Pátek 24. ledna 2025 20:49
reklama
Dukascopy new
reklama
RebelsFunding
reklama
Dukascopy new
reklama
Purple webinář Ve vaší režii

Výhled na rok 2025: Optimistický pohled na GE a Elevance, pokles American Airlines

24.01.2025 11:29  Autor: InstaForex  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

analytics67936acf1ab34.jpg

Investiční triumf

Index S&P 500 stanovil ve čtvrtek nový zavírací rekord. Průlom přišel v době, kdy investoři pečlivě zkoumali výsledky hospodaření a přemýšleli nad nedávnými komentáři bývalého prezidenta Donalda Trumpa. Jeho výroky o nižších úrokových sazbách a nižších cenách ropy vzbudily zájem trhu.

Trump v Davosu: Výzvy a požadavky

Trump v projevu na Světovém ekonomickém fóru ve švýcarském Davosu vyzval OPEC ke snížení cen ropy a apeloval na centrální banky, aby snížily úrokové sazby. Kromě toho globální podnikatelskou komunitu varoval před možnými cly na produkty vyrobené za hranicemi USA. Tato prohlášení se stala novým předmětem debat mezi investory a analytiky.

Optimismus uprostřed obav

"Investorům se líbí představa nižších sazeb a nižších cen ropy," uvedla Lindsay Bell, hlavní stratéžka společnosti 248 Ventures. Z reakce trhu lze podle ní vnímat opatrný optimismus. Účastníci trhu se nicméně obávají možnosti vyšší inflace kvůli hrozbám, že budou zavedena cla. Tyto faktory by mohly zpomalit další snižování sazeb Fedu.

Co dál?

Očekává se, že Fed příští týden, tedy na prvním zasedání regulátora v novém roce, ponechá sazby beze změny. Investoři mezitím dál pozorně sledují ekonomické signály a snaží se předpovědět vzájemný vliv Trumpovových výroků a politiky Fedu.

Tato směsice faktorů plná napětí podporuje na jedné straně růst trhu a na druhé straně udržuje v jednání hráčů jakousi opatrnost. Stále převládá optimistická nálada, ale hrozba cel a jejich možných důsledků je stále významným rizikem.

Fed zůstává věrný svým zásadám

Peter Tooze, prezident virginské společnosti Chase Investment Counsel, je přesvědčen, že Federální rezervní systém bude při rozhodování vycházet z objektivních ekonomických údajů, nikoli z politických prohlášení. Rozhodnutí regulátora podle něj neovlivní pravděpodobně ani Trumpovy neodbytné požadavky.

"Prezidentovy komentáře k sazbám nejspíš nebudou mít na Fed významný vliv," zdůraznil Tooze. "Rozhodnutí budou přijímána výhradně na základě analýzy aktuálních ekonomických údajů."

Reakce trhu: Směsice zpráv a očekávání

Čtvrtek byl na Wall Street přelomový: všechny tři klíčové indexy stoupaly už čtvrtý den po sobě. Účastníci trhu zaznamenali, že na sentiment investorů působí jak zprávy o výsledcích hospodaření podniků, tak potenciální změny politiky.

Index S&P 500 (.SPX) vzrostl o 32,34 bodů, resp. 0,53 %, na hodnotu 6 118,71. Jednalo se o jeho první rekordní zavírací hodnotu od 6. prosince, kdy o den dříve téměř dosáhl nového maxima.

Průmyslový index Dow Jones (.DJI) byl ještě působivější, když si připsal 408,34 bodů, resp. 0,92 %, a den zakončil na úrovni 44 565,07. Nasdaq Composite (.IXIC) vzrostl o 44,34 bodů, resp. 0,22 %, na hodnotu 20 053,68.

Vedoucí sektory: Zdravotnictví a průmysl

Všech 11 sektorů indexu S&P 500 zakončilo obchodní den s pozitivní dynamikou. Zvlášť silné byly akcie zdravotnických společností (.SPXHC), které poskočily o 1,35 %, zatímco průmyslové podniky (.SPLRCI) si připsaly 0,96 %.

Silné zisky vykázal také bankovní sektor (.SPXBK). Index zavřel růstem o 0,73 %, přičemž během obchodování dosáhl rekordního maxima.

Co čeká investory?

