Pavel Hadroušek

Akciový výhled: Výsledková sezóna v plném proudu
30.04.2025 Po 6-ti denní rally aktuálně zámořské futures klesají -0,3 %. Zatím tedy pauza a odpoledne budou investoři čekat na inflační čísla z USA a údaje o HDP. V plném proudu je výsledková sezóna, společnosti však kvůli nejistotě kolem cel hodně stahují výhledy pro letošní rok. To je příklad německého Mercedesu, propad zisku reportoval také Volkswagen. Naopak se daří bankám, potvrdily to dnešní reporty UBS, Societe Generale či Santander. Celkově budou evropské indexy otvírat bez větších změn, resp. kladnou nulou. Asie se obchodovala smíšeně, Čína registrovala nejslabší tovární aktivitu od konce roku 2023. K bankovním reportům v Evropě se dnes připojily také Erste a Komerční banka. Erste v 1Q vydělala 743 mi. Euro (odhad 740 mil.) při tržbách 780 mil. (odhad 770 mil.). Zde ovšem budou investoři řešit vývoj zamýšlené akvizice v Polsku. KB zvýšila čistý zisk díky rozpuštění opravné položky, 4,2 mld. Kč bylo nad očekávanými 3,7 mld. Kč. Ovšem provozní čísla spíše mírně zaostala, stejně tak výhled pro letošní rok. Na obou titulech bychom tak dnes čekali aktivní obchodování.

Akciový výhled: Oznámená dividenda Philip Morris ČR je zklamáním, Moneta na burze bez dividendy
29.04.2025 Wall Street se nakonec podařilo v pondělí růst po 5. v řadě (i když to byla jen kladná nula, SP500 na 5529 bodech) a Asie přes noc přidala kolem +0,3 %. Donald Trump údajně zmírní dopad cel na automobily. Evropské akcie budou v úterý otvírat s mírně prorůstovou tendencí. Výsledková sezóna je v plném proudu. Dobrá čísla oznámily Deutsche bank, Lufthansa či Rheinmetall.

Akciový výhled: Pomalejší start, Moneta naposledy s dividendou (na burze)
28.04.2025 Evropské akcie mají začátkem týdne nakročeno dle indikací futures k pomalejšímu začátku. Podobně se přes noc obchodovaly asijské indexy, jež se obchodovaly bez větších změn. Po 4 denních ziscích (v pátek Wall Street přidala +0,7 %, index uzavíral na SP500 5525 bodech) investoři sledují další vývoj kolem cel a geopolitiku. Administrativa USA údajně pracuje na dohodách s 17 klíčovými partnery. O víkendu se osobně potkal D. Trump a Zelenskyj, příští dny mohou být rozhodující, zdali nyní dojde k dohodě mezi Ukrajinou a Ruskem. Trump přitom vyjádřil pochybnosti, zdali chce Putin konec války. Pokračuje výsledková sezóna, tento týden budou reportovat mega společnosti jako MSFT, Aapl, META či Amzn. V Praze reportovala v pátek Moneta, čísla sice ničím nepřekvapila, přesto její akcie měly silnou druhou polovinu týdne a od úrovní kolem 137 Kč se vyšvihly nad 145 Kč. Dnes se její akcie na burze naposledy obchodují s nárokem na 10 Kč (brutto) dividendu. Proto lze čekat aktivnější obchodování s akciemi Moneta.

Akciový výhled: Globální akcie postupně rostou, Moneta s výsledky za 1Q
25.04.2025 Globální akcie se postupně zvedají a mají nakročeno na 4. růstový den v řadě. Evropa by v pátek ráno mohla dle indikací futures otevřít posílením do +0,5 %, podobně aktuálně vypadají zámořské akcie. Chuť riskovat se vrací, když investoři vidí smířlivější tón ze strany amerického prezidenta. Peking sice popřel, že „mluví“ s USA ohledně cel, jak prohlásil D. Trump, ale pomohla informace, že Čína zvažuje pozastavení 125 % cel na některé dovozy z USA (lékařské vybavení, chemikálie).

Akciový výhled: Klidnější rozjezd v úvodu
24.04.2025 Americký index SP500 sice ve středu uhájil druhý slušný růst v řadě, když tentokrát přidal +1,7 % (což by jindy mohlo znamenat nákupní signál), ale investoři se příliš „neuklidnili“. Nejistota dále pokračuje, náhlé nárůsty se střídají s poklesy, vše určují rychlé zprávy o vývoji politiky Bílého domu resp. Donalda Trumpa. Pro mnohé investory je těžké předvídat tyto pohyby. Na smíšené signály přes noc (Bessent ubral z rétoriky o deeskalaci napětí s Čínou) reagovala Asie mírnými ztrátami, akcie v Hong Kongu oslabily přes -1 %. V Evropě dnes ráno reportovala výsledky celá řada firem. Porostou akcie Adidas či Sanofi, naopak varovala Nokia. Z bank reportovala BNP. Praha si po včerejším růstu (PX +1,3 %) zřejmě rovněž vezme oddechový čas, evropské indexy se budou v úvodu obchodovat bez větších změn.

Akciový výhled
23.04.2025 Ve středu ráno se evropské akcie chystají na rally, dle futures by úvodní zisky mohly přesáhnout +2%. Již včera zavelela k obratu Wall Street, index SP500 v úterý přidal +2,5% na 5288 bodů, nyní navíc zámořské futures přidávají +1,7%. Prezident Trump prohlásil, že nemá v úmyslu propustit šéfa FEDu Powella.

Akciový výhled: I přes propad na Wall Street otevře Evropa klidněji
22.04.2025 Evropské akcie vstoupí do obchodování po velikonocích s lehkými ztrátami dle indikací futures (do -0,5 %). Zámořské futures aktuálně přidávají +0,6 %, ale to jen proto, že Wall Street prošla v pondělí tvrdým propadem. Index SP500 uzavřel se ztrátou -2,4 % na 5158 bodech a to ještě v poslední hodině obchodování korigoval horší propad (minima u 5100 bodů). Donald Trump kritizoval přístup šéfa Fedu Powella.

Akciový výhled: Evropa bude ztrácet, k deeskalaci obchodního napětí nedochází
16.04.2025 Po dvou silných růstech to ve středu ráno vypadá na poklesech na evropských indexech. Futures naznačují ztráty kolem -1 %. Obchodní válka nevykazuje známky zmírnění. Americká administrativa vydala nová omezení pro vývoz čipů NVDA do Číny, akcie společnosti NVDA po závěru obchodování ztrácely kolem -6 %.

Akciový výhled: D. Trump zmínil potenciální pauzu u cel pro automobily
15.04.2025 Evropské akcie budou v úterý ráno zahajovat obchodování s lehce růstovou snahou dle indikací futures (+0,2 %). V Asii jsme přes noc viděli smíšené obchodování, cca +1 % posílilo Japonsko, zatímco mírně ztrácely čínské akcie (-0,2 %). D. Trump zmínil potenciální pauzu resp. dočasný odklad u cel pro automobily, což pomohlo v Japonsku akciím jako Toyota či Honda.

Akciový výhled: Víkendová "elektronická pauza" zvedá futures
14.04.2025 Víkendové oznámení výjimky pro cla na telefony, PC a čipy, které budou prý dočasně vyjmuty z recipročních tarifů, poslalo akciové futures pro hlavní trhy slušně vzhůru. Zámořské aktuálně přidávají +1 % (Wall Street rostla již v pátek) a Evropa by měla otevřít růstem přes +2 %. Asie začala nový týden rovněž v plusu, indexy přidávaly 1-2 %. Nutno dodat, že zmíněné osvobození od cel je prý dočasné, brzo má přijít specifický příplatek, produkty se prý jen přesunou do jiného koše.

Akciový výhled: Asie prodává USD, aktiva se přesouvají mimo USA, Evropa otevře růstem
11.04.2025 Po středečním rekordním růstu indexů, se ve čtvrtek vrátila Wall Street k slušnému poklesu. Index SP500 včera nakonec ztratil -3,5 %... Asie dnes přes noc vyprodávala USD a americká aktiva, výnosy amerických dluhopisů tak znovu vzrostly nad 4,40 % u 10-letého dluhopisu. Naopak z toho těžilo zlato, které se vyšvihlo na nová maxima u 3200 USD. Na 3-letých minimech vůči Euru se obchoduje USD (1,1275). Tak „hlasují“ investoři po posledních krocích americké administrativy, které podkopaly důvěru v USA a přesouvají tak aktiva jinam. Čínské akcie v noci těžily z očekávaných stimulů, Hong Kong se obchodoval kolem +1 %. Futures pro Evropu ráno naznačují růst kolem +1 %, podobně po včerejším poklesu rostou zámořské. Z korporátních zpráv zrušilo Audi dodávky do USA, EU se pak snaží dojednat stanovení minimálních cen pro EV auta z Číny. Ohledně plánovaných jednání kolem cel bude nadále panovat napětí, budou probíhat spekulace. Akciové trhy se sice pomalu zklidňují, ale určitá volatilita zůstane. Návrat investorů nyní bude pomalejší.

Pražská burza ráno rostla téměř o 6 procent
10.04.2025 Pražská burza dnes po otevření obrátila směr a vyskočila o téměř šest procent, později se růst stabilizoval kolem pěti procent. Kolem 09:30 byl index PX proti středečnímu závěru výše o 5,05 procenta na 2032,11 bodu. Vyplývá to z údajů na webu pražské burzy. Akciové trhy začaly výrazně klesat ve druhé polovině minulého týdne poté, co americký prezident Donald Trump vyhlásil vysoká cla na dovoz zboží do USA. Ve středu večer ale oznámil pozastavení tohoto opatření.

Akciový výhled: Evropa naváže na rally z Wall Street, investoři vítají pauzu
10.04.2025 Evropské akcie jsou ve čtvrtek ráno připraveny na silnou rally, dle indikací futures otevřou výše +8 %! Za neskutečnou otočkou již včera na Wall Street (index SP500 +9,5 %) stála informace o 90 denní „celní pauze“ pro svět. Naopak USA dále zvedly cla pro Čínu na 125 %. Americké akcie posílily nejvíce od roku 2008, index SP500 však zůstává i tak letos v poklesu cca -7 %. Evropské indexy ztratily v předchozích 5 dnech -12 %. Pauza je úleva pro trhy, ale 125% clo na dovoz z Číny a nejistota kolem jednání a účinky této volatility by mohly mít dále svůj vliv. Pražská burza se dnes v rámci sentimentu ráno „překotuje“ výše. Domácí trh byl ve středu při svém závěru (PX na 1934 bodech) o -8 % níže proti březnovému maximu. Určitá volatilita bude přetrvávat i v dalších dnech.

Akciový výhled: V úvodu čeká Evropu ponor do záporu
09.04.2025 Růstovou rally na akciích včera přerušil americký prezident, když oznámil zavedení dalších cel na čínské zboží (nyní celkově 104 %). Index SP500 uzavřel ještě v úterý se ztrátou -1,6 % na 4982 bodech (při denních maximech u 5250 bodů). Přes noc se výprodeje paradoxně vyhnuly čínskému trhu, kde zřejmě pomohla intervence a stabilizace ze strany státních fondů. Jinak Japonsko si odepsalo téměř -4 %. Dle indikací futures budou evropské indexy v úvodu ztrácet přes -3 %. Investoři rovněž sledují dluhopisové trhy, výprodeje amerických dluhopisů zvedly jejich výnosy k 4,50 %. Ceny ropy se pohybují pod 58 USD (WTI). V současném sentimentu Prahu v úvodu odevzdá velkou část včerejšího růstu (PX +3,8 %). Nadále volatilní budou banky v čele s Erste.

