Evropské firmy
Čína prý ve vyspělých technologiích dohání Západ
13.11.2024 Čína ve vyspělých technologiích dohání Západ a lze předpokládat, že firmy ze Spojených států a Číny si budou v tomto odvětví hodně dlouho konkurovat. Řekl to prezident americké softwarové společnosti Microsoft Brad Smith. Varoval přitom, aby si lidé v Evropě a v USA nedělali iluze, že Čína za jejich zeměmi zaostává.
Vítězství Trumpa může vést k poklesu obchodu s EU
06.11.2024 Pravděpodobné vítězství Donalda Trumpa v amerických prezidentských volbách by mohlo vést k výraznému poklesu obchodu mezi USA a EU. Shodly se na tom Svaz průmyslu (SP) a dopravy a Svaz obchodu a cestovního ruchu (SOCR), které dnes ČTK oslovila. Pokles obchodu může mít podle prezidenta SOCR Tomáše Prouzy výrazný dopad také na české firmy, mnoho z nich je totiž navázáno na dodavatelský řetězec do USA.
Trhy před volbami v sevření: Dow a S&P klesají, Nvidia stabilně stoupá
05.11.2024 Americké akcie v pondělí po volatilní obchodní seanci zavřely mírným poklesem a investoři se připravují na rozhodující týden, kdy se země připravuje na volbu nového prezidenta a Federální rezervní systém na vydání klíčového politického prohlášení.
Šefčovič: EU nabídne USA spolupráci, bude ovšem hájit své zájmy
04.11.2024 Evropská unie bez ohledu na výsledek amerických prezidentských voleb nabízí Spojeným státům spolupráci a partnerství, na druhou stranu ale musí rovněž hájit své zájmy. Během dnešního slyšení před výbory Evropského parlamentu to prohlásil slovenský kandidát na eurokomisaře Maroš Šefčovič, který má mít na starosti obchod a hospodářskou bezpečnost. Společně se zástupcem Malty Glennem Micallefem patří 58letý politik mezi první navržené členy EK, kteří podstupují takzvaná grilování před europoslanci. Českého kandidáta Jozefa Síkelu, který má mít na starosti mezinárodní partnerství, čeká podobné slyšení ve středu 6. listopadu odpoledne.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
25.10.2024 1) Hrozba vítězství Donalda Trumpa v amerických prezidentských volbách Evropě způsobuje ekonomickou noční můru. Centrální bankéři se obávají, že pokud se bývalý prezident znovu nastěhuje do Bílého domu, rozpoutá novou obchodní válku, což jim značně ztíží práci, píše agentura Bloomberg.
Michel: EU musí zlepšit komunikaci se světem
25.10.2024 Posílit konkurenceschopnost Evropské unie, dělat vše pro to, aby unijní lídři neztratili podporu obyvatel EU a zároveň více komunikovat se zbytkem světa. Takové výzvy do budoucna vidí končící předseda Evropské rady Charles Michel. Se slabým ekonomickým růstem v EU podle něj souvisí množství kontrol a byrokracie uvalených na evropské firmy. Unie musí "s těmito hloupými rozhodnutími přestat" a nenahlížet na každou firmu jako na někoho, kdo chce porušovat pravidla a koho je potřeba neustále kontrolovat. Michel to uvedl ve více než hodinovém rozhovoru s novináři z projektu European Newsroom (ENR), který sdružuje tiskové agentury z celé Evropy a jehož je ČTK členem.
Velký pololetní přehled trhů: Bude růst pokračovat?
04.07.2024 Prvních šest měsíců roku 2024 je za námi a na finačních trzích se toho stihlo za tuto dobu odehrát opravdu mnoho. Při této příležitosti se tak v živém vysílání sešli analytici XTB Tomáš Cverna a Marek Nemky, aby se podělili o své názory a očekávání ze světa makroekonomie, akciových trhů, komodit a kryptoměn. V tomto článku přinášíme krátké shrnutí ze středečního vysílání.
Unijní ministři v Bruselu jednají o zlepšení konkurenceschopnosti EU
24.05.2024 Unijní ministři průmyslu dnes v Bruselu jednají o posílení konkurenceschopnosti Evropské unie. Český zástupce na schůzce, ministr Jozef Síkela, doufá, že z jednání vzejdou konkrétní formulace, jakým směrem se vydat. Důležité je podle něj zejména snížení administrativní zátěže a byrokracie, které evropské firmy čelí.
Leyenová: EU bude chránit své podniky před nekalými praktikami Číny
06.05.2024 Evropská unie je odhodlaná chránit evropské firmy a ekonomiky před nekalými praktikami Číny. Po dnešním jednání s čínským prezidentem Si Ťin-pchingem v Paříži to řekla předsedkyně Evropské komise (EK) Ursula von der Leyenová. Uvedla také, že počítá s vlivem Čína na Rusko pro ukončení války na Ukrajině.
Evropu ESG oslabuje, těží z toho americké akcie i banky
28.04.2024 Evropské akcie se letos ocitly v historicky rekordní slevě vůči těm americkým. Vyplývá to ze srovnání poměrového ukazatele vyhlížené tržní ceny akcie a čistého zisku na akcii na horizontu dalších dvanácti měsíců. V potaz jsou přitom vzaty všechny klíčové akciové tituly jak ve Spojených státech, tak v Evropě.
Vstup do EU pomohl rozvoji české ekonomiky
25.04.2024 Vstup do Evropské unie před 20 lety pomohl rozvoji české ekonomiky. Otevření evropského trhu podpořilo český vývoz, který patří mezi hlavní příspěvky k tuzemskému hrubému domácímu produktu (HDP). Po vstupu do unie se zvýšily i investice v Česku. V poměru HDP na obyvatele ale Česko dosud evropský průměr nedohnalo, dosahuje zhruba 90 procent průměru. Novinářům to dnes řekl předseda Českého statistického úřadu (ČSÚ) Marek Rojíček.
Top 10 akcií mezi individuálními českými investory: Upřednostňují evropské akcie, léky na hubnutí a AI
16.04.2024 Podle nejnovějších čtvrtletních údajů obchodní a investiční platformy eToro hledají drobní investoři stále častěji příležitosti v evropských akciích, zatímco se drží lídrů v oblasti umělé inteligence a léků na hubnutí.
Vítězství Trumpa bude znamenat radost v USA, obavy v Evropě
27.03.2024 Zatím předvolební průzkumy mírně favorizují Donalda Trumpa. Spoléhat se na ně se však nevyplácí. V případě vítězství Joea Bidena se dočkáme pouze prodloužení dosavadního stylu vedení americké politiky. Tento styl, stejně jako Joe Biden, má své nejlepší léta za sebou. Výrazné změny můžeme proto očekávat pouze od Donalda Trumpa. Co čekat od akciových trhů v případě Trumpova vítězství?
CNBC: Výsledky hospodaření evropských firem byly špatné
01.03.2024 Výsledky hospodaření téměř poloviny evropských firem za poslední tři měsíce loňského roku zaostaly za očekáváním, přestože tato očekávání byla už tak dost nízká. Uvedla to televize CNBC, která se odvolává na vyjádření oslovených analytiků. Podle nich se bude region v prostředí vysokých úrokových sazeb i nadále potýkat s problémy.
WSJ: Regulační mánie brzdí schopnost Evropy konkurovat Spojeným státům a Číně
31.01.2024 Evropská unie je jedničkou v jedné oblasti - v regulacích. Agresivní tvorbou pravidel si ale pod sebou řeže větev. Připravuje se o schopnost konkurovat Číně v oblasti elektromobility a Spojeným státům v umělé inteligenci (AI), napsal americký ekonomický list The Wall Street Journal (WSJ).
Baterie do elektromobilů vyrábí hlavně Čína, investuje i do továren v Evropě
01.11.2023 Investice do výroby baterií v poslední době výrazně rostou v důsledku přechodu automobilového průmyslu od vozidel se spalovacím motorem k elektromobilům. Členské země Evropské unie letos definitivně schválily normu, která od roku 2035 prakticky znemožňuje prodej nových benzinových a naftových aut v EU. Nejpoužívanější jsou v současnosti lithium-iontové akumulátory, dojezd na jedno nabití u těchto typů baterií činí v současnosti zhruba 300 až 600 kilometrů.
Do EU dál proudí kovy z Ruska za miliardy eur, upozornil investigativní projekt
24.10.2023 Evropské firmy dovážejí z Ruska i přes ruskou válku na Ukrajině nerostné suroviny jako nikl, hliník, měď nebo titan za miliardy eur, upozornil dnes novinářský tým Investigate Europe. Od začátku ruské invaze na Ukrajinu v únoru loňského roku se Evropská unie pokusila ochromit ruskou ekonomiku 11 balíčky protiruských sankcí, v nichž se zaměřila na suroviny jako ropa nebo uhlí. Zdroje, které EU považuje za kritické, ale mohou z Ruska do členských zemí dál proudit.
FT: Západní firmy se nemohou dostat k miliardám, které vydělaly v Rusku
18.09.2023 Západní firmy, které podnikají v Rusku i po invazi jeho vojsk na Ukrajinu, mají v zemi miliardové zisky. Kreml ale brání zemím, které nepovažuje za přátelské, v přístupu k těmto penězům. Firmy ze zahraničí loni vykázaly v Rusku zisk asi 20 miliard USD (457,5 miliardy Kč), z toho 18 miliard USD vydělaly firmy ze zemí, které nejsou považované za přátelské. S odvoláním na údaje Kyjevské ekonomické školy (KSE) to napsal britský list Financial Times (FT).
