvy přistoupí.
Hlavní ekonomické události v roce 2021
28.12.2020 V tomto článku se společně podíváme na výběr hlavních dosud známých ekonomických očekávaných událostí ve světě v roce 2021, abyste si je mohli vyznačit ve svém obchodním kalendáři. Jde o důležité ekonomické události, které budou mít velký vliv na finanční trhy v nadcházejícím roce, a proto jim věnujte pozornost ve svém trading plánu. Vše je přehledně shrnuto do jednotlivých měsíců a dnů.
Související klíčová slova:
Akcie včera | Evropský blok | Hlavy států | Poplatky u akcií | Hlavní ekonom | Závazky vůči věřitelům | Alphabet | Veřejné finance | BGH | EUR | Řecko | Mince | Pokles sazeb | Citigroup | Financial Times (FT) | Pojišťovna | Ruské invaze na Ukrajinu | Sklon k agresivnímu přístupu | Širší index | Evropská komise | Sazby daně | DRAGAN26 | Cenové stability | Energetika | Poplatky u akcií a ETF | Český statistický úřad | Plynovody | Goldman Sachs | Poplatky | Rostoucí ceny | Dow Jonesův index | Premiéři zemí Evropské unie | Všeobecné volby | Hospodaření za loňský rok | Ruské ministerstvo financí | Financial Times | EFSF | KLDR | Zastropování plynu | Investing | Pojišťovací společnost | Ferrari | Ciena | Pandemie | Růst cen | Zpráva | ČSÚ | Ekonomika Spojených států | Volby v Turecku | Ranní zpráva pro tradery | Afrika | ČSOB | Beijing Wantai Biological | Úsporný energetický tarif | Údaje ministerstva práce | Volby do parlamentu | Nizozemsko | Dobrý byznys | Rozdělení ČEZ | Širší index S&P 500 | Výhled | Algorithmic Trading Portfolio subfondas | Covid | Summit Evropské unie | Snížení nákladů | Karl Schamotta | Průmysl | Inflace | Vývoj měnového páru | Irsko | Centrální banky | Přijetí | BCPP | Zasedání Světového ekonomického fóra | Exportní garanční a pojišťovací společnost | Invaze | Plyn v EU | Daňové otázky | Lula | Macron | Fiat Chrysler a PSA | BCPP Petr Koblic | Alibaba | Snižování sazeb | Důvěra spotřebitelů | G7 | Ruské zboží | APEC | Domácnosti | Dělení ČEZ | Moneta | Erste Group | Vatikán | Charles Michel | Stabilizační mechanismus | Analytici | Spotové krypto | Donohoe | Evropský fond finanční stability | Průmyslové recese | Varšava | Balík akcií | Sdružení výrobců automobilů | Deutsche Bank | Bílý dům | Ceny elektřiny | Byznys | Země EU | Devizové rezervy ČNB | Zbyněk Stanjura | Graf | Banka Morgan Stanley | Neckarwestheim | Globální ekonomiky | Snižování úrokových sazeb | Spolkový soudní dvůr | Status nejvyšších výhod | Cena ruské ropy | Ceny povolenek | Dluhopisy | Ministři financí zemí Evropské unie | Důležitost měn | Zaměstnanost | Ekonomiky | Maďarsko | Čtvrtý balík sankcí | PKN Orlen | Poptávka | Nouzový stav kvůli koronaviru | Evropský stabilizační mechanismus | Český ministr | Zákaz vývozu luxusního zboží | Zavedení eura v Chorvatsku | Peníze | Politika | Hlavní ekonomické události | Očekávání | Žebříček největších firem | ČNB banka | Analýza společnosti | Rada MMF | Fosilní paliva | Války na Ukrajině | Výnosy | Lucembursko | Invaze na Ukrajinu | Allianz | Evropské měny | Financovat | ZEN | Vláda Spojených států | Cena elektřiny | Prohlášení | Finanční architektura | Bankovní úvěry | Janet Yellenová | Lukáš Kovanda | Růst | Analytika | AFP | Příležitosti | Itálie | Světové finanční krize | Charles Schwab | Emisní povolenky EU | Akcie Ciena | Swiss | Mercedes | Veřejný dluh | Volby v Británii | Ziskové pozice | Akvizice | Uhelné elektrárny | Bankovky | Vodafone Group | Madrid | Epidemie SAR | Americká centrální banka | Kontrakty | Odvětví | Akcie Zalando | Kosovo | Úrokové sazby | Šéfové států | Trh | Deficit rozpočtu | Moskva | Prezidenti a premiéři | EMU | Problémy | Algorithmic Trading Portfolio | Fialova vláda | Společnosti | Index | Rozpočet na předsednictví EU | Parlamentní volby | Komerční banka | Elektřina | MMF | Eura | Komise | Posílení | Agentura Reuters | Neckarwestheim 2 | Ministerstvo obchodu | EP | S&P | Americké ministerstvo obchodu | Unie | Ceny plynu | JPMorgan Chase | Vstup do