Ipsos
Finančně si na konci roku přilepší 36 % Čechů, kteří dostávají odměnu nebo mimořádný plat. Tři čtvrtiny z nich dokážou alespoň něco odložit stranou
30.12.2024 Zhruba 36 % lidí v Čechách dostává ke konci roku finanční odměny nebo mimořádný 13. plat. Všechny peníze navíc utratí jen necelá čtvrtina z nich. Slováci jsou v tomto směru o něco zodpovědnější než Češi, ukazuje průzkum pro online investiční platformu Portu.
Průzkum Home Creditu: Nevhodný dárek pod stromečkem? Češi situaci příliš neřeší
16.12.2024 Vánoce jsou tradičně spojeny s nadílkou dárků. Jenže co když se Ježíšek netrefí? 36 procent respondentů si v takovém okamžiku nechá své zklamání pro sebe. Činorodých 13 procent dárek přijme bez komentáře, ale po svátcích začnou usilovat o jeho výměnu. Pětina lidí pak věří v dobré úmysly a tvrdí, že žádný dárek nemůže být nevhodný, protože měl udělat radost. Zjistil to průzkum agentury IPSOS pro společnost Home Credit.
Češi za Vánoce utratí více než Slováci. V obou regionech převládají hmotné dárky, význam těch peněžních ale roste
28.11.2024 Nejvíce Čechů plánuje za dárky utratit do 10 tisíc korun, u našich východních sousedů budou Vánoce skromnější. Kromě věcných darů se velké oblibě těší i peněžní hotovost. Informace vyplynuly z online dotazování investiční platformy Portu.
Penzijní spoření založila svým dětem už pětina českých rodičů - nejčastěji hned v předškolním věku. Nejmladší klient KB Penzijní společnosti nemá ještě ani měsíc
20.11.2024 Čas hraje v investování významnou roli a Češi si to začínají uvědomovat. Už 20 % českých rodičů proto založilo svým potomkům Doplňkové penzijní spoření. Přes 60 % z nich to udělalo v předškolním věku, zhruba třetina dokonce hned po jejich narození. Vyplývá to z podzimního průzkumu KB Penzijní společnosti v pětistovce rodin.
Průzkum Partners Banky: Většina Čechů zdědí nemovitost, počítat s tím ale nechtějí
06.11.2024 Dědictví je přirozenou součástí finančního života, která může zásadně ovlivnit rodinný rozpočet. Průzkum Partners Banky však ukázal, že 83 % Čechů dědictví nijak nezohledňuje v rámci svého finančního plánování. A to i přesto, že 6 z 10 lidí – budoucích dědiců – uvádí, že by dědictví pozitivně ovlivnilo jejich finanční zabezpečení. Téměř polovina české generace Z ví, že v budoucnu bude po svých příbuzných dědit či si již dědickým řízením prošla. Nejčastější formou dědictví je podle průzkumu nemovitost, v pozůstalostech se objevuje až v 70 procentech.
Běžní Američané před volbami nehodnotí ekonomiku moc dobře
29.10.2024 Řada Američanů označuje vývoj ekonomiky za hlavní faktor, na základě kterého se budou rozhodovat, komu odevzdají svůj hlas v nadcházejících prezidentských volbách. Podle mnoha expertů zažívá ekonomika Spojených států v poslední době překvapivě silný růst, řadoví voliči ale vývoj hospodářství hodnotí mnohem skeptičtěji. S odvoláním na průzkumy veřejného mínění to napsal server CBS.
Investování se aktivně věnuje 4 z 10 Čechů. Jako ziskové hodnotí své investice 76 % z nich
16.10.2024 Dvě třetiny Čechů se snaží zhodnotit své peníze, nejčastěji prostřednictvím spořicích účtů, penzijního spoření nebo investic. Přímému investování se pak aktivně věnuje 41 % české populace, přičemž nejčastěji mají uloženou částku do 100 tisíc korun. Z průzkumu Indexu prosperity a finančního zdraví Čechů, který společně realizují Česká spořitelna, Evropa v datech a Sociologický ústav AV ČR, dále vyplývá, že když už se Češi do investování pustí, hodnotí ho v 76 % případů jako ziskové.
Slováci a Češi zaostávají v investičním vzdělání v podobné míře
14.10.2024 Že Slováci a Češi k sobě mají stále blízko, se dá ilustrovat i na tak zdánlivě odtažitých otázkách, jakými jsou finanční gramotnost nebo moderní investování. Vzdělávací program Axil Academy v nedávném průzkumu napříč střední Evropou zjistil, že znalosti pojmů v oblasti online tradingu* jsou v případě obyvatel obou zemí nedostatečné na zhruba stejné úrovni.
Harrisová v projevu o ekonomice slibovala pragmatismus a podporu průmyslu
26.09.2024 Americká viceprezidentka a kandidátka demokratů na prezidenta v listopadových volbách Kamala Harrisová ve svém projevu o hospodářství slibovala pragmatický přístup k ekonomickým záležitostem a podporu americkému průmyslu. Píší to dnes zahraničí agentury. Jejím cílem, pokud bude zvolena do Bílého domu, bude posílit střední třídu. O svém protivníku Donaldovi Trumpovi řekla, že mu záleží jen na zájmech nejbohatších Američanů. Těm by Harrisová chtěla zvýšit daň z příjmu.
Přes 65 % Čechů vnímá aktuální situaci jako ekonomickou krizi. Masivně přestávají držet peníze pod polštářem
16.09.2024 I přes snižování úrokových sazeb a klesající inflaci označuje 65 % Čechů aktuální situaci jako dobu ekonomické krize. Vyplývá to z průzkumu společnosti Generali Investments. Dopady inflace na svou peněženku pociťuje přes 80 % respondentů. Ve snaze minimalizovat její dopad Češi nejčastěji snižují spotřebu energií a vody, šetří na potravinách a omezují návštěvy restaurací.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
10.09.2024 1) Ropa dnes výrazně zlevňuje kvůli zhoršujícím se vyhlídkám pro poptávku a obavám z nadbytečných dodávek suroviny na trh. Cena severomořské ropy Brent ztrácí zhruba tři procenta, poprvé od konce roku 2021 tak sestoupila pod 70 dolarů za barel. Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) dnes snížila odhad celosvětové poptávky po ropě na letošní i příští rok.
SAP: Zavedení AI by zvýšilo hodnotu českých firem v průměru o 16 procent
10.09.2024 Zavedení umělé inteligence (AI) v tuzemských firmách by v příštím roce mohlo zvýšit jejich hodnotu v průměru o 16 procent. AI dosud v Česku zavedlo sedm procent firem a dalších 32 procent na jejím zavedení v současnosti pracuje. Dalších 45 procent umělou inteligenci nevyužívá, ale plánuje ji zavést. Vyplývá to z průzkumu agentury Ipsos pro společnost SAP mezi 200 manažery tuzemských středních a velkých firem.
Průzkum: Většina populace nerozumí kryptoměnám
10.09.2024 Nadpoloviční většina obyvatel Česka nemá dostatečné znalosti o kryptoměnách. Konkrétně 44,5 % uvádí, že o nich sice „slyšeli, ale nemají bližší informace“, a 9,3 % rovnou přiznává, že o kryptoměnách nic neví. U odborných pojmů jako kryptoměnová směnárna nebo s kryptoměnami spojené ETF fondy je nízké povědomí nebo úplná neznalost ještě vyšší a činí 68,8 %, respektive 76,9 %. Vyplývá to z mezinárodního průzkumu Ipsos pro BITmarkets Academy, který byl v Česku uskutečněn v letních měsících 2024 na reprezentativním vzorku 506 respondentů dospělé populace.
Na finanční buducnost svých dětí myslí ¾ rodičů, většina si může dovolit šetřit do 1 500 korun měsíčně
02.09.2024 Téměř tři čtvrtiny (73 %) rodičů odkládají svým dětem peníze, nejčastěji částky do 1 500 korun měsíčně. 6 z 10 rodičů dává dětem kapesné, téměř polovina (46 %) dotázaných rodičů pak deklarovala, že jejich děti dostávají peníze i od příbuzných.
Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (2.9.2024)
02.09.2024 Minulý týden jsme se na měnovém páru EUR/USD dočkali dvou obchodů, na které jsem s předstihem upozornil v mém týdenním komentáři. Eurodolar začal klesat a prolomil první dolní vstupní S/R zónu, čímž došlo ke vstupu do short (sell) pozice, kde postupně trh došel do svého cíle a byl ukončen v zisku na Take-Profitu (TP). Později jsme se dočkali také průrazu druhé vstupní S/R zóny a aktivaci další S/R zóny, kde se tak otevřel další short (sell) obchod, který si také došel do zisku na TP. Pokud jste využili moje obchody ve svůj prospěch, tak vám gratuluji k zisku!
Ranní shrnutí (30.08.2024)
30.08.2024 Indexy z asijsko-pacifického regionu zaznamenaly pozitivní seanci, s výjimkou australského trhu, který se obchoduje o 0,25 % níže. Čínský trh roste v rozmezí 2,00-2,20 %, japonský index Nikkei 225 získává 0,25 % a futures na singapurský index SG20cash rostou o 0,60 %.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
28.08.2024 1) Akcie VIG na pražské burze získávají bezmála 1 procento poté, co skupina zlepšila celoroční výhled zisku před zdaněním na "u horní meze" dosud komunikovaného pásma 825 - 875 milionů EUR. Konsensus dle agentury Bloomberg je nicméně posazen ještě výše na 881,5 milionů EUR.
Harrisová stáhla v průzkumu náskok Trumpa v oblasti ekonomiky
27.08.2024 Kamale Harrisové se podařilo výrazně stáhnout náskok Donalda Trumpa, pokud jde o její vnímanou schopnost poradit si ekonomikou a zaměstnaností, ukazuje nový průzkum veřejného mínění agentury Ipsos. Zatímco ještě v červenci demokratická kandidátka na prezidentku na svého republikánského soupeře ztrácela jedenáct procentních bodů, nyní byl poměr 40 ku 43 procentům v její neprospěch, uvedla agentura Reuters.
