Digitální měny centrálních bank

Vztah mezi klientem a finanční institucí posilují digitální procesy i digitální peníze
03.04.2025 Jak prohloubit důvěru retailové klientely ve finanční instituce? S odpovědí na tuto otázku pomáhají i zkušenosti a přístupy z jiných trhů. Například britský finanční sektor se momentálně sžívá s novými pravidly, která mají spotřebitelům přinést ještě větší ochranu. Společnosti nabízející finanční služby tak musejí přerámovat některá dosavadní nastavení a upravit produktovou nabídku. A to i za asistence samotných zákazníků a s pomocí tradičních komunikačních i technologicky vyspělých nástrojů. Velmi pozorně to sledují také další finanční centra světa. Situaci v České republice pak ovlivňují regulace v bankovním sektoru Evropské unie.

Průzkum: Třetina centrálních bank odložila zavedení digitálních měn
12.02.2025 Téměř třetina centrálních bank odložila zavedení digitálních verzí svých měn, ačkoli většina z nich má stále v úmyslu v zavádění digitálních měn pokračovat, aby si tak ochránily svoji pravomoc vydávat peníze. Vyplývá to z průzkumu uskutečněného nezávislým institutem zaměřeným na globální ekonomiku, centrální bankovnictví a finanční trhy Official Monetary and Financial Institutions Forum (OMFIF) a německou tiskárnou cenin Giesecke+Devrient, na který upozornila agentura Reuters. Digitální měny centrálních bank (CBDC) se ocitly v centru pozornosti poté, co americký prezident Donald Trump v jednom ze svých prvních kroků po znovuzískání moci minulý měsíc zakázal pracovat na digitálním dolaru.

Aktuální dění ve světě kryptoměn
06.11.2024 Svět kryptoměn se neustále vyvíjí a přináší nové příležitosti i výzvy. V posledních měsících jsme svědky výrazného růstu, změn v regulacích a technologických inovací, které zásadně ovlivňují trh. Tento článek shrnuje klíčové události a trendy, které aktuálně formují krypto průmysl.

The global CBDC race heats up: 94% of central banks explore digital currencies
18.06.2024 V roce 2024 na sebe CBDC – digitální měny centrálních bank – strhly velkou pozornost. Američtí politici a zákonodárci intenzivně diskutovali o výhodách digitálních peněz a týmy pro i proti nim se pevně držely svých stanovisek. A přestože někteří podnikají kroky k zákazu vytvoření CBDC ve Spojených státech, včetně přijetí zákona Sněmovnou reprezentantů o boji proti dohledu nad CBDC, celosvětové hnutí za zavedení digitálních verzí nahrazujících papírové peníze stále nabírá na síle. Podle posledního průzkumu mezi centrálními bankami, který provedla BIS – Banka pro mezinárodní platby – zkoumá možnost vytvoření CBDC 94 % dotázaných centrálních bank. Tento průzkum byl proveden v roce 2023 a odpovědi obdrželo 86 centrálních bank, které se podělily o informace o své účasti na CBDC a také o své motivy a záměry týkající se jeho případné zavedení. Zpráva uvádí, že již v roce 2022 byla účast centrálních bank na CBDC vysoká. Většina centrálních bank pracuje na maloobchodních a velkoobchodních CBDC. Přibližně 30 % centrálních bank se zaměřuje na maloobchodní CBDC. Zároveň se 2 % centrálních bank zabývá pouze velkoobchodními CBDC. Více než polovina, což je 54 %, experimentuje s ověřením konceptu a každá třetí, celkem 31 %, zahajuje pilotní projekt. Zpráva rovněž uvádí, že pravděpodobnost vydání velkoobchodních CBDC v příštích šesti letech je nyní vyšší než pravděpodobnost vydání maloobchodních CBDC. Šestiletý časový horizont poukazuje na to, že mnoho funkcí CBDC ještě nebylo definováno. Přesto jsou na prvním místě v seznamu velkoobchodních wCBDC funkce kompatibility a programování, které pomohou zajistit hladký přechod a přispějí k širšímu přijetí. Maloobchodní se označují jako jako rCBDC. Podle BIS více než polovina centrálních bank zvažuje v případě maloobchodních CBDC limity pro ukládání, interoperabilitu, offline možnosti a nulovou odměnu. Pokud jde o stablecoiny a potenciální problémy, které představují pro implementaci CBDC, podle výzkumu BIS se stablecoiny zřídka používají k platbám mimo krypto ekosystém. Dvě ze tří jurisdikcí, které reagovaly v průzkumu, navíc už mají nebo pracují na regulačním systému pro stablecoiny a další krypto aktiva. kromě toho BIS zaznamenala rostoucí úsilí vlád o stanovení jasných pravidel týkajících se krypto aktiv. Více než 60 % jurisdikcí reagujících v průzkumu již má nebo vyvíjí regulační rámec pro stablecoiny a další krypto aktiva. A 48 % těchto jurisdikcí zvolilo nebo vyvíjí individuální právní regulaci, protože příležitosti, rizika a vlastnosti krypto aktiv nezapadají do stávajícího regulačního rámce. Závěr zprávy byl následující: Vzhledem k tomu, že rozhodnutí o CBDC a regulaci plateb jsou svrchovaná, je nutné, aby jurisdikce spolupracovaly a koordinovaly své kroky, aby uživatelům nabídly bezpečné a efektivní platby v tuzemsku i v zahraničí.