Akciový výhled: Situace na trzích se uklidňuje, Evropa otevře růstem
08.04.2025 Po hektických dnech by v úterý mohla být situace na akciových trzích klidnější. Trump sice drží investory na hraně svými komentáři o tarifech, hrozil, že na Čínu uvalí dodatečnou 50% dovozní daň. Na Wall Street včera dobíhal zmatek ohledně výjimek z jeho rozsáhlých globálních cel. Ale na druhou stranu je vidět snaha o uklidnění situace především ze strany některých větších hráčů, na kterou část administrativy D. Trumpa slyší. Evropské futures naznačují dnešní otevření v kladných číslech kolem +1,5 %. Wall Street aktuálně naznačuje podobný růst, již včera se jim podařilo poklesy zastavit, index SP500 nalezl dno u 4850 bodů a uzavíral na 5062 bodech. Pražská burza v pondělí padala, index PX ztratil -2,5 %. Z bank si tentokrát vedla nejhůře Komerční banka (-3,2 %). Dnes čekáme pro změnu růst, když se celková situace na trzích začíná uklidňovat.

Akciový výhled: Trhy zažívají největší volatilitu od covidu, Trump zatím neustupuje
07.04.2025 Masakr, který na globálních trzích rozpoutal americký prezident, pokračuje i začátkem nového týdne. Asie zaznamenala tvrdé propady, indexy v Číně, Japonsku a Hong Kongu propadly od -7 % do -11 %. Pravda, v pátek se s čínskými akciemi neobchodovalo, tak měly co dohánět. Sledovat nyní budeme Evropu, ale ani zde futures neindikují veselé otevření (-5 % až -6 %). D. Trump odmítl obavy z dopadů své celní politiky a naopak nasadil vzdorný tón. Začínají se ozývat protichůdné názory, např. známý investor Ackam navrhuje odklad cel na 90 dní. Americké futures po pátečním propadu nyní indikují ztráty kolem -5 %, kde se snaží „stabilizovat“. Padají i jiná aktiva včetně cen ropy, která se obchoduje na 60 USD (WTI, -4 %). Trhy zažívají nejhorší volatilitu od covidu. K propadu se dnes vzhledem k sentimentu připojí také pražská burza.

Akciový výhled: Svět "zpracovává" tarifní šok
04.04.2025 Páteční obchodování již mají za sebou asijské trhy a nebylo to nijak veselé podívání. V čele propadu byly japonské akcie (cca -3 %) a regionální index dosedl na 2 měsíční minima. Investoři stále „zpracovávají“ tarifní šok od Donalda Trumpa, který způsobuje odchod z rizikových aktiv. Z toho naopak těží dluhopisy, jejichž výnosy tak klesají a u US 10-tky tak vidíme po delší době výnosy pod 4 %. Rozhodně zajímavý dnes může být projev šéfa Fedu J. Powella, zdali nastíní jeho pohled k měnové politice v době hrozící recese a proti tomu je zřejmé, že cenová hladina v USA poroste. Dále budeme sledovat, jak odpoví Evropa a další země. Francouzský prezident se nechal slyšet, že by se měly pozastavit investice do USA. Hovoří se o sankcích pro americké technologické giganty. Překvapivé zvýšení produkce OPEC včera poslalo výrazně dolů také ceny ropy, WTI se tak obchoduje nedaleko 66 USD. Pražská burza ve čtvrtek ztratila -2 % na 2061 bodů. Pokles Erste (-2,4 %) tentokrát předčila KB (-4,3 %), jejíž akcie tak končily na 1065 Kč. Klidnější vývoj sektoru utilit v regionu pomohl ČEZu udržet se u 1140 Kč (-0,9 %). Dnes by se mohla situace zklidňovat a pohyby by mohly být umírněnější.

Akciový výhled: Globální výprodeje, Trump zavádí plošná cla
03.04.2025 Globální finanční trhy postihly rozsáhlé výprodeje poté, co americký prezident ve středu večer uvalil cla na veškerý export do USA. Jeho výše se pohybuje od 10 % až k 50 % u některých zemí. Např. Čína ke stávajícím 20 % „dostane“ dalších +34 %, takže celkové zatížení dosáhne 54 %.

Akciový výhled
02.04.2025 Ve středu ráno futures jak pro Evropu, tak pro zámoří mírně ztrácejí (do -0,2 %). Podobně se přes noc vyvíjely indexy v Asii. Investoři s napětím očekávají dnešní oznámení plošných cel. Tým Donalda Trumpa prý stále přepracovává a dokončuje velikost a rozsah nových cel. Nejistota kolem oznámení je však výrazná. A zdá se, že „story“ kolem cel a odvetných opatření neskončí ani tento týden. Akcie tak mohou zůstat později pod tlakem i v případě krátkodobého odrazu. Pražská burza v úterý přidala +0,4 % na 2115 bodů indexu PX. Domácí trh těžil z mírně lepšího okolního sentimentu. Erste se vrátila mírně nad 1600 Kč, v rámci indexu se zvedala také KB. Nákupní zájem pokračoval na ČEZu, jeho akcie tak i přes krátkodobé silné překoupení rostou. Nicméně současné hodnoty již některé investory vybízejí k redukcím pozic.

Akciový výhled: Evropa v úvodu poroste
01.04.2025 Asie přerušila v noci několikadenní poklesy a indexy přidávaly do +0,5 %. Evropské akcie se dle indikací futures budou v úterý ráno rovněž snažit podobně růst. Zámoří aktuálně klesá -0,3 %, ale hlavně proto, že včera zaznamenala Wall Street obrat. Index SP500 po úvodním poklesu na nová minima posílil +0,55 % na 5612 bodů. Před zaváděním cel každopádně roste volatilita, vše by měl D. Trump oznámit zítra v 15:00 na akci v Růžové zahradě v Bílém domě. Investoři se oprávněně obávají dopadu na ekonomický růst a inflaci.

Akciový výhled: Globální trhy s akciemi mají nakročeno k dalším poklesům
31.03.2025 Globální trhy s akciemi mají v pondělí nakročeny ke čtvrtému poklesu v řadě. Futures ztrácí kolem -1 %. Současně dnes končí první čtvrtletí a americké indexy zřejmě zaregistrují nejhorší start od roku 2022. To vše se děje z obav z celní války a jejího dopadu na ekonomiku. Nelepší se ani geopolitická situace. D. Trump je naštvaný na Putina, pohrozil proto „sekundárními“ sankcemi na ruskou ropu.

Akciový výhled: Futures naznačují pokračování poklesů, připojí se také Praha?
28.03.2025 Globální poklesy na akciových trzích se zřejmě přenesou do třetího dne v řadě. Futures nyní indikují úvodní ztráty v Evropě kolem -0,5 %, zatímco zámořské klesají -0,2 %. Wall Street ve čtvrtek nakonec zakončila u indexu SP500 pod 5700 body (-0,3 %). Asie se v noci ke ztrátám připojila, kromě Japonska (-1,8 %) indexy oslabovaly do -1 %. Investoři projevují obavy z nadcházejících amerických cel a rozšiřující se obchodní války. Po uvalení cel na dovoz aut, se čeká na oznámení recipročních tarifů 2. dubna.

Akciový výhled: Evropa bude klesat po oznámených clech z USA
27.03.2025 Evropské akcie začnou čtvrteční obchodování v záporu (přitom propad byl ke spatření již včera ve druhé části dne). Americký prezident D. Trump uvalil clo 25 % na dovoz automobilů do USA. Což přimělo investory omezit sázky na rizikovější investice kvůli rostoucím obavám z hospodářského růstu. Kontrakty na Euro Stoxx klesají kolem -0,6 %. V Asii se nedařilo především automobilkám (Toyota, Hyundai), širší indexy se obchodovaly smíšeně. Trump dále pohrozil dalšími cly, pokud by EU navrhla protiopatření. Zámořské futures se po středečním propadu (-1,12 %) obchodují bez větších změn. V Praze dnes ráno reportoval COLT CZ, zatímco tržby dosáhly 22,4 mld. Kč a byly lehce nad odhady trhu (22,376 mld.) jak EBITDA 4,599 i čistý zisk 1,93 mld. Kč nepatrně zaostaly za konsenzem trhu. Uvidíme jak se investoři „poperou“ s oznámenou dividendou 15 Kč proti odhadům kolem 30 Kč. Na druhou stranu firma plánuje zpětný odkup akcií ve výši 1,15 mil. ks (2 % celk. množství). Celkově bychom dnes v Praze čekali pokles i na bankách.

Akciový výhled: Evropa začne mírným růstem
26.03.2025 Evropské akcie včera přerušily sérii tří poklesů v řadě a indexy přidávaly kolem +0,7 %. Ve středu ráno to vypadá na mírně růstové otevření do +0,5 %. Asie přes noc rovněž lehce posilovala, Japonsko +0,6 % a podobně přidávaly čínské akcie v Hong Kongu (+0,8 %). Rusko a Ukrajina souhlasili s příměřím v Černém moři, ale především Rusko na základě řady předpokladů. Kreml to podmiňuje zrušením sankcí vůči bankám, USA by následně umožnily přístup Rusku na světový trh pro vývoz zemědělských produktů a hnojiv.

Akciový výhled: Evropa otevře spíše nevýrazně
25.03.2025 Pondělní rally na Wall Street (SP500 +1,8 % na 5767 bodů) se v Asii nepromítla do růstu. Nedařilo se především čínským technologiím v Hong Kongu (propad přes -3 %). Možná k tomu přispěl hlas šéfa z Alibaba, který varoval před potenciální bublinou kolem budování datových center.

Akciový výhled: Futures v zelených
24.03.2025 Americké i evropské futures se v pondělí ráno zelenají. Podle úředníků obeznámených s věcí, by mohla být cla přiměřenější a cílenější (samozřejmě tohle se může kdykoliv změnit dle D. Trumpa). Každopádně zatím je sentiment zlepšený. Z makro zpráv dnes budeme sledovat údaje o aktivitě PMI jak v Evropě tak USA. Američtí a ruští představitelé se sešli v Saudské Arábii den poté, co jednaly americké a ukrajinské týmy. Nedělní jednání prý byly produktivní, zřejmě se jedná o černomořském příměří, diskutuje se o tzv. linii kontroly. Asie se přes noc obchodovala smíšeně, Hong Kong nakonec posiluje přes +1 %. Pražská burza v pátek lehce ztrácela, index PX -0,12 % na 2080 bodů. Závěrečná aukce přinesla výrazný objem (přes 1 mld. Kč) na ČEZu, když rovněž probíhala rebalance indexu. Dnes čekáme klidnější den, uvidíme zdali ČEZ „vrátí“ část pátečního růstu. Banky se mohou spíše konsolidovat.

Akciový výhled: Evropa otevře v záporu, rebalance indexu
21.03.2025 Po dvou poklesech v řadě ani v pátek ráno nezačnou evropské indexy růstově. Dle indikací futures budou ztrácet kolem -0,5 %. Dolů zamířila přes noc Asie, vybírání zisků po předchozí rally je patrné na čínských akciích. Hong Kong ztrácel jednu chvíli -4 %, nakonec uzavřel níže do -2 %. Investoři začali projevovat obavy z dopadu cel na ziskovost firem. FedEx a Nike již tyto faktory zmínili ve svých reportech. FedEx, který je považován za „globální barometr“ snížil ziskový výhled. Investoři řeší rovněž výsledky hospodaření od čínských gigantů Xiaomi, Tencent.

