Neděle 22. prosince 2024 20:19
reklama
Investingfox Partner
reklama
Purple webinář Ve vaší režii
reklama
eightcap krypto
reklama
Purple webinář Ve vaší režii

Mojmír Hampl

C:\fakepath\Cesko-EU.jpg

Ekonom Hampl: ČR si po roce 2019 málo uvědomila, jak se svět změnil

10.09.2024 Česká republika si po roce 2019, kdy vypukla pandemie nemoci covid-19, dostatečně neuvědomila, jak moc se svět změnil a jaké je potřeba mít priority v oblasti veřejných investic. Na výroční konferenci Sdružení pro zahraniční investice v Praze to řekl ekonom a předseda Národní rozpočtové rady Mojmír Hampl. Oproti ostatním zemím regionu podle něj ale minimálně, co se fiskální politiky týče, může ČR říci, že "vybírá zatáčku".
img

Průzkum: Polovina Čechů počítá s tím, že nevyjde se svými úsporami v důchodu, k tomu se 64 procent lidí obává poklesu životní úrovně ve stáří

14.06.2023 Ačkoli si sedm z 10 Čechů spoří a na penzi se nějak připravují, 73 procent lidí počítá, že bude muset v důchodu omezit své výdaje. Zároveň se bezmála dvě třetiny obávají, že jim ve stáří klesne životní úroveň. Více než polovina populace přitom spoří pravidelně. Sedmdesát čtyři procent si odkládá na důchod do 2000 korun za měsíc, čtvrtina z nich potom méně než 500 korun.
C:\\fakepath\\cnb 1110.jpg

Ekonomové: Měnová politika ČNB by měla být aktivističtější, je moc uvolněná

11.06.2023 Měnová politika České národní banky (ČNB) by měla kvůli vysoké inflaci být aktivističtější, stále je příliš uvolněná. Uvedly do ekonomky Helena Horská a Jana Matesová v dnešních Otázkách Václava Moravce. Předseda Národní rozpočtové rady Mojmír Hampl je skeptický tomu, že by se inflace mohla vrátit ke dvěma procentům už začátkem příštího roku. V dubnu činila meziroční míra inflace 12,7 procenta
C:\fakepath\trader-08032023-26-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

08.03.2023 1) Míra inflace v Maďarsku se v únoru poprvé po více než roce snížila. Z lednové hodnoty 25,7 procenta klesla na 25,4 procenta, v růstu ale pokračovaly například ceny potravin. Ve své předběžné zprávě to dnes uvedl maďarský statistický úřad. Maďarsko má nadále nejvyšší inflaci ze zemí Evropské unie.
C:\fakepath\Ceska republika.jpg

Hampl: Vysoká inflace se víc projevuje na výdajích než příjmech rozpočtu

08.03.2023 Současná vysoká inflace se víc projevuje na výdajích než na příjmech státního rozpočtu. ČTK to dnes řekl předseda Národní rozpočtové rady Mojmír Hampl. Vítá oznámený krok vlády snížit strukturální deficit rozpočtu o 70 miliard korun. Podle něj to je ale jen první krok ke konsolidaci veřejných financí, protože problém je hlubší.
C:\fakepath\Ceska republika.jpg

Hampl: Česká ekonomika by se měla co nejdříve navrátit k cenové stabilitě

06.02.2023 Česká ekonomika by se měla co nejdříve navrátit k cenové stabilitě, "jinak bude trpět," řekl včera v Otázkách Václava Moravce v České televizi předseda Národní rozpočtové rady Mojmír Hampl. Nesouhlasí proto se snahou České národní banky (ČNB) zanechat úrokovou sazbu na současných sedmi procentech. Měla by ji zvýšit, ale nedělá nic, doplnil. Podle Jana Švejnara, ředitele Institutu pro demokracii a ekonomickou analýzu, je česká ekonomika ve výjimečné situaci, když prochází recesí, ale zároveň má vysokou jádrovou inflaci.
img

Nákup stíhaček z USA by vyšel na více než 100 miliard korun. I proto by vláda měla předložit rozsáhlejší plán škrtů, jinak jí hrozí zhoršení ratingu a prodražení dluhu

04.01.2023 Nákup 24 amerických stíhaček F-35, který zvažuje Fialova vláda, by vyšel na více než 100 miliard korun. Plyne to z vyjádření vyjednavačky ministerstva obrany Blanky Cupákové. Záležet podle ní bude ale také na vývoji kursu koruny k dolaru a dalších okolnostech.
img

Schválený schodek 295 miliard pro letošní rok není realistický, říká šéf Národní rozpočtové rady. Spíše dle něj vykáže hodnotu kolem 350 či 360 miliard, tedy zhruba jako za rok 2022

04.01.2023 Deficit státního rozpočtu ve výši 295 miliard korun, který je schválený při letošní rok, není realistický. Ve včerejší debatě Institutu pro politiku a společnost to uvedl Mojmír Hampl, šéf Národní rozpočtové rady. „Schodek letos prostě nemůže skončit pod částkou 300 miliard korun,“ říká.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Šéf KB: Zavedení daně z neočekávaných zisků pro největší banky je diskriminační

09.11.2022 Zavedení daně z neočekávaných zisků, takzvané windfall tax, pro vybraných šest největších bank v sobě nese jasný prvek diskriminace. Na konferenci Mastercard Banka roku to řekl generální ředitel Komerční banky Jan Juchelka. Zároveň odmítl spekulace o budoucí optimalizaci daní ze strany bank.
img

Sektorová daň Česko obrací k populismu a socialismu, Klement Gottwald by jí tleskal

27.06.2022 V Česku ožil přízrak sektorové daně. Po jejím zavedení v oblasti energetiky volají hned čtyři z pěti vládních stran, kromě ODS. V čele šiku za zavedení sektorového zdanění stojí Piráti, nečekaně se ovšem přidává také Národní rozpočtová rada. Její nový šéf Mojmír Hampl žádá sektorovou daň nejen na energetiku, ale také na banky. Zdůvodňuje to věru marxistickým slovníkem. Energetické společnosti a banky prý mají za současné válečné situace „nezasloužené žně“, tedy pochopitelně ziskové žně.
C:\fakepath\Rusnok.jpg

Vyjádření Schillerové ohledně zvýšení sazeb ČNB je podle Rusnoka nekompetentní

04.10.2021 Vyjádření ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO) na twitteru ohledně čtvrtečního zvýšení úrokových sazeb České národní banky je naprosto nekompetentní. Ve včerejším pořadu Otázky Václava Moravce to uvedl guvernér ČNB Jiří Rusnok. Schillerová řekla, že ČNB přehodila výhybku hospodářské politiky ČR na kolej typickou pro rozvojové země a zvolila cestu dražších úvěrů pro firmy či zdražení hypoték rodinám o tisíce korun měsíčně. Hospodářskou politiku ale podle Rusnoka netvoří jen měnová politika ČNB. Z 50 až 60 procent hospodářskou politiku tvoří ministr financí, uvedl guvernér. Schillerová na svém vyjádření trvá.
img

První česko-slovenský film o bitcoinu a kryptoměnách je už možné shlédnout online. Jeho vznik byl částečně financován právě kryptoměnami

07.01.2021 Včera ve 20:00 měl premiéru první česko-slovenský filmový dokument o kryptoměnách s názvem Libertas. Shlédnout jej lze online na internetové adrese libertas.sk. Tvůrci celovečerního dokumentárního filmu se snaží divákům přiblížit, jak kryptoměny – nejen nejznámější z nich, bitcoin – fungují a proč roste jejich význam.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Průzkum: Oživit českou ekonomiku se podaří příští rok, HDP poroste

12.05.2020 Česká ekonomika by se měla ze současné krize vzpamatovat příští rok. Podle průzkumu poradenské společnosti KPMG, který má ČTK k dispozici, si to myslí bezmála dvě třetiny transakčních expertů. Více než polovina z nich odhaduje, že příští rok poroste hrubý domácí produkt (HDP). Trh fází a akvizic by se měl ke stavu před krizí podle 54 procent respondentů vrátit nejpozději v roce 2022. Oslovení odborníci předpokládají také snížení hodnoty společností, nejčastěji do 30 procent.
img

KoroNERV-20: Vládní podpora ekonomiky je nižší než jinde v EU

21.04.2020 Česká republika doposud investovala do záchrany ekonomiky postižené koronavirovou krizí výrazně nižší částky než jednotlivé členské státy EU, uvedli dnes ekonomové z občanské iniciativy KoroNERV-20. Česká vláda přitom podle nich může být díky nízkému zadlužení daleko aktivnější. Proto vyzvaly vládu, aby poskytla malým a středním podnikům a osobám samostatně výdělečně činným (OSVČ) větší přímou pomoc v podobě odkladu plateb DPH a sociálního pojištění minimálně do ledna 2021 nebo plošně poskytla garantované úvěry pro zasažené sektory.
C:\fakepath\ceskakoruna.jpg