Současný vývoj naznačuje, že trh je přesvědčen o svém rostoucím pohybu. Otázky týkající se možného dopadu cel a jejich vlivu na inflaci a rozhodnutí Fedu jsou tu však stále. Investoři zůstávají opatrní, i když optimismus dýl podporuje růst akciových indexů.

Favoritem se stávají energie

Sektor veřejných služeb (.SPLRCU) zůstává v centru pozornosti navzdory zpomalení na 0,47 %. Zvláštní dynamiku vykázaly energetické společnosti. Prohlášení Donalda Trumpa na Světovém ekonomickém fóru o potřebě zdvojnásobit energetické kapacity pro podporu rychlého rozvoje umělé inteligence se stalo impulsem pro růst akcií mnoha společností.

Lídři energetického sektoru

Constellation Energy (CEG.O) zaznamenala impozantní zisk 4,1 %; následovala AES Corp (AES.N), která vzrostla o 3,6 %. První trojici doplnila Vistra Corp (VST.N) se ziskem 2,7 %. Vliv umělé inteligence na energetickou infrastrukturu začíná být zřejmý a trh na tyto možnosti reaguje.

Technický sektor ztrácí dynamiku

Technologický sektor (.SPLRCT), který včera vzrostl o 2,5 %, když Trump oznámil soukromé investice do infrastruktury umělé inteligence ve výši 500 miliard USD, vykázal ve čtvrtek skromnější výsledky. Vzrostl o pouhých 0,12 %, ale přesto zůstává v centru pozornosti dlouhodobých investorů.

Nároky: Překvapivý nárůst

Ministerstvo práce oznámilo, že počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti dosáhl 223 000, což je mírně nad prognózovaným počtem 220 000. Nárůst analytiky trochu překvapil, ale neměl zásadní vliv na celkový tržní sentiment.

Zisky společností: Nejvyšší a nejnižší hodnoty

Mezi společnostmi, které potěšily investory, vynikla GE Aerospace (GE.N). Její akcie vzrostly o 6,6 % poté, co zveřejnila optimistické prognózy zisku na rok 2025. Pojišťovna Elevance (ELV.N) také vzrostla o 2,7 %, a to díky dobrým výsledkům za čtvrté čtvrtletí.

Ne všechny zprávy byly ale dobré. Akcie Electronic Arts (EA.O) se propadly o 16,7 %, když společnost snížila svůj celoroční výhled tržeb. Investory zklamaly také American Airlines (AAL.O), když nesplnily odhadovaný zisk na rok 2025 let a poslaly akcie o 8,7 % níž.

Výstupy: Investice do budoucnosti

Energetika a umělá inteligence zůstávají klíčovými oblastmi růstu, ale volatilita v konkrétních sektorech, jako jsou technologie a letecké společnosti, investorům připomíná, aby sledovali rizika. Trh dál balancuje na hraně mezi optimismem a opatrností, přičemž údaje o nezaměstnanosti a zisky podniků přinášejí do celkového obrazu další detaily.

Rekordní zájem o Evropu

Zisky evropských společností vykazují už třetí čtvrtletí v řadě známky solidního růstu, což investorům dává naději navzdory pokračujícím politickým a ekonomickým otřesům a hrozbám cel ze strany USA.

Leden byl podle Bank of America pro evropské trhy výjimečně dobrý, protože tempo přílivu investic bylo druhé nejrychlejší za posledních 25 let, a to ještě před prvními zprávami o hospodářských výsledcích podniků a navzdory tvrdší rétorice Donalda Trumpa vůči EU.

Riziko cel a rostoucí napětí

Ve vzduchu je navzdory optimismu cítit napětí. Trumpova prohlášení o možném zavedení cel na dovoz z EU zvyšují napětí. Německo a Francie, dva klíčové motory ekonomiky eurozóny, čelí v této souvislosti pomalejšímu růstu, zatímco Itálie zůstává ve fázi průmyslové recese. Tyto faktory komplikují dosažení udržitelného oživení.

Vlajkové lodě výsledkové sezóny

Pozornost investorů se tento týden soustředí na řadu velkých evropských společností. V úterý bude své výsledky reportovat lídr trhu s luxusním zbožím LVMH (.LVMH.PA). Ve středu oznámí své hospodářské výsledky nizozemský výrobce počítačového vybavení ASML ( ( ASML.AS) a ve čtvrtek Deutsche Bank (DBKGn.DE). Příští týden se pozornost upne na dánského farmaceutického giganta Novo Nordisk (NOVOb.CO).