Akciový výhled: Stabilnější otevření, zasedá FED
19.03.2025 Ve středu ráno naznačují futures stabilnější otevření na hlavních trzích. Wall Street přitom včera klesala, index SP500 oslabil -1 % na 5614 bodů. Zatímco evropské indexy zatím tento týden rostly, např. německý DAX se v úterý vrátil k maximům za začátku měsíce. Bundestag podle očekávání schválil přelomový balík fiskální pomoci v hodnotě 500 mld. Euro. Již řadu dní proto vidíme přítoky peněž do evropských akcií a děje se tak zřejmě na úkor těch amerických, kde jsou naopak vidět odtoky.

Akciový výhled: Evropa otevře v zelených, hlasování v Bundestagu
18.03.2025 Evropské akcie jsou v úterý ráno dle indikací futres připraveny růst kolem +0,5 %. Navážou tak na růstovou seanci v Asii, kde se opět dařilo čínským akciím (+2 %), ale tentokrát rostlo také Japonsko (+1,2 %). Zámořské futures aktuálně ztrácejí -0,2 %, ale pondělní obchodování na Wall Street přineslo po slabším začátku nakonec růst. Index SP500 přidal +0,6 % na 5675 bodů.

Akciový výhled: Evropa otevře stabilněji, zámořské futures klesají
17.03.2025 Evropské trhy budou dle indikací futures otvírat v klidnějším módu s mírně rostoucí tendencí (+0,1 %). Naproti tomu zámoří aktuálně ztrácí -0,6 %, částečně jako korekce silného pátečního růstu (index SP500 +2,15 % na 5639 bodů) a také po slovech amerického ministra financí, jež prohlásil, že korekce na trhu jsou zdravé. Evidentně se nyní americká administrativa zaměřuje na dlouhodobější hospodářskou politiku před krátkodobým vývojem na trhu s akciemi.

Akciový výhled: Futures naznačují prostor pro růstové oživení
14.03.2025 Po včerejším propadu na Wall Street (index SP500 -1,4 % na 5521 bodů) nyní zámořské futures rostou +0,6 %. Americké akcie byly přeprodané již včera, korekce od maxim již na zmíněném indexu dosáhla -10 %. Navíc impulsem pro krátkodobé oživení mohou být náznaky, že se americké vládě podaří vyhnout uzavření úřadů. V Asii se přes noc dařilo především čínským akciím, které přidávaly kolem +2 %. Zde investory láká větší politická podpora pro zvýšení spotřeby v ekonomice. Evropa bude v pátek ráno otvírat lehce v zelených číslech. Výsledky reportovala BMW (akcie zamíří dolů). V Praze reportoval předběžné výsledky za rok 2024 Doosan Škoda Power. Čísla vykazují v meziročním srovnání slušnou dynamiku. Čistý zisk dosáhl 661,5mil. Kč. Nicméně od IPO urazilo akcie Doosan slušný kus cesty (včera závěr 332 Kč). Po růstu na 1061 Kč (+1,7 %) po lepších než očekávaných výsledcích bude nadále zajímavé sledovat akcie ČEZu.

Akciový výhled: Futures po včerejším růstu v záporu
13.03.2025 Ve čtvrtek ráno to dle indikací futures vypadá na otevření evropských indexů s poklesy do -0,5 %. Donald Trump prohlásil, že bude reagovat na protiopatření EU na jeho cla, což zvyšuje riziko eskalace obchodní války. Zatím 2 týdny volatility na akciových trzích způsobily ztráty fondům a přiměly stratégy snížit prognózy pro americké akcie. Po Citigroup se do tohoto tábora zařadili Goldman Sachs.

Akciový výhled: Evropa je ve středu připravena růst
12.03.2025 Evropské indexy jsou ve středu ráno připraveny dle futures růst kolem +1 %. Tento týden se jim zatím v zelených číslech uzavřít nepodařilo, např. německý DAX má za sebou tři poklesy v řadě převyšující -1 %. Na současných úrovních by přitom mohl nalézt podporu. Ukrajina přijala návrh USA na 30 denní příměří s Ruskem, nyní záleží na Putinovi, zdali se připojí. I když by byl jeho krok překvapivý, mírový vyjednáváním by měly trhy dát kladné body.

Akciový výhled: Po propadu na Wall Street se pokusí Evropa v úvodu opatrně růst
11.03.2025 Výprodeje zaměřené na americké akcie zkraje týdne pokračovaly, index SP500 v pondělí propadl -2,7 % a Nasdaq dokonce téměř -4 %. Investoři jsou nervózní z vládních škrtů ve výdajích, které mohou utlumit ekonomický růst v USA. Reakcí na to, jsou změny pohledů stratégů některých investičních bank na výhledy pro jednotlivé regiony. Citigroup snížila pohled na americké akcie do neutrální pozice a současně nadvážit Čínu. A HSBC má pro změnu doporučení nadvážit Evropu. Futures pro evropské akcie se aktuálně ráno obchodují v kladných úrovních do +0,5 %. V Asii se přes noc výprodeje postupně utlumily a ztráty byly umírněné do -1 %. V Německu prohlásili „zelení“, že ve sporu o výdajích na obranu jsou připraveni jednat a dohoda by byla možná do konce týdne. V ČR dnes ráno budeme sledovat konečné údaje o únorové inflaci. Index PX v pondělí propadl -1,3 % především kvůli „výkonu“ Erste (-3,9 %). Dnes by se mohly banky v Evropě pokoušet konsolidovat.

Akciový výhled: Evropa otevře výše i přes pokles zámořských futures
10.03.2025 Futures pro evropské trhy indikují v pondělí ráno růstové otevření (+0,7 %). Naopak zámořské aktuálně ztrácí (-0,5 %). Wall Street přitom v pátek zaznamenala volatilní vývoj se silnější druhou polovinou dne. Index SP500 tak nakonec udržel 200 denní klouzavý průměr a přidal +0,5% na 5770 bodů. Jenže obavy o americkou ekonomiku přetrvávají, cla na obchodní partnery, vyšší míra nezaměstnanosti a federální snižování počtu pracovních míst zvyšují vyhlídky zpomalení růstu. D. Trump prohlásil, že ekonomika čelí období přechodu.

Akciový výhled: Možný výběr zisků v Evropě, kde je tzv. práh bolesti D. Trumpa na akciích?
07.03.2025 Po čtvrtečním propadu na Wall Street (SP500 -1,8 % na 5738 bodů) se v záporu obchodovalo přes noc také v Asii. Ale až na Japonsko (-2,1 %) byly poklesy umírněné do -0,5 %. Futures pro evropské indexy naznačují v pátek ráno tentokrát záporné otevření také v Evropě (-0,9 %). Což po rychlých růstech vypadá logicky. Jinak neustálé posuny v přístupu amerického prezidenta k clům (včera opět obvyklé „veletoče“) narušují důvěru v ekonomický výhled.

Akciový výhled: Další růst v Evropě, zasedá ECB
06.03.2025 I přes včerejší výrazné růstové rally v čele s německým DAX (+3,5 %), dnes futures indikují další otevření evropských akcií v zeleném (přes +0,5 %). Důvodem je rozhodnutí Německa dramaticky zvýšit fiskální výdaje v příštích letech. Nový kancléř Merz ve stylu „cokoli je potřeba“ změnil jednoznačně kormidlo směřování německé ekonomiky a trhy to začínají brát vážně. Sebou to přineslo propad cen dluhopisů, resp. růst jejich výnosů, který dosáhl pohybem na německých bundech (31 bázických bodů) největší změny od dob sjednocení Německa.

Akciový výhled: Evropa otevře v záporu, začala obchodní válka
04.03.2025 Akcie na Wall Street v úvodu týdne nakonec po „pohodovém“ otevření tvrdě propadly, index SP500 ztratil -1,8 % na 5850 bodů. Při denních minimech se však blížil i 5800 bodům a akcie tzv. „velké7“ dokonce odepsaly přes -3 %. Důvodem zmíněné volatility je to, že o půlnoci newyorského času vstoupily v platnost cla na zboží z Mexika, Kanady a Číny. Čína přitom „obdržela“ 20% tarif.

Akciový výhled: Evropa v kladných číslech, ale...
03.03.2025 V pondělí ráno rostou evropské futures přes +0,5 %, zámořské aktuálně +0,2 %. A to i přes to, že páteční jednání v Bílém domě mezi USA a Ukrajinou zrovna nevyšlo. Na následném bezpečnostním summitu v Londýně demonstrovaly evropské země podporu Ukrajině.

Akciový výhled: Horší sentiment, Erste výsledky zřejmě nenadchla
28.02.2025 Globální výprodeje z Wall Street (index SP500 včera po 3. tento týden dolů, -1,6 % na 5862 bodů) a Asie (největší pokles tento měsíc, Hong Kong -3,5 %) se zřejmě v úvodu promítnou do otevření v Evropě. Futures indikují pokles kolem -1 %. Sentiment se zhoršil po dalších zprávách ohledně cel. D. Trump hodlá zavést cla na Mexiko a Kanadu již 4. března.

Akciový výhled: Evropa otevře v záporu. D. Trump zmiňuje cla
27.02.2025 Většinu evropských indexů čeká ve čtvrtek ráno slabší otevření, např. německý DAX zřejmě začne v záporu přes -0,5 %. Důvodem je oznámení Donalda Trumpa ohledně cel, jeho komentář se týkal především 25% cel na evropská auta. To by mohlo platit od dubna, nicméně na neustálé zmatky kolem posouvání a odkládání si již investoři pomalu zvykají. Výsledky NVDA po včerejším závěru obchodování byly za uplynulý kvartál sice lepší než očekávané, ale nedokázaly silněji zapůsobit a „zapálit jiskru“.

Akciový výhled: Evropa otevře růstem
26.02.2025 Futures indikují středeční otevření v zeleném pro hlavní akciové indexy. V Evropě aktuálně nejvíce posiluje německý DAX (+0,9 %), zámoří přidává +0,4 %. Ukrajina souhlasila s dohodou o společném rozvoji přírodních zdrojů s USA, což by mohlo zmírnit napětí. Přes noc se v Asii nejvíce činil Hong Kong, který se po růstu přes 3 % vyšvihl na nejvyšší úrovně za 3 roky. Zatímco krátkodobě za sebou mají čínské akcie výrazný růst, z pohledu relativního ocenění zůstávají levné. V Evropě reportovaly společnosti jako např. E.ON, Stellantis či Santander.

Akciový výhled: Evropa otevře mírně dolů
25.02.2025 Indexy v Evropě budou mít v úterý ráno dle indikací futures lehce ztrátovou tendenci. Na Wall Street včera akcie nakonec ztrácely, index SP500 uzavřel pod psychologickou metou 6000 bodů (-0,5 %). Prezident Trump zmínil, že hodlá pokračovat v zavedení cel pro Mexiko a Kanadu. Navíc USA tlačí na spojence, aby eskalovali omezení vůči čipovému průmyslu v Číně. V návaznosti na tyto nejistoty vidíme pokles výnosů na dluhopisech, US 10-tka se nyní obchoduje s výnosem 4,35 % proti lednovým maximům u 4,80 %.