Dánský Novo Nordisk sesadil LVMH z pozice nejhodnotnější evropské firmy
01.09.2023 Dánská farmaceutická společnost Novo Nordisk dnes sesadila francouzského výrobce luxusního zboží LVMH z pozice nejhodnotnější evropské společnosti na burze. Francouzský podnik první příčku, kterou převzal po Nestlé, nepřetržitě držel dva a půl roku. Poslední dobou se ale na jeho akciích negativně odráží obavy ohledně zpomalení růstu čínské ekonomiky. Akcie dánské společnosti naopak těží z poptávky po jejích vysoce účinných lécích na cukrovku a hubnutí. Na počátku srpna hodnota firmy překročila velikost dánské ekonomiky.
Mohou evropské akcie dál ignorovat špatné zprávy?
21.08.2023 Když pomineme první měsíce pandemie, je současný ekonomický růst v Evropě nejhorší od období 2011-2013. Letos v zimě navíc nelze vyloučit ani novou energetickou krizi. Německo upadlo do recese a tamní průmysl je na kolenou. Jak dlouho ještě mohou investoři ignorovat varovná znamení? Výsledková sezóna ve 2. čtvrtletí jen potvrdila, že je růst výnosů v Evropě už tři kvartály záporný. Vzhledem k těmto vyhlídkám a skutečnosti, že se Německo znovu stává „nemocným mužem Evropy", jsou ceny evropských akcií oproti americkým nejnižší od roku 2006. Investoři se v rekordních počtech odvracejí od Evropy směrem k USA.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
21.06.2023 1) Bankovní rada České národní banky (ČNB) podle očekávání znovu ponechala základní úrokovou sazbu na sedmi procentech. Informovala o tom mluvčí ČNB Petra Krmelová. Sazba se naposledy měnila před rokem, kdy ji ČNB zvýšila o 1,25 procentního bodu na současnou úroveň. Bankovní rada dnes také potvrdila závazek, že bude i nadále bránit nadměrným výkyvům kurzu koruny.
Průzkum: Zpomalující ekonomika Číny znepokojuje firmy z EU víc než politika
21.06.2023 Zpomalení čínské a globální ekonomiky je největším problémem, který ovlivňuje evropské firmy podnikající v Číně. Překonává i politické napětí mezi Čínou a Spojenými státy a rozdělování trhů. Vyplývá to z průzkumu, který zveřejnila Evropská obchodní komora v Číně (EUCCC).
Francie ročně vyčlení půl miliardy eur na daňové úlevy pro tzv. zelené investice
16.05.2023 Francie ročně vyčlení půl miliardy eur (11,8 miliardy Kč) na daňové úlevy pro investice šetrné k životnímu prostředí. Dnes to uvedl ministr financí Bruno Le Maire. Opatření je součástí představeného zákona, který usiluje o ekologičtější průmysl a který chce také konkurovat subvencím americké vlády, uvedla agentura AFP. Prezident Emmanuel Macron se po prosazení bolestivé důchodové reformy sérií akcí naakumulovaných v několika dnech snaží zvýšit atraktivitu Francie a obnovit její průmysl.
PwC: Tržní hodnota nejcennějších firem propadla loni nejvíce od roku 2009
16.05.2023 Tržní hodnota stovky nejcennějších světových firem propadla za poslední rok nejvíce od finanční krize v roce 2009. Pořadí největších společností se nezměnilo, jedničkou zůstává Apple. Vyplývá to z aktuální studie PwC Global Top 100 Companies.
Vladimír Bezděk: Nyní se hraje o inflační očekávání
15.05.2023 Tradingový portál FXStreet.cz přináší rozhovor s Vladimírem Bezděkem, předsedou představenstva AVANT investiční společnost, která spravuje fondy se 100 miliardami korun. Bezděk v rozhovoru pro FXStreet.cz říká, že pokud současný boj s inflací skončí na pěti procentech, žádná výhra to nebude. Řeč přišla také na to, kde jsou aktuálně investiční příležitosti a jak se dá investovat v době klesající ekonomiky.
EU se shodla na podpoře evropské výroby čipů, pomoci má 43 miliard eur
19.04.2023 Evropská unie chce do konce desetiletí podpořit vývoj a výrobu polovodičů investicemi ve výši 43 miliard eur (zhruba bilion korun) a zdvojnásobit svůj podíl na jejich celosvětové produkci na 20 procent. Shodli se na tom dnes zástupci členských zemí a Evropského parlamentu, kteří dojednali konečné podmínky normy reagující na nedávný nedostatek těchto součástek klíčových pro výrobu aut či elektroniky. Aby vstoupila v platnost, musí ji potvrdit Rada EU a plénum EP.
EU se shodla na podpoře evropské výroby čipů, pomoci má 43 miliard eur
18.04.2023 Evropská unie chce do konce desetiletí podpořit vývoj a výrobu polovodičů investicemi ve výši 43 miliard eur (zhruba bilion korun) a zdvojnásobit svůj podíl na jejich celosvětové produkci na 20 procent. Shodli se na tom dnes zástupci členských zemí a Evropského parlamentu, kteří dojednali konečné podmínky normy reagující na nedávný nedostatek těchto součástek klíčových pro výrobu aut či elektroniky. Aby vstoupila v platnost, musí ji potvrdit Rada EU a plénum EP.
Rusko do sedmi let zvýší produkci LNG na 100 milionů tun ročně, řekl premiér
09.03.2023 Rusko bude schopno do sedmi let zvýšit produkci zkapalněného zemního plynu (LNG) na 100 milionů tun ročně, řekl na zasedání vlády ruský premiér Michail Mišustin. Pomůže k tomu podle něj rozšíření seznamu polí, z nichž se může LNG vyvážet. Rusko plánuje do roku 2035 dosáhnout pětinového podílu na světovém trhu s LNG, roční produkci chce do té doby zvýšit na 120 až 140 milionů tun ze současných více než 30 milionů tun, uvedla agentura Reuters.
Scholz a Meloniová chtějí těsnou spolupráci, italská premiérka navštíví Kyjev
05.02.2023 Německá vláda chce těsně spolupracovat i s novým italským vedením v čele s pravicovou premiérkou Giorgiou Meloniovou. Obě země mají politicky, hospodářsky i kulturně úzké vazby, uvedl sociálnědemokratický (SPD) německý kancléř Olaf Scholz po pátečním jednání s šéfkou italské vlády v Berlíně. V centru rozhovorů mezi oběma šéfy vlád byly migrace a energetická krize, oba vyzdvihli jednotu v podpoře Ukrajiny proti ruské agresi. Meloniová oznámila, že Kyjev navštíví ještě před prvním výročím zahájení ruské invaze, které připadá na 24. února.
EK představila plán podpory firem, kterým reaguje na subvence USA a Číny
01.02.2023 Evropská komise (EK) chce firmám, které tvoří takzvanou zelenou ekonomiku, zjednodušit administrativu a urychlit přístup k financování jejich projektů. Oznámila to dnes předsedkyně EK Ursula von der Leyenová, podle níž chce Brusel podpořit evropskou ekonomiku v reakci na masivní státní subvence, které svým firmám nabízejí hlavně Spojené státy a Čína. Komise podle ní do jara navrhne nové normy, které podporují produkci ekologických technologií a omezují závislost na dovozu surovin z Číny.
Sedm zemí EU se obrátilo na Brusel v obavách ze závodu v subvencích s USA
31.01.2023 Sedm zemí Evropské unie varovalo Evropskou komisi (EK) před závodem v subvencích se Spojenými státy. Ministři financí se proto dopisem obrátili na místopředsedu EK Valdise Dombrovskise, aby mu vyjádřili své obavy. Za Českou republiku se podepsal ministr Zbyněk Stanjura. ČTK má dopis k dispozici.
Zprávy z USA tlačily evropský akciový trh dolů
23.12.2022 Přední akciové indexy západní Evropy uzavřely čtvrteční obchodní seanci v červených číslech. Na začátku dne navíc vytrvale stoupaly, později však začaly klesat. Hlavní příčinou závěrečného poklesu trhu bylo zveřejnění nejnovější zprávy o americkém HDP.
Macron ve Washingtonu kritizoval subvence amerického průmyslu
01.12.2022 Francouzský prezident Emmanuel Macron v první den své návštěvy Spojených států promluvil k americkým zákonodárcům, přičemž vyjádřil politování nad plány Washingtonu masivně subvencovat americký průmysl, píše agentura Reuters. Podle agentury AFP Macron označil takzvaný zákon o snížení inflace (IRA) za velmi agresivní vůči evropským firmám a varoval před tříštěním Západu.
Evropská komise chce zavést povinnou výrobu nedostatkových produktů v době krize
19.09.2022 Evropské firmy by mohly být v případě krizí podobných těm způsobeným pandemií covidu-19 či válkou na Ukrajině nuceny upřednostnit výrobu nedostatkových strategických produktů. Počítá s tím návrh pravidel pro ochranu jednotného trhu v nouzových situacích, který dnes představila Evropská komise (EK). Diplomaté očekávají, že pravidla posilující v případě krizí pravomoci Bruselu narazí na odpor některých států či firem.