Už jsou k dispozici příklady úspěšných reportů. 16. ledna prudce vzrostly akcie švýcarského výrobce luxusního zboží Richemont (CFR.S), které zaznamenaly největší denní nárůst za posledních 16 let poté, co jeho tržby za čtvrté čtvrtletí překonaly očekávání.

Ekonomická realita: USA vedou, Evropa zaostává

Nejnovější průzkumy podnikatelské aktivity ukazují, že největší ekonomiky eurozóny – Německo, Francie a Itálie – svírá průmyslová recese, což kontrastuje s USA, kde silný hospodářský růst dál podporuje globální výkonnost. Tento rozdíl poškozuje konkurenceschopnost evropských podniků a jejich zisky.

Slabé euro je výhodné

Dalším hnacím motorem evropských akcií je slabé euro, jehož hodnota za poslední rok klesla zhruba o 4,5 %. Levnější euro zvyšuje konkurenceschopnost vývozu a podporuje poptávku po produktech z regionu.

Pochyby o vyhlídkách

Evropské trhy zůstávají navzdory silnému přílivu investic a prvním povzbudivým výsledkům pod tlakem vnějších i vnitřních faktorů. Zda společnosti v regionu dokážou splnit vysoká očekávání investorů, se ukáže až v následujících týdnech. Účastníci trhu zatím stále balancují mezi opatrností a nadějí na další růst.

Většina příjmů pochází ze zemí mimo Evropu

Podle analytiků z Goldman Sachs pochází přibližně 60 % tržeb evropských společností z oblastí mimo kontinent, což poukazuje na značnou závislost regionu na globálních trzích a obchodních partnerech. Tato situace vytváří příležitosti i rizika, zvlášť s ohledem na hrozbu cel ze strany USA.

Evropské akcie: Historická sleva oproti americkému trhu

Evropské akcie se v současnosti obchodují s historicky největší slevou vůči indexu S&P 500. Podle LSEG Datastream se evropské firmy obchodují s forwardovým poměrem ceny a zisku (P/E) okolo 13,3; u amerických akcií je to 21,6. Uvedené dokládá výrazný rozdíl v tržních valuacích a činí evropská aktiva potenciálně atraktivnějšími pro dlouhodobé investory.

Klíčové prognózy: Názory analytiků

Mnohé z těchto slev a globálních rizik jsou už zohledněny ve strategiích investorů. Jak ale analytici uvádějí, důležitým prvkem při rozhodování bude to, jaké prognózy společnosti připraví na běžný rok. Do centra pozornosti se mohou dostat sektory, které jsou odolné vůči vnějším otřesům.

Úspěch společnosti Lanxess: Americký faktor je na straně Německa

Akcie německé chemické společnosti Lanxess (LXSG.DE) v pondělí vzrostly o 5,1 %. Impulsem byla zpráva společnosti, že její zisk za čtvrté čtvrtletí překoná očekávání trhu o více než 20 %. Hlavní příčinou tohoto výsledku bylo předzásobení amerických zákazníků, kteří se obávají cel uvalených administrativou Donalda Trumpa.

Očekávání jistoty

Evropský trh se stále potýká s potížemi, které souvisejí jak s domácími ekonomickými problémy, tak s globálními hrozbami. Kvůli závislosti na vnějších příjmech je mimořádně zranitelný, ale zároveň má jedinečné příležitosti k růstu. Otázkou je, zda firmy v regionu dokážou tyto příležitosti využít, splnit očekávání investorů a zároveň si v prostředí globálních turbulencí udržet konkurenceschopnost.