Akciový výhled: Německé akcie otevřou po volbách růstem
24.02.2025 Evropské akcie jsou v pondělí ráno připraveny růst. Nejvíce posilují futures na německý DAX (+1 %). Výsledky německých voleb jsou v podstatě přátelské k trhu, investoři doufají ve více státních výdajů. Dle předpokladů vyhrála konzervativní CDU/CSU a jejích lídr Merz slíbil, že bude jednat rychle ohledně sestavení vlády a vyhne se zdlouhavým koaličním rozhovorům. Posiluje společná měna Euro (+0,3%) na 1,0490 vůči USD. Z dalších velmi sledovaných událostí týdne to budou středeční výsledky společnosti NVDA.

Akciový výhled: Přes noc rally na čínských akciích, Evropa otevře nepatrně v plusu
21.02.2025 V úvodu pátečního obchodování by mohly začínat evropské akcie obchodování v nepatrně kladných hodnotách (+0,2 %). Zámořské futures na indexy se aktuálně obchodují bez větších změn. Celkově jsou investoři opatrní vůči geopolitickému vývoji. O víkendu budeme navíc sledovat volby v Německu, kde se zatím čeká, že konzervativní aliance získá nejvíce hlasů. Přes noc však byl zajímavý vývoj v Asii, přesněji na čínských akciích. Index v Hong Kongu poskočil přes +3 %, tažený akciemi Alibaba (+14 %). Společnost ve čtvrtek zveřejnila lepší než očekávané výsledky hospodaření a prohlásila, že jejím primárním cílem je zaměření na umělou inteligenci.

Akciový výhled: Evropa po včerejším propadu v úvodu poroste
20.02.2025 Ranní růst na evropských indexech (dle indikací futures +0,4 %) je třeba vnímat v kontextu včerejšího propadu. Např. německý DAX ve středu utrpěl největší letošní pokles (-1,8 %). Na Wall Street byl vývoj ve středu klidnější a index SP500 dokázal posílit +0,2 % na nová maxima.

Po šesti růstech za sebou dnes pražská burza klesla o 0,25 procenta
14.02.2025 Po šesti růstech za sebou dnes pražská burza klesla. Index PX ubral 0,25 procenta na 1973,59 bodu a sestoupil tak ze své čtvrteční dosud nejvyšší závěrečné hodnoty. Ztrácely akcie Komerční banky a Monety Money Bank, před pondělním zveřejněním výsledků rostly cenné papíry výrobce nápojů Kofola a vzhůru šly také energetické společnosti ČEZ a pojišťovně VIG. Vyplývá to z internetových stránek burzy. Česká koruna nepatrně zpevnila k euru a výrazněji vůči dolaru.

Pražská burza přerušila růstovou sérii
14.02.2025 Na KB se vybíraly zisky.Závěrem týdne prošla pražská burza prvním výběrem zisků po 6 růstových seancích. Index PX ztratil -0,25 % na 1973 bodů. „Viníkem“ byla tentokrát Komerční banka, jejíž akcie propadly téměř -2 % pod 1030 Kč. Nejvýše se během týdne KB obchodovala nad 1060 Kč a rychlý únorový růst titul odstartoval po výsledcích těsně nad 900 Kč.

Index PX pražské burzy dál posouvá svoje maxima, stoupl pošesté v řadě
13.02.2025 Pražská burza dál posouvá svoje maxima, dnes index PX stoupl o 0,84 procenta na rekordních 1978,50 bodu, posílil pošesté v řadě. Nahoru ho dnes táhly finanční tituly v čele s Erste Bank, naopak energetický ČEZ oslabil. Vyplývá to z internetových stránek burzy.

Pražská burza po šesté vzhůru
13.02.2025 Pražská burza pokračovala i ve čtvrtek ve svižné aktivitě. Jako i v předešlých dnech tohoto týdne přitom rostla a prodloužila růstovou sérii na počet 6. Index PX přidal +0,8 % na 1979 bodů. Nejvíce se o to zasloužily akcie Erste (+2,8 %), jež dokázaly zapnout na vyšší rychlost ještě ve druhé části dne a obchodovaly se tak nad 1650 Kč. Zpět nad úroveň 140 Kč (+1,6 %) se s pozitivním sentimentem u bank vracela Moneta. U KB bylo tentokrát klidněji a konečná pohyb byl +0,3 % s uzavírací cenou 1044 Kč. Nejvyšší objem ale protekl na akciích ČEZu (341 mil. Kč), které ale byla pod určitým prodejním tlakem v souvislosti s poklesem energií (možný začátek mírových jednání o Ukrajině). ČEZ tak uzavíral pod 1020 Kč (-0,3 %). V záporu také končil COLT CZ (-0,7 %) a vybírání zisků převážilo na Doosan Škoda (-0,7 %). Relativně nejvyšší ztrátu dne si připsala Kofola (-1,2 %).

Akciový výhled: Smíšené otevření, odpoledne americké CPI
12.02.2025 Ve středu ráno čekáme na akciových trzích smíšené obchodování. Evropa se pokusí znovu mírně růst (+0,1 %), zatímco zámořské futures aktuálně ztrácí -0,1 %. Přes noc jsme registrovali rally na čínských akciích, činily se především technologie v Hong Kongu (+2,5 %). Kromě státní podpory je vidět, že investoři reagují na zprávy ohledně úspěchů čínské AI. Šéf FEDu Powell včera zopakoval trpělivost při snižování sazeb (trh nyní počítá s jedním snížením do září) a to přineslo mírné vybírání zisků na dluhopisech (rostly výnosy).

Akciový výhled: Futures v mírném záporu
11.02.2025 V úterý ráno lze čekat na evropských indexech dle indikací futures mírný pokles kolem -0,1 %. Asie přes noc ztrácela, tentokrát se nedařilo čínským titulům, Hong Kong odepsal -0,5 %. Americké futures aktuálně klesají -0,3 %. Donald Trump nastínil cla na dovoz hliníku a oceli 25 %. Navíc podle odhadů GS středeční inflační čísla CPI budou lehce nad odhady.

Akciový výhled: Bude v Praze slábnout nákupní zájem?
10.02.2025 Futures signalizují pro pondělní otevření na hlavních akciových trzích mírný růst (+0,2 %). Bude to však spíše korekce pátečního poklesu, kdy zejména v zámoří index SP500 oslabil -1 %. Globální obchodní napětí přetrvává, D. Trump oznámil 25% cla na dovoz hliníku a oceli z celého světa. (USA dováží především hliník). Asie reagovala přes noc smíšeně, ale dařilo se technologiím v Hong Kongu, díky nimž index přidal +1,6 %.

Akciový výhled: Nevýrazné otevření v Evropě, Praha živější
07.02.2025 V pátek ráno naznačují futures kontrakty pro akciové indexy v Evropě nevýrazné otevření, spíše s mírně ztrátovou tendencí. Zámořské aktuálně klesají -0,1 %, zde se během odpoledne budou investoři soustředit na data z amerického trhu práce. Slabší údaje by posilnily naděje na snížení sazeb a naopak. Asie přes noc nabídla smíšený obrázek, Japonsko oslabilo -0,7 %, zatímco rostly čínské akcie do 1 %.

Akciový výhled: KB překonaly odhady, navrhuje vyšší dividendu, začne se obchodovat Doosan Škoda
06.02.2025 Evropské akcie budou ve čtvrtek ráno otvírat růstově, kontrakty naznačují pohyb indexů kolem +0,4 %. Dobře přes noc si vedla také Asie v čele s čínskými akciemi (do +1 %), když investoři se zřejmě spokojili s absencí dalších špatných zpráv týkající se obchodní války. Náladu povzbuzuje také prohlášení z USA, když D. Trump se prý hodlá zaměřit na pokles výnosů na dluhopisech.

Akciový výhled: Evropa mírně dolů, jednání mezi USA a Čínou zatím neproběhne
05.02.2025 Po úterním růstu dnes ráno indikují kontrakty futures záporné otevření na akciových trzích v Evropě (do -0,5 %). Podobně se aktuálně tváří Wall Street, kde náladě nepřidaly společnosti Alphabet a AMD, jejichž akcie po zavření trhu klesaly. Navíc již v průběhu včerejšího obchodování v zámoří, se objevovaly informace, že jednání mezi Trumpem a čínským prezidentem bude mít zpoždění. Podle D. Trumpa není kam spěchat. Nová administrativa také zrušila výjimku na bezcelní vstup malých zásilek do USA do 800 USD. Po novoročních svátcích znovu otevřely čínské trhy, akcie klesaly do -1 %. Stále je vidět oprávněná opatrnost a volatilita především na tomto trhu bude pokračovat. Z makro čísel dnes bude sledované ISM ve službách za leden v USA. Pražská burza, která včera výrazněji rostla (PX +1,5 %) dnes může spíše mírně ztrácet. Erste může být aktivnější. Před zítřejšími výsledky je patrný optimismus u KB. Akcie KB se po pondělním poklesu snaží vracet k 900 Kč.

Akciový výhled: Evropa otevře klidněji, banky se pokusí růst
04.02.2025 Po včerejším rušnějším vstupu do nového týdne, kdy akciové trhy zneklidněly po zprávách o chystaných amerických clech, se v úterý ráno chystá Evropa ke klidnějšímu otevření. Dle futures uvidíme nevýrazné otevření indexů se snahou o lehké posílení. Již včera navečer se objevily informace, že Trump odložil cla na Mexiko a Kanadu o měsíc. Na Wall Street jsme přesto viděli pokles, když index Sp500 ztratil -0,8 % na 5994 bodů. Asie však přes noc většinou přidávala, Japonsko (+0,7 %) a především Hong Kong (+2,4 %). K otevření po prázdninové pauze se zítra chystá Čína.

Akciový výhled: Další pondělní "šok", minulý týden DeepSeek, dnes cla, futures v záporu
03.02.2025 Po lednovém růstu čeká evropské akcie v první obchodní den v únoru propad. V úterý o půlnoci by totiž měly začít platit cla na Mexiko, Kanadu (25 %) a Čínu (10 %). D. Trump se rovněž nechal slyšet, že cla na Evropu určitě nastanou. Můžeme si klást otázku, jak dlouho budou v platnosti, mnozí věří, že budou později stažena. V opačném případě, by dlouhodobé důsledky pro globální řád byly hluboké. Futures kontrakty naznačují pokles indexů v úvodu přes -2 %.

Akciový výhled: Moneta navrhne 10 Kč dividendu za uplynulý rok
31.01.2025 V pátek ráno se obchodují akciové futures v kladných číslech, zámořské posilují +0,3 %, zatímco Evropa bude zřejmě otvírat jen mírným +0,2% růstem. V závěru včerejšího obchodování na Wall Street se objevila zpráva, že prezident Trump zřejmě oznámí v sobotu „první vlnu“ celních opatření.

Akciový výhled: Zasedá ECB, výsledková sezóna v plném proudu
30.01.2025 Ve čtvrtek ráno indikují futures v Evropě nepatrně růstové otevření (+0,2 %). Událostí dne bude zasedání ECB, kde se čeká snížení sazeb -0,25 % z 3 % a tohle snížení by zdaleka letos nemělo být jediné. Centrální banka se tak snaží oživit okolní ekonomiky. Již včera zasedal FED, k výraznějšímu překvapení však nedošlo.

Akciový výhled: Oživění technologií, Erste pod tlakem(?) večer FED
29.01.2025 Po drsném začátku týdne, kdy technologické akcie srazil levný model AI z Číny, se včera situace na Wall Street uklidnila. Index SP500 přidal +0,9 % a Nasdaq100 +1,6 %, v čele růstu tentokrát byly akcie NVDA (+8,9 %) korigující pondělní propad. V Asii byla přes noc celá řada trhů zavřena kvůli lunárnímu svátku.

