Nigérie
Co bude mít v gesci eurokomisař Síkela? Letos jeho nastávající úřad, mediálně prakticky neviditelný, řešil například elektrifikaci nepálského venkova, spolupráci se Zambií nebo čaj a kávu v Laosu
18.09.2024 Hlavní letošní projekty eurokomisařství pro mezinárodní partnerství, které nově bude mít v gesci Jozef Síkela, jsou různorodé.
Francie mohutně navyšuje dovoz ruského plynu, letos o více než 100 %. Dováží ho více i než Maďarsko, leč zhusta jej přeprodává Belgii – zřejmě slušný byznys
18.08.2024 Francie letos dováží více ruského plynu než Maďarsko. V prvním letošním pololetí dramaticky navýšila objem dovozu ruského plynu, meziročně o více než 100 %. Dovezla jej 4,4 miliardy metrů krychlových. Loni to ve stejném období roky byly jen zhruba dvě miliardy kubíků.
Putin uprostřed války hledí z ruského okna do Evropy na východ
07.06.2024 Rusko, odříznuté od Západu, nabízí svou ekonomiku ve výši dvou bilionů dolarů (asi 45 bilionů Kč) gigantům, jako je Čína a Saúdská Arábie, a v dlouhodobější perspektivě i zemím, jako je Zimbabwe a Afghánistán. Děje se tak na investičním fóru v Petrohradě, který založili ruští carové jako ruské okno do Evropy, píše agentura Reuters.
Silný obrat na trhu s kakaem 🚨
29.04.2024 Ceny kakaa na začátku týdne ustoupily o téměř 11 % poté, co v západní Africe začalo mírně přibývat srážek, což zmírnilo obavy, že příští sezóna bude výrazně omezena. Posun k vlhčímu počasí nad pěstitelskými oblastmi v západní Africe může ve střednědobém horizontu přinést určitý prospěch nadcházející produkci v regionu. Mějte však na paměti, že současné povětrnostní podmínky musí přetrvávat delší dobu, aby se očekávání ohledně sklizně skutečně změnila.
Americký regulátor CFTC varuje před brokerem Capitalone Trade
22.04.2024 Americký regulátor CFTC (Commodity Futures Trading Commission) varuje před neregulovanou společností, která nabízí finanční služby a cílí hlavně na americké klienty. Nové varování se týká brokera Capitalone Trade. Tento broker ovšem nemá podle CFTC patřičné povolení k činnosti, kterou provozuje.
Bitcoin se zlomově „rozpůlil“. Co to znamená pro jeho další cenový vývoj?
21.04.2024 V noci na sobotu se odehrálo napjatě vyhlížené „půlení“ bitcoinu. V celé historii této nejstarší a nejrozšířenější kryptoměny teprve čtvrté. Předchozí „půlení“ (neboli „halvingy“) nastala v letech 2012, 2016 a 2020. Jedná se tedy o mimořádnou událost. Dochází při ní ke snížení odměny, kterou získávají těžaři bitcoinu za potvrzování transakcí, tedy za udržování celého systému v chodu. A to ke snížení na polovinu. Proto „půlení“.
Americký regulátor CFTC varuje před brokerem Capital Trading Hub
16.04.2024 Americký regulátor CFTC (Commodity Futures Trading Commission) varuje před neregulovanou společností, která nabízí finanční služby a cílí hlavně na americké klienty. Nové varování se týká brokera Capital Trading Hub. Tento broker ovšem nemá podle CFTC patřičné povolení k činnosti, kterou provozuje.
Kakao roste o 5 % navzdory vyšším výkupním cenám a oživení nabídky v Brazílii
09.04.2024 Ceny kakaa se vrátily nad 10 000 USD za tunu, což vedlo k obrovské likvidaci krátkých pozic. Růst cen je stále poháněn obavami ze snižujících se globálních dodávek kakaa, ale obecně je chuť spekulantů riskovat vysoká, což vede k silnému umisťování pozic u některých komodit, jako je kakao a v posledních dnech také měď. Západoafričtí dodavatelé kakaa mohou nedodržet smlouvy o dodávkách, protože přetrvává nejhorší nedostatek dodávek za posledních 40 let.
Zasáhnou předpovědi intenzivních dešťů v západní Africe futures na kakao?
06.03.2024 Futures na kakao se již několik měsíců pohybují v dynamickém růstovém trendu, ale na úrovních blízko 6500 USD za tunu se v poslední době opět objevila silná aktivita prodejců. Silné deště předpovídané v západní Africe vedly k likvidaci některých dlouhých pozic spekulantů, kteří se umístili na další, celosvětově omezené dodávky. Nové předpovědi dešťů by mohly potenciálně ovlivnit vyšší polovinu sklizně kakaa na Pobřeží slonoviny, která začne v polovině dubna.
Komodity – kompletní průvodce komoditním trhem
28.02.2024 Investování a obchodování na komoditním trhu je zajímavý a specifický typ tradingu a investice, který se v mnoha ohledech podobá obchodování a investování do akcií. V tomto článku si představíme svět komodit a najdete zde kompletní průvodce světem komoditního trhu.
Americký regulátor CFTC varuje před brokerem Azbinary
27.02.2024 Americký regulátor CFTC (Commodity Futures Trading Commission) varuje před neregulovanou společností, která nabízí finanční služby a cílí hlavně na americké klienty. Nové varování se týká brokera Azbinary. Tento broker ovšem nemá podle CFTC patřičné povolení k činnosti, kterou provozuje.
„Valentýn” by se mohl pořádně prodražit; cena kakaa na vrcholu!
14.02.2024 Statistiky ukazují, že sladkosti, zejména čokoládové výrobky, jsou jedním z nejoblíbenějších valentýnských dárků. Zdá se však, že brzy budeme muset změnit své zvyky, pokud nechceme nést přemrštěné náklady. Důvodem je historické ocenění kakaa a je zajímavé, že neexistují žádné velké vyhlídky na zlepšení této situace.
⛽ OIL klesá pod 79 USD
21.12.2023 Ceny ropy zaznamenaly během několika posledních seancí silný nárůst a vyskočily o 10 % z vnitrodenních minim dosažených 13. prosince 2023. Včera byl učiněn pokus prolomit oblast nad 80 USD za barel, ale býkům se tyto zisky nepodařilo udržet. a ropa zakončila včerejší obchodování pod touto klíčovou úrovní. Dnes ráno byl učiněn další pokus o prolomení oblasti nad 80 USD, ale také selhal a bylo obnoveno stahování. Pokles se zrychlil brzy odpoledne, když bylo oznámeno, že se Angola rozhodla opustit kartel OPEC.
Salvador je na vrcholu žebříčku zájmu o bitcoiny, Brazílie předstihla Nigérii
21.12.2023 V Nigérii se stablecoiny staly oblíbenou kryptoměnou, protože jsou navázány na široce přijímané aktivum, americký dolar, a poskytují tak zajištění proti inflaci a devalvaci nairy.
NAPŘÍČ TRHY
30.11.2023 Aliance OPEC+ pod taktovkou Saúdské Arábie a Ruska bude dnes oficiálně jednat o nastavení těžebních limitů pro rok 2024. Původně se měla schůzka konat minulou neděli, z důvodu vnitřních rozporů a nesouhlasných stanovisek afrických zemí (Nigérie a Angoly) však muselo dojít k odkladu. Zasedání se zároveň povede na pozadí nežádoucího poklesu cen ropy – od říjnových maxim odepsala ropa Brent téměř 15 % a drží se jen těsně nad úrovní 80 dolarů za barel. Trhy bude dnes zajímat především celkový rozsah produkčních škrtů v příštím roce. Připomeňme, že Saúdská Arábie a spol. mají dle dohody aktuálně omezovat těžbu v masivním rozsahu přibližně 5 mil. barelů denně (cca 5 % globální nabídky). Pro rok 2024 se již aliance dohodla na škrtech v rozsahu 3,7 mil. barelů denně.
Komodity: Ceny ropy kvůli odložení zasedání skupiny OPEC+ klesají
23.11.2023 Ceny ropy dnes pokračují v poklesu. Může za to odložení zasedání skupiny OPEC+, které vyvolalo očekávání, že skupina v příštím roce zřejmě neprohloubí snižování těžby. Aktivita na trhu je dnes klidnější, protože v USA je státní svátek.
Ceny pohonných hmot klesají, a budou i dále – kartel OPEC se není s to dohodnout na škrtech v těžbě. Hrozí ovšem, že tuzemští čerpadláři budou zlevňování brzdit, aby si navýšili marže
23.11.2023 Pohonné hmoty v uplynulém týdnu zpomalily tempo svého zlevňování. Průměrná cena benzínu v ČR klesla o 28 haléřů na litr, takže se benzín prodává průměrně celorepublikově za 37,95 koruny za litr. Nafta pak zlevnila o 51 haléřů na litr, na 38,20 koruny za litr. Benzín je nejlevnější od konce července, nafta pak od začátku září.
ECB spustí přípravnou fázi pro zavedení digitálního eura
18.10.2023 Evropská centrální banka (ECB) spouští přípravnou fázi pro zavedení digitálního eura. Nyní ho bude testovat. Banka tak reaguje na rostoucí přesun plateb na síť a na šíření kryptoměn. Dnes to uvedla na svém webu.
Komodity: Ceny ropy kvůli nejistému výhledu poptávky a dodávek klesají
02.10.2023 Ceny ropy na začátku nového měsíce klesají. Může za to nejistota spojená s vývojem dodávek a globální poptávky. Investoři také čekají na vystoupení šéfa centrální banky USA (Fed) Jeroma Powella, ve kterém by mohl naznačit, jak se budou vyvíjet úrokové sazby ve Spojených státech.
Technická analýza páru ETH/USD na 20. září 2023
20.09.2023 Poptávka po kryptoměnách v Nigérii dál roste. Důvodem je oslabující měna a rychle rostoucí inflace v největší africké ekonomice. Podle poslední zprávy newyorské výzkumné společnosti Chainalysis vzrostl objem transakcí s kryptoměnami v Nigérii v období od července 2022 do června 2023 meziročně o 9 % na 56,7 miliard dolarů.
Technická analýza páru BTC/USD na 6. září 2023
06.09.2023 Zprávy z kryptoměnového průmyslu dokážou velmi přesně zachytit globální trendy. Jedna z nedávných zpráv společnosti Consensys ukázala, že pokud jde o povědomí o kryptoměnách, je dnes světovým lídrem Nigérie. Studie byla provedena formou online průzkumu a zúčastnilo se jí 15 158 osob z 15 zemí světa. Ke zkoumaným zemím patřily Spojené státy, Velká Británie, Francie, Japonsko, Jižní Korea a Argentina.