Přední ekonomové chtějí pomoct vládě, zakládají KoroNERV-20

01.04.2020 Přední ekonomové zakládají iniciativu KoroNERV-20. Chtějí posuzovat kroky veřejných institucí a hledat krátkodobá řešení, jak kormidlovat hospodářství v krizi způsobené dopady koronaviru, ale i přijít s dlouhodobými návrhy, jak vrátit Česko k prosperitě. Mezi iniciátory projektu patří například Danuše Nerudová, Petr Stuchlík, Mojmír Hampl, Tomáš Sedláček nebo Mariana Čapková. Napsal to server Peníze.cz.
img

Inflace nad třemi procenty není důvod k panice

21.02.2020 Inflace dosáhla osmiletého maxima, život v Česku nevídaně zdražuje, hlásí titulky. Analytici (H.Horská“) i bývalí centrální bankéři (M.Hampl) unisono tvrdí, že centrální banka je „za křivkou“ – ergo, že nedávný růst sazeb ČNB byl nejenom potřebný, ale že přišel pozdě.
img

Při hlasování o zahájení intervencí byl v roce 2013 „jazýčkem na vahách“ Hampl, vyplývá z dnes zveřejněných protokolů ČNB

27.01.2020 Česká národní banka dnes zveřejnila protokoly z měnověpolitických jednání bankovní rady během roku 2013. V listopadu toho roku přitom bankovní rada ČNB rozhodla o zahájení intervence za slabší korunu. Tu například Eva Zamrazilová, nynější předsedkyně Národní rozpočtové rady, zpětně, podle svých letošních slov, považuje „za jednoznačně nejdůležitější ekonomickou událost posledních deseti let“, alespoň tedy v ČR. V listopadu 2013, ještě coby členka bankovní rady ČNB, pro spuštění intervence ruku nezvedla. Stejně jako kolegové Kamil Janáček a Pavel Řežábek.
C:\fakepath\cnb-08112019-lv.jpg

Odsouhlasení devizových intervencí před šesti lety bylo těsné

07.11.2019 Hlasování o spuštění devizových intervencí před šesti lety bylo těsné, bylo tehdy schváleno hlasy čtyř ze sedmi centrálních bankéřů. Proti spuštění intervencí hlasovali členové bankovní rady ČNB Eva Zamrazilová, Kamil Janáček a Pavel Řežábek. Vyplývá to z dnešního vystoupení jmenovaných na akci Institutu Václava Klause věnovaného právě výročí spuštění devizových intervencí Českou národní bankou.
C:\fakepath\cnb.jpg

ČNB nechá ve čtvrtek podle analytiků sazby beze změny

16.12.2018 Bankovní rada České národní banky na svém jednání 20. prosince nechá úrokové sazby zřejmě beze změny. Vyplývá to z vyjádření analytiků oslovených ČTK. Ke zvýšení sazeb i přes slabší kurz koruny podle nich rada přistoupí až na únorovém zasedání.
img

Česká národní banka příští týden sazby zřejmě nezvýší

13.12.2018 Příští týden ve čtvrtek se koná poslední letošní řádné měnověpolitické zasedání České národní banky. Bankovní rada se pravděpodobně rozhodne tentokrát ponechat sazby na stávajících úrovních. Základní sazba tak setrvá na úrovni 1,75 procenta.
C:\fakepath\cnb 1110.jpg

Bankovní radu ČNB doplní Holub a Michl

21.11.2018 Vizitky ekonomů Tomáše Holuba (44) a Aleše Michla (41), které dnes prezident Miloš Zeman jmenuje novými členy bankovní rady České národní banky (ČNB):
C:\fakepath\TOP5-09112018-LV-18.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

09.11.2018 1) Měnový výbor americké centrální banky (Fed) včera podle očekávání nechal úrokové sazby beze změny. Signalizoval ale, že hodlá nadále reagovat na silný růst americké ekonomiky zvyšováním sazeb, což se očekává už na příštím, prosincovém zasedání. Základní úrok v USA nyní zůstává v pásmu 2,00 až 2,25 %.
C:\fakepath\cnb2.jpeg

Záznam ČNB: Pro sazby beze změny byl Dědek, pro vyšší růst Hampl

09.11.2018 Pro ponechání úrokových sazeb beze změny hlasoval na měnovém zasedání bankovní rady České národní banky ve čtvrtek 1. listopadu Oldřich Dědek. Pro zvýšení sazeb o 0,5 procentního bodu pak byl viceguvernér Mojmír Hampl. Vyplývá to ze záznamu z jednání, který dnes ČNB zveřejnila. Bankovní rada nakonec zvýšila úrokové sazby o 0,25 procentního bodu, pro toto rozhodnutí hlasovalo pět ze sedmi centrálních bankéřů. Základní úroková sazba tak stoupla na 1,75 procenta.
C:\fakepath\EURCZKH1.png

Forex: Koruna dnes k euru posílila

26.10.2018 Česká měna dnes k euru posílila o dva haléře na 25,83 Kč/EUR, přestože se investoři zbavovali rizikových aktiv. Vůči dolaru koruna naopak o dva haléře oslabila a kolem 17:00 se obchodovala na 22,73 Kč/USD. Vyplývá to z údajů serveru Patria Online.
img

Ranní zpráva z FOREX trhu: Nálada v eurozóně je mírně lepší

24.10.2018 Pozornost dnes bude směřovat na indikátory PMI z oblasti eurozóny. Ty by měly ukázat na zlepšení nálady. Růst peněžní zásoby v EU sice zpomalí, úvěrová aktivita však nabírá na tempu. Na domácí půdě nás čeká důvěra v domácí ekonomiku, která by se stejně jako v eurozóně měla držet na solidních úrovních.
C:\fakepath\EURCZKH1.png

Forex: Koruna dnes mírně zpevnila k euru i dolaru

23.10.2018 Česká měna dnes mírně zpevnila k oběma hlavním světovým měnám. Vůči euru koruna posílila k 17:00 proti předchozímu závěru o čtyři haléře na 25,79 Kč/EUR a k dolaru o tři haléře na 22,49 Kč/USD. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online.
img

Forex: Na regionálních trzích pohoda, jazz

23.10.2018 Na regionálních trzích byla dnes patrná absence zajímavějších údajů. Impulzy tentokrát nepřicházely ani z eurodolarového trhu. Ze středoevropských měn posílila pouze česká koruna, která si připsala 0,2 % a dostala se tak na úroveň 25,79 CZK/EUR. Koruně nahrál Mojmír Hampl, který prohlásil, že by sazby měly být výše, než v současné době jsou. Zbytek regionu měl tendenci mírně oslabovat. Ztráty však nedosahovaly ani úrovně 0,1 %. Polský zlotý se v odpoledních hodinách pohyboval na úrovni 4,300 PLN/EUR, maďarský forint na úrovni 322,9 HUF/EUR.
img

Forex: Kalendář zeje prázdnotou, impulzy mohou přinést geopolitické události

10.10.2018 Kalendář ekonomických událostí je dnes naprosto nezajímavý. Na euro budou i nadále dopadat obavy z výsledku vyjednávání o italském vládním rozpočtu a způsobu, jakým Velká Británie nakonec opustí EU. Koruna se bude srovnávat se zářijovou inflací, která překvapila nižší dynamikou. Na listopadovém zvýšení úrokových sazeb to ale podle našeho názoru nic nemění.
img

Forex: Nižší inflace se koruně nelíbila

09.10.2018 Dnes byla zveřejněna zářijová inflace. Ta nečekaně silně zpomalila ze srpnových 2,5 % na 2,2 %. V meziměsíčním srovnání cenová hladina poklesla o 0,3 %. Tento výsledek se však koruně nelíbil. Finanční trhy se zřejmě začaly obávat, že by z listopadového zvýšení sazeb mohlo sejít, a tak kurz koruny vyšplhal až na úroveň 25,83 CZK/EUR. V průběhu dne koruna zkorigovala zpět pod hladinu 25,80 CZK/EUR.
C:\fakepath\TOP5-09102018-LV-17.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

09.10.2018 1) Tempo růstu globální ekonomiky zůstane letos i příští rok na loňských 3,7 %. Ve svém pravidelném podzimním výhledu World Economic Outlook to uvedl Mezinárodní měnový fond. Odhad je vyšší než růst z let 2012-2016, ve srovnání s jarní prognózou z dubna však fond výhled na letošní i příští rok snížil o 0,2 %.
C:\fakepath\cnb2.jpeg

Analytici: Michl bude v radě ČNB spíše zastáncem zvyšování sazeb

05.10.2018 Ekonom Aleš Michl by se v bankovní radě České národní banky mohl zařadit k tzv. jestřábům, tedy členům bankovní rady, kteří jsou zastánci zvyšování úrokových sazeb, pokud to ekonomický vývoj dovoluje. V minulosti se často vyjadřoval ve prospěch silnější koruny a kritizoval devizové intervence centrální banky. Vyplývá to z dnešních vyjádření analytiků pro ČTK.
C:\fakepath\cnb 1110.jpg