Akciový výhled: Evropa v klidnějším módu
28.01.2025 Úterní otevření na evropských akciových trzích bude klidnějšího rázu, dle indikací futures s drobným ziskem +0,2 %. Pondělní výprodej technologického sektoru v čele s NVDA (-17 %) ukázal, že tento rok může být vše jinak. Evropa nyní těží z levných valuací, zastoupení technologií v indexech je malé (cca 6 % vs. 32 % v indexu SP500). Levný AI model od čínského start -upu DeepSeek poukázal na přehnané valuace amerických technologických firem.

Akciový výhled: Čínský startup vyvolává obavy z ukončení americké technologické dominance
27.01.2025 V pondělí ráno to na akciových trzích vypadá na živější a překvapivé otevření. Futures na Nasdaq padají kolem -2,5 %, pro index SP500 pak ztrácí -1,5 %. Evropa by mohla otvírat se ztrátami do -1 %. Když se podíváme na noční obchodování v Asii, kde byla řada trhů zavřených, tak naopak rostla kolem +1 % Čína.

Akciový výhled: Evropa opět v kladných číslech
24.01.2025 Evropským akciím se tento týden daří, např. německý DAX pokaždé posiloval. V pátek ráno to znovu vypadá, že otevřeme v kladných číslech (+0,3 % indikace futures). Přes noc se v Asii nejvíce dařilo čínským akciím, v čele byl index v Hong Kongu (+1,9 %). Důvodem byla poznámka prezidenta.

Akciový výhled: Klidnější otevření v Evropě, Čína se snaží o podporu trhu
23.01.2025 Po růstu do blízkosti maxim (index SP500 +0,6 % na 6086 bodů) ve čtvrtek ráno zámořské futures mírně ztrácí (-0,15 %). Stejně tak evropské akcie dle zmíněných indikací otevřou bez větších změn s lehce ztrátovou tendencí. Rally amerických akcií tento týden podpořily sliby ohledně investic desítek mld. USD do infrastruktury AI. Softbank, OpenAI a Oracle plánují společný podnik Stargate, který by stavěl datacentra a další zmíněnou infrastrukturu.

Akciový výhled: Evropa začne lehce růstově
22.01.2025 Ve středu ráno lze čekat dle indikací futures v Evropě lehce růstové otevření (+0,2 %), zatímco zámořské rostou aktuálně +0,3 %. Důvodem je především optimismus kolem umělé inteligence resp. investic do AI, které včera prezident Trump zmínil. To v tuto chvíli přebíjí nejistoty, které panují kolem celní politiky USA. I když v Asii se dnes nedařilo čínským akciím, jež poprvé po 5 dnech klesaly. D. Trump zmínil možnost zavedení 10% cla na veškeré čínské dovozy od začátku února.

Akciový výhled: Evropa mírně dolů, investoři hodnotí první kroky D. Trumpa
21.01.2025 V úterý ráno to v Evropě na akciových trzích vypadá na mírný pokles do -0,3 % dle indikací futures. Investoři včera v podvečer sledovali inauguraci amerického prezidenta. D. Trump v zásadě ničím nepřekvapil, zatím se nezmínil o clech na čínské zboží. Což vedlo k růstu čínských aktiv, index v Hong Kongu po pondělním téměř +2% růstu v noci přidal další +1 %. Nicméně opatrnost zůstává na místě, za D. Trumpa se věci rychle mění a v příštích týdnech nebo i dříve lze čekat „akci“. Ohledně cel to jako první „odnesli“ sousedé USA, když +25 % uvalil na Kanadu a Mexiko, jejich měny reagovaly cca -1% poklesem a dopad lze čekat především u automobilového průmyslu.

Akciový výhled: Evropa otevře stabilně, na Wall Street svátek + inaugurace Trumpa
20.01.2025 V pondělí ráno naznačují futures stabilní otevření evropských trhů. Podobně vypadají zámořské futures, na Wall Street se však dnes nebude obchodovat (svátek). Nicméně celý svět bude sledovat podvečerní složení přísahy D. Trumpa, jako 47. prezidenta USA. Jaká bude skutečně jeho politika, uvidíme v příštích týdnech a měsících. Trhy očekávají růst protekcionistické a prorůstové politiky, méně holubičí FED.

Burza v závěru týdne slušně posilovala: Moneta na novém maximu
17.01.2025 Pražská burza v závěru týdne řádně zabrala, index PX poskočil vzhůru +1,5 % na 1838 bodů. Současně šlo o 4. růst v řadě. Oproti včerejšku se zvedla aktivita. ČEZ registroval objem lehce přes 100 mil. Kč, jeho akcie se přitom přiblížily metě 1000 Kč (+0,9 %). Obchodovalo se také na Komerční bance (99mil. Kč), akcie KB přidaly +0,8 %. Stejný pohyb ukázala Erste s uzavírací cenou 1533 Kč. Premiantem nejen mezi bankami byla Moneta (+4,5 %), titul si došel pro nová maxima na 136 Kč. Ani pojišťovna VIG (+2,2 % na 792Kč) se nenechala zahanbit. Po čtvrteční pauze znovu rostla Kofola (+1,2 %). Akcie COLT CZ strávily druhý týden v blízkosti 680 Kč (+0,7 %).

Pražská burza opět vylepšila sedmnáctiletá maxima, pomohly akcie ČEZ i KB
16.01.2025 Pražská burza potřetí v řadě posílila. Index PX dnes přidal 0,33 procenta na 1811,57 bodu, a vylepšil tak svá sedmnáctiletá maxima. Pomohly mu hlavně akcie energetické společnosti ČEZ, Komerční banky a Monety Money Bank. Ztrácela naopak Erste Bank. Vyplývá to z údajů burzovního webu.

Pražská burza mírně rostla: Kofola se sníženým doporučením
16.01.2025 Pražská burza ve čtvrtek při velmi poklidném vývoji mírně posilovala. Index PX přidal +0,3 % na 1812 bodů. Aktivita byla podprůměrná, žádný z titulů si nepřipsal objem přesahující 100 mil. Kč. Nakonec tak ČEZu stačilo k tomuto prvenství 75 mil. Kč. Díky zlepšené „koncovce“ akcie ČEZu uzavíraly na 988 Kč (+0,6 %). Trochu rušněji bylo také na Monetě (55 mil. Kč), její akcie si současně s růstem +0,9 % na rovných 130 Kč připsaly největší přírůstek. U zbývajících bank byl vidět rozdílný vývoj, zatímco Erste oslabovala (-0,5 % na 1521 Kč), Komerční banka se obchodovala nad 870 Kč (+0,6 %). Pojišťovna VIG registrovala podobný pohyb jako KB a uzavírala na 775 Kč. Naopak po sníženém doporučení na „držet“ od našeho analytika J. Rašky, se akcie Kofoly otočily do lehkého záporu (-0,2 %) na 408 Kč. Mírné ztráty byly k vidění na COLT CZ (-0,5 %).

Akciový výhled: Čekání na odpolední data
15.01.2025 Evropské akcie budou v úvodu středečního obchodování zřejmě „šlapat vodu“ v nepatrně růstovém teritoriu (+0,15 % dle futures). Nejvíce očekávaná událost tohoto týdne bude odpoledne zveřejněna v zámoří, data CPI ohledně prosincové inflace, poskytnou vodítka týkající se politiky FEDu. Po relativně dobrých zprávách z americké ekonomiky přitom panují snížená očekávání směrem ke snižování sazeb.

Akciový výhled: Futures v kladných číslech
14.01.2025 Po mírném pondělním poklesu budou v úvodu dnešního obchodování evropské akcie zkoušet dle indikací futures růst (+0,5 %). Wall Street se podařilo zastavit pokles již včera, resp. index SP500 nakonec uzavřel lehce výše +0,2 % na 5836 bodech. Přes noc se v Asii dařilo především čínským akciím, index v Hong Kongu přidal +1,9 %. Členové nového ekonomického týmu D. Trumpa údajně studují postupný přístup ke zvyšování cel.

Akciový výhled: Evropa otevře v záporu, ropa na 4 měsíčních maximech, klesají ceny dluhopisů
13.01.2025 Evropským akciím se sice letos zatím daří lépe než zámořským indexům, v úvodu nového týdne však budou začínat obchodování v záporu kolem -0,3 % dle indikací futures. Ty americké indikují aktuálně pokles téměř -0,5 %, to vše po pátečním propadu -1,5 % na indexu SP500. Ten se tak obchoduje na nejnižších úrovních od začátku listopadu (5827 bodů).

Akciový výhled: Po pauze se "otevře" Wall Street, čeká se na report z trhu práce Evropa v úvodu nepatrně dolů
10.01.2025 Evropské akcie budou na závěr týdne otvírat bez větších změn dle indikací futures s mírně klesající tendencí (-0,1 %). K obchodování po včerejší pauze se dnes vrátí Wall Street, zámořské futures přitom aktuálně klesají -0,25 %. Investoři budou odpoledne sledovat report z amerického trhu práce, míra nezaměstnanosti by měla zůstat na 4,2 % a trh očekává 165 tis. vytvořených pracovních míst.

Akciový výhled: Dnes bez Wall Street, v úvodu mírný pokles
09.01.2025 Ve čtvrtek se budou muset investoři obejít bez obchodování na Wall Street, v USA je den smutku (pohřeb J. Carter). Evropa bude otvírat nevýrazně s tendencí k mírnému oslabení. Data z Číny ukázala pokračování deflačních tlaků, stimulace ekonomiky zatím neoživila poptávku.

Akciový výhled: Po poklesu na Wall Street přeruší Evropa v úvodu předchozí růst
08.01.2025 Po 2 dnech zisků budou dle indikací futures otvírat evropské akcie s mírnými ztrátami kolem -0,2 %. Německé tovární objednávky klesly za měsíc listopad -5,4 % při očekávaném poklesu -0,2 %. Navíc investoři budou reflektovat včerejší propad na Wall Street, kde index SP500 odepsal více než -1 % na 5909 bodů. Rostou obavy z inflace, resp. klesají sázky na její rychlejší pokles.

Akciový výhled: Evropa otevře zřejmě v záporu, Moneta s vysokou cílovou cenou
07.01.2025 Evropské akcie otevřou v úterý níže kolem -0,5 % dle indikací futures. Bude to známka opatrnosti před inflačními daty CPI za prosinec, již včera přitom byly k dispozici údaje z Německa (horší než očekávané). Navíc stále je vidět obchodní napětí mezi USA a Čínou. USA totiž zařadili na černou listinu giganta Tencent, podle Pentagonu jde o vojenský subjekt.

Akciový výhled: Evropa s nepatrně rostoucí tendencí, budou se vybírat zisky na ČEZu?
06.01.2025 Evropské akcie budou začínat obchodování v novém týdnu dle indikací futures s nepatrně rostoucí tendencí (+0,3 %). Zámořské futures aktuálně naznačují menší změnu +0,15 %. V Asii se přes noc nedařilo ani Japonsku (-1,5 %) ani Číně (s poklesy do -1 %) i když čipový sektor dostal povzbuzení od Microsoftu, který plánuje utratit za datová centra 80 mld. USD. A z Číny přitom přišly povzbuzující údaje ze sektoru služeb, který rostl nejrychleji od května.