Klíčová slova: Inflace | Nasdaq | Dow Jones | USA | OPEC | Německo | Francie | Evropské akcie | Recese | Rizika | Sazby | Akcie | Aktiva | Centrální banky | Euro | Fed | Investice | P/E | Riziko | S&P 500 | Sentiment | Volatilita | Výkonnost | Wall Street | Úrokové sazby | Analytici | Banky | USD | Obchodování | Goldman Sachs | Evropa | Hospodářský růst | Bank of America | Indexy | Investoři | EU | Zisk | Optimismus | Výsledky | Deutsche Bank | Nasdaq Composite | Index | Průlom | Analýzy | Index Dow Jones | Index S&P 500 | Investiční | Ropy | Signály | SPX | Trh | Zpráva | Zprávy | Zisky | Obchodní den | ROCE | Itálie | Tržby | Tržní sentiment | Federální rezervní systém | Investment | Bankovní sektor | Snižování sazeb | Úspěch | Hospodářské výsledky | Energie | Evropské trhy | Pozornost investorů | Lídři | Firmy | Růst akcií | S&P | Evropský trh | Výhled | Slabé euro | Názory analytiků | Očekávání | Chase Investment Counsel | Průmyslový index Dow Jones | Očekávání investorů | Podniky | Reakce trhu | Investment Counsel | Očekávání trhu | Evropské firmy | Konkurenceschopnost | Ekonomiky eurozóny | Zavedená cla | Index DOW | LVMH | Průzkumy | Technologický sektor | Průmysl | Problémy | Prognózy | Nálada | Prohlášení | Zavedení cel | Průmyslové podniky | Hospodaření | Letecké společnosti | Výsledky hospodaření | ASML | Ministerstvo práce | Vyšší inflace | Trump | Prezident | Výsledkové sezóny | Trhy | Trump v Davosu | Pokles | Situace | Výstupy | Růst akciových indexů | Sazby beze změny | Rozhodování | Vývoj | Energetické společnosti | Potenciální změny | Žádosti o podporu | Další růst | Růst | American Airlines | Počet žádostí o podporu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Ekonomiky | Umělá inteligence | Závislost | Práce | Údaje | Pojišťovna | Ekonomická realita | Dovoz | Podnikatelské aktivity | Umělé inteligence | Průmyslové recese | Investice do infrastruktury | Novo Nordisk | Chemické společnosti | Akcie Electronic Arts | Ceny | CFR | Electronic Arts | Lindsay | AAL | Výhled na rok | Sentiment investorů | Constellation | Údaje o nezaměstnanosti | Příležitosti | Technologie | Rekord | Richemont | Společnosti | Růst trhu | Energetika | Zdravotnictví | Pozornost | Společnost | Celoroční výhled | | Optimistická nálada | Opatrný optimismus | LSEG | Zisky společnosti | Vice | Lanxess | Akcie německé chemické společnosti | Německé chemické společnosti | Největší ekonomiky eurozóny | Největší ekonomiky | Novo | Výrobce luxusního zboží | AES | Snížení cen ropy | Snížení cen | Další snižování sazeb | DJI | Reakce trhů | Constellation Energy | Účastníci trhu | Akcie vzrostly | Vysoká očekávání investorů | Vysoká očekávání | Aerospace | Rok 2025 | Realita | Prognózy zisku | Úspěch společnosti | Výhled na rok 2025 | Rekordní zájem | Výzvy | Hrozba | Trumpová | Co čeká investory? |
Sdílení článku: 
   

