Ceny pšenice
Z komodit letos výrazně zdražuje kakao a káva
01.12.2024 Z komodit na světových trzích v prvních 11 měsících letošního roku výrazně zdražily především kakao a káva, jejíž cena se dostala na rekordní hodnoty. Zvyšují se i ceny zlata, stříbra či plynu. Naopak výrazně zlevnila pšenice, kukuřice či sójové boby, klesla také cena ropy. Hlavní komoditní index agentury Bloomberg od začátku roku do konce listopadu klesl o jedno procento.
Z komodit na trzích letos roste kakao, káva či zlato
04.11.2024 Z komodit na světových trzích v prvních deseti měsících letošního roku výrazně zdražuje zlato, stříbro, kakao nebo káva, zvýšila se ale i cena plynu a uhlí. Naopak významně zlevnila pšenice, kukuřice či sójové boby, klesla také cena ropy. Hlavní komoditní index agentury Bloomberg od začátku roku do konce října stoupl jen o 0,25 procenta.
PŠENICE prohlubuje pokles o 1 % navzdory nižším odhadům sklizně ruského Soveconu 📉
22.10.2024 Pšenice CBOT (WHEAT) na burze v Chicagu se dnes obchoduje o více než 1 % a nereaguje na zprávy z ruského SovEcon, který snížil svůj předběžný odhad úrody pšenice pro rok 2025. Poklesy jsou nadále podporovány silným americkým dolarem a dobrým počasím pro plodiny v klíčové oblasti Středozápadu USA, kde medvědy také nevyděsily předpovědi deště na jihozápadě USA.
Pšenice roste o 2,5 % díky cenovému zvýhodnění počasí a napětí na Blízkém východě 📈
02.10.2024 Pšenice (WHEAT) na komoditní burze CBOT v Chicagu dnes vzrostla o téměř 2,5 %. Srážky v Rostově na Donu, klíčové oblasti pro produkci zimní pšenice v Rusku, jsou v posledních sedmi měsících přibližně o 60 % pod průměrem (nejsušší období za 30 let) a podmínky pravděpodobně zůstanou nezměněny až do poloviny října, což ohrožuje sezónu senoseče. Exportní ceny pšenice z Ruska se výrazně zvýšily. AgResource hlásil zlepšení o 4 USD na tunu ruské pšenice na 222 USD za tunu, což rovněž tlačí ceny pšenice v Chicagu vzhůru.
Z komodit na trzích letos zdražilo kakao či zlato
02.10.2024 Z komodit na světových trzích v prvních třech čtvrtletích roku výrazně zdražilo zlato, stříbro, kakao, káva a pomerančový džus, zvýšila se ale i cena plynu a uhlí. Naopak významně zlevnila železná ruda, ocel, kukuřice či sójové boby. Hlavní komoditní index agentury Bloomberg od začátku roku do konce září stoupl o půl procenta, a to díky sedmiprocentnímu zářijovému růstu.
Denní shrnutí: Eskalace na Blízkém východě tlačí na indexy a Bitcoin💥 Ropa roste, EURUSD klesá o 0,8 %
01.10.2024 Izrael se rozhodl provést pozemní vojenskou operaci v jižním Libanonu, a útoky jednotek měly cílit na pozice Hizballáhu. Navzdory tomuto incidentu byla reakce trhu zanedbatelná. Nicméně dnes odpoledne úředníci Bílého domu naznačili silnou pravděpodobnost útoku na Izrael ze strany Íránu jako odvetu za nedávné akce.
Pšenice se po nedávné rally stahuje zpět 📉Trhy čekají na říjnovou výsadbu, evropské obavy přetrvávají
18.09.2024 Futures na CBOT pšenici (WHEAT) dnes klesají pod 580 USD po nedávném oživení, kdy se obilí nedokázalo dostat nad zónu psychologické odolnosti nad 600 USD. Navzdory tomu se zdá, že základy vyšších cen pšenice jsou stále pevné, a to kvůli obavám z globální nabídky a poptávky s vyschlou půdou v Rusku a na Ukrajině, které ohrožují výsadbu pro sklizeň pšenice v roce 2025.
Kvůli obavám o evropskou úrodu rostou ceny pšenice
06.09.2024 Pšeničné futures v Chicagu a Paříži dosáhly minulý měsíc čtyřměsíčního minima, nyní však vykazují známky zotavení. Pomáhají jim v tom vyhlídky na špatnou úrodu v západní Evropě, zejména ve Francii, která je největším pěstitelem pšenice v EU. Koncem loňského roku zkomplikovaly výsev ozimé pšenice silné srážky, takže se plodina příliš neujala, zvýšil se výskyt chorob a celkově utrpěla kvalita. Francouzské ministerstvo zahraničí minulý měsíc prudce snížilo přibližné odhady letošní úrody. Očekává o 25 % méně pšenice než loni, což by byla jedna z nejhorších sklizní za posledních 40 let. Navíc byla jihovýchodní Evropa zasažena extrémními vedry, takže jarní plodiny trpěly suchem.
Z komodit na trzích letos zdražilo zlato či kakao
03.09.2024 Z komodit na světových trzích v prvních osmi měsících roku výrazně zdražilo zlato, stříbro, kakao, káva a pomerančový džus, zvýšila se ale i cena plynu, uhlí a elektřiny. Naopak významně zlevnila železná ruda, bavlna, pšenice nebo kukuřice. Hlavní komoditní index agentury Bloomberg od začátku roku do konce srpna klesl o tři procenta.
Z komodit na trzích letos zdražilo zlato a kakao
31.07.2024 Z komodit na světových trzích v prvních sedmi měsících roku výrazně zdražilo zlato, stříbro a hlavně kakao a káva, zvýšila se ale i cena ropy, uhlí a elektřiny. Naopak významně zlevnila bavlna, pšenice nebo kukuřice. Hlavní komoditní index agentury Bloomberg od začátku roku do konce července klesl o dvě procenta.
🔽 PŠENICE na 4letých minimech
29.07.2024 Ceny pšenice v USA klesly pod místní minima od konce února a března minulého týdne a nyní jsou na nejnižší úrovni za 4 roky a směřují k hranici 500 centů za bušl. Pokles cen v USA je způsoben dvěma faktory:
Ceny komodit na trzích v pololetí spíše stouply, index přidal tři procenta
02.07.2024 Ceny komodit na světových trzích se v prvním pololetí spíše zvyšovaly. Výrazně zdražila měď, zlato, stříbro a hlavně kakao, zvýšila se ale i cena ropy a elektřiny. Naopak zlevnilo uhlí, pšenice nebo kukuřice. Hlavní komoditní index agentury Bloomberg od začátku roku do konce června vykázal nárůst o tři procenta.
WHEAT (pšenice) klesá uprostřed americké sklizně a dešťů v Rusku
20.06.2024 Po dnešním rolloveru americké futures na WHEAT klesají, protože obchodníci s komoditami sledují velmi vysoký pokrok v sklizni v USA, což naznačuje vyšší nabídku. Také dva velcí producenti pšenice z Ruska (IKAR) a Argentiny (BAGE) zvýšili prognózy produkce.
Futures na pšenici v Chicagu klesly o téměř 1,5 % v očekávání zprávy WASDE
12.06.2024 Obchodníci na trhu s obilovinami dnes čekají na odhady globální nabídky a poptávky po zemědělských komoditách, zprávu amerického ministerstva zemědělství WASDE. Zpráva bude zveřejněna v 19:00 hodin našeho času. Kontrakty na pšenici v Chicagu dnes v očekávání zprávy téměř zcela vymazaly včerejší téměř 4% zisky a obchodují se o více než 1,5 % níže.
Ceny komodit se letos zvyšují, jejich index přidal 5,5 procenta
02.06.2024 Ceny komodit na světových trzích se v letošním roce vesměs zvyšují. Výrazně zdražila měď, nikl, zlato, stříbro a hlavně kakao, zvýšila se ale i cena ropy a elektřiny. Naopak zlevnilo uhlí, sójové boby nebo kukuřice. Hlavní komoditní index agentury Bloomberg od začátku roku do konce května vykazuje nárůst o 5,5 procenta.
Akciový výhled: ČEZ podle očekávání s návrhem 52 Kč dividendy
21.05.2024 Po nepatrně růstovém vstupu evropských indexů do nového týdne nyní futures pro změnu indikují lehce ztrátový začátek (-0,2%). Na Wall Street jsme v pondělí viděli pomalejší rozjezd, index SP500 uzavřel kladnou nulou na 5308 bodech. Investoři vyhlížejí další katalyzátory, těmi mohou být (pro sentiment na technologiích) zítřejší výsledky NVDA či zápisky ze zasedání FEDu.
Elliottovy vlny: Měnový pár AUD/USD, index DAX a pšenice
19.05.2024 V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnový pár AUD/USD, index DAX a pšenici. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich vývoje.
Ranní shrnutí (01.05.2024)
01.05.2024 Po včerejší slabé seanci na Wall Street, která byla poznamenána poklesem technologických společností a téměř 2% výprodejem indexu Nasdaq100, uzavřely trhy APAC seanci se smíšeným sentimentem. Index Nikkei ztratil 0,3 %, korejský KOSPI zaznamenal malý 0,17% zisk a čínský Hang Seng uzavřel beze změny. Australský ASX klesl o více než 1,2 %. Evropská seance je dnes z důvodu státního svátku z větší části uzavřena
Ceny pšenice se stabilizují na 615 dolarech za bušl před zítřejší zprávou COT
25.04.2024 Futures na pšenici z Chicaga na CBOT se stále obchodují v zóně 615 dolarů za bušel kvůli obavám z nedostatku dešťů v oblastech pěstování pšenice v USA a Rusku a v černomořské oblasti posledně jmenované země. Poslední závazek obchodníků (CoT) podávající zprávy CFTC (k 19. dubnu, data za 16. dubna 2024) ukázal, že velcí spekulanti měli velmi velký nedostatek pšenice. Zítra data CoT ukážou, jak se tato situace od 16. do 23. dubna změnila, protože obchodníci očekávají, že někteří velcí spekulanti budou pod tlakem vyšších cen plodin a budou muset pokrýt krátké pozice, což může vést k ještě vyšším cenám. Zároveň předpovědi počasí pro Kansas, Montana, Severní Dakota ukazují, že deště mohou být v květnu vyšší než v dubnu a často nad 30letým průměrem (zejména po 8. květnu).
Denní shrnutí: komodity rostou, Wall Street před zítřejším CPI mírně ztrácí
09.04.2024 Zlato dosahuje nových historických maxim nad 2350 USD za unci, ale zisky byly na konci seance omezeny. Zlato vzrostlo o 0,5 %. Stříbro rovněž pokračuje v růstu, ale trvale neprorazí hranici 28 dolarů za unci. Palladium je dnes nejsilněji posilujícím produktem (2,3 %).
Ceny komodit na trzích jsou letos rozkolísané
01.04.2024 Ceny komodit na světových trzích byly v prvním čtvrtletí velmi rozkolísané a jejich pokles z počátku roku vystřídalo v březnu zdražování. Nejvíce zlevnil plyn, elektřina, železná ruda, kukuřice či pšenice. Naopak výrazně zdražil cukr, ropa a hlavně kakao. Hlavní komoditní index agentury Bloomberg od začátku roku do 28. března vykazoval nárůst 0,5 procenta.
Cena pšenice je jako na horské dráze. Co lze očekávat v letošním roce?