Akciový výhled: Evropu čeká poklidnější rozjezd
03.01.2025 Druhý obchodní den roku 2025 bude na evropských trzích začínat v pozvolnějším tempu. Nevýrazné páteční otevření bude následovat po včerejším mírně růstovém dni. Na druhou stranu Wall Street nedokázala růst ani po páté v řadě, index SP500 ve čtvrtek ztratil -0,2 %. Uvidíme, jestli absence tzv. Santa rally či pokles v prvním obchodním dnu v roce jsou nějakým špatným znamením.

Akciový výhled: Futures indikují úvodní růst, Čína ale klesala
02.01.2025 První obchodní den roku 2025 signalizují futures pro evropské akcie růst do +0,5 %. Podobně vypadají zámořské futures, což signalizuje určité oživení po poklesech v závěru roku. To se nedařilo hlavně technologickým titulům, jež zaznamenaly 4 poklesy v řadě a Nasdaq ztratil v úterý -0,8 %. Uvidíme, zdali evropské trhy úvodní zisky udrží, Asie totiž přes noc ztrácela v čele s Čínou (Japonsko zůstalo zavřené). Čínské akcie zažily nejhorší start od roku 2016, pevninské indexy umazaly po horších makrodatech (PMI) téměř -3 %, v Hong Kongu pak -2,2 %.

Akciový výhled: Evropa se bude rozjíždět pozvolna
23.12.2024 V pondělí ráno vstoupí do zkráceného týdne evropské indexy obchodováním bez větších změn. Alespoň to v úvodu indikují futures. Zámořské futures přitom rostou +0,45 % a odraz vzhůru byl ke spatření také v Asii.

Akciový výhled: Evropa otevře opět slabší, rebalance PX
20.12.2024 Evropské akcie tento týden zatím nedokázaly růst a na slabší start to dle futures vypadá i v pátek ráno (-0,8 %). Wall Street ve čtvrtek neudržela úvodní posílení, indexy spíše zakončily na červené nule. Index SP500 se nad 50denní klouzavý průměr (5924 bodů) zatím vrátit nedokázal a uzavíral na 5867 bodech. Vyšší než očekávaný růst ekonomiky v USA zvedl výnosy dluhopisů (US 10-tka 4,55 %) nejvýše od května.

Akciový výhled: Jestřábí FED, negativní sentiment v Evropě při otevření
19.12.2024 Včerejší zasedání FEDu sice přineslo snížení sazeb -0,25 %, jak trh předpokládal, ale jeho relativně jestřábí rétorika k výhledu poslala indexy drtivě dolů. Index SP500 ztratil téměř -3 % na 5872 bodů a od roku 2001 šlo o největší propad v den zasedání FEDu. Centrální banka USA signalizovala méně snížení sazeb, resp. opatrnější přístup.

Akciový výhled: Stabilní otevření, čekání na FED
18.12.2024 Ve středu ráno to v Evropě vypadá na stabilní otevření bez větších změn. Trhy vyčkávají na večerní zasedání FEDu, kde investoři čekají snížení sazeb -0,25 %. Ale hodnotit se bude především další výhled k měnové politice USA. Indexy v zámoří včera nakonec oslabily, SP500 umazal -0,4 % na 6050 bodů.

Akciový výhled: V Evropě lze čekat podobný trend jako na začátku týdne
17.12.2024 Evropské akcie budou dle indikací futures začínat úterní obchodování s mírným poklesem (-0,2 %). Zatím to tedy vypadá na podobný průběh jako včera, kdy okolní trhy mírně ztrácely. Na Wall Street jsme přitom viděli mírné posílení, index SP500 v pondělí přidal +0,4 % na 6075 bodů. Asie přes noc příliš nepředvedla, Čína si nakonec odepisovala kolem -0,5 %. A to i přes to, že na příští rok plánuje 4% rozpočtový deficit při 5% růstovém cíli. Rýsuje se tedy konkrétnější podoba fiskální podpory. V Praze se podařilo včera růst po 8. v řadě, index PX přidal +0,2 % na 1752 bodů. Sledovaná Erste nakonec udržela kladné úrovně, titul vylepšil maxima nad 1470 Kč (+0,6 %). I přes slabší vývoj v sektoru se díky lepšímu závěru podařilo akciím ČEZ uzavřít nad 950 Kč (+0,4 %). Zde budeme sledovat, zdali se to podaří i dnes. Celkově čekáme klidnější den.

Akciový výhled: Evropa otevře s lehce ztrátovou tendencí
16.12.2024 Evropské akcie budou otvírat nový týden s nepatrně ztrátovou tendencí dle indikací futures (-0,1 %). Přes noc zklamala data z Číny, resp. maloobchodní tržby za listopad, které zaostaly za odhady trhu (+3 % meziročně vs. oček. +5 %). Průmyslová produkce přitom vyšla v souladu s očekáváními (+5,4 %).

Akciový výhled: Evropa bude spíše v úvodu mírně ztrácet
13.12.2024 Evropské akcie budou v poslední den týdnu otvírat dle indikací futures bez větších změn, s tendencí mírně ztrácet (-0,2 %). Wall Street včera nakonec oslabila -0,5 % (měřeno indexem SP500 na 6051 bodů), když investoři vyhodnocovali poměrně „úpornou“ inflaci PPI za uplynulý měsíc.

Akciový výhled: Zasedá ECB, Erste u 1400 Kč
12.12.2024 Evropské akcie ve čtvrtek ráno začnou bez větších změn, s tendencí k mírnému růstu (+0,1 %). Včera se hlavním indexům podařilo po dvou dnech poklesů růst, německý DAX přidal +0,3 % a v zámoří index SP500 vzrostl +0,8 % na 6084 bodů. Sledovanou událostí dnešního dne bude zasedání ECB, kde se čeká snížení sazeb -0,25 % na 3 %. Stalo by se tak potřetí v řadě a po 4. v letošním roce.

Akciový výhled: Větší aktivita na trzích zřejmě až ve druhé části dne
11.12.2024 Ve středu ráno čekáme pozvolnější vstup do obchodování, hlavní indexy nevykazují větší změny. Investoři se soustředí na odpolední makrodata z USA, ohledně listopadové inflace CPI. Zatím trh přisuzuje 85 % pravděpodobnost ke snížení sazeb příští týden (USA). Evropa se zřejmě dočká již zítra (zasedání ECB), zatímco v ČR je očekávána pauza ve snižování sazeb (i přes slabší než očekávanou inflaci za listopad 2,8 % vs. oček. 3 %). Asie přes noc spíše klesala, Čína do -1 %.

Akciový výhled: Čína si bere oddych, Evropa otevře mírně dolů
10.12.2024 Evropské akcie mají v úterý ráno nakročeno k drobnému poklesu při otevření, dle indikací futures (-0,2%). Vstup do nového týdne ovlivnily zprávy z Číny, jež oznámila další stimuly. Index Euro STOXX 50 tak dokázal v pondělí uzavřít po 8. v řadě v kladných číslech, což se naposledy podařilo v roce 2021.

Akciový výhled: Čína uvolňuje, pomůže tak v úvodu
09.12.2024 V posledních minutách zaznamenaly evropské futures mírný posun nahoru (+0,2 %) zřejmě jako reakce na zprávy z Číny. Vedoucí politbyro změnilo po 14 letech postoj k měnové politice, když ohlásilo mírně umírněnou strategii a slíbilo více proaktivní fiskální politiku. Čínské akcie kotované v Hongkongu tak v poslední hodině obchodování zaznamenaly oživení, umazaly malou ztrátu a index roste kolem +2 %.

Akciový výhled: Evropa v úvodu s mírně klesající tendencí, odpoledne data z amerického trhu práce
06.12.2024 Evropské akcie mají v závěru týdne v úvodu nakročeno k menšímu poklesu dle indikací futures (Euro Stoxx do -0,3%). Futures na DAX naznačují nevýrazné otevření, i když německá průmyslová produkce za říjen poklesla -1% meziměsíčně při očekávaném růstu +1%. Riziko recese v Německu tak roste. Včera např. Volkswagen varoval, že sníží výši dividendy za rok 2024 o 1/3 v souvislosti s poklesem ziskovosti. Aktivní zřejmě budou také francouzské akcie, Macron prohlásil, že bude sloužit po zbytek prezidentského období do roku 2027 a nového premiéra prý jmenuje během několika dní.

Akciový výhled: Riziková aktiva zůstávají odolná proti okolním informacím
05.12.2024 Evropské akcie budou ve čtvrtek ráno otvírat s mírně klesající tendencí (-0,2 %). Kolaps francouzské vlády (hlasování proti Barnierově vládě) tedy není pro trhy větším překvapením. Sledovanou událostí je růst kryptoměny Bitcoin nad cenu 100 000 USD, k dotažení na magickou metu pomohly informace o příchodu zastánce kryptoměn na post amerického regulátora cenných papírů.

Akciový výhled: Smíšené otevření na trzích
04.12.2024 Ve středu ráno naznačují futures smíšené obchodování pro akciové indexy na hlavních trzích. Asie klesala (MSCI Asia P. -0,4 %), když na sentiment působila politická bouře v Jižní Korei (přes -1 %). Dnes budou investoři sledovat další politické napětí ve Francii, odpoledne v 16:00 začne hlasování o nedůvěře. Prezident Macron vyzval zákonodárce, aby odmítli hlasování, které by svrhlo vládu a poslalo zemi do politického chaosu.

Akciový výhled: Erste v úvodu poroste po včerejším rally ve Vídni
03.12.2024 V úterý ráno budou otvírat evropské akcie bez větších změn dle indikací futures. I když Asie nabídla přes noc růstovou seanci, dařilo se především Japonsku (+1,9%) a úvodní ztráty zvrátily čínské indexy. Investoři zde „slyšeli“ na zprávy, že čínští lídři země plánují na příští středu klíčovou pracovní konferenci o ekonomickém výhledu. Rovněž tak pomohlo to, že restrikce Bidenovi administrativy na vývoz technologií do Číny zaostávají za původními návrhy.

Akciový výhled: Akcie začnou poklesem
02.12.2024 Dle indikací futures vstoupí do nového týdne a měsíce současně evropské akcie oslabením (cca -0,5%). Svoji roli hraje politická nestabilita ve Francii, kde se hraje o státní rozpočet. S poklesem Eura se posunuje výše USD. Asie přes noc přidávala kolem +1%, výrobní data z Číny naznačila zlepšení druhým měsícem v řadě. Ze sledovaných událostí tohoto týdne budeme dnes sledovat údaje PMI z Eurozóny, ve středu má mít pro změnu projev šéf Fedu Powell, další den proběhne zasedání OPEC a v pátek budou trhy sledovat data z amerického trhu práce. Pražská burza v závěru minulého týdne mírně ztratila, index PX uzavřel na hodnotě 1682 bodů (-0,3%). Banky si odepisovaly kolem -0,5%, Erste uzavřela pod 1300 Kč, ale ve Vídni zaznamenala posléze růst na 1311 Kč. Akcie ČEZu se bez nových informací vracely níže k 960 Kč (-0,9%). Dnes čekáme obchodování v podobném duchu, sentiment bank v Evropě (pokles) bude dále působit i na domácí banky.

Akciový výhled: Evropa dnes bez Wall Street
28.11.2024 Ve čtvrtek ráno se budou evropské akcie snažit dle indikací futures růst (+0,4 %). Dva záporné dny v řadě jdou na vrub nejistotě kolem Trumpovy chystané celní politiky. To je také důvodem k tomu, že Asie má letos poprvé „nakročeno“ k druhému ztrátovému měsíci v řadě. Dnes se proto nedařilo čínským akciím (Hong Kong -1 %), investoři nyní vyčkávají na další signály od politiků před klíčovým ekonomickým mítinkem v prosinci.

