Pondělí 23. prosince 2024 20:09
reklama
Purple webinář Ve vaší režii
reklama
Dukascopy new
reklama
Swissquote Bank
reklama
Purple ebook obchodování ropy

Akcie v Evropě

img

Akciový výhled: Akcie v Evropě otevřou nový měsíc v klidnějším módu

01.11.2024 Konec října nezastihl akciové trhy v optimální formě, po klesající Evropě včera Wall Street propad prohloubila (SP500 -1,9 %, Nasdaq -2,4 %). Výsledky velkých firem (MSFT, Meta) společně s nejistotou kolem voleb přiměly investory prodávat. Dnes ráno však futures naznačují klidnější vstup do nového měsíce. Již včera večer po zavření trhu rostly akcie INTC a AMZN po výsledcích. V Asii se držely čínské akcie, zatímco Japonsko bylo v záporu (-2,5 %).
img

Akciový výhled: Evropa dolů, Erste a KB s výsledky

31.10.2024 Akcie v Evropě začnou poslední říjnový obchodní den dle indikací futures v záporu kolem -0,5%. Sentiment nyní určují korporátní výsledky společně s blížícími se americkými volbami. Akcie velkých amerických technologických společností MSFT a Meta po zveřejnění svých čísel zamířily dolů, zaostaly za odhady trhu. Ke zklamání patří také výsledky Samsung či čínského výrobce aut BYD.
C:\fakepath\trader-13062024-50-zm.jpg

Akcie v Evropě oslabily, klesly automobilky kvůli clům na čínská elektroauta

13.06.2024 Evropské akcie dnes oslabily, ztrácely zejména automobilky. Příčinou jsou přetrvávající obavy z nových cel, k jejichž zavedení na dovoz čínských elektromobilů se chystá Evropská unie. Výrazně hůře než jejich evropské protějšky si vedly italské akcie. Panevropský akciový index STOXX Europe 600 klesl o 1,31 procenta na 516,04 bodu.
C:\fakepath\Lehman-Brothers-15092023-1.jpg

Bankrot Lehman Brothers před 15 lety šokoval svět a krize se začala šířit jako epidemie

15.09.2023 Dnes je tomu přesně 15 let, kdy došlo k vyhlášení bankrotu americké investiční banky Lehman Brothers. Její pád byl symbolem finanční krize. Bylo pondělí 15. září 2008 a nad ránem požádala banka Lehman Brothers o ochranu před věřiteli. A největší bankrot v amerických dějinách spustil lavinu po celém světě. V dnešním článku si připomeneme tuto historickou událost, shrneme si všechny důležité údaje kolem Lehman Brothers a zároveň se podíváme na největší burzovní krachy v historii.
C:\fakepath\trader-02082023-47-zm.jpg

Evropské akcie oslabily, investory znepokojilo zhoršení ratingu USA

02.08.2023 Akcie v Evropě dnes výrazně oslabily. Investory znepokojilo překvapivé snížení ratingu Spojených států, k němuž v úterý přistoupila agentura Fitch Ratings. Panevropský akciový index STOXX Europe 600 klesl o 1,35 procenta na 460,84 bodu. Uzavřel tak na nejnižší úrovni za zhruba dva týdny.
C:\fakepath\trader-02082023-33-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

02.08.2023 1) Češi v červenci nakoupili kryptoměny zhruba za 250 milionů korun, což je o čtvrtinu více než ve stejný měsíc loni. Proti červnu to bylo kvůli době prázdnin a dovolených o 50 milionů méně. Za sedm měsíců roku objem obchodů meziročně klesl o 15 procent na 2,05 miliardy korun. Vyplývá to z údajů největšího obchodníka Bit.plus.
C:\fakepath\Stoxx600.jpg

Akcie v Evropě oslabují, vyhodnocují dopady snížení ratingu Spojených států

02.08.2023 Akcie v Evropě dnes oslabují, jejich hlavní indikátor se ocitl nejníže zhruba za dva týdny. Investoři vyhodnocují dopady překvapivého snížení ratingu Spojených států, k němuž v úterý přistoupila agentura Fitch Ratings. Zbavují se tak převážně rizikovějších titulů a přesouvají peníze k těm kvalitnějším v naději, že tam budou cenové ztráty mírnější.
img

Ranní komentář: Akcie opět rostou, dolar slabší na většině párů, dnes výsledky NFP

02.06.2023 Akcie v Evropě i v USA za sebou mají úspěšnou seanci a i nadále zůstávají na poměrně vysokých valuacích. Včera jsme se dočkali výsledků evropské inflace. USA pak zveřejnily výsledky z amerického výrobního sektoru a trhu práce. Dnes pozor na americké NFP, které v posledních několika měsících nepřetržitě překonávají konsenzus. Na FX byl včera pod tlakem americký dolar, který slábnul na páru s většinou měn.
img

Ranní okénko - Nejistota před květnovým zasedáním Fedu posouvá euro na roční maxima

27.04.2023 Dnes trhy rozproudí ekonomická data ze Spojených států, a to zejména v podobě výsledku amerického HDP za první kvartál letošního roku. Očekávána jsou kladná čísla a otázkou tak bude hlavně „o kolik“. Trhy bude zajímat i to, jak moc se na růstu podílela spotřeba domácností. Z bližší minulosti dnes na americký trh přijdou také tradiční týdenní data ohledně žádostí o podporu v nezaměstnanosti, kde by výraznější nárůst mohl přiživit sázky trhu, že na květnovém zasedání již nedojde ke zvýšení sazeb. Aktuální zacenění implikuje zhruba 75% pravděpodobnost, že se příští týden hikovat bude, i když v letošním roce již naposledy. V posledních několika dnech ale tato pravděpodobnost klesala (85 % před týdnem), právě na úkor možné stability. To se odrazilo i na trhu s měnami, kdy euro včera vůči dolaru posílilo k 1,1100 EUR/USD a je tak nejsilnější za poslední rok.
img

Pre-market v USA 3. 4. 2023

03.04.2023 Americký akciový trh v březnu výrazně vzrostl a zahájil druhé čtvrtletí roku 2023. Dnešní zprávy o omezení těžby ropy ze strany OPEC+ zvýšily cenu ropy, což vedlo k obnovení obav z nárůstu inflace. To naznačuje, že Fed by se musel vyvarovat holubičí rétoriky, protože boj s inflací zdaleka nekončí. Americké státní dluhopisy změnily svou výnosovou křivku, přičemž výnos na dvouletém dluhopisu, který je zranitelný vůči politice Fedu, prudce vzrostl o 7 bazických bodů.
C:\fakepath\Stoxx600.jpg

Akcie v Evropě zpevňují, Credit Suisse díky záchraně o více než 30 procent

16.03.2023 Akcie druhé největší švýcarské banky Credit Suisse zahájily dnešní obchodování růstem o více než 30 procent. Reagují tak na masivní podporu, kterou si finanční ústav kvůli potížím s likviditou zajistil u centrální banky. Díky tomu zpevňují i velké akciové burzy v Evropě.
img

Ranní okénko - Inflace v eurozóně, akciový trh pod tlakem a další indikátory sentimentu

27.02.2023 Z české ekonomiky v tomto týdnu dorazí ceny výrobců a zpřesněný odhad HDP v 4Q22 včetně jeho struktury. V eurozóně jsou na řadě další indikátory nálady v ekonomice. Pozornost ale přitáhne především inflace za únor. Na tu si v USA budeme muset počkat až do poloviny měsíce, ovšem tento týden v rámci indexů ISM vyjdou statistiky vývoje cen v průmyslu a sektoru služeb. Akciový trh setrvává volatilní s tím, jak investoři navýšili odhady na sazby Fedu (dle Fed funds futures). Posun očekávaných sazeb nahoru byl motivován silnějším než očekáváným výsledkem jádrového PCE deflátoru, ukazatele inflace preferovaného Fedem (4,7 % vs. 4,3 % r/r a 0,6 % vs. 0,4 % m/m). Kromě toho skončily mírně nad očekávání osobní výdaje (1,8 % vs. 1,4 %) tažené jak segmentem zboží, tak služeb. Naopak příjmy pod očekáváním (0,6 % vs. 1,0 %). Náročný pátek mají za sebou akcie v rámci S&P 500 indexu v USA. Do poklesu se dostaly také akcie v Evropě a Asii. Začátek týdne by dle mírně rostoucích futures dnes ráno mohl být optimističtější.
C:\fakepath\490678-trhy.jpg

Analytici: Světové akcie se za rok od ruské invaze na Ukrajinu vzpamatovaly

21.02.2023 Světové akcie, které byly po ruské invazi na Ukrajinu zasaženy nervozitou a poklesem, se po roce bojů postupně vzpamatovaly. Nejsledovanější americký akciový index S&P 500 je stále v minusu přes pět procent, mnohé evropské se ale již dostaly do plusu. Uvedli to analytici, které oslovila ČTK.
img

Ranní okénko - 16 % nebo 19 %?

10.02.2023 Dnes ráno bude zveřejněna česká lednová inflace, údaj, který je aktuálně patrně nejvíce zahalen do nejistoty. Ve výsledku se bude mísit tradiční přenastavení ceníků s příchodem nového roku, možné úpravy vah ve spotřebním koši, konec úsporného tarifu a současná aktivace cenového stropu na elektřinu a zemní plyn. V součtu všech faktorů se náš odhad meziměsíční inflace přibližuje 5 %, což představuje spodní hranici odhadů, které završuje až odhad v blízkosti 7 %.
C:\fakepath\vyhled-2023-15012023.jpg

2023: Výhled pro akcie, komodity a kryptoměny

16.01.2023 Do roku 2023 vstoupily finanční trhy na optimistické vlně. Akcie i ostatní riziková aktiva si v prvních lednových dnech připisují slušné zisky, vydrží však býčí sentiment i v následujících 12 měsících? Rizikových faktorů a proměnných do celé skládačky ve fundamentální analýze je více než dost. Pokud ale nepřiletí nějaká černá labuť (např. environmentálního nebo politického rázu), budou mezi dominantní témata patřit vývoj inflace, válka na Ukrajině i znovuotevření Číny.
img

Dolar dál marně hledá oporu. Výsledky dnes dodají velké banky

13.01.2023 Do dnešního dne hlavní trhy vstoupily ještě s podporou včerejších dat. Inflace byla nakonec přijata pozitivně akciovými i dluhopisovými trhy a zasloužili se o to svým dílem také bankéři z Fedu, kteří do své obvyklé rétoriky nepřidali nic jestřábího navíc. Sice prezentovali jiné názory, než převažují na trhu, ale z komentářů nebyla znát velká snaha je nějak napravovat. Z pohledu obchodování tak komentáře postupně ztrácejí na potenciálu hýbat s očekáváními.
img

Akcie a euro jedou dál nahoru, zatímco dluhopisy zabrzdily

11.11.2022 Ani po včerejší neskutečné rally na Wall Street pozitivní vývoj nekončí. Akcie v Evropě se vydávají zhruba o procento nahoru, podobně jako futures na Ameriku. Co vypadá už jen jako dozvuk, by běžně byl velmi solidní výkon. Dluhopisové trhy si také prošly masivní vlnou nadšení, ovšem v tomto případě už pokračování nevidíme. V Evropě výnosy lehce stoupají, v zámoří se dnes dluhopisy neobchodují kvůli svátku.
img

Odpoledne je na akciích pouze smíšené, výnosy se vydaly vzhůru

07.11.2022 Finanční trhy se úvodem týdne přenesly přes zprávy z Číny, která odmítá plány na přehodnocení přístupu k covidu, i od Applu, který snižuje výhled pro výrobu iPhonů. Dobrá nebyla ani čínská data o zahraničním obchodu za říjen. Na druhou stranu však optimismus před americkými volbami a inflací nevypadá příliš pevně a na trzích během odpoledne zprvu pozitivní nálada uvadá.
img