Rusko začne testovat používání digitálního rublu mezi spotřebiteli
09.08.2023 Rusko začne příští týden testovat používání digitálního rublu mezi spotřebiteli. Oznámila to dnes ruská centrální banka. Země, která kvůli loňskému útoku na Ukrajinu čelí rozsáhlým hospodářským sankcím, by pomocí digitální měny chtěla rozšířit své možnosti pro mezinárodní platby, uvedla agentura Reuters.
Technická analýza páru BTC/USD na 28. června 2023
28.06.2023 Podle nejnovější studie softwarové společnosti ConsenSys slyšelo ve světě o kryptoměnách až 92 % lidí. Studie provedená na skupině 15 158 osob z 15 zemí ukázala, že navzdory tomuto vysokému povědomí je porozumění blockchainové technologii mnohem nižší.
Coface Barometr rizik zemí a odvětví za 2. čtvrtletí 2023: Ztracené iluze a velká očekávání
20.06.2023 Rok 2023 začal s velkými očekáváními, ale s největší pravděpodobností se optimismus, s nímž do něj některé ekonomiky vstupovaly, nenaplní. První polovina roku utvrdila společnost Coface, která je globálním lídrem v pojištění pohledávek firem a obchodních rizik, v jejích předpokladech: inflace se ve vyspělých zemích bezbolestně nevrátí ke svému 2% cíli; centrální banky do konce roku „kormidlem neotočí"; a pouhé zrušení zdravotních omezení neumožní Číně hrát roli motoru světové ekonomiky. Do popředí se také vrátily dvě zásadní věci: přístup k dostatku levné energie zůstává pro fungování globální ekonomiky klíčový a měnová politika má přímější vliv na ocenění aktiv a finanční stabilitu než na spotřebitelské ceny.
Ropa: Od porážek k vítězstvím
20.06.2023 Ropa směřuje ke své druhé čtvrtletní ztrátě v řadě, což se nestalo od roku 2019. Zvýšená produkce a poptávka nižší než očekávání vyvíjejí tlak na ceny. JP Morgan poznamenává, že nabídka se zotavila a neočekávaně vzrostla z různých zdrojů, včetně Spojených států, zemí mimo OPEC a také Nigérie, Íránu a Venezuely. Podle banky jsou škrty OPEC+ nedostatečné k vyvážení trhu. Proto snížili průměrnou cenu Brentu z 90 na 81 dolarů za barel.
OPEC zachováva prognózu rastu dopytu na rok 2023
13.06.2023 Správa OPEC naznačuje zachovanie prognózy rastu dopytu po rope na rok 2023 zhruba nezmenenú už štvrtýkrát za sebou. Očakáva sa, že rast dopytu v tomto roku dosiahne 2,35 milióna barelov denne (bpd). Očakáva sa, že dopyt dosiahne v roku 2023 101,91 milióna bpd.
⛽ Ropa po rozhodnutí OPEC+ roste o 2 %
05.06.2023 Dalo by se říci, že OPEC+ svým rozhodnutím z minulého víkendu překvapil. Není to však překvapení, které by mohlo vést k zásadním změnám. Překvapením je v podstatě jen to, že se vůbec něco změnilo. V tomto textu stručně probereme nejdůležitější otázky související s rozhodnutím OPEC+ a dobrovolným snížením ze strany Saúdské Arábie.
Ropa se zotavuje z dřívějších poklesů
31.05.2023 Ropa smazala většinu ztrát, které dnes utrpěla. Ačkoli důvodem oživení nebyly žádné konkrétní zprávy, průzkum agentury Reuters založený na sekundárních zdrojích naznačil, že země OPEC přestaly dodržovat slíbené snížení těžby. Zatímco země jako Saúdská Arábie, Kuvajt a Spojené arabské emiráty byly většinou v souladu s přislíbenými škrty, existovala řada zemí, které snížily více, než se zavázaly. Za zmínku stojí Irák a Nigérie, které jsou významnými producenty ropy a jejichž plnění přislíbených škrtů činilo 151 %, resp. 448 %. Kombinovaná produkce 13 zemí OPEC byla v květnu o 460 tis. bpd nižší než v dubnu. Údaje o produkci za duben byly navíc revidovány o 150 tis. bpd níže.
Už 13 afrických zemí používá Ripple a XRP
09.05.2023 Ze zprávy ,,African Blockchain Report 2022″, vypracované společností CV VC ve spolupráci s jihoafrickou Standard Bank, je patrné, že Ripple a XRP jsou využívány již ve 13 afrických zemích.
Ceny ropy a zlata ovlivněny strachem z bankovní krize
28.03.2023 Futures na americkou ropu WTI se dostaly k 70 USD za barel poté, co uzavřely minulý týden o skoro 4 % výše. Kvůli tomu, že bankovní turbulence vyvolávají strach z recese, americké úřady přemýšlí o rozšíření nouzového úvěrového nástroje, což je teď jedna z několika možností.
OIL.WTI klesá z nedávného maxima
17.01.2023 Futures kontrakty na ropu WTI se stáhly z nedávných maxim kolem 81 USD za barel a smazaly část počátečních zisků, protože náladu na trhu ovlivňují přetrvávající obavy z recese. Dnešní seanci zahájila ropa v optimistické náladě, když OPEC ve své poslední měsíční zprávě oznámil, že poptávka po ropě by měla vzrůst o 2,22 mil. barelů denně, tj. o 2,2 %, a to díky rostoucí spotřebě v Číně a oživení hospodářské aktivity mezi vyspělými ekonomikami. Podle agentury Bloomberg News se očekává, že spotřeba ropy v Číně vzroste o 800 000 barelů denně cínu 2023 na rekordních 16 milionů barelů denně. Na druhou stranu produkce kartelů minulý měsíc vzrostla v čele s vyšší produkcí Nigérie, a to navzdory dohodě o snížení produkce na podporu trhu. Nigerijská produkce ropy se v prosinci zvýšila o 91 tis. bpd na 1,267 mil. bpd, produkce rostla také v Angole (+42 tis. bpd), Íránu (+9 tis. bpd), Libyi (+17 tis. bpd), Saúdské Arábii (+4 tis. bpd). Produkce se zvýšila také ve Venezuele (+13 000 bpd), protože společnosti Chevron byla rozšířena licence na vývoz ropy do USA.
Těžba ropy v členských státech kartelu OPEC v prosinci stoupla
04.01.2023 Těžba ropy v členských státech Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) se v prosinci zvýšila o 120.000 barelů za den a pohybovala se kolem 29 milionů barelů denně. Za růstem těžby stál zejména pokles výpadků v dodávkách z Nigérie. Uvedla to dnes agentura Reuters, která vychází z údajů o přepravě ropy a informací od zdrojů z odvětví.
Nigérie se chystá schválit zákon o kryptoměnách
19.12.2022 Zprávu zveřejnil nigerijský masthead Punch Newspapers 18. prosince po rozhovoru s předsedou Výboru Sněmovny reprezentantů pro kapitálové trhy Babangidou Ibrahimovou.
Technická analýza páru BTC/USD na 29. listopadu 2022
29.11.2022 Podle blogového příspěvku, který byl zveřejněn tento týden, se Mezinárodní měnový fond domnívá, že kolaps burzy FTX Sama Bankmana-Frieda by měl africkým zemím sloužit jako varování před riziky, která kryptoměny pro jejich ekonomiky představují.
Evropa čelí „velkému úderu“
01.11.2022 Společnosti Eni SpA tvrdí, že se bude muset Evropa v příštím roce spolehnout na ropu z USA, aby dokázala nahradit ztrátu dodávek z Ruska.
5 faktorů, které budou ve zbytku roku nejvíce ovlivňovat cenu ropy
31.10.2022 Navigovat v divokých ropných vodách může být pro některé obchodníky velmi složité. Ropa se v dosavadním průběhu roku ukazuje jako jedna z nejkolísavějších komodit a výjimkou nejsou pády nebo růst o vyšší jednotky procent za jedinou seanci. Daná volatilita je však pro tradery lákavá a správné zachycení trendu může být velmi profitabilní. Jaké faktory se nejvíce promítají do cen ropy? A jaký je výhled na zbytek roku?
Jaké jsou vyhlídky na cenu ropy?
20.10.2022 Vivek Dhar, komoditní analytik Commonwealth Bank, informoval, že na ceny ropy má aktuálně vliv mnoho faktorů.
Dun & Bradstreet: Rating Ruska a Ukrajiny patří k nejhorším na světě
13.10.2022 Investiční rating Ruska a Ukrajiny patří už půl roku k nejhorším na světě. V důsledku války, které v únoru zahájilo Rusko, panuje v obou zemích obrovská nejistota ohledně očekávané návratnosti investic. Vyplývá to z hodnocení rizikovosti zemí poradenské firmy Dun & Bradstreet.
OPEC a jeho spojenci sníží produkci ropy výrazně víc, než se čekalo
05.10.2022 Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a její spojenci v čele s Ruskem sníží produkci ropy o dva miliony barelů denně. Ministři členských zemí skupiny označované OPEC+ se na tom dnes dohodli na své pravidelné měsíční schůzce. Je to mnohem výraznější snížení, než se čekalo, analytici nejčastěji hovořili zhruba o jednom milionu barelů.
Komodity: Ceny ropy po rozhodnutí OPEC+ rostou
05.09.2022 Ceny ropy dnes výrazně rostou, protože skupina OPEC+ se dohodla na malém snížení těžby, aby podpořila ceny ropy. Kolem 17:40 SELČ cena severomořské ropy Brent rostla o 2,7 procenta na 95,53 dolaru za barel. Americká lehká ropa WTI ve stejnou dobu zdražovala o 0,6 procenta na 89,09 dolaru za barel.
🛢Ropa pod tlakem 📉
01.08.2022 Cena ropy dostala v pondělí tvrdou ránu poté, co bylo zveřejněno čínské a evropské PMI, které odhalilo nižší aktivitu v továrnách kvůli pandemii Covid-19 a slabšímu globálnímu výhledu na poptávku. Nicméně kupující začali být aktivnější poté, co agentura Reuters zveřejnila výsledky měsíčního průzkumu sekundárních zdrojů OPEC. V červenci se produkce zvýšila o 310 000 barelů denně, zatímco se kartel zavázal ke zvýšení produkce o 412 000 barelů denně. Členové vázáni na kvóty podstřelili červencový cíl o 1,3 milionů barelů denně. Jen Spojené arabské emiráty a Kuvajt splnily své kvóty. Saúdské Arábii se podařilo zvýšit produkci o 150 000 barelů na 10,75 mbpd, což je pod cílem 10,833 mbpd. Nigérie byla nejméně výkonná. Její produkce dosáhla 1,13 mbpd ve srovnání s povolenou rychlostí 2,33 mbpd kvůli poruchám s ropovody. Členové OPEC se setkají již tento čtvrtek, aby probrali kvóty na září. Očekává se tedy další volatilita.