Účty u Gazprombank si otevřela polovina z 54 klientů Gazpromu
20.05.2022 Polovina z 54 klientů ruského plynárenského gigantu Gazprom si otevřela účty u Gazprombank kvůli platbě za dodávky plynu. Uvedl to včera ruský vicepremiér Alexandr Novak. S koncem měsíce se blíží termín pro zaplacení dubnových dodávek za plyn podle nového nařízení ruského prezidenta Vladimira Putina, který vyžaduje, aby odběratelé měly účty v Gazprombank.
Bloomberg: Účet v rublech už má deset evropských odběratelů ruského plynu
27.04.2022 Účet v rublech už si otevřelo deset evropských odběratelů ruského plynu a čtyři z nich za plyn zaplatili způsobem, který začal vyžadovat Kreml. S odkazem na svůj zdroj o tom dnes informovala agentura Bloomberg. Ruský prezident Vladimir Putin vyžaduje, aby odběratelé z EU platili v rublech.
Rusko bude žádat platbu v rublech i za další zboží, řekl mluvčí Kremlu
03.04.2022 Rusko bude platbu v rublech, podobně jako za plyn, žádat i za další zboží, řekl v rozhovoru s televizí Rossija 1 mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov. Západní protiruské sankce podle něj urychlily oslabení důvěry v americký dolar i v euro. Moskva bude vyvážet potraviny a plodiny pouze do přátelských zemí, uvedl dnes dříve podle Reuters bývalý ruský prezident a nynější místopředseda ruské bezpečnostní rady Dmitrij Medveděv.
Státy EU schválily čtvrtý balík sankcí proti Rusku, zasáhnou luxus i energetiku
14.03.2022 Zástupci zemí Evropské unie dnes schválili čtvrtý balík sankcí proti Rusku od začátku ruské invaze na Ukrajinu před necelými třemi týdny. ČTK to sdělil diplomatický zdroj. Evropský blok nově zakáže vývoz luxusního zboží do Ruska či investice do ruského energetického sektoru stejně jako dovoz ruské oceli a železa. Na sankční seznam zároveň přibude desítka oligarchů včetně majitele londýnského fotbalového klubu Chelsea Romana Abramoviče.
Akciové trhy v průběhu ruské invaze
02.03.2022 Ruské akcie na londýnské burze krvácejí a nejistota dosáhla maxima. Evropské sankce za poslední dny dosáhly dosud nepoznané úrovně. Investoři s čistě akciovým portfoliem by podle nás měli využít strategie diverzifikované alokace prostředků, aby lépe rozložili svá rizika, a v rámci akcií navýšit investice do sektoru komodit, kybernetického zabezpečení, obrany, logistiky a megafirem. V dnešních aktualitách z akciových trhů se podíváme na historickou změnu postojů k vojenské a energetické bezpečnosti v Německu a na to, jak se tato změna odrazí na akciích firem podnikajících v obraně a energetice, ať už jde o zelenou energii, LNG či výrobce tepelných čerpadel vzduch-voda. Také se budeme věnovat evropským bankám a zemím, které mohou nejvíc tratit na odstřihnutí Ruska od SWIFTu.
Forex: Koruna znovu citelně oslabila, vůči euru se dostala nad 25,00 EUR/CZK
28.02.2022 Koruna na pokračující invazi Ruska na Ukrajině a zavedení sankcí Západu vůči Moskvě reagovala poslední únorový den dalším oslabením. K euru dnes proti pátečnímu závěru ztratila 46 haléřů a dostala se na 25,13 EUR/CZK. K dolaru oslabila o 44 haléřů a okolo 17:00 se obchodovala za 22,38 USD/CZK. Vyplývá to z údajů serveru Patria Online. Podobně slabá jako nyní byla česká měna naposledy koncem loňského prosince.
Francouzský ministr: Evropa vytvoří fondy pro investice do technologií
07.02.2022 Evropská unie vytvoří fondy, které budou mít k dispozici miliardy eur a které budou investovat v odvětví vyspělých technologií. Řekl to dnes francouzský ministr financí Bruno Le Maire. Evropa se podle něj musí připravit na to, aby mohla lépe konkurovat technologickým obrům z Asie a z Ameriky.
Nejsi očkovaný? Máš padáka! Firmy začínají propouštět své neočkované zaměstnance; zda jde o nový trend, to se teprve uvidí
30.01.2022 Americká divize společnosti T-Mobile se připravuje propustit všechny své zaměstnance, kteří nejsou očkování proti covidu. Pokud si zaměstnanci nezajistí plné očkování do 2. dubna letošního roku, čeká je vyhazov. Zprávu dnes přináší agentura Bloomberg, které měla možnost nahlédnout do dokumentů z vnitřní komunikace firmy.
Šokující předpovědi Saxo Bank pro rok 2022: Přichází revoluce!
03.12.2021 Saxo Bank vydala publikaci 10 Outrageous Predictions for 2022 (10 šokujících předpovědí na rok 2022). Tyto předpovědi se zaměřují na řadu nepravděpodobných, ale také nedoceňovaných událostí, které by v případě, že by k nim opravdu došlo, mohly pořádně rozvířit finanční trhy:
Záhadná disonance v říši akcií. Přijde kolaps akciových trhů?
20.10.2021 Na akciových trzích vládne nové paradigma, které vzešlo z pandemie. Ceny akcií i reálné výnosy dosáhly úrovně v posledních letech a desetiletích nevídané. V USA už se komodity blíží novým absolutním maximům a ziskové marže pokořily historické rekordy. Index cen potravin FAO zároveň koketuje s nejvyšší úrovní za posledních šest desetiletí a Evropa stojí na prahu energetického šoku. Varianta delta zpomalila ekonomický růst po celém světě a přinesla další problémy v asijských centrech zpracovatelského průmyslu. Ale akcie to vše zatím ignorují a prožívají od roku 1999 druhé nejdelší období růstu, kdy pokles nepřesáhl 5 %.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
23.09.2021 1) Prudký pád ceny akcií čínského realitního kolosu Evergrande se dnes obrátil ve stejně prudký 17% růst poté, co se mu podařilo dohodnout se s čínskými majiteli svých dluhopisů. Po otevření burzy dokonce akcie krátce přidávaly až 32 %, což byl jejich nejvyšší jednodenní zisk od uvedení na burzu v roce 2009.
Evropské firmy pohlížejí s obavami na hospodářský kurz Číny
23.09.2021 Evropské firmy pohlížejí s velkými obavami na nový hospodářský kurz čínské vlády. Sice mají stále rekordní tržby i zisky, starosti jim ale dělá možný obrat Číny dovnitř a ruku v ruce s ním další omezení zahraničních podniků na jejím trhu. Dnes to podle agentury DPA řekl v Pekingu prezident Hospodářské komory Evropské unie v Číně Jörg Wuttke, když prezentoval její každoroční zprávu.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
24.08.2021 1) Obchodování na akciových trzích v Asii a Tichomoří také dnes skončilo v zelených číslech. V Hongkongu se dařilo technologickým titulům, akcie Tencent přidaly téměř 9 %, cenné papíry Meituan vystřelily o 13,5 % a cenné papíry holdingu Alibaba zpevnily o 9,5 %. Z makrodat se investoři zaměřili na novozélandské maloobchodní tržby.
Evropské akcie uzavřely znovu na rekordu, pomohly technologie
04.08.2021 Evropské akcie dnes znovu posílily a uzavřely obchodování na nových rekordech. Pomáhají jim příznivé kvartální výsledky firem a růst technologických titulů. které jsou na svém dvacetiletém maximu. Panevropský akciový index STOXX 600 si připsal 0,6 procenta na 468,22 bodu - rekordní závěr tak vykázal třetí den po sobě.
EU se přes léto revolučně mění: rozjíždí klimatický balíček i digitální euro, toleruje vyšší inflaci. Jak to spolu souvisí
16.07.2021 Zpravodaje z eurounijních institucí letos okurková sezóna netrápí. V Bruselu i ve Frankfurtu je na červenec nesmírně živo. Během pár dní tam představili hned několik opatření, která mají potenciál EU přetvořit vskutku revolučně. V prvé řadě jde o klimatický balík. Evropská centrální banka pak po přezkumu své měnové politiky, prvního po takřka dvaceti letech, přelomově rozhodla, že bude tolerantnější k vyšší inflaci. V neposlední řadě pak v tomto týdnu učinila zásadní krok na cestě k digitálnímu euru. Tím by se v eurozóně tudíž mohlo platit už roku 2025. Vše spolu souvisí, ač to na první pohled nevypadá.
Dekarbonizace je poslední šancí Evropy na cestu k prosperitě
07.07.2021 Už od konce roku 2007 přinášejí evropské akcie nižší zhodnocení než americké. Tehdy získaly na síle dva hlavní proudy. Začal se projevovat efekt sněhové koule spojený s digitalizací, za kterou stály převážně americké firmy, a Evropa byla výrazně postižena Velkou recesí z roku 2008, což vedlo k dlouhým rokům fiskální střídmosti a vážné krizi eurozóny. O 14 let později stojí svět znovu na rozcestí. Kvůli ekonomickým výhodám jsme celé desítky let odkládali řešení emisí CO2 a klimatické změny, a tak teď nezbývá než zahájit urychlenou dekarbonizaci celého světa. To je nejen velká výzva, ale i příležitost, a to jak pro investiční firmy, tak pro celou společnost.
Evropské společnosti se podle průzkumu chtějí více zaměřit na Čínu
08.06.2021 Evropské společnosti by v budoucnu chtěly ještě více podnikat v Číně. Podle výsledků průzkumu, které zveřejnila Obchodní komora EU v Číně, 59 procent společností uvedlo, že uvažují o rozšíření svých aktivit v Číně. Podíl společností, které uvažují o stažení z Číny, naopak v průzkumu klesl na rekordní minimum devíti procent. Vztahy mezi Čínou a EU jsou přitom v poslední době tak špatné, jak už dlouho nebyly, upozornila agentura DPA.