Partners Banka: 6 z 10 Čechů má problém spravovat vlastní finance. Přiznávají nedostatek času i strach z pochybení
13.08.2024 Podle nejnovějšího průzkumu Partners Banky se tři čtvrtiny Čechů starají o své finance samy, většina ale přiznává, že při tom často naráží na problémy. Pravidelně kontrolovat příjmy a výdaje zvládá jen pětina lidí. Mladí Češi jsou v tomto směru nejaktivnější, třetina z nich sleduje své finance denně. Překvapivě ale i ti, kteří se považují za finančně gramotné, často nediverzifikují své investice. Nejoblíbenějším produktem mezi Čechy zůstává spořicí účet.
Češi nemají dostatečné vzdělání v oblasti on-line obchodování s finančními aktivy
07.08.2024 Nakupovat nebo prodávat finanční aktiva může v dnešní době začít prakticky kdokoliv, kdykoliv a odkudkoliv. Snadné a rychlé on-line obchodování je populární také mezi Čechy, ačkoliv převážná většina z nich nemá dostatečné vzdělání v oblasti investic. To má za následek jejich nedostatečnou znalost základních pojmů určených pro tento typ obchodování. Vyplývá to z průzkumu agentury Ipsos pro Axil Academy na reprezentativním vzorku české populace čítajícího 506 respondentů.
Většina mladých Čechů si přivydělává kvůli finanční nezávislosti
06.08.2024 Ani ne 10 % mladých Čechů do 25 let nemá žádný vlastní příjem. Většina z těch, kteří na brigády chodí, svůj výdělek zcela neutratí a dokáže si odkládat stranou. Jak hospodařit s penězi, se mladí lidé dozvídají hlavně z internetu. Vyplývá to z průzkumu investiční platformy Portu ve spolupráci s organizací Nekrachni, která pomáhá mladým lidem finančně dospět a zlepšuje jejich finanční gramotnost. Sběr dat provedla agentura IPSOS.
Láká vás investování? Investiční desatero pomůže nenaletět podvodníkům
25.07.2024 Je všeobecně známo, že pravidelné investování nejenže ochrání peníze před inflací, nabízí také zajímavou možnost, jak zhodnotit své peníze. Nedávný průzkum, který jsme realizovali ve spolupráci s výzkumnou agenturou Ipsos, ukázal, že investiční apetit Čechů stále roste. Zvýšilo se procento těch, kteří mají nějaký typ investice. V současnosti jde o 47 % populace, zatímco březnový průzkum, ukázal na 42 % populace. Začít investovat jde již s pár set korunami. Jak správně investovat a navíc předejít tomu, abychom nenaletěli podvodné nabídce? Pomůže vám k tomu investiční desatero.
Dolar čelí volatilitě kvůli nejistému náskoku Trumpa v prezidentských volbách
25.07.2024 V amerických prezidentských volbách se rýsuje zajímavý střet. Po odstoupení Joea Bidena dostal republikánský kandidát silného soupeře. Rostoucí obliba Kamaly Harrisové vede investory k tomu, aby přestávali obchodovat s Trumpem, což páru EUR/USD umožňuje najít určitou oporu. Pro býky byly stále určující také slabé údaje o podnikatelské aktivitě v Evropě.
Téměř polovina Čechů má nějaký typ půjčky nebo úvěru. Častěji se jedná o lidi s vyššími příjmy
19.06.2024 Hypotéky, spotřebitelské úvěry, půjčky od příbuzných nebo nebankovních institucí v současnosti splácí bezmála polovina produktivní české populace. Podle Indexu prosperity a finančního zdraví Čechů, který společně realizují Česká spořitelna, Evropa v datech a Sociologický ústav AV ČR, půjčky častěji využívají lidé s vyššími příjmy, kteří je využívají především na dlouhodobé výdaje, jako je například nákup auta nebo bytu. S exekučním řízením se osobně nebo alespoň v rámci jedné domácnosti setkala pětina Čechů. Pozitivním zjištěním je fakt, že již několik let v řadě se počet lidí v exekuci snižuje. Podle červnových dat Exekutorské komory počet lidí v exekuci za posledních pět let klesl o bezmála 20 %.
Finanční gramotnost v českých rodinách: O hodnotě peněz diskutuje s dětmi jen polovina rodičů
13.06.2024 Čeští rodiče se podle průzkumu snaží vést děti k finanční gramotnosti a využívají k tomu různé nástroje. Dubnový průzkum Partners Banky ukázal, že nejpopulárnějším stylem výuky jsou diskuze o samotné hodnotě peněz, následované využíváním kapesného jako prostředku k učení. To svým dětem dává 8 z 10 dotazovaných rodičů. V průměrů dostávají čeští nezletilí přes 700 korun měsíčně, dospělí, kteří pokračují ve studiích, od rodičů pak průměrně dostávají bezmála 2800 korun. Třetina rodičů kapesné dětem podmiňuje, například prospěchem nebo domácími pracemi.
Polovina českých párů má peníze ve společných finančních produktech. V rodinných financích přesto tiká časovaná bomba
29.05.2024 Polovina českých párů využívá společné finanční produkty, ať už jde o bankovní účty či třeba stavební spoření. Přesto mohou být v ohrožení v tom, že ke svým penězům nebudou mít přístup právě tehdy, kdy je budou nejvíce potřebovat. Taková situace není neobvyklá, dle průzkumu Partners Banky se s ní setkal každý pátý Čech. Společné náklady si téměř čtvrtina českých párů dělí rovným dílem, další pětina poté poměrově podle výše platu. Starší páry společně nejčastěji šetří na důchod, mladší pak na pořízení nemovitosti.
Podle průzkumu se většina obyvatel USA mylně domnívá, že USA jsou v recesi
23.05.2024 Přestože hrubý domácí produkt (HDP) Spojených států v poslední době roste, 56 procent Američanů v novém průzkumu vyjádřilo přesvědčení, že země zažívá ekonomickou recesi. Sondáž vypracovaná pro britský deník The Guardian odhalila i další mylné představy o vývoji ekonomických ukazatelů necelých šest měsíců před prezidentskými volbami, v nichž bude stav hospodářství jako obvykle ústředním tématem.
Průzkum Bondsteru: Čeští investoři? Konzervativci, kteří se bojí rizika
20.05.2024 Přes polovinu Čechů zhodnocuje své úspory některou z forem investic. Nejrozšířenější je u Čechů investování do podílových fondů, do kterých finance ukládá přes polovinu českých investorů. Oblíbené jsou také přímé nákupy akcií a dluhopisů, ale i moderní investiční nástroje a alternativní investice. K investování většinu Čechů motivuje především vyšší výnos, než jaký nabízí tradiční bankovní produkty. Ne vždy ale volí investiční produkt, který je pro ně vhodný. Ukázal to průzkum fintechové společnosti Bondster.
Třetina Čechů má nízkou úroveň finanční gramotnosti. 80 % populace si ale věří, že dokáže odhalit finanční podvod v online prostředí
14.05.2024 Více než polovina Čechů hodnotí svoji finanční gramotnost jako průměrnou, dalších 19 % pak jako nadprůměrnou. Realita však ukazuje něco jiného. Podle průzkumu Indexu prosperity a finančního zdraví Čechů se s nízkou úrovní finanční gramotnosti potýká třetina produktivní populace. Platí to zejména pro ženy, lidi s nižším vzděláním a příjmy. Činí to z nich snadnější oběti finančních podvodů.
Bez ohledu na nedostatek zaměstnanců, Češi nad 55 let si myslí, že najít práci je kvůli věku problém
06.05.2024 Až 85,2 % Čechů starších 55 let se domnívá, že právě věk je hlavní překážkou při hledání nového zaměstnání. Určitě je o tom přesvědčeno 46,7 % respondentů a spíše si to myslí 38,5 % respondentů ve věkové skupině nad 55 let. To, že Češi vnímají s rostoucím věkem své šance na získání nového zaměstnání jako klesající či omezené, vyplynulo z průzkumu společnosti MOORE Czech Republic na reprezentativním vzorku české populace.
Česká ekonomika je na cestě k zotavení. Mírný optimismus firem nesdílí jen stavební sektor
18.04.2024 Důvěra firem v ekonomiku se v březnu ve srovnání s předchozím měsícem zvýšila, a to nejvíce v oblasti obchodu. Naopak ve stavebnictví důvěra klesá. Může za to opožděný vliv vysoké úrokové sazby nastavené Českou národní bankou, který poptávku po stavebních pracích sráží dolů.
Více než čtvrtina Čechů nemá peníze nazbyt. Nechodí do restaurací, nekupují oblečení ani elektroniku
11.04.2024 Čerstvý průzkum ukázal, že pro necelou polovinu Čechů je svět investic velkou neznámou, na který nemají dostatek financí, které by mohli dát stranou, nebo se ho bojí. Více než třetina neinvestujících ale peníze nerozhazuje, měsíčně nevydají ani korunu za oblečení, kosmetiku, elektroniku či kulturu a cestování. Průzkum zaměřený na finanční chování Čechů zrealizovala fintechová společnost Bondster prostřednictvím aplikace Instant Research agentury Ipsos.
Zájem malých a středních firem (SME) podnikat udržitelně roste. Motivují je k tomu zaměstnanci i zákazníci
06.03.2024 V posledních letech se zájem malých a středních podniků (tzv. SME) v České republice o udržitelné podnikání značně zvýšil. Tento trend je důsledkem rostoucího zájmu o životní prostředí, postupných změn legislativy, ale zároveň i faktu, že mezi udržitelným chováním firem a jejich finanční výkonností existuje pozitivní vztah. Udržitelné obchodní modely totiž nejen přispívají k dlouhodobému úspěchu, ale také k rychlejšímu zotavení po ekonomicky náročných obdobích. Právě proto si skupina Generali dlouhodobě klade za cíl motivovat přes soutěž SME EnterPRIZE mikro, malé a střední firmy, aby se nebáli podnikat udržitelně.
Češi jako štědří příbuzní i přátelé: Peníze nejčastěji půjčují rodině. Třetině z nich se ale celá částka nevrátí
21.02.2024 Češi se nezdráhají pomáhat, a to ani půjčováním svých peněz ostatním. Rozlišují ale, na co konkrétně druhým prostředky poskytnou. Nejčastěji jsou ochotni finančně vypomoci blízkým na nutné výdaje. Nemladší dospělá generace půjčuje jednotky tisíc, starší i násobně více. Vyplývá to z průzkumu fintechové společnosti BONDSTER, dle něj si pětina Čechů půjčila více než jednu průměrnou mzdu a 10 % dokonce sáhlo do úspor kvůli rodině či přátelům i pro více než 100 000 korun. Třetině lidí se ale jejich štědrost nevyplatila.