Začátek týdne na akciích převážně pozitivní v očekávání inflace a voleb

07.11.2022 Přestože se hlavní akciové trhy z negativního trendu zatím nevymanily, je znát, že investoři stále sázejí na události, které by mohly trhům potenciálně pomoci. Tento týden přijdou takové dvě. Jejich souhra by mohla přinést krátkodobé vzedmutí, ale riziko zklamání je samozřejmě také nemalé.
img

Sazby zpomalí a vše bude lepší? Investoři znovu hledají naději u Fedu

25.10.2022 Podobně jako letos už několikrát se pozornost trhů stáčí k centrálním bankám v naději, že by mohly přece jen postupovat mírněji. V Evropě se dá čekat přibývání evidence o recesi, v zámoří se investoři upínají k drobným náznakům ochlazování trhu práce. ECB jedná ve čtvrtek, Fed naváže příští týden. Ani v jednom případě se podle nás nedá čekat, že by bankéři slevili ze zvýšení sazeb o 75 bazických bodů, ale klíčový je výhled, a právě v něm se mohou objevit náznaky pomalejšího utahování politiky.
img

Výnosy míří dál vzhůru a dolar je za 150 jenů

20.10.2022 Tlak na hlavní akciové trhy dál vyvíjejí především rostoucí dluhopisové výnosy. Včerejší série komentářů bankéřů z Fedu jen utvrdila investory v očekávání, že centrální banka jen tak neuhne. James Bullard naopak naznačil možnost urychlit cestu sazeb na vrchol. Ten se mezitím v tržních očekáváních posouvá na 5 procent.
C:\fakepath\trader-30092022-31-zm.jpg

Evropské akcie kvůli obavám z recese oslabily třetí čtvrtletí po sobě

30.09.2022 Evropské akcie kvůli obavám z recese oslabily třetí čtvrtletí po sobě. Panevropský index STOXX Europe 600 klesl od července do konce září o 4,8 procenta na 387,92 bodu. Byl to jeho nejdéle trvající propad od roku 2011.
C:\fakepath\trader-14092022-32-zm.jpg

Akcie v Evropě dál klesají, trh čeká další zvyšování úrokových sazeb

14.09.2022 Akcie v Evropě dnes pokračovaly v poklesu a jejich hlavní index odepsal téměř jedno procento. Ztráty sice byly mírnější než v úterý, na trh ale nadále nepříznivě působí předpoklad dalšího výrazného zvyšování základních úrokových sazeb. Nejvýraznější ztráty zasáhly akcie těžebních firem.
img

Evropské akcie pod tlakem automobilek a technologií klesly nejníže za více než tři týdny

22.08.2022 Akcie v Evropě spolu s US futures dnes dopoledne klesaly, jelikož na náladu investorů působil závazek Fedu zpřísnit nastavení měnové politiky a obavy z dopadu na hospodářský růst.
img

Fed a energie barví úvod týdne na červeno

22.08.2022 Start do nového týdne není na hlavních západních trzích zrovna povzbudivý. Akcie v Evropě navazují dalším propadem a například DAX odepisuje 2 procenta. Červené jsou rovněž americké futures, které naznačují pokles přes jedno procento. Dluhopisy byly pod tlakem už v předchozích dnech a dnes nevykazují významný posun, když výnosy zatím dorovnaly úvodní lehký pokles. Eurodolar se ráno podíval těsně pod paritu a dál se kurz pohybuje těsně kolem jedničky.
img

Ekonomický kalendář: Sekundární data z USA

15.08.2022 Futures trhy poukazují na mírně nižší otevření dnešní seance na starém kontinentu po smíšeném výkonu akcií během asijské seance, jelikož nová data z Číny ukázala, že průmyslová aktivita v červenci zpomalila více, než se očekávalo. Je třeba poznamenat, že likvidita může být dnes na globálních trzích poněkud nižší, protože obchodníci z Francie, Itálie a Polska mají státní svátek.
img

Ranní komentář: GOOG a MSFT nezklamaly, po včerejší korekci ráno trhy opět rostou. Dnes zasedá Fed

27.07.2022 Akcie v Evropě i v USA včera zamířily do červených čísel a největší ztráty utrpěl opět hlavně americký technologický sektor a růstové akce. Po uzavření burz se však karta otočila. Své výsledy za 2Q nabídly Alphabet a Microsoft a jejich solidní čísla a následný růst akcií o 4 % dnes ráno pomáhá i zbytku trhu.
img

Po nádechu se akcie zanořily do červeného, eurodolar kousek od parity

11.07.2022 Několik dní růstu na akciových trzích končí na úvod týdne, kdy se čeká zveřejnění americké inflace a začátek výsledkové sezóny. Obě události jsou pro trhy značně rizikové, což se projevuje prodejem akcií na krátkodobě vyšších cenách a nástupem do dluhopisů.
img

Stres kvůli recesi. Investoři sázejí na otočku Fedu

30.06.2022 Wall Street včerejšek docela ustála a dnes ráno potěšila data z Číny, podle nichž v červnu slušně oživil sektor služeb. Jenže vedle toho roste strach z recese v západních zemích, a to má evidentně daleko větší váhu. Akcie v Evropě strmě padají - DAX nebo CAC 40 jsou dole asi o 2,5 procenta. Naproti tomu sílí poptávka po dluhopisech, jejichž výnosy dál klesají. Eurodolar pak po včerejším poklesu zhruba drží pozice, když se obchoduje u 1,0440.
C:\fakepath\trader-13062022-45-zm.jpg

Akcie v Evropě po překvapivě silném růstu inflace v USA oslabily

13.06.2022 Akcie na evropských trzích v úvodu týdne oslabily a jejich hlavní index odepsal více než dvě procenta. Navázaly tak na propad asijských trhů, kde byly ztráty ještě výraznější. K negativní náladě mezi investory přispěla páteční zpráva o překvapivě silném růstu inflace ve Spojených státech.
img

Další vlna výprodejů a S&P 500 jednou nohou v medvědím trhu

13.06.2022 Pondělní obchodování na hlavních trzích přináší prakticky plošné výprodeje. Akcie strmě padají a index S&P 500 je dole o 3,4 procenta. Pokud ztráty do závěru výrazně nezkoriguje, bude to formální potvrzení medvědího trhu. Nasdaq je na tom ale ještě hůř, když padá o více než 4 pct. Akcie v Evropě naopak vykazují o něco lepší výkony, ale červená barva jednoznačně vládne i zde.
C:\fakepath\Stoxx600.jpg

Akcie v Evropě po překvapivě silném růstu inflace v USA oslabují

13.06.2022 Akcie na evropských trzích v úvodu týdne oslabují, jejich hlavní index odepisuje více než jedno procento. Navazují tak na propad asijských trhů, kde byly ztráty ještě výraznější. K negativní náladě mezi investory přispěla páteční zpráva o překvapivě silném růstu inflace ve Spojených státech.
C:\fakepath\trader-12052022-36-zm.jpg

Akcie v Evropě klesly, doléhají na ně obavy z růstu úrokových sazeb v USA

12.05.2022 Akcie na evropských trzích dnes oslabovaly, velkou část počátečních ztrát se jim ale nakonec podařilo smazat. Investoři se v poslední době obávají zvyšování úrokových sazeb ve Spojených státech a jeho dopadů na ekonomiku. Panevropský akciový index STOXX Europe 600 dnes klesl o 0,75 procenta a uzavřel na 424,40 bodu. Během dne přitom ztrácel až 2,4 procenta a sestoupil až na nejnižší úroveň od 8. března.
C:\fakepath\Stoxx600.jpg

Akcie v Evropě klesají, doléhají na ně obavy z růstu úrokových sazeb v USA

12.05.2022 Akcie na evropských trzích dnes výrazně oslabují, jejich klíčový index dopoledne ztrácel více než dvě procenta. Přispívá k tomu propad cen akcií na newyorské Wall Street, za kterým jsou hlavně obavy z dalšího zvyšování úrokových sazeb ve Spojených státech a jeho dopadů na ekonomiku.
img

Trhy čelí problémům z několika směrů, negativní nálada se úvodem týdne drží

09.05.2022 Finanční trhy dál trápí hned několik věcí a podle toho to v pondělí dopoledne vypadá. Fed jednoznačně míří k rychlejšímu utahování měnové politiky a nemá důvod sejít z této cesty. Vedle toho přibývají rizika pro čínský růst, spojená zejména s tamním nesmiřitelným bojem proti covidu. Data o čínském zahraničním obchodu ukázala jeho výrazné dubnové zpomalení a čínský premiér dokonce varoval před dopadem lockdownů na zaměstnanost. A společně s tvrdší měnovou politikou i čínskými vlivy se pak vezou obavy z horšího ekonomického vývoje na Západě. Začátkem týdne mířila pozornost i k ruským oslavám vítězství v Druhé světové válce, ale tam zatím nezaznělo nic zásadního.
img

Propad trhů zhoršuje Čína, strach z centrálních bank, ale i výsledky

25.04.2022 Začátkem týdne ke zlepšení situace na finančních trzích nepomáhá víkendové vítězství Emmanuela Macrona ve francouzských prezidentských volbách a podporu nedodala ani solidní čísla ve formě německého indexu Ifo. A ani dosavadní podpora ze strany firemních výsledků už moc nefunguje, když jsme dostali například několik negativních zpráv ze zdravotnického sektoru.
img

Protiinflační kroky Fedu stále hlavním tématem, akcie obrátily dolů

07.04.2022 Finanční trhy během dneška ještě vstřebávají informace ze zápisu z jednání Fedu. Jestřábí poselství odpoledne doplnil James Bullard, který uvedl, že Fed je ohledně inflace značně za křivkou a že sazby jsou asi o 300 bazických bodů níž, než by měly. Na druhou stranu Bullard dodal i příznivý výhled na ekonomiku, která by podle něj měla letos růst o 2,8 procenta a expanze může ještě dlouho pokračovat.
C:\fakepath\trader-04032022-25-zm.jpg

Akcie v Evropě jsou na téměř ročním minimu, za celý týden ztratily sedm procent

04.03.2022 Evropské akcie se kvůli obavám z hospodářských důsledků ruské invaze na Ukrajinu propadly na téměř roční minimum. Panevropský index STOXX Europe 600 po čtvrtečním dvouprocentním poklesu dnes odepsal 3,56 procenta a uzavřel na 421,78 bodu. Za celý týden pak ztratil kolem sedmi procent, a utrpěl tak nejprudší týdenní propad od března 2020, kdy akciové trhy tvrdě zasáhlo šíření koronaviru.
img

Akcie v Evropě prohlubují pokles

25.02.2022 Na konci čtvrtečního obchodování vykázaly všechny tři klíčové evropské burzy pokles o více než 3 %. Investoři se aktivně vyhýbali riziku v souvislosti s eskalací vojenského konfliktu v západní Evropě.
C:\fakepath\wall street.jpg

Akcie v USA po ruské invazi na Ukrajinu zahájily obchodování výrazným poklesem

24.02.2022 Americké akcie zahájily dnešní obchodování výrazným poklesem, hlavní indexy odepisovaly přes dvě procenta. Později ale ztráty zmírnily. Trh reaguje na ruskou invazi na Ukrajinu, obdobně oslabily také akcie v Evropě. Index Nasdaq Composite od svého maxima odepsal už celkem přes 20 procent, čímž se dostal do takzvaného medvědího trhu.
img

Guvernér ČNB Rusnok varuje před ještě vyšší inflací v ČR, způsobenou konfliktem na Ukrajině. O vlastně tak vysvětluje, proč se Západ bojí tvrdších sankcí vůči Rusku – čím tvrdší sankce, tím vyšší inflace

23.02.2022 Pro akciové investory je to nepochybně dobrá zpráva. Zda je to dobrá zpráva i z hlediska geopolitického, toť otázka jiná. Každopádně sankce, které zatím Západ vůči Rusku uplatnil v reakci na uznání svou povstaleckých republik na Ukrajině, jsou slabé. Jsou o tom přesvědčeny miliony investorů všude po světě. Akcie v Evropě nebo Americe totiž rostou. Jde spíše než o růst z úlevy o růst z rozčarování. Rozčarování z toho, že Západ zatím vůči Rusku postupuje jen měkce.
img