Novým členem bankovní rady ČNB bude Babišův poradce Michl

05.10.2018 Novým členem bankovní rady České národní banky (ČNB) jmenuje prezident Miloš Zeman ekonoma Aleše Michla, který je poradcem premiéra Andreje Babiše (ANO). Spolu s dalším novým členem ho do funkce jmenuje 21. listopadu. Zeman to včera řekl v televizi Barrandov. Jméno druhého kandidáta do bankovní rady neuvedl.
img

Ranní zpráva z FOREX trhu: Indikátory PMI potvrdí dobrou kondici ekonomiky eurozóny

05.09.2018 V eurozóně budou dnes zveřejněny finální srpnové indikátory PMI. Ty budou podle naší prognózy revidovány směrem nahoru a potvrdí dobrou kondici eurozóny. Příjemně překvapit by mohly i české červencové maloobchodní tržby. Naopak od polské centrální banky žádná překvapení očekávat nelze. Sazby ponechá beze změny, úprav nedozná pravděpodobně ani její rétorika.
img

Forex: Mojmír Hampl koruně na silnější úrovně nepomohl

04.09.2018 Průměrná mzda v Česku rostla meziročně již druhé čtvrtletí v řadě o vysokých 8,6 %, což bylo v souladu s prognózou centrální banky (8,7 % y/y). Po očištění o inflaci dosáhla její dynamika 6,2 %, což je nejrychlejší tempo za posledních 15 let. Rychlý růst mezd bude i nadále přispívat k růstu jádrové inflace, což podle naší prognózy přiměje centrální banku zvyšovat úrokové sazby. Toho se zřejmě dočkáme již na zářijovém zasedání. Potom bude centrální banka podle nás měnové podmínky zpřísňovat od listopadu každý kvartál. V srpnu příštího roku by se klíčová sazba měla nacházet na úrovni 2,5 %.
C:\fakepath\EURCZKH1.png

Forex: Koruna stagnovala k euru a oslabila vůči dolaru

04.09.2018 Koruna dnes oslabila k americkému dolaru a stagnovala vůči společné evropské měně. Kolem 17:00 se koruna obchodovala v kurzu 25,75 Kč/EUR, stejně jako v pondělí vpodvečer. Na dolar koruna ztratila 14 haléřů na 22,28 Kč/USD. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online.
C:\fakepath\TOP5-17082018-LV-16.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

17.08.2018 1) Asijské akciové indexy skončily dnešní obchodování s celoplošnými zisky. Po týdnu, jenž připomínal jízdu na horské dráze, čerpali investoři optimismus ze čtvrtečního vzestupu akcií na Wall Street a z uvolnění napětí ohledně mezinárodního obchodu mezi USA a Čínou.
img

Ranní zpráva z FOREX trhu: Evropské čekání na jádrovou inflaci

17.08.2018 Domácí ceny výrobců překvapily silným růstem, nic tak nebude stát v cestě dalšímu zvyšování sazeb ČNB a posilování koruny. V eurozóně naopak zůstává jádrová inflace nízká a na pouhý náznak růstu sazeb si ještě počkáme. Důvěra v americkou ekonomiku dále roste.
C:\fakepath\TOP5-24072018-LV-17.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

24.07.2018 1) Srpnové zasedání bankovní rady České národní banky (ČNB) se blíží a centrální bankéři se pomalu kvůli mediální karanténě odmlčí. Včera se ozvali hned dva ze sedmi. Rozhovor pro týdeník Euro poskytl Mojmír Hampl, který za několik měsíců po 12 letech v radě skončí. A pro Bloomberg pak promluvil člen bankovní rady Vojtěch Benda. Od dvou centrálních bankéřů tak zazněly výroky o možnosti druhého zvýšení úrokových sazeb za sebou.
img

Japonsko probudilo obavy z měnového utahování. Koruně téma sazeb pomáhá

23.07.2018 Korunu se dnes snaží podporovat centrální bankéři. Nejprve přispěl relativně jestřábím komentářem Mojmír Hampl, odpole...
C:\fakepath\TOP5-23072018-LV-18.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

23.07.2018 1) Asijské akciové trhy zakončily dnešní obchodování smíšeně, přičemž výrazně oslabily japonské akcie, které byly pod tlakem silnějšího japonského jenu. Japonská měna vůči americkému dolaru posílila poté, co americký prezident Donald Trump v pátek kritizoval americkou centrální banku (Fed).
img

Rozbřesk: Trump kritizuje slabý juan a euro, nit nenechal suchou ani na Fedu

23.07.2018 Když už to v pátek vypadalo na poklidný konec týdne, přihlásil se o slovo nekorunovaný král twitteru Donald Trump. Tentokrát však jeho kritika nemířila pouze na neférové obchodní politiky, ale zejména na údajné uměle podhodnocování měn ze strany Číny a Evropské unie. Jedním šmahem pak americký prezident zkritizoval za přílišné utahování měnové politiky i Fed, díky čemuž nakonec dolar přišel o veškeré týdenní zisky.
C:\fakepath\cnb.jpg

Dnešní zasedání ČNB přineslo zvýšení sazeb

27.06.2018 Pro zvýšení základní úrokové sazby dnes hlasovalo všech šest přítomných členů bankovní rady ČNB. Na tiskové konferenci po jednání rady to uvedl guvernér centrální banky Jiří Rusnok. Na jednání nebyl přítomen viceguvernér Mojmír Hampl, který je výrazným zastáncem růstu úrokových sazeb. Základní úrokovou sazbu, od které se odvíjí úročení komerčních úvěrů, rada zvýšila o 0,25 procentního bodu na jedno procento.
C:\\fakepath\\cnb2.jpeg

Pro růst sazeb dnes hlasovala rada ČNB jednomyslně

27.06.2018 Pro zvýšení základní úrokové sazby dnes hlasovalo všech šest přítomných členů bankovní rady ČNB. Na tiskové konferenci po jednání rady to uvedl guvernér centrální banky Jiří Rusnok. Na jednání nebyl přítomen viceguvernér Mojmír Hampl, který je výrazným zastáncem růstu úrokových sazeb. Základní úrokovou sazbu, od které se odvíjí úročení komerčních úvěrů, rada zvýšila o 0,25 procentního bodu na jedno procento.
C:\fakepath\TOP5-27062018-LV-18.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

27.06.2018 1) Americký prezident Donald Trump naznačil, že by jeho administrativa mohla odstoupit od avizovaných plánů zavést limity na čínské investice do amerických technologických firem a posílit kontrolu vývozu tak, aby se zabránilo dodávkám těchto technologií do Číny.
C:\fakepath\cnb 08012014.png

Bankovní rada ČNB zvýšila úrokové sazby

27.06.2018 Bankovní rada České národní banky dnes zvýšila úrokové sazby. Základní úroková sazba, od které se odvíjí úročení komerčních úvěrů, stoupla o 0,25 procentního bodu na jedno procento. Informovala o tom mluvčí centrální banky Markéta Fišerová.
C:\fakepath\ceska_narodni_banka.jpg

Rada ČNB dnes bude rozhodovat o úrokových sazbách

27.06.2018 Bankovní rada České národní banky dnes bude rozhodovat o nastavení úrokových sazeb. Podle odhadů analytiků by rada mohla zvýšit základní úrokovou sazbu o 0,25 procentního bodu na jedno procento. Důvodem je podle nich především slabší kurz koruny proti euru, než centrální banka odhadovala. Navíc růst mezd i inflace je proti odhadům ČNB vyšší.
img

Rozbřesk: Čeká nás další růst sazeb ČNB?

25.06.2018 Máme před sebou týden, ve kterém mistrovství světa ve fotbale zvolna vstoupí do vyřazovací fáze a ČNB pravděpodobně opět zvýší úrokové sazby. Proč, když poslední prognóza počítala s růstem sazeb až na přelomu roku a ekonomika na začátku roku zpomalila o něco více, než ČNB předpokládala?
C:\fakepath\cnb.jpg

ČNB by mohla ve středu kvůli koruně zvýšit sazby

24.06.2018 Bankovní rada České národní banky by ve středu mohla zvýšit základní úrokovou sazbu o 0,25 procentního bodu na jedno procento, domnívá se většina analytiků oslovených ČTK. Důvodem je podle nich především slabší kurz koruny proti euru, než centrální banka odhadovala. Navíc růst mezd i inflace je proti odhadům ČNB vyšší. Někteří ekonomové ale upozornili, že zvýšení není jisté kvůli tomu, že na zasedání nebude viceguvernér ČNB Mojmír Hampl. Ten patří k výrazným zastáncům růstu úrokových sazeb. Když rada nezvýší sazby v červnu, určitě tak učiní na počátku srpna, shodli se analytici.
img

Rozbřesk: OPEC+ na rozcestí: dojde k navýšení těžby?