Dopady inflace vnímá drtivá většina Čechů
18.02.2024 Dopady vysoké inflace pociťuje 85 procent Čechů, na 44 procent dopadly změny obsažené ve vládním konsolidačním balíčku. Lidé i nadále chtějí šetřit na potravinách a energiích a omezují návštěvy restaurací. Zároveň se ale proti loňsku zvýšil podíl lidí, kteří věří, že budou letos s financemi vycházet lépe než v předchozím roce. Je jich 37 procent, před rokem to bylo 31 procent, vyplývá z průzkumu agentury Ipsos pro Generali Investments CEE, jehož výsledky má ČTK k dispozici.
Spořicí účty čeká oslabení. I přes meziroční pokles inflace na 2,3 % hledají Češi alternativy, jak ochránit své finance
15.02.2024 Češi i přes snižující míru inflace stále hledají cesty, jak ochránit a zhodnocovat své finance. Podle Asociace pro kapitálový trh ČR (AKAT ČR) pravidelně či jednorázově investuje více než třetina Čechů. Nejčastěji sahají po podílových fondech, akciích či nemovitostech. Nepořizují však pouze celé reality, využívají také možnost mikroinvestic. Ty jsou podle společnosti InvestBay, která nově otevřela investiční nabídku na Lipně, zajímavou příležitostí, jak diverzifikovat své portfolio.
Dvě třetiny Čechů si odkládají na důchod. Téměř pětina naopak nemůže, protože na to jednoduše nemá
06.02.2024 Dvě třetiny Čechů si odkládají tak, aby si mohly zpříjemnit důchod. Více než polovina lidí, kteří si z různých důvodů neodkládají, jednoduše nedisponuje dostatkem peněz, a vše obratem využije na živobytí. Muži jsou odvážnější než ženy a více diverzifikují portfolio produktů, skrze které si odkládají. Vůle přilepšit si roste s věkem. Index investiční gramotnosti ukázal, že se Češi a Češky v investičních znalostech zlepšují. O novince, Dlouhodobém investičním produktu, ale zatím moc neví. Dva z pěti Čechů, kteří si odkládají, DIP neznají, naopak téměř třetina jej zvažuje. Ukázal to průzkum, který pro investiční platformu Portu vypracovala na přelomu roku agentura IPSOS a zúčastnilo se jej 1050 respondentů.
Index investiční gramotnosti: Investiční gramotnost v Česku roste, sebevědomí také. Přesto si v investicích stále nevěří přes dvě třetiny Čechů
29.01.2024 Češi a Češky se v investičních znalostech rok od roku zlepšují. Investiční gramotnost se zlepšuje také napříč generacemi, nejrychleji své aktuální manko ve znalostech dohání mladí lidé do 35 let. Stále nám však chybí sebevědomí – za nepříliš nebo zcela neznalého investora se označují dvě třetiny Čechů. Vyplývá to z posledního Indexu investiční gramotnosti, který vypracovala investiční platforma Portu na základě výzkumu agentury IPSOS.
Dlouhodobý investiční produkt nabízí flexibilnější zhodnocování peněz na stáří. Zvažuje jej využít třetina Čechů
22.01.2024 Zhruba třetina (34 %) Čechů zvažuje, že si začne odkládat peníze na důchod do daňově zvýhodněného Dlouhodobého investičního produktu (DIP). Z těch, kteří si na stáří už nějaké peníze střádají, jich nejvíce (28 %) odkládá částku 500–1 000 korun. Při odchodu do důchodu v současné době by 53,5 % dotázaných bylo spokojeno s důchodem vyšším, než je 25 tisíc korun, což je částka převyšující loňský průměrný důchod.
Průzkum: Inflace se obává 49 procent Čechů, je hlavním zdrojem obav
07.01.2024 Inflace je hlavním zdrojem obav pro českou veřejnost, strach z ní má 49 procent lidí. Lidé se obávají především zdražování bydlení, což je oblast, ve které vidí jen málo příležitostí na další omezování spotřeby. Vyplývá to z průzkumu společnosti Ipsos, jehož výsledky má ČTK k dispozici.
Ve více jak polovině rodin hovoří s dětmi o příjmech a výdajích domácnosti, pětina rodičů se snaží edukovat názornými příklady
13.11.2023 Věnovat se rozvoji finanční gramotnosti má smysl už od útlého věku. U dětí, které pochopí koloběh peněz a jejich hodnotu, je vysoká pravděpodobnost, že v dospělosti budou úspěšně zvládat hospodaření s rodinným rozpočtem i spoření nebo investování. Nahlédnout pod pokličku rodinného rozpočtu přitom nechává své děti zhruba polovina rodičů (51 %), kteří si s dětmi povídají o příjmech a výdajích do rodinné kasy. Téměř 4 z 10 rodičů v průzkumu investiční platformy Portu nechávají děti spolupodílet se na nákupu nákladnějších věcí, čímž se je snaží motivovat ke spoření. Vlastní bankovní účet a platební kartu mají děti 38 % dotázaných rodičů. Osobní zkušenost a tzv. školu života upřednostňují jen 2 % rodičů, kteří s dětmi o financích vůbec nehovoří.
Třetina dotázaných si myslí, že umělá inteligence ovlivní jejich zaměstnání
13.11.2023 Třetina obyvatel Česka se domnívá, že umělá inteligence bude mít v následujících pěti letech alespoň malý vliv na jejich zaměstnání. Největší dopad předpokládají u profesí softwarových inženýrů, grafických designérů a novinářů. Vyplývá to z výzkumu, který provedla společnost Ipsos ve spolupráci s Katedrou žurnalistiky na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy (FSV UK). Data dále ukazují, že pětina respondentů si už vyzkoušela systém na bázi umělé inteligence ChatGPT. Užitečným ho shledává sedm z deseti z nich.
Průzkum: Přes 60 procent Čechů nezná současnou výší inflace, kvůli ní se ale více než polovina vlastníků obává znehodnocení své nemovitosti
01.11.2023 Téměř polovina Čechů si myslí, že je aktuální míra inflace vyšší než v září loňského roku, kdy vrcholil její meziroční růst. Třetina z nás se navíc domnívá, že v příštích šesti měsících inflace nadále poroste. Navzdory zdražování v předchozím období polovina populace odhaduje, že se svými příjmy vychází tak akorát, pro čtvrtinu lidí je to ale obtížné. U nemovitostí si myslí většina Čechů, že ceny a nájmy jsou vysoké.
Slovenské strany před volbami zatajily, jak se popasují se schodkem veřejných financí, který je nejvyšší v EU. Slibují hory doly, ale neříkají, kde na to vezmou
30.09.2023 Slovensko má letos vykázat nejvyšší deficit veřejných financí ze zemí EU, přesahující šest procent HDP, a Evropská komise předpokládá, že na toto nelichotivé prvenství země naváže i příští rok. „Slovensko si každé šesté euro veřejných výdajů musí půjčovat,“ konstatuje tamní ekonomický think-tank INESS. Strany, které v nadcházejících parlamentních volbách na Slovensku uspějí a vytvoří vládu, se tak budou muset předně popasovat právě s problémem vysokých deficitů. Bez výrazných škrtů to nakonec nepůjde. Jenže slovenský stát zaměstnává 430 tisíc lidí. A škrtání by se neblaze dotklo nejen mnohých z nich, ale samozřejmě i jejich rodin. Proto slovenští politici před volbami kolem škrtání našlapují jen velmi potichu, pokud tedy vůbec.
Slovenské strany před volbami tají, jak se popasují se schodkem veřejných financí, který je nejvyšší v EU. Slibují hory doly, ale neříkají, kde na to vezmou
27.09.2023 Slovensko má letos vykázat nejvyšší deficit veřejných financí ze zemí EU, přesahující šest procent HDP, a Evropská komise předpokládá, že na toto nelichotivé prvenství země naváže i příští rok. „Slovensko si každé šesté euro veřejných výdajů musí půjčovat,“ konstatuje tamní ekonomický think-tank INESS. Strany, které v nadcházejících parlamentních volbách na Slovensku uspějí a vytvoří vládu, se tak budou muset předně popasovat právě s problémem vysokých deficitů. Bez výrazných škrtů to nakonec nepůjde.
Kapesné dětem dávají tři čtvrtiny rodičů, nejčastěji jde o částku do 500 korun
14.09.2023 Téměř tři čtvrtiny (73 %) rodičů dávají dětem nějakou formu kapesného, pravidelnou formu měsíčního kapesného pak volí 58 % dotázaných. Nejvíce rodičů, asi 6 z 10, vydá na kapesné částku do 500 korun za měsíc na jedno dítě, pětina pak přispívá dětem částkou 500-1 000 korun měsíčně. Více než 2 tisíce korun kapesného pak dává 11 % dotazovaných rodičů, častěji jde přitom o rodiny se středoškoláky a vysokoškoláky. Informace vyplynuly z dotazování investiční platformy Portu.
Krize změnila přístup Čechů k udržitelnosti. Přes 80 % z nich při investování upřednostňuje výnos před udržitelností a sociální odpovědností
26.07.2023 Češi v krizi řeší nejdříve finance, udržitelnost až na druhém místě. Průzkum společnosti Generali Investments CEE ukázal, že pro 81 % lidí je při uvažování o ekologických opatřeních důležitější finanční návratnost než samotná ochrana životního prostředí. Přesto však u Čechů roste zájem o investice do odpovědných společností nebo fondů investujících do společností podnikajících v souladu s ESG kritérii.
Více než polovina českých investorů minulý rok prodělala, nejvíce na podílových fondech, akciích a kryptoměnách
19.06.2023 Na svých investicích loni prodělalo 55 procent českých investorů. Nejčastěji ztratili mezi 10 a 20 procenty, a to především na investicích do volatilních aktiv, jako jsou podílové fondy, akcie a kryptoměny. Právě tyto nástroje také nejvíce lidí přestalo využívat, investice do fondů i do kryptoměn opustilo shodně 6 procent investorů. Vyplývá to z průzkumu české investiční platformy Bondster. Celkově ztratilo důvěru v některé investiční nástroje 8 z 10 investorů. Roste naopak zájem o nové způsoby investování, například prostřednictvím fintechových platforem.