Burzy ve světě jsou zaskočeny, jaké slabé sankce Západ zatím uplatňuje vůči Rusku. Jenže Západ sám je na Rusku závislý, hlavně energeticky

23.02.2022 Pro akciové investory je to nepochybně dobrá zpráva. Zda je to dobrá zpráva i z hlediska geopolitického, toť otázka jiná. Každopádně sankce, které zatím Západ vůči Rusku uplatnil v reakci na uznání svou povstaleckých republik na Ukrajině, jsou slabé. Jsou o tom přesvědčeny miliony investorů všude po světě. Akcie v Evropě nebo Americe totiž rostou. Jde spíše než o růst z úlevy o růst z rozčarování. Rozčarování z toho, že Západ zatím vůči Rusku postupuje jen měkce.
C:\fakepath\Stoxx600.jpg

Akcie v Evropě stagnovaly, vliv geopolitiky vyvážil růst automobilek a turismu

23.02.2022 Akcie v Evropě kvůli vývoji na východě Ukrajiny zahájily včerejší obchodování propadem zhruba o 1,9 procenta, a ocitly se tak nejníže za sedm měsíců. Později ztráty smazaly díky posilování automobilového průmyslu a segmentu cestovního ruchu. Nedařilo se naopak maloobchodu a finančnictví.
C:\fakepath\Stoxx600.jpg

Akcie v Evropě kvůli Ukrajině zahájily den propadem skoro o dvě procenta

22.02.2022 Akcie v Evropě oslabují, kvůli vývoji na východě Ukrajiny zahájily obchodování propadem zhruba o 1,9 procenta a jsou nejníže za sedm měsíců. Navazují tak na vývoj v Asii, kde hlavní akciové indexy rovněž citelně oslabily. Investory znepokojují vyhlídky na tvrdé sankce proti Rusku a jejich dopady i na firmy v jiných zemích. Ztrácejí automobilky či banky, silně klesají akcie v Německu.
C:\fakepath\top-16022022-17-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

16.02.2022 1) Akcie herní společnosti Roblox klesly o více než 12 % poté, co výsledky za 4Q nedosáhly na očekávání. Společnost měla během období ztrátu 25 centů na akcii a vykázala tržby ve výši 770 milionů USD. Wall Street očekávala ztrátu 13 centů na akcii při tržbách 772 milionů USD.
C:\fakepath\akcie3.jpg

Asijské akcie po zmírnění obav z ruské invaze na Ukrajinu zpevnily

16.02.2022 Akcie na asijských trzích dnes pokračovaly v růstu, k němuž jim pomohlo zmírnění obav z ruské invaze na Ukrajinu. Slabší inflace v Číně pak zvýšila pravděpodobnost dalšího uvolnění měnové politiky v této druhé největší ekonomice světa. Mírným růstem zahájily obchodování také akcie v Evropě.
img

Akcie v Evropě klesají na pozadí slabých údajů z USA

11.02.2022 Hlavní evropské ukazatele v pátek klesají na pozadí trvale rostoucích ztrát na akciových trzích v USA. V době psaní tohoto článku tak index FTSE 100 ztratil 0,76 % a klesl na 7 607,5 b., CAC 40 se snížil o 1,14 % a obchodoval se na úrovni 7 019,5 b. a DAX klesl o 0,96 % a pohyboval se v blízkosti 15 343 b.
img

Ranní shrnutí (28.01.2022)

28.01.2022 Wall Street zakončila včerejší seanci na nižších úrovních. Nejméně se dařilo technologickým titulům. Index S&P 500 ztratil 0,54 %, Dow Jones zakončil v blízkosti nulového zhodnocení a Nasdaq přišel o 1,40 %. Russell 2000 propadl o 2,29 %.
img

Evropa se snaží vzpamatovat po americkém propadu, na programu výsledky bank

14.01.2022 Včerejší obchodování na Wall Street se ve své druhé části zvrhlo výrazně negativním směrem. Poté, co trhy zvládly oba inflační reporty i množství komentářů z Fedu, se na ně vrátila tendence zbavovat se rizika, a především dražších růstových titulů citlivějších na vyšší výnosy. Dílčím impulsem mohlo být vystoupení Lael Brainardové z Fedu, která se jako další přihlásila k březnovému začátku růstu sazeb a závazku dostat inflační tlaky pod kontrolu. Klíčové body z jejího vystoupení však byly známy už dopředu, takže to podle nás byla spíše jen záminka.
C:\fakepath\Stoxx600.jpg

Akcie v Evropě letos zpevnily o 22 procent, dařilo se bankám a technologiím

31.12.2021 Akcie v Evropě za sebou mají úspěšný rok, jejich hlavní index zpevnil asi o 22 procent. Je to druhý nejlepší výsledek od roku 2009, kdy se svět vzpamatovával z globální finanční krize. Dnes bylo obchodování slabší, protože v Německu, Itálii nebo ve Španělsku byly trhy zavřené.
img

Ranní komentář: Ceny elektřiny a plynu v Evropě opět prudce rostou

22.12.2021 Máme za sebou velmi pozitivní seanci, která pomohla akciovým indexům likvidovat značnou část ztrát z posledních několika dnů. Index S&P 500 včera rostl o 1.78 % a Nasdaq přidal dokonce 2.40 %. Výrazně se dařilo také menším růstovým akciím, které si v posledních týdnech procházely silnou korekcí a pozitivní sentiment tentokrát panoval i na čínských akciích.
C:\fakepath\Stoxx600.jpg

Akcie v Evropě kvůli obavám z dopadů koronaviru uzavřely na dvoutýdenním minimu

21.12.2021 Akcie na evropských trzích včera výrazně oslabily, jejich hlavní index tak uzavřel obchodování na dvoutýdenním minimu. Důvodem jsou podle analytiků obavy z dopadů koronavirové varianty omikron. To se projevuje zejména v Nizozemsku, které v neděli vstoupilo do nového lockdownu.
C:\fakepath\Stoxx600.jpg

Akcie v Evropě kvůli obavám z dopadů koronaviru prudce klesají

20.12.2021 Akcie na evropských trzích dnes výrazně klesají, jejich hlavní index dopoledne ztrácel až přes dvě procenta. Důvodem jsou podle analytiků obavy z dopadů koronavirové varianty omikron. To se projevuje zejména v Nizozemsku, které v neděli vstoupilo do nového lockdownu.
img

Amerika lépe než Evropa, ale nervozita zůstává velká. Ropa vymazala ztráty

02.12.2021 Zajímavé pohyby na finančních trzích pokračují také dnes. Akcie v Evropě zůstávají výrazně v záporu - DAX je -1,4 pct, FTSE 100 ztrácí půl procenta, CAC 40 klesá o 1,1 pct a AEX je dole o 1,5 pct. Wall Street se po otevření dařilo růst, jak ukazovaly i futures, ale výkon se následně zhoršuje. Nasdaq je 0,3 pct v záporu, S&P 500 redukuje zisky na 0,6 procenta.
img

Powell přestává mluvit o přechodné inflaci a další debata o vakcínách. Akcie dnes střídají směry

30.11.2021 Vývoj na finančních trzích je dnes zajímavý. Akcie v Evropě začaly negativně, aby se postupně zvedaly a hlavní indexy své ztráty zredukovaly. DAX je v záporu o 0,2 procenta, podobně jako FTSE 100, CAC 40 i AEX. Amerika po otevření slušně rostla, ale pak se stáhla níž. S&P 500 je -0,6 pct, Nasdaq momentálně klesá o 0,4 pct.
C:\fakepath\japonsky jen.jpg

Akcie v Asii dál klesají, po přechodném zotavení oslabuje také Evropa

30.11.2021 Akcie na asijských trzích dnes pokračovaly v poklesu, za kterým stojí hlavně obavy z nové koronavirové varianty nazvané omikron a jejich dopadů na globální ekonomiku. Po přechodném zotavení se k poklesu vrátila také Evropa, kde indexy hned po zahájení obchodování ztráty prohlubovaly.
img

Strmý propad kvůli koronaviru. Nová varianta přinesla omezení a strach

26.11.2021 Už včera se v mediích šířila zpráva o nové variantě koronaviru z jižní Afriky, která má nezvykle velké množství mutací a je tak dost odlišná od aktuálně rozšířených variant. Prakticky žádný dopad na trhy to ještě nemělo, ostatně řada zpráv o mutacích se už v minulosti objevila a nakonec jejich efekt nebyl skoro znát.
img

Po poklesu se akcie i eurodolar stabilizují

22.11.2021 Po pátečním negativním vývoji se hlavní trhy vracejí k nevýrazným výkonům. Akcie v Evropě jsou na tom dopoledne smíšeně. Indexy DAX , CAC 40 i AEX se drží těsně u nuly, FTSE 100 lehce v plusu. Nedaří se dluhopisům, které tak ubírají z pátečních zisků. Výnosy stoupají více v USA než v Evropě a americká 10Y splatnost je o více než 3 bazické body nad pátkem.
img

Ekonomický kalendář: Odpoledne je na programu newyorský výrobní index

15.11.2021 Evropské trhy otevřely mírně do negativního teritoria. Během víkendu se neobjevily žádné důležité zprávy, které by měly s finančními trhy výrazně zahýbat. Asijská seance však dopadla dobře. S výjimkou Číny se regionálním indexům dařilo růst. Dnešní den je z pohledu makrodat velmi klidný. Na programu nejsou žádná data první kategorie. Zajímavý by mohl být vývoj na ropě. V USA se množí hlasy za uvolnění strategických rezerv, což by mohlo vést k alespoň dočasnému snížení cen paliv. V průběhu týdne by mohl být volatilnější americký dolar. Čekáme několik důležitých projevů bankéřů z Fedu.
img

Inflace v USA zřejmě zaútočí na 6 %. Výnosy rostou, akcie jsou opatrné

10.11.2021 Výnosy na hlavních trzích v USA a Evropě mají během listopadu jasně sestupný trend. Není to ovšem nižšími inflačními očekáváními - ta naopak dál stoupají a zájem investorů o inflačně zajištěné dluhopisy je silný. Dnes jsou na programu další důležitá data o inflaci z USA a před nimi dochází na dluhopisech k obratu. Výnosy obracejí nahoru a v americkém případě jsou výš zhruba o 4 bazické body. Menší měrou stoupají také výnosy v Evropě.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 08.11.2021

08.11.2021 Akcie padají, poté co se Elon Musk rozhodl na základě Twitterové ankety zredukovat svůj podíl o 10 %. Podle různých kryptotokenů nebo německého Tradegate ztrácí akcie více než 7 %. Z Muskova pohledu jde spíš o PR – nikde není psané, kdy musí zrealizovat. Jde jen spíš o nezávazné prohlášení s cílem navýšit si kredit u fanoušků. V pozadí ankety stojí Bidenův plán zdanit miliardáře.
img

Výnosy na ústupu a smíšený vývoj na akciích

02.11.2021 Během úterního dopoledne dochází k citelnému poklesu výnosů evropských dluhopisů. Německé výnosy se snižují o 4 bazické body na 2Y i 10Y splatnosti. V zámoří výnosy klesají hlavně na kratším konci křivky, když trh možná koriguje sázky na rychlý vzestup úrokových sazeb Fedu. Před zítřejšími výsledky jeho zasedání lze čekat pokračující nervozitu.
img

Ranní komentář: Americké indexy mírně v plusu, Evropa ztrácí.