01.04.2024 Ceny pšenice se v posledních čtyřech letech pohybovaly jako na houpačce. Po letech stability je dokonalá bouře faktorů vynesla prudce vzhůru. K tomuto prudkému nárůstu přispěl celosvětový deficit nabídky, narušení pandemie a válka na Ukrajině. Nyní se však ceny opět propadly na úroveň, která nebyla zaznamenána od roku 2020. Bude tento klesající trend pokračovat, nebo mohou budoucí problémy s produkcí způsobené počasím a změnou klimatu způsobit další cenový skok?
Letos klesají ceny plynu, elektřiny a obilovin
03.03.2024 Ceny komodit na světových trzích v prvních dvou měsících roku většinou klesaly. Zlevnil například plyn, elektřina či uhlí, naopak zdražila ropa. Výrazně stouply ceny kakaa či bavlny, klesají ceny hliníku nebo obilovin. Hlavní komoditní index agentury Bloomberg ztratil za první dva měsíce roku asi dvě procenta.
Komodity pro začátečníky – investování do komodit
01.03.2024 Investování do komodit se těší stále větší oblibě, a to i mezi začínajícími investory. Komodity představují širokou skupinu aktiv, která zahrnuje suroviny, zemědělské produkty a drahé kovy. Investování do nich může být skvělým způsobem, jak diverzifikovat portfolio a ochránit se před inflací. Svět komodit je mezi investory a tradery velmi oblíbený a v tomto článku se dozvíte vše potřebné pro úspěšný začátek.
Komodity – kompletní průvodce komoditním trhem
28.02.2024 Investování a obchodování na komoditním trhu je zajímavý a specifický typ tradingu a investice, který se v mnoha ohledech podobá obchodování a investování do akcií. V tomto článku si představíme svět komodit a najdete zde kompletní průvodce světem komoditního trhu.
Komodity: Obchodování na komoditních trzích
15.02.2024 Komodity jsou jedinečným odvětvím finančních trhů. Jedním z nejzajímavějších aspektů obchodování s komoditami je komplexní vztah mezi nabídkou a poptávkou mezi ekonomickými faktory a spotřebitelskými zvyklostmi, které zapříčiňují velkou fluktuaci cen komodit.
V lednu klesly ceny plynu, elektřiny a drahých kovů, zdražila ropa či cukr
02.02.2024 Ceny komodit na světových trzích byly v lednu rozkolísané, klesly ceny plynu, elektřiny, obilovin a drahých kovů. Naopak zdražila ropa, cukr či kakao. Komoditní index agentury Bloomberg byl koncem ledna na své letošní výchozí hodnotě.
Ceny plynu, elektřiny či pšenice loni klesly, index komodit odepsal 12 procent
01.01.2024 Ceny některých významných komodit na světových trzích loni klesly, o desítky procent zlevnil plyn, elektřina, nikl, kukuřice nebo pšenice. Naopak výrazně zdražilo zlato, železná ruda či kakao. Komoditní index agentury Bloomberg pak za loňský rok zaznamenal pokles o 12 procent.
Ceny komodit na trzích letos většinou klesly, jejich index odepsal 8,5 procenta
03.12.2023 Ceny komodit na světových trzích letos většinou klesly, o desítky procent zlevnil plyn, elektřina, nikl, kukuřice či pšenice. Naopak výrazně zdražilo zlato, cukr nebo kakao. Komoditní index agentury Bloomberg od začátku roku vykazuje pokles o 8,5 procenta.
Analytik: Ceny komodit na trzích letos spíše klesly, index je v minusu 6,8 pct
05.11.2023 Ceny komodit na světových trzích letos spíše klesly, nejvíce zlevnily průmyslové kovy, pšenice, kukuřice, plyn a elektřina. Naopak výrazně zdražilo zlato a cukr. ČTK to řekl analytik XTB Jiří Tyleček. Komoditní index agentury Bloomberg je podle něj od počátku roku v minusu 6,8 procenta.
Analytik: Ceny komodit na trzích letos spíše klesaly, index je v minusu 4,5 pct
29.09.2023 Ceny komodit na světových trzích v prvních třech čtvrtletích roku spíše klesaly, nejvíce zlevnily průmyslové kovy, pšenice, kukuřice, plyn a elektřina. Naopak výrazně zdražil cukr a v posledních měsících i ropa. ČTK to řekl analytik XTB Jiří Tyleček. Komoditní index agentury Bloomberg je od počátku roku v minusu 4,5 procenta.
FT: Ceny pšenice klesají, protože Rusko nahrazuje ukrajinské dodávky
21.09.2023 Ceny pšenice se pohybují blízko nejnižší hodnoty za tři roky, přestože ruská invaze nadále narušuje vývoz z Ukrajiny, která patří mezi přední světové vývozce. Od konce července se ceny snížily o více než pětinu díky mimořádně vysoké úrodě v Rusku, která nahradila výpadky dodávek z Ukrajiny, upozornil list Financial Times (FT). Analytici však varují, že eskalace napětí mezi Ukrajinou a Ruskem v oblasti Černého moře a vysoké sázky některých investičních fondů mohou způsobit opětovný nárůst cen.
Rusko překonalo sankce a v rekordním množství zaplavuje světový trh pšenicí. Její cena se tak ve světě prudce propadá, navzdory omezení vývozu z Ukrajiny, takže Rusko hledá způsob, jak ji zase zvýšit
17.09.2023 Rusko letos upevňuje svoji pozici největšího světového vývozce pšenice. Pomáhá mu, že překonalo dopady západních sankcí, a také to, že blokací a bombardováním ukrajinských přístavů zásadně podvazuje zemědělský export svého klíčového konkurenta.
Elliottova vlnová teorie pro měnový pár EUR/AUD, kukuřici a pšenici
15.09.2023 V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnový pár EUR/AUD, kukuřici a pšenici. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich vývoje.
Analytik: Ceny komodit na trzích letos spíše klesaly, index je v minusu pět procent
04.09.2023 Ceny komodit na světových trzích letos do konce srpna spíše klesaly, nejvíce zlevnily plyn a elektřina. Naopak výrazně zdražilo zlato, cukr, více než na počátku roku stojí už i ropa. ČTK to řekl analytik XTB Jiří Tyleček. Komoditní index agentury Bloomberg je od počátku roku v minusu pět procent.
Ranní shrnutí (14.08.2023)
14.08.2023 Páteční seance na Wall Street přinesla relativní pokles amerických indexů. Nasdaq ztratil 0,56 % a S&P500 klesl o 0,11 %.
Graf dne - PŠENICE (07.08.2023)
07.08.2023 Co se týče zpráv, které hýbaly trhem, byl uplynulý víkend velmi klidný a politici ani centrální bankéři nepřinesli žádné významné komentáře. Nedávný vývoj rusko-ukrajinské války však na začátku tohoto týdne tlačí ceny pšenice i ropy vzhůru.
FAO: Světové ceny potravin se v červenci zotavily z dvouletého minima
07.08.2023 Světové ceny potravin se v červenci zotavily z dvouletého minima, na kterém byly v předchozím měsíci. Hlavním důvodem byly ceny rostlinných olejů, které vzrostly kvůli obnovenému napětí kolem vývozu z Ukrajiny a kvůli obavám o globální produkci. V meziročním srovnání jsou však ceny stále nižší. Vyplývá to ze zprávy, kterou dnes zveřejnila Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO).
Analytik: Ceny komodit na trzích letos spíše klesaly, index je v minusu 5,7 pct
02.08.2023 Ceny komodit na světových trzích v prvních sedmi měsících spíše klesaly, nejvíce zlevnily plyn a elektřina. Naopak zdražilo zlato či cukr. ČTK to řekl analytik XTB Jiří Tyleček. Komoditní index agentury Bloomberg přidal za poslední měsíc 5,7 procenta, od počátku roku je v minusu 4,5 procenta.
Bude Česko nuceno embargovat ukrajinskou pšenici?
27.07.2023 Ceny pšenice světových burzách rostou, za poslední necelé dva týdny o zhruba osm procent. Důvodem je snaha Ruska znemožnit vývoz ukrajinské zemědělské produkce. To se však zatím Moskvě daří jen částečně. Světové ceny zemědělských plodin – nejen pšenice, ale i třeba kukuřice – tudíž v posledním měsíci sice stoupají, ale ne kdovíjak markantně.
Cena pšenice kvůli útokům na ukrajinské přístavy vzrostla na pětiměsíční maximum
25.07.2023 Ceny pšenice dnes pokračují v růstu a ráno vykazovaly vzestup asi o dvě procenta, čímž se dostaly nejvýše od února. Trh reaguje na intenzivnější ruské útoky na ukrajinské přístavy, které podle analytiků vyvolávají obavy o dlouhodobé globální dodávky a potravinovou bezpečnost.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
25.07.2023 1) Akcie na burzách v pevninské Číně i v Hongkongu dnes výrazně zpevnily. Investoři nákupem reagovali na zprávy, že vláda v Pekingu se chystá podpořit ekonomiku, jejíž oživení slábne. Na téměř dvoutýdenní maximum vůči dolaru se dostal čínský jüan. Nejvýraznější růst byl patrný v odvětví vyspělých technologií a realit, přestože někteří analytici se k dopadům státní podpory stavějí skepticky.
Ceny pšenice po ostřelování ukrajinských přístavů prudce rostou!
24.07.2023 Podle vyjádření ukrajinského ministra zemědělství Solského se Rusko snaží bránit ukrajinskému vývozu pšenice alternativními cestami k námořní trase. Podle agentury Bloomberg klesly ukrajinské dodávky obilí o 30 % od doby, kdy se Rusko rozhodlo neobnovit dohodu umožňující vývoz obilí z ukrajinských přístavů.
Pšenice i kukuřice na světových burzách výrazně zdražují, v důsledku ruských útoků na sklady při Dunaji. Českou vládu to staví před dilema, zda se připojit k embargu na dovoz ukrajinské zemědělské produkce
24.07.2023 Ceny pšenice a kukuřice na světových burzách dnes citelně vzrostly v důsledku ruských útoků na ukrajinské obilné sklady při Dunaji. Rusko se totiž evidentně snaží znemožnit vývoz ukrajinských zemědělských plodin právě i dunajskou cestou. Ta přitom představuje náhradu za černomořskou vývozní cestu.
Přimějí ruské útoky na ukrajinskou pšenici českou vládu k embargování jejího dovozu, jak jej praktikují další země Visegrádské skupiny? Zřejmě nebude vyhnutí, ani zákaz vývozu rýže z Indie nepomůže
21.07.2023 Rusko zvyšuje, ale zároveň snižuje cenu pšenice ve světě. Zákaz vývozu rýže z Indie citelný globální růst cen potravin nezpůsobí, úroda dalších zemědělských plodin je totiž dobrá.
Elliottova vlnová teorie pro měnový pár AUD/CAD, akcie Tesla a pšenici
16.07.2023 V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnový pár AUD/CAD, akcie Tesla a pšenici. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich vývoje.
Analýza: Komoditní index v pololetí klesl o desetinu, výjimkou jsou cukr a zlato
02.07.2023 Ceny komodit na světových trzích v prvním letošním pololetí klesly, největší zlevnění zaznamenaly energie a průmyslové kovy. Naopak zdražilo zlato či cukr. ČTK to řekl analytik investiční společnosti XTB Jiří Tyleček. Komoditní index agentury Bloomberg ztratil od počátku roku deset procent.