Čtěte více

  • Výhled indexu Dow Jones Industrial Average na 1. února 2023
    Obecně vzato, růstová dynamika amerického akciového trhu a jeho tří hlavních akciových indexů zůstává.
  • Výhled inflace: co očekávat v následujících měsících 🔎
    V posledním měsíci letošního roku je růst na světových trzích tažen spekulacemi o nadcházejícím snižování úrokových sazeb a klesající inflaci. Důležité jsou zde zejména údaje z USA, které jsou motorem pro zbytek trhů a do jisté míry diktují politiku ostatních centrálních bank. Poslední zasedání Fedu bylo trhy přijato mimořádně holubičím způsobem a bylo katalyzátorem růstu. Indexy se kotují kolem historických maxim nebo nad nimi, to vše v naději, že první snížení Fedu přijde již v březnu a určitě dříve než v polovině příštího roku. Nové projekce naznačují snížení o celkem 75 bazických bodů v roce 2024. Aby se však narativ Fedu udržel, musí inflace v USA pokračovat v současném klesajícím trendu. Podívejme se na několik grafů, abychom se dozvěděli více o možném směřování v nadcházejících měsících.
  • Výhled Invesca na druhou polovinu roku: Očekáváme krátké a mírné zpomalení ekonomiky
    Vstupujeme do druhé poloviny letošního roku a je čas podělit se o pololetní výhled společnosti Invesco. Žijeme nyní ve výjimečné době, mnoho centrálních bank vyspělých ekonomik se stále soustředí na omezení nejhorší inflace za poslední desetiletí. Vyvinul se tlak na snižování inflace, ale zároveň to přineslo výrazné zpomalení globálního růstu a některé finanční problémy, včetně krachů několika amerických regionálních bank. Na tomto pozadí však vidíme odolnost mnoha ekonomik, zejména v oblasti služeb.
  • Výhled na americké akciové trhy ve zbytku roku
    Trhy od poloviny října nabraly pozitivní růstový trend po téměř dvou měsících klesání. To vše v důsledku inflačních, geopolitických a poptávkových problémů, kdy ekonomika začíná čím dál více pociťovat zvyšování klíčových úrokových sazeb. Ekonomika se může do budoucna dál zpomalovat a více firem bude oznamovat propouštění. Krachy firem mohou nabrat na obrátkách v příštím roce. Je potřeba mít na mysli, že se v současnosti utahuje monetární politika zběsilým tempem. Účinky změny úrokových sazeb se projevují se zpožděním zhruba 12 až 18 měsíců. Přesto krátkodobé vyhlídky na trzích nemusí být chmurné.
  • Výhled na dnešní den
    Komentářo Týdenní zpráva o důvěře v USA se vrátila zpět k "normálním" úrovním (-47) po -43 v minulém týdnu. Dnešní z...
  • Výhled na dnešní den
    Komentářo Společnost Google včera zklamala ve výsledcích, když nedosáhla odhad EPS 6.91 USD a r...
  • Výhled na měnový pár EUR/USD na příští rok: Obrat eura vs. návrat k paritě
    Letos se měnový pár EUR/USD vrátil pod paritu, přičemž 28. září se dostal na minimum 0,9535, nejen letošní minimum, ale také nejnižší hodnota od června 2002, tedy před více než 20 lety.
  • Výhled na rok 2023 - Akcie, Dluhopisy, Ekonomika, Dolar
    Rok se s rokem sešel a je potřeba se především dívat dopředu. Čeká nás 12 měsíců mnoho neznámého, a jak ukázaly roky 2020 nebo 2022, možná i zcela nečekaného. Ve videu se dívám především na věci, které nás musí z pohledu dalšího vývoje kapitálových trhů zajímat nejvíce, jelikož jsou katalyzátorem větších trendů.
  • Výhled na rok 2023: Bude krypto opět vzkvétat?
    Simon Peters se zamýšlí nad hlavními riziky a příležitostmi na poli kryptoměn v roce 2023. Letošní rok byl pro trh s kryptoaktivy bouřlivý. Přesto by „krypto–zima“ mohla ustoupit „krypto–jaru“. Zde je šest ukazatelů, které by mohly určit, kdy trh opět rozkvete:
  • Výhled na rok 2024 Štěpána Hájka
    Světové akcie mají za sebou velmi vydařený rok 2023. K ziskům jim pomohla relativně nízká srovnávací základna z roku 2022, kdy akcie zaznamenaly největší pokles od finanční krize v roce 2008. Zisky jsme zaznamenali napříč geografickým spektrem, kdy tahounem byly technologické akcie ve Spojených státech. Akciový se trh se dokázal podívat i přes krach tří menších regionálních bank a fiskální problémy americké vlády. Většinu roku se zisky koncentrovaly v sedmi společnostech z technologického sektoru, které pravděpodobně podobně pozitivní rok nezaznamenají. Koncem roku však naznačil snižování úrokových sazeb americký Fed, což byl signál k růstu i pro ostatní segmenty trhu.
  • Výhled na týden: Stojí americká ekonomika před silným propadem?
