Čtvrtek 21. listopadu 2024 10:13
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
Dukascopy new
reklama
Fintokei StartTrader
reklama
CapXmaster srovnani

Používání kryptoměn

C:\fakepath\kryptomeny-01092024-1.jpg

Fundamentální analýza kryptoměn – regulační vývoj a jeho dopad na kryptoměny (8. díl)

01.09.2024 Článek se zabývá regulací kryptoměn ve světě. Popisuje, jak Evropská unie pracuje na jednotném regulačním rámci prostřednictvím MiFID II a MiCA, aby zajistila transparentnost a ochranu spotřebitelů. V USA je regulace roztříštěná mezi různé federální a státní agentury. V Asii jsou přístupy různé, s progresivními pravidly v Japonsku a Jižní Koreji, zatímco Čína kryptoměny striktně omezuje.
C:\fakepath\crypto-28082024-1.png

Fundamentální analýza kryptoměn – vliv komunity a vývojářů na hodnotu kryptoměn (7. díl)

28.08.2024 Článek vysvětluje, že aktivní a angažovaná komunita je klíčová pro úspěch kryptoměnového projektu. Přináší povědomí, přispívá k technickému vývoji, poskytuje financování a zlepšuje likviditu tokenů. Důležitá je také transparentnost a komunikace vývojářů, které zvyšují důvěru a podporují růst komunity.
C:\fakepath\krypto-04082024-1.png

Fundamentální analýza kryptoměn – technologické aspekty a jejich vliv na hodnotu kryptoměn (3. díl)

04.08.2024 Tento článek se zaměřuje na technologii blockchain a její klíčovou roli v kryptoměnách. Čtenáři jsou představeny základní principy blockchainu, jeho decentralizované ukládání dat a zabezpečení transakcí. Dále se diskutuje o významu blockchainu jako základního stavebního bloku pro většinu kryptoměn, který odstraňuje potřebu centrální autority a zvyšuje důvěryhodnost digitálních měn. Kromě toho jsou představeny konsensuální algoritmy Proof of Work a Proof of Stake a jejich vliv na energetickou účinnost a bezpečnost sítě.
C:\fakepath\Rusko-centralni banka.jpg

Ruská centrální banka doporučuje, aby se firmy sankcím vyhnuly pomocí kryptoměn

04.07.2024 Ruská centrální banka doporučila podnikům, aby prováděly zahraniční platby prostřednictvím kryptoměn či jiných digitálních aktiv, a vyhnuly se tak sankcím, které Západ uvalil na Rusko kvůli jeho vpádu na Ukrajinu. Informovala o tom ve středu agentura Reuters.
img

Venezuela chce využívat Tether (USDT), aby se vyhnula americkým sankcím

23.04.2024 Cílem této strategické změny je ochránit příjmy z prodeje ropy před zmrazením na zahraničních bankovních účtech. Naléhavost tohoto kroku se zvyšuje v době, kdy americké ministerstvo financí uvalilo na tuto zemi bohatou na ropu tvrdý tlak kvůli nesplněným požadavkům na volební reformy.
C:\fakepath\bitcoin3.jpg

Majitelem bitcoinu je podle odhadů po celém světě na 220 milionů lidí

01.01.2024 Vybrané údaje o kybernetické měně bitcoin k 15. výročí (3. ledna) vzniku internetové měny bitcoin anonymním vývojářem nebo skupinou vývojářů používajících pseudonym Satoši Nakamoto:
img

Přijme Argentina bitcoin jako zákonné platidlo?

21.11.2023 Zvolení Javiera Mileiho argentinským prezidentem vyvolalo v bitcoinové komunitě intenzivní debatu o možném přijetí BTC jako zákonného platidla. Samson Mow, generální ředitel společnosti Jan3 a klíčový hráč v oblasti přijetí Bitcoinu národními státy, nyní nabąídl zasvěcenou analýzu této záležitosti.
C:\fakepath\bitcoin2.jpg

Podle analýz kryptoměnu bitcoin využívá po celém světě kolem 210 milionů lidí

29.10.2023 Vybrané údaje o kybernetické měně bitcoin (před 15 lety, 31. října 2008, tehdy ještě anonymní vývojář Satoši Nakamoto zveřejnil článek "A Peer-to-Peer Electronic Cash System", ve kterém popsal technologii, na základě které vznikl později bitcoin):
img

Nenápadná rally bitcoinu

14.08.2023 Bitcoin po týdnech útlumu minulý týden zaznamenal nenápadnou rally. Cena největšího světového kryptoaktiva se v polovině týdne vyšplhala téměř na 29 700 amerických dolarů a poté se zklidnila. Nyní se obchoduje těsně pod hranicí 29 100 dolarů, což představuje týdenní nárůst o více než 1,25 % - první týdenní zisk od června.
img

Technická analýza páru ETH/USD na 28. července 2023

28.07.2023 Kuvajt vyhlásil úplný zákaz investic do kryptoměn. Připojil se tak k deseti dalším zemím na Blízkém východě a v severní Africe, které nepovolují investice do digitálních aktiv.
img

Technická analýza páru ETH/USD na 19. května 2023

19.05.2023 FATF (Financial Action Task Force) je mezivládní organizace zabývající se bojem proti mezinárodnímu praní špinavých peněz, a to i prostřednictvím kryptoměn. Má vlastní šedý seznam, na kterém jsou země a organizace vyžadující intenzivnější sledování. Mohou na něm být i země a instituce, které FATF považuje za příliš pasivní v boji proti praní špinavých peněz a financování terorismu (a za takové se považuje i používání kryptoměn). Do loňského října byl na seznamu i Pákistán.
img

Technická analýza páru BTC/USD na 17. května 2023

17.05.2023 Rada pro hospodářské a finanční záležitosti Evropské unie, složená z ministrů financí všech členských zemí, dala zelenou dlouho očekávanému nařízení o trzích s krypto aktivy (MiCA).
C:\fakepath\kryptomeny2.jpg

EU zavádí nejpřísnější regulaci trhu s kryptoměnami, zbytek světa zatím zaostává

16.05.2023 Výběr informací o kryptoměnách a jejich regulaci (státy Evropské unie dnes definitivně schválily pravidla regulace trhů s kryptoměnami, která zavádějí dosud nejpřísnější mezinárodní standard pro obchodování na trhu s virtuálními aktivy):
img

Jak suverénní vlády využívají kryptoměny, aby se vyhnuly sankcím?