Prigožinův pokus o puč ohrožuje ruskou ekonomiku. Světové ceny obilí a ropy mohou v pondělí po otevření burz citelně vzrůst, stejně jako cena zlata; koruně hrozí oslabení, pohonným hmotám v ČR růst
25.06.2023 Rusko se ocitá na pokraji občanské války, která by mohla zásadně poškodit jeho ekonomiku. Šéf protirežimních povstalců Jevgenij Prigožin se při svém pokusu o puč zaměřuje na ovládnutí míst klíčových z hlediska ruského exportu obilovin či ropy. Hrozí tak výpadek v zásobování světového trhu právě obilovinami nebo ropou.
Snídaně opět podraží
22.06.2023 Komodity jsou letos nejhůře prosperující třídou aktiv. To však neplatí pro potravinářské komodity, jejichž značná část nadále zdražuje. Snídaňový index eToro od začátku roku vzrostl o 5 %. A podle ČSÚ potraviny za posledních 12 měsíců zdražily o 14,5 %.
Pšenica vzrástla o 2,5 % a vyšplhala sa na 2-mesačné maximum
21.06.2023 Ceny pšenice sa dnes obchodujú približne o 2 % vyššie a v priebehu týždňa o viac ako 12 % vyššie. V hre sú dva hlavné príbehy, ktoré spôsobujú rast cien obilia. Prvým z nich je budúcnosť dohody o vývoze čiernomorského obilia medzi Ruskom a Ukrajinou, ktorú sprostredkovala OSN, zatiaľ čo druhým sú údaje o stave úrody v USA.
V reakci na zničení Kachovské přehrady rostou světové ceny pšenice či kukuřice. Útok je pohromou pro ukrajinské zemědělství
06.06.2023 Světové ceny základních zemědělských plodin dnes zdražují, a to v reakci na zničení Kachovské přehrady na Ukrajině. Trhy se obávají zaplavení a poškození sýpek a sil na toku řeky Dnipro. Hrozí totiž rozsáhlé plesnivění uskladněného obilí a dalších zemědělských plodin. Ukrajina patří k předním světovým obilnicím.
Analýza: Energie na trzích letos zlevnily, komoditní index ztrácí 13 procent
04.06.2023 Ceny komodit na světových trzích v posledních týdnech dále klesají, největší zlevnění letos zaznamenaly energie v čele se zemním plynem. ČTK to řekl analytik investiční společnosti XTB Jiří Tyleček. Komoditní index agentury Bloomberg ztrácí od počátku roku 13 procent a dostal se na úrovně, kde byl naposledy v závěru roku 2021. Snižuje se také cena většiny kovů. Zdražují jen některé zemědělské komodity, například cukr letos přidal 25 procent, uvedl analytik.
Index: Ceny komodit letos klesly o pět procent, nejvíce zlevnil zemní plyn
01.05.2023 Komodity letos zlevňují. Index agentury Bloomberg od začátku roku poklesl o pět procent a blíží se k nejnižším hodnotám od počátku války na Ukrajině. Nejvíce v letošním roce klesá cena zemního plynu, naopak významně zdražují některé zemědělské komodity. Ceny cukru vzrostly během prvních čtyř měsíců roku o třetinu. ČTK to řekl analytik investiční společnosti XTB Jiří Tyleček.
Pád cen pohonných hmot snižuje inflaci, někdy až moc. Polsko, Maďarsko i Slovensko už jejímu dalšímu poklesu proto raději brání zákazem dovozu ukrajinského obilí
25.04.2023 Nafta v Česku je nejlevnější za rok a půl a dále zlevňuje. Rozevírají se sice nůžky mezi cenou benzínu a právě nafty, ale i tak výrazné meziroční celkové zlevnění pohonných hmot zásadně pomáhá snižovat obecnou inflaci. Pokles inflace a související tlak na zlevnění tak nakonec může být až tak citelný, že se stane spíše bolehlavem než vítanou záležitostí. Vyprávět už mohou třeba polští, maďarští nebo slovenští zemědělci. Ty musí vlády příslušných zemí „chránit“ před konkurencí v podobě levného dovozu zemědělské produkce z Ukrajiny. Takže vlastně tyto vlády brání dalšímu snížení inflace. Udržují uměle ceny výše, než kde by mohly být…
Analytik: Ceny pšenice mohou klesnout, zemědělci ji drželi na skladech
19.04.2023 Ceny pšenice mohou ještě klesat kvůli současnému nadbytku obilí v ČR. Možný je pokles i pod hranici 5000 korun za tunu, což je zhruba průměr roku 2021. Světové ceny zemědělských komodit postupně klesají od loňské sklizně. Vliv na to má export levného obilí z Ukrajiny, ale také to, že část zemědělců loni držela obilí na skladech a čekala, že ceny opět porostou. Pro ČTK to uvedl agrární analytik Petr Havel.
Pšenice je v Česku poprvé levnější než před invazí, mouka však v obchodech zůstává o 40 procent dražší a pšeničné pečivo je stále o takřka 30 procent dražší. Pečivo by tedy správně mělo zlevňovat
19.04.2023 Cena pšenice, klíčové obiloviny České republiky, poměrně výrazně klesá. V březnu se tuna potravinářské pšenice přímo od zemědělce prodávala za 6787 korun, vyplývá z dnes zveřejněných údajů Českého statistického úřadu. Cena pšenice je tudíž nejníže od února 2022, takže se nyní vůbec poprvé kompletně vymazal cenový nárůst související s ruskou invazí na Ukrajinu. K ní došlo loni koncem února.
Ceny komodit v 1. čtvrtletí klesaly, index ztratil nejvíce od začátku roku 2020
03.04.2023 Ceny komodit na trzích v prvním čtvrtletí letošního roku klesaly. Komoditní index Bloombergu ztratil 6,5 procenta. Šlo o nejvyšší ztráty od začátku covidového roku 2020. Výrazně zlevnily ceny ropy, plynu či elektřiny, naopak zdražilo zlato či měď. ČTK to dnes řekl analytik investiční společnosti XTB Jiří Tyleček.
Je možné, aby ukrajinský obilný koridor zmírnil celosvětovou potravinovou krizi?
20.02.2023 V pondělí informovalo Rusko o tom, že by bylo „nevhodné“ prodloužit dohodu o dodávkách obilí z černomořského regionu, jestli se nezruší sankce uvalené na Moskvu po její invazi na Ukrajinu 24. února 2022, které ovlivnily její zemědělský vývoz.
Analytik: V lednu na burzách výrazně klesly ceny energií, zlato zdražilo
05.02.2023 V lednu na světových burzách výrazně klesly ceny energií. Naopak zdražilo zlato, měď či hliník. Obecně komodity stagnovaly, komoditní index Bloombergu se snížil o 0,5 procenta do blízkosti nejnižších úrovní od počátku války na Ukrajině. ČTK to řekl analytik investiční společnosti XTB Jiří Tyleček.
Světové ceny potravin podle indexu FAO klesly nejníže od září 2021
03.02.2023 Světové ceny potravin v lednu desátý měsíc za sebou klesly. Jejich index se tak dostal na nejnižší úroveň od září 2021. Vyplývá to z dnešní zprávy Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO).
Faktory, které ovlivňují zemědělské trhy – Více pšenice v USA
31.01.2023 Vydatné srážky v Argentině na konci minulého týdne z části zmírnily dopad sucha na úrodu sóji a kukuřice. Předpokládá se tento týden další vlna dešťů a obchodníci čekají na její výsledky.
Analytik: Ceny ropy a plynu letos vzrostly, průmyslové kovy vesměs zlevnily
29.12.2022 Burzovní ceny ropy a plynu letos vzrostly, i když koncem roku většinu zisků ztratily. Elektřina a uhlí zdražily o desítky procent. Výrazně stoupla i cena kukuřice. Naopak průmyslové kovy vesměs zlevnily, zlato nakonec zůstalo na svém. ČTK to řekl analytik společnosti XTB Jiří Tyleček. Komoditní index agentury Bloomberg vzrostl o 15 procent a výrazně tak překonal mnohé ztrátové akciové indexy.
Nízké dodávky obilí a olejnin drží ceny na vyšší úrovni. Jaké jsou vyhlídky na rok 2023?
19.12.2022 Produkce základních obilovin – rýže a pšenice, nejspíš nedoplní vyčerpané zásoby, zatímco plodiny, které produkují jedlé oleje, trpí nepříznivým počasím v Latinské Americe a jihovýchodní Asii.
Rizika spojená s dodávkami pšenice budou pokračovat i příští rok
07.12.2022 I když Ukrajina v letošní sezoně vyprodukovala o dost méně pšenice, tak se očekává, že aktuálně bude celosvětová produkce pšenice stále vyšší. Je to hlavně kvůli oživení kanadské produkce a také kvůli Rusku, které vyprodukovalo rekordní sklizeň přes 90 mil. tun. I přes to, že nabídka stále roste, očekává se, že celosvětové konečné zásoby pšenice se pro rok 2022/23 sníží na nejnižší úroveň od roku 2016/17.
Ceny kukuřice jsou ovlivněny klimatem a situací na Ukrajině
10.11.2022 Trh čeká na jakoukoli změnu rozhodnutí Ruska o ukrajinském vývozním koridoru a také sleduje klima v Jižní Americe. Změna Číny spojená s plánem na Zero-COVID povzbudila trhy, ale směnný kurz je v této zemi pořád velmi důležitou negativní proměnnou pro mezinárodní ceny.
BREAKING: Pšenice klesla o více než 5,0 %, protože Erdogan poskytl záruky na obilný koridor!
02.11.2022 Ceny pšenice dnes výrazně klesly poté, co turecký prezident Erdogan oznámil, že bezpečnost ukrajinského exportního koridoru obilí byla zajištěna, a doprava byla obnovena. Kreml uvedl, že kontakt s Tureckem pokračuje, ale účast Ruska na dohodě zůstává pozastavena. Po prohlášení se cena pšenice propadla o více než 5 % a ceny kukuřice poklesly o téměř 2 %.
Rusko odstupuje od dohody o vývozu obilí z Ukrajiny❗
31.10.2022 Rusko se stáhlo z provozu takzvaného Bezpečného exportního koridoru pro obilí, včetně ukrajinské pšenice a kukuřice, které v reakci na to výrazně rostou. Ceny pšenice (WHEAT) během dnešní seance rostou o více než 5,5 %.
Ekonomický kalendář: HDP report a CPI inflace z eurozóny
31.10.2022 Evropské akciové trhy jsou nastaveny na mírně vyšší otevření evropské hotovostní seance. Horší data PMI a znepokojivé zprávy o Covidu z Číny nespustily žádné velké tržní pohyby mimo samotnou Čínu. Některé větší pohyby lze pozorovat na trhu s obilím, kdy ceny pšenice vyskočily přes 5 %, poté, co Rusko odstoupilo od dohody o vývozu obilí z Ukrajiny zprostředkované OSN.
Analytik: Ceny plynu a ropy letos stouply o desítky procent, drahé kovy zlevnily
30.10.2022 Burzovní ceny ropy a plynu vzrostly od začátku letošního roku do konce října o desítky procent, uhlí v USA na dvojnásobek. Naopak drahé i průmyslové kovy vesměs zlevnily. Výrazně zdražily hlavní zemědělské komodity jako pšenice nebo kukuřice. ČTK to řekl analytik investiční společnosti XTB Štěpán Hájek.
Analytik: Burzovní cena plynu letos stoupla o 120 procent, drahé kovy zlevnily
02.10.2022 Burzovní cena plynu vzrostla od začátku roku do konce září o 120 procent, severomořská ropa Brent zdražila o deset procent, cena měsíčního kontraktu elektřiny přidala 55 procent. Naopak drahé i průmyslové kovy vesměs zlevnily. Výrazně zdražily hlavní zemědělské komodity jako pšenice nebo kukuřice. ČTK to řekl analytik investiční společnosti XTB Jiří Tyleček. Ceny komodit na světových trzích letos podle něj procházejí extrémními výkyvy.