V Nigérii nakupují bitcoiny uprostřed ekonomického kolapsu
28.07.2022 Mnoho Nigerijců, kteří chtějí chránit své bohatství kvůli padající naiře, investují do BTC i jiných stablecoinů.
🛢Ropa roste o 3 %
01.07.2022 Ropa WTI a Brent rostou během dnešní seance o přibližně 3 % poté, co data OPEC ukazují propad v produkci ve srovnání s květnovými údaji o cca 100 000 barelů denně. Nynější produkce dosahuje 28,52 milionů barelů denně. Plnění dohody OPEC+ o snížení těžby na červen v současnosti činí 253 %, což je nárůst ze 178 %. Znamená to tedy, že nwní možné zvýšit produkci o přibližně 400 000 barelů denně, jak se původně očekávalo.
OPEC+ urychlí zvyšování těžby, růst v červenci a srpnu činí 648.000 barelů denně
02.06.2022 Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a její spojenci v čele s Ruskem budou od července zvyšovat těžbu výrazněji než doposud. Skupina nazývaná OPEC+ se dnes dohodla, že těžbu v příštích dvou měsících zvýší o 648.000 barelů denně místo dosavadních 432.000 barelů denně. Skupina to uvedla v dnešním prohlášení. Rozhodnutí odůvodnila ukončením výluk ve významných ekonomických lokalitách a sezonně zvýšenou poptávkou rafinerií. Rusko se nadále podílí na dohodnutých kvótách.
Těžba ropy v Rusku v dubnu klesla o devět procent, nejvíce od rozpadu SSSR
17.05.2022 Těžba ropy v Rusku v dubnu ve srovnání s předchozím měsícem klesla téměř o devět procent, zejména kvůli dopadu sankcí, které západní země uvalily na Moskvu za její invazi na Ukrajinu. Pokles těžby je přitom nejvyšší od rozpadu Sovětského svazu na začátku 90. let. Uvedla to dnes agentura Reuters, která se s odvolává na údaje skupiny OPEC+, zahrnující Organizaci zemí vyvážejících ropu (OPEC) a její spojence v čele s Ruskem. Těžba celé skupiny OPEC+ pak byla v dubnu o 2,6 milionu barelů nižší, než stanovuje její dohoda o těžbě.
Česko bude mít na odstřižení od ruské ropy více času, až do června 2024. Zatím na odstřižení není připraveno
06.05.2022 Evropská komise navrhuje kompletní odstřižení EU od ruské ropy už během šesti měsíců. Do konce letošního roku by se pak členské země zcela odstřihly také od dovozu ruských ropných produktů, jako je nafta. Výjimku mají mít Slovensko a Maďarsko, jimž Brusel vyhradí čas na odstřižení do konce roku 2024, nikoli tedy jen do konce roku 2023, jak zněl návrh původní. Dnes o tom informuje agentura Bloomberg. Delší lhůtu si nakonec podle téže agentury vyboxuje také Česko, čas bude mít do června 2024. Je to nutnost, alespoň ekonomicky.
Česko se odstřihne od ruské ropy asi ještě letos, přitom nemá náhradu. Problémy mohou nastat v podobě citelného zdražení pohonných hmot, ale i ohrožení dodávek okenních rámů, palubních desek či obalů na potraviny
04.05.2022 Evropská komise dnes navrhla kompletní odstřižení EU od ruské ropy už během šesti měsíců. Do konce letošního roku by se pak členské země zcela odstřihly také od dovozu ruských ropných produktů, jako je nafta. Výjimku mají mít Slovensko a Maďarsko, které mají mít čas na odstřižení do konce příštího roku. Česko podle zákulisních informací usilovalo o podobnou výjimku také, ale nakonec si ji zřejmě neprosadilo. O návrhu Evropské komise se může hlasovat už dnes. Maďarsko sice hrozilo vetováním, ale je otázka, zda tento postoj zachová.
Česku hrozí, že nebude moct hned zcela nahradit ruskou ropu. Náhradní ropovod, který do Česka vede ropu přes Alpy, nemá dost kapacity
03.05.2022 Česká republika může mít problém s úplným zajištěním dodávek nahrazujících ruskou ropu. O embargu na ni v těchto dnech jednají státy EU. Pokud by došlo na plné embargo ze strany EU, Česko by se muselo obejít bez dodávek ruské ropy. Ta představuje zhruba polovinu veškeré ropy dovážené do ČR.
OPEC zvýší produkci ropy podle plánu
29.04.2022 OPEC se na svém příštím zasedání pravděpodobně bude držet svého plánu postupného zvyšování produkce o zhruba 400 000 barelů denně.
Technická analýza páru ETH/USD na 13. dubna 2022
13.04.2022 Nová studie ukázala na ohromující nárůst přijetí kryptoměn v Nigérii; podpořil ho omezený přístup Afriky k levným finančním službám na bázi fiat měn. Mnoho obyvatel Nigérie začalo kryptoměny používat jako životaschopnou alternativu k ukládání a převodu aktiv.
Akcie ropy v roce 2022: 6 tipů na nejlepší ropné akcie
10.03.2022 Akcie ropy jsou v důsledku růstu ceny ropy v posledních dnech opět v hledáčku investorů. Konflikt na Ukrajině nadále pokračuje a některé země zavádějí embargo na dovoz ropy a plynu z Ruska. Mnozí investoři se ptají, jaké to bude mít reálné dopady na cenu ropy a zda může tento růst nadále pokračovat.
Analýza společnosti Invesco: Hospodářské a tržní důsledky války
03.03.2022 Společnost Invesco vyčíslila dopady ruské invaze na Ukrajinu. Odhaduje, že by mohla snížit celosvětový HDP o 0,5-1,0 % (a zároveň zvýšit inflaci), avšak politická podpora to může utlumit. Pro obyvatele Ukrajiny je to velká tragédie. Musí se cítit osamoceni v boji proti velkému, tyranskému útočníkovi. Ještě horší je, že světové finanční trhy, které se při zprávě o invazi dostaly do dočasného útlumu, minulý pátek zřejmě čerpaly útěchu z počátečního rychlého postupu ruských sil (pravděpodobně v domnění, že konflikt bude krátkodobý) a z omezené povahy sankcí uvalených Západem. Situace se však o víkendu zkomplikovala zprávami o úporném odporu ukrajinských sil a smysluplnějších sankcích.
Akcie Exxon Mobil: Firma ukončuje těžbu ropy a aktivity v Rusku
01.03.2022 Akcie Exxon Mobil (XOM) patří do ropného průmyslu, který momentálně zažívá docela silný boom. Samozřejmě díky rychlému růstu cen ropy, což je zapříčiněno pořád velmi omezenou nabídkou, která nebyla zeměmi OPEC+ obnovena. Navíc díky válce na Ukrajině hrozí, že budou váznout dodávky ruské ropy. Společnost Exxon Mobil také oznámila, že ukončuje své aktivity v Rusku. Jde o reakci na ruskou invazi.
Exploze v Nigérii vyhnala cenu ropy na 90 USD
04.02.2022 U pobřeží Nigérie explodovalo plavidlo s přibližně 2 mil. barelů ropy. To způsobilo nárůst cen ropy, přičemž cena WTI dosáhla 90 USD za barel
Komodity: Ceny ropy dnes po středečním zasedání skupiny OPEC+ mírně rostou
03.02.2022 Ceny ropy po středečním zasedání skupiny OPEC+ mírně rostou. Kartel složený z Organizace zemí vyvážejících ropy (OPEC) a jejích spojenců v čele s Ruskem se rozhodl, že se navzdory vyšším cenám a tlaku zemí jako Spojené státy a Indie na zvýšení dodávek bude držet svého plánu na pouze mírné zvyšování suroviny na trhu.
Indie plánuje představit svou vlastní digitální měnu
01.02.2022 Indické ministerstvo financí v úterý oznámilo, že se Indická rezervní banka chystá představit digitální měnu centrální banky (CBDC) využívající technologii blockchain. Tímto krokem by Indie mohla předběhnout mnoho zemí.
Americké ministerstvo energetiky schválilo druhé největší uvolnění ropy ze strategických rezerv
26.01.2022 Americké ministerstvo energetiky oznámilo, že půjčí 13,4 milionu barelů ropy ze strategických ropných rezerv jako součást obnoveného úsilí Bidenovy administrativy omezit rostoucí ceny ropy, které vystoupaly na nejvyšší úroveň od roku 2014.
V Indexu sociálního rizika si Česko za loňský rok polepšilo o 14 pozic
20.01.2022 Společnost Euler Hermes podruhé zveřejnila Index sociálního rizika (ISR), který identifikuje silné stránky, zranitelná místa a vnímání politických, institucionálních a společenských rámců v jednotlivých zemích. Tyto atributy signalizují obecnou náchylnost dané země k událostem systematického sociálního rizika, které by mohly mít zásadní dopad na politiku či na tvorbu a přijímání strategických, obchodních a investičních rozhodnutí. Letos byl hodnotící rámec indexu ISR rozšířen na 185 ekonomik (oproti 102 z analýzy z předchozího roku).
Visa otestuje své kryptoměnové služby
14.01.2022 Ve čtvrtek se společnost Visa Inc. přidala ke svému konkurentovi Mastercard Inc. a nabídla centrálním bankám možnost otestovat maloobchodní aplikace pro digitální měny, které banky budou emitovat.
Visa vyvíjí technologii pro digitální měny (CBDC)
13.01.2022 Visa oznámila, že rozšíří své krypto služby ještě o krok dále díky partnerství s blockchainovou softwarovou společností Consensys, aby vybudovala "nájezd" pro digitální měny centrálních bank (CBDC).
OPEC zvýší měsíční produkci ropy o 400 000 barelů za den
06.01.2022 OPEC v úterý uvedl, že bude dodržovat dříve dohodnuté produkční kvóty. To znamená, že dodávky příští měsíc vzrostou o dalších 400 000 b/d.
První CBDC peněženka v Africe dosáhla bezmála 500 tisíc stažení
19.11.2021 Kryptoměny velkých bank začínají nabírat na síle. Nigerijská centrální banka oznámila, že CBDC peněženka s její vlastní digitální měnou, eNaira byla za pouhých 19 dní stažena 488 000krát ve 160 zemích.