21.04.2023 Podle rostoucího počtu důkazů, které shromáždila společnost Chainalysis, se kryptoměny používají k obcházení ekonomických sankcí. Nejedná se o novou záležitost, ale problém se stupňuje. Většina nelegálních finančních prostředků v posledních měsících proudila mezi Binance a největší íránskou kryptoburzou Nobitex. A většina transakcí údajně probíhala v nenápadné kryptoměně TRON, která uživatelům usnadňuje utajení identity.
img

Technická analýza páru ETH/USD na 22. března 2023

22.03.2023 Administrativa amerického prezidenta Joea Bidena zveřejnila ekonomickou zprávu, ve které se kriticky vyjádřila ke kryptoměnám. Podle ní nejsou účinnou alternativou k suverénním penězům typu americký dolar. Označila je také za "spekulativní investiční nástroje". Vyjadřuje obavy i z regulačních rizik a z možnosti nezákonného používání kryptoměn.
img

Technická analýza páru ETH/USD na 27. února 2023

27.02.2023 Americká ministryně financí Janet Yellenová na summitu zemí G20 uvedla, že její země nezvažuje zakázat kryptoměny. Volá však po regulačním rámci.
img

Stane se Bangkok dalším kryptocentrem v Asii?

07.02.2023 Podle nedávného výzkumu Recap, společnosti zabývající se kryptografickými daňovými software, by se z Bangkoku mohlo stát nové krypto centrum.
img

Technická analýza páru ETH/USD na 27. prosince 2022

27.12.2022 Brazilský prezident Jair Bolsonaro, který 31. prosince opustí úřad, podepsal zákon, jímž se v zemi legalizuje používání kryptoměn jako platebních prostředků.
img

Brazílie legalizuje kryptoměny jako způsob platby 

30.11.2022 Brazílie neoznačila bitcoiny za zákonné platidlo, ale schválila zákon legalizující kryptoměny jako platební prostředek v celé zemi, čímž dala regulační impuls přijetí krypto aktiv a rozšíření ekosystému.
C:\fakepath\Salvador_bitcoin.jpg

Salvador jako první země zavedl bitcoin jako oficiální národní měnu

06.09.2022 Středoamerický Salvador, který má skoro sedm milionů obyvatel a jehož území je velké přibližně jako Morava, zavedl před rokem 7. září jako první země světa kryptoměnu bitcoin jako oficiální národní měnu (vedle amerického dolaru). To kritizoval Mezinárodní měnový fond, podle kterého zavádění kryptoměn jako zákonných platidel představuje značné riziko a ohrožuje globální ekonomiku. V Salvadoru se kvůli zavedení bitcoinu jako zákonného platidla konaly loni demonstrace. Honduraská centrální banka odmítla za transakce s kryptoměnami ručit.
img

Tvůrce Etherea vysvětluje, jak mohou být platby kryptoměnami přijímány

26.08.2022 Tvůrce Etherea – Vitalik Buterin říká, že kryptoměny považuje za lepší formu plateb ve srovnání s běžnými alternativami.
img

Kryptoměny nabírají na obrátkách

01.08.2022 Trhy s kryptoměnami zaznamenaly minulý týden další silný růst, protože hlavní kryptoměny jako bitcoin a ether pokračovaly v tažení vzhůru.
C:\fakepath\bitcoin.jpg

Bitcoin je poprvé za více než měsíc nad hranicí 22.000 USD

18.07.2022 Cena nejznámější kryptoměny bitcoin se dnes v souladu s vývojem na akciových trzích zvyšuje, těží hlavně z ochoty investorů více riskovat. Poprvé od 8. června tak bitcoin vystoupil nad 22.000 dolarů (asi 531.200 Kč), pořád je ale výrazně pod svým loňským maximem. Posilují i další kryptoměny a vzhůru se vydaly také evropské akciové trhy.
C:\fakepath\bitcoin2.jpg

Nejrozšířenější digitální měna bitcoin zažívá vzestupy i pády

19.06.2022 - Bitcoin, jehož zkratka je BTC, je virtuální internetová měna. Jejím hlavním znakem je, že nemá žádnou centrální autoritu, která by řídila například množství peněz v oběhu. Bitcoin je navržen tak, aby nikdo, ani autor nebo jiní jednotlivci, skupiny či vlády, nemohl měnu ovlivňovat, ničit, padělat, zabavovat účty, kontrolovat peněžní toky nebo způsobovat inflaci.
img

Technická analýza páru BTC/USD na 10. června 2022

10.06.2022 Ruští zákonodárci připravují v posledních měsících opatření k plné institucionalizaci kryptoměn jako řádně zdaněných investičních aktiv a jako nástroje zahraničních obchodů v Rusku. Nyní chtějí dát zřetelně najevo, že chystaná změna regulace nebude obsahovat mezery pro přijetí digitálních finančních produktů coby způsobů platby.
img

Portugalsko připravuje změny v daňové legislativě v oblasti kryptoměn

17.05.2022 Portugalsko je již dlouho zemí, která je považována za útočiště kryptoměn. Hlavním důvodem je nedostatek zdanění související s kryptoměnami. Podle posledních zpráv už to ale takto pokračovat nebude – úřady se chystají změnit politiku. Fernando Medina, portugalský ministr financí, nedávno řekl, že země pracuje na struktuře, která umožňuje zdanění příjmů plynoucích z používání kryptoměn v souladu s principy "férovosti" a "efektivnosti". Poznamenal také, že nový návrh zákona bude zaměřen na odstranění mezer, které v současnosti existují ve zdanění sektoru kryptoměn.
img

Které země uznávají Bitcoin jako zákonné platidlo?