Cena pšenice na trzích klesá, je blízko hodnot před válkou na Ukrajině
19.09.2022 Cena pšenice na světových trzích klesá a jeden bušl (27,2 kg) se odpoledne prodával zhruba za 8,44 USD (207 Kč). Důvodem jsou obavy z globální recese, která by podle analytiků snížila poptávku, i pokračující vývoz ukrajinského obilí podle dohody vyjednané za účasti OSN v létě v Istanbulu. Cena je tak blízko hodnot před únorovou invazí ruských vojsk na Ukrajinu.
Analytik: Plyn letos zdražil o 170 pct., ropa o 30 pct., drahé kovy zlevnily
04.09.2022 Cena evropského plynu vzrostla od začátku roku do konce srpna o více než 170 procent, severomořská ropa Brent zdražila o téměř 30 procent. Naopak drahé i průmyslové kovy vesměs zlevnily. Ceny hlavních zemědělských komodit rostly jen mírně. ČTK to řekl analytik XTB Štěpán Hájek. Ceny komodit na světových trzích letos podle něj prošly extrémními výkyvy.
Ceny plynu a elektřiny od začátku ruské invaze na Ukrajinu stouply o stovky procent
23.08.2022 Ceny plynu a elektřiny za půl roku od začátku ruské invaze na Ukrajinu stouply o stovky procent, naopak drahé a průmyslové kovy zlevnily od 24. února vesměs o desítky procent. Ceny ropy a potravin se vrátily k úrovním před zahájením bojů. Vyplývá to z dat analytiků oslovených ČTK.
Pšenice na burze zlevnila
15.08.2022 Situace na trhu s potravinářskými komoditami se za posledních pár měsíců, alespoň co se týče cenového vývoje, zlepšila. Cena evropské pšenice (září 2022) se z květnových maxim kolem 440 EUR/t dostala asi o 100 EUR/t níže, tedy nedaleko od úrovní, které byly pozorované na začátku války na Ukrajině. Podobné zprávy se poslední dobou objevují i v médiích, částečně s nadějí, že pokles burzovních cen se propíše i do výrazného poklesu cen spotřebitelských. Podobná úvaha je však pro tuto chvíli asi příliš optimistická, a to hned z několika důvodů.
Rozbřesk: Koruna vyčkává, dolar maže ztráty. Potraviny budou i nadále zdražovat
15.08.2022 Situace na trhu s potravinářskými komoditami se za posledních pár měsíců, alespoň co se týče cenového vývoje, zlepšila. Cena evropské pšenice (září 2022) se z květnových maxim kolem 440 EUR/t dostala asi o 100 EUR/t níže, tedy nedaleko od úrovní, které byly pozorované na začátku války na Ukrajině. Podobné zprávy se poslední dobou objevují i v médiích, částečně s nadějí, že pokles burzovních cen se propíše i do výrazného poklesu cen spotřebitelských. Podobná úvaha je však pro tuto chvíli asi příliš optimistická, a to hned z několika důvodů.
Analytici: Komodity v poslední době zlevňují, přesto letos výrazně zdražily
02.08.2022 Ceny komodit na světových trzích jsou sice výrazně vyšší než počátkem roku, nyní však kvůli silnějšímu dolaru a obavám z recese některé z nich klesají. Pšenice je tak od začátku roku už jen o šest procent dražší. Ropa je letos dražší o 36 procent a plyn o 163 procent, zatímco kvůli ekonomickému zpomalení výrazně klesla cena dřeva. Cena zlata je od začátku roku téměř beze změny. Vyplývá to z dat, které ČTK poskytli analytici ke konci července.
Ceny pšenice prudce vzrostly, reagují na raketový útok na Oděsu
25.07.2022 Ceny pšenice dnes prudce vzrostly, na obchodní burze v Chicagu se jeden bušl (27,2 kg) prodává zhruba za 7,86 USD, v přepočtu asi 6930 Kč za tunu. Proti pátku je to nárůst skoro o čtyři procenta. Sobotní raketový útok na ukrajinský přístav Oděsa vyvolává obavy, zda bude možné z Ukrajiny vyvážet obilí na základě dohody uzavřené minulý týden s Ruskem. Pšenice tak smazala většinu ztrát z pátku, kdy její cena po podpisu zmíněné smlouvy klesla téměř o šest procent.
Cena potravinářské pšenice na trhu mírně klesá, tuna stojí méně než 335 eur
22.07.2022 Cena potravinářské pšenice dnes mírně klesá, krátce po poledni se na burze Euronext v Paříži tuna prodávala zhruba za 334 eur (8190 Kč). Proti předchozímu dni tak vykazovala pokles téměř o dvě procenta. Trh sleduje více faktorů, vedle předpokladu vysoké úrody až po jednání mezi Ukrajinou a Ruskem o odblokování černomořských přístavů pro vývoz obilovin z Ukrajiny.
Rozbřesk: Komodity zlevňují v obavách z recese, inflaci však potlačí dál
15.07.2022 Česká inflace se v červnu opět vzdálila od cíle ČNB. Jedním ze zásadních hybatelů byly znovu ceny komodit. V meziroční dynamice zrychlil hlavně růst cen potravin s tím, že například cena mouky šla meziročně nahoru takřka o 70 % a chléb zdražil o 29 %. Ďábelským tempem rostly domácnostem opět i ceny energií, plynu třeba o 58 %.
Cena pšenice v Evropě i v USA se zotavuje ze čtyřměsíčního minima
28.06.2022 Cena potravinářské pšenice se zotavuje ze čtyřměsíčního minima, na trhu Euronext v Paříži stojí dnes tuna asi 355 eur (8780 Kč). Proti pondělí je to nárůst skoro o 1,5 procenta. Podobně se začala zvyšovat i cena pšenice na komoditní burze CBOT v Chicagu, kde mají vliv hlavně technické faktory, uvedla agentura Reuters.
Výrobní versus spotřebitelské ceny potravin
28.06.2022 Dechberoucí ceny pšenice a spol. jsou jak známo jedním z hlavních projevů války na Ukrajině. Celosvětově pozorovatelným a společensky nepříjemným následkem je dramatický růst cen potravin a s ním související vysoká spotřebitelská inflace. Například v USA se dílčí index cen potravin pohybuje meziročně nejvýše od raných 80. let minulého století.
Rozbřesk: Výrobní versus spotřebitelské ceny potravin
28.06.2022 Dechberoucí ceny pšenice a spol. jsou jak známo jedním z hlavních projevů války na Ukrajině. Celosvětově pozorovatelným a společensky nepříjemným následkem je dramatický růst cen potravin a s ním související vysoká spotřebitelská inflace. Například v USA se dílčí index cen potravin pohybuje meziročně nejvýše od raných 80. let minulého století. V eurozóně je dokonce na maximech historických, což je ale dáno tím, že časová řada začíná až v letech devadesátých.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
21.06.2022 1) Peter Kažimír, guvernér slovenské centrální banky a člen Rady guvernérů ECB říká, že ECB by měla do září vystoupit z režimu záporných úrokových sazeb.
Čína je kvůli rekordním nákladům stavěna do složité situace
25.05.2022 Jelikož Čína tvoří přibližně pětinu světové populace, její zemědělská půda je omezená a v neustále větší míře bojuje se změnou klimatu, vláda prezidenta Si Ťin-pchinga naléhá na zemědělce, aby úrodu maximalizovali a spotřebitele, aby co nejvíce snížili plýtvání. Země vytvořila ohromné rezervy, aby se dokázala vyrovnat s nedostatkem, a vytvořila tak nová osiva pro zvýšení produkce.
Energetické a potravinové komodity zdražily od invaze o desítky procent
25.05.2022 Řada komodit zaznamenala od počátku ruské invaze na Ukrajinu před třemi měsíci dramatický nárůst ceny, nejvyšší tempo o desítky procent nabraly energetické komodity a potraviny. Naopak zlevnilo zlato, stříbro nebo platina. ČTK to dnes řekl analytik společnosti XTB Jiří Tyleček
Bloomberg: Rusko vítězí v potravinové krizi, kterou pomohlo vytvořit
24.05.2022 Válka, kterou Rusko zahájilo proti Ukrajině a která prohlubuje globální potravinovou krizi, udělala z Ruska jednoho z vítězů chaosu, jenž Kreml pomohl sám vytvořit. Zatímco ukrajinské přístavy jsou zablokované, Rusko posílá obilí odběratelům, kteří o ně mají zájem. Prodejní cena je ale vyšší, a to právě kvůli problémům, které způsobila blokáda Ukrajiny. Uvedla to agentura Bloomberg.
BREAKING: Ceny pšenice roste o více jak 5 %
16.05.2022 Cena pšenice v pondělí prudce roste poté, co Indie omezila vývoz pšenice, aby si zachovala potravinovou bezpečnost. Ceny zemědělských komodit vzrostly na konci února poté, co Rusko zaútočilo na Ukrajinu, která dříve tvořila 12,0 % celosvětového exportu. Společně s Ruskem obě země podle analytiků RBC Capital Markets představují 25 % celosvětového exportu pšenice, přičemž 13 % exportu kukuřice pochází z Ukrajiny. Ruská agrese způsobila nedostatek pšenice po celém světě, což zvýšilo obavy z hladomoru a sociálních nepokojů v mnoha rozvojových zemích.
Ranní komentář: Podle Powella porostou sazby o 50bp. i na dalších dvou zasedání Fedu, výnosy přesto klesly
13.05.2022 Akciové trhy se včera dokázaly mírně nadechnout a stabilizovat. Stabilizace pokračuje také během dnešního rána, kdy se futures na americké i evropské indexy dostaly do zelených čísel. K uklidnění možná částečně přispívá pád dluhopisových výnosů, i když ten paradoxně do značné míry souvisí s obavami ze stagflace.
Se stoupajícími cenami pšenice hledá Afrika levnější alternativy
09.05.2022 V Keni, Egyptě, Demokratické republice Kongo, Nigérii a Kamerunu tvrdí výrobci potravin, že přidávají levnější alternativy k chlebu, pečivu a těstovinám. Zdejší rýže, manioková mouka a čirok jsou náhražkou za pšenici, jejíž cena letos vzrostla asi o 40 % kvůli ruské invazi, která způsobila omezení vývozu z Ukrajiny, jakožto jednoho z největších vývozců.
Svět je příliš závislý na vývozu pšenice Ukrajiny a Ruska
25.04.2022 Evropa, omráčená ruskou invazí na Ukrajinu, se snaží diverzifikovat své dodávky energie, od ruského plynu dodávaného prostřednictvím plynovodů až po zkapalněný zemní plyn, více obnovitelné energie a jadernou energii. Stejným způsobem a ze stejného důvodu by měla probíhající válka tlačit země k tomu, aby měnily a diverzifikovaly dodávky potravin tak, aby byly více bezpečné a zároveň zlepšovaly globální výživu.
Rýže může zabránit potravinové krizi
28.03.2022 Krize se v průběhu let často vyvíjejí. Existuje jedna událost, která vyniká jako ohnisko v době kdy začala skutečně panika. V případě globální finanční krize to byl pád Lehman Brothers banky. Když se jedná o potravinovou krizi v 2007-2008 to spustilo uvalení zákazu vyvážení rýže ve Vietnamu.