22.06.2018 Vídeňská centrála kartelu OPEC zažila již nespočet napjatých jednání, dnes a zítra tomu nebude jinak. Po 18 měsících, kdy kartel společně s dalšími 10 zeměmi tlumí produkci, nastává zlomový moment. Producenti budou totiž rozhodovat o postupném uvolňování těžebních limitů, což sice není po chuti všem členským zemím, nicméně dva hlavní pilíře dohody – Saúdská Arábie a Rusko – jsou v tomto zdá se zajedno.
img

Koruna rozdivočela před ČNB. Nejslabší od října

21.06.2018 Česká koruna v průběhu čtvrtka obchodovala na nejslabších úrovních od října roku 2017. Dle dat Patria.cz se dostala a...
img

Rozbřesk: Konec řecké ságy - blíží se odpuštění dluhu

21.06.2018 Jsme na konci řecké ságy? S blížícím se koncem posledního záchranného programu jsou zdá se věřitelé včetně Německa ochotni nabídnout to, po čem MMF a Athény volají již delší dobu - restrukturalizaci mamutího dluhu přesahujícího 170 % HDP. Nepůjde podle všeho rozhodně o odpuštění jistiny dluhu a mimo stůl zřejmě zůstane i návrh navázat splátky dluhu na výkon řecké ekonomiky. Rýsuje se ovšem shoda na tom odložit výraznější splátky z roku 2023 zhruba o 10 let dále. Proč na něco takového chtějí věřitelé kývnout?
C:\fakepath\TOP5-07062018-LV-18.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

07.06.2018 1) Londýnská burza (LSE) vydala dnes dopoledne zprávu, podle níž mohl blíže nespecifikovaný technický problém za zpožděné zahájení obchodní seance. Burza tak zahájila obchodování až v devět hodin ráno tamního času na rozdíl od obvyklé osmé hodiny.
img

Rozbřesk: ECB znovu pod italským tlakem?

05.06.2018 Udržet si politickou nezávislost bude pro ECB zdá se čím dál tím těžší. Včera se stala terčem kritiky nových vládních stran v Itálii za to, že v uplynulém měsíci (v rámci programu QE) nakoupila více německých a méně italských dluhopisů. Centrální bankéři ve Frankfurtu přitom nikdy nekupují stejnou proporci dluhu každý měsíc. Roli hrají zejména technické faktory jako potřeba reinvestovat splatný dluh.
C:\fakepath\TOP5-21052019-LV-20.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

21.05.2018 1) Ve Švýcarsku, Francii, Německu a Kanadě je dnes státní svátek, tamní banky a burzy jsou tak uzavřené.
img

Viceguvernér ČNB Hampl: Ekonomika se přehřívá, je čas utáhnout kohouty

21.05.2018 Česká ekonomika se přehřívá, a je tedy načase utáhnout měnové kohouty zvýšením úrokových sazeb, uvedl viceguvernér České národní banky Mojmír Hampl v rozhovoru pro Týden. Hampl jako jediný v bankovní radě ČNB na minulém měnovém zasedání 3.května hlasoval pro zvýšení hlavní repo sazby o 25 bazických bodů, zatímco ostatních šest členů rozhodlo o jejím ponechání beze změny na 0,75 procenta.
img

Rozbřesk: Nové nejistoty na obzoru: od Teheránu přes Řím po Buenos Aires

14.05.2018 Globálních nejistot jako kdyby v posledním týdnu přibylo. USA vypověděly dohodu s Íránem a v důsledku toho se cena ropy přiblížila k 80 USD za barel. Přímé dopady zvýšeného napětí do inflace by sice měly být omezené, vypovězení dohody je ale potenciálně další komplikací pro volný globální obchod. Spojené státy totiž teoreticky mohou uplatňovat sekundární sankce vůči nadnárodním evropským společnostem, které nepřeruší své operace v Íránu.
img

Týdenní komentář z forexového trhu

14.05.2018 To nejzajímavější se tento týden koncentruje do zítřka. Zveřejněny budou růsty HDP v Německu a za celou eurozónu. Obě statistiky ukáží na zpomalení, které je dáno jednorázovými faktory. Devizový trh ale rozhýbou spíše politické události. V Evropě budeme sledovat proces skládání vlády v Itálii.
C:\fakepath\TOP5-11052018-LV-21.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

11.05.2018 1) Pro zvýšení základní úrokové sazby o 0,25 % na 1 % hlasoval na jednání Bankovní rady České národní banky (ČNB) ve čtvrtek 3. května viceguvernér centrální banky Mojmír Hampl. Vyplývá to ze záznamu jednání bankovní rady. Ostatních šest členů rady hlasovalo pro ponechání úrokových sazeb beze změny. Základní úroková sazba, od níž se odvíjí úročení komerčních úvěrů, tak zůstala na 0,75 %.
C:\fakepath\cnb 08012014.png

ČNB dnes zvýšila základní úrokovou sazbu na 0,75 procenta

01.02.2018 Bankovní rada České národní banky dnes zvýšila úrokové sazby. Základní úroková sazba, od které se odvíjí úročení komerčních úvěrů, stoupla o 0,25 procentního bodu na 0,75 procenta. Informoval o tom mluvčí centrální banky Marek Zeman.
C:\fakepath\cnb 1110.jpg

ČNB ve čtvrtek podle analytiků zvýší úrokové sazby

29.01.2018 Bankovní rada České národní banky ve čtvrtek zřejmě zvýší úrokové sazby. Základní úroková sazba by tak měla stoupnout o 0,25 procentního bodu na 0,75 procenta. Vyplývá to z odhadů analytiků pro zasedání bankovní rady ve čtvrtek 1. února. ČNB ve čtvrtek také představí novou makroekonomickou prognózu a následně poprvé od zahájení intervencí v roce 2013 zveřejní i odhadovaný kurz koruny vůči euru.
img

Rozbřesk: Koruna na novém maximu od intervencí. Volby důvodem nejsou

29.01.2018 Koruna víceméně ignorovala české prezidentské volby a pozornost se pomalu ale jistě stáčí k zasedání ČNB v tomto týdnu ve čtvrtek. I proto koruna začala na začátku týdne posilovat a hned zpočátku označkovala nová “post-intervenční” maxima. Věříme, že svižný růst ekonomiky a rostoucí domácí inflační tlaky přimějou centrální banku znovu k akci, a ta tak zvýší základní sazbu o dalších 25 bps na 0.75 %.
C:\fakepath\EURCZKH1.png

Koruna posílila k euru, vůči dolaru stagnuje

03.01.2018 Koruna dnes navzdory úvodnímu oslabení zpevnila k euru o dva haléře. V 17:00 se podle serveru Patria Online obchodovala za 25,51 Kč/EUR. Vůči dolaru česká měna stagnuje na 21,21 Kč/USD.
C:\fakepath\TOP5-03012018-LV-21.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

03.01.2018 1) Pro zvýšení základní úrokové sazby na 0,75 % hlasovali na jednání bankovní rady 21. prosince viceguvernér České národní banky (ČNB) Mojmír Hampl a člen bankovní rady Vojtěch Benda. Vyplývá to ze záznamu z jednání bankovní rady. Rada nakonec ponechala základní úrokovou sazbu na 0,5 %, pro to hlasovalo zbylých pět členů rady.
C:\fakepath\cnb 08012014.png

Pro růst sazeb ČNB hlasoval Hampl a Benda

03.01.2018 Pro zvýšení základní úrokové sazby na 0,75 procenta hlasovali na jednání bankovní rady 21. prosince viceguvernér ČNB Mojmír Hampl a člen bankovní rady Vojtěch Benda. Vyplývá to ze záznamu z jednání bankovní rady. Rada nakonec ponechala základní úrokovou sazbu na 0,5 procenta, pro to hlasovalo zbylých pět členů rady.
C:\fakepath\eurczk-13122017-3.png

Koruna dnes mírně oslabila k euru

13.12.2017 Česká měna dnes o dva haléře oslabila vůči euru, k dolaru naopak o šest haléřů posílila. V 17:00 se koruna obchodovala za 25,64 Kč/EUR a za 21,80 Kč/USD, vyplývá z údajů na serveru Patria Online.
C:\fakepath\TOP5-13122017-LV-21.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

13.12.2017 1) Dnešní zasedání americké centrální banky (Fed) přinese s vysokou pravděpodobností další růst úrokových sazeb. Trhy s ním ovšem skoro ze 100 % počítají. Pro investory tak bude zásadní především to, co vyplyne z doprovodného komentáře, nové prognózy a rozlučkové tiskové konference šéfky Fedu Janet Yellenové.
img

Jedna přijala euro, druhá se mu vyhýbá – oběma zemím se v Evropě daří

08.12.2017 Na Mezinárodní konferenci “25. výročí rozdělení Československa: Co nám dalo a co vzalo?”, která se zaměřila na ekonomické důsledky rozdělení federace a na rozvoj dvou suverénních zemí, proběhl také “duel” dvou centrálních bankéřů Jána Tótha ze Slovenské národní banky a Mojmíra Hampla z České národní banky.
img