    Poklidné obchodování v průběhu minulého týdne narušila páteční US makrodata. Index spotřebitelských cen CPI měřící inflaci v dubnu vzrostl více, než se očekávalo. Hlavní CPI bez vlivu potravin a energií v dubnu vzrostl o 0,3 % z březnových 0,2 %. To je nejrychlejší tempo od ledna 2013. Nečekaný tlak na růst cenové hladiny může mít dopad na další rozhodování FEDu a dřívější zvýšení úrokových sazeb v tomto roce.
  • Výhled na týden: US ekonomika klesá, potěší čísla z trhu práce?
    Podle upravených údajů klesl HDP Spojených států v 1Q 2015 o 0,7 %, což je nejhorší výkon od roku 2009. Americké akcio...
  • Výhled na týden: Útěk z bezpečných aktiv potvrzuje konjunkturu
    Investoři po celém světě se ve velkém zbavují bezpečných státních dluhopisů a výnosy tak raketově rostou. Zatímco ještě koncem dubna se výnosy německých desetiletých dluhopisů pohybovaly pod úrovní 0,1 %, koncem minulého týdne se výnos vyšplhal až na 0,7 %. Obdobné výrazné vzestupy výnosů bylo možné zaznamenat i na japonských a amerických desetiletých dluhopisech. Zdá se tedy, že s rozbíhající se americkou i evropskou ekonomikou investoři definitivně opouštějí bezpečné přístavy a jsou připraveni své prostředky přesunout do rizikovějších aktiv.
  • Výhled na zlato v roce 2023
    „V roce 2022 byla cena zlata podpořena vysokou inflací, geopolitickými konflikty a pádem kryptoměn. V první polovině letošního roku by se zlatu mohlo nadále dařit, nicméně ve druhém pololetí zřejmě bude ubývat důvodů pro další růst ceny vzácného kovu,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
  • Výhled na 2023: Výrazně klesne inflace, klesat však bude i růst HDP
    Invaze Ruska na Ukrajině, s ní spojené turbulentní ceny energií, výrazný nárůst spotřebitelských cen, se kterým jde ruku v ruce pokles reálných mezd. To jsou hlavní faktory, které ovlivňovaly ekonomické ukazatele v letošním roce a významnou roli budou hrát i v tom příštím. Česká ekonomika sice prochází recesí, je ale postavena na zdravých základech, a tak by obtíže měla postupně překonat. Shodli se na tom analytici skupiny ČSOB.
  • Výhled nerušeného růstu a podpory udržuje optimismus na trzích
    Co odpoledne táhne akcie vzhůru, jsou v zásadě stále stejná témata, která tu byla už ráno. Evropské akcie také nabraly hlavní část zisků už zrána a poté dochází spíš k menším změnám. Nyní se Frankfurt, Londýn i Paříž nacházejí o více než procento nahoře a ještě je překonává Milán s 1,7procentním ziskem.
  • Výhled páru AUD/USD na 18. ledna 2023
    Na pozadí pozitivních zpráv z Austrálie a Číny a slabého amerického dolaru pár AUD/USD dál rozvíjí růstovou dynamiku formou korekce v rámci většího a celkového klesajícího trendu.
  • Výhled páru EUR/USD na 14. dubna 2023
    Někteří představitelé amerického Federálního rezervního systému se domnívají, že kvůli riziku rostoucího tlaku na bankovní sektor a ekonomiku jako celek je třeba pozastavit cyklus zpřísňování měnové politiky, což v konečném důsledku povede přinejmenším k recesi. Většina lídrů ECB přitom věří, že na květnovém zasedání banky je třeba měnovou politiku ještě víc zpřísnit a znovu zvýšit úrokovou sazbu o 50 bazických bodů. I z tohoto fundamentálního faktoru je jasné, že rostoucí euro by se mělo nakupovat na úkor klesajícího dolaru.
  • Výhled páru EUR/USD na 19. ledna 2023
    Kupující jsou stále optimističtí, protože očekávají další zvýšení úrokových sazeb ECB a hodnotí slovních intervence jejích představitelů. Prezidentka ECB Christine Lagardeová dnes v projevu na Světovém ekonomickém fóru v Davosu uvedla, že "inflační očekávání nepolevují" a "ECB bude sazby dál zvyšovat". Inflace je podle ní "příliš vysoká a ECB ji hodlá včas snížit na 2 %". Lagardeová zítra vystoupí s dalším projevem, začne v 10:00 SEČ. Do té doby si euro nejspíš udrží býčí dynamiku, kterou získalo díky dnešním výrokům Lagardeové.
  • Výhled páru EUR/USD na 6. února. Powell nadále podporuje dolar
    Měnový pár EUR/USD se v pondělí nadále obchodoval níže. Pokles ovšem nebyl tak silný jako v pátek, protože fundamentální/makroekonomické pozadí bylo slabší. Nicméně šéf Federálního rezervního systému Jerome Powell opět promluvil a potvrdil, že centrální banka pravděpodobně nesníží sazby již v březnu a že existuje 95% pravděpodobnost, že úroková sazba snížena nebude. Tato informace samozřejmě okamžitě podpořila dolar. Rovněž byl zveřejněn americký index PMI mimo zpracovatelský průmysl ISM, který výrazně překonal předpokládané hodnoty. Byla to další zpráva, která podpořila dolar. Minulý týden byla většina událostí a zpráv nakloněna ve prospěch americké měny.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
reklama
RebelsFunding