Uran, benzín, pšenice… Sankce se vracejí jako bumerang, i Česku
14.03.2022 Nejbohatší Rus, Vladimir Potanin, zatím sankcím namířeným proti oligarchům uniká. I tak – stále poměrně nezvykle – kritizuje ruskou odvetu za balík západních sankcí. Koncem minulého týdne se rozohnil na sociální síti Telegram. Rusko by podle něj mělo dále platit i zahraničním věřitelům jejich úroky standardně, jinak riskuje zdrcující poškození reputace coby bankrotující stát. Nemělo by také jako bolševici při revoluci před více než sto lety znárodňovat majetek odcházejících zahraničních firem. Drolí se to, drolí...
Cena pšenice je rekordní v dějinách, dramaticky zdraží pečivo. Válka na Ukrajině může vyvolat „Arabské jaro 2“
07.03.2022 Cena potravinářské pšenice na burze v Paříži, která je určující pro ceny pšenice a mouky v ČR, dnes stoupla na nový historický rekord, v přepočtu až 11 580 korun za tunu (viz graf). Průměrná cena za období od začátku roku 1999 až dodnes přitom odpovídá zhruba 4603 korun.
Analytik: Cena pšenice od začátku týdne stoupla na trzích o 32 procent
03.03.2022 Velkoobchodní cena pšenice, jedné z hlavních komodit, kterých se týká aktuální válka na Ukrajině, jen od začátku týdne vzrostla z 9,18 dolaru o 32 procent na 11,2 dolaru za bušl (27,4 kilogramu). Je tak na 14letých maximech. ČTK to řekl analytik společnosti XTB Štěpán Hájek. Tento vývoj bude podle něj znamenat částečně zvýšení ceny chleba nebo rohlíků v Česku.
Analytici: Zlato a stříbro zdražily o pět procent, ropa a plyn o desítky pct.
01.03.2022 Cena drahých kovů a komodit, jako jsou ropa, zemní plyn či pšenice a kukuřice, letos výrazně roste. V únoru k tomu podle analytiků oslovených ČTK výrazně přispěla eskalace konfliktu na Ukrajině, kam vtrhla ruská vojska. Zlato a stříbro zdražily o zhruba pět procent, ropa a zemní plyn o desítky procent.
Peníze, ropa, zlato a Rusové
28.02.2022 Nejistota vyvolaná ruskými vojenskými akcemi na Ukrajině se rozšiřuje i do zasedacích místností firem a vládních úřadů. Sankce západních zemí vůči Rusku a ruským subjektům mají potenciál ovlivnit velké společnosti s aktivitami na Ukrajině a v Rusku a vést k prudkému nárůstu cen komodit pocházejících z oblastí konfliktu. Vyloučení vybraných ruských bank ze systému SWIFT a zároveň poškození Ruska zablokováním dovozu a vývozu poškozuje i některé evropské banky. V dlouhodobějším horizontu mohou tato opatření vést ke zvýšení inflace a snížení hospodářského růstu.
Jak by mohla ruská invaze na Ukrajinu zasáhnout dodavatelské řetězce
26.02.2022 Ceny ropy a zemního plynu budou s eskalací rusko-ukrajinské krize nadále stoupat, ale dopad na energetiku nebude jediným důsledkem. Podle analytiků CNBC krize naruší dodavatelské řetězce od pšenice přes ječmen až po měď a nikl.
Ceny pšenice, hliníku či niklu se kvůli rusko-ukrajinskému konfliktu zvyšují
25.02.2022 Ceny některých kovů, zemědělských výrobků a surovin se zvyšují a ocitají se na úrovních, kde ještě nikdy nebyly. Na vině je ozbrojený konflikt mezi Ukrajinou a Ruskem. Obě země jsou totiž důležité pro světový trh s pšenicí, slunečnicovým olejem, hliníkem, titanem či niklem, a ty reagují na ruskou invazi na Ukrajinu.
Kde je teď bezpečný přístav?
25.02.2022 Finanční trhy se z úvodních ztrát po ruské invazi na Ukrajinu překvapivě otřepaly. Především americkým akciím konflikt nijak neškodí, protože se obchodují na úrovních z úterý, tj. před invazí. Podobně i bitcoin se po 10procentní rally drží blízko maxim z tohoto týdne.
Rozbřesk: Obilnice Evropy čelí agresi, připravme se na další pro-inflační šok
23.02.2022 Vstup ruských vojsk na východní Ukrajinu je budíčkem nejen pro řadu politiků, ale také investorů, kteří sázeli na to, že post-covidový nárůst inflace je jen krátkodobou epizodou, která tento rok odvane. Rusko-ukrajinské vojenské manévry s sebou totiž přinášejí další problémy, a mezi nimi bude nárůst inflace spojený s růstem cen komodit.
Související klíčová slova:
FOREX | FXstreet | Technická analýza | Psychologie | Bitcoin | Fundamentální analýza | Čínský jüan | Intervence | Brexit | Čína | Finance | Peníze | Australský dolar | Stříbro | Akciové indexy | Moody's | Inflace | EUR/USD | USD/JPY | AUD/USD | Nasdaq | Dow Jones | EUR/JPY | Světová banka | Rusko | USA | NFP report | Janet Yellenová | Británie | OPEC | Maďarský forint | Koruna | G20 | Evropská unie | HDP | Bezpečný přístav | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Česká měna | Polsko | Turecko | Středoevropské měny | Polský zlotý | Analytik | Take-Profit | Profit-Target | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Býčí trh | ETF | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | EUR/CHF | Síla měn | Export | Import | Nikkei | Akciové trhy | Maloobchodní tržby | EUR/AUD | AUD/CAD | EUR/CZK | Spotřebitelské ceny | Objemy obchodů | Spready | Eurodolar | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akcionář | Aktiva | Alert | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Arbitráž | Transakce | Bank of England | Bear | Ben Bernanke | Benchmark | Valná hromada | Bloomberg | Bod | Bull | Burza | Buy Limit | Buy Stop | CBOT | CFD | CFTC | CME | COT report | Centrální banka | Centrální banky | Close | Konsolidace | DAX | Demo účet | Devalvace | Diverzifikace | Diverzifikace portfolia | Dlouhá pozice | Dolarový index | Dow Jones Industrial | Downtrend | ECB | Ekonomika | Euro | Eurozóna | Exponenciální klouzavý průměr | FOMC | FX | Fed | Finanční páka | Finanční trh | Finanční trhy | Futures | G7 | Grafy | High | Index DAX | Index PX | Indikátor | Indikátory | Investice | Investiční riziko | Investor | Investování | Japonský jen | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kotace | Koš | Krátká pozice | Kurz | Kurzy měn | Likvidita | Long | Long pozice | Lot | Low | MIFID | MMF | MT4 | Makléř | Záloha | Risk | Marže | Momentum | Měna | Měnový pár | Měny | NYMEX | Nabídka | Obchodník | Opce | Open | Čekající příkazy | Platforma | Podkladové aktivum | Portfolio | Pozice | Počáteční marže | Prodejní cena | Prémie | Pákový efekt | Příkaz | RRR | Rally | Realizovat zisk | Retracement | Rezistence | Reálný účet | Platina | Riziko | Inflační riziko | Rolování | Ropa | S&P 500 | Sell Limit | Sell Stop | Sentiment | Short | Short pozice | Směnný kurz | Spotová cena | Spotový trh | Spread | Stagflace | Stop Out | Stop-Loss | Support | Swap | Swing | Swing Trading | Swiss | Take Profit | Trader | Trading | Trailing stop loss | Trend | Tržní cena | Ukazatel | VIX | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | Wall Street | YTD | Bondy | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Úrokové sazby | Analytici | Riziková aktiva | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Dluhopisy | JPY | CHF | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | Obchodování na forexu | Euro STOXX | Goldman Sachs | Evropa | Asijské akcie | Index MSCI | Finanční krize | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Patria | Komoditní trhy | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | Indexy | OSN | Americká lehká ropa | Spekulanti | Investoři | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Stimulační opatření | EU | Klouzavé průměry | Vývoj ceny | Aukce | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Výnosy dluhopisů | Makroekonomická data | Zisk | Spekulant | Futures kontrakt | Sázka | Ceny komodit | Zkušenosti | Panika | Euforie | Optimismus | Výsledky | Strach | Index nákupních manažerů | Contract for Difference | Obchodní příležitosti | Bohatství | IEA | Euronext | ČSOB | Golden Gate | Gold | Jak obchodovat | Obchodovat | CAC 40 | Stoxx 600 | Contracts for difference | Analytický tým | Financování | Investiční společnosti | Investovat | Hedgeové fondy | Money-Management | Makro | Index cen | Výrobní ceny | Výrobní náklady | Makrodata | EUR/HUF | LYNX | BTC | Donald Trump | Komoditní spready | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Žlutý kov | Zásoby ropy | Financial Times | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Komunita | Semináře | Centrální bankéři | EURUSD | USDJPY | EURCZK | Aktivum | Index | Investiční strategie | Křiž smrti | Likvidní | Odpor | Podpora | Uzavření pozice | Volatilní | Akcie Tesla | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Banka | Fio banka | Barel ropy | Brent | CAC40 | Capital Markets | Cena | Cena barelu ropy | Cena drahých kovů | Cena elektřiny na burze | Cena ropy brent | Cena ropy WTI | Cena stříbra | Ceny stříbra | Ceny zlata | Co je komodita | Conference Board | CZK | České koruny | Dolar | Dolary | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Elektřina | Etoro | Eura | Euro Stoxx 50 | Exchange | Expirace | Finanční nástroje | Fio | Fondy | Forexu | Frank | FXstreet.cz | Graf | Hang Seng | Hodnota dolaru | HSBC | Index Dow Jones | Index Hang Seng | Instrumenty | Investiční | Investiční doporučení | Investiční mince | Investiční poradenství | Investiční portfolio | Investing | Investování do akcií | Investování do komodit | ISM | Jádrová inflace | Jak vydělat | Jiří Tyleček | Jeden dolar | Komodita | Komoditní | Komoditní burzy | Komoditní index | Komoditní trh | Kurzy | Maďarsko | Management | Market | Markets | Nákup komodit | Nejlepší investice | Nemovitosti | Nikkei 225 | Norská koruna | Obchodování komodit | Obchodování na komoditních trzích | Obchodování s CFD | Obchodování s komoditami | Obchodujeme | Pád Lehman Brothers | Paládium | Patria.cz | Portfolia | Prezidentské volby | Pro investory | Prodej akcií | Prodej komodit | Prognóza | Pšenice | Rakousko | Reuters | Ropy | Rubl | Řízení rizik | SaxoBank | Sázky | Season Algo | Signály | Směnné kurzy | SP500 | Stoxx | SWIFT | Trailing Stop | Transakční náklady | Trh | Twitter | USD index | Velká Británie | Volatility | Výběr brokera | Výprodej | Vývoj cen akcií | Vývoj cen komodit | Vývoj ceny mědi | Vývoj ceny plynu | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny stříbra | Vývoj ceny uhlí | Vývoj ceny zemního plynu | Vývoj ceny zlata | Webinář | Webináře | WTI | Země EU | Zemní plyn | Zlaté rezervy | Zlato a stříbro | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Zprávy euro | Železná ruda | Předpověď | Zisky | Tradeři | CNBC | EIA | Benzín | OTM | RBOB | Buy | Christine Lagarde | Indie | Intermediate | Měď | Obchodní den | Range | Redukce | ROCE | Sell | Upisovací období | Itálie | Spojené státy | Vybírání zisků | West Texas Intermediate (WTI) | WSJ | Převis | StopLoss | Tržby | Zaměstnanost | QE | Světové ekonomiky | eBook | Komise | Contract | Kontrakt | Federální rezervní systém | Volby | Rozhovor | Cukr | Commitment of Traders | COT | Poradenská společnost | 1 milion | Burze | Commodities | Traders | Hedžové fondy | Capital Economics | Rabobank | Jefferies | PrimStock | RBC Capital Markets | MSCI | CME Group | Institut Ifo | Investing.com | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | NATO | Ole Hansen | RBC Capital | Barrick Gold | Sója | Hospodářské vyhlídky | Reporty | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Fundamentální výhled | Bloomberg komoditní index | Brazílie | Japonský premiér | Průmyslová produkce | Čínská centrální banka | Nákupy dluhopisů | Bavlna | Dovoz ropy | Vývoj na komoditních trzích | Úspěch | Podnikání | Automobilový průmysl | Averze k riziku | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Renminbi | Evropské banky | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Cena kávy | Měkké komodity | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Plodiny | Energie | Severomořská ropa | Linie podpory | Podnikatelé | Znalost | Přehled | Klid | Volby v USA | Rosněfť | Agentura Reuters | Bezpečné přístavy | Cena cukru | Cena kontraktu | Futures kontrakty | Contango | Referendum | City | Golden Gate CZ | Vývoj ceny ropy WTI | Fundamentální faktory | Sázení | Pozornost investorů | Vysoké sázky | Základní úrokové sazby | Firmy | Vývoj měnového páru | Vývoj dolarového indexu | Inflační tlaky | Glencore | Globální finanční krize | Objem investic | Vladimir Putin | Deutsche Börse | Globální ekonomický růst | S&P Global | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Nervozita | Globální finanční trhy | Obchodování v Asii | Utahování měnové politiky | Fibo | Propad | Světové akciové trhy | Kryptoměny | Cenový boom | Ropné společnosti | Severomořská ropa Brent | Index Nikkei | TradingView | Země OPEC | S&P | Guvernér | Agentura Moody's | Cena mědi | Benchmarky | Německý DAX | Ztráty | Bezpečné útočiště | Posílení dolaru | Pokles výnosů | Ekonomická data | Americké indexy | Člen rady guvernérů | Nejistota | Erste | Saúdská Arábie | Zajištění | Komoditní sektor | Obilniny | Zpomalení v Číně | Šéf společnosti | Ethereum | Tesla | Vysoká volatilita | Americké rafinerie | Ekonomický institut | Výhled | Depozitní sazba | Bankéři | Utáhnout měnovou politiku | Poplatky | Prodávat akcie | Nakupovat akcie | Rekordní minima | Rekordní maxima | Exxon | Chevron | Mzdy | Úspěšné obchodování | Dnešní zprávy | Americký trh práce | Makléřské společnosti | Predikce | Ministr obchodu | Průzkum | Bankovní systém | Krize | Investiční rozhodnutí | Analytický tým FXstreet.cz | Long příležitost | Short příležitost | Světové trhy | Historické rekordy | Výnosy | Rozhodnutí Bank of England | Americká vláda | Česká vláda | Růst čínské ekonomiky | Příjmy | Poměr RRR | xStation | ČTK | Aktuální cena | Japonský Nikkei | Konsenzus | Zpomalení ekonomiky | Hlavní ekonom | Očekávání | Globtrex | Spekulativní investoři | Obchodování ropy | Krize eura | Zahraniční forex | Vývoj ceny hliníku | Chicago Mercantile Exchange | Směnné kurzy měn | Bloomberg Commodity Index | Cena palladia | Globtrex.com | Poziční trading | Trend follow | Mean reversion | Trading analýza | Komoditní obchodní příležitosti | Obchodování různých trhů | Agrokomodity | Risk-off aktivum | Objem zlata | Obchodování ETF | Protiruské sankce | Cena hliníku | Ceny hliníku | Vývoj ceny platiny | Vývoj ceny palladia | Cena platiny | Palladium | Jak obchodovat komodity | Digitální zlato | MiFID II | ETC | Vývoj ceny pšenice | Nemovitostní fondy | NEST | Štěpán Hájek | Asijské trhy | Úspěšný trading | Obchodování Futures | Geopolitická rizika | Podnikání na kapitálovém trhu | Saxo | Obchodní války | Komoditní index Bloombergu | Kartel OPEC | OPEC+ | Posilování dolaru | Evropské akciové trhy | Globální růst | Akcie společnosti | Geopolitické napětí | Forint | Ostatní investice | Pokles ceny | Geopolitika | Zasedání OPEC | Trendové čáry | Spotřebitelská inflace | Akcie na burzách | Použití finanční páky | Akciový výhled | Reakce trhu | Vývoj ceny bitcoinu | Pomerančový džus | Dodávky ropy | Cena plynu | Pokles cen ropy | Růst úrokových sazeb | Financial Times (FT) | Hodnota indexu | Zpřísňování měnové politiky | Majetek | Momentum trhu | Pozornost trhu | Ceny zemního plynu | Obchodovat komodity | Cena komodity | Zvýšení sazeb | Market alert | Zájem investorů | Cena zemního plynu | Rozdílové smlouvy | Podnikatelská nálada | Podnikatelská nálada v Německu | Ropovod | Nasdaq100 | Cena pohonných hmot | Růst cen ropy | Sázky na pokles | Ceny obilovin | Sójové boby | Obiloviny | Ceny pohonných hmot | Elliottovy vlny | NVDA | Začít obchodovat | Snížení sazeb | Klienti brokerů | NATGAS | Akcie a ETF | Cena železné rudy | Komoditní výhled | Ceny niklu | Gazprom | NASDAQ 100 | Coffee | Pokles dolaru | Růst ceny zlata | Vývoj na trzích | Pokles cen | Americké futures | XTB Research | Silný dolar | Recese v USA | Obavy z recese | Velcí spekulanti | Cena niklu | Pohonné hmoty | ISM index | CFD na komodity | Růst mezd | Cena žlutého kovu | NGAS | Vývoj ceny cukru | Obavy z globální recese | Globální recese | Denní graf | Overbalance | Poptávka po ropě | Růst ceny ropy | Finanční situace | Data z Německa | UCITS | iShares | Poziční obchody | ESG | Ceny palladia | Internet of Things | Internet of Things (IoT) | Banky pro mezinárodní platby | Ochrana před inflací | Cena kakaa | Kakao | Vývoj ceny kakaa | Ceny kakaa | Equinor | Vývoz ropy | Cena akcie | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | NYBOT | Vysoká likvidita | Huawei | Investujte zodpovědně | Automobilky | KOSPI | Rozpočet | Deficit | Káva | Ceny benzínu | IOT | Trinity | Objem | Obchod | Obchodní dohody | Vyšší volatilita | UCITS ETF | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Americká lehká ropa WTI | ČSÚ | Konkurenceschopnost | Německé hospodářství | Předseda představenstva | Firma | Hlavní události | Technické analýzy | Risk-off | TradingEconomics | Růst cen | Maďarská centrální banka | Studie | BDI | Vysoké riziko | Bilance | Ekonomický vývoj | Ceny na čerpacích stanicích | Ekologie | Generální ředitel | Skupina OPEC+ | Ukrajina | Lagardeová | Souhrnný index | Akcie společnosti Tesla | Amazon | Úrok | Nejbohatší | Miliardy | Vyhlídky | Hong Kong | Federální rezervní banka | AFP | FT | Ekonomka | Zveřejněná data | Martin Stránský | Josef Lukáč | Omezení těžby | Předpovědi | 4GLD | Ceny výrobců | Průmysl | ADP | HUF | Na burze | Drahý kov | Celosvětový růst | Impuls | USDIDX | Výrazný pokles | Světové ceny potravin | Ceny potravin | Váš trading | Velikost pozice | Řídit riziko | Stavebnictví | Poptávka centrálních bank | Zdražování | Problémy | COPPER | Růstový impuls | NAFTA | Finanční ztráty | Breaking | Pojišťovny | Total | Libanon | Prognózy | Nejistoty | Ruská ropa | Ranní komentář | Cenové formace | Plyn | Nálada | Termínové kontrakty | Kontrakty | Prohlášení | Čínské vlády | Zavedení cel | Alstom | Moskva | Internetový gigant | Huawei Technologies | Nord Stream | Nord Stream 2 | Jaderné elektrárny | Temelín | Úroky | Konec roku | Měnové politiky | Předseda | Investujte | Americké centrální banky | Nabídka a poptávka | FedEx | xStation5 | Káva Arabica | Americké vlády | Nákupy centrálních bank | COCOA | COTTON | SOYBEAN | WHEAT | SUGAR | CORN | Ztráta | Vlastní prostředky | BREAKING | Yandex | Cena bavlny | Stratég | Roční růst | Cena pšenice | Forex a komodity | Napětí na Blízkém východě | Wood and Company | Analytik Wood and Company | Zvýšení inflace | Růst poptávky | Nízké ceny ropy | Klesající trend | Eskalace konfliktu | Napětí mezi USA a Íránem | Eskalace napětí | Commodity index | List Financial Times | Vývoj na kapitálových trzích | Íránské rakety | Hlavní rizika | Miliardy eur | Írán | Ministr zahraničí | Sezónnost | Vývoj měnových párů | RBA | Budoucnost | Ifo | Zemědělství | Poradenství | Iniciativa | Podnik | Česká inflace | Bloky | Růst cen potravin | Veřejné finance | Cenové tlaky | Situace na Blízkém východě | Americké ministerstvo | Ceny energií | Horší data | Internetový gigant Yandex | Hladiny podpory | Krach | Komunikace | Le Figaro | Trump | Prezident | Trhy | Evropské ekonomiky | Pohyby cen | Jüan | Pokles | Situace | Zdražovat | České měny | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | Meziroční růst | Útok dronů | Americká Federální rezervní banka | Růst inflace | Závislost na dolaru | Dedolarizace | Stratég Saxo Bank | Pandemie | Vysoká inflace | Ceny Bitcoinu | Lehká ropa WTI | Pochybnosti | Zlepšení | Úsilí | Techničtí obchodníci | Obchody | Indická vláda | Výdaje | Zpracovatelský sektor | Výrazné ztráty | BP | Aktivity v Číně | Rekordní hodnoty | Sazby beze změny | NFP | Americké ekonomiky | Průměrná cena | Natural Gas | Obchodovanie | West Texas Intermediate | Medvědi | Organizace zemí vyvážejících ropu | Trendové indikátory | Růst sazeb | Politika centrálních