19.10.2021 Máme za sebou klidný start do nového týdne, který byl na nové makro i fundamenty spíše chudší. Akciové indexy v USA dokázaly mírně růst. V růstu jim přitom pomáhaly především velké technologické společnosti, jako například FB, který včera přidal více než 3 %. Pod mírným tlakem byly naopak akcie v Evropě.
img

Znovu jedeme nahoru. Trhy oceňují snížení energetického rizika i dohodu v zámoří

07.10.2021 Včerejšek byl dost extrémní hlavně na trzích s energetickými komoditami. Jejich strmý růst se podařilo zlomit v podobn...
C:\fakepath\DAX.jpg

Akcie v Evropě oslabily, ty německé ale v reakci na výsledek voleb zpevnily

28.09.2021 Akcie v Evropě včera oslabily, ty německé ale v reakci na výsledek parlamentních voleb zamířily vzhůru a jejich hlavní index vystoupil na desetidenní maximum. Volby totiž vyloučily možnost, že se v Německu zformuje čistě levicová koalice. Hlavní index frankfurtské burzy DAX vystoupil až na 15.704,05 bodu. Později ale o většinu zisků přišel a obchodování uzavřel růstem o 0,27 procenta na 15.573,88 bodu. Euro na výsledek voleb v největší evropské ekonomice příliš nereagovalo.
img

Strach klesá, investoři hledají příležitosti. Akcie obrátily nahoru

21.09.2021 Zatímco ratingová agentura S&P oznámila, že čínská Evergrande je na pokraji krachu, západní finanční trhy přestávají toto riziko vnímat tak naléhavě jako včera. Zdá se, že při tom sázejí na určitý zásah čínské vlády, která se asi nebude snažit zachránit přímo danou firmu, ale bude chtít zabránit divokému krachu a systémovým problémům. Rizikem zůstává další utužení regulace v sektoru a jeho ochlazení s důsledky na dynamiku ekonomiky, ale to je přece jen menší problém než neřízený kolaps. Pomáhat může i vyjádření šéfa Evergrande, který věří, že firma se brzy z problémů dostane.
C:\fakepath\akcie-20092021.jpg

Akcie v Evropě zahájily týden poklesem, panevropský index klesl o 1,7 pct.

20.09.2021 Akcie v Evropě zahájily týden poklesem. Nejvíce odepsaly akcie těžebních společností, širší trh ale podle analytiků oslabuje především kvůli obavám, že centrální banky ve velkých zemích se chystají omezovat podpůrná opatření zavedená loni kvůli dopadům pandemie covidu-19.
C:\fakepath\top-20092021-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

20.09.2021 1) Akcie v Evropě zahájily týden poklesem a jejich hlavní index dopoledne ztrácel téměř dvě procenta. Ocitl se tak nejníže za dva měsíce. Nejvíce odepisují akcie těžebních společností, širší trh ale podle analytiků oslabuje především kvůli obavám, že centrální banky ve velkých zemích se chystají omezovat podpůrná opatření zavedená loni kvůli dopadům pandemie covidu-19.
C:\fakepath\FX-3.jpg

Evropské akcie klesají, panevropský index odepisuje téměř dvě procenta

20.09.2021 Akcie v Evropě zahájily týden poklesem a jejich hlavní index dopoledne ztrácel téměř dvě procenta. Ocitl se tak nejníže za dva měsíce. Nejvíce odepisují akcie těžebních společností, širší trh ale podle analytiků oslabuje především kvůli obavám, že centrální banky ve velkých zemích se chystají omezovat podpůrná opatření zavedená loni kvůli dopadům pandemie covidu-19.
img

Zpomalení, drahé energie a Čína dál doléhají na sentiment

15.09.2021 Téma zpomalování hlavních ekonomik se upevňuje jako jedna z klíčových zátěží pro tržní náladu. Přispěla k tomu určitě dnešní slabá čísla z čínského maloobchodu a průmyslu, možná také americká inflace. Další data z USA už jsou smíšená: Průmyslová výroba vykázala za srpen růst o desetinku horší, než se čekalo, zato v září aktivita v newyorské oblasti značně ožila, přičemž i detaily reportu vypadají většinou velmi dobře.
img

Graf dne: CHNComp (15.09.2021)

15.09.2021 Zatímco akcie v Evropě i v USA se vzpamatovaly ze ztrát z minulého týdne, tak indexy v Číně pokračují ve slabých výkonech. Čínský index CHNComp opět klesl v reakci na zveřejnění horších makrodat za srpen.
img

Pozitivní start týdne i přes další regulatorní krok Číny

13.09.2021 Finanční trhy se do nového týdne snaží vykročit úspěšněji, než zakončily ten předchozí. Částečně je v tom brzdí nové zprávy, ale přesto se akcie v Evropě posouvají nahoru, zatímco dluhopisy jsou stabilní, případně také na cenách stoupají.
img

Kterým směrem zavelí americká data? Dopoledne je zatím nevýrazné

03.09.2021 Evropské obchodování zatím nepřináší velké změny akciím, dluhopisům ani hlavním měnám. Z Číny jsme dostali slabá data v podobě indexu PMI pro sektor služeb - ten se propadl na 46,7 z 54,9 bodu. Čísla dolehla na asijské trhy, ale Evropa dopad příliš nepociťuje. Investoři si pravděpodobně počkají na odpolední údaje z amerického trhu práce, která mají potenciál ukázat trhům další směr.
img

Evropské akcie rychle rostou, stoupá důvěra v Fed, na programu další výsledky

21.07.2021 Obavy z toho, že oživení nebude probíhat podle plánu a i s ohledem na nové problémy s koronavirem dojde k jeho zpomalení, se začaly promítat do očekávání o sazbách Fedu. Sázky na start zvyšování sazeb se zmírnily a nejpravděpodobnější termín se posouvá vpřed, z přelomu 2022/23 na konec 1Q 23. Spolu s tím se posunula předpokládaná trajektorie sazeb níž a snížily se krátké výnosy v USA. Větší důvěra v pomoc centrální banky, která nebude hledět na přestřelování inflace a podrží podporu o něco déle, pak vylepšuje sentiment na akciovém trhu.
img

Akcie obracejí nahoru, zatímco eurodolar se dopoledne jen konsoliduje

16.07.2021 Akcie v Evropě dopoledne obrátily do plusu a dluhopisové výnosy se konsolidují či, v případě USA, zvedají. Ačkoli pokračuje výsledková sezóna, vycházejí makrodata a jsou tu i prohlášení z Fedu, stále na trzích těžko určit, co jim dává impulsy nejvíc.
img

Akcie na hlavních trzích klesají, Prahu táhne nahoru Avast

15.07.2021 Akcie v Evropě během dne prohloubily své ztráty. Začátek na Wall Street je sice lepší, ale i Amerika se nachází lehce v červeném. S&P 500 je dole o 0,2 pct, zatímco Stoxx Europe 600 klesá o 0,8 procenta.
C:\fakepath\EU-stock-markets.jpg

Top energetické akcie v Evropě

12.07.2021 Na tarifech pro spotřebitele to sice ještě nebylo zcela znát, ale ceny elektřiny v Evropě zamířily za posledních několik měsíců výrazně výše. K dražšímu zemnímu plynu a uhlí se přidává raketový růst ceny emisní povolenky a zavírání jaderných elektráren v Německu.
img

Infrastrukturní plán, dividendy a odpoledne zajímavá data

25.06.2021 Páteční dopoledne je na hlavních finančních trzích nevýrazné. Akcie v Evropě na včerejší růst nenavázaly a na klíčových indexech sledujeme smíšený vývoj při menších odchylkách od včerejšího závěru. K žádnému podstatnému posunu nedochází na dluhopisovém trhu a příliš se nemění ani kurz eurodolaru, který dnes jen lehce stoupá na aktuálních 1,1940. Růst dnes převažuje na komoditách. Koruna se po lehkém oslabení ustálila.
img

Ekonomický kalendář: Biden se potká se regulátory finančních trhů

21.06.2021 Evropské akcie by mohly otevřít na nižších úrovních po negativní seanci v Asii. Kalendář makrodat je dnes takřka prázdný, nicméně odpoledne jsou na programu podstatné události. Guvernérka ECB Lagardová vystoupí hned 2x se svými projevy (14:30 a 16:15) a dočkáme se také tří projevů členů FOMC. Pod drobnohledem bude zvláště projev Bullarda v 15:30 poté, co jeho jestřábí poznámky způsobily páteční výprodej. Zajímavá by mohla být také schůzka amerického prezidenta Bidena s regulátory finančních trhů. Agenda je neznámá, ovšem diskutovat by se mohly priority jeho prezidentství - klimatická změna a infrastrukturní projekty, které se nacházejí v kritické fázi vyjednávání.
img

Data dnes pomohla hlavně dluhopisům, polepšily si i akcie

04.06.2021 Nový návrh infrastrukturního plánu od demokratů ze Sněmovny reprezentantů ani 15% minimální korporátní daň prezentovaná prezidentem Bidenem dnes nepřilákaly velkou pozornost trhů. V centru zájmu stála čísla z trhu práce, která nakonec byla horší, než se čekalo, ale akciím to nakonec prospělo.
C:\fakepath\akcie2.jpg

Akcie v Evropě sestupují z rekordů, klesly i trhy v Japonsku a Koreji

11.05.2021 Evropské akcie dnes výrazně oslabují, a sestupují tak z rekordů, na kterých se ocitly v pondělí. Ztrácejí zejména technologické tituly, firmy z cestovního ruchu a také těžební podniky. Trh částečně navazuje na silný pondělní pokles cen technologických akcií ve Spojených státech, kde obchodování ovlivnily také obavy z inflace.
img

Akcie i výnosy v Evropě začaly růstem. Data naznačí sílu průmyslu

03.05.2021 Týden začíná bez účasti Japonska, Číny a nyní Londýna, kde se nahrazuje svátek 1. Máje připadající na víkend. Akcie v Evropě začaly dobře, ale jejich růst už během dopoledne vadne. DAX je v plusu o 0,3 pct, CAC 40 přidává jen 0,1 procenta. Spolu s tím sledujeme nárůst výnosů na evropských trzích. Postupné posouvání nahoru trvalo v podstatě celý duben a třeba německý 10Y výnos se celkem nenápadně dostal nejvýš od brutálních výkyvů loni v březnu.
img

Bez nového impulsu akcie ustupují z dobytých pozic

19.04.2021 Při snížené aktivitě, která na hlavních akciových trzích poslední dobou panuje, investoři dál spíše vyčkávají. Na trh může přijít nová zpráva, jež znovu vybídne k přílivu nových peněz, ale také se může ukázat, že pozitivní impulsy se na čas vyčerpaly.
img

Pomalý začátek obchodování v Evropě a vyčkávání na výsledky

19.04.2021 Akcie v Evropě začínají velmi zvolna. Většina hlavních indexů se nachází mírně v plusu, ale najdou se i lehce klesající výjimky. Impulsy zatím nepřicházejí, ale během dne se do hry zapojí výsledky firem jako Coca-Cola nebo United Airlines.
img

Známky silného oživení a nižší výnosy akciím vyhovují

16.04.2021 Závěr týdne nabídl zajímavá data z čínské ekonomiky. HDP v prvním kvartále svým mezikvartálním růstem překvapivě zaostal za odhady, ale zklamání brání citelná revize 4Q směrem vzhůru. Meziroční růst na úrovni 18,3 pct je v souladu s odhady. Co se týče březnového vývoje průmyslu a maloobchodu, tam jsou data smíšená, když tržby v maloobchodě ukázaly velmi silné oživení spotřebitelské poptávky, zatímco průmysl vyšel trochu pod konsensem a může naznačovat problémy s dodávkami. I tak samozřejmě z meziročního srovnání s loňským březnem vycházejí impozantní růstová tempa. Že tak vysoká nevydrží, by nemělo nikoho překvapit.
img

Akcie se posouvají vzhůru. Na programu pěkná čísla z maloobchodu a další výsledky