Ranní zpráva z finančního trhu: Americký ADP report potvrdí dobrou kondici trhu práce

06.12.2017 Listopadový ADP report ukáže slušný počet volných pracovních míst v americké ekonomice. V eurozóně bude kalendář ekonomických událostí prázdný. Dynamika českých říjnových maloobchodních tržeb bude díky utažené situaci na trhu práce a také vyššímu počtu pracovních dní silná.
img

Rozbřesk: Koruna navzdory překoupenosti posiluje, Fedu se stále nelíbí nízká inflace

23.11.2017 Česká koruna pokračuje ve spanilé jízdě a včera se držela pod klíčovou hodnotou 27,50? Proč přes vysokou překoupenost rozšiřuje své zisky a co čekat dál?
img

Raiffeisenbank: Ranní nadhoz 16.11.2017

16.11.2017  Německá kancléřka a vítězka posledních voleb A. Merkel čelí rostoucím problémům v koaličním vyjednávání mezi liberály, zelenými a jejím křesťanskodemokratickým blokem. Hlavní body neshody panují v oblasti hlubší integrace EU, omezení emisí a kontroly imigrace. Na pátek si potenciální koaliční partneři stanovili nejzazší termín, do kdy chtějí pohnout se zablokovaným jednáním. Pokud se současní potenciální koaliční partneři nedohodnou, hrozí předčasné volby a prohloubení politické nejistoty.
C:\fakepath\TOP5-15112017-LV-18.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

15.11.2017 1) Japonská ekonomika ve třetím čtvrtletí pokračovala v růstu, a to již sedmé čtvrtletí za sebou. Je to nejdelší nepřerušený růst za 16 let. Hrubý domácí produkt (HDP) se v celoročním přepočtu zvýšil o 1,4 %, oznámila dnes japonská vláda.
img

ECB dnes oznámí plány ohledně dalšího směřování programu odkupu aktiv

26.10.2017 Klíčovou událostí dne je zasedání ECB. Očekáváme, že na něm bude o devět měsíců (do září 2018) prodloužen program odkupu aktiv, zároveň bude snížen na 25 miliard EUR měsíčně. Konec tohoto programu však dnes ECB podle nás neoznámí a ponechá si otevřené dveře pro jeho další prodloužení či rozšíření. Rétorika ECB navíc zůstane velmi holubičí, což může poslat euro ke slabším hodnotám. Regionální ekonomický kalendář dnes bude ve světle ECB nezajímavý.
C:\fakepath\EURCZKH1.png

Koruna dnes stagnovala k euru a posílila k dolaru

25.10.2017 Koruna dnes k euru stagnovala a v 17:00 se obchodovala za 25,60 Kč/EUR, což je stejná hodnota jako při úterním závěru. Vůči dolaru česká měna zpevnila o devět haléřů na 21,68 Kč/USD. Vyplývá to z údajů serveru Patria Online.
img

Událost týdne před námi: Euro vyhlíží ECB z 1,18 k dolaru

25.10.2017 Již zítra proběhne klíčové zasedání Evropské centrální banky. Na něm centrální bankéři s nejvyšší pravděpodobností nepohnou sazbami, odhalí ale plán ústupu z měnové expanze, tedy měsíčních nákupů aktiv. Podle posledních slov Maria Draghiho nemá jít úplně o revoluci, dopad na trhy ale mít bude. To naznačuje již dnešní chování hlavního měnového páru eurodolar, který se posouvá na metu 1,1800 EURUSD.
C:\fakepath\TOP5-25102017-18.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

25.10.2017 1) Asijské akciové trhy v polovině pracovního týdne převážně stouply. Pozornost investorů poutaly australská makrodata, která dopadla hůře, než se čekalo. Australský dolar na slabší čísla zareagoval výrazným oslabením. Japonský akciový index Nikkei 225 po šestnácti ziskových seancích v řadě uzavřel v červených číslech, když odepsal 0,45 %.
img

Možné zvyšování sazeb zpevňuje libru a korunu, dolar zase změna šéfa Fedu

25.10.2017 Libra, koruna a dolar. Klíčové měny středy 25. října. Britská libra vůči americkému dolaru atakovala denní maximum poté, co data o vývoji HDP ukázala, že hospodářský růst Spojeného království ve třetím čtvrtletí roku 2017 se může odrazit v příležitosti zvýšit úrokové sazby Bank of England už příští měsíc.
img

Ranní zpráva z finančního trhu: Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby v USA rostou

25.10.2017 Ve Spojených státech budou dnes zveřejněny objednávky zboží dlouhodobé spotřeby. Ty by měly zaznamenat solidní růst. Naopak německý říjnový Ifo index si pohorší. Kalendář ekonomických událostí v regionu je dnes prázdný.
img

7 dní s korunou: Stabilita koruny je nadále ovlivňována překoupeností koruny

09.10.2017 Česká koruna se dnes odpoledne pohybuje kolem úrovně EUR/CZK 25,90 a oproti začátku minulého týdne posílila z úrovně EUR/CZK 26,00. Vůči dolaru se koruna obchoduje poblíž hladiny USD/CZK 22,07 a ve srovnání s předchozím týdnem koruna zanedbatelně oslabila.
C:\fakepath\TOP5-06102017-LV-16.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

06.10.2017 1) V americké ekonomice v září zaniklo 33 tisíc pracovních míst, jde o první úbytek pracovních míst od roku 2010. Průměrná hodinová mzda stoupla v září meziměsíčně o 0,5 %, čekal se nárůst o 0,3 %.
C:\fakepath\cnb 1110.jpg

Záznam ČNB: Úrokové sazby chtěli zvýšit Hampl, Benda a Mora

06.10.2017 Na jednání Bankovní rady České národní banky ve středu 27. září hlasovali pro zvýšení úrokových sazeb viceguvernér banky Mojmír Hampl a členové bankovní rady Vojtěch Benda a Marek Mora. Vyplývá to z dnes zveřejněného záznamu z jednání rady. Rada nakonec sazby nezvýšila, protože pro jejich ponechání beze změny hlasovali zbylí čtyři členové rady. Základní úroková sazba, od které se odvíjí úročení komerčních úvěrů, tak zůstala na 0,25 procenta.
img

Týdenní zpráva z finančního trhu: Inflace v eurozóně a Německu v září stoupne

25.09.2017 Po oznámení výsledků voleb v Německu se trhy mohou začít opět soustředit na ekonomické události. Mezi nejzajímavější bude tento týden patřit německý Ifo index, který se zřejmě vyhoupne na historicky nejvyšší hodnotu. Polepší si i inflace v eurozóně a Německu. Mírně vzrůst by mohl i americký jádrový deflátor osobní spotřeby PCE. V úterý nás čeká vystoupení francouzského prezidenta Macrona a prezidentky Fedu Janet Yellen. Kromě ní tento týden vystoupí ještě deset dalších zástupců americké centrální banky. Na domácí půdě proběhne zasedání ČNB. Ta si však se zvýšením úrokových sazeb počká nejspíš na listopad, kdy bude mít k dispozici novou Inflační prognózu. Tisková konference se však ponese v jestřábím duchu.
img

Benda (ČNB): Umím si představit hlas pro vyšší sazby v září či listopadu

13.09.2017 Česká národní banka může dále zvýšit úrokové sazby na zářijovém nebo listopadovém měnovém zasedání s tím, jak růst ekonomiky a mezd překonává očekávání, uvedl v rozhovoru pro agenturu Reuters člen bankovní rady Vojtěch Benda.
TOP5-06092017-LV-20.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

06.09.2017 1) Podle analytiků Goldman Sachs za růstem cen zlata není ani tak růst napětí kolem KLDR jako spíše nejistota spojená s prezidentem Spojených států Donaldem Trumpem. Cena zlata se od červencových 1200 USD za unci posunula k úrovním kolem 1340 USD za unci. KLDR je odpovědná pouze za část tohoto růstu (15 %), mnohem důležitější je dění v Bílém domě, které obstarává zbytek zmíněného růstu. Zbylých 85 % růstu připadá na ztrátu důvěry v Trumpovy předvolební reformní sliby a také v oslabování dolaru.
img

Česká koruna vyhlíží další zisky

31.08.2017 První zatěžkávací zkouška v podobě zvýšení úrokových sazeb na 0,25 % vyšla podle představ České národní banky (ČNB). Volatilita kurzu koruny zůstala na páru s eurem minimální a prozatím nedošlo k výraznému posílení, kterého se ČNB obávala. Ekonomika přitom řadí ještě vyšší rychlost.
cnb.jpg

Viceguvernér ČNB bude možná hlasovat v září pro další růst úroků

29.08.2017 Česká národní banka (ČNB) by mohla na jakémkoliv budoucím zasedání jednat o zpřísnění měnové politiky. Řekl to v rozhovoru s agenturou Reuters viceguvernér ČNB Mojmír Hampl a dodal, že by mohl již na příštím zasedání v září hlasovat pro další zvýšení úroků.
USDCZKH1.png