bank | COVID-19 | Zemědělské komodity | Vývoj ceny kukuřice | Kukuřice | Ceny kukuřice | OIL.WTI | Ekonomické aktivity | Bez rizika | Směřování trhů | Nejvýraznější ztráty | Spekulativní pozice | Data PMI | Americký Fed | Situace na světovém trhu | Vývoj | Nová data | Šok | Ceny nafty | Vládní opatření | Výkyvy | Makroekonomické údaje | Restrikce | Vývoj na trhu | Prudký pokles | Vysoké ztráty | Olaf Scholz | Mince | Profitovat | Další vývoj | Brusel | Cenový vývoj | Silný pokles | Stimul | Burzy cenných papírů | Spotřebitelé | Pandemie COVID-19 | Historie | Čerpací stanice v ČR | Čerpací stanice | Aktuální situace | Rozkolísaný | Pokles cen komodit | Zásobníky | Texas | Další pokles | Situace v Číně | Manufacturing | Domácnosti | Páka | Průmyslové komodity | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Prodejní tlak | Zápis z posledního zasedání | Tomáš Raputa | Graf dne | Další růst | Růst | Signál | Potenciál | Platební neschopnosti | České vlády | Ceny elektřiny | Historické pohyby | Bulharsko | Izrael | Podnikatelé a firmy | Ekonomiky | Nigérie | Alžírsko | Slovensko | Války | Poradce | Organizace | Umělá inteligence | Závislost | Práce | Výraznější pokles | Afrika | WFP | Organizace pro výživu a zemědělství | FAO | RBK | Údaje | Skupina OPEC | DPH | Oživení v Číně | Raketový útok | Pojišťovna | OPEC plus | Chudé země | Prezident Vladimir Putin | Cena benzínu | Nadprodukce | Pákistán | Výpadky | DAWN | Dodavatelské řetězce | Majitel | Hospodářské oživení | Indikace | Poradenské společnosti | Potravinové krize | Rizikové averze | Trade | S&P500 | Dílčí index | Nabídka ropy | Nizozemsko | Cenové pohyby | Evropské indexy | Posílení | Omezení pohybu | Joe Biden | Data z trhu práce | Očekávané výsledky | Cenový pokles | Cestování | Pracovní síly | Rozhodnutí o sazbách | HDP report | Shell | Ropa roste | Jiří Hruška | Pozastavit obchodování | Blízký východ | Dopravci | Akcie padají | Strach ze sankcí | Fondy obchodované na burze | Vývoz z USA | Dovoz | Vývoz | Zdražení ropy | Velikost pozic | Snižování cen | Bezpečnost | Průmyslové kovy | ONE | Velké peníze | CL | Spekulovat | Marek Brávník | Klíčové oblasti | Koronavirová pandemie | Kupci | Renault | Umělé inteligence | Hikvision | Argentina | Proti trendu | Ekonomický institut Ifo | Mnichovský ekonomický institut | JDE | Unie | ČR | Soběstačnost | Vladimir Potanin | Norilsk Nickel | Státní kasa | Velcí producenti | Ruské úřady | Vedení společnosti | Čínská poptávka | Společnost BP | Rally na ropě | Poptávka po zlatě | Globální poptávka | Nestlé | Členové Fedu | Prodeje automobilů | Propad cen | Rostoucí trend | Sentiment na trhu | Covid | Analýza komodit | Velké investice | Ziskové marže | Letecký průmysl | Ukrajinský prezident | Volodymyr Zelenskyj | Úroda | Exporty | MAM | Inflační šok | Trendové obchodování | Potenciální zisky | Větší pozice | Ceny kávy | Reputace | Vysoké ocenění | Ocenění | Šance | Ceny | Praha | Kolaps | Spotřební daně | Společnost Twitter | Společnost XTB | Nižší poptávka | Porušení pravidel | Vývoj ceny zlata v USD | Vývoj ceny zlata v USD za unci | OMV | Vepřové maso | Anglogold Ashanti | Nikl | Komoditní akcie | Zdražuje zlato | Známky oživení | Indonésie | Cenové hladiny | Erdogan | Turecký prezident | Analytik XTB | Hnojiva | Výrobce pneumatik | Očekávaná korekce | Výrobní sektor v USA | Výrobní sektor | DIA | Ceny mědi | Nvidia | PX START | Budoucí vývoj | Ceny sójových bobů | Cena kávy arabica | Arabica | Vývoj ceny kávy | Cena elektřiny | Politici | Vývoj ceny akcie | Diverzifikovat | Biden | Pracovní místa | Nejvýraznější růst | Zápis z posledního zasedání Fedu | Ruské firmy | Ropa a Plyn | Měnový fond | Ceny v Česku | Americké prezidentské volby | Embargo | Nařízení | Newmont | Ropný tanker | První obchodní den | Poptávka a nabídka | Obchodování s futures | XOM | CVX | Bankovní úvěry | Nestabilní situace | Ruské společnosti | Obchodní politika | Coloseum | Skupina Coloseum | WASDE | Pád cen | NFIB | Spotřební daň z nafty | Proražení | Životní prostředí | Nio | Cenový skok | Deutsche Boerse | Změny úrokových sazeb | Proč investovat | LEN | Pokles zásob | Počasí | Růst ceny | Zvýšení těžby | Zvýšení ceny | Rio Tinto | Ceny cukru | CARA | Indexy na Wall Street | Situace na trhu | UPS | Nárůst ceny | Tržní ceny | Klíčové faktory | Dnešní seance | Zinek | Kov | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Negativní vývoj | WTI Crude Oil | PMI indexy | ZINC | Investoři a obchodníci | XOM.US | Velké ztráty | Výrazný růst | Short obchody | Síla amerického dolaru | Prezident Erdogan | xStation 5 | Trinity Bank Lukáš Kovanda | Pohyb ceny | Vývoj hodnoty | Nejvyšší růst | Organizace OSN pro výživu a zemědělství | Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO) | Prudký růst cen | AMD | Ceny ropy Brent | Polymetal | Ceny surovin | LME | AMD.US | Uran | Rostoucí ceny | Směřování trhu | Objednávky | CVX.US | Chevron (CVX.US) | Dluhový strop | Vývoj průmyslu | Saxo Group | USDA | Cenové úrovně | Pandemie COVID | Riziko ztráty | Obavy z inflace | API | Oslabení | Ceny dřeva | Dříví | Cena dřeva | Politická rizika | MNB | Ruský ministr | Nadnárodní společnosti | Evropské společnosti | IB | Cíle | Příležitosti | Dodávky plynu | Zajišťování | Konkurence | Vláda v Pekingu | Prodej | Mali | Rozhodnutí Číny | Změny ceny | Index podnikatelské nálady | Vliv na trh | Deficit nabídky | Technologie | Zemědělské suroviny | Dolarový index (USDIDX) | Letecké palivo | Hliník | Egypt | Psychologické odolnosti | TSMC | Výroční zprávy | Zvýšení produkce | Tempo zdražování | JAR | Taiwan Semiconductor Manufacturing | Americký trh | AI | Uzavření dohody | Sucho v Brazílii | Globální ceny | Odvětví | Nedostatek potravin | BHP | Ceny termínových kontraktů | Boom | Společnost Golden Gate | Omezené dodávky | Rekord | Dřevo | Světová cena | Chování | Růst výrobních cen | Occidental Petroleum | OXY.US | OXY | Occidental Petroleum (OXY.US) | VIAC | Ceny rýže | Konzultační firmy | Norilsk | Zvýšení základní sazby | Základní sazby | Sekce měnové | Dnešní kalendář | Taiwan Semiconductor Manufacturing Company | ASX | Golden Gate CZ Marek Brávník | Bloomberg News | Společnosti | Aktualizovaný výhled | Opatření | Dna | Výkyvy počasí | ANO | Uhlí | RBC | Vysoká poptávka | Ceny plynu | Extrémní počasí | Vyšší hodnoty | Řízení kapitálu | Ceny kovů | Dodržování pravidel | mmBtu | Celkové riziko | Jak diverzifikovat | Růst cen plynu | Posilování amerického dolaru | Minulá výkonnost | Zdražování potravin | Výrobci potravin | Vysoké ceny | Rekordní ceny | Situace na komoditních trzích | Vývoj ceny zinku | Ceny zinku | Cena termínového kontraktu | Ruský Ural | Nedostatek obilí | Obilí | Problémy s počasím | Rumunsko | Pozornost | Global Payments | Ruská společnost | Meta | Klima | Meta Platforms | Barrick Gold (GOLD.US) | Společnost | Výsledky společnosti | Hospodářské výsledky společnosti | Burzovní cena | Target | TIM | Ruský trh | 3М | Martin Šulhin | ZWN22 | ZWZ22 | ZWK22 | ZWH22 | Sezonalita | Graf pšenice | Bear market | Občanské války | Etiopie | Nepříznivé počasí | Špatné počasí | Zlotý | Cykly | Fundamentální aspekty | Rozšíření | Zemědělci | Zprávy o covidu | Fundamentální analýzy | Vliv na ceny | Telefónica | Miliardy USD | Cena uranu | Ocel | Ruský plyn | Gate | Hry | Válka na Ukrajině | Zemědělská půda | Zemědělské půdy | Severní Korea | ALUMINIUM | Global Payments (GPN.US) | GPN.US | Invaze na Ukrajinu | Kupní cena | Ruské invaze na Ukrajinu | Elliottova vlnová teorie | Dění na Ukrajině | XTB Jiří Tyleček | Sankce | Dodávky ropy a plynu | Ukrajina a Rusko | Rusal | LOW.US | Konflikt na Ukrajině | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Ruská agrese | Eskalace konfliktu na Ukrajině | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Ceny pšenice v USD | Vývoj ceny pšenice v USD | Boje na Ukrajině | Nokian | AvtoVAZ | Kyjev | YNDX | Ozon Holdings | QIWI | Evraz | Bogdan Maioreanu | Market Analyst | eToro Market Analyst | Mezinárodní vztahy | Ministr dopravy | Ruská vojska | Rusko a Ukrajina | MWh | EUR/MWh | Japonský Nikkei 225 | Dassault Aviation | Leonardo | Rheinmetall | Zkapalněný zemní plyn | Telegram | Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | Invaze | Invaze Ruska | Invaze Ruska na Ukrajinu | Pěstování plodin | XTB Štěpán Hájek | Cena potravinářské pšenice | Pokles inflace | Česmad Bohemia | Snížení spotřební daně | Invaze ruských vojsk | Invaze ruských vojsk na Ukrajinu | Vývoj ceny niklu | NICKEL | Řetězce | Agentura Bloomberg News | Zemědělský svaz | Sankce Západu | Zahájení ruské invaze | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | Pšenice (WHEAT) | Nord Stream 1 | Geopolitické události | Obchodní náklady | Vývoz pšenice | Zastavení dodávek | Sankce uvalené na Rusko | Německý kancléř | Německý kancléř Olaf Scholz | Kancléř Olaf Scholz | Biopaliva | Strategie pro obchodování | Správa | GMT | Vlastnictví | Vzestupný trend | Zelenskyj | Dovoz ruské ropy | Pokles produkce | NEM.US | Potravinová krize | Výrazné cenové pohyby | Boj s inflací | Occidental | Vývozní daně | Dow Jones Industrial Average | Potravinové komodity | Vývoz obilí | PLATINUM | Podíl Ruska | Ceny plynu a elektřiny | Peter Kažimír | RIO.UK | Rio Tinto (RIO.UK) | Cena pšenice v Evropě | Pěstování obilovin | Pšenice na burze | Pšenice na burze v Chicagu | Snížení inflace | Přicházející recese | Marketingová komunikace | Centrum | Nárůst zásob | Prime | Ceny komodit na světových trzích | Cykličnost | Udržitelnost | Paweł Majtkowski | Ceny energetických komodit | Plyn kótovaný na nizozemské burze | Vzácné a průmyslové kovy | Gold.plus | Gold.plus Martin Stránský | Kontrakt na burze | Obilí z Ukrajiny | Cena zlata od začátku