Invesco: Digitální měny centrálních bank – Budoucnost peněz?
22.02.2024 Digitální měny centrálních bank (CBDC) jsou digitalizovanou měnou s nuceným oběhem. V současné době se digitálními měnami centrálních bank aktivně zabývá 130 zemí, které tvoří 98 % světového HDP. Z toho 31 zemí provádí (nebo dokončilo) pilotní studii. Některé menší centrální banky v Karibiku již dokonce CBDC vydaly, a dokonce i Čína postupně pokračuje v rozšiřování svého pilotního projektu "digitálního jüanu". O co tedy jde?

ECB spustí přípravnou fázi pro zavedení digitálního eura
18.10.2023 Evropská centrální banka (ECB) spouští přípravnou fázi pro zavedení digitálního eura. Nyní ho bude testovat. Banka tak reaguje na rostoucí přesun plateb na síť a na šíření kryptoměn. Dnes to uvedla na svém webu.

Překonají digitální měny centrálních bank popularitu a růst Bitcoinu?
01.08.2023 V rozvíjejícím se prostředí digitálních financí upoutaly pozornost celého světa kryptoměny, zejména Bitcoin, které zpochybňují tradiční pojetí peněz a finančních systémů. S tím, jak kryptoměnové šílenství stále nabírá na obrátkách, se však objevil další koncept digitálních měn a to jsou digitální měny centrálních bank (CBDC).

Technická analýza páru BTC/USD na 11. července 2023
11.07.2023 Podle studie Banky pro mezinárodní platby (BIS) už 93 % centrálních bank zkoumá digitální měny centrálních bank. Do roku 2030 může být v oběhu až 15 maloobchodních a 9 velkoobchodních CBDC.

Nenápadný odrazový týden pro bitcoin
19.06.2023 Po několika týdnech poklesu ceny největšího světového kryptoaktiva se bitcoin minulý týden nenápadně odrazil a vrátil se nad úroveň 26 000 amerických dolarů.

MMF pracuje na globální platformě pro digitální měny centrálních bank
19.06.2023 Mezinárodní měnový fond (MMF) pracuje na platformě pro digitální měny centrálních bank (CBDC), která umožní realizovat transakce těmito měnami mezi zeměmi. Uvedla to dnes výkonná ředitelka MMF Kristalina Georgievová.

BTC se znovu dostal na 27 000 dolarů!
07.06.2023 Bitcoin (BTC), přední kryptoměna, se po poklesu kvůli žalobě SEC na Binance znovu odrazil a dostal se zpět k hodnotě 27 000 USD.

Jsou digitální měny centrálních bank (CBDC) lepší než kryptoměny?
26.05.2023 V rozvíjejícím se prostředí digitálních financí upoutaly pozornost celého světa kryptoměny, které zpochybňují tradiční pojetí peněz a finančních systémů. S tím, jak kryptoměnové šílenství stále nabírá na obrátkách, se však objevil další koncept digitálních měn a to jsou digitální měny centrálních bank (CBDC).