Forex: Koruna je k dolaru nejsilnější od podzimu 2014

29.08.2017 Koruna byla dnes k dolaru nejsilnější za poslední skoro tři roky. Během úterý se kurz české měny k dolaru dostal až pod hranici 21,65 Kč/USD. Později koruna mírně oslabila a kolem 17:00 se obchodovala v kurzu 21,70 Kč/USD. K euru česká měna od pondělního večera posílila, ale pouze o haléř na 26,09 Kč/EUR. Vyplývá to z údajů serveru Patria Online a informací finančních analytiků.
img

Hampl: Hned v září mohu hlasovat pro další růst sazeb ČNB

29.08.2017 Viceguvernér České národní banky Mojmír Hampl by na srpnovém jednání bankovní rady, na kterém chyběl, rozhodně hlasoval pro zvýšení sazeb ČNB. A hlas pro další zvýšení sazeb ČNB zvažuje hned na nejbližším dalším měnovém jednání 27. září. Téma bude odteď relevantní pro každé měnové zasedání bankovní rady, řekl v rozhovoru pro Reuters. Kurz koruny k euru podle něj zůstává pro ČNB zásadním faktorem, zaplavení trhu hotovostí po splacení části dluhopisů se ale neobává.
TOP5-03082017-LV-20.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

03.08.2017 1) Britská centrální banka (Bank of England) na srpnovém zasedání rozhodla o ponechání sazeb beze změny, základní úroková sazba tak zůstává na historickém minimu 0,25 %. Beze změny zůstává i program skupování aktiv v objemu 435 miliard GBP. Pro pokračování v linii stávající měnové politiky zvedlo ruku šest členů měnového výboru, pro zvýšení sazby byli dva členové výboru.
cnb.jpg

O zvýšení sazeb rozhodla bankovní rada ČNB jednomyslně

03.08.2017 O zvýšení úrokových sazeb dnes bankovní rada ČNB rozhodla jednomyslně. Na tiskové konferenci po jednání rady o tom informoval guvernér Jiří Rusnok. Jednání se dnes zúčastnilo šest ze sedmi centrálních bankéřů. Na jednání nebyl přítomen viceguvernér Mojmír Hampl.
ceska koruna 28072013-2.png

ČNB poprvé od února 2008 zvýšila úrokové sazby

03.08.2017 Bankovní rada České národní banky dnes poprvé od února 2008 zvýšila úrokové sazby. Základní úrokovou sazbu, od které se odvíjí úročení komerčních úvěrů, banka zvýšila o 0,2 procentního bodu na 0,25 procenta. Informoval o tom mluvčí centrální banky Marek Zeman.
cnb 08012014.png

ČNB dnes rozhodne o sazbách a zveřejní novou prognózu

03.08.2017 Bankovní rada České národní banky dnes bude jednat o úrokových sazbách a zveřejní novou makroekonomickou prognózu. Ekonomové nevylučují, že by rada mohla úrokové sazby zvýšit. ČNB naposledy hýbala s úrokovými sazbami v listopadu 2012, kdy je snížila na současnou minimální úroveň.
cnb 08012014.png

Analytici nevylučují, že by ČNB mohla již ve čtvrtek zvýšit sazby

31.07.2017 Bankovní rada České národní banky by mohla ve čtvrtek zvýšit úrokové sazby. Nevylučují to analytici oslovení ČTK. Neshodují se ale v tom, zda je to správný krok, nebo by bylo pro ČNB lepší počkat na další zasedání, které bude v září.
img

Raiffeisenbank: Okénko trhu 27.7.2017

27.07.2017 Hlavní včerejší událostí byl výsledek dvoudenního zasedání bankovní rady Fedu. Nastavení úrokových sazeb zůstalo dle očekávání nezměněno. Vyjádření bankovní rady zůstalo v podstatě identické tomu z poloviny června, ačkoli rada vidí pracovní trh v lepší formě než před měsícem. Větším problémem se jeví pomalejší míra inflace, která se podle vyjádření Fedu v krátkodobém horizontu bude nacházet pod inflačním cílem. Jedinou viditelnou změnou bylo vyjádření ohledně načasování začátku normalizace bilanční sumy Fedu. Z předchozího „před koncem roku“ se stalo „relativně brzy“. Tým RBI očekává, že začátek redukce bilance bude oznámen na příštím zasedání na konci září a další zvyšování sazeb bude až v prosinci tohoto roku. V důsledku prohlášení poklesly výnosy amerických státních dluhopisů o cca 4 b.b. po celé výnosové křivce. Dolar oslabil vůči euru téměř o jeden cent, dnes odpoledne ale část své ztráty vymazal a v současnosti se obchoduje kolem úrovně EUR/USD 1,170.
img

Rozbřesk: ČNB si láme hlavu s drahými nemovitostmi

30.05.2017 Ceny nemovitostí budou zřejmě pro Českou národní banku po vypnutí intervencí jedním z nejžhavějších témat. Minimálně soudě podle rostoucí četnosti prezentací na toto téma mezi členy bankovní rady. V posledních dnech se k tématu vyjadřovali oba dva viceguvernéři - Vladimír Tomšík i Mojmír Hampl. A dříve v průběhu měsíce Vojtěch Benda, který má blízko ke guvernérovi. Z dostupných prezentací se zdá, že ČNB má relativně jasno v tom, že ceny nemovitostí jsou již v tuto chvíli nadhodnocené. Není si jistá pouze tím o kolik a zda a jak na to reagovat.
img

Rozbřesk: Koruna zastavila ztráty. Bude ČNB více sledovat ceny nemovitostí?

09.05.2017 Česká koruna zdá se na nějaký čas zapomněla na testování intervenční bariéry na 27,00 EURCZK a splula do blízkosti 26,60 k euru. Za o něco lepší náladou na koruně stojí podle nás několik vzájemně provázaných faktorů.
TOP5-12042017-LV-23.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

12.04.2017 Cena zlata pod vlivem geopolitických rizik prolomila 200denní klouzavý průměr. Zlato je tak nejvýše od loňského listopadu. Mezinárodní napětí okolo situace v Sýrii a na Severokorejském poloostrově vede k tomu, že investoři se v této situaci odvrací od rizikových aktiv, jakou jsou akcie, a uchylují se do bezpečných přístavů.
img

ČNB: Konec jistých časů

04.04.2017 Ačkoliv to tak podle tržní reakce na koruně nevypadalo (poprvé od léta 2016 oslabila přes 27,10), druhé letošní zasedání ČNB nebylo překvapivé. ČNB žádnou změnu politiky neprovedla, s intervencemi pokračuje dál a sazby jsou dále na nule. Část trhu pouze zřejmě nerozuměla, co to „tvrdý závazek“ je, nebo ČNB nevěřila. Anebo to prostě zkusila.
img

Raiffeisenbank: 7 dní s korunou - ČNB nastiňuje exit, Fed zvýšil sazby a dolar oslabuje

20.03.2017 Kurz české koruny zůstává těsně u hladiny EUR/CZK 27,00. Proti dolaru se koruna nachází poblíž USD/CZK 25,08, před týdnem kurz činil USD/CZK 25,34. EUR/CZK forwardové body na horizont 12 měsíců se nacházejí stále poblíž -230 bodů.
TOP5-17032017-LV-18.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

17.03.2017 1) V západoněmeckém Baden-Badenu dnes začíná dvoudenní zasedání ministrů financí a šéfů centrálních bank zemí G20. Pro amerického ministra financí Stevena Mnuchina půjde o první možnost představit se většině svých kolegů. Právě hospodářská politika administrativy amerického prezidenta Donalda Trumpa by se mohla stát jedním z hlavních témat jednání.
cnb.jpg