eurozóny | Fiskální pakt | Ekonomický kalendář | Mário Centeno | Evropský stabilizační mechanismus (ESM) | Deficit | Evropská měnová unie | Unijní země | Český vývoz | Statistický úřad | Energetický tarif | Minimální sazby daně | Podnikání | MF | Odpor | ERM-2 | Vodafone | Údaje ministerstva | Eskalace | Zavedení jednotné měny | Statistické údaje | Obchodování s povolenkami | Opatření | Forex Factory | Pozornost | Index Nasdaq Composite | 3М | Rumunsko | Členské státy | Ifo | Výkonná rada MMF | Soudní dvůr | Daně z příjmů | Mario Centeno | Obchodování small caps akcií | Pandemie nemoci | Zasedání Rady guvernérů | Řetězec | Plánování | Kalendář událostí | Pozastavení obchodování | Infomační zázemí | Burze | Česká národní banka (ČNB) | Finance | Konvertibilní peso | Válka na Ukrajině | Obchodování small caps | USA | Úrokové náklady | Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA) | Sankce | Británie | Investiční banka Goldman Sachs | Volby | Rozvojové ekonomiky | Ropa | Výdaje | ETF | Algorithmic trading | Johan van Overtveldt | Beijing Wantai | Bulharsko | Belgie | Evropský parlament | Summit EU | Trading | Zvyšování úrokových sazeb | Ropná společnost | Reuters analytik | Předseda Evropské rady | Klesly akcie | Euro vůči americkému dolaru | Vývoj | Podnikatelská nálada | Změny klimatu | Amazon | Corporate Governance | Americké akcie | Facebook | Ruská centrální banka | ETF na small caps | Ministerstvo průmyslu a obchodu | EUR/USD | Trading nebo investice | Členské země Evropské unie | Investice Tencentu | Měnové politiky | G20 | Porsche | BT.US | Odhad HDP | Small caps | Tržní cena | Pakt stability | ADP | Daimler | Prezidentské volby | Světová finanční krize | Platební bilance | Sazby | Invaze ruských vojsk | Důvěra v českou ekonomiku | Možnosti investora | Vývoji podnikatelské nálady | Andorra | Isar | Berlín | Firmy | Žebříček největších firem v ČR | Zajištění | Kroky centrálních bank | Pomoc lidem | Liz Ann Sondersová | Evropské sdružení výrobců automobilů | Investování | Fed | Magnificent | Americká ministryně financí | Světové ekonomické fórum | Česká vláda | Vývoji podnikatelské nálady v Německu | Zadluženost | Trhy | Chelsea | Walmart | Pakt stability a růstu | Vánoce | Portugalsko | Fond | Záchranný program | Americké banky | Akcie RealPage | Dánsko | Energetické společnosti | Vysoké ceny | Mexický prezident | Plán obnovy | Cenu plynu | Průměrná míra inflace | Paschal Donohoe | EdF | Výsledky hospodaření | Ministerstvo financí | Bilance | Nulové poplatky | Ondřej Hartman | Quaentas | Vladimir Putin | Tesla | Stabilita | Španělsko | Spolkový soudní dvůr (BGH) | Prezident Emmanuel Macron | Akcie Qualys | Silné ekonomické údaje | Investice do Small Caps | Zasedání Mezinárodního měnového fondu | Banka Goldman Sachs | Na burze | Akcionáři | Analytička | Premiér Fiala | Společnost | Zpřísňování měnové politiky | Zadlužování | Velké firmy | Isar 2 | Hospodaření | FXstreet | Používání eura | EK | Riziko | Analytik | Emise | Trinity | FIAT | Budapešť | FT | Swiss Life | EBIT | Bankovní skupina | Cenový strop | Meta | Portfolio | NATO | Plyn | ACT | Placení daní | Mimořádná daň | Mali | Inovace | Ceny | Siemens | Financování | Recese | Pokles | Války | Andrés Manuel López Obrador | Centrální banka | Italové | Skupina Erste Group | Státy EU | Biliony | Evropské centrální banky | Moneta Money Bank | Zákonodárci | Současná cena | Instituce | Společnost Walmart | Morgan Stanley | Prezident Vladimir Putin | Náklady na financování | ČEZ | ERM | Index Nasdaq | Důležité ekonomické události | Americká investiční banka | Trinity Bank | Austrálie | Vývoj měnového páru EUR/USD | Zastropování cen | Obchodní den | Rostoucí ceny energií | Ceny energií | Tržní ekonomiky | Ahold Delhaize | Událostí ve světové ekonomice | Balík sankcí | Malta | Akcionář | ACEA | Funkční období | Zisk | ČNB | Ruské ropy | Dovoz | Nasdaq Composite | Obchodování | Petr Koblic | Úroky | Prezident | Úsporný tarif | Finanční