EU chce snížit závislost na dovozu strategických produktů z Číny a dalších zemí
05.05.2021 Evropská unie hodlá snížit závislost na dovozu některých klíčových materiálů a produktů zejména z Číny a dalších asijských států. Evropská komise dnes v rámci aktualizované průmyslové strategie identifikovala skupinu strategických komodit, v jejichž výrobě by měly být členské státy EU soběstačnější. Patří mezi ně například látky k produkci léků, polovodiče či průmyslově využívané chemikálie.
Brusel dal kvůli sankcím k ledu dohodu s Čínou o investicích
04.05.2021 Brusel dal kvůli sankcím k ledu investiční dohodu, na níž se s Čínou dohodl na konci minulého roku. S odvoláním na dnešní vyjádření místopředsedy Evropské komise Valdise Dombrovskise o tom informovala agentura AFP.
Reuters: USA varovaly evropské firmy před sankcemi kvůli plynu
13.01.2021 Americké ministerstvo zahraničí tento měsíc varovalo evropské podniky, které podle něj pomáhají při výstavbě ruského plynovodu Nord Stream 2, že čelí hrozbě sankcí. S odvoláním na své zdroje o tom dnes informovala agentura Reuters. Končící administrativa prezidenta Donalda Trumpa podle zdrojů připravuje konečný soubor opatření proti projektu Nord Stream 2, který má po dně Baltského moře přivádět zemní plyn z Ruska do Německa.
RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 4.1.2021
04.01.2021 Rostou šance na vítězství demokratických kandidátů v druhém kole senátních voleb v Georgii. Ty se uskuteční zítra. Republikánům škodí roztržka s odcházejícím prezidentem. Donald Trump prosazuje robustnější fiskální stimulus, konkrétně navýšení plateb pro domácnosti z $600 na $2000. To řada Republikánů odmítá, zatímco Demokraté jsou výraznějším dávkám nakloněni. V konečném výsledku tak nelze vyloučit scénář, že obě strany získají v horní komoře kongresu 50 křesel. V takovém případě by byl rozhodující hlas viceprezidentky, díky kterému by Demokraté získali mírnou většinu. Ani tato konstelace by však neumožnila provést zásadnější reformy či prosadit rozsáhlejší vládní výdaje.
EU a Čína dojednaly úvodní dohodu o investicích
30.12.2020 Evropská unie a Čína dnes dojednaly úvodní dohodu o investicích, která usnadní investorům z obou regionů vzájemný přístup na trhy. Oznámila to předsedkyně Evropské komise (EK) Ursula von der Leyenová. Obě strany o dohodě jednaly téměř sedm let.
Atradius: Světová ekonomika se letos propadne o 4,3 procenta
25.11.2020 Světová ekonomika se letos propadne o 4,3 procenta. Negativní dopad pandemie Covid-19 je tak větší, než tomu bylo v případě globální finanční krize z let 2008 a 2009. Řada zemí navíc nyní čelí druhé vlně pandemie, kvůli které se znovu zpřísňují karanténních opatření. Firmy proto budou i v roce 2021 čelit propadu poptávky a zhoršené platební morálce. Rychleji bude přibývat také insolvencí. Vyplývá to ze studie světové úvěrové pojišťovny Atradius.
Nevylijme s vaničkou i potřebné investice
26.10.2020 Zahraniční firmy, které v Česku investují do zdejších podniků, loni na těchto investicích vydělaly sumu opět přesahující 400 miliard korun. Konkrétně se dle čísel ČSÚ jednalo o 401 miliard. Ještě v roce 2006 byl tento jejich zisk pouze asi poloviční. Česko tedy vydatně upevňuje pozici atraktivní investorské lokality, která cizincům skvěle vydělává. Ty je pak zisk buď znova investují, nebo jej ve formě dividend vyvádějí za hranice. Loni takto na dividendách odteklo zhruba 319 miliard korun. Reinvestovalo se bezmála 82 miliard.
RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 19.10.2020
19.10.2020 V Evropě naplno propuká druhá vlna covid-19. Řada států reportovala rekordní přírůstky nových infekcí a jejich vlády přistupují k opatřením společenského distancování. Přestože aktuálně většina vlád stále odmítá plošné lockdowny, epidemiologická situace naznačuje, že se jim zřejmě nevyhnou. Ekonomové přistupují k dalším redukcím odhadů očekávaného hospodářského výkonu eurozóny. Po předpokládaném růstu ve 3Q, které se neslo ve znamení oživení, může následovat opětovný kvartál padajícího HDP. Hrozí, že se ekonomika eurozóny navrátí nad svou před-covidovou úroveň později než na konci roku 2022.
Rozbřesk: Evropské firmy čekají výrazné zlepšení situace v průmyslu
04.08.2020 Předběžný odhad HDP indikující hloubku propadu ekonomiky ve druhém kvartále, nicméně bez jakýchkoliv dalších podrobností, je už za námi, ale červnové statistiky z jednotlivých odvětví přijdou na řadu až ve druhé polovině tohoto týdne. Dozvíme se nejenom to, zda pokračoval nákupní boom českých spotřebitelů, ale zejména, zda se firmám v průmyslu a ve stavebnictví začaly opět plnit zakázkové knihy nebo zda spíš jen finalizují dřívější objednávky a vyčkávají – se zaměstnanci na kurzarbeitu – co bude dál.
Proč v Evropa nemá žádné Googly, Facebooky, ani Alibaby. Protože má problém, jak právě teď, sklidit si i svou vlastní zemědělskou úrodu
05.07.2020 V žebříčku nejhodnotnějších značek světa je stále méně firem z Evropy. Proč? Zaspal se tu nástup IT technologií na konci minulého století a ekonomiky dusí přebujelý sociální systém.
Hodnota fúzí a akvizic ve čtvrtletí klesla nejníže od roku 2009
30.06.2020 Hodnota fúzí a akvizic po celém světě se ve druhém čtvrtletí snížila o 55 procent na 485,3 miliardy USD (11,6 bilionu Kč), což je nejnižší hodnota od třetího čtvrtletí roku 2009. Celkem bylo uzavřeno 8272 dohod, nejméně od třetího čtvrtletí 2004. Vyplývá to z údajů společnosti Refinitiv. Podniky se v době pandemie nemoci covid-19 vzdaly plánů na další expanzi a místo toho se zaměřily na posílení svých bilancí a na ochranu zaměstnanců.
Mezi nejhodnotnějšími značkami světa povážlivě ubývá těch evropských, od roku 2008 klesl jejich počet v první padesátce z 16 na 7. Evropě varovně chybí technologické špičky
29.06.2020 V první padesátce žebříčku BrandZ™ nejhodnotnějších značek světa povážlivě klesá počet zastoupených evropských firem. Mezi lety 2008 a 2019 se jejich počet v první padesátce žebříčku propadl z šestnácti na sedm. Zítra (30. 6.) budou zveřejněny výsledky za rok 2020 a nelze očekávat, že by se pozice evropských firem zlepšila.
Rhodium: Zahraniční kapitál má o čínské firmy čím dál větší zájem
22.06.2020 Zahraniční kapitál má o čínské firmy čím dál větší zájem. Za uplynulý rok a půl vstupovaly zahraniční podniky do těch čínských navzdory politickému napětí rekordním tempem, který nemá v předchozím desetiletí obdoby. Vyplývá to ze zprávy konzultační společnosti Rhodium. Fúze a akvizice přitom zahrnují i citlivá odvětví, jako jsou finance a vyspělé technologie, poznamenal server CNBC. Čínská vláda postupně otevírá sektory, do nichž mohou vstupovat zahraniční podniky. Uvolňuje také restrikce ohledně provozu podniků, které vlastní zahraniční subjekty.
Rozbřesk: Produkce aut v dubnu -90 %, výplach na ropě pokračuje
22.04.2020 Nových dat, která by ilustrovala vývoj české ekonomiky po nástupu korona-krize či nouzového stavu, je zatím poskrovnu, nicméně první střípky obrázku „nové“ ekonomiky se už pomalu a jistě začínají skládat. Mezi prvními tvrdými daty vynikají především čísla ze tří tuzemských automobilek, které v průběhu března zastavily výrobu vlastně největšího tuzemského průmyslu, který přímo i nepřímo generuje zhruba 10 % HDP. Odstávky přitom začaly ke konci druhé dekády března a ve dvou ze tří finalistů ještě ani neskončily.
EK chce podpořit firmy v cestě k zelené a digitální ekonomice
10.03.2020 Evropská komise chystá sérii opatření, která mají pomoci evropským firmám uspět v globální konkurenci v době přechodu na ekologicky šetrné a digitální hospodářství. Nová průmyslová strategie, kterou dnes Brusel představil, počítá mimo jiné s úpravou pravidel o státní pomoci či podporou produkce vodíku jako paliva budoucnosti.
Tlaky na ropu Brent se zklidňují a akcie míří vzhůru
13.02.2020 Svět se připravuje na to, že Čína pomalu obnoví výrobu. Ropa Brent vysílá býčí signály a investoři se již tolik neobávají koronaviru, takže akcie po celém světě poskočily výš. Americký index CAB (Chemical Activity Barometer) dosáhl v lednu nového absolutního maxima a jeho nový vzestup je znamením, že americký výrobní sektor sází na budoucí růst.