Téměř pětina českých domácností dá až 75 % svých příjmů na náklady spojené s bydlením
19.06.2023 Jaká je finanční kondice domácností, které v současnosti splácejí hypoteční úvěr? To bylo předmětem výzkumu finančněporadenské společnosti Swiss Life Select. A jedním z výsledků je i potvrzení rčení, že „člověk míní, život mění“. Po čerpání hypotečního úvěru se vyvíjí vše podle plánu pro necelých 30 procent dotázaných.
Průzkum: Polovina Čechů počítá s tím, že nevyjde se svými úsporami v důchodu, k tomu se 64 procent lidí obává poklesu životní úrovně ve stáří
14.06.2023 Ačkoli si sedm z 10 Čechů spoří a na penzi se nějak připravují, 73 procent lidí počítá, že bude muset v důchodu omezit své výdaje. Zároveň se bezmála dvě třetiny obávají, že jim ve stáří klesne životní úroveň. Více než polovina populace přitom spoří pravidelně. Sedmdesát čtyři procent si odkládá na důchod do 2000 korun za měsíc, čtvrtina z nich potom méně než 500 korun.
Kvůli inflaci se Češi obávají o finanční situaci sebe i svých dětí. Tři čtvrtiny se obávají, že v důchodu s penězi nevyjdou
30.05.2023 Strach z vysoké inflace Čechy neopustil ani po roce. Podíl Čechů, kteří se kvůli ní bojí o finanční situaci sebe i svých dětí, vzrostl na tři čtvrtiny. Téměř polovina z nich spoří svým dětem na bydlení, dalších 28 % odkládá peníze pro své děti na vzdělávání. Vyplývá to z průzkumu Generali Lví podíl, který představila společnost Generali Investments. Téměř tři čtvrtiny lidí se kvůli ekonomické situaci v roce 2022 také obávají, zda budou mít dostatek peněz v důchodu.
Umění, LEGO i alkohol. Alternativní investice využívá 70 % českých investorů
19.05.2023 Alternativní investice využívá 70 procent českých investorů. Vyplývá to z průzkumu české investiční platformy Bondster. Nejvíce lidí využívá kryptoměny, investuje do nich téměř čtvrtina investorů. Kryptoměny ovšem Čechy zároveň rozdělují – za rok 2022 na nich prodělalo přes 60 procent jejich uživatelů. Větší důvěru mají Češi v další formy alternativních investic, hlavně sběratelské mince a P2P/P2B investování. Mince aktuálně drží 17 procent českých investorů a do P2P/P2B investuje 12 procent dotázaných. Češi se začínají zajímat i o méně běžné nástroje. Například do stavebnice LEGO investuje 6 procent investorů a do investičního alkoholu 5 procent z nich.
Obavy z inflace už má 95 procent Čechů. Méně drží hotovost, více spoří
18.05.2023 O svoje finance se kvůli inflaci bojí 95 procent Čechů. Téměř tři čtvrtiny proto více řeší, jak ochránit svoje úspory. Vyplývá to z letošního ročníku průzkumu Generali Lví podíl společnosti Generali Investments. Kvůli současné ekonomické situaci ubylo lidí, kteří drží peníze v hotovosti nebo na běžných účtech. Téměř 40 procent lidí naopak začalo více spořit a v Česku přibývá také lidí, kteří své úspory investují.
Čeští investoři více přemýšlejí o diverzifikaci, 4 z 10 začali využívat nějaký nový investiční nástroj
27.04.2023 Více než polovina českých investorů začala po zkušenosti s prudkým propadem na kapitálových trzích v roce 2022 více řešit diverzifikaci svých aktiv. Vyplývá to z průzkumu investiční platformy Bondster mezi českými investory. Průzkumu se zúčastnilo 1 050 respondentů, kteří využívají investice a sběr dat byl realizován prostřednictvím aplikace Instant Research agentury Ipsos.
Češi plánují šetřit především na jídle v restauracích a na dovolených
24.04.2023 Čtyři z pěti Čechů (80,1 %) počítají s tím, že se budou muset kvůli zvyšujícím se cenám uskromnit. Omezovat budou především výdaje za jídlo v restauracích (49,4 %), ušetřit chtějí také na dovolených (38,6 %) a nové výbavě do domácnosti (39,4 %). Ukazují to čísla z dotazování investiční platformy Portu v rámci Indexu investiční gramotnosti.
Stavební spoření je stále oblíbené u téměř poloviny Čechů, výši státního příspěvku by neměnili
04.04.2023 Minimálně jedno spoření na své jméno má založena skoro polovina dotazovaných Čechů, nejčastěji na něj posílají 1700–3000 korun. Pro ponechání státního příspěvku v plné výši by jich bylo 67 %. Data vyplynula z průzkumu agentury Ipsos pro Raiffeisen stavební spořitelnu.
Češi chtějí kratší pracovní týden. Jenže si jej plošně nemohou dovolit, pokud tedy nechtějí skončit jako bouřící se Francouzi – v dluzích a v plamenech
27.03.2023 Hned 70 procent Čechů by si přálo mít kratší pracovní týden. Praktickou zkušeností s ním ale disponuje pouze pětina. Vyplývá to z průzkumu agentury Ipsos a společnosti Welcome to the Jungle, který dnes zveřejnila ČTK.
GBP/USD před zprávou o inflaci a zasedáním Bank of England
21.03.2023 Pár GBP/USD aktualizoval 8. 3. své několikaměsíční cenové minimum na 1,1802. Tento týden se pár pokusil přiblížit k hranici 23. čísla, včerejší maximum bylo na 1,2283. Za dva týdny pár vzrostl o více než 450 pipů především kvůli slabému dolaru. Všimněte si, že 1,2280 je poměrně silná úroveň rezistence, která odpovídá horní linii indikátoru Bollinger Bands na denním grafu. Jak vidíme, kupující GBP/USD ji nedokázali impulzivně překonat, i když býčí sentiment páru stále zůstává.
Průzkum: Energetická krize donutila k omezení základních výdajů 11 pct lidí
07.03.2023 Energetická krize donutila 11 procent domácností k výraznému omezení základních výdajů na zdravotní péči či jídlo. Dalších 46 procent muselo omezit některé volnočasové aktivity nebo opatrněji hospodařit s rodinným rozpočtem. Vyplývá to z průzkumu agentury Ipsos, který má ČTK k dispozici. Češi podle něj zatím zvládají krizi lépe, než ještě vloni očekávali, přes 44 procent lidí hospodaří bez omezení. Pomohly k tomu i úsporná opatření, jež provedla více než polovina domácností. Obavy z dalších negativních dopadů krize ovšem přetrvávají, úspory tak budou pokračovat.
Strach z inflace přetrvává i po novém roce. Téměř 70 % Čechů se obává, že bude mít letos problém vyjít s penězi
10.02.2023 Vysoká inflace mává s náladou Čechů i v roce 2023. Celkem 7 z 10 Čechů se obává, že bude mít letos problém vyjít se svými financemi. Zatímco obavy z rostoucích cen energií ke konci předchozího roku klesly o více než desetinu, rostoucí inflace se ve srovnání s rokem 2022 bojí o 10 % Čechů více. V tomto roce i nadále Češi šetří nejvíce na potravinách a omezují návštěvy restaurací.
Na vánočních dárcích bude kvůli inflaci šetřit 6 z 10 Čechů, na zimní dovolené dokonce přes 83 %
08.11.2022 Vánoce budou letos v Česku chudší než obvykle. Přes šedesát procent lidí totiž plánuje šetřit na pohoštění během svátků, zejména na pečení cukroví. Skoro stejný počet Čechů letos omezí výdaje za vánoční dárky, a to především pro příbuzné. Dvě třetiny lidí také letos úplně zruší zimní dovolenou na horách. Na vině je zejména vysoká inflace, kvůli které se celkem snaží šetřit přes 90 % Čechů.
Průzkum: Každý čtvrtý Evropan tvrdí, že jeho finanční situace je nejistá
08.11.2022 Každý čtvrtý Evropan považuje svou finanční situaci za nejistou a více než polovina si myslí, že do tohoto bodu dospěje v následujících měsících. S odvoláním na průzkum agentury Ipsos o tom informoval britský list The Guardian. Až 80 procent lidí také uvedlo, že již museli učinit těžká rozhodnutí ohledně omezení výdajů.
COP27 je na dně, ale není mimo hru
04.11.2022 KLIMA: 27. dvoutýdenní konference OSN o klimatu začíná 6. listopadu v Egyptě s drobným očekáváním. Politici se potýkají s velkými rozptylujícími faktory, jako je válka na Ukrajině, obavy o energetickou bezpečnost, geopolitické napětí a oslabující ekonomiky. Letošní rok se zaměří spíše na urychlení implementace, než na nové velké závazky a nedávné extrémní počasí a hostitelství Afriky udá změnu tónu směrem k adaptaci na klimatickou změnu stejně jako k jejímu zmírňování. Změna klimatu však stále stoupá v zájmu veřejnosti a investice do obnovitelných zdrojů energie zaznamenávají silný růst.
Ženy v investování dohánějí muže
21.10.2022 S rostoucí inflací si stále více Čechů začíná uvědomovat, že běžný účet již není nejlepší místo pro jejich úspory, které zde ztrácejí na své hodnotě. Současná situace na trzích a v ekonomice tak nutí lidi více přemýšlet, jak se svými investičními prostředky naložit a pokusit se alespoň vykompenzovat současnou dvojcifernou inflaci. Platí to samozřejmě i pro ženy, o kterých se tradičně říká, že investují spíše nerady a když už, jsou výrazně opatrnější. Je to stále pravda nebo spíš jen přežitý stereotyp?
Britská vláda nabrala nový kurz, uvedla Trussová po zrušení daňových škrtů
17.10.2022 Britská vláda má nový kurz k ekonomickému růstu, který prospěje a podpoří všechny ve Spojeném království, napsala dnes na twitteru premiérka Liz Trussová. Britové podle ní právem požadují stabilitu. Premiérka reagovala na projev ministra financí Jeremyho Hunta, který informoval o zrušení takřka všech plánovaných daňových škrtů, které kabinet ohlásil před třemi týdny.
Průzkum: 40 % českých investorů tvoří ženy. K investování přistupují rozváženěji
06.10.2022 Popularita investování v České republice stoupá a na chuť mu navzdory zažitým stereotypům přichází i čím dál více žen. Stejně jako muži začínají investovat nejčastěji do věku 35 let. Do investičního běhu ale vstupují s větší rozvahou a opatrností. Polovina z nich začíná investovat již v době, kdy jejich úspory nepřesahují hranici 25 000 korun. Častěji než muži také investují pravidelně každý měsíc.