OPEC tlaku USA nepodlehne
16.11.2021 Saúdská Arábie a Spojené arabské emiráty daly jasně najevo, že OPEC bude i nadále obezřetně zvyšovat těžbu ropy a nepodlehne tlaku USA na rychlejší zvýšení produkce.
Indie má dvakrát více uživatelů kryptoměn než USA, VB a Rusko dohromady
30.09.2021 Podle nedávné zprávy firmy TripleA, počet uživatelů kryptoměn překonal 280 milionů po celém světě. První místo získala Indie. Uvedená data ukazují, že Indie má aktuálně přes 100 milionů uživatelů digitálních mincí, to odpovídá 7,3% celkové populaci země.
Nejvíce je na kryptoměny připravená Kalifornie
23.09.2021 Americký stát Kalifornie se dostala na první místo v USA v připravenosti na kryptoměny. Bitcoinová infrastruktura je v Kalifornii na velmi vysoké úrovni a předběhla tak i spousty jiných států, které jsou ke kryptoměnám otevřené.
Komodity: Ropa mírně zdražuje, přetrvává však nejistota ohledně poptávky
21.09.2021 Ceny ropy se dnes zvyšují kvůli obavám z omezených dodávek suroviny na trh. Jejich výraznějšímu růstu nicméně brání nejistota ohledně vývoje poptávky. Severomořská ropa Brent krátce před 19:00 SELČ vykazovala nárůst o 0,3 procenta na 74,17 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) si připisovala 0,2 procenta na 70,45 dolaru za barel.
Komodity: Ceny ropy zpevňují, zčásti kvůli pomalému obnovování těžby v Mexickém zálivu
10.09.2021 Ceny ropy dnes zpevňují, ropa Brent vystoupala až nad 73 dolarů za barel. K jejich růstu velkou měrou přispívá pomalé tempo obnovování těžby v Mexickém zálivu po hurikánu Ida. Vzpruhou pro rizikovější aktiva byl též rozhovor amerického prezidenta Joea Bidena s jeho čínským protějškem Si Ťin-pchingem.
Je ropa stále zajímavou investicí?
20.07.2021 „Ropa si nyní prochází většími cenovými propady. Podílí se na tom nejen výsledek zasedání skupiny OPEC, který však byl v určité míře očekáván, ale především šíření covidové varianty Delta. Poklesy můžeme vidět na ropných termínovaných kontraktech,“ řekl Richard Bechník, investiční analytik Fincentrum & Swiss Life Select. Evropská ropa Brent se v pondělí usadila na 68,62 USD za barel, což znamená jednodenní propad o 6,8 %. Americké ropné kontrakty na srpnové dodávky ropy dosedly na hodnotu 66,42 USD, což je pokles o 7,5 %. Zářijový americký ropný kontrakt se snížil na 66,35 USD.
Světová ekonomika vyhlíží významné oživení. Do formy jí pomůže očkování i touha spotřebitelů utrácet. Ty české nevyjímaje
29.06.2021 Klíčem k opětovnému návratu do normálu se bez pochyby stane úspěšně zvládnutá očkovací kampaň, avšak samotné oživení globální ekonomiky bude mít mnoho forem. Pod tlakem se ocitne především americká ekonomika, evropská bude nabírat tempo v klidnějších podmínkách. Synchronizaci ekonomického růstu v jednotlivých regionech výrazně ovlivní pomalé tempo očkovacího procesu v Asii a v rozvojových zemích.
Západoafrické země se dohodly na novém plánu na zavedení jednotné měny
20.06.2021 Představitelé Hospodářského společenství západoafrických států (ECOWAS) se dohodli na novém plánu na zavedení jednotné měny v roce 2027. Oznámil to včera prezident komise společenství Jean-Claude Brou.
Bude rally na ropě pokračovat?
11.02.2021 Ropa WTI v rámci mohutného růstového trendu od začátku listopadu přidala přes 80 % a přiblížila se 60 USD za barel. Poptávka se sice vrací k normálu velice pomalu, pořád ale roste rychleji než nabídka a výsledkem je čím dál vyšší cena. Z krátkodobého pohledu je pro trh s ropou zásadní přístup kartelu OPEC+, kterému se podařilo udržet těžbu svých členů na uzdě. Krátká odpověď na otázku z nadpisu tedy zní: Ropa bude růst, dokud OPEC+ bude chtít.
Reuters: OPEC v lednu sedmý měsíc za sebou zvýšil těžbu
29.01.2021 Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) v lednu zvýšila těžbu o 160.000 na 25,75 milionu barelů denně. Kartel a jeho spojenci se totiž dohodli na dalším zmírnění redukce dodávek suroviny na trh. Vyplývá to z dnešní zprávy agentury Reuters, která vychází z údajů o přepravě ropy od zdrojů z odvětví. Těžba OPEC tak vzrostla již sedmý měsíc za sebou.
Ekonomické nerovnosti komplikují špičkovou ropnou diplomacii
03.12.2020 Bohatí producenti jako Saudská Arábie a Spojené arabské emiráty nadále požadují ceny ropy kolem 80 dolarů za barel, aby vyrovnali své rozpočty a vlastnili velké devizové rezervy anebo státní investiční fondy na tlumení ekonomických šoků. „Slabší“ členové, včetně Iráku, Nigérie, mají méně ekonomických rezerv a jsou zranitelnější vůči nízkým cenám. Rusko může lépe absorbovat ropné šoky než jeho arabští spojenci v Perském zálivu díky flexibilnímu výměnnému kurzu k americkému dolaru.
Rozbřesk: Fed chce inflaci nad 2%, ale v prognóze to vidět není. A tak dolar posiluje
17.09.2020 Americká centrální banka pokračuje v jasné signalizaci, jež říká: abychom dosáhli svých cílů, nebojíme sešlápnout měnové pedály až na podlahu. To v praxi znamená, že Fed nehodlá zvednout úrokové sazby z nuly až do doby, než míra míra nezaměstnanosti klesne zpět ke 4 % a inflace bude v průměru lehce nad 2 %. Kromě toho ovšem Fed slibuje, že bude ekonomiku podporovat masivními nákupy dluhopisů do své bilance, a to současným ďábelským tempem - tj. přibližně 120 mld. dolarů měsíčně.
Rozbřesk: Konec superhrubé mzdy na obzoru
20.08.2020 S blížícím se koncem léta obvykle přichází na řadu diskuse o státním rozpočtu na další rok a letos i diskuse o novém nastavení daně z příjmu fyzických osob. Na mále tak má superhrubá mzda, jejíž zrušení se stalo takřka politickým cílem. Přitom nejde o nic jiného než o výpočet, díky kterému každý poplatník i jeho zaměstnavatel přesně vidí, kolik odvádí z mezd do veřejných rozpočtů.
Přichází čas na nákup ropy?
15.06.2020 Trh s ropou se po extrémně volatilním období březnu až květnu uklidnil. Tyto tři měsíce byly plné zásadních rozhodnutí o bezprecedentním snížení těžby ze strany zemí OPEC+, obav o přeplnění skladů, divokých odhadů poklesu poptávky během celosvětové karantény a vyskytly se i záporné ceny.
Rozbřesk: Co dále čekat na ropném trhu?
12.06.2020 Akciové trhy v průběhu včerejška prudce obrátily směr, a pod silný tlak se tak společně s nimi dostala většina rizikových aktiv. Výjimkou nebyla ani ropa Brent, která v posledních týdnech profitovala z poklesu globální averze k riziku a zakotvila u hranice 40 dolarů za barel. Primárním motorem vyšších cen ropy, které se od dubnových minim zdvojnásobily, je však zlepšující se fundamentální obrázek, jenž by měl limitovat prostor pro cenovou korekci směrem dolů.
Ceny ropy po výstupu na tříměsíční maxima klesly
09.06.2020 Ceny ropy se včera vyšplhaly až na tříměsíční maxima. Těžily z víkendového oznámení skupiny OPEC+ o prodloužení dohody o snížení těžby i ze zprávy o rekordním květnovém dovozu ropy do Číny. Později však ceny zamířily dolů, protože Saúdská Arábie ohlásila konec dobrovolného omezování dodávek ropy na trh.
Ropa je po dohodě o snížení těžby nejdražší za tři měsíce
08.06.2020 Ceny ropy zahájily nový týden růstem. Podpořilo je zejména víkendové oznámení skupiny OPEC+ o prodloužení dohody o snížení těžby, ale také zpráva o rekordním květnovém dovozu ropy do Číny. Ropa je tak nejdražší za tři měsíce.
Komodity: Ropa zlevňuje, v USA stouply její zásoby a poptávka je nízká
06.05.2020 Ceny ropy dnes výrazně klesají. Nárůst zásob ve Spojených státech a přetrvávající pokles poptávky na trhu převážily nad optimismem, že uvolňování karanténních opatření povede k oživení poptávky po surovině.
Komodity: Ropa výrazně zpevňuje vlivem uvolňování karanténních opatření
05.05.2020 Ceny ropy dnes prudce rostou. Několik asijských a evropských zemí i amerických států uvolňuje karanténní opatření. Počítá se s oživením poptávky.
Rozbřesk: Proč odklad sociálního a zdravotního může Česku pomoci
23.04.2020 Česko podle řady měřítek zaostává v pomoci postiženým odvětvím a domácnostem, a to zvlášť při porovnání se sousedním Německem. Tam zatím plánovaná pomoc státu čítající kromě přímé pomoci, odklad plateb státu a garantovaných úvěrů může dosáhnout více než 50 % HDP (viz statistiky think tanku Bruegel). V Česku i kvůli pomalému startu garantovaných úvěrů (zatím COVID I a II) bude náběh celkové pomoci daleko pomalejší (pokud vše půjde tak jako doposud, odhadujeme do 10 % HDP). I proto se nabízí úvahy záplatovat výpadky likvidity v podnikovém sektoru dočasně plošnějšími rychlými nástroji - například novými odklady plateb daní.
Nejméně 300.000 Afričanů podle modelu OSN podlehne koronaviru
17.04.2020 Hospodářská komise OSN pro Afriku (UNECA) dnes oznámila, že pandemie covid-19 pravděpodobně připraví o život více než 300.000 Afričanů a až 29 milionů obyvatel kontinentu uvrhne do extrémní chudoby. Komise proto požádala dárce o finanční pomoc pro Afriku ve výši 100 miliard dolarů, informovala agentura Reuters.