Les Echos: Evropské firmy jsou dividendovými šampiony
17.01.2020 Evropské firmy jsou dividendovými šampiony, ke svým akcionářům jsou štědřejší než společnosti asijské nebo americké. S odkazem na poslední výroční studii společnosti Allianz Global Investors (Allianz GI) to dnes napsal francouzský list Les Echos. Letos by podle něj evropské podniky mohly mezi akcionáře rozdělit rekordních 359 miliard eur (devět bilionů Kč).
HSBC: Evropa je nejatraktivnějším regionem pro budoucí podnikání
19.11.2019 Na pozadí rostoucí vlny protekcionismu a geopolitické nejistoty se Evropa stane ještě atraktivnější obchodní destinací pro podniky po celém světě. Podle nové zprávy HSBC Navigator plánují dvě pětiny firem v příštích třech až pěti letech do Evropy expandovat a více než polovina evropských firem se chystá v regionu zvýšit svou podnikatelskou aktivitu. Průzkum zahrnuje přes 9100 společností ve 35 zemích a teritoriích.
Evropa je nejatraktivnějším regionem pro budoucí podnikání, ukazuje nová zpráva HSBC
05.11.2019 Na pozadí rostoucí vlny protekcionismu a geopolitické nejistoty se Evropa stane ještě atraktivnější obchodní destinací pro podniky po celém světě. Podle nové zprávy HSBC Navigator plánují dvě pětiny z nich v příštích 3–5 letech do Evropy expandovat a více než polovina evropských firem se chystá v rámci regionu zvýšit svou podnikatelskou aktivitu.
Summit EU-Čína projedná obchodní vztahy a investice
09.04.2019 Vrcholní představitelé Evropské unie a Číny dnes budou na summitu v Bruselu jednat o budoucí podobě partnerství dvou pro sebe navzájem velmi významných obchodních partnerů. Hlavními tématy jednání budou podmínky vzájemného obchodu a investic.
Související klíčová slova:
Trump Media | Špatná aktiva | Vlna investic | Republikánský prezident | Hodnota společnosti | Forma SICAV | Vyšší střední ekonomická třída | Výnosy dluhopisů | Marriott | Války | Lithium | Západní země | Vývoj | Payback | Hospodářský kurz Číny | Šíření koronavirové mutace | Data z trhu práce | INVISIO | Aktuálně investiční příležitosti | Rostoucí úrokové sazby | General Dynamics | Americká automobilka | EUR | Americká automobilka Tesla | Babcock International Group | Standard & Poor's | Spořit a investovat | Finanční ústav | JP Morgan Chase | Chemring Group | Itálie | Stoxx | Sempra Energy | Akciové společnosti | Anhui Jianghuai Automobile Group | Akcie firmy | Průměrná úložka | Očekávání | Korelace | Možnosti obchodování | Inflace v září | Zákon o investičních společnostech a fondech | Evropské centrální banky | Poslanci | T-Mobile | Nikl | Aktivita na kapitálových trzích | Zasedání vlády | Carrier Global | Novo | Výsledky hospodaření evropských firem | Pozitivní nálada | Kvartální výsledky | Pro investory | Londýnské burzy | Obhospodařovatel | Odvetná cla | Ruské invaze na Ukrajinu | Trh práce | Evropská komise | Plynovod Nord Stream 2 | JD Sports | iShares | P/B | Investice | Aktiva finančního sektoru | Společnost Equinor | US Bancorp | Potenciál | Vypořádání kontraktu | Společnost Rusal | Akvizice | Danske Bank | Zvýšení vládních podpor | Talen Energy | Ifo | Hlavní index německých akcií DAX | Invaze na Ukrajinu | Prognózy | Britská libra | NYSE | Broadcom | Jaroslav Tupý | Diverzifikace | LSEG | Návrh zákona | Alexandr Novak | Administrativa prezidenta | IHS | Obchodní seance | EUR/USD | Bruno Le Maire | Ceny bydlení | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Von der Leyenová | Geopolitické napětí | Saxo Bank | Chování | Evropský systém obchodování | Reality | Trump vs. Harrisová | Předseda představenstva | Akcie společnosti | Chování trhu | Agentura AFP | Softwarové společnosti | Cenné papíry | Anticyklické investice | Výnos | Penzijní systém | Obligace | Meituan | Goldman Sachs | Media & Technology | Delta | Zhejiang Huayou Cobalt | Soukromá spotřeba | 100 miliard dolarů | Jiné měny | ESG | Index DOW | Bankrot Řecka | ČEZ | Airbus SE | Společnost Huawei | Výsledky obchodování | Přebytek ropy | Zpomalující ekonomika | Marek Nemky | Kontrakty | Ferrari | Svaz průmyslu | Odhad HDP | Forma SICAV v Česku | Americká technologická společnost | Sentiment na trhu | Metaverse | Investing | Úložka | Růst hrubého domácího produktu | Index Russell | Brent | CEO | Německá společnost | Kontrakce | Peníze | Elbit Systems | Robert Habeck | Pandemie COVID-19 | Russell 2000 | Ukazatel | Rozhovor | Společnost s proměnlivým základním kapitálem | FTSE 100 | Služby | Velké problémy | Technologie blockchainu | Nestlé | Měny | Americký Fed | Úzkost | Lockheed Martin | Dividendy | BAE Systems | Kamala Harrisová | Ruská společnost | Investigativní projekt | Burzy | Německý ministr hospodářství | Ceny elektřiny | Kondice ekonomiky | Analytik Saxo Bank | Cash flow | Export | Čínské technologické firmy | Kapitálové strategie | Hospodářský institut | EUR/CZK | Energetická společnost | Výrobce baterií | AI | Varianta delta | Škoda | Status nejvyšších výhod | Ekonomická aktivita | Regulace | Liberty Media Corp | Hodnocení současné situace | Exekuce | IPO | Hospodářské výsledky | Boeing | Polymetal International | Vztahy s Čínou | Panevropský akciový index | Kongsberg Gruppen | Hodnota nejcennějších firem | Média | Investice do těžby | Inflační cíl | Šíření nemoci | Stratégové | Pracovní místa | Index MSCI Europe | CO2 | Makrodata | Nejznámější kryptoměna | Investoři | Nejistoty | Největší světové ekonomiky | Fidelity | Očkování proti covidu | Nejnovější výsledky | Ruská společnost Rusal | McKinsey | Kapitál | FedWatch | Německý koncern | Tomáš Pfeiler | Nedostatek polovodičů | Ministr hospodářství | Posílení | Obchodování s emisemi (ETS) | Občané | Měny v regionu | USD | Kč/USD | ČNB Petra Krmelová | Ropné a plynárenské společnosti | Polymetal | Typický investor | Plány | Vývoz LNG | Ekonomika Číny | Atradius | WSJ | Zisk | Tempo zdražování | Home office | Cestování | Německý DAX | BP | Patria | Zahraniční investoři | Růstové akcie | Analýzy | Tiskové agentury | Nike | Náklady financování | Les Echos | DJI | Klimatické změny | Vládní výdaje | Spotřebitelský sentiment | Čínské úřady | Skupina AXA | Analytici XTB | Nakládání s aktivy | O2 | CZK | Největší firmy | Býčí sentiment | Chainalysis | Akcionáři | Pověst | Kabinet | Investovat | Michail Mišustin | Patria Online | Demokraté | Huawei | Analytik Purple Trading | Ruský prezident | CAC 40 | S&P | Brusel | Legislativa | Zvýšení daní | Dovoz | Unie | Automobilka Tesla | Německý výrobce | České firmy | PwC Global Top | Trpělivost | Instagram | Meta | Hodnota kapitálu | Svět kryptoměn | Politická situace | Český ministr | Komoditní | TIM | Německé firmy | NASA | Akciová společnost s proměnlivých základním kapitálem | AVANT | Státní subvence | B/E | Ochota investovat | Recyklace | CFRA Research | Prezident | Společnost Shell | Raiffeisen | Vybírání zisků | Investing.com | Roubini | Financial Times (FT) | Výsledky | Akciový stratég | Firma Apple | Globální ekonomiky | Portfolio | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Inflační tlaky | Průzkum | Siemens | McKinsey Global | Wall Street Journal (WSJ) | Bank of America | Daikin Industries | Finanční instituce | Kepler Cheuvreux | Americký index | ProCent | Dot Com | Eurostat | Energie | Fiskální rok | Šokující předpovědi Saxo Bank | Shortovat | Zemědělské plodiny | OPEC+ | P/E | Boom | Raytheon | Objem | Klima | Tržní kapitalizace | Saxo Bank Steen Jakobsen | Boj s inflací | Vývoj měnového páru | Růstová fáze | Investiční horizont | Velké firmy | Podnikatelská nálada | Souhrn finančních trhů | ETS | Subvence | Britský FTSE 100 | Index Stoxx 600 | Raytheon Technologies Corp | Firmy | Koncové ceny elektřiny | Důchod | Pfizer | Agentura Bloomberg | AFP | Studie | Investice do technologií | Nástroj | Reakce trhů | Zpráva | Válka | Polsko | Kolaps | Prémie | Koronavirové mutace | Francouzský ministr | Tencent | Cenová hladina | Měna | Reakce trhu | Rok 2024 | Ceny ropy | Ruské společnosti | Státní rozpočet | Nasdaq | Administrativa prezidenta Donalda Trumpa | Nadšení | Lukáš Kovanda | Tržní podmínky | Zasedání Fedu | Bydlení | Geopolitická situace | OPEC | Bloomberg | ADR | Nabídka | Centrální banky | Úvěrování | Trump | FactSet | Moët | Výsledky firem | Zprávy | Index Dow Jones Industrial Average | Senátní volby | Tokeny | Vakcína a covid | Cvičení | Index STOXX Europe | Federální rezervní systém | Zákaz vývozu luxusního zboží | Index pařížské burzy | Stavebnictví | Donald Trump | Index pařížské burzy CAC 40 | Instituce | Constellation | Evropské akcie | Člen představenstva | Apple | Ropa Brent | Výrobce léků | Americké akcie | Purple Trading Jaroslav Tupý | Vyhlídky | FKI | Finanční domy | Investiční příležitosti určené kvalifikovaným investorům | Špatné výsledky | CZ | Dopad pandemie | Průmyslová výroba | Kongres | Výdělky | Pád ceny | Alstom | Evropská ekonomika | Nejhodnotnější evropské firmy | Thierry Breton | CzechInvest | Equinor | Pandemie nemoci COVID-19 | Krize eurozóny | Institut Ifo | Trh | Divize | Audi | Komise | Pád rublu | Války na Ukrajině | Bilion | Účet v rublech | Makroekonomie | Index londýnské burzy | Liberty Media | Mluvčí Bílého domu | Vítězství Trumpa | Zákonodárce | Společný podnik | Základní kapitál | Průzkumy | Akciové tituly | Videokonference | Prezident Emmanuel Macron | Francie | Konkurenceschopnost | L'Oréal | Propad | Společnost Mondelez | Rating | Úvěrové pojišťovny | Technologické společnosti | Microsoft | Příležitosti | VSMPO-Avisma | Alibaba | Daňové úlevy | Výsledky průzkumu | Eurokomisař | Obchody | ANO | Podnikatelé | Siemens Energy | Automobilky | Televize CNBC | Národní ekonomická rada vlády | Pravděpodobnost | Futures | Prosperity | Index Nasdaq | Emise skleníkových plynů | Ekonomické ukazatele | Poměr P/E | Rostoucí akcie | Pojišťovny | PwC Global Top 100 | Evropská banka | Investice do výroby baterií | Medián | Objem obchodů | Graf | CFRA | Leonardo SpA | Gazprom | Akciový index | Centrální banka | Meta Platforms Inc | Životní prostředí | Přehled | Plyn | Eurodolar | Hennessy | Kovy | Hospodaření | Fed | Ekonomický růst v Evropě | Americká centrální banka | Index volatility | Index německých akcií | Odvětví luxusního zboží | Společnosti podnikající v Číně | Dolar | Spolková vláda | Fúze a akvizice | Reuters | ING | Podcast | Situace na Ukrajině | Platforms | Brexit | Kakao | Elval Halcor | BrandZ | Fondy zaměřené na pohledávky | Palo Alto | Pozornost | Firma | Další rozvoj | Konkrétní cíle | Česká měna | EP | S&P 500 | Zakladatel | Čínská společnost | Wealth | KLM | Obchodování | PwC | Rychlý růst | Nápojové firmy | Zemní plyn | Předseda | Evropské banky | Refinitiv Eikon | Libra | Americký dolar | Snižování rizika | Britové | Charles Michel | Penzijní společnost | Stoxx 600 | Přímé zahraniční investice | OpenAI | Přístup k financím | Evropští regulátoři | Snížení sazeb | Open | Růst tržeb | Harrisová | Celosvětové zadlužení | Decentralizovaný systém | Financovat | Kryptoměna | Investice do cenných papírů | AVANT investiční společnost | Čínské měny | Hubnutí | Ziskové marže | Rostoucí náklady | Nálada investorů | Philip Morris | Airbus | Deglobalizace | Starbucks Corporation | Míra | Ministři financí | Refinitiv | Plodiny | Ekonomická stagnace | Americký průmysl | MT4 | Očekávání analytiků | Investiční banky | Vývoj české ekonomiky | Předstihové ukazatele | Air | Akcie dnes | Káva | Izrael | Ceny akcií | Huayou Cobalt | Japonsko | Čínská ekonomika | ECB | Ceny | Dior | Koronakrize | Technologie | Energetická krize | Paypal Holdings | ČNB | Evropská unie | VW | Akcie Gazpromu | Pokles | Západní firmy | Šéf americké diplomacie | Množství peněz | Hodnota značky | Výrobci spotřebního zboží | Makroekonomická situace | Golar LNG | Tržní ceny | Země EU | Bancorp | Asijské indexy | Americké společnosti | Akcie Tencent | Výrobní závody | Hudebních vydavatelství | Technologické firmy | Mercedes | Raiffesen Bank International | Americká ekonomika | NVDA | Zelené investice | Nejistota | Podpora | Doporučení | MRNA | COVID-19 | Petra Krmelová | Finanční krize | Česká republika | Regulátoři | Sberbank | Index cen | Dodavatelský řetězec | Čínská vláda | Daně | Rozšíření produkce | Euler Hermes | Lídři | OECD | Potravinářství | Dluhopisový trh | Životní úroveň | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | CBOE | Centrum | Schopnost Evropy konkurovat | Prezident Vladimir Putin | Růst zisků | Zisky | PwC Global Top 100 Companies | Unijní země | BNP Paribas | Bankovní rada České národní banky | Globální ekonomika | Nvidia | Růst EBITDA | Ceny komodit | Nejprudší pokles | Oklahoma | Růst výnosů | Evropský systém | Republikán Trump | Rozvojová banka | Hospodaření evropských firem | Kancléř Olaf Scholz | HSBC | Uvedení na burzu | Trinity Bank | Vice | Navýšení kapitálu | Růst cen | Americké akciové trhy | Rheinmetall | Německá vláda | Index nákupních manažerů (PMI) | Výrobce čipů Nvidia | Financování | ČSÚ | Finanční společnosti | Finance | JDE | Výrobce čipů | Omezení dodávek | John Strand | Index nákupních manažerů | Automobilový průmysl | Francouzská společnost | Hotovost | Pokles ekonomiky | Digitální euro | Zprávy z USA | Šíření nemoci COVID-19 | Společnosti | Systém obchodování | Ceny zboží | Velké banky | Partnerství | Vyšší ceny | Šokující předpovědi | FT | ERA | Kov | Obchodování na akciových trzích | Cena | Babcock International | Dnes ČTK | CME | DJT | Hospodářský růst | Vydělávat peníze | Technokraté | Zajímavé příležitosti | WTI | Standard & Poor's 500 | Bod | Miliardy korun | Starbucks | Antony Blinken | Obchodování s Čínou | Bankéři | Spekulace | Vystoupí USA z NATO? | Republikáni | BNP | Nord Stream | EMU | Americký miliardář | Domácnosti | Správce fondu | Řešení odpadního vodního hospodářství | MicroStrategy | OCI | Nouriel Roubini | Gaotu Techedu | FTSE | Rozvoj společnosti | LES | Inflace | Chelsea | Advanced Micro Devices | Pozitivní reakce trhů | Tržby | Drobní investoři | Inovativní firmy | Značné riziko | Marže | SpaceX | Situace | Státy EU | Historické rekordy | Předběžné výsledky | Prosus | Marriott International | Krach | Zprostředkovatelé | Alphabet | Evropská regulace | Zkušenosti | Ursula von der Leyenová | Emmanuel Macron | Nové zakázky | Google | USD/CZK | Babcock | IHS Markit | Statistiky | FXstreet | Světová ekonomika | Kandidáti | Unijní ministři | SAP | Stagnace | Diverzifikovat | Hospodářský institut Ifo | Růst mezd | Investiční trendy letošního roku | Situace v Německu | Guoxuan High-tech | BusinessEurope | Finanční systém | Kurz | Air France | Nižší růst | P2P | DOT | Evropská centrální banka | Vítězství Bidena | Pandemie covidu | Mánie | ISM | Unicredit | Close | Mezinárodní investoři | Institucionální investoři | Inovace | Pandemie nemoci | Aktivum | Dánské společnosti | Ruská invaze na Ukrajinu | Ekonomové | Fiskální stimuly | Investujte | Měď | Úspory | Ekonomický institut | Šokující předpovědi Saxo | Ruský plyn | Řetězec | Rozvíjející se trhy | Odpor | PEPSICO | Předvolební průzkumy | Německá kancléřka | Predikce | Zahraniční firmy | Zrušení NATO | Analytici | Elektromobily | Právo | Zahraniční kapitál | Citigroup | Evropský blok | Vysoká inflace | Hospodářství | Barbie | EV | Novatek | QinetiQ Group | Puma SE | Thales | Lidé z IT prostředí | FedWatch společnosti CME | Equity | Epidemiologická situace | Vyšší sazby | Zahraniční společnosti | Arm | Snižování úrokových sazeb | Cheniere Energy | Gigafactory | Jefferies | Ruský vicepremiér Alexandr Novak | Alokace | Portfolia | Poptávka | Společnost Rhodium | CATL | Vývoz | Energetické firmy | Saxo | Ziskovost | Miliardy eur | Recese | Index strachu | Ukončení konfliktu | Tržní hodnota nejcennějších firem | Investigate Europe | Banka Morgan Stanley | Stratég Saxo Bank | Index Dow Jones | Digitalizace | Čtvrtý balík