09.05.2022 Momentálně jsou na světě jen dvě země, kde je Bitcoin oficiálně zákonným platidlem. Obě země jsou chudé nebo relativně chudé a mají malý počet obyvatel. Z měnového hlediska mají společné to, že nemají svou národní fiat měnu.
C:\fakepath\trader-28042022-21-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

28.04.2022 1) Středoafrická republika povolila bitcoin jako zákonné platidlo. Loni to jako první země učinil Salvador. Středoafrická republika patří k nejchudším zemím světa, i když se na jejím území nacházejí ložiska diamantů, zlata a uranu. V roce 2019 tam měly podle serveru WorldData přístup k internetu jenom čtyři procenta z jejích pěti milionů obyvatel, přičemž internet je k používání kryptoměn nezbytný.
C:\\fakepath\\bitcoin3.jpg

Středoafrická republika přijala bitcoin jako zákonnou měnu

28.04.2022 Středoafrická republika povolila bitcoin jako zákonné platidlo. Loni to jako první země učinil Salvador. Středoafrická republika patří k nejchudším zemím světa, i když se na jejím území nacházejí ložiska diamantů, zlata a uranu. V roce 2019 tam měly podle serveru WorldData přístup k internetu jenom čtyři procenta z jejích pěti milionů obyvatel, přičemž internet je k používání kryptoměn nezbytný.
img

Středoafrická republika schválila zákon o regulaci kryptoměn

27.04.2022 Včera se po celém světě roznesla zpráva, že Středoafrická republika (CAR) se inspirovala Salvadorem a přijala BTC jako zákonné platidlo. Po pravdě novinky nejsou přesné.
img

V Miami se koná největší kryptoměnová konference na světě

08.04.2022 Desítky tisíc nadšenců do Bitcoinu jsou v Miami na konferenci Bitcoin 2022, která potrvá do této soboty. Na této konferenci o kryptoměnách, která je největší na světě, vystoupí na několika pódiích přes 300 řečníků. Většinu z těchto prezentací bude možné sledovat zdarma díky živému vysílání na YouTube.
C:\fakepath\Rusko-sankce.png

EU dosud schválila čtyři balíky sankcí proti Rusku, cílí na politiky či průmysl

13.03.2022 Výběr informací o zavádění sankcí Evropské unie (EU) proti Rusku od zahájení ruské invaze na Ukrajinu (EU v sobotu uvalí další sankce na Moskvu kvůli ruské agresi na Ukrajině):
C:\fakepath\trader-11032022-48-zm.png

EU představila čtvrtý balík sankcí proti Rusku, zakáže vývoz luxusního zboží

11.03.2022 Evropská unie v sobotu uvalí další sankce na Moskvu kvůli ruské agresi na Ukrajině. Členské státy Rusku pozastaví doložku nejvyšších výhod a omezí používání kryptoměn, aby jejich prostřednictvím ruský stát a elity neobcházely sankce. Zakážou také vývoz luxusního zboží do Ruska a dovoz výrobků ze železa a oceli, oznámila dnes předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová. Nová opatření představují čtvrtý balík sankcí proti Rusku kvůli jeho invazi na Ukrajinu, koordinovaný se Spojenými státy a dalšími spojenci ze skupiny G7.
img

Zbrzdí regulace rozvoj kryptoměn?

08.03.2022 Kryptoměnový trh pokračuje ve svém sestupném trendu od začátku roku 2022 a každý dosavadní pokus o odraz se nakonec setkal s výprodejem. Mezitím však bitcoin sklouzl "jen" o necelých 50 % ze svých maxim. Mnoho technologických společností přitom během této doby zaznamenalo poklesy až o 80 %. Cenová volatilita „krále kryptoměn“ proto zůstává stále omezená. Někteří investoři mohou předpokládat, že důvodem konsolidace ceny bitcoinu je skutečnost, že existuje mnoho „velkých hráčů“, ochotných nakupovat v zóně pod 40 000 USD, což zastavuje hlubší poklesy. To by potvrdila nedávno zaznamenaný vysoký nárůst transakcí přesahujících 1 milion USD. Zároveň se však kryptotrh obává restriktivního postoje regulátorů.
img

Bitcoin ukazuje sílu decentralizovaných peněz

07.03.2022 Vzhledem k tomu, že válka mezi Ruskem a Ukrajinou stále zuří, nelze podceňovat lidskou daň a náklady; tuto tragédii je třeba vyřešit co nejrychleji a nejmírumilovněji. Diskuse o finančních opatřeních a dalších podobných položkách, které jsou postaveny proti těmto nepředstavitelným nákladům, se může zdát triviální. Zdánlivě triviální, ale finanční titulky a kroky, které podniklo jak Rusko, tak státy podporující lid Ukrajiny, vyvolaly významnou konverzaci a debatu. Jádrem věci je mimo jiné následující otázka: jakou roli musí kryptoměny hrát v takovýchto časech?
img

Kryptoměny v době nepokojů vykazují obrovský potenciál

04.03.2022 V důsledku nedávných událostí kryptoměny posilují. Ruské činy agrese zničily jak jeho vlastní ekonomiku, tak Ukrajinu a obyvatelé obou zemí se snaží své finance zachránit pomocí krypto trhu.
C:\fakepath\bitcoin.jpg

Bitcoin od ruské invaze na Ukrajinu zpevnil zhruba o 13 procent

01.03.2022 Nejznámější kryptoměna bitcoin od začátku ruské invaze na Ukrajinu zpevnila asi o 13 procent. Přispívají k tomu Rusové i Ukrajinci, kteří své peníze vkládají do anonymních a decentralizovaných kryptoměn, uvedla dnes agentura Reuters. Denní objemy obchodů s bitcoiny nakupovanými za rubly od minulého čtvrtka vzrostly proti předchozímu dni o 259 procent na 1,3 miliardy rublů (přes 291 milionů Kč).
img