Hampl je pro pozdější ukončení intervencí

17.03.2017 Viceguvernér České národní banky Mojmír Hampl je pro ukončení intervencí proti posilování koruny později než v polovině letošního roku. Řekl to v rozhovoru pro dnešní Hospodářské noviny (HN), takový postup by byl podle něj bezpečnější. Dosud členové bankovní rady ČNB opakovaně uváděli, že jako pravděpodobný termín ukončení intervencí vidí polovinu roku.
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Press centrum | George Soros | Bitcoin | Intervence | Intervence ČNB | Kvantitativní uvolňování | Brexit | Řecko | Japonsko | Finance | Peníze | Australský dolar | Expert | Akciové indexy | Akciový index | Fitch | Inflace | Deflace | EUR/USD | AUD/USD | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | G20 | HDP | Devizové rezervy | Turecká lira | Měnová politika | Německo | Francie | Česká měna | Polsko | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Polský zlotý | Evropské akcie | Kypr | Analytik | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Česká koruna | Americké akcie | Býčí trh | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Podpora ekonomiky | Rizika | Politika | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Ekonomické události | Binární opce | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Aktiva | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Bloomberg | Bod | Broker | Burza | Béžová kniha | CFTC | Centrální banka | Centrální banky | Garance | Konsolidace | DAX | Devalvace | Devizový trh | Dluhopis | Dolarový index | Dow Jones Industrial | ECB | ESM | Ekonomika | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | FRA | FX | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Finančník | Fixing | Hedge fondy | Futures | Gap | Grafy | Hedge | IFO index | Index DAX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Investice | Investiční fond | Investiční společnost | Investor | Investování | Japonský jen | Jestřáb | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kotace | Kurz | Kurzy měn | MIFID | MMF | MT4 | Makléř | Měna | Měnové páry | Měnový pár | Měny | Nabídka | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodní zásoby | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Opce | Open | Fondy kvalifikovaných investorů | PRIBOR | Platební bilance | Portfolio | Pozice | Prodeje existujících domů | Průmyslové objednávky | Ratingová agentura | Repo sazba | Riziko | Ropa | S&P 500 | SNB | Schodek rozpočtu | Sentiment | Short | Směnný kurz | Splatnost | Stop-Loss | Pokladniční poukázky | Trading | Trend | Ukazatel | VIX | Volatilita | Výkonnost | Výnos | WTO | Wall Street | Warren Buffett | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | CAD | AUD | GBP | Obchodování | Forex trading | JPMorgan | Morgan Stanley | Goldman Sachs | Evropa | Japonské akcie | Index MSCI | Finanční krize | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Komerční banka | Patria | Americký prezident | Indexy | Úroková sazba | Spekulanti | Investoři | Swapová křivka | Kurzový závazek | Produkce ropy | Blue chips | Fundamenty | Fond | Ekonomie | Měnový výbor | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Aukce | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Byznys | Pravděpodobnost | Makroekonomická data | Zisk | Berkshire Hathaway | Ropný trh | Těžba ropy | Kurz dolaru | Ceny komodit | Kurz eura | Kurz koruny | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Euforie | Optimismus | Výsledky | Strach | Trpělivost | Forex makléř | Intervence na forexovém trhu | Intervence na devizovém trhu | Index nákupních manažerů | Bohatství | Hospodářský cyklus | IEA | Vývoj dolaru | Japonská měna | Uvolnění měnové politiky | Intervenovat | ČSOB | Deloitte | Investiční produkty | Ondřej Hartman | Investment Banking | Deutsche Bank | Investiční banka | Světová obchodní organizace | Analytický tým | Aktuální kurzy | Regulace | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Nasdaq Composite | Makro | Finanční analytici | Index cen | Výrobní ceny | Index PPI | Index CPI | Eurostat | Český statistický úřad | Roklen | Obchodní seance | Makrodata | Conseq | Forexové intervence | Devizové intervence | EUR/HUF | Facebook | Akcenta | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Zásoby ropy | Wall Street Journal | ADP report | Bankrot | Obchodníci | Vzdělávání | Centrální bankéři | EURUSD | GBPUSD | EURCZK | Raiffeisenbank | Index | Investiční strategie | Podpora | Volatilní | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Analytika | Banka | Bankovní rada ČNB | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | BH Securities | Brent | Broker Consulting | Capital Markets | Cena | Cena akcií | Cena barelu ropy | Cena ropy brent | Conference Board | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | Česká spořitelna | České koruny | Čínské investice | Dolar | Dolar koruna | Ekonomické zprávy | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Elektřina | Eura | Euro ČNB | Euro posiluje | Evropská měna | Exchange | Fondy | Forexu | Frank | FXstreet.cz | GE money | GfK | Graf | Guvernér české národní banky | Guvernér ČNB | Hospodářské noviny | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Dow Jones | Index volatility | Investice do nemovitostí | Investice do zlata | Investiční | Investiční služby | Investing | ISM | Jádrová inflace | Japonská ekonomika | Jiří Rusnok | JP Morgan | Komoditní | Koruna posiluje | Kurz dolarů | Kurz koruny k dolaru | Kurz koruny k euru | Kurz měny | Kurzy | E15 | Libra | Lira | London metal exchange | Londýnská burza | Maďarská měna | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Management | Marek Zeman | Markets | Měna Bitcoin | Měnový kurz | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Miroslav Singer | Nákup EUR | Největší ekonomika světa | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | NewYorská burza | Nikkei 225 | Obchodování s komoditami | Oslabení koruny | Oslabování koruny | Patria Finance | Patria Online | Patria.cz | Peníze.cz | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Rakousko | Reuters | Ropy | Růst HDP | Řízení rizik | Sázky | Signály | Société Générale | SPX | Spekulace na pokles | Spořící účet | Státní rozpočet | Švýcarská centrální banka | Těžba bitcoinů | TopForex | Trh | Twitter | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Výprodej | Vývoj inflace | Vývoj kurzu | Vývoj kurzu dolaru | Vývoj kurzu koruny k euru | WTI | Země eurozóny | Zkušenost | Zpráva | Zprávy | Zprávy euro | Předpověď | Zisky | Tradeři | Diskontní sazba | ZEW | EIA | ING | Buffett | Komise pro cenné papíry | Andrej Babiš | Buy | CEE | Fond pojištění vkladů | Janet Yellen | MIC | Ministerstvo financí | Obchodní den | Redukce | ROCE | Tranše | Využití kapacit | Itálie | Spojené státy | WSJ | Cenová hladina | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | Úvěr | INSEE | QE | Světové ekonomiky | Miliardář | Komise | Volby | Rozhovor | Vzdělání | Burze | Investment | Unicredit | KPMG | RBC Capital Markets | Bankovní sektor | MSCI | UniCredit Bank | Generali Investments CEE | Home Credit | GE Money Bank | ANZ | Baker Hughes | Guvernér centrální banky | David Marek | Investing.com | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | TLTRO | NATO | Next Finance | RBC Capital | Reporty | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Obchodní nastavení | Ceny nemovitostí | Růst ekonomiky eurozóny | Thomson Reuters | HUF/EUR | Kurz koruny vůči euru | Polská centrální banka | Kalendář ekonomických událostí | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Čínská centrální banka | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Podnikatel | Podnikání | Euro proti dolaru | Euro vůči dolaru | Ekonomický výzkum | Automobilový průmysl | Kurz české měny | Ministr financí | Velcí investoři | Cizí měny | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Dlouhé pozice | Výnosová křivka | Precedens | Energie | Společná evropská měna | Rada ČNB | Podnikatelé | Podnikatelská důvěra | Ekonomický a strategický výzkum | Příprava | Přehled | Konzistence | Kč/EUR | Kč/USD | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Sázet | Bankovnictví | Referendum | Posilování koruny | Ministři financí eurozóny | Nejistoty na trzích | Nejistota na finančních trzích | Pozornost investorů | Index důvěry | Základní úrokové sazby | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Aktuální vývoj | Standard & Poor's | Kapitálové rezervy | České firmy | Strategy Research | Economist | Economic | Zasedání České národní banky | Česká swapová křivka | Inflační tlaky | Britská centrální banka | Intervence centrální banky | JPMorgan Chase | Realitní trh | Index volatility VIX | Globální ekonomiky | Vládní dluhopisy | Hlavní indexy | Nervozita | Fitch Ratings | Summit EU | Americké burzy | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Finančnictví | Dnešní obchodování | Propad | Kryptoměny | Eurex | Režim devizových intervencí | Režim forexových intervencí | Index Nikkei | Představitelé centrální banky | Citi | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Mezinárodní ratingová agentura | Agentura S&P | Guvernér | Agentura Fitch | Německý akciový index DAX | Zahraniční investice | Ztráty | Euro k dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Posílení eura | Posílení koruny | Ekonomická data | Americké indexy | Historická maxima | Historická minima | Evropský trh | Nejistota | Analytik Komerční banky | Erste | Saúdská Arábie | Zasedání Bank of England | Největší banky | Stagnace | Tempo růstu | Daně z příjmů | Libra vůči dolaru | Zajištění | Digitální měny | Blockchain | Ripple | Digitální měna | Měnové zóny | Dluhové krize | Odhodlání | Kryptoměna | Ekonomický institut | Výhled | Akciový index DAX | Francouzská ekonomika | Bankéři | Bankéř | Objem devizových intervencí | Objem intervencí | Měsíční objem intervencí | Konec kurzového závazku | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | ING Bank | Silné euro | Úspěšné obchodování | Nonfarm Payrolls | Britská ekonomika | Aktivní investování | Světová obchodní organizace (WTO) | Ekonomická situace | Globální obchod | Záchranný fond | Bankovní unie | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Krize | Investiční rozhodnutí | Investiční stratég | Oslabení jüanu | Analytický tým FXstreet.cz | Posunutí kurzového závazku | Theresa Mayová | Měnová politika ČNB | Ministři financí EU | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Japonská vláda | Česká vláda | Turecká ekonomika | Index cen domů | Odliv kapitálu | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Oslabování dolaru | Indikátory důvěry | Indexy PMI | Údaje o inflaci | Měny&Sazby | ČTK | Německý Ifo index | Konsenzus | Růst ekonomiky | Belgie | HDP eurozóny | Zasedání americké centrální banky | Bilance Fedu | Vývoj úrokových sazeb | Hlavní ekonom | Jednání FOMC | Dánsko | Odhad HDP | Očekávání | Devizy | Carl Icahn | Aleš Sosnovský | Konec intervencí ČNB | Vývoj na měnovém trhu | Generali Investments | Okénko trhu | Ranní nadhoz | Sázkaři | Zahraniční forex | ČSOB Finanční trhy | Kalendář ekonomických dat | Ukončení měnových intervencí | 7 dní s korunou | Aleš Michl | Quant | Kurzové intervence | Coinbase | Markéta Šichtařová | Hurikán Irma | Index BSE | LIFFE | MiFID II | Backwardation | XRP | Investice do bitcoinu | Obchodování s digitálními měnami | Kryptoměna Ripple | Paralelní polis | Conseq Investment Management | Podnikání na kapitálovém trhu | VŠE v Praze | Obchodní války | Jamie Dimon | Investorský guru | Finančník George Soros | Virtuální měny | Kartel OPEC | OPEC+ | Tržní hráči | Primární úpis mincí (ICO) | Spoření na důchod | Přijetí eura | Podniky | Asijské akciové trhy | Čínské měny | Globální hospodářský růst | FINRA | Inflace v eurozóně | Forint | Turecká krize | Domácí měna | Czech Fund | World Economic Outlook | Stavební spoření | Propad cen ropy | Průzkum společnosti | Majetek | Švýcarská centrální banka (SNB) | Zvýšení sazeb | Zvýšení sazeb ČNB | Přední ekonomové | Státní fond | Statistický úřad | Inflační očekávání | Ceny pohonných hmot | KB | Deficit rozpočtu | Nastavení úrokových sazeb | Finanční situace | Kurzarbeit | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Digitalizace | Střadatelé | Investment Management | Rozpočet | Deficit | Trinity | ČNB Jiří Rusnok | Obchod | Odsouhlasení devizových intervencí | ČSÚ | Předseda představenstva | Statistický úřad Eurostat | Firma | Erste Group | Generální ředitel | Statistici | Miliardy | Pohyby kurzu | Helena Horská | Průmysl | Ceny potravin | Zdražování | Problémy | Člen bankovní rady | Prognózy | Členské státy EU | Státy EU | Konzervativci | Penále | Prohlášení | Škoda Auto | Míra | Jaderné elektrárny | Měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Bankovní rada České národní banky | Hypotéky | Důchod | Předseda | Rozhodnutí ČNB | MasterCard | Bydlení | Ipsos | Martin Novák | Analytik Broker Consulting | NERV | Miliardy korun | Inflace v Maďarsku | Schodek státního rozpočtu | Ziskovost | Hospodaření | Inovace | Experti | Hospodaření ČNB | Iniciativa | Zpřísnění měnové politiky | Veřejné finance | Ukazatele | Nájemné | Ceny energií | Čerpání peněz z fondů EU | Čerpání peněz z fondů | Čerpání peněz | Prognózy ČNB | Měnový pár EUR/CZK | Komunikace | Prezident | Koronavirus | Trhy | Zahájení intervencí | Eva Zamrazilová | Kamil Janáček | Pavel Řežábek | Viceguvernéři | Vladimír Tomšík | Lubomír Lízal | Pokles | Situace | Spravedlivé důchody | Důchody | Pandemie | EFPA ČR | EFPA | Vysoká inflace | Viceguvernér ČNB | Úsilí | Výdaje | Finanční úřad | Daň z příjmu | Dopady koronaviru | Adidas | Rozhodování | Růst sazeb | COVID-19 | Bez rizika | Noviny | Střední podniky | Americký Fed | Stabilita | Vývoj | Hospodářská politika | Šok | Vládní opatření | Ekonomika Evropské unie | Videokonference | Deficit státního rozpočtu | Profitovat | Pokles HDP | Fiskální politiky | Energetické společnosti | Šíření viru | Zamezení šíření viru | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Dopady pandemie COVID-19 | Úvěrový program | Měnověpolitické operace | OSVČ | Skupina Volkswagen | Škoda | Komerční banky | Domácnosti | Marian Jurečka | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Ministryně financí | Spoření | Pojišťovací společnosti | Další růst | Růst | Signál | Potenciál | Allianz | Farmaceutické firmy | Šíření nákazy | Podnikatelé a firmy | Ekonomiky | VW | Danuše Nerudová | Petr Stuchlík | Tomáš Sedláček | Mariana Čapková | Server Peníze.cz | Server Peníze | EGAP | Jan Procházka | Petr Smejkal | Bohumil Kartous | Schodek | KoroNERV-20 | Michal Mejstřík | Petr Zahradník | Daniel Münich | Jiří Nekovář | Daňový poradce | Poradce | Marta Gellová | Vzdělávání finančních poradců | Organizace EFPA | Organizace | Expert na vzdělávání | Růst nezaměstnanosti | Závislost | Práce | Údaje | DPH | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Více peněz | Úspory | Nejvyšší deficit | Poradenské společnosti | Úvěrový program COVID | Způsob pomoci jednotlivých zemí | Nizozemsko | ODS | Premiér Andrej Babiš | Debata | Posílení | Cestování | Maloobchod | Aktivní obchodování | Richard Siuda | Zadlužení | Expanze | Akcie a dluhopisy | Oživení české ekonomiky | Předpokládaný dopad krize | Dopad krize | Očekávání oživení české ekonomiky | Průzkum KPMG | Transakční aktivity | Zhodnotit své peníze | Spoluzakladatel | Investment management | JDE | Unie | ČR | Andrej Babiš (ANO) | Krizový plán | Národní rozpočtová rada | Výplata | Covid | MAM | Ceny | Životní úroveň | Progres | Celkový výsledek | Pandemická situace | Vládní koalice | Zvýšení daní | Zdanění | Očekávání ČNB | Etický kodex | Česká republika | Nejvýraznější růst | Způsob investování | Libertas | Film o bitcoinu | Měnová situace | Zhoršení ratingu | Znehodnocení úspor | Makroekonomická analýza | MJ | Bilanční suma | Problémy s likviditou | Dialog | Systémové riziko | Zátěžové testy | Finanční produkt | Situace v eurozóně | Oslabení | Plány | Zajišťování | Gigafactory | Konkurence | Odvětví | Analyzování | Makroekonom | Funkční období | Školení | Společnosti | Opatření | ANO | Pracovní den | Kompenzace | Vyjádření Schillerové | ČNB Mojmír Hampl | Markéta Pekarová Adamová | Energetická krize | Nová vláda | Češi | Pozornost | Návrh rozpočtu | Fialova vláda | Výnosy z devizových rezerv | Společnost | TIM | | Ekonomické teorie | Konvergence | Tomáš Salomon | Míra inflace v Maďarsku | Válka na Ukrajině | Instituce | Spotřební zboží | Politika ČNB | Vlastnictví | Sektorová daň Česko | Sektorová daň | Znehodnocení | Skokové posílení | Prime | Nejvyšší kontrolní úřad | Windfall tax | Fenomén | Marka | Cenové stropy | Plán vlády | Mastercard Banka roku | Mastercard Banka | F-35 | Zavedení daně z neočekávaných zisků | Daně z neočekávaných zisků | Šéf KB | Jan Juchelka | Ředitel Komerční banky | CZ | Problémy v Číně | Pověst | Financial stability board | Inflace v roce 2023 | Schodek veřejných financí | Globalizace | Média | Ženy | Typ investorů | Závazek | Splácení hypotéky | Ztráty peněz | Nedostatek financí | Spořit a investovat | Vice | Kolísání kurzu | Transparentní | Automatizace | Pojištění k důchodu | Úspory pro děti | Výdaje v důchodu | Plány na důchod | Důstojné stáří | Pokles životní úrovně | Michal Straka | Analytik agentury Ipsos | Petr Čížek | INVESTIKA | Spoření a investice | Spoření a investice na penzi | Investice na penzi | Dálniční síť | Nízké ceny energií | Spojené státy americké | Vlády | Fungování | 21. století | Ekonom Hampl
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | ČTK | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | Cena | FOREX | Pivot

Předchozí klíčová slova

MoffettNathanson
Mohamed bin Salmán
Mohamed El-Erian
Mohammed Barkindo
Moh Siong Sim
Mohutné intervence
Moje cesta Prop Tradingem
Moje obchodování
Moje obchody
Moje strategie

Následující klíčová slova

MOL
MOL Česká republika, s.r.o.
Moldavsko
Moldavský leu
Moldovagaz
Molero
Moller-Maersk
Molly Fx Trade
MOLLYFXTRADE
Molson Coors Beverage Company
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
reklama
Dukascopy new
Potvrďte prosím... Zavřít