Akciový výhled: Pokus o stabilizaci, trhy čekají na cla
27.11.2024 Ve středu ráno naznačují futures pro akcie nevýrazné otevření. V Asii nahrazoval pokles Japonska (-0,8 %) růst čínských akcií, index v Hong Kongu přidal +2,5 %. I Když vyhlídky na další cla zůstávají pro trhy znepokojující. Jmenování J. Greera jako obchodního zástupce je v souladu s očekáváními, byl součástí týmu D. Trumpa v prvním volebním období, ale vypadá to, že to nový prezident USA myslí s cly vážně. Napětí na Blízkém východě se zmírnilo, Izrael dosáhl dohody o příměří s Hizballáhem. Výnosy amerických dluhopisů klesly na 10-letých maturitách pod 4,30 %. Dnes budou trhy odpoledne sledovat „inflační“ ukazatel PCE v USA. Pražská burza v úterý rostla, index PX přidal +0,9 % na 1695 bodů. Podle očekávání přidaly banky, Moneta korigovala rychlý pondělní výběr zisků a zkoušela se přiblížit zpět k 125 Kč (+1,80 %). VIG (+1,8 %) potvrdil, že ani povodně nezhorší výhled letošní ziskovosti. ČEZ je stále poptáván v případě poklesu k 960 Kč.