15.04.2021 Americké akcie se včera dál nahoru nevydaly a i přes solidní firemní výsledky převládl pokles. Trhy zůstávají na vysokých úrovních a nízké objemy naznačují, že investoři spíše vyčkávají, než aby se hnali do větších akcí. Je to situace, kterou známe z minulých let, kdy vysoké ceny nevybízejí nákupu a očekávání další expanze ekonomiky při hospodářskopolitické podpoře na druhé straně odrazují od unáhlených prodejů. Trh tak vyčkává na nové impulsy.
img

Kam až stoupne inflace? Akcie dopoledne lehce v plusu

13.04.2021 Včerejší aukce amerických dluhopisů nedopadly špatně, převis poptávky byl 2,3-2,4x. Taková poptávka však v rámci letoška patří k podprůměrným, takže efekt na výnosy byl dohromady malý. Dnes se navíc výnosy v USA vydávají nahoru, na 10Y o 2 bazické body.
img

Akciové trhy rostou. Biden je otevřený kompromisu o daních

08.04.2021 Včerejší zápis z jednání Fedu podle očekávání žádný šok trhům nezpůsobil. Vyznění je v souladu s očekáváními - výhled pro ekonomiku je dobrý, ale inflace není problém a na ústup z měnové stimulace tedy centrální banka zatím nemyslí. Americké akcie včera jasný směr neměly, dnes se ale futures posouvají do plusu, a to hlavně v případě Nasdaqu. Výnosy dluhopisů se sice zvýšily, ale dnes už jsou zase zpět.
img

Akcie i po zlepšení lehce v červeném. Náladu kazí regulace

25.03.2021 Včerejší dobrá data z Evropy ani odvolání tvrdé uzávěry v Německu nakonec nepřinesly víc než přechodnou úlevu. Americké akcie většinou klesaly a ani dnes není nálada na trzích příliš dobrá. Nepříznivě mohou stále působit obavy z evropského vývoje pandemie, ale je tu také vliv regulace, a to od amerického regulátora finančního trhu.
img

Přechodná výhra Fedu? Včera výnosy udržel na uzdě, dnes rychle rostou

18.03.2021 Poselství včerejšího zasedání americké centrální banky je jednoznačné: Ekonomika na tom bude daleko lépe, než to dříve vypadalo, trh práce se bude lepšit rychleji, ale inflace se podstatně nad cíl nevydá a sazby nahoru nepůjdou. V podstatě se nám potvrzuje, že Fed je za současné situace tak trochu zamčen z obou stran ve vyčkávacím postoji a tržní očekávání se snaží řídit šikovnou rétorikou.
img

Strmý nárůst výnosů už akcie neunesly, ropa stoupá

03.03.2021 Dnešní ráno bylo pro akcie v Evropě velmi dobré, a to i poté, co se vydaly výnosy na hlavních dluhopisových trzích citelně nahoru. Jejich růst se však během dne ještě zvýraznil - americký 10Y výnos je nahoře o 9 a německý o 6 bazických bodů. To už bylo na akciové trhy moc.
img

Ze zpráv profitují komodity i akcie na úkor dluhopisů. Koruna dál pod tlakem

25.02.2021 Izraelská zpráva potvrdila vysokou účinnost vakcíny od Biontechu i v praktickém použití. Mezitím se vakcína od J&J ocitla blíže schválení pro nouzové použití, poté co ji FDA prohlásila za bezpečnou a efektivní. Na trzích také doznívá efekt vystoupení šéfa Fedu v Kongresu, hlavně jeho opakované ujištění, že ekonomika zřejmě zrychlí a inflace není považována za problém, stejně jako náznak, že sazby mohou zůstat dole ještě tři roky.
img

Druhé pololetí může být velmi dobré a inflace není problém. Powell akciím pomáhá

23.02.2021 Připravená část vystoupení Jeroma Powella v Kongresu se nesla v očekávaném duchu, respektive jak jsme psali ráno. Přesto je potvrzení nastolené cesty klíčové centrální banky vítané a odpoledne pomáhá sentimentu na hlavních trzích. Ne, že by propukal velký optimismus, ale trhy aspoň korigují intradenní vývoj, který se stáčel čím dál víc negativním směrem.
img

Akcie v Evropě se před koncem týdne zvedají, dluhopisy naopak pod tlakem

12.02.2021 Hlavní trhy dnes postrádají silné impulsy. Americká vláda dál tlačí na velký fiskální stimul, ale na něm už trhy dost vyrostly a nejde o novinku. Výsledky ING potěšily, ovšem na zbytek sektoru, či dál, se efekt přenesl málo. Naopak za odhady zaostala americká spotřebitelská důvěra, jež se v únoru překvapivě zhoršila.
img

Bidenův stimul velikostí nepřekvapil, akcie na ústupu

15.01.2021 Neoficiální informace o velikosti fiskálního balíku nového prezidenta Bidena byly zhruba správně, respektive oznámených 1,9 bilionu USD je u horní hranice odhadů. Ani tak ale představení rozpočtových plánů další pozitivní vlnu na akciích nezvedlo, neboť na očekávání takového kroku už trhy letos stihly slušně vyrůst.
img

Konstruktivní sentiment se drží, vakcína zabírá i na nové mutace viru

08.01.2021 Situace na hlavních finančních trzích nadále nahrává rizikovým aktivům, ačkoli sledujeme částečné zhoršení, možná při nejistotě před dnešními daty. Akcie v Evropě se obchodují výš při růstu hlavních benchmarků do půl procenta (DAX, FTSEMIB). Americké futures zatím naznačují mírnější růst. Ropa ráno přidává 0,7 procenta.
img

Trhy znovu nervózní. Akcie padají, libra má problém s brexitem i virem

11.12.2020 Nic se sice nemění na tom, že trhy hledí vpřed za současnou vlnu koronaviru, ale nová čísla přece jen nejsou příznivá a mohou krátkodobě sentiment zhoršovat. Kromě některých rozvíjejících se zemí sledujeme hlavně Německo a USA, kde v posledních dnech dochází jednoznačně ke zrychlení rozmachu nákazy. V dalších západoevropských zemích se tempo nákazy sice po zpomalení stabilizuje, ale na úrovních, které vládám pravděpodobně nedovolí rychle rušit restriktivní opatření.
img

Powell ocenil vakcínu, indexy aktivity zatím dobré. Akcie míří opět vzhůru

01.12.2020 Také v úterý ráno přišla slušná data z Číny - další z indexů aktivity ukázal její výraznější listopadové zrychlení, než se čekalo. Stejně tak může stále na trhu rezonovat poslední příznivý vývoj v oblasti vakcín, zvláště když ho i předseda Fedu Powell označil za velice pozitivní pro střednědobý výhled. Na opačné straně jako riziko zůstávají neshody v EU ohrožující fiskální balík, případně brexit. V příštích dvou dnech údajně má přijít oznámení, zda EU spouští opatření připravená pro případ, že se dohoda s Británií nepovede.
img

Akcie mírně zlevnily a výnosy dnes klesají. Ropa jede dál

25.11.2020 Dnešní vývoj na hlavních finančních trzích můžeme nazvat konsolidací či mírnou krátkodobou korekcí předchozího pohybu. Sledujeme ji na akciích a dluhopisech, ale už ne na ropě nebo eurodolaru. Zásadní důvody za dnešními pohyby trhů nevidíme. Nejsou tu důležité příspěvky k aktuálním tématům ani se neobjevily nové problémy. Americká data byla sice dohromady horší, než se čekalo, ale to je až odpolední záležitost, kdy už sledujeme na trzích spíše dozvuky.
img