Průzkum: Polovina Čechů investuje, roste mezi nimi obliba investičních aplikací
18.08.2022 Počet Čechů, kteří investují, každým rokem průběžně stoupá. Investiční produkty nyní využívá polovina dospělých. Ačkoliv největší oblibě se dlouhodobě těší investování skrze produkty banky, na výsluní se postupně dostávají i nové technologie. Jak ukázal průzkum pro ČSOB Asset Management, investiční aplikace dnes používá každý šestý investor. Investoři si také přejí mít své finance vždy pod kontrolou. V ČSOB jim to umožňuje Investiční portál, díky kterému mohou své portfolio spravovat online a odkudkoliv.
Finanční gramotnost Čechů se podle ČBA mírně zlepšila
16.08.2022 Finanční gramotnost Čechů se mírně zlepšila, když index finanční gramotnosti, který každoročně měří Česká bankovní asociace (ČBA), stoupl na 56 bodů z loňských 55 bodů. Stále platí že, čím vyšší vzdělání, tím lepší povědomí o financích. I letos pro respondenty bylo nejtěžší otázkou určit, který z navrhovaných úvěrů je z hlediska úrokové sazby výhodnější. O výsledcích průzkumu ohledně finanční gramotnosti dnes informovali představitelé ČBA na tiskové konferenci. Průzkum ČBA a agentury Ipsos se uskutečnil během srpna mezi 1063 respondenty ve věku 18 až 79 let.
Mladí investují zodpovědně. Udržitelným společnostem věří 63 % z nich
27.06.2022 Investování do společností bojujících s klimatickou změnou se těší oblibě hlavně mezi mladými lidmi do 26 let. Vedle zajímavého zhodnocení je volí zejména z osobního přesvědčení. Třetina Čechů však na poli zodpovědného investování stále tápe a není si jistá, jakou roli mohou tyto investice hrát v jejich portfoliu. Jak ukázal průzkum pro ČSOB Asset Management, mladí začínají s investováním i při menším objemu svých úspor, nejvíce si oblíbili alternativní investice.
Škoda Group, většinově vlastněná PPF, prodala Škodě Auto práva ke značce
23.06.2022 Strojírenské firmy Škoda Group, jejímž většinovým vlastníkem je PPF, prodaly automobilce Škoda Auto ze skupiny Volkswagen práva ke značce Škoda. Dohodly se tak na ukončení sporů o užívání značky s okřídleným šípem. Škoda Group může název Škoda i znak okřídleného šípu používat do roku 2029. PPF to dnes oznámila ČTK, cenu neuvedla. Informaci potvrdila také Škoda Auto.
Index investiční gramotnosti o jeden bod nahoru: Lépe než na podzim si vedou hlavně mladší
26.05.2022 Češi se v investicích vyznají lépe, než si sami myslí, a proto se tohoto světa nemusí bát. Investiční gramotnost o jeden bod stoupla, ale naše sebevědomí naopak mírně kleslo. Čtyři z deseti Čechů se vidí jako nezkušení investoři, další tři z deseti jako zcela nezkušení. Připravenější na svět investic se cítí mladší ročníky a muži. Ženy si nevěří vůbec – 40 % z nich o sobě dokonce řeklo, že jsou v tomto oboru zcela nezkušené.
Průzkum: Inflace ovlivňuje 9 z 10 Čechů, chránit svoje finance plánují dvě třetiny lidí
23.05.2022 Téměř 90 % Čechů už zaznamenalo dopady rostoucí inflace, která v dubnu vystoupala na meziroční hodnotu 14,2 %. Nejvíce si lidé všímají růstu cen běžného zboží a ztráty hodnoty svých úspor. Vyplývá to z průzkumu společnosti ČSOB Asset Management. Dvě třetiny dotázaných proto plánují využít investice a další produkty, aby své finance před inflací ochránili.
Čtyři pětiny Čechů cítí dopady inflace na vlastní úspory, více než 35 % z nich už aktivně hledá způsoby, jak je ochránit
10.05.2022 Navzdory současné vysoké inflaci nechává přes 90 % Čechů své finance ležet na běžném účtu. Takové zjištění přinesl březnový průzkum společnosti Broker Consulting mezi 1050 respondenty z celé republiky. Dále ukázal, že polovina z nich využívá také spořicí účet, dvě pětiny pak spoléhají na penzijní spoření. Na stavební spoření si peníze ukládá více než čtvrtina Čechů, podílové fondy či státní dluhopisy využívá pětina z nich.
Češi spoří, ale skoro polovina přiznává slabší finanční gramotnost
09.02.2022 Každý druhý Čech si v posledním roce pravidelně odkládal finance stranou. Nejčastěji šetří mladí (25–34 let) a starší (45–64 let). Naopak sebejistota ve finanční gramotnosti Čechů je v mezinárodním srovnání horší. Přes 40 % občanů si není jisto, že se vyzná v nabídce finančních služeb a produktů na trhu. Přes 42 % spoluobčanů se zároveň muselo za svůj život potýkat s tíživou finanční situací. Vyplývá to z online průzkumu společnosti IPSOS MORI, který si nechala zpracovat britská skupina International Personal Finance (IPF), jež v České republice působí pod značkou Provident Financial.
Polovina Čechů, zhruba 4,5 milionu lidí, nemá dostatečné úspory. Během rekordní inflace letošního roku mohou velmi trpět, hrozí růst kriminality
16.01.2022 Celá polovina Čechů nemá dostatečné finanční úspory. Pokud by totiž přišli o svůj hlavní zdroj příjmu, vystačili by s úsporami pouze tři měsíce a méně. Což je nedostačující.
Češi chtějí zpět do první ekonomické ligy! Spoléhají na firmy a efektivní stát
12.01.2022 Devět z deseti Čechů chce, abychom patřili mezi světovou průmyslovou a technologickou špičku, vyplynulo z průzkumu realizovaného agenturou Ipsos. Podle Iniciativy Druhé transformace ekonomiky, zástupců byznysového, akademického i neziskového sektoru, je v Česku nutné urychleně nastartovat druhou ekonomickou transformaci, která naváže na tu, jež začala po roce 1989. Až 60 % respondentů uvedlo, že hlavním „motorem“ procesu by měl být stát. Přes 92 % Čechů by si zároveň přálo, aby naše země patřila mezi celosvětově nejrozvinutější, podobně jako tomu bylo za první republiky.
Zdražování vody v ČR příští rok nabere na tempu, nejen v Praze, některá města zvažují zastropování její ceny. Důraz na šetření vodou lze čekat spíše od žen než od mužů
13.12.2021 Příští rok si lidé v Česku výrazněji připlatí kromě elektřiny či plynu také za vodu. Její cenový růst se bude pohybovat v pásmu od pěti do deseti procent. Třeba Pražanům vzrostou ceny vodného a stočného o šest procent, jak dnes schválil radní metropole. Důvodem je obecná inflace, která prodražuje položky, bez nichž se vodohospodáři prostě neobejdou.
Zdražování vody v ČR příští rok nabere na tempu, některá města zvažují zastropování její ceny. Důraz na šetření vodou lze čekat spíše od žen než od mužů
23.11.2021 Příští rok si lidé v Česku výrazněji připlatí kromě elektřiny či plynu také za vodu. Její cenový růst se bude pohybovat v pásmu od pěti do deseti procent. Třeba Pražské vodovody a kanalizace odhadují zdražení vodného a stočného v metropoli o šest procent. Důvodem je obecná inflace, která prodražuje položky, bez nichž se vodohospodáři prostě neobejdou.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
27.10.2021 1) Většina české populace si není příliš jistá svými znalostmi na poli investic. Nejvyšší hodnotu Indexu investiční gramotnosti se chlubí lidé na území Prahy, naopak nejhůře dopadli respondenti ve Středočeském kraji. Velkou sebedůvěru v oboru financí mají mladší respondenti (18–26 let), jejich znalosti jsou však paradoxně nejnižší. Ukazuje to průzkum investiční platformy Portu vypracovaný s agenturou IPSOS, který realizovala u příležitosti světového dne spoření připadajícího na 31.10.
Index investiční gramotnosti: Tři čtvrtiny Čechů si nevěří v investicích. Nejvíce znalostí má starší část populace
27.10.2021 Většina české populace si není příliš jistá svými znalostmi na poli investic. Nejvyšší hodnotu Indexu investiční gramotnosti se chlubí lidé na území Prahy, naopak nejhůře dopadli respondenti ve Středočeském kraji. Velkou sebedůvěru v oboru financí mají mladší respondenti (18–26 let), jejich znalosti jsou však paradoxně nejnižší. Ukazuje to průzkum investiční platformy Portu vypracovaný s agenturou IPSOS, který realizovala u příležitosti světového dne spoření připadajícího na 31.10.
ČNB: Počet směnárníků proti loňsku klesl o šest procent
01.08.2021 Směnárenskou činnost v červenci v ČR provozovalo 866 směnárníků v 1348 směnárnách, což je o téměř šest procent méně než ve stejném období loni. Tehdy 915 směnárníků provozovalo 1399 směnáren, vyplývá z dat České národní banky. Příčinou nižšího počtu je podle expertů nejspíše pandemie koronaviru, část lidí však také začala využívat on-line směnárny a bezhotovostní platby.
Udržitelným investicím nejvíce věří mladí. Do ekologických společností investuje 8 % lidí do 26 let
29.07.2021 Finanční návratnost úsporných opatření je pro 20 % Čechů důležitější než před začátkem koronavirové krize. Vyplývá to z průzkumu společnosti Generali Investments CEE prostřednictvím aplikace Instant Research agentury Ipsos.[1]
Francouzská vakcinační strategie: Kde udělali Francouzi chybu?
07.01.2021 Francie zvládla od 27. prosince 2020, kdy byla zahájena vakcinace a s ní spojená kampaň, naočkovat pouze 516 osob. Na celosvětovém žebříčku agentury Bloomberg, který sleduje vakcinaci proti COVIDu, je tak na posledním místě.
Krize je tady, myslí si téměř každý druhý Čech
31.12.2020 Zhruba každý druhý Čech (47,7 %) souhlasí s tvrzením, že ekonomická krize je v plném proudu a přinese s sebou prudké zvýšení nezaměstnanosti. Necelých 30 procent obyvatel Česka ale situaci tak dramaticky nevnímá. Podle nich není sice růžová, ale o krizi není třeba mluvit. Vyplývá to z průzkumu Broker Consulting realizovaného přes Instant Research od Ipsosu.