Technická analýza páru ETH/USD na 27. února 2023
27.02.2023 Americká ministryně financí Janet Yellenová na summitu zemí G20 uvedla, že její země nezvažuje zakázat kryptoměny. Volá však po regulačním rámci.

Technická analýza páru ETH/USD na 23. února 2023
23.02.2023 Generální ředitel Banky pro mezinárodní platby (BIS) kritizoval v rámci nedávného projevu stablecoiny. Tento typ aktiv podle jeho názoru nemá šanci stát se "měnou budoucnosti".

Výhled na rok 2023: Bude krypto opět vzkvétat?
21.12.2022 Simon Peters se zamýšlí nad hlavními riziky a příležitostmi na poli kryptoměn v roce 2023. Letošní rok byl pro trh s kryptoaktivy bouřlivý. Přesto by „krypto–zima“ mohla ustoupit „krypto–jaru“. Zde je šest ukazatelů, které by mohly určit, kdy trh opět rozkvete:

Sankce proti Rusku mohou narušit dominantní postavení dolaru, varuje MMF
31.03.2022 Finanční sankce uvalené na Rusko by mohly postupně oslabovat dominantní postavení amerického dolaru a jejich výsledkem může být větší roztříštěnost mezinárodního měnového systému. Uvedla to v rozhovoru s listem Financial Times (FT) první náměstkyně šéfky Mezinárodního měnového fondu (MFF) Gita Gopinathová.

Bitcoin ukazuje sílu decentralizovaných peněz
07.03.2022 Vzhledem k tomu, že válka mezi Ruskem a Ukrajinou stále zuří, nelze podceňovat lidskou daň a náklady; tuto tragédii je třeba vyřešit co nejrychleji a nejmírumilovněji. Diskuse o finančních opatřeních a dalších podobných položkách, které jsou postaveny proti těmto nepředstavitelným nákladům, se může zdát triviální. Zdánlivě triviální, ale finanční titulky a kroky, které podniklo jak Rusko, tak státy podporující lid Ukrajiny, vyvolaly významnou konverzaci a debatu. Jádrem věci je mimo jiné následující otázka: jakou roli musí kryptoměny hrát v takovýchto časech?

Visa vyvíjí technologii pro digitální měny (CBDC)
13.01.2022 Visa oznámila, že rozšíří své krypto služby ještě o krok dále díky partnerství s blockchainovou softwarovou společností Consensys, aby vybudovala "nájezd" pro digitální měny centrálních bank (CBDC).

Visa bude radit s kryptoměnami
09.12.2021 VISA, americký vydavatel platebních karet spustil poradenskou službu, ta klientům usnadní orientovat se ve světě kryptoměn. VISA uvedla, že součástí konzultační a analytické divize bude poskytovat rady finančním institucím, maloobchodníkům a dalším firmám, které se týkají virtuálních měn.

Izraelská centrální banka zrychluje přípravy na digitální měnu
29.11.2021 Izraelská centrální banka zrychluje přípravy na případné zavedení digitální měny. Podle dnešního sdělení guvernéra Amira Jarona by měl digitální šekel zefektivnit platební systém.

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
14.10.2021 1) Cena nejznámější kryptoměny bitcoin dnes poprvé od letošního května překonala 58.000 dolarů (zhruba 1,27 milionu Kč). Spekulanti podle agentury Bloomberg sázejí na to, že bitcoin bude útočit na své rekordní maximum z letošního dubna, kdy jeho cena dosáhla téměř 65.000 dolarů.

Představitelé G7 schválili zásady pro digitální měny centrálních bank
14.10.2021 Finanční představitelé skupiny G7, která sdružuje sedm největších ekonomik světa, schválili 13 zásad veřejné politiky pro digitální měny centrálních bank (CBDC). Tyto měny by měly být založeny na transparentnosti, právu a správném řízení ekonomiky. Ve svém sdělení to ve středu uvedli ministři financí a centrální bankéři G7.