Akciový výhled: Trump "hrozí", Evropa otevře v záporu
26.11.2024 V úterý ráno to vypadá v Evropě na akciových trzích na slabší otevření, dle indikací futures kolem -0,5%. Do -1% ztrácely přes noc také asijské indexy. Důvodem jsou „hrozby“ Donalda Trumpa, který se nechal slyšet, že zavede další dodatečná cla ve výši 10% na čínské zboží a 25% na zboží z Mexika a Kanady. Jde o jeho první konkrétní hrozbu omezit globální obchodní toky. Po informacích o novém „umírněném“ ministru financí, který by mohl být příslibem promyšlenější politiky, tak mohli investoři znejistět.
Související klíčová slova:
Akcie včera | Americká inflace | Akcie Komerční banky | Finanční tituly | Růst ropy | HSBC | Jackson Hole | Index výdajů na osobní spotřebu | AI čipy | Elektrárenské společnosti | Kč/EUR | Německé CPI | SP500 | Akcie Erste | EUR | Cenová hladina | Cílové ceny | Alphabet | Akciové trhy | MONETA Money Bank | Čipové firmy | Dnešní aktivita | Trend | Inflační čísla | Politická podpora | Zvýšení cel | Očekávané výsledky | Konsolidace | Vývoj na akciích | Korelace | Oznámení výsledků | Německá průmyslová produkce | Americký prezident Donald Trump | CZK | Americké dluhopisy | Výprodeje dluhopisů | Aktiva | Citigroup | Bayer | Spojení | Bankovní index | Výše dividendy | Kolaps | Japonská měna | Dopad na akcie | Wall Street index | Zveřejnění výsledků | Tvorba pracovních míst | Pojišťovna | Zasedání ECB | Výnosy dluhopisů | Index PX | Dovoz aut | Pravděpodobnost | ISM ve službách | PDD | Lagardeová | Rebalance indexu | Deflační tlaky | Pokles indexu | Pokračování poklesu | Clo na dovoz | Výkyvy | Výrobce aut BYD | Akcie Kofoly | Goldman Sachs | Index akcií | Americká data z trhu práce | Deflace | Asijské trhy | PMI z Německa | Německý DAX | Geopolitické napětí | Šéf Fedu Powell | Data z Německa | Šéfka ECB | Propad cen | Údaje o maloobchodních tržbách | Ceny kryptoměn | Růst čínských akcií | Burza | VIG | Fox News | Návrat výnosů | Rostoucí inflace | Le Penová | Dovoz z Číny | Klouzavé průměry | Příchod recese | Akciový výhled | Americký prezident | Růst cen | Bankovní daň | Úspěšný týden | Uklidnění situace | Futures kontrakty | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Akcie obchodování | Akcie KB | Americká data z trhu | Oznámení | Malá volatilita | Obrat v sentimentu | Akcie automobilek | Inflace | Výsledková sezóna v USA | Rok 2025 | Hedge fond | Carry trade obchody | Události tohoto týdne | Česká měna | Santa rally | Obavy investorů | Akcie NVDA | Předchozí růst | Pozitivní sentiment | Nezaměstnanost | Dividendy | Výrazný růst | Propad cen ropy | Vystoupení šéfa Fedu Powella | Pověst | Utahování měnové politiky | Výhled | ČSÚ | Akcie Erste bank | IPO akcií | Zvednout ceny | Amerika na prvním místě | Představenstvo ČEZ | Centrální banky | Zpráva | Geopolitická situace | Akcie Philip Morris ČR | Philip Morris | Administrativa USA | Projev šéfa Fedu | Dobré výsledky | Macron | Kč/USD | Automobilka Nissan | Alibaba | Rally amerických akcií | Výkon | Odkup akcií | Ceny elektřiny | Italská premiérka | Očekávání analytiků | Jestřábí Fed | Odhady škod | Data z USA | Výprodeje | Zrychlený úpis | Úpis nových akcií | AI model | Bohumil Trampota | Diskont | Výsledky ČEZu | Noční obchodování | Situace na Wall street | Ekonomiky | Odhodlání | Donald Trump | Raiffeisen | Francouzský premiér | Data z trhu | Výkonnost indexu | Čínský jüan | TSMC | Volatilita | Fio | Průmyslová produkce | Slabší makrodata | Akcie DBK | Zisky a ztráty | Airbus | Růst japonských akcií | Uplynulý rok | Trpělivost | Momentum | Výsledky firem | Politika | Stimul | Celoroční výhled | Škoda Power | Vedení společnosti | Jüan | Očekávání | Futures na DAX | Na burze dnes | RWE | Doosan Škoda | Ministr hospodářství | Vybírání zisků | Obchodování s cennými papíry | Trump včera | Harris | Celní války | Průmysl | Války na Ukrajině | Cenné papíry Erste | Rychlé zisky | Americké volby | DeepSeek | Politická nejistota | Situace na trzích | Výprodeje na akciových trzích | Růst | Americký index | Příležitosti | Bankovní akcie | Snížit úrokové sazby | Rusko a Ukrajina | Válka | Nový rekord | Německé firmy | Pojišťovna VIG | Situace na Blízkém východě | Trh práce | První obchodní den | Rizikovější investice | Mercedes | Polovodiče | Ceny evropského plynu | Ukončení války na Ukrajině | Pochybnosti | Micron | Měna euro | Hyundai | Kurz české měny | Izrael | Silná data z trhu práce | Objem obchodů | Ceny dluhopisů | Společnost Hyundai | Očekáváná událost | Obchodníci | Nordea | Technologické akcie | Klíčové události | Volatility | Nike | Snižování sazeb | Kontrakty | Zpomalení ekonomiky | Německé tovární objednávky | Akcie INTC | E15 | Koruna | Zasedání centrálních bank | Automobilka Renault | Inflace v eurozóně | Akcie ČEZu | Rally na akciích | Nasdaq100 | Snižování úrokových sazeb v USA | Opatření | Meziroční růst | Propad na Wall Street | Nejvíce volatilní | Výsledky voleb | Oznámená dividenda | Objednávky | Trh | Zestátnění ČEZu | Utility | MSCI | Index | Jestřábí rétorika | Prezident Trump | Akcie Erste Bank | Futures | Měď | Rezervní měny | MMF | Zpřísnění měnové politiky | Eura | WFC | Nejistoty | Automobilka Stellantis | Strabag | Společná měna | Společnost Colt | Bílý dům | Posílení | Inflace PCE | Včerejší obchodování | Tabáková společnost | Zavření trhu | Společnosti | Údaje o inflaci | Růst akcie | EP | Zámořské indexy | Cestovní kancelář TUI | Unie | Vice | Maloobchodní tržby | Akcie na Wall Street | Sázky | Nové akcie | Akciové indexy | Sektor výrobců | Obchodování na Wall Street | Obchodní napětí | Ceny železné rudy | Prezident USA | Sell | Asie | Velké technologické společnosti | Deficit | Výdaje | Ceny Bitcoinu | Akcie Fedex | Francouzská Société Générale | Akcie elektrárenské společnosti | Obranný sektor | Nejhodnotnější firmy světa | Futures v Evropě | Ruský plyn | Mírný růst | Společný podnik | Nižší náklady | Příjmy z poplatků | Makléř Fio banky | Analytika | Počasí | OpenAI | Hlavní akciové indexy | Eskalace | Deutsche Bank | Česká koruna | Moneta | Asijské indexy | Pozornost | Nejvyšší objem | Růst akcií | Obchodní války | Stimulační balík | Další růst | Volby | Zboží z Mexika | Náklady | Realizace zisku | Realizace zisků | Výrobce dronů Primoco | Americká měna | Dovoz zboží | Jednání mezi USA a Čínou | Bitcoin | Makroekonomická data | Poptávka | Cla na dovoz | Antimonopolní úřad | JPM | Snižování úrokových sazeb | Data o inflaci | Akcie společnosti Micron | Investoři dnes | Očekávání trhu | Patria Online | Tovární objednávky | Obchodovat | Americké indexy | Špatná makroekonomická data | Akcie Kofola | Dow Jones | Indikátor | Dluhopisy | Prezident Donald Trump | Analytici | Čistý zisk | Aukce | Stříbro | Úsilí | Pokles cen | Ropa | ETF | Výrobce čipů Micron | Představitelé Číny | Výhled EBITDA | Akcie MSFT | Klouzavý průměr | Firma | Pevninská Čína | Politické napětí | Ekonomické aktivity | Samsung | UBS | Ekonomové | Nový týden | Komerční banka | Japonský index | USA | Futures na Nasdaq | 3М | Akcie Adidas | Výnosy na amerických dluhopisech | CDU/CSU | Růst HDP | Ekonomické fórum v Davosu | Akcie Colt CZ | Akcie TSMC | Pařížské dohody | Boeing | Zákonodárce | Americká data | Sjednocení Německa | Vývoj | Dnešní údaje | Euro posiluje | Burze | Výnosy | Podpůrná opatření | Pohyby japonské měny | Akcie Colt | Americké akcie | Posílení japonského jenu | Závěrečná aukce | Úrokové sazby | České měny | Wood & Company | Volatilní | Nordea Bank | Varování | Intervence | Mimořádné dividendy | Další vývoj | Měnové politiky | Porsche | CSI 300 | Sanofi | MF | Fiskální politika | Sellier & Bellot | Volatilní vývoj | Index Russell | Prohlášení | Zhoršený sentiment ve světě | Dna | Fio banka, a.s. | Index Topix | Americká administrativa | JD | Čínské indexy | Vítězství | Výhled pro rok 2024 | AI | Analytik Komerční banky | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Prezidentské volby | Společnost Philip Morris | Tisková konference | Sentiment ve světě | Futures na indexy | Automobilka | Technické indikátory | Odbory | Sazby | Vladimír Vávra | Lufthansa | PMI ve výrobě | Patria | Očištěný čistý zisk | Zvýšení produkce | Zasedání OPEC | Stargate | Komoditní | Čínské politbyro | Hotovost | Hynix | Bezpečného útočiště | Renault | Průzkum | Firmy | Lepší výkonnost | Wood & Company Vladimír Vávra | Celkový sentiment | Pondělní obchodování | Napětí mezi USA a Čínou | Celní politiky USA | Vyšší ceny | Výsledky německých voleb | Smíšené obchodování | Cla na dovoz hliníku | Indexy v Číně | Akcie Moneta | Výsledky společnosti | Fed | Sledovaný údaj | NASDAQ 100 | Vyšetřování | Rozpočtový deficit | Světové ekonomické fórum | Technologický Nasdaq | Automobilový průmysl | Rivian | Trhy | Trade | Překoupení | Vystoupení šéfa Fedu | Německé akcie | Rizika | Horší data | Fond | Denní obchodování | Eskalace obchodní války | ISM | Globální trhy | Cestovní kancelář | Měkké přistání | Nákup nemovitostí | Pšenice | Společnost Colt CZ | Dluhopisový trh | Sentiment v sektoru | US volby | JD.com | Vliv počasí | Japonský Nikkei | Energetické společnosti | Hodnota akcií | Vysoké ceny | Riziková aktiva | Růst ekonomiky | Nissan | Tempo snižování sazeb | EdF | Žádosti o podporu | Výsledky hospodaření | Volby v Německu | Tesla | Inflační data v USA | Růst Bitcoinů | Burza dnes | Doosan Škoda Power | Ekonomický růst | Cla na zboží | Inflace v USA | GS | Akcie Meta | Rozhodný den | Nestlé | Na burze | Akcionáři | Společnost | Velké firmy | Fórum v Davosu | Evropské trhy | Hospodaření | Dnešní výsledky | Cenné papíry Komerční banky | EBITDA | Reporty | Obchod | IPO společnosti | Francouzský index | Volkswagen | Vývoj na trhu | Riziko | Analytik | Emise | Klesající ceny | JPY | Pražské burzy | Zasedání ČNB | Adidas | Citi | Continental | Pokles výnosů | Šéf společnosti | Transakce | Šok | Projev šéfa Fedu Powella | Zvýšené volatility | Meta | Santander | Buffett | Plyn | Karty | Čína | Pokles akcií | Libanon | Risk | J.P. Morgan | MSCI Asia Pacific | Ceny | Představenstvo | Financování | Recese | Pokles | Bankovní tituly | Realitní trh | Americké CPI | Války | Ukrajina | Data z trhu práce | Korporátní výsledky | Centrální banka | Softbank | Akcie na burze | VW | ASML | WTI | Moneta Money Bank | GEVORKYAN | Philip Morris ČR | Celní politiky | E.ON | Nejvyšší růst | Erste Bank | Ceny zlata | Velké společnosti | EV | Commerzbank | Stav trhů | Výnos | Technické rezistence | Index DOW | Trhy dnes | ČEZ | Německé ekonomiky | Index Nasdaq | Zpětný odkup akcií | CEO | Rozhovor | Trhy v Číně | Růstové momentum | Historická maxima | Nadnárodní firmy | Obchodní den | Rebalance | Vietnam | Osvobození | Ceny akcií | Ceny energií | Barometr | Zvyšování daní | Akcie Tesla | Výběr zisků | Akcie společnosti Apple | Írán | Čínské zboží | Protistrana | Akcie MONETA | Zisk | Čínské stimuly | ČNB | Ruské ropy | FedEx | Rating | Dovoz | Silná data | Obchodování | Valná hromada ČEZ | Situace na akciových trzích | Prezident | Růst inflace | Stellantis | PRIMOCO | Colt CZ | Státní rozpočet | Směřování ekonomiky | Epidemie | Evropa | Měna | TOPIX | Indexy v Asii | Management | Nasdaq | Trump | Zprávy | Nákup nemovitosti | Čínské trhy | Ceny ropy | Francie | ČEZ dnes | Den díkůvzdání | Zelenskyj | Kryptoměny bitcoin | Údaje | Technologické společnosti | Automobilky | Pojišťovny | Výkonnost indexů | Biden | TUI | Indikace | Obchody | ex | ProCent | Společnost TSMC | SK Hynix | Portfólia | Japonsko | Směřování | Výhled pro rok | Propad akcií | Primoco | Dobré zprávy | BNP | Situace | Vybírat zisky | Tržby | Startup | Index Russell 2000 | Euro STOXX | Signály | Expirace | Dividenda | Peking | Jihokorejská společnost | Aliance | HSI | HDP | Načasování | Restrikce | Optimismus | Euro | Zpomalení růstu | NEST | Index euro | Čínská měna | Dnes index PX | Temu | Politici | Celý svět | Výhled na letošní rok | Výprodej | AAPL | AMZN | Realitní sektor | ČTK | Stav trhu práce | Infineon | Výhled měnové politiky | Holubičí Fed | Stimuly | Ztráty | Západoevropské trhy | Nákupní doporučení | Klesající inflace | Akcie | Kupci | MSCI China | Prodej podílů | Výrobci aut | Société Générale | Pražská burza | Makléř | Banco Santander | Obavy z inflace | Vývoz | Reuters | OPEC+ | Pokles cen komodit | Cenné papíry Erste Bank | Napětí na Blízkém východě | Technologie | Největší propad | Prognózy | Ceny pšenice | CATL | Kurz | SOK | Daně | DNO | Technický indikátor | Jádrová inflace | Pozornost investorů | AMD | Japonské akcie | Rekord | NVDA | Výsledky | Obchodní rozhovory | Ekonomické fórum | Investice | Evropské banky | Čínský index | Potenciál | Česká měna dnes | Obchodování v Asii | Odveta | Rally | Konkurence | Akcie zbrojovky | Komunikace | BYD | Oživení ekonomiky | Photon Energy | Americké futures | Indie | Známý investor | Ekonomická aktivita | Výdaje na obranu | Makrodata | Zisky | Regulace | CBK | Šéf Fedu | Dluhopisové trhy | USD za barel | SAP | Hospodářství | Zotavení | MSFT | Akcie klesají | Důvěra | Risk Off | Russell 2000 | Ukazatel | Členové Fedu | Index MSCI | Měny | Sell the news | Profitovat | Akcie VIG | Inaugurace | Bankovní domy | Předběžné výsledky | Burzy | Výnosy amerických dluhopisů | Spread | Export | Rusko | Většinový podíl | Signál | Kofola | Unicredit | Ukončení války | Index NASDAQ 100 | Praha | Inflace v Číně | Negativní sentiment | Valuace | Prodeje aut | Výsledková sezóna | BABA | Plány | Smíšené výsledky | Toyota | Důležitá data | Fed včera | Politická nestabilita | Administrativa | Silný trh | Snižování sazeb v USA | Hypotéky | Obchodní dny | Nikkei | Ekonomika USA | Americké společnosti | Data z amerického trhu práce | Asijská seance | Úrokový výnos | ZEW | Evropské akcie | Euro Stoxx 50 | TIM | Propouštění | Energie | Objem | Umělé inteligence | Nálada | Americké centrální banky | Příjmy | Prodej | Rok 2024 | Zasedání Fedu | KB | Inflace v květnu | Akcie v Asii | Evropská unie | Akcie v Evropě | Rozvoj | Hlavní indexy | Mexiko | Vyhlídky | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Míra | Colt | Komoditní trhy | Hong Kong | Korekce | Audi | Odhady trhu | Tržní ceny | Riziko recese | Stimulační opatření | Očekávání investorů | Výkonnost | Průzkumy | Obchodování s akciemi | Carry trade | Pokles úrokových sazeb | Aktivita na trhu | Makléř Wood & Company | Politbyro | Růst výnosů | Volby v USA | JDE | Podpora | Amundi | Cena | Německo | MJ | Komerční banky | Apple | Rozpočet | Setkání centrálních bankéřů | Evropské indexy | Snížení sazeb | TSLA | Kurzy | Ropná pole | PX Pražské burzy | Ekonomická data | Výhledy | Medvědi | Inflace CPI | DAX | Zbrojovky | Erste | Rezervy | Podnik | Zavedení cel | Hliník | Japonský trh | Akcie společnosti | Obchodní válka | Fiskální stimuly | DBK | Báze | Zastavení dodávek | Zlato | Ekonomika | Indikátory | Oslabení | Akciové futures | Práce | Intel | Zhoršený sentiment | ČNB dnes | Kryptoměny | Maloobchodní tržby v USA | Repo sazba | Inflační data | Banky | Předčasné volby | Akcie ČEZ | Francouzské akcie | Výrobci čipů | Více příležitostí | Vlády | INTC | Kotace | Rychlost | Ceny mědi | Šance | Návrh dividendy | Politický tlak | Očekávaný růst | Úrokové výnosy | Fox | Netflix | Wall Street | Datová centra | Dobrá čísla | Zlepšení | ČR | Ropný průmysl | Americký Fed | Čínské akcie | Pozice | Čínská ekonomika | Výrobce letadel Airbus | Portfolia | Xiaomi | Inflační report | Změna sazeb | Výrobce čipů | Dlouhodobé důsledky | Maloobchodní tržby v Číně | Vyšší volatilita | Hedge | Technologický sektor | Cenné papíry | Stoxx | Lídři | Medvědí trh | Valná hromada | Prospekt | Uvolňování měnové politiky | Soud | Chuť riskovat | Kvartální výsledky | Buyback | Ruský výraz pro peníze | OPEC | Zisk před zdaněním | Fio banka | Řetězce | Sentiment | Investoři | Nižší sazby | Prodejní tlak | Míra nezaměstnanosti | Ceny ropy dnes | Šílenství | Zvýšené napětí | Největší pokles | Cena povolenek | Rheinmetall | Německé automobilky | Akcie v Hongkongu | Indexy nákupních manažerů | Výnosy německých dluhopisů | Rezistence | Index Dow Jones | Auta | Centrální banka USA | Velké banky | Nová vláda | Výrobce baterií | Ropy | IPO | Dnešní obchodování | Očekávaná inflace | Levné akcie | Předseda | Škoda | Hospodářské výsledky | Oracle | Americké ekonomiky | USD | Volatilita na trzích | Split | Růst aktivity | Zvýšení daní | Technologické tituly | Celkový objem obchodů | BMW | Odhad inflace | Tencent | Vývoj akcií | Obavy z recese | Úpis akcií | Rotace | CZ | EDF | Digitální měny | Italská banka | Výrobce letadel | Propad | ANO | Nový premiér | Akcie FedEx | Nemovitosti | Index CSI 300 | Rok 2024 | Zestátnění | Nejistota | Ceny komodit | Indexy | Akcie Monety | Makro | Koruna dnes | Prezidentské volby v USA | Akcie Philip Morris | ECB | Těžaři | Růst ceny | Alokace | Index euro stoxx 50 | Ziskovost | Doporučení | Francouzský prezident | Body | Index výdajů | Evropské země | ROCE | Spekulace | Evropské automobilky | Akcie ASML | EU | Bankovní sektor | Ekonomický výhled | Očekávané výsledky hospodaření | Cenné papíry Monety | Globální finanční trhy | Nákupní signál | Prodeje | Výrobce aut | Rizikový apetit | Vyšší cla | Investor | Bloky | Uvalení cel | Banka | CPI v eurozóně | Tchaj-wan | Premiérka | Stav americké ekonomiky | Růst bitcoinu | Úřady | Banka UBS | Růst čínského HDP | Globální akcie | Další pokles | Ocenění | News
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Růst | Reuters | Obchodování | Banka | Pokles | Banky | ČTK | Indikátor | Trading | Cena | 3М | Pivot