Technická analýza páru ETH/USD na 28. února 2022

28.02.2022 Člen hospodářského výboru Evropského parlamentu Stefan Berger uvedl, že vládní orgán zrušil hlasování o regulačním rámci pro kryptoměnové trhy (MiCA), které se mělo uskutečnit v pondělí. Berger uvedl, že parlament musí v diskusích se zúčastněnými stranami vyjasnit otázku "proof of work", aby zajistil řádný právní rámec, a dodal, že někteří si mohou návrh nesprávně vyložit jako zákaz kryptoměn.
img

Kryptoměnové firmy zakládají koalici na podporu integrity trhu

08.02.2022 Skupina významných kryptoměnových společností, do které již patří Coinbase, Circle, Anchorage Digital a Huobi Global, vytváří novou koalici zaměřenou na boj proti manipulaci s trhem. Podle zástupců koalice je jejím zájmem zvýšit důvěru uživatelů v rostoucí odvětví digitálních aktiv.
img

Technická analýza páru BTC/USD na 28. ledna 2022

28.01.2022 Ruská centrální banka nedávno vyzvala k celostátnímu zákazu obchodování s kryptoměnami a těžebních aktivit. S odvoláním na volatilitu, dopad na životní prostředí a využívání kryptoměn k nelegálním činnostem vydala centrální banka zprávu, ve které vyzývá regulační orgány k zavedení úplného zákazu kryptoměn a přísných sankcí vůči porušovatelům.
img

Technická analýza páru BTC/USD na 27. ledna 2022

27.01.2022 Mezinárodní měnový fond je znepokojen riziky souvisejícími s dluhopisy krytými bitcoinem, které vydává Salvador. Následně byl Salvador vyzván, aby bitcoiny co nejdříve přestal používat jako zákonné platidlo.
img

Úhrady v BTC klesly o 65 %

17.01.2022 Kryptotrh je opět klidný, což způsobilo, že někteří odborníci se domnívají, že dlouhé pozice brzy vzrostou, což následně povede k novému růstu kryptoměn. Stále však existují někteří, kteří trvají na tom, že bitcoin a další kryptoměny budou čelit nové vlně výprodejů, pokud ceny v blízké budoucnosti neporostou ze současných minim.
img

Visa integruje platební modul CBDC; Pákistán je připraven zcela zakázat digitální aktiva

14.01.2022 Krypto trhu se podařilo dosáhnout obratu, který vedl ke zvýšení hodnoty hlavních mincí. V důsledku toho včera vykázaly mírný nárůst. Celková kapitalizace krypto trhu zůstává na úrovni 2 bil. USD. Investoři nadále hromadí mince a sázejí na rally na krypto trhu. Jak jsem očekával, rok 2022 se pro krypto trhu stává zlomovým. Analytici mají nyní na digitální mince dva různé pohledy.
img

Technická analýza ETH/USD na 27. 12. 2021

27.12.2021 Thajská centrální banka oznámila, že odloží testovací fázi své digitální měny do konce roku 2022. Thajsko plánuje používat domácí digitální měnu jako alternativní možnost plateb v hotovosti.
C:\fakepath\9-24092021-lv-6.jpg

Na světě existuje přes 6800 kryptoměn, trhu dominují bitcoin a ethereum

24.09.2021 Vybrané údaje o kybernetických měnách (čínská centrální banka označila všechny kryptoměnové transakce za nezákonné):
C:\fakepath\k-20092021-lv.gif

WSJ: Americká vláda se zaměří na platby v kryptoměnách při kyberútocích

17.09.2021 Americká vláda chce ztížit hackerům možnost využívat kryptoměny k ziskům při kyberútocích. Chystá několik kroků včetně sankcí, píše s odvoláním na zdroje obeznámené se situací deník The Wall Street Journal (WSJ). Platit by tato opatření podle listu mohla začít už příští týden.
C:\fakepath\bitcoin.jpg

Nejrozšířenější digitální měna bitcoin zažívá vzestupy i pády

07.09.2021 Základní údaje o kybernetické měně bitcoin, která se stane dnes v Salvadoru jako v první zemi na světě oficiální národní měnou:
C:\fakepath\bitcoin.jpg

Kubánská vláda pro platby na ostrově uzná kryptoměny, bude je i regulovat

27.08.2021 Kubánská vláda uzná pro platby na ostrově kryptoměny, které bude i regulovat. Pravidla stanoví centrální banka, která též určí způsob udělování licencí poskytovatelům souvisejících služeb. Informovala o tom dnes agentura Bloomberg s odvoláním na oficiální věstník.
img

Udržitelným investicím nejvíce věří mladí. Do ekologických společností investuje 8 % lidí do 26 let

29.07.2021 Finanční návratnost úsporných opatření je pro 20 % Čechů důležitější než před začátkem koronavirové krize. Vyplývá to z průzkumu společnosti Generali Investments CEE prostřednictvím aplikace Instant Research agentury Ipsos.[1]
C:\fakepath\bitcoin3.jpg

Zásah úřadů v Číně od pátku smazal téměř 300 miliard USD z hodnoty kryptoměn

22.06.2021 Další zásah čínských úřadů proti kryptoměnám od pátku smazal téměř 300 miliard dolarů (6,4 bilionu Kč) z hodnoty všech obchodovaných digitálních měn. Napsal to dnes server CNBC. Například nejznámější kryptoměna bitcoin se ještě ve čtvrtek prodávala zhruba za 39.300 dolarů, do pondělí ale spadla až na 32.000 USD.
img

Ranní komentář: Akcie korigují ztráty z minulého týdne, krypto pokračuje v korekci

22.06.2021 Akciové trhy včera korigovaly část svých pátečních ztrát. Nejvíce rostl hlavně americký Dow Jones, který přidal 1.76 %, zatímco indexy S&P 500 a Nasdaq rostly o 1.40 % a 0.79 %. Sektorově se dařilo hlavně energetickým společnostem, kterým pomohl další růst cen ropy. Silnější byly tentokrát i banky, které pozitivně reagovaly na návrat desetiletých výnosů zpět ke hranici 1.5 %. Mírnou korekcí si pak prošel dolar, který si ale většinu svých zisků z konce minulého týdne udržuje.
C:\fakepath\bitcoin4.jpg