MMF: Zavádění kryptoměn jako zákonných platidel je nerozumné a riskantní
13.10.2021 Zavádění kryptoměn jako zákonných platidel s sebou nese značné riziko a ohrožuje globální ekonomiku. Ve zprávě o finanční stabilitě to uvedl Mezinárodní měnový fond (MMF). Jde podle něj o nerozumnou zkratku a fond se obává takzvané "kryptoizace", tedy postupného zavádění zahraničních měn či kryptoměn v jednotlivých zemích.

Digitální měny centrálních bank značí návrat do feudalismu
08.10.2021 Slovy klasika, rozmohl se nám tu takový nešvar. Je jím přirovnávání takzvaných digitálních měn centrálních bank – CBDC – ke kryptoměnám typu bitcoinu. Přirovnání je velkou dezinformací současného finančnictví.

Banka pro vyrovnání plateb otestuje používání digitálních měn centrálních bank
02.09.2021 Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) otestuje používání digitálních měn centrálních bank. Experimentu se účastní Austrálie, Malajsie, Singapur a Jihoafrická republika a jeho výsledkem by mohla být efektivnější globální platební platforma, uvedla ve svém sdělení BIS.

Málo firem obchodujících s kryptoměnami splňuje dle regulátora britská pravidla
03.06.2021 Mnoho firem, které obchodují s kryptoměnami, nesplňuje britská pravidla proti praní špinavých peněz a financování terorismu. Informoval o tom dnes britský Úřad pro finanční etiku (FCA). Ilustruje to, že některé části rozvíjejícího se odvětví mají problém s dodržováním standardů, napsala agentura Reuters.

Guvernérka ruské centrální banky označila digitální měny za budoucnost
02.06.2021 Guvernérka ruské centrální banky Elvira Nabiullinová označila digitální měny za budoucnost ruského finančního systému. Prototyp digitálního rublu chce mít do konce letošního roku a pilotně ho chce spustit příští rok. Řekla to serveru CNBC.

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
15.04.2021 1) Evropské akcie krátce po zahájení dnešního obchodování vystoupily na rekord. Přispěl k tomu i zájem o komodity, kde růst cen podporuje akcie těžařských společností. Dobré výsledky hospodaření některých firem tak zlepšily náladu na trhu a převážily nad obavami z pomalého očkování proti covidu-19 v Evropě.