pomoc | Jednotné měny | Stellantis | Měna | Nasdaq | Francie | Epidemické situace | Údaje | Technologické společnosti | Dolarové sazby | Ekonomické události | Finanční krize | EGAP | FXstreet.cz | Obchody | Zpráva pro tradery | Portfólia | Japonsko | Vývoj úrokových sazeb | Rakouská bankovní skupina | Marže | Internetové firmy | Chorvatsko | Situace | Šíření koronavirové nákazy | Google | Miliardy eur | Tržby | FOREX | Dividenda | HDP | Ekonom | Rozhodování | Krizové situace | Dolar | Euro | Politici | Brazílie | Členské země | Nouzový stav | Burzovní cena | Slovensko | JPMorgan | ČTK | Česká národní banka | ASEAN | Kuba | Akcie | Podniky | Tým FXstreet.cz | SPD | Češi | Velkoobchodní cena elektřiny | Vývoz | Reuters | OPEC+ | Zasedání měnového výboru | Sněmovna reprezentantů | Emmanuel Macron | Daně | Ministři | Konkurenti | Státy Evropské unie | Světové ekonomiky | Výsledky | Míra inflace | Aerolinky | Ekonomické fórum | Hospodářské soutěže | Investice | Microsoft | Potenciál | Zdravotnictví | Indie | Bod | ESM | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Zisky | Delta | Regulace | Fondy | Hospodářství | Důvěra | Michel Barnier | Výhled do budoucna | Delta Air Lines | Evropské firmy | Měny | Profitovat | Export | Rusko | Čtvrtletní výsledky | Mnozí investoři | Organizace | Pro tradery | Česká spořitelna | Praha | Fischer | COVID-19 | Ranní zpráva | Brusel | Dluhopisové výnosy | Devizové rezervy | Konvergence | Americké společnosti | TIM | Energie | Objem | Investiční | Nálada | Americké centrální banky | Příjmy | Prodej | Rok 2024 | Podnikatelská nálada v Německu | Bloomberg | Invaze ruských vojsk na Ukrajinu | Evropská unie | Finanční trhy | Míra | Pandemie nemoci COVID-19 | Audi | Corpay | DMA | Riziko recese | Výkonnost | Mluvčí Bílého domu | Předčasné parlamentní volby | Index S&P 500 | Německý výrobce | Krize | Institut Ifo | Volby v USA | S&P 500 | JDE | Podpora | Ministři financí | MT4 | Cena | Německo | Zalando | Krach | Apple | Rozpočet | Ekonomické údaje | Lídři zemí | Akciové fondy | Emisní povolenky | Erste | Podnik | Zavedení cel | Světová obchodní organizace | Debata | Kypr | Mercedes-Benz | Ekonomika | WEF | Evropské méně | Oslabení | Energetické krize | Práce | Schwab | Bezpečnost | Britské firmy | Banky | Rychlost | Investiční společnosti | Šance | Daně z příjmů právnických osob | López Obrador | Fundamenty | Chrysler | Poptávka po ropě | Průlom | Analýza | Ministr financí | ČR | Kontrakt | Zvyšování úroků | Pozice | Barel ruské ropy | Portfolia | Lídři | Vývoj HDP | Poslanci | Inflační tlaky | Europoslanci | Mluvčí | Investiční banka | OPEC | Ministryně financí | Události ve světové ekonomice | Experti | Investoři | Bohatý | H&M | Cena povolenek | Erste Group Bank | Polsko | Guyana | Šéfové | Bankovní rady ČNB | Velké banky | Nařízení | Zavedení eura | Zdražování | Ropy | Předseda | Hospodářské výsledky | Obchodní vztahy | Ministři EU | Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie | USD | Události v ČR | Peso | Kabinet | Měnová unie | České předsednictví | Investing.com | Richard Bechník | BMW | Dluhopisové fondy | Co se děje na finančních trzích | Události ve světě | Americké ministerstvo | CZ | EDF | Luiz Inácio Lula da Silva | Fiat Chrysler | Rakousko | ANO | Magnificent Seven | Americká společnost | Finanční rok | Economic | Markets | PSA | Francouzská vláda | Nvidia | Americký dolar | Splácení dluhu | Evropská centrální banka | Americká centrální banka (Fed) | Švédsko | ECB | Bankovky a mince | Růst ceny | Ziskovost | Francouzský prezident | Swiss Life Select | Krypto | Jaderné elektrárny | ROCE | Spekulace | EU | Hodnota indexu | Miliardy | Spekulanti | Poptávky po ropě | Základní sazba | Uhlí | Sazba Fedu | Uvalení cel | Banka | Země eurozóny | Vlastnictví | Koncern | Indonésie | Margrethe Vestagerová
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Obchodování | Banky | Růst | ČTK | Indikátor | Pokles | Trading | Cena | FOREX | Pivot