Nejrozšířenější digitální měna bitcoin zažívá vzestupy i pády

09.06.2021 Základní údaje o kybernetické měně bitcoin, která se stala v Salvadoru jako v první zemi na světě zákonným platidlem:
img

Kryptoměnový se trh v krátkém čase rekordně propadl. Na vině je uhlíková stopa i nezkušení investoři

31.05.2021 Přestože nedávná korekce trhu s kryptoměnami přesáhla 40 %, stále nešlo o bezprecedentní propad. Nejznámější kryptoměna bitcoin totiž v minulosti ztratila už třikrát až 80 %. Předchozí týdny byly však výjimečné v rychlosti, s jakou se kurz bitcoinu ubíral směrem dolů.
C:\fakepath\bitcoin2.jpg

Výprodej bitcoinů zrychluje, kryptoměna ztrácí 30 procent hodnoty

19.05.2021 Cena nejznámější kryptoměny bitcoin se dnes propadla pod 31.000 dolarů (646.000 Kč) a za poslední den se snížila zhruba o 30 procent. Jde o největší jednodenní propad za více než rok, uvedla agentura Reuters. Výprodej zrychlil v odpoledních hodinách, kdy se prudce snižovala i cena dalších kryptoměn, včetně druhé nejrozšířenější ethereum. Bitcoin od svého maxima blízko 65.000 USD, kde byl minulý měsíc, tak ztratil už více než 50 procent hodnoty.
C:\fakepath\top-16042021-lv-4.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

16.04.2021 1) Asijské akcie dnes navázaly na čtvrteční růst amerických. Z makroekonomických dat oznámených Čínou zaostal za očekáváními analytiků jak hrubý domácí produkt za první čtvrtletí, tak i průmyslová výroba v březnu. Naopak příjemným překvapením byly tamní maloobchodní tržby, které stouply o 34 místo 28 očekávaných procent.
C:\fakepath\bitcoin2.jpg

Turecká centrální banka zakázala platby kryptoměnami

16.04.2021 Turecká centrální banka zakázala používání kryptoměn při platbách, protože je doprovází vážná rizika. Jejich tržní hodnota je nestabilní, transakce neodvolatelné a používány jsou při nelegálních obchodech. Banka to oznámila v dnešním prohlášení.
C:\fakepath\Kryptoměny.jpg