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
25.03.2021 1) Na asijských akciových trzích dnes pokračoval výprodej technologických titulů odstartovaný dříve ve Spojených státech. Čínským akciím navíc uškodila hrozba konce na amerických burzách. Indexy se v regionu na směru neshodly.
Související klíčová slova:
EUR | Zpracování dat | Pokračování klesajícího trendu | Halving | HSBC | Programování | Retracement | Algoritmický stablecoin | Zkušenosti | Platební gigant | Ropný gigant | Koronavirové krize | Oživit ekonomiku | Nezaměnitelné tokeny (NFT) | Decentralizace | Mince | Porozumění | Trend | Bank of Japan | BTC | Mezinárodní měnový fond | Investing | Korelace | Markets in Crypto-assets | Předpověď ceny | Představitelé G7 | Aktiva | Invesco | Spojení | Poplatky | Analýzy | Financial Times | Pravděpodobnost | Hlavní centrální banky | Jamajka | Lagardeová | Ethereum | Finanční sankce | Digitální jüan | Ceny kryptoměn | Simon Peters | Analytik trhů s kryptoměnami | Nástroje měnové politiky | Goldman Sachs | Úřad pro finanční etiku (FCA) | Ewen Fleming | Klouzavé průměry | DeFi | Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) | Index spotřebitelské nálady | Sankce | Datum vypršení platnosti | Rozvojové ekonomiky | MFF | Rostoucí inflace | Směrnice | Medvědí výhled | Bloomberg Markets | Rychlý nárůst | Fetch.ai | Americký prezident | Finanční představitelé | Amazon | Růst cen | Přijetí | Rezervní měna | Výhled | Vysoké riziko | Commodity futures | Výrazný růst | Fetch | Inflace | Podnikání | Stavební spořitelny | Oživování ekonomiky | Pandemie covidu-19 | Digitální měna | Vrtulníkové peníze | Globální ekonomiky | Swiss National Bank | Vytvoření digitální měny | Regulační dohled | Guvernérka ruské centrální banky | Vlastní měny | Příkaz | Arbitrum | BP | Průmysl | Digitální peníze | Nezaměnitelné tokeny | Používání kryptoměn | Donald Trump | Token | Centrální banky | Central bank digital currencies | Zpráva | Momentum | Zvyšování sazeb | Papírové peníze | UCITS | Michal Dvořák | Dobré výsledky | Atlantic Council | Kryptoměnové burzy | Transakce v digitálních měnách | Futures | Sankce uvalené na Rusko | Nabídka | Rozhodnutí soudu | Podíl dolaru | Používání digitálního rublu | Digitální měny centrálních bank (CBDC) | Výkonnost indexu | Uptrend | TradeCentrum | Výsledky průzkumu | Financial Times (FT) | Quorum | Praní špinavých peněz | Rychlý růst trhu | Ekonomiky | Odhodlání | Čínský jüan | Volatilita | Nákupní tlak | Hrubý domácí produkt (HDP) | Peníze | Decentralizované finance | Jüan | Očekávání | Cena žlutého kovu | Popularita kryptoměn | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Výhled na rok | Investiční centrum | Martin Buranský | MMF Kristalina Georgievová | Transparentní | Online prostředí | Měnový fond | Blockchain | Platby kartou | Janet Yellenová | Technický výhled trhu | Růst | Kristalina Georgievová | Eva Miklášová | AFP | Příležitosti | Žaloba | NFTs | Digitální měna centrální banky | Swiss | Crypto | Očkování proti covidu-19 | Currencies | Kongres | Evropské ekonomiky | Klíčové události | Volatility | Gita Gopinathová | Finanční společnosti | Čeští zákonodárci | Avalanche | Zprávy z krypto průmyslu | Nigérie | Koruna | Globální finanční systém | Výkonná ředitelka | Changpeng Zhao | Nejznámější kryptoměny | Opatření | Commodity Futures Trading Commission | GlassNode | Trh | Lukáš Kovanda | Digitální aktiva | Zpracování informací | Britský finanční sektor | Snížení odměn | Ekonom společnosti | Index | Studie | Vice | Rezervní měny | MMF | Globální platební síť | Výrobní ceny | Eura | Komise | Pojištění vkladů | Americká centrální banka | Tržní kapitalizace | FinTech | Posílení | Agentura Reuters | Zajímavé příležitosti | Společnosti | Fyzické hotovosti | Bitcoin kurz | Pascal Blanqué | G7 | Moore Advisory CZ | Herní průmysl | Zavedení digitální měny | Unie | Analytik trhu s kryptoměnami | Markets in Crypto-Assets (MiCA) | Consensys | Christine Lagardeová | Bankovky | Britcoin | Zavádění kryptoměn | CoinDesk | Vedoucí představitelé | Stablecoin | Směnárny | Ceny Bitcoinu | Akční plán | Budoucnost | Americká banka | Regulace kryptoměn | Vlastní digitální měny | Web 3.0 | Altcoiny | Twitter | Podnikatelé | Zásady pro digitální měny | Zavedení digitálních měn | Pozornost | Švýcarská centrální banka | Závislost | Úsilí | Závislost na dolaru | Statistický úřad | Coinbase | Salvador | Bitcoin | Poptávka | Zastánci bitcoinu | Dominantní postavení dolaru | Nižší minima | Závazek | Nová emise | Obchodovat | FB Libra | Finance | Rozvojové země | Dluhopisy | Platformy | Prezident Donald Trump | Analytici | Problémy | ETH/USD | Finanční instituce | Futures trading | Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb | Spekulativní investice | DeFi a NFT | Bankéři | ETF | Digitální koruna | Commodity futures trading | Kryptoměnové trhy | Klouzavý průměr | Firma | Banka pro vyrovnání plateb | PoS | Další kryptoměny | Pevninská Čína | Krátkodobý výhled | WeCHat | Fiat měny | Platforma | ECB Christine Lagardeová | Bitcoiny | Prohlášení | Výrobní ceny v Číně | USA | 3М | Spojené státy | BIS | Zákonné platidlo | Hashrate | Pandemie | Alipay | Úrokové sazby | Official Monetary and Financial Institutions Forum | Official Monetary and Financial Institutions Forum (OMFIF) | Giesecke+Devrient | Maxim Manturov | Burze | Vývoj | Moore Global | Trading | Přípravy na digitální měnu | Polkadot | Glassnode | Monetární feudalismus | Ruská centrální banka | KYC | BRICS | Bankovní účet | Trh s kryptoměnami | Spotřebitelská důvěra | Dodržování pravidel | Zprávy z krypto | Dění ve světě | Měnové politiky | G20 | Finanční služby | Odvětví | HashRate | Hodnocení rizik | Koronavirus | Indická centrální banka | Zájem o NFT | Dna | Centrální bankéři | Indická vláda | Správce aktiv BlackRock | FCA | Elektronické peníze | Akcie těžařských společností | Žaloba SEC | Jurisdikce | Umělá inteligence | AI | Zavádění digitálních měn | Závislost na americkém dolaru | Američtí politici | Banka pro mezinárodní platby | Bankovní systém | Růst trhu kryptoměn | Nákupy dluhopisů | Sazby | Hlavní ekonom | Růst výrobních cen | Bitcoin jako zákonné platidlo | Investovat | Stabilní kryptoměny | Generální ředitel | Ether | Hotovost | Regulátor | Průzkum | Firmy | Index výrobních cen | Zajištění | The Merge | Bitcoin (BTC) | Růst cen komodit | OMFIF | Představitelé americké centrální banky | Distribuce | Fed | Americká ministryně financí | Hry | Trhy | Společnost BlackRock | Finanční sankce uvalené na Rusko | AML | Rizika | Projekt Dunbar | Fond | Měny centrálních bank | Postavení dolaru | Pivotní body | Implementace | Penzijní společnosti | Zavedení digitálního eura | Renminbi | Ředitelka | Blockchainy | Výsledky hospodaření | Trading Services | Ministerstvo financí | Kryptoměnové směnárny | Záporné úrokové sazby | Regulační orgány | Růst Bitcoinů | Stabilita | Konzultant | Komodity | Poradenství | Komise pro cenné papíry | Výhody Bitcoinu | CBDS | Na burze | Společnost | Investiční platidlo | Hospodaření | Moore Advisory | Obchod | Centrální bankovnictví | Vývoj na trhu | Riziko | Analytik | Emise | Trinity | Ant | Právo | FIAT | FT | Pivot | Binance | Ekosystém | Protocol | Transakce | Portfolio | Ostatní kryptoměny | Německá ekonomika | Čína | Inovace | Platidlo | Ceny | ETH | Financování | Pokles | Virtuální měny | IDEA | Pivot Pointy | Impuls | Ukrajina | Finanční operace | Swingové maximum | Velký propad | Centrální banka | Predikce | Kryptoaktiva | Malajsie | Divergence | Instituty | Evropské centrální banky | CFTC | Libra | Zákonodárci | Jihoafrická republika | Stablecoiny | Instituce | Měnový systém | Snížení odměny | Defi | Trinity Bank | Sankce proti Rusku | Austrálie | Finanční centra | Historická maxima | Singapur | Euforie | Írán | Očkování proti covidu | Bez rizika | Tržní hodnota | Ant Group | Commission | ČNB | Bank of England | Ceny BTC | Finanční ředitel | Zůstatek | Vklady | Obchodování | Merge | Prezident | Freedom Finance | Měna | Management | Nasdaq | Trump | Zprávy | Francie | Předpověď | Kryptoměny bitcoin | Údaje | Technologické společnosti | Pojišťovny | Výkonnost indexů | Swingové minimum | Digitální euro | ProCent | Růst spotřebitelských cen | Finančnictví | Vyspělé ekonomiky | Portfólia | Japonsko | Marže | Visa | Aktivum | Situace | Finanční systém | Časový horizont | Býčí trh | Signály | Trader | Peking | GfK | Tweet | HDP | Důvěra v Německu | Analytik trhů | Ekonom | Dolar | Euro | Etoro | Politici | Ukrajinská vláda | Výprodej | Měnové unie | ČTK | Vyšší úroveň | Ztráty | Regulační rámec | Výhled trhů | Technický výhled | Akcie | Uživatelé kryptoměn | Výhody | Očkování | Podniky | Tether | SPAC | Týdenní pivot | Cardano | Obchodní výhled | Reuters | Rekordní maximum | Technologie | Vlastní kryptoměny | Uvolněné měnové politiky | Kurz | Daně | Ministři | Těžaři bitcoinu | Společnost Invesco | Jiné měny | Výsledky | Tokenizace | Růst trhu | Rychlý růst | Diem | Investice | USDC | CBDC | Potenciál | Výhled na rok 2023 | Rally | Konkurence | CoinShares | Kapitalizace | Pravidla hry | Myšlenka | Aktuální vývoj | Regulace | Fondy | Důvěra | Nikola | Měny | Finanční sektor | Burzy | UST | Rusko | Poradce | Signál | Komise pro cenné papíry (SEC) | Institut GfK | Řízení rizik | Izraelská centrální banka | Jižní Korea | Technologičtí giganti | Hodnota bitcoinu | Rozšíření | Technická analýza | Plány | Existence bitcoinu | Freedom Finance Europe | Hypotéky | Rekordní růst | Umělé inteligence (AI) | Evropské akcie | TIM | Energie | Objem | Umělé inteligence | Investiční | Týdenní pivotní body | Americké centrální banky | Elvira Nabiullinová | Sloučení | Financial | Bloomberg | Evropská unie | Tokeny | Rozvoj | Rozhodnutí vlády | Finanční trhy | Divize | DMA | Výkonnost | Moore Czech Republic | Nižší maxima | Hrubý domácí produkt | Technické ukazatele | Agentura Bloomberg | Krize | Centrum | Dunbar | Půlení bitcoinu | JDE | Podpora | Ministři financí | Amundi | Markets in Crypto-Assets | Cena | Komerční banky | Zadlužení | Rozpočet | Finanční prostředky | Etherea | Solana | Medvědi | Podnik | Fibonacciho retracement | Debata | Zlato | Ekonomika | Akcie kryptoměnové burzy | SEC | Oslabení | Energetické krize | Úspěch | Investiční příležitosti | Banky pro mezinárodní platby | Likvidita | Cíle | BTC/USD | Kryptoměny | Bezpečnost | Likvidní | Terra | Banky | BlackRock | Buy | Obchodní podmínky | Země G7 | I-Trader | Vlády | Rychlost | Wall Street | Analýza | Umění | Zlepšení | Americký Fed | Pozice | Portfolia | Platební síť | Pullback | Cenné papíry | Support | Platební systém | Převody peněz | Transparentnost | Soud | Investice do bitcoinu | Služby | Staking | Ministryně financí | Investoři | Prodejní tlak | Spotřebitelská důvěra v Německu | Spotřebitelé | Tradiční měny | Výstupy | Slabá poptávka | NFT | Měnové riziko | Nařízení | Předseda | Invesco Ltd. | USD | Investovat do ETF | Nové příležitosti | PayPal | Investing.com | Svět kryptoměn | Tencent | Prezidentka ECB | Válka mezi Ruskem a Ukrajinou | Čínská centrální banka | CZ | Průraz | Digitální měny | Australský dolar | Propad | Bankovnictví | Britské libry | Bitcoin dnes | Turecká centrální banka | Markets | MiCA | Čínský statistický úřad | Ministerstvo financí USA | Invest | Světová rezervní měna | Kryptoměna | Opce | Investment | Indexy | Americký dolar | Evropská centrální banka | Švédsko | ECB | Těžaři | Bankovky a mince | Růst ceny | Technologické inovace | Ethereum 2.0 | Krypto | ROCE | Krypto aktiva | EU | Miliardy | PBOC | Těžba kryptoměn | Spekulanti | Správce aktiv | Největší kryptoměny | Krypto průmysl | Americké vlády | Bloky | Jerome Powell | Poskytovatelé úvěrů | Technologický rozvoj | Ukazatele | Kryptoměnový trh | Banka | Vlastnictví | Transakční poplatky | Růst bitcoinu | CNBC
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Růst | Obchodování | Banka | Banky | ČTK | Pokles | Indikátor | Trading | Cena | 3М | FOREX