Rozbřesk: Fed odkrývá detaily masivního stimulu, dveře QE může pootevřít i ČNB
14.04.2020 Na konci uplynulého týdne Fed oznámil některé klíčové detaily spojené s novou vlnou masivní měnové expanze. A zdá se, že nakonec do bilance bude nakupovat cenné papíry, což bylo dříve těžko představitelné. Konkrétně korporátní dluhopisy podniků, které před 22. březnem měly investiční rating (alespoň BBB). To zavání poměrně velkým morálním hazardem - řada BBB podniků na americkém trhu kvůli výraznějšímu zadlužování a zpětnému odkupu akcií zaznamenala v posledních dvou letech zhoršení ratingu a je pravděpodobné, že kvůli současné epidemii dříve nebo později o svůj investiční rating přijdou.
Reuters: Propad cen ropy ohrožuje africké producenty
31.03.2020 Afričtí producenti ropy kvůli kolapsu cen suroviny čelí nejen ztrátě příjmů, které nejvíce potřebují, aby se mohli vypořádat s epidemií onemocnění způsobeného novým koronavirem, problém ji způsobuje i pokles těžce získaného podílu na trhu, který se jim asi už nikdy nepodaří získat zpět. Země jako Nigérie, Angola či Alžírsko nemohou konkurovat svým bývalým spojencům Saúdské Arábii a Rusku, kteří mají nižší náklady a kteří teď zaplavují trh ropou.
Uranové akcie – 2 nejlepší tituly v roce 2019
09.08.2019 Uran je materiál používaný především v jaderných elektrárnách pro generování energie. Od problémů jaderného reaktoru Fukushima je tento sektor poměrně hojně kritizován. Své místo si nicméně stále drží.
Související klíčová slova:
Návratnost investice | Objem transakcí | Prostor k růstu | Jak fungují akcie | Návrat do práce | Neel Kashkari | Zvyšování cen | Dlouhé pozice | Války | Západní země | Vývoj | IGLN.UK | Jean-Claude Brou | Data z trhu práce | Allianz | Vlastnosti bitcoinu | Globální růst | Akcie Barrick Gold (GOLD) | InstaForex | Nákup ropy | Brent Crude Oil | Analýza akcie | DPH | EUR | Investiční rizika | Kalifornie | Hospodářská zvířata | Take Profit | Klíčový ukazatel | XOM | Itálie | Stoxx | Vývoj ceny zlata | Prodej zboží | Texas | Očekávání | Korelace | Jüan | Evropské centrální banky | Nikl | Swiss Life | L.F. Investment | Kvartální výsledky | Pro investory | Venezuela | Ruské invaze na Ukrajinu | Trh práce | Roční míra inflace | Evropská komise | Kakao - Vývoj ceny | iShares | Swiss | Crypto | Investice | Uranové akcie | Svíčkový pattern | Potenciál | Kurzy akcií | Support | Podnikatelské aktivity | Datum vypršení platnosti | Rovníková Guinea | Webinář | Invaze na Ukrajinu | Prognózy | Britská libra | NYSE | Ceny kakaa | Diverzifikace | Trendy na trhu | Produkce energie | Futures kontrakt | Rekord | Přeshraniční platby | Zpevňování koruny | Bitcoiny | Oživení ekonomiky | Stop-Loss | Bidenova administrativa | Úrokové sazby v USA | IHS | Impuls | Satoshi Nakamoto | EUR/USD | Cena bitcoinu | Spotřebitelé | Chování | Digitální aktiva | Český průmysl | PKN Orlen | Neckline | Současná cena | Finanční páka | Skladování fyzických komodit | Akcie společnosti | ETH | iShares Oil & Gas Exploration & Production | Rostoucí výnosy | Ruské embargo | Lagardeová | Druhá největší ekonomika | Cenné papíry | Nabídka a poptávka komodit | Výnos | Celosvětová poptávka po ropě | Burza kryptoměn | Sázka na pokles ceny | Medvědí výhled | Exchange | Goldman Sachs | Delta | Colorado | Šéf Fedu | BreakEven | Růst sazeb | Strategie pro obchodování | Dopravci | Vývoj ceny sóji | 100 miliard dolarů | Jeden dolar | Snížení odměny | Zkrocení inflace | Index DOW | iShares Physical Gold (IGLN.UK) | Investiční portfolio | Těžaři | Kontrariánství | Commodities | Turecká měna | Kontrakty | Propad cen | Barrick Gold (GOLD.US) | Platební neschopnosti | ETFS Natural Gas | Palladium - Vývoj ceny palladia | Investing | Contract for Difference | Budoucí trendy | Brent | Ceny sóji | Peníze | Stimul | Fond ESM | Strach | Pandemie COVID-19 | Ukazatel | Gabon | Hrozba globální recese | Nakupovat akcie | Rozhovor | Americká lehká ropa WTI | Oživení ekonomiky USA | Hlavní centrální banky | Prognóza | Služby | ALUMINIUM | Strategie Trend Swing | Měny | Barel ropy | Americký Fed | Zasedání OPEC | Investiční strategie | Zpravodajství | Palladium | Celosvětový HDP | Výsledek hospodaření | Bezpečný přístav | Ropa WTI | Dividendy | Burza | Index Cboe | Oživení čínské ekonomiky | Vývoj ceny ropy | Světová zdravotnická organizace (WHO) | Pozornost investorů | Burzy | iShares Physical Gold | Komoditní trh | Americký prezident Joe Biden | Broker | FTX | Vývoj ceny palladia | Cash flow | Proražení | Velikost pozic | Export | OXY.US | CFD na komodity | Těžba bitcoinů | Robert Shiller | Digitální měny centrálních bank (CBDC) | EUR/CZK | Centrální banky USA (Fed) | Marathon Digital Holdings | CATTLE | Trh s ropou | Ekonomická aktivita | Regulace | Měnový fond | BHP Billiton (BHP.US) | Znalost | Obchodování s digitálními měnami | Komodity - časté otázky | Jak vydělat na poklesu | Boeing | Kapitálový trh | Čekající příkazy | Vztahy s Čínou | Zvýšení sazeb | Hliník - Vývoj ceny | Zisková marže | Deutsche Boerse Commodities Gmbh ETC | Supervelmoci | ETF Dow Jones Industrial Average UCITS ETF (CIND.UK) | 1 milion | Fincentrum | Těžaři bitcoinu | Komoditní analytik | Pro tradery | Investování u XTB | Americká ropa WTI | Embargo na ruskou ropu | Ruské ropy | Rekordní zisk | CO2 | Investoři | Druhá největší ekonomika světa | Sója | Upstream | Bank of England | Invesco | Americké ekonomiky | Nejistoty | OCBC | MiFID II | Scorpio Tankers | MSCI Emerging Markets | Kapitál | Americký regulátor | Záchranný fond | Kontrakty na ropu | Commonwealth Bank | Ministerstvo financí USA | Posílení | Potenciální ztráty | Levné energie | Vývoj ceny zemního plynu | USD | Cenový skok | Rijád | Buy Limit | Zápis z posledního zasedání | Current Ratio | Neziskové organizace | Možnost obchodovat | Prodávat akcie | Typ tradingu a investice | Australský dolar | Evropské PMI | Vývoj ceny ropy Brent | Hliník - Vývoj ceny hliníku | Dvoutýdenní repo sazby | Akcie Google | Nižší poptávka | Plány | Gazprom Něfť | Sestupný trend | Banka Goldman Sachs | Total | Zisk | Strategie pro obchodování s komoditami | Provozní marže | Kolísání cen | Cestování | Největší ekonomika | Zvyšování těžby | Defenzivní příkazy | BP | Analýzy | Prudký růst ceny ropy | Azbinary | Tiskové agentury | Vývoj ceny pšenice | Split | JPMorgan Chase & Co | Klimatické změny | Midstream | Hlavní události | Tvůrce bitcoinu | Bohatí | Gigant Gazprom | Švýcarská banka | CZK | Pokles cen komodit | Chainalysis | Investovat | Rizika a příležitosti | Úvěrové krize | Dodávky na trh | Obchodování s CFD na komodity | S&P | Tržby z prodeje | Brusel | Silný dolar | Potenciální zisky | Chevron Corporation | Aktuální obchodní příležitosti | Úroková sazba | Vyplácení dividend | Nákupy dluhopisů | Průmyslové komodity | Americké ministerstvo energetiky | Dovoz | Unie | Dobrá nálada | Dow Jones Industrial Average UCITS ETF | Výzkumy | Zemědělské komodity | Komoditní | TIM | Uran | Investiční banka | Exxon Mobil (XOM.US) | Occidental Petroleum | Turecká lira | Stříbro - Vývoj ceny stříbra | Futures na kakao | CFD (Rozdílové smlouvy) | Markets | OD7F.DE | Prezident | Společnost Shell | Narušení dodávek | Vybírání zisků | Investing.com | Vzdělání | Vláda USA | Trh s komoditami | Dnešní data | Ropné společnosti | Zavedení digitální měny | Výsledky | Obchodní platforma | Fenomén | Americké centrální banky | Ropné zásoby | NICKEL | Finanční služby | Globální ekonomiky | Západní sankce | Portfolio | Inflační tlaky | Průzkum | Minulá výkonnost | Richard Bechník | EUR/PLN | Komodita | Swing | Fundamentální analýza | Dovoz ropy | Petr Lajsek | Finanční instituce | Retracement | ProCent | Rystad Energy | Eurostat | Energie | OPEC+ | SAE | P/E | Commodity futures trading | Boom | Ceny zinku | EMA | Objem | Oživení v Číně | Klima | Jednotné měny | Týdenní pivotní body | Jsou komodity dobrou investicí? | Vale | Investice do kryptoměn | Podnikatelská nálada | Technický výhled trhu | Bloomberg News | Stablecoiny | IEA | Aktivity v Rusku | Národní měny | Malajsie | NGAS | Ekonomický vývoj | Regulátor | Ukazatel Běžné likvidity | S&P Global | Firmy | Investiční riziko | WHEAT | Páka | Agentura Bloomberg | BP (BP.UK) | Studie | Nástroj | Zpráva | Commodity Futures Trading Commission | Válka | Polsko | Kolaps | Rio Tinto | Představitelé Fedu | Lula | Zinek - Vývoj ceny | Měna | Kompletní průvodce | Poptávka po pohonných hmotách | Nižší maxima | Plynovody | Ceny ropy | Ruské společnosti | Politické vztahy | Státní rozpočet | Nasdaq | Přijetí | Deficit | Lukáš Kovanda | NGAS.UK | Zasedání Fedu | Ropný kartel | Globální obchod | Nárůst cen ropy | Geopolitická situace | OPEC | Ukrajina | Ropná společnost | Bloomberg | Pšenice - Vývoj ceny pšenice | ADR | Egypt | Udržitelnost | Nabídka | Ropa Brent - Vývoj ceny | Centrální banky | Marathon Digital | Trump | Velké západní společnosti | Prezidentka ECB | XOP | Zprávy | Obavy z recese | Vliv na ceny | Pohyby cen | Tokeny | Dolary | Federální rezervní systém | Akcie Barrick Gold | Komodity na trading platformě | Rozdílové smlouvy (CFD) | Náklady na těžbu | Kukuřice - Vývoj ceny | Averze k riziku | Technické nastavení | Digitální měny | Asie | Instituce | COPPER | Mexiko | Objem transakcí s kryptoměnami | Apple | Ropa Brent | Americké akcie | Vyhlídky | Průraz | Silná ekonomika | DMA | Cena ropy brent | Trader Workstation (TWS) | Dopad pandemie | Průmyslová výroba | Kongres | Listopadová inflace | Digitální měny centrálních bank | Investování do různých komodit | Evropská ekonomika | Martin Krištoff | Obchodníci s ropou | Pandemie nemoci COVID-19 | Trh | UNECA | Snížení těžby | Komise | Války na Ukrajině | SPDR S&P Oil & Gas Exploration | Příjmy z prodeje ropy | Platina - Vývoj ceny platiny | PLATINUM | Korekce | Vývoz ropy | Ropa Brent - Vývoj ceny ropy | Mluvčí Bílého domu | Ropná krize | Největší ekonomika světa | Tálibán | Průzkumy | Videokonference | Investování a obchodování | Globální ceny | Francie | Barrick Gold | Konkurenceschopnost | USDT | Uvolňování karanténních opatření | Globální recese | Yahoo | Propad | Půlení bitcoinu | Trigger | Turecko | IRS | Rating | Politická rizika | Exxon Mobil | Tým InstaForex | Pandemie koronaviru | Členské státy OPEC | xStation | Příležitosti | Technické analýzy | Spotřeba ropy | Plyn z Ruska | Výběr akcií | Pokles úrokových sazeb | Rozložení investic | Ropa WTI - Vývoj ceny | Hodnota aktiv | Výsledky průzkumu | Eurokomisař | FCX.US | Commission | Srí Lanka | Obchody | Sázka | LYNX webinář | JPMorgan Chase & Co. | Důvěra | Pravděpodobnost | Futures | Uzavření pozice | Pokles cen ropy | Náklady spojené se skladováním | Příjmy z ropy | Rizikovější aktiva | Omán | Pojišťovny | Nižší minima | Povolení k činnosti | Výpadky | Graf | CFTC | Vysoká cena | FIAT | ICCO | Zemní plyn - Vývoj ceny | Gazprom | Centrální banka | Severomořská ropa | Deutsche Börse | Životní prostředí | Přehled | Enbridge | Plyn | Trendové linie | LYNX | Aktivita na trhu | Exchange Traded Commodity | Eurodolar | Trendové indikátory | Čistý zisk | Jádrová inflace | Hospodaření | Fed | Zpomalení ekonomiky | Americká centrální banka | Emise CO2 | Trojité dno | Caroline Bainová | iShares Commodity Diversified Swap (ICOM.UK) | Pin Bar | Ghana | Spoluzakladatel | Dolar | Cena severomořské ropy | Kongo | API | Portfólia | Obchodování a investování | Luis De Guindos | CIC | Devon Energy | Swingové minimum | TurkStream | Reuters | Sinopec | Hodnota měny | Zvýšení úrokových sazeb | Chevron | Kakao | Investment | Výrobní aktivita | Testovací účet | Overbalance | Rolování | VTB | Zásoby ropy ve Spojených státech | Zemní plyn - Vývoj ceny zemního plynu | Take-Profit | Další růst | Systémy umělé inteligence | Cena Brentu | Utahování měnové politiky | Pozornost | Deutsche Boerse | iShares Physical Silver (ISLN.UK) | Firma | Snížení těžby ropy | Portugalsko | Česká měna | S&P 500 | COCOA | Spuštění bitcoinů | Ruská ropa | Krátká pozice | Obchodování | Rychlý růst | Zemní plyn | Předseda | iShares Physical Silver | Libra | Americký dolar | Investovaný kapitál | CFD | Rekordní minima | Stoxx 600 | 4GLD.DE | Cena akcie | Investiční rating Ruska a Ukrajiny | Ceny bavlny | Kryptoměna | Investiční rozpočet | Příprava | Řecko | Majitel | Aktuální cena | Nejlepší investice | Míra | Reálný účet | Ropné futures | Úroky | Refinitiv | HDP v USA | Concho | MT4 | Státní svátek | Růst světové ekonomiky | Embargo na dovoz ruské ropy | Finanční rizika | Investice do akcií | Úroda | AIGI | Chování obchodníků | Vztah mezi nabídkou a poptávkou | Káva | Izrael | Ceny akcií | Snížit riziko | Japonsko | S&P500 | Klesající trend | Ropná pole | Ázerbájdžán | ECB | Obchodováním s futures kontrakty | Ceny | Prudký pokles | Technologie | Závislost | ČNB | Rumunsko | Evropská unie | Těžba ropy | Pokles | Alfa Bank | Těžby Bitcoinu | UEC | Surové ropy | E-mini | Skupina OPEC | Onemocnění | Vývoj akciového indexu | Podvážení | Ochranné příkazy | Tržní ceny | Země EU | Rezervní měna | 4GLD | Americká ekonomika | Nejistota | Podpora | Obchodník | Americká firma | Doporučení | Invest | PVM | Americká společnost | COVID-19 | Pokles ceny | Česká republika | Společnost XTB | Sberbank | ROE | Oživení světové ekonomiky | Dodavatelský řetězec | Daně | Euler Hermes | Lídři | Akcie Schlumberger | Pivot | Prodej ropy | Zásoby ropy v USA | Akcie Shell | CBOE | Capital Trading | Centrum | Vývoj ceny ropy WTI | Zisky | Měny centrálních bank | Devizové trhy | Ropa Brent - Vývoj ceny ropy Brent | Prezident Trump | Bouře Cristobal | Těžba ropy v Mexickém zálivu | Libérie | Anglogold Ashanti | Drahý kov | Sell | Globální ekonomika | NATGAS | Micro futures | Ceny komodit | USD/TRY | Anomálie | Expanze HDP | Zimbabwe | iShares Stoxx 600 Oil & Gas | Pullback | Zvýšení ceny | Mero | Organizace zemí vyvážejících ropu | Jiří Tyleček | Trinity Bank | Vice | Breakout | Růst cen | Signál na akcie | Americké akciové trhy | Historické pohyby | Momentum | iOS | RSI | Celosvětová poptávka | Exxon | Swap | Káva - Vývoj ceny | Delaware | Repo sazby | Německá vláda | Financování | Finanční společnosti | Ostatní investice | IoT | JDE | Omezení dodávek | Margin | Americká lehká ropa | Technická rezistence | Zájem o kryptoměny | Peer-to-peer | XOM.US | XOP.US | Long / Short | Globální poptávka | Investiční poradenství | Společnosti | Wells Fargo | Los Angeles | Coface | Prezident Joe Biden | Akcie roku | Partnerství | Vyšší ceny | ICE | Craig Erlam | Ján Čarný | Kov | QE | Investice do ropy | ISIN | Průměrná mzda | DNO | Mali | Cena | Brunei | COIN | Velké peníze | Hospodářský růst | Ceny ropy WTI a zlata | Prezident Fedu | Odhodlání | Kartel OPEC | Ceny palladia | WTI | Bod | UCITS ETF | Polský zlotý | Reserve Bank of Australia | Bankéři | Nord Stream | Akcie ConocoPhillips | Android | Saúdská Arábie | CVX | Domácnosti | Ropné firmy | Silný propad | Cena ropy | Světová rezervní měna | Inflace | Ocel | NYMEX | Tržby | Zinek | Marže | Situace | Státy EU | Historické rekordy | Vzdělávací webináře | Daně z příjmů | Ripple | Kurz USD | Krach | Alphabet | Zkušenosti | Spotřební daně | Investovat do ropy | Google | Lira | IHS Markit | Statistiky | FXstreet | Světová ekonomika | Stagnace | Akcie u LYNX | Diverzifikovat | ETF WTI Crude Oil (OD7F.DE) | ConocoPhillips | Aukce | Světové finanční trhy | Royal Dutch Shell | Finanční systém | Kurz | Nižší růst | Evropská centrální banka | 256/2004 | Realizovat zisk | TASS | ICOM.UK | Kazachstán | Grafy | Nikl - Vývoj ceny | Rio Tinto (RIO.UK) | Index Cboe VIX | Occidental | Obchodování ropy | Ceny pšenice | Poptávka po kryptoměnách | Cenový cíl | Pandemie nemoci | Aktivum | ETF Industrial Metals (AIGI.UK) | Naše prognóza | DIA | Obchodováním s futures | Anglogold Ashanti (AU.US) | Etiopie | Obchodování s nástroji CFD | Prudký růst cen | Čínský růst | Investujte | Měď | Úspory | Akcie Exxon Mobil (XOM) | Ruský plyn | Sweet Crude Oil | Řetězec | Jeffrey Halley | Odpor | AUD | AIGI.UK | Contract | Binance | Commodity | CVX.US | Nižší produkce | Breakout Trader | Ropné a akciové trhy | Vysoká poptávka | Chorvatsko | Predikce | Těžba ropy v Angole | Analytici | Elektromobily | Íránská ropa | Splatnost | Nejlidnatější země světa | Kurz koruny | Dluhy | CFD obchodníci | Index VIX | Hospodářství | Pád cen | Cenové formace | Novatek | NEM.US | Indická centrální banka | MarketBross | Intermediate | Komodity na trading | Nižší ceny | Společnost ExxonMobil | CIND.UK | Ceny hliníku | Alokace | Credit Suisse | Portfolia | Převis | Výsledkové sezóny v USA | Poptávka | Koronavirové krize | Nástroje měnové politiky | Vývoz | Aktivity v eurozóně | Webináře | ETF Dow Jones Industrial Average UCITS ETF | Recese | Hospodářský pokles | Správná diverzifikace | Ropný gigant | Invaze Ruska | Jaké komodity obchodovat? | Index Dow Jones | iShares Stoxx 600 Oil & Gas (SXEPEX.UK) | Signály | Koronavirové pandemie | Ropa WTI - Vývoj ceny ropy | Ministři | Prudký propad | Purple Trading Petr Lajsek | Pivot Pointy | Cukr - Vývoj ceny cukru | Quorum | Ceny kukuřice | Změna sazeb | Shell Plc | Ceny energií | Globální HDP | Washington | Nikaragua | Snížení produkce | Futures kontrakty | Ceny potravin | Omezení těžby | Konžská republika | Pšenice | Meziroční míra inflace | CFTC (Commodity Futures Trading Commission) | Capital | Dosažení dohody | Zavedení digitálního eura | Ceny ropy Brent | Břidlicové ropy | Brent (OIL) | Obchodovat s kryptoměnami | Rizika | Argentina | Eurozóna | Obchodní náklady | Swingové maximum | Británie | Vyšší volatilita | Bulharsko | CySEC | Rostoucí inflace | Zvýšení produkce | OSN | Deutsche Boerse Commodities Gmbh ETC (4GLD.DE) | Cristobal | Blockchain | Cena elektřiny | Sell Stop | Předpovědi | Prodeje ropy | Konflikt na Ukrajině | Zásoby ropy | Ceny plynu | Světové ekonomiky | Nord Stream 1 | Benzín | Zavedení jednotné měny | Rostoucí ceny | Trend | Obchodovat | Nejlepší uranové akcie | ROI | Akcie a ETF | Dow Jones Industrial | Automobil | OXY | iShares Oil & Gas Exploration & Production (IOGP.UK) | Celkový výsledek | Libanon | PSX | Míra inflace | Swiss Life Select | Ztracené iluze | Stop Out | EBITDA | Africké země | Snížení emisí | Nařízení | Ropné akcie | Nabídka a poptávka | AMEX | BTC | Indexy | Zvyšování sazeb | Kurz akcie | Odborníci | Hospodářské krize | Oživení poptávky | Consensys | Severomořská ropa Brent | Tweet | Zpřísnění měnové politiky | Cena severomořské ropy Brent | Hurikány | Mezinárodní měnový fond | Gold | Guvernér centrální banky | Angola | Peking | Průmysl | Očekávané výsledky | Lehká ropa WTI | Akcie Phillips 66 | Podnikání | Tempo růstu | Bavlna - Vývoj ceny | EU | Libye | Buy Stop | Specifický typ tradingu | Biliony | Co bude | ETF | Analýza společnosti | Akciové trhy | Zajímavé akcie | Úrokové sazby | Redukce | Varování | Strategie obchodování | Afghánistán | Družba | Situace na trhu | Ekonomika Spojených států | Spojení | Long | Rally | Macron | Sázka na pokles | Ceny niklu | Velikost pozice | Fibonacciho retracement | Aktiva | Transakční náklady | Záchranné balíčky | Nikl - Vývoj ceny niklu | SWIFT | Fiskální politika | Ceny většiny komodit | Ceny ropy dnes | Švýcarská banka UBS | Drahé kovy | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Stříbro - Vývoj ceny | Arizona | Indikátor | Pokles cen | Royal Dutch | Manažerka | Klid | Euro | Obchodování s komoditami | Růst ceny | ROCE | Veřejný dluh | Začít obchodovat | Bankovní sektor | Cena benzínu | NEST | Long signál na akcie | Regulátor CFTC | Long signál | Čínské akcie | Riziko ztráty | Ministryně financí | Graf ropy | Hospodářské vyhlídky | Hliník | Jihoafrická republika | Brazilský prezident | Deutsche Bank | Energy Aspects | Kukuřice - Vývoj ceny kukuřice | Pochybnosti | Futures na ropu | ETFs | Binární opce | Zeměpis a geopolitika | Trinity | Dodávky ropy | Špatné zprávy | FOREX | Náklady spojené se skladováním surovin | Newmont | Ekonomika eurozóny | Vývoj ceny hliníku | Řetězce | JBC Energy | Sentiment | Zlato - Vývoj ceny | Investiční fondy | Zasedání centrální banky | Ekonomika | Politika | Lot | Commodity futures | PLN | Dodávky z Ruska | Rentabilita | Míra nezaměstnanosti | Obchodujeme | Profit-Target | Komunikace | Vývoj ceny kávy | Německá ekonomika | Obranné příkazy | Dnešní seance | Capitalone Trade | BHP | Pravidla hry | Poplatky | Forint | Investování a obchodování na komoditním trhu | Výprodej | Marathon Petroleum | Objem dovozu | Velká Británie | Ekonom | Optimismus | Akcie Exxon Mobil | Objemy obchodů | Typ tradingu | Trader | Indie | Očekávání trhu | Měnové politiky | Vnímání | Vliv na trh | Plynárenský gigant | Pivotní body | První zvýšení sazeb | Pohyb ceny | Ekonomická data | Byznys | Elektřina | Obchodování s cizími měnami | Invaze | Cykly | Obchodování s futures | Ministr energetiky | Ceny zlata | Výhled | Zdanění | ESM | FOMC | Kukuřice | Kurzy měn | Dividenda | Komerční banky | Americké ministerstvo | Světové produkce | Politika centrálních bank a geopolitika | Deriváty | Přísná opatření | Occidental Petroleum (OXY.US) | Ethereum | Investiční prostředí | Embargo | Vysoká likvidita | Economist | CBDC peněženka | Počasí | Centrální banky USA | Coface Barometr rizik | Trendové čáry | Hospodářská komise OSN | Zaměstnanci | Bankovní krize | Politika Fedu | Medvědi | Finanční trhy | Nízké ceny ropy | AU.US | Pandemická omezení | Aliance | Američtí těžaři | Dobrý výsledek | Expanze | Freeport McMoran | Pokles podnikatelské aktivity | Fondy | Downstream | Cryptocurrency | Ruské ministerstvo financí | Technologický vývoj | Komoditní trhy | Historické pohyby cen | Cenové hladiny | Austrálie | S&P Global Platts Analytics | ETFS Natural Gas (NGAS.UK) | Ropa WTI - Vývoj ceny ropy WTI | Philips | USD za barel | Dolarové úrokové sazby | Spread | Vývoj ceny platiny | COTTON | New York | Spready | Akcie ropných společností | Zvýšení úroků | Výdaje | Energetické společnosti | Riziková aktiva | ECB Christine Lagardeová | Hrubá marže | Problémy | Zpomalení růstu | Jednotná měna | WP | CoinGecko | G20 | Pokles poptávky | Těžby bitcoinů | Akcie roku 2019 | Členské státy | Rally na ropě | Plán na zavedení jednotné měny | Základní úrokové sazby | Nezaměstnanost | Vývoj ceny stříbra | Ropa | Obchodování s Bitcoiny | Semináře | Hnutí Tálibán | Geopolitika | OIL.WTI | xStation 5 | Obchodování s CFD | Capital Economics | Dlouhá pozice | Transakce | Ekonomka | Sezónnost | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Hry | Profitovat | Glencore | Irsko | Cenový vývoj | Podkladové aktivum | Zlato - Vývoj ceny zlata | Výzkumné společnosti | Cykličnost | UCITS | Dodávky plynu | The Wall Street Journal | Finanční sektor | Trader Workstation | Internet of Things | Situace na trhu s ropou | Futures trading | MSCI | Ceny benzínu | Karanténní opatření | Kypr | Zvyšování úrokových sazeb | Akcie Intel | Kontrakty na ropu WTI | Sója - Vývoj ceny sóji | Zeměpis | Velké ekonomiky | CCJ | 3М | Capitalone | JP Morgan | Historické pohyby cen indexu S&P 500 | Obchod | Půlení | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Regulační orgán | Globální poptávka po ropě | Eni | Oslabení | Interfax | USD za tunu | Společnost Coface | Zemní plyn (LNG) | Světová zdravotnická organizace | Vale (VALE.US) | Newmont (NEM.US) | ETH/USD | Pohonné hmoty | EIA | ETF WTI Crude Oil | Nízké obchodní náklady | Platformy | Rusko | Vysoké riziko | ROIC | Úsilí | SPDR S&P Oil & Gas Exploration (XOP.US) | Purple Trading | Poradenské firmy | Miliardy USD | Poradce | Spojené státy | Hodnota indexu | Signál | Ekonomický výhled | Írán | CMC | Afrika | ISLN.UK | Výsledkové sezóny | Investoři a obchodníci | EPS | OCBC Howie Lee | Biliony dolarů | Trhy | Povětrnostní podmínky | Ceny americké ropy WTI | Sankce | LYNX WhatsApp | Capital Trading Hub | Ropy | Rozdílové smlouvy | Investiční rating Ruska | Platforma | Devizové rezervy | Polská společnost | Obiloviny | Možnost realizovat zisk | Chevron (CVX.US) | SXEPEX.UK | Ekonomický dopad | Rafinerie | Společnost | Členové OPEC | Akcie ropy | List The Wall Street Journal | Sázky | Obchodujte | Cukr - Vývoj ceny | Ecom Agroindustrial | Vysoká volatilita | Pobřeží slonoviny | Generální ředitel | SEC | Howie Lee | Cushing | Slovensko | ETF Industrial Metals | Rozšíření | Volatilita | SUGAR | D1 | Země OPEC | Ropný trh | Trading Hub | Trailing Stop | Nálada | Umělé inteligence | Indikátory | Eura | Invaze Ruska na Ukrajinu | Vysoké ceny | Cenové dno | Nizozemsko | Blockchainové akcie | Organizace | Odpovědnost | Brazílie | Ceny pohonných hmot | Řízení kapitálu | VIX | Sankce na Rusko | Růst | Globální finanční trhy | Společnost Exxon Mobil | Royal Dutch Shell A | Barometr rizik | Ceny surovin | Energetické komodity | Příjmy | SOYBEAN | Prezident komise | JPMorgan | Finanční situace | Lucembursko | Cameco | Zajištění | Salmán | Propad poptávky | Propad cen ropy | Zprávy z krypto průmyslu | Síla měn | Investování do akcií | Pandemie | Tradeři | Investiční cíle | Změny ceny | Index | Buy | Wall Street Journal | ISLN | Jak vydělat na poklesu komodit? | Obchodujeme komodity | BTC/USD | Token | Bohatství | Palladium - Vývoj ceny | Jižní Korea | Mimoburzovní | Výsledková sezóna | CFDWorld | Politika centrálních bank | El Niño | Státy OPEC | Súdán | Kuwait | Jak investovat | Trailing stop loss | Čokoláda | MasterCard | Možnosti investování do komodit | Investování do komodit | Cíle | Instrumenty | Bezpečnost | CORN | Aktuální situace | Vývoj ceny bavlny | Klíčové faktory | Standard Bank | Google Trends | Odhady růstu | Schlumberger (SLB) | Velká očekávání | Foreign Exchange | Produkce kávy | Exxon Mobil (XOM) | Volatilní | Vývoj ceny americké ropy WTI | Akcie Schlumberger (SLB) | Banky | Komise v přenesené