Trhy překonávají úvodní šok. Americká vláda zablokovala program na pomoc firmám

20.11.2020 Americké vládě se podařilo zaskočit trhy i centrální banku. Ministr financí Mnuchin oznámil šéfovi Fedu, že peníze zbývající ze společného programu pomoci by měly být staženy a přerozděleny Kongresem. Jde o tu část programu CARES (březnový fiskální balík celkově za 2,2 bilionu USD, určený na podporu domácnostem, firmám a místním samosprávám), kterou ministerstvo financí participovalo na pomoci firmám společně s Fedem.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Bitcoin | Čínský jüan | Kvantitativní uvolňování | Nový Zéland | Brexit | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Bank of Canada | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Fitch | Korelace | Inflace | OECD | EUR/USD | USD/JPY | AUD/USD | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | EUR/JPY | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | G20 | Evropská unie | HDP | Mexické peso | Dluhová krize | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Apple | Evropské akcie | Analytik | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | Býčí trh | ETF | Dluhopisový trh | Světové akcie | Dividendy | Poptávka | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Komoditní měny | Export | Průmyslová výroba | Nikkei | Akciové trhy | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Akciová burza | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Důvěra investorů | Obchodování na burze | Měnové trhy | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Sazby | Advance | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Americký dolar | Zhodnocení | Bank of England | Bazický bod | Bear | Bloomberg | Bod | Bond | Broker | Bull | Burza | CAPEX | CEO | CME | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Close | Konsolidace | DAX | Dolarový index | ECB | Ekonomika | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | FINMA | FOMC | Index FTSE 100 | FX | Fannie Mae | Fed | Finanční trhy | Fiskální politika | Fundamentální zprávy | Futures | Fúze | G10 | G7 | High | IPO | Index DAX | Index PX | Indikátor | Indikátory | Investice | Investor | Japonský jen | Jestřáb | Komodity | Korekce | Kotace | Kurz | Kurzy měn | Likvidita | MAE | MIFID | MMF | MT4 | Makléř | Risk | Marže | Měna | Měnové páry | Měnový pár | Měny | Nástroj | Obchodní bilance | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Obligace | Open | Peněžní trh | Platforma | Portfolio | Pozice | Prémie | Průmyslové objednávky | Rally | Rating | Ratingová agentura | Retracement | Rezistence | Platina | Riziko | Rolování | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | Sentiment | Short | Splatnost | Stagflace | Standard & Poor's 500 | Support | Trading | Trend | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Volatilita | Výkonnost | Výnos | WTO | Wall Street | YTD | Bondy | Zisk na akcii | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Černý pátek | Česká národní banka | Úrokové sazby | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | FTSEurofirst | Euro STOXX | EMU | Nomura | Goldman Sachs | Objem obchodů | Evropa | Japonské akcie | Asijské akcie | Index MSCI | Panevropský index | Shanghai Composite | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | FTSE | Evropská ekonomika | Komerční banka | Patria | Komoditní trhy | Bank of America | Americký prezident | XTB | Indexy | OSN | Spekulanti | Globální ekonomika | Čínské akcie | Ropné zásoby | Investoři | Produkce ropy | Fundamenty | Měnový výbor | Program nákupů dluhopisů | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Vývoj ceny | Aukce | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Zisk | Berkshire Hathaway | Ropný trh | Britská měna | Dluhopisové trhy | Break-Even | Sázka | Ceny komodit | Kurz koruny | Zkušenosti | Panika | Euforie | Stres | Optimismus | Výsledky | Strach | Index nákupních manažerů | IEA | Credit Suisse | Japonská měna | Uvolnění měnové politiky | Obchodovat | Investiční bankovnictví | CAC 40 | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Investiční banka | Analytický tým | Aktuální kurzy | Regulace | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Výrobní ceny | Výrobní náklady | Obchodní seance | Makrodata | Facebook | Riziková averze | BTC | Australská centrální banka | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | EuroStoxx50 | Zásoby ropy | ADP report | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Centrální bankéři | EURUSD | Raiffeisenbank | Aktivum | Delta | EPS | Index | Investiční strategie | Podpora | Průlom | Volatilní | Akcie Apple | Akcie ČEZu | Akcie Deutsche Bank | Akcie dnes | Akcie Erste | Akcie ve světě | Akcie Visa | Akcie Volkswagen | Akciové burzy | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Analytika | Banka | Fio banka | Brent | CAC40 | Capital Markets | CashFlow | Cena | Cena akcií | Cena ropy brent | Ceny zlata | CISCO | Cyrrus | CZK | Černá labuť | České koruny | DJIA | Dolar | Dolary | Ekonomický kalendář | Ekonomický výhled | Elektřina | Emisní povolenky | Eura | Euro dnes | Euro Stoxx 50 | Evropská měna | Evropské burzy | Evropské měny | Fio | Frank | FXstreet.cz | Graf | Guvernér české národní banky | Guvernér ČNB | Hang Seng | Hodnota akcií | Hrubý domácí produkt | Index Dow Jones | Index euro | Index euro stoxx 50 | Index Hang Seng | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Investice do nemovitostí | Investiční | Investiční doporučení | Investing | ISM | Japonská ekonomika | Jiří Rusnok | JP Morgan | Kapitálové trhy | Komoditní | Koruna posiluje | Krach na newyorské burze | Kurz euro | Kurz koruny k dolaru | Kurz koruny k euru | Kurz rublu | Kurzy | Libra | Makroekonomické ukazatele | Management | Market | Markets | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Nemovitosti | Nikkei 225 | Ocenění akcií | Odkup akcií | Oslabení koruny | Pád Lehman Brothers | Patria Finance | Patria Online | Patria.cz | Portfolia | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Reuters | Ropy | Rubl | Růst HDP | Sázky | Signály | Société Générale | SPX | SP500 | Spekulace na růst | Státní dluh | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Světové burzy | Švýcarské banky | Tapering | Trh | Twitter | Volatility | Volkswagen | Výprodej | Vývoj akcií | Vývoj cen akcií | Vývoj cen ropy | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny zlata | Vývoj inflace | WTI | Země eurozóny | Zemní plyn | Zkušenost | Zlato a stříbro | Zpráva | Zprávy | Merrill Lynch | Předpověď | Zisky | CNBC | ZEW | EIA | Dolarové dluhopisy | ING | Benzín | Put | Buy | Elon Musk | Hold | Indie | Intermediate | ISM indexy | Ministerstvo financí | Obchodní den | Peněžní trhy | ROCE | Tim Cook | Crédit Agricole | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | CMC Markets | Vybírání zisků | West Texas Intermediate (WTI) | Převis | Repo operace | Cenová hladina | Tržby | Zaměstnanost | QE | Světové ekonomiky | Bohatý | Tržní sentiment | Komise | Federální rezervní systém | Majors | Volby | Rozhovor | Futures trhy | Velcí hráči | 1 milion | Burza dnes | Burze | Stock market | Evropské obchodování | Americké obchodování | Aramco | Dow Jonesův index | Rabobank | DPA | Natixis | Jackson Hole | RBC Capital Markets | CNN | Wells Fargo | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | Caterpillar | ANZ | FTSEurofirst 300 | Investing.com | TLTRO | Standard Chartered | RBC Capital | Bank of the West | Agentura DPA | Sója | Reporty | Finanční trhy dnes | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Thomson Reuters | Důležité fundamenty | HUF/EUR | Brazílie | Dnešní fundamenty | Průmyslová produkce | Firemní dluhopisy | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Pokles cen akcií | Růst cen akcií | Podnikání | Euro vůči dolaru | Rolls-Royce | BMW | Erste Bank | Index pražské burzy PX | Averze k riziku | Kurz české měny | Index pražské burzy | Pokles akcií | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Globální trhy | Finanční centrum | Evropské banky | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Výnosová křivka | Energie | Společná evropská měna | Earnings | Tržní nálada | Index FTSEurofirst 300 | Globální akciové trhy | Bezpečnější měny | Panevropský akciový index | Henry Hub | Index německých akcií DAX | Index londýnské burzy FTSE 100 | BlackRock | Implikovaná volatilita | Přehled | Klid | Kč/EUR | Kč/USD | Moneta Money Bank | Volby v USA | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Politické napětí | Bezpečné přístavy | Sázet | Evropské trhy | Americké trhy | Bankovnictví | City | Cena Brentu | Prezident ECB | Pozornost investorů | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Aktuální vývoj | Akcie energetických společností | Standard & Poor's | Index britských akcií FTSE 100 | Economic | Inflační tlaky | Širší index S&P 500 | Akcie ve Spojených státech | Akcie v USA | Index japonských akcií Nikkei | Akcie v Asii | Japonský index Nikkei | IBEX | Globální finanční krize | Britská centrální banka | Cenné kovy | Americké státní dluhopisy | JPMorgan Chase | Západoevropský index FTSEurofirst 300 | Program nákupu dluhopisů | Realitní trh | Velké banky | Vladimir Putin | Klidné obchodování | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Panické výprodeje | Die Welt | S&P Global | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Americký ministr financí | Akcie Credit Suisse | Hlavní indexy | Rizikovější aktiva | Nervozita | Globální finanční trhy | Růst akcií | Fitch Ratings | AAA | Dnešní ekonomický kalendář | Obchodování v Asii | Summit EU | Americké burzy | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Finančnictví | Walmart | Alibaba | Dnešní obchodování | Akcie ropných společností | Dnes na trzích | Propad | Německý index DAX | Index burzy | Kryptoměny | Nejprudší jednodenní pokles | Index AEX | Index Nikkei | Citi | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Agentura S&P | Guvernér | Agentura Fitch | Bezpečné dluhopisy | Benchmarky | Německý DAX | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Index CAC 40 | Farmaceutické společnosti | Akcie na Wall Street | Finanční injekce | Pokles výnosů | Ekonomická data | Americké indexy | Historická maxima | Nejistota | Finanční tituly | Erste | Philip Morris | VIG | Pegas Nonwovens | Světová finanční krize | Saúdská Arábie | Zasedání Bank of England | Tempo růstu | Zajištění | Výnosy amerických dluhopisů | FTSE 100 | Zájem o akcie | Tesla | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Odhodlání | Credit Suisse Group | Kapitalizace | Výhled | Bankéři | Rychlé zisky | Hlavní index německých akcií DAX | Hlavní index londýnské burzy FTSE 100 | Západoevropské trhy | Index pařížské burzy CAC 40 | Poptávka investorů | Výnosy bezpečných dluhopisů | Propad akcií | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Dnešní zprávy | Britská ekonomika | Americký trh práce | Dnešní zpráva | Britský FTSE 100 | Francouzský CAC 40 | Makléřské společnosti | Akcie na burze | Odhady trhu | Ministr obchodu | Bankovní domy | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Krize | Akcie Moneta Money Bank | Firemní výsledky | Inflace v Německu | Opatření na podporu ekonomiky | Zisky firem | Velké zisky | Analytický tým FXstreet.cz | FTSE MIB | Finanční ústav | Indikátor vývoje cen akcií | Historické rekordy | Theresa Mayová | Snížení úrokových sazeb | Firemní zisky | Výběr zisků | Kurz japonského jenu | Výnosy | Měnové stimulace | Zasedání Bank of Canada | Americká vláda | Americké investiční banky | Příjmy | Indexy PMI | Údaje o inflaci | Alphabet | Měny&Sazby | ČTK | Země G7 | Skupina G7 | Guvernéři centrálních bank | Cenové indexy | Internetové firmy | Japonský Nikkei | Konsenzus | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | HDP eurozóny | Americké zásoby ropy | Zasedání americké centrální banky | Zpomalení ekonomiky | Bilance Fedu | Hospodářská rizika | Nárůst objemu obchodů | Setkání G20 | Inflační čísla | Odhad HDP | Očekávání | Vývoj eurodolaru | HDP v eurozóně | Index KOSPI | Akcie firem | Mizuho | Vstup na burzu | Faktor Trump | Silicon Valley Bank | Pohyby na finančních trzích | Začátek výsledkové sezóny | Kurzový vývoj | Ceny hliníku | Akcie Tesly | Americký akciový trh | Kvantitativní utahování | Digitální zlato | Jerome Powell | MiFID II | ETH | Panevropský index STOXX 600 | Štěpán Hájek | Digitální peněženky | Tržní očekávání | Asijské trhy | Kurz eurodolaru | Drobní investoři | Inverzní výnosová křivka | Cena bitcoinu | Podnikání na kapitálovém trhu | Energetické akcie | Trhy dnes | Obchodní války | Krypto | Northrop Grumman | Růstové akcie | OPEC+ | Obchodní válka | Tržní hráči | Posilování dolaru | Vývoj na finančních trzích | Podniky | Evropské akciové trhy | Technologické akcie | Evropský akciový trh | Inflace v eurozóně | Prognóza ČNB | Akcie společnosti | Portu | CSI 300 | Akciový trh v USA | Americká investiční banka | Americké dluhopisy | Forint | Americký S&P 500 | Pokles ceny | Domácí měna | Výplaty dividend | Burza v Praze | Šéf Fedu Powell | Šéf Fedu | Index Stoxx 600 | Hlavní akciový index | Měny v regionu | Dluhopisové výnosy | Růst výnosů dluhopisů | Spotřebitelská inflace | Akcie na burzách | Obchodování s korunou | Výsledky firem | Akciový výhled | Výsledek amerických voleb | Výprodej akcií | Vývoj ceny bitcoinu | Cena plynu | Pokles cen ropy | Propad cen ropy | Tvrdý brexit | IG | Růst úrokových sazeb | Akciové trhy v Asii | Zvyšování úroků | FTSE/MIB | Růst zisků | Tlak na akcie | Zpomalení hospodářského růstu | Zvýšení úrokové sazby | EK | Prezident Trump | Dopady na ekonomiku | Evropská komise | Steven Mnuchin | Německé akcie | Financial Times (FT) | Index hongkongské burzy | Slabší libra | Hodnota indexu | Refinitiv | Inflační vývoj | Odhady analytiků | Čínské firmy | Prezident USA | Zpřísňování měnové politiky | Sazby Fedu | Majetek | Analytici společnosti | Zájem o dluhopisy | Výsledky bank | Obchodovat s akciemi | Oživení trhu | Obchodování na burzách | Australské akcie | Vysoké zisky | Makroekonomické statistiky | Irská pojistka | Evropské dluhopisy | Obchodní jednání | Velké riziko | Odložení brexitu | Data z ekonomiky | Pozornost trhu | Zvýšení sazeb | Zájem investorů | Akciové zisky | Cena zemního plynu | Statistický úřad | Podnikatelská nálada | UBS Global Wealth Management | Americké HDP | Inflační očekávání | Zpětný odkup akcií | Reakce koruny | Slabší dolar | Akciové futures | Růst cen ropy | CNY | Pokles sazeb | Výnosy dvouletých dluhopisů | Infineon | Silnější euro | Akcie klesají | Propad ropy | Boris Johnson | Riziko recese | Americké společnosti | DE30 | Snížení sazeb | Wealth Management | Společnost Gazprom | Gazprom | NASDAQ 100 | Digitální daň | Vývoj na trzích | Ekonomické vyhlídky | Výnosové křivky | Pokles cen | Čínská makrodata | Americké futures | Pokles výnosů dluhopisů | Situace na trzích | Recese v USA | Tomáš Pfeiler | Inverze výnosové křivky | Obavy z recese | Raiffeisen Bank International | Oživení ekonomiky | Americká cla | AMZN | Index londýnské burzy | Pohonné hmoty | Thyssenkrupp | Růst mezd | KB | Nárůst cen ropy | Denní graf | Zprávy z Fedu | Finanční situace | Snížení daní | Energetické firmy | Tržby v maloobchodě | Stav ekonomiky | Obchodní dohoda | Projevy centrálních bankéřů | Nová makrodata | Obchodní spory | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Měny regionu | Vysoká likvidita | Hypoteční trh v USA | Alipay | Trump dnes | Automobilky | Čistý zisk | KOSPI | Rozpočet | Deficit | Jednání o brexitu | Prezident Donald Trump | Rozhodnutí americké centrální banky | HDP v USA | Hodnocení ekonomiky | Hongkong | Larry Kudlow | Trinity | LNG | Objem | Data z USA | Hlavní index burzy | Index burzy v Paříži | Index milánské burzy | Bílý dům | MSFT | Obchod | Trh práce | Obchodní dohody | Statistické údaje | FRED | Včerejší obchodování | Růst spotřebitelských cen | Německá průmyslová výroba | Inflace v USA | ČSÚ | PFNonwovens | Růst průmyslové výroby | Slušné zisky | Firma | Data ze Spojených států | Zasedání ČNB | Ekonomiky eurozóny | Reálné ekonomiky | PLN/EUR | Maloobchodní prodeje | CPI v eurozóně | BAT | Parlamentní volby | Applied Materials | Pfizer | Týdenní zpráva | TradingEconomics | Souhrn finančních trhů | Růst cen | Studie | Server CNBC | Bilance | Zápis z Fedu | Index DOW | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Avast | Vývoj trhu | GM | Nejistota na trzích | Skupina OPEC+ | Statistici | Negativní nálada | Česká měna dnes | Ukrajina | Lagardeová | Souhrnný index | Klesly akcie | Amazon | Indexy nákupních manažerů | Úrok | Nejbohatší | Vysoké ceny ropy | Miliardy | Důvěra v ekonomiku | Vyhlídky | Průzkumy | Nálada podnikatelů | Hong Kong | Legislativa | Domácí měny | INTC | Americká data | AFP | Důvěra v ekonomiku eurozóny | Ekonomická důvěra | FT | Automobilový sektor | CHNComp | Struktura HDP | Data o HDP | Vládní bondy | Omezení těžby | Statistika | Technologický sektor | Ceny výrobců | Průmysl | ADP | HUF | PLN | Na burze | Centrální banka USA | Propouštění | Dnešní data | Impuls | Visa | Tvorba pracovních míst | Stavebnictví | Dolar vůči japonskému jenu | Koruna dnes | Listopadová inflace | Ceny zboží | Problémy | Obchody s cennými papíry | Vládní výdaje | Tomáš Holub | Člen bankovní rady | Americké ministerstvo práce | Prognózy | Nejistoty | Ranní komentář | Philip Morris ČR | Výsledek voleb | GBP/EUR | Plyn | Nálada | Kofola | Kontrakty | Prohlášení | Čínské vlády | Moskva | HDP Německa | Ford Motor | Farmaceutická společnost | AbbVie | Amgen | Nord Stream | Nord Stream 2 | Akciový index Dow Jones | Zahájení obchodování | Porsche | Škoda Auto | Míra | Premiér Babiš | Ohlédnutí | Úroky | Konec roku | Měnové politiky | Hypoteční trh | Předseda | Naše prognóza | Americké centrální banky | Vojtěch Benda | Vánoce | Zlepšení sentimentu | Automobil | Regulátoři | Ředitelka | xStation5 | MasterCard | FB | Disney | Americké vlády | Dot-com | Rychlý růst mezd | Bydlení | Americké objednávky | Úbytek | SPD | Přelom roku | Hlavní akciové indexy | Akciové indexy v USA | Miliardy korun | Inflace v Maďarsku | Demokratické strany | Výnosy státních dluhopisů | Peking | AJ Bell | Russ Mould | Americký index | Nálada na globálních trzích | Ceny dluhopisů | Investiční aktivita | Index pařížské burzy | Hospodaření | Zvýšení inflace | Bernie Sanders | Klesající trend | Silný support | Eskalace konfliktu | Vyšší ceny ropy | Altria Group | Internetoví giganti | List Financial Times | Dobrá data | Daimler | O2 | Letecké společnosti | Írán | USA Donald Trump | Švýcarská vláda | Centrální vláda | Ifo | Negativní zprávy | Předběžné výsledky | ASML | Horší časy | Poradenství | Růst globální ekonomiky | Ministerstvo práce | Ministr financí Steven Mnuchin | Zpřísnění měnové politiky | Vyšší inflace | Ukazatele | Cenové tlaky | Obchodování na Wall Street | Dobré zprávy | Americké ministerstvo | Zájem o dolar | Dobrá čísla | Britské společnosti | Ceny energií | Horší data | Zajímavé zisky | Kancléřka Merkelová | Krach | Komunikace | Údaje o HDP | Macron | Astrazeneca | Trump | Prezident | Výsledkové sezóny | Koronavirus | Nový koronavirus | Výsledky průzkumu | Samsung | Obchodní vztahy | Trhy | Šíření nového koronaviru | ASX 200 | S&P/ASX 200 | Světová zdravotnická organizace | WHO | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Ratingová agentura Fitch | Virus | Asijské indexy | Index japonských akcií | Jüan | Negativní dopad | Nejprudší pokles | Pokles | Situace | České měny | Obavy z koronaviru | Nejvýraznější pokles | Zhoršený sentiment | Sentiment ve světě | Meziroční růst | Růst inflace | Typ koronaviru | Nový typ koronaviru | Pandemie | IHNED | Vysoká inflace | Ceny Bitcoinu | Index akciové burzy | Boeing | Raiffeisenbank a.s. | Zpomalení růstu | Zpomalení růstu ekonomiky | Pochybnosti | Zlepšení | Úsilí | Burza v Budapešti | Světová zdravotnická organizace (WHO) | Americká administrativa | Obchody | Výdaje | Pesimismus | Aktivita v průmyslu | Útlum aktivity | Akcie v Číně | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Dopady koronaviru | Optimismus na trzích | Americký ISM | Americký ADP report | Americký ADP | Italský PMI | Španělský PMI | PMI pro sektor | Převody peněz | Korporátní výsledky | Sazby beze změny | Warner Music | Warner Music Group | SEC | NFP | Rozhodování | Americké ekonomiky | Americké banky | Britský statistický úřad | West Texas Intermediate | Lednová inflace | Americká inflace | Dnes na forexovém trhu | Valuace | COVID-19 | Indexy aktivity | Deutsche Telekom | TS Lombard | Ekonomické aktivity | Největší švýcarské banky | Index CSI 300 | Gilead Sciences | Nejvýraznější ztráty | Statistické údaje z USA | Údaje z USA | Posilování japonského jenu | Konjunkturální průzkum | Akcie na evropských trzích | České banky | Index aktivity | Slabá čísla | Největší ztráty | Panika na trzích | Šéfka ECB | Zpřesněný odhad | Český hrubý domácí produkt | Index varšavské burzy | Index varšavské burzy WIG | Americký Fed | Stabilita | Jižní Korea | Sestupný trend | Vývoj | Nová data | Šok | Snížení těžby | Výkyvy | Hlavní index čínských akcií | Index čínských akcií | Změna sazeb | Cenové války | Lídři EU | Restrikce | Zásoby ropy v USA | Americké výnosy | IBEX 35 | Vlna výprodejů | Euro včera | Akcie včera | Opatření proti koronaviru | Index DAX burzy | Olaf Scholz | Pomoc vlád | Mince | Profitovat | Čínský růst | Tencent | Další vývoj | Armageddon | Restriktivní opatření | Italské dluhopisy | Evropské země | Pokles HDP | Největší pády | Domácí data | Energetické společnosti | Tržby společnosti | Zisk společnosti | Největší propad | Asijská seance | Index frankfurtské burzy | Stimul | Dnešní čísla | Analytici finančního ústavu | Odhad inflace | Prostor k růstu | Spotřebitelé | Objem stimulů | Zotavení ekonomiky | Historie | Počet nakažených | Aktuální situace | Značný pokles | Žádosti o podporu | Šíření nemoci COVID-19 | Šíření nemoci | Texas | Hlavní americké indexy | Prodeje domů | Příležitosti k nákupu | Další pokles | Unilever | Hlavní centrální banky | Kalifornie | Kongres | Škoda | Index ISM | Manufacturing | Komerční banky | Republikáni | Demokraté | Domácnosti | Průmyslové komodity | Fundament | Hotovost | Fiskální balík | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Index podnikatelské aktivity | Dávky v nezaměstnanosti | Tomáš Raputa | Německý index IFO | Graf dne | Propad indexu | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | United Airlines | Koronavirové krize | Signál | Guvernér ČNB Rusnok | ČNB Rusnok | Ratingová agentura S&P | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Potenciál | Americká spotřebitelská důvěra | Spotřebitelská důvěra v USA | Boj s koronavirem | Ceny elektřiny | Izrael | Ekonomiky | Akciový index S&P 500 | Války | Organizace | Saúdové | Závislost | Práce | Výraznější pokles | Nejprudší jednodenní nárůst | Výprodej ropy | Jednání ČNB | Koronakrize | Špatná data | Ropné nadšení | Údaje | Opatření proti šíření koronaviru | Prezident Vladimir Putin | Velké americké banky | Ekonomické oživení | Dolar slábne | Peníze z vrtulníku | Credit Suisse Group AG | Výnosy desetiletých státních dluhopisů | Hospodářské oživení | Otevírání ekonomiky | Otevírání ekonomik | BMO | Procter & Gamble | Statistiky | Remdesivir | Uzavření trhů | USD za barel | Madrid | CMC | Global Wealth Management | S&P500 | Capital Analysis | Údaje o zásobách v USA | Debata | Evropské indexy | Posílení | Joe Biden | Podpůrná opatření | Americké státy | Data z trhu práce | Očekávané výsledky | Firemní zprávy | Důvěra amerických spotřebitelů | Cestování | Lék na COVID-19 | Tempo růstu spotřebitelských cen | Americká centrální banka (Fed) | Osobní příjmy | Osobní výdaje | Energetická společnost | Maloobchod | FDA | Epidemiolog | Americký epidemiolog | Gilead | Akcie padají | UBS Global | ISM pro sektor služeb | Americký ISM pro sektor služeb | Růst výnosů | Koncern Volkswagen | PMI pro sektor služeb | Americký ADP report z pracovního