roku | Energetické komodity | Ruské ropy | Typ ropy | Motorová nafta | IoT | Burzovní cena plynu | Exxon Mobil (XOM.US) | WHEAT (pšenice) | Omezení COVID | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Komunistické strany | Války na Ukrajině | CZ | Rafinerie | Dlouhodobá strategie | Strategie investování | Pokles trhů | Investiční rizika | Západní země | Vývoj ceny bavlny | Trafigura | Hospodářský pokles | ETFs | Začínající investoři | Ceny slunečnicového oleje | USD za tunu | Právo | Burzovní ceny ropy | Ceny ropy a plynu | Cena kukuřice | Cena kukuřice na chicagské burze | Kukuřice na chicagské burze | Cenový růst | Prezident Biden | Mezinárodní dohody | Ostatní komodity | Buenos Aires | OCI | Invest | Pokles cen energií | Analytik společnosti XTB | Nové příležitosti | Zklidnění situace | Válka | Mnichovský ekonomický institut Ifo | Vyšší ceny | Cenové dno | Další drahé kovy | JOLTS | Konkrétní příklad | Ropný benchmark WTI | Ropný benchmark | Nejvyšší produkce | Investování u XTB | Závazek | Chování obchodníků | Vale | Dovoz ukrajinského obilí | Zákaz vývozu | Duševní vlastnictví | Ceny akcie Tesla | Analytik investiční společnosti | ÚRS | Vojenské lesy | Cena cukru na burze | Cena cukru na burze v New Yorku | Golden Gate Pavel Ryba | Kontrakt na burze v Rotterdamu | Index agentury Bloomberg | Ceny komodit letos | Nálady na trhu | Vice | IGLN.UK | IGLN | Výhledy | Ceny platiny | Směřování | Vývoj měnového páru AUD/USD | Cena akcie společnosti | SMCI | SMCI.US | Obsluha státního dluhu | Potenciální ztráty | Prigožinův pokus o puč | Pokus o puč | Světové ceny obilí | Ceny obilí | Prigožinovi povstalci | Wagnerova skupina | Novorosijsk | Nižší ceny | Vývozní omezení | Cena indexu DAX | DNO | Cena akcie společnosti Tesla | Vlna veder | Futures na pšenici | Country Garden | Pšenice WHEAT | Vývoj ceny pšenice WHEAT | Ceny pšenice WHEAT | Cena indexu | Ceny paliv | Trh s komoditami | Kupující | Obchodovaných komodit | Obchodování a investování | Pavel Ryba | Krize na Blízkém východě | Eskalace na Blízkém východě | Eskalace | HRUŠKA | Možný scénář | Ceny komodit na trzích | Texaská ropa | Texaská ropa WTI | Testovací účet | Severomořský Brent | ProCent | Komoditní index agentury Bloomberg | Týdenní pokles | Severní Dakota | Kansas | Zajímavé zhodnocení | iOS | Android | Platformy | Portfólia | Akcie výrobce dronů | Možnost obchodovat | D1 | Mluvčí | Možnost realizovat zisk | Průmyslové účely | APAC | Pobřeží slonoviny | Část zisků | Hodnota měny | Zemědělské plodiny | CFD kontraktu | Strategie obchodování | Ceny sóji | Vývoj ceny sóji | Fundamentální analýza komodit | Sezónnost a počasí | Co je komodita? | Chicago Board of Trade | Chicago Board of Trade (CBOT) | Data ke sledování | Zajímavý trh | Ropa WTI - Vývoj ceny ropy WTI | Ropa Brent - Vývoj ceny ropy Brent | Zemní plyn - Vývoj ceny zemního plynu | Zlato - Vývoj ceny zlata | Stříbro - Vývoj ceny stříbra | Platina - Vývoj ceny platiny | Palladium - Vývoj ceny palladia | Hliník - Vývoj ceny hliníku | Měď - Vývoj ceny mědi | Ceny ropy WTI | Ropa WTI - Vývoj ceny ropy | Ropa Brent - Vývoj ceny ropy | Nikl - Vývoj ceny niklu | Káva - Vývoj ceny kávy | Cukr - Vývoj ceny cukru | Kakao - Vývoj ceny kakaa | Pšenice - Vývoj ceny pšenice | Kukuřice - Vývoj ceny kukuřice | Ceny bavlny | Bavlna - Vývoj ceny bavlny | Sója - Vývoj ceny sóji | Zinek - Vývoj ceny zinku | Ropa WTI - Vývoj ceny | Ropa Brent - Vývoj ceny | Zemní plyn - Vývoj ceny | Zlato - Vývoj ceny | Stříbro - Vývoj ceny | Platina - Vývoj ceny | Palladium - Vývoj ceny | Hliník - Vývoj ceny | Měď - Vývoj ceny | Nikl - Vývoj ceny | Káva - Vývoj ceny | Cukr - Vývoj ceny | Kakao - Vývoj ceny | Pšenice - Vývoj ceny | Kukuřice - Vývoj ceny | Bavlna - Vývoj ceny | Sója - Vývoj ceny | Zinek - Vývoj ceny | Obchodníci komodit | Nákupy | Zotavení | Nakupovat | Commodity | Kontrakty pro vyrovnání rozdílů | Hospodářská zvířata | Topný olej | Olej | ICE | Hurikány | Sucha | Obchodování se zemědělskými komoditami | Oves | Board of Trade | Oblasti umělé inteligence | Obchodování na komoditním trhu | Obchodujeme komodity | Rozložení investic | Správná diverzifikace | Snížit riziko | CFD traděři | Kompletní průvodce | Průvodce komoditním trhem | Investování a obchodování | Investování a obchodování na komoditním trhu | Typ tradingu | Typ tradingu a investice | Obchodování a investování do akcií | Typy komodit | Co ovlivňuje ceny komodit? | Vztah mezi nabídkou a poptávkou | Nabídka a poptávka komodit | Povětrnostní podmínky | Náklady na těžbu | Politika centrálních bank a geopolitika | Ceny většiny komodit | Strategie pro obchodování s komoditami | Strategie Trend Swing | Trend Swing | Kontrariánství | Spread strategie | Budoucí trendy | Vývoj technologií | Zeměpis a geopolitika | Zeměpis | Trendy na trhu | Investiční rozpočet | Obranné příkazy | Ochranné příkazy | Defenzivní příkazy | Investování do různých komodit | Složitější řízení | Obchodování s CFD na komodity | Long / Short | Komodity na trading | Komodity na trading platformě | LEANHOGS | CATTLE | Nízké obchodní náklady | Náklady spojené se skladováním surovin | Náklady spojené se skladováním | Obchodování s nástroji CFD | CFD obchodníci | Možnosti investování do komodit | BP (BP.UK) | BHP Billiton (BHP.US) | Vale (VALE.US) | Freeport McMoran (FCX.US) | Freeport McMoran | FCX.US | Newmont (NEM.US) | Anglogold Ashanti (AU.US) | AU.US | iShares Physical Gold (IGLN.UK) | iShares Physical Gold | iShares Physical Silver (ISLN.UK) | iShares Physical Silver | ISLN.UK | Deutsche Boerse Commodities Gmbh ETC (4GLD.DE) | Deutsche Boerse Commodities Gmbh ETC | 4GLD.DE | ISLN | iShares Commodity Diversified Swap (ICOM.UK) | iShares Commodity Diversified Swap | ICOM.UK | ETF WTI Crude Oil | OD7F | OD7F.DE | ETF WTI Crude Oil (OD7F.DE) | iShares Oil & Gas Exploration & Production (IOGP.UK) | iShares Oil & Gas Exploration & Production | IOGP.UK | IOGP | iShares Stoxx 600 Oil & Gas (SXEPEX.UK) | iShares Stoxx 600 Oil & Gas | SXEPEX.UK | SXEPEX | ETFS Natural Gas (NGAS.UK) | ETFS Natural Gas | NGAS.UK | SPDR S&P Oil & Gas Exploration (XOP.US) | SPDR S&P Oil & Gas Exploration | XOP.US | XOP | ETF Industrial Metals (AIGI.UK) | ETF Industrial Metals | AIGI.UK | AIGI | ETF Dow Jones Industrial Average UCITS ETF (CIND.UK) | ETF Dow Jones Industrial Average UCITS ETF | ETF Dow Jones Industrial Average UCITS | Dow Jones Industrial Average UCITS ETF | CIND.UK | CIND | DIA.US | Rozdílové smlouvy (CFD) | Komodity - časté otázky | Jaké komodity obchodovat? | Jak začít s komodity? | Jaká rizika číhají na komodity? | Jak vydělat na poklesu komodit? | Jak vydělat na poklesu | Jsou komodity dobrou investicí? | Velké peníze na komoditách | Co je to CFD? | Historické pohyby cen | Historické pohyby cen indexu S&P 500 | Pohyby cen indexu S&P 500 | Využití dlouhodobých trendů | Obchodováním s futures | Obchodováním s futures kontrakty | Technologický vývoj | Investoři na akciovém trhu | Skladování fyzických komodit | Specifický typ tradingu | Svět komodit | Ceny ropy WTI a zlata | Skladování komodit | Silná ekonomika | Správa otevřených pozic | Sázka na pokles ceny | Sázka na pokles | Krátký prodej | Živý dobytek | Komodity pro začátečníky | Jak diverzifikovat portfolio | Ochránit se před inflací | Úspěšný začátek | Kovové komodity | Maso a dobytek | Co jsou soft komodity? | Soft komodity | Co jsou hard komodity? | Hard komodity | Neenergetické komodity | Tropické zemědělské plodiny | Smlouvy o koupi | Smlouvy o koupi a prodeji komodity | Smlouvy o koupi a prodeji | Spekulovat na cenu komodity | Komodity bez jejího fyzického vlastnictví | ETF na komodity | Koš komodit | Profitovat z růstu cen komodit | Profitovat z růstu cen | Rizika obchodování s komoditami | Náklady na transakce | Geopolitické vlivy | Kontrakční obchodování | Období inflace | Komoditní supercykly | Supercykly | Politické nepokoje | Analýzy cen komodit | Metoda analýzy cen komodit | Metoda analýzy cen | Metoda analýzy | Historické cenové pohyby | Cenové pohyby a trendy | Pohyby a trendy | Aplikace na obchodování s komoditami | Aplikace na obchodování | Diverzifikovat portfolio | Nejčastější otázky začátečníků | Komodity - nejčastější otázky začátečníků | Suroviny | Proč investovat do komodit? | Jaké jsou příklady komodit? | Příklady komodit | Jaké jsou nejoblíbenější komodity? | Nejoblíbenější komodity | Jak se obchodují komodity? | Standardizovaný futures kontrakt | Standardizovaný futures | Obchodování komodit pomocí CFD kontraktů | Obchodování komodit pomocí CFD | Jak obchodovat komodity? | Komodity obchodované na světových trzích | Komodity obchodované | Ropa západotexaská | Ethanol | Heating Oil | Topný olej (Heating Oil) | Gulf Coast Gasoline | Gasoline | RBOB Gasoline | Propan | eCBOT | Zlato (eCBOT) | Stříbro (eCBOT) | Hrubozrnná rýže | Rýže | Sójové maso | Sójový olej | Káva C | Bavlna č.2 | Cukr č.11 | Cukr č.14 | Vepřové maso (lean hogs) | Maso | Lean hogs | Vepřové půlky mražené | Vepřové půlky | Živý dobytek (Live Cattle) | Live Cattle | Telata | Feeder Cattle | Telata (Feeder Cattle) | Skupina komodit | Komodity - nejčastější otázky | Otázky začátečníků | Hlavní burza | Obchodní jednotka | Zemědělské produkty | Jak obchodovat s komoditami | Obchodovat s komoditami | Nároky na kapitál | Žebříček | Vlády | 256/2004 | Reakce trhů | Investoři dnes | Klimatické podmínky | Odpovědnost | Kovy | Pavel Hadroušek | Nižší náklady | Výrazné pohyby | Zpráva Commitment of Traders | Sektor nemovitostí | Směrnice | Body | Investování je rizikové | Managed Money | Commercials | Rok 2025
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | ČTK | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | Cena | FOREX | Pivot