sankcí | Největší propad | Signály | Klouzavý průměr | Zákon o snížení inflace | Dohoda mezi EU a Čínou | Prime | Ministři | Matěj Široký | Mondelez | Zahraniční investice v Číně | Kurz Číny | Automobilka Volkswagen | Americká centrální banka (Fed) | Ceny energií | Washington | Akcionáři firmy | Finanční skupina | Základní sazby | Investiční příležitosti | Argentina | Rizika | Eurozóna | Hodnota akcií | Ekonomická recese | Británie | Prezident Donald Trump | Bulharsko | Americké banky | Zvýšení produkce | Francouzský CAC 40 | Ekonomický institut Ifo | Soud | IG | Předpovědi Saxo Bank | Makroekonomické prostředí | Předpovědi | Finanční prostředky | Podpůrný program | Ceny plynu | Světové ekonomiky | Růst HDP | Rusal | Leonardo | Trend | Obchodovat | Střadatelé | Adidas | Dow Jones Industrial | Recenze | Tomáš Cverna | Energetika | MMF | Biotechnologické společnosti | Trumpovo vítězství | Výrobce nákladních aut | Spotify | EBITDA | Snížení emisí | Nařízení | Předsednictví EU | Sociální síť | Zvýšené napětí | Nemovitostní trh | Nabídka a poptávka | BTC | Indexy | Citi | Odborníci | Investice do projektů | Nejnovější zprávy | Miliarda | Carmignac | Akciová společnost | Černá Hora | Koncentrace | Peking | Průmysl | Podnikání | Zájem o akcie | Rhodium | EU | GfK | Bankovnictví | McKinsey Global Institute | Uniper | Biliony | Co bude | Jihokorejská společnost | ETF | Akciové trhy | Úrokové sazby | Myšlenka | Europoslanci | Risk | Hospodářské soutěže | Obchodní aktivity | Long | Rally | Bankovní rada | Telekomunikace | Macron | DAX | Server CNBC | Členství v EU | Aktiva | Střední podniky | Německý kancléř Olaf Scholz | SWIFT | Renminbi | Indexy na Wall Street | Index německých akcií DAX | Výnosy z dluhopisů | Omyl | Facebook | Evropští investoři | Podíl na trhu | Drahé kovy | Technology | Indikátor | Barclays | Euro | ROCE | Technologická společnost | Daňové zatížení | Kurz rublu | Výsledky voleb | Allianz GI | Fiskální politiky | Průmyslový sektor | Tradingový portál | Know-how | Čínské akcie | Hliník | Společnost BP | Deutsche Bank | Pochybnosti | Výsledek voleb | Snížení ratingu | Německé společnosti | Trinity | Stratég | Špatné zprávy | Splasknutí bubliny | FOREX | Podnikatelská nálada v Německu | Majetek | Ekonomika eurozóny | Subvence amerického průmyslu | Členské země Evropské unie | Načasování | Sentiment | NextDecade | Stoxx Europe 600 | Růst úrokových sazeb | Bývalý prezident | Ekonomika | Politika | Letecké společnosti | Kapitalizace | Míra nezaměstnanosti | Ben Laidler | Komunikace | Německá ekonomika | Tržní síly | Spoření na důchod | Americké futures | Dodržování pravidel | Deutsche Telekom | Poplatky | Výprodej | Velká Británie | Evergrande | Výnosy amerických dluhopisů | Další vývoj | Ekonom | Softwarové firmy | Puma | Zavedení cel | Geopolitická rizika | Letectví | Indie | FAO | Očekávání trhu | Obchodní spor | Měnové politiky | Avio SpA | Akciové indexy | Koncern Volkswagen | Uživatelé eToro | Mercedes-Benz | Historická maxima | Byznys | WTO | Situace v průmyslu | Dobrá zpráva | Invaze | Commerzbank | Zhodnocení | Výhled | Zdanění | Prodejní cena | ESM | Auta | Americké ministerstvo | Spojené státy a Čína | Konzultační společnosti | Economist | Rakouský kancléř | Vysoké ocenění | Počasí | Vlastní bydlení | Zaměstnanci | PayPal | Agentura DPA | Finanční trhy | Pákistán | Cyrrus | Balík sankcí | General Motors | Fondy | Místopředseda Evropské komise | XTB Tomáš Cverna | Údaje o americké ekonomice | ARM | Komoditní trhy | Kyjev | Financial Times | Členské státy EU | Pracovní trh | Dividendový výnos | Výnosnost | Zajišťování | Portál FXstreet.cz | Výdaje | Energetické společnosti | Riziková aktiva | Problémy | Zpomalení růstu | Situace na trzích | Norská centrální banka | Grünheide | Pozitivní očekávání | Napadení Ukrajiny | Členské státy | NFT | Algoritmy | Prezidentské volby | Společnost eToro | Nezaměstnanost | Edward | Evropský akciový trh | ODS | Dialog | Ropa | Prostředí vysokých úrokových sazeb | Ruská aktiva | Škoda ENYAQ | Americká inflace | Rozvoj | Baterie | Transakce | Indická rupie | Mimořádná situace | Hry | MSCI Europe | Energiewende | Reinvestice | Index MSCI | Ekonomika EU | Slabší dolar | Soupeření | Které akcie | Fidelity European Trust | Kovy z Ruska | Banky pro mezinárodní platby | Dodávky plynu | Společnosti z indexu | Jasný signál | The Wall Street Journal | Finanční sektor | MSCI | Mnichovský ekonomický institut | Obchodování s emisemi | Dodávky LNG | 3М | Nový trend | JP Morgan | Obchod | Zahájení ruské invaze | Velikost dánské ekonomiky | Americké ministerstvo zahraničí | Oslabení | Banka JP Morgan | Odkup vlastních akcií | Ruský prezident Vladimir Putin | Milník | Čínská měna | Globální finanční krize | Sberbank CZ | Platformy | Rusko | Vysoké riziko | Čínský výrobce | Žádosti o podporu | Akcionář | Raytheon Technologies | Purple Trading | Miliardy USD | Snižování daní | Vicepremiér | BASF | Spojené státy | Tradingový portál FXstreet.cz | Signál | Samsung | Zdražování | Energetické krize | Development | Ředitelka | Zajímavé investiční příležitosti | Evropské společnosti | Gazprombank | Biliony dolarů | Trhy | Sankce | Ropy | Výrobce luxusního zboží | Platforma | SICAV | JD | Společnost | Si Ťin-pching | Rezervní měny | Úspěch | Důchody | List The Wall Street Journal | Plynárenské společnosti | Sázky | Ocenění akcií | Mateřská společnost | AXA | Ukončení války | Utažení měnové politiky | Společnost MicroStrategy | NIO Inc | Výzva | The University of Manchester | Fondy kvalifikovaných investorů | Generální ředitel | BMW | Politici | Cena akcií | Trump Media & Technology Group | Slovensko | Rozšíření | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Celý svět | Nálada | Umělé inteligence | Indikátory | Eura | Dmitrij Peskov | Americké státy | Neúspěch | Vysoké ceny | Zpráva HSBC | Nizozemsko | ACT | Organizace | Brazílie | VIX | Payback energetických investic | Růst | Index Dow Jones Industrial | Příjmy | OMV | Volvo | Investujte zodpovědně | Zajištění | Tesla Motors | Internetové bubliny | Snížení inflace | Pandemie | Index | Wall Street Journal | Carlsberg | Rychlý růst cen | Dohoda o investicích | Historie | Bohatství | Obchodní vztahy | Průmyslová produkce | Výsledková sezóna | Farmaceutická společnost | Varovné signály | Index STOXX Europe 600 | Valuace | Volby | Obchodní dohody | Bretton Woods | Private equity | Balík pomoci | Nvidia Corporation | Koronavirové mutace delta | Strategická rozhodnutí | Cíle | Britský FTSE | Dílčí ekonomické ukazatele | Bezpečnost | Fisker | Lidé z IT | Bloky | Konkurenceschopnost EU | Aktuální situace | Sberbank Europe | ARM Holdings | Zpomalení růstu ekonomiky | Volatilní | Plynovod Nord Stream | Banky | Kupci | Výroby baterií | Německý průmysl | Express | Mistral AI | Spolupráce | Akcie dánské společnosti | Odhady HDP | Ukazatel strachu | Rozsáhlé sankce | Investice v Číně | Dow Jones | NFT tokeny | Firmy z EU | Americké firmy | Meta Platforms | Index Russell 2000 | Sankce EU | INTC | Výzkumná společnost | Dodávky ruského plynu | Šance | Výnos dluhopisů | Rychlost | Oslabení dolaru | Stellantis | JAC Motors | Covid | Návratnost | Zbyněk Stanjura | Odvětví | Šok | Francouzský prezident | Avon Protection | Obchodování na evropských burzách | Předseda Evropské rady | Rakousko | 10 akcií | Obchodní příležitosti | Druhá vlna | Dna | Investorský sentiment | Investiční společnosti | Maďarsko | Fundraising | Platby za plyn | Poradenství | Oliver Blume | Rozšíření EU | LVMH | Dánský Novo Nordisk | Volby v USA | Nord Stream 2 | Sentiment investorů | Ruská vláda | British American Tobacco | SICAV v Česku | Investiční platformy | Zpomalení růstu čínské ekonomiky | Mitsubishi Electric | Bankrot | Banka | Kamala | Vakcinace | Tržní hodnota | Investovaná částka | Na burze | Agentura Reuters | Akcie | Investiční analytik | Media & Technology