trhu | ADP report z pracovního trhu | Německé průmyslové objednávky | Čtvrtletní zisk | Bankovní akcie | Propad zaměstnanosti | Skeptický Fed | Dovoz | Vývoz | Hugo | Justice | Regulační orgány | Expanze | Výsledky NFP | Američtí regulátoři | Merck | RBI | Bankéři z Fedu | Riziko korekce | T-Mobile | Auta | Levné peníze | Vakcína | Sektor služeb | CL | Spekulovat | Analytik měnového trhu | Fiskální stimul | Experimentální vakcína | Advance Auto Parts | Experimentální vakcíny | Eli Lilly | Urals | PMI v eurozóně | Realitní společnosti | Roční zhodnocení | JDE Peet's | Mondelez | JDE | Unie | ČR | Výrobce aut | Pozitivní sentiment | Sentiment na trzích | Britské firmy | Střední Evropa | Londýnské burzy | Nová prognóza | Statistiky z trhu práce | Vývoz z Německa | Banky v eurozóně | Hlavní index frankfurtské burzy | Index Nasdaq Composite | Americké CPI | Francouzský index CAC 40 | Korporátní zprávy | Index Nikkei 225 | Sanofi | Splasknutí bubliny | Propad cen | Covid | Technologické firmy | Americké prodeje domů | Výroba v Británii | Průmyslová výroba v Británii | Snížení nákladů | Druhá vlna | Výrobci aut | Index německých akcií | Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Práce z domova | Příjmy a výdaje | Vlna koronaviru | Sankce proti Rusku | Hlavní index Hang Seng | Hlavní index Nikkei 225 | Šéf banky | Jasný signál | Tulipánová horečka | Johnson & Johnson | Úspěchy | Silicon Valley | Ocenění | Šance | Ceny | Praha | Kolaps | Výplach | Malé zisky | Nadějné zprávy | Technologické společnosti | Merkelová | Společnost XTB | Konjukturální průzkum | Vývoj ceny zlata v USD | Vývoj ceny zlata v USD za unci | Záchranné programy | Nálada amerických spotřebitelů | Plynárenské společnosti | Odložení voleb | Důvěra | Hugo Boss | Růst zaměstnanosti | Slábnoucí dolar | Hlavní akciové trhy | Oživení poptávky | Indikátory sentimentu | Analytik XTB | Výrobce pneumatik | Coca-Cola | Ruská vláda | Zisk a tržby | Výrobní index | Vývoj indexu Nasdaq | Odborníci | Peso | Vývoj indexu DAX | Prezidentské volby v USA | Inditex | Korporátní daň | Sílící dolar | Propad cen akcií | Zhoršení pandemie | Ropa dnes | Elektromobily | Politici | Fiskální stimul v USA | Biden | Fiskální pomoc | Pracovní místa | Druhá vlna koronaviru | Trumpův koronavirus | Test na koronavirus | Pozitivní výsledek | Ranní okénko | Antimonopolní úřad | Epidemická situace | Energetický sektor | AEX | Allegro | Milan Cutkovic | Axi | Americké měny | CMC Markets UK | Michael Hewson | Koncern | Pilulka Lékárny | Nařízení | Intel | Výrobce čipů | Futures na ropu | Bidenovo vítězství | Burzy v Evropě | Moneta | Technologické tituly | Zveřejnění výsledků | Straits Times | Index Straits Times | Indikátor vývoje cen | Vítězství Donalda Trumpa | Zpochybnění výsledku | Nerozhodný výsledek | Státy Evropské unie | Přebytek zahraničního obchodu | T-Mobile US | Pfizer/BioNTech | Nové zprávy | Společnost Pfizer | Vakcína proti covidu-19 | Andrea Cicione | Růst frankfurtské burzy | Inflace v Číně | S&P Global Inc | Index STOXX Europe | Index STOXX Europe 600 | Proražení | Linde | Siemens | Continental | Alexion Pharmaceuticals | Alexion | Očkování | Účinnosti vakcín | Revize amerického HDP | Mutace viru | Dow Jones a S&P 500 | Počasí | Růst ceny | Německá inflace | DOT | Silné oživení | FTSEMIB | Fiskální situace | Dopad na akcie | Zhoršení ratingu | Shopify | Nemovitosti v Česku | Evropské centrální banky | Dopad na trhy | Futures na indexy | Efekt na trhy | Situace na trhu | Nárůst ceny | Účinnost vakcíny | J&J | Dnešní seance | Slabý trh | Finanční výsledky | MIB | Anheuser-Busch inBev | Tyson Foods | Spotify | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Elektroauta | James Bullard | AIG | Negativní vývoj | Rostoucí výnosy | Míra inflace v Německu | Nárůst výnosů | Silný růst | Britská společnost | Pandemie covidu-19 | Fidelity | Akcie růstových firem | Vývoj ceny akcií | Holubičí Fed | Hlavní index CSI 300 | Hodnotové akcie | Vývoj na akciích | Zablokování Suezského průplavu | Bidenův plán | PMI index | Reuters analytik | EDF | Data o inflaci | AA | Ceny ropy Brent | Polymetal | SKIET | SK IE Technology | SK IE Technology (SKIET) | Uran | Rostoucí ceny | Objednávky | Comcast | Americký technologický sektor | Futures na americké indexy | Eurokomisařka | MSCI Inc | Index hongkongských akcií | Meziměsíční inflace | Zápis z jednání ČNB | Hlavní indikátor | Akcie německé společnosti | Německé společnosti | Oslabení | Infrastrukturní plán | Vývoj ceny dřeva | Vývoj ceny dřeva v USD | Ceny dřeva | Ceny dřeva v USD | Bit.plus | Fundamentální hodnota | Evropské společnosti | Spotřeba domácností | Přehřátí ekonomiky | Plány | Cíle | Příležitosti | Dodávky plynu | Akcie technologických firem | Wise | Prodej | WISE | Varianty koronaviru | Klesající struktura | Top energetické akcie | Energetické akcie v Evropě | Futures s dodáním elektřiny | Vývoj spotové ceny elektřiny | Spotové ceny elektřiny | Spotové ceny | Vývoj ceny akcií EDF | Iberdrola | Vývoj ceny akcií Iberdrola | UST | Míra inflace v USA | JAR | Fúze s Nortonem | Cyklické sektory | Americký trh | Americký akciový trh Nasdaq | Akciový trh Nasdaq | Odvětví | Rekord | Německý automobilový koncern | Automobilový koncern | University of Michigan | Dřevo | Světová cena | Chování | Růst výrobních cen | Occidental Petroleum | Ropné a plynárenské společnosti | Comcast Corp | Důležité zprávy | Vratislav Zámiš | Analytik Portu | WIG | Růst úrokových sazeb ČNB | Německý výrobce | První odhad | Medián | Výrobní inflace | ASX | Indexy v Číně | SXXP | David Vagenknecht | Společnosti | Opatření | Dna | Evergrande | Rychlý růst | ANO | Uhlí | Volby v Německu | Vysoká poptávka | Honeywell International | Porsche SE | Siemens Healthineers | Ceny plynu | Akcie společnosti Tencent | Index CHNComp | Čínský index | Čínský index CHNComp | Vyšší hodnoty | Strojírenské firmy | Čínské realitní společnosti | Akcie čínské realitní společnosti | Obchodování na burze v Hongkongu | Porsche Automobil Holding | Vishnu Varathan | Potíže čínské společnosti | Alor Broker | Neuznání volebních výsledků | Jednotné Rusko | Chris Beauchamp | IG Chris Beauchamp | BNP | Armina Lascheta | CDU/CSU | Volební lídři | Volební výsledek | FDP | Parlamentní volby v Německu | Sociální demokraté | Sociální demokraté (SPD) | Konzervativní unie | mmBtu | TTF | Gamble | Zvýšení základní úrokové sazby | Minulá výkonnost | Češi | Energetické krize | Vysoké ceny | Situace na finančních trzích | Bristol-Myers | Nová historická maxima | Pozornost | Bankovní společnosti | Zboží dlouhodobé spotřeby | Ruský prezident | Meta | Francouzský index | Kaisa | Indexy pohyb | Společnost | Inflace ve Spojených státech | Spotřebitelské ceny v Británii | Celoroční výhled | TIM | Ruský trh | Omikron | Omicron | | Honeywell | Arm | Úrokové sazby v USA | Spotřebitelské inflace | David Madden | BMO Financial Group | Jamal | Odvětví cestovního ruchu | Těžební společnost | Hodnoty měny | Uniper | Altria | Ruský plyn | Výplach na trzích | Válka na Ukrajině | Akciový index Nasdaq | Napětí na Ukrajině | Základní úrok | Napětí mezi Ruskem a Západem | Akcie společnosti Alibaba | Futures na S&P 500 | Futures na americké akciové indexy | Vladimir Čižov | Útok na Ukrajinu | Výrobní inflace v Číně | Akcie na asijských trzích | Ruský velvyslanec | Ruský velvyslanec při EU | Války v Evropě | Roblox | Akcie herní společnosti Roblox | Akcie herní společnosti | Invaze na Ukrajinu | Zmírnění obav | Upstart Holdings | Upstart | Akcie Upstart Holdings | Akcie Upstart | Ruské invaze na Ukrajinu | Hlavní index německých akcií | Index londýnské burzy FTSE | Index PCE | Cenový index | Cenový index PCE | TotalEnergies | Sankce | Sankce vůči Rusku | Ruský prezident Vladimir Putin | Doněcké lidové republiky | Luhanské lidové republiky | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Polymetal International | Německá energetická společnost | Společnost Uniper | Kyjev | L3Harris Technologies | Nomura Holdings | Invaze | XTB Štěpán Hájek | Pokles inflace | Zvyšování cen | Ruská burza | Protiinflační kroky | Ruská plynárenská společnost | Plynárenská společnost | Vyhlášení bankrotu | Inflační data | Výhled pro akcie | Kvantitativní zpřísňování | Boj s inflací | Occidental | Indexy S&P | Mondelez International | Ceny plynu a elektřiny | EdF | Vývoj ceny Bitcoinu v USD | Marketingová komunikace | Dovoz ruského zlata | Hershey | Akcie INTC | Photon Energy | Evropské akcie dnes | Ruské ropy | Michael Baker | Oval Money | Oval | L3Harris | Propady akciových trhů | Zajímavé příležitosti | Vyhlášení předčasných voleb | Patrick Harker | Pozitivní nálada | Lukáš Raška | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Akcie a euro | Nový býčí trh | CZ | Diverzifikované portfolio | FED sazby | Růstový potenciál | Pojistky proti inflaci | Výprodeje | Těžební náklady | Znovuotevření Číny | MIB index | Italský MIB index | Tradiční automobilky | Investice do elektromobility | CAPEX rozpočty | Růst valuace | Vývoj ceny akcií Ford | Ceny akcií Ford Motor | Ceny akcií Ford | Sankce Evropské Unie | Vývoj amerického plynu Henry Hub | Evropský plyn TTF | Evropský plyn | LNG z Freeportu | Kontrakty TTF | Stabilní úrokové sazby | Sankce na dovoz ruského zlata | Omezené riziko | Potenciál pro zhodnocení | Býčí sentiment | Poptávka po LNG | Stavebnictví v USA | Nálada spekulantů | Prorážení stop-lossů | Korelace s technologickými akciemi | Soudržnost Evropské unie | Uvolněná fiskální politika | Ostatní komodity | SVB | Krach banky | Signature Bank | Silicon Valley Bank (SVB) | Pád banky | First Republic | Miliardy švýcarských franků | Problémy Credit Suisse | Europe 600 | Nejvyšší propad | Investiční ředitelka | Partnerství | BYD | Britská společnost Arm | Společnost Arm | Sjednocení Německa | Přebytek peněz na trhu | Přebytek peněz | Nedostatek financí | Zakládání dalších nových podniků | Vítězství Německa nad Francií | Vítězství Německa | Vice | ARM | Výrobce aut BYD | Nafouknutá bublina | Obavy z krize | Basilejský výbor | Dohled nad bankami | Regulace finančních trhů | Přísná regulace | Union générale | Jihomořská bublina | Dodd-Frank | Dodd-Frank legislativa | Freddie Mac | Fannie Mae a Freddie Mac | Kolaps Lehman Brothers | Hlavní americký akciový index | George Bush | Nejhlubší fáze | American International Group | American International Group (AIG) | Banka Lehman Brothers | Špatné úvěry | Úvěry do realit | Bankovní holdingy | Režim bankrotové ochrany | Bankrotové ochrany | Přísná regulace finančních trhů | Objem hotovosti | Dostatek likvidních aktiv | Vládní a firemní dluhopisy | Snížení nákladů na státní dluh | South Sea Company | Hodnota akcií společnosti | Krach banky Union générale | Vysoké ceny akcií | Krize v Perském zálivu | Otřes na světových burzách | První krize | Uvolnění kurzu rublu | Splácení zahraničního dluhu | Dot-com horečka | Zájem o akcie internetových firem | Akcie internetových firem | Získávání zákazníků | Horentní sumy | Hodnota indexu Nasdaq | Internetové a technologické akcie | Tečka kom | Propady hospodářského růstu | Burza v Londýně | Největší burzovní krachy | Burzovní krachy | Největší burzovní krachy v historii | Epidemie | Utility | Zvýšení zisku | Pavel Hadroušek | Fio banka, a.s. | Zavření trhu
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | ČTK | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | Cena | FOREX | Pivot

Předchozí klíčová slova

Akcie Verizon Communications
Akcie ve Spojeném království
Akcie ve Spojených státech
Akcie ve Spojených státech včera
Akcie ve světě
Akcie ve Španělsku
Akcie většiny ETFs
Akcie v EU
Akcie v eurozóně
Akcie ve velkém objemu

Následující klíčová slova

Akcie v Ex-Dividend Date
Akcie ve zdravotnictví
Akcie vhodné pro watchlist
Akcie vhodné příležitosti
Akcie v Hongkongu
Akcie Viacom
Akcie Viacom CBS
Akcie ViacomCBS
Akcie Viacom CBS (VIAC.US)
Akcie ViacomCBS (VIAC.US)
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
reklama
eightcap forex
Potvrďte prosím... Zavřít