V USA se na nebe vrátil po 20 měsících zákazu Boeing 737 MAX
30.12.2020 Letadlo Boeing 737 MAX aerolinek American Airlines dnes z Miami do New Yorku přepravilo zhruba stovku cestujících. Informovala o tom agentura AP. Šlo o první komerční let uvedeného modelu ve Spojených státech po 20 měsících, kdy byly tyto stroje mimo provoz kvůli dvěma velkým haváriím.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
11.11.2020 1) Obchodování na akciových trzích v Asii a Tichomoří dnes skončilo nejednotně. Na burze v Hongkongu se propadly v reakci na hrozbu přísnější regulace cenné papíry velkých technologických společností.
Lidí s covidem dál rekordně přibývá, Babiš nevyloučil lockdown
09.10.2020 Rekordní nárůsty nakažených koronavirem v Česku pokračovaly také ve čtvrtek a premiér Andrej Babiš (ANO) varoval před dalším zpřísněním opatření proti šíření nákazy. Může podle něj dojít i na takzvaný lockdown, tedy uzavření země jako na jaře v počátcích epidemie. Právě dnes přitom začala platit tvrdší omezení, která způsobují ztráty třeba restauracím, fitness centrům nebo zoologickým zahradám, a další zpřísnění je naplánováno od pondělka. Premiér uvedl, že se připravuje pomoc podnikatelům a vyzval k dodržování pravidel. Podle opozice Babiš svádí vinu za své letní selhání na občany.
Koronavirus srazil počet svateb na více než stoleté minimum. O zářijové termíny se vede tuhý boj, přeživší svatební salony letos a příští rok kvůli návalu mohou zdražit
12.06.2020 Obyvatelé Česka uzavřeli v průběhu prvního čtvrtletí letošního roku 3,5 tisíce sňatků, což bylo o téměř 600 méně než o rok dříve, plyne z dnešní zprávy ČSÚ. K nižšímu počtu sňatků přispěl zejména měsíc březen, v jehož průběhu byla možnost uzavření manželství omezena epidemiologickými opatřeními.
Čtyři z deseti Čechů finančně krvácí už teď, nemají rezervu, a to přitom hrozí ještě druhá vlna pandemie. Kvůli dovolené se zbytečně zadlužují u lichváře
12.06.2020 Hned dvě pětiny Čechů nemají finanční rezervu pro nečekané situace podobné pandemii koronaviru. Jde především o lidi s nižším vzděláním a nižšími příjmy, často také o rodiče na rodičovské dovolené a nezaměstnané. Dvě třetiny lidí, kteří rezervu nemají, to ale do budoucna zvažují. Vyplývá to z průzkumu agentury Ipsos. Polovina Čechů uvedla, že si finanční rezervu vytváří dlouhodobě. Týká se to hlavně lidí starších 66 let, dále lidí s vyšším vzděláním a vyššími příjmy. Více než desetina Čechů (11 procent) si rezervu začala dělat kvůli obavám spojeným s koronavirem.
Tlak na energetické úspory urychlí investice do technologií pro domácnosti
30.04.2020 Chytré žaluzie, inteligentní větrání, topení a spotřebiče, a to vše ovládáno z jedné aplikace v mobilu je nejen hračka pro dospělé, ale jak ukázal průzkum i nástroj pro dosažení úspor v rodinných domech a postupně i v celém rezidenčním sektoru. Aktuální krize tlak na úsporu dále zvýší. Pro mírně nadpoloviční většinu obyvatel Česka je sice investice do chytré domácnosti dnes finančně nedostupná, avšak 44 % domácností naopak takovou investici zvažuje. Hlavní motivací úspory energie. Vyplývá to z rozsáhlého průzkumu veřejného mínění, který v únoru realizovala v rámci své působnosti v oblasti digitální transformace společnost ABB spolu s výzkumnou agenturou Ipsos. Průzkum má návaznost na lednové zpřísnění požadavků na energetickou náročnost budov (evropská směrnice EPBD II). Tyto požadavky řeší inteligentní elektroinstalace chytré domácnosti.
Průzkum: Polovina Čechů míní, že do dvou let přijde krize
26.12.2019 Zhruba polovina Čechů (49 procent) se domnívá, že do roka či dvou přijde ekonomická krize. Skoro 15 procent sází na to, že recese se projeví už v nadcházejícím roce. Vyplývá to z průzkumu agentury Ipsos pro Broker Consulting. Třetina lidí věří prognózám ekonomů na toto téma.
Související klíčová slova:
FOREX | Partneři | FXstreet | Bitcoin | Price Action | Finance | Peníze | Bank of Canada | Akciový index | Moody's | Inflace | EUR/USD | GBP/USD | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Británie | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | HDP | Pin Bar | Austrálie | Německo | Francie | Polsko | Španělsko | Apple | Kypr | Analytik | New York | Ropa Brent | ETF | Podílové fondy | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Export | Nikkei | Ekonomové | Maloobchodní tržby | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Swiss Life | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Aktiva | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Asset management | Bank of England | Bloomberg | Bod | Bonita | Breakout | Broker | Béžová kniha | CEO | CFD | CME | Centrální banka | Centrální banky | Konsolidace | DAX | Denní obchodování | Nesoulad | Diverzifikace | Diverzifikace portfolia | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská komise (EK) | Exekuce | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Forex trader | Futures | Index finanční | Index spotřebitelských cen | Indikátory | Investice | Investiční horizont | Investor | Investování | Kapitálový trh | Komodity | Korekce | Kurz | Long | Long pozice | MIFID | MMF | Finanční instituce | Měny | Nabídka | Nástroj | Obchodní systém | Platforma | Poplatek | Portfolio | Pozice | Reserve Bank of Australia | Rezistence | Riziko | Rizikové měny | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Short | Směnný kurz | Swiss | Trader | Trading | Trend | Ukazatel | Uptrend | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | Wall Street | ČNB | Úrokové sazby | Analytici | Obchodní platforma | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Dluhopisy | GBP | ČEZ | Obchodování | Obchodování s cennými papíry | Evropa | Investiční příležitosti | Ekonomika Spojených států | Komerční banka | XTB | Saxo Bank | Indexy | OSN | Investoři | Fond | Trh s nemovitostmi | EU | Zasedání Fedu | Ekonom | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Zisk | Berkshire Hathaway | Breakout strategie | Sázka | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Stres | Optimismus | Výsledky | Strach | Investiční příležitost | Bohatství | ČSOB | Partners | Investiční produkty | Obchodovat | Ondřej Hartman | Regulace | Portfolio manažer | Financování | Investiční společnosti | Investovat | Index cen | Výrobní ceny | Index CPI | Eurostat | Český statistický úřad | Conseq | Portugalsko | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Time-Frame | Wall Street Journal | ADP report | Penzijní fondy | Obchodníci | Obchodní účet | Vzdělávání | Praxe | USDJPY | Aktivum | Index | Investiční strategie | Jiné zajištění | Likvidní | Podpora | Akcie VIG | Alternativní investice | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Banka | Směnárna | Běžný účet | Bollinger Bands | Brent | Broker Consulting | Cena | Česká ekonomika | Česká spořitelna | Dolar | Ekonomická krize | Ekonomický kalendář | ETF fondy | Etoro | Finanční plán | Finanční prostředky | Fondy | FXstreet.cz | GfK | Graf | Guvernér ČNB | Hospodářské noviny | Hrubý domácí produkt | Ichimoku | Index PMI | Index S&P 500 | Instrumenty | Investice do akcií | Investice do fondů | Investice do nemovitostí | Investice do podílových fondů | Investiční | Investiční doporučení | Investiční nástroje | Investiční portfolio | Investiční účet | Investiční záměr | Investing | Investování do akcií | Investování do nemovitostí | Investování do podílových fondů | ISM | Jádrová inflace | Jiří Rusnok | Kurzy | Libra | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Management | Markets | Míra inflace | Nákup akcií | Nemovitosti | Nikkei 225 | Obchodníci s cennými papíry | Osobní finance | Penzijní společnosti | Portfolia | Pravidelné investování | Pro investory | Prognóza | Recenze | Reuters | Ropy | Růst HDP | Směnárny | Smíšené fondy | Spořící účet | Spořící účty | Státní dluhopisy | Termínované vklady | Trh | Tržní hodnota | Volkswagen | Webináře | Zhodnocení peněz | Zkušenost | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Předpověď | Zisky | Mojmír Hampl | Benzín | Andrej Babiš | BIC | CEE | P.A. | Prospekt | ROCE | Sell | Itálie | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | Úvěr | Komise | Volby | S/R zóny | Know-how | Vzdělání | 1 milion | Burze | Currency | Currency conversion | Investment | Unicredit | Sky News | The New York Times | CNN | Microsoft | MSCI | UniCredit Bank | Generali Investments CEE | Česká bankovní asociace | Home Credit | Investing.com | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Moody's Analytics | Agentura AP | The Guardian | Reporty | Spoofing | Zvyšování sazeb | Obchodní nastavení | Ceny nemovitostí | Dění na finančních trzích | Uložení peněz | Pokles úrokových sazeb | Finanční gramotnost | Úspěch | Podnikání | Ekonomický výzkum | Ministr financí | Měnové riziko | Finanční aktiva | Globální trhy | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Energie | Severomořská ropa | Investiční zpravodajství | Podnikatelé | Jak zhodnotit své peníze | KBC | Znalost | Příprava | Přehled | Jádrový index | Moneta Money Bank | Agentura Reuters | Bankovnictví | City | Firmy | Aktuální vývoj | Investice do technologií | České firmy | Inflační