Podle šéfa bitcoinové burzy se možná blíží kroky proti používání kryptoměn

13.04.2021 Vlády po celém světě by mohly začít podnikat kroky proti používání bitcoinu a dalších kryptoměn. V rozhovoru s televizí CNBC to uvedl Jesse Powell, spoluzakladatel a výkonný ředitel přední bitcoinové burzy Kraken.
Související klíčová slova: Partneři | Technická analýza | Bitcoin | Fundamentální analýza | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Akciový index | Pullback | Korelace | Inflace | Nasdaq | Dow Jones | Světová banka | Rusko | USA | Janet Yellenová | Británie | OPEC | Spotřebitelská důvěra | G20 | Evropská unie | Ruský rubl | HDP | Fibonacci | Bezpečný přístav | Pin Bar | Austrálie | Francie | Turecko | Analytik | New York | ETF | Poptávka | Recese | Daně | Rizika | Politika | Export | Průmyslová výroba | Akciové trhy | Maloobchodní tržby | Objemy obchodů | Hloubka trhu | Obchodování na burze | Cenné papíry | Hospodářství | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Americký dolar | Analýza | Arbitráž | Ask | BRICS | Transakce | Bloomberg | Bod | Burza | CBOE | CEO | CFTC | Centrální banka | Centrální banky | Konsolidace | ECB | Ekonomika | Emise | Fed | Finanční trhy | Futures | G7 | Investice | Investor | Investování | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kurz | Likvidita | MACD | MIFID | MMF | Mezinárodní obchod | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měny | Nabídka | Nástroj | Obchodní systém | Obchodování s deriváty | Opce | Open | Platforma | Portfolio | Pozice | RSI | Rally | Retracement | Rezistence | Riziko | S&P 500 | SEC (Securities and Exchange Commission) | Support | Trader | Trading | Trend | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Upgrade | Uptrend | Volatilita | Výnos | Výnosnost | Wall Street | Zlato | Časový rámec | Úrokové sazby | Analytici | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Dluhopisy | Obchodování | Regulátor | Evropa | Asijské akcie | Cena zlata | Indexy | PBOC | Investoři | Fundamenty | Fond | EU | Ministři financí | Psycholog | Vývoj ceny | BitStock | Zisk | Ropný trh | Komise pro cenné papíry a burzy | Zkušenosti | Optimismus | Výsledky | Arbitráže | Investiční příležitost | Bohatství | Obchodovat | Regulace | Portfolio manažer | Financování | Investovat | Swissquote | Eurostat | Portugalsko | Satoši Nakamoto | BTC | Internetová měna | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Wall Street Journal | Financial Times | Bankrot | Obchodníci | Vzdělávání | Komunita | Semináře | Aktivum | Index | Likvidní | Podpora | Průlom | Volatilní | Akcie dnes | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Banka | Brent | Cena | Cyrrus | Dolar | Dolary | Elektřina | Engulfing | Etoro | Eura | Exchange | Finanční prostředky | Finanční služby | Fondy | Frank | Graf | Hrubý domácí produkt | Index S&P 500 | Instrument | Investice do fondů | Investiční centrum | Investiční | Investiční nástroje | Investiční služby | Investing | Kurz bitcoinu | Kurzy | Maďarsko | Market | Markets | Měna Bitcoin | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Obchodní platformy | PayPal | Pivot | Pivoty | Praní špinavých peněz | Pro investory | Recenze | Reuters | Ropy | Rubl | Státní dluh | Stochastický | SWIFT | Těžba bitcoinů | Trh | Tržní hodnota | Velká Británie | Výprodej | Vývoj kurzu | Zpráva | Zprávy | Zisky | CNBC | DMA | Komise pro cenné papíry | Buy | CEE | Due diligence | Elon Musk | Indie | IRS | Ministerstvo financí | ROCE | Itálie | Spojené státy | WSJ | Tržby | Zaměstnanost | Commission | Komise | Kontrakt | Pivot Pointy | Futures trading | 1 milion | Burze | Commodity futures | Commodity futures trading | CNN | Generali Investments CEE | Investing.com | NATO | BNY Mellon | BBC | Technický výhled | Brazílie | Dnešní fundamenty | Čínská centrální banka | Úspěch | Podnikatel | Podnikání | Ministr financí | Finanční aktiva | Zvyšování úrokových sazeb | Dlouhé pozice | Energie | Finanční stabilita | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Hodnota bitcoinu | Forbes | Lídři | Firmy | Americký akciový index | Algoritmus | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Znehodnocování měn | Alibaba | Propad | Světové akciové trhy | Kryptoměny | Ropná společnost | Citi | S&P | Zahraniční investice | Ztráty | Evropský trh | Saúdská Arábie | Zajištění | Ekonomický přínos | Digitální měny | Blockchain | Litecoin | Dogecoin | Ethereum | Digitální měna | Elektronické peníze | Tesla | Agentura AFP | Odhodlání | Kryptoměna | Kapitalizace | Výhled | Poplatky | Průzkum | Krize | Americká vláda | Turecká centrální banka | Příjmy | ČTK | Commodity Futures Trading Commission | Očekávání | Purple Trading | Generali Investments | Bitstamp | Manipulace s trhem | Cryptocompare | CoinDesk | Coinbase | BitMEX | Bitcoin Cash | Protiruské sankce | Trhy s kryptoměnami | Obchodování s kryptoměnami | Bitcoinové burzy | Technologie blockchain | Bitcoiner | BTC/USD | ETH/USD | Cena Etherea | Jerome Powell | Coinmarketcap | MiFID II | Kraken | ETH | XRP | Mineři | Hard fork | Kryptoměnový systém | Binance | Kryptoměna ethereum | Vývoj ceny etherea | Lightning Network | Služby spojené s kryptoměnami | Investice do kryptoměn | Crypto | Tether | Krypto burzy | Krypto aktiva | Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Vitalik Buterin | Craig Wright | Tvůrce bitcoinu | Digitální peněženky | TRON | Kryptoměnové burzy | Cena bitcoinu | Krypto | Bitcoiny | OPEC+ | Podniky | Evropské akciové trhy | Investiční platforma | Ether | I-Trader | Ruská centrální banka | Trh s kryptoměnami | Vývoj ceny bitcoinu | Největší kryptoměna | Vývoj kurzu bitcoinu | Nejznámější kryptoměna | EK | Veřejný dluh | Ceny kryptoměn | Financial Times (FT) | Systém bitcoinu | Software pro těžbu | Kryptoměna Bitcoin | Transakční poplatky | Majetek | The Wall Street Journal | PDVSA | Finanční operace | ASIC | Vysoký výnos | Statistický úřad | Zahraniční investoři | Růst cen ropy | Nejznámější kryptoměny | Digitální měna bitcoin | Bitcoin a další kryptoměny | Chainalysis | Analýza kryptoměn | Prodej ropy | Token | Stablecoin | FinCEN | Vlastní kryptoměny | Býčí výhled | Pokles cen | Výkonný ředitel | Ministerstvo obchodu | Digitální aktiva | Transakce s kryptoměnami | Denní graf | Stablecoiny | Softwarová firma | Státní ropná společnost | Uvalení cel | FATF | Investice do fondu | Hospodářské krize | Alipay | Platební společnost | Automobilky | Hongkong | Kryptoměnová burza | Obchod s ropou | Objem | Obchod | Obchodní dohody | Myšlenka | Obrat trendu | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Statistický úřad Eurostat | Firma | Svíčková formace | Růst cen | Server BBC | Studie | Server CNBC | Vysoké riziko | Zpráva CNBC | Vývoj trhu | Generální ředitel | PSA | Ukrajina | Lagardeová | Vyšetřování | Miliardy | Proof of Work | Proof of Stake | USDT | Technologie blockchainu | Přeshraniční platby | PoW | Global Times | Vyhlídky | Průzkumy | Legislativa | Vicepremiér | AFP | Oblast rezistence | FT | Martin Stránský | Technické rezistence | SMA | Průmysl | Poslanecká sněmovna | Na burze | CBDC | Digitální měny centrálních bank | Impuls | Visa | Rozvoj | Problémy | COPPER | Nejistoty | Státy EU | Ranní komentář | Plyn | Nálada | Prohlášení | Moskva | Míra | Jaderné elektrárny | Temelín | Investiční aktivity | Předseda | Uchovatel hodnoty | Nabídka a poptávka | Regulátoři | Ředitelka | Fed index | Evropská spotřebitelská důvěra | xStation5 | MasterCard | Ipsos | Miliardy korun | Peking | Pozitivní zpráva | Singapur | Obchodní podmínky | Placení daní | Klesající trend | CFA | Návratnost | Inovace | List Financial Times | Írán | Irák | Ministr zahraničí | Von der Leyenová | Budoucnost | Zemědělství | Wall Street Journal (WSJ) | Iniciativa | Podnik | Bloky | Fork | Analytička | Technické ukazatele | Ukazatele | Americké ministerstvo financí | Kryptoměny bitcoin | Dobré zprávy | Americké ministerstvo | Krach | Onboarding | Komunikace | Prezident | Výsledky průzkumu | Trhy | Čínské úřady | Ursula von der Leyenová | Finanční regulátor | Negativní dopad | Pokles | Situace | Konkrétní cíle | Pandemie | IHNED | Certifikace | Ceny Bitcoinu | FIAT | AML | Zlepšení | Úsilí | Obchody | Indická vláda | Výdaje | Platit daně | Deník The Wall Street Journal | Převody peněz | 4fin | SEC | Rozhodování | Medvědi | Valuace | Lídři zemí Evropské unie | Prudký propad | Intradenní volatilita | Stabilita | Pokračování klesajícího trendu | Jižní Korea | Vývoj | Výkyvy | Restrikce | Asijské akcie dnes | Mince | Tržní podmínky | Další vývoj | Kabinet | Burzy cenných papírů | Gazprombank | Spotřebitelé | Rozkolísaný | Prodeje domů v USA | Prodeje domů | Další pokles | Algoritmy | Jordánsko | Senátorka | Pravidla EU | Návrh zákona | Domácnosti | Ministryně financí | Bezprecedentní propad | Další růst | Růst | Stát New York | Koronavirové krize | Poslanci | Signál | Wood&Company | Jair Bolsonaro | Potenciál | Evropský parlament | Sberbank | Ekonomiky | Alžírsko | Brazilský prezident | Akciový index S&P 500 | Vzdělávací materiály | Války | Organizace | Závislost | Práce | Údaje | Týdenní nárůst | Mexiko | Ministři | Pákistán | Nejvyšší soud | Vedoucí představitelé | Majitel | Statistiky | Poradenské společnosti | Červnový kontrakt | S&P500 | Tlak medvědů | Reddit | Debata | Tweety | Posílení | Swingové minimum | Joe Biden | Regulační rámec | Budoucnost kryptoměn | Binance Coin | Americká centrální banka (Fed) | Ministerstvo hospodářství | Fondy obchodované na burze | Soud | Dovoz | Vývoz | Justice | Regulační orgány | Bezpečnost | Šéfka EK | Huobi | Členské státy | Hlavní kryptoměny | Auta | Více riskovat | Ruské ministerstvo financí | Předsedkyně Evropské komise | Umělé inteligence | Argentina | Spoluzakladatel | JDE | Nezkušení investoři | Unie | ČR | Průraz | Soubor pravidel | Mišustin | Absence regulace | Portugalský ministr financí | Projev šéfa Fedu | Rostoucí trend | Changpeng Zhao | Cardano | Ukrajinská vláda | Ant | Ocenění | Šance | Druhá největší kryptoměna | Ceny | Kolaps | Ethereum 2.0 | Richmondský Fed index | OMV | DeFi | Důvěra | Ant Group | Indonéská centrální banka | Technická analýza ETH/USD | Bitstock.com | Švédský finanční regulátor | Kryptoměnový trh | Kryptotrh | Příliv kapitálu | Venezuela | Decentralizované finance | Kubánská vláda | Odborníci | Transparentnost | Zdanění | Obchodování s ropou | Projev šéfa Fedu Powella | Šéf Tesly | Politici | Biden | Akční plán | Česká republika | Měnový fond | Příjmy z prodeje ropy | Udržitelné investice | Množství peněz | BNB | Platby v kryptoměnách | Defi | Digitální převody peněz | Nařízení | Solární energie | Elvira Nabiullinová | Geopolitické faktory | Společnost Ant Group | Aave | Státy Evropské unie | Proražení | Životní prostředí | Anchorage | Sektor kryptoměn | Coinbase Global | Americká kryptoměnová burza | Burza Coinbase | Burza Coinbase Global | Kryptoměnová burza Coinbase | Odvětví kryptoměn | Kryptoburzy | Cenné papíry a burzy | Elektronické databáze | Netěžař | Australský podnikatel | Existence bitcoinu | A Peer-to-Peer Electronic Cash System | P2P | Peer-to-peer | Nejrozšířenější digitální měna | Společnost Tesla | JD | Evropské centrální banky | Situace na trhu | VTB | Andrej Kostin | Sociální média | Klíčové faktory | Oznámení Tesly | Poslanci Evropského parlamentu | Blockchainy | FTX | Hlavní finanční trhy | Prezident Joe Biden | Trendové linie | Platby kryptoměnami | Terra | Silný růst | Fidelity | Těžby kryptoměn | Zákon zakazující kryptoměny | Digitální majetek | VPN | Makléřské služby | Financial Action Task Force (FATF) | Pákistánská centrální banka | Ministerstvo financí USA | Platební prostředek | DLT | Pokročilé funkce | Jesse Powell | Přední bitcoinové burzy | COIN | Formace Bearish Engulfing | Bearish Engulfing | Ceny Etherea | Colonial Pipeline | Praní peněz | Arca | Shiba Inu | Indická centrální banka | Výprodej bitcoinů | Malta | Těžaři | Ochrana investorů | Václav Holler | CRYFIN | Finanční holding | Bit.plus | Kombinovaná analýza | Hodnota kryptoměn | Nevládní organizace | Nayib Bukele | Salvador | Plány | Cíle | Příležitosti | Platidlo | Wise | Vláda v Pekingu | Prodej | Další kryptoměny | Rozhodnutí Číny | WISE | Pozitivní vliv | Obchodování na trhu | Programátor | Obrovský potenciál | Největší kryptoměnové burzy | Tornádo | Thajsko | Krizové