pravomoci | Kupci | Cena za barel ropy | Zprávy z krypto | Spolupráce | Oligarchové | Rozvíjející se země | Dow Jones | Investiční doporučení | Kartel OPEC+ | Průvodce komoditním trhem | Úvěr | Poradenská společnost | Vyplácet dividendy | Klesající inflace | Bělorusko | Snížení nákladů | Intradenní obchodník | Šance | Výhled trhů | Ekonomický model | Technický výhled | Coffee | Podnikání na kapitálovém trhu | Pád cen ropy | Oživení globální ekonomiky | Covid | Návratnost | Omezené dodávky | Odvětví | Lesnictví | Francouzský prezident | XTB Jiří Tyleček | Rakousko | Obchodní příležitosti | Analytický tým FXstreet.cz | Dna | Ministerstvo energetiky | Investiční společnosti | Maďarsko | Barrick Gold (GOLD) | Mzda | Nakamoto | Fincentrum & Swiss Life Select | Řízení rizik | Ropovodní síť | Overnight | Poradenství | Snížení na polovinu | Měnový pár | Dánsko | Západní společnosti | Banka | ExxonMobil | Platby v kryptoměnách | Varování před riziky | VaR | Technická analýza | Na burze | Agentura Reuters | Akcie | Christine Lagardeová | Investiční analytik | Síla amerického dolaru | Obchodování s akciemi | Ropovod | Ceny kávy | Inflace v USA | Investice firem | Analytička | ČSOB | Zisk na akcii | Investiční rating | Akcie Exxon | Ekonomiky | Sell Limit | Využití dlouhodobých trendů | Měnová politika | Current ratio | Akcie Mastercard | Mimoburzovní obchodování | Zasedání FOMC | Evropa | Obchodování na komoditním trhu | Americké úřady | Nejlepší ropné akcie | Nasdaq Composite | Nové příležitosti | Moskva | Norsko | Co je to CFD? | Abdalazíz bin Salmán | Směnné kurzy měn | Americký prezident | Oanda | Natural Gas | Uranium Energy | Prohlášení | Zpřísňování měnové politiky | Prognózy ČNB | Bank of Canada | Senegal | Geopolitické události | Rostoucí ceny ropy | NICE | Vivek Dhar | Ropa roste | Marketingová komunikace | Pattern Doji | Pohyby cen indexu S&P 500 | Produkce ropy | TRY | Evropská komise (EK) | Předpověď | Skupina OPEC+ | Směnné kurzy | Rating Ruska a Ukrajiny | Ekonomický růst | West Texas Intermediate (WTI) | Krize | Nio | Pandemie COVID | Pákový efekt | Krátký prodej | Kvantitativní uvolňování | Panika | Ceny stříbra | Phillips 66 | UBS | NATO | Fundamentální analýza akcie | Údaje | CIND | Finanční nástroje | Tlak medvědů | ETF Dow Jones Industrial Average UCITS | RIO.UK | Mezinárodní vztahy | Halliburton | Zkapalněný zemní plyn | Obchodovat s akciemi | RDSA | Suroviny | Snižování cen | Shell | Financial | Jižní Sudán | Aktivita čínských továren | CAD | Short | LEANHOGS | Krátkodobý výhled | Převodník měn | Sudán | Oficiální měna | CFD traděři | Důvěra spotřebitelů | Macquarie | Target | Intel | Nemovitosti | Stříbro | Visa | Ceny ropy WTI | Spotové ceny | Práce | Nárůst HDP | Cukr | Očkování | XTB | Svět komodit | Omezení dodávek ropy | Noble Energy | Commodities trading | Vývoj trhu | NAFTA | Měď - Vývoj ceny mědi | Podniky | Ekologie | Obchodování se zemědělskými komoditami | Diverzifikace portfolia | IGLN | Vývoj technologií | Konsolidace | Aramco | Kanada | Cboe VIX | Lula da Silva | Volatility | Hospodářská komise | Ztráta | Rozpočet | xStation5 | Trend Swing | Baker Hughes | Poptávky po ropě | Web3 | Nejnovější údaje | Švédsko | Pracovní síly | Závazek | Pandemie covidu-19 | Irák | cTrader | Káva - Vývoj ceny kávy | Uptrend | Marathon | Inflace v eurozóně | Německo | Štěstí | Bankovky | Biden | Ruská centrální banka | Daň z příjmu | Výhled cen | Měď - Vývoj ceny | Ethery | Britské společnosti | Velké peníze na komoditách | Šíření nákazy | Viceprezident | Ztráty | IOGP.UK | Offshore | Typy komodit | IOGP | FXstreet.cz | Bilance | Ceny zemního plynu | I-Trader | Zájem o bitcoiny | Banka UBS | Obchodovat ropu | Vývoj ceny mědi | L.F. Investment Limited | Mezinárodní organizace pro kakao | EK | Investování | XRP | Zinek - Vývoj ceny zinku | TradingView | Bitcoin a další kryptoměny | ECOWAS | Ceny kovů | Mzdy | Zvýšení těžby | WHO | Obchodníci | Vývoj ceny americké ropy | Obchodování a investování do akcií | Zambie | Ukazatele | Pozice | Týdenní pivot | Salvador | Dluhopisy | Trading | Internet of Things (IoT) | ETC | Mezinárodní organizace pro kakao (ICCO) | Salvadorská vláda | Akcie Cameco | Ropovodní síť Evropy | Čína | Koruna | Vysoké dividendy | Nejvýraznější propad | Větší pozice | Trade | Záporné ceny | ČR | Hlavní ekonom | MIFID | Zasedání bankovní rady | Alžírsko | Ekonomické nerovnosti | Norská koruna | Ministerstvo financí | Kapitálové trhy | Guvernér | Platina | Rezistence | Umělá inteligence | USA | Zemědělství | Riziko | JPMorgan Chase | Sazby | Mero.cz | Vývoj ceny niklu | iShares Commodity Diversified Swap | Graf akcie | Kontrakt | Prolomení oblasti | Miliardy dolarů | The Times | SPX | Poptávka po ropě | Burzovní zpravodajství | Růst cen kakaa | Obchodní výhled | Zahraniční forex | Ocenění | Spojené arabské emiráty | Burze | Manažeři fondů | Investovat peníze | MOL | Vývoj ceny kukuřice | Rusko a Ukrajina | Správa otevřených pozic | Západoafrické země | Používání digitálního rublu | Obavy z globální recese | Saudi Aramco | Zisk na akcii (EPS) | Domácí poptávka | ZINC | Index amerických akcií | Ceny cukru | Zajištění proti inflaci | OD7F | Stimuly | Platina - Vývoj ceny | Denní graf | VIAC | Nejrozšířenější kryptoměny | Energetická agentura | Zákon o kryptoměnách | Dlouhodobý investor | Coface Barometr | Konsolidace ceny | Digitální jüan | Rozvojová pomoc | Analytik | Zpřísňováním měnové politiky | Platební gigant | Tým FXstreet.cz | XTB Research | Období volatility | Statistika | Jak vydělat | CBDC | Oživit ekonomiku | Další pokles | Vývoj ceny | Analytik XTB | Sankce vůči Rusku | Ruská ekonomika | Emise | Tropická bouře | Haísám Ghais | Obchodní politika | DIA.US | LNG | Dun & Bradstreet | Americká investiční banka | Dovoz ruské ropy | Ceny platiny | Katar | IOT | Válka na Ukrajině | Prodej | Bitcoin | Atlantic Council | Euforie | Ceny Bitcoinu | Bez rizika | Včerejší obchodování | Břidlicové firmy | Investiční | Vývoj ceny cukru | Bitcoin dnes | Ekonomika USA | Cena kakaa | Opce | Výkonnost | Česká ekonomika | Skladování komodit | Ernst & Young | West Texas Intermediate | Růst cen ropy | Analytický tým | Vývoj ceny kakaa | Opatření | Růst poptávky | Hospodářské oživení | Těžba OPEC | Budoucnost | Skladování ropy | Vakcína | Schlumberger | Rozhodování | Obchodní války | Výběr brokera | Prodávající | Index S&P 500 | WisdomTree | Jak začít s komodity? | Technologický index | Thajsko | Kakao - Vývoj ceny kakaa | Česká koruna | Cenový propad | Producent ropy | Klienti brokerů | Bavlna - Vývoj ceny bavlny | Krypto | Sucha | Zlato | HDP | Složitější řízení | Jozef Síkela | Maloobchodní tržby | Likvidita | Likvidní | CL | Eurokomisařka | Investiční rozhodnutí | VEB | Vývoj ceny zinku | Stablecoin | Členské země | Fond | Dow Jones Industrial Average | Podnik | Co ovlivňuje ceny komodit? | Kurzy | Nabídka ropy | Dnešní zprávy | Objednávky | Korporátní dluhopisy | Joe Biden | Contracts for difference | Americký regulátor CFTC | Evropské země | Ropovody | WTI Crude Oil | Investiční banka Goldman Sachs | Averze vůči riziku | Uhlí | Ropní těžaři | Fundamenty | Bitcoinové a blockchainové akcie | Boj s koronavirem | Průměrná cena | Komodity | Demo účet | Analýza | Uživatelé kryptoměn | Trh s kryptoměnami | Výrobní náklady | Krypto aktiva | Správa | Síkela | Transakce s kryptoměnami | Miliardy | Výnosy | Tomáš Raputa | Vlády | Freeport McMoran (FCX.US) | Začínající investoři | Alžír | Mimoburzovní obchodování s cizími měnami | Kryptoměny | ONE | Investoři na akciovém trhu | Saúdskoarabský ministr energetiky | Státní rozpočty | SXEPEX | Ropný kartel OPEC | Těžba ropy v Rusku | Eco | Centrální bankéři | Kolaps cen | Belgie | Slábnoucí americký dolar | Investor | Globální ekonomický růst | Objem obchodování | Komoditní akcie | Zlepšení | Pšenice - Vývoj ceny | Západní investoři | Jaký je výhled? | ČTK | Hospodářská komise OSN pro Afriku | Měnové podmínky | Dovoz ruského plynu | Španělsko | Členové Organizace zemí vyvážejících ropu | Podnikatelské aktivity v eurozóně | Jerome Powell | TWS | Sója - Vývoj ceny | Průmyslové účely | Emerging markets | Hospodářský výhled | Wall Street | Tether | Růst ceny ropy | Ropný průmysl | Řídit riziko | Alokace aktiv | Změny úrokových sazeb | Jaká rizika číhají na komodity? | WhatsApp | Bavlna | Těžební kapacity | Obchod s Čínou | Markit | Životní styl | Spread strategie | Ceny mědi | Nakupovat | Manažeři | Tržní cena | Spotřebitelské ceny
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | FOREX | Cena | Pivot
|
|