tlaky | Japonský index Nikkei | Forexové trhy | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Propad | Kryptoměny | Severomořská ropa Brent | Index Nikkei | Citi | S&P | Guvernér | CzechInvest | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Nejistota | Erste | VIG | Tempo růstu | Daně z příjmů | Zajištění | Finanční poradce | Finanční poradci | Investiční poradci | Výrobní index PMI | Digitální měny | Ethereum | Kryptoměna | Výhled | Bankéř | Britská vláda | Konsensus | Mzdy | Úspěšné obchodování | Dnešní zprávy | Ekonomická situace | Průzkum | Nadměrné obchodování | Krize | Investiční stratég | Světové trhy | Výnosy | Česká vláda | Očekávání analytiků | Ekonomické údaje | Obchodování na akciových trzích | Příjmy | Čistý příjem | Spotřebitelské výdaje | Podnikatelská aktivita | Údaje o inflaci | Alphabet | ČTK | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Hlavní ekonom | Očekávání | Evropský statistický úřad Eurostat | ČSOB Asset Management | Generali Investments | Skupina PPF | Swiss Life Select | Návratnost investic | Obchodování s kryptoměnami | Investování do kryptoměn | Diverzifikace investic | MiFID II | Investiční nástroj | Nemovitostní fondy | Dominik Stroukal | ČSOB Bohatství | Investice do kryptoměn | Conseq Investment Management | Kryptoměnové burzy | Složené úročení | Začít investovat | Podnikání na kapitálovém trhu | Spotové obchodování | Saxo | Erste Asset Management | FinTech | Asociace pro kapitálový trh ČR | Obchodní válka | Spoření na důchod | Podniky | Inflace v eurozóně | Portu | Investiční platforma | Geopolitické napětí | Ekonomické krize | Czech Fund | Propady na akciových trzích | Použití finanční páky | Mileniálové | Stavební spoření | Investiční chování | Cena plynu | Christopher Dembik | Růst úrokových sazeb | Daňové úlevy | Průzkum společnosti | Výkyvy na trzích | Zvýšení úrokové sazby | EK | Evropská komise | Michal Stupavský | Společnost Apple | Majetek | Výhodně investovat | Makroekonomické strategie | Vysoký výnos | Investiční platforma Portu | Diverzifikace rizika | Klesající cena | Finanční produkty | Plánované obchody | Rozdílové smlouvy | Statistický úřad | Inflační očekávání | Splácení dluhu | Růst cen ropy | Nejznámější kryptoměny | Bondster | MSCI Emerging Markets | Pokles kurzu | Moje obchody | NVDA | Snížení sazeb | Čínský trh | Volný čas | Vývoj na trzích | Výkonný ředitel | Situace na trzích | Společnost MSCI | Čeští investoři | KB | Dění na trzích | PPF | Finanční situace | AKAT | Asociace pro kapitálový trh | Asociace pro kapitálový trh České republiky | Přístup k investování | Klesající úrokové sazby | ESG | Nízká nezaměstnanost | Čeští ekonomové | Stav ekonomiky | Nejlepší výsledky | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Investice do fondu | Michal Cibulka | Investujte zodpovědně | Digitalizace | Automobilky | Čistý zisk | Investment Management | AKAT ČR | Jana Brodani | Rozpočet | Deficit | Prezident Donald Trump | Central European Media Enterprises (CME) | Investiční skupina | Hodnocení ekonomiky | Trinity | Indigo | Objem | Bílý dům | MSFT | Obchod | Zájem o investice | Trh práce | Myšlenka | Analýza dat | Růst spotřebitelských cen | Snižování úroků | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | ČSÚ | Konkurenceschopnost | Předseda představenstva | Statistický úřad Eurostat | Vyšší riziko | Firma | BAT | Radomír Jáč | Výše úrokových sazeb | Růst cen | Maďarská centrální banka | Zůstatek | Studie | Vysoké riziko | Ekologie | Generální ředitel | PSA | Statistici | Největší pokles | Nálada spotřebitelů | Úrok | Miliardy | Důvěra v ekonomiku | Vyhlídky | Průzkumy | Politická krize | Legislativa | Domácí měny | Vicepremiér | Finanční rezervy | Růst české ekonomiky | Hlavní ekonomka | Ekonomka | Financovat | Průmysl | ADP | Radim Krejčí | Na burze | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Rostoucí náklady | Ceny potravin | Rozvoj | Stavebnictví | Zdražování | Problémy | Britové | Vládní výdaje | Finanční ztráty | Prognózy | Soukromý sektor | Konzervativci | Půjčka | Výhled do budoucna | Plyn | Nálada | Prohlášení | Události roku | Škoda Auto | Míra | Investiční skupina PPF | Úroky | Obchodování s finančními instrumenty | Měnové politiky | Hypotéky | Důchod | Martin Řezáč | Předseda | Investujte | Modelový příklad | Americké centrální banky | Rozhodnutí ČNB | Vánoce | Kupní síla | Automobil | Výkonná ředitelka | Ředitelka | AAPL | Andrew Bailey | Tempo růstu americké ekonomiky | Bydlení | Martin Novák | Analytik Broker Consulting | Broker Consulting Martin Novák | Důvěra v ekonomy | Přijde krize | EY | Ztráta | Úbytek | NERV | Počet investorů | Stratég | Přelom roku | Miliardy korun | Předsevzetí | Demokratické strany | Michal Skořepa | Průmyslové podniky | Investiční platformy | Hospodaření | Američané | Návratnost | Míra inflace v eurozóně | O2 | Federální úřad pro letectví | Americký Federální úřad pro letectví | FAA | Miliardy eur | Čínský HDP | RBA | Budoucnost | Experti | Zemědělství | Předběžné výsledky | Horší časy | Poradenství | Podnik | Proinflační | Veřejné finance | Analytička | Ukazatele | SAP | Kryptoměny bitcoin | Meziroční růst spotřebitelských cen | Nájmy | Ceny energií | Předsudky | List The Guardian | Komunikace | Francouzská vláda | Trump | Prezident | Koronavirus | Výsledky průzkumu | Google | 100 miliard dolarů | Trhy | Virus | Pokles | Situace | Zdražovat | Finanční vzdělávání | Pravidelné investice | Konkrétní cíle | Důchody | Odhad letošního růstu | Finanční ředitel | Meziroční růst | Zdravotní pojištění | Růst inflace | Pandemie koronaviru | Pandemie | IHNED | Konzultant | Certifikace | Vysoká inflace | Boeing | Volné peníze | Zlepšení | Dovednosti | Dovoz z Číny | Úsilí | Obchody | Výdaje | Daň z příjmu | Americká společnost | NFP | Rozhodování | Americké ekonomiky | Spořicí produkty | Medvědi | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | Lednová inflace | Inflace v lednu | Růst sazeb | KBC Asset Management | COVID-19 | Nemovitý majetek | Investiční portfolia | Noviny | Ekonomické recese | Sestupný trend | Vývoj | Analytická společnost | Mzda | Vzestup inflace | Vládní opatření | Opatření proti šíření nemoci | Výkyvy | Aktuální Price Action | Inflace v únoru | Sazby hypoték | Restrikce | Poradci | Aerolinky | Mince | Profitovat | Opatření vlády | Solidarita | Nákupy akcií | Letectví | Kabinet | Moore Czech Republic | Generální ředitel ČEZ | Vyšší úrok | Šíření viru | Burzy cenných papírů | New York Times | NBER | Marist | NPR/PBS | Viceprezident | Spotřebitelé | Hyundai | Automobilka | Automobilka Hyundai | Historie | Počet nakažených | Žádosti o podporu | Šíření nemoci | Mluvčí ČNB | Vládní podpory | Bilion dolarů | Německý ministr financí | Ošetřovné | NPR | OSVČ | Škoda | Republikáni | Demokraté | Domácnosti | Asociace | Lidovci | Hotovost | Spoření | Další růst | Růst | American Airlines | Koronavirové krize | Poslanci | Signál | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Tisková konference | Biliony | Potenciál | Bankovní asociace | ČBA | Česká bankovní asociace (ČBA) | Allianz | Dění ve světě | Živobytí | Šíření nákazy | Izrael | Air Bank | Ekonomiky | Akciový index S&P 500 | Italové | Slovensko | Solidní růst | Války | Poradce | Organizace | Dluhopisové emise | Deficit veřejných financí | Letecká společnost | Umělá inteligence | Práce | Zelené energie | Údaje | Spotřebitelské úvěry | CBS | Nemovitosti v ČR | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Státní příspěvek | Nejvyšší soud | Více peněz | Majitel | Úspory | Statistiky | Správy peněz | Nejvyšší deficit | Investiční manažer | Zhodnocování peněz | Současný propad | Průměrný výnos | ODS | Premiér Andrej Babiš | Debata | Ředitel Raiffeisen | Evropské indexy | Institut GfK | Joe Biden | SAS | Cestování | Americký HDP | 737 MAX | Tempo růstu spotřebitelských cen | Americká centrální banka (Fed) | Energetické úspory | Finanční polštář | Zaměstnanci | Soudní dvůr EU | Soudní dvůr | Soud | Dovoz | Spořit na důchod | Richard Siuda | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Akcie a dluhopisy | Nedoplatky | Dluhy | Oživení české ekonomiky | Auta | Vývoj ekonomiky | Prodej elektromobilů | Vakcína | Dění na trhu | Manažerka projektu | Manažerka | CL | Státní podpora | Zhodnotit své peníze | Předseda dozorčí rady | Podnikatelské aktivity | PMI v eurozóně | Umělé inteligence | Spoluzakladatel | Investment management | Důvěra v tuzemskou ekonomiku | Ztráty zaměstnání | JDE | Nezkušení investoři | Unie | ČR | Andrej Babiš (ANO) | Jiří Kovařík | Exprezident | Bývalý prezident | Chování trhu | Počet nových žádostí o podporu | Zpomalení inflace | Index Nikkei 225 | Sanofi | Výplata | Covid | Druhá vlna pandemie | Investiční aplikace | Index průmyslové výroby | Druhá vlna | Průzkum Reuters | Příjmy a výdaje | Google Pay | MAM | Generace Z | Mladé generace | Zbohatnutí | Zdroj příjmů | Zájem o investování | Úspěchy | Ocenění | Americká společnost Apple | Šance | Ceny | Praha | Společnost XTB | Životní úroveň | Zastavení růstu | Důvěra | Spotřebitelské ceny v Česku | Správci fondů | Turistický ruch | Časový horizont | Zajištění na