Group | Administrátor | Očkování proti covidu-19 | Ekonomické aktivity | Anticyklický charakter | Inflace v USA | Analytička | ČSOB | MF | Index volatility CBOE | Úrok | Novo Nordisk | Ekonomiky | Měnová politika | Průmyslové revoluce | Začátek války | Evropa | Dassault Aviation | Skupina Volkswagen | Nasdaq Composite | Extrémní volatilita | Tesla | Obchodování s dluhopisy | Moskva | Norsko | Autoprůmysl | Negativní dopad | Elon Musk | Burzovní krach | Prohlášení | Mutace delta | Česká investiční společnost | HSBC Navigator | APA | Miliardář | Zdravotní péče | Evropský parlament | Apple Podcasts | Výsledek amerických voleb | Podnikatelská aktivita v eurozóně | Evropská komise (EK) | Poradci | Zpomalování inflace | Contemporary Amperex Technology (CATL) | Ekonomický cyklus | Ekonomický růst | Brexit bez dohody | 5G | Koncové ceny | WELL | Krize | Automobilka | Rockwool | Hodnota firmy | Podnikatelská aktivita | Management | Cena akcií firmy | Průlom | Nio | Ukončení války na Ukrajině | Těžařský gigant | Počet investorů | Co chystá Donald Trump? | CNBC | High | Ruská invaze | Tržní dynamika | UBS | NATO | Americký trh | Údaje | Elektrická auta | Axelle Pinonová | ING Groep | Vyšší mzdy | Řízení a rozvoj společnosti | Hodnota LVMH | Zkapalněný zemní plyn | Druhá vlna COVID-19 | Regulační orgány | Snižování cen | Summit EU | Orsted | Shell | Financial | Beta | Zasedání k měnové politice | Snižování sazeb | Vstup do EU | Vedení firmy | Intel | Obchodní komora | Investiční společnost | Northrop Grumman | Práce s pohledávkami | Nemovitosti | Práce | Supercyklus | Očkování | Spektrum aktiv | XTB | Svět komodit | Spoření | Skupina Stellantis | Advokátní kancelář | Podniky | Obchodní komora EU | Investiční firmy | O žebrácké holi | Společnost Novo Nordisk | Aramco | Dobrá čísla | Index spotřebitelských cen | Úprava státního příspěvku | Hospodářský kurz | Američané | Volatility | Přesun výroby | Ministr financí | Napětí mezi USA a Čínou | Repsol | Lehman Brothers | RBC | Rubl | Index Nasdaq Composite | Ztráta | Rozpočet | Kobalt | Vstupu do EU | Avio | Nejnovější údaje | Švédsko | Závazek | Pandemie covidu-19 | Ruské banky | Volkswagen | Sam Stovall | Český vývoz | Koruna dnes | Německo | Czech Fund | Portfolia fondů | Dánská farmaceutická společnost | List Financial Times | Štěstí | Český index nákupních manažerů | Biden | Ruská centrální banka | Celková investice | Mitsubishi | Atlanta Braves Holdings | Pojišťovnictví | ZIL | Růstový potenciál | NASDAQ 100 | Britské společnosti | Akciový trh | Ultra Electronics Holdings | SaxoSelect | Výsledky hospodaření | Mnichovský ekonomický institut Ifo | Ztráty | Výrobci elektroaut | Nálada na globálních trzích | Japonský jen | Automotive | FXstreet.cz | Bilance | Saxo Group | Investiční apetit | Equal weight | Start-upy | Louis Vuitton | Automobilka Mercedes-Benz | Koš | EK | Investování | Jamal | Contemporary Amperex Technology | Mišustin | Mluvčí ČNB | Mzdy | Tržní nálada | Fondy kvalifikovaných investorů (FKI) | Zadlužení | Merkelová | Akcie Intelu | EU-Čína | Vojtěch Benda | Obchodníci | Zahraniční investice | Růst čínského HDP | Ericsson | Awilco | Ukazatele | Zakladatel fondu | Pozice | Americké regulační orgány | Dluhopisy | Trading | Švédská společnost | Rostěch | Předsedkyně Evropské komise | Účastníci trhu | Pohledávky | Výrobce letadel | Uvalení cel | Čína | Koruna | Evropský průmysl | Olaf Scholz | ČR | Hlavní ekonom | Dopravní systém | Nastavení měnové politiky | KfW | Německý kancléř | Ministerstvo financí | Kapitálové trhy | Překážky | Změny klimatu | Ruské zboží | Špatná aktiva finančního sektoru | Panevropský akciový index STOXX 600 | Globalizace | Umělá inteligence | Úrokový diferenciál | Ruské akcie | USA | Riziko | Zpracovatelský průmysl | Sazby | Výrobce aut | Regulační mánie | NERV | Snižovat daně | Ticker | Vladimir Putin | Největší pokles | Kontrakt | Miliardy dolarů | Peter Garnry | SPX | Riziková prémie | Výplaty dividend | Uhlíkové neutrality | Riziko pro investory | Protiruské sankce | Zahraniční forex | Ocenění | Burze | Francouzský ministr financí | Durace | Automobilová skupina | Hodnota fondového kapitálu | Výkon | American Express | Saudi Aramco | Palo Alto Networks | Fúze | Domácí poptávka | Zásobníky | Zajištění proti inflaci | Budoucí podnikání | Tržní vývoj | Stimuly | Zisky společnosti | Důchodové komise | Globální sentiment | Prezident Microsoftu | Hlavní akcionář | Analytik | Akciové indikátory | Vyspělé technologie | Odkup svých akcií | Investiční stratég | Obavy z Číny | Norský fond | Scania | Další pokles | Koncern | Ekonomická třída | ONS | Sandvik | Ruská ekonomika | Emise | Wealth Management | Zdanění firem | HDP na obyvatele | Moët Hennessy Louis Vuitton | LNG | Solidní výsledky | Akciová společnost s proměnlivým základním kapitálem | Třetí pilíř | Ceny amerických akcií | Ruský premiér | Přesun výroby z Evropy | Dodavatelské řetězce | Politico | Zákon o investičních společnostech | Válka na Ukrajině | Ohlédnutí | Allianz Global Investors | Zpomalující ekonomika Číny | Microsoft Brad Smith | Střední ekonomická třída | Technická recese | Více peněz | Prodej | Nízká korelace | Bez rizika | Trump Media & Technology | Eli Lilly | Fond zaměřený na řešení odpadního vodního hospodářství | Investiční | Státní pomoc | Oznámení | Ústup inflace | Aegon | Baterie do elektromobilů | Berlín | TransDigm Group | Bitcoin | Výkonnost | Nibe Industrier | Noví investoři | Správná volba | Politické napětí | Zájem investorů | Hodnota fúzí a akvizic | Energetický sektor | Americká banka | Budoucnost | Steen Jakobsen | Ekonom Nouriel Roubini | Evraz | Ruský vicepremiér | Vakcína | Rozhodování | Obchodní války | Snížení emisí uhlíku | Další růst | Opatření | Porsche | Oleg Děripaska | Distribuce | Index S&P 500 | DPA | Teekay | Závislost | Dynamické prostředí | Zlato | HDP | Börje Ekholm | Vladimír Bezděk | Jozef Síkela | Restrikce | Maloobchodní tržby | Oslabení globalizace | Eurokomisařka | SNY | Obchodní partner | Etoro | Členské země | Fond | Dow Jones Industrial Average | Podnik | Brad Smith | Globální emise | Daňová podpora | Přesun výroby z Evropy do Ameriky | Voda | Začátek války na Ukrajině | Restrukturalizace | Realitní sektor | Světová obchodní organizace | Index londýnské burzy FTSE 100 | Inflační očekávání | Joe Biden | Americké technologické společnosti | Evropské akciové trhy | Zastavení dodávek | PitchBook | Evropské země | Obchodní komora EU v Číně | Underweight | Čínské vlády | Uhlí | Carrier | LG Chem | Záporný úrok | Atlanta Braves | Rolls-Royce | Investiční trendy | Přenesení výroby | Komodity | Mattel | CZK/USD | Vyšší inflace | Constellation Energy | Renault | Johnson Controls | Šéfka EK | Síkela | Společnost Gazprom | Versailles | Miliardy | Výnosy | Oblasti umělé inteligence | Nornickel | Flex LNG | Mezinárodní obchod | Evropské vlády | Blahobyt | Fidelity European Fund | Maroš Šefčovič | Sergej Čemezov | Kryptoměny | Investiční doporučení | Napětí mezi Čínou a Spojenými státy | Americké stimuly | Satya Nadella | Katastrofy | Holding | Vítězství | Be & Cheery | Umělá inteligence (AI) | Konzultant | L3Harris Technologies | Koronavirus | Dekarbonizace | Centrální bankéři | Kolaps cen | Dánské banky | Investor | Eugal | Zlepšení | Čínské podniky | Ceny akcie | ČTK | Howmet Aerospace | Margrethe Vestagerová | Penzijní společnost České pojišťovny | Útlum ekonomické aktivity | Devizy | Americké akciové indexy | Amazon | Americká vláda | TotalEnergies | Jerome Powell | Vysoké úrokové sazby | Ropné měny | Wall Street | Rolls-Royce Holdings | Akcie s malou tržní kapitalizací | Vítězství Donalda Trumpa | SPD | ONE | Kadri Simsonová | Mluvčí Kremlu | Nebezpečí | Markit | Nákup dluhopisů | Datové centrum | Čínské firmy | Americké vlády | Spotřebitelské ceny
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | FOREX | Cena | Pivot