situace | Technologie | Spojené arabské emiráty | Egypt | UST | Zvýšení produkce | Akciový trh Nasdaq | Odborník na kryptoměny | Odvětví | Kryptoaktiva | Markets in Crypto-Assets | MiCA | Přizpůsobivost | Energetická skupina | Riziko kryptoměn | Instant Research | CAR | Provozní náklady | Vnímání | Náměstek ředitele | Elliptic | Asijské země | Velké instituce | Tokeny | Americká ministryně financí | Společnosti | Chivo | Prezident Nayib Bukele | Salvadorci | Popularita kryptoměn | Erich García | Opatření | RBC | NFT | Laszlo Hanyecz | Salvadorský prezident | Ceny plynu | Solana | 100 SMA | Bukele | Prezident Bukele | Vytvoření měny | Anonymní vývojář | Nakamoto | Etherea | Probinex | Zákonné platidlo | Bitcoin jako zákonné platidlo | Češi | Zavádění kryptoměn | Prodeje ropy | Ceny energie | Pravidla hry | Kryptoměnové společnosti | Nezaměnitelné tokeny | Pozornost | Huobi Global | Zprostředkovatelé | Přijetí bitcoinu | Dodávky z Ruska | Peněžní prostředky | Polygon | Podmínky na trhu | Společnost | Týdenní pivot | Pivotní body | Týdenní pivotní body | Obchodní výhled | Tether (USDT) | Crypto.com | RIA Novosti | Americká Komise pro cenné papíry | Regulační úřady | TIM | Samson Mow | Bitcoinový futures | Bitcoinový futures ETF | Avalanche | Zprávy z krypto | Investovat do kryptoměn | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Zprávy z krypto průmyslu | | Postavení na trhu | Fibonacciho retracement | Rozšíření | Krypto komunita | Kryptoměnové transakce | Fundamentální analýzy | Technická rezistence | Force | Prezident Jair Bolsonaro | Miliardy USD | Nepokoje v Kazachstánu | Discord | DAO | Consensys | Hry | Ukrajinské hřivny | Coinmarketcap.com | Simon Peters | Instituce | Digitální ekonomiky | Zavedení bitcoinu | Společnost Chainalysis | Wise Origin Bitcoin Trust | Platformy DeFi | Invaze na Ukrajinu | Decentralizace | VASP | Ruské invaze na Ukrajinu | Sankce | Uznání nezávislosti | Oligarchové | Ruské banky | Válka mezi Ruskem a Ukrajinou | Russia Today | Dlouhodobý úspěch | RDIF | OFAC | Sedmadvacítka | Michail Mišustin | Evropský blok | Invaze | Rozvoj kryptoměn | Západní sankce | Finanční regulátoři | Zákon o kryptoměnách | Značné riziko | Nízké poplatky | Regulace kryptoměn | Studie poradenské společnosti | Ruští zákonodárci | Honduras | Ekonomická zóna | Zvláštní ekonomická zóna | Ekonomická zóna v Hondurasu | Bitcoin 2022 | Zákonodárci | Vlastnictví | Vzestupný trend | Technický výhled trhu | Středoafrická republika | Thierry Vircoulon | Faustin-Archange Touadéra | Argentinská centrální banka | BCRA | Argentinská centrální banka (BCRA) | Tisíce kryptoměn | Daňové výhody | Přijetí | Centrum | Udržitelnost | Fenomén | Platební systém | Lula | Luiz Inácio Lula da Silva | Implikace | Obchodovat s kryptoměnami | Komise pro cenné papíry a burzu | Administrativa amerického prezidenta | Administrativa | Ekosystém | CZ | Justin Sun | Nižší minima | Nižší maxima | Pověst | Fiat měny | Výhled trhů | Invest | Obnovitelné zdroje | Média | KYC | Efektivnější transakce | Decentralizovaná databáze | Přijetí kryptoměn | Americké sankce | Spojení | Asie | AML zákon | Etheru | Partnerství | Pravidla regulace | Markets in Crypto-assets | Odvětví kryptoaktiv | Boj proti praní špinavých peněz | Rychlost | Zakladatel | Vice | Pravidla regulace trhů | Regulace trhů | Regulace trhů s kryptoměnami | Pravidla regulace trhů s kryptoměnami | Obchodování na trhu s virtuálními aktivy | Markets in Crypto Assets | MiCA (Markets in Crypto Assets) | Financial Action Task Force | FATF (Financial Action Task Force) | Transparentní | Směřování | Strategická partnerství | Schopnost řešit problémy | Bitcoinové fondy | Strategická rozhodnutí | Velké transakce | Mezinárodní standard | Jurisdikce | Rizika finanční | Důvěryhodnost | Řešení problémů | Pozitivní recenze | Potenciální rizika | Jakub Matis | ProCent | CFTC (Commodity Futures Trading Commission) | Ekonomické modely | Politické změny | Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Metody analýzy | Finanční technologie | Regulační omezení | Nový zákon | Obchodování s komoditními futures | Spojené státy americké | Platformy | Profesionální přístup | Hodnocení úspěšnosti | Zpětná vazba | Prodeje | Commodity | Technologický vývoj | Financial | Otevřenost | Securities and Exchange Commission | Výhody | Nedostatky | Fungování | Produkty a služby | Sociální vliv | Materiály | Služby | Rychlý vývoj | Kultura a hodnoty | Kultura | Sociální a kulturní vliv | Kulturní vliv | Rovnováhy | Australská komise pro cenné papíry a investice | Významný dopad | Finanční zprávy | Estonsko | Lightning | Zdraví | Klíčový faktor | Praktické využití | Směrnice MiFID | Směrnice | Markets in Financial Instruments Directive | Pokles hodnoty | CFT | Rovnováha | Fundamentální analýza kryptoměn | Technologie blockchain a její význam | Definice a základní principy | Význam v kryptoměnách | Inovace a pokročilé funkce | Konsensuální algoritmy | Proof of Work (PoW) | Proof of Stake (PoS) | PoS | Hard forky | Aktualizace a hard forky | Vliv na hodnotu | Ekonomika tokenů | Povědomí o kryptoměnách | Regulační vývoj | Dopad na kryptoměny | Zajištění integrity trhu | Zneužívání finančních služeb | BitLicence | Specifická pravidla | Financial Crimes Enforcement Network | Internal Revenue Service | IRS (Internal Revenue Service) | FinCEN (Financial Crimes Enforcement Network) | Regulační arbitráž | Daňové implikace | Regulační sandboxy | Sandboxy | Vliv na DeFi | Vliv na stablecoiny
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | FOREX | Cena | Pivot

Předchozí klíčová slova

Používání digitálního rublu
Používání EA
Používání emulátorů
Používání eura
Používání HFT
Používání hotovosti
Používání jednotné měny
Používání kapitálu
Používání karet Mir
Používání kryptoaktiv

Následující klíčová slova

Používání limitních příkazů
Používání money managementu
Používání ochranného Stop-Lossu
Používání páky
Používání páky na Forexu
Používání Parabolic
Používání peněz
Používání peněz někoho jiného
Používání Price Action
Používání příkazů stop-loss
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
CapXmaster
Potvrďte prosím... Zavřít