stáří | Výrobní index | Průměrné mzdy | Typ obchodování | Kuba | Zdanění | Nvidia | Sazba hypoték | Průměrná sazba hypoték | Snížení emisí | Přímé investice | Ropa dnes | Spotřebitelská důvěra v Německu | Důvěra v Německu | Evropský statistický úřad | Politici | Diverzifikovat | Biden | Odklon od fosilních paliv | Pracovní místa | Míra nezaměstnanosti v Japonsku | Česká republika | Lockdown | Nárůsty nakažených koronavirem | Měnový fond | Realistické cíle | Akademie věd | Ceny v Česku | Udržitelné investice | Nařízení | Moneta | Kryptoměnová směnárna | Výsledky amerických voleb | Miroslav Zborovský | Ombudsman klientů | Vítězství Donalda Trumpa | AAPL.US | Životní prostředí | Vakcinace | Lego | Očkování | Zadlužování | Peníze navíc | Plný úvazek | Voda | Boeing 737 Max | P2P | Peer-to-peer | Počasí | Online prostředí | Vakcinační strategie | Znehodnocení úspor | MJ | Streamovací služby | Tržní ceny | ADP report zaměstnanosti | Rozvolnění | Daňové zvýhodnění | Finanční výkonnost | MSFT.US | Microsoft (MSFT.US) | Prezident Joe Biden | CETIN | Makroekonomický vývoj | Air | Finanční zdraví | Silný růst | Apple (AAPL.US) | Týdenní shrnutí | Poptávka po nemovitostech | Investovat do nemovitostí | Umění | Data o inflaci | Používání kryptoměn | Ochrana proti inflaci | Cigarety | Očekávané zhodnocení | Strach z inflace | Rostoucí ceny | Finanční produkt | Vyšší zhodnocení | Investování do cenných papírů | Riziko ztráty | Obavy z inflace | Oslabení | Hodnota kryptoměn | Finanční gramotnost Čechů | Spotřeba domácností | Plány | Cíle | Příležitosti | Úroveň supportu | Úroveň rezistence | Prodej | Cyklus zvyšování sazeb | Pozitivní vliv | Podcast | Technologie | Obchodní aplikace | Zkušení obchodníci | Sazby daně | Koncentrace | Výroční zprávy | AI | Inflace cen | Odvětví | Divize | Boom | Riziko kryptoměn | Instant Research | Bilion | Znalosti trhu | Počet směnárníků | Denisa Všetíčková | ČNB Denisa Všetíčková | Dynamic Currency Conversion | DCC | DCC (Dynamic Currency Conversion) | Výhodný směnný kurz | Přemýšlení | Chování | Životní cíle | Vnímání | Úvěry na bydlení | Analytik Portu | Prostor pro růst | Bonusy | Pořízení vlastního bydlení | Školení | Mediální společnost | Společnosti | Guardian | Opatření | Ideální čas | Martin Vohánka | Finanční možnosti | Nájemní bydlení | ANO | Energetika | Platforma Bondster | Extrémní počasí | Strojírenské firmy | UK100 | Podcasty | Sociální demokraté | Úročení | Energetická krize | Jak diverzifikovat | Inflace v září | Škodovka | Strategie Ondřeje Hartmana | Breakout strategie Ondřeje Hartmana | Úspěšnost strategie | Minulá výkonnost | Češi | Energetické krize | Zdražování energií | Vysoké ceny | Zdravotnictví | Rumunsko | Pozornost | Index investiční gramotnosti | Mladí investoři | Christian Lindner | Návrh rozpočtu | Klima | Společnost | Obchodní ředitel | Další růst sazeb | Dopady inflace | Guvernér BoE | BoE Andrew Bailey | Fixace úrokové sazby | Celoroční výhled | TIM | Zdražování vody | Zdražování vody v ČR | Změny klimatu | 3М | Investiční produkt | Daňové zatížení | Postavení na trhu | Tržní vývoj | Úvěr na bydlení | Rostoucí inflace | Liz Trussová | Základní sazba | Covidové krize | Infografika | Získané peníze | Prezident Hospodářské komory | Radek Špicar | Martin Wichterle | Tomáš Salomon | Organizace spojených národů | Průměrná míra inflace | Rady expertů | Real Estate | Reality | Válka na Ukrajině | Instituce | Objem prostředků | Provident Financial | Provident | Škoda Transportation | NVDA.US | Nvidia (NVDA.US) | Motivace | Společnost Google | Raiffeisen | Pokles inflace | Zvyšování cen | Skupiny PPF | Vysoké ceny energií | Růst cen energií | Aktuální inflace | Ben Laidler | Správa | Online platformy | Skvělá investice | Vlastnictví | Rizikovost | Rekordní inflace | Tereza Hrtúsová | CzechToll | Central European Media Enterprises | Rostoucí ceny energií | Martin Vašek | Christopher Waller | Fintechová společnost | Škoda Group | Práva ke značce | ZEN | Pochybení | Ředitel ČEZ | Snížení inflace | Životní náklady | Znehodnocení | Investorky | Marketingová komunikace | Zvýšení úroků | Stav hospodářství | Centrum | Rodinné rozpočty | Fotovoltaické elektrárny | Prime | Financování úvěrů | Demokratka | Kamala Harrisová | Zpráva o inflaci | Udržitelnost | Současná situace | Peníze uložené | Investice v mobilu | Mobilní aplikace | David Moravec | Zastropování cen | Premiérka Liz Trussová | Béžová kniha Fedu | Fenomén | Ekonom společnosti | Daňové škrty | Český statistický úřad (ČSÚ) | Jeremy Hunt | Investiční alkohol | Marek Pokorný | Lukáš Raška | COP27 | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Války na Ukrajině | Vysoké inflace | Bali | CZ | Ministr financí Jeremy Hunt | Dunning-Krugerův efekt | Aktuální stav trhů | Stav trhů | Vstupní S/R zóny | Line | Diverzifikované portfolio | Index cen výrobců | Další růst úrokových sazeb | Začínající investoři | Nejdůležitější události | Skandály | ChatGPT | OpenAI | Býčí sentiment | Náklady spojené s bydlením | OCI | Podvodné telefonáty | Cenové minimum | Nové příležitosti | Bohaté zkušenosti | Dlouhodobé investiční strategie | Nákup nemovitosti | Ženy | Sport | Válka | Výzkumná agentura | Vyšší ceny | Překážky | JOLTS | Vysoké úroky | Vysoké úrokové sazby | Dlouhodobost | Bankovní účty | Závazek | Spokojenost | Splácení hypotéky | Nezávislost | On-line obchodování | Martin Luňáček | Investiční gramotnost | Investiční gramotnost Čechů | Rychlost | Pavel Klema | CEO platformy Bondster | P2P/P2B | Obliba P2P/P2B investic | Poučení z krize | Fintech Čechy láká | Zakladatel | Ztráty peněz | Zakladatel a CEO | Nedostatek financí | Hypoteční banky | Marcela Hrdá | Vládní konsolidační balíček | Konsolidační balíček | Penzijní společnost | Spořit a investovat | Investiční apetit | Velké problémy | Potravinářství | Development | Pohledávky | Vlastní bydlení | Třetí pilíř | Úložka | Vice | Aktuální stav | Potvrzení trendu | Transparentní | Státní svátek | Lidstvo | Správa peněz | Nedostatek znalostí | Bankovní účet | Pojištění k důchodu | Úspory pro děti | Výdaje v důchodu | Plány na důchod | Důstojné stáří | Pokles životní úrovně | Michal Straka | Analytik agentury Ipsos | Petr Čížek | INVESTIKA | Spoření a investice | Spoření a investice na penzi | Investice na penzi | Ochránit úspory | Karel Šulc | Zdanění příjmů | Environmental, Social a Governance | Nižší ceny | Návrh rozpočtu na příští rok | Generativní umělé inteligence | Systémy umělé inteligence | InvestBay | Hodnoty investice | Futures na evropské indexy | Sebevědomí | Nejhorší výsledek | John Williams | Časovaná bomba | Cla na dovoz | Sledování vývoje | Partners Banka | Nákup nemovitostí | News | Plánování | Petr Zíma | Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí | ARTN | Životní pojištění | Pravidelnost | Bývalý premiér | Services | Zajištění majetku | Kontrola pojištění | Optimistický výhled | Dlouhodobý investiční produkt | DIP | Ústecký kraj | Vzdělávací aktivity | Podvody | Finanční nezávislosti | Michele Bullock | Dlouhodobá investice | ProCent | Osobní zkušenost | Rok 2024 | Možné riziko | Obchody pro EUR/USD | Plánované obchody pro EUR/USD | Dobrá zpráva | Japonský index | Sázka na jistotu | Úřad Eurostat | Peníze na důchod | Důchodové spořicí produkty | Fintechové společnosti | Platformy | Oblečení | Portfólia | Investments | Daniel Rajnoch | Platforma InvestBay | Lukáš Přikryl | Starší generace | Umělé inteligence (AI) | Prosperity | Informované zdroje | Další vzdělávání | Berkshire | Nákupy | Dopady vysoké inflace | Dlouhodobý horizont | Zotavení | Nakupovat | Jádrový index spotřebitelských cen | Hospodářské podmínky | Očekávaný výnos | Vzdělávací nástroje | Suroviny | Roční průměrná míra inflace | Americký hrubý domácí produkt | Americký hrubý domácí produkt (HDP) | Financial | Učitel | Rezervy | Finanční odměny | Výhody | Návyky | 256/2004 | Nedostatky | Nová generace | Celý svět | Vzdělávací kurz | Univerzální rada | Hobby | Komunikační služby | Služby | Odpovědnost | Bibby Financial | Ondřej Makeš | ManpowerGroup | Vymáhání pohledávek | Půl milionu | Investiční životní pojištění | Vítězství | Splacení dluhu | Varovný signál | Zdraví | Mladí Češi | Marek Ditz | Ředitel Partners Banky | Tomáš Odstrčil | Evropa v datech | Partners apky | Směrnice | Lada Kičmerová | Ombudsman | Léto | Kamila Fialová | Splácení dluhů | Lidé s vyššími příjmy | Půjčují si Češi peníze? | Sociologický ústav AV ČR | Sociologický ústav AV | Sociologický ústav | Lukáš Kulhavý | Body | Investování je rizikové | Harris | Kamala | Exponenciální růst | Japonský index Nikkei 225 | Harrisová | Albánská centrální banka | Dánové | Čech | Hlavní analytik | BITmarkets Academy | BITmarkets | Ali Daylami | Zavedení AI | Zavedení umělé inteligence | Zavedení umělé inteligence (AI) | Hana Součková | SAP ČR | SAP ČR Hana Součková | Ředitelka SAP ČR | Ředitelka SAP | Nejvyšší soud Evropské unie | Soud Evropské unie | Daň pro miliardáře | Robert Paľuš | Axil Academy | Axil | Odměny
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | ČTK